EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52019PC0132

Priekšlikums PADOMES REGULA par zvejas iespēju iedalīšanu saskaņā ar protokolu, kas pievienots ilgtspējīgas zivsaimniecības partnerattiecību nolīgumam starp Eiropas Savienību un Gambijas Republiku

COM/2019/132 final

Briselē, 12.3.2019

COM(2019) 132 final

2019/0074(NLE)

Priekšlikums

PADOMES REGULA

par zvejas iespēju iedalīšanu saskaņā ar protokolu, kas pievienots ilgtspējīgas zivsaimniecības partnerattiecību nolīgumam starp Eiropas Savienību un Gambijas Republiku


PASKAIDROJUMA RAKSTS

1.PRIEKŠLIKUMA KONTEKSTS

Priekšlikuma pamatojums un mērķi

Komisija, pamatodamās uz attiecīgajām sarunu norādēm, ar Gambijas valdību ir risinājusi sarunas par to, lai noslēgtu jaunu ilgtspējīgas zivsaimniecības partnerattiecību nolīgumu starp Eiropas Savienību un Gambijas Republiku. Šo sarunu rezultātā 2018. gada 19. oktobrī tika parafēts jauns nolīgums un īstenošanas protokols. Ar jauno nolīgumu atceļ un aizstāj esošo nolīgumu; jaunais nolīgums aptver sešu gadu laikposmu no tā provizoriskās piemērošanas sākumdienas, un tas ir automātiski atjaunojams. Jaunais protokols aptver sešu gadu laikposmu no 13. pantā noteiktās provizoriskās piemērošanas sākumdienas, proti, no dienas, kad Puses to paraksta.

Jaunā nolīguma galvenais mērķis ir nodrošināt atjauninātu satvaru, kurā ņemtas vērā reformētās kopējās zivsaimniecības politikas prioritātes un tās ārējā dimensija, ar mērķi izveidot stratēģisku partnerību starp Eiropas Savienību un Gambijas Republiku zivsaimniecības jomā.

Protokola mērķis ir, ņemot vērā pieejamos zinātniskos novērtējumus, it īpaši no Centrālaustrumu Atlantijas zvejniecības komitejas (CECAF), un ievērojot labākos pieejamos zinātniskos ieteikumus un rekomendācijas no Starptautiskās Atlantijas tunzivju saglabāšanas komisijas (ICCAT), piešķirt Eiropas Savienības kuģiem zvejas iespējas Gambijas ūdeņos, nepārsniedzot pieejamo pārpalikumu. Komisijas nostāja sarunās bija balstīta arī uz rezultātiem, kas gūti neatkarīgu ekspertu veiktā perspektīvā novērtējumā par to, vai būtu jānoslēdz jauns nolīgums un protokols. Mērķis ir arī sekmēt Eiropas Savienības un Gambijas Republikas sadarbību, lai atbilstoši abu Pušu interesēm veicinātu ilgtspējīgas zivsaimniecības politiku un zvejas resursu atbildīgu izmantošanu Gambijas zvejas zonā.

Protokolā paredzētas zvejas iespējas šādās kategorijās:

   28 tunzivju seineri,

   10 kuģi zvejai ar makšķerrīkiem,

   3 traleri (kas kā mērķsugu zvejo dziļūdens demersālo sugu Senegālas heku).

Būtu jānosaka šo zvejas iespēju iedalījums dalībvalstīm.

2.JURIDISKAIS PAMATS, SUBSIDIARITĀTE UN PROPORCIONALITĀTE

Juridiskais pamats

Izvēlētais juridiskais pamats ir Līgums par Eiropas Savienības darbību, kura 43. panta 3. punkts nosaka, ka Padome pēc Komisijas priekšlikuma pieņem pasākumus par zvejas iespēju iedalīšanu.

Subsidiaritāte (neekskluzīvas kompetences gadījumā)

Šī politikas joma ir ekskluzīvā kompetencē.

3.IETEKME UZ BUDŽETU

Regulas projekts Savienības budžetu neietekmē.

