EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32015D0348

Komisijas Īstenošanas lēmums (ES) 2015/348 ( 2015. gada 2. marts ) par dažu mērķu, kas iekļauti valsts vai funkcionālo gaisa telpas bloku plānos, kuri iesniegti saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 549/2004, atbilstību Savienības mēroga darbības uzlabošanas mērķiem otrajam pārskata periodam (izziņots ar dokumenta numuru C(2015) 1293) Dokuments attiecas uz EEZ

OV L 60, 4.3.2015, p. 55–67 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force: This act has been changed. Current consolidated version: 19/12/2018

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec_impl/2015/348/oj

4.3.2015   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 60/55


KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS LĒMUMS (ES) 2015/348

(2015. gada 2. marts)

par dažu mērķu, kas iekļauti valsts vai funkcionālo gaisa telpas bloku plānos, kuri iesniegti saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 549/2004, atbilstību Savienības mēroga darbības uzlabošanas mērķiem otrajam pārskata periodam

(izziņots ar dokumenta numuru C(2015) 1293)

(Dokuments attiecas uz EEZ)

EIROPAS KOMISIJA,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2004. gada 10. marta Regulu (EK) Nr. 549/2004, ar ko nosaka pamatu Eiropas vienotās gaisa telpas izveidošanai (pamatregula) (1), un jo īpaši tās 11. panta 3. punkta c) apakšpunktu,

tā kā:

(1)

Saskaņā ar Regulu (EK) Nr. 549/2004 dalībvalstīm ir jāpieņem valsts vai funkcionālo gaisa telpas bloku (FAB) plāni, kas ietver saistošus valsts mērķus vai FAB līmeņa mērķus, nodrošinot atbilstību Savienības mēroga darbības uzlabošanas mērķiem. Šajā regulā ir arī noteikts, ka Komisijai, pamatojoties uz minētās regulas 11. panta 6. punkta d) apakšpunktā minētajiem kritērijiem, ir jānovērtē minēto mērķu atbilstība un ka Komisija var pieņemt lēmumu izdot ieteikumus, ja tā konstatē neatbilstību minētajiem kritērijiem. Sīkāk izstrādāti attiecīgie noteikumi ir izklāstīti Komisijas Īstenošanas regulā (ES) Nr. 390/2013 (2).

(2)

Ar Komisijas Īstenošanas lēmumu 2014/132/ES (3) tika pieņemti galveno darbības jomu – drošība, vide, veiktspēja un izmaksu efektivitāte – Savienības mēroga darbības uzlabošanas mērķi otrajā pārskata periodā (2015–2019).

(3)

Dalībvalstis līdz 2014. gada 1. jūlijam Komisijai iesniedza darbības uzlabošanas plānus, kuri visi bija izstrādāti FAB līmenī. Bija vairāki gadījumi, kad sākotnēji tika iesniegti tikai plānu projekti. Turklāt vairāki plāni pēc tam tika grozīti, papildinot tos vai labojot kļūdas (pēdējie – 2015. gada 9. janvārī). Novērtējumā Komisija balstījās uz jaunāko iesniegto informāciju.

(4)

Darbības izvērtēšanas iestāde, kam saskaņā ar Īstenošanas regulas (ES) Nr. 390/2013 3. pantu uzticēts sniegt palīdzību Komisijai darbības uzlabošanas sistēmas īstenošanā, 2014. gada 7. oktobrī iesniedza Komisijai sākotnējo novērtējuma ziņojumu un 2014. gada 15. decembrī – atjauninātu minētā ziņojuma versiju. Komisija no darbības izvērtēšanas iestādes saņēma arī ziņojumus, kas balstīti uz valsts uzraudzības iestāžu sniegto darbības uzlabošanas plānu un darbības uzlabošanas mērķu uzraudzības informāciju, kas iesniegta saskaņā ar Īstenošanas regulas (ES) Nr. 390/2013 18. panta 4. punktu.

(5)

Attiecībā uz galveno darbības jomu “drošība” – dalībvalstu iesniegto mērķu atbilstība drošības pārvaldības efektivitātei un nopietnības klasifikācijas piemērošanai, pamatojoties uz riska analīzes instrumenta (RAI) metodi, tika novērtēta saskaņā ar principiem, kas minēti Īstenošanas regulas (ES) Nr. 390/2013 IV pielikuma 2. punktā. Minētajā novērtējumā tika konstatēts, ka visu dalībvalstu iesniegtie mērķi attiecībā uz FABCE, UK-IR FAB, FABEC, Baltic FAB, Blue Med FAB, Danube FAB, DK-SE FAB, NEFAB un SW FAB atbilst attiecīgajam Savienības mēroga darbības uzlabošanas mērķim.

