Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2006/022/37

lieta T-415/05: Prasība, kas celta 2005. gada 25. novembrī — Grieķijas Republika pret Eiropas Kopienu Komisiju

OV C 22, 28.1.2006, p. 19–20 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)

28.1.2006   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 22/19


Prasība, kas celta 2005. gada 25. novembrī — Grieķijas Republika pret Eiropas Kopienu Komisiju

(lieta T-415/05)

(2006/C 22/37)

Tiesvedības valoda — grieķu

Lietas dalībnieki

Prasītāja: Grieķijas Republika (pārstāvji — Aik. Samoni, P. Mylonopoulos)

Atbildētāja: Eiropas Kopienu Komisija

Prasītājas prasījumi

atcelt kopumā vai daļēji Komisijas 2005. gada 14. septembra galējo lēmumu E(2005) 2706;

piespriest Eiropas Kopienu Komisijai atlīdzināt tiesāšanās izdevumus.

Pamati un galvenie argumenti

Grieķijas valsts aviokompānijas “Olympiaki Aeroporia” privatizācijas ietvaros tika izveidota jauna sabiedrība ar nosaukumu “Olympiakes Aerogrammes” (“NOA”), kas pārņēma lidojumu darbību tādējādi, ka sabiedrība ar nosaukumu “Olympiaki Aeroporia-Ypiresies AE” (“OA”) — jaunais agrākās kompānijas nosaukums — saglabājot visas pārējās darbības, jo īpaši, pakalpojumus uz zemes un lidaparātu apkopi un remontu. Ar apstrīdēto lēmumu Komisija konstatēja, ka sabiedrībām NOA un OA piešķirtais valsts atbalsts, ko veido:

NOA zemākas nomas maksas maksājumi par lidmašīnu apakšnomu nekā tiek maksāts par galveno līzingu, kas rada zaudējumus Grieķijas Republikai un OA;

NOA aktīvu elementu tā izveides brīdī vērtības pārvērtēšana;

Grieķijas Republikas likvīdu maksājumi OA un Grieķijas Republikas maksājumi OA vietā par dažu aizņēmumu atmaksu un par dažām līzinga nomām;

Grieķijas Republikas apliecināta pastāvīgi labvēlīga attieksme pret OA attiecībā uz nodokļu parādiem un sociālās apdrošināšanas iemaksām, ir nesaderīgs ar EK Līgumu.

Ar savu prasību Grieķija, pirmkārt, apstrīd lēmuma daļu attiecībā uz NOA maksāto lidmašīnu nomas maksu. Tā apgalvo, ka nepastāv valsts atbalsts un ka tādējādi apstrīdētais lēmums pārkāpj EKL 87. panta 1. punktu. Pēc Grieķijas domām, gan OA, gan Grieķijas Republika ir rīkojusies kā to būtu darījusi jebkura saprātīga persona, otrkārt, NOA maksātās nomas maksas atbilst tirgus cenai. Šajā pašā sakarā Grieķija atsaucas pienākuma norādīt apstrīdētā lēmuma pamatojumu pārkāpumu.

Kas attiecas uz lēmuma daļu par NOA aktīvu elementu vērtību, Grieķija uzskata, ka Komisija ir veikusi acīmredzami kļūdainu vērtējumu, kvalificējot OA aktīvu elementus, kas tika nodoti NOA, un ka secinājumiem, kuros Komisija to konstatē, trūkst pamatojuma. Jebkurā gadījumā, Grieķija uzskata, ka pamatojuma trūkums pastāv arī attiecībā uz apstrīdētā lēmuma daļu, par nosacījumu nepastāvēšanu, kuriem ir pakļauts saglabāšanas atbalsts un EKL 87. panta 3. punkta piemērošana, un tā norāda, ka Komisija šajā sakarā ir veikusi kļūdainu tiesisko vērtējumu.

Kas attiecas uz Grieķijas Republikas maksājumiem par dažu aizņēmumu atmaksu un par dažām līzinga nomām, Grieķija norāda, ka tā šos maksājumus ir veikusi sakarā ar atbildību, kas tai uzlikta kā nodrošinājums, pamatojoties uz atbalstiem, par kuriem vienošanās panākta pirms iepriekš minētā Komisijas lēmuma pieņemšanas, kurā ir ietverti arī šie atbalsti. Pēc Grieķijas domām, pēc attiecīgo summu samaksas ir ievērota Grieķijas tiesībās paredzētā procedūra par to nodošanu OA rīcībā. Pamatojoties uz šiem argumentiem, Grieķija norāda, ka apstrīdētais lēmums nav pietiekami pamatots, proti, lēmums, kas atbilstoši tās uzskatam noved pie acīmredzami kļūdaina tiesiskā vērtējuma.

Kas attiecas uz lēmuma daļu, kurā noteikts, ka NOA pārņēma OA, Grieķija izvirza virkni argumentu, lai atspēkotu Komisijas vērtējumu un šajā sakarā norāda uz EKL 87. panta 1. punkta un 88. panta 2. punkta pārkāpumu, kā arī uz pamatojuma trūkumu.

Tāpat Grieķija norāda uz tiesību tikt uzklausītam, kā arī labas pārvaldības principa pārkāpumu, jo tā uzskata, ka tai netika dota iespēja paust savu viedokli par pēc Komisijas lūguma neatkarīgo ekspertu veikto pētījumu. Visbeidzot, tā norāda uz samērīguma principa pārkāpumu un pamatojuma trūkumu, jo apstrīdētais lēmums prasa NOA piešķirto atbalstu atgriešanu par laika periodu no 2002. līdz 2004. gadam, lai gan tā savu darbību uzsāka tikai 2003. gada 11. decembrī.


Top