Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52005PC0291

Priekšlikums Padomes lemumam ar ko groza II pielikumu Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvai 2000/53/EK par nolietotiem transportlīdzekļiem

/* COM/2005/0291 galīgā redakcija */

52005PC0291

Priekšlikums padomes Lemumam ar ko groza II pielikumu Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvai 2000/53/EK par nolietotiem transportlīdzekļiem /* COM/2005/0291 galīgā redakcija */


[pic] | EIROPAS KOPIENU KOMISIJA |

Briselē, 1.7.2005

COM(2005) 291 galīgā redakcija

Priekšlikums

PADOMES LĒMUMAM

ar ko groza II pielikumu Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvai 2000/53/EK par nolietotiem transportlīdzekļiem

(iesniegusi Komisija)

PASKAIDROJUMA RAKSTS

Saskaņā ar 4. panta 2. punkta a) apakšpunktu Direktīvā 2000/53/EK par nolietotiem transportlīdzekļiem[?] ir aizliegts transportlīdzekļu materiālos un detaļās lietot svinu, dzīvsudrabu, kadmiju vai sešvērtīgo hromu, ja vien šīs direktīvas II pielikumā nav paredzēts atbrīvojums. Izņēmumu sarakstu var grozīt, pamatojoties uz tehnikā un zinātnē sasniegto progresu. Šo darbu Komisijai palīdz veikt Komiteja, kas izveidota saskaņā ar 18. pantu Direktīvā 75/442/EEK[?] par atkritumiem.

Pamatojoties uz zinātniski tehnisko novērtējumu, Komisija ir nākusi pie šādiem secinājumiem:

Šā priekšlikuma 2. a) un b) ieraksts (mehāniskai apstrādei paredzēts alumīnijs)

Tehniskais novērtējums rāda, ka svinam kā mehāniskai apstrādei paredzēta alumīnija leģētājelementam (2. b) ieraksts spēkā esošajā II pielikumā, kas grozīts ar Komisijas Lēmumu 2002/525/EK[?]), ir pieejami aizvietotāji. Tomēr ieinteresēto personu sniegtā informācija liecina, ka detaļām, kas nodrošina transportlīdzekļa drošību, un dzinēja detaļām (piem., bremžu sistēmām un degvielas sistēmām) vēl aizvien ir vajadzīgi standarta alumīnija sakausējumi ar svina koncentrāciju līdz 1,5 svara procentiem. Tāpēc ir ierosināts pieļaut svina koncentrāciju līdz 1,5 svara procentiem līdz 2008. gada 1. jūlijam, paredzot pārskatīt atbrīvojumu 2007. gada 1. jūlijā. Turklāt spēkā esošā II pielikuma otrajā piezīmē ir noteikts atbrīvojums, kas ļauj izmantot līdz 0,4 svara procentiem svina mehāniskai apstrādei paredzētajā alumīnijā bez laika ierobežojumiem. Ņemot vērā, ka tehniskā ziņā nav būtiski, vai svins ir ievadīts tīši vai netīši, priekšlikumā ir paredzēts šo nosacījumu svītrot.

Šā priekšlikuma 4. ieraksts (gultņu ieliktņi un bukses)

Runājot par spēkā esošā II pielikuma, kas grozīts ar Komisijas Lēmumu 2002/525/EK, 4. ierakstā (svina/bronzas gultņu ieliktņi un bukses) noteiktā atbrīvojuma darbības jomu, ieinteresētās personas lūdza šo atbrīvojumu izteikt savādāk, attiecinot to uz visiem svinu saturošiem gultņu ieliktņiem un buksēm, nevis tikai uz svina/bronzas gultņu ieliktņiem un buksēm. Svina/bronzas gultņu ieliktņi un bukses parasti satur 21 līdz 25 svara procentus svina. Šobrīd notiek svinu nesaturošu gultņu ieliktņu un bukšu izstrāde, un dažos gadījumos jau ir sākusies to lietošana. Ieinteresētās personas ir paudušas viedokli, ka turpmāk svinu nesaturošus gultņu ieliktņus un bukses pamatā lietos visos gadījumos. Pastāv viedoklis, ka pastāvošā atbrīvojuma ierobežota attiecināšana tikai uz svina/bronzas gultņu ieliktņiem un buksēm neveicina tehnisko inovāciju un svinu nesaturošu alternatīvu izmantošanu, kas šobrīd tomēr vēl var saturēt noteiktu svina daudzumu. Tāpēc ir ierosināts attiecināt atbrīvojumu uz visiem svinu saturošiem gultņu ieliktņiem un buksēm un, tā kā tehniskās inovācijas virzība ir vērsta uz svina aizvietošanu visos lietojumos, paredzēt atbrīvojuma darbības beigu datumu (2008. gada 1. jūlijs). Tehniskais novērtējums liecina, ka smagos darba apstākļos ir vajadzīgs tāds pretberzes materiāls, kas ļauj nodrošināt kustīgo daļu rotāciju pat tad, ja smērvielas padeve uz laiku ir traucēta. Svinu nesaturošām alternatīvām jāspēj darboties arī ekstremālos apstākļos, kādi ir dzinēja un transmisijas iekšienē. Tāpēc ir ierosināts pārskatīt atbrīvojumu līdz 2007. gada 1. jūlijam, lai nodrošinātu bezsvina tehnoloģiju izmantošanu visos dzinējos un transmisijās, nepasliktinot to darbību.