(6)

Attiecībā uz galveno darbības jomu “vide” – dalībvalstu iesniegto mērķu atbilstība tika novērtēta saskaņā ar Īstenošanas regulas (ES) Nr. 390/2013 IV pielikuma 3. punktā minētajiem principiem, izmantojot faktiskās trajektorijas horizontālā maršruta lidojuma efektivitātei noteiktās FAB atsauces vērtības, ko aprēķinājis tīkla vadītājs un kas ir noteiktas tīkla darbības plāna (2014–2018/2019) visjaunākajā – 2014. gada jūnija – redakcijā (tīkla darbības plāns), un kas, tās piemērojot, Savienības līmenī nodrošina, ka tiek sasniegts Savienības mēroga darbības uzlabošanas mērķis. Minētajā novērtējumā tika konstatēts, ka visu dalībvalstu iesniegtie mērķi attiecībā uz FABCE, UK-IR FAB, FABEC, Baltic FAB, Blue Med FAB, Danube FAB, DK-SE FAB, NEFAB un SW FAB atbilst attiecīgajam Savienības mēroga darbības uzlabošanas mērķim.

(7)

Attiecībā uz galveno darbības jomu “veiktspēja” – dalībvalstu iesniegto maršruta gaisa satiksmes plūsmas pārvaldības (ATFM) kavēšanās mērķu atbilstība tika novērtēta saskaņā ar Īstenošanas regulas (ES) Nr. 390/2013 IV pielikuma 4. punktā minētajiem principiem, izmantojot veiktspējai noteiktās attiecīgās FAB atsauces vērtības, ko aprēķinājis tīkla vadītājs un kas ir noteiktas tīkla darbības plānā, un kas, tās piemērojot, Savienības līmenī nodrošina, ka tiek sasniegts Savienības mēroga darbības uzlabošanas mērķis. Minētajā novērtējumā tika konstatēts, ka Apvienotās Karalistes un Īrijas iesniegtie mērķi attiecībā uz UK-IR FAB, Lietuvas un Polijas iesniegtie mērķi attiecībā uz Baltic FAB, Dānijas un Zviedrijas iesniegtie mērķi attiecībā uz DK-SE FAB un Igaunijas, Latvijas un Somijas iesniegtie mērķi attiecībā uz NEFAB atbilst attiecīgajam Savienības mēroga darbības uzlabošanas mērķim.

(8)

Attiecībā uz galveno darbības jomu “izmaksu efektivitāte” – dalībvalstu iesniegtie mērķi, kas izteikti maršruta aprēķinātajās vienotajās izmaksās, tika novērtēti saskaņā ar principiem, kas minēti Īstenošanas regulas (ES) Nr. 390/2013 IV pielikuma 5. punktā saistībā ar 1. punktu, ņemot vērā maršruta aprēķināto vienoto izmaksu tendenci otrajā pārskata periodā un kopējā pirmajā un otrajā pārskata periodā (2012.–2019.), pakalpojuma vienību skaitu (satiksmes prognozes) un maršruta aprēķināto vienoto izmaksu līmeni, salīdzinot ar dalībvalstīm, kam ir līdzīgi darbības un ekonomiskie apstākļi. Minētajā novērtējumā tika konstatēts, ka Apvienotās Karalistes un Īrijas iesniegtie mērķi attiecībā uz UK-IR FAB, Lietuvas un Polijas iesniegtie mērķi attiecībā uz Baltic FAB, Grieķijas, Kipras un Maltas iesniegtie mērķi attiecībā uz Blue Med FAB, Bulgārijas un Rumānijas iesniegtie mērķi attiecībā uz Danube FAB, Čehijas Republikas, Horvātijas, Slovēnijas un Ungārijas iesniegtie mērķi attiecībā uz FABCE, Portugāles un Spānijas (kontinentālā daļa un Kanāriju salu tarifikācijas zona) iesniegtie mērķi attiecībā uz FAB SW, Dānijas un Zviedrijas iesniegtie mērķi attiecībā uz DK-SE FAB un Igaunijas, Latvijas un Somijas iesniegtie mērķi attiecībā uz NEFAB atbilst attiecīgajam Savienības mēroga darbības uzlabošanas mērķim.

