EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52013DC0254

BUDŽETA GROZĪJUMA NR. 4 PROJEKTS 2013. GADA VISPĀRĒJAIS BUDŽETS IZDEVUMU KOPSAVILKUMS PA IEDAĻĀM III iedaļa — Komisija IV iedaļa — Eiropas Savienības Tiesa

/* COM/2013/0254 final - 2013/ () */

52013DC0254

BUDŽETA GROZĪJUMA NR. 4 PROJEKTS 2013. GADA VISPĀRĒJAIS BUDŽETS IZDEVUMU KOPSAVILKUMS PA IEDAĻĀM III iedaļa — Komisija IV iedaļa — Eiropas Savienības Tiesa /* COM/2013/0254 final - 2013/ () */


BUDŽETA GROZĪJUMA NR. 4 PROJEKTS 2013. GADA VISPĀRĒJAIS BUDŽETS

IZDEVUMU KOPSAVILKUMS PA IEDAĻĀM III iedaļa — Komisija IV iedaļa — Eiropas Savienības Tiesa

Ņemot vērā:

– Līgumu par Eiropas Savienības darbību un jo īpaši tā 314. pantu saistībā ar Eiropas Atomenerģijas kopienas dibināšanas līgumu un jo īpaši tā 106.a pantu,

– Eiropas Parlamenta un Padomes 2012. gada 25. oktobra Regulu (ES, Euratom) Nr. 966/2012 par finanšu noteikumiem, ko piemēro Savienības vispārējam budžetam[1], un jo īpaši tās 41. pantu,

– Eiropas Savienības 2013. finanšu gada vispārējo budžetu, kas pieņemts 2012. gada 12. decembrī[2],

– budžeta grozījuma Nr. 1/2013 projektu[3], kas pieņemts 2013. gada 18. martā,

– budžeta grozījuma Nr. 2/2013 projektu[4], kas pieņemts 2013. gada 27. martā,

– budžeta grozījuma Nr. 3/2013 projektu[5], kas pieņemts 2013. gada 15. aprīlī,

Eiropas Komisija ar šo iesniedz budžeta lēmējinstitūcijai 2013. gada budžeta grozījuma Nr. 4 projektu.

IZMAIŅAS IEŅĒMUMU UN IZDEVUMU KOPSAVILKUMĀ PA IEDAĻĀM

Izmaiņas ieņēmumu un izdevumu kopsavilkumā pa iedaļām ir pieejamas EUR-Lex tīmekļa vietnē (http://eur-lex.europa.eu/budget/www/index-en.htm). Izmaiņas šajā kopsavilkumā angļu valodā informācijas nolūkos ir pievienotas kā budžeta pielikums.

SATURS

1.      Ievads.. 5

2.      Eiropas GNSS aģentūra.. 5

3.      Izglītības, audiovizuālās jomas un kultūras izpildaģentūra.. 6

4.      Eiropas Savienības Tiesa.. 7

5.      Kopsavilkuma tabula pa finanšu shēmas izdevumu kategorijām... 9

1.           Ievads

2013. gada budžeta grozījuma Nr. 4 projekts (BGP) ietver šādus elementus:

¾ grozījumi Eiropas GNSS aģentūras (GSA) štatu sarakstā, ņemot vērā 20 papildu amata vietu (visas ir AD amata vietas) pieprasījumu štatu sarakstā. ES iemaksas Eiropas GNSS aģentūras budžetā attiecīgais palielinājums ir 1 750 000 euro, kuru ir ierosināts finansēt, iekšēji pārvietojot resursus GNSS programmas esošo budžeta līdzekļu ietvaros;

¾ grozījumi Izglītības, audiovizuālās jomas un kultūras izpildaģentūras (EACEA) štatu sarakstā, ņemot vērā 2 papildu amata vietu (abas ir AD amata vietas) pieprasījumu štatu sarakstā, ko kompensē 2 atbrīvotas amata vietas Komisijas štatu sarakstā. Šī darbība ir saistīta ar aģentūras pilnvaru paplašināšanu, kas paredz arī 13 līgumdarbinieku (13 FTE) pārcelšanu no Komisijas uz EACEA. Tas nozīmē ES iemaksas aģentūras darbības izmaksās vispārēju palielinājumu, kas ir 1 516 000 euro, kuru ir ierosināts finansēt, attiecīgi samazinot apropriācijas personāla un administratīvā atbalsta izdevumiem Komisijā;