Šā priekšlikuma 7. a) un b) ieraksts (vulkanizējošas vielas un stabilizatori elastomēriem šķidruma padeves un elektropārvades lietojumos)

Attiecībā uz atbrīvojumu, ar ko pieļauta svina lietošana vulkanizējošās vielās un stabilizatoros elastomēriem skidruma padeves un elektropārvades lietojumos (ar Komisijas Lēmumu 2002/525/EK grozītā spēkā esošā II pielikuma 8. ieraksts) novērtējumā konstatēts, ka ir pieejamas svinu nesaturošas alternatīvas. Ieinteresēto personu iesniegtie materiāli liecina, ka svina stabilizatorus noteiktos elastomēru veidos jau aizvieto. Aizvietošanu pilnīgi pabeigs visos jaunos transportlīdzekļos līdz 2005. gada jūlijam. Runājot par vulkanizējošām vielām, ieinteresētās personas ir izteikušās, ka pašreiz nav iespējams izvērtēt, kāds varētu būt ilgtermiņa risks attiecībā uz drošību. Tās pastāv uz to, ka vulkanizējošās vielas ar 0,5 svara procentu svina saturu nodrošina pietiekamu drošību uz ceļa. Tāpēc šo lietojumu gadījumos ir jāparedz ilgāks laiks, lai varētu pietiekami pārbaudīt svinu nesaturošās alternatīvas. Ņemot vērā, ka aizvietotāji pastāv, ievērojot ceļu satiksmes drošības prasības, šķiet saprātīgi šiem lietojumiem atvēlēt papildus gadu. Turklāt novērtējumā konstatēts, ka tehniski nav iespējams samazināt svina koncentrāciju zem 0,5 svara procentiem saistvielām elastomēros un elektropārvades lietojumos. Tas attiecas uz gadījumiem, kad svinu lieto elastomēru cauruļu vai daļu savienošanai uz metāla. Tāpēc ir ierosināts šim īpašajam lietojumam iekļaut jaunu ierakstu, neparedzot laika ierobežojumus.

Šā priekšlikuma 9. ieraksts (bremžu uzlikas)

Atbrīvojums, ar ko atļāva lietot varu ar svina koncentrāciju līdz 0,5 svara procentiem bremžu uzlikās pirms 2003. gada 1. jūlija apstiprinātu tipu transportlīdzekļos un šo transportlīdzekļu apkopē, beidza darboties 2004. gada 1. jūlijā (ar Komisijas Lēmumu 2002/525/EK grozītā spēkā esošā II pielikuma 12. ieraksts) Tomēr saskaņa ar spēkā esošā II pielikuma trešo piezīmi līdz 2007. gada 1. jūlijam ir pieļaujama svina koncentrācija līdz 0,4 %, ja vien tas nav tīši ievadīts. Ierosinātajā 9. ierakstā noteikts, ka šī 0,4% koncentrācija ir pieļaujama tikai bremžu sistēmas berzes materiālos. Ņemot vērā, ka tehniskā ziņā nosacījums, ka svins nedrīkst būt tīši ievadīts, nav būtisks, priekšlikumā ir paredzēts to svītrot.

