Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52020DC0690

KOMISIJAS PAZIŅOJUMS EIROPAS PARLAMENTAM, PADOMEI, EIROPAS EKONOMIKAS UN SOCIĀLO LIETU KOMITEJAI UN REĢIONU KOMITEJAI Komisijas darba programma 2021. gadam Vitāla Savienība nestabilitātes pilnā pasaulē

COM/2020/690 final

Briselē, 19.10.2020

COM(2020) 690 final

KOMISIJAS PAZIŅOJUMS EIROPAS PARLAMENTAM, PADOMEI, EIROPAS EKONOMIKAS UN SOCIĀLO LIETU KOMITEJAI UN REĢIONU KOMITEJAI

Komisijas darba programma 2021. gadam









































Vitāla Savienība nestabilitātes pilnā pasaulē














1. Cīnoties ar šodienas grūtībām, veidojam nākotnes pasauli

Pirms nepilna gada šo Eiropas Komisiju ievēlēja un tā stājās amatā ar darba kārtību virzīt Eiropas būtiskāko pārveidi vairāk nekā vienas paaudzes laikā. Komisijas 2020. gada darba programma atspoguļoja šo pilnvarojumu un ieceres, kas pirmo reizi izklāstītas priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas politikas pamatnostādnēs. Tajā izklāstīts redzējums par taisnīgākas, veselīgākas, zaļākas un digitālākas sabiedrības veidošanu. Lai gan pagājušajā gadā daudz kas ir mainījies, šīs ieceres joprojām ir mūsu darbības virzītājspēks nākamajam gadam.

Pagājušajā gadā Komisija ir sākusi likt pamatus sistēmiskām pārmaiņām, kas nepieciešamas Eiropai, sevišķi tagad, kad mūsu tautsaimniecības smagi skārusi globālā veselības krīze. Pirmajās 100 dienās esam iepazīstinājuši ar Eiropas zaļo kursu, izklāstījuši mūsu plānus Eiropas digitālajai nākotnei, pieņēmuši ceļvedi spēcīgai sociālai Eiropai, kas nepieciešams, lai īstenotu Eiropas sociālo tiesību pīlāru, un nākuši klajā ar dzimumu līdztiesības stratēģiju. Turklāt esam nākuši klajā ar jaunu industriālo stratēģiju, plānu labākam mazo uzņēmumu atbalstam un pasākumiem vienotā tirgus stiprināšanai. Esam iesnieguši priekšlikumus pievienošanās procesa modernizēšanai un uzlabošanai, paverot ceļu vēsturiskās vienošanās panākšanai sākt sarunas ar Ziemeļmaķedoniju un Albāniju, un esam iecerējuši izveidot jaunu partnerību ar Āfriku.

Pēc pirmajām 100 dienām esam arī ierosinājuši no jauna pievērsties pastāvīgajām prioritātēm, it īpaši ar jauno Migrācijas un patvēruma paktu un ES Drošības savienības stratēģiju. Esam risinājuši jautājumus, kas skar mūsu vērtību kopienu kopumā, it īpaši publicējot pirmo ikgadējo tiesiskuma ziņojumu, kurš aptver visas dalībvalstis. Turklāt esam īstenojuši pasākumus, kas attiecas uz sabiebrību kopumā, piemēram, dzimumu līdztiesības, rasisma apkarošanas, prasmju un jauniešu labklājības jomā.

Taču ļoti atšķirīgu iemeslu dēļ 2020. gads vienlaikus būs gads, ko uzreiz aizmirst un kas vienmēr paliks atmiņā. Globālā pandēmija, kas Eiropu un pasauli pārsteigusi nesagatavotu, un no tās izrietošā mūsu sabiedrības un ekonomikas dīkstāve būs daudz vairāk nekā sāpīgas atmiņas miljoniem eiropiešu, kuri zaudējuši tuviniekus, saslimuši vai ir noraizējušies par savu iztiku vai labklājību. Visticamāk neviens no mums nespēs tik drīz aizmirst visuresošo nestabilitāti un nedrošību. Nesenais vīrusa atkārtotais uzliesmojums Eiropā liecina, ka mums rūpīgi, piesardzīgi un koordinēti jāturpina vīrusu kontrolēt.

Tomēr šis gads paliks atmiņā arī ar Eiropas steidzamu un nepieredzētu rīcību dzīvības un iztikas aizsardzībai. Eiropa ir parādījusi, ka tā spēj ātri rīkoties un izrādīt patiesu solidaritāti, kad tas nepieciešams, un kolektīvi panākt izmaiņas, kad to vēlas. Tas aptver plašu jautājumu klāstu, kas sniedzas no ES līdzekļu mobilizēšanas un elastības izmantošanas mūsu fiskālajos un valsts atbalsta noteikumos līdz medicīniskā aprīkojuma krājumu veidošanai. No vairāk nekā 600 000 grūtībās nonākušu ES iedzīvotāju nogādāšanas mājās līdz SURE instrumenta izveidei, lai palīdzētu cilvēkiem saglabāt darbvietas un uzņēmumiem turpināt darbu. Kopumā Komisija ir veikusi vairāk nekā 800 iepriekš neplānotus pasākumus neskaitāmās jomās, sākot ar robežu pārvaldību un beidzot ar atbalstu lauksaimniekiem un zvejniekiem.

Nākotnē šis gads paliks atmiņā arī ar pārmaiņu straujo paātrināšanos, kuras tas aizsācis, un tādējādi — paradoksālā kārtā — arī ar lielām iespējām, kuras tas pavēris. Pārmaiņas klimata jomā, digitālajās tehnoloģijās un ģeopolitikā jau ir būtiski ietekmējušas mūsu sabiedrību un virzījušas mūsu darba kārtību. Tomēr pandēmija ir pastiprinājusi nepieciešamību Eiropai vadīt divējādo digitālo un zaļo pārkārtošanos un veidot tās sabiedrību un ekonomiku noturīgāku. Tas rada vēl nebijušu iespēju izkļūt no krīzes nestabilitātes, radot jaunu vitalitāti mūsu Savienībā.

Tāpēc Komisija nākamajā gadā tam veltīs divkāršu uzmanību. Vispirms tā turpinās pielikt visas pūles krīzes pārvarēšanai un sāks no tās mācīties. Tas jo īpaši tiks darīts, turpinot mūsu centienus atrast, finansēt un nodrošināt drošu un pieejamu vakcīnu visiem Eiropā un pasaulē.

Vienlaikus šajā darba programmā ir izklāstīts, kā Eiropa var izmantot iespēju, kas tai paveras, lai īstenotu savas ieceres un uzņemtos vadošo lomu straujā paātrinājuma kontekstā. Pateicoties Komisijas iesniegtajam vēsturiskajam atveseļošanas plānam NextGenerationEU un pārskatītajam ilgtermiņa budžetam, Eiropai ir gatavs instruments, lai izmantotu šo iespēju.

Ar NextGenerationEU Eiropa izvēlas ne tikai novērst postījumus, atgūties šodien un atbalstīt tos, kurus krīze skārusi vissmagāk, bet arī īstenot mērķus un ielikt pamatus labākai dzīvei nākotnes pasaulē. Tajā uzmanība tiks pievērsta ilgtspējīgiem ieguldījumiem un reformām, 37 % no Atveseļošanas un noturības mehānisma izdevumiem paredzot zaļās pārkārtošanās izdevumiem un vismaz 20 % ieguldot digitalizācijā. Cītīgi strādāsim ar dalībvalstīm, sagatavojot un īstenojot to valsts atveseļošanas un noturības plānus. Turklāt Komisija nodrošinās, ka no 750 mljrd. EUR, kas tiks darīti pieejami NextGenerationEU ietvaros, 30 % tiks piesaistīti, izmantojot zaļās obligācijas. Turklāt atbalstīsim līdztiesīgos likumdevējus, lai panāktu ātru vienošanos par kopējo 1,8 trilj. EUR paketi, lai ar to pēc iespējas ātrāk panāktu vēlamo iedarbību. Komisija arī nāks klajā ar vērienīgiem priekšlikumiem par jauniem ES budžeta ieņēmumu avotiem.

Tas nozīmē, ka mums tagad ir ieguldījumi, kas ir samērīgi ar mūsu redzējumu un vērienīgajām iecerēm, kuras mums jau ir bijušas. Tāpēc Komisijas 2021. gada darba programmā ir paredzēta pāreja no stratēģijas uz izpildi, uzsvaru liekot uz jaunām likumdošanas iniciatīvām un spēkā esošo tiesību aktu pārskatīšanu, turpmākajiem pasākumiem saistībā ar plāniem, kas pagājušajā gadā izklāstīti attiecībā uz visām sešām pamatiecerēm. Šīs iniciatīvas ir uzskaitītas I un II pielikumā 1 . Mēs arī īstenosim iniciatīvas, kas iepriekš bija plānotas 2020. gadā un pandēmijas dēļ tika atliktas 2 .

Mūsu darbības pamatā arī turpmāk būs Programma 2030. gadam un tās ilgtspējīgas attīstības mērķi gan iekšēji, gan ārēji, kā arī Parīzes nolīgums.

Īstenojot šo darba programmu, Komisija pievērsīsies arī tam, lai izskaidrotu, ko mēs darām, un ņemtu vērā iedzīvotāju viedokli. Šajā sakarā tagad ir svarīgāk nekā jebkad agrāk sākt debates par konferenci par Eiropas nākotni. Pagājušajā gadā izvirzītos jautājumus — sākot ar vajadzību pēc spēcīgākas Eiropas veselības savienības un beidzot ar ilgstošām pārmaiņām, ko pandēmija var izraisīt mūsu kopdzīvē, — var risināt tikai tad, ja ikviens var paust savu viedokli un ja mēs izmantojam visu mūsu kopīgo pieredzi un zināšanas.

Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju un plānoto iniciatīvu ilgtermiņa un transformējošo būtību, mūsu darbs arī turpmāk balstīsies uz stratēģisko prognozēšanu 3 . Pirmais stratēģiskās prognozēšanas ziņojums parādīja, cik noturība ir svarīga atveseļošanai un mūsu rīcībpolitikas izstrādē, lai tā būtu balstīta uz pierādījumiem un atbilstu nākotnes vajadzībām. Šī pieeja var arī palīdzēt mums sagatavoties jaunām iespējām un izaicinājumiem, kas nenovēršami radīsies nākamajā gadā, un mums jābūt gataviem tos paredzēt un reaģēt uz tiem.

2. Sešu pamatieceru īstenošana

2.1. Eiropas zaļais kurss

Attiecībā uz Eiropas zaļo kursu Komisija koncentrēsies uz mūsu attiecīgo klimata un enerģētikas tiesību aktu pārstrādāšanu, lai tos saskaņotu ar nesen ierosināto mērķi līdz 2030. gadam emisijas salīdzinājumā ar 1990. gada līmeņiem samazināt vismaz par 55 %. Tas tiks apvienots ar tiesību aktu kopumu “Fit for 55”, kas aptvers visu, sākot ar atjaunojamiem energoresursiem un beidzot ar energoefektivitāti pirmajā vietā, ēkām, kā arī zemes izmantošanu, enerģijas nodokļiem, kopīgiem centieniem, emisijas kvotu tirdzniecību un daudziem citiem tiesību aktiem. Diplomātija klimata un enerģijas jomā arī turpmāk būs prioritāte darbā ar mūsu ārējiem partneriem.

Kā minēts priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas politikas pamatnostādnēs, Komisija ierosinās oglekļa ievedkorekcijas mehānismu, kas nepieciešams, lai palīdzētu motivēt ārvalstu ražotājus un ES importētājus samazināt savas oglekļa emisijas, vienlaikus PTO prasībām atbilstošā veidā nodrošinot tirdzniecībai labvēlīgus vienlīdzīgus konkurences apstākļus.

Eiropas zaļā kursa ietvaros plānotā darba dziļums un apjoms atspoguļo zaļās pārkārtošanās sistēmisko raksturu un tās kā izaugsmes stratēģijas nozīmi. Ierosināsim vairākus pasākumus par viedu un ilgtspējīgu transportu, tostarp regulas par Eiropas transporta tīklu un direktīvas par intelektiskām transporta sistēmām pārskatīšanu. Turpināsim īstenot aprites ekonomikas rīcības plānu, pievēršoties ekodizainam un ilgtspējīgiem produktiem, it īpaši aprites elektronikai, tostarp uzlabojot mobilo tālruņu, klēpjdatoru un citu ierīču savākšanu, atkārtotu izmantošanu un remontu. 

Tas atspoguļo to, ka Eiropas zaļais kurss sniedzas plašāk par emisiju samazināšanu. Šajā sakarā turpināsim īstenot ES bioloģiskās daudzveidības stratēģiju 2030. gadam un stratēģiju “No lauka līdz galdam”, lai jo īpaši veicinātu bioloģisko ražošanu, atjaunotu degradētas ekosistēmas, aizsargātu okeānus un piekrastes reģionus, aizsargātu, atjaunotu un ilgtspējīgi apsaimniekotu mežus un samazinātu risku, ka ES tirgū tiek laisti ar atmežošanu saistīti produkti. Mēs arī laidīsim tirgū inovatīvas lopbarības piedevas, lai samazinātu lopkopības ietekmi uz vidi.



2.2. Digitālajam laikmetam gatava Eiropa

Lai nodrošinātu, ka šī ir Eiropas digitālā desmitgade, ierosināsim ceļvedi ar skaidri noteiktiem mērķiem 2030. gadam, piemēram, attiecībā uz savienojamību, prasmēm un digitālajiem publiskajiem pakalpojumiem. Mūsu pieejā tiks ievēroti skaidri principi: tiesības uz privātumu un savienojamību, vārda brīvība, datu brīva aprite un kiberdrošība.

Rīkosimies visās šajās dažādajās jomās, it īpaši ar tiesību aktiem, kas attiecas uz drošību, atbildību, pamattiesībām un datu aspektiem saistībā ar mākslīgo intelektu un tiesību aktu par datiem, lai radītu pareizos nosacījumus labākai kontrolei un nosacījumus datu apmaiņai iedzīvotājiem un uzņēmumiem.

Tādā pašā garā ierosināsim jaunu Eiropas digitālo identitāti, lai atvieglotu uzdevumu veikšanu un piekļuvi pakalpojumiem tiešsaistē visā Eiropā un nodrošinātu, ka cilvēkiem ir lielāka kontrole un sirdsmiers par to, ar kādiem datiem viņi apmainās un kā tie tiek izmantoti.

Lai saglabātu taisnīgumu digitālajā pasaulē, ES turpinās strādāt pie starptautiska nolīguma par taisnīgu nodokļu sistēmu, kas ilgtermiņā nodrošina ilgtspējīgus ieņēmumus. Ja tas netiks panākts, Komisija nākamā gada pirmajā pusē ierosinās digitālo nodokli. Tāpat, lai nodrošinātu taisnīgu uzņēmējdarbības vidi, Komisija ierosinās juridisku instrumentu par vienlīdzīgu konkurences apstākļu nodrošināšanu attiecībā uz ārvalstu subsīdijām.

