ES un Indijas muitas nolīgums
KOPSAVILKUMS
Padomes Lēmums 2004/633/EK par ES un Indijas nolīguma noslēgšanu attiecībā uz muitu sadarbību un savstarpēju administratīvo palīdzību muitas lietās
ES un Indijas nolīgums attiecībā uz muitu sadarbību un savstarpēju administratīvo palīdzību muitas lietās
KĀDS IR ŠĪ LĒMUMA UN NOLĪGUMA MĒRĶIS?
- Šis lēmums attiecas uz ES un Indijas nolīguma parakstīšanu starp ES un Indiju, un tā mērķis ir vienkāršot muitas pasākumus un dalīties ar pieredzi un apmainīties ar zināšanām muitas jomā.
- Nolīguma mērķis ir veicināt preču likumīgu apriti un efektīvu sadarbību starp administratīvajām iestādēm, kuras ir atbildīgas par muitas tiesību aktu* piemērošanu. To panāk, izveidojot sakaru kanālus starp muitas iestādēm, lai veicinātu drošu un ātru informācijas apmaiņu. Nolīgumā paredzēto sadarbību var paplašināt un papildināt, noslēdzot nolīgumus attiecībā uz konkrētām nozarēm un jautājumiem.
SVARĪGĀKIE ASPEKTI
Muitas dienestu sadarbība
Puses apņemas attīstīt muitas dienestu sadarbību:
- atvieglojot preču likumīgu apriti un apmainoties ar informāciju un speciālām zināšanām attiecībā uz muitas darba metodēm un procedūrām, kā arī datorizētām sistēmām;
- sniedzot savstarpēju tehnisko palīdzību;
- apmainoties ar personālu un speciālām zināšanām.
Savstarpējā administratīvā palīdzība
- Puses apņemas palīdzēt viena otrai, lai pareizi piemērotu muitas tiesību aktus. Nolīgumā ir paredzēta divu veidu palīdzība:
- palīdzība pēc pieprasījuma: pieprasījuma saņēmēja iestāde* informē pieprasījuma iesniedzēju iestādi*, norādot visu informāciju, kas nepieciešama, lai tā varētu nodrošināt muitas tiesību aktu pareizu piemērošanu un noteikt darbības, kas ir pretrunā ar muitas tiesību aktiem. Šī informācija var attiekties uz nodarījumiem, piemēram, nepareizu vai viltotu dokumentu uzrādīšanu, kā arī starp pusēm veikto eksporta un importa procedūru regularitāti. Palīdzību var pieprasīt arī gadījumos, kad pastāv pamats uzskatīt, ka tiesību aktu pārkāpšanā ir iesaistītas personas, vietas, preces vai transportlīdzekļi;
- spontāna palīdzība: puses palīdz viena otrai, ja uzskata, ka tas ir nepieciešams muitas tiesību aktu pareizai piemērošanai. Jo īpaši, tās pēc savas ierosmes viena otrai sniedz informāciju, kas var palīdzēt novērst būtisku kaitējumu ekonomikai, sabiedrības veselībai, sabiedrības drošībai vai līdzīgām svarīgām interesēm.
Formālie aspekti un palīdzības sniegšanas izņēmumi
- Pieprasījumi jāiesniedz rakstveidā, izņemot steidzamus gadījumus, kad pieprasījumu var sniegt arī mutiski, bet tos pēc tam rakstveidā apstiprina. Pieprasījumos ietver šādu informāciju:
- dati par pieprasījuma iesniedzēju iestādi;
- pasākums, kuru lūdz veikt;
- pieprasījuma mērķis un iemesls;
- visi attiecīgie juridiskie saistošie tiesību instrumenti;
- informācija par personām, kuras ir izmeklēšanas mērķis.
- Pieprasījuma saņēmēja puse var atteikt palīdzības sniegšanu, ja šādas darbības apdraudētu kādas puses suverenitāti, valsts politiku, drošību vai citas nozīmīgas intereses. Pienākumu sniegt palīdzību var arī atcelt, ja šāda rīcība būtu pretrunā ar kādu rūpniecisko, komerciālo vai dienesta noslēpumu. Pieprasījuma saņēmēja puse var arī nolemt atlikt palīdzības sniegšanu, pamatojot ar to, ka tā var traucēt tobrīd notiekošai izmeklēšanai, kriminālvajāšanai vai tiesvedībai.
- Nolīgumā ir konfidencialitātes klauzulas attiecībā uz sniegto informāciju, uz ko attiecas pienākums neizpaust dienesta noslēpumu. Augsta līmeņa aizsardzība ir noteikta personas datiem.
- Ar šo nolīgumu izveido Apvienoto muitas sadarbības komiteju, kura pārauga šā nolīguma īstenošanu un pārbauda visus jautājumus tā piemērošanas sakarā.
KOPŠ KURA LAIKA LĒMUMS IR PIEMĒROJAMS?
Lēmums ir piemērojams kopš 2004. gada 30. marta. Nolīgums stājās spēkā 2004. gada 1. novembrī.
KONTEKSTS
Plašāka informācija:
GALVENIE TERMINI
Muitas tiesību akti: jebkādi ES vai Indijas pieņemti noteikumi attiecībā uz preču importu, eksportu, tranzītu un jebkādu citu muitas procedūru piemērošanu precēm, tai skaitā aizlieguma, ierobežojumu un kontroles pasākumiem.
Pieprasījuma saņēmēja iestāde: kompetentais muitas dienests, kurš saņem palīdzības pieprasījumu.
Pieprasījuma iesniedzēja iestāde: kompetentais muitas dienests, kurš iesniedz palīdzības pieprasījumu.
PAMATDOKUMENTI
Padomes Lēmums 2004/633/EK (2004. gada 30. marts) par Eiropas Kopienu un Indijas Republikas nolīguma noslēgšanu attiecībā uz muitu sadarbību un savstarpēju administratīvo palīdzību muitas lietās (OV L 304, 30.9.2004., 24. lpp.)
Nolīgums starp Eiropas Kopienu un Indijas Republiku attiecībā uz muitu sadarbību un savstarpēju administratīvo palīdzību muitas lietās (OV L 304, 30.9.2004., 25.–31. lpp.)
Pēdējo reizi atjaunots: 07.11.2017
Top