¾ grozījumi Eiropas Savienības Tiesas štatu sarakstā, ņemot vērā vienas papildu ģenerāladvokāta amata vietas izveidi un 7 papildu amata vietu atbilstošu pieprasījumu štatu sarakstā (4 AD amata vietas un 3 AST amata vietas). Finansējums ir ierosināts, izmantojot budžeta iedaļā "Tiesa" pieejamās apropriācijas.

Šie pielāgojumi neietekmē budžetu, jo ierosinātie palielinājumi ES iemaksai šo abu aģentūru budžetā tiek pilnībā kompensēti ar saistīto izdevumu atbilstošu samazinājumu budžeta iedaļā "Komisija", savukārt Tiesas papildu personāla izdevumi ir jāfinansē, izmantojot apropriācijas, kas pieejamas iedaļā "Tiesa".

2.           Eiropas GNSS aģentūra

Komisija 2011. gada 30. novembrī pieņēma priekšlikumu jaunai GNSS regulai[6], kurā izklāstīta EGNOS un Galileo jaunā pārvaldības struktūra un to finansējums laikposmā no 2014. līdz 2020. gadam. Saskaņā ar šo struktūru Eiropas GNSS aģentūra (GSA) būs atbildīga par programmas pārvaldības uzdevumiem, tostarp par abu sistēmu ekspluatāciju no 2014. gada 1. janvāra. Lai sniegtu efektīvus rezultātus un izvairītos no jebkādas kavēšanās vai pārtraukuma pakalpojumu sniegšanā, GSA būs jāveic sagatavošanas darbi jau 2013. gadā. Šajā saistībā aģentūra nodrošinās koordinēšanu visiem darbiem, kas saistīti ar sistēmu ekspluatāciju, piemēram, uzturēšana, darbība un pakalpojumu sniegšana, vienlaikus rūpējoties par informācijas atgriezenisko saiti par darbības vajadzību izmaiņām un lietotāju prasībām attiecībā uz sistēmu nākamajām paaudzēm.

Lai sniegtu Eiropas Parlamentam un Padomei pilnu pārskatu par nosacījumiem, saskaņā ar kuriem aģentūra pildīs pienākumus, kas tai ir uzticēti jaunā pārvaldības modeļa ietvaros, Komisija 2013. gada 6. februārī pieņēma pārskatītu GSA regulu, ar ko tiek izdarīti grozījumi Regulā (ES) Nr. 912/2010[7]. Finanšu pārskats, kas pievienots pārskatītajai GSA regulai, 2013. gadā paredz 20 papildu pagaidu darbiniekus, tādējādi palielinot kopējo amata vietu skaitu štatu sarakstā no 57 līdz 77 amata vietām. Komisijas dienesti rūpīgi analizēja katra pieprasītā pagaidu darbinieka konkrētos pienākumus un amata aprakstu.

Kopš pārskatītās GSA regulas priekšlikuma pieņemšanas aģentūra ir uzsākusi vajadzīgo sagatavošanos, lai nodrošinātu sagatavošanas darbu ātru uzsākšanu. Tomēr oficiālu pieņemšanu darbā varēs veikt tikai pēc šā budžeta grozījuma projekta pieņemšanas, ņemot vērā, ka budžeta lēmējinstitūcijai vispirms ir jāapstiprina grozījumi aģentūras štatu sarakstā, pirms tā var sākt reālu pieņemšanu darbā.

Aģentūras 2013. gada papildu izmaksas kopumā tiek lēstas 1 750 000 euro apmērā, pieņemot, ka pieņemšana darbā notiek no 2013. gada jūlija vidus. Tāpēc ir nepieciešams palielināt ES iemaksu aģentūras budžetā. Tiek ierosināts darīt pieejamas saistību un maksājumu apropriācijas, veicot pārvietojumu, izmantojot Komisijas iekšēju pārvietojumu 02 05. nodaļā starp Galileo programmas pozīciju un aģentūras budžeta pozīciju, precīzāk – no 02 05 01. panta "Eiropas satelītu radionavigācijas programmas (EGNOS un Galileo)" uz 02 05 02 01. posteni "Eiropas GNSS aģentūra – Iemaksa 1. un 2. sadaļā".