(9)

Tādēļ Komisija uzskata, ka mērķi, kas iekļauti darbības uzlabošanas plānos, kurus izstrādājusi Apvienotā Karaliste un Īrija attiecībā uz UK-IR FAB, Dānija un Zviedrija attiecībā uz DK-SE FAB, Lietuva un Polija attiecībā uz Baltic FAB un Igaunija, Latvija un Somija attiecībā uz NEFAB, visās četrās galvenajās darbības jomās atbilst Savienības mēroga darbības uzlabošanas mērķiem. Komisija turklāt uzskata, ka Beļģijas, Luksemburgas, Francijas, Nīderlandes un Vācijas iesniegtie mērķi attiecībā uz FABEC, Austrijas, Čehijas Republikas, Horvātijas, Slovākijas, Slovēnijas un Ungārijas iesniegtie mērķi attiecībā uz FABCE, Grieķijas, Itālijas, Kipras un Maltas iesniegtie mērķi attiecībā uz Blue Med FAB, Bulgārijas un Rumānijas iesniegtie mērķi attiecībā uz Danube FAB un Portugāles un Spānijas iesniegtie mērķi attiecībā uz SW FAB galvenajās darbības jomās “drošība” un “vide” atbilst Savienības mēroga darbības uzlabošanas mērķiem. Komisija arī uzskata, ka Grieķijas, Kipras un Maltas iesniegtie mērķi attiecībā uz Blue Med FAB, Bulgārijas un Rumānijas iesniegtie mērķi attiecībā uz Danube FAB, Čehijas Republikas, Horvātijas, Slovēnijas un Ungārijas iesniegtie mērķi attiecībā uz FAB CE un Portugāles un Spānijas iesniegtie mērķi attiecībā uz SW FAB galvenajā darbības jomā “izmaksu efektivitāte” atbilst Savienības mēroga darbības uzlabošanas mērķiem. Tādēļ attiecībā uz visiem minētajiem mērķiem nav nepieciešams izdot ieteikumus, lai attiecīgās valsts uzraudzības iestādes sniegtu pārskatītus mērķus. Attiecībā uz minēto dalībvalstu iesniegtajiem mērķiem, kas neatbilst attiecīgajiem Savienības mēroga darbības uzlabošanas mērķiem, Komisija ir izdevusi ieteikumus, kas izklāstīti Komisijas Īstenošanas lēmumā par mērķu neatbilstību C(2015) 1263.

(10)

Šajā lēmumā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar Vienotās gaisa telpas komitejas atzinumu,

IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

1. pants

Mērķi, kas iekļauti saskaņā ar Regulu (EK) Nr. 549/2004 iesniegtajos darbības uzlabošanas plānos un kas ir uzskaitīti pielikumā, atbilst Savienības mēroga darbības uzlabošanas mērķiem otrajam pārskata periodam, kas noteikti Īstenošanas lēmumā 2014/132/ES.

2. pants

Šis lēmums ir adresēts dalībvalstīm.

Briselē, 2015. gada 2. martā

Komisijas vārdā –

Komisijas locekle

Violeta BULC


(1)  OV L 96, 31.3.2004., 1. lpp.

(2)  Komisijas 2013. gada 3. maija Īstenošanas regula (ES) Nr. 390/2013, ar ko nosaka aeronavigācijas pakalpojumu un tīkla funkciju darbības uzlabošanas sistēmu (OV L 128, 9.5.2013., 1. lpp.).

(3)  Komisijas 2014. gada 11. marta Īstenošanas lēmums 2014/132/ES noteikt gaisa satiksmes pārvaldības tīkla Savienības mēroga darbības uzlabošanas mērķus un brīdinājuma robežvērtības otrajam pārskata periodam no 2015. līdz 2019. gadam (OV L 71, 12.3.2014., 20. lpp.).