Komisija turpinās pārskatīt konkurences noteikumus, lai nodrošinātu, ka tie ir piemēroti mainīgajai tirgus videi, tostarp ekonomikas digitalizācijas paātrināšanai. Turklāt atjaunināsim Eiropas jauno industriālo stratēģiju, lai ņemtu vērā Covid-19 ietekmi, globālās konkurences kontekstu un divējādās digitālās un zaļās pārkārtošanās paātrinājumu.

Lai nodrošinātu cieņpilnus, pārredzamus un paredzamus darba apstākļus, tiks iesniegts tiesību akta priekšlikums ar mērķi uzlabot to cilvēku darba apstākļus, kuri sniedz pakalpojumus, izmantojot tiešsaistes platformas, nolūkā nodrošināt taisnīgus darba apstākļus un pienācīgu sociālo aizsardzību.

2.3. Ekonomika cilvēku labā

Ņemot vērā to, ka pandēmija turpinās un vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumi tiek saglabāti, Eiropai ir svarīgi nodrošināt, lai veselības un ekonomikas krīze nekļūtu par sociālo krīzi. Tas virzīs mūsu rīcību nākamajā gadā, un SURE programmas pilnīga īstenošana un izmantošana palīdzēs darba ņēmējiem saglabāt savus ienākumus un nodrošinās, ka uzņēmumi var saglabāt personālu. Turpmākajos gados rūpīgi izvērtēsim šos pasākumus.

Eiropas sociālo tiesību pīlārs būs Eiropas atveseļošanas kompass un mūsu labākais instruments, lai nodrošinātu, ka neviens netiek atstāts novārtā. Iesniegsim vērienīgu rīcības plānu, lai nodrošinātu tā pilnīgu īstenošanu. Rīcības plāns būs Komisijas galvenais instruments, ar ko sekmēt sociālekonomisko atveseļošanu un noturību vidējā termiņā un ilgtermiņā, un tas nepieciešams, lai veicinātu digitālās un zaļās pārkārtošanās sociālo taisnīgumu. Tādā pašā garā jaunā Eiropas Garantija bērniem, kas izziņota Urzulas fon der Leienas politikas pamatnostādnēs, būs vērsta uz bērnu nabadzības un nevienlīdzības mazināšanu, nodrošinot, ka visiem bērniem ir pieejami tādi pamatpakalpojumi kā veselības aprūpe un izglītība. Ņemot vērā Covid-19 pandēmijas laikā gūtās mācības un mainīgo darba pasauli, Komisija nāks klajā ar jaunu ES stratēģisko satvaru par drošību un veselības aizsardzību darbā. Turklāt ierosināsim rīcības plānu sociālajai ekonomikai ar mērķi veicināt sociālos ieguldījumus, atbalstīt sociālās ekonomikas dalībniekus un sociālos uzņēmumus jaunu uzņēmumu dibināšanā, izvēršanā, inovācijā un darbvietu radīšanā.

Ir jāturpina ar politiku atbalstīt mūsu tautsaimniecības, un būs jārod pareizais līdzsvars starp finansiālo atbalstu un fiskālo stabilitāti. Tā kā vīruss izplatās arvien plašāk un tiek īstenoti arvien stingrāki vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumi, dalībvalstīm būtu jāturpina pareizi izmantot fiskālo elastību ekonomikas atbalstam. Globālā tirdzniecība un tās integrētās vērtību ķēdes arī turpmāk būs būtisks izaugsmes dzinējspēks un galvenais virzītājspēks patiesi globālai ekonomikas atveseļošanai. Pašlaik tiek pārskatīta ES tirdzniecības politika, un mēs pieņemsim jaunu instrumentu trešo valstu piespiedu pasākumu novēršanai un reaģēšanai uz tiem.

Raugoties ilgtermiņā, īstais ceļš uz stabilitāti un konkurētspēju ved caur padziļinātu ekonomisko un monetāro savienību, kas arī nodrošinās euro lielāku starptautisko nozīmi. Ir jāpanāk progress attiecībā uz kapitāla tirgu savienību un banku savienību. Šajā sakarā pārskatīsim regulējumu, kas tiek piemērots ES banku maksātnespējas situāciju risināšanai, veiksim pasākumus pārrobežu ieguldījumu veicināšanai Eiropas Savienībā un pastiprināsim cīņu pret nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.

Sistēmisko pārmaiņu satvarā Eiropā mūsu ekonomikas un finanšu sistēmai arī jābūt divējādajās pārkārtošanās galvenajam virzītājspēkam. Tiks ierosināti tiesību akti par ilgtspējīgu korporatīvo pārvaldību ar mērķi ilgtermiņā veicināt ilgtspējīgu un atbildīgu korporatīvo rīcību. Turklāt turpināsim virzību ilgtspējīga finansējuma jomā, īpaši ierosinot izveidot ES zaļo obligāciju standartu.

Lai īstenotu mūsu ieceres un spētu pievērsties ieguldījumu un reformu vajadzībām, ir jāpalielina un jānovērtē publiskās pārvaldes iestāžu un dienestu efektivitāte, darbības rezultāti un spējas visā Eiropas Savienībā.

2.4. Spēcīgāka Eiropa pasaulē

Šī Komisija sāka darbu ar pilnvarojumu rūpēties par spēcīgāku Eiropu pasaulē. Mūsu ģeopolitiskā komisija cenšas veicināt ES stratēģiskās intereses un mērķus ārvalstīs un aizstāvēt noteikumos un vērtībās balstītu starptautisko kārtību arvien polarizētākā pasaulē. Strādāsim ar mērķi stiprināt ES globālo lomu, proti, atbildības, stabilitātes, sadarbības un solidaritātes piekritējas lomu, ar visiem mūsu rīcībā esošiem instrumentiem risinot arvien pieaugošas globālās problēmas, krīzes un konfliktus.

Nākamā gada laikā Komisija nodrošinās, ka Eiropa pilda savu būtisko lomu šajā nestabilajā pasaulē — neatkarīgi no tā, vai tā vadīs globālo reakciju, lai nodrošinātu drošu un pieejamu vakcīnu visiem, vai stiprinās noteikumos balstītu globālo daudzpusējo sistēmu un divpusējas, reģionālas un globālas partnerības. Arī turpmāk piešķirsim pilnīgu prioritāti mūsu austrumu un dienvidu kaimiņreģioniem, Rietumbalkāniem un Āfrikai. 

Mūsu jaunie ārējo izdevumu instrumenti palīdzēs īstenot Savienības stratēģiskās prioritātes ārpolitikā.

Eiropas Savienība vienmēr ticējusi daudzpusējās sadarbības spēkam un vērtībai un sadarbībai starptautiskajās iestādēs. Ierosināsim kopīgu paziņojumu par to, kā stiprināt ES ieguldījumu uz noteikumiem balstītā daudzpusējā sadarbībā. Mums ir jāvada Pasaules Veselības organizācijas un Pasaules Tirdzniecības organizācijas reformas, lai šīs organizācijas pielāgotu jaunajai realitātei.

Sadarbojoties ar mūsu partneriem, ierosināsim atjauninātu partnerību ar dienvidu kaimiņreģioniem un iesniegsim paziņojumu par Arktiku nolūkā atjaunināt ES politiku attiecībā uz reģionu, kas ir īpaši pakļauts klimata pārmaiņām un vides resursu noslodzei un tās ietekmei uz ekonomiku un drošību.

Iepazīstināsim ar jaunu stratēģisku pieeju bijušo kaujinieku atbruņošanās, demobilizācijas un reintegrācijas atbalstam, kas ir būtiski, lai nodrošinātu ilgstošu stabilitāti un mieru konfliktu skartajās valstīs un reģionos.

Mēs arī iesniegsim paziņojumu par ES humāno palīdzību, kurā īpaša uzmanība tiks veltīta jauniem sadarbības veidiem ar mūsu partneriem un citiem līdzekļu devējiem, digitālo rīku un inovatīvu pieeju izmantošanai attiecībā uz finansējumu un palīdzības sniegšanas veidiem, tostarp pašas Komisijas ātrās reaģēšanas spējām un veidiem, kā uzlabot darbu pie saiknes starp humāno palīdzību, attīstību un mieru.

Konsulārās aizsardzības direktīvas pārskatīšana ļaus atvieglot Savienības pilsonības tiesību uz konsulāro aizsardzību īstenošanu un stiprināt ES solidaritāti, lai labāk aizsargātu ES pilsoņus ārvalstīs, īpaši krīžu laikā. Tā uzlabos sadarbību starp dalībvalstīm un stiprinās ES atbalsta lomu, pēc iespējas labāk izmantojot ES delegāciju unikālo tīklu.

2.5. Mūsu eiropeiskā dzīvesziņa

Pašreizējā veselības krīze ir atklājusi vajadzību stiprināt sagatavotību krīzēm, ko rada pārrobežu veselības apdraudējumi, un šādu krīžu pārvaldību. Lai gan galvenā uzmanība joprojām tiek pievērsta tam, lai nodrošinātu, ka Eiropa spēj kontrolēt vīrusa izplatību un pandēmijas ietekmi, mēs arī izdarīsim pirmos secinājumus no krīzes. Ir laiks izveidot stiprāku Eiropas veselības savienību.

Ierosināsim pastiprināt ES satvaru nopietnu pārrobežu veselības apdraudējumu atklāšanai un reaģēšanai uz tiem un esošo aģentūru lomu. Otrkārt, vēlamies ierosināt izveidot aģentūru biomedicīnas progresīvajai pētniecībai un izstrādei. Jaunajā farmācijas stratēģijā tiks aplūkota Eiropas piegādes ķēdes drošība un nodrošināts, ka iedzīvotāji var paļauties uz drošām, cenas ziņā pieejamām un kvalitatīvām zālēm. Turklāt līdz nākamā gada beigām tiks izveidota Eiropas veselības datu telpa, kas nepieciešama, lai datus izmantotu labākai veselības aprūpei, labākai pētniecībai un labākai politikas veidošanai pacientu labā.

Turklāt mācīsimies citās jomās, īpaši attiecībā uz Šengenas zonu un personu brīvas pārvietošanās nodrošināšanu bez iekšējo robežu kontroles. Sadarbosimies ar Eiropas Parlamentu un dalībvalstīm, lai saglabātu un uzlabotu Šengenas zonas darbību, pamatojoties uz jaunu stratēģiju Šengenas nākotnei un stingrākiem Šengenas noteikumiem, un turpināsim darbu, lai pabeigtu Šengenas zonas izveidi.

Turpināsim darbu pie jaunā Migrācijas un patvēruma pakta. Šajā sakarā Komisija ierosinās vairākus pasākumus attiecībā uz legālo migrāciju, kas ietvers “talantu un prasmju” paketi un kā daļu no tās — Pastāvīgo iedzīvotāju direktīvas pārskatīšanu un Vienotās atļaujas direktīvas pārskatīšanu, kā arī iespējas izveidot ES talantu rezervi. Citi pakta elementi ir ES rīcības plāns cīņai pret migrantu kontrabandu un brīvprātīgas atgriešanās un reintegrācijas stratēģija.

Turpināsim stiprināt drošības savienību, īpaši veicot pasākumus organizētās noziedzības apkarošanai, hibrīddraudu novēršanai, īstenojot jaunu pieeju pasākumiem cīņai pret terorismu un radikalizāciju un uzlabojot pret bērniem vērstas seksuālas vardarbības tiešsaistē atklāšanu, satura izņemšanu un ziņošanu par to.

Ņemot vērā antisemītiskas vardarbības un naida noziegumu pieaugumu, Komisija iesniegs visaptverošu stratēģiju antisemītisma apkarošanai nolūkā papildināt un atbalstīt dalībvalstu centienus.

Ceļā uz ekonomikas atveseļošanu un sekmīgu zaļo un digitālo pārkārtošanos eiropiešiem būs jāapgūst jaunas prasmes. Kā daļu no plašākiem centieniem ieviest mūžizglītības kultūru un atvieglot pāreju no viena darba uz citu ierosināsim iniciatīvu par individuāliem mācību kontiem, lai cilvēkiem dotu iespēju iesaistīties apmācībā un vadīt savu karjeru, un ar mērķi paplašināt personalizētas mācību iespējas visiem noteiksim Eiropas pieeju mikroapliecinājumiem.

2.6. Jauns impulss Eiropas demokrātijai

Komisija turpinās veidot Līdztiesības savienību un atbalstīs Eiropas apņemšanos aizsargāt ES vērtības, kā arī iekļautību un vienlīdzību visās tās nozīmēs neatkarīgi no dzimuma, rases vai etniskās izcelsmes, reliģijas vai pārliecības, invaliditātes, vecuma vai dzimumorientācijas.

Šajā sakarā Komisija nāks klajā ar ES stratēģiju invaliditātes tiesību jomā, it īpaši, lai nodrošinātu ANO Konvencijas par personu ar invaliditāti tiesībām pilnīgu īstenošanu. ES stratēģijā par bērna tiesībām tiks aplūkots, kā sagatavot bērnus un jauniešus dalībai ES demokrātiskajā dzīvē, labāk aizsargāt neaizsargātus bērnus, aizsargāt viņu tiesības tiešsaistē, veicināt bērniem draudzīgu tiesu sistēmu un novērst un apkarot vardarbību.

Lai gan Komisija joprojām ir apņēmības pilna nodrošināt ES pievienošanos Stambulas konvencijai, tā nāks klajā ar jaunu priekšlikumu ar dzimumu saistītas vardarbības apkarošanai. Tā arī ierosinās paplašināt Eiropas līmeņa noziegumu sarakstu ar mērķi iekļaut tajā visu veidu naida noziegumus un naida runu.

Eiropas demokrātijas rīcības plāns, kas vēl jāpieņem, būs atspēriena punkts, lai uzlabotu mūsu demokrātijas noturību, novērstu draudus, ko rada ārēja iejaukšanās Eiropas vēlēšanās, un vērstos pret dezinformāciju, kā arī atbalstītu brīvus un neatkarīgus plašsaziņas līdzekļus. Nākamgad ierosināsim skaidrākus noteikumus par Eiropas politisko partiju finansēšanu un rīkosimies, lai nodrošinātu lielāku pārredzamību apmaksātajā politiskajā reklāmā, uzlabotu mobilo eiropiešu vēlēšanu tiesības un veiktu pasākumus, lai aizsargātu žurnālistus un pilsonisko sabiedrību pret stratēģiskiem tiesas procesiem pret sabiedrības līdzdalību.

Turklāt veicināsim tiesu iestāžu pārrobežu sadarbību, pilnībā izmantojot digitālās tehnoloģijas. 

Komisija izskatīs, kā kohēzijas politika var veicināt ekonomikas atveseļošanu un divējādo pārkārtošanos, pievērsties reģionālo atšķirību palielināšanās jautājumam gan pirms, gan pēc Covid-19 krīzes, kā arī palīdzēt risināt jaunus sociālos un ekonomiskos jautājumus. Lai vairotu zināšanas un tādējādi uzlabotu mūsu politiskos risinājumus, tā nāks klajā ar situācijas novērtējumu mūsu reģionos. Tā arī izstrādās ilgtermiņa redzējumu lauku apvidiem, kas nepieciešams, lai ierosinātu pasākumus šo reģionu potenciāla pilnīgai izmantošanai. Labāks regulējums, politikas veidošana un ES tiesību aktu īstenošana un izpilde

Kad Komisija sāka darbu, tā apņēmās īstenot pierādījumos balstītu rīcībpolitiku, kuru būtu vieglāk ievērot un kura retāk radītu nevajadzīgu slogu uzņēmumiem un cilvēkiem. Tas vēl vairāk vajadzīgs tāpēc, ka Eiropa vēl arvien turpina pārvarēt krīzi un koncentrēties uz atveseļošanu.

