Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52018PC0505

    Priekšlikums PADOMES REGULA par zvejas iespēju iedalīšanu saskaņā ar protokolu, ar kuru īsteno partnerattiecību nolīgumu zivsaimniecības nozarē starp Kotdivuāras Republiku un Eiropas Kopienu (2018–2024)

    COM/2018/505 final

    Briselē, 2.7.2018

    COM(2018) 505 final

    2018/0268(NLE)

    Priekšlikums

    PADOMES REGULA

    par zvejas iespēju iedalīšanu saskaņā ar protokolu, ar kuru īsteno partnerattiecību nolīgumu zivsaimniecības nozarē starp Kotdivuāras Republiku un Eiropas Kopienu (2018–2024)


    PASKAIDROJUMA RAKSTS

    1.PRIEKŠLIKUMA KONTEKSTS

    Komisija, pamatodamās uz attiecīgajām sarunu norādēm 1 , ar Kotdivuāras valdību ir risinājusi sarunas par to, lai noslēgtu jaunu protokolu, kas pievienojams partnerattiecību nolīgumam zivsaimniecības nozarē starp Eiropas Kopienu un Kotdivuāras Republiku 2 . Jaunais protokols tika parafēts šo sarunu noslēgumā 2018. gada 16. martā. Protokols aptver sešu gadu laikposmu no tā provizoriskās piemērošanas sākuma dienas, t. i., no parakstīšanas dienas, kā noteikts protokola 15. pantā.

    Jaunā protokola galvenais mērķis ir, pamatojoties uz labākajiem pieejamajiem zinātniskajiem ieteikumiem un ievērojot Starptautiskās Atlantijas tunzivju saglabāšanas komisijas (ICCAT) ieteikumus, piešķirt zvejas iespējas Savienības kuģiem Kotdivuāras ūdeņos. Jaunajā protokolā ņemti vērā iepriekšējā, 2014.–2018. gada protokola izvērtējuma rezultāti un provizorisks novērtējums par to, vai jauna protokola noslēgšana būtu lietderīga. Gan izvērtējumu, gan novērtējumu veica neatkarīgi eksperti. Protokols turklāt ļaus Eiropas Savienībai un Kotdivuāras Republikai ciešāk sadarboties, lai veicinātu zvejas resursu atbildīgu izmantošanu Kotdivuāras ūdeņos, un atbalstīt Kotdivuāras centienus attīstīt savu jūras nozaru ekonomiku – tas ir abu pušu interesēs.

    Protokolā paredzētas zvejas iespējas šādās kategorijās:

       28 tunzivju seineri,

       8 kuģi zvejai ar dreifējošām āķu jedām.

    Būtu jānosaka šo zvejas iespēju sadalījums dalībvalstīm.

    2.EX POST IZVĒRTĒJUMU, APSPRIEŠANĀS AR IEINTERESĒTAJĀM PERSONĀM UN IETEKMES NOVĒRTĒJUMU REZULTĀTI

    Ex post izvērtējumi / spēkā esošo tiesību aktu atbilstības pārbaudes

    Apspriešanās ar ieinteresētajām personām notika, veicot ex post (retrospektīvu) un ex ante (provizorisku) izvērtējumu par iespējamu jauna protokola noslēgšanu starp Eiropas Savienību un Kotdivuāras Republiku. Tehnisko sanāksmju laikā notika apspriešanās arī ar dalībvalstu ekspertiem un nozares pārstāvjiem. Šo apspriešanos iznākumā secināts, ka Eiropas Savienībai un Kotdivuāras Republikai būtu lietderīgi noslēgt jaunu zivsaimniecības nolīguma protokolu.

    3.PRIEKŠLIKUMA JURIDISKIE ASPEKTI

    Šī procedūra ir uzsākta līdztekus procedūrām, kas attiecas uz Padomes lēmumu par jaunā protokola parakstīšanu un Padomes lēmumu par minētā protokola noslēgšanu.

