Vyberte pokusně zaváděné prvky, které byste chtěli vyzkoušet

Tento dokument je výňatkem z internetových stránek EUR-Lex

Informācija par ES finansētiem kohēzijas politikas projektiem — noteikumi un paraugi

Informācija par ES finansētiem kohēzijas politikas projektiem — noteikumi un paraugi

 

KOPSAVILKUMS:

Īstenojot Regulu (ES) 2015/207 — noteikumi un paraugi ziņojumiem, kas jāiesniedz, īstenojot programmas un projektus, kuri finansēti saskaņā ar ES kohēzijas politikas mērķiem

KĀDS IR ŠĪS REGULAS MĒRĶIS?

Ar šo regulu pieņem Eiropas Savienības (ES) ziņošanas noteikumus un paraugus 2013.-2020. gada plānošanas periodam, kas jāizmanto vadošajām iestādēm*, iesniedzot ziņojumus Eiropas Komisijai par ES strukturālo un investīciju fondu finansētu programmu īstenošanu.

SVARĪGĀKIE ASPEKTI

  • ES valstīm ir regulāri jāiesniedz progresa ziņojumi. Šīs regulas I pielikumā norādītais paraugs ir sadalīts piecās daļās un ļauj ērti apkopot datus no dažādām programmām, lai varētu efektīvi novērtēt katras ES valsts partnerības nolīguma* īstenošanas vispārējo progresu.
  • Lielie projekti veido būtisku ES izdevumu daļu, un tiem ir liela nozīme izaugsmes veicināšanā un darbvietu radīšanā. II pielikumā norādītajā standarta ziņojuma paraugā ir uzskaitīta informācija, kas Komisijai nepieciešama, lai apstiprinātu lielus projektus. Prasītās informācijas mērķis ir noskaidrot, vai, īstenojot projektu, netiks pārvietotas esošas darbvietas no citām vietām ES.
  • Lai liels projekts tiktu apstiprināts, jāveic izmaksu un ieguvumu analīze, tostarp ekonomiskā analīze, finanšu analīze un riska novērtējums. Saskaņā ar III pielikumā aprakstīto pieeju lielu projektu izmaksu un ieguvumu analīzē būtu jāapliecina, ka projekts ir pievilcīgs no ekonomiskā viedokļa.
  • Kopīgus rīcības plānus, kuru summa ir vismaz EUR 10 miljoni vai 20 % no attiecīgās programmas vai programmu valsts atbalsta apmēra, vadošās iestādes var iesniegt, izmantojot IV pielikumā sniegto paraugu. Kopīgs rīcības plāns ir projektu kopums, kas neietver infrastruktūru un kas veicina programmas vai programmu saskaņotāku īstenošanu mērķfinansējuma saņēmējiem.
  • Attiecībā uz programmām laikposmā no 2016. gada 31. maija līdz 2023. gadam ir jāiesniedz gada īstenošanas ziņojumi. V pielikumā sniegtajā paraugā ir norādīta informācija, kas Komisijai vajadzīga, lai novērtētu progresu virzībā uz izaugsmes un darbvietu radīšanas mērķi. X pielikumā sniegtajā paraugā ir norādīta informācija, kas Komisijai vajadzīga, lai novērtētu teritoriālās sadarbības programmu* īstenošanas progresu.
  • Vadošajām iestādēm ir jāiesniedz pārvaldības deklarācijas par visām to pārraudzībā esošajām programmām, izmantojot VI pielikumā norādīto paraugu. Tās attiecas uz līdzekļu pareizu un atbilstošu izmantošanu un to revīziju.
  • Regulā ir arī skaidri norādīti paraugi revīzijas iestādēm, lai iesniegtu revīzijas stratēģijas (VII pielikums), revīzijas atzinumus (VIII pielikums) un gada kontroles ziņojumus (IX pielikums).

KOPŠ KURA LAIKA REGULA IR PIEMĒROJAMA?

Tā ir piemērojama kopš 2015. gada 14. februāra.

KONTEKSTS

Kohēzijas politikas finansējums ir galvenais ES ieguldījumu mehānisms, kas ciešā saskaņā ar stratēģiju “Eiropa 2020” atbalsta ES stratēģisko mērķi ieguldīt darbavietu radīšanā.

Plašāka informācija:

* GALVENIE TERMINI

Vadošā iestāde: oficiāla iestāde, kas ir atbildīga par programmas īstenošanu, projektu atlasi, budžeta īstenošanas uzraudzību un informācijas sniegšanu Komisijai, partneriem un sabiedrībai.

Partnerības nolīgums: ES valstu pienākums ir sagatavot un īstenot stratēģiskus plānus ar ieguldījumu prioritātēm visiem strukturālajiem un investīciju fondiem. Katra 7 gadu perioda sākumā Eiropas Komisija un valstu iestādes vienojas par partnerības nolīgumiem, iepriekš apspriežoties ar ieinteresēto personu grupām, pilsonisko sabiedrību un vietējo un reģionālo iestāžu pārstāvjiem.

Eiropas teritoriālā sadarbība: Eiropas teritoriālās sadarbības programmu mērķis ir rosināt dažādu ES valstu reģionus un pilsētas sadarboties, dalīties ar zināšanām un savstarpēji mācīties, lai uzlabotu integrāciju un dzīves kvalitāti pāri robežām, izmantojot kopīgas programmas, projektus un tīklus.

PAMATDOKUMENTS

Komisijas Īstenošanas regula (ES) 2015/207 (2015. gada 20. janvāris), ar ko paredz sīki izstrādātus noteikumus, lai īstenotu Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 1303/2013 attiecībā uz progresa ziņojuma paraugiem, informācijas par lielu projektu iesniegšanu, kopīgo rīcības plānu, īstenošanas ziņojumiem attiecībā uz mērķi “Investīcijas izaugsmei un nodarbinātībai”, pārvaldības deklarāciju, revīzijas stratēģiju, revīzijas atzinumu un gada kontroles ziņojumu, kā arī izmaksu un ieguvumu analīzes izpildes metodiku un saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 1299/2013 attiecībā uz īstenošanas ziņojumu paraugu saistībā ar mērķi “Eiropas teritoriālā sadarbība” (OV L 38, 13.2.2015., 1.–122. lpp.)

SAISTĪTIE AKTI

Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 1303/2013 (2013. gada 17. decembris), ar ko paredz kopīgus noteikumus par Eiropas Reģionālās attīstības fondu, Eiropas Sociālo fondu, Kohēzijas fondu, Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai un Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fondu un vispārīgus noteikumus par Eiropas Reģionālās attīstības fondu, Eiropas Sociālo fondu, Kohēzijas fondu un Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fondu un atceļ Padomes Regulu (EK) Nr. 1083/2006 (OV L 347, 20.12.2013., 320.–469. lpp.)

Regulas (ES) Nr. 1303/2013 turpmākie grozījumi ir iekļauti pamattekstā. Šai konsolidētajai versijai ir tikai dokumentāla vērtība.

Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 1299/2013 (2013. gada 17. decembris) par īpašiem noteikumiem par atbalstu no Eiropas Reģionālās attīstības fonda saistībā ar mērķi “Eiropas teritoriālā sadarbība” (OV L 347, 20.12.2013., 259.–280. lpp.)

Pēdējo reizi atjaunots: 13.09.2016

Nahoru