Grozītais štatu saraksts ir iekļauts budžeta pielikumā. Tas ietver 20 AD papildu amata vietas, no kurām trīs AD 10, trīs AD 9, sešas AD 8, septiņas AD 7 un vienu AD 6 amata vietu.

3.           Izglītības, audiovizuālās jomas un kultūras izpildaģentūra

Komisija 2012. gadā apstiprināja Izglītības, audiovizuālās jomas un kultūras izpildaģentūras (EACEA) pilnvaru paplašināšanu, lai paplašinātu aģentūras pienākumus attiecībā uz programmas MEDIA Mundus īstenošanu, kā arī lai pilnveidotu tas darbību skolas izglītības un jaunatnes jomā, uz ko attiecas daudzgadu finanšu shēmas 4. izdevumu kategorija, vienlaikus attiecinot uz programmu "Jaunatne" darbības, ko tā jau īsteno Eiropas nodaļas Eurydice ietvaros izglītības jomā. Papildu pienākumu deleģēšana attiecībā uz 2007.-2013. gada pieaugošo izdevumu programmu pārvaldību EACEA sniedz acīmredzamas kvalitatīvas un kvantitatīvas priekšrocības, paplašinot aģentūras esošo kompetenci attiecīgajās politikas jomās, kas optimizē izmaksu/efektivitātes attiecību.

Attiecībā uz kvalitatīvo aspektu papildu pienākumu deleģēšanu EACEA pamato aģentūras augstās pārvaldības spējas, ko tā ir parādījusi attiecībā uz programmām. Attiecībā uz kvantitatīvo aspektu EACEA veiktā pārvaldība rada izmaksu ietaupījumus salīdzinājumā ar Komisijas "iekšējo" pārvaldību, 2013. gadā ietaupījums bija 574 000 euro apmērā. Šie izmaksu ietaupījumi galvenokārt izriet no efektivitātes palielināšanās EACEA, un tā ļāva Komisijai līdz minimumam samazināt papildu iemaksas aģentūras darbības izdevumos. No tā tādējādi izriet pārvaldāmo programmu darbības apropriāciju palielinājums katras konkrētas programmas kopējo finanšu līdzekļu ietvaros.

Izpildaģentūru komiteja 2012. gada oktobrī deva labvēlīgu atzinumu attiecībā uz aģentūras pilnvaru paplašināšanu, un Eiropas Parlaments necēla iebildumus laikposmā, kas paredzēts šajā nolūkā "darba noteikumos". Komisija pēc tam, kad 2012. gada decembrī bija saņēmusi gan Eiropas Parlamenta, gan Padomes piekrišanu, pieņēma lēmumu, ar ko paplašina aģentūras pilnvaras (C(2012) 9474 un 9475).

Šis budžeta grozījuma projekts aptver budžeta aspektus 2013. gadam, kas saistīti ar EACEA pilnvaru paplašināšanu, palielinot ES iemaksu aģentūras budžetā un tās darbinieku līmeni, ko pilnībā kompensē atbilstoša darbinieku skaita samazināšana un atbilstošo apropriāciju, kas paredzētas personāla un administratīvā atbalsta izdevumiem Komisijā, samazināšana, kā tas ir sīkāk izklāstīts turpmāk.

Papildu pienākumi, kas uzticēti EACEA saistībā ar pilnvaru paplašināšanu, radīs ES iemaksas izpildaģentūras budžetā palielināšanos par 1 516 000 euro, no kuriem 458 000 euro programmām, kas tiek pārvaldītas 3.b izdevumu kategorijas ietvaros (15 01 04 31. budžeta postenis "Izglītības, audiovizuālās jomas un kultūras izpildaģentūra – Iemaksa no 3.b pozīcijas programmām) un 1 058 000 euro programmām, kas tiek pārvaldītas 4. izdevumu kategorijas ietvaros (19 01 04 30. budžeta postenis "Izglītības, audiovizuālās jomas un kultūras izpildaģentūra – Iemaksa no ārējo attiecību programmām"). Šīs summas tiks segtas, izmantojot esošās apropriācijas, kas iekļautas XX 01 01 01. postenī "Izdevumi, kas saistīti ar personālu", 15 01 02 01. postenī "Ārštata darbinieki politikas jomā "Izglītība un kultūra"", 15 01 04 68. postenī "MEDIA Mundus – Administratīvās pārvaldības izdevumi", 15 05 55. postenī "Jaunatne darbībā", 19 01 04 01. postenī "Finanšu instruments attīstības sadarbībai (ASI) – Administratīvās pārvaldības izdevumi" un 19 01 04 02. postenī "Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instruments (ENPI) –Administratīvās pārvaldības izdevumi".