PIELIKUMS

Galveno darbības jomu “drošība”, “vide”, “veiktspēja” un “izmaksu efektivitāte” darbības uzlabošanas mērķi, kuri iekļauti valsts vai funkcionālo gaisa telpas bloku plānos, kas iesniegti saskaņā ar Regulu (EK) Nr. 549/2004, un kuri atbilst Savienības mēroga darbības uzlabošanas mērķiem otrajam pārskata periodam

GALVENĀ DARBĪBAS JOMA “DROŠĪBA”

Drošības pārvaldības efektivitāte (EOSM) un nopietnības klasifikācijas piemērošana, pamatojoties uz riska analīzes instrumentu (RAI) metodi

DALĪBVALSTS

FAB

EOSM

“ATM zeme” līmenis % (RAI)

“ATM vispārējais” līmenis % (RAI)

 

VALSTS

līmenis

ANSP

līmenis

2017

2019

2017

2019

 

SC

citi MO

SMI

RI

ATM-S

SMI

RI

ATM-S

SMI

RI

ATM-S

SMI

RI

ATM-S

Austrija

FAB CE

C

D

D

94,17

93,33

80

100

100

100

80

80

80

80

80

100

Horvātija

Čehijas Republika

Ungārija

Slovākija

Slovēnija

Īrija

UK – IR

C

C

D

80

80

80

100

100

100

80

80

80

80

80

100

Apvienotā Karaliste

Beļģija/Luksemburga

FAB EC

C

C

D

≥ 80

≥ 80

≥ 80

100

100

100

≥ 80

≥ 80

≥ 80

≥ 80

≥ 80

100

Francija

Vācija

Nīderlande

[Šveice]

Polija

Baltic

C

C

D

≥ 80

≥ 80

≥ 80

100

100

100

≥ 80

≥ 80

≥ 80

90

90

100

Lietuva

Kipra

Blue Med

C

C

D

80

80

80

100

100

100

80

80

80

95

95

100

Grieķija

Itālija

Malta

Bulgārija

Danube

C

C

D

90

90

80

100

100

100

80

85

80

90

90

100

Rumānija

Dānija

DK – SE

C

C

D

80

80

80

100

100

100

80

80

80

80

80

100

Zviedrija

Igaunija

NEFAB

C

C

D

95

95

85

100

100

100

90

90

85

100

100

100

Somija

Latvija

[Norvēģija]

Portugāle

SW

C

D

D

90

90

90

100

100

100

80

80

90

80

80

100

Spānija

Saīsinājumi

SC

pārvaldības mērķis “drošības kultūra”, kas minēts Īstenošanas regulas (ES) Nr. 390/2013 I pielikuma 2. iedaļas 1.1. punkta a) apakšpunktā.

Cits MO

pārvaldības mērķi, kas minēti Īstenošanas regulas (ES) Nr. 390/2013 I pielikuma 2. iedaļas 1.1. punkta a) apakšpunktā, izņemot “drošības kultūra”.

RI

šķēršļi uz skrejceļa.

SMI

minimālās distances neievērošana.

ATM-S

ar ATM saistīti atgadījumi.

GALVENĀ DARBĪBAS JOMA “VIDE”

Faktiskās trajektorijas horizontālā maršruta lidojuma efektivitāte

Dalībvalsts

FAB

VIDES FAB MĒRĶIS (%)

2019

Austrija

FAB CE

1,81

Horvātija

Čehijas Republika

Ungārija

Slovākija

Slovēnija

Īrija

UK – IR

2,99

Apvienotā Karaliste

Beļģija/Luksemburga

FAB EC

2,96

Francija

Vācija

Nīderlande

[Šveice]

Polija

Baltic

1,36

Lietuva

Kipra

Blue Med

2,45

Grieķija

Itālija

Malta

Bulgārija

Danube

1,37

Rumānija

Dānija

DK – SE

1,19

Zviedrija

Igaunija

NEFAB

1,22

Somija

Latvija

[Norvēģija]

Portugāle

SW

3,28

Spānija

GALVENĀ DARBĪBAS JOMA “VEIKTSPĒJA”

Maršruta gaisa satiksmes plūsmas pārvaldības (ATFM) kavēšanās (min/lidojums)

Dalībvalsts

FAB

Maršruta veiktspējas FAB mērķis

2015

2016

2017

2018

2019

Īrija

UK – IR

0,25

0,26

0,26

0,26

0,26

Apvienotā Karaliste

Polija

Baltic

0,21

0,21

0,21

0,22

0,22

Lietuva

Dānija

DK – SE

0,10

0,10

0,10

0,09

0,09

Zviedrija

Igaunija

NEFAB

0,12

0,12

0,13

0,13

0,13

Somija

Latvija

[Norvēģija]

