EUR-Lex Πρόσβαση στο δίκαιο της Ευρωπαϊκής Ένωσης

Επιστροφή στην αρχική σελίδα του EUR-Lex

Το έγγραφο αυτό έχει ληφθεί από τον ιστότοπο EUR-Lex

Έγγραφο 32010D0427(01)

Administratīvā komisija sociālās nodrošināšanas sistēmu koordinācijai Lēmums Nr. H4 ( 2009. gada 22. decembris ) par Administratīvās komisijas sociālās nodrošināšanas sistēmu koordinācijai Revīzijas padomes sastāvu un darba metodēm (Dokuments attiecas uz EEZ un uz EK un Šveices nolīgumu)

OV C 107, 27.4.2010, σ. 3 έως 5 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Νομικό καθεστώς του εγγράφου Δεν ισχύει πλέον, Ημερομηνία λήξης ισχύος: 09/08/2022; Aizstāts ar 32022D0810(01)

27.4.2010   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 107/3


ADMINISTRATĪVĀ KOMISIJA SOCIĀLĀS NODROŠINĀŠANAS SISTĒMU KOORDINĀCIJAI

LĒMUMS Nr. H4

(2009. gada 22. decembris)

par Administratīvās komisijas sociālās nodrošināšanas sistēmu koordinācijai Revīzijas padomes sastāvu un darba metodēm

(Dokuments attiecas uz EEZ un uz EK un Šveices nolīgumu)

2010/C 107/03

ADMINISTRATĪVĀ KOMISIJA SOCIĀLĀS NODROŠINĀŠANAS SISTĒMU KOORDINĀCIJAI,

ņemot vērā apakšpunktu Eiropas Parlamenta un Padomes 2004. gada 29. aprīļa Regulas (EK) Nr. 883/2004 72. pantu par sociālās nodrošināšanas sistēmu koordinēšanu (1), kurā noteikts, ka Administratīvā komisija nosaka faktorus, kas jāņem vērā sagatavojot pārskatus attiecībā uz izmaksām, kuras dalībvalstu iestādēm jāsedz saskaņā ar minēto regulu, un lai apstiprinātu gada pārskatus starp šīm iestādēm, pamatojoties uz 74. pantā minētās Revīzijas padomes ziņojumu,

ņemot vērā Regulas (EK) Nr. 883/2004 74. pantu, kurā noteikts, ka Administratīvā komisija nosaka Revīzijas padomes sastāvu un darba metodes, savukārt Revīzijas padome sniedz pārskatus un argumentētu atzinumu attiecībā uz lēmumiem, kas Administratīvajai komisijai jāpieņem saskaņā ar 72. panta g) apakšpunktu,

IR NOLĒMUSI ŠĀDI.

1. pants

1.   Regulas (EK) Nr. 883/2004 par sociālās drošības sistēmu koordinēšanu 74. pantā paredzētā Revīzijas padome ir piesaistīta Administratīvajai komisijai sociālās nodrošināšanas sistēmu koordinācijai.

2.   Revīzijas padome, pildot Regulas (EK) Nr. 883/2004 74. panta a)–f) apakšpunktā paredzētās funkcijas, darbojas Administratīvās komisijas pārraudzībā un saņem no tās norādījumus. Šajā saistībā Revīzijas padome iesniedz ilgtermiņa darba programmu apstiprināšanai Administratīvajai komisijai.

2. pants

1.   Revīzijas padome principā pieņem lēmumus, pamatojoties uz dokumentāriem pierādījumiem. Tā var pieprasīt kompetentajām iestādēm sniegt jebkādu informāciju vai veikt izpēti, ko tā uzskata par vajadzīgu, lai izvērtētu izskatīšanai iesniegtos jautājumus. Ja nepieciešams, Revīzijas padome, pamatojoties uz Administratīvās komisijas priekšsēdētāja iepriekšēju apstiprinājumu, var deleģēt sekretariāta pārstāvi vai atsevišķus Revīzijas padomes locekļus, lai tie uz vietas veiktu jebkādu izmeklēšanu, kura nepieciešama darba izpildei. Administratīvās komisijas priekšsēdētājs informē attiecīgās dalībvalsts Administratīvās komisijas pārstāvi par to, ka šāda izmeklēšana tiek veikta.

