Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32018D0263

    Komisijas Īstenošanas lēmums (ES) 2018/263 (2018. gada 20. februāris), ar ko groza Īstenošanas lēmumu 2014/709/ES par dzīvnieku veselības kontroles pasākumiem saistībā ar Āfrikas cūku mēri dažās dalībvalstīs (izziņots ar dokumenta numuru C(2018) 889) (Dokuments attiecas uz EEZ. )

    C/2018/0889

    OV L 49, 22.2.2018, p. 66–82 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 21/04/2021

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec_impl/2018/263/oj

    22.2.2018   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    L 49/66


    KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS LĒMUMS (ES) 2018/263

    (2018. gada 20. februāris),

    ar ko groza Īstenošanas lēmumu 2014/709/ES par dzīvnieku veselības kontroles pasākumiem saistībā ar Āfrikas cūku mēri dažās dalībvalstīs

    (izziņots ar dokumenta numuru C(2018) 889)

    (Dokuments attiecas uz EEZ)

    EIROPAS KOMISIJA,

    ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

    ņemot vērā Padomes 1989. gada 11. decembra Direktīvu 89/662/EEK par veterinārajām pārbaudēm Kopienas iekšējā tirdzniecībā, lai izveidotu iekšējo tirgu (1), un jo īpaši tās 9. panta 4. punktu,

    ņemot vērā Padomes 1990. gada 26. jūnija Direktīvu 90/425/EEK par veterinārajām un zootehniskajām pārbaudēm, kas piemērojamas Kopienā iekšējā tirdzniecībā ar noteiktiem dzīviem dzīvniekiem un produktiem, lai izveidotu iekšējo tirgu (2), un jo īpaši tās 10. panta 4. punktu,

    ņemot vērā Padomes 2002. gada 16. decembra Direktīvu 2002/99/EK, ar ko paredz dzīvnieku veselības noteikumus, kuri reglamentē tādu dzīvnieku izcelsmes produktu ražošanu, pārstrādi, izplatīšanu un ievešanu, kas paredzēti lietošanai pārtikā (3), un jo īpaši tās 4. panta 3. punktu,

    tā kā:

    (1)

    Komisijas Īstenošanas lēmumā 2014/709/ES (4) ir noteikti dzīvnieku veselības kontroles pasākumi saistībā ar Āfrikas cūku mēri dažās dalībvalstīs, kurās tika apstiprināti mājas vai savvaļas cūku saslimšanas gadījumi ar minēto slimību (attiecīgās dalībvalstis). Minētā īstenošanas lēmuma pielikuma I–IV daļā ir norādīti un uzskaitīti konkrēti attiecīgo dalībvalstu apgabali, kuri atkarībā no minētās slimības epidemioloģiskās situācijas diferencēti pēc riska līmeņa. Minētajā īstenošanas lēmumā ir noteikti kontroles pasākumi, kuru mērķis ir mazināt minētās slimības izplatības risku.

    (2)

    Āfrikas cūku mēris ir vīrusa ierosināta infekcijas slimība, ar ko slimo mājas cūkas un savvaļas cūkas un kas var izraisīt nopietnas sociālekonomiskas sekas. Visievērojamāk tās izplatīšanos veicina inficētu dzīvnieku un kontaminētu cūkgaļas produktu pārvietošana, kā arī nelikumīga atbrīvošanās no liemeņiem. Ir ārkārtīgi svarīgi nepieļaut Āfrikas cūku mēra izplatīšanos cilvēka darbības dēļ. Tāpēc, lai panāktu, ka ceļinieki, arī tie, kuri pārvietojas pa autoceļiem, patiešām tiek informēti par Īstenošanas lēmumā 2014/709/ES noteiktajiem dzīvnieku veselības kontroles pasākumiem, tostarp ierobežojumiem, kas attiecas uz cūku un cūku izcelsmes produktu pārvietošanu, dalībvalstīm būtu jānodrošina, ka pasažieru transporta operatori un pasta pakalpojumu sniedzēji šiem dzīvnieku veselības kontroles pasākumiem pievērš to ceļinieku uzmanību, kuri ierodas no apgabaliem, kas norādīti minētā īstenošanas lēmuma pielikumā. Šiem vēstījumiem jābūt pielāgotiem slimības ievazāšanas riska pakāpei. Turklāt attiecīgo dalībvalstu kompetentajām iestādēm, saskaņoti rīkojoties, būtu jānodrošina, ka informācija, kas tiek izplatīta īpašās sabiedrības informēšanas kampaņās, atbilst paredzētajam mērķim.

    (3)

    Risks, ka Āfrikas cūku mēris varētu skart savvaļas dzīvniekus, saistīts ar to, ka slimība parasti lēni tiek pārnesta uz mežacūku populācijām, un pastāv ar cilvēka darbību saistīti riski, kā parādīja nesenais novērtējums, kurā analizēta šīs slimības epidemioloģiskā attīstība Savienībā, un dokumentāli apstiprināja Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestādes Dzīvnieku veselības un labturības zinātnes ekspertu grupas 2015. gada 14. jūlijā publicētais atzinums, 2017. gada 23. marta zinātniskais ziņojums, kurā veikta Baltijas valstīs un Polijā konstatētā Āfrikas cūku mēra epidemioloģiskā analīze, un 2017. gada 7. novembra zinātniskais ziņojums, kurā veikta Baltijas valstīs un Polijā konstatētā Āfrikas cūku mēra epidemioloģiskā analīze (5). Lai ņemtu vērā jaunākās norises saistībā ar Āfrikas cūku mēra epidemioloģisko situāciju Savienībā un aktīvāk apkarotu ar šo slimību saistītos riskus, būtu jānosaka pietiekami lieli augstāka riska apgabali Polijā, kuri iekļaujami Īstenošanas lēmuma 2014/709/ES pielikuma I un II daļas sarakstos.