Attiecībā uz cilvēkresursiem aģentūras darbinieku skaits un štatu saraksts ir jāpielāgo šādi: 15 papildu pilnslodzes ekvivalenti (FTE), no kuriem 13 līgumdarbinieki (aprēķināti, pamatojoties uz vidējām izmaksām aģentūrā) un 2 pagaidu darbinieki (2 AD 8), ņemot vērā, ka "MEDIA Mundus" programmas pārnešanas rezultātā un aģentūras darbībām saistībā ar "Jaunatne darbībā" ir nepieciešami divi šis pakāpes pagaidu darbinieki. Aģentūrai nepieciešamos papildu darbiniekus strikti kompensē atbilstošs personāla samazinājums Komisijā. Apropriācijas, kas atbilst 13 līgumdarbiniekiem un 2 amata vietām no štatu saraksta (2 AST 7), ir atbrīvotas un tādējādi svītrotas no Komisijas budžeta.

Šīs pilnvaru paplašināšanas ietekme uz administratīva rakstura apropriācijām un Komisijas un EACEA personālu ir sīki aprakstīta budžeta pielikumā.

4.           Eiropas Savienības Tiesa

4.1       Tiesas pieprasījums

Saskaņā ar 38. deklarāciju, kas pievienota starpvaldību konferences, kura pieņēma Lisabonas līgumu, Nobeiguma aktam, Tiesa 2013. gada janvārī pieprasīja trīs papildu ģenerāladvokātu amata vietas, no kuriem viens savus pienākumus sāktu veikt 2013. gada 1. jūlijā un divi ģenerāladvokāti savu darbu sāktu 2015. gada 7. oktobrī. Lai pirmais papildu ģenerāladvokāts varētu sākt savu pienākumu pildīšanu 2013. gada 1. jūlijā (divi pārējie sāktu savu darbu 2015. gadā), Tiesa pieprasa grozīt tās štatu sarakstu, lai tajā iekļautu papildu amata vietas personālam ģenerāladvokāta kabinetā, kas sastāv no septiņām personām (1 AD 14, 1 AD 12, 1 AD 11, 1 AD 10, 1 AST 5, 1 AST 3 un 1 AST 2 amata vietas). Tiesas 2013. gada budžeta atbilstošās izmaksas tiek lēstas 910 000 euro apmērā.

Vienlaikus, lai labāk pārvaldītu arvien pieaugošo darba slodzi, Tiesa pieprasīja 9 papildu juristu ("référendaires", 1 AD 14, 3 AD 12, 3 AD 11 un 2 AD 10 amata vietas) amata vietas, proti, vienu katrai Vispārējās tiesas palātai. Tiesa atbilstošās papildu izmaksas tās 2013. gada budžetam lēš 930 000 euro apmērā; tā rezultātā kopējās papildu izmaksas būtu 1 840 000 euro apmērā Tiesas 2013. gada budžetam saistībā ar papildu ģenerāladvokātu (un viņa kabinetu) un papildu juristiem.

4.2       Komisijas priekšlikums

Budžeta grozījuma Nr. 4/2013 projekta ietvaros Komisija ierosina grozīt Tiesas štatu sarakstu, lai tajā iekļautu papildu ģenerāladvokāta kabineta personālu (1 AD 14, 1 AD 12, 1 AD 11, 1 AD 10, 1 AST 5, 1 AST 3 un 1 AST 2 amata vietas), tomēr neparedzot atbilstošas papildu apropriācijas 2013. gada budžeta iedaļā "Tiesa". Komisija ņem vērā Tiesas nolūku izmantot esošas apropriācijas, kas iekļautas minētās budžeta iedaļas 14. nodaļā (ārštata darbinieki), lai finansētu vienu papildu līgumdarbinieku (I funkciju grupa), kas ir saistīts ar jauna kabineta izveidi.

