EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32017D1215

Komisijas Lēmums (ES) 2017/1215 (2017. gada 23. jūnijs), ar ko nosaka ES ekomarķējuma kritērijus rūpniecībā un iestādēs izmantojamiem mazgāšanas līdzekļiem, kas paredzēti trauku mazgājamām mašīnām (izziņots ar dokumenta numuru C(2017) 4228) (Dokuments attiecas uz EEZ. )

C/2017/4228

OV L 180, 12.7.2017, p. 16–30 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force: This act has been changed. Current consolidated version: 29/03/2023

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2017/1215/oj

12.7.2017   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 180/16


KOMISIJAS LĒMUMS (ES) 2017/1215

(2017. gada 23. jūnijs),

ar ko nosaka ES ekomarķējuma kritērijus rūpniecībā un iestādēs izmantojamiem mazgāšanas līdzekļiem, kas paredzēti trauku mazgājamām mašīnām

(izziņots ar dokumenta numuru C(2017) 4228)

(Dokuments attiecas uz EEZ)

EIROPAS KOMISIJA,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2009. gada 25. novembra Regulu (EK) Nr. 66/2010 par ES ekomarķējumu (1) un jo īpaši tās 8. panta 2. punktu,

apspriedusies ar Eiropas Savienības Ekomarķējuma komiteju,

tā kā:

(1)

Saskaņā ar Regulu (EK) Nr. 66/2010 ES ekomarķējumu var piešķirt produktiem, kam visā to aprites ciklā ir samazināta ietekme uz vidi.

(2)

Regula (EK) Nr. 66/2010 paredz, ka ir jānosaka konkrēti ES ekomarķējuma kritēriji katrai produktu grupai.

(3)

Ar Komisijas Lēmumu 2012/720/ES (2) attiecībā uz rūpniecībā un iestādēs izmantojamiem mazgāšanas līdzekļiem, kas paredzēti trauku mazgājamām mašīnām, ir noteikti ekoloģiskie kritēriji un attiecīgās novērtēšanas un verifikācijas prasības, kas ir spēkā līdz 2016. gada 14. novembrim.

(4)

Lai ņemtu vērā jaunākās tirgus norises un iepriekšējā periodā ieviestās inovācijas, attiecībā uz minēto produktu grupu ir lietderīgi noteikt pārskatītus ekoloģiskos kritērijus.

(5)

Ievērojot šai produktu grupai raksturīgo inovācijas ciklu, pārskatītajiem kritērijiem un ar tiem saistītajām novērtēšanas un verifikācijas prasībām vajadzētu palikt spēkā sešus gadus no šā lēmuma paziņošanas dienas. Minēto kritēriju mērķis ir veicināt tādu produktu lietošanu, kuriem ir mazāka ietekme uz ūdens ekosistēmām, kuri satur ierobežotu daudzumu bīstamo vielu un ir iedarbīgi ieteicamajā temperatūrā, kā arī samazināt atkritumu rašanos, lietojot mazāk iepakojuma.

(6)

Juridiskās noteiktības labad Lēmums 2012/720/ES būtu jāatceļ.

(7)

Būtu jāparedz pārejas periods, lai ražotājiem, kuru rūpniecībā un iestādēs izmantojamiem mazgāšanas līdzekļiem, kas paredzēti trauku mazgājamām mašīnām, atbilstīgi Lēmumā 2012/720/ES noteiktajiem kritērijiem piešķirts ES ekomarķējums, dotu pietiekamu laiku savu produktu pielāgošanai pārskatītajiem kritērijiem un prasībām.

(8)

Šajā lēmumā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar atzinumu, ko sniegusi komiteja, kura izveidota ar Regulas (EK) Nr. 66/2010 16. pantu,

IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

1. pants

Produktu grupā “rūpniecībā un iestādēs izmantojami mazgāšanas līdzekļi, kas paredzēti trauku mazgājamām mašīnām” ietilpst visi trauku mazgājamās mašīnās lietojamie mazgāšanas, skalošanas un mērcēšanas līdzekļi, uz kuriem attiecas Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (EK) Nr. 648/2004 (3) un kurus laiž tirgū un kuri ir paredzēti tikai specializētam personālam lietošanai profesionālās trauku mazgājamās mašīnās.

Šajā produktu grupā ir daudzkomponentu sistēmas, kurām vairākas komponentes, no kurām izveido galīgo mazgāšanas līdzekli. Daudzkomponentu sistēmās var būt vairāki produkti, piemēram, skalošanas un mērcēšanas līdzekļi, un tos testē kā vienu maisījumu.

Šajā produktu grupā nav mājsaimniecībām paredzētu trauku mazgājamās mašīnās lietojamo mazgāšanas līdzekļu un mazgāšanas līdzekļu, kurus ir paredzēts izmantot medicīnas ierīču mazgāšanas ierīcēs vai īpašās pārtikas rūpniecībā izmantotās iekārtās.

Šajā produktu grupā neietilpst arī izsmidzināmi līdzekļi, kurus nedozē ar automātiska sūkņa palīdzību.

2. pants

Šajā lēmumā piemēro šādas definīcijas:

1)

“izmantotās vielas” ir ar nolūku pievienotas vielas, blakusprodukti un izejvielu piemaisījumi galaprodukta sastāvā (tostarp ūdenī šķīstošā apvalkā, ja tādu izmanto);

2)

“primārais iepakojums”:

a)

atsevišķās devas iesaiņojums un iepakojums (ieskaitot etiķeti, ja nepieciešams), kas jānoņem pirms lietošanas un ko izmanto, lai izveidotu mazāko pārdošanas vienību izplatīšanai galalietotājam vai patērētājam tirdzniecības vietā;

b)

visiem pārējiem produktu veidiem – iepakojums (ieskaitot etiķeti, ja nepieciešams), ko izmanto, lai izveidotu mazāko pārdošanas vienību izplatīšanai galalietotājam vai patērētājam tirdzniecības vietā;

3)

“mikroplastmasa” ir nešķīstošas makromolekulāras plastmasas daļiņas, kuru izmērs ir mazāks nekā 5 mm un kuras iegūtas kādā no turpmāk minētajiem procesiem:

a)

polimerizācijas procesā, piemēram, polipievienošanā vai polikondensācijā, vai citos līdzīgos procesos ar monomēriem un citām izejvielām;

b)

ķīmiski modificējot dabīgas vai sintētiskas makromolekulas;

c)

mikrobioloģiskā fermentācijā;

4)

“nanomateriāls” ir dabisks, kā blakusprodukts radies vai rūpnieciski ražots materiāls, kas satur daļiņas nesaistītā stāvoklī vai kā agregātus, vai kā aglomerātus un kur izmēru skaitliskajā sadalījumā vismaz 50 % daļiņu viens vai vairāki no ārējiem izmēriem ir 1–100 nm diapazonā (4).

