EUR-Lex Access to European Union law
This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document C2006/272E/01
MINUTES#Monday 24 October 2005
PROTOKOLS
Pirmdiena, 2005. gada 24. oktobris
PROTOKOLS
Pirmdiena, 2005. gada 24. oktobris
OV C 272E, 9.11.2006, p. 1–12
(ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)
9.11.2006 |
LV |
Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis |
CE 272/1 |
PROTOKOLS
(2006/C 272 E/01)
SĒDES NORISE
SĒDI VADA: Josep BORRELL FONTELLES
Priekšsēdētājs
1. Sesijas atsākšana
Sēde tika atklāta plkst.17.05.
2. Iepriekšējās sēdes protokola apstiprināšana
Iepriekšējās sēdes protokols tika apstiprināts.
3. Priekšsēdētāja paziņojums
Priekšsēdētājs uzstājās ar paziņojumu saistībā ar ANO izveidošanas 60. gadadienu un atgādināja par valstu un valdību vadītāju augstākā līmeņa tikšanos, kas šim notikumam par godu tika sarīkota 2005. gada 15. un 16. septembrī Ņujorkā.
4. Piemiņas brīdis
Sēdes vadītājs Parlamenta vārdā godināja Eiropas Parlamenta iepriekšējā sasaukuma deputāta Matti Wuori piemiņu, kurš miris 2005. gada 15. oktobrī.
5. Parlamenta sastāvs
Garrelt Duin un Ingo Schmitt ir ievēlēti Vācijas Bundestāgā, un tas ir atzīts par spēkā esošu, sākot ar 2005. gada 18. oktobri. Saskaņā ar 7. panta 2. punktu Aktā par Eiropas Parlamenta deputātu ievēlēšanu tiešās vispārējās vēlēšanās Eiropas Parlaments konstatē, ka šis amats nav savienojams ar Eiropas Parlamenta deputāta amatu, un paziņo, ka, sākot ar 2005. gada 18. oktobri, ir radušās brīvas vietas.
2005. gada 13. oktobra plenārsēdes laikā (2005. gada 13. oktobra protokola 11. punkts) Parlaments konstatēja, ka Wojciech Wierzejski vieta ir brīva, sākot ar 2005. gada 19. oktobri, jo viņš ir ievēlēts Polijas parlamentā. Polijas kompetentās iestādes pēc tam informēja Parlamenta priekšsēdētāju, ka saskaņā ar Polijas tiesību aktiem Eiropas Parlamenta deputāta pienākumu pildīšana ar Polijas parlamenta deputāta mandātu nav savienojama, sākot ar vēlēšanu rezultātu publicēšanu, nevis dienā, kad Polijas parlaments sanāk uz atklāšanas sēdi. Tādējādi Wojciech Wierzejski vieta ir brīva, sākot ar 2005. gada 7. oktobri.
6. Parlamentu sadarbības delegāciju sastāvs
Pēc PPE-DE grupas pieprasījuma Parlaments apstiprināja turpmāk minēto deputātu iecelšanu amatā.
Delegācija attiecībām ar Dienvidāzijas valstīm un Dienvidāzijas Reģionālās sadarbības asociāciju (SAARC)
— |
James Nicholson |
Delegācija ĀKK un ES Apvienotajā parlamentārajā asamblejā
— |
Patrick Gaubert vietā Joseph Daul |
7. Dokumentu iesniegšana
Tika iesniegti turpmāk minētie dokumenti.