    (4)

    Turklāt, lai veiktu mērķtiecīgus dzīvnieku veselības kontroles pasākumus, kas paredzēti Īstenošanas lēmumā 2014/709/ES, un nepieļautu Āfrikas cūku mēra tālāku izplatīšanos, tajā pašā laikā novēršot nevajadzīgus tirdzniecības traucējumus Savienībā un nepieļaujot, ka trešās valstis nosaka nepamatotus šķēršļus tirdzniecībai, minētā īstenošanas lēmuma pielikumā norādītais Savienības saraksts ar apgabaliem, uz kuriem attiecas dzīvnieku veselības kontroles pasākumi, būtu jāatjaunina, ņemot vērā minētās slimības epidemioloģiskās situācijas izmaiņas Polijā.

    (5)

    Tāpēc Īstenošanas lēmuma 2014/709/ES pielikums būtu attiecīgi jāgroza.

    (6)

    Šajā lēmumā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar Augu, dzīvnieku, pārtikas aprites un dzīvnieku barības pastāvīgās komitejas atzinumu,

    IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

    1. pants

    Īstenošanas lēmumu 2014/709/ES groza šādi:

    1)

    lēmuma 15.a pantu aizstāj ar šādu:

    “15.a pants

    Dalībvalstu pienākums sniegt informāciju

    1.   Attiecīgās dalībvalstis nodrošina, ka pasažieru transporta operatoru, to starpā lidostu un ostu operatoru, ceļojumu aģentūru (arī medību organizētāju) un pasta pakalpojumu operatoru pienākums ir pienācīgi vērst klientu uzmanību uz šajā lēmumā izklāstītajiem kontroles pasākumiem, jo sevišķi, sniedzot informāciju par galvenajiem šajā lēmumā noteiktajiem aizliegumiem, kas jāievēro ceļiniekiem, kuri ierodas no šā lēmuma pielikumā norādītajiem apgabaliem, un pasta pakalpojumu saņēmējiem.

    Šim nolūkam attiecīgās dalībvalstis regulāri organizē un īsteno sabiedrības informēšanas kampaņas, lai veicinātu un izplatītu informāciju par šajā lēmumā noteiktajiem kontroles pasākumiem.

    2.   Visas dalībvalstis nodrošina, ka uz visiem galvenajiem zemes infrastruktūras ceļiem, piemēram, starptautiskajiem ceļiem, un saistītajiem sauszemes ceļiem visiem ceļiniekiem skaidri redzamā un viegli uztveramā veidā tiek darīta zināma pienācīga informācija par riskiem ievazāt Āfrikas cūku mēri un šajā lēmumā noteiktajiem kontroles pasākumiem.

    Konkrēti, minēto informāciju izklāsta tā, lai tā būtu viegli saprotama ceļiniekiem, kuri atstāj šā lēmuma pielikumā norādītos apgabalus vai dodas uz tiem, vai ierodas no trešām valstīm, kurās pastāv Āfrikas cūku mēra izplatīšanās risks.

    3.   Attiecīgās dalībvalstis koordinē centienus nodrošināt, ka transporta operatori un pasta pakalpojumu operatori 1. punktā minēto informāciju faktiski izplata īpaši noteiktās mērķauditorijās.”;

    2)

    Īstenošanas lēmuma 2014/709/ES pielikumu aizstāj ar šā lēmuma pielikuma tekstu.

    2. pants

    Šis lēmums ir adresēts dalībvalstīm.

    Briselē, 2018. gada 20. februārī

    Komisijas vārdā –

    Komisijas loceklis

    Vytenis ANDRIUKAITIS


    (1)  OV L 395, 30.12.1989., 13. lpp.

    (2)  OV L 224, 18.8.1990., 29. lpp.

    (3)  OV L 18, 23.1.2003., 11. lpp.

    (4)  Komisijas 2014. gada 9. oktobra Īstenošanas lēmums 2014/709/ES par dzīvnieku veselības kontroles pasākumiem saistībā ar Āfrikas cūku mēri dažās dalībvalstīs un ar ko atceļ Īstenošanas lēmumu 2014/178/ES (OV L 295, 11.10.2014., 63. lpp.).

    (5)  EFSA Journal 2015; 13(7):4163 (92 lpp.); EFSA Journal 2017; 15(3):4732 (73 lpp.), un EFSA Journal 2017; 15(11): 5068 (30 lpp.).


