Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 31996D0455

    96/455/EK: Komisijas Lēmums (1996. gada 25. jūnijs) par informācijas un publicitātes pasākumiem, kas dalībvalstīm un Komisijai jāveic sakarā ar Kohēzijas fonda darbību saskaņā ar Padomes Regulu (EK) Nr. 1164/94

    OV L 188, 27.7.1996, p. 47–51 (ES, DA, DE, EL, EN, FR, IT, NL, PT, FI, SV)

    Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 04/04/2004; Atcelts ar 32004R0621

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/1996/455/oj

    31996D0455



    Official Journal L 188 , 27/07/1996 P. 0047 - 0051


    Komisijas Lēmums

    (1996. gada 25. jūnijs)

    par informācijas un publicitātes pasākumiem, kas dalībvalstīm un Komisijai jāveic sakarā ar Kohēzijas fonda darbību saskaņā ar Padomes Regulu (EK) Nr. 1164/94

    (96/455/EK)

    EIROPAS KOPIENU KOMISIJA,

    ņemot vērā Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu,

    ņemot vērā Padomes Regulu (EK) Nr. 1164/94 (1994. gada 16. maijs) par Kohēzijas fonda izveidi[1] un jo īpaši tās 14. pantu, kas nosaka noteikumus par informāciju un publicitāti sakarā ar Kohēzijas fonda darbību,

    tā kā Regulas (EK) Nr. 1164/94 14. panta 1. punkta pēdējā daļā ir noteikts, ka Komisija nodrošina, lai dalībvalstis būtu informētas par Fonda darbību;

    tā kā Regulas (EK) Nr. 1164/94 14. panta 2. punkta pirmajā daļā ir paredzēts, ka dalībvalsts, kas ir atbildīga par kāda pasākuma īstenošanu, kuram piešķirta Kohēzijas fonda finansiāla palīdzība, nodrošina to, ka attiecīgais pasākums tiek pienācīgi reklamēts, lai plaša sabiedrība apzinātos Kopienas ieguldījumu šajā pasākumā, kā arī lai potenciālie palīdzības saņēmēji un arodu organizācijas apzinātos iespējas, ko sniedz šis pasākums;

    tā kā atbilstoši Regulas (EK) Nr. 1164/94 14. panta 2. punkta trešajai daļai dalībvalstis informē Komisiju par iniciatīvām, ko tās uzņemas saskaņā ar šo punktu;

    tā kā saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 1164/94 14. panta 3. punktu Komisija pieņem sīki izstrādātus noteikumus par informāciju un publicitāti,

    IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

    1. pants

    Sīki izstrādāti noteikumi, ko piemēro informācijai un publicitātei, kas saistīta ar Kohēzijas fonda palīdzību, ir izklāstīti pielikumos.

    2. pants

    Šis lēmums ir adresēts dalībvalstīm.

    Briselē, 1996. gada 25. jūnijā

    Komisijas vārdā

    Komisijas locekle

    Monika Wulf-Mathies

    I PIELIKUMS

    SĪKI IZSTRĀDĀTI NOTEIKUMI PAR INFORMĀCIJU UN PUBLICITĀTI, KAS SAISTĪTA AR KOHĒZIJAS FONDA DARBĪBU

    1. Mērķis un piemērošanas joma.

    Informācijas un publicitātes pasākumi, kas saistīti ar visiem projektiem, kuru līdzfinansētājs ir Kohēzijas fonds, ir paredzēti, lai palielinātu sabiedrības informētību un Kopienas rīcības pārskatāmību visās dalībvalstīs, kā arī radītu veikto pasākumu konsekventu atspoguļojumu četrās attiecīgajās dalībvalstīs. Informācijas un publicitātes pasākumi attiecas uz visiem projektiem, kam Kohēzijas fonds sniedz finansiālu palīdzību.

    Šie pasākumi papildina informācijas un publicitātes pasākumus, ko veic Komisija un dalībvalstis citās reģionu politikas un kohēzijas politikas jomās, īpaši saskaņā ar Komisijas Lēmumu 94/342/EK (1994. gada 31. maijs) par informācijas un publicitātes pasākumiem, kas dalībvalstīm jāveic sakarā ar palīdzību no struktūrfondiem un Zivsaimniecības virzības finansēšanas instrumenta (ZVFI)[2].