Šā priekšlikuma 10. ieraksts (vārstu ligzdas)

Attiecībā uz atbrīvojumu, ar kuru atļauts lietot svinu vārstu ligzdās un kura darbība beidzas 2006. gada jūlijā (ar Komisijas Lēmumu 2002/525/EK grozītā spēkā esošā II pielikuma 13. ieraksts), dažas ieinteresētās personas ir norādījušas, ka izmaiņas esošajā sērijā ir saistītas ar intensīvi veicamām izturības pārbaudēm, paturot prātā, ka nesekmīgas pārbaudes gadījumā būs jāpārveido viss dzinējs. Drošības nodrošināšanai uz ceļa ir ierosināts pagarināt atbrīvojuma darbības termiņu par vienu gadu.

Šā priekšlikuma 12. ieraksts (pirotehniskie ierosinātāji)

Attiecībā uz atbrīvojumu par svina lietošanu pirotehniskajos ierosinātājos, kura darbība beidzas 2007. gada 1. jūlijā (spēkā esošā II pielikuma 16. ieraksts), novērtējumā norādīts, ka jaunajiem modeļiem tuvākajā nākotnē būs pieejami aizvietotāji. Tomēr tehniskajā novērtējumā ir konstatēts, ka pastāv dažādu paaudžu gaisa spilvenu sistēmas. Jauno paaudžu gaisa spilvenu sistēmās elektroniskās vadības sistēmas ir iestrādātas ierosinātājos, un turpmāko paaudžu gaisa spilvenu sistēmās būs vairāk elektronikas, kas atvieglos to lietošanu dažāda tipa transportlīdzekļos. Esošajos modeļos dažādu paaudžu gaisa spilvenu sistēmu daļas nevar savstarpēji aizstāt, un, kad gaisa spilvenus nomaina pēc avārijas, viena tipa detaļas nevar aizstāt ar cita tipa detaļām. Tāpēc ir ierosināts, ka jaunajos modeļos (transportlīdzekļos, kuru tips ir apstiprināts pēc 2006. gada 1. jūlija) nedrīkst izmantot svinu, bet attiecībā uz agrāk ražotiem transportlīdzekļiem (kuru tips ir apstiprināts pirms 2006. gada 1 jūlija) un to rezerves daļām atbrīvojums darbojas bez laika ierobežojuma.

Šā priekšlikuma 13. a) un b) ieraksts (korozijizturīgi pārklājumi)

Attiecībā uz atbrīvojumu, ar ko atļauts lietot sešvērtīgo hromu korozijizturīgos pārklājumos, ar beigu termiņu 2007. gada 1. jūlijā (ar Komisijas Lēmumu 2002/525/EK grozītā spēkā esošā II pielikuma 17. ieraksts) novērtējumā secināts, ka daudziem lietojumiem ir pieejami aizvietotāji. Šasijā lietoto skrūvju un uzgriežņu agregātu pretkorozijas apstrādes materiālos izmantotajam sešvērtīgajam hromam šobrīd nav aizstājēju. Tāpēc ir ierosināts pagarināt atbrīvojuma darbības laiku šim īpašajam lietojumam par vienu gadu, pārskatot šo atbrīvojumu, lai nodrošinātos pret gadījumiem, ka transportlīdzekļa darbmūžā tā būtiskas mehāniskās daļas varētu nejauši atdalīties.

Šā priekšlikuma 17. ieraksts (elektrisko transportlīdzekļu akumulatori)

Spēkā esošā atbrīvojuma, ar ko atļauts elektrisko transportlīdzekļu akumulatoros lietot kadmiju, beigu termiņš ir 2005. gada 31. decembris. Kadmiju ir atļauts izmantot elektrisko transportlīdzekļu akumulatoros bez laika ierobežojumiem to automobiļu rezerves daļās, kas laisti tirgū līdz 2005. gada 31. decembrim (ar Komisijas Lēmumu 2002/525/EK grozītā spēkā esošā II pielikuma 21. ieraksts). Projektā SUBAT („ilgtspējīgie akumulatori”) (http://www.battery-electric.com/subatdocs/WP5-006.pdf) ir izdarīts secinājums, ka šobrīd (2005. gadā) tikai ar elektroenerģiju darbināmiem transportlīdzekļiem vispiemērotākos risinājumus sniedz litija jonu tehnoloģijas; kam seko nātrija - niķeļa hlorīds, svins - skābe, niķeļa – metāla hibrīdi un niķelis – kadmijs. Tomēr vēl nav skaidrs, vai šobrīd šie aizvietotāji ir pārbaudīti un vai var uzsākt to masveida ražošanu. Elektrisko transportlīdzekļu konferencē Monako 2005 gada aprīlī uzņēmums SAFT rosināja lietot litija jonu akumulatoru tehnoloģiju elektriskajiem transportlīdzekļiem. Ziņojumā presei tika norādīts, ka „Francijā šo tehnoloģiju attīsta SAFT. Šā veida akumulatorus pagaidām lieto ļoti maz, galvenokārt, augsto izmaksu dēļ. Turpmāk to izmantos SVE uzņēmumā radītajos transportlīdzekļos (HEULIEZ un DASSAULT ASSOCIÉS).” (sk.: http://evs21.org/IMG/pdf/new_battery_technology.pdf).