Gaidāmajā paziņojumā par labāku tiesisko regulējumu galvenā uzmanība tiks veltīta sloga mazināšanai, kas jo īpaši panākams, ieviešot pieeju “viens pieņemts — viens atcelts”. Tas nodrošinās, ka jaunieviestais administratīvais slogs tiek kompensēts, tajā pašā politikas jomā atbrīvojot cilvēkus un uzņēmumus no līdzīga sloga ES līmenī. No nākamā gada platforma “Gatavi nākotnei” — augsta līmeņa ekspertu grupa — palīdzēs Komisijai apzināt vienkāršošanas un sloga mazināšanas potenciālu.

Krīze ir vēl vairāk izgaismojusi vajadzību pieņemt informācijā balstītus lēmumus, kuru pamatā ir pierādījumi un labāka regulējuma principi. Nepieciešamība veikt ietekmes novērtējumus, kuros ņemti vērā visu ietekmēto personu viedokļi, ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Komisija padarīs apspriedes efektīvākas un pieejamākas nolūkā atvieglot ieinteresēto personu līdzdalību un reaģēt uz aicinājumu pēc racionālākām apspriedēm.

Komisija arī pastiprinās centienus, kas nepieciešami, lai uzlabotu ES tiesību aktu efektīvu piemērošanu, īstenošanu un izpildi. Tas ir jo īpaši svarīgi vienotā tirgus pareizai darbībai, galveno piegādes ķēžu aizsardzībai (caur kurām veikali tiek apgādāti ar pārtiku un veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēji ar medicīnas precēm), pilsoņu tiesību aizsardzībai un Eiropas zaļā kursa īstenošanai. Komisija turpinās atbalstīt dalībvalstis un sadarboties ar tām, lai nodrošinātu jaunu un spēkā esošu ES noteikumu ātru un pareizu īstenošanu. Vienlaikus tā nevilcināsies nodrošināt ES tiesību aktu ievērošanu, vajadzības gadījumā izmantojot pārkāpuma procedūras.

4. Secinājums

Aizejošajā gadā Eiropas iedzīvotājiem nācies atteikties no savām brīvībām, lai aizsargātu vienam otru, un mums ir jāaizsargā kopīgi gūtie panākumi. Tas nozīmē saglabāt modrību un koncentrēties uz to, lai nodrošinātu, ka kopīgiem spēkiem spējam pārvarēt krīzi un panākt ilgtermiņa risinājumu izkļūšanai no tās.

Taču, kad Eiropa būs izkļuvusi no šīs krīzes, mums jābūt gataviem rīkoties labāk un dzīvot veselīgākā, taisnīgākā un pārtikušākā sabiedrībā. Tas nozīmē kļūt izturīgākiem, bet arī paātrināt pārkārtošanās programmu, ar kuru šī Komisija tikusi ievēlēta un uz kuru tā koncentrējusies kopš pirmās dienas amatā.

Tas ir šīs Komisijas darba programmas un visu tajā iekļauto iniciatīvu divējādais mērķis. Lai gan katras iniciatīvas centrā var būt atšķirīgas jomas, tām visām ir jābūt vērstām vienā virzienā. Galu galā tās visas ir vērstas uz dzīves atvieglošanu, veselīgāku vidi un taisnīgāku sabiedrību, daudzveidīgākām un plašāk pieejamām iespējām un mūsdienīgāku ekonomiku, kas vairāk orientēta uz plašākiem mērķiem.

Lai iniciatīvām būtu vēlamā ietekme, Komisija cieši sadarbosies gan ar Eiropas Parlamentu, gan Padomi. Šis kolektīvais gars ļāvis Eiropai vienoties par NextGenerationEU. Tieši šādā garā mēs pārvarēsim šo pandēmijas krīzi un īstenosim Eiropai nepieciešamās sistēmiskās pārmaiņas. Mums ir viss nepieciešamais: redzējums, plāns un ieguldījumi. Tagad mums ir jāatveseļojas, veidojot labāku pasauli nākotnei.

(1) Iniciatīvas statuss šīs programmas pielikumos nemaina pienākumus, kas noteikti pilnvarojuma vēstulēs, kuras katram kolēģijas loceklim nosūtīja priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena.
(2)

 Pielāgotā Komisijas darba programma 2020. gadam, COM(2020) 440 final.

(3) 2020. gada stratēģiskās prognozēšanas ziņojums, COM(2020) 493 final.
Top

Briselē, 19.10.2020

COM(2020) 690 final

PIELIKUMI

dokumentam

KOMISIJAS PAZIŅOJUMS EIROPAS PARLAMENTAM, PADOMEI, EIROPAS EKONOMIKAS UN SOCIĀLO LIETU KOMITEJAI UN REĢIONU KOMITEJAI

Komisijas darba programma 2021. gadam














































Vitāla Savienība nestabilitātes pilnā pasaulē






























I pielikums. Jaunas iniciatīvas 1

Nr.

Politikas mērķis

Iniciatīvas

Eiropas zaļais kurss

1.

Tiesību aktu kopums “Fit for 55”

a)ES emisijas kvotu tirdzniecības sistēmas (ETS) pārskatīšana, tostarp attiecībā uz jūrniecību, aviāciju un CORSIA, kā arī priekšlikums par ETS kā pašu resursu (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, 2021. g. 2. cet.)

b)Oglekļa ievedkorekcijas mehānisms (OIM) un priekšlikums par OIM kā pašu resursu (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, 2021. g. 2. cet.)

c)Kopīgo centienu regula (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 192. panta 1. punkts, 2021. g. 2. cet.)

d)Atjaunojamo energoresursu direktīvas grozījums, lai īstenotu vērienīgās ieceres, ko paredz jaunais 2030. gada klimata mērķis (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 194. pants, 2021. g. 2. cet.)

e)Energoefektivitātes direktīvas grozījums, lai īstenotu vērienīgās ieceres, ko paredz jaunais 2030. gada klimata mērķis (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 194. pants, 2021. g. 2. cet.)

f)Regulas par zemes izmantošanā, zemes izmantošanas maiņā un mežsaimniecībā radušos siltumnīcefekta gāzu emisiju un piesaistes iekļaušanu pārskatīšana (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 192. panta 1. punkts, 2021. g. 2. cet.)

g)Metāna emisiju samazināšana enerģētikas nozarē (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 192. un 194. pants, 2021. g. 2. cet.)

h)Enerģijas nodokļu direktīvas pārskatīšana (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, 2021. g. 2. cet.)

i)Direktīvas par alternatīvo degvielu infrastruktūras ieviešanu pārskatīšana (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 91. pants, 2021. g. 2. cet.)

j)Regulas par CO2 emisiju standartiem vieglajiem automobiļiem un vieglajiem komerciālajiem transportlīdzekļiem pārskatīšana (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 192. panta 1. punkts, 2021. g. 2. cet.)

k)Ēku energoefektivitātes direktīvas pārskatīšana (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 194. pants, 2021. g. 4. cet.)

l)Trešās enerģētikas paketes attiecībā uz gāzi (Direktīva 2009/73/EK un Regulas (EK) Nr. 715/2009) pārskatīšana, kas nepieciešama, lai reglamentētu konkurenci nodrošinošus dekarbonizētus gāzes tirgus (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 194. pants, 2021. g. 4. cet.)

2.

Aprites ekonomikas tiesību aktu kopums

a)Produktu ilgtspējas rīcībpolitikas iniciatīva, tostarp Ekodizaina direktīvas pārskatīšana (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 114. pants, 2021. g. 4. cet.)

b)Aprites elektronika (neleģislatīva, 2021. g. 4. cet.)

3.

Bioloģiskās daudzveidības un no toksikantiem brīvas vides tiesību aktu kopums

a)Rīcības plāns bioloģiskās ražošanas attīstībai: virzībā uz 2030. gadu (neleģislatīva, 2021. g. 1. cet.)

b)Samazināt atmežošanas un mežu degradācijas risku, kas saistīts ar ES tirgū laistiem produktiem (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, 2021. g. 2. cet.)

c)Gaisa, ūdens un augsnes nulles piesārņojuma rīcības plāns (neleģislatīva, 2021. g. 2. cet.)

d)Jauns tiesiskais regulējums veselīgu ekosistēmu atjaunošanai (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 192. pants, 2021. g. 4. cet.)

4.

Ilgtspējīga un vieda mobilitāte

a)Direktīvas par intelektiskām transporta sistēmām pārskatīšana, tostarp multimodālas biļešu tirdzniecības iniciatīva (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 91. pants, 2021. g. 3. cet.)

b)Regulas par Eiropas transporta tīklu (TEN-T) pārskatīšana (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 172. pants, 2021. g. 3. cet.)

c)ES 2021. gada dzelzceļa koridora iniciatīva, tostarp Dzelzceļa kravu pārvadājumu koridora regulas pārskatīšana un pasākumi dzelzceļa pasažieru pārvadājumu veicināšanai (neleģislatīva un leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 91. pants, 2021. g. 3. cet.)

d)Euro6/VI sekojošo emisiju standartu izstrāde vieglajiem automobiļiem, furgoniem, kravas automobiļiem un autobusiem (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 114. pants, 2021. g. 4. cet.)

Digitālajam laikmetam gatava Eiropa

5..

Eiropas digitālā desmitgade

Eiropas digitālā desmitgade: digitālie mērķi 2030. gadam (neleģislatīva, 2021. g. 1. cet.)

6.

Tiesību aktu kopums par datiem

a)Tiesību akts par datiem (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 114. pants, 2021. g. 3. cet.)

b)Datubāzu direktīvas pārskatīšana (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 114. pants, 2021. g. 3. cet.)

7.

Digitālais nodoklis

Digitālais nodoklis un priekšlikums par digitālo nodokli kā pašu resursu (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, 2021. g. 2. cet.)

8.

Uzticama un droša Eiropas e-identifikācija

Uzticama un droša Eiropas e-identifikācija (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 114. pants, 2021. g. 1. cet.)

9.

Tiešsaistes platformās nodarbināti darbinieki

Tiešsaistes platformās nodarbinātu darbinieku darba apstākļu uzlabošana (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 153. pants, 2021. g. 1. cet./4. cet.)

10..

Eiropas industriālā stratēģija

Eiropas jaunās industriālās stratēģijas atjaunināšana (neleģislatīva, 2021. g. 2. cet.)

11.

Ārvalstu subsīdijas

Turpmākie pasākumi saistībā ar Balto grāmatu par ārvalstu subsīdijām:

a)vienlīdzīgu konkurences apstākļu nodrošināšana (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 207. pants, 2021. g. 2. cet.)

b)Publiskais iepirkums (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 207. pants, 2021. g. 2. cet.)

12.

Civilā, aizsardzības un kosmosa rūpniecība

Rīcības plāns par sinerģijām starp civilo, aizsardzības un kosmosa rūpniecību (neleģislatīva, 2021. g. 1. cet.)

13.

Dizaina prasības un patērētāju tiesības attiecībā uz elektroniku

Jaunas dizaina prasības un patērētāju tiesības attiecībā uz elektroniku (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 114. pants, 2021. g. 4. cet.)

Ekonomika cilvēku labā

14.

Kapitāla tirgu savienības padziļināšana

a)Investīciju aizsardzības un veicināšanas satvars (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 114. pants, 2021. g. 2. cet.)

b)Prudenciālās uzraudzības noteikumu pārskatīšana attiecībā uz apdrošināšanas un pārapdrošināšanas sabiedrībām (Maksātspēja II) (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 53. panta 1. punkts, 62. pants un 114. pants, 2021. g. 3. cet.)

c)Finanšu instrumentu tirgu direktīvas un regulas pārskatīšana (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 114. pants, 2021. g. 4. cet.)

15.

Ilgtspējīga korporatīvā pārvaldība

Ilgtspējīga korporatīvā pārvaldība (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 50. pants un, iespējams, LESD 114. pants, 2021. g. 2. cet.)

16.

ES zaļo obligāciju standarts

ES zaļo obligāciju standarta izveide (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 114. pants, 2021. g. 2. cet.)

17.

Nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas tiesību aktu kopums

Nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas tiesību aktu kopums (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 114. pants, 2021. g. 1. cet.)

18.

Taisnīgas ekonomikas tiesību aktu kopums

a)Rīcības plāns Eiropas sociālo tiesību pīlāram (neleģislatīva, 2021. g. 1. cet.)

b)Ieteikums par Eiropas Garantiju bērniem (neleģislatīva, 2021. g. 1. cet.)

c)Paziņojums par jaunu stratēģisko satvaru par drošību un veselības aizsardzību darbā (neleģislatīva, 2021. g. 2. cet.)

d)Rīcības plāns sociālajai ekonomikai (neleģislatīva, 2021. g. 4. cet.)

19.

Vispārējo preferenču shēma

Ceļā uz nākotnē plānoto vispārējo preferenču shēmas tiesisko regulējumu, ar ko piešķir tirdzniecības priekšrocības jaunattīstības valstīm (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 207. pants, 2021. g. 2. cet.)

20.

Trešo valstu piespiedu pasākumu novēršana un reaģēšana uz tiem

Instruments trešo valstu piespiedu pasākumu novēršanai un reaģēšanai uz tiem (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 207. pants, 2021. g. 4. cet.)

21.

Snieguma satvars 2021.–2027. gadam

Paziņojums par snieguma satvaru 2021.–2027. gadam (neleģislatīva, 2021. g. 2. cet.)

22.

Banku savienības izveides pabeigšana

Banku krīzes pārvaldības un noguldījumu apdrošināšanas satvara pārskatīšana (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 114. pants, 2021. g. 4. cet.)

23.

Akcīzes nodokļu tiesību aktu kopums

a)Tabakas izstrādājumu nodokļu direktīvas pārskatīšana (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 113. pants, 2021. g. 3. cet.)

b)Direktīvas par akcīzes nodokļa piemērošanas vispārēju režīmu pārskatīšana (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 113. pants, 2021. g. 4. cet.)

Spēcīgāka Eiropa pasaulē

24.

Kā stiprināt ES ieguldījumu uz noteikumiem balstītā daudzpusējā sadarbībā

Kopīgs paziņojums par to, kā stiprināt ES ieguldījumu uz noteikumiem balstītā daudzpusējā sadarbībā (neleģislatīva, 2021. g. 2. cet.)

25.

Arktikas dimensija

Kopīgs paziņojums par Arktiku (neleģislatīva, 2021. g. 4. cet.)

26.

Dienvidu kaimiņreģioni

Kopīgs paziņojums par atjauninātu partnerību ar dienvidu kaimiņreģioniem (neleģislatīva, 2021. g. 1. cet.)

27.

