Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document E2008C0789

    2008 m. gruodžio 17 d. EFTA priežiūros institucijos sprendimas Nr. 789/08/COL, kuriuo keičiamas Kolegijos sprendimas Nr. 195/04/COL dėl įgyvendinimo nuostatų, nurodytų ELPA valstybių susitarimo dėl Priežiūros institucijos ir Teisingumo Teismo įsteigimo 3 protokolo II dalies 27 straipsnyje dėl standartinių pranešimo apie pagalbą formų

    OL L 340, 2010 12 22, p. 1–127 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2008/789(2)/oj

    22.12.2010   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    L 340/1


    EFTA PRIEŽIŪROS INSTITUCIJOS SPRENDIMAS

    Nr. 789/08/COL

    2008 m. gruodžio 17 d.

    kuriuo keičiamas Kolegijos sprendimas Nr. 195/04/COL dėl įgyvendinimo nuostatų, nurodytų ELPA valstybių susitarimo dėl Priežiūros institucijos ir Teisingumo Teismo įsteigimo 3 protokolo II dalies 27 straipsnyje dėl standartinių pranešimo apie pagalbą formų

    ELPA PRIEŽIŪROS INSTITUCIJA,

    ATSIŽVELGDAMA į Europos ekonominės erdvės susitarimą (1), ypač į jo 61–63 straipsnius ir 26 protokolą,

    ATSIŽVELGDAMA Į ELPA valstybių susitarimą dėl Priežiūros institucijos ir Teisingumo Teismo įsteigimo (2), ypač į jo 3 protokolo II dalies 27 straipsnį,

    KADANGI 2004 m. liepos 14 d. ELPA priežiūros institucija priėmė Sprendimą Nr. 195/04/COL dėl įgyvendinimo nuostatų, nurodytų ELPA valstybių susitarimo dėl Priežiūros institucijos ir Teismo įsteigimo 3 protokolo II dalies 27–29 straipsniuose (3),

    KADANGI ELPA priežiūros institucijos sprendimu Nr. 195/04/COL nustatyta privaloma išsami pranešimų apie valstybės pagalbą forma,

    KADANGI ELPA priežiūros institucija priėmė naują orientacinių ir diskonto normų nustatymo metodą (4),

    KADANGI 2008 m. kovo 25 d. Europos Komisija priėmė Reglamentą (EB) Nr. 271/2008, iš dalies keičiantį Reglamentą (EB) Nr. 794/2004, įgyvendinantį Tarybos reglamentą (EB) Nr. 659/1999, nustatantį išsamias EB sutarties 93 straipsnio taikymo taisykles (5),

    KADANGI 2008 m. spalio 31 d. Europos Komisija priėmė Reglamentą (EB) Nr. 1147/2008, iš dalies keičiantį Reglamentą (EB) Nr. 794/2004, įgyvendinantį Tarybos reglamentą (EB) Nr. 659/1999, nustatantį išsamias EB sutarties 93 straipsnio taikymo taisykles dėl jo 1 priedo III.10 dalies (6),

    PASIKONSULTAVUSI su Valstybės pagalbos patariamuoju komitetu 2008 m. lapkričio 6 d. raštu pagal Priežiūros institucijos ir Teismo susitarimo 3 protokolo II dalies 29 straipsnį,

    PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

    1 straipsnis

    ELPA priežiūros institucijos sprendimas Nr. 195/04/COL iš dalies keičiamas pagal šio sprendimo I priedą.

    2 straipsnis

    Prie ELPA priežiūros institucijos sprendimo Nr. 195/04/COL pridedamos pranešimo formos iš dalies keičiamas pagal šio sprendimo II priedą.

    3 straipsnis

    Šis sprendimas skirtas Islandijos Respublikai, Lichtenšteino Kunigaikštystei ir Norvegijos Karalystei.

    4 straipsnis

    Šis sprendimas įsigalioja 2009 m. sausio 1 d.

    5 straipsnis

    Šis sprendimas autentiškas anglų kalba.

    Priimta Briuselyje 2008 m. gruodžio 17 d.

    ELPA priežiūros institucijos vardu

    Per SANDERUD

    Pirmininkas

    Kristján A. STEFÁNSSON

    Kolegijos narys


    (1)  Toliau – EEE susitarimas.

    (2)  Toliau – Priežiūros institucijos ir Teismo susitarimas.

    (3)  2004 m. liepos 14 d. Sprendimas Nr. 195/04/COL, paskelbtas OL L 139, 2006 5 25, p. 37, EEE priedas Nr. 26/2006, 2006 5 25, p. 1.

    (4)  2008 m. gruodžio 17 d. Sprendimas Nr. 788/08/COL.

    (5)  OL L 82, 2008 3 25, p. 1.

    (6)  OL L 313/1, 2008 11 22, p. 1.


    I PRIEDAS

    Institucijos sprendimas Nr. l95/04/COL iš dalies keičiamas taip:

    1.

    3 straipsnis („Pranešimų siuntimas“) pakeičiamas taip:

    „1.   Pranešimą Institucijai siunčia atitinkamos ELPA valstybės atstovybė Europos Sąjungoje arba bet koks kitas ELPA valstybės nurodytas ryšių palaikymo centras. Jis siunčiamas Institucijos Konkurencijos ir valstybės pagalbos direktoratui. Visa paskesnė korespondencija tokiu pačiu būdu siunčiama Konkurencijos ir valstybės pagalbos direktoratui arba nurodytam ryšių palaikymo centrui.

    2.   Institucija adresuoja korespondenciją atitinkamos ELPA valstybės atstovybei Europos Sąjungoje arba kitu tos ELPA valstybės nurodytu adresu.

    3.   Nuo 2006 m. sausio 1 d. pranešimai siunčiami elektroniniu būdu per elektroninio pranešimo sistemą iš Institucijos svetainės. Visa korespondencija, susijusi su pranešimu, išsiųstu elektroniniu būdu po 2006 m. sausio 1 d., taip pat siunčiama elektroniniu būdu.

    4.   Išimtinėmis aplinkybėmis ir Institucijai sutarus su atitinkama ELPA valstybe pranešimui ar bet kokiai su juo susijusiai korespondencijai teikti gali būti naudojamas kitas nei 3 dalyje minėtas sutartas ryšių kanalas. Nesant tokio susitarimo, bet koks pranešimas ar su juo susijusi korespondencija, kurią ELPA valstybė siunčia Institucija kitu nei 3 dalyje nurodytu ryšių kanalu, nebus laikomi pateikti Institucijai.

    5.   Jeigu pranešime ar su juo susijusioje korespondencijoje yra konfidencialios informacijos, atitinkama ELPA valstybė aiškiai nurodo tokią informaciją ir paaiškina, kodėl ji priskiriama konfidencialiai.

    6.   ELPA valstybės, kiekvieną kartą teikdamos pagalbą galutiniam gavėjui, nurodo Institucijos pagalbos schemai nustatytą valstybės pagalbos identifikavimo numerį. Pirma pastraipa netaikoma per fiskalines priemones teikiamai pagalbai.“

    2.

    8 straipsnio 3 ir 4 dalys pakeičiamos taip:

    „3.   Dėl terminų, per kuriuos Institucija imasi veiksmų: faktinis pranešimo arba paskesnės korespondencijos gavimas pagal šio sprendimo 3 straipsnio 1 ir 3 dalis laikomas svarbiu įvykiu, nurodytu dokumento dėl terminų 3 straipsnio 1 dalyje.

    4.   Dėl terminų, per kuriuos ELPA valstybės imasi veiksmų: faktinis reikiamo pranešimo arba korespondencijos gavimas iš Institucijos pagal šio sprendimo 3 straipsnio 2 dalį laikomas svarbiu įvykiu, nurodytu dokumento dėl terminų 3 straipsnio 1 dalyje.“

    3.

    9 straipsnis („Palūkanų normos nustatymo būdas“) pakeičiamas taip:

    „1.   Jeigu konkrečiame sprendime nenustatyta kitaip, palūkanų norma, taikytina išieškant valstybės pagalbą, suteiktą pažeidžiant Susitarimo dėl priežiūros institucijos ir Teismo 3 protokolo I dalies 1 straipsnio 3 dalį, yra kiekvieniems kalendoriniams metams iš anksto nustatoma metinė procentinė norma.

    2.   Palūkanų norma apskaičiuojama prie vienerių metų pinigų rinkos palūkanų normos pridedant 100 bazinių punktų. Jeigu ta norma nežinoma, taikoma trijų mėnesių pinigų rinkos palūkanų norma arba, jos nesant, valstybės obligacijų palūkanų norma.

    3.   Neturint patikimų pinigų rinkos, valstybės obligacijų palūkanų normos ar lygiaverčių duomenų arba išimtinėmis aplinkybėmis Institucija, glaudžiai bendradarbiaudama su atitinkama (-omis) ELPA valstybe (-ėmis), gali nustatyti susigrąžinimo palūkanų normą pagal kitokį metodą ir remdamasi turima informacija.

    4.   Susigrąžinimo palūkanų norma bus tikslinama kartą per metus. Bazinė palūkanų norma bus apskaičiuojama pagal atitinkamų metų rugsėjo, spalio ir lapkričio mėn. užfiksuotas vienerių metų pinigų rinkos palūkanų normas. Taip apskaičiuota palūkanų norma bus taikoma kitais metais.

    5.   Be to, siekiant atsižvelgti į reikšmingus ir staigius pokyčius, palūkanų norma bus perskaičiuojama kiekvieną kartą kai vidutinė norma, apskaičiuota remiantis trijų praėjusių mėnesių duomenimis, nuo galiojančios normos skirsis daugiau kaip 15 %. Ši nauja norma bus pradėta taikyti antro mėnesio po apskaičiavimui naudotų mėnesių pirmą dieną.“

    4.

    11 straipsnio 3 dalis pakeičiama taip:

    „3.   Šio straipsnio 1 dalyje minėta palūkanų norma taikoma visą laikotarpį iki susigrąžinimo dienos. Tačiau jei nuo neteisėtos pagalbos perdavimo gavėjui disponuoti ir pagalbos susigrąžinimo dienos praėjo daugiau kaip vieneri metai, palūkanų norma kasmet perskaičiuojama pagal perskaičiavimo metu galiojančią normą.“


    II PRIEDAS

    1)

    Sprendimo Nr. 195/04/COL I PRIEDAS iš dalies keičiamas taip:

    „I   DALIS.

    BENDRO POBŪDŽIO INFORMACIJA

    PRANEŠIMO STATUSAS

    Ar šioje formoje pateikta informacija yra susijusi su:

    pranešimu pagal ELPA valstybių susitarimo dėl Priežiūros institucijos ir Teisingumo Teismo įsteigimo 3 protokolo I dalies 1 straipsnio 3 dalį?

    galima neteisėta pagalba (1)?

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite datą, kada pagalba pradėta faktiškai taikyti. Užpildykite šią ir atitinkamas papildomas formas.

    pagalba nesusijusia priemone, apie kurią ELPA priežiūros institucijai pranešama dėl teisinio tikrumo?

    Toliau nurodykite priežastis, kodėl pranešančioji valstybė narė mano, kad priemonė nėra valstybės pagalba pagal EEE susitarimo 61 straipsnio 1 dalį. Užpildykite šios formos atitinkamas dalis ir pateikite visus būtinus patvirtinamuosius dokumentus.

    Priemonė nepriskiriama valstybės pagalbai, jeigu neįvykdoma viena iš EEE susitarimo 61 straipsnio 1 dalyje nustatytų sąlygų. Pateikite išsamų priemonės vertinimą, atsižvelgdami į šiuos kriterijus ir ypač pabrėždami tą kriterijų, kuris, jūsų nuomone, nėra įvykdytas:

    Valstybės ištekliai nepervedami (pavyzdžiui, jei manote, kad priemonė nėra priskirtina valstybei arba kai manote, kad bus pritaikytos reguliavimo priemonės be valstybinių išteklių pervedimo).

    Nesuteikiamas joks pranašumas (pavyzdžiui, kai laikomasi privataus rinkos investuotojo principo).

    Jokios atrankos ar specifiškumo (pavyzdžiui, kai priemonė prieinama visoms įmonėms, visuose ekonomikos sektoriuose ir be jokių teritorinių apribojimų ir ne pagal nuožiūrą).

    Jokio konkurencijos iškraipymo, jokio poveikio EEE vidaus prekybai (pavyzdžiui, kai veikla yra ne ekonominio pobūdžio arba kai ekonominė veikla yra vien tik vietinio pobūdžio).

    1.   Pagalbos teikėjo duomenys

    1.1.

    Atitinkama ELPA valstybė …

    1.2.

    Atitinkamas (-i) regionas (ai) (jei taikytina) …

    1.3.

    Atsakingas asmuo ryšiams:

    Vardas, pavardė: …

    Adresas: …

    Telefonas: …

    Faksas: …

    E. paštas: …

    1.4.

    Atsakingas asmuo ryšiams atitinkamos ELPA valstybės atstovybėje Europos Sąjungoje arba kitas ELPA valstybės nurodytas ryšių palaikymo centras:

    Vardas, pavardė arba pavadinimas: …

    Telefonas: …

    Faksas: …

    E. paštas: …

    1.5.

    Jeigu norite, kad ELPA valstybei ELPA priežiūros institucijos siunčiamos oficialios korespondencijos kopija būtų persiųsta ir kitoms nacionalinėms valdžios institucijoms, čia nurodykite jų pavadinimą ir adresą:

    Pavadinimas: …

    Adresas: …

    1.6.

    Pateikite pageidaujamą ELPA valstybės nuorodą, kuri būtų nurodyta iš ELPA priežiūros institucijos siunčiamoje korespondencijoje:

    1.7.

    Nurodykite pagalbą teikiančios valdžios institucijos pavadinimą ir adresą:

    2.   Pagalbos duomenys

    2.1.

    Pagalbos pavadinimas (arba individualios pagalbos atveju – įmonės gavėjos pavadinimas):

    2.2.

    Trumpas pagalbos tikslo aprašymas.