Tomēr Komisija neierosina iekļaut budžeta grozījuma Nr. 4/2013 projektā pieprasījumu par 9 papildu juristiem. Šajā saistībā Komisija atgādina par vēstuli[8], ko pārējām iestādēm nosūtīja finanšu plānošanas un budžeta komisārs un kurā ir uzsvērts, cik politiski svarīgi ir ievērot Komisijas pieeju, kas paredz darbinieku skaita samazināšanu par 1 %, kā turpmāko rīcību pēc Komisijas priekšlikuma samazināt darbinieku skaitu par 5 % visās ES iestādēs un struktūrās piecu gadu laikposmā. Komisija jo īpaši uzsver nenoteiktību saistībā ar Tiesas 2011. gada marta priekšlikumu izveidot divpadsmit papildu tiesnešu amata vietas Vispārējai tiesai, lai pārvaldītu pieaugošo darba slodzi, un ierosina gaidīt lēmumus, kas likumdevējai iestādei jāpieņem šajā saistībā.

Attiecībā uz apropriācijām Komisija norāda, ka budžeta grozījuma Nr. 2/2013 projektā vairs nepaliek rezerve maksājumiem 2013. gadā saskaņā ar noteikto robežlielumu, izņemot, lai segtu maksājumu vajadzības, kas saistītas ar ES Solidaritātes fonda izmantošanu un attiecībā uz kurām tā plāno tuvākajā laikā iesniegt budžeta grozījuma Nr. 5/2013 projektu. Turklāt, ņemot vērā laiku, kas parasti nepieciešams, lai pieņemtu darbā budžeta grozījuma Nr. 4/2013 projektā pieprasīto personālu, Komisija uzskata, ka Tiesa spēs pielāgot savu darbā pieņemšanu, ņemot vērā Tiesas budžetā šāda veida izdevumiem pašreiz pieejamās apropriācijas. Tādēļ Komisija neiekļauj papildu apropriācijas saistībā ar pieprasījumu par ģenerāladvokātu un septiņām atbilstošām papildu amata vietām. Šā paša iemesla dēļ tiek ierosināts neiekļaut budžetā papildu ieņēmumu iemaksas, kas veicamas kabineta nākamajiem locekļiem 2013. gadā un ko Tiesa lēš 121 000 euro apmērā.

Grozītais štatu saraksts ir iekļauts budžeta pielikumā.

5.           Kopsavilkuma tabula pa finanšu shēmas izdevumu kategorijām

Finanšu shēmas izdevumu kategorija/apakškategorija || Pārskatītā finanšu shēma 2013. gadam || 2013. gada budžets (ieskaitot BGP Nr. 1-3/2013) || BGP Nr. 4/2013 || 2013. gada budžets (ieskaitot BGP Nr. 1-4/2013)

SA || MA || SA || MA || SA || MA || SA || MA

1. ILGTSPĒJĪGA IZAUGSME || || || || || || || ||

1.a Konkurētspēja izaugsmei un nodarbinātībai || 15 670 000 000 || || 16 168 150 291 || 12 886 628 095 || || || 16 168 150 291 || 12 886 628 095

Rezerve || || || 1 849 709 || || || || 1 849 709 ||

1.b Kohēzija izaugsmei un nodarbinātībai || 54 974 000 000 || || 54 958 049 037 || 56 349 544 736 || || || 54 958 049 037 || 56 349 544 736

Rezerve || || || 15 950 963 || || || || 15 950 963 ||

Kopā || 70 644 000 000 || || 71 126 199 328 || 69 236 172 831 || || || 71 126 199 328 || 69 236 172 831

Rezerve[9] || || || 17 800 672 || || || || 17 800 672 ||

2. DABAS RESURSU SAGLABĀŠANA UN APSAIMNIEKOŠANA || || || || || || || ||

Tostarp ar tirgu saistītie izdevumi un tiešie maksājumi || 48 583 000 000 || || 43 956 548 610 || 43 934 188 711 || || || 43 956 548 610 || 43 934 188 711

