Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2008/253/07

Uzaicinājums iesniegt priekšlikumus — EACEA/30/08 — 4.6. darbība — Partnerības — Programma Jaunatne darbībā

OV C 253, 4.10.2008, p. 19–21 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

4.10.2008   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 253/19


UZAICINĀJUMS IESNIEGT PRIEKŠLIKUMUS — EACEA/30/08

4.6. darbība — Partnerības — Programma “Jaunatne darbībā”

(2008/C 253/07)

1.   MĒRĶI UN PRIORITĀTES

Programmas “Jaunatne darbībā” 4.6. darbības ietvaros Eiropas Komisijas, kuras starpnieks ir Izglītības, audiovizuālās jomas un kultūras izpildaģentūra, mērķis ir atbalstīt partnerības projektus ar reģionālām vai pašvaldību valsts institūcijām vai organizācijām, kas Eiropas mērogā darbojas ar jaunatni.

Kamēr citu programmu mērķis ir piešķirt ļoti daudzus atbalstus nelieliem jauniešu apmaiņas, jauniešu iniciatīvu vai ar jauniešiem strādājošo personu izglītības un kopējā tīklā iesaistīšanas projektiem, šī uzaicinājuma iesniegt priekšlikumus mērķis ir apvienot šādus nelielus projektus strukturētā veidā, ko piedāvā Eiropas mērogā valsts iestāde vai organizācija. Tas sniedz arī iespēju šādam atbalsta saņēmējam piešķirt Eiropas mēroga plašumu un pārredzamību savai darbībai jaunatnes labā un/vai kopā ar Eiropas Savienību iesaistīties tādu projektu atbalstīšanā, ko jaunatnes labā realizē trešās personas (piemēram, jaunatnes asociācijas, kas atrodas atbalsta saņēmēja reģionā). Patiešām, šādi apvienotus projektus var realizēt vai nu tieši atbalsta saņēmējs, vai citas organizācijas, kuras šādi līdzfinansē atbalsta saņēmējs un Eiropas Savienība. To darot, šī pieeja iekļaujas partnerības procesā ar mērķi nodrošināt vislielāko iespējamo efektu darbībām jaunatnes labā.

Šī uzaicinājuma iesniegt priekšlikumus mērķis ir atbalstīt partnerības, kas veicina jaunatnei paredzētu stratēģiju un darbības programmu izveidi Eiropas mērogā.

Konkrēti, šī uzaicinājuma iesniegt priekšlikumus ietvaros atbalstītais projekts sastāvēs no darbības programmas:

kurā apkopotas viena vai vairākas darbības saskaņā ar programmas “Jaunatne darbībā” 1.1., 1.2. un/vai 4. 3. darbību (izņemot iesaistīšanu tīklā),

ko piedāvā kandidātorganizācija, kura var pieteikties, iesaistoties projektā saskaņā ar vienu vai otru no šādiem nosacījumiem (viens izslēdz otru):

a)

vai nu darbības programmu tieši realizē pati kandidātorganizācija (A nosacījums),

b)

vai nu kandidātorganizācija (koordinators) koordinē darbības programmas realizēšanu, bet to īstenībā realizē citas organizācijas (partneri), ievērojot atbilstības kritērijus, kas noteikti programmas “Jaunatne darbībā” darbības programmas apakšpunktos (B nosacījums). Šādā gadījumā kandidātorganizācija, piesakot savu kandidatūru, norāda partnerorganizācijas.

2.   KANDIDĀTI, KAS VAR PIETEIKTIES

Priekšlikumus drīkst iesniegt pašvaldību vai reģionālas valsts iestādes, kas Eiropas mērogā darbojas jaunatnes jomā (ENGO), kurām pievienojušās organizācijas vismaz astoņās programmas “Jaunatne darbībā” dalībvalstīs.

Priekšlikumus iesniegt drīkst tikai tādi kandidāti, kam ir juridiskas personas statuss un kuras ir likumīgi izveidotas gadu pirms kandidatūras izvirzīšanas kādā no Eiropas Savienības valstīm. Programmas dalībvalstis ir:

Eiropas Savienības dalībvalstis: Apvienotā Karaliste, Austrija, Beļģija, Bulgārija, Čehija, Dānija, Francija,Grieķija, Igaunija, Īrija, Itālija, Kipra, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Polija, Portugāle, Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Somija, Spānija, Ungārija, Vācija, Zviedrija;

Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas (EBTA) dalībvalstis un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstis: Īslande, Lihtenšteina un Norvēģija;

kandidātvalstis, kas izmanto pirmsiestāšanās stratēģijas priekšrocības atbilstīgi vispārīgajiem principiem un vispārīgajiem nosacījumiem un noteikumiem, kas noteikti pamatnolīgumos, kuri noslēgti ar šīm valstīm, plānojot to līdzdalību Kopienas programmās: Turcija.