3. pants

Regulā (EK) Nr. 66/2010 paredzēto ES ekomarķējumu piešķir tikai tādiem trauku mazgājamās mašīnās lietojamiem mazgāšanas līdzekļiem, kuri pieder pie šā lēmuma 1. pantā definētās produktu grupas “rūpniecībā un iestādēs izmantojami mazgāšanas līdzekļi, kas paredzēti trauku mazgājamām mašīnām” un atbilst šā lēmuma pielikumā noteiktajiem kritērijiem un ar tiem saistītajām novērtēšanas un verifikācijas prasībām.

4. pants

Produktu grupas “rūpniecībā un iestādēs izmantojami mazgāšanas līdzekļi, kas paredzēti trauku mazgājamām mašīnām” kritēriji un ar tiem saistītās novērtēšanas un verifikācijas prasības ir spēkā sešus gadus no šā lēmuma paziņošanas dienas.

5. pants

Administratīvām vajadzībām produktu grupai “rūpniecībā un iestādēs izmantojami mazgāšanas līdzekļi, kas paredzēti trauku mazgājamām mašīnām” piešķir kodu “038”.

6. pants

Lēmumu 2012/720/ES atceļ.

7. pants

1.   Atkāpjoties no 6. panta, tos pieteikumus par ES ekomarķējuma saņemšanu produktu grupā “rūpniecībā un iestādēs izmantojami mazgāšanas līdzekļi, kas paredzēti trauku mazgājamām mašīnām” ietilpstošajiem produktiem, kas iesniegti pirms šā lēmuma paziņošanas dienas, izvērtē saskaņā ar Lēmuma 2012/720/ES nosacījumiem.

2.   Tie pieteikumi par ES ekomarķējuma saņemšanu produktu grupā “rūpniecībā un iestādēs izmantojami mazgāšanas līdzekļi, kas paredzēti trauku mazgājamām mašīnām” ietilpstošajiem produktiem, kas iesniegti divu mēnešu laikā no šā lēmuma paziņošanas dienas, drīkst būt sagatavoti atbilstoši Lēmuma 2012/720/ES kritērijiem vai atbilstoši šā lēmuma kritērijiem. Minētos pieteikumus izvērtē pēc tiem kritērijiem, saskaņā ar kuriem tie ir sagatavoti.

3.   ES ekomarķējuma licences, kas piešķirtas saskaņā ar Lēmumā 2012/720/ES noteiktajiem kritērijiem, drīkst izmantot 12 mēnešus no šā lēmuma paziņošanas dienas.

8. pants

Šis lēmums ir adresēts dalībvalstīm.

Briselē, 2017. gada 23. jūnijā

Komisijas vārdā –

Komisijas loceklis

Karmenu VELLA


(1)  OV L 27, 30.1.2010., 1. lpp.

(2)  Komisijas 2012. gada 14. novembra Lēmums 2012/720/ES par ekoloģiskajiem kritērijiem ES ekomarķējuma piešķiršanai rūpniecībā un iestādēs izmantojamiem mazgāšanas līdzekļiem, kas paredzēti trauku mazgājamām mašīnām (OV L 326, 24.11.2012., 25. lpp.).

(3)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2004. gada 31. marta Regula (EK) Nr. 648/2004 par mazgāšanas līdzekļiem (OV L 104, 8.4.2004., 1. lpp.).

(4)  Komisijas 2011. gada 18. oktobra Ieteikums 2011/696/ES par nanomateriālu definīciju (OV L 275, 20.10.2011., 38. lpp.).


PIELIKUMS

PAMATINFORMĀCIJA

ES EKOMARĶĒJUMA KRITĒRIJI

Kritēriji ES ekomarķējuma piešķiršanai “rūpniecībā un iestādēs izmantojamiem mazgāšanas līdzekļiem, kas paredzēti trauku mazgājamām mašīnām”

KRITĒRIJI

1.

Toksiskums ūdens organismiem

2.

Bioloģiskās noārdīšanās spēja

3.

Ilgtspējīga palmu eļļas, palmu kodolu eļļas un to atvasinājumu ieguve

4.

Aizliegtas un ierobežota lietojuma vielas

5.

Iepakojums

6.

Piemērotība lietošanai

7.

Automātiskās dozēšanas sistēmas

8.

Informācija patērētājiem

9.

Informācija ES ekomarķējumā

NOVĒRTĒŠANA UN VERIFIKĀCIJA

a)   Prasības

Konkrētas novērtēšanas un verifikācijas prasības ir norādītas katram kritērijam atsevišķi.

Ja pieteikuma iesniedzējam kompetentajām iestādēm jāiesniedz deklarācijas, dokumentācija, analīžu rezultāti, testēšanas pārskati vai citi pierādījumi par atbilstību kritērijiem, tos var sagatavot pieteikuma iesniedzējs un/vai piegādātājs (piegādātāji).

Kompetentajām iestādēm pirmkārt jāatzīst tādi apliecinājumi, kurus izdevušas struktūras, kas akreditētas atbilstīgi attiecīgajam saskaņotajam laboratoriskās testēšanas un kalibrēšanas standartam, un verifikācijas, ko veikušas struktūras, kas akreditētas atbilstīgi attiecīgajam saskaņotajam produktu, procesu un pakalpojumu sertifikācijas struktūru standartam. Akreditāciju veic saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 765/2008 (1).

Attiecīgā gadījumā var izmantot citas testēšanas metodes nekā tās, kuras ir norādītas katram kritērijam, ja pieteikumu novērtējošā kompetentā iestāde atzīst šādas metodes par līdzvērtīgām.

Attiecīgā gadījumā kompetentās iestādes var pieprasīt iesniegt apliecinošus dokumentus un var veikt neatkarīgu verifikāciju vai apmeklējumus uz vietas.

Priekšnoteikums ir tāds, ka produktam jāatbilst visām tās valsts (to valstu) piemērojamajām juridiskajām prasībām, kurā (kurās) produktu paredzēts laist tirgū. Pieteikuma iesniedzējs iesniedz deklarāciju par produkta atbilstību šai prasībai.

