EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32007D0837

2007/837/EK: Komisijas Lēmums ( 2007. gada 30. novembris ), ar kuru Eiropas Parlamenta un Padomes Lēmumu Nr. 575/2007/EK īsteno attiecībā uz stratēģisko pamatnostādņu pieņemšanu 2008.–2013. gadam (izziņots ar dokumenta numuru K(2007) 5822)

OV L 330, 15.12.2007, p. 48–50 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2007/837/oj

15.12.2007   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 330/48


KOMISIJAS LĒMUMS

(2007. gada 30. novembris),

ar kuru Eiropas Parlamenta un Padomes Lēmumu Nr. 575/2007/EK īsteno attiecībā uz stratēģisko pamatnostādņu pieņemšanu 2008.–2013. gadam

(izziņots ar dokumenta numuru K(2007) 5822)

(Autentiski ir tikai teksti angļu, bulgāru, čehu, franču, grieķu, holandiešu, igauņu, itāļu, latviešu, lietuviešu, maltiešu, poļu, portugāļu, rumāņu, slovāku, slovēņu, somu, spāņu, ungāru, vācu un zviedru valodā)

(2007/837/EK)

EIROPAS KOPIENU KOMISIJA,

ņemot vērā Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2007. gada 23. maija Lēmumu Nr. 575/2007/EK, ar kuru izveido Eiropas Atgriešanās fondu laika posmam no 2008. līdz 2013. gadam kā daļu no vispārīgās programmas “Solidaritāte un migrācijas plūsmu pārvaldība” (1), un jo īpaši tā 18. pantu,

tā kā:

(1)

Komisijai jāizstrādā stratēģiskās pamatnostādnes, kurās nosaka Fonda veicamo pasākumu struktūru attiecībā uz daudzgadu plānošanas periodu no 2008. līdz 2013. gadam.

(2)

Pamatnostādnēs jānosaka prioritātes un, saskaņā ar Lēmuma Nr. 575/2007/EK 15. panta 4. punktu, īpašas prioritātes, kas tajās dalībvalstīs, uz ko neattiecas Kohēzijas fonds, ļauj palielināt Kopienas ieguldījumu līdz 75 % projektos, ko līdzfinansē no Fonda līdzekļiem.

(3)

Saskaņā ar 1. un 2. pantu Protokolā par Dānijas nostāju, kas pievienots Līgumam par Eiropas Savienību un Eiropas Kopienas dibināšanas līgumam, šis lēmums nav Dānijai saistošs un nav jāpiemēro.

(4)

Saskaņā ar 3. pantu Protokolā par Apvienotās Karalistes un Īrijas nostāju, kurš pievienots Līgumam par Eiropas Savienību un Eiropas Kopienas dibināšanas līgumam, Īrija 2005. gada 6. septembra vēstulē ir paziņojusi, ka vēlas piedalīties Lēmuma Nr. 575/2007/EK pieņemšanā un piemērošanā.

(5)

Saskaņā ar 3. pantu Protokolā par Apvienotās Karalistes un Īrijas nostāju, kurš pievienots Līgumam par Eiropas Savienību un Eiropas Kopienas dibināšanas līgumam, Apvienotā Karaliste 2005. gada 27. oktobra vēstulē ir paziņojusi, ka vēlas piedalīties Lēmuma Nr. 575/2007/EK pieņemšanā un piemērošanā.

(6)

Šajā lēmumā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar atzinumu, ko sniegusi apvienotā komiteja “Solidaritāte un migrācijas plūsmu pārvaldība”, kas izveidota saskaņā ar 56. pantu Eiropas Parlamenta un Padomes 2007. gada 23. maija Lēmumā Nr. 574/2007/EK, ar ko laikposmam no 2007. gada līdz 2013. gadam izveido Eiropas Ārējo robežu fondu kā daļu no vispārīgās programmas “Solidaritāte un migrācijas plūsmu pārvaldība” (2),

IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

1. pants

Pamatnostādnes, kurās noteiktas daudzgadu plānošanas prioritātes un īpašās prioritātes 2008.–2013. gadam, ir noteiktas pielikumā.

2. pants

Šis lēmums ir adresēts Beļģijas Karalistei, Bulgārijas Republikai, Čehijas Republikai, Vācijas Federatīvajai Republikai, Igaunijas Republikai, Īrijai, Grieķijas Republikai, Spānijas Karalistei, Francijas Republikai, Itālijas Republikai, Kipras Republikai, Latvijas Republikai, Lietuvas Republikai, Luksemburgas Lielhercogistei, Ungārijas Republikai, Maltas Republikai, Nīderlandes Karalistei, Austrijas Republikai, Polijas Republikai, Portugāles Republikai, Rumānijai, Slovēnijas Republikai, Slovākijas Republikai, Somijas Republikai, Zviedrijas Karalistei un Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajai Karalistei.

Briselē, 2007. gada 30. novembrī

Komisijas vārdā

priekšsēdētāja vietnieks

Franco FRATTINI


(1)  OV L 144, 6.6.2007., 45. lpp.

(2)  OV L 144, 6.6.2007., 22. lpp.


PIELIKUMS

Turpmāk izklāstītās pamatnostādnes jāskata kontekstā ar migrācijas plūsmu efektīvākas pārvaldības attīstīšanu visos posmos, ko 1999. gadā ierosināja Tamperes Eiropadome, ieskaitot kopīgu atgriešanās politiku un cīņu pret nelegālo imigrāciju.