2.   Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā (EK) Nr. 987/2009 (2009. gada 16. septembris), ar ko nosaka īstenošanas kārtību Regulai (EK) Nr. 883/2004 par sociālās nodrošināšanas sistēmu koordinēšanu, minētajā termiņā vienošanos panākt neizdodas, Revīzijas padome sekmē galīgo kontu slēgšanu. (2). Lai saņemtu Revīzijas padomes atzinumu Regulas (EK) Nr. 987/2009 67. panta 7. punktā minētajā strīda gadījumā, vienai no strīdā iesaistītajām pusēm ne vēlāk kā 25 darbadienu laikā pirms sanāksmes sākuma Revīzijas padomei jāiesniedz pamatots pieprasījums.

3.   Revīzijas padome var izveidot Samierināšanas grupu, lai palīdzētu risināt jautājumus saistībā ar pamatotiem pieprasījumiem pēc Revīzijas padomes atzinuma, ko saskaņā ar šā panta 2. punktu iesniegusi viena no iesaistītajām pusēm.

Sīkāku informāciju par Samierināšanas grupas sastāvu, darbības ilgumu, uzdevumiem, darba metodēm, kā arī par tās vadības sistēmu iekļauj pilnvarojumā, par kuru lemj Revīzijas padome.

3. pants

1.   Revīzijas padomē no katras Eiropas Savienības dalībvalsts ir divi pārstāvji, kurus ieceļ minēto valstu kompetentās iestādes.

Revīzijas padomes locekli, kurš nevar ierasties, var aizstāt vietnieks, kuru šajā nolūkā ieceļ kompetentās iestādes.

2.   Eiropas Komisijas pārstāvis vai viņa vietnieks Administratīvajā komisijā darbojas Revīzijas padomē kā padomdevējs.

3.   Revīzijas padomei palīdz profesionāls neatkarīgs eksperts vai ekspertu grupa ar pieredzi jautājumos par Revīzijas padomes funkcijām, jo īpaši attiecībā uz Regulas (EEK) Nr. 987/2009 64., 65. un 69. pantā paredzētajiem Revīzijas padomes uzdevumiem.

4. pants

1.   Revīzijas padomes priekšsēdētāja amatu ieņem persona, kas ir piederīga dalībvalstij, kuras pārstāvis ieņem priekšsēdētāja amatu Administratīvajā komisijā.

2.   Revīzijas padomes priekšsēdētājs kopā ar sekretariātu var veikt visus vajadzīgos pasākumus, lai nevilcinoties atrisinātu visus jautājumus, kuri ir Revīzijas padomes kompetencē.

3.   Revīzijas padomes kompetencē esošo jautājumu izskatīšanai izveidoto darba grupu sanāksmes parasti vada Revīzijas padomes priekšsēdētājs; ja viņa klātbūtne nav iespējama vai arī jāizskata konkrētas specifiskas problēmas, priekšsēdētāju var pārstāvēt cita viņa iecelta persona.

5. pants

1.   Lēmumus pieņem ar vienkāršu balsu vairākumu; katrai dalībvalstij ir tikai viena balss.

Revīzijas padomes atzinumos jānorāda, vai tie ir pieņemti vienbalsīgi vai ar balsu vairākumu. Attiecīgā gadījumā tajos jāiekļauj mazākuma secinājumi vai atrunas.

Ja atzinums nav pieņemts vienbalsīgi, Revīzijas padome to iesniedz Administratīvajai komisijai, pievienojot ziņojumu, kurā iekļauts paziņojums ar pamatojumu attiecībā uz pretēji paustiem viedokļiem.

Revīzijas padome ieceļ arī ziņotāju, kurš atbild par tādas informācijas sniegšanu Administratīvajai komisijai, ko tā uzskata par noderīgu konkrētā strīda risināšanā.

Minēto ziņotāju neizraugās no strīdā iesaistīto valstu pārstāvjiem.

2.   Revīzijas padome var lemt par lēmumu un argumentētu atzinumu pieņemšanu, izmantojot rakstisku procedūru, ja Revīzijas padomes iepriekšējā sanāksmē panākta vienošanās par šādu procedūru.

Lai to izdarītu, priekšsēdētājs izplata pieņemšanai paredzēto tekstu Revīzijas padomes locekļiem. Jāparedz vismaz desmit darbdienu termiņš, kurā padomes locekļiem ir iespēja paziņot, ka viņi noraida piedāvāto tekstu vai atturas no balsošanas. Ja minētajā termiņā atbilde netiek saņemta, uzskata, ka balsojums ir apstiprinošs.