1. |
Parlamenta komitejas:
|
2. |
Deputāti:
|
8. Padomes nosūtītie nolīgumu teksti
Padome ir nosūtījusi oficiāli apstiprinātas kopijas šādiem dokumentiem:
— |
Otrais labojumu verbālprocess protokolam, kas noslēgts saskaņā ar Līguma par Eiropas Savienību 34. pantu un kas attiecībā uz muitas lietu identifikācijas datu bāzes izveidošanu groza Konvenciju par informācijas tehnoloģiju izmantošanu muitas vajadzībām; |
— |
Protokols, ar ko groza nolīgumu par jūras transportu starp Eiropas Kopienu un tās dalībvalstīm, no vienas puses, un Ķīnas Tautas Republikas valdību, no otras puses; |
— |
Nolīgums starp Eiropas Kopienu un Čīles Republiku par dažiem gaisa pārvadājumu pakalpojumu aspektiem; |
— |
Nolīgums starp Eiropas Kopienu un Kanādas valdību par papildu informācijas par pasažieri un pasažieru datu reģistra datu apstrādi. |
9. Lūgumraksti
Saskaņā ar Reglamenta 191. panta 5. punktu atbildīgajai komitejai ir iesniegti šādi lūgumraksti, kas ir iekļauti vispārējā reģistrā minētajos datumos:
2005. gada 10. oktobris
Belen Gómez Alfonso (Afectados Nudo Sur) (Nr. 788/2005)
Javier Pita Cañas (Nr. 789/2005)
Beatriz Díaz Giménez (Nr. 790/2005)
Cristina Lozano Chico (Nr. 791/2005)
Isabel Castro Latorre (Asociación de Mujeres Olivar y Genero) (Nr. 792/2005)
Olga Juana Bernedo Alvarado (Instituto Canario de la Mujer) (Nr. 793/2005)
Tomàs Serret (Nr. 794/2005)
Antonio Capurro Carabe (Nr. 795/2005)
Marisol Montes (Plataforma l'Ave pel Litoral) (Nr. 796/2005)
Stephane Kraus (Nr. 797/2005)
Jean-Frédéric Marrot (Nr. 798/2005)
James Carreyre (Groupe Antiracket Fiscal) (Nr. 799/2005)
Albert Tran (Nr. 800/2005)
Sergio Mantovani (Comitato Insieme per Borgo Roma-Verona) (Nr. 801/2005)
Paolo Rutigliano (Nr. 802/2005)
Andrea Murgia (Nr. 803/2005)
Renzo Allegrini (Federautisti (Associazione Nazionale Autisti Dipendenti)) (Nr. 804/2005)
Antonio Ferreira de Jesús (Estabelecimento Prisional de Vale de Judeus) (Nr. 805/2005)
Isaias Gonçalves Afonso (Nr. 806/2005)
Thales Vassilikiotis (Nr. 807/2005)
Loulla Savvidou (Society of Divorced Women in Cyprus) (ar 23 parakstiem) (Nr. 808/2005)
Józef Kulas (Nr. 809/2005)
Genādijs Goglovs (Nr. 810/2005)
Uta Lautenbach (Nr. 811/2005)
Werner Thiel (Nr. 812/2005)
Nina Dalinger (Nr. 813/2005)
Nadja Peter (Nr. 814/2005)
Heinz Posch (Nr. 815/2005)
Michael Sachanidis (Nr. 816/2005)
Norbert Alexander Wich (Nr. 817/2005)
10. Apropriāciju pārvietojumi
Budžeta komiteja izskatīja Eiropas Komisijas priekšlikumu (C6-0106/2005 — SEK(2005)0367) par apropriāciju pārvietojumu DEC 09/2005.
Iepazinusies ar Padomes atzinumu, saskaņā ar 2002. gada 25. jūnija Finanšu regulas 24. panta 3. punktu tā atļauj veikt pārvietojumu pilnā apmērā.
*
* *
Budžeta komiteja izskatīja Eiropas Komisijas priekšlikumu (C6-0109/2005 — SEK(2005)0479) par apropriāciju pārvietojumu DEC 11/2005.
Iepazinusies ar Padomes atzinumu, saskaņā ar 2002. gada 25. jūnija Finanšu regulas 24. panta 3. punktu tā atļauj veikt pārvietojumu pilnā apmērā.
*
* *
Budžeta komiteja izskatīja Eiropas Komisijas priekšlikumu (C6-0310/2005 — SEK(2005)1189) par apropriāciju pārvietojumu DEC 35/2005.
Iepazinusies ar Padomes atzinumu, saskaņā ar 2002. gada 25. jūnija Finanšu regulas 24. panta 3. punktu tā atļauj veikt pārvietojumu pilnā apmērā.
