Atlasiet eksperimentālās funkcijas, kuras vēlaties izmēģināt!

Šis dokuments ir izvilkums no tīmekļa vietnes EUR-Lex.

Dokuments C2009/018/10

    Uzaicinājums iesniegt priekšlikumus — DG EAC/01/09 — TEMPUS IV — Augstākās izglītības reforma, izmantojot universitāšu starptautisko sadarbību

    OV C 18, 24.1.2009., 31./32. lpp. (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    24.1.2009   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    C 18/31


    UZAICINĀJUMS IESNIEGT PRIEKŠLIKUMUS — DG EAC/01/09

    TEMPUS IV — AUGSTĀKĀS IZGLĪTĪBAS REFORMA, IZMANTOJOT UNIVERSITĀŠU STARPTAUTISKO SADARBĪBU

    (2009/C 18/10)

    1.   MĒRĶI UN APRAKSTS

    Programma TEMPUS turpinās ceturtajā posmā, kas aptver periodu no 2007. līdz 2013. gadam.

    Programmas vispārīgais mērķis ir sekmēt sadarbību augstākās izglītības jomā Eiropas Savienības dalībvalstīs un apkārtējās partnervalstīs. Programma īpaši veicina brīvprātīgu konverģenci ar tiem sasniegumiem augstākās izglītības jomā ES, kas izriet no Lisabonas stratēģijas darba kārtības un Boloņas procesa.

    Ar programmu TEMPUS sekmē daudzpusīgu sadarbību starp ES dalībvalstu augstskolām, iestādēm, organizācijām un partnervalstīm, kā arī pievēršas augstākās izglītības reformēšanai un modernizācijai.

    Dalībvalstu projektiem ir jāatbilst valsts prioritātēm, kas ir noteiktas ciešā Eiropas Komisijas delegāciju un attiecīgo partnervalstu iestāžu sadarbībā. Daudzvalstu projektiem ir jāatbilst programmu prioritātēm reģionos, kuras ir noteiktas ES augstākās izglītības jomas modernizācijas programmā un Komisijas stratēģiskajos dokumentos saistībā ar kaimiņvalstīm, Vidusāziju un valstīm, kuras gatavojas iestāties Eiropas Savienībā.

    Divi galvenie sadarbības instrumenti, izmantojot TEMPUS uzaicinājumu iesniegt priekšlikumus, ir šādi:

    kopīgie projekti: projekti ar augšupvērstu pieeju, kuru mērķis ir modernizācijas un reformu ieviešana institucionālā (augstskolu) līmenī. Kopīgo projektu mērķis ir augstskolu izglītības programmu modernizācija un pārvaldība, nododot zināšanas starp universitātēm, organizācijām, iestādēm ES un partnervalstīm, kā arī, ja nepieciešams, partnervalstu iestādēm;

    strukturālie pasākumi: projekti sekmē augstākās izglītības sistēmu attīstību un reformu ieviešanu partnervalstīs, veicinās to kvalitāti un atbilstīgumu un palielinās konverģenci ar attīstības tendencēm ES. Strukturālie pasākumi attieksies uz darbībām, kas paredzētas augstākās izglītības sistēmu strukturālo reformu atbalstam un stratēģiskā pamata izstrādei valsts līmenī.

    2.   PRASĪBĀM ATBILSTĪGI PRETENDENTI

    Programmā TEMPUS var piedalīties iestādes un organizācijas, sākot no augstākās izglītības iestādēm un organizācijām līdz iestādēm, kas nav saistītas ar izglītību, piemēram, nevalstiskās organizācijas, uzņēmējsabiedrības, rūpniecības uzņēmumi un publiskās iestādes.

    Šīm institūcijām un organizācijām ir jābūt reģistrētām kādā no četrām šādām tiesīgajām valstu grupām:

    Eiropas Savienības 27 dalībvalstis;

    Rietumbalkānu reģiona 6 valstis: Albānija, Bosnija un Hercegovina, Horvātija, Bijusī Dienvidslāvijas Maķedonijas Republika, Melnkalne, Serbija, kā arī Kosova atbilstīgi ANO DP Rezolūcijai 1244/99.

    Eiropas Savienības apkārtējās 15 valstis dienvidu un austrumu reģionā: Alžīrija, Ēģipte, Izraēla, Jordānija, Libāna, Maroka, Okupētā Palestīnas teritorija, Sīrija, Tunisija, Armēnija, Azerbaidžāna, Baltkrievija, Gruzija, Moldova un Ukraina;

    Krievijas Federācija;

    Vidusāzijas 5 republikas: Kazahstāna, Kirgizstāna, Tadžikistāna, Turkmenistāna un Uzbekistāna.

    3.   PROJEKTA BUDŽETS UN DARBĪBAS ILGUMS

    Kopējais budžets, kas paredzēts projektu līdzfinansēšanai, ir EUR 53 miljoni.

    Komisijas finansiālais atbalsts nedrīkst pārsniegt 90 % no projekta kopējām attaisnotajām izmaksām.

    Minimālais atbalsta apjoms gan Kopīgajiem projektiem, gan Strukturāliem pasākumiem ir EUR 500 000. Maksimālais atbalsta apjoms ir EUR 1 500 000. Kosovai  (1), Melnkalnei un piecām Vidusāzijas valstīm minimālais atbalsta apjoms valsts projektiem (abiem projektu tipiem) ir noteikts EUR 300 000.

    Projektu maksimālais ilgums ir 36 mēneši.

    4.   IESNIEGŠANAS TERMIŅŠ

    Pieteikumi Kopīgajiem projektiem un Strukturālajiem pasākumiem ir jāizsūta ne vēlāk kā 2008. gada 28. aprīlī plkst. 16.00 pēc Viduseiropas vasaras laika.

    5.   PAPILDU INFORMĀCIJA

    Uzaicinājuma iesniegt priekšlikumus pilnais teksts un pieteikuma veidlapas ir pieejamas šajā tīmekļa vietnē: http://ec.europa.eu/tempus

    Pieteikumā jāievēro uzaicinājuma pilnā teksta prasības, un pieteikums jāiesniedz, izmantojot šim nolūkam paredzētās veidlapas.


    (1)  Atbilstīgi statusam, kas definēts Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomes Rezolūcijā 1244/99.


    Augša