    Nurodykite pirminį tikslą ir, jeigu taikytina, antrinį (-ius) tikslą (-us):

     

    Pirminis tikslas

    (pažymėkite tik vieną)

    Antrinis tikslas (2)

    Regioninė plėtra

    Moksliniai tyrimai ir plėtra

    Inovacijos

    Aplinkos apsauga

    Energijos taupymas

    Sunkumus patiriančių įmonių sanavimas

    Sunkumus patiriančių įmonių restruktūrizavimas

    Pagalba uždarymui

    MVĮ

    Užimtumas

    Mokymas

    Rizikos kapitalas

    Eksporto skatinimas ir internacionalizavimas

    Visuotinės ekonominės svarbos paslaugos

    Sektorių plėtra (3)

    Socialinė parama individualiems vartotojams

    Stichinių nelaimių ar ypatingų įvykių padarytos žalos kompensavimas

    Bendros Europos svarbos projekto vykdymas

    Didelio ekonomikos sutrikdymo atitaisomosios priemonės

    Paveldo išsaugojimas

    Kultūra

    2.3.

    Schema – Individuali pagalba (4)

    2.3.1.

    Ar pranešimas susijęs su pagalbos schema?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, ar schema iš dalies keičia galiojančią pagalbos schemą?

     taip

     ne

    Jeigu taip, ar įvykdytos ELPA priežiūros institucijos sprendime Nr. 195/04/COL nustatytos supaprastintos informavimo tvarkos sąlygos?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, naudokite ir pildykite informaciją, reikalingą pagal supaprastintą pranešimo formą (žr. II priedą).

    Jeigu atsakėte neigiamai, toliau pildykite šią formą ir nurodykite, ar ELPA priežiūros institucijai buvo pranešta apie pradinę schemą, kuri iš dalies keičiama.

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite:

    Pagalbos numerį: …

    ELPA priežiūros institucijos patvirtinimo datą (nuoroda į sprendimą (Sprendimas …/.../COL): …

    …/…/ …

    Pradinės schemos trukmę: …

    Nurodykite, kurios pradinės schemos sąlygos yra iš dalies keičiamos ir kodėl: …

    2.3.2.

    Ar pranešimas susijęs su individualia pagalba?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, pažymėkite atitinkamą langelį.

    pagalba pagal schemą, apie kurią reikia atskirai pranešti

    Patvirtintos schemos nuoroda:

     

    Pavadinimas: …

     

    Pagalbos numeris: …

     

    ELPA priežiūros institucijos patvirtinimo raštas: …

    individuali pagalba neparemta jokia schema

    2.3.3.

    Ar pranešimas susijęs su individualia pagalba ar schema, apie kurią pranešama pagal 2008 m. rugpjūčio 6 d. Komisijos reglamentą (EB) Nr. 800/2008, skelbiantį tam tikrų rūšių pagalbą suderinama su bendrąja rinka taikant Sutarties 87 ir 88 straipsnius (Bendrasis bendrosios išimties reglamentas) (5).

     taip

     ne

    3.   Nacionalinis teisinis pagrindas

    3.1.

    Nurodykite nacionalinės teisės aktus, įskaitant įgyvendinimo nuostatas, ir jų šaltinius su nuorodomis:

     

    Pavadinimas: …

     

    Nuoroda (kai taikytina): …

    3.2.

    Nurodykite dokumentą (-us), siunčiamą (-us) kartu su šiuo pranešimu:

    teisės akto (-ų) galutinės redakcijos atitinkamų ištraukų kopija (jei įmanoma, su interneto nuoroda);

    teisės akto (-ų) projekto (-ų) atitinkamų ištraukų kopija (su interneto nuoroda, jei tokia yra).

    3.3.

    Jei yra galutinė teksto redakcija, ar galutiniame tekste yra straipsnis, pagal kurį pagalbą skirianti institucija gali ją skirti tik po to, kai pritaria ELPA priežiūros institucija (laukimo straipsnis)?

     taip

     ne

    3.4.

    Galimybė susipažinti su visu schemų tekstu. Pagalbos schemos atveju:

    įsipareigokite paskelbti visą galutinių pagalbos schemų tekstą internete.

    taip

    Nurodykite svetainės adresą: …

    patvirtinkite, kad schema nebus taikoma, kol informacija bus paskelbta internete.

    taip

    4.   Pagalbos gavėjai

    4.1.

    Gavėjo (-ų) buvimo vieta:

    regione (-uose), kuriam (-iems) pagalba neskiriama: …

    regione (-uose), atitinkančiame (-iuose) rėmimo sąlygas pagal EEE susitarimo 61 straipsnio 3 dalies c punktą (nurodyti NUTS 3 arba žemesnį lygį) …

    mišriame regione: nurodykite …

    4.2.

    Gavėjo (-ų) sektorius (-iai):

    nesusijęs su kokiu nors sektoriumi;

    susijęs su konkrečiu sektoriumi, nurodykite pagal NACE 2 red. klasifikaciją (6): …

    4.3.

    Individualios pagalbos atveju:

     

    Gavėjo pavadinimas: …

     

    Gavėjo rūšis: …

    MVĮ

     

    Darbuotojų skaičius: …

     

    Metinė apyvarta: …

     

    Metinis balansas: …

     

    Savarankiškumas: …

    (pridėkite oficialią deklaraciją pagal Komisijos rekomendaciją dėl MVĮ  (7) arba kitus pirmiau nurodytų kriterijų įrodymus):

    didelė įmonė;

    sunkumus patirianti įmonė (8)

    4.4.

    Pagalbos schemos atveju:

     

    Pagalbos gavėjų rūšis:

    visos įmonės (didžiosios įmonės bei mažosios ir vidutinės įmonės);

    tik didžiosios įmonės;

    mažosios ir vidutinės įmonės (9)

    vidutinės įmonės

    mažosios įmonės;

    labai mažos įmonės;

    šie gavėjai: …

     

    Numatomas gavėjų skaičius:

    ne daugiau kaip 10;

    nuo 11 iki 50;

    nuo 51 iki 100;

    nuo 101 iki 500;

    nuo 501 iki 1 000

    daugiau kaip 1 000

    5.   Pagalbos suma / Metinės išlaidos  (10)

    Individualios pagalbos atveju nurodykite bendrą kiekvienos atitinkamos priemonės sumą: …

    Schemos atveju nurodykite planuojamo metinio biudžeto sumą ir bendrą sumą: …

    Mokesčių priemonių atveju nurodykite numatomus metinius ir bendrus įplaukų nuostolius dėl mokesčių nuolaidų pranešime nurodytam laikotarpiui: …

    Jeigu biudžetas nepriimamas kasmet, nurodykite, kokiam laikotarpiui jis taikomas: …

    Jei pranešama apie taikomos schemos pakeitimus, nurodykite pranešamų schemos pokyčių poveikį biudžetui:

    6.   Pagalbos forma ir finansavimo priemonės

    Nurodykite gavėjui prieinamą pagalbos formą (kai taikytina, kiekvienai priemonei):

    tiesioginė dotacija;

    kompensuojamoji dotacija;

    lengvatinė paskola (įskaitant informaciją apie paskolos garantiją);

    palūkanų subsidija;

    mokesčių lengvata; nurodykite išsamiau:

    mokesčių nuolaida;

    mokestinės bazės sumažinimas;

    mokesčio normos sumažinimas;

    mokesčių atidėjimas;

    kita: …

    socialinio draudimo įmokų sumažinimas;

    rizikos kapitalo suteikimas;

    kitų formų intervencija į kapitalą (nurodykite išsamiau):…

    skolos nurašymas;

    garantija (įskaitant, be kita ko, informaciją apie paskolą ir kitus finansinius sandorius, kuriems taikoma garantija, reikalaujamos garantijos dydį ir mokėtiną įmoką);

    Kita. Nurodykite išsamiau: …

    Tiksliai aprašykite kiekvienos pagalbos priemonės taisykles ir taikymo sąlygas, įskaitant visų pirma skiriamos pagalbos normą, jai taikomus mokesčius, ar pagalba skiriama automatiškai, kai tik įvykdomi tam tikri objektyvūs kriterijai (jeigu taip, paminėkite kriterijus), ar yra skiriančiųjų valdžios institucijų nuožiūros elementas.

    Nurodykite pagalbos finansavimą: jei pagalba finansuojama ne per valstybės / regiono / savivaldybės bendrąjį biudžetą, nurodykite jos finansavimo būdą:

    per parafiskalines rinkliavas ar mokesčius, taikomus gavėjui, kuris nėra valstybė. Pateikite išsamią informaciją apie mokesčius ir produktus bei veiklą, kuriai jie taikomi. Konkrečiai nurodykite, ar iš kitų ELPA valstybių importuojami produktai yra apmokestinami tokiais mokesčiais. Pridėkite tokių mokesčių nustatymo teisės aktų kopiją

    sukauptos atsargos;

    valstybinės įmonės;

    Kita (nurodykite išsamiau) …

    7.   Trukmė

    7.1.

    Individualios pagalbos atveju:

    Nurodykite numatomą pagalbos įgyvendinimo datą (jei pagalba bus suteikta dalimis, nurodykite numatomą kiekvienos dalies datą):

    Nurodykite priemonės, kuriai suteikiama pagalba, trukmę, jei taikytina:

    7.2.

    Schemos atveju:

    Nurodykite numatomą datą, nuo kurios pagalba gali būti suteikta:

    Nurodykite paskutinę numatomą datą, iki kurios pagalba gali būti suteikta:

    Jeigu terminas ilgesnis kaip šešeri metai, pateikite įrodymų, kad schemos tikslui (-ams) pasiekti būtinas ilgesnis laikotarpis:

    8.   Įvairių pagalbos rūšių sudėjimas

    Ar pagalba gali būti teikiama kartu su pagalba, gauta pagal kitas vietos, regiono, nacionalines ar Bendrijos schemas, toms pačioms finansuotinoms išlaidoms padengti?

     taip

     ne

    Jeigu taip, aprašykite mechanizmus, kurie taikomi siekiant užtikrinti kaupimo taisyklių laikymąsi:

    9.   Profesinis konfidencialumas

    Ar pranešime yra konfidencialios informacijos, kuri neturėtų būti atskleista trečiosioms šalims?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite, kurios dalys yra konfidencialios, ir paaiškinkite kodėl:

    Ar ELPA valstybė pateikia nekonfidencialią pranešimo versiją savo noru?

     taip

     ne

    Jeigu taip, ELPA priežiūros institucija gali ją paskelbti ELPA valstybės daugiau neprašydama patvirtinti šios versijos turinio.

    10.   Pagalbos suderinamumas

    10.1.

    Nurodykite, kuriais galiojančiais reglamentais, sistemomis, gairėmis ir kitais valstybės pagalbai taikytinais teisės aktais teikiamas aiškus teisinis pagrindas pagalbai suteikti (taikytinais atvejais nurodykite kiekvienai priemonei taikomus teisės aktus) ir užpildykite atitinkamą (-us) III dalyje pateiktą (-us) papildomos informacijos lapą (-us).

    2008 m. rugpjūčio 6 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 800/2008, skelbiantis tam tikrų rūšių pagalbą suderinama su bendrąja rinka taikant Sutarties 87 ir 88 straipsnius (Bendrasis bendrosios išimties reglamentas).

    pranešimas apie individualią pagalbą pagal Reglamento (EB) Nr. 800/2008 6 straipsnį;

    pranešimas dėl teisinio tikrumo.

    Regioninė pagalba

    pranešimas apie pagalbą pagal 2007–2013 m. nacionalinės regioninės pagalbos teikimo gaires (11)

    pranešimas apie pagalbą pagal 2007–2013 m. nacionalinės regioninės pagalbos teikimo gairių 64 punktą (dideli investiciniai projektai);

    pagalba moksliniams tyrimams ir technologijų plėtrai bei naujovių diegimui;

    pagalba sunkumus patiriančioms įmonėms sanuoti;

    pagalba sunkumus patiriančioms įmonėms restruktūrizuoti;

    pagalba audiovizualinei gamybai;

    pagalba aplinkos apsaugai;

    pagalba rizikos kapitalui;

    pagalba transporto sektoriuje;

    pagalba laivų statybos sektoriuje.

    10.2.

    Kai galiojančiais reglamentais, sistemomis, gairėmis ar kitais valstybės pagalbai taikytinais teisės aktais neteikiamas aiškus pagrindas jokiai iš šioje informacijos formoje nurodytų pagalbos rūšių patvirtinti, pateikite išsamų pagrįstą pateisinimą, kodėl galima manyti, kad pagalba yra suderinama su EEE susitarimu, remdamiesi taikytinu susitarimo išimčių straipsniu (59 straipsnio 2 dalis; 61 straipsnio 2 dalies a arba b punktas; 61 straipsnio 3 dalies a, b arba c punktas) ir kitomis specialiomis nuostatomis, susijusiomis su transportu.

    10.3.

    Kai galiojančiais reglamentais, sistemomis, gairėmis ar kitais valstybės pagalbai taikytinais teisės aktais neteikiamas aiškus pagrindas patvirtinti ir jeigu nereikalaujama pagal III dalyje pateiktą (-us) papildomos informacijos lapą (-us), pateikite informacijos, susijusios su tikėtinu pranešamos priemonės poveikiu konkurencijai ir EEE valstybių narių tarpusavio prekybai.

    Ši informacija reikalinga ELPA priežiūros institucijai užbaigti vertinimą. ELPA priežiūros institucija lygina ekonominį teigiamą pagalbos priemonės poveikį (bendros svarbos tikslo įgyvendinimas) ir galimą neigiamą šalutinį poveikį (prekybos ir konkurencijos iškraipymas).

    10.3.1.

    Individualios pagalbos atveju:

    A.

    Poveikis konkurencijai: nurodykite ir apibūdinkite prekės rinkas, kurioms, tikėtina, pagalba bus padarytas didelis poveikis, šių rinkų struktūrą bei dinamiką ir apytikslę gavėjo rinkos dalį:

    B.

    Poveikis EEE valstybių narių tarpusavio prekybai. Pateikite informacijos apie poveikį prekybai (prekybos srautų ir ekonominės veiklos vykdymo vietos pakeitimas)

    10.3.2.

    Pagalbos schemų atveju:

    A.

    Poveikis konkurencijai: nurodykite ir apibūdinkite prekės rinkas, kurioms, tikėtina, pagalbos schema bus padarytas didelis poveikis, šių rinkų struktūrą ir dinamiką:

    B.

    Poveikis EEE valstybių narių tarpusavio prekybai. Pateikite informacijos apie poveikį prekybai (prekybos srautų ir ekonominės veiklos vykdymo vietos pakeitimas)

    11.   Neįvykdyti susigrąžinimo nurodymai

    11.1.