Mazgāšanas līdzekļu datubāzes sarakstā (DID saraksts), kas ir pieejams ES ekomarķējuma tīmekļa vietnē, ir iekļautas daudzas no plašāk izmantojamām mazgāšanas līdzekļu un kosmētikas līdzekļu sastāvdaļām. Tas izmantojams datiem, pēc kuriem aprēķina robežatšķaidījumu (Critical Dilution Volume – CDV) un novērtē izmantoto vielu bioloģiskās noārdīšanās spēju. Attiecībā uz vielām, kuru nav DID sarakstā, sniegti norādījumi par to, kā aprēķināt vai ekstrapolēt attiecīgos datus.

Kompetentajai iestādei iesniedz sarakstu ar visām izmantotajām vielām, norādot tirdzniecības nosaukumu (ja tāds ir), ķīmisko nosaukumu, CAS numuru, DID numuru, izmantoto vielu daudzumu, funkcijas un formu gatavajā produktā (tostarp ūdenī šķīstošajā apvalkā, ja tādu izmanto).

Konservantus un krāsvielas norāda neatkarīgi no to koncentrācijas. Citas izmantotās vielas norāda, ja to koncentrācija ir vismaz 0,010 % (masas).

Ar priedēkli “nano-”, kurš liekams iekavās, sarakstā skaidri norāda visas izmantotās vielas, kas ir nanomateriālu formā.

Par katru izmantoto vielu, kas ir sarakstā, iesniedz drošības datu lapas (DDL) saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 1907/2006 (2). Ja DDL par kādu vielu nav pieejama tāpēc, ka minētā viela ir daļa no maisījuma, pieteikuma iesniedzējs iesniedz DDL par maisījumu.

b)   Mērījumu robežvērtības

Visām izmantotajām vielām ir jāatbilst ekoloģiskajiem kritērijiem, kā noteikts 1. tabulā.

1. tabula

Rūpniecībā un iestādēs izmantojamos mazgāšanas līdzekļos, kas paredzēti trauku mazgājamām mašīnām, izmantotajām vielām piemērojamās robežvērtības pēc atsevišķiem kritērijiem (masas %)

Kritērija nosaukums

Virsmaktīvās vielas

Konservanti

Krāsvielas

Citi (piem., fermenti)

Toksiskums ūdens organismiem

≥ 0,010

neierobežots (*1)

neierobežots (*1)

≥ 0,010

Bioloģiskās noārdīšanās spēja

Virsmaktīvās vielas

≥ 0,010

neattiecas

neattiecas

neattiecas

Bioloģiskās vielas

≥ 0,010

neierobežots (*1)

neierobežots (*1)

≥ 0,010

Ilgtspējīga palmu eļļas ieguve

≥ 0,010

neattiecas

neattiecas

≥ 0,010

Aizliegtas vai ierobežota lietojuma vielas

Konkrētas aizliegtas un ierobežota lietojuma vielas

neierobežots (*1)

neierobežots (*1)

neierobežots (*1)

neierobežots (*1)

Bīstamas vielas

≥ 0,010

≥ 0,010

≥ 0,010

≥ 0,010

SVHC

neierobežots (*1)

neierobežots (*1)

neierobežots (*1)

neierobežots (*1)

Konservanti

neattiecas

neierobežots (*1)

neattiecas

neattiecas

Krāsvielas

neattiecas

neattiecas

neierobežots (*1)

neattiecas

Fermenti

neattiecas

neattiecas

neattiecas

neierobežots (*1)

STANDARTDEVA

Turpmāk minētās devas uzskata par standartdevām aprēķinos, ar kuriem dokumentē atbilstību ES ekomarķējuma kritērijiem, un tīrīšanas spējas testēšanā.

Ražotāja lielākā ieteiktā deva, ar kuru iegūst vienu litru mazgāšanas šķīduma (norāda g uz litra mazgāšanas šķīduma vai ml uz litra mazgāšanas šķīduma) trim dažādām ūdens cietības pakāpēm (mīksts, vidējs, ciets ūdens).

Novērtēšana un verifikācija. Pieteikuma iesniedzējs iesniedz produkta etiķeti vai lietošanas instrukciju ar dozēšanas informāciju.

1. kritērijs. Toksiskums ūdens organismiem

Produkta robežšķaidījums (CDVchronic ) nedrīkst pārsniegt turpmāk norādītās standartdevas robežvērtības:

Ūdens cietība

Produkta veids

Mīksts

(< 1,5 mmol CaCO3/l)

(l/l mazgāšanas šķīduma)

Vidējs

(1,5–2,5 mmol CaCO3/l)

(l/l mazgāšanas šķīduma)

Ciets

(> 2,5 mmol CaCO3/l)

(l/l mazgāšanas šķīduma)

Mērcēšanas līdzekļi

2 000

2 000

2 000

Trauku mazgājamās mašīnās lietojamie mazgāšanas līdzekļi

3 000

5 000

7 000

Daudzkomponentu sistēmas

3 000

4 000

5 000

Skalošanas līdzekļi

3 000

3 000

3 000

Novērtēšana un verifikācija. Pieteikuma iesniedzējs iesniedz produkta CDVchronic vērtības aprēķinu. CDVchronic vērtības aprēķināšanas izklājlapa ir pieejama ES ekomarķējuma tīmekļa vietnē.

Produktā izmantotas vielas (i) CDVchronic aprēķina pēc šādas formulas:

Formula

kur:

deva (i)

vielas (i) masa (g) atskaites devā;

DF(i)

vielas (i) noārdīšanās koeficients;

TFchronic(i)

vielas (i) ilgstošas iedarbības toksiskuma koeficients.

DF(i) un TFchronic(i) vērtības norādītas jaunākajā DID saraksta A daļā. Ja izmantotā viela A daļā nav norādīta, pieteikuma iesniedzējs šīs vērtības aplēš, izmantojot minētā saraksta B daļā aprakstīto pieeju, un pievieno saistīto dokumentāciju.

2. kritērijs. Bioloģiskās noārdīšanās spēja

a)   Virsmaktīvo vielu bioloģiskās noārdīšanās spēja

Visām virsmaktīvajām vielām ir jābūt viegli (aerobi) noārdāmām.

