Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32015D1984

Komisijas Īstenošanas lēmums (ES) 2015/1984 (2015. gada 3. novembris), ar kuru nosaka paziņošanas nosacījumus, formātus un procedūras saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 910/2014 par elektronisko identifikāciju un uzticamības pakalpojumiem elektronisko darījumu veikšanai iekšējā tirgū 9. panta 5. punktu (izziņots ar dokumenta numuru C (2015) 7369) (Dokuments attiecas uz EEZ)

OV L 289, 5.11.2015, p. 18–25 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec_impl/2015/1984/oj

5.11.2015   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 289/18


KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS LĒMUMS (ES) 2015/1984

(2015. gada 3. novembris),

ar kuru nosaka paziņošanas nosacījumus, formātus un procedūras saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 910/2014 par elektronisko identifikāciju un uzticamības pakalpojumiem elektronisko darījumu veikšanai iekšējā tirgū 9. panta 5. punktu

(izziņots ar dokumenta numuru C (2015) 7369)

(Dokuments attiecas uz EEZ)

EIROPAS KOMISIJA,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2014. gada 23. jūlija Regulu (ES) Nr. 910/2014 par elektronisko identifikāciju un uzticamības pakalpojumiem elektronisko darījumu veikšanai iekšējā tirgū un ar ko atceļ Direktīvu 1999/93/EK (1) un jo īpaši tās 9. panta 5. punktu,

tā kā:

(1)

Elektroniskās identifikācijas shēmas paziņošana, ko veic dalībvalsts, ir elektroniskās identifikācijas līdzekļu savstarpējās atzīšanas priekšnoteikums.

(2)

Sadarbībai attiecībā uz elektroniskās identifikācijas shēmu sadarbspēju un drošību ir vajadzīgas vienkāršotas procedūras. Lai dalībvalstis varētu sadarboties tā, kā noteikts Regulas (ES) Nr. 910/2014 12. panta 6. punktā un detalizēti reglamentēts Komisijas Īstenošanas lēmumā (ES) 2015/296 (2), ir jāizmanto angļu valoda, un tāpēc tādam pašam risinājumam saistībā ar elektroniskās identifikācijas shēmu paziņošanu būtu jāveicina šo shēmu sadarbspēja un drošība. Turklāt jau izstrādātas dokumentācijas tulkošanai nevajadzētu radīt pārmērīgi lielu slogu.

(3)

Shēmas var būt saistītas ar vairākām pusēm, kas var izdot elektroniskās identifikācijas līdzekļus, un/vai vairākiem uzticamības līmeņiem. Skaidrības un juridiskās noteiktības labad šādu shēmu paziņošanai tomēr vajadzētu notikt vienā procesā, kurā katrai pusei, kura izdod elektroniskās identifikācijas līdzekļus, un/vai katram uzticamības līmenim izmanto atsevišķas paziņojuma veidlapas.

(4)

Elektroniskās identifikācijas shēmu organizēšana dažādās valstīs ir atšķirīga, jo tajās ir iesaistītas gan publiskā, gan privātā sektora vienības. Kaut arī paziņojuma veidlapas tiek izmantotas, lai tiktu sniegta pēc iespējas precīzāka informācija cita starpā par dažādām iestādēm vai vienībām, kas iesaistītas elektroniskās identifikācijas procesā, tomēr tās mērķim nevajadzētu būt, piemēram, visu vietējo pašvaldību uzskaitīšanai, ja tās ir iesaistītas šai procesā. Šādā gadījumā attiecīgajā paziņojuma veidlapas ailē būtu jānorāda iesaistītās iestādes vai vienības līmenis.

(5)

Elektroniskās identifikācijas shēmas apraksta sniegšana citām dalībvalstīm pirms paziņošanas, kā noteikts Regulas (ES) Nr. 910/2014 7. panta g) punktā, ir elektroniskās identifikācijas līdzekļu savstarpējās atzīšanas priekšnoteikums. Šajā īstenošanas aktā izklāstītā paziņošanas veidlapa būtu jāizmanto, lai, sniedzot shēmas aprakstu citām dalībvalstīm, varētu veikt salīdzinošo izvērtēšanu, kā paredzēts Īstenošanas lēmuma (ES) 2015/296 10. panta 2. punktā.