GALVENĀ DARBĪBAS JOMA “IZMAKSU EFEKTIVITĀTE”

Apzīmējumi:

Apzīmējums

Postenis

Vienības

(A)

Kopējās maršruta aprēķinātās izmaksas

(nominālā izteiksmē un valsts valūtā)

(B)

Inflācija

(%)

(C)

Inflācijas indekss

(100 = 2009)

(D)

Kopējās maršruta aprēķinātās izmaksas

(reālās 2009. gada cenās un valsts valūtā)

(E)

Kopējās maršruta apkalpošanas vienības

(TSU)

(F)

Maršruta aprēķinātās vienotās izmaksas (DUC)

(reālās 2009. gada cenās un valsts valūtā)

BALTIC FAB

Tarifikācijas zona – Lietuva, valūta – EUR

 

2015

2016

2017

2018

2019

(A)

23 316 993

23 342 321

24 186 978

25 093 574

25 748 766

(B)

1,7 %

2,2 %

2,5 %

2,2 %

2,2 %

(C)

112,9

115,4

118,4

121,0

123,7

(D)

20 652 919

20 223 855

20 434 886

20 737 566

20 814 037

(E)

490 928

508 601

524 877

541 672

559 548

(F)

42,07

39,76

38,93

38,28

37,20


Tarifikācijas zona – Polija, valūta – PLN

 

2015

2016

2017

2018

2019

(A)

658 592 342

687 375 337

713 570 963

730 747 925

749 146 920

(B)

2,4 %

2,5 %

2,5 %

2,5 %

2,5 %

(C)

115,9

118,7

121,7

124,8

127,9

(D)

568 474 758

578 848 069

586 251 473

585 720 606

585 822 496

(E)

4 362 840

4 544 000

4 699 000

4 861 000

5 039 000

(F)

130,30

127,39

124,76

120,49

116,26

BLUE MED FAB

Tarifikācijas zona – Kipra, valūta – EUR

 

2015

2016

2017

2018

2019

(A)

52 708 045

53 598 493

55 916 691

57 610 277

59 360 816

(B)

1,6 %

1,7 %

1,7 %

1,8 %

2,0 %

(C)

112,9

114,8

116,8

118,9

121,3

(D)

46 681 639

46 676 772

47 881 610

48 459 560

48 952 987

(E)

1 395 081

1 425 773

1 457 140

1 489 197

1 521 959

(F)

33,46

32,74

32,86

32,54

32,16


Tarifikācijas zona – Grieķija, valūta – EUR

 

2015

2016

2017

2018

2019

(A)

147 841 464

151 226 557

155 317 991

156 939 780

164 629 376

(B)

0,3 %

1,1 %

1,2 %

1,3 %

1,6 %

(C)

107,9

109,1

110,4

111,8

113,6

(D)

136 958 572

138 630 543

140 635 901

140 350 008

144 936 752

(E)

4 231 888

4 318 281

4 404 929

4 492 622

4 599 834

(F)

32,36

32,10

31,93

31,24

31,51


Tarifikācijas zona – Malta, valūta – EUR

 

2015

2016

2017

2018

2019

(A)

17 736 060

19 082 057

20 694 940

21 720 523

22 752 314

(B)

1,7 %

1,8 %

1,7 %

1,7 %

1,7 %

(C)

111,9

114,0

115,9

117,9

119,9

(D)

15 844 908

16 745 957

17 857 802

18 429 483

18 982 242

(E)

609 000

621 000

634 000

653 000

672 000

(F)

26,02

26,97

28,17

28,22

28,25

DANUBE FAB

Tarifikācijas zona – Bulgārija, valūta – BGN

 

2015

2016

2017

2018

2019

(A)

166 771 377

172 805 739

178 045 986

181 582 049

184 412 180

(B)

0,9 %

1,8 %

2,2 %

2,2 %

2,2 %

(C)

110,1

112,1

114,5

117,0

119,6

(D)

151 495 007

154 219 178

155 475 340

155 149 844

154 176 130

(E)

2 627 000

2 667 000

2 903 000

2 984 837

3 090 000

(F)

57,67

57,82

53,56

51,98

49,90


Tarifikācijas zona – Rumānija, valūta – RON

 

2015

2016

2017

2018

2019

(A)