4.CITI ELEMENTI

Īstenošanas plāni un uzraudzīšanas, izvērtēšanas un ziņošanas kārtība

Šī procedūra tiek uzsākta paralēli procedūrām attiecībā uz Padomes lēmumu par to, lai Savienības vārdā parakstītu ilgtspējīgas zivsaimniecības partnerattiecību nolīgumu starp Eiropas Savienību un Gambijas Republiku, kā arī attiecībā uz Padomes lēmumu par minētā nolīguma noslēgšanu. Šī regula jāsāk piemērot, tiklīdz saskaņā ar nolīgumu kļūst iespējamas zvejas darbības, t. i., no dienas, kurā sāk piemērot nolīguma īstenošanas protokolu.

2019/0074 (NLE)

Priekšlikums

PADOMES REGULA

par zvejas iespēju iedalīšanu saskaņā ar protokolu, kas pievienots ilgtspējīgas zivsaimniecības partnerattiecību nolīgumam starp Eiropas Savienību un Gambijas Republiku

EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību un jo īpaši tā 43. panta 3. punktu,

ņemot vērā Eiropas Komisijas priekšlikumu,

tā kā:

(1)    Komisija Eiropas Savienības vārdā ir risinājusi sarunas par jaunu ilgtspējīgas zivsaimniecības partnerattiecību nolīgumu starp Eiropas Savienību un Gambijas Republiku (“partnerattiecību nolīgums”), kā arī jaunu īstenošanas protokolu, kas pievienots partnerattiecību nolīgumam (“protokols”).

(2)    Partnerattiecību nolīgums un protokols tika parafēti minēto sarunu beigās 2018. gada 19. oktobrī.

(3)    Partnerattiecību nolīgums atceļ iepriekšējo nolīgumu starp Gambijas Republikas valdību un Eiropas Ekonomikas kopienu par zveju pie Gambijas krastiem, kurš stājās spēkā 1987. gada 2. jūnijā.

(4)Saskaņā ar Padomes Lēmumu 2018/.../ES 1 jaunais partnerattiecību nolīgums un protokols tika parakstīti... [ievietot parakstīšanas datumu].

(5)Protokols aptver sešu gadu laikposmu no tā piemērošanas sākumdienas.

(6)Būtu jānosaka protokolā paredzēto zvejas iespēju iedalījums dalībvalstīm visā protokola piemērošanas periodā.

(7)Lai nodrošinātu Savienības kuģu zvejas darbību raitu uzsākšanu, protokols tiks piemērots provizoriski no tā parakstīšanas dienas. Tāpēc šī regula būtu jāpiemēro no tās pašas dienas,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

Zvejas iespējas, kas noteiktas protokolā, ar ko īsteno ilgtspējīgas zivsaimniecības partnerattiecību nolīgumu starp Eiropas Savienību un Gambijas Republiku (“protokols”), dalībvalstīm iedala šādi:

(a)tunzivju seineri:

Spānija

16 kuģi

Francija

12 kuģi

(b)kuģi zvejai ar makšķerrīkiem:

Spānija

8 kuģi

Francija

2 kuģi

(c)dziļūdens demersālie traleri:

Dalībvalsts

Maksimālais dziļūdens demersālo traleru skaits, kas jebkurā brīdī aktīvi darbojas

Ceturkšņa zvejas atļauju skaits gadā 2

Protokola pielikuma 2.b papildinājumā noteikto mērķsugu nozvejas apjoms tonnās

Spānija

3

10

625

Grieķija

2 (divos dažādos ceturkšņos)

125

2. pants

Šī regula stājas spēkā nākamajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

To piemēro no protokola piemērošanas sākumdienas.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē,

   Padomes vārdā —

   priekšsēdētājs

(1)    OV L ..., …., …. lpp.
(2)    Attiecīgās dalībvalstis sadarbojas ar Komisiju, lai koordinētu ceturkšņa zvejas atļauju izmantošanu.
Top