    PIELIKUMS

    Īstenošanas lēmuma 2014/709/ES pielikumu aizstāj ar šādu:

    PIELIKUMS

    I DAĻA

    1.   Čehija

    Šādi Čehijas apgabali:

    okres Uherské Hradiště,

    okres Kroměříž,

    okres Vsetín,

    katastrální území obcí v okrese Zlín:

    Bělov,

    Biskupice u Luhačovic,

    Bohuslavice nad Vláří,

    Bohuslavice u Zlína,

    Brumov,

    Březůvky,

    Bylnice,

    Divnice,

    Dobrkovice,

    Dolní Lhota u Luhačovic,

    Doubravy,

    Drnovice u Valašských Klobouk,

    Halenkovice,

    Haluzice,

    Horní Lhota u Luhačovic,

    Hrádek na Vlárské dráze,

    Hřivínův Újezd,

    Jestřabí nad Vláří,

    Kaňovice u Luhačovic,

    Karlovice u Zlína,

    Kelníky,

    Kladná-Žilín,

    Kochavec,

    Komárov u Napajedel,

    Křekov,

    Kvítkovice u Otrokovic,

    Lhota u Zlína,

    Lipina,

    Lipová u Slavičína,

    Loučka I,

    Loučka II,

    Ludkovice,

    Luhačovice,

    Machová,

    Mirošov u Valašských Klobouk,

    Mysločovice,

    Napajedla,

    Návojná,

    Nedašov,

    Nedašova Lhota,

    Nevšová,

    Oldřichovice u Napajedel,

    Otrokovice,

    Petrůvka u Slavičína,

    Podhradí u Luhačovic,

    Pohořelice u Napajedel,

    Polichno,

    Popov nad Vláří,

    Poteč,

    Pozlovice,

    Provodov na Moravě,

    Rokytnice u Slavičína,

    Rudimov,

    Řetechov,

    Salaš u Zlína,

    Sazovice,

    Sehradice,

    Sidonie,

    Slavičín,

    Slopné,

    Smolina,

    Spytihněv,

    Svatý Štěpán,

    Šanov,

    Šarovy,

    Štítná nad Vláří,

    Tichov,

    Tlumačov na Moravě,

    Újezd u Valašských Klobouk,

    Valašské Klobouky,

    Velký Ořechov,

    Vlachova Lhota,

    Vlachovice,

    Vrbětice,

    Vysoké Pole,

    Žlutava.

    2.   Igaunija

    Šāds Igaunijas apgabals:

    Hiiu maakond.

    3.   Latvija

    Šādi Latvijas apgabali:

    Aizputes novads,

    Alsungas novads,

    Auces novada Vecauces un Ukru pagasts, Auces pilsēta,

    Jelgavas novada Platones, Vircavas, Jaunsvirlaukas, Vilces, Lielplatones, Elejas un Sesavas pagasts,

    Kuldīgas novada Gudenieku, Turlavas, Snēpeles un Laidu pagasts,

    Pāvilostas novada Sakas pagasts un Pāvilostas pilsēta,

    republikas pilsēta Jelgava,

    Saldus novada Ezeres, Kursīšu, Novadnieku, Pampāļu, Saldus, Zaņas un Zirņu pagasts, Saldus pilsēta,

    Skrundas novads,

    Stopiņu novada daļa, kas atrodas uz rietumiem no autoceļa V36, P4 un P5, Acones ielas, Dauguļupes ielas un Dauguļupītes,

    Tērvetes novads,

    Ventspils novada Jūrkalnes pagasts.

    4.   Lietuva

    Šādi Lietuvas apgabali:

    Akmenės rajono savivaldybė: Kruopių ir Papilės seniūnijos,

    Joniškio rajono savivaldybė,

    Jurbarko rajono savivaldybė: Eržvilko, Smalininkų ir Viešvilės seniūnijos,

    Kalvarijos savivaldybė,

    Kazlų Rūdos savivaldybė,

    Kelmės rajono savivaldybė,

    Marijampolės savivaldybė,

    Mažeikių rajono savivaldybė: Sedos, Šerkšnėnų, Tirkšlių ir Židikų seniūnijos,

    Pagėgių savivaldybė,

    Raseinių rajono savivaldybė: Girkalnio ir Kalnūjų seniūnijos dalis į šiaurę nuo kelio Nr A1, Nemakščių, Paliepių, Raseinių, Raseinių miesto ir Viduklės seniūnijos,

    Šakių rajono savivaldybė,

    Šiaulių miesto savivaldybė,

    Šiaulių rajono savivaldybė,

    Tauragės rajono savivaldybė,

    Telšių rajono savivaldybė: Nevarėnų ir Tryškių seniūnijos.

    5.   Polija

    Šādi Polijas apgabali:

     

    w województwie warmińsko-mazurskim:

    gmina Stare Juchy w powiecie ełckim,

    gmina Dubeninki w powiecie gołdapskim,

    gmina Ruciane – Nida i część gminy Pisz położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę nr 58 oraz miasto Pisz w powiecie piskim,

    gminy Giżycko z miastem Giżycko, Kruklanki, Miłki, Wydminy i Ryn w powiecie giżyckim,

    gmina Mikołajki w powiecie mrągowskim,

    gminy Kowale Oleckie, Olecko, Świętajno i część gminy Wieliczki położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 655 w powiecie oleckim,

    gminy Bartoszyce z miastem Bartoszyce i Sępopol w powiecie bartoszyckim,

    gminy Lidzbark Warmiński z miastem Lidzbark Warmiński, Lubomino, Orneta i Kiwity w powiecie lidzbarskim,

    część gminy Wilczęta położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę nr 509 w powiecie braniewskim,

    gminy Godkowo, Milejewo, Młynary, Pasłęk i Tolkmicko w powiecie elbląskim,

    powiat miejski Elbląg.