Visām virsmaktīvām vielām, kas klasificētas par bīstamām ūdens videi (akūts toksiskums, 1. kategorija (H400) vai hronisks toksiskums, 3. kategorija (H412) atbilstoši Eiropas Parlamenta un Padomes Regulai (EK) Nr. 1272/2008 (3)), papildus bioloģiski jānoārdās anaerobos apstākļos.

b)   Organisko savienojumu bioloģiskās noārdīšanās spēja

Tādu organisko vielu saturs produktā, kuras aerobos apstākļos bioloģiski nenoārdās (nepiemīt vieglas bionoārdīšanās spēja) (aNBO) un/vai anaerobos apstākļos bioloģiski nenoārdās (anNBO), standartdevā nedrīkst pārsniegt šādas robežvērtības:

 

aNBO (g/l mazgāšanas šķīduma)

Ūdens cietība

Produkta veids

Mīksts

< 1,5 mmol CaCO3/l

Vidējs

1,5–2,5 mmol CaCO3/l

Ciets

> 2,5 mmol CaCO3/l

Mērcēšanas līdzekļi

0,40

0,40

0,40

Trauku mazgājamās mašīnās lietojamie mazgāšanas līdzekļi / daudzkomponentu sistēma

0,40

0,40

0,40

Skalošanas līdzekļi

0,04

0,04

0,04

 

anNBO (g/l mazgāšanas šķīduma)

Ūdens cietība

Produkta veids

Mīksts

< 1,5 mmol CaCO3/l

Vidējs

1,5–2,5 mmol CaCO3/l

Ciets

> 2,5 mmol CaCO3/l

Mērcēšanas līdzekļi

0,40

0,40

0,40

Trauku mazgājamās mašīnās lietojamie mazgāšanas līdzekļi/daudzkomponentu sistēma

0,60

1,00

1,00

Skalošanas līdzekļi

0,04

0,04

0,04

Novērtēšana un verifikācija. Pieteikuma iesniedzējs iesniedz dokumentāciju par virsmaktīvo vielu bioloģiskās noārdīšanās spēju, kā arī produkta aNBO un anNBO vērtības aprēķinu. Produkta aNBO un anNBO vērtības aprēķināšanai izmantojamā izklājlapa ir pieejama ES ekomarķējuma tīmekļa vietnē.

Gan saistībā ar virsmaktīvo vielu noārdīšanās spēju, gan saistībā ar organisko savienojumu aNBO un anNBO vērtībām atsaucas uz jaunāko DID sarakstu.

Izmantotajām vielām, kas nav iekļautas DID saraksta A daļā, atbilstīgi minētā saraksta B daļai norāda attiecīgo informāciju no literatūras vai citiem avotiem vai atbilstīgus testēšanas rezultātus, kas apliecina, ka šīm vielām piemīt bioloģiskās noārdīšanās spēja aerobos un anaerobos apstākļos.

Ja iepriekš minētā dokumentācija par noārdīšanās spēju nav pieejama, izmantoto vielu, kas nav virsmaktīva viela, var atbrīvot no prasības par noārdīšanās spēju anaerobos apstākļos, ja tai piemīt viens no šādiem trim īpašību kopumiem:

1)

tā viegli noārdās un ir ar zemu adsorbcijas pakāpi (A < 25 %);

2)

tā viegli noārdās un ir ar augstu desorbcijas pakāpi (D > 75 %);

3)

tā viegli noārdās un nav bioakumulatīva (4).

Absorbcijas/desorbcijas testēšanu veic atbilstoši ESAO 106. vadlīnijām.

3. kritērijs. Ilgtspējīga palmu eļļas, palmu kodolu eļļas un to atvasinājumu ieguve

Produktos izmantotajām vielām, kuras iegūtas no palmu eļļas vai palmu kodolu eļļas, jābūt iegūtām plantācijās, kas atbilst ilgtspējīgas ražošanas sertifikācijas shēmas prasībām, kuru noteikusi daudzpusēja organizācija ar plašu dalībnieku loku, tostarp ar NVO, nozares un valsts pārstāvjiem, un ar kuru tiek risināts vides ietekmējums, tostarp attiecībā uz augsni, bioloģisko daudzveidību, organiskā oglekļa uzkrājumiem un dabas resursu aizsardzību.

Novērtēšana un verifikācija. Pieteikuma iesniedzējs ar trešo personu sertifikātiem un pārraudzības ķēdes apliecinājumiem pierāda, ka izmantoto vielu ražošanā lietotā palmu eļļa un palmu kodolu eļļa ir iegūta ilgtspējīgi pārvaldītās plantācijās.

Pieņem sertifikātus, kas izsniegti shēmā Roundtable for Sustainable Palm Oil (RSPO) (identitātes saglabāšanas modelis, segregācijas modelis vai masas bilances modelis), vai citu līdzvērtīgu vai stingrāku ilgtspējīgas ražošanas shēmu sertifikātus.

Palmu eļļas un palmu kodolu eļļas ķīmisko atvasinājumu ilgtspējību var pierādīt, izmantojot pasūtījuma un pieprasījuma sistēmas (book and claim), piemēram, GreenPalm sertifikātus vai līdzvērtīgu sistēmu sertifikātus, un iesniedzot ikgadējos progresa paziņojumos (ACOP) norādītos apjomus saistībā ar iepirktajiem un izmantotajiem GreenPalm sertifikātiem jaunākajā gada tirdzniecības periodā.

4. kritērijs. Aizliegtas un ierobežota lietojuma vielas

a)   Konkrētas aizliegtas un ierobežota lietojuma vielas

i)   Aizliegtas vielas

Turpmāk minētās vielas nedrīkst iekļaut produkta sastāvā nekādā koncentrācijā:

alkilfeniletoksilāti (APEO) un citi alkilfenilatvasinājumi,

atranols,

hloratranols,

dietilēntriamīnpentaetiķskābe (DTPA),

etilēndiamīna tetraetiķskābe (EDTA) un tās sāļi,

formaldehīds un tā izdalītāji (piem., 2-brom-2-nitropropān-1,3-diols, 5-brom-5-nitro-1,3-dioksāns, nātrija hidroksilmetilglicināts, diazolidinilurīnviela), izņemot formaldehīda piemaisījumus virsmaktīvās vielās, kuru pamatā ir polialkoksi ķīmiskie savienojumi, ja izmantotajā vielā koncentrācija nepārsniedz 0,010 % (masas),

glutāraldehīds,

hidroksiizoheksila 3-cikloheksēna karboksaldehīds (HICC),

mikroplastmasa,

nanosudrabs,

nitromuskusi un policikliskie muskusi,

perfluorētie alkilāti,

četraizvietotā amonija sāļi, kas bioloģiski viegli nenoārdās,

aktīva hlora savienojumi,

rodamīns B,

triklozāns,

3-jod-2-propinilbutilkarbamāts.