(6)

Termiņš, līdz kuram Komisija publicē paziņojumu, kā noteikts Regulas (ES) Nr. 910/2014 9. panta 3. punktā, būtu jārēķina no dienas, kurā tiek iesniegta pilnīga veidlapa. Paziņojuma veidlapu nevajadzētu uzskatīt par pilnīgu, ja Komisija pieprasa papildu informāciju vai paskaidrojumus.

(7)

Lai nodrošinātu paziņojuma veidlapas vienādu izmantošanu, būtu lietderīgi, ja Komisija sniegtu dalībvalstīm norādījumus, jo īpaši par to, vai pēc izmaiņu izdarīšanas paziņošanas veidlapā ir jāveic atkārtota paziņošana.

(8)

Šajā lēmumā paredzētie pasākumi atbilst Regulas (ES) Nr. 910/2014 48. pantā minētās komitejas atzinumam,

IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

1. pants

Mērķis

Saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 910/2014 9. panta 5. punktu ar šo lēmumu tiek noteikti nosacījumi, formāti un procedūras, kurus izmanto, lai Komisijai paziņotu par elektroniskās identifikācijas shēmām.

2. pants

Paziņošanas valoda

1.   Paziņošana notiek angļu valodā. Paziņojuma veidlapu, kas minēta 3. panta 1. punktā, aizpilda angļu valodā.

2.   Neskarot šā panta 1. punktu, dalībvalstīm nav pienākuma tulkot pielikuma 4.4. punktā minētos apliecinošos dokumentus, ja tas radītu pārmērīgi lielu slogu.

3. pants

Paziņošanas procedūras un formāti

1.   Paziņošanu veic elektroniski tādā formātā, kas ir saderīgs ar pielikumā izklāstīto veidlapu.

2.   Ja shēmā ir iesaistītas vairākas atbildīgās puses, kuras izdod elektroniskās identifikācijas līdzekļus, un/vai tā ir saistīta ar vairākiem uzticamības līmeņiem, pielikumā izklāstītās paziņojuma veidlapas 3.2. punktu un/vai attiecīgajā gadījumā 4.2. punktu aizpilda atsevišķi par katru pusi, kura izdod elektroniskās identifikācijas līdzekļus, un/vai par katru uzticamības līmeni.

3.   Ja iestādes, puses, vienības vai struktūras, kuras ir jāpaziņo pielikumā izklāstītajā veidlapā, jo īpaši puses, kuras pārvalda unikālo personas identifikācijas datu reģistrāciju vai izdod elektroniskās identifikācijas līdzekļus, darbojas saskaņā ar tādiem pašiem noteikumiem un izmanto tieši tādas pašas procedūras, jo īpaši, ja tās ir reģionālas vai pašvaldības iestādes, piemēro šādus īpašus noteikumus:

a)

paziņojuma veidlapu var aizpildīt vienu reizi par visām šādām pusēm;

b)

paziņojuma veidlapā var norādīt informāciju, ar kuru var identificēt attiecīgo organizācijas funkcionālo vai teritoriālo līmeni.

4.   Komisija apstiprina paziņojuma saņemšanu elektroniski.

5.   Komisija var pieprasīt papildu informāciju vai paskaidrojumus šādos gadījumos:

a)

paziņojuma veidlapa nav pienācīgi aizpildīta;

b)

veidlapā vai apliecinošajos dokumentos ir būtiska kļūda;

c)

citām dalībvalstīm pirms paziņošanas nav iesniegts elektroniskās identifikācijas shēmas apraksts saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 910/2014 7. panta g) punktu.

6.   Ja tiek pieprasīta šā panta 5. punktā minētā papildu informācija vai paskaidrojums, paziņošanu uzskata par pabeigtu tikai tad, kad minētā papildu informācija vai paskaidrojums ir iesniegts Komisijai.

4. pants

Adresāti

Šis lēmums ir adresēts dalībvalstīm.

Briselē, 2015. gada 3. novembrī

Komisijas vārdā –

Komisijas loceklis

Günther OETTINGER


(1)  OV L 257, 28.8.2014., 73. lpp.