    2. Pamatprincipi.

    Valsts, reģionu vai vietējās iestādes, kas ir atbildīgas par Kohēzijas fonda projektu īstenošanu, ir atbildīgas par visiem publicitātes pasākumiem uz vietas un visā dalībvalsts teritorijā, kur projektu īsteno. Reklamēšanu veic sadarbībā ar Komisijas struktūrām, kas ir jāinformē par šim nolūkam veiktajiem pasākumiem.

    Kompetentās valsts, reģionu un vietējās iestādes veic visus attiecīgos administratīvos pasākumus, lai nodrošinātu šo noteikumu efektīvu piemērošanu, kā arī sadarbojas ar Komisijas struktūrām.

    Informācijas un publicitātes pasākumus veic laikus, tiklīdz ir pieņemts lēmums par Kohēzijas fonda palīdzību. Komisija patur tiesības sākt procedūru saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 1164/94 H pantu (palīdzības samazināšana, pārtraukšana un atcelšana), ja kāda dalībvalsts nepilda saistības atbilstoši kārtējam lēmumam.

    3. Reklamēšanas pamatprincipi.

    Neatkarīgi no 4. punktā noteiktajiem sīki izstrādātajiem noteikumiem, piemēro šādus pamatprincipus attiecībā uz visiem informācijas un publicitātes pasākumiem:

    Masu informācijas līdzekļi

    Kompetentās iestādes vispiemērotākajā veidā informē masu informācijas līdzekļus par darbībām, ko finansē kopā ar Kohēzijas fondu. Šajā informācijā skaidri jāatspoguļo Kopienas līdzdalība.

    Šajā nolūkā projektu sākšana (ja tos ir apstiprinājusi Komisija), kā arī to izpildes būtiski posmi ir saistīti ar informācijas pasākumiem, īpaši reģionu masu informācijas līdzekļos (presē, radio un televīzijā). Ir jānodrošina atbilstīga sadarbība ar Komisijas biroju attiecīgajā dalībvalstī.

    Iepriekšējos punktos noteiktos principus attiecina arī uz dalībvalstu publicētiem sludinājumiem, piemēram, paziņojumiem presei vai publicitātes paziņojumiem.

    Informatīvi pasākumi

    Organizējot informatīvus pasākumus, piemēram, konferences, seminārus, gadatirgus un izstādes, kas ir saistītas ar projektu īstenošanu, ko daļēji finansē Kohēzijas fonds, rīkotāji apņemas skaidri parādīt Kopienas līdzdalību. Atkarībā no apstākļiem būtu jāizmanto iespēja sanāksmju telpās izvietot Eiropas karogu, bet dokumentos attēlot Eiropas emblēmu. Komisijas biroji dalībvalstīs vajadzības gadījumā palīdz sagatavot un īstenot šādus pasākumus.

    Informatīvi materiāli

    Publikācijām (piemēram, brošūrām) par projektiem vai līdzīgiem pasākumiem titullapā jābūt skaidrai norādei par Kopienas līdzdalību, kā arī Eiropas emblēmai, ja tiek izmantots valsts, reģiona vai vietējās pašvaldības ģerbonis.

    Ja publikācijām ir priekšvārds, to paraksta gan dalībvalsts atbildīgā persona, gan Komisijas vārdā atbildīgais Komisijas loceklis vai ieceltais pārstāvis, lai nodrošinātu to, ka ir skaidri parādīta Kopienas līdzdalība. Šādas publikācijas veic valsts, reģionu vai vietējo pašvaldību iestādes, kas ir atbildīgas par ieinteresēto pušu informēšanu.

    Iepriekšminētie principi attiecas arī uz audiovizuāliem materiāliem.

    4. Dalībvalstu pienākumi attiecībā uz informāciju un publicitāti.

    Uz informāciju un publicitāti attiecas saskaņoti pasākumi, ko uz projekta norises laiku nosaka kompetentās valsts, reģionu un vietējās iestādes sadarbībā ar Komisiju. Šajā sakarā dalībvalstis nodrošina, lai Kopienas iestāžu pārstāvji būtu pienācīgi iesaistīti svarīgākajos sabiedriskajos pasākumos, kas saistīti ar Fondu.

    Uzraudzības komitejas pārbauda šādu pasākumu izpildi un informē Komisiju.