11. Koplēmuma procedūrā pieņemto tiesību aktu parakstīšana
Priekšsēdētājs ir paziņojis, ka saskaņā ar Parlamenta Reglamenta 68. pantu kopā ar Padomes priekšsēdētāju trešdien parakstīs šādus koplēmuma procedūrā pieņemtos dokumentus:
— |
Eiropas Parlamenta un Padomes regula, ar ko groza Regulu (EK) Nr.1059/2003 par kopējas statistiski teritoriālo vienību klasifikācijas (NUTS) izveidi saistībā ar Čehijas Republikas, Igaunijas, Kipras, Latvijas, Lietuvas, Ungārijas, Maltas, Polijas, Slovēnijas un Slovākijas pievienošanos Eiropas Savienībai (3622/1/2005 — C6-0332/2005 — 2004/0202(COD)) |
— |
Eiropas Parlamenta un Padomes direktīva, ar ko 28. reizi groza Padomes Direktīvu 76/769/EEK par dalībvalstu normatīvo un administratīvo aktu tuvināšanu attiecībā uz dažu bīstamu vielu un preparātu tirgū laišanas un lietošanas ierobežojumiem (toluols un trihlorbenzols) (3626/5/2005 — C6-0329/2005 — 2004/0111(COD)) |
— |
Eiropas Parlamenta un Padomes direktīva par ostu aizsardzības pastiprināšanu (3629/3/2005 — C6-0334/2005 — 2004/0031(COD)) |
— |
Eiropas Parlamenta un Padomes direktīva par to, lai nepieļautu finanšu sistēmas izmantošanu nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanai un teroristu finansēšanai (3631/5/2005 — C6-0330/2005 — 2004/0137(COD)) |
— |
Eiropas Parlamenta un Padomes direktīva par kapitālsabiedrību pārrobežu apvienošanos (3632/5/2005 — C6-0327/2005 — 2003/0277(COD)) |
— |
Eiropas Parlamenta un Padomes direktīva, kas attiecas uz mehānisko transportlīdzekļu frontālās aizsardzības sistēmu izmantošanu un ar ko groza Padomes Direktīvu 70/156/EEK (3640/3/2005 — C6-0336/2005 — 2003/0226(COD)) |
— |
Eiropas Parlamenta un Padomes regula par skaidras naudas kontroli, kuru ieved kopienas teritorijā vai izved no tās (3646/2005 — C6-0328/2005 — 2002/0132(COD)) |
Turklāt Padome ir paziņojusi, ka tā pieņems:
— |
Eiropas Parlamenta nostāju, kas pieņemta pirmajā lasījumā 2005. gada 14. aprīlī, nolūkā pieņemt Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvu par mehānisko transportlīdzekļu tipa apstiprinājumu attiecībā uz to otrreizēju izmantojamību, pārstrādājamību un reģenerējamību, un ar ko groza Padomes Direktīvu 70/156/EEK (3634/3/2005 — C6-0333/2005 — 2004/0053(COD)) |
Ņemot vērā Padomes veiktos pielāgojumus Parlamentam iesniegtajā tekstā, priekšsēdētājs saskaņā ar Parlamenta Reglamenta 66. panta 2. punktu apspriedās ar atbildīgo Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komiteju. Tā kā Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komiteja nevarēja pieņemt Padomes grozījumus, Padome akceptēja Parlamenta nostāju. Priekšsēdētājs trešdien parakstīs arī šo tiesību aktu.
12. Darba kārtība
Nākamais punkts bija darba kārtība.
Tika izdalīts oktobra (PE 364.061/PDOJ) plenārsesijas galīgais darba kārtības projekts, kuram ierosināja šādus grozījumus (Reglamenta 132. pants):
2005. gada 24.-27. oktobra sēdes
Pirmdiena
— |
PPE-DE grupa prasīja uz trešdienu pārcelt balsošanu par ieteikumiem attiecībā uz Avril Doyle ziņojumu A6-0301/2005 un A6-0294/2005 otro lasījumu (darba kārtības projekta 29. un 30. punkts), kas sākotnēji bija paredzēta balsošanas laikā otrdien. |
Parlaments šo pieprasījumu apstiprināja.