(2)  Komisijas 2015. gada 24. februāra Īstenošanas lēmums (ES) 2015/296, ar ko nosaka procesuālo kārtību dalībvalstu sadarbībai elektroniskās identifikācijas jomā, kā paredzēts 12. panta 7. punktā Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā (ES) Nr. 910/2014 par elektronisko identifikāciju un uzticamības pakalpojumiem elektronisko darījumu veikšanai iekšējā tirgū (OV L 53, 25.2.2015., 14. lpp.).


PIELIKUMS

ELEKTRONISKĀS IDENTIFIKĀCIJAS SHĒMAS PAZIŅOJUMA VEIDLAPA SASKAŅĀ AR REGULAS (ES) Nr. 910/2014 9. PANTA 5. PUNKTU

(Ierakstiet dalībvalsts nosaukumu) ar šo paziņo Eiropas Komisijai par elektroniskās identifikācijas shēmu, kas jāpublicē Regulas (ES) Nr. 910/2014 9. panta 3. punktā minētajā sarakstā, un apstiprina, ka:

informācija šajā paziņojumā saskan ar informāciju, kas saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 910/2014 7. panta g) punktu paziņota sadarbības tīklam, un

izmantojot šo elektroniskās identifikācijas shēmu, var piekļūt vismaz vienam (ierakstiet dalībvalsts nosaukumu) publiskās iestādes sniegtam pakalpojumam.

Datums

[parakstīts elektroniski]

1.   Vispārīga informācija

Shēmas nosaukums (ja ir)

Uzticamības līmenis(-eņi) (zems, būtisks vai augsts)

 

 

2.   Par shēmu atbildīgā(-ās) iestāde(-es)

Iestādes nosaukums

Pasta adrese

E-pasta adrese

Tālrunis

 

 

 

 

3.   Informācija par attiecīgajām pusēm, vienībām un struktūrām (ja ir vairākas puses, vienības vai struktūras, norādiet tās visas saskaņā ar 3. panta 2. un 3. punktu)

3.1.   Vienība, kas pārvalda unikālo personas identifikācijas datu reģistrācijas procesu

Tās vienības nosaukums, kura pārvalda unikālo personas identifikācijas datu reģistrācijas procesu

3.2.   Elektroniskās identifikācijas līdzekļus izsniedzošā puse

Elektroniskās identifikācijas līdzekļus izsniedzošās puses nosaukums un norāde par to, vai šī puse ir minēta Regulas (ES) Nr. 910/2014 7. panta a) punkta i), ii) vai iii) apakšpunktā

 

7. panta a) punkta i) apakšpunkts ☐

7. panta a) punkta ii) apakšpunkts ☐

7. panta a) punkta iii) apakšpunkts ☐

3.3.   Autentifikācijas procedūru veicošā puse

Autentifikācijas procedūru veicošās puses nosaukums

3.4.   Uzraudzības iestāde

Uzraudzības iestādes nosaukums

(vajadzības gadījumā norādiet nosaukumu(-us))

4.   Elektroniskās identifikācijas shēmas apraksts

Katram turpmāk minētajam aprakstam var pievienot dokumentu(-us).

a)

Īsumā aprakstiet shēmu, tostarp kontekstu, kurā tā tiek izmantota, un tās darbības jomu

b)

Attiecīgā gadījumā uzskaitiet papildu raksturīgās pazīmes, kuras šajā shēmā var sniegt par fiziskām personām, ja to pieprasa atkarīgā puse

c)

Attiecīgajā gadījumā uzskaitiet papildu raksturīgās pazīmes, kuras šajā shēmā var sniegt par juridiskām personām, ja to pieprasa atkarīgā puse

4.1.   Piemērojamais uzraudzības, atbildības un pārvaldības režīms

4.1.1.   Piemērojamais uzraudzības režīms

Aprakstiet uzraudzības režīmu, sniedzot šādu informāciju:

(vajadzības gadījumā norāda 3.4. punktā minētās uzraudzības iestādes uzdevumus, pienākumus un pilnvaras un vienību, kurai tā ziņo. Ja uzraudzības iestāde neziņo iestādei, kas ir atbildīga par shēmu, jāsniedz pilnīga informācija par vienību, kurai tā ziņo)

a)

uzraudzības režīms, ko piemēro elektroniskās identifikācijas līdzekļus izsniedzošai pusei

b)

uzraudzības režīms, ko piemēro autentifikācijas procedūru veicošai pusei

4.1.2.   Piemērojamais atbildības režīms

Īsumā aprakstiet piemērojamo valsts atbildības režīmu šādos gadījumos:

a)

dalībvalsts atbildība saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 910/2014 11. panta 1. punktu

b)

elektroniskās identifikācijas līdzekļus izsniedzošās puses atbildība saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 910/2014 11. panta 2. punktu

c)

autentifikācijas procedūru veicošās puses atbildība saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 910/2014 11. panta 3. punktu