     

    w województwie podlaskim:

    gmina Brańsk z miastem Brańsk, gminy Rudka, Wyszki, część gminy Bielsk Podlaski położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 19 (w kierunku północnym od miasta Bielsk Podlaski) i przedłużonej przez wschodnią granicę miasta Bielsk Podlaski i drogę nr 66 (w kierunku południowym od miasta Bielsk Podlaski) i miasto Bielsk Podlaski w powiecie bielskim,

    gminy Dziadkowice, Grodzisk i Perlejewo w powiecie siemiatyckim,

    gminy Kolno z miastem Kolno, Mały Płock i Turośl w powiecie kolneńskim,

    gminy Juchnowiec Kościelny, Suraż i Poświętne w powiecie białostockim,

    powiat zambrowski,

    gminy Bakałarzewo, Wiżajny, Przerośl, Filipów, część gminy Raczki położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę 655 i część gminy Suwałki położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 655 w powiecie suwalskim,

    gminy Kulesze Kościelne, Nowe Piekuty, Szepietowo, Klukowo, Ciechanowiec, Wysokie Mazowieckie z miastem Wysokie Mazowieckie, Czyżew w powiecie wysokomazowieckim,

    gminy Łomża, Miastkowo, Nowogród, Piątnica, Śniadowo i Zbójna w powiecie łomżyńskim,

    powiat miejski Łomża.

     

    w województwie mazowieckim:

    gminy Ceranów, Kosów Lacki, Sabnie, Sterdyń, część gminy Bielany położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 63 i część gminy wiejskiej Sokołów Podlaski położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 63 w powiecie sokołowskim,

    gminy Grębków, Liw, Miedzna i miasto Węgrów w powiecie węgrowskim,

    gminy Kotuń, Mokobody, Wodynie, Skórzec i Siedlce w powiecie siedleckim,

    powiat miejski Siedlce,

    gminy Rzekuń, Troszyn, Czerwin i Goworowo w powiecie ostrołęckim,

    powiat ostrowski,

    gminy Mała Wieś i Wyszogród w powiecie płockim,

    gminy Czerwińsk nad Wisłą, Joniec, Naruszewo i Załuski w powiecie płońskim,

    gmina Nasielsk w powiecie nowodworskim,

    gminy Obryte, Winnica, Zatory i Pułtusk z miastem Pułtusk w powiecie pułtuskim,

    gmina Somianka w powiecie wyszkowskim,

    gminy Dąbrówka, Klembów, Poświętne i Tłuszcz w powiecie wołomińskim,

    gminy Mińsk Mazowiecki z miastem Mińsk Mazowiecki, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Halinów, Kałuszyn, Siennica, Stanisławów, i Latowicz w powiecie mińskim,

    gminy Borowie, Garwolin z miastem Garwolin, Miastków Kościelny, Parysów, Pilawa i Wilga w powiecie garwolińskim,

    gminy Lesznowola i Tarczyn w powiecie piaseczyńskim,

    gminy Grójec, Jasieniec i Warka w powiecie grójeckim,

    gminy Grabów nad Pilicą i Magnuszew w powiecie kozienickim,

    gminy Brwinów, Michałowice, Nadarzyn, Piastów, Pruszków i Raszyn w powiecie pruszkowskim,

    gminy Baranów, Grodzisk Mazowiecki, Milanówek i Podkowa Leśna w powiecie grodziskim,

    gminy Iłów, Młodzieszyn, Nowa Sucha, Rybno, Sochaczew z miastem Sochaczew i Teresin w powiecie sochaczewskim.

     

    w województwie lubelskim:

    gminy Cyców, Ludwin, Łęczna, Milejów, Puchaczów i Spiczyn w powiecie łęczyńskim,

    gmina Borki w powiecie radzyńskim,

    gmina Adamów, Krzywda, Serokomla, Wojcieszków i Wola Mysłowska w powiecie łukowskim,

    gminy Dorohusk, Dubienka, Kamień, Chełm, Siedliszcze, Rejowiec, Rejowiec Fabryczny z miastem Rejowiec Fabryczny i Żmudź w powiecie chełmskim,

    powiat miejski Chełm,

    gminy Firlej, Kock, Kamionka, Michów, Lubartów z miastem Lubartów, Serniki, Ostrów Lubelski i Uścimów w powiecie lubartowskim.

    II DAĻA

    1.   Čehija

    Šādi Čehijas apgabali:

    katastrální území obcí v okrese Zlín:

    Bratřejov u Vizovic,

    Březnice u Zlína,

    Březová u Zlína,

    Dešná u Zlína,

    Dolní Ves,

    Držková,

    Fryšták,

    Horní Ves u Fryštáku,

    Hostišová,

    Hrobice na Moravě,

    Hvozdná,

    Chrastěšov,

    Jaroslavice u Zlína,

    Jasenná na Moravě,

    Kašava,

    Klečůvka,

    Kostelec u Zlína,

    Kudlov,

    Lhotka u Zlína,

    Lhotsko,

    Lípa nad Dřevnicí,

    Louky nad Dřevnicí,

    Lukov u Zlína,

    Lukoveček,

    Lutonina,

    Lužkovice,

    Malenovice u Zlína,

    Mladcová,

    Neubuz,

    Ostrata,

    Podkopná Lhota,

    Prštné,

    Příluky u Zlína,

    Racková,

    Raková,

    Slušovice,

    Štípa,

    Tečovice,

    Trnava u Zlína,

    Ublo,

    Velíková,

    Veselá u Zlína,

    Vítová,

    Vizovice,

    Vlčková,

    Všemina,

    Zádveřice,

    Zlín,

    Želechovice nad Dřevnicí.