Otrdiena
— |
PSE grupa prasīja, lai debates saistībā ar Komisijas paziņojumu par patentu biotehnoloģiskajiem izgudrojumiem (darba kārtības projekta 18. punkts) nebeigtos ar rezolūcijas priekšlikumu iesniegšanu. |
Uzstājās: Martin Schulz PSE grupas vārdā, lai pamatotu šo pieprasījumu, un Peter Liese PPE-DE grupas vārdā.
Parlaments noraidīja pieprasījumu ar EB (114 par, 131 pret, 5 atturas).
Trešdiena un ceturtdiena
— |
bez izmaiņām |
*
* *
Tādējādi darba kārtība tika noteikta.
13. Vienas minūtes runas par politiski svarīgiem jautājumiem
Saskaņā ar Reglamenta 144. pantu ar vienu minūti ilgu runu uzstājās šādi deputāti, kuri vēlējās pievērst Parlamenta uzmanību politiski svarīgiem jautājumiem:
Mairead McGuinness, Pedro Guerreiro, Marian Harkin, Antonio Masip Hidalgo, Gay Mitchell, Vytautas Landsbergis, Koenraad Dillen, Bogdan Pęk, Gerard Batten, Jim Higgins, Yannick Vaugrenard, György Schöpflin, Magda Kósáné Kovács, Georgios Karatzaferis, Erna Hennicot-Schoepges, Bogusław Rogalski, Claude Moraes, James Nicholson, Urszula Krupa, Sarah Ludford, Marc Tarabella, Leopold Józef Rutowicz, Zita Pleštinská, Bogusław Sonik, Csaba Sándor Tabajdi, Marios Matsakis, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Árpád Duka-Zólyomi un Roger Helmer.
14. Integrētā rīcības programma mūžizglītības jomā ***I (debates)
Ziņojums par priekšlikumu Eiropas Parlamenta un Padomes lēmumam par integrētas akciju programmas izveidi mūža izglītības sfērā [KOM(2004)0474 — C6-0095/2004 — 2004/0153(COD)] — Kultūras un izglītības komiteja.
Referente: Doris Pack (A6-0267/2005).
Uzstājās Ján Figeľ (Komisijas loceklis).
SĒDI VADA: Manuel António dos SANTOS
Priekšsēdētāja vietnieks
Doris Pack iepazīstināja ar ziņojumu.
Uzstājās: Proinsias De Rossa (AFET komitejas atzinuma sagatavotājs), Helga Trüpel (BUDG komitejas atzinuma sagatavotāja), Françoise Castex (EMPL komitejas atzinuma sagatavotāja), Magda Kósáné Kovács (LIBE komitejas atzinuma sagatavotāja), Erna Hennicot-Schoepges PPE-DE grupas vārdā, Christa Prets PSE grupas vārdā, Sepp Kusstatscher Verts/ALE grupas vārdā, Adamos Adamou GUE/NGL grupas vārdā, Rolandas Pavilionis UEN grupas vārdā, Manolis Mavrommatis, Nikolaos Sifunakis, Ljudmila Novak, Åsa Westlund, Tomáš Zatloukal, Guy Bono, Thomas Mann un Ján Figeľ.
Debates tika slēgtas.
Balsojums: 2005. gada 25.oktobra protokola 5.6. punkts.
15. Programma “Jaunatne darbībā” (2007. - 2013. g.) ***I (debates)
Ziņojums par priekšlikumu Eiropas Parlamenta un Padomes lēmumam par programmas “Jaunatne darbībā” izveidi laikposmam no 2007. līdz 2013. gadam [KOM(2004)0471 — C6-0096/2004 — 2004/0152(COD)] — Kultūras un izglītības komiteja.
Referente: Lissy Gröner (A6-0263/2005).
Uzstājās Ján Figeľ (Komisijas loceklis).
Lissy Gröner iepazīstināja ar ziņojumu.