4.1.3.   Piemērojamie pārvaldības pasākumi

Aprakstiet pasākumus, ar kuriem aptur vai anulē vai nu visu identifikācijas shēmu vai autentifikāciju, vai kādu to daļu

4.2.   Shēmas sastāvdaļu apraksts

Aprakstiet, kā tika izpildīti turpmāk izklāstītie elementi, kas minēti Komisijas Īstenošanas regulā (ES) 2015/1502 (1), lai sasniegtu elektroniskās identifikācijas līdzekļa uzticamības līmeni saskaņā ar shēmu, par kuru tiek ziņots Komisijai.

(norādiet pieņemtos standartus)

4.2.1.   Uzņemšana shēmā

a)

Pieteikšanās un reģistrācija

b)

Identitātes pierādīšana un verificēšana (fiziskai personai)

c)

Identitātes pierādīšana un verificēšana (juridiskai personai)

d)

Fizisku un juridisku personu elektroniskās identifikācijas līdzekļu saistījums

4.2.2.   Elektroniskās identifikācijas līdzekļu pārvaldība

a)

Elektroniskās identifikācijas līdzekļu īpašības un izveids (tostarp attiecīgajā gadījumā informācija par drošības sertifikāciju)

b)

Izdošana, piegāde un aktivizācija

c)

Apturēšana, anulēšana un reaktivizācija

d)

Atjaunošana un aizstāšana

4.2.3.   Autentifikācija

Aprakstiet autentifikācijas mehānismu, tostarp nosacījumus par piekļuvi autentifikācijai, kas jāievēro atkarīgajām pusēm, kuras nav publiskas iestādes.

4.2.4.   Pārvaldība un organizēšana

Aprakstiet turpmāk minēto aspektu pārvaldību un organizēšanu.

a)

Vispārīgie pārvaldības un organizēšanas noteikumi

b)

Publicētie paziņojumi un informācija lietotājiem

c)

Informācijas drošības pārvaldība

d)

Uzskaite

e)

Iekārtas un personāls

f)

Tehniskā kontrole

g)

Atbilstība un revīzija

4.3.   Sadarbspējas prasības

Aprakstiet, kā tiek ievērotas sadarbspējas un minimālās tehniskās, un darbības drošības prasības, kas noteiktas Komisijas Īstenošanas regulā (ES) 2015/1501 (2). Uzskaitiet un pievienojiet dokumentus, kuros ir papildu informācija par prasību izpildi, piemēram, sadarbības tīkla atzinumi, neatkarīgas revīzijas u. c. dokumentus.

4.4.   Apliecinošie dokumenti

Šajā ailē uzskaitiet visus iesniegtos apliecinošos dokumentus un norādiet, uz kuru iepriekš minēto elementu tie attiecas. Norādiet valsts tiesību aktus, kas ir saistīti ar šajā paziņojumā minēto elektroniskās identifikācijas nodrošināšanu. Iesniedziet dokumentus angļu valodā vai to tulkojumu angļu valodā, ja iespējams.


(1)  Komisijas 2015. gada 8. septembra Īstenošanas regula (ES) 2015/1502, kas saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 910/2014 par elektronisko identifikāciju un uzticamības pakalpojumiem elektronisko darījumu veikšanai iekšējā tirgū 8. panta 3. punktu nosaka elektroniskās identifikācijas līdzekļu uzticamības līmeņu minimālās tehniskās specifikācijas un procedūras (OV L 235, 9.9.2015., 7. lpp.).

(2)  Komisijas 2015. gada 8. septembra Īstenošanas regula (ES) 2015/1501 par sadarbspējas sistēmu saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 910/2014 par elektronisko identifikāciju un uzticamības pakalpojumiem elektronisko darījumu veikšanai iekšējā tirgū saskaņā ar 12. panta 8. punktu (OV L 235, 9.9.2015., 1. lpp.).


Top