    2.   Igaunija

    Šādi Igaunijas apgabali:

    Haapsalu linn,

    Hanila vald,

    Harju maakond,

    Ida-Viru maakond,

    Jõgeva maakond,

    Järva maakond,

    Kihelkonna vald,

    Kullamaa vald,

    Kuressaare linn,

    Lääne-Viru maakond,

    Lääne-Saare vald,

    osa Leisi vallast, mis asub lääne pool Kuressaare-Leisi maanteest (maantee nr 79),

    Lihula vald,

    Martna vald,

    Muhu vald,

    Mustjala vald,

    Osa Noarootsi vallast, mis asub põhja pool maanteest nr 230,

    Nõva vald,

    Pihtla vald,

    Pärnu maakond (välja arvatud Audru ja Tõstamaa vald),

    Põlva maakond,

    Rapla maakond,

    Osa Ridala vallast, mis asub edela pool maanteest nr 31,

    Ruhnu vald,

    Salme vald,

    Tartu maakond,

    Torgu vald,

    Valga maakond,

    Viljandi maakond,

    Vormsi vald,

    Võru maakond.

    3.   Latvija

    Šādi Latvijas apgabali:

    Ādažu novads,

    Aglonas novada Kastuļinas, Grāveru un Šķeltovas pagasts,

    Aizkraukles novads,

    Aknīstes novads,

    Alojas novads,

    Alūksnes novads,

    Amatas novads,

    Apes novads,

    Auces novada Bēnes, Lielauces un Īles pagasts,

    Babītes novads,

    Baldones novads,

    Baltinavas novads,

    Balvu novads,

    Bauskas novads,

    Beverīnas novads,

    Brocēnu novads,

    Burtnieku novads,

    Carnikavas novads,

    Cēsu novads,

    Cesvaines novads,

    Ciblas novads,

    Dagdas novads,

    Daugavpils novada Vaboles, Līksnas, Sventes, Medumu, Demenes, Kalkūnes, Laucesas, Tabores, Maļinovas, Ambeļu, Biķernieku, Naujenes, Vecsalienas, Salienas un Skrudalienas pagasts,

    Dobeles novads,

    Dundagas novads,

    Engures novads,

    Ērgļu novads,

    Garkalnes novada daļa, kas atrodas uz ziemeļrietumiem no autoceļa A2,

    Gulbenes novads,

    Iecavas novads,

    Ikšķiles novada Tīnūžu pagasta daļa, kas atrodas uz dienvidaustrumiem no autoceļa P10, Ikšķiles pilsēta,

    Ilūkstes novads,

    Jaunjelgavas novads,

    Jaunpiebalgas novads,

    Jaunpils novads,

    Jēkabpils novads,

    Jelgavas novada Glūdas, Zaļenieku, Svētes, Kalnciema, Līvbērzes un Valgundes pagasts,

    Kandavas novads,

    Kārsavas novads,

    Ķeguma novads,

    Ķekavas novads,

    Kocēnu novads,

    Kokneses novads,

    Krāslavas novads,

    Krimuldas novada Krimuldas pagasta daļa, kas atrodas uz ziemeļaustrumiem no autoceļa V89 un V81, un Lēdurgas pagasta daļa, kas atrodas uz ziemeļaustrumiem no autoceļa V81 un V128,

    Krustpils novads,

    Kuldīgas novada Ēdoles, Īvandes, Kurmāles, Padures, Pelču, Rumbas, Rendas, Kabiles un Vārmes pagasts, Kuldīgas pilsēta,

    Lielvārdes novads,

    Līgatnes novads,

    Limbažu novada Skultes, Limbažu, Umurgas, Katvaru, Pāles un Viļķenes pagasts, Limbažu pilsēta,

    Līvānu novads,

    Lubānas novads,

    Ludzas novads,

    Madonas novads,

    Mālpils novads,

    Mārupes novads,

    Mazsalacas novads,

    Mērsraga novads,

    Naukšēnu novads,

    Neretas novada Mazzalves pagasta daļa, kas atrodas uz ziemeļaustrumiem no autoceļa P73 un uz rietumiem no autoceļa 932,

    Ogres novads,

    Olaines novads,

    Ozolnieku novads,

    Pārgaujas novads,

    Pļaviņu novads,

    Preiļu novada Saunas pagasts,

    Priekuļu novada Veselavas pagasts un Priekuļu pagasta daļa, kas atrodas uz dienvidiem no autoceļa P28 un rietumiem no autoceļa P20,

    Raunas novada Drustu pagasts un Raunas pagasta daļa, kas atrodas uz dienvidiem no autoceļa A2,

    republikas pilsēta Daugavpils,

    republikas pilsēta Jēkabpils,

    republikas pilsēta Jūrmala,

    republikas pilsēta Rēzekne,

    republikas pilsēta Valmiera,

    Rēzeknes novada Audriņu, Bērzgales, Čornajas, Dricānu, Gaigalavas, Griškānu, Ilzeskalna, Kantinieku, Kaunatas, Lendžu, Lūznavas, Maltas, Mākoņkalna, Nagļu, Ozolaines, Ozolmuižas, Rikavas, Nautrēnu, Sakstagala, Silmalas, Stoļerovas, Stružānu un Vērēmu pagasts un Feimaņu pagasta daļa, kas atrodas uz ziemeļiem no autoceļa V577 un Pušas pagasta daļa, kas atrodas uz ziemeļaustrumiem no autoceļa V577 un V597,

