Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32002R1748

Padomes Regula (EK, Euratom) Nr. 1748/2002 (2002. gada 30. septembris), kas iestādes modernizācijas sakarā ievieš īpašus pasākumus attiecībā uz Eiropas Parlamentā pastāvīgā darbā iecelto Eiropas Kopienu ierēdņu un Eiropas Parlamenta politiskajās grupās strādājošo pagaidu darbinieku darba attiecību pārtraukšanu

OV L 264, 2.10.2002, p. 9–12 (ES, DA, DE, EL, EN, FR, IT, NL, PT, FI, SV)

Šis dokuments ir publicēts īpašajā(-os) izdevumā(–os) (CS, ET, LV, LT, HU, MT, PL, SK, SL)

Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 31/12/2004

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2002/1748/oj

32002R1748



Oficiālais Vēstnesis L 264 , 02/10/2002 Lpp. 0009 - 0012


Padomes Regula (EK, Euratom) Nr. 1748/2002

(2002. gada 30. septembris),

kas iestādes modernizācijas sakarā ievieš īpašus pasākumus attiecībā uz Eiropas Parlamentā pastāvīgā darbā iecelto Eiropas Kopienu ierēdņu un Eiropas Parlamenta politiskajās grupās strādājošo pagaidu darbinieku darba attiecību pārtraukšanu

EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

ņemot vērā Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu, un jo īpaši tā 283. pantu,

ņemot vērā priekšlikumu, ko Komisija iesniedza pēc apspriešanās ar Civildienesta noteikumu komiteju,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta atzinumu [1],

ņemot vērā Tiesas atzinumu [2],

ņemot vērā Revīzijas palātas atzinumu [3],

tā kā:

(1) Eiropas Parlaments pilnībā pārstrukturē darbu no 1997. gada, kad birojs pieņēma jauno personāla politiku, kuras pamatā ir jauni uzdevumi, ko Eiropas Parlamentam izvirza Līgumi.

(2) Ņemot vērā četru gadu pieredzi, kas gūta, īstenojot šo jauno politiku, un lai izveidotu ilgtermiņa darbā pieņemšanas politiku, ievērojot paredzamas prasības pēc īpašām nepieciešamām prasmēm, Eiropas Parlaments pētīja savas cilvēkresursu prasības turpmākajiem gadiem kā daļu uzdevuma izveidot pienākumu un uzdevumu darba sarakstu.

(3) Eiropas Parlaments dara visu, kas vajadzīgs, galvenokārt nodrošinot apmācību, lai palīdzētu citā amatā pārceltajiem darbiniekiem, cik vien iespējams labi un efektīvi pielāgoties.

(4) Tomēr uzskata, ka to ierēdņu un politiskajās grupās strādājošo pagaidu darbinieku kvalifikācija, kam jau ir 55 gadi un kas nostrādājuši civildienestā vismaz 15 gadus, pārāk lielā mērā neatbilst to pildāmajiem pienākumiem.

(5) Eiropas Parlamentam ir vajadzīgas jaunas profesionālās prasmes un tā štatu plāna atkārtota līdzsvarošana, bet to ierēdņu skaits, kuri pensionējas parastajā pensionēšanās vecumā, nebūs pietiekams, lai pieņemamā laikā varētu nodrošināt vajadzīgo kvalifikāciju, pieņemot darbā jaunus ierēdņus un pagaidu darbiniekus.

(6) Tāpēc, lai varētu efektīvi uzraudzīt šīs Regulas īstenošanu, kopā ar iekšējiem administratīvajiem noteikumiem būtu jāpieņem īpaši pasākumi attiecībā uz dienesta attiecību pārtraukšanu.

(7) Šie pasākumi jāpiemēro, cik vien iespējams atbilstoši šīs regulas noteikumiem, pienācīgi ņemot vērā ģeogrāfisko līdzsvaru.

(8) Šiem pasākumiem jābūt neitrāliem attiecībā uz budžetu. Tādēļ budžeta lēmējinstitūcijai jāizveido uzraudzības mehānisms,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

Civildienesta interesēs un lai ņemtu vērā to vajadzību atjaunot kvalifikāciju, kas rodas procesā, kad resursus pielāgo darbībām, Eiropas Parlamentu ar šo pilnvaro līdz 2004. gada 31. decembrim pieņemt pasākumus attiecībā uz to, kā Civildienesta noteikumu 47. panta nozīmē un ar šajā regulā precizētajiem nosacījumiem pārtrauc dienesta attiecības ar ierēdņiem un politiskajās grupās strādājošiem pagaidu darbiniekiem, kam jau ir 55 gadi un kas civildienestā nostrādājuši vismaz 15 gadus, izņemot A 1 un A 2 kategoriju.