3.   DARBĪBAS, KO VAR VEIKT

Darbības, kuras var ietvert darbības programmā, ir šādas:

1.

jauniešu apmaiņa — saskaņā ar programmas “Jaunatne darbībā”1.1. darbību (sīkāk izskaidrotus izraudzīšanās kritērijus un finansēšanas noteikumus skatīt I pielikumā),

2.

jauniešu iniciatīvas — saskaņā ar programmas “Jaunatne darbībā”1.2. darbību (sīkāk izskaidrotus izraudzīšanās kritērijus un finansēšanas noteikumus skatīt I pielikumā),

3.

darbības saskaņā ar programmas “Jaunatne darbībā” 4.3. darbību, izņemot iesaistīšanos tīklā (sīkāk izskaidrotus izraudzīšanās kritērijus un finansēšanas noteikumus skatīt I pielikumā).

Citas darbības nav paredzētas.

Programmu realizāciju noteikti jāuzsāk laika posmā no 2009. gada 1. aprīļa līdz 2009. gada 1. septembrim.

Darbības programmas var sadalīt uz 2 gadiem (24 mēnešiem).

4.   PIEŠĶIRŠANAS KRITĒRIJI

Projekta kvalitāti vērtēs, ņemot vērā šādus kritērijus:

A.

Darbības programmas vispārējo kvalitāti un tās koordinēšanu, ko vērtēs, ņemot vērā:

a.

atbilstību programmas “Jaunatne darbībā” mērķiem un šim uzaicinājumam iesniegt priekšlikumus,

b.

darbības programmas idejas kvalitāti un jo īpaši tās plānojumu,

c.

darbības programmas līmeni (proti, tās multiplikatīvo efektu, ilgstošo ietekmi uz ievērojamu jauniešu daudzumu, pārredzamību un tās rezultātu valorizāciju un izmantošanu),

d.

to jauniešu un jaunatnes koordinatoru skaitu, kuri ir tieši saistīti ar darbības programmas īstenošanu.

Visi iepriekšminētie kritēriji (A punkts) vērtējot ir vienādi nozīmīgi.

B.

Katras darbības programmā iekļautās darbības kvalitāti, ko vērtēs, ņemot vērā:

a.

visu piešķiršanas kritēriju kopumu, kas attiecas uz šo darbību (projekta un piedāvāto metožu kvalitāti, dalībnieku un projektu realizētāju profilu), kā arī to nozīmīgumu saistībā ar vērtēšanas mērķiem, kas sīki izklāstīti I pielikumā.

Abas kritēriju kategorijas vērtējot ir vienādi nozīmīgas.

5.   PIEEJAMAIS BUDŽETS

Saistībā ar šo uzaicinājumu iesniegt priekšlikumus projektu kopfinansējumam atvēlētais kopējais budžets ir apmēram EUR 750 000.

Katram projektam piešķirtais atbalsts nepārsniegs EUR 100 000.

Partnerības ietvaros saņēmējs dalīs projekta kopfinansējumu ar Eiropas Komisiju.

Aģentūra patur sev tiesības nepiešķirt visus tās rīcībā esošos līdzekļus.

6.   PIETEIKUMU IESNIEGŠANAS TERMIŅŠ

Pieteikumus jānosūta Izglītības, audiovizuālās jomas un kultūras izpildaģentūrai (“Aģentūra”) līdz 2008. gada 1. decembris, uz šādu adresi:

Agence Exécutive «Éducation, Audiovisuel et Culture»

Programme «Jeunesse en action»

Appel à propositions EACEA/30/08

BOUR 01/001

Avenue du Bourget, 1

B-1140 Bruxelles

Tiks pieņemti tikai pieteikumi, kas iesniegti uz atbilstīgas veidlapas, pienācīgā veidā izpildīti, ar norādītu datumu un ko parakstījusi persona, kurai ir piešķirtas tiesības likumīgi pārstāvēt pieteicēju organizāciju.

Pieteikumi, kas nosūtīti pa faksu vai pa elektronisko pastu, netiks ņemti vērā.

7.   PAPILDU INFORMĀCIJA

Kandidātiem paredzētas sīki izstrādātas vadlīnijas, kā arī pieteikuma veidlapas ir pieejamas šādā tīmekļa vietnē:

http://eacea.ec.europa.eu/youth/calls2008/action46/index_en.htm.

Pieteikums jāiesniedz, obligāti izmantojot šim nolūkam paredzēto veidlapu, un tajā jāietver visi pielikumi un informācija, kas tiek prasīta.


Top