    Riebiņu novada Sīļukalna, Stabulnieku, Galēnu un Silajāņu pagasts,

    Rojas novads,

    Ropažu novada daļa, kas atrodas uz austrumiem no autoceļa P10,

    Rugāju novads,

    Rundāles novads,

    Rūjienas novads,

    Salacgrīvas novads,

    Salas novads,

    Saldus novada Jaunlutriņu, Lutriņu un Šķēdes pagasts,

    Saulkrastu novads,

    Siguldas novada Mores pagasts un Allažu pagasta daļa, kas atrodas uz dienvidiem no autoceļa P3,

    Skrīveru novads,

    Smiltenes novads,

    Strenču novads,

    Talsu novads,

    Tukuma novads,

    Valkas novads,

    Varakļānu novads,

    Vecpiebalgas novads,

    Vecumnieku novads,

    Ventspils novada Ances, Tārgales, Popes, Vārves, Užavas, Piltenes, Puzes, Ziru, Ugāles, Usmas un Zlēku pagasts, Piltenes pilsēta,

    Viesītes novada Elkšņu un Viesītes pagasts, Viesītes pilsēta,

    Viļakas novads,

    Viļānu novads,

    Zilupes novads.

    4.   Lietuva

    Šādi Lietuvas apgabali:

    Akmenės rajono savivaldybė: Akmenės, Naujosios Akmenės kaimiškoji, Naujosios Akmenės miesto ir Ventos seniūnijos,

    Alytaus miesto savivaldybė,

    Alytaus rajono savivaldybė,

    Anykščių rajono savivaldybė: Andrioniškio, Anykščių, Debeikių, Kavarsko seniūnijos dalis į šiaurės rytus nuo kelio Nr. 1205 ir į šiaurę rytus nuo kelio Nr. 1218, Kurklių, Skiemonių, Svėdasų, Troškūnų ir Viešintų seniūnijos,

    Birštono savivaldybė,

    Biržų miesto savivaldybė,

    Biržų rajono savivaldybė: Nemunėlio Radviliškio, Pabiržės, Pačeriaukštės ir Parovėjos seniūnijos,

    Elektrėnų savivaldybė,

    Ignalinos rajono savivaldybė,

    Jonavos rajono savivaldybė,

    Jurbarko rajono savivaldybė: Girdžių, Jurbarko miesto, Jurbarkų, Juodaičių, Raudonės, Seredžiaus, Veliuonos, Skirsnemunės ir Šimkaičių seniūnijos,

    Kaišiadorių miesto savivaldybė,

    Kaišiadorių rajono savivaldybė,

    Kauno miesto savivaldybė,

    Kauno rajono savivaldybės: Akademijos, Alšėnų, Batniavos, Domeikavos, Ežerėlio, Garliavos apylinkių, Garliavos, Karmėlavos, Kačerginės, Kulautuvos, Lapių, Linksmakalnio, Neveronių, Raudondvario, Ringaudų, Rokų, Samylų, Taurakiemio, Užliedžių, Vilkijos apylinkių, Vilkijos, Zapyškio seniūnijos,

    Kėdainių rajono savivaldybė savivaldybės: Dotnuvos, Gudžiūnų, Josvainių seniūnijos dalis į šiaurę nuo kelio Nr 3514 ir Nr 229, Krakių, Kėdainių miesto, Surviliškio, Truskavos, Vilainių ir Šėtos seniūnijos,

    Kupiškio rajono savivaldybė: Noriūnų, Skapiškio, Subačiaus ir Šimonių seniūnijos,

    Mažeikių rajono savivaldybės: Laižuvos, Mažeikių apylinkės, Mažeikių, Reivyčių ir Viekšnių seniūnijos,

    Molėtų rajono savivaldybė,

    Pakruojo rajono savivaldybė: Klovainių, Rozalimo, Lygumų, Pakruojo, Žeimelio, Linkuvos ir Pašvitinio seniūnijos,

    Panevėžio rajono savivaldybė: Krekenavos seninūnijos dalis į vakarus nuo Nevėžio upės ir į pietus nuo kelio Nr. 3004,

    Pasvalio rajono savivaldybė: Joniškėlio apylinkių, Joniškėlio miesto, Saločių ir Pušaloto seniūnijos,

    Radviliškio rajono savivaldybė,

    Raseinių rajono savivaldybė: Ariogalos, Betygalos, Pagojukų ir Šiluvos seniūnijos ir Kalnūjų ir Girkalnio seniūnijų dalisį pietus nuo kelio Nr. A1,

    Prienų miesto savivaldybė,

    Prienų rajono savivaldybė,

    Rokiškio rajono savivaldybė,

    Širvintų rajono savivaldybė,

    Švenčionių rajono savivaldybė,

    Trakų rajono savivaldybė,

    Utenos rajono savivaldybė,

    Vilniaus miesto savivaldybė,

    Vilniaus rajono savivaldybė,

    Vilkaviškio rajono savivaldybė,

    Visagino savivaldybė,

    Zarasų rajono savivaldybė.