2. pants

Kopējais to ierēdņu skaits, uz kuriem attiecas 1. punktā minētie pasākumi, ir 100. Kopējais to politiskajās grupās strādājošo pagaidu darbinieku skaits, uz kuriem attiecas 1. punktā minētie pasākumi, ir 24.

Budžeta neitralitāti uzrauga gada budžeta procedūrā. Tādēļ iestāde, kas kompetenta iecelt amatā, ņemot vērā saistību starp to ierēdņu skaitu, ar kuriem pārtrauktas dienesta attiecības, un darbā pieņemto ierēdņu skaitu, atbilstošā laikā ziņo budžeta lēmējinstitūcijai, apliecinot, ka budžeta neitralitātes nosacījums ir ievērots.

3. pants

Nepārsniedzot 2. pantā noteiktos ierobežojumus un pienācīgi ņemot vērā civildienesta intereses, Eiropas Parlaments, apspriedies ar apvienoto komiteju, no tiem ierēdņiem un politiskajās grupās strādājošiem darbiniekiem, kas iesnieguši iesniegumu attiecībā uz 1. pantā paredzēto dienesta attiecību pārtraukšanu, izraugās tos, kuriem tas vēlas piemērot šo pasākumu.

Tas apsver, kuri ierēdņi un pagaidu darbinieki, ko skāruši reorganizācijas pasākumi un pasākumi, ar kuriem resursus pielāgo darbībām, jo īpaši attiecībā uz pārcelšanu citā amatā, vispirms uzskatāmi par pārāk lielā mērā neatbilstošiem to pildāmajiem pienākumiem. Tas ņem vērā, cik lielā mērā tiem vajadzīga apmācība, lai tie varētu izpildīt savus uzdevumus, to vecumu, spējas, veikumu, uzvedību darbā, ģimenes apstākļus un darba stāžu.

4. pants

1. Bijušajiem ierēdņiem un pagaidu darbiniekiem, ar kuriem pārtrauktas dienesta attiecības saskaņā ar 1. pantu, ir tiesības saņemt mēneša pabalstu, ko, kā norādīts šīs regulas pielikumā, nosaka procentuāli no pēdējās pamatalgas, kuru, pārtraucot dienesta attiecības, tas saņēmis atbilstoši vecumam un darba stāžam. Pēdējā pamatalga ir alga, kas atbilst attiecīgā ierēdņa vai pagaidu darbinieka kategorijai un līmenim laikā, kad ar to pārtrauktas darba attiecības, un ko nosaka, ņemot vērā Civildienesta noteikumu 66. pantā doto tabulu, kāda tā ir spēkā tā mēneša pirmajā dienā, kurā maksā pabalstu.

2. Šādi bijušie ierēdņi un pagaidu darbinieki, pašiem to pieprasot, jebkurā laikā var saņemt izdienas pensiju ar noteikumiem, kas paredzēti Civildienesta noteikumos. Tiesības uz pabalstu tad izbeidzas. Tās jebkurā gadījumā izbeidzas ne vēlāk kā tā mēneša pēdējā dienā, kad attiecīgais bijušais ierēdnis vai pagaidu darbinieks sasniedz 65 gadu vecumu vai tiklīdz tas pirms šā vecuma ir tiesīgs saņemt maksimālo izdienas pensiju, t.i., 70 % apmērā (Civildienesta noteikumu 77. pants).

Šajā brīdī bijušie ierēdņi un pagaidu darbinieki automātiski saņem izdienas pensiju sākot ar tā kalendārā mēneša pirmo dienu, kas seko mēnesim, kad pabalstu izmaksāja pēdējo reizi.

3. Pabalstu, kas paredzēts 1. punktā, koriģē ar korekcijas koeficientu, kurš saskaņā ar Civildienesta noteikumu 82. panta 1. punkta otro daļu noteikts attiecībā uz valsti, kas atrodas Kopienā, un kur, kā saņēmējs pierāda, atrodas viņa dzīvesvieta. Saņēmēji katru gadu sniedz pierādījumu par savu dzīvesvietu.