Kopā || 61 310 000 000 || || 60 159 241 416 || 58 095 492 961 || || || 60 159 241 416 || 58 095 492 961

Rezerve || || || 1 150 758 584 || || || || 1 150 758 584 ||

3. PILSONĪBA, BRĪVĪBA, DROŠĪBA UN TIESISKUMS || || || || || || || ||

3.a Brīvība, drošība un tiesiskums || 1 703 000 000 || || 1 440 827 200 || 1 046 033 652 || || || 1 440 827 200 || 1 046 033 652

Rezerve || || || 262 172 800 || || || || 262 172 800 ||

3.b Pilsonība || 746 000 000 || || 738 364 000 || 654 249 615 || 316 000 || 316 000 || 738 680 000 || 654 565 615

Rezerve || || || 7 636 000 || || || || 7 320 000 ||

Kopā || 2 449 000 000 || || 2 179 191 200 || 1 700 283 267 || 316 000 || 316 000 || 2 179 507 200 || 1 700 599 267

Rezerve[10] || || || 269 808 800 || || || || 269 492 800 ||

4. ES NOZĪME PASAULES LĪMENĪ || 9 595 000 000 || || 9 583 118 711 || 6 898 914 260 || || || 9 583 118 711 || 6 898 914 260

Rezerve[11] || || || 275 996 289 || || || || 275 996 289 ||

5. ADMINISTRĀCIJA || 9 095 000 000 || || 8 430 690 740 || 8 430 365 740 || -316 000 || -316 000 || 8 430 374 740 || 8 430 049 740

Rezerve[12] || || || 750 309 260 || || || || 750 625 260 ||

6. KOMPENSĀCIJA || 75 000 000 || || 75 000 000 || 75 000 000 || || || 75 000 000 || 75 000 000

Rezerve || || || || || || || ||

KOPĀ || 153 168 000 000 || 144 285 000 000 || 151 553 441 395 || 144 436 229 059 || || || 151 553 441 395 || 144 436 229 059

Rezerve[13][14] || || || 2 464 673 605 || 14 770 941 || || || 2 464 673 605 || 14 770 941

[1]               OV L 298, 26.10.2012., 1. lpp.

[2]               OV L 66, 8.3.2013., 1. lpp.

[3]               COM(2013) 156.

[4]               COM(2013) 183.

[5]               COM(2013) 224.

[6]               COM(2011) 814.

[7]               COM(2013) 40.

[8]               Atsauce: Ares(2013) 14771, 7.1.2013.

[9]               Eiropas Globalizācijas pielāgošanās fonds (EGF) nav ietverts 1.a izdevumu kategorijas rezerves aprēķinā (EUR 500 miljoni).

[10]             Eiropas Savienības Solidaritātes fonda (ESSF) summa ir iekļauta papildus attiecīgajām izdevumu kategorijām saskaņā ar 2006. gada 17. maija Iestāžu nolīgumu (OV C 139, 14.6.2006.).

[11]             2013. gada 4. izdevumu kategorijas rezervē nav ņemtas vērā apropriācijas, kas saistītas ar rezervi palīdzībai ārkārtas gadījumos (EUR 264,1 miljons).

[12]             Lai aprēķinātu 5. izdevumu kategorijas rezervi salīdzinājumā ar maksimālo robežu, ir ņemta vērā 1. zemsvītras piezīme 2007.–2013. gada finanšu shēmā par summu 86 miljonu euro apmērā personāla iemaksām pensiju shēmā.

[13]             Vispārējā rezervē saistībām nav ņemtas vērā apropriācijas, kas saistītas ar Eiropas Globalizācijas pielāgošanās fondu (EUR 500 miljoni), rezervi palīdzībai ārkārtas gadījumos (EUR 264,1 miljons) un personāla iemaksām pensiju shēmā (EUR 86 miljoni).

[14]             Vispārējā rezervē maksājumiem nav ņemtas vērā apropriācijas, kas saistītas ar rezervi palīdzībai ārkārtas gadījumos (EUR 80 miljoni) un personāla iemaksām pensiju shēmā (EUR 86 miljoni).

Top