Novērtēšana un verifikācija. Pieteikuma iesniedzējs iesniedz parakstītu atbilstības deklarāciju (vajadzības gadījumā kopā ar piegādātāju deklarācijām), kas apstiprina, ka iepriekš uzskaitītās vielas nav iekļautas produkta sastāvā neatkarīgi no to koncentrācijas.

ii)   Ierobežota lietojuma vielas

Turpmāk uzskaitītās vielas nedrīkst iekļaut produkta sastāvā, ja tiek pārsniegta norādītā koncentrācija:

2-metil-2H-izotiazol-3-ons: 0,0050 % (masas),

1,2-benzizotiazol-3(2H)-ons: 0,0050 % (masas),

5-hlor-2-metil-4-izotiazolīn-3-ons/2-metil-4-izotiazolīn-3-ons: 0,0015 % (masas).

Kopējais fosfora (P) saturs, kas aprēķināts kā elementārais P, ir ierobežots līdz:

Produkta veids

(g/l mazgāšanas šķīduma)

Ūdens cietība (mmol CaCO3/l)

Mīksts (< 1,5)

Vidējs (1,5-2,5)

Ciets (> 2,5)

Mērcēšanas līdzekļi

0,08

0,08

0,08

Trauku mazgājamās mašīnās lietojamie mazgāšanas līdzekļi

0,15

0,30

0,50

Skalošanas līdzekļi

0,02

0,02

0,02

Daudzkomponentu sistēma

0,17

0,32

0,52

Novērtēšana un verifikācija. Pieteikuma iesniedzējs sniedz turpmāk minētos dokumentus:

a)

ja ir izmantoti izotiazolinoni, parakstītu atbilstības deklarāciju (vajadzības gadījumā kopā ar piegādātāju deklarācijām), kas apstiprina, ka izotiazolinonu saturs nepārsniedz noteikto robežvērtību;

b)

parakstītu atbilstības deklarāciju (vajadzības gadījumā kopā ar piegādātāju deklarācijām), kas apstiprina, ka kopējais elementārā P saturs nepārsniedz noteikto robežvērtību. Deklarācijas pamato ar aprēķiniem par produkta kopējo P saturu.

b)   Bīstamas vielas

i)   Galaprodukts

Galaprodukts nevar būt klasificēts un marķēts kā akūti toksisks, kā tāds, kuram ir toksiska ietekme uz konkrētu mērķorgānu, kā elpceļu vai ādas sensibilizators, kā tāds, kam ir kancerogēna, mutagēna vai toksiska ietekme uz reproduktīvo funkciju, vai kā bīstams ūdens videi, kā definēts Regulas (EK) Nr. 1272/2008 I pielikumā un atbilstoši sarakstam 2. tabulā.

ii)   Izmantotās vielas

Produkts nesatur izmantotās vielas koncentrācijā, kas pārsniedz 0,010 % (masas) no galaprodukta, ja šādas izmantotās vielas atbilst kritērijiem, lai tās klasificētu kā toksiskas, kā bīstamas ūdens videi, kā elpceļu vai ādas sensibilizatorus vai kā tādas, kam ir kancerogēna, mutagēna vai toksiska ietekme uz reproduktīvo funkciju, atbilstoši Regulas (EK) Nr. 1272/2008 I pielikumam un sarakstam 2. tabulā.

Ja vispārīgās vai specifiskās robežkoncentrācijas, kas noteiktas saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 1272/2008 10. pantu, ir stingrākas, izmanto tās.

2. tabula

Bīstamības klases, uz kurām attiecas ierobežojumi, un to kategorizācija

Akūts toksiskums

1. un 2. kategorija

3. kategorija

H300 Norijot iestājas nāve

H301 Toksisks, ja norīts

H310 Nonākot saskarē ar ādu, iestājas nāve

H311 Toksisks, ja nonāk saskarē ar ādu

H330 Ieelpojot iestājas nāve

H331 Toksisks ieelpojot

H304 Var izraisīt nāvi, ja norīts vai iekļūst elpceļos

EUH070 Toksisks saskarē ar acīm

Toksiska ietekme uz konkrētu mērķorgānu

1. kategorija

2. kategorija

H370 Izraisa orgānu bojājumus

H371 Var izraisīt orgānu bojājumus

H372 Izraisa orgānu bojājumus ilgstošas vai atkārtotas ekspozīcijas gadījumā

H373 Var izraisīt orgānu bojājumus ilgstošas vai atkārtotas ekspozīcijas gadījumā

Elpceļu un ādas sensibilizācija

1.A/1. kategorija

1.B kategorija

H317 Var izraisīt alerģisku ādas reakciju

H317 Var izraisīt alerģisku ādas reakciju

H334 Ja ieelpo, var izraisīt alerģiju vai astmas simptomus, vai apgrūtinātu elpošanu

H334 Ja ieelpo, var izraisīt alerģiju vai astmas simptomus, vai apgrūtinātu elpošanu

Kancerogēna, mutagēna vai toksiska ietekme uz reproduktīvo funkciju

1.A un 1.B kategorija

2. kategorija

H340 Var izraisīt ģenētiskus bojājumus

H341 Ir aizdomas, ka var izraisīt ģenētiskus bojājumus

H350 Var izraisīt vēzi

H351 Ir aizdomas, ka var izraisīt vēzi

H350i Var izraisīt vēzi ieelpojot

 

H360F Var negatīvi ietekmēt auglību

H361f Ir aizdomas, ka negatīvi ietekmē auglību

H360D Var nodarīt kaitējumu nedzimušam bērnam

H361d Ir aizdomas, ka var nodarīt kaitējumu nedzimušam bērnam

H360FD Var negatīvi ietekmēt auglību. Var nodarīt kaitējumu nedzimušam bērnam

H361fd Ir aizdomas, ka negatīvi ietekmē auglību. Ir aizdomas, ka var nodarīt kaitējumu nedzimušam bērnam

H360Fd Var negatīvi ietekmēt auglību. Ir aizdomas, ka var nodarīt kaitējumu nedzimušam bērnam

H362 Var nodarīt kaitējumu ar krūti barotam bērnam

H360Df Var nodarīt kaitējumu nedzimušam bērnam. Ir aizdomas, ka negatīvi ietekmē auglību

 

Bīstamība ūdens videi

1. un 2. kategorija

3. un 4. kategorija

H400 Ļoti toksisks ūdens organismiem

H412 Kaitīgs ūdens organismiem, ar ilglaicīgām sekām

H410 Ļoti toksisks ūdens organismiem, ar ilglaicīgām sekām

H413 Var radīt ilglaicīgas kaitīgas sekas ūdens organismiem

H411 Toksisks ūdens organismiem, ar ilglaicīgām sekām

 

Bīstamība ozona slānim

H420 Bīstams ozona slānim

 

Šo kritēriju nepiemēro izmantotajām vielām, uz kurām attiecas Regulas (EK) Nr. 1907/2006 2. panta 7. punkta a) un b) apakšpunkts, kurā noteikti kritēriji, saskaņā ar kuriem minētās regulas IV un V pielikumā iekļautās vielas atbrīvo no prasībām par reģistrāciju, pakārtotajiem lietotājiem un izvērtēšanu. Lai noskaidrotu, vai šis atbrīvojums ir piemērojams, pieteikuma iesniedzējs pārbauda, vai produktā ir kādas izmantotās vielas, kuru koncentrācija pārsniedz 0,010 % (masas).