SUBAT projektā veiktajos pētījumos arī ir secināts, ka automobiļu ražotājiem ir jādod laiks, lai tie varētu atbilstoši piemērot savus ražošanas modeļus un ieviest jaunas videi nekaitīgas akumulatoru tehnoloģijas ražojamos transportlīdzekļos. Tajā ir konstatēts, ka „konsorcija diskusijās ar dažādām ieinteresētajām personām konstatēts, ka to nevarēs paveikt agrāk kā 5 gadu laikā.” Turklāt Eiropas automobiļu ražotāji lūdza atbrīvojumu, kas ļautu izmantot kadmiju elektriskajos transportlīdzekļos līdz 2008. gadam.

Pamatojoties uz iepriekšminēto, ir ierosināts pagarināt atbrīvojuma darbības laiku līdz 2008. gada 31. decembrim, lai nodrošinātu elektrisko transportlīdzekļu pieejamību: šis papildu laiks ir vajadzīgs jauno akumulatoru tehnoloģiju jaudas palielināšanai, kā arī tam, lai automobiļu ražotāji varētu attiecīgi piemērot savus ražošanas modeļus jaunās akumulatoru tehnoloģijas ieviešanai.

Atbrīvojumu ir ierosināts pārskatīt līdz 2007. gada beigām, lai nodrošinātu alternatīvu akumulatoru tehnoloģiju un elektrisko transportlīdzekļu pieejamību.

Šā priekšlikuma 18. ieraksts (autovadītāju palīdzības sistēmās lietoto stikla matriču optiskās detaļas)

Ir ierosināts iekļaut papildu atbrīvojumu, ar ko atļauts lietot kadmiju autovadītāju palīdzības sistēmās lietotās stikla matrices optiskajās detaļās automobiļos līdz 2007. gada 1. jūlijam. Autovadītāju palīdzības sistēmas ar kameru palīdzību uzlabo redzamību autovadītājiem. Kameras stikla matrice (500 mg) saturēs 1% (5 mg) kadmija. Šobrīd šajā lietojumā tehnisku apstākļu dēļ nevar izvairīties no kadmija. Tomēr šobrīd notiek alternatīvu izstrāde.

Pamatojoties uz šo novērtējumu, Komisija 2005. gada 28. aprīlī iesniedza lēmuma projektu nobalsošanai komitejā, kas izveidota saskaņā ar 18. pantu Direktīvā 75/442/EEK par atkritumiem. Par lēmuma projektu nenobalsoja kvalificēts vairākums.

Tādējādi saskaņā ar Padomes Lēmuma 1999/468/EK[?] 5. panta 4. punktā noteikto procedūru Padomei tiek iesniegts Padomes lēmuma priekšlikums. Ja Padome nav pieņēmusi lēmumu trīs mēnešu laikā pēc tam, kad Komisija jautājumu iesniegusi izskatīšanai Padomē, ierosinātos pasākumus apstiprina Komisija.

Priekšlikums

PADOMES LĒMUMAM

ar ko groza II pielikumu Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvai 2000/53/EK par nolietotiem transportlīdzekļiem (Teksts ar EEA nozīmi)

EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

ņemot vērā Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2000. gada 18. septembra Direktīvu 2000/53/EK par nolietotiem transportlīdzekļiem[?]un jo īpaši tās 4. panta 2. punkta b) apakšpunktu,

tā kā:

(1) Saskaņā ar Direktīvu 2000/53/EK Komisijai ir jāvērtē svina, dzīvsudraba, kadmija un sešvērtīgā hroma lietošana, kas aizliegta ar šīs direktīvas 4. panta 2. punkta b) apakšpunktu.