Uzstājās: Ingeborg Gräßle (BUDG komitejas atzinuma sagatavotāja), Piia-Noora Kauppi (FEMM komitejas atzinuma sagatavotāja), Rolf Berend PPE-DE grupas vārdā, Christa Prets PSE grupas vārdā, Athanasios Pafilis GUE/NGL grupas vārdā, Rolandas Pavilionis UEN grupas vārdā, Pál Schmitt, Justas Vincas Paleckis un Ján Figeľ.
Debates tika slēgtas.
Balsojums: 2005. gada 25. oktobra protokola 5.7. punkts.
16. Programma “Kultūra 2007” (2007. - 2013. gadam) ***I (debates)
Ziņojums par priekšlikumu Eiropas Parlamenta un Padomes lēmumam, ar ko izveido programmu “Kultūra 2007” (2007. - 2013. gadam) [KOM(2004)0469 — C6-0094/2004 — 2004/0150(COD)] — Kultūras un izglītības komiteja.
Referents: Vasco Graça Moura (A6-0269/2005).
Uzstājās Ján Figeľ (Komisijas loceklis).
Vasco Graça Moura iepazīstināja ar ziņojumu.
Uzstājās: Alexandra Dobolyi (AFET komitejas atzinuma sagatavotāja), Bogusław Sonik (LIBE komitejas atzinuma sagatavotājs), Doris Pack PPE-DE grupas vārdā, Guy Bono PSE grupas vārdā, Claire Gibault ALDE grupas vārdā, Helga Trüpel Verts/ALE grupas vārdā, Miguel Portas GUE/NGL grupas vārdā, Erna Hennicot-Schoepges, Nikolaos Sifunakis, Margarita Starkevičiūtė, Bernat Joan i Marí un Marianne Mikko.
SĒDI VADA: Janusz ONYSZKIEWICZ
Priekšsēdētāja vietnieks
Uzstājās: Maria Badia I Cutchet, Christa Prets un Ján Figeľ.
Debates tika slēgtas.
Balsojums: 2005. gada 25. oktobra protokola 5.8. punkts.
17. Programma audiovizuālās nozares atbalstam (MEDIA 2007) ***I (debates)
Ziņojums par priekšlikumu Eiropas Parlamenta un Padomes lēmumam par atbalsta programmas izveidi audiovizuālajā sektorā (MEDIA 2007) [KOM(2004)0470 — C6-0093/2004 — 2004/0151(COD)] — Kultūras un izglītības komiteja.
Referente: Ruth Hieronymi (A6-0278/2005).
Uzstājās Viviane Reding (Komisijas locekle).
Ruth Hieronymi iepazīstināja ar ziņojumu.
Uzstājās: Ignasi Guardans Cambó (LIBE komitejas atzinuma sagatavotājs), Marie Panayotopoulos-Cassiotou (FEMM komitejas atzinuma sagatavotāja), Brigitte Douay (BUDG komitejas atzinuma sagatavotāja), Catherine Trautmann (ITRE komitejas atzinuma sagatavotāja), Marianne Mikko PSE grupas vārdā, Alfonso Andria ALDE grupas vārdā, Alyn Smith Verts/ALE grupas vārdā, Hélène Goudin IND/DEM grupas vārdā, Rolandas Pavilionis UEN grupas vārdā, Nikolaos Sifunakis, Seán Ó Neachtain un Viviane Reding.
SĒDI VADA: Luigi COCILOVO
Priekšsēdētāja vietnieks
Debates tika slēgtas.
Balsojums: 2005. gada 25. oktobra protokola 7.1. punkts.
18. Atkritumu sūtījumi ***II (debates)
Ieteikums otrajam lasījumam par kopējo nostāju, ko Padome pieņēmusi nolūkā pieņemt Eiropas Parlamenta un Padomes regulu par atkritumu sūtījumiem [15311/4/2004 — C6-0223/2005 — 2003/0139(COD)] — Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komiteja.
Referents: Johannes Blokland (A6-0287/2005).
Johannes Blokland iepazīstināja ar ieteikumu otrajam lasījumam.