690 507 397

704 650 329

718 659 958

735 119 853

753 216 461

(B)

3,1 %

3,0 %

2,8 %

2,8 %

2,7 %

(C)

126,9

130,7

134,4

138,2

141,9

(D)

543 963 841

538 937 162

534 681 066

532 030 334

530 795 951

(E)

4 012 887

4 117 019

4 219 063

4 317 155

4 441 542

(F)

135,55

130,90

126,73

123,24

119,51

DĀNIJAS–ZVIEDRIJAS FAB

Tarifikācijas zona – Dānija, valūta – DKK

 

2015

2016

2017

2018

2019

(A)

726 872 134

724 495 393

735 983 926

749 032 040

750 157 741

(B)

1,8 %

2,2 %

2,2 %

2,2 %

2,2 %

(C)

111,6

114,1

116,6

119,1

121,8

(D)

651 263 654

635 160 606

631 342 985

628 704 443

616 095 213

(E)

1 553 000

1 571 000

1 589 000

1 608 000

1 628 000

(F)

419,36

404,30

397,32

390,99

378,44


Tarifikācijas zona – Zviedrija, valūta – SEK

 

2015

2016

2017

2018

2019

(A)

1 951 544 485

1 974 263 091

1 970 314 688

1 964 628 986

1 958 887 595

(B)

1,6 %

2,4 %

2,1 %

2,0 %

2,0 %

(C)

106,1

108,6

110,9

113,1

115,4

(D)

1 840 204 091

1 817 994 673

1 777 040 937

1 737 169 570

1 698 130 296

(E)

3 257 000

3 303 000

3 341 000

3 383 000

3 425 000

(F)

565,00

550,41

531,89

513,50

495,80

FAB CE

Tarifikācijas zona – Horvātija, valūta – HRK

 

2015

2016

2017

2018

2019

(A)

670 066 531

687 516 987

691 440 691

687 394 177

674 346 800

(B)

0,2 %

1,0 %

1,5 %

2,5 %

2,5 %

(C)

109,2

110,4

112,0

114,8

117,7

(D)

613 414 184

622 991 131

617 287 272

598 707 050

573 017 597

(E)

1 763 000

1 783 000

1 808 000

1 863 185

1 926 787

(F)

347,94

349,41

341,42

321,34

297,40


Tarifikācijas zona – Čehijas Republika, valūta – CZK

 

2015

2016

2017

2018

2019

(A)

3 022 287 900

3 087 882 700

3 126 037 100

3 149 817 800

3 102 014 900

(B)

1,9 %

2,0 %

2,0 %

2,0 %

2,0 %

(C)

111,5

113,7

116,0

118,3

120,7

(D)

2 710 775 667

2 715 303 433

2 694 955 079

2 662 212 166

2 570 401 338

(E)

2 548 000

2 637 000

2 717 000

2 795 000

2 881 000

(F)

1 063,88

1 029,69

991,89

952,49

892,19


Tarifikācijas zona – Ungārija, valūta – HUF

 

2015

2016

2017

2018

2019

(A)

28 133 097 383

29 114 984 951

29 632 945 277

30 406 204 408

31 345 254 629

(B)

1,8 %

3,0 %

3,0 %

3,0 %

3,0 %

(C)

119,3

122,8

126,5

130,3

134,2

(D)

23 587 547 923

23 699 795 100

23 418 852 735

23 330 056 076

23 350 067 982

(E)

2 457 201

2 364 165

2 413 812

2 453 639

2 512 526

(F)

9 599,36

10 024,60

9 702,02

9 508,35

9 293,46


Tarifikācijas zona – Slovēnija, valūta – EUR

 

2015

2016

2017

2018

2019

(A)

32 094 283

33 168 798

33 870 218

34 392 801

35 029 005

(B)

1,6 %

2,1 %

1,9 %

2,0 %

2,0 %

(C)

111,9

114,3

116,5

118,8

121,2

(D)

28 675 840

29 018 678

29 079 819

28 949 500

28 906 876

(E)

481 500

499 637

514 217

529 770

546 470

(F)

59,56

58,08

56,55

54,65

52,90

NEFAB

Tarifikācijas zona – Igaunija, valūta – EUR

 

2015

2016

2017

2018

2019

(A)

23 098 175

24 757 151

25 985 553

27 073 003

28 182 980

(B)