(2) Pēc nepieciešamās tehniskās un zinātniskās novērtēšanas Komisija ir nonākusi pie vairākiem secinājumiem.

(3) Dažus aizlieguma atbrīvojumus nevajadzētu pagarināt, jo attiecīgajos lietojumos šobrīd var izvairīties no svina, dzīvsudraba, kadmija un sešvērtīgā hroma izmantošanas.

(4) Noteikti svinu, dzīvsudrabu, kadmiju un sešvērtīgo hromu saturoši materiāli vai detaļas ir jāatbrīvo vai jāturpina atbrīvot no 4. panta 2. punkta b) apakšpunktā noteiktā aizlieguma, jo no attiecīgo vielu izmantošanas šajos materiālos un detaļās vēl nevar izvairīties. Dažos gadījumos ir lietderīgi pārskatīt šo atbrīvojumu darbības beigu termiņu, lai izvērtētu, vai nevar izvairīties no aizliegto vielu izmantošanas nākotnē.

(5) Attiecībā uz mehāniskai apstrādei paredzēto alumīniju ar svina koncentrāciju līdz 1,5 svara procentiem, kas aprakstīts pielikuma 2. punkta a) apakšpunktā, Komisija līdz 2007. gada 1. jūlijam izvērtēs, vai atbrīvojuma darbības beigu termiņš būs jāpārskata sakarā ar svina aizvietotāju pieejamību.

(6) Attiecībā uz svinu saturošiem gultņu ieliktņiem un buksēm, kas aprakstītas pielikuma 4. punktā, Komisija līdz 2007. gada 1. jūlijam izvērtēs, vai atbrīvojuma darbības beigu termiņš būs jāpārskata, lai nodrošinātu bezsvina tehnoloģiju lietošanu jebkuriem dzinējiem un transmisijām, nekaitējot to pareizai darbībai.

(7) Attiecībā uz sešvērtīgā hroma lietošanu šasijās lietojamo skrūvju un uzgriežņu agregātu pretkorozijas pārklājumos, kas aprakstīti pielikuma 13. punktā, Komisija līdz 2007. gada 1. jūlijam izvērtēs, vai atbrīvojuma darbības beigu termiņš būs jāpārskata, lai nodrošinātos pret gadījumiem, ka transportlīdzekļa darbmūžā to būtiskas mehāniskās daļas varētu nejauši atdalīties.

(8) Attiecībā uz kadmija lietošanu elektrisko transportlīdzekļu akumulatoros, kas aprakstīta pielikuma 17. punktā, Komisija līdz 2007. gada beigām izvērtēs, vai atbrīvojuma darbības beigu termiņš būs jāpārskata, lai nodrošinātu alternatīvu akumulatoru tehnoloģiju un elektrisko transportlīdzekļu pieejamību.

(9) Tāpēc attiecīgi jāgroza Direktīva 2000/53/EK,

IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

1. pants

Neierobežojot Komisijas Lēmumu 2005/438/EK[?], Direktīvas 2000/53/EK II pielikumu aizstāj ar šā lēmuma pielikumā sniegto tekstu.

2. pants

Šo lēmumu piemēro no 2005. gada 1 jūlija.

3. pants

Šis lēmums ir adresēts dalībvalstīm.

Briselē,

Padomes vārdā —

priekšsēdētājs

PIELIKUMS

„II pielikums

Materiāli un detaļas, kurām nepiemēro 4. panta 2. punkta a) apakšpunktu

Materiāli un detaļas | Atbrīvojuma darbības joma un derīguma termiņš | Marķējami vai citādi identificējami atbilstīgi 4. panta 2. punkta b) apakšpunkta iv) daļai |

Svins kā leģētājelements |

1. Mehāniskai apstrādei paredzēts tērauds un cinkots tērauds ar svina saturu līdz 0,35 svara procentiem |

2. a) Mehāniskai apstrādei paredzēts alumīnijs ar svina saturu līdz 1,5 svara procentiem | 2008. gada 1. jūlijs |

2. b) Mehāniskai apstrādei paredzēts alumīnijs ar svina koncentrāciju līdz 0,4 svara procentiem |