Uzstājās Stavros Dimas (Komisijas loceklis).
Uzstājās: María del Pilar Ayuso González PPE-DE grupas vārdā, Dorette Corbey PSE grupas vārdā, Marios Matsakis ALDE grupas vārdā, Caroline Lucas Verts/ALE grupas vārdā, Jonas Sjöstedt GUE/NGL grupas vārdā, Irena Belohorská, pie grupām nepiederoša deputāte, Horst Schnellhardt, Jillian Evans, Luca Romagnoli, Bogusław Sonik un Stavros Dimas.
Debates tika slēgtas.
Balsojums: 2005. gada 25. oktobra protokola 5.4. punkts.
19. Fluorētās siltumnīcefekta gāzes ***II — Emisijas no kondicionēšanas sistēmām, kas uzstādītas mehāniskajos transportlīdzekļos ***II (debates)
Ieteikums par kopējo nostāju, ko Padome pieņēmusi nolūkā pieņemt Eiropas Parlamenta un Padomes regulu par dažām fluorētām siltumnīcefekta gāzēm [16056/5/2004 — C6 0221/2005 — 2003/0189A(COD)] — Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komiteja.
Referente: Avril Doyle (A6-0301/2005).
Ieteikums par kopējo nostāju, ko Padome pieņēmusi nolūkā pieņemt Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvu par emisijām no mehānisko transportlīdzekļu gaisa kondicionēšanas sistēmām un par grozījumiem Padomes Direktīvā 70/156/EEK [16182/4/2004 — C6-0222/2005 — 2003/0189B((COD)] — Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komiteja.
Referente: Avril Doyle (A6-0294/2005).
Avril Doyle iepazīstināja ar ieteikumiem otrajam lasījumam (A6-0301/2005 un A6-0294/2005).
Uzstājās Stavros Dimas (Komisijas loceklis).
Uzstājās: Horst Schnellhardt PPE-DE grupas vārdā, Dorette Corbey PSE grupas vārdā, Vittorio Prodi ALDE grupas vārdā, Caroline Lucas Verts/ALE grupas vārdā, Jonas Sjöstedt GUE/NGL grupas vārdā, Johannes Blokland IND/DEM grupas vārdā, Alessandro Foglietta UEN grupas vārdā, Irena Belohorská, pie grupām nepiederoša deputāte, Richard Seeber, Åsa Westlund, Holger Krahmer, Margrete Auken, Jens-Peter Bonde, Luca Romagnoli, Thomas Ulmer, Karin Scheele, Kathy Sinnott, Frederika Brepoels, Linda McAvan, Avril Doyle un Stavros Dimas.
Debates tika slēgtas.
Balsojums: 2005. gada 26. oktobra protokola 3.1. punkts un 2005. gada 26. oktobra protokola 3.2. punkts.
20. Nākamās sēdes darba kārtība
Tika noteikta nākamās dienas sēdes darba kārtība (dokuments “Darba kārtība” PE 364.061/OJMA).
21. Sēdes slēgšana
Sēde tika slēgta plkst. 22.50.