3. tabulā uzskaitītajām vielām un maisījumiem 4. kritērija b) punkta ii) apakšpunktu nepiemēro.

3. tabula

Vielas, kurām piešķirts atbrīvojums

Viela

Bīstamības apzīmējums

Virsmaktīvās vielas

H400 Ļoti toksisks ūdens organismiem

H412 Kaitīgs ūdens organismiem, ar ilglaicīgām sekām

Subtilizīns

H400 Ļoti toksisks ūdens organismiem

 

H411 Toksisks ūdens organismiem, ar ilglaicīgām sekām

Fermenti (*2)

H317 Var izraisīt alerģisku ādas reakciju

H334 Ja ieelpo, var izraisīt alerģiju vai astmas simptomus, vai apgrūtinātu elpošanu

NTA kā piemaisījums MGDA un GLDA  (*3)

H351 Ir aizdomas, ka var izraisīt vēzi

Novērtēšana un verifikācija. Pieteikuma iesniedzējs pierāda, ka galaprodukts un visas izmantotās vielas, kuru koncentrācija galaproduktā ir lielāka nekā 0,010 % (masas), atbilst šim kritērijam. Pieteikuma iesniedzējs iesniedz parakstītu atbilstības deklarāciju (vajadzības gadījumā kopā ar piegādātāju deklarācijām) vai DDL, kas apstiprina, ka neviena no šīm vielām tādā formā (formās) vai fizikālā stāvoklī (stāvokļos), kādā tās ir produkta sastāvā, neatbilst kritērijiem, lai tās klasificētu ar vienu vai vairākiem 2. tabulā minētajiem bīstamības apzīmējumiem.

Attiecībā uz Regulas (EK) Nr. 1907/2006 IV un V pielikumā uzskaitītajām vielām, uz kurām neattiecas minētās regulas 2. panta 7. punkta a) un b) apakšpunktā paredzētais reģistrēšanas pienākums, atbilstību var apliecināt ar pieteikuma iesniedzēja deklarāciju.

Pieteikuma iesniedzējs iesniedz parakstītu atbilstības deklarāciju (vajadzības gadījumā kopā ar piegādātāju deklarācijām) vai DDL, kas apstiprina, ka izmantotās vielas atbilst atbrīvojuma nosacījumiem.

c)   Vielas, kas rada ļoti lielas bažas (SVHC)

Galaprodukts nedrīkst saturēt izmantotās vielas, kuras ir identificētas atbilstoši Regulas (EK) Nr. 1907/2006 59. panta 1. punktā aprakstītajai procedūrai, ar kuru veido tādu vielu sarakstu, kas rada ļoti lielas bažas.

Novērtēšana un verifikācija. Pieteikuma iesniedzējs iesniedz parakstītu atbilstības deklarāciju (vajadzības gadījumā kopā ar piegādātāju deklarācijām) vai DDL, kas apstiprina, ka produkts nesatur minētajā sarakstā iekļautās vielas.

Pieteikuma iesniegšanas dienā pievieno norādi uz jaunāko sarakstu, kurā uzskaitītas vielas, kas rada ļoti lielas bažas.

d)   Smaržvielas

Rūpniecībā un iestādēs izmantojamie mazgāšanas līdzekļi, kas paredzēti trauku mazgājamām mašīnām, nedrīkst saturēt smaržvielas.

Novērtēšana un verifikācija. Pieteikuma iesniedzējs iesniedz parakstītu atbilstības deklarāciju.

e)   Konservanti

i)

Konservantus produktā var iekļaut tikai šā produkta saglabāšanai un tikai šim nolūkam piemērotās devās. Šī prasība neattiecas uz virsmaktīvām vielām, kurām var būt arī biocīdas īpašības.

ii)

Produkts var saturēt konservantus, ja tie nav bioakumulatīvi. Konservantu neuzskata par bioakumulatīvu, ja BCF ir < 100 vai log Kow < 3,0. Ja ir pieejama gan BCF, gan log Kow vērtība, izmanto lielāko izmērīto BCF vērtību.

iii)

Aizliegts uz iepakojuma vai kā citādi norādīt vai likt saprast, ka produktam ir pretmikrobu vai dezinficējoša iedarbība.

Novērtēšana un verifikācija. Pieteikuma iesniedzējs iesniedz parakstītu atbilstības deklarāciju (vajadzības gadījumā kopā ar piegādātāju deklarācijām) un pievienoto konservantu DDL, kā arī informāciju par to BCF vai log Kow vērtību. Pieteikuma iesniedzējs iesniedz iepakojuma maketu.

f)   Krāsvielas

Produkta sastāvā esošās krāsvielas nedrīkst būt bioakumulatīvas.

Krāsvielu neuzskata par bioakumulatīvu, ja BCF ir < 100 vai log Kow < 3,0. Ja ir pieejama gan BCF, gan log Kow vērtība, izmanto lielāko izmērīto BCF vērtību. Pārtikas krāsvielu gadījumā dokumentācija par bioakumulatīvo potenciālu nav jāiesniedz.

Novērtēšana un verifikācija. Pieteikuma iesniedzējs iesniedz parakstītu atbilstības deklarāciju (vajadzības gadījumā kopā ar piegādātāju deklarācijām) un pievienoto krāsvielu DDL, kā arī informāciju par to BCF vai log Kow vērtību vai dokumentāciju, kas apliecina, ka krāsvielu ir atļauts izmantot pārtikā.

g)   Fermenti

Atļauts izmantot tikai kapsulētus fermentus (cietā veidā) un fermentus šķidrumu veidā.

Novērtēšana un verifikācija. Pieteikuma iesniedzējs iesniedz parakstītu atbilstības deklarāciju (vajadzības gadījumā kopā ar piegādātāju deklarācijām) un pievienoto fermentu DDL.