    5.   Polija

    Šādi Polijas apgabali:

     

    w województwie warmińsko-mazurskim:

    gminy Kalinowo, Prostki i gmina wiejska Ełk w powiecie ełckim,

    część gminy Wieliczki położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę nr 655w powiecie oleckim,

    gmina Orzysz, Biała Piska i część gminy Pisz położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 58 w powiecie piskim,

    gmina Górowo Iławeckie z miastem Górowo Iławeckie w powiecie bartoszyckim,

    gminy Braniewo z miastem Braniewo, Lelkowo, Pieniężno, Frombork, Płoskinia i część gminy Wilczęta położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę 509 w powiecie braniewskim.

     

    w województwie podlaskim:

    część gminy Wizna położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Jedwabne i Wizna oraz na południe od linii wyznaczoną przez drogę nr 64 (od skrzyżowania w miejscowości Wizna w kierunku wschodnim do granicy gminy) w powiecie łomżyńskim,

    gmina Drohiczyn w powiecie siemiatyckim,

    gmina Dubicze Cerkiewne, Czyże, Białowieża, Hajnówka z miastem Hajnówka, Narew, Narewka i części gmin Kleszczele i Czeremcha położone na wschód od drogi nr 66 w powiecie hajnowskim,

    gmina Kobylin-Borzymy i Sokoły w powiecie wysokomazowieckim,

    gminy Grabowo i Stawiski w powiecie kolneńskim,

    gminy Czarna Białostocka, Dobrzyniewo Duże, Gródek, Łapy, Michałowo, Supraśl, Turośń Kościelna, Tykocin, Wasilków, Zabłudów, Zawady i Choroszcz w powiecie białostockim,

    część gminy Bielsk Podlaski położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 19 (w kierunku północnym od miasta Bielsk Podlaski) i przedłużonej przez wschodnią granicę miasta Bielsk Podlaski i drogę nr 66 (w kierunku południowym od miasta Bielsk Podlaski), gminy Orla i Boćki w powiecie bielskim,

    powiat sejneński,

    gminy Jeleniewo, Rutka-Tartak, Szypliszki część gminy Raczki położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę 655 i część gminy Suwałki położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 655 w powiecie suwalskim,

    powiat miejski Suwałki,

    gminy Augustów z miastem Augustów, Bargłów Kościelny, Nowinka, Płaska i Sztabin w powiecie augustowskim,

    powiat sokólski,

    powiat miejski Białystok.

     

    w województwie mazowieckim:

    gmina Przesmyki, Domanice, Suchożebry, Mordy, Wiśniewi Zbuczyn w powiecie siedleckim,

    gmina Repki, Jabłonna Lacka, część gminy Bielany położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 63 i część gminy wiejskiej Sokołów Podlaski położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 63 w powiecie sokołowskim,

    gminy Łosice i Olszanka w powiecie łosickim,

    gmina Brochów w powiecie sochaczewskim,

    gminy Czosnów, Leoncin, miasto Nowy Dwór Mazowiecki, Pomiechówek i Zakroczym w powiecie nowodworskim,

    gmina Pokrzywnica w powiecie pułtuskim,

    gminy Kobyłka, Marki, Radzymin, Wołomin, Zielonka i Ząbki w powiecie wołomińskim,

    gmina Sulejówek w powiecie mińskim,

    powiat warszawski zachodni,

    powiat legionowski,

    powiat otwocki,

    gminy Konstancin – Jeziorna, Piaseczno, Prażmów i Góra Kalwaria w powiecie piaseczyńskim,

    gmina Chynów w powiecie grójeckim,

    powiat miejski Warszawa.

     

    w województwie lubelskim:

    gminy Wohyń, Ulan-Majorat Czemierniki i miasto Radzyń Podlaski w powiecie radzyńskim,

    gmina wiejska Łuków z miastem Łuków, Stanin, Stoczek Łukowski z miastem Stoczek Łukowski i Trzebieszów w powiecie łukowskim,

    gminy Stary Brus i Urszulin w powiecie włodawskim,

    gminy Rossosz, Wisznice, Sławatycze, Sosnówka, Tuczna i Łomazy w powiecie bialskim,

    gminy Dębowa Kłoda, Jabłoń, Milanów, Parczew, Sosnowica i Siemień w powiecie parczewskim,

    gminy Niedźwiada i Ostrówek w powiecie lubartowskim,

    gminy Ruda Huta, Sawin i Wierzbica w powiecie chełmskim.

    III DAĻA

    1.   Igaunija

    Šādi Igaunijas apgabali:

    Audru vald,

    Lääne-Nigula vald,

    Laimjala vald,

    osa Leisi vallast, mis asub ida pool Kuressaare-Leisi maanteest (maantee nr 79),

    Osa Noarootsi vallast, mis asub lõuna pool maanteest nr 230,

    Orissaare vald,

    Pöide vald,

    Osa Ridala vallast, mis asub kirde pool maanteest nr 31,

    Tõstamaa vald,

    Valjala vald.