    Individualios pagalbos atveju:

    ELPA valstybės valdžios institucijos įsipareigoja sustabdyti pranešamos pagalbos mokėjimą, jeigu gavėjas vis dar disponuoja anksčiau gauta neteisėta ir ELPA priežiūros institucijos sprendimu nesuderinama pripažinta pagalba (susijusia su individualia pagalba arba pagalbos schema), tol, kol tas gavėjas atlygins ar sumokės į blokuotą sąskaitą visą neteisėtai gautos nesuderinamos pagalbos sumą ir atitinkamas susigrąžinimo palūkanas.

     taip

     ne

    11.2.

    Pagalbos schemų atveju:

    ELPA valstybės valdžios institucijos įsipareigoja sustabdyti bet kokios pagalbos mokėjimą pagal pagalbos pranešamą schemą bet kokiai įmonei, kuri anksčiau gavo neteisėtą ir ELPA priežiūros institucijos sprendimu nesuderinama pripažintą pagalbą, kol ta įmonė atlygins ar sumokės į blokuotą sąskaitą visą neteisėtai gautos nesuderinamos pagalbos sumą ir atitinkamas susigrąžinimo palūkanas.

     taip

     ne

    12.   Kita informacija

    Pateikite visą kitą informaciją, kuri, jūsų nuomone, yra svarbi vertinant susijusią (-ias) priemonę (-es) pagal valstybės pagalbos taisykles.

    13.   Pridedami dokumentai

    Išvardykite visus prie pranešimo pridėtus dokumentus ir pateikite jų spausdintas kopijas arba tiesiogines interneto nuorodas į tuos dokumentus.

    14.   Deklaracija

    Patvirtinu, kad, kiek man žinoma, šioje formoje, jos prieduose ir pridėtuose dokumentuose pateikta informacija yra tiksli ir išsami.

    Pasirašymo data ir vieta: …

    Parašas: …

    Pasirašiusio asmens pavardė ir pareigos …

    III.6.a   DALIS

    PAPILDOMOS INFORMACIJOS APIE PAGALBĄ MOKSLINIAMS TYRIMAMS, TAIKOMAJAI VEIKLAI IR NAUJOVIŲ DIEGIMUI LAPAS: PAGALBOS SCHEMOS

    Šį papildomos informacijos lapą reikia naudoti pranešimui apie pagalbos schemą  (12) , kuriai taikomos ELPA priežiūros institucijos valstybės pagalbos moksliniams tyrimams, taikomajai veiklai ir naujovių diegimui gairės (toliau – MTTV ir naujovių diegimo gairės)  (13) . Jį taip pat būtina naudoti informuojant apie pagalbos schemas, susijusias su pagalba tyrimams ir taikomajai veiklai MVĮ, kurios nenumatytos Bendrajame bendrosios išimties reglamente  (14).

    1.

    Pranešamos priemonės pagrindinės charakteristikos

    2.

    Mokslinių tyrimų organizacijos ir naujovių diegimo tarpininkai kaip valstybės pagalbos gavėjai

    2.1.

    Neekonominės veiklos finansavimas valstybės lėšomis

    2.2.

    Ekonominės veiklos finansavimas valstybės lėšomis

    3.

    Netiesioginė valstybės pagalba įmonėms per valstybės finansuojamas mokslinių tyrimų organizacijas

    3.1.

    Įmonių vardu atliekami moksliniai tyrimai

    3.2.

    Įmonių ir mokslinių tyrimų organizacijų bendradarbiavimas

    4.

    Pagalbos suderinamumas pagal eb sutarties 61 straipsnio 3 dalies c punktą

    4.1.

    Pagalba MTTV projektams

    4.2.

    Pagalba techninio ekonominio pagrįstumo analizėms

    4.3.

    Pagalba, skirta padengti MVĮ sąnaudas, susijusias su pramoninės nuosavybės teisėmis

    4.4.

    Pagalba naujoms naujoves diegiančioms įmonėms (mažosioms įmonėms)

    4.5.

    Pagalba procesų ir organizacinių naujovių diegimui paslaugų sektoriuje

    4.6.

    Pagalba naujovių diegimo konsultacinėms paslaugoms ir naujovių diegimo rėmimo paslaugoms (MVĮ)

    4.7.

    Pagalba įdarbinant kviestinius aukštos kvalifikacijos darbuotojus (MVĮ)

    4.8.

    Pagalba naujovių diegimo grupėms

    5.

    Pagalbos skatinamasis poveikis ir reikalingumas

    5.1.

    Bendroji sąlyga

    6.

    Kaupimas

    7.

    Ataskaitų teikimas ir stebėsena

    7.1.

    Metinės ataskaitos

    7.2.

    Galimybė susipažinti su išsamiais schemų tekstais

    7.3.

    Informacijos lapai, stebėsena

    8.

    Kita informacija

    1.   Pranešamos priemonės pagrindinės charakteristikos

    Užpildykite pranešamos schemos pobūdį atitinkančias pranešimo formos dalis. Pagrindinės gairės pateiktos toliau.

    A.

    Nurodykite pagalbos rūšį ir užpildykite atitinkamus šio papildomos informacijos lapo 4 skirsnio („Pagalbos suderinamumas pagal EEE susitarimo 61 straipsnio 3 dalies c punktą“) poskirsnius:

    pagalba MTTV projektams, užpildykite 4.1 skirsnį;

    pagalba techninio ekonominio pagrįstumo analizėms, užpildykite 4.2 skirsnį;

    pagalba, skirta padengti MVĮ sąnaudas, susijusias su pramoninės nuosavybės teisėmis, užpildykite 4.3 skirsnį;

    pagalba naujoms naujoves diegiančioms įmonėms, užpildykite 4.4 skirsnį;

    pagalba procesų ir organizacinių naujovių diegimui paslaugų sektoriuje, užpildykite 4.5 skirsnį;

    pagalba naujovių diegimo konsultacinėms paslaugoms ir naujovių diegimo paramos paslaugoms užpildykite 4.6 skirsnį;

    pagalba įdarbinant kviestinius aukštos kvalifikacijos darbuotojus, užpildykite 4.7 skirsnį;

    pagalba naujovių diegimo grupėms, užpildykite 4.8 skirsnį.

    Be to, taip pat užpildykite 5 skirsnį („Skatinamasis pagalbos poveikis ir reikalingumas“) bei 7 skirsnį („Ataskaitų teikimas ir stebėsena“) reikalingiems patvirtinimams pateikti.

    B.

    Ar pagalbos schemoje dalyvauja mokslinių tyrimų organizacijos (15) ir (arba) naujovių diegimo tarpininkai?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, užpildykite šio papildomos informacijos lapo 2 ir (arba) 3 skirsnį („Mokslinių tyrimų organizacijos ir naujovių diegimo tarpininkai“ ir „Netiesioginė valstybės pagalba įmonėms per valstybės finansuojamas mokslinių tyrimų organizacijas“).

    C.

    Ar pagalba pagal šią schemą gali būti teikiama kartu su kita pagalba?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, užpildykite šio papildomos informacijos lapo 6 skirsnį („Kaupimas“).

    D.

    Patvirtinkite, kad jeigu skiriama tik MVĮ skirta pagalba (16) (priemokos), gavėjai atitinka EEE teisės aktuose (17) pateiktą MVĮ apibrėžtį:

    taip

    E.

    Jeigu schemoje numatyta, kad valdžios institucijos užsisako MTTV iš įmonių arba perka iš jų MTTV rezultatus, ar tiekėjai atrenkami taikant atviro konkurso procedūrą (18)?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte neigiamai, atkreipkite dėmesį, kad tokie valdžios institucijų mokėjimai įmonėms paprastai bus susiję su valstybės pagalba.

    F.

    Jeigu taikoma, pateikite valiutų keitimo kursą, kuris naudojamas pranešimo tikslais: …

    G.

    Patvirtinkite, kad ELPA priežiūros institucijai bus atskirai pranešta apie pagalbą, gautą pagal pranešamą schemą, jeigu bus pasiektos MTTV ir naujovių diegimo gairių 7.1 skirsnyje nustatytos išsamaus vertinimo ribos.

    taip

    H.

    Visi dokumentai, ELPA valstybių pateikti kaip pranešimo formos priedai, sunumeruojami, ir dokumentų numeriai nurodomi atitinkamose šio papildomos informacijos lapo dalyse.

    2.   Mokslinių tyrimų organizacijos ir naujovių diegimo tarpininkai kaip valstybės pagalbos gavėjai  (19)

    2.1.   Neekonominės veiklos finansavimas valstybės lėšomis

    A.

    Ar mokslinių tyrimų organizacijos ar pelno nesiekiantys naujovių diegimo tarpininkai vykdo ekonominio pobūdžio veiklą (20) (t. y. siūlo prekių ir (arba) paslaugų konkrečioje rinkoje)?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, aprašykite šią veiklą:

    B.

    Jeigu tas pats subjektas vykdo ekonominio ir neekonominio pobūdžio veiklą (21), ar galima aiškiai atskirti šias dvi veiklos rūšis, jų sąnaudas ir finansavimą?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, pateikite išsamią informaciją:

    Jeigu atsakėte teigiamai, atkreipkite dėmesį, kad neekonominio pobūdžio veiklos finansavimas valstybės lėšomis nepatenka į EEE susitarimo 61 straipsnio 1 dalies taikymo sritį. Jeigu atsakėte neigiamai, ekonominio pobūdžio veiklos finansavimas valstybės lėšomis paprastai yra susijęs su valstybės pagalba.

    2.2.   Ekonominės veiklos finansavimas valstybės lėšomis

    C.

    Ar ELPA valstybė gali įrodyti, kad:

    mokslinių tyrimų organizacijos arba pelno nesiekiantys naujovių diegimo tarpininkai (vykdantys ekonominio pobūdžio veiklą) perduoda visą valstybės finansavimą galutiniams gavėjams

    IR

    tarpininkai negauna jokios naudos?

     taip

     ne

    Pateikite išsamią informaciją ir įrodymus:

    Jeigu atsakėte teigiamai, atkreipkite dėmesį, kad organizacijos tarpininkės negali būti valstybės pagalbos gavėjos. Pagalbai galutiniams gavėjams taikomos įprastinės valstybės pagalbos taisyklės.

    3.   Netiesioginė valstybės pagalba įmonėms per valstybės finansuojamas mokslinių tyrimų organizacijas  (22)

    3.1.   Įmonių vardu atliekami moksliniai tyrimai

    A.

    Ar projektus, remiamus pagal pranešamą schemą, įmonių vardu atlieka mokslinių tyrimų organizacijos?

     taip

     ne

    B.

    Jeigu atsakėte teigiamai, ar mokslinių tyrimų organizacijos (veikdamos kaip agentai) teikia paslaugas įmonėms (veikiančioms kaip įgaliotojai), kai:

    agentai gauna mokėjimą, t. y. tinkamą atlygį už savo paslaugas

     taip

     ne

    IR

    ar užsakovai nustato šių paslaugų sąlygas?

     taip

     ne

    Pateikite išsamesnės informacijos:

    C.

    Ar mokslinių tyrimų organizacijos teikia paslaugas rinkos kaina?

     taip

     ne

    Jeigu rinkos kaina nenustatyta, ar mokslinių tyrimų organizacijos teikia paslaugas ta kaina, kurią sudaro visos sąnaudos pridedant pagrįstą pelno maržą?

     taip

     ne

    Pateikite išsamesnės informacijos:

    Jeigu mokslinių tyrimų organizacija teikia paslaugas ir jeigu į vieną iš C skirsnyje pateiktų klausimų atsakėte teigiamai, įmonėms paprastai nebus teikiama valstybės pagalba per mokslinių tyrimų organizaciją.

    3.2.   Įmonių ir mokslinių tyrimų organizacijų bendradarbiavimas

    A.

    Ar bendradarbiavimo projektą kartu įgyvendina įmonės ir mokslinių tyrimų organizacijos?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, pateikite išsamią informaciją apie partnerystės pobūdį.

    B.

    Jeigu atsakėte teigiamai, ar dalyvaujančios įmonės padengia visas pagal pranešamą schemą remiamų projektų sąnaudas?

     taip

     ne

    Ar rezultatai, kuriems netaikomos intelektinės nuosavybės teisės, yra plačiai skleidžiami IR ar visos intelektinės nuosavybės teisės, susijusios su mokslinių tyrimų organizacijų veikla, yra visiškai suteikiamos (23) mokslinių tyrimų organizacijoms?

     taip

     ne

    Ar mokslinių tyrimų organizacijos gauna iš dalyvaujančių įmonių kompensaciją, lygią intelektinės nuosavybės teisių (24), kurios yra susijusios su mokslinių tyrimų organizacijų veikla įgyvendinant projektą ir kurios perduodamos dalyvaujančioms įmonėms, rinkos kainai?

     taip

     ne

    Išsamiai aprašykite (atkreipkite dėmesį, kad dalyvaujančių įmonių įnašas dengiant mokslinių tyrimų organizacijų sąnaudas atimamas iš tokios kompensacijos):

    C.

    Jeigu nė į vieną B skirsnio klausimą neatsakėte teigiamai, ELPA valstybė gali remtis individualiu bendradarbiavimo projektų vertinimu (25).

    Pateikite individualų bendradarbiavimo projektų vertinimą, atsižvelgdami į pirmiau minėtus veiksnius. Taip pat prie pranešimo pridėkite sutartis.

    Jeigu nė į vieną B skirsnio klausimą neatsakėte teigiamai ir jeigu atlikus individualų bendradarbiavimo projektų vertinimą nenustatoma, kad nebuvo suteikta valstybės pagalbos, ELPA priežiūros institucija visą mokslinių tyrimų organizacijos įnašo į projekto įgyvendinimą vertę laiko pagalba įmonėms.

    4.   Pagalbos suderinamumas pagal eee susitarimo 61 straipsnio 3 dalies c punktą

    4.1.   Pagalba MTTV projektams  (26)

    4.1.1.   Mokslinių tyrimų kategorijos (27)

    A.

    Nurodykite, kurie MTTV etapai (28) remiami pagal pranešamą schemą:

    fundamentiniai moksliniai tyrimai;

    pramoniniai moksliniai tyrimai;

    bandomoji taikomoji veikla.

    Pateikite pagrindinių projektų pavyzdžius, kuriems bus taikoma nurodyta schema:

    B.

    Jeigu atskiri MTTV projektai apima skirtingas mokslinių tyrimų kategorijas, paaiškinkite, kaip į tai bus atsižvelgta nustatant didžiausią tam tikro projekto pagalbos intensyvumą (taikytinas didžiausias pagalbos intensyvumas turi atitikti į projektą įtrauktus mokslinių tyrimų etapus).