Bijušo kaujinieku atbruņošanās, demobilizācija un reintegrācija

Kopīgs paziņojums par stratēģisku pieeju bijušo kaujinieku atbruņošanās, demobilizācijas un reintegrācijas atbalstam (neleģislatīva, 2021. g. 3. cet.)

28.

Pētniecība, inovācija, izglītība un jaunatne

Paziņojums par vispārējo pieeju pētniecībai, inovācijai, izglītībai un jaunatnei (neleģislatīva, 2021. g. 2. cet.)

29.

ES humānā palīdzība

Paziņojums par ES humāno palīdzību saistībā ar Covid-19 pandēmiju un pēc tās (neleģislatīva, 2021. g. 1. cet.)

30.

Konsulārā aizsardzība

Konsulārā aizsardzība — ES noteikumu pārskatīšana (leģislatīva, LESD 23. pants, 2021. g. 4. cet.)

Mūsu eiropeiskā dzīvesziņa

31.

Eiropas biomedicīnas pētniecība un izstrāde

Priekšlikums par jaunas Eiropas Biomedicīnas pētniecības un izstrādes aģentūras izveidi (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, 2021. g. 4. cet.)

32.

Eiropas veselības datu telpa

Eiropas veselības datu telpa (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 114. un 168. pants, 2021. g. 4. cet.)

33.

Iniciatīvu īstenošana saskaņā ar jauno Migrācijas un patvēruma paktu

a)Jaunais ES rīcības plāns cīņai pret migrantu kontrabandu (neleģislatīva, 2021. g. 2. cet.)

b)Jauna stratēģija par brīvprātīgu atgriešanos un reintegrāciju (neleģislatīva, 2021. g. 2. cet.)

34.

Šengenas tiesību aktu kopums

a)Šengenas nākotnes stratēģija (neleģislatīva, 2021. g. 2. cet.)

b)Grozījums regulā, ar ko izveido Šengenas izvērtēšanas mehānismu (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 70. pants, 2021. g. 2. cet.)

c)Šengenas Robežu kodeksa pārskatīšana (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 77. pants, 2021. g. 2. cet.)

d)Vīzas procedūru digitalizācija (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 77. pants, 2021. g. 4. cet.)

35.

Turpmākie pasākumi saistībā ar ES drošības stratēģiju

a)Paziņojums par ES programmu organizētās noziedzības apkarošanai (2021.–2025. g.) (neleģislatīva, 2021. g. 1. cet.)

b)Tiesību akti, kas nepieciešami, lai efektīvi apkarotu pret bērniem vērstu seksuālu vardarbību tiešsaistē (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 114. pants, 2021. g. 2. cet.)

c)ES programma par terorisma apkarošanu: novērst, aizsargāt, reaģēt, prognozēt (neleģislatīva, 2021. g. 3. cet.)

d)Direktīvas par noziedzīgi iegūtu līdzekļu iesaldēšanu un konfiskāciju pārskatīšana (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 82. un 83. pants, 2021. g. 4. cet.)

e)Priekšlikums modernizēt esošo tiesībaizsardzības sadarbību Eiropas Savienībā, izstrādājot ES policijas sadarbības kodeksu (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, 2021. g. 4. cet.)

f)Priekšlikums direktīvai par līdzekļu atguves dienestiem (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 87. pants, 2021. g. 4. cet.)

36.

Turpmākie pasākumi saistībā ar Eiropas izglītības telpu un atjauninātu Prasmju programmu

a)Eiropas pieeja mikroapliecinājumiem (neleģislatīva, 2021. g. 4. cet.)

b)Individuāli mācību konti (leģislatīva un neleģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, 2021. g. 4. cet.)

37.

ES stratēģija antisemītisma apkarošanai

Paziņojums par ES stratēģiju antisemītisma apkarošanai (neleģislatīva, 2021. g. 4. cet.)

Jauns impulss Eiropas demokrātijai

38.

Bērnu tiesības

ES stratēģija par bērna tiesībām (neleģislatīva, 2021. g. 1. cet.)

39.

Īpašu ar dzimumu saistītas vardarbības veidu novēršana un apkarošana

Priekšlikums, lai novērstu un apkarotu īpašus ar dzimumu saistītas vardarbības veidus (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 82. panta 2. punkts, 83. un 84. pants, 2021. g. 4. cet.)

40.

Naida noziegumu un naida runas apkarošana

Iniciatīva paplašināt ES mēroga noziegumu sarakstu, iekļaujot tajā visu veidu naida noziegumus un naida runu (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 83. pants, 2021. g. 4. cet.)

41.

Tiesu iestāžu digitālas sadarbības tiesību aktu kopums

a)Digitāla informācijas apmaiņa par pārrobežu terorisma lietām (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 85. un 88. pants, 2021. g. 4. cet.)

b)Kopēju izmeklēšanas grupu sadarbības platforma (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 82. panta 1. punkta d) apakšpunkts, 2021. g. 4. cet.)

c)Tiesu iestāžu pārrobežu sadarbības digitalizācija (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 81. un 82. pants, 2021. g. 4. cet.)

42.

Pārredzamības un demokrātijas tiesību aktu kopums

a)Eiropas politisko partiju un Eiropas politisko fondu statusa un finansēšanas pārskatīšana (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 224. pants, 2021. g. 3. cet.)

b)Lielāka pārredzamība attiecībā uz apmaksātu politisko reklāmu (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 114. un 224. pants, 2021. g. 3. cet.)

c)Padomes direktīvas, ar ko nosaka sīki izstrādātu kārtību balsstiesību un tiesību kandidēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās izmantošanai Savienības pilsoņiem, kas dzīvo dalībvalstī, kuras pilsoņi tie nav, pārskatīšana (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 22. pants, 2021. g. 4. cet.)

d)Padomes direktīvas, ar kuru paredz sīki izstrādātus noteikumus par to, kā tiesības balsot un kandidēt pašvaldību vēlēšanās izmanto Savienības pilsoņi, kas dzīvo dalībvalstī, kuras pilsoņi tie nav, pārskatīšana (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 22. pants, 2021. g. 4. cet.)

e)Iniciatīva pret ļaunprātīgu tiesāšanos, kas vērsta pret žurnālistiem un tiesību aizstāvjiem (leģislatīva vai neleģislatīva, 2021. g. 4. cet.)

43.

Ilgtermiņa redzējums lauku apvidiem

Paziņojums par ilgtermiņa redzējumu lauku apvidiem (neleģislatīva, 2021. g. 2. cet.)

44.

ES stratēģija invaliditātes jomā

Stratēģija par personu ar invaliditāti tiesībām (neleģislatīva, 2021. g. 1. cet.)



II pielikums. REFIT iniciatīvas 2

Nr.

Nosaukums

Vienkāršošanas mērķis/potenciāls (īss skaidrojums par pārskatīšanu REFIT mērķi un par novērtējumu un atbilstības pārbaužu vienkāršošanas potenciālu)

Eiropas zaļais kurss

1.

Ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu pārskatīšana

Šī pārskatīšana stiprinās ģeogrāfiskās izcelsmes norādes (ĢIN) visās lauksaimniecības nozarēs, vienlaikus saglabājot ĢIN specifiskumu vīnu un stipro alkoholisko dzērienu nozarēs. ES ĢIN sistēmas pamatstruktūra ir stabila. Priekšlikums: palielinās ĢIN piemērojamību lauksaimniekiem un ilgtspējīgu produktu ražotājiem; palielinās ĢIN pievilcību, it īpaši ražotājiem dalībvalstīs, kurās ĢIN izmanto maz; novērsīs tiesību aktu nepilnības, tostarp attiecībā uz tvēruma darbības jomu; uzlabos aizsardzību un izpildi, īpaši internetā; piešķirs pilnvaras ĢIN ražotāju grupām; cels ĢIN sistēmas vērtību, īpaši izmantojot ĢIN logotipus; modernizēs ĢIN reģistru pārvaldību. Garantēto tradicionālo īpatnību (GTĪ) sistēma, kas pēc 28 gadiem nav sniegusi gaidītos ieguvumus ražotājiem un patērētājiem, tiks aizstāta ar efektīvāku un elastīgāku marķēšanas mehānismu, ko būtībā pārvaldīs dalībvalstis, vienlaikus vajadzības gadījumā ar piemērotiem instrumentiem nodrošinot ES līmeņa aizsardzību.

Ierosinātā iniciatīva iespēju robežās apvienos tehniskos un procedūras noteikumus par ĢIN, nodrošinās ĢIN vienotu reģistrācijas procedūru un pieteikumu digitālu iesniegšanu ES un trešo valstu pieteikumu iesniedzējiem, lai saīsinātu reģistrācijas laiku. Vienkāršota sistēma kļūtu pievilcīgāka ražotājiem, būtu saprotamāka patērētājiem un to būtu vieglāk popularizēt, turklāt tā sekmētu pārdošanas apjomu pieaugumu, jo ĢIN jēdziens kļūtu atpazīstamāks. Novērtēšana turpinās.

Plānotais pieņemšanas datums: 2021. g. 4. cet.; leģislatīva; juridiskais pamats: LESD 43. un 118. pants. Ietekmes novērtējums ir paredzēts.

2.

Ozona slāņa aizsardzība — ES noteikumu pārskatīšana

Ozona regulas novērtējumā secināts, ka pastāv vienkāršošanas, skaidrības un labākas saskaņotības iespējas. Regulu varētu arī atjaunināt, ņemot vērā tehnoloģiju attīstības jaunākās tendences.

Plānotais pieņemšanas datums: 2021. g. 4. cet.; leģislatīva; juridiskais pamats: LESD 192. pants. Ietekmes novērtējums ir paredzēts.

3.

Regulas (EK) Nr. 1013/2006 par atkritumu sūtījumiem pārskatīšana

Šī iniciatīva atbilst prioritātēm, kas izziņotas Eiropas zaļajā kursā un jaunajā aprites ekonomikas rīcības plānā. Komisija ierosinās pārskatīt Atkritumu sūtījumu regulu, pamatojoties uz tās novērtējumu, lai samazinātu problemātisko atkritumu sūtījumus ārpus ES un atjauninātu sūtījumu procedūras, kas nepieciešamas aprites ekonomikas mērķu atspoguļošanai un izpildes uzlabošanai.

Plānotais pieņemšanas datums: 2021. g. 2. cet.; leģislatīva; juridiskais pamats: LESD 192. pants. Ietekmes novērtējums ir paredzēts.

4.

Pārskatīšana — noturīgu organisko piesārņotāju atkritumos robežkoncentrāciju atjaunināšana — regulas par noturīgiem organiskajiem piesārņotājiem atkritumos IV un V pielikuma par atkritumiem grozījumi

Šī iniciatīva atbilst prioritātēm, kas izziņotas jaunajā aprites ekonomikas rīcības plānā. Komisija ierosinās pārskatīt regulas par noturīgiem organiskajiem piesārņotājiem IV un V pielikumu par atkritumiem, lai nodrošinātu, ka šādi atkritumi tiek apsaimniekoti videi draudzīgā veidā un ka to reciklēšana ir drošāka.

Plānotais pieņemšanas datums: 2021. g. 2. cet.; leģislatīva; juridiskais pamats: LESD 192. pants. Ietekmes novērtējums ir paredzēts.

5.

Direktīvas 94/62/EK par iepakojumu un izlietoto iepakojumu pārskatīšana, lai padarītu stingrākas iepakojumam piemērojamās pamatprasības attiecībā uz iepakojumu, ko paredzēts laist ES tirgū

Šī iniciatīva atbilst prioritātēm, kas izziņotas Eiropas zaļajā kursā, jaunajā aprites ekonomikas rīcības plānā un īpašajās juridiskajās pilnvarās Iepakojuma un izlietotā iepakojuma direktīvā. Komisija ierosinās pārskatīt iepakojumam piemērojamās pamatprasības, lai nodrošinātu tā atkārtotu izmantošanu un reciklēšanu, palielinātu reciklētā materiāla lietojumu un uzlabotu šo prasību izpildāmību. Iniciatīva arī paredzēs pasākumus, kas nepieciešami pārmērīga iepakojuma problēmas risināšanai un izlietotā iepakojuma daudzuma mazināšanai.

Plānotais pieņemšanas datums: 2021. g. 4. cet.; leģislatīva; juridiskais pamats: LESD 114. pants. Ietekmes novērtējums ir paredzēts.

6.

Direktīvas 2010/75/ES par rūpnieciskajām emisijām pārskatīšana

Rūpniecisko emisiju direktīvas (RED) pārskatīšana ir daļa no Eiropas zaļajā kursā izziņotās pārskatīšanas, kas attiecas uz ES pasākumiem, kuru mērķis ir novērst piesārņojumu no lielām rūpnieciskajām iekārtām. Pārskatīšanas mērķis ir palielināt direktīvas devumu nulles piesārņojuma mērķa sasniegšanā un tās atbilstību klimata, enerģētikas un aprites ekonomikas politikai. Tā nodrošinās direktīvas piemērotību gaidāmās industriālās pārveides procesa virzīšanai.

Plānotais pieņemšanas datums: 2021. g. 4. cet.; leģislatīva; juridiskais pamats: LESD 192. pants; Ietekmes novērtējums ir paredzēts.

7.

Eiropas Parlamenta un Padomes regulas par lauksaimniecības ielaidi un izlaidi (SAIO) pārskatīšana

SAIO mērķis ir apmierināt vajadzības, kas izriet no kopējās lauksaimniecības politikas pēc 2020. gada un Eiropas zaļā kursa, it īpaši no stratēģijas “No lauka līdz galdam”. Mērķis ir atjaunināt lauksaimniecības statistikas tiesību aktus, samazināt datu sniegšanas slogu, ņemt vērā jaunās datu vajadzības un nodrošināt savākto datu labāku salīdzināmību. SAIO vienotā integrētā tiesiskajā regulējumā apvieno:

o    lauksaimnieciskās ražošanas statistiku, tai skaitā bioloģiskās lauksaimniecības statistiku,

o    lauksaimniecības produktu cenu statistiku un

o    statistiku par augu aizsardzības līdzekļiem un barības vielām.

Plānotais pieņemšanas datums: 2021. g. 1. cet.; leģislatīva; juridiskais pamats: LESD 338. panta 1. punkts. Ietekmes novērtējums nav paredzēts.

8.

Eiropas Parlamenta un Padomes regulas par Eiropas zivsaimniecības statistiku pārskatīšana, ar ko atceļ Regulu (EK) Nr. 1921/2006, Regulu (EK) Nr. 762/2008, Regulu (EK) Nr. 216/2009, Regulu (EK) Nr. 217/2009 un Regulu (EK) Nr. 218/2009

Pārskatīšanas mērķis ir racionalizēt un vienkāršot datu vākšanu, kas nepieciešama Eiropas zivsaimniecības statistikas sagatavošanai. Tā arī saskaņos Eiropas zivsaimniecības statistiku ar reformētās kopējās zivsaimniecības politikas vajadzībām attiecībā uz datiem un informāciju. Tā aptver statistiku par nozveju, izkrautajiem zvejniecības produktiem un akvakultūru. Galvenie mērķi ir pēc iespējas vairāk izmantot administratīvos datus, kas savākti kopējās zivsaimniecības politikas vajadzībām, un samazināt slogu dalībvalstīm.

