Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2005/188/13

    Aicinājums Kopienas rīcības programmas ietvaros iesniegt priekšlikumus par nevalstisko organizāciju, kuru galvenā darbības sfēra ir vides aizsardzība, darbības veicināšanu

    OV C 188, 2.8.2005, p. 21–22 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)

    2.8.2005   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    C 188/21


    Aicinājums Kopienas rīcības programmas ietvaros iesniegt priekšlikumus par nevalstisko organizāciju, kuru galvenā darbības sfēra ir vides aizsardzība, darbības veicināšanu

    (2005/C 188/13)

    Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Eiropas Padomes 2002. gada 1. marta lēmuma Nr. 466/2002/EK noteikumiem, kas noteica Kopienas rīcības programmu vides NVO (1), kuru galvenā darbības sfēra ir vides aizsardzība, darbības veicināšanai, Komisija aicina Eiropas nevalstiskās organizācijas, kuru galvenā darbības sfēra ir pastāvīga vides aizsardzības un uzlabošanas jomas attīstība, iesniegt priekšlikumus finasiālās palīdzības saņemšanai. Arī NVO, kuras darbojas dzīvnieku aizsardzības jomā, var piedalīties šajā Programmā ar noteikumu, ka to darbība veicina mērķu, kas noteikti attiecībā uz vides aizsardzības jomu, sasniegšanu (EK Līguma 174. panta principu ietvaros).

    Finansiālā palīdzība priekšlikumiem šī aicinājuma ietvaros ir naudas līdzekļu pieejamības priekšmets.

    Palīdzība ir vērsta uz izdevumiem, kuri Eiropas vides NVO rodas saistībā ar to 2006. gada darba programmā paredzēto uzdevumu veikšanu. Organizācijām, kuras iesniegušas priekšlikumus, jādarbojas Eiropas līmenī patstāvīgi vai arī vairāku koordinētu asociāciju veidā, un to struktūrai (biedru bāzei) un darbībai ir jānorisinās vismaz trīs Eiropas valstīs. Divu Eiropas valstu iesaiste ir pieļaujama ar noteikumu, ka to darbības galvenais mērķis ir Kopienas vides politikas attīstība un ieviešana.

    Programmā var piedalīties Eiropas NVO, kuras ir dibinātas (juridiski reģistrētas) kādā no šajām valstīm:

    Dalībvalstis

    Bulgārija, Rumānija,

    Turcija

    Bijušās Dienvidslāvijas Federācijas valstis- Maķedonijas Republika, Albānija, Serbija & Melnkalne, Bosnija & Hercegovina, un Horvātija

    Bulgārijas un Turcijas NVO piedalīšanās ir priekšmets oficiālam līgumam starp šo valstu valdībām un Kopienu, jo šīs valstis vēl nav parakstījušas līgumus. Tikai organizācijas no valstīm, kuras oficiāli ir parakstījušas šādus līgumus ar Kopienu par piedalīšanos rīcības programmā, tiks ņemtas vērā. Atbilstība šim kritērijam tiks pārbaudīta tikai pēdējā atlases posmā, kas norisināsies 2005. gada decembrī.

    Finasiālā palīdzība priekšlikumiem šī aicinājuma ietvaros var tikt piešķirta darbībai, kura sevī ietver Kopienas vides politikas un likumdošanas attīstības un ieviešanas veicināšanu dažādos Eiropas reģionos. Programma arī veicinās mazo reģionālo vai vietējo asociāciju, kuru darbības mērķis ir 'acquis communautaire' piemērošana attiecībā uz vidi un ilgtspējīgu vietējā apvidus attīstību, nostiprināšanu.

    Programmas atbalsts tiks vērsts uz Sestajā Vides Darbības Programmā (2) minētajām prioritārajām sfērām:

    Klimata izmaiņu ierobežošana

    Dabas un biosfēras dažādība — unikālu resursu aizsardzība

    Veselība un vide

    Ilgtspējīgas dabas resursu un atkritumu apsaimniekošanas nodrošināšana

    Papildus augstākminētajām sfērām, arī Kopienas vides likumdošanas un vides izglītības ieviešana un realizēšana būs uzmanības centrā.

    Piešķirot mērķfinansējumu, Komisija pievērsīs pienācīgu uzmanību arī to valstu un reģionu dalībai, kas iepriekš nav bijuši pietiekami pārstāvēti Programmā, īpašu uzmanību pievēršot jaunajām Dalībvalstīm un ārpuskopienas valstīm.

    Programma ir kopfinansējuma instruments. Kopējā Kopienas finansējuma summa nedrīkst pārsniegt 70 % no pieteikuma iesniedzēja revidētajiem ikgadēji caurmērā pieļaujamajiem izdevumiem pēdējo divu gadu laikā, ja NVO ir bāzētas Kopienā, vai 80 % tām NVO, kuras ir bāzētas Bulgārijā, Rumānijā, Turcijā un Balkāna valstīs, nedrīkst pārsniegt 80 % no pieteikuma iesniedzēja paredzētajiem izdevumiem tekošajam gadam. Mērķfinansējuma summa būs galīga tikai tad, kad Komisija būs akceptējusi finansējuma saņēmēja auditēto finanšu pārskatu.

    Finansējuma saņēmēji tiks izvēlēti saskaņā ar kritērijiem, kas noteikti informācijas dosjē attiecībā uz šo aicinājumu iesniegt priekšlikumus, un rīcībā esošā budžeta (iespēju) robežās.

    Pieprasījuma izvērtēšanas process ir šāds:

    Saņemšana, reģistrēšana un apstiprinājums par saņemšanu, ko veic Komisija,

    Priekšlikumu izskatīšana, ko veic Komisijas dienests,

    Galīgā lēmuma saskaņošana un rezultāta paziņošana pieteikuma iesniedzējam.

    Komisijas lēmums ir galīgs.

    Process ir strikti konfidenciāls. Ja Komisijas akceptē priekšlikumu, atsevišķs līgums (aprēķināts euro) tiks slēgts starp Komisiju un Pusi, kura iesniedza priekšlikumu.

    Informācijas dosjē attiecībā uz šo aicinājumu iesniegt priekšlikumus, kurš nosaka atbilstību kritērijiem, atlasi un piešķiršanas kritērijus (ieskaitot detalizētu izvērtēšanas sistēmu) un pielietojumu, izvērtēšanu un apstiprināšanas procedūru, var saņemt, sūtot rakstisku iesniegumu uz šādu adresi (vēlams pa faksu):

    Secretariat DG Environment A.3

    European Commission

    Office: BU-5 06/130

    B-1049 Brussels

    Fakss: (00) (32-2) 299 10 68

    To var arī ielādēt no sekojošas Komisijas mājas lapas adreses:

    http://europa.eu.int/comm/environment/funding/intro_en.htm

    Priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 2005. gada 3. oktobris.


    (1)  OV L 75, 16.3.2002, lpp. 1-6.

    (2)  OV L 242, 10.9.2002, lpp. 1-15.


    Top