Ja saņēmējs dzīvo valstī, kas atrodas ārpus Kopienas, piemērojamais korekcijas koeficients ir 100.

Pabalstu izsaka eiro. To maksā saņēmēja pastāvīgās dzīvesvietas valsts valūtā. Tomēr, ja saskaņā ar otro daļu to koriģē ar korekcijas koeficientu 100, to izmaksā eiro.

Pabalstu, ko izmaksā valūtā, kas nav eiro, aprēķina pēc valūtas maiņas kursa, kas norādīts Civildienesta noteikumu 63. panta otrajā daļā.

4. Kopējos bruto ienākumus, ko bijušais ierēdnis vai pagaidu darbinieks saņem jaunajā darbā, atskaita no 1. punktā paredzētā pabalsta tiktāl, ciktāl šie ienākumi kopā ar pabalstu pārsniedz to attiecīgā darbinieka pēdējā reizē saņemto kopējo bruto atalgojumu, kurš noteikts, pamatojoties uz algas likmi, kas ir spēkā tā mēneša pirmajā dienā, par kuru izmaksājams attiecīgais pabalsts. Šo atalgojumu koriģē ar korekcijas koeficientu, kas paredzēts 3. punktā.

Bruto ienākumi un pēdējā reizē saņemtais kopējais bruto atalgojums, kas minēts pirmajā daļā, ir summas, no kurām atskaitītas sociālās iemaksas, bet nav atskaitīts nodoklis.

Bijušais ierēdnis vai pagaidu darbinieks oficiāli apņemas iesniegt jebkādus rakstiskus pierādījumus, ko var pieprasīt, to skaitā gada ienākumu deklarāciju, attiecīgi vai nu kā izziņu par algu, vai kā finanšu pārskatu audita slēdzienu, un ar zvērestu apliecinātu vai autentificētu deklarāciju par to, ka tas nav saņēmis nekādus citus ienākumus nevienā jaunā darbā, un ziņo iestādei par visiem citiem faktoriem, kas var ietekmēt viņa tiesības uz pabalstu, pretējā gadījumā viņš ir saucams pie disciplinārās atbildības, kā paredzēts Civildienesta noteikumu 86. pantā.

5. Saskaņā ar Civildienesta noteikumu 67. pantu un tā VII pielikuma 1., 2. un 3. pantu apgādnieka pabalstu, apgādājamā bērna pabalstu un pabalstu izglītībai izmaksā 1. punktā paredzētā pabalsta saņēmējam vai arī personai vai personām, kurām saskaņā ar likumu vai tiesas vai kompetentās pārvaldes iestādes lēmumu uzticēta aizbildnība pār bērnu vai bērniem; apgādnieka pabalstu aprēķina, ņemot vērā 1. punktā paredzēto pabalstu.

6. Ja pabalsta saņēmējiem nav ienākumu nevienā algotā darbā, attiecībā uz sevi un personām, kuras ir to apgādībā, tiem ir tiesības saņemt pabalstus saskaņā ar veselības apdrošināšanas shēmu, kas paredzēta Civildienesta noteikumu 72. pantā, ja vien tie veic attiecīgas iemaksas, kuras aprēķina, pamatojoties uz 1. punktā paredzēto pabalstu.

7. Laikā, kad bijušajiem ierēdņiem un pagaidu darbiniekiem ir tiesības saņemt pabalstu, bet ne ilgāk par 65 mēnešiem, tiem saglabājas tiesības turpmāk saņemt izdienas pensiju, kuras pamatā ir to kategorijai un līmenim atbilstoša alga, ja vien minētajā laikā ir veikta Civildienesta noteikumos paredzētā iemaksa, ņemot vērā minēto algu un ja kopējā pensija nepārsniedz maksimumu, kas norādīts Civildienesta noteikumu 77. panta otrajā daļā. Civildienesta noteikumu VIII pielikuma 5. panta nozīmē šo laiku uzskata par darba stāžu.