    Projektu īstenošanas laikā dalībvalstu kompetentās iestādes veic šādus pasākumus, lai norādītu Kohēzijas fonda līdzdalību konkrētajā projektā:

    a) informācijas un publicitātes pasākumus uz vietas veic, lai iepazīstinātu plašu sabiedrību ar Kopienas palīdzību, kas saņemta no Kohēzijas fonda. Vispiemērotākajā formā ir jāpublicē visu to projektu izklāsts, kurus finansē kopā ar Kohēzijas fondu. Iestādes nodrošina, lai šādus dokumentus izplatītu vismaz vietējiem un reģiona masu informācijas līdzekļiem, kā arī dara tos pieejamus ieinteresētajām pusēm. Tās nodrošina to, ka sagatavotos informācijas un publicitātes materiālus vienādi izmanto visā dalībvalsts teritorijā;

    b) attiecībā uz ieguldījumiem, kuru summa pārsniedz 1 miljonu ECU, papildus a) daļā minētajam:

    - dalībvalstu kompetentās iestādes regulāri rīko vietējas konferences, lai informētu par visiem tiem jaunumiem attiecībā uz projektu, kas izraisa sabiedrības interesi,

    - uz vietas veikti pasākumi ir:

    - uz vietas uzstādīti informācijas stendi un

    - pastāvīgas informatīvas plāksnes pie būvēm, kas ir pieejamas plašai sabiedrībai.

    Abus uzstāda saskaņā ar II pielikumu;

    c) attiecībā uz ieguldījumiem, ja to izmaksas pārsniedz 10 miljonus ECU, papildus a) un b) daļā minētajam:

    dalībvalstu kompetentās iestādes izveido populāru brošūru un profesionālu audiovizuālo materiālu (piem., videoklipu) par projektu, ko iesniedz gan valsts, gan arī reģiona televīzijai un radiostacijām, Komisijai un pēc pieprasījuma ieinteresētajiem uzņēmumiem un sabiedrībai. Brošūru un pārējos informatīvos materiālu regulāri atjaunina;

    d) attiecībā uz ieguldījumiem, ja to izmaksas pārsniedz 20 miljonus ECU, papildus a), b) un c) daļā minētajam:

    kompetentās iestādes regulāri visā valstī rīko konferences par projektu un tā izpildi, tostarp veicot c) daļā minēto audiovizuālo materiālu demonstrāciju.

    5. Komisijas ierosmes attiecībā uz informāciju un publicitāti.

    Komisija regulāri sniedz visus attiecīgos informatīvos materiālus par projektiem, kuros Kohēzijas fonds sniedz palīdzību visām dalībvalstīm, kā arī piedāvā tos plašai sabiedrībai dalībvalstīs, kas nav iesaistītas projekta izpildē.

    Komisija turklāt organizē ikgadējas informatīvas konferences minētajās dalībvalstīs, informējot par Kohēzijas fonda darbu vispār un jo īpaši par projektiem, kuriem ieguldījumi pārsniedz 20 miljonus ECU.

    Reizi divos gados šāda konference ir jārīko kā publiskas izstādes daļa, ko organizē atbilstīgais Komisijas pārstāvis, kas iepazīstina ar Kohēzijas fonda darbu, demonstrējot iepriekšminētos videoklipus, diagrammas un pārējos informatīvos materiālus.

    6. Uzraudzības komiteju darbība.

    6.1. Uzraudzības komitejas nodrošina, lai būtu pietiekama informācija par to darbību. Šajā sakarā katra uzraudzības komiteja tik bieži, cik tā uzskata par vajadzīgu, informē masu informācijas līdzekļus par tā projekta vai projektu norisi, par ko tā ir atbildīga. Priekšsēdētājs ir atbildīgs par sakariem ar masu informācijas līdzekļiem. Viņam palīdz Komisijas pārstāvis.

    Sadarbībā ar Komisiju un tās birojiem dalībvalstīs ir jāveic attiecīgi pasākumi arī tad, ja notiek svarīgi notikumi, piemēram, augsta līmeņa sanāksmes vai svinīgas atklāšanas ceremonijas.

    6.2. Komisijas pārstāvji uzraudzības komitejās, sadarbojoties ar atbildīgajām valsts un reģionu iestādēm, nodrošina atbilstību apstiprinātiem publicitātes noteikumiem, īpaši noteikumiem par informācijas stendiem vai informatīvām plāksnēm (skat. II pielikumu).