    4.1.2.   Tinkamos finansuoti išlaidos

    Visos tinkamos finansuoti išlaidos turi būti priskirtos prie konkrečios MTTV kategorijos  (29) Išsamiai aprašykite (arba pažymėkite atitinkamą langelį) toliau..

     

    Fundamentiniai moksliniai tyrimai

    Pramoniniai moksliniai tyrimai

    Bandomoji taikomoji veikla

    Išlaidos personalui

     

     

     

    Išlaidos priemonėms ir įrangai

     

     

     

    Išlaidos pastatams ir žemei

     

     

     

    Išlaidos moksliniams tyrimams, vykdomiems pagal sutartis, techninėms žinioms ir patentams, perkamiems arba įsigyjamiems pagal licenciją iš išorės šaltinių rinkos kaina

     

     

     

    Papildomos pridėtinės išlaidos, tiesiogiai susijusios su mokslinių tyrimų projektu

     

     

     

    Kitos veiklos sąnaudos

     

     

     

    4.1.3.   Pagalbos intensyvumas ir priemokos

    Pagalbos intensyvumas apskaičiuojamas pagal tinkamas finansuoti projekto išlaidas. Pagalbos intensyvumas turi būti nustatytas kiekvienam pagalbos gavėjui, taip pat ir bendradarbiavimo projekto atveju  (30).

    A.

    Pagalbos intensyvumas (be priemokų) (31):

     

    Fundamentiniai moksliniai tyrimai

    Pramoniniai moksliniai tyrimai

    Bandomoji taikomoji veikla

    Didžiausias pagalbos intensyvumas

     

     

     

    B.

    Priemokos:

    Ar remiamiems projektams teikiamos priemoka?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite:

    Ar pagal pranešamą schemą taikoma MVĮ priemoka?

     taip

     ne

    Nurodykite taikytiną priemokos dydį (32): …

    Ar pagal pranešamą schemą taikoma priemoka už i) veiksmingą įmonių bendradarbiavimą, ii) įmonės ir mokslinių tyrimų organizacijos bendradarbiavimą ar iii) už rezultatų skleidimą (tik pramoninių mokslinių tyrimų projektų atveju)?

     taip

     ne

    i)

    Jeigu taikoma priemoka už veiksmingą bent dviejų viena nuo kitos nepriklausomų įmonių bendradarbiavimą, patvirtinkite, kad laikomasi šių sąlygų:

    jokia konkreti įmonė negali prisiimti daugiau nei 70 % tinkamų finansuoti bendradarbiaujant vykdomo projekto išlaidų;

    IR

    projekte bendradarbiaujama ne mažiau kaip su viena MVĮ arba bendradarbiaujama tarpvalstybiniu lygiu, t. y. mokslinių tyrimų ir taikomoji veikla vykdoma ne mažiau kaip dviejose skirtingose valstybėse narėse.

    Nurodykite taikytiną priemokos dydį (33): …

    ii)

    Jeigu taikoma priemoka už veiksmingą įmonės ir mokslinių tyrimų organizacijos bendradarbiavimą, visų pirma nacionalinių MTTV politikos krypčių koordinavimo srityje, patvirtinkite, kad laikomasi šių sąlygų:

    mokslinių tyrimų organizacija padengia bent 10 % tinkamų finansuoti išlaidų;

    IR

    mokslinių tyrimų organizacija turi teisę skelbti mokslinių tyrimų projektų rezultatus, jeigu jie yra susiję su šios organizacijos atliktais moksliniais tyrimais.

    Nurodykite taikytiną priemokos dydį (34): …

    iii)

    Jeigu atliekant pramoninius mokslinius tyrimus taikoma priemoka už platų projekto rezultatų skelbimą, nurodykite bent vieną iš šių plataus skelbimo būdų:

    techninės ir mokslinės konferencijos;

    skelbimas mokslo ar technikos žurnaluose;

    skelbimas viešose duomenų bazėse (kuriose esantys pirminiai mokslinių tyrimų duomenys yra prieinami visiems);

    skelbimas per nemokamą arba atvirojo teksto programinę įrangą.

    Nurodykite taikytiną priemokos dydį (35): …

    C.

    Nurodykite bendrą pagal pranešamą schemą remiamų projektų pagalbos intensyvumą (įskaitant priemokas) (%): …

    4.1.4.   Grąžintinam avansui taikomos specialios sąlygos (36)

    A.

    Ar pagalba MTTV projektams skiriama grąžintino avanso forma?

     taip

     ne

    B.

    Jeigu atsakėte teigiamai, ar pagalba, kuri pagal pranešamą schemą skiriama grąžintino avanso forma, apskaičiuota kaip bendras subsidijos ekvivalentas (37)?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, koks yra pagal pranešamą schemą taikomo ir kaip bendro subsidijos ekvivalento (38) nurodyto grąžintino avanso pagalbos intensyvumas: …

    Be to, pateikite išsamią informaciją apie taikytą metodiką IR pagrindinius tikrintinus duomenis, kuriais ši metodika buvo pagrįsta:

    C.

    Jeigu pagalba negali būti išreikšta bendru subsidijos ekvivalentu, koks yra grąžintino avanso, nurodyto kaip tinkamų finansuoti išlaidų procentinė dalis, lygis: …

    Jeigu MTTV projektui skirto grąžintino avanso normos viršija nurodytąsias MTTV ir naujovių diegimo gairių 5.1.2 ir 5.1.3 skirsniuose (iki 5.1.5 skirsnyje nurodytų didžiausių normų):

    pateikite ELPA priežiūros institucija išsamią informaciją apie grąžinimą, jeigu veikla yra sėkminga, ir aiškiai apibrėžkite, koks mokslinių tyrimų veiklos rezultatas bus laikomas sėkmingu,

    IR

    patvirtinkite, kad:

    priemonėje numatyta, kad sėkmingo rezultato atveju avansas grąžinamas su palūkanomis, kurios turi būti lygios bent taikytinoms palūkanoms, kaip numatyta ELPA priežiūros institucijos pranešime apie orientacinių ir diskonto normų nustatymo metodą (39);

    jei įgyvendinus projektą pasiektas rezultatas yra geresnis už tą, kuris apibūdintas kaip sėkmingas, ELPA valstybė turi teisę prašyti, kad būtų išmokėta didesnė už avansą suma, įskaitant palūkanas pagal ELPA priežiūros institucijos nustatytą orientacinę palūkanų normą;

    dalinės sėkmės atveju ELPA valstybė reikalauja, kad grąžintina suma būtų proporcinga sėkmingai įgyvendintai projekto daliai.

    4.1.5.   Mokestinėms priemonėms taikomos specialios sąlygos (40)

    A.

    Ar pagalba MTTV projektams, remiamiems pagal pranešamą schemą, teikiama mokestinės priemonės forma?

     taip

     ne

    Jeigu pagalba MTTV projektui teikiama mokestinės priemonės forma, pateikite vertinimo tyrimų duomenis, kad ELPA priežiūros institucija galėtų įvertinti mokestinės pagalbos MTTV skatinamąjį poveikį.

    B.

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite, kaip apskaičiuojamas pagalbos intensyvumas:

    konkretaus MTTV projekto pagrindu;

    kaip visų mokesčių lengvatų ir visų tinkamų finansuoti MTTV išlaidų, patirtų per ne daugiau kaip trejus finansinius metus iš eilės, santykis;

    kita: …

    Pateikite išsamią informaciją apie taikytą skaičiavimo būdą:

    4.2.   Pagalba techninio ekonominio pagrįstumo analizėms  (41)

    4.2.1.   Bendrosios sąlygos

    Analizės atliekamos rengiantis (42):

    pramoniniams moksliniams tyrimams;

    bandomajai taikomajai veiklai.

    4.2.2.   Pagalbos intensyvumas

    Nurodykite didžiausią pagalbos MVĮ intensyvumą (%) (43): …

    Nurodykite didžiausią pagalbos didžiosioms įmonėms intensyvumą (%) (44): …

    Pagalbos intensyvumas apskaičiuojamas pagal projekto pagrįstumo analizių išlaidas.

    4.3.   Pagalba, skirta padengti MVĮ sąnaudas, susijusias su pramoninės nuosavybės teisėmis  (45)

    4.3.1.   Sąlygos

    Kuriam mokslinių tyrimų etapui (46) skiriama pagalba?

    fundamentiniams moksliniams tyrimams;

    pramoniniams moksliniams tyrimams;

    bandomajai taikomoji veiklai.

    4.3.2.   tinkamos finansuoti išlaidos ir pagalbos intensyvumas

    A.

    Nurodykite tinkamas finansuoti išlaidas (47):

    sąnaudos, patirtos iki teisės suteikimo pirmojoje teismų jurisdikcijoje: …

    vertimo ir kitos sąnaudos, patirtos siekiant gauti arba patvirtinti minėtą teisę kitoje teismų jurisdikcijoje: …

    sąnaudos, patirtos ginant teisės galiojimą oficialaus paraiškos nagrinėjimo ir galimų nepritarimo procedūrų metu: …

    B.

    Nurodykite didžiausią pagalbos intensyvumą (%) (48): …

    4.4.   Pagalba naujoms naujoves diegiančioms įmonėms  (49) (mažosioms įmonėms)

    Patvirtinkite, kad:

    A.

    gavėjai yra tik mažosios įmonės, kaip apibrėžta EEE teisės aktuose, kurios pagalbos suteikimo metu veikia trumpiau nei 6 metus;

    B.

    gavėjai yra naujoves diegiančios įmonės.

    Patvirtinkite, kad visiškai laikomasi šios sąlygos:

    išorės eksperto atliktas įvertinimas įrodo, kad gavėjas netolimoje ateityje sukurs produktų, paslaugų arba procesų, kurie technologiniu požiūriu yra nauji arba iš esmės pagerinti, palyginti su naujausiais sektoriaus, kuriame gavėjas veikia, EEE produktais, ir yra susiję su technologinės arba pramoninės nesėkmės rizika;

    ARBA

    esama įrodymų, kad gavėjo išlaidos MTTV sudaro mažiausiai 15 % jo bendrų veiklos sąnaudų bent vienais iš trejų metų iki pagalbos suteikimo arba naujai steigiamos ir anksčiau finansinės veiklos nevykdžiusios įmonės atveju, remiantis dabartinio finansinio laikotarpio auditu, patvirtintu išorės auditoriaus.

    Pateikite išsamią informaciją, kaip tai įgyvendinama:

    C.

    Nurodykite didžiausią pagalbos sumą, taikytiną pagal pranešamą schemą: …

    Patvirtinkite, kad pagalba naujoms naujoves diegiančioms įmonėms nebus didesnė kaip:

    1 mln. EUR neremiamuose regionuose;

    1,5 mln. EUR regionuose, kuriems gali būti taikoma EEE susitarimo 61 straipsnio 3 dalies a punkte nustatyta leidžianti nukrypti nuostata;

    1,25 mln. EUR regionuose, kuriems gali būti taikoma EEE susitarimo 61 straipsnio 3 dalies c punkte nustatyta leidžianti nukrypti nuostata.

    D.

    Patvirtinkite, kad:

    gavėjai anksčiau nėra gavę pagalbos naujoms naujoves diegiančioms įmonėms ir gaus šios rūšies pagalbą tik vieną kartą per tą laikotarpį, kuriuo jie laikomi naujomis naujoves diegiančiomis įmonėmis.

    E.

    Ar įmonės gali derinti tokią pagalbą su kita pagalba?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite, kaip bus laikomasi konkrečių pagalbos naujoms naujoves diegiančioms įmonėms kaupimo taisyklių (MTTV ir naujovių diegimo gairių 5.4 skirsnis).

    4.5.   Pagalba procesų ir organizacinių naujovių diegimui paslaugų sektoriuje  (50)

    4.5.1.   Bendrosios sąlygos

    A.

    Su kokios rūšies paslaugų sektoriuje diegiamomis naujovėmis (51) yra susijusi pranešama schema?

    procesų naujovių diegimas paslaugų sektoriuje;

    organizacinių naujovių diegimas paslaugų sektoriuje.

    Pateikite išsamią informaciją apie paslaugų sektoriuje diegiamas naujoves (52) (procesų ir (arba) organizacines naujoves):

    B.

    Patvirtinkite, kad:

    organizacinių naujovių diegimas susijęs su informacinių ir ryšių technologijų (IRT) naudojimu bei eksploatavimu siekiant pakeisti organizaciją;

    naujovių diegimas įvardijamas kaip projektas, nurodant ir apibūdinant projekto vadovą bei projekto sąnaudas;

    remiamo projekto rezultatas – parengtas standartas, verslo modelis, koncepcijos metodika, kurią galima sistemingai dauginti ir galbūt patvirtinti ir patentuoti;

    proceso arba organizacinės naujovės yra naujos arba iš esmės patobulintos, palyginti su EEE šioje pramonės srityje taikomais šiuolaikiniais procesais ir organizaciniais metodais;

    proceso arba organizacinių naujovių diegimo projektas susijęs su aiškia rizika;

    didžiosioms įmonėms pagalba skiriama tik jeigu jos bendradarbiauja su MVĮ remiamos veiklos srityje, kurioje bendradarbiaujančios MVĮ prisiima ne mažiau kaip 30 % visų tinkamų finansuoti išlaidų.

    Pateikite išsamios informacijos (įrodymų) visais šiais klausimais:

    4.5.2.   Tinkamos finansuoti išlaidos ir pagalbos intensyvumas

    A.

    Nurodykite tinkamas finansuoti išlaidas (53):

     

    Tinkamos finansuoti išlaidos

    Išlaidos personalui

     

    Išlaidos priemonėms ir įrangai

     

    Išlaidos pastatams ir žemei

     

    Išlaidos moksliniams tyrimams, vykdomiems pagal sutartis, techninėms žinioms ir patentams, perkamiems arba įsigyjamiems pagal licenciją iš išorės šaltinių rinkos kaina

     

    Papildomos pridėtinės sąnaudos, tiesiogiai susijusios su mokslinių tyrimų projektu

     

    Kitos veiklos sąnaudos

     

    B.