5. kritērijs. Iepakojums

a)   Iepakojuma atpakaļnodošanas sistēmas

Ja produktu piegādā iepakojumā, kas ir daļa no atpakaļnodošanas sistēmas, tad produktam nepiemēro prasības, kuras izklāstītas 5. kritērija b) un c) punktā.

Novērtēšana un verifikācija. Pieteikuma iesniedzējs iesniedz parakstītu atbilstības deklarāciju un attiecīgu dokumentāciju, kurā aprakstīts vai pierādīts, ka iepakojumam ir izveidota atpakaļnodošanas sistēma.

b)   Masas/lietderības attiecība (WUR)

Produkta masas un lietderības attiecību (WUR) aprēķina tikai primārajam iepakojumam, un tā attiecībā uz standartdevu nepārsniedz turpmāk minētās vērtības.

Ūdens cietība

Produkta veids

Mīksts

< 1,5 mmol CaCO3/l

(g/l mazgāšanas šķīduma)

Vidējs

1,5–2,5 mmol CaCO3/l

(g/l mazgāšanas šķīduma)

Ciets

> 2,5 mmol CaCO3/l

(g/l mazgāšanas šķīduma)

Pulveri

0,8

1,4

2,0

Šķidrumi

1,0

1,8

2,5

Primārais iepakojums, kurš izgatavots vairāk nekā no 80 % pārstrādātu materiālu, ir atbrīvots no šīs prasības.

Novērtēšana un verifikācija. Pieteikuma iesniedzējs iesniedz produkta WUR vērtības aprēķinu. Ja produktu pārdod dažādos iepakojumos (t. i., ar dažādiem tilpumiem), aprēķinu iesniedz par katru iepakojuma izmēru, par kuru tiek piešķirts ES ekomarķējums.

WUR aprēķina šādi:

WUR = Σ ((Wi + Ui )/(Di * Ri ))

kur:

Wi

primārā iepakojuma (i) masa (g);

Ui

tās primārā iepakojuma (i) daļas masa (g), kas nav pēc lietošanas nav atkārtoti pārstrādāts iepakojums. Ui = Wi, izņemot, ja pieteikuma iesniedzējs spēj pierādīt pretējo;

Di

atskaites devu skaits primārajā iepakojumā (i);

Ri

atkārtotas uzpildes koeficients; Ri = 1 (iepakojumu tam pašam mērķim neizmanto atkārtoti) vai Ri = 2 (ja pieteikuma iesniedzējs var dokumentāri pierādīt, ka iepakojuma sastāvdaļu var atkārtoti izmantot tam pašam mērķim, un ja pieteikuma iesniedzējs tirgo produktus atkārtotai uzpildei).

Pieteikuma iesniedzējs iesniedz parakstītu atbilstības deklarāciju, ar ko ir apstiprināts pārstrādātā pēclietošanas materiāla saturs, un attiecīgo dokumentāciju. Iepakojumu uzskata par pārstrādātu iepakojumu pēc lietošanas, ja izejvielas, kas izmantotas iepakojumam, ir savāktas no iepakojuma ražotājiem izplatīšanas posmā vai patērēšanas posmā.

c)   Otrreizējai pārstrādei piemērots dizains

Plastmasas iepakojums ir izstrādāts tā, lai atvieglotu efektīvu pārstrādi, izvairoties lietot iespējamās piesārņojošās vielas vai nesavietojamus materiālus, par kuriem zināms, ka tie kavē atdalīšanu vai atkārtotu pārstrādi vai samazina pārstrādātā materiāla kvalitāti. Etiķete vai apvalks, aizvars un – vajadzības gadījumā – aizturpārklājumi vai nu atsevišķi, vai kopā neietver 4. tabulā minētos materiālus un sastāvdaļas. Šī prasība neattiecas uz sūkņa mehānismiem (tostarp uz izsmidzināmiem līdzekļiem).

4. tabula

Materiāli un sastāvdaļas, kas nav iepakojuma elementi

Iepakojuma elements

Aizliegtie materiāli un sastāvdaļas (*4)

Etiķete vai apvalks

PS etiķete vai apvalks, ko izmanto ar PET, PP vai HDPE pudeli,

PVC etiķete vai apvalks, ko izmanto ar PET, PP vai HDPE pudeli,

PETG etiķete vai apvalks ar PET pudeli,

jebkāds cits plastmasas materiāls apvalkiem vai etiķetēm ar blīvumu > 1g/cm3 ar PET pudeli,

jebkāds cits plastmasas materiāls apvalkiem vai etiķetēm ar blīvumu < 1g/cm3 ar PP vai HDPE pudeli,

etiķetes vai apvalki, kas ir metalizēti vai ir piemetināti pie iepakojuma (iekausētas etiķetes).

Aizvars

PS aizvars kopā ar PET, PP vai HDPE pudeli,

PVC aizvars kopā ar PET, PP vai HDPE pudeli,

PETG aizvari vai aizvara materiāls, kura blīvums > 1 g/cm3 kopā ar PET pudeli,

no metāla, stikla vai EVA izgatavoti aizvari, kurus nevar viegli atdalīt no pudeles,

silikona aizvari. Silikona aizvariem ar blīvumu < 1 g/cm3 kopā ar PET pudeli un silikona aizvariem ar blīvumu > 1g/cm3 kopā ar PEHD vai PP pudeli piemēro atbrīvojumu,

metāla folijas vai vāciņi, kas paliek piestiprināti pie pudeles vai aizvara pēc produkta atvēršanas.

Aizturpārklājumi

Poliamīds, funkcionāli poliolefīni, metalizēti un gaismu aizturoši aizturpārklājumi

Novērtēšana un verifikācija. Pieteikuma iesniedzējs iesniedz parakstītu atbilstības deklarāciju, norādot iepakojuma materiāla (tostarp trauka, etiķetes vai apvalka, uzlīmju, aizvaru un aizturpārklājuma) sastāvu, un pievieno primārā iepakojuma fotogrāfijas vai tehniskos rasējumus.

6. kritērijs. Piemērotība lietošanai

Produkta tīrīšanas efektivitāte ir apmierinoša ražotāja ieteiktajā zemākajā temperatūrā un dozējumā pie attiecīgās ūdens cietības atbilstoši “Rūpniecībā un iestādēs izmantojamo mazgāšanas līdzekļu, kas paredzēti trauku mazgājamām mašīnām, efektivitātes testēšanas pamatdokumentam”, kurš pieejams ES ekomarķējuma tīmekļa vietnē (5).