Julian Priestley
Ģenerālsekretārs
Dagmar Roth-Behrendt
Priekšsēdētāja vietniece
APMEKLĒJUMU REĢISTRS
Parakstīja:
Adamou, Agnoletto, Allister, Andersson, Andrejevs, Andria, Andrikienė, Angelilli, Antoniozzi, Arif, Arnaoutakis, Ashworth, Atkins, Attard-Montalto, Attwooll, Aubert, Audy, Auken, Ayala Sender, Aylward, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Baco, Badia I Cutchet, Barón Crespo, Barsi-Pataky, Batten, Batzeli, Bauer, Beaupuy, Becsey, Beer, Beglitis, Belder, Belet, Belohorská, Beňová, Berend, Berès, van den Berg, Berger, Berlato, Berlinguer, Berman, Bertinotti, Birutis, Blokland, Bloom, Bobošíková, Böge, Bösch, Bonde, Bono, Bonsignore, Booth, Borrell Fontelles, Bourlanges, Bowis, Bowles, Bradbourn, Braghetto, Mihael Brejc, Brepoels, Breyer, Březina, Brie, Budreikaitė, Bullmann, Bushill-Matthews, Busk, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Camre, Capoulas Santos, Carlotti, Carollo, Casa, Casaca, Caspary, Castex, del Castillo Vera, Catania, Cercas, Chatzimarkakis, Chichester, Chiesa, Chmielewski, Chruszcz, Claeys, Clark, Cocilovo, Coelho, Cohn-Bendit, Corbett, Corbey, Cornillet, Correia, Cottigny, Coûteaux, Coveney, Cramer, Crowley, Ryszard Czarnecki, Daul, Davies, de Brún, Degutis, Demetriou, Deprez, De Rossa, De Sarnez, Descamps, Désir, Deß, Deva, De Veyrac, De Vits, Díaz de Mera García Consuegra, Didžiokas, Dillen, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dobolyi, Douay, Dover, Doyle, Drčar Murko, Duchoň, Dührkop Dührkop, Duff, Duka-Zólyomi, Duquesne, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Estrela, Ettl, Eurlings, Jillian Evans, Jonathan Evans, Fajmon, Falbr, Farage, Fazakas, Ferber, Fernandes, Fernández Martín, Anne Ferreira, Elisa Ferreira, Figueiredo, Fjellner, Flasarová, Foglietta, Ford, Fotyga, Fourtou, Fraga Estévez, Frassoni, Friedrich, Fruteau, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gawronski, Gebhardt, Gentvilas, Geremek, Geringer de Oedenberg, Gibault, Gierek, Giertych, Gill, Gklavakis, Glattfelder, Goebbels, Goepel, Golik, Gollnisch, Gomes, Gomolka, Goudin, Genowefa Grabowska, Grabowski, Graça Moura, Graefe zu Baringdorf, Gräßle, de Grandes Pascual, Griesbeck, Gröner, de Groen-Kouwenhoven, Grosch, Grossetête, Guardans Cambó, Guellec, Guerreiro, Guidoni, Gurmai, Gutiérrez-Cortines, Guy-Quint, Hänsch, Hammerstein Mintz, Handzlik, Hannan, Harangozó, Harbour, Harkin, Harms, Hasse Ferreira, Hassi, Hatzidakis, Haug, Hazan, Heaton-Harris, Hedh, Hedkvist Petersen, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herczog, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Honeyball, Hoppenstedt, Horáček, Howitt, Hudacký, Hudghton, Hughes, Hutchinson, Hybášková, Ilves, Isler Béguin, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jäätteenmäki, Jałowiecki, Janowski, Járóka, Jeggle, Jensen, Joan i Marí, Jöns, Jørgensen, Jordan Cizelj, Juknevičienė, Jelko Kacin, Kaczmarek, Kallenbach, Kamall, Karas, Karatzaferis, Karim, Kasoulides, Kaufmann, Kauppi, Tunne Kelam, Kilroy-Silk, Kindermann, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klinz, Knapman, Koch, Kohlíček, Konrad, Korhola, Kósáné Kovács, Koterec, Kozlík, Krahmer, Krarup, Krasts, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristovskis, Krupa, Kuc, Kudrycka, Kuhne, Kułakowski, Kušķis, Kusstatscher, Kuźmiuk, Lagendijk, Laignel, Lambert, Lambrinidis, Landsbergis, Lang, Langen, Langendries, Laperrouze, La Russa, Lavarra, Lax, Le Foll, Lehideux, Lehne, Lehtinen, Leinen, Jean-Marie Le Pen, Marine Le Pen, Le Rachinel, Letta, Libicki, Lichtenberger, Liese, Lipietz, Locatelli, López-Istúriz