    Nurodykite didžiausią pagalbos intensyvumą (54), taikomą didžiosioms įmonėms (%): …

    Nurodykite didžiausią pagalbos intensyvumą (55) taikomą vidutinėms įmonėms (56) (%): …

    Nurodykite didžiausią pagalbos intensyvumą (57) taikomą mažosioms įmonėms (58) (%): …

    Pagalbos intensyvumas apskaičiuojamas pagal tinkamas finansuoti projektų išlaidas.

    4.6.   Pagalba naujovių diegimo konsultacinėms paslaugoms ir naujovių diegimo rėmimo paslaugoms  (59) (MVĮ)

    4.6.1.   Bendrosios sąlygos

    A.

    Nurodykite didžiausią pagalbos sumą (neviršijančią 200 000 EUR vienam gavėjui per bet kurį trejų metų laikotarpį): …

    B.

    Patvirtinkite, kad:

    pagalba neviršys 75 % tinkamų finansuoti išlaidų, jeigu paslaugų teikėjas neturi nacionalinio arba Europos sertifikato;

    gavėjai naudoja valstybės pagalbą paslaugoms pirkti rinkos kaina (arba, jeigu paslaugas teikia ne pelno įmonė, už kainą, atitinkančią visas jos sąnaudas ir pagrįstą pelno maržą).

    Pateikite išsamią informaciją, kaip tai bus užtikrinta.

    4.6.2.   Tinkamos finansuoti išlaidos

    A.

    Kokios rūšies pagalba teikiama?

    pagalba naujovių diegimo konsultacinėms paslaugoms;

    pagalba naujovių diegimo rėmimo paslaugoms.

    B.

    Jeigu teikiama pagalba naujovių diegimo konsultacinėms paslaugoms, nurodykite tinkamas finansuoti išlaidas:

    konsultacijoms valdymo klausimais: …

    technologinei pagalbai: …

    technologijų perdavimo paslaugoms: …

    mokymui: …

    konsultavimui intelektinės nuosavybės teisių įsigijimo, apsaugos bei pardavimo ir licencijų sutarčių klausimais: …

    standartų naudojimo konsultacijoms: …

    C.

    Jeigu teikiama pagalba naujovių diegimo rėmimo paslaugoms, nurodykite tinkamas finansuoti išlaidas:

    biuro plotui: …

    duomenų bankams: …

    techninių bibliotekų paslaugoms: …

    rinkotyrai: …

    laboratorijos naudojimui: …

    kokybės ženklinimui: …

    bandymams ir sertifikavimui: …

    4.6.3.   Ne pelno subjektui taikytinos specialiosios sąlygos

    Jeigu paslaugų teikėjai yra ne pelno subjektai, pagalba gali būti teikiama sumažinant kainą dydžiu, lygiu sumokėtos kainos ir rinkos kainos skirtumui (arba kainai, į kurią įtrauktos visos sąnaudos ir pagrįsta pelno marža).

    A.

    Ar pagalba teikiama sumažinant kainą?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, pateikite įrodymų, kad sukurta sistema, kuri užtikrina visų teikiamų naujovių diegimo konsultacinių bei naujovių diegimo rėmimo paslaugų sąnaudų ir pagalbos gavėjų sumokėtos kainos skaidrumą, kad gautą pagalbą būtų galima vertinti ir kontroliuoti

    4.7.   Pagalba įdarbinant kviestinius aukštos kvalifikacijos darbuotojus  (60) (MVĮ)

    4.7.1.   Bendrosios sąlygos

    A.

    Iš kur įdarbinami aukštos kvalifikacijos darbuotojai (61)?

    iš mokslinių tyrimų organizacijų;

    iš didžiųjų įmonių.

    Pateikite išsamią informaciją (jei įmanoma) apie mokslinių tyrimų organizacijas ir didžiąsias įmones.

    B.

    Patvirtinkite, kad:

    deleguotieji darbuotojai nepakeičia kitų darbuotojų;

    deleguotieji darbuotojai įdarbinami gavėjo įmonės naujai sukurtoje darbo vietoje.

    Išsamiai aprašykite šią naują darbo vietą:

    deleguotieji darbuotojai turi ne mažiau kaip dvejų metų darbo juos deleguojančioje mokslinių tyrimų organizacijoje arba didžiojoje įmonėje patirtį;

    deleguotieji darbuotojai pagalbą gaunančioje MVĮ vykdo MTTV ir naujovių diegimo veiklą.

    4.7.2.   Tinkamos finansuoti išlaidos ir pagalbos intensyvumas

    A.

    Nurodykite tinkamas finansuoti išlaidas:

    išlaidos aukštos kvalifikacijos darbuotojų komandiruotėms ir įdarbinimui: …

    deleguotųjų darbuotojų judumo išmoka: …

    B.

    Patvirtinkite, kad konsultavimo išlaidos (mokėjimas už eksperto suteiktą paslaugą, neįdarbinant jo įmonėje) neįskaičiuotos į pagalbos įdarbinant kviestinius aukštos kvalifikacijos darbuotojus tinkamas finansuoti išlaidas.

    C.

    Nurodykite didžiausią pagalbos intensyvumą (62) (%): …

    4.8.   Pagalba naujovių diegimo grupėms  (63)

    4.8.1.   Bendrosios sąlygos

    A.

    Kokios rūšies pagalba teikiama gavėjams?

    investicinė pagalba;

    pagalba, skirta grupių veiklai skatinti.

    B.

    Patvirtinkite, kad:

    pagalba skiriama tik naujovių diegimo grupėms vadovaujantiems juridiniams asmenims;

    gavėjai atsakingi už dalyvavimo valdymą ir naudojimąsi grupių patalpomis, infrastruktūra bei veikla;

    Pateikite išsamesnės informacijos:

    naudojimasis grupių patalpomis, infrastruktūra ir veikla neribojamas.

    C.

    Ar mokesčiai už naudojimąsi grupių infrastruktūra ir už dalyvavimą grupių veikloje atitinka jų sąnaudas?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite, kaip tai užtikrinama:

    Jeigu atsakėte neigiamai, pateikite išsamią informaciją (ypač jeigu skiriama pagalba, kaip apibrėžta EEE susitarimo 61 straipsnio 1 dalyje, žr. MTTV ir naujovių diegimo gairių 3.1 skirsnį):

    D.

    Pridėkite naujovių diegimo grupės technologinės specializacijos, esamo regioninio potencialo, esamo mokslinių tyrimų pajėgumo, panašios paskirties grupių buvimo EEE ir galimų grupės veiklos rinkoje apimčių analizę:

    4.8.2.   Investicinės pagalbos, skirtos skatinti grupių veiklą, taikymo konkrečios sąlygos

    A.

    Kokios rūšies investicija įgyvendinama?

    naujovių diegimo grupių kūrimas;

    naujovių diegimo grupių plėtra;

    naujovių diegimo grupių veiklos skatinimas.

    B.

    Kokioms patalpoms ir infrastruktūrai skiriamos pagalbos lėšos?

    mokymo ir mokslinių tyrimų centro patalpoms;

    atviros prieigos mokslinių tyrimų infrastruktūroms, laboratorijai, bandymų patalpoms;

    plačiajuosčio tinklo infrastruktūroms.

    C.

    Nurodykite tinkamas finansuoti išlaidas:

    išlaidos, susijusios su investicijomis į žemę: …

    pastatus: …

    mašinas: …

    įrenginius: …

    D.

    Koks pagrindinis pagalbos intensyvumas (%) (64): …

    E.

    Ar gavėjams skiriama kokia nors priemoka?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite:

    Ar taikote MVĮ priemoką?

     taip

     ne

    Nurodykite mažosioms įmonėms taikytiną priemokos dydį (65): …

    Nurodykite vidutinėms įmonėms taikytiną priemokos dydį (66): …

    4.8.3.   Pagalbos veiklai, skirtai skatinti grupių veiklą, teikimo konkrečios sąlygos

    A.

    Kuriam laikotarpiui skiriama tokia pagalba: … metams

    Jeigu pagalba suteikiama ilgesniam nei penkerių metų laikotarpiui, pateikite įtikinamų įrodymų, pagrindžiančių tokį laikotarpį (67).

    B.

    Ar pagalba proporcingai mažinama?

     taip

     ne

    C.

    Nurodykite tinkamas finansuoti išlaidas:

    grupės rinkodarai ieškant naujų įmonių, kurios galėtų dalyvauti grupės veikloje: …

    grupės viešosios infrastruktūros valdymui: …

    mokymo programų, seminarų ir konferencijų organizavimui, skatinant dalytis žiniomis ir užmegzti ryšius su grupės nariais …

    D.

    Pagalbos intensyvumas:

    proporcingai mažinama pagalba (nurodykite kiekvienų metų pagalbos mažinimo koeficientą) (68): …

    proporcingai nemažinama pagalba (%) (69): …

    5.   Pagalbos skatinamasis poveikis ir reikalingumas  (70)

    5.1.   Bendroji sąlyga

    Patvirtinkite, kad teikiant pagalbą pagal pranešamą priemonę bus užtikrinta, kad konkrečių gavėjų MTTV ir naujovių diegimo veikla nebus pradėta prieš jiems pateikiant paraišką dėl pagalbos arba prieš priimant sprendimą dėl fiskalinės pagalbos teikimo.

    taip

    Pateikite išsamią informaciją, kaip bus užtikrintas šios sąlygos laikymasis.

    Jeigu pagalba teikiama didžiųjų įmonių projektams, MVĮ, kai pagalba viršija 7,5 mln. EUR, procesų ir organizacinių naujovių diegimui paslaugų sektoriuje ir naujoves diegiančioms grupėms, patvirtinkite, kad skatinamasis poveikis bus įvertintas remiantis bent vienu iš šių veiksnių:

    didesnė projekto apimtis;

    didesnis mastas;

    didesnė sparta;

    didesnė bendra suma, išleidžiama MTTV bei naujovių diegimo veiklai;

    kita: …

    Pateikite išsamią informaciją, kaip vyks šis vertinimas:

    6.   Kaupimas  (71)

    A.

    Ar pagal pranešamą schemą skiriama pagalba teikiama kartu su kita pagalba (72)?

     taip

     ne

    B.

    Jeigu atsakėte teigiamai, aprašykite pranešamai pagalbos schemai taikytinas kaupimo taisykles:

    C.

    Nurodykite, kaip bus tikrinama, ar įgyvendinant pranešamą pagalbos schemą yra laikomasi kaupimo taisyklių:

    7.   Ataskaitų teikimas ir stebėsena  (73)

    7.1.   Metinės ataskaitos

    Atkreipkite dėmesį, kad šis įsipareigojimas teikti ataskaitas nepanaikina įsipareigojimo teikti ataskaitas, taikomo pagal ELPA Priežiūros Institucijos sprendimą Nr. 195/04/COL  (74).

    A.

    Įsipareigokite ELPA priežiūros institucijai teikti metines pranešamos schemos įgyvendinimo ataskaitas, kuriose būtų pateikta visa toliau nurodyta informacija (75):

    gavėjo pavadinimas;

    kiekvienam gavėjui suteiktos pagalbos suma;

    pagalbos intensyvumas;

    veiklos sektoriai, kuriuose vykdomi remiami projektai.

    taip

    B.

    Įsipareigokite metinėje ataskaitoje apie visą pagalbą, kuri pagal patvirtintą schemą buvo suteikta didžiosioms įmonėms, paaiškinti, kaip buvo atsižvelgta į tokioms įmonėms suteiktos pagalbos skatinamąjį poveikį (76).

    taip

    7.2.   Galimybė susipažinti su išsamiais schemų tekstais

    A.

    Įsipareigokite skelbti visą ELPA priežiūros institucijos patvirtintų galutinių pagalbos schemų tekstą internete.

    taip

    Nurodykite svetainės adresą: …

    B.

    Patvirtinkite, kad ELPA priežiūros institucijos patvirtinta schema nebus taikoma tol, kol informacija nebus paskelbta internete (kaip reikalaujama pagal A skirsnį).

    taip

    7.3.   Informacijos lapai, stebėsena

    A.

    Įsipareigokite per 20 darbo dienų nuo dienos, kurią kompetentinga institucija pradeda teikti pagalbą, pateikti ELPA priežiūros institucijai prašomą informaciją pagal MTTV ir naujovių diegimo gairių priede pateiktą standartinę formą, kai pagalba MTTV ir naujovių diegimui teikiama pagal pagalbos schemas, kurioms netaikomas privalomo atskiro pranešimo reikalavimas ir kurios yra didesnės nei 3 mln. EUR (77).

    taip

    B.

    Įsipareigokite parengti ir tvarkyti skiriamos pagalbos išsamios apskaitos dokumentus, kuriuose būtų pateikta visa informacija, reikalinga nustatyti, ar buvo laikomasi tinkamų finansuoti išlaidų ir didžiausio leistino pagalbos intensyvumo.

    taip

    C.

    Įsipareigokite užtikrinti, kad B skirsnyje nurodyti išsamios apskaitos dokumentai būtų saugomi 10 metų nuo pagalbos skyrimo datos.

    taip

    D.

    Įsipareigokite ELPA priežiūros institucijai paprašius pateikti B skirsnyje nurodytus dokumentus.

    taip

    8.   Kita informacija

    Pateikite visą kitą informaciją, kuri, jūsų nuomone, yra svarbi vertinant susijusią (-ias) priemonę (-es) pagal ELPA priežiūros institucijos valstybės pagalbos moksliniams tyrimams, taikomajai veiklai ir naujovių diegimui gaires.

    „III.6.b   DALIS

    PAPILDOMOS INFORMACIJOS APIE PAGALBĄ MOKSLINIAMS TYRIMAMS, TAIKOMAJAI VEIKLAI IR NAUJOVIŲ DIEGIMUI LAPAS: INDIVIDUALI PAGALBA

    Šį papildomos informacijos lapą reikia naudoti pranešimui apie individualią pagalbą, kuriai taikomos ELPA priežiūros institucijos valstybės pagalbos moksliniams tyrimams, taikomajai veiklai ir naujovių diegimui gairės (toliau – MTTV ir naujovių diegimo gairės)  (78) . Ši forma taip pat turi būti naudojama pranešimui apie individualią pagalbą MVĮ moksliniams tyrimams ir taikomajai veiklai, kuriai netaikomas Bendrasis bendrosios išimties reglamentas  (79) , ir pranešimui apie pagalbą, dėl kurios privaloma teikti atskirą pranešimą, nes šios pagalbos suma yra didesnė už jame nustatytas ribas, kurias viršijus būtina teikti atskirą pranešimą.

    1.