3,0 %

3,1 %

3,0 %

3,0 %

3,0 %

(C)

123,3

127,1

130,9

134,8

138,9

(D)

18 739 585

19 481 586

19 852 645

20 081 013

20 295 459

(E)

774 641

801 575

827 117

855 350

885 643

(F)

24,19

24,30

24,00

23,48

22,92


Tarifikācijas zona – Somija, valūta – EUR

 

2015

2016

2017

2018

2019

(A)

45 050 000

45 596 000

46 064 000

46 321 000

46 468 000

(B)

1,5 %

1,7 %

1,9 %

2,0 %

2,0 %

(C)

114,4

116,4

118,6

121,0

123,4

(D)

39 368 663

39 179 750

38 843 860

38 294 684

37 662 953

(E)

792 600

812 000

827 000

843 000

861 000

(F)

49,67

48,25

46,97

45,43

43,74


Tarifikācijas zona – Latvija, valūta – EUR

 

2015

2016

2017

2018

2019

(A)

22 680 662

23 118 000

23 902 000

24 692 818

25 534 000

(B)

2,5 %

2,3 %

2,3 %

2,3 %

2,3 %

(C)

109,7

112,2

114,8

117,4

120,1

(D)

20 683 885

20 603 685

20 823 477

21 028 777

21 256 247

(E)

802 000

824 000

844 000

867 000

890 000

(F)

25,79

25,00

24,67

24,25

23,88

SW FAB

Tarifikācijas zona – Portugāle, valūta – EUR

 

2015

2016

2017

2018

2019

(A)

111 331 252

117 112 878

121 117 127

124 427 807

127 871 286

(B)

1,2 %

1,5 %

1,5 %

1,5 %

1,5 %

(C)

110,5

112,2

113,8

115,5

117,3

(D)

100 758 704

104 424 905

106 399 345

107 692 336

109 037 112

(E)

3 095 250

3 104 536

3 122 232

3 147 209

3 171 128

(F)

32,55

33,64

34,08

34,22

34,38

SPĀNIJA

Tarifikācijas zona – Spānija (kontinentālā daļa), valūta – EUR

 

2015

2016

2017

2018

2019

(A)

620 443 569

622 072 583

622 240 962

625 580 952

627 777 294

(B)

0,8 %

0,9 %

1,0 %

1,0 %

1,1 %

(C)

110,6

111,6

112,7

113,9

115,1

(D)

561 172 369

557 638 172

552 025 959

549 379 889

545 563 910

(E)

8 880 000

8 936 000

9 018 000

9 128 000

9 238 000

(F)

63,20

62,40

61,21

60,19

59,06


Tarifikācijas zona – Spānija (Kanāriju salas), valūta – EUR

 

2015

2016

2017

2018

2019

(A)

98 528 223

98 750 683

99 003 882

98 495 359

98 326 935

(B)

0,8 %

0,9 %

1,0 %

1,0 %

1,1 %

(C)

110,6

111,6

112,7

113,9

115,1

(D)

89 115 786

88 522 066

87 832 072

86 497 790

85 450 091

(E)

1 531 000

1 528 000

1 531 000

1 537 000

1 543 000

(F)

58,21

57,93

57,37

56,28

55,38

UK-IR FAB

Tarifikācijas zona – Īrija, valūta – EUR

 

2015

2016

2017

2018

2019

(A)

118 046 200

121 386 700

125 595 100

129 364 400

130 778 800

(B)

1,1 %

1,2 %

1,4 %

1,7 %

1,7 %

(C)

103,7

105,0

106,4

108,2

110,1

(D)

113 811 728

115 644 664

118 001 964

119 511 684

118 798 780

(E)

4 000 000

4 049 624

4 113 288

4 184 878

4 262 135

(F)

28,45

28,56

28,69

28,56

27,87


Tarifikācijas zona – Apvienotā Karaliste, valūta – GBP

 

2015

2016

2017

2018

2019

(A)

686 348 218

687 119 724

690 004 230

682 569 359

673 089 111

(B)

1,9 %

1,9 %

2,0 %

2,0 %

2,0 %

(C)

118,2

120,5

122,9

125,3

127,8

(D)

580 582 809

570 397 867

561 561 156

544 617 914

526 523 219

(E)

10 244 000

10 435 000

10 583 000

10 758 000

10 940 000

(F)

56,68

54,66

53,06

50,62

48,13


Top