3. Vara sakausējums, kurā svina saturs ir līdz 4 svara procentiem |

4. Gultņu ieliktņi un bukses | 2008. gada 1. jūlijs |

Svins un tā savienojumi detaļās |

5. Akumulatori | X |

6. Vibrācijas slāpētāji | X |

7. a) Vulkanizējošas vielas un stabilizatori elastomēriem šķidruma padeves un elektropārvades lietojumos ar svina saturu līdz 0,5 svara procentiem | 2006. gada 1. jūlijs |

7. b) Saistvielas elastomēra un elektropārvades lietojumos ar svina saturu līdz 0,5 svara procentiem |

8. Lodmetāls elektronisko shēmu platēs un citās elektroiekārtās | X[?] |

9. Varš bremžu uzliku berzes materiālos, kuros svina saturs ir virs 0,5 svara procentiem | 2007. gada 1. jūlijs | X |

10. Vārstu ligzdas | Dzinēju veidi, kas izstrādāti pirms 2003. gada 1. jūlija: 2007. gada 1. jūlijs |

11. Svinu saturošas elektriskas detaļas stikla vai keramikas matricēs, izņemot stiklu spuldzēs un aizdedzes sveču glazūrā | X[?] (detaļām, izņemot pjezo dzinējos) |

12. Pirotehniskie ierosinātāji | Transportlīdzekļi, kuru tips tika apstiprināts pirms 2006. gada 1. jūlija un šiem transportlīdzekļiem paredzēti rezerves ierosinātāji |

Sešvērtīgais hroms |

13. a) Korozijizturīgi pārklājumi | 2007. gada 1. jūlijs |

13. b) Korozijizturīgi pārklājumi šasijā lietojamu skrūvju un uzgriežņu agregātiem | 2008. gada 1. jūlijs |

14. Absorbcijas ledusskapji autofurgonos | X |

Dzīvsudrabs |

15. Gāzizlādes spuldzes un vadības paneļa displeji | X |

Kadmijs |

16. Biezās plēves pastas | 2006. gada 1. jūlijs |

17. Elektrisko transportlīdzekļu akumulatori | Pēc 2008. gada 31. decembra NiCd baterijas varēs laist tirgū tikai kā rezerves daļas transportlīdzekļiem, kas ir laisti tirgū pirms šā datuma. | X |

18. Autovadītāju palīdzības sistēmās lietoto stikla matriču optiskās detaļas | 2007. gada 1. jūlijs | X |

Piezīmes:

- Svinam, sešvērtīgajam hromam un dzīvsudrabam ir pieļaujama maksimālā koncentrācija līdz 0,1 svara procentam katrā viendabīgā materiālā; kadmijam tā ir pieļaujama līdz 0,01 svara procentam katrā viendabīgā materiālā.

- to transportlīdzekļu detaļu atkārtota izmantošana, kas jau bija tirgū dienā, kad izņēmuma darbība beidzās, ir atļauta bez ierobežojuma, jo uz to neattiecas 4. panta 2. punkta a) apakšpunkts.

[1] OV L 269, 21.10.2000., 34. lpp.

[2] OV L 194, 25.7.1975., 39. lpp. Direktīvā jaunākie grozījumi izdarīti ar Padomes Lēmumu 96/350/EK (OV L 135, 6.6.1996., 32. lpp.)

[3] OV L 170, 29.6.2002., 81. lpp.

[4] OV L 184, 17.7.1999., 23. lpp.

[5] OV L 269, 21.10.2000., 34. lpp. Direktīvā jaunākie grozījumi izdarīti ar Komisijas Lēmumu 2005/438/EK (OV L 152, 15.6.2005., 19. lpp.)

[6] OV L 152, 15.6.2005., 19. lpp.

[i] Demontāža, ja saskaņā ar 11. ierakstu ir pārsniegts slieksnis 60 g uz transportlīdzekli. Šā punkta piemērošanai elektroniskās iekārtas, ko nav uzstādījis ražotājs ražošanas procesā, neņem vērā.

[ii] Demontāža, ja saskaņā ar 8. ierakstu ir pārsniegts slieksnis 60 g uz transportlīdzekli. Šā punkta piemērošanai elektroniskās iekārtas, ko nav uzstādījis ražotājs ražošanas procesā, neņem vērā.

Top