    Pranešamos priemonės pagrindinės charakteristikos

    2.

    Mokslinių tyrimų organizacijos ir naujovių diegimo tarpininkai kaip valstybės pagalbos gavėjai

    2.1.

    Neekonominės veiklos finansavimas valstybės lėšomis

    2.2.

    Ekonominės veiklos finansavimas valstybės lėšomis

    3.

    Netiesioginė valstybės pagalba įmonėms per valstybės finansuojamas mokslinių tyrimų organizacijas

    3.1.

    Įmonių vardu atliekami moksliniai tyrimai

    3.2.

    Įmonių ir mokslinių tyrimų organizacijų bendradarbiavimas

    4.

    Pagalbos suderinamumas pagal eee susitarimo 61 straipsnio 3 dalies b punktą

    4.1.

    Bendrosios sąlygos (privalomos visos)

    4.2.

    Projekto aprašymas

    5.

    Pagalbos suderinamumas pagal eee susitarimo 61 straipsnio 3 dalies c punktą

    5.1.

    Pagalba MTTV projektams

    5.2.

    Pagalba techninio ekonominio pagrįstumo analizėms

    5.3.

    Pagalba, skirta padengti MVĮ sąnaudas, susijusias su pramoninės nuosavybės teisėmis

    5.4.

    Pagalba naujoms naujoves diegiančioms įmonėms (mažosioms įmonėms)

    5.5.

    Pagalba procesų ir organizacinių naujovių diegimui paslaugų sektoriuje

    5.6.

    Pagalba naujovių diegimo konsultacinėms paslaugoms ir naujovių diegimo rėmimo paslaugoms (MVĮ)

    5.7.

    Pagalba įdarbinant kviestinius aukštos kvalifikacijos darbuotojus (MVĮ)

    5.8.

    Pagalba naujovių diegimo grupėms

    6.

    Pagalbos skatinamasis poveikis ir reikalingumas

    6.1.

    Bendroji sąlyga

    6.2.

    Skatinamojo poveikio vertinimas

    7.

    Išsamaus vertinimo reikalingumo kriterijai

    7.1.

    Projektai ir ekonominio pagrįstumo analizės

    7.2.

    Procesų ar organizacinių naujovių diegimas paslaugų sektoriuje ir naujovių diegimo grupės

    8.

    Papildoma informacija išsamiam vertinimui atlikti

    8.1.

    Bendrosios pastabos

    8.2.

    Rinkos nepakankamumas

    8.3.

    Tinkama priemonė

    8.4.

    Skatinamasis pagalbos poveikis ir analizė

    8.5.

    Pagalbos proporcingumas

    8.6.

    Konkurencijos ir prekybos iškraipymo tyrimas

    9.

    Kaupimas

    10.

    Ataskaitų teikimas ir stebėsena

    10.1.

    Metinės ataskaitos

    10.2.

    Informacijos lapai, stebėsena

    11.

    Kita informacija

    1.   Pranešamos priemonės pagrindinės charakteristikos

    Užpildykite pranešamos schemos pobūdį atitinkančias pranešimo formos dalis. Visų pirma atkreipkite dėmesį, kad 8 skirsnis pildomas tiktai jeigu pranešamai priemonei taikomas išsamus vertinimas, t. y. tik jei tenkinamos 7 skirsnyje nustatyta (-os) sąlyga (-os). Pagrindinės gairės pateiktos toliau.

    A.

    Ar pagalba teikiama siekiant skatinti svarbaus bendros Europos svarbos projekto įgyvendinimą?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, užpildykite šio papildomos informacijos lapo 4 skirsnį („Pagalbos suderinamumas pagal EEE susitarimo 61 straipsnio 3 dalies b punktą“). Be to, užpildykite 10 skirsnį („Ataskaitų teikimas ir stebėsena“).

    B.

    Jeigu atsakėte neigiamai, nurodykite pagalbos rūšį ir užpildykite atitinkamus šio papildomos informacijos lapo 5 skirsnio („Pagalbos suderinamumas pagal EEE susitarimo 61 straipsnio 3 dalies c punktą“) poskirsnius:

    pagalba MTTV projektams, užpildykite 5.1 skirsnį;

    pagalba techninio ekonominio pagrįstumo analizėms, užpildykite 5.2 skirsnį;

    pagalba, skirta padengti MVĮ sąnaudas, susijusias su pramoninės nuosavybės teisėmis, užpildykite 5.3 skirsnį;

    pagalba naujoms naujoves diegiančioms įmonėms, užpildykite 5.4 skirsnį;

    pagalba procesų ir organizacinių naujovių diegimui paslaugų sektoriuje, užpildykite 5.5 skirsnį;

    Pagalba naujovių diegimo konsultacinėms paslaugoms ir naujovių diegimo rėmimo paslaugoms, užpildykite 5.6 skirsnį.

    Pagalba įdarbinant kviestinius aukštos kvalifikacijos darbuotojus, užpildykite 5.7 skirsnį;

    pagalba naujovių diegimo grupėms, užpildykite 5.8 skirsnį.

    Be to, užpildykite: 6 skirsnį („Skatinamasis pagalbos poveikis ir reikalingumas“) skatinamajam poveikiui patikrinti, 7 skirsnį („Išsamaus vertinimo reikalingumo kriterijai“), kad būtų galima patikrinti, ar pranešama pagalba turi būti išsamiai įvertinta pagal 8 skirsnį („Papildoma informacija apie išsamų vertinimą“), ir 11 skirsnį („Ataskaitų teikimas ir stebėsena“).

    C.

    Ar pagalbos schemoje dalyvauja mokslinių tyrimų organizacijos (80) (naujovių diegimo tarpininkai)?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, užpildykite šio papildomos informacijos lapo 2 ir (arba) 3 skirsnį („Mokslinių tyrimų organizacijos ir naujovių diegimo tarpininkai“ ir „Netiesioginė valstybės pagalba įmonėms per valstybės finansuojamas mokslinių tyrimų organizacijas“).

    D.

    Ar pagalba pagal šią schemą gali būti teikiama kartu su kita pagalba?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, užpildykite šio papildomos informacijos lapo 9 skirsnį („Kaupimas“).

    E.

    Jeigu pranešama individuali pagalba teikiama pagal patvirtintą schemą, pateikite išsamią informaciją apie tą schemą, įskaitant paskelbimo nuorodą (interneto adresą) ir valstybės pagalbos registracijos numerį:

    F.

    Patvirtinkite, kad jeigu skiriama tik MVĮ skirta pagalba (81) (priemokos), gavėjas atitinka EEE teisės aktuose (82) pateiktą MVĮ apibrėžtį:

    taip

    Pateikite reikalingą informaciją ir įrodymus:

    G.

    Jeigu teikiant pagalbą numatyta, kad valdžios institucijos užsisako MTTV iš įmonių arba perka iš jų MTTV rezultatus, ar tiekėjai atrenkami taikant atvirojo konkurso procedūrą (83)?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte neigiamai, atkreipkite dėmesį, kad tokie valdžios institucijų mokėjimai įmonėms paprastai bus susiję su valstybės pagalba.

    H.

    Jeigu taikoma, pateikite valiutų keitimo kursą, kuris naudojamas pranešimo tikslais: …

    I.

    Visi dokumentai, valstybių narių pateikti kaip pranešimo formos priedai, sunumeruojami, ir dokumentų numeriai nurodomi atitinkamose šio papildomos informacijos lapo dalyse.

    2.   Mokslinių tyrimų organizacijos ir naujovių diegimo tarpininkai kaip valstybės pagalbos gavėjai  (84)

    Jeigu pranešime nurodytame projekte dalyvauja keletas mokslinių tyrimų organizacijų ar naujovių diegimo tarpininkų, toliau pateikite informacijos apie kiekvieną iš jų.

    2.1.   Jeigu pranešime nurodytame projekte dalyvauja keletas mokslinių tyrimų organizacijų ar naujovių diegimo tarpininkų, toliau pateikite informacijos apie kiekvieną iš jų.

    A.

    Ar mokslinių tyrimų organizacija ar pelno nesiekiantis naujovių diegimo tarpininkas vykdo ekonominio pobūdžio veiklą (85) (t. y. siūlo prekių ir (arba) paslaugų konkrečioje rinkoje)?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, aprašykite šią veiklą:

    B.

    Jeigu tas pats subjektas vykdo ekonominio ir neekonominio pobūdžio veiklą (86), ar galima aiškiai atskirti šias dvi veiklos rūšis, jų sąnaudas ir finansavimą?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, pateikite išsamią informaciją:

    Jeigu atsakėte teigiamai, atkreipkite dėmesį, kad neekonominio pobūdžio veiklos finansavimas valstybės lėšomis nepatenka į EEE susitarimo 61 straipsnio 1 dalies taikymo sritį. Jeigu atsakėte neigiamai, ekonominio pobūdžio veiklos finansavimas valstybės lėšomis paprastai yra susijęs su valstybės pagalba.

    2.2.   Ekonominės veiklos finansavimas valstybės lėšomis

    A.

    Ar ELPA valstybė gali įrodyti, kad:

    mokslinių tyrimų organizacija arba pelno nesiekiantis naujovių diegimo tarpininkas (vykdantis ekonominio pobūdžio veiklą) perduoda visą valstybės finansavimą galutiniams gavėjams

    IR

    tarpininkas negauna jokios naudos?

     taip

     ne

    Pateikite išsamią informaciją ir įrodymus:

    Jeigu atsakėte teigiamai, atkreipkite dėmesį, kad organizacijos tarpininkės negali būti valstybės pagalbos gavėjos. Pagalbai galutiniams gavėjams taikomos įprastinės valstybės pagalbos taisyklės.

    3.   Netiesioginė valstybės pagalba įmonėms per valstybės finansuojamas mokslinių tyrimų organizacijas  (87)

    Jeigu pranešime nurodytame projekte dalyvauja daugiau mokslinių tyrimų organizacijų ar naujovių diegimo tarpininkų, toliau pateikite informacijos apie kiekvieną iš jų.

    3.1.   Įmonių vardu atliekami moksliniai tyrimai

    A.

    Ar remiamą projektą įmonių vardu atlieka mokslinių tyrimų organizacijos?

     taip

     ne

    B.

    Jeigu atsakėte teigiamai, ar mokslinių tyrimų organizacijos (veikdamos kaip agentai) teikia paslaugas įmonėms (veikiančioms kaip įgaliotojai), kai:

    agentai gauna mokėjimą, t. y. tinkamą atlygį už savo paslaugas

     taip

     ne

    IR

    ar užsakovai nustato šių paslaugų sąlygas?

     taip

     ne

    Pateikite išsamesnės informacijos:

    C.

    Ar mokslinių tyrimų organizacijos teikia paslaugas rinkos kaina?

     taip

     ne

    Jeigu rinkos kaina nenustatyta, ar mokslinių tyrimų organizacijos teikia paslaugas ta kaina, kurią sudaro visos sąnaudos pridedant pagrįstą pelno maržą?

     taip

     ne

    Pateikite išsamesnės informacijos:

    Jeigu mokslinių tyrimų organizacija teikia paslaugas ir jeigu į vieną iš C skirsnyje pateiktų klausimų atsakėte teigiamai, įmonėms paprastai neteikiama valstybės pagalba per mokslinių tyrimų organizaciją.

    3.2.   Įmonių ir mokslinių tyrimų organizacijų bendradarbiavimas

    A.

    Ar bendradarbiavimo projektą kartu įgyvendina įmonės ir mokslinių tyrimų organizacijos?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, Išsamiai aprašykite partnerystės pobūdį:

    B.

    Jeigu atsakėte teigiamai, ar dalyvaujančios įmonės padengia visas pagal pranešamą schemą remiamų projektų sąnaudas?

     taip

     ne

    Ar rezultatai, kuriems netaikomos intelektinės nuosavybės teisės, yra plačiai skleidžiami IR ar visos intelektinės nuosavybės teisės, susijusios su mokslinių tyrimų organizacijų veikla, yra visiškai suteikiamos (88) mokslinių tyrimų organizacijoms?

     taip

     ne

    Ar mokslinių tyrimų organizacijos gauna iš dalyvaujančių įmonių kompensaciją, lygią intelektinės nuosavybės teisių (89), kurios yra susijusios su mokslinių tyrimų organizacijų veikla įgyvendinant projektą ir kurios perduodamos dalyvaujančioms įmonėms, rinkos kainai?

     taip

     ne

    Išsamiai aprašykite (atkreipkite dėmesį, kad dalyvaujančių įmonių įnašas dengiant mokslinių tyrimų organizacijų sąnaudas atimamas iš tokios kompensacijos):

    C.

    Jeigu nė į vieną B skirsnio klausimą neatsakėte teigiamai, ELPA valstybė gali remtis individualiu bendradarbiavimo projektų vertinimu (90).

    Pateikite individualų bendradarbiavimo projektų vertinimą, atsižvelgdami į pirmiau minėtus veiksnius. Taip pat prie pranešimo pridėkite sutartis.

    Jeigu nė į vieną B skirsnio klausimą neatsakėte teigiamai ir jeigu atlikus individualų bendradarbiavimo projektų vertinimą nenustatoma, kad nebuvo suteikta valstybės pagalbos, ELPA priežiūros institucija visą mokslinių tyrimų organizacijos įnašo į projekto įgyvendinimą vertę laiko pagalba įmonėms.

    4.   Pagalbos suderinamumas pagal eee susitarimo 61 straipsnio 3 dalies b punktą

    Pagalba MTTV ir naujovių diegimo veiklai siekiant bendros Europos svarbos projekto  (91) įgyvendinimui skatinti gali būti laikoma suderinama su bendrąja rinka pagal EEE susitarimo 61 straipsnio 3 dalies b punktą ir kaip apibrėžta EB sutarties 87 straipsnio 3 dalies b punkte.

    4.1.   Bendrosios sąlygos (privalomos visos)

    A.

    Patvirtinkite, kad:

    projekto indėlis užtikrinant EEE interesus (92) yra konkretus, aiškus ir suvokiamas; IR

    IR

    naudos įgyvendinus projekto tikslą gauna ne viena ELPA valstybė ar kelios projektą įgyvendinančios ELPA valstybės, o visa EEE (93),

    IR

    projektas yra svarbus žingsnis į priekį įgyvendinant EEE tikslus.

    Pateikite išsamią informaciją ir įrodymus:

    B.