White, Louis, Lucas, Ludford, Lulling, Lundgren, Lynne, Maat, Maaten, McAvan, McGuinness, McMillan-Scott, Madeira, Manders, Maňka, Thomas Mann, Mantovani, Markov, Marques, Martens, David Martin, Hans-Peter Martin, Martinez, Martínez Martínez, Masiel, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastenbroek, Mathieu, Mato Adrover, Matsakis, Matsouka, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Medina Ortega, Meijer, Méndez de Vigo, Menéndez del Valle, Meyer Pleite, Miguélez Ramos, Mikko, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Moraes, Moreno Sánchez, Moscovici, Mote, Mulder, Musacchio, Muscardini, Muscat, Musotto, Musumeci, Myller, Napoletano, Nassauer, Nattrass, Navarro, Newton Dunn, Annemie Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Nicholson of Winterbourne, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Ó Neachtain, Onesta, Onyszkiewicz, Oomen-Ruijten, Ortuondo Larrea, Őry, Oviir, Paasilinna, Pack, Pafilis, Borut Pahor, Paleckis, Panayotopoulos-Cassiotou, Pannella, Papadimoulis, Papastamkos, Parish, Patrie, Pavilionis, Pęk, Pflüger, Piecyk, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pinior, Piotrowski, Pirilli, Piskorski, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Poignant, Poli Bortone, Pomés Ruiz, Portas, Posselt, Prets, Prodi, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Rack, Radwan, Ransdorf, Rapkay, Rasmussen, Resetarits, Reul, Reynaud, Riera Madurell, Ries, Riis-Jørgensen, Rizzo, Rogalski, Roithová, Romagnoli, Romeva i Rueda, Rosati, Roszkowski, Roth-Behrendt, Rouček, Roure, Rudi Ubeda, Rübig, Rühle, Rutowicz, Sacconi, Saïfi, Sakalas, Salafranca Sánchez-Neyra, Salinas García, Salvini, Samaras, Samuelsen, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Sartori, Saryusz-Wolski, Savi, Sbarbati, Schapira, Scheele, Schenardi, Schierhuber, Schlyter, Schmitt, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schroedter, Schulz, Schuth, Schwab, Seeber, Seeberg, Segelström, Seppänen, Siekierski, Sifunakis, Silva Peneda, Sinnott, Siwiec, Sjöstedt, Skinner, Škottová, Smith, Sommer, Sonik, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Speroni, Staes, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Stevenson, Stihler, Stockmann, Strož, Stubb, Sturdy, Sudre, Sumberg, Surján, Svensson, Szájer, Szejna, Szent-Iványi, Szymański, Tabajdi, Takkula, Tannock, Tarabella, Tarand, Tatarella, Thomsen, Thyssen, Titford, Titley, Tomczak, Toubon, Trakatellis, Trautmann, Triantaphyllides, Trüpel, Turmes, Tzampazi, Uca, Ulmer, Väyrynen, Vaidere, Vakalis, Valenciano Martínez-Orozco, Vanhecke, Van Hecke, Van Lancker, Van Orden, Varvitsiotis, Vatanen, Vaugrenard, Vergnaud, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Vincenzi, Virrankoski, Vlasto, Voggenhuber, Wagenknecht, Wallis, Walter, Watson, Henri Weber, Weiler, Westlund, Whitehead, Wieland, Wiersma, Wise, von Wogau, Wohlin, Janusz Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wurtz, Wynn, Yañez-Barnuevo García, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zapałowski, Zappalà, Zatloukal, Ždanoka, Železný, Zīle, Zimmer, Zingaretti, Zvěřina.
Novērotāji:
Ali Nedzhmi, Arabadjiev Alexander, Bliznashki Georgi, Creţu Corina, Dimitrov Martin, Dîncu Vasile, Duca Viorel Senior, Ganţ Ovidiu Victor, Hogea Vlad Gabriel, Husmenova Filiz, Ilchev Stanimir, Ivanova Iglika, Kazak Tchetin, Kelemen Atilla Béla Ladislau, Kirilov Evgeni, Kónya-Hamar Sándor, Marinescu Marian-Jean, Mihăescu Eugen, Nicolae Şerban, Paparizov Atanas Atanassov, Parvanova Antonyia, Paşcu Ioan Mircea, Petre Maria, Popeangă Petre, Severin Adrian, Shouleva Lydia, Sofianski Stefan, Stoyanov Dimitar, Tîrle Radu, Vigenin Kristian.