8. Ievērojot Civildienesta noteikumu VIII pielikuma 1. panta 1. punktu un 22. pantu, laulātajam, kas pārdzīvojis bijušo ierēdni vai pagaidu darbinieku, kurš miris laikā, kad saņem 1. punktā paredzēto pabalstu, ar noteikumu, ka laulības noslēgtas vismaz vienu gadu pirms tam, kad ar bijušo ierēdni vai pagaidu darbinieku iestāde ir pārtraukusi dienesta attiecības, ir tiesības saņemt pārdzīvotā laulātā pensiju, kas vienāda ar 60 % no izdienas pensijas, ko, nepiemērojot nevienu samazinājumu saskaņā ar Civildienesta noteikumu VIII pielikuma 9. pantu, būtu bijis jāmaksā bijušajam ierēdnim vai pagaidu darbiniekam, ja viņam uz to būtu tiesības nāves brīdī.

Pārdzīvojušā laulātā pensija, kas minēta iepriekšējā daļā, nav mazāka par summām, kas norādītas Civildienesta noteikumu 79. panta otrajā daļā. Tomēr pensijas summa nekādā ziņā nedrīkst pārsniegt izdienas pensijas apjomu, ko bijušais ierēdnis vai pagaidu darbinieks būtu bijis tiesīgs saņemt, ja būtu palicis dzīvs, un ja viņam, beidzoties tiesībām uz iepriekš minēto pabalstu, būtu piešķirta izdienas pensija.

Pirmajā daļā minēto minimālo laulības ilguma nosacījumu neņem vērā, ja laulībā, ko bijušais ierēdnis vai pagaidu darbinieks noslēdzis pirms dienesta attiecību pārtraukšanas, dzimis viens vai vairāki bērni, ar noteikumu, ka pārdzīvojušais laulātais uztur vai ir uzturējis šos bērnus.

Laulības ilgumu neņem vērā arī tad, ja bijušā ierēdņa vai pagaidu darbinieka nāve iestājusies tādu apstākļu dēļ, kādi minēti Civildienesta noteikumu VIII pielikuma 17. panta otrās daļas beigās.

9. Gadījumā, kad mirst bijušais ierēdnis vai pagaidu darbinieks, kas saņem 1. punktā paredzēto pabalstu, bērniem, kas ir tā apgādībā saskaņā ar Civildienesta noteikumu VII pielikuma 2. pantu, ir tiesības uz bāreņa pensiju ar nosacījumiem, kas paredzēti Civildienesta noteikumu 80. panta pirmajā, otrajā un trešajā daļā un Civildienesta noteikumu VIII pielikuma 21. pantā.

5. pants

Šī regula stājas spēkā nākamajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Kopienu Oficiālajā Vēstnesī.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, 2002. gada 30. septembrī

Padomes vārdā —

priekšsēdētājs

P. S. Møller

[1] Atzinums sniegts 2002. gada 24. septembri.

[2] Atzinums sniegts 2002. gada 15. maijā.

[3] OV C 236, 1.10.2002., 7. lpp.

--------------------------------------------------

PIELIKUMS

PABALSTA PROCENTUĀLAIS APJOMS

Pabalsta procentuālo apjomu, kas minēts šīs regulas 4. panta 1. punktā, nosaka, ņemot vērā ierēdņu vai pagaidu darbinieku vecumu un darba stāžu laikā, kad ar tiem pārtrauktas dienesta attiecības, kā parādīts šajā tabulā:

Pabalsta apjoms atkarībā no vecuma un darba stāža

VecumsDarba stāžs | | 55 līdz 56 gadi | 57 līdz 58 gadi | 59 līdz 60 gadi | 61 līdz 62 gadi | 63 gadi un vairāk |

15 līdz 19 gadi | 60,0 % | 60,0 % | 60,0 % | 62,0 % | 64,0 % |

20 līdz 24 gadi | 60,0 % | 60,0 % | 62,0 % | 64,0 % | 66,0 % |

25 līdz 29 gadi | 62,0 % | 64,0 % | 66,0 % | 68,0 % | 70,0 % |

30 gadi un vairāk | 64,0 % | 66,0 % | 68,0 % | 70,0 % | 70,0 % |

Vecumu un darba stāžu ņem vērā saistībā ar dienu, kad ar attiecīgo ierēdni vai pagaidu darbinieku faktiski pārtrauktas dienesta attiecības.

Piemērojot šos nosacījumus ierēdņu un pagaidu darbinieku grupai, izmantojot korekciju, maksimālais vidējais pabalsts ir 62,5 %.

--------------------------------------------------

Top