    2.   Latvija

    Šādi Latvijas apgabali:

    Aglonas novada Aglonas pagasts,

    Auces novada Vītiņu pagasts,

    Daugavpils novada Nīcgales, Kalupes, Dubnas un Višķu pagasts,

    Garkalnes novada daļa, kas atrodas uz dienvidaustrumiem no autoceļa A2,

    Ikšķiles novada Tīnūžu pagasta daļa, kas atrodas uz ziemeļrietumiem no autoceļa P10,

    Inčukalna novads,

    Krimuldas novada Krimuldas pagasta daļa, kas atrodas uz dienvidrietumiem no autoceļa V89 un V81, un Lēdurgas pagasta daļa, kas atrodas uz dienvidrietumiem no autoceļa V81 un V128,

    Limbažu novada Vidrižu pagasts,

    Neretas novada Neretas, Pilskalnes, Zalves pagasts un Mazzalves pagasta daļa, kas atrodas uz dienvidrietumiem no autoceļa P73 un uz austrumiem no autoceļa 932,

    Priekuļu novada Liepas un Mārsnēnu pagasts un Priekuļu pagasta daļa, kas atrodas uz ziemeļiem no autoceļa P28 un austrumiem no autoceļa P20,

    Preiļu novada Preiļu, Aizkalnes un Pelēču pagasts un Preiļu pilsēta,

    Raunas novada Raunas pagasta daļa, kas atrodas uz ziemeļiem no autoceļa A2,

    Rēzeknes novada Feimaņu pagasta daļa, kas atrodas uz dienvidiem no autoceļa V577 un Pušas pagasta daļa, kas atrodas uz dienvidrietumiem no autoceļa V577 un V597,

    Riebiņu novada Riebiņu un Rušonas pagasts,

    Ropažu novada daļa, kas atrodas uz rietumiem no autoceļa P10,

    Salaspils novads,

    Saldus novada Jaunauces, Rubas, Vadakstes un Zvārdes pagasts,

    Sējas novads,

    Siguldas novada Siguldas pagasts un Allažu pagasta daļa, kas atrodas uz ziemeļiem no autoceļa P3, un Siguldas pilsēta,

    Stopiņu novada daļa, kas atrodas uz austrumiem no autoceļa V36, P4 un P5, Acones ielas, Dauguļupes ielas un Dauguļupītes,

    Vārkavas novads,

    Viesītes novada Rites un Saukas pagasts.

    3.   Lietuva

    Šādi Lietuvas apgabali:

    Anykščių rajono savivaldybė: Kavarsko seniūnijos dalis į vakarus nuo kelio Nr. 1205 ir į pietus nuo kelio Nr. 1218 ir Traupio seniūnija,

    Biržų rajono savivaldybė: Vabalninko, Papilio ir Širvenos seniūnijos,

    Druskininkų savivaldybė,

    Kauno rajono savivaldybė: Babtų, Čekiškės ir Vandžiogalos seniūnijos,

    Kėdainių rajono savivaldybė: Pelėdnagių, Pernaravos seniūnijos ir Josvainių seniūnijos dalis į pietus nuo kelio Nr 3514 ir Nr 229,

    Kupiškio rajono savivaldybė: Alizavos ir Kupiškio seniūnijos,

    Lazdijų rajono savivaldybė,

    Pakruojo rajono savivaldybė: Guostagalio seniūnija,

    Panevėžio miesto savivaldybė,

    Panevėžio rajono savivaldybė: Karsakiškio, Miežiškių, Naujamiesčio, Paįstrio, Raguvos, Ramygalos, Smilgių, Upytės, Vadoklių, Velžio seniūnijos ir Krekenavos seniūnijos dalis į rytus nuo Nevėžio upės ir į šiaurę nuo kelio Nr. 3004,

    Pasvalio rajono savivaldybė: Daujėnų, Krinčino, Namišių, Pasvalio apylinkių, Pasvalio miesto, Pumpėnų ir Vaškų seniūnijos,

    Šalčininkų rajono savivaldybė,

    Ukmergės rajono savivaldybė,

    Varėnos rajono savivaldybė.

    4.   Polija

    Šādi Polijas apgabali:

     

    w województwie podlaskim:

    powiat grajewski,

    powiat moniecki,

    gminy Jedwabne i Przytuły oraz część gminy Wizna, położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Jedwabne i Wizna oraz na północ od linii wyznaczonej przez drogę 64 (od skrzyżowania w miejscowości Wizna w kierunku wschodnim do granicy gminy) w powiecie łomżyńskim,

    gmina Lipsk w powiecie augustowskim,

    części gminy Czeremcha i Kleszczele położone na zachód od drogi nr 66 w powiecie hajnowskim,

    gminy, Mielnik, Milejczyce, Nurzec-Stacja, Siemiatycze z miastem Siemiatycze w powiecie siemiatyckim.

     

    w województwie mazowieckim:

    gminy Platerów, Sarnaki, Stara Kornica i Huszlew w powiecie łosickim,

    gminy Korczew i Paprotnia w powiecie siedleckim.

     

    w województwie lubelskim:

    gminy Kodeń, Konstantynów, Janów Podlaski, Leśna Podlaska, Piszczac, Rokitno, Biała Podlaska, Zalesie i Terespol z miastem Terespol, Drelów, Międzyrzec Podlaski z miastem Międzyrzec Podlaski w powiecie bialskim,

    powiat miejski Biała Podlaska,

    gminy Radzyń Podlaski, Komarówka Podlaska i Kąkolewnica w powiecie radzyńskim,

    gminy Hanna, Hańsk, Wola Uhruska, Wyryki i gmina wiejska Włodawa w powiecie włodawskim,

    gmina Podedwórze w powiecie parczewskim.

    IV DAĻA

    Itālija

    Šādi Itālijas apgabali:

    tutto il territorio della Sardegna.


    Top