Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2006/075/11

    Kvietimas teikti paraiškas projektams — El. mokymosi programa — EACEA/01/06

    OL C 75, 2006 3 28, p. 20–21 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)

    28.3.2006   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    C 75/20


    KVIETIMAS TEIKTI PARAIŠKAS PROJEKTAMS — EL. MOKYMOSI PROGRAMA — EACEA/01/06

    (2006/C 75/11)

    1.   Taikymo sritis

    Paraiškas projektams kviečiama teikti trims iš keturių el. mokymosi programos veiklos sričių: kompiuterinio raštingumo skatinimas, virtualūs Europos centrai ir derinama veikla.

    2.   Bendrieji prioritetai

    Pagrindinis dėmesys skiriamas švietimo, mokymo ir visą gyvenimą trunkančio mokymosi reikmėms skirtų informacijos ir komunikacijos technologijų naudojimo rezultatams, geriausiai praktikai ir įgytai patirčiai stiprinti, skleisti ir panaudoti (valorizuoti) Europoje.

    Pasiūlymai turi būti grindžiami kitais el. mokymo iniciatyvos arba programos projektais (pabaigtais ar vykdomais) arba kita Komisijos, valstybių narių, regioninių ar vietinių institucijų ir visuomeninių bei privačių organizacijų finansuojama veikla.

    Siekiama užtikrinti, kad produktai, veiklos rezultatai ir pasiekimai turėtų didžiausią poveikį kuo platesnei švietimo ir mokslo bendruomenei. Pasiūlymuose turi būti užtikrinama, kad veiklos rezultatai ir pasiekimai iš esmės bus skirti visuomeninei sričiai (pvz., atvirojo kodo priemonės, visuomeninės paskirties programinė įranga ir pan.), ir nebus vien komercinio pobūdžio arba įprastinio verslo plėtros dalis.

    Numatomos dvi pagrindinės projektų grupės:

    Valorizacijos projektai padės kritiškai išanalizuoti veiklos rezultatus ir patirtį, atlikti lyginamąsias analizes ir pasidalinti įgyta patirtimi.

    Tinklo projektų pagalba bus suteiktos pagrindinės paslaugos, būtinos siekiant skleisti rezultatus ir juos kuo plačiau pritaikyti.

    3.   Konkretūs prioritetai

    a)   Kompiuterinio raštingumo skatinimas

    Pasiūlymais iš esmės turi būti siekiama veiksmingai ir subalansuotai skleisti ir pritaikyti vykdomų skaitmeninio raštingumo projektų, veiklos arba priemonių rezultatus. Ypatingai turėtų būti siekiama aiškiai įvardyti tikslines grupes ir jų poreikius, tarpinės grandies objektus (savanoriškos veiklos sektorius, akademinė ir mokslo bendruomenė, savivaldybės ir t.t.), priemones, padėsiančias pasiekti galutinius vartotojus, ir tiksliai nurodyti projekto rezultatų sklaidos mechanizmą, pasinaudojant kiekybiniais ir kokybiniais rodikliais. Tikimasi, kad pasiūlymai turės aiškią ilgalaikę perspektyvą, bus iškeltos ir išanalizuotos potencialios problemos ir nustatyti objektyvūs jų sprendimo būdai.

    b)   Virtualūs Europos centrai

    Pirmasis prioritetas — dabartinių virtualių centrų projektų arba patirties kritinis įvertinimas, taip pat ir jų valorizavimas vertinant, kaip keičiamasi ir kaip perduodamos specialistų žinios siekiant paremti įgyvendinimo strategijas Europos lygiu.

    Antrasis prioritetas — kuo plačiau taikyti naujus veiklos sprendimus, padedančius įkurti europinius virtualius centrus ir suburti sprendimus priimančių asmenų bendruomenę.

    c)   Derinama veikla

    Pasiūlymuose, pateiktuose pagal šią konkurso dalį, turi būti siūloma parama analizuojant, platinant ir pritaikant daugiausia el. mokymo iniciatyvos ir programos rezultatus ir patirtį. Siekiama užtikrinti, kad jie turėtų didžiausią poveikį kuo platesnei švietimo ir mokslo bendruomenei.

    Ketvirtoji intervencinių priemonių sritis — mokyklų „e-twinning“ programų taikymas Europoje ir mokytojų švietimo stiprinimas — taps atskirų specialių konkursų objektu.

    4.   Pareiškėjų atrankos kriterijai

    Koordinuojanti/remianti institucija ir kitos dalyvaujančios organizacijos privalo turėti juridinio asmens statusą. Ir koordinuojanti/remianti organizacija, ir partnerinės organizacijos turi būti įsteigtos vienoje iš šių valstybių: vienoje iš 25 ES valstybių narių, Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje arba Bulgarijoje.

    EEE valstybių ir Bulgarijos dalyvavimo programoje sąlygos ir išsamios taisyklės nustatomos pagal atitinkamas dokumentų, reglamentuojančių Bendrijos ir šių šalių santykius, nuostatas.

    5.   Biudžetas ir projektų trukmė

    Pavadinimas

    Veiklai numatytas biudžetas

    Reikalavimus atitinkančių išlaidų finansavimas procentais

    Didžiausias Bendrijos finansavimas

    Skaitmeninis raštingumas

    1,2 milijono EUR

    Didžiausias 80 proc.

    300 000 EUR

    Virtualūs Europos centrai

    3,5 milijono EUR

    1 000 000 EUR

    Derinama veikla

    0,88 milijono EUR

    500 000 EUR

    Finansavimas bus skiriamas vertinant rezultatų ir patirties valorizaciją, o ne priemonių, programinės įrangos arba informacinio turinio kūrimą (todėl pastarųjų komponentų finansavimas negalės viršyti 20 proc. viso biudžeto).

    Kiekvieno siūlomo projekto trukmė — 12 — 24 mėnesiai. Bus finansuojamos tik tos vykdomų projektų išlaidos, kurios bus patirtos po 2006 m. gruodžio 1 d. dienos.

    6.   Galutinė paraiškų pateikimo data:

    2006 m. gegužės 19 d.

    7.   Paraiškos pateikimas

    Visą dokumentaciją ir išsamią informaciją apie kvietimą teikti paraiškas rasite internete, adresu

    http://eacea.cec.eu.int


    Top