    Nurodykite teigiamą pagalbos poveikį:

    svarbių žinių skleidimas visuomenėje;

    priemonės indėlis siekiant kelti EEE MTTV ir naujovių diegimo lygį tarptautiniu mastu;

    naujų rinkų kūrimas;

    naujų technologijų kūrimas;

    kitas teigiamas poveikis.

    C.

    Nurodykite projekto įgyvendinimo sąlygas (įskaitant dalyvius, tikslus) (94):

    D.

    Pateikite išsamią informaciją ir įrodymus, kad pagalba yra būtina norint pasiekti apibrėžtą bendros svarbos tikslą IR skatina įgyvendinti projektą (95):

    E.

    Pateikite išsamią informaciją ir įrodymus, rodančius, kad projektas susijęs su didele rizika:

    F.

    Pateikite išsamią informaciją ir įrodymus, rodančių, kad projektas yra labai svarbus dėl savo pobūdžio ir dydžio (96):

    4.2.   Projekto aprašymas

    Pateikite išsamią informaciją apie projektą. Dėl gairių žr. šio papildomos informacijos lapo 5.1 skirsnį.

    5.   Pagalbos suderinamumas pagal eee susitarimo 61 straipsnio 3 dalies c punktą

    Jeigu pranešime nurodytame projekte dalyvauja keletas gavėjų, toliau pateikite informacijos apie kiekvieną iš jų.

    5.1.   Pagalba MTTV projektams (97)

    5.1.1.   Mokslinių tyrimų kategorijos (98)

    A.

    Nurodykite, kurie MTTV etapai (99) remiami pagal pranešamą pagalbos priemonę:

    fundamentiniai moksliniai tyrimai;

    pramoniniams moksliniai tyrimai;

    bandomoji taikomoji veikla.

    B.

    Jeigu MTTV projektai apima skirtingas mokslinių tyrimų kategorijas, išvardykite įvairias užduotis ir nurodykite, prie kokios fundamentinių, pramoninių mokslinių tyrimų arba bandomosios taikomosios veiklos kategorijos priskiriama kiekviena tokia užduotis arba kad ji nepriskiriama nė prie vienos iš šių kategorijų.

    5.1.2.   Tinkamos finansuoti išlaidos

    Visos tinkamos finansuoti išlaidos turi būti priskirtos prie konkrečios MTTV kategorijos  (100) . Nurodykite tinkamas finansuoti išlaidas ir nurodykite jų sumą.

     

    Fundamentiniai moksliniai tyrimai

    Pramoniniai moksliniai tyrimai

    Bandomoji taikomoji veikla

    Išlaidos personalui

     

     

     

    Išlaidos priemonėms ir įrangai

     

     

     

    Išlaidos pastatams ir žemei

     

     

     

    Išlaidos moksliniams tyrimams, vykdomiems pagal sutartis, techninėms žinioms ir patentams, perkamiems arba įsigyjamiems pagal licenciją iš kitų išorės šaltinių rinkos kaina

     

     

     

    Papildomos pridėtinės išlaidos, tiesiogiai susijusios su mokslinių tyrimų projektu

     

     

     

    Kitos veiklos sąnaudos

     

     

     

    5.1.3.   Pagalbos intensyvumas ir priemokos

    Pagalbos intensyvumas apskaičiuojamas pagal tinkamas finansuoti projekto išlaidas. Pagalbos intensyvumas turi būti nustatytas kiekvienam pagalbos gavėjui, taip pat ir bendradarbiavimo projekto atveju  (101).

    A.

    Pagalbos intensyvumas (be priemokų) (102):

     

    Fundamentiniai moksliniai tyrimai

    Pramoniniai moksliniai tyrimai

    Bandomoji taikomoji veikla

    Didžiausias pagalbos intensyvumas

     

     

     

    B.

    Priemokos:

    Ar pagal pranešamą priemonę taikomos priemokos?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite:

    Ar taikoma MVĮ priemoka?

     taip

     ne

    Nurodykite taikytiną priemokos dydį (103): …

    Ar pagal pranešamą pagalbos priemonę taikoma priemoka už i) veiksmingą įmonių bendradarbiavimą, ii) įmonės ir mokslinių tyrimų organizacijos bendradarbiavimą ar iii) už rezultatų skleidimą (tik pramoninių mokslinių tyrimų projektų atveju)?

     taip

     ne

    i)

    Jeigu taikoma priemoka už veiksmingą bent dviejų viena nuo kitos nepriklausomų įmonių bendradarbiavimą, patvirtinkite, kad laikomasi šių sąlygų:

    jokia konkreti įmonė negali prisiimti daugiau nei 70 % tinkamų finansuoti bendradarbiaujant vykdomo projekto išlaidų;

    IR

    projekte bendradarbiaujama ne mažiau kaip su viena MVĮ arba bendradarbiaujama tarpvalstybiniu lygiu, t. y. mokslinių tyrimų ir taikomoji veikla vykdoma ne mažiau kaip dviejose skirtingose EEE valstybėse.

    Nurodykite taikytiną priemokos dydį (104): …

    ii)

    Jeigu taikoma priemoka už veiksmingą įmonės ir mokslinių tyrimų organizacijos bendradarbiavimą, visų pirma nacionalinių MTTV politikos krypčių koordinavimo srityje, patvirtinkite, kad laikomasi šių sąlygų:

    mokslinių tyrimų organizacija padengia bent 10 % tinkamų finansuoti išlaidų;

    IR

    mokslinių tyrimų organizacija turi teisę skelbti mokslinių tyrimų projektų rezultatus, jeigu jie yra susiję su šios organizacijos atliktais moksliniais tyrimais.

    Nurodykite taikytiną priemokos dydį (105): …

    iii)

    Jeigu atliekant pramoninius mokslinius tyrimus taikoma priemoka už platų projekto rezultatų skelbimą, nurodykite bent vieną iš šių plataus skelbimo būdų:

    techninės ir mokslinės konferencijos;

    skelbimas mokslo ar technikos žurnaluose;

    skelbimas viešose duomenų bazėse (kuriose esantys pirminiai mokslinių tyrimų duomenys yra prieinami visiems);

    skelbimas per nemokamą arba atvirojo teksto programinę įrangą.

    Nurodykite taikytiną priemokos dydį (106): …

    C.

    Nurodykite bendrą pagal pranešamą pagalbos priemonę remiamų projektų pagalbos intensyvumą (įskaitant priemokas) (%): …

    5.1.4.   Grąžintinam avansui taikomos specialios sąlygos (107)

    A.

    Ar pagalba MTTV projektams skiriama grąžintino avanso forma?

     taip

     ne

    B.

    Ar pagalba, kuri pagal pranešamą priemonę skiriama grąžintino avanso forma, apskaičiuota kaip bendras subsidijos ekvivalentas (108)?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, koks yra grąžintino avanso, nurodyto kaip bendro subsidijos ekvivalento, intensyvumas (109): …

    Be to, nurodykite, kokios patvirtintos pagalbos schemos (110) pagrindu teikiama pagalba, ir pateikite išsamią informaciją apie metodiką, kuri buvo taikyta bendram subsidijos ekvivalentui apskaičiuoti, ir pateikite apskaičiavimui naudotus tikrintinus duomenis.

    C.

    Jeigu pagalba negali būti išreikšta bendru subsidijos ekvivalentu, koks yra grąžintino avanso, nurodyto kaip tinkamų finansuoti išlaidų procentinė dalis, lygis:

    Jeigu MTTV projektui skirto grąžintino avanso normos viršija nurodytąsias MTTV ir naujovių diegimo gairių 5.1.2 ir 5.1.3 skirsniuose (iki 5.1.5 skirsnyje nurodytų didžiausių normų):

    pateikite ELPA priežiūros institucijai išsamią informaciją apie grąžinimą, jeigu veikla yra sėkminga, ir aiškiai apibrėžkite, koks mokslinių tyrimų veiklos rezultatas bus laikomas sėkmingu,

    IR

    patvirtinkite, kad:

    priemonėje numatyta, kad sėkmingo rezultato atveju avansas grąžinamas su palūkanomis, kurios turi būti lygios bent taikytinoms palūkanoms, kaip numatyta ELPA priežiūros institucijos pranešime apie orientacinių ir diskonto normų nustatymo metodą (111);

    jei įgyvendinus projektą pasiektas rezultatas yra geresnis už tą, kuris apibūdintas kaip sėkmingas, ELPA valstybė turi teisę prašyti, kad būtų išmokėta didesnė už avansą suma, įskaitant palūkanas pagal ELPA priežiūros institucijos nustatytą orientacinę palūkanų normą;

    dalinės sėkmės atveju ELPA valstybė reikalauja, kad grąžintina suma būtų proporcinga sėkmingai įgyvendintai projekto daliai.

    5.1.5.   Suderinamumo sąlyga (112)

    A.

    Ar pagal šią pranešamą priemonę taikoma suderinamumo sąlyga?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, gali būti patvirtintas didesnis už paprastai leistiną intensyvumas.

    Jeigu atsakėte teigiamai, Pateikite išsamią informaciją ir įrodymus, kad ne EEE esantys konkurentai per paskutinius trejus metus gavo arba ketina gauti lygiaverčio intensyvumo pagalbą panašiems projektams, programoms, moksliniams tyrimams, taikomajai veiklai arba technologijoms:

    Ar esama tikrų arba potencialių tiesioginių arba netiesioginių tarptautinės prekybos iškraipymų?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, pateikite įrodymų:

    Taip pat pateikite pakankamai informacijos, kad ELPA priežiūros institucija galėtų įvertinti padėtį, visų pirma dėl būtinumo atsižvelgti į trečiosios šalies konkurento pranašumą:

    5.2.   Pagalba techninio ekonominio pagrįstumo analizėms (113)

    5.2.1.   Bendrosios sąlygos

    Analizės atliekamos rengiantis (114):

    pramoniniams moksliniams tyrimams;

    bandomajai taikomoji veiklai.

    5.2.2   Pagalbos intensyvumas

    Nurodykite didžiausią pagalbos intensyvumą (115) (%): …

    Pagalbos intensyvumas apskaičiuojamas pagal projekto pagrįstumo analizių išlaidas.

    5.3.   Pagalba, skirta padengti MVĮ sąnaudas, susijusias su pramoninės nuosavybės teisėmis  (116)

    5.3.1.   Sąlygos

    Kuriam mokslinių tyrimų etapui (117) skiriama pagalba?

    fundamentiniams moksliniams tyrimams;

    pramoniniams moksliniams tyrimams;

    bandomajai taikomoji veiklai.

    5.3.2   Tinkamos finansuoti išlaidos ir pagalbos intensyvumas

    A.

    Nurodykite tinkamas finansuoti išlaidas (118) ir jų sumą, skirtą:

    sąnaudos, patirtos iki teisės suteikimo pirmojoje teismų jurisdikcijoje: …

    vertimo ir kitos sąnaudos, patirtos siekiant gauti arba patvirtinti minėtą teisę kitoje teismų jurisdikcijoje: …

    sąnaudos, patirtos ginant teisės galiojimą oficialaus paraiškos nagrinėjimo ir galimų nepritarimo procedūrų metu: …

    B.

    Nurodykite didžiausią pagalbos intensyvumą (%) (119): …

    5.4.   Pagalba naujoms naujoves diegiančioms įmonėms  (120) (mažosioms įmonėms)

    Patvirtinkite, kad:

    A.

    gavėjas yra mažoji įmonė, kaip apibrėžta EEE teisės aktuose, kuri pagalbos suteikimo metu veikia trumpiau nei 6 metus;

    Pateikite išsamią informaciją ir įrodymus:

    B.

    gavėjas yra naujoves diegianti įmonė.

    Patvirtinkite, kad visiškai laikomasi šios sąlygos:

    išorės eksperto atliktas vertinimas įrodo, kad gavėjas netolimoje ateityje sukurs produktų, paslaugų arba procesų, kurie technologiniu požiūriu yra nauji arba iš esmės pagerinti, palyginti su naujausiais sektoriaus, kuriame gavėjas veikia, EEE produktais, ir yra susiję su technologinės arba pramoninės nesėkmės rizika;

    ARBA

    esama įrodymų, kad gavėjo išlaidos MTTV sudaro mažiausiai 15 % jo bendrų veiklos sąnaudų bent vienais iš trejų metų iki pagalbos suteikimo arba naujai steigiamos ir anksčiau finansinės veiklos nevykdžiusios įmonės atveju, remiantis dabartinio finansinio laikotarpio auditu, patvirtintu išorės auditoriaus.

    Pateikite išsamią informaciją, kaip tai įgyvendinama:

    C.

    Nurodykite didžiausią pagalbos sumą, taikytiną pagal pranešamą priemonę (121): …

    D.

    Patvirtinkite, kad:

    gavėjas anksčiau nėra gavęs pagalbos naujoms naujoves diegiančioms įmonėms ir gaus šios rūšies pagalbą tik vieną kartą per tą laikotarpį, kuriuo jis laikomas nauja naujoves diegiančia įmone.

    E.

    Ar įmonė gali kaupti pagalbą?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite, kaip bus laikomasi konkrečių pagalbos naujoms naujoves diegiančioms įmonėms kaupimo taisyklių (MTTV ir naujovių diegimo gairių 5.4 skirsnis).

    5.5.   Pagalba procesų ir organizacinių naujovių diegimui paslaugų sektoriuje (122)

    5.5.1.   Bendrosios sąlygos

    A.

    Su kokios rūšies paslaugų sektoriuje diegiamomis naujovėmis (123) yra susijusi pranešama priemonė?

    procesų naujovių diegimas paslaugų sektoriuje;

    organizacinių naujovių diegimas paslaugų sektoriuje.

    Pateikite išsamią informaciją apie paslaugų sektoriuje diegiamas naujoves (124) (procesų ir (arba) organizacines naujoves):

    B.

    Patvirtinkite, kad:

    organizacinių naujovių diegimas yra susijęs su informacinių ir ryšių technologijų (IRT) naudojimu ir eksploatavimu siekiant pakeisti organizaciją;

    naujovių diegimas įvardijamas kaip projektas, nurodant ir apibūdinant projekto vadovą bei projekto sąnaudas;

    remiamo projekto rezultatas – parengtas standartas, verslo modelis, metodikos koncepcija, kurią galima sistemingai dauginti ir galbūt patvirtinti ir patentuoti;

    proceso arba organizacinės naujovės yra naujos arba iš esmės patobulintos, palyginti su EEE šioje pramonės srityje taikomais šiuolaikiniais procesais ir organizaciniais metodais;

    proceso arba organizacinių naujovių diegimo projektas yra susijęs su aiškia rizika;

    didžiosioms įmonėms pagalba skiriama tik jeigu jos bendradarbiauja su MVĮ remiamos veiklos srityje, kurioje bendradarbiaujančios MVĮ prisiima ne mažiau kaip 30 % visų tinkamų finansuoti išlaidų.