Plānotais pieņemšanas datums: 2021. g. 4. cet.; leģislatīva; juridiskais pamats: LESD 338. pants. Ietekmes novērtējums ir paredzēts.

9.

Būvizstrādājumu regulas (ES Nr. 305/2011) pārskatīšana

Būvniecība ir viena no 14 galvenajām rūpnieciskajām ekosistēmām, kas ir atveseļošanas plāna centrā. Eiropas zaļajā kursā un aprites ekonomikas rīcības plānā minētā pārskatīšana pievienos satvaru vides un apritīguma prasībām attiecībā uz būvizstrādājumiem, veicinot lielāku energoefektivitāti un materiālu efektivitāti ēkās.

Ar šo iniciatīvu tiks risināti galvenie novērtējumā apzinātie jautājumi, īpaši problēmas, kas saistītas ar saskaņotu tehnisko specifikāciju izstrādi un, konkrētāk, standartizācijas bloķēšanu, kas nepieciešama, lai uzlabotu tirgus uzraudzību un risinātu joprojām pastāvošās problēmas ar valstu marķējumiem vai valstu papildu prasībām/testiem. Tās rezultātā tiks uzlabota būvizstrādājumu iekšējā tirgus darbība. Turklāt tā nodrošinās satvaru vides un ilgtspējas kritēriju attiecībā uz būvizstrādājumiem izstrādei un īstenošanai. Būvizstrādājumu regulas novērtējums liecina, ka izmaksas saistībā ar atbilstību Būvizstrādājumu regulai veido 0,6–1,1 % nozares apgrozījuma, ko galvenokārt sedz ražotāji. Analīze apstiprina, ka atbilstības nodrošināšanas darbībās pastāv apjomradīti ietaupījumi, un tā liecina, ka MVU, it īpaši mikrouzņēmumiem, izmaksas var būt diezgan ievērojamas. Neraugoties uz to, ka trūkst pārliecinošu pierādījumu par Būvizstrādājumu regulas ietekmi uz iekšējo tirgu, ieinteresētās personas kopumā uzskata, ka Būvizstrādājumu regulai ir pozitīva ietekme uz pārrobežu tirdzniecību.

Plānotais pieņemšanas datums: 2021. g. 3. cet.; leģislatīva; juridiskais pamats: LESD 114. pants. Ietekmes novērtējums ir paredzēts.

10.

Regulas (EK) Nr. 1831/2003 par dzīvnieku ēdināšanā lietotām piedevām pārskatīšana

2003. gadā pieņemtajā lopbarības piedevu regulā ir izklāstīti noteikumi lopbarības piedevu atļaušanai un to laišanai tirgū. Novērtējumā konstatēti faktori, kas kavēja dažu mērķu sasniegšanu, tāpēc ir nepieciešama pārskatīšana. Ievērojot stratēģijas “No lauka līdz galdam” rīcības plānu, priekšlikuma galvenais mērķis ir veicināt ilgtspējīgāku pārtikas ražošanas sistēmu, nosakot jaunus kritērijus, lai veicinātu tādu lopbarības piedevu atļaušanu, kurām ir pozitīva ietekme uz dzīvnieku labturību un vidi. Tiks veidoti mehānismi, lai sekmētu inovāciju lopbarības piedevu jomā, īpaši tas attiecas uz lopbarības piedevām, kas palīdz samazināt antibiotiku lietošanu, uzlabot dzīvnieku labturību un mazināt klimata pārmaiņu ietekmi. Mērķis ir arī racionalizēt procesus riska novērtēšanas efektivitātes vairošanai, kas nepieciešama, lai tirgū ātrāk ieviestu inovatīvas lopbarības piedevas un mazinātu administratīvo slogu atļaujas turētāja pieteikumiem.

Plānotais pieņemšanas datums: 2021. g. 4. cet.; leģislatīva; juridiskais pamats: LESD 43. pants un 168. panta 4. punkta b) apakšpunkts. Ietekmes novērtējums ir paredzēts.

11.

Notekūdeņu dūņu direktīvas 86/278/EEK novērtējums

Notekūdeņu dūņu direktīvas 86/278/EEK mērķis ir veicināt notekūdeņu dūņu pareizu izmantošanu lauksaimniecībā un reglamentēt to izmantošanu, lai novērstu kaitīgu ietekmi uz augsni, veģetāciju, dzīvniekiem un cilvēkiem. Pirms 30 gadiem pieņemtā direktīva vairs neatbilst pašreizējām vajadzībām un prasībām, piemēram, tā pienācīgi nereglamentē jaunos piesārņotājus, tādus kā farmaceitiskās vielas un mikroplastmasa. Šajā novērtējumā tiks aplūkota direktīvas darbība un analizēti ar notekūdeņu dūņu apsaimniekošanu saistītie riski un iespējas. Tā aptvers standarta vērtēšanas kritērijus attiecībā uz efektivitāti, lietderību, saskaņotību, atbilstību un ES pievienoto vērtību. Tiks novērtētas administratīvās izmaksas, un īpaša uzmanība tiks pievērsta ietekmei uz MVU un mikrouzņēmumiem.

12.

Direktīvas 2007/2/EK, ar ko izveido Telpiskās informācijas infrastruktūru Eiropas Kopienā (INSPIRE), novērtējums

Ar INSPIRE direktīvu tika izveidota ES mēroga digitālā telpa telpisko datu apmaiņai vides aizsardzības nolūkā. Šajā novērtējumā tiks aplūkots, vai tā ir palīdzējusi uzlabot vides aizsardzības pasākumu efektivitāti un lietderību. Tajā arī novērtēs, vai direktīva joprojām ir relevanta ieinteresētajām personām un saskanīga ar citiem tiesību aktiem, īpaši jauno zaļā kursa datu telpas iniciatīvu.

Digitālajam laikmetam gatava Eiropa

13.

Reģionālā atbalsta pamatnostādņu pārskatīšana

Iniciatīvas mērķis ir pārskatīt reģionālā valsts atbalsta pamatnostādnes, kuru darbības termiņš beidzās 2020. gada beigās un kas tika pagarinātas līdz 2021. gada 31. decembrim, lai veicinātu atsevišķu Eiropas Savienības mazāk labvēlīgu teritoriju ekonomisko attīstību, kā noteikts Līguma par Eiropas Savienības darbību 107. panta 3. punkta a) un c) apakšpunktā. Reģionālā atbalsta pamatnostādnes ir viens no valsts atbalsta instrumentiem, kas veicinās Eiropas zaļā kursa un digitālās stratēģijas mērķu īstenošanu. Lai mazinātu sekas, ko rada pārkārtošanās uz zaļo ekonomiku, ir nepieciešams nedaudz grozīt pašreizējās reģionālā atbalsta pamatnostādnes.

Plānotais pieņemšanas datums: 2021. g. 1. cet.; neleģislatīva; juridiskais pamats: LESD 107. un 108. pants. Ietekmes novērtējums nav paredzēts.

14.

Enerģētikas un vides atbalsta pamatnostādņu pārskatīšana

Pašreizējie noteikumi ir piemērojami līdz 2020. gada 31. decembrim (un tos pagarinās līdz 2021. gada 31. decembrim). Notiekošā atbilstības pārbaude ir parādījusi, ka pašreizējie noteikumi ir darbojušies labi, bet tie būtu jāatjaunina, lai atspoguļotu regulatīvās, tehnoloģiskās un tirgus norises un pienācīgi papildinātu divējādo digitālo un zaļo ekonomikas pārveidi. Komisija paziņojumā “Eiropas zaļais kurss” un “Ilgtspējīgas Eiropas investīciju plāns ”/“Eiropas zaļā kursa investīciju plāns” apņēmās līdz 2021. gadam pārskatīt Enerģētikas un vides atbalsta pamatnostādnes, lai atbalstītu izmakslietderīgu ekonomikas un rūpniecības pārkārtošanos uz klimatneitralitāti līdz 2050. gadam.

Pārskatīšanai būtu jānodrošina modernizēts un vienkāršots satvars, kas ļautu publiskajām iestādēm izmakslietderīgi sasniegt ES mērķus, minimāli traucējot konkurenci un tirdzniecību Savienībā. Pārskatīšanā it īpaši būs jāveicina attiecīgie pasākumi, ar kuriem vēl vairāk sekmēt mūsdienīgu dekarbonizētu un aprites ekonomiku, vienlaikus nodrošinot ierobežotus konkurences traucējumus un pienācīgus aizsardzības pasākumus vienotā tirgus integritātei. Pārskatīšanai būtu jānodrošina, ka pārskatītie noteikumi ir piemēroti jaunām tehnoloģiskām un tirgus norisēm un turpmākajos ekonomikas atveseļošanās gados nodrošina taisnīgu un netraucētu ekonomikas pārveidi.

Plānotais pieņemšanas datums: 2021. g. 4. cet.; neleģislatīva; juridiskais pamats: LESD 107. un 108. pants. Ietekmes novērtējums ir paredzēts.

15.

Riska finansējuma pamatnostādņu pārskatīšana

Pašreizējie noteikumi ir piemērojami līdz 2020. gada 31. decembrim (un tos pagarinās līdz 2021. gada 31. decembrim). Notiekošā atbilstības pārbaude ir parādījusi, ka pašreizējie noteikumi ir darbojušies labi, bet tie būtu jāatjaunina, lai atspoguļotu regulatīvās, tehnoloģiskās un tirgus norises un pienācīgi papildinātu pašreizējās Komisijas prioritātes un ekonomikas atveseļošanu.

Plānotais pieņemšanas datums: 2021. g. 4. cet.; neleģislatīva; juridiskais pamats: LESD 107. un 108. pants. Ietekmes novērtējums nav paredzēts.

16.

Nostādņu par valsts atbalstu pētniecībai, izstrādei un inovācijai pārskatīšana

Spēkā esošie noteikumi ir beztermiņa. Tomēr notiekošā atbilstības pārbaude ir parādījusi, ka pašreizējie noteikumi ir darbojušies labi, bet tie būtu mērķtiecīgi jāatjaunina, lai atspoguļotu regulatīvās, tehnoloģiskās un tirgus norises un pienācīgi papildinātu pašreizējās Komisijas prioritātes un ekonomikas atveseļošanu.

Plānotais pieņemšanas datums: 2021. g. 4. cet.; neleģislatīva; juridiskais pamats: LESD 107. un 108. pants. Ietekmes novērtējums nav paredzēts.

17.

Paziņojuma par svarīgiem projektiem visas Eiropas interesēs pārskatīšana

Pašreizējie noteikumi ir piemērojami līdz 2020. gada 31. decembrim (un tos pagarinās līdz 2021. gada 31. decembrim). Notiekošā atbilstības pārbaude ir parādījusi, ka pašreizējie noteikumi ir darbojušies labi, bet tie būtu mērķtiecīgi jāatjaunina, lai atspoguļotu regulatīvās, tehnoloģiskās un tirgus norises un pienācīgi papildinātu pašreizējās Komisijas stratēģiskās prioritātes un ekonomikas atveseļošanu.

Plānotais pieņemšanas datums: 2021. g. 4. cet.; neleģislatīva; juridiskais pamats: LESD 107. un 108. pants. Ietekmes novērtējums nav paredzēts.

18.

Valsts atbalsta vispārējās grupu atbrīvojuma regulas pārskatīšana (VGAR) pārskatīšana, ņemot vērā zaļo kursu

Pašreizējie noteikumi ir piemērojami līdz 2020. gada 31. decembrim (un tos pagarinās 2023. gada 31. decembrim). Notiekošā atbilstības pārbaude ir parādījusi, ka pašreizējie noteikumi ir darbojušies labi, bet tie būtu jāatjaunina, lai atspoguļotu regulatīvās, tehnoloģiskās un tirgus norises un pienācīgi papildinātu divējādo digitālo un zaļo ekonomikas pārveidi. Pārskatīšanai būtu jānodrošina modernizēts un vienkāršots satvars, kas ļautu publiskajām iestādēm izmakslietderīgi sasniegt ES mērķus, minimāli traucējot konkurenci un tirdzniecību Savienībā.

Plānotais pieņemšanas datums: 2021. g. 4. cet.; leģislatīva; juridiskais pamats: LESD 107. un 108. pants. Ietekmes novērtējums nav paredzēts.

19.

Pamatnostādņu par valsts atbalstu lauksaimniecības un mežsaimniecības nozarē un lauku apvidos un Lauksaimniecības grupu atbrīvojuma regulas (LGAR) pārskatīšana

Pašreizējie noteikumi ir piemērojami līdz 2020. gada 31. decembrim (un tos pagarinās līdz 2021. gada 31. decembrim). Notiekošais novērtējums ir parādījis, ka pašreizējie noteikumi ir darbojušies labi, bet pastāv iespēja vienkāršot procedūras, kā arī veikt pielāgojumus, lai palielinātu konkrētu atbalsta pasākumu efektivitāti. Valsts atbalsta sistēmai arī turpmāk jābūt cieši saistītai ar kopējās lauksaimniecības politikas tiesību aktiem, it īpaši ar gaidāmo regulu par atbalstu valsts stratēģiskajiem plāniem.

Plānotais pieņemšanas datums: 2021. g. 4. cet.; leģislatīva; juridiskais pamats: LESD 107. un 108. pants. Ietekmes novērtējums ir paredzēts.

20.

Pamatnostādņu par valsts atbalstu zvejniecības un akvakultūras nozarē, grupu atbrīvojuma regulas (FIBER) un de minimis regulas pārskatīšana

Pašreizējie noteikumi ir piemērojami līdz 2020. gada 31. decembrim (un tos pagarinās līdz 2021. gada 31. decembrim). Notiekošais novērtējums ir parādījis, ka pašreizējie noteikumi ir darbojušies labi, bet pastāv iespēja vienkāršot procedūras. Valsts atbalsta sistēmai arī turpmāk jābūt cieši saistītai ar kopējās zivsaimniecības politikas tiesību aktiem, it īpaši ar gaidāmo regulu par Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fondu.

Plānotais pieņemšanas datums: 2021. g. 4. cet.; leģislatīva; juridiskais pamats: LESD 107. un 108. pants. Ietekmes novērtējums ir paredzēts.

21.

Mašīnu direktīvas 2006/42/EK pārskatīšana

Iniciatīvas mērķi ir šādi:

(I)novērst riskus, kas izriet no jaunajām tehnoloģijām, vienlaikus netraucējot tehnikas attīstību;

(II)vienkāršot dokumentācijas prasības, atļaujot digitālus formātus, un tādējādi samazināt administratīvo slogu uzņēmējiem, kā arī radīt papildu pozitīvu ietekmi uz vides izmaksām;

(III)uzlabot dažu galveno jēdzienu un definīciju juridisko skaidrību pašreizējā direktīvas tekstā;

(IV)nodrošināt saskaņotību ar citām direktīvām un regulām attiecībā uz ražojumiem un uzlabot tiesību aktu izpildi, saskaņojot tos ar jauno tiesisko regulējumu;

(V)samazināt transponēšanas izmaksas, direktīvu pārveidojot par regulu.

Plānotais pieņemšanas datums: 2021. g. 2. cet.; leģislatīva; juridiskais pamats: LESD 114. pants. Ietekmes novērtējums ir paredzēts.