Novērtēšana un verifikācija. Pieteikuma iesniedzējs iesniedz dokumentāciju, kas apliecina, ka produkts ir testēts pamatdokumentā paredzētajos apstākļos un ka rezultāti liecina, ka produkts ir izpildījis vismaz minimālās prasības par tīrīšanas efektivitāti. Pieteikuma iesniedzējs attiecīgajā gadījumā iesniedz arī dokumentāciju, kas pierāda atbilstību tādām prasībām attiecībā uz laboratorijām, kuras vajadzības gadījumā iekļautas attiecīgajos saskaņotajos standartos par testēšanas un kalibrācijas laboratorijām.

Var izmantot līdzvērtīgu efektivitātes testu, ja līdzvērtību ir novērtējusi un apstiprinājusi kompetentā iestāde.

7. kritērijs. Automātiskās dozēšanas sistēmas

Attiecībā uz daudzkomponentu sistēmām pieteikuma iesniedzējs nodrošina, ka produkts tiek izmantots automātiskā un kontrolētā dozēšanas sistēmā.

Lai nodrošinātu pareizu devu automātiskās dozēšanas sistēmās, vismaz vienu reizi gadā licences periodā ir jāapmeklē to klientu telpas, kas produktu lieto, un šāda apmeklējuma laikā jāveic dozēšanas ierīces kalibrācija. Klientu apmeklējumus var veikt arī trešā persona.

Novērtēšana un verifikācija. Pieteikuma iesniedzējs iesniedz parakstītu atbilstības deklarāciju un aprakstu par klientu apmeklējumu saturu, norādot, kas par tiem ir atbildīgs, un to biežumu.

8. kritērijs. Informācija patērētājiem

Produktam pievieno instrukcijas, kā to pareizi lietot, lai panāktu pēc iespējas lielāku produkta efektivitāti un līdz minimumam samazinātu atkritumu rašanos, un samazinātu ūdens piesārņošanu un resursu izmantošanu. Minētajām instrukcijām jābūt salasāmām vai jāietver grafisks attēlojums vai ikonas, kā arī tajās jābūt turpmāk minētajai informācijai.

a)

Dozēšanas instrukcijas

Dozēšanas instrukcijās norāda devu gramos vai mililitros un/vai citu mērvienību (piem., vāciņi, izsmidzināšanas reizes), kā arī ūdens cietības ietekmi uz dozēšanu.

Šī prasība neattiecas uz daudzkomponentu produktiem, kuru dozēšanu veic ar automātisku sistēmu.

Jānorāda ūdens cietība, kas visbiežāk novērojama apgabalā, kur produktu paredzēts tirgot, un informācija par to, kur šādas ziņas var iegūt.

b)

Informācija par iepakojuma iznīcināšanu

Uz primārā iepakojuma jābūt informācijai par iepakojuma atkārtotu izmantošanu, pārstrādi un pareizu iznīcināšanu.

c)

Vides informācija

Uz primārā iepakojuma jābūt tekstam par to, ka ir svarīgi izmantot pareizās devas, un informācijai par zemāko ieteikto temperatūru, lai līdz minimumam samazinātu enerģijas un ūdens patēriņu un samazinātu ūdens piesārņošanu.

Novērtēšana un verifikācija. Pieteikuma iesniedzējs iesniedz parakstītu atbilstības deklarāciju un produkta etiķetes paraugu.

9. kritērijs. Informācija ES ekomarķējumā

Logotipam jābūt redzamam un skaidri salasāmam. Uz produkta norāda ES ekomarķējuma reģistrācijas/licences numuru, kuram jābūt salasāmam un skaidri redzamam.

Pieteikuma iesniedzējs uz etiķetes var izvietot teksta aili, kurā ir šāds teksts:

mazāka ietekme uz ūdens vidi,

mazāk bīstamo vielu,

tīrīšanas efektivitāte ir testēta.

Novērtēšana un verifikācija. Pieteikuma iesniedzējs iesniedz parakstītu atbilstības deklarāciju un produkta etiķetes paraugu vai iepakojuma maketu, uz kura izvietots ES ekomarķējums.


(1)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2008. gada 9. jūlija Regula (EK) Nr. 765/2008, ar ko nosaka akreditācijas un tirgus uzraudzības prasības attiecībā uz produktu tirdzniecību un atceļ Regulu (EEK) Nr. 339/93 (OV L 218, 13.8.2008., 30. lpp.).

(2)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2006. gada 18. decembra Regula (EK) Nr. 1907/2006, kas attiecas uz ķimikāliju reģistrēšanu, vērtēšanu, licencēšanu un ierobežošanu (REACH) un ar kuru izveido Eiropas Ķimikāliju aģentūru, groza Direktīvu 1999/45/EK un atceļ Padomes Regulu (EEK) Nr. 793/93 un Komisijas Regulu (EK) Nr. 1488/94, kā arī Padomes Direktīvu 76/769/EEK un Komisijas Direktīvu 91/155/EEK, Direktīvu 93/67/EEK, Direktīvu 93/105/EK un Direktīvu 2000/21/EK (OV L 396, 30.12.2006., 1. lpp.).

(*1)  

“Neierobežots”: visas ar nolūku pievienotas vielas, blakusprodukti un izejvielu piemaisījumi neatkarīgi no koncentrācijas (konstatācijas analītiskā robežvērtība).

(3)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2008. gada 16. decembra Regula (EK) Nr. 1272/2008 par vielu un maisījumu klasificēšanu, marķēšanu un iepakošanu un ar ko groza un atceļ Direktīvas 67/548/EEK un 1999/45/EK un groza Regulu (EK) Nr. 1907/2006 (OV L 353, 31.12.2008., 1. lpp.).

(4)  Vielu neuzskata par bioakumulatīvu, ja BCF < 100 vai log Kow < 3,0. Ja ir pieejama gan BCF, gan log Kow vērtība, izmanto lielāko izmērīto BCF vērtību.

(*2)  Arī stabilizatori un citas palīgvielas preparātos.

(*3)  Koncentrācijās, kas izejvielā mazākas nekā 0,2 %, kamēr vien kopējā koncentrācija galaproduktā ir mazāka nekā 0,10 %.

(*4)  EVA – etilēnvinilacetāts, HDPE – augsta blīvuma polietilēns, PET – polietilēntereftalāts, PETG – polietilēntereftalāta glikols-modificēts, PP – polipropilēns, PS – polistirols, PVC – polivinilhlorīds.

(5)  Pieejams: [URL for protocol on EU Ecolabel website will be inserted later – currently all proposed protocol documents can be found in the Technical Report].


Top