Izstrādājot savu daudzgadu programmu projektus, dalībvalstīm šā fonda ietvaros pieejamie līdzekļi jāparedz trim no četrām tālāk uzskaitītajām prioritātēm, ļaujot tām izlemt par efektīvāko finanšu līdzekļu sadalījumu, kas tām piešķirti atbilstoši to vajadzībām.

1. PRIORITĀTE.   Atbalsts dalībvalstu stratēģiskas pieejas atgriešanās pārvaldībai izstrādei

Tas paredz integrētas atgriešanās pārvaldības izstrādi visās tās dimensijās. Saskaņā ar Lēmuma Nr. 575/2007/EK 3. panta 2. punktu integrēta atgriešanās pārvaldība jābalsta uz personu, kas varētu atgriezties, visaptverošu situācijas novērtējumu dalībvalstī un viņu izcelsmes valstīs, kā arī uz problēmām, kas saistītas ar paredzētajām darbībām, tai jāizvirza mērķi šādām darbībām un jāparedz plašs pasākumu klāsts, kuros galvenais uzsvars likts uz efektīvu un stabilu atgriešanos, ieskaitot piespiedu atgriešanas sagatavošanu, īstenošanu un pēcpārbaudi.

Šīs prioritātes ietvaros Kopienas ieguldījumu var palielināt līdz 75 % integrētiem atgriešanās plāniem, kas pievēršas šādām īpašām prioritātēm:

1)

atbalstītas brīvprātīgas atgriešanās programmas;

2)

stimuli skaidrā naudā un pasākumi, lai pievērstos neaizsargātu personu, kas atgriežas, īpašajai situācijai;

3)

integrēti atgriešanās plāni, kas atbalsta tādu trešo valstu valstspiederīgo vai bezvalstnieku, uz kuriem neattiecas Kopienas atpakaļuzņemšanas nolīgumi vai valstu divpusējie atpakaļuzņemšanas nolīgumi, atgriešanos uz tādām izcelsmes, iepriekšējās dzīvesvietas vai tranzīta valstīm, ar kurām sadarbība atgriešanās jomā ir īpaši sarežģīta.

2. PRIORITĀTE.   Atbalsts dalībvalstu sadarbībai atgriešanās pārvaldības jomā

Tas paredz integrētu atgriešanās plānu izveidi un īstenošanu, kā arī sadarbību konkrētās integrētās atgriešanās pārvaldības jomās, piemēram, kopīgu piespiedu atgriešanu, izmantojot gaisa vai sauszemes transportu, sagatavošanu, īstenošanu un pēcpārbaudi.

Šīs prioritātes ietvaros Kopienas ieguldījumu var palielināt līdz 75 % projektiem, kas pievēršas šādām īpašām prioritātēm:

integrētie atgriešanās plāni, kas izstrādāti un arī tiks īstenoti sadarbībā ar citām dalībvalstīm un, ja vajadzīgs, ar Frontex aģentūru, nevalstiskajām organizācijām un/vai starptautiskajām organizācijām nolūkā apvienot dažādas prasmes, pieredzi un resursus, kādi ir dalībvalstu iestādēm un attiecīgā gadījumā citām iesaistītajām organizācijām.

3. PRIORITĀTE.   Atbalsts īpašiem inovatīviem starptautiskiem vai valsts līmeņa atgriešanās pārvaldības instrumentiem

Tas paredz izveidot vai uzlabot konsultāciju un atgriešanās informatīvos pasākumus, personu reintegrācijas pasākumus valstī, kurā tās atgriežas, sadarbības veidus ar konsulārajiem un/vai imigrācijas dienestiem, tostarp apmācības, kā arī pasākumus nolūkā iegūt informāciju par trešo valstu valstspiederīgajiem vai bezvalstniekiem, par kuriem nav dokumentācijas.

Šīs prioritātes ietvaros Kopienas ieguldījumu var palielināt līdz 75 % projektiem, kas pievēršas šādām īpašām prioritātēm:

1)

projekti, kuros tiek ierosināti īpaši inovatīvi veidi un līdzekļi, kā informēt un konsultēt personas, kas varētu atgriezties, par situāciju valstīs, uz kurām atgriežas, un/vai citi inovatīvi stimuli, lai palielinātu personu, kas atgriežas brīvprātīgi, skaitu, balstoties uz attiecīgo personu cieņas respektēšanu;

2)

projekti, kuru ietvaros tiek pārbaudītas jaunas darba metodes, lai paātrinātu personu, kas atgriežas, dokumentēšanas procesu sadarbībā ar trešo valstu konsulārajām iestādēm un imigrācijas dienestiem.

4. PRIORITĀTE.   Atbalsts Kopienas standartiem un paraugprakse atgriešanās pārvaldības jomā

Tas paredz esošo un turpmāko kopīgo standartu piemērošanu, kā minēts Lēmuma Nr. 575/2007/EK 13. un 14. apsvērumā, un starptautiskās un valsts līmeņa paraugprakses un sadarbības veidu ar attiecīgajām citu dalībvalstu iestādēm veicināšanu, piemēram, izmantojot Iconet.

Šīs prioritātes ietvaros Kopienas ieguldījumu var palielināt līdz 75 % projektiem, kas pievēršas šādām īpašām prioritātēm:

1)

novērtējumi un braucieni, lai noteiktu atgriešanās programmu, instrumentu un procesu progresu;

2)

valsts līmenī veiktie pasākumi, lai nodrošinātu kopīgu uz atgriešanos attiecīgu standartu taisnīgu un efektīvu īstenošanu, kā noteikts Kopienas atgriešanās jomas tiesību aktos, ieskaitot speciālistu apmācību.


Top