    Iestādes, kas ir atbildīgas par projektu izpildi, iesniedz uzraudzības komitejām informāciju par publicitātes pasākumiem un piemērotus pierādījumus, piemēram, fotogrāfijas. Šādu materiālu kopijas ir jānosūta Komisijai.

    6.3. Komitejas nosūta Komisijai visu informāciju, kas tai vajadzīga gada ziņojumam, kā paredzēts Regulas (EK) Nr. 1164/94 14. panta 1. punktā. Šāda informācija ļauj Komisijai pārliecināties, ka šā lēmuma noteikumi ir ievēroti.

    7. Nobeiguma noteikumi.

    Attiecīgās valsts, reģiona vai vietējās iestādes noteikti var veikt papildu pasākumus, ja tās uzskata tos par vajadzīgiem.

    Tās apspriežas ar Komisiju un informē par iniciatīvām, ko tās uzņemas, lai Komisija varētu attiecīgi piedalīties to realizācijā.

    Lai veicinātu šo noteikumu izpildi, Komisija vajadzības gadījumā sniedz tehnisku palīdzību.

    II PIELIKUMS

    ĪPAŠI NOTEIKUMI PAR INFORMĀCIJAS STENDIEM, INFORMATĪVĀM PLĀKSNĒM UN PLAKĀTIEM

    Lai nodrošinātu to, ka pasākumi, kuru finansēšanā piedalās Kohēzijas fonds, būtu zināmi, dalībvalstis gādā, lai tiktu ievēroti šādi informācijas un reklamēšanas pasākumi:

    1. Informācijas stendi.

    Saskaņā ar I pielikuma 4. punktu informācijas stendus uzstāda vietās, kur īsteno projektus, kas saņem Kohēzijas fonda palīdzību, ja to izmaksas pārsniedz I pielikuma 4. punkta b) apakšpunktā minēto summu. Šādos informācijas stendos ir atvēlēta vieta norādei par Savienības līdzdalību.

    Informācijas stendu lielums atbilst attiecīgās darbības vērienam.

    Informācijas stenda daļai, kas atvēlēta Eiropas Savienībai, ir jāatbilst šādiem kritērijiem:

    - tā ir vismaz 50 % no visa informācijas stenda laukuma,

    - tajā jābūt standartizētajai Eiropas emblēmai un šādam tekstam:

    (Eiropas emblēma) % šā projekta finansē Eiropas Savienības Kohēzijas fonds

    Turklāt ir jānorāda kopējā paredzamā projekta izmaksu summa un Kohēzijas fonda ieguldījuma summa, kas izteikta attiecīgās dalībvalsts valūtā.

    Ja kompetentas valsts, reģionu vai vietējās iestādes neuzstāda informācijas stendu ar paziņojumu par pašu līdzdalību projektā, par Savienības palīdzību paziņo īpašā informācijas stendā. Šādos gadījumos iepriekšminētos noteikumus par Savienības daļu piemēro analogi.

    Informācijas stendus noņem ne ātrāk kā trīs gadus pēc darba izpildes. Tos, ja iespējams, aizstāj ar informatīvu plāksni saskaņā ar 2. punkta noteikumiem.

    2. Informatīvas plāksnes.

    Pastāvīgas informatīvas plāksnes uzstāda plašai sabiedrībai pieejamās vietās (lidostās, stacijās, automašīnu stāvvietās, sabiedrībai pieejamās ēku daļās, kas ir saistītas ar ieguldījumiem vides jomā utt.). Šādās informatīvās plāksnēs papildus Eiropas emblēmai ir jābūt norādei par Savienības daļēju finansējumu, kā arī norādei par Kohēzijas fondu (skat. paraugu 1. punktā). Informatīvu plāksni uzstāda sakarā ar visiem projektiem, kuru izmaksas ir lielākas par 10 miljoniem ECU.

    3. Plakāti.

    Ja valsts, reģiona vai vietējās iestādes vai cits palīdzības saņēmējs nolemj uzstādīt informācijas stendu, informatīvu plāksni, izvietot plakātu vai veikt citus pasākumus, lai sniegtu informāciju par projektiem, kuru izmaksas ir mazākas par 1 miljonu ECU, ir jānorāda arī Savienības līdzdalība.

    [1] OV L 130, 25.5.1994., 1. lpp.

    [2] OV L 152, 18.6.199----4., 39. lpp.

    Top