    Pateikite išsamios informacijos (įrodymų) visais šiais klausimais:

    5.5.2.   Tinkamos finansuoti išlaidos ir pagalbos intensyvumas

    A.

    Nurodykite tinkamas finansuoti išlaidas (125) ir jų sumą:

     

    Tinkamos finansuoti išlaidos

    išlaidos personalui

     

    išlaidos priemonėms ir įrangai

     

    išlaidos pastatams ir žemei

     

    išlaidos moksliniams tyrimams, vykdomiems pagal sutartis, techninėms žinioms ir patentams, perkamiems arba įsigyjamiems pagal licenciją iš išorės šaltinių rinkos kaina

     

    papildomos pridėtinės išlaidos, tiesiogiai susijusios su mokslinių tyrimų projektu

     

    kitos veiklos sąnaudos

     

    B.

    Nurodykite didžiausią pagalbos intensyvumą (126) (%): …

    Pagalbos intensyvumas apskaičiuojamas pagal tinkamas finansuoti projektų išlaidas.

    5.6.   Pagalba naujovių diegimo konsultacinėms paslaugoms ir naujovių diegimo rėmimo paslaugoms  (127) (MVĮ)

    5.6.1.   Bendrosios sąlygos

    A.

    Nurodykite didžiausią pagalbos sumą (neviršijančią 200 000 EUR vienam gavėjui per bet kurį trejų metų laikotarpį): …

    B.

    Patvirtinkite, kad:

    pagalba neviršys 75 % tinkamų finansuoti išlaidų, jeigu paslaugų teikėjas neturi nacionalinio arba Europos sertifikato;

    gavėjai naudoja valstybės pagalbą paslaugoms pirkti rinkos kaina (arba, jeigu paslaugas teikia ne pelno įmonė, už kainą, atitinkančią visas jos sąnaudas ir pagrįstą pelno maržą).

    Pateikite išsamią informaciją, kaip tai bus užtikrinta:

    5.6.2.   Tinkamos finansuoti išlaidos

    A.

    Kokios rūšies pagalba teikiama?

    pagalba naujovių diegimo konsultacinėms paslaugoms;

    pagalba naujovių diegimo rėmimo paslaugoms.

    B.

    Jeigu teikiama pagalba naujovių diegimo konsultacinėms paslaugoms, nurodykite tinkamas finansuoti išlaidas ir jų sumą, skirtą:

    konsultacijoms valdymo klausimais: …

    technologinei pagalbai: …

    technologijų perdavimo paslaugoms: …

    mokymui: …

    konsultavimui intelektinės nuosavybės teisių įsigijimo, apsaugos bei pardavimo ir licencijų sutarčių klausimais: …

    standartų naudojimo konsultacijoms: …

    C.

    Jeigu teikiama pagalba naujovių diegimo rėmimo paslaugoms, nurodykite tinkamas finansuoti išlaidas ir jų sumą, skirtą:

    biuro plotui: …

    duomenų bankams: …

    techninių bibliotekų paslaugoms: …

    rinkotyrai: …

    laboratorijos naudojimui: …

    kokybės ženklinimui: …

    bandymams ir sertifikavimui: …

    5.6.3.   Ne pelno subjektui taikytinos specialiosios sąlygos

    Jeigu paslaugų teikėjas yra ne pelno subjektas, pagalba gali būti teikiama sumažinant kainą dydžiu, lygiu sumokėtos kainos ir rinkos kainos skirtumui (arba kainai, į kurią įtrauktos visos sąnaudos ir pagrįsta pelno marža).

    A.

    Ar pagalba teikiama sumažinant kainą?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, pateikite įrodymų, kad sukurta sistema, kuri užtikrina visų teikiamų naujovių diegimo konsultacinių bei naujovių diegimo rėmimo paslaugų sąnaudų ir pagalbos gavėjų sumokėtos kainos skaidrumą, kad gautą pagalbą būtų galima vertinti ir kontroliuoti.

    5.7.   Pagalba įdarbinant kviestinius aukštos kvalifikacijos darbuotojus  (128) (MVĮ)

    5.7.1.   Bendrosios sąlygos

    A.

    Iš kur įdarbinami aukštos kvalifikacijos darbuotojai (129)?

    iš mokslinių tyrimų organizacijų;

    didžiųjų įmonių.

    Pateikite išsamesnės informacijos (jei įmanoma) apie mokslinių tyrimų organizacijas ir didžiąsias įmones.

    B.

    Patvirtinkite, kad:

    deleguotieji darbuotojai nepakeičia kitų darbuotojų;

    deleguotieji darbuotojai įdarbinami gavėjo įmonės naujai sukurtoje darbo vietoje.

    Išsamiai aprašykite šią naują darbo vietą:

    deleguotieji darbuotojai turi ne mažiau kaip dvejų metų darbo juos deleguojančioje mokslinių tyrimų organizacijoje arba didžiojoje įmonėje patirtį.

    deleguotieji darbuotojai pagalbą gaunančioje MVĮ vykdo MTTV ir naujovių diegimo veiklą.

    5.7.2.   Tinkamos finansuoti išlaidos ir pagalbos intensyvumas

    A.

    Nurodykite tinkamas finansuoti išlaidas ir jų lygius:

    išlaidos aukštos kvalifikacijos darbuotojų komandiruotėms ir įdarbinimui: …

    deleguotųjų darbuotojų judumo išmoka: …

    B.

    Patvirtinkite, kad konsultavimo išlaidos (mokėjimas už eksperto suteiktą paslaugą, neįdarbinant jo įmonėje) neįskaičiuotos į pagalbos įdarbinant kviestinius aukštos kvalifikacijos darbuotojus tinkamas finansuoti išlaidas.

    C.

    Nurodykite didžiausią pagalbos intensyvumą (130) (%): …

    5.8.   Pagalba naujovių diegimo grupėms  (131)

    5.8.1.   Bendrosios sąlygos

    A.

    Kokios rūšies pagalba teikiama gavėjui?

    investicinė pagalba;

    pagalba, skirta skatinti grupių veiklą.

    B.

    Patvirtinkite, kad:

    pagalba skiriama tik naujovių diegimo grupei vadovaujančiam juridiniam asmeniui;

    gavėjas atsakingas už dalyvavimo valdymą ir naudojimąsi grupės patalpomis, infrastruktūra bei veikla;

    Pateikite išsamesnės informacijos:

    naudojimasis grupių patalpomis, infrastruktūra ir veikla neribojamas.

    C.

    Ar mokesčiai už naudojimąsi grupių infrastruktūra ir už dalyvavimą grupių veikloje atitinka jų sąnaudas?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite, kaip tai užtikrinama:

    Jeigu atsakėte neigiamai, pateikite išsamią informaciją (ypač jeigu skiriama pagalba, kaip apibrėžta EEE susitarimo 61 straipsnio 1 dalyje, žr. MTTV ir naujovių diegimo gairių 3.1 skirsnį):

    D.

    Pridėkite naujovių diegimo grupės technologinės specializacijos, esamo regioninio potencialo, esamo mokslinių tyrimų pajėgumo, panašios paskirties grupių buvimo EEE ir galimų grupės veiklos rinkoje apimčių analizę:

    5.8.2.   Investicinės pagalbos, skirtos skatinti grupių veiklą, taikymo konkrečios sąlygos

    A.

    Kokios rūšies investicija įgyvendinama?

    naujovių diegimo grupių kūrimas;

    naujovių diegimo grupių plėtra;

    naujovių diegimo grupių veiklos skatinimas.

    B.

    Kokioms patalpoms ir infrastruktūrai skiriamos pagalbos lėšos?

    mokymo ir mokslinių tyrimų centro patalpoms;

    atviros prieigos mokslinių tyrimų infrastruktūroms, laboratorijai, bandymų patalpoms;

    plačiajuosčio tinklo infrastruktūroms.

    C.

    Nurodykite tinkamas finansuoti išlaidas ir jų sumą, skirtą:

    sąnaudoms, susijusioms su investicijomis į žemę: …

    pastatams: …

    mašinoms: …

    įrenginiams: …

    D.

    Koks pagrindinis pagalbos intensyvumas (%) (132): …

    E.

    Ar gavėjui skiriama kokia nors priemoka?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite:

    Ar taikote MVĮ priemoką?

     taip

     ne

    Nurodykite priemokos dydį (133): …

    5.8.3.   Pagalbos veiklai, skirtai skatinti grupių veiklą, teikimo konkrečios sąlygos

    A.

    Kuriam laikui skiriama tokia pagalba: … metams

    Jeigu pagalba suteikiama ilgesniam nei penkerių metų laikotarpiui, pateikite įtikinamų įrodymų, pagrindžiančių tokį laikotarpį (134).

    B.

    Ar pagalba proporcingai mažinama?

     taip

     ne

    C.

    Nurodykite tinkamas finansuoti išlaidas ir jų sumą, skirtą:

    grupės rinkodarai ieškant naujų įmonių, kurios galėtų dalyvauti grupės veikloje: …

    grupės viešosios infrastruktūros valdymui: …

    mokymo programų, seminarų ir konferencijų organizavimui, skatinant dalytis žiniomis ir užmegzti ryšius su grupės nariais: …

    D.

    Pagalbos intensyvumas:

    proporcingai mažinama pagalba (nurodykite kiekvienų metų pagalbos mažinimo koeficientą) (135): …

    proporcingai nemažinama pagalba (%) (136): …

    6.   Pagalbos skatinamasis poveikis ir reikalingumas  (137)

    6.1.   Bendroji sąlyga

    A.

    Ar MTTV ir naujovių diegimo veikla jau buvo pradėta prieš gavėjui pateikiant nacionalinėms valdžios institucijoms paraišką dėl pagalbos skyrimo (138)?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, ELPA priežiūros institucija mano, kad pagalba nedaro skatinamojo poveikio jos gavėjui.

    B.

    Jeigu atsakėte neigiamai, nurodykite atitinkamas datas:

    MTTV ir naujovių diegimo veikla pradėta: …

    gavėjo paraiška dėl pagalbos pateikta nacionalinėms valdžios institucijoms: …

    Pateikite susijusius patvirtinamuosius dokumentus.

    6.2.   Skatinamojo poveikio vertinimas

    Jeigu pagalba teikiama:

    procesų ir organizacinių naujovių diegimui paslaugų sektoriuje;

    naujoves diegiančioms grupėms;

    didžiųjų įmonių MTTV projektui;

    didžiųjų įmonių ekonominio pagrįstumo analizėms;

    MVĮ MTTV projektui, jeigu pagalba viršija 7,5 mln. EUR;

    MVĮ ekonominio pagrįstumo analizėms, jeigu pagalba viršija 7,5 mln. EUR,

    ELPA priežiūros institucija reikalaus, kad skatinamasis poveikis būtų įrodytas atliekant įvertinimą. Pereikite prie kitų klausimų.

    Kitu atveju Komisija manys, kad siūloma priemonė savaime turi skatinamąjį poveikį.

    6.2.1.   Bendrosios sąlygos

    Jeigu būtina įrodyti skatinamąjį poveikį keliems pranešime nurodytame projekte dalyvaujantiems gavėjams, toliau pateikite informacijos apie kiekvieną iš jų.

    Siekdama patikrinti, ar planuojama pagalba paskatintų pagalbos gavėją pakeisti savo veiklą taip, kad padidėtų jo MTTV ir naujovių diegimo veiklos lygis, ELPA priežiūros institucija reikalauja, kad būtų atliktas mokslinių tyrimų kategorijų, kuriose, jos nuomone, pagalba savaime neturi skatinamojo poveikio, įvertinimas (kriterijai išvardyti šios pranešimo formos 4.2 skirsnyje).

    Užpildykite MTTV ir naujovių diegimo didesnio masto veiklos įvertinimo formą (toliau), išanalizavę ir įvertinę dvi galimas padėtis, kai valstybės pagalba teikiama ir kai neteikiama.

    6.2.2.   Kriterijai

    A.

    Ar padidės projekto apimtis?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite padidėjimo pobūdį:

    visų projekto sąnaudų padidėjimas (be sumažėjusių gavėjo išlaidų, palyginti su padėtimi, kuri susidarytų, jei jis negautų pagalbos);

    MTTV ir naujovių diegimo veiklą vykdančių žmonių skaičiaus padidėjimas;

    kito pobūdžio padidėjimas: …

    Pateikite atitinkamų padidėjimų įrodymų:

    B.

    Ar padidės mastas?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite padidėjimo pobūdį:

    planuojamų projekto įgyvendinimo rezultatų skaičiaus padidėjimas;

    platesnio užmojo projektas, kuriam būdinga didesnė mokslinių arba technologinių laimėjimų tikimybė arba didesnė nesėkmės rizika;

    kito pobūdžio padidėjimas: …

    Pateikite atitinkamų padidėjimų įrodymų:

    C.

    Ar padidės projekto įgyvendinimo sparta?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, pateikite įrodymų, kad projektas bus užbaigtas greičiau suteikus pagalbą, negu jos nesuteikus:

    D.

    Ar padidės bendra suma, skiriama MTTV bei naujovių diegimo veiklai?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite padidėjimo pobūdį:

    pagalbos gavėjo bendrų MTTV bei naujovių diegimo veiklos sąnaudų padidėjimas;

    numatyto projekto biudžeto pokyčiai (atitinkamai nesumažinant kitų projektų biudžeto);

    pagalbos gavėjo bendrų MTTV bei naujovių diegimo veiklos sąnaudų padidėjimas bendros apyvartos atžvilgiu;

    kito pobūdžio padidėjimas: …

    Pateikite atitinkamų padidėjimų įrodymų:

    E.

    ELPA valstybė taip pat gali įrodyti esant skatinamąjį poveikį taikydama kitus svarbius kiekybinius ir (arba) kokybinius kriterijus. Pateikite išsamią informaciją ir įrodymus:

    7.   Išsamaus vertinimo reikalingumo kriterijai  (139)

    Jeigu pagalba susijusi su MTTV ir naujovių diegimo projektu arba ekonominio pagrįstumo analize, užpildykite 