    2018/0268 (NLE)

    Priekšlikums

    PADOMES REGULA

    par zvejas iespēju iedalīšanu saskaņā ar protokolu, ar kuru īsteno partnerattiecību nolīgumu zivsaimniecības nozarē starp Kotdivuāras Republiku un Eiropas Kopienu (2018–2024)

    EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

    ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību un jo īpaši tā 43. panta

    3. punktu,

    ņemot vērā Eiropas Komisijas priekšlikumu,

    tā kā:

    (1)Padome 2008. gada 17. martā pieņēma Padomes Regulu (EK) Nr. 242/2008 3 par to, lai noslēgtu partnerattiecību nolīgumu zivsaimniecības nozarē starp Eiropas Savienību un Kotdivuāras Republiku (turpmāk “nolīgums”).

    (2)Nolīguma līdzšinējā protokola darbības termiņš ir beidzies 2018. gada 30. jūnijā.

    (3)Komisija Eiropas Savienības vārdā ir risinājusi sarunas par jaunu protokolu, ar kuru īsteno nolīgumu (turpmāk “protokols”). Šo sarunu iznākumā 2018. gada 16. martā tika parafēts protokola projekts.

    (4)Ievērojot Padomes Lēmumu 2018/…/ES 4 , [ievietot datumu] tika parakstīts jauns protokols, ar kuru nosaka zvejas iespējas un finansiālo ieguldījumu, kas paredzēti partnerattiecību nolīgumā zivsaimniecības nozarē starp Eiropas Savienību un Kotdivuāras Republiku (turpmāk “protokols”).

    (5)Būtu jāiedala dalībvalstīm zvejas iespējas par visu protokola piemērošanas laiku.

    (6)Regulas (ES) 2017/2403 12. pantā noteikts, ka konkrētā gadā vai jebkādā citā attiecīgā laikposmā, kurā tiek īstenots IZPN protokols, ņemot vērā neizmantoto zvejas atļauju derīguma termiņus, būtu dalībvalstis par tām jāinformē, lai neizmantotās zvejas iespējas attiecīgā gadījumā varētu pārdalīt.

    (7)Lai nodrošinātu Savienības kuģu zvejas darbību raitu uzsākšanu, protokols tiks provizoriski piemērots no tā parakstīšanas dienas. Tāpēc arī šī regula būtu jāpiemēro no tās pašas dienas,

    IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

    1. pants

    (1)    Zvejas iespējas, kas noteiktas saskaņā ar protokolu, ar kuru īsteno partnerattiecību nolīgumu zivsaimniecības nozarē starp Eiropas Savienību un Kotdivuāras Republiku, dalībvalstīm tiek iedalītas šādi:

    a)    tunzivju seineri:

    Spānija:        [16]    kuģi

    Francija:        [12]    kuģi

    b)    kuģi zvejai ar dreifējošām āķu jedām:

    Spānija:        [6]    kuģi

    Portugāle:        [2]    kuģi

    (2)    Regulu (ES) 2017/2403 par ārējo zvejas flotu ilgtspējīgu pārvaldību piemēro, neskarot Eiropas Savienības un Kotdivuāras Republikas zivsaimniecības nolīgumu.

    2. pants

    Šī regula stājas spēkā nākamajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

    Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

    Briselē,

       Padomes vārdā –

       priekšsēdētājs

    (1)    Pieņemtas Izglītības, jaunatnes, kultūras un sporta padomes 3595. sanāksmē 2018. gada 15. februārī.
    (2)    OV L 170, 22.6.2013., 2. lpp.
    (3)    Padomes 2008. gada 17. marta Regula (EK) Nr. 242/2008 par to, lai noslēgtu Partnerattiecību nolīgumu zivsaimniecības nozarē starp Eiropas Kopienu un Kotdivuāras Republiku (OV L 75, 18.3.2008., 51. lpp.).
    (4)    OV L […], […], […]. lpp.
    Top