Priekšsēdētājs var lemt par rakstiskas procedūras sākšanu arī tad, ja iepriekšēja vienošanās Revīzijas padomes sanāksmē nav panākta. Šādā gadījumā par apstiprinošu balsojumu uzskata vienīgi rakstisku piekrišanu piedāvātam tekstam un tam paredz vismaz 15 darbdienu termiņu.

Beidzoties noteiktajam termiņam, priekšsēdētājs informē padomes locekļus par balsošanas rezultātiem. Lēmumu, par kuru saņemts vajadzīgais skaits apstiprinošu balsojumu, uzskata par pieņemtu dienā, kad beidzas termiņš, kurā padomes locekļiem bija jāatbild.

3.   Ja kāds Revīzijas padomes loceklis rakstiskās procedūras laikā ierosina grozīt tekstu, priekšsēdētājs vai nu:

a)

sāk rakstisko procedūru no jauna, izplatot ierosināto grozījumu padomes locekļiem saskaņā ar 2. punktā paredzēto procedūru; vai arī

b)

atceļ rakstisko procedūru, lai jautājumu apspriestu nākamajā sanāksmē,

atkarībā no tā, kuru procedūru priekšsēdētājs uzskata par piemērotu attiecībā uz konkrēto jautājumu.

4.   Ja kāds Revīzijas padomes loceklis pirms atbildēšanai paredzētā termiņa beigām lūdz piedāvāto tekstu izskatīt Revīzijas padomes sanāksmē, rakstisko procedūru atceļ.

Šādā gadījumā konkrēto jautājumu izskata nākamajā Revīzijas padomes sēdē.

6. pants

Revīzijas padome var izveidot ad hoc grupas ar ierobežotu locekļu skaitu, lai tās sagatavotu un iesniegtu priekšlikumus par konkrētiem jautājumiem pieņemšanai Revīzijas padomē.

Revīzijas padome lemj par katras ad hoc grupas ziņotāja iecelšanu, veicamajiem uzdevumiem un par to, kādā termiņā katrai grupai tās darba rezultāti jādara zināmi Revīzijas padomei. Šie jautājumi jāizklāsta rakstiskā pilnvarojumā, par kuru lemj Revīzijas padome.

7. pants

1.   Administratīvās komisijas sekretariāts gatavo un organizē Revīzijas padomes sanāksmes, un protokolē tās. Tas veic nepieciešamos darbus, lai nodrošinātu Revīzijas padomes darbību. Par Revīzijas padomes sanāksmju darba kārtību, datumu un ilgumu vienojas ar priekšsēdētāju.

2.   Administratīvās komisijas sekretariāts ne vēlāk kā 15 darbdienas pirms katras sanāksmes sākuma nosūta sanāksmes darba kārtību Revīzijas padomes un Administratīvās komisijas locekļiem. Dokumentiem, kas attiecas uz darba kārtības jautājumiem, ir jābūt pieejamiem ne vēlāk kā 10 darbdienas pirms sanāksmes sākuma. Tas neattiecas uz dokumentiem, kuros ir iekļauta vispārēja informācija, kas nav jāapstiprina.

3.   Notas attiecībā uz gaidāmo Revīzijas padomes sanāksmi nosūta Administratīvās komisijas sekretariātam ne vēlāk kā 20 darbdienas pirms sanāksmes sākuma. Tas neattiecas uz dokumentiem, kuros ir iekļauta vispārēja informācija, kas nav jāapstiprina.

Notas, kurās iekļauti dati gada pārskatam, kas noteikts Regulas (EK) Nr. 987/2009 69. panta 1. punktā, jāsagatavo atbilstoši šā lēmuma 3. panta 3. punktā minētā neatkarīgā eksperta vai ekspertu grupas noteiktajam formātam un norādītajai informācijai. Katra delegācija nosūta šo Notu sekretariātam līdz pārskata gadam sekojošā gada 31. jūlijam.

8. pants

Ciktāl tas ir vajadzīgs, Administratīvās komisijas statūtus piemēro Revīzijas padomei.

9. pants

Šo lēmumu publicē Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī. To piemēro no īstenošanas regulas spēkā stāšanās dienas.

Administratīvās komisijas priekšsēdētāja

Lena MALMBERG


(1)  OV L 166, 30.4.2004., 1. lpp.

(2)  OV L 284, 30.10.2009., 1. lpp.


Επάνω