22.

Pārskatīšana — datorizētas rezervēšanas sistēmas

Regula par rīcības kodeksu datorizētām rezervēšanas sistēmām (DRS) gaisa pārvadājumu produktiem. Regulas vispārējie mērķi bija novērst ietekmes tirgū ļaunprātīgu izmantošanu un nodrošināt tirgus efektivitāti un patērētāju interešu aizsardzību.

Plānotais pieņemšanas datums: 2021. g. 4. cet.; leģislatīva; juridiskais pamats: LESD 91. pants un 100. panta 2. punkts. Ietekmes novērtējums ir paredzēts.

23.

Komisijas paziņojuma par “tirgus” definīciju ES konkurences tiesībās novērtējums

Pēdējos gados pārmaiņas notiek arvien straujāk, un pasaule kļūst arvien digitālāka un savstarpēji savienotāka.

Pašreizējais paziņojums par tirgus definīciju tika pieņemts 1997. gadā un tādēļ, iespējams, varētu nesniegt atbildes uz visiem attiecīgajiem jautājumiem, kas šodien rodas, definējot konkrēto produkta tirgu un konkrēto ģeogrāfisko tirgu. Visos šajos gados Komisija arī ir guvusi lielu pieredzi tirgus definēšanā, attiecīgās metodes ir attīstījušās, un ES tiesas ir sniegušas papildu norādījumus.

Komisija novērtēs, vai tās 1997. gada paziņojums par tirgus definīciju ir jāatjaunina, lai nodrošinātu, ka tas ir viegli pieejams, precīzs un aktuāls un ka tas nosaka skaidru un konsekventu pieeju tirgus definēšanai gan pretmonopola, gan apvienošanās lietās dažādās nozarēs. Komisijai ir jānodrošina, lai tās norādījumos pretmonopola un apvienošanās noteikumu izpildes jomā arī turpmāk pilnībā tiktu ņemta vērā digitalizācija un tehnoloģiju attīstība pašreizējā globālajā kontekstā.

24.

Valsts atbalsta noteikumu platjoslas infrastruktūras izvēršanai novērtējums

Platjoslas nozarei piemērojamo valsts atbalsta noteikumu mērķis ir izvērst konkurenci veicinošus platjoslas tīklus, nodrošinot, ka publiskais finansējums tiek novirzīts uz teritorijām (galvenokārt lauku apvidiem), kurām tas nepieciešams visvairāk, vienlaikus novēršot privāto ieguldījumu izspiešanu. Šo noteikumu novērtējuma mērķis ir pārbaudīt, kā tie darbojušies, vai tie atbilst tehnoloģiskām un sociālekonomiskām norisēm un ir piemēroti jauno ES mērķu sasniegšanai.

25.

Valsts atbalsta noteikumu par vispārējas tautsaimnieciskas nozīmes pakalpojumiem veselības un sociālajā jomā novērtējums

Novērtējuma mērķis ir pārbaudīt, cik lielā mērā noteikumi par vispārējas tautsaimnieciskas nozīmes pakalpojumiem veselības un sociālajā jomā (VTNP) ir sasnieguši 2012. gada VTNP tiesību aktu kopumā paredzētos mērķus, proti, atbalstīt dalībvalstis tādu vispārējas tautsaimnieciskas nozīmes pakalpojumu finansēšanā, kas ir ļoti svarīgi iedzīvotājiem un sabiedrībai kopumā, vienlaikus saglabājot valsts atbalsta kontroles svarīgākos aspektus.

26.

“Jaunā produktu tiesiskā regulējuma” novērtējums (Lēmums Nr. 768/2008/EK par produktu tirdzniecības vienotu sistēmu un Regulas (EK) Nr. 765/2008 noteikumi par akreditāciju un CE zīmi)

Šā novērtējuma mērķis ir aplūkot Lēmuma Nr. 768/2008/EK par produktu tirdzniecības vienotu sistēmu un Regulas (EK) Nr. 765/2008 noteikumu par akreditāciju un CE zīmi efektivitāti, lietderību, atbilstību, saskaņotību un ES pievienoto vērtību. Tajā būtu arī jāaplūko, vai šie instrumenti ir piemēroti digitālajam laikmetam un zaļākai ekonomikai un vai tie paātrina mūsu zaļo un digitālo pārkārtošanos un ekonomikas noturību.

27.

Elektromagnētiskās savietojamības Direktīvas 2014/30/ES novērtējums

Elektromagnētiskās savietojamības direktīva 2014/30/ES (EMSD) attiecas uz ES tirgū laistajām elektroiekārtām. Tās darbības joma aptver lielu un pieaugošu produktu skaitu gan privātiem, gan profesionāliem lietojumiem.

EMSD mērķis ir nodrošināt iekšējā tirgus darbību, prasot, lai iekārtām būtu elektromagnētiskā savietojamība atbilstošā līmenī. Konkrētāk, direktīvas mērķis ir nodrošināt, lai iekārtu radītie elektromagnētiskie traucējumi neietekmētu citu šādu iekārtu pareizu darbību un lai šādām iekārtām būtu atbilstoša līmeņa imunitāte pret elektromagnētiskajiem traucējumiem, lai tās varētu darboties, kā paredzēts.

Novērtējuma nolūks ir aplūkot, vai EMSD joprojām atbilst paredzētajam mērķim efektivitātes, lietderības, atbilstības, saskaņotības un ES pievienotās vērtības ziņā.

Ekonomika cilvēku labā

28.

Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 909/2014 (2014. gada 23. jūlijs) par vērtspapīru norēķinu uzlabošanu Eiropas Savienībā, centrālajiem vērtspapīru depozitārijiem un grozījumiem Direktīvās 98/26/EK un 2014/65/ES un Regulā (ES) Nr. 236/2012 (CVDR) pārskatīšana

Iniciatīvas pamatā ir sešu gadu laikā pēc CVDR stāšanās spēkā gūtā pieredze. Dažās jomās radušies praktiski jautājumi, piemērojot jauno regulējumu. Tāpēc gaidāmajā priekšlikumā tiks izklāstīti vairāki mērķtiecīgi CVDR grozījumi, kuru mērķis ir vienkāršot noteikumus, kā arī padarīt tos samērīgākus un mazāk apgrūtinošus ieinteresētajām personām.

Minētās jomas var ietvert:

a) Savienības centrālo vērtspapīru depozitāriju (CVD) pārrobežu pakalpojumu sniegšanu un attiecīgo pieprasījumu apstrādi,

b) procedūras un nosacījumus, saskaņā ar kuriem CVD ir pilnvaroti norīkot kredītiestādes vai paši sevi sniegt banku tipa papildpakalpojumus,

c) noteikumus par internalizētiem norēķiniem,

d) finanšu tehnoloģijas/tehnoloģiskās inovācijas izmantošanu.

Plānotais pieņemšanas datums: 2021. g. 2. cet.; leģislatīva; juridiskais pamats: LESD 114. pants. Ietekmes novērtējums ir paredzēts.

29.

Novērtējums attiecībā uz trim pasažieru tiesību regulām: par invalīdu un personu ar ierobežotām pārvietošanās spējām tiesībām, ceļojot ar gaisa transportu (Regula Nr. 1107/2006), par pasažieru tiesībām, ceļojot pa jūru un iekšzemes ūdensceļiem (Regula (ES) Nr. 1177/2010) un par autobusu pasažieru tiesībām (Regula (ES) Nr. 181/2011)

Pamatojoties uz novērtējuma secinājumiem, pētījumu, kas piedāvā salīdzinošu analīzi par pasažieru tiesību labo praksi starp visiem transporta veidiem, notiekošajām likumdošanas procedūrām saistībā ar dzelzceļa pasažieru un aviopasažieru tiesībām un ņemot vērā arī Covid-19 pandēmijas pieredzi pasažieru tiesību jomā.

30.

Savienības Muitas kodeksa (SMK) īstenošanas starpposma novērtējums

Novērtējumā tiks sniegts visaptverošs SMK tiesiskā regulējuma un IT satvara īstenošanas un ietekmes novērtējums gan ES, gan dalībvalstu līmenī kopš tā stāšanās spēkā 2016. gadā. SMK mērķis citu starpā ir racionalizēt muitas noteikumus, procedūras un procesus, panākt pilnībā bezpapīru vidi un stiprināt muitas noteikumu juridisko noteiktību un paredzamību. Novērtējumā tiks aplūkots līdzsvars starp muitas kontroli un tirdzniecības veicināšanu, kā arī tas, cik lielā mērā pašreizējie noteikumi atbalsta likumīgu saimniecisko darbību un novērš negodīgu vai nelikumīgu tirdzniecību. Attiecībā uz IT sistēmām pētījumā būtu jāizvērtē, vai SMK tiesību aktu kopumā izklāstītie automatizētie procesi ir ļāvuši pastiprināt muitas iestāžu sadarbību un dažādu elektronisko sistēmu sadarbspēju. Novērtējumā centīsies izvērtēt visas SMK īstenošanas izmaksas kopā ar tā elektroniskajām sistēmām, kā arī ieguvumus, ko sniedz drošāka un atbilstīgāka tirdzniecība un ātrākas procedūras. Pēc tam abi kritēriji būtu jāsalīdzina viens ar otru, lai novērtētu attiecību un finansiālo lietderību. Šajā novērtējumā būtu jāiekļauj ar SMK īstenošanu un piemērošanu saistītās regulatīvās izmaksas un ieguvumi visām attiecīgajām ieinteresētajām personām (atbilstības izmaksas, administratīvās izmaksas, administratīvais slogs, ieguvumi, ietaupījumi), kā arī potenciāls turpmākai vienkāršošanai un sloga mazināšanai, kas tomēr neapdraudētu mērķus muitas jomā.

Mūsu eiropeiskā dzīvesziņa

31.

Direktīvas 2003/109/EK par pastāvīgajiem iedzīvotājiem pārskatīšana

Kā turpmākais pasākums pēc 2019. gada likumīgas migrācijas atbilstības pārbaudes Pastāvīgo iedzīvotāju direktīvas pārskatīšana tiks veikta ar mērķi uzlabot tās efektivitāti, it īpaši ES iekšējās mobilitātes tiesības.

Plānotais pieņemšanas datums: 2021. g. 3. cet.; leģislatīva; juridiskais pamats: LESD 79. panta 2. punkts. Ietekmes novērtējums ir paredzēts.

32.

Direktīvas 2011/98/ES par vienoto atļauju pārskatīšana

Kā turpmākais pasākums pēc 2019. gada likumīgas migrācijas atbilstības pārbaudes Vienotās atļaujas direktīvas pārskatīšana tiks veikta ar mērķi vienkāršot un precizēt tās tvērumu un nodrošināt uzņemšanas un uzturēšanās nosacījumu minimālo saskaņošanu mazkvalificētiem un vidēji kvalificētiem darba ņēmējiem.

Plānotais pieņemšanas datums: 2021. g. 4. cet.; leģislatīva; juridiskais pamats: LESD 79. panta 2. punkts. Ietekmes novērtējums ir paredzēts.

33.

Regulas (ES) Nr. 258/2012 par šaujamieroču eksporta atļaujām un importa un tranzīta pasākumiem pārskatīšana

Uzlabot šaujamieroču izsekojamību (saskaņoti importa marķējumi), uzlabot informācijas apmaiņu starp valstu iestādēm, palielināt eksporta un importa kontroles procedūru drošību, labāk risināt jautājumu par viegli pārveidojamu trauksmes un signālieroču importu; personām, kuras ziņo par grozītās regulas pārkāpumiem, piemērot trauksmes cēlēju aizsardzības režīmu, kas ieviests ar Direktīvu (ES) 2019/1937.

Plānotais pieņemšanas datums: 2021. g. 4. cet.; leģislatīva; juridiskais pamats: LESD 207. pants. Ietekmes novērtējums ir paredzēts.

34.

Pārskatīšana — jūras negadījumu izmeklēšana

Tādas negadījumu izmeklēšanas pastāvīgas struktūras izveide, kura spēj ātri reaģēt un kurai ir pietiekami resursi un zināšanas, tiek uzskatīta par ievērojamu resursu slogu un laikietilpīgu uzdevumu mazākām dalībvalstīm un dalībvalstīm ar mazām flotēm. Tā rezultātā par negadījumiem netiek ziņots vai tie netiek izmeklēti savlaicīgi, lietpratīgi un neatkarīgi; tam ir iespējamas sekas attiecībā uz drošību un nākotnes negadījumiem. Tāpēc pārskatīšana varētu palīdzēt mērķtiecīgāk izmantot resursus un novērst zināšanu trūkumu.

Plānotais pieņemšanas datums: 2021. g. 4. cet.; leģislatīva; juridiskais pamats: LESD 100. panta 2. punkts. Ietekmes novērtējums ir paredzēts.

35.

Pārskatīšana — ostas valsts kontrole

Pārskatīšanā tiks izskatīta iespēja plašāk izmantot elektronisko informāciju, lai varētu veikt mērķtiecīgākas inspekcijas. Tas ļautu inspekcijās koncentrēties uz operatīviem jautājumiem, nevis tikai uz dokumentācijas pārbaudi. Tas arī ļautu vairāk koncentrēties uz vides jautājumiem un izstrādāt stimulu mehānismu jaunākai/zaļākai un kvalitatīvākai flotei. Tas palīdzētu dalībvalstīm pieņemt darbā, piesaistīt un apmācīt atbilstīgi kvalificētus inspektorus un izmantot inspekciju datubāzi, lai varētu labāk sadalīt slogu starp dalībvalstīm. Pārskatīšanā tiks apsvērta iespēja paplašināt inspekciju tvērumu, iekļaujot tajā ārvalstu zvejas kuģus, kas izrādījušies īpaši bīstami.

Plānotais pieņemšanas datums: 2021. g. 4. cet.; leģislatīva; juridiskais pamats: LESD 100. panta 2. punkts. Ietekmes novērtējums ir paredzēts.

36.

Pārskatīšana — karoga valsts kontrole

Pārskatīšana galvenokārt tiks saskaņota ar noteikumiem, par kuriem jau panākta vienošanās Starptautiskās Jūrniecības organizācijas (SJO) paspārnē. Tomēr attiecībā uz iespējamo vienkāršošanu pārskatīšanā izskatīs iespēju modernizēt dalībvalstu kuģu reģistrus, pārveidojot tos par e-reģistriem, kuru uzdevums būs glabāt (ar kuģi saistītus) e-sertifikātus un apmainīties ar tiem. Tam būtu jāatbalsta efektīvāki pakalpojumi, kā arī tādu kuģu kontrole un uzraudzība, kas kuģo ar to karogu. Pārskatīšanā tiek sasaistīta arī ostas valsts kontroles vienkāršošana ar administratīvā sloga mazināšanas mērķi gan pārvaldes iestādēm, gan nozarei (īsāks apgriezes laiks ostās). Turklāt šī iniciatīva ļautu vairāk koncentrēties uz vides jautājumiem, izstrādājot stimulus (atlīdzība par atbilstību, nevis tikai sods par neatbilstību) labai kvalitātei un zaļajiem operatoriem. Izmantojot Eiropas Jūras drošības aģentūras uzlabotu spēju veidošanas programmu, iniciatīva palīdzētu dalībvalstīm pastāvīgi atjaunināt labāko praksi un apmainīties ar to (izvairīties no “riteņa izgudrošanas no jauna” valsts līmenī). Vienlaikus tiks turpināts darbs, lai panāktu lielāku saskaņotību un vienotu izpratni, kas dotu labumu saskaņotai ES pieejai gan pārvaldes iestādēm, gan nozarei. Tādējādi kopumā tiks vairota pievilcība un konkurētspēja, vienlaikus saglabājot augstu kuģošanas drošības, jūras drošības un piesārņojuma novēršanas līmeni.

Plānotais pieņemšanas datums: 2021. g. 4. cet.; leģislatīva; juridiskais pamats: LESD 100. panta 2. punkts. Ietekmes novērtējums ir paredzēts.

37.

Tiesību aktu pārskatīšana attiecībā uz asinīm, audiem un šūnām

Direktīvas 2002/98/EK par cilvēka asiņu un asins komponentu drošību un kvalitāti un Direktīvas 2004/23/EK par cilvēka audu un šūnu drošību un kvalitāti un to īstenošanas aktu pārskatīšanas mērķis ir atjaunināt tiesisko regulējumu attiecībā uz asinīm, audiem un šūnām. ES tiesību akti paredz augstus drošības un kvalitātes standartus asinīm, audiem un šūnām (AAŠ). Tie tika pieņemti, reaģējot uz slimību pārnesi ar AAŠ astoņdesmitajos un deviņdesmitajos gados. Iniciatīvas mērķis ir atjaunināt spēkā esošos tiesību aktus, lai tos varētu elastīgāk pielāgot zinātnes un tehnoloģiju attīstībai. Tās mērķis ir pievērsīsies infekcijas slimību (atkārtotai) uzliesmošanai, tostarp ņemot vērā Covid-19 pandēmijā gūto pieredzi. Iniciatīva pievērsīsies arī aizvien pieaugošajai komercializācijai un nozares globalizācijai. Pārskatīšanas mērķis ir no tiesību aktiem svītrot daudzus tehniskus noteikumus, kas ļaus ātrāk atjaunināt standartus. Turklāt pārskatīšana dotu iespēju pamataktus apvienot vienā instrumentā.

Plānotais pieņemšanas datums: 2021. g. 4. cet.; leģislatīva; juridiskais pamats: LESD 168. panta 4. punkta a) apakšpunkts. Ietekmes novērtējums ir paredzēts.

38.

Zvejas kuģu drošības novērtējums

Darbs zvejniecības nozarē ir plaši atzīts par vienu no bīstamākajām profesijām. Ar pašreizējo Direktīvu 97/70/EK kuģiem, kuru garums ir 24 m vai vairāk, piemēro tehniskos noteikumus, kas ietverti 1993. gada Torremolinosas protokolā (TP) (starptautisks nolīgums, kurš nekad nav stājies spēkā). 2012. gada Keiptaunas nolīgums (CTA), ar ko aizstāj TP un kas saglabā lielāko daļu TP noteikumu, arī vēl nav stājies spēkā, un to ir ratificējušas tikai sešas ES dalībvalstis. Direktīvas 97/70/EK novērtējumā tiks risināts jautājums par CTA neratificēšanu un apzinātas regulējuma nepilnības drošības jomā, kā arī iespējamie atjauninājumi, lai atspoguļotu tehnoloģiju attīstību kopš 1993. gada, iedvesmojoties no uzlabojumiem, kas veikti starptautiskās tirdzniecības kuģniecības nozarē, kā arī ES kuģniecības tiesību aktos. Novērtējumā arī apsvērs iespēju pieņemt ES līmeņa noteikumus attiecībā uz mazākiem zvejas kuģiem (kuru garums ir mazāks nekā 24 m), proti, attiecībā uz kategoriju, kurā notiek liela daļa negadījumu.

39.

Direktīvas 2011/24/ES par pacientu tiesību piemērošanu pārrobežu veselības aprūpē novērtējums

Desmit gadus pēc direktīvas pieņemšanas novērtējumā tiks aplūkots, kā ir sasniegts direktīvas mērķis uzlabot piekļuvi drošai un kvalitatīvai pārrobežu veselības aprūpei citā dalībvalstī un kā direktīva ir veicinājusi pacientu tiesības un pārrobežu sadarbību starp dalībvalstīm ES pilsoņu labā. Novērtējumā tiks aplūkotas dalībvalstu praksē īstenotās pieejas, cik efektīvi tās darbojas, un kurās jomās joprojām pastāv šķēršļi pacientiem, kuri vēlas saņemt pārrobežu veselības aprūpi.

Jauns impulss Eiropas demokrātijai

40.

Direktīvas 99/2008/EK par vides krimināltiesisko aizsardzību pārskatīšana

Pamatojoties uz novērtējuma rezultātiem, direktīvas pārskatīšana nodrošinās uzlabotus un mērķtiecīgākus instrumentus mērķu sasniegšanai un konsekventāku mijiedarbību ar citiem tiesību aktiem vides aizsardzības jomā. Pārskatīšanā tiks izmantota arī ar Lisabonas līgumu nostiprināta kompetence krimināltiesību jomā. Tās mērķis būs nodrošināt labāku vides krimināltiesisko aizsardzību saskaņoti ar citiem likumdošanas un īstenošanas pasākumiem.

Plānotais pieņemšanas datums: 2021. g. 4. cet.; leģislatīva; juridiskais pamats: LESD 83. panta 2. punkts. Ietekmes novērtējums ir paredzēts.

41.

ES tiesību aktu par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu atbilstības pārbaude

Atbilstības pārbaudē tiks izvērtēta spēkā esošo ES tiesību aktu nozīme vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanā un apkarošanā un analizēta šo ES pasākumu saskaņotība ar starptautiskajiem avotiem. Tajā tiks apzinātas tiesību aktu nepilnības un analizēta nepieciešamība veikt iespējamus turpmākus pasākumus, lai uzlabotu un koordinētu aizsardzību pret šo pastāvīgo diskriminācijas veidu dzimuma dēļ. Atbilstības pārbaude aptvers laikposmu no katra tiesību akta pieņemšanas līdz 2020. gadam. Tā aptvers visas ES dalībvalstis.



III pielikums. Vēl nepieņemtie prioritārie priekšlikumi

Nr.

Pilns nosaukums

Atsauces

Eiropas zaļais kurss

1.

Grozīts priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par klimatneitralitātes panākšanas satvara izveidi un Regulas (ES) 2018/1999 grozīšanu (Eiropas Klimata akts)

COM(2020) 80 final
2020/0036 (COD)  
4.3.2020. 

COM(2020) 563 final

17.9.2020.

2.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES LĒMUMS par Eiropas Dzelzceļa gadu (2021)

COM(2020) 78 final 
2020/0035 (COD) 
4.3.2020.

3.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko groza Padomes Regulu (EK) Nr. 1224/2009 un attiecībā uz zivsaimniecības kontroli groza Padomes Regulas (EK) Nr. 768/2005, (EK) Nr. 1967/2006, (EK) Nr. 1005/2008 un Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2016/1139

COM(2018) 368 final 
2018/0193 (COD) 
30.5.2018.

4.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par Eiropas vienotās gaisa telpas īstenošanu (pārstrādāta redakcija)

COM(2013) 410 final 
2013/0186 (COD) 
11.6.2013. 

COM(2020) 579 final 
22.9.2020.

5.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko groza Regulu (EK) Nr. 261/2004, ar ko paredz kopīgus noteikumus par kompensāciju un atbalstu pasažieriem sakarā ar iekāpšanas atteikumu un lidojumu atcelšanu vai ilgu kavēšanos, un Regulu (EK) Nr. 2027/97 par gaisa pārvadātāju atbildību, veicot pasažieru un viņu bagāžas gaisa pārvadājumus

COM(2013) 130 final 
2013/0072 (COD) 
13.3.2013.

6.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par kopīgiem noteikumiem attiecībā uz laika nišu piešķiršanu Eiropas Savienības lidostās

COM(2011) 827 galīgā redakcija 
2011/0391 (COD) 
1.12.2011. 

Digitālajam laikmetam gatava Eiropa

7.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko groza Direktīvas 2006/43/EK, 2009/65/EK, 2009/138/ES, 2011/61/ES, 2013/36/ES, 2014/65/ES, 2015/2366/ES un 2016/2341/ES

COM(2020) 596 final 
2020/0268 (COD) 
24.9.2020.

8.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par finanšu sektora digitālo darbības noturību un ar ko groza Regulas (EK) Nr. 1060/2009, (ES) Nr. 648/2012, (ES) Nr. 600/2014 un (ES) Nr. 909/2014 (DORA)

COM(2020) 595 final 
2020/0266 (COD) 
24.9.2020.

9.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par izmēģinājuma režīmu tirgus infrastruktūrām, kuru pamatā ir sadalītās virsgrāmatas tehnoloģija

COM(2020) 594 final 
2020/0267 (COD) 
24.9.2020.

10.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par kriptoaktīvu tirgiem un ar ko groza Direktīvu (ES) 2019/1937 (MICA)

COM(2020) 593 final 
2020/0265 (COD) 
24.9.2020.

11.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko groza Regulu (EK) Nr. 715/2007 par tipa apstiprinājumu mehāniskiem transportlīdzekļiem attiecībā uz emisijām no vieglajiem pasažieru un komerciālajiem transportlīdzekļiem (“Euro 5” un “Euro 6”) un par piekļuvi transportlīdzekļa remonta un tehniskās apkopes informācijai

COM(2019) 208 final 
2019/0101 (COD) 
14.6.2019.

12.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido Eiropas Industriālo, tehnoloģisko un pētniecisko kiberdrošības kompetenču centru un Nacionālo koordinācijas centru tīklu

COM(2018) 630 final 
2018/0328 (COD) 
12.9.2019.

13.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par privātās dzīves neaizskaramību un personas datu aizsardzību elektronisko sakaru jomā un ar ko atceļ Direktīvu 2002/58/EK (Privātuma un elektronisko sakaru regula)

COM(2017) 10 final 
2017/0003 (COD) 
10.1.2017.

Ekonomika cilvēku labā

14.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko attiecībā uz konkrētu trešo valstu valūtu etalonu atbrīvojumu un konkrētu pārtraucamu etalonu aizstājējetalonu izraudzīšanu groza Regulu (ES) 2016/1011

COM(2020) 337 final 
2020/0154 (COD) 
24.7.2020.

15.

Priekšlikums — PADOMES DIREKTĪVA, ar ko groza Padomes Direktīvu 2011/16/ES par administratīvu sadarbību nodokļu jomā

COM(2020) 314 final 
2020/0148 (CNS) 
15.7.2020.

16.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko Regulu (ES) Nr. 575/2013 groza attiecībā uz korekcijām vērtspapīrošanas regulējumā, lai atbalstītu ekonomikas atveseļošanu, reaģējot uz Covid-19 pandēmiju

COM(2020) 283 final 
2020/0156 (COD) 
24.7.2020.

17.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar kuru groza Regulu (ES) 2017/2402, ar ko nosaka vispārēju regulējumu vērtspapīrošanai un izveido īpašu satvaru attiecībā uz vienkāršu, pārredzamu un standartizētu vērtspapīrošanu, lai palīdzētu atgūties no Covid-19 pandēmijas

COM(2020) 282 final 
2020/0151 (COD) 
24.7.2020.

18.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko groza Regulu (ES) 2017/1129 attiecībā uz ES atveseļošanas prospektu un mērķtiecīgiem pielāgojumiem finanšu starpnieku atbalstam, lai palīdzētu atgūties no Covid-19 pandēmijas

COM(2020) 281 final 
2020/0155 (COD) 
24.7.2020.

19.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko Direktīvu 2014/65/ES groza attiecībā uz informācijas prasībām, produktu pārvaldību un pozīciju limitiem, lai veicinātu atveseļošanos no Covid-19 pandēmijas

COM(2020) 280 final 
2020/0152 (COD) 
24.7.2020.

20.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko groza Eiropas Parlamenta un Padomes 2009. gada 16. septembra Direktīvu 2009/103/EK par civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu saistībā ar mehānisko transportlīdzekļu izmantošanu un kontroli saistībā ar pienākumu apdrošināt šādu atbildību

COM(2018) 336 final 
2018/0168 (COD) 
24.5.2018.

21.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par kredītu apkalpotājiem, kredītu pircējiem un nodrošinājuma atgūšanu

COM(2018) 135 final 
2018/0063A (COD) 
2018/0063B (COD) 
14.3.2018.

22.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar kuru groza Regulu (EK) Nr. 883/2004 par sociālās nodrošināšanas sistēmu koordinēšanu un Regulu (EK) Nr. 987/2009, ar ko nosaka īstenošanas kārtību Regulai (EK) Nr. 883/2004 (Dokuments attiecas uz EEZ un Šveici)

COM(2016) 815 final 
2016/0397 (COD) 
14.12.2016.

23.

Priekšlikums — PADOMES DIREKTĪVA par kopējo konsolidēto uzņēmumu ienākuma nodokļa bāzi (KKUINB)

COM(2016) 683 final 
2016/0336 (CNS) 
26.10.2016.

24.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko groza Direktīvu 2013/34/ES attiecībā uz ienākuma nodokļa informācijas atklāšanu, ko veic konkrēti uzņēmumi un filiāles

COM(2016) 198 final 
2016/0107 (COD) 
13.4.2016.

25.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko groza Regulu (ES) Nr. 806/2014, lai izveidotu Eiropas noguldījumu apdrošināšanas sistēmu

COM(2015) 586 final 
2015/0270 (COD) 
24.11.2015.

26.

Priekšlikums — PADOMES DIREKTĪVA, ar ko īsteno ciešāku sadarbību finanšu darījumu nodokļa jomā

COM(2013) 71 final 
2013/0045 (CNS) 
14.2.2013.

Spēcīgāka Eiropa pasaulē

27.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar kuru groza Padomes Regulu (EK) Nr. 1215/2009, ar ko ievieš ārkārtas tirdzniecības pasākumus tām valstīm un teritorijām, kas piedalās vai ir saistītas ar Eiropas Savienības asociācijas un stabilizācijas procesu

COM(2020) 135 final 
2020/0051 (COD) 
3.4.2020.

28.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 654/2014 par Savienības tiesību īstenošanu starptautiskās tirdzniecības noteikumu piemērošanai un izpildei

COM(2019) 623 final 
2019/0273 (COD) 
12.12.2019.

29.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido Savienības režīmu divējāda lietojuma preču eksporta, pārvadājumu, starpniecības, tehniskās palīdzības un tranzīta kontrolei (pārstrādāta redakcija)

COM(2016) 616 final 
2016/0295 (COD) 
28.9.2016.

30.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par trešo valstu preču un pakalpojumu piekļuvi Eiropas Savienības publiskā iepirkuma iekšējam tirgum un par procedūrām, kas atbalsta sarunas par Savienības preču un pakalpojumu piekļuvi trešo valstu publiskā iepirkuma tirgiem

COM(2012) 124 final 
2012/0060 (COD) 
21.3.2012.

Mūsu eiropeiskā dzīvesziņa

31.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko risina krīzes un nepārvaramas varas situācijas migrācijas un patvēruma jomā

COM(2020) 613 final 
2020/0277 (COD) 
23.9.2020.

32.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko ievieš trešo valstu valstspiederīgo skrīningu pie ārējām robežām un groza Regulas (EK) Nr. 767/2008, (ES) 2017/2226, (ES) 2018/1240 un (ES) 2019/817

COM(2020) 612 final 
2020/0278 (COD) 
23.9.2020.

33.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par patvēruma un migrācijas pārvaldību un ar ko groza Padomes Direktīvu 2003/109/EK un ierosināto Regulu (ES) XXX/XXX [Patvēruma un migrācijas fonds]

COM(2020) 610 final 
2020/0279 (COD) 
23.9.2020.

34.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES LĒMUMS par grozījumiem Lēmumā Nr. 445/2014/ES, ar ko izveido Savienības rīcību “Eiropas kultūras galvaspilsētas” no 2020. līdz 2033. gadam

COM(2020) 384 final 
2020/0179 (COD) 
18.8.2020.

35.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko ETIAS vajadzībām paredz nosacījumus piekļuvei citām ES informācijas sistēmām un groza Regulu (ES) 2018/1240, Regulu (EK) Nr. 767/2008, Regulu (ES) 2017/2226 un Regulu (ES) 2018/1861

COM(2019) 4 final 
2019/0002 (COD) 
7.1.2019.

36.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko paredz nosacījumus piekļuvei citām ES informācijas sistēmām un groza Regulu (ES) 2018/1862 un Regulu (ES) gggg/xxx [ECRIS-TCN]

COM(2019) 3 final 
2019/0001 (COD) 
7.1.2020.

37.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par to, kā novērst teroristiska satura izplatīšanu tiešsaistē

COM(2018) 640 final 
2018/0331 (COD) 
12.9.2018.

38.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par kopējiem standartiem un procedūrām dalībvalstīs attiecībā uz to trešo valstu valstspiederīgo atgriešanu, kas dalībvalstī uzturas nelikumīgi (pārstrādāta redakcija)

COM(2018) 634 final 
2018/0329 (COD) 
12.9.2018.

39.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko groza Regulu (EK) Nr. 767/2008, Regulu (EK) Nr. 810/2009, Regulu (ES) 2017/2226, Regulu (ES) 2016/399, Regulu XX/2018 [Sadarbspējas regula] un Lēmumu 2004/512/EK un atceļ Padomes Lēmumu 2008/633/TI

COM(2018) 302 final 
2018/0152 (COD) 
17.5.2018.

40.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido Savienības pārmitināšanas sistēmu un groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 516/2014

COM(2016) 468 final 
2016/0225 (COD) 
13.7.2016.

41.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido kopīgu procedūru starptautiskajai aizsardzībai Savienībā un atceļ Direktīvu 2013/32/ES

COM(2016) 467 final 
2016/0224 (COD) 
13.7.2016. 

COM(2020) 611 final 
23.9.2020.

42.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par standartiem, lai trešo valstu valstspiederīgos vai bezvalstniekus kvalificētu kā starptautiskās aizsardzības saņēmējus, par bēgļu vai personu, kas tiesīgas saņemt alternatīvo aizsardzību, vienotu statusu, un par piešķirtās aizsardzības saturu, un ar ko veic grozījumus Padomes 2003. gada 25. novembra Direktīvā 2003/109/EK par to trešo valstu pilsoņu statusu, kuri ir kādas dalībvalsts pastāvīgie iedzīvotāji

COM(2016) 466 final 
2016/0223 (COD) 
13.7.2016.

43.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko nosaka standartus starptautiskās aizsardzības pieteikuma iesniedzēju uzņemšanai (pārstrādāta redakcija)

COM(2016) 465 final 
2016/0222 (COD) 
13.7.2016.

44.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par trešo valstu valstspiederīgo ieceļošanu un uzturēšanos augstprasmes nodarbinātības nolūkos

COM(2016) 378 final
2016/0176 (COD), 7.6.2016.

45.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par pirkstu nospiedumu salīdzināšanas sistēmas Eurodac izveidi, lai efektīvi piemērotu [Regulu (ES) Nr. 604/2013, ar ko paredz kritērijus un mehānismus, lai noteiktu dalībvalsti, kura ir atbildīga par trešās valsts valstspiederīgā vai bezvalstnieka starptautiskās aizsardzības pieteikuma izskatīšanu, kas iesniegts kādā no dalībvalstīm], lai identificētu trešās valsts valstspiederīgo vai bezvalstnieku, kurš uzturas nelikumīgi, un par dalībvalstu tiesībaizsardzības iestāžu un Eiropola pieprasījumiem veikt salīdzināšanu ar Eurodac datiem tiesībaizsardzības nolūkos (pārstrādāta redakcija)

COM(2016) 272 final 
2016/0132 (COD) 
4.5.2016.  

COM(2020) 614 final

23.9.2020.

46.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par Eiropas Savienības Patvēruma aģentūru un par to, ka tiek atcelta Regula (ES) Nr. 439/2010

COM(2016) 271 final 
2016/0131 (COD) 
4.5.2016. 

COM(2018) 633 final 
12.9.2018.

Jauns impulss Eiropas demokrātijai

47.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko paredz saskaņotus noteikumus juridisko pārstāvju iecelšanai ar mērķi iegūt pierādījumus kriminālprocesā

COM(2018) 226 final 
2018/0107 (COD), 18.4.2018.

48.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par Eiropas elektronisko pierādījumu sniegšanas un saglabāšanas rīkojumiem elektronisko pierādījumu gūšanai krimināllietās

COM(2018) 225 final 
2018/0108 (COD), 18.4.2018.

49.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par dzimumu līdzsvara uzlabošanu biržā kotēto uzņēmumu direktoru bez izpildpilnvarām vidū un saistītiem pasākumiem

COM(2012) 614 final 
2012/0299 (COD) 
14.11.2012.

50.

Priekšlikums — Padomes direktīva par vienlīdzīgas attieksmes principa īstenošanu neatkarīgi no reliģijas vai pārliecības, invaliditātes, vecuma vai dzimumorientācijas

COM(2008) 426 galīgā redakcija 
2008/0140 (CNS) 
2.7.2008.



IV pielikums. Atsaukumi 3

Nr.

Atsauces

Nosaukums

Atsaukšanas pamatojums

Eiropas zaļais kurss

1.

COM(2020) 136 final 
2020/0052 (NLE)

Priekšlikums — PADOMES LĒMUMS par nostāju, kas Eiropas Savienības vārdā jāieņem Lisabonas Savienības asamblejā

Novecojis: saistībā ar Covid-19 krīzi Lisabonas Savienības asambleja 2020. gadā nepieņems juridiski saistošus lēmumus, tostarp par īpašiem ieguldījumiem, kas bija šā priekšlikuma priekšmets.

2.

COM(2020) 182 final 
2020/0072 (NLE)

Priekšlikums — PADOMES LĒMUMS par nostāju, kas Konvencijā par jūras vides aizsardzību Atlantijas okeāna Ziemeļaustrumu daļā Eiropas Savienības vārdā jāieņem attiecībā uz Makaronēzijas iekļaušanu OSPAR jūras apgabalā

Novecojis: Konvencijas par jūras vides aizsardzību Atlantijas okeāna Ziemeļaustrumu daļā (OSPAR) sekretariāts ir paziņojis, ka tiek atsaukts priekšlikums par Makaronēzijas iekļaušanu OSPAR jūras apgabalā.

3.

COM(2010) 154 galīgā redakcija 
2010/0084 (APP)

Priekšlikums — Padomes lēmums par Eiropas Savienības un Čīles Republikas nolīguma vēstuļu apmaiņas veidā noslēgšanu par vienošanās noslēgšanu attiecībā uz zobenzivs krājumu saglabāšanu Klusā okeāna dienvidaustrumu daļā

Novecojis: šā priekšlikuma priekšmets vairs nav pamatots līdz ar Čīles pievienošanos Apvienoto Nāciju Organizācijas Nolīgumam par zivju krājumiem (UNFSA), Klusā okeāna dienvidu daļas reģionālās zvejniecības pārvaldības organizācijas (SPRFMO) izveidi — gan Čīle, gan ES ir tās locekles — un Čīles sadarbības partneres, kas nav līgumslēdzēja puse, statusu Amerikas Tropisko tunzivju konvencijā (IATTC).

4.

COM(2011) 252 galīgā redakcija 
2011/0109 (NLE)

Priekšlikums — PADOMES LĒMUMS par Gaisa transporta nolīguma noslēgšanu starp Eiropas Savienību un tās dalībvalstīm, no vienas puses, un Brazīlijas Federatīvo Republiku, no otras puses

Novecojis: ES līmeņa sarunas ar Brazīliju pašlaik vairs netiek risinātas.

5.

COM(2008) 92 galīgā redakcija 
2008/0040 (APP)

Priekšlikums — PADOMES LĒMUMS par nolīguma parakstīšanu starp Eiropas Kopienu un Kazahstānas Republiku par atsevišķiem gaisa pārvadājumu pakalpojumu aspektiem un par šā nolīguma pagaidu piemērošanu

Novecojis: ES līmeņa sarunas ar Kazahstānu pašlaik vairs netiek risinātas.

Digitālajam laikmetam gatava Eiropa

6.

COM(2016) 823 final 
2016/0402 (COD)

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par tiesisko un darbības regulējumu Eiropas pakalpojumu e-kartei, ko ievieš ar Regulu ... [EPK regulu]

Nav paredzama vienošanās: līdztiesīgie likumdevēji kopš 2018. gada progresu nav panākuši, un turpmāks progress ir maz ticams.

7.

COM(2016) 824 final 
2016/0403 (COD),

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko ievieš Eiropas pakalpojumu e-karti un saistīto administratīvo nodrošinājumu

Nav paredzama vienošanās: līdztiesīgie likumdevēji kopš 2018. gada progresu nav panākuši, un turpmāks progress ir maz ticams.

8.

COM(2016) 821 final 
2016/0398 (COD)

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, kas attiecas uz to, kā īstenot Direktīvu 2006/123/EK par pakalpojumiem iekšējā tirgū, ar ko nosaka ar pakalpojumiem saistītu atļauju piešķiršanas sistēmu un prasību paziņošanas procedūru un ar ko groza Direktīvu 2006/123/EK un Regulu (ES) Nr. 1024/2012 par administratīvo sadarbību, izmantojot Iekšējā tirgus informācijas sistēmu

Nav paredzama vienošanās: izredzes rast kompromisu, neapdraudot priekšlikuma mērķus, ir maz ticamas. Komisija veiks pasākumus, lai nodrošinātu Pakalpojumu direktīvas pilnīgu izpildi.

9.

COM(2019) 441 final

2019/0207 (NLE)

Priekšlikums — PADOMES LĒMUMS par to, lai Eiropas Savienības un tās dalībvalstu vārdā noslēgtu protokolu pie Sadarbības nolīguma civilās globālās navigācijas satelītu sistēmas (GNSS) jomā starp Eiropas Kopienu un tās dalībvalstīm un Ukrainu nolūkā ņemt vērā Bulgārijas Republikas, Horvātijas Republikas un Rumānijas pievienošanos Eiropas Savienībai

Novecojis: Sadarbības nolīgums civilās globālās navigācijas satelītu sistēmas (GNSS) jomā starp Eiropas Kopienu un tās dalībvalstīm un Ukrainu zaudēja spēku 2018. gada decembrī.

Ekonomika cilvēku labā

10.

COM(2019) 354 final 
2019/0161 (COD)

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par eurozonas konverģencei un konkurētspējai paredzētā budžeta instrumenta pārvaldības sistēmu

Novecojis: par šā priekšlikuma atsaukšanu tika paziņots saistībā ar priekšlikumu regulai, ar ko izveido Atveseļošanas un noturības mehānismu (COM(2020) 408).

11.

COM(2018) 391 final 
2018/0213 (COD)

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par Reformu atbalsta programmas izveidi

Novecojis: par šā priekšlikuma atsaukšanu tika paziņots saistībā ar priekšlikumu regulai, ar ko izveido Atveseļošanas un noturības mehānismu (COM(2020) 408).

12.

COM(2019) 399 final 
2019/0183 (COD)

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko Padomes Regulu (EK) Nr. 2012/2002 groza, lai dalībvalstīm sniegtu finansiālu palīdzību, kas atvieglotu nopietnu finansiālo slogu, kuru tām rada Apvienotās Karalistes bezlīguma izstāšanās no Savienības

Novecojis: priekšlikums sākotnēji tika iesniegts kā ārkārtas pasākums bezlīguma Brexit gadījumā un tagad ir novecojis, ņemot vērā noslēgto Izstāšanās līgumu.

Mūsu eiropeiskā dzīvesziņa

13.

COM(2016) 270 final 
2016/0133 (COD)

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA ar ko paredz kritērijus un mehānismus, lai noteiktu dalībvalsti, kura ir atbildīga par trešās valsts valstspiederīgā vai bezvalstnieka starptautiskās aizsardzības pieteikuma izskatīšanu, kas iesniegts kādā no dalībvalstīm (pārstrādāta redakcija)

Novecojis: saistībā ar jaunu Patvēruma un migrācijas paktu ir iesniegts jauns priekšlikums regulai par patvēruma un migrācijas pārvaldību (COM(2020) 610). Tas citu starpā ietver aspektus, uz kuriem attiecas šis 2016. gada priekšlikums.

14.

COM(2015) 450 final 
2015/0208 (COD)

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido krīzes pārcelšanas mehānismu un groza Eiropas Parlamenta un Padomes 2013. gada 26. jūnija Regulu (ES) Nr. 604/2013, ar ko paredz kritērijus un mehānismus, lai noteiktu dalībvalsti, kura ir atbildīga par trešās valsts valstspiederīgā vai bezvalstnieka starptautiskās aizsardzības pieteikuma izskatīšanu, kas iesniegts kādā no dalībvalstīm

Novecojis: saistībā ar jaunu Patvēruma un migrācijas paktu ir iesniegts jauns priekšlikums regulai, ar ko risina krīzes un nepārvaramas varas situācijas migrācijas un patvēruma jomā (COM(2020) 613). Tas citu starpā ietver aspektus, uz kuriem attiecas šis 2016. gada priekšlikums.

(1)    Šajā pielikumā Komisija sniedz papildu informāciju, ciktāl tā ir pieejama, par darba programmā iekļautajām iniciatīvām saskaņā ar Iestāžu nolīgumu par labāku likumdošanas procesu. Šī informācija, kas ir sniegta iekavās pie katras iniciatīvas, ir tikai indikatīva, un sagatavošanas procesā to var grozīt, ņemot vērā ietekmes novērtējuma procesa iznākumu.
(2)    Šajā pielikumā ir izklāstītas būtiskākās REFIT pārskatīšanas, novērtējumi un atbilstības pārbaudes, ko Komisija veiks 2021. gadā.
(3)    Šajā sarakstā iekļauti vēl nepieņemto tiesību aktu priekšlikumi, kurus Komisija sešu mēnešu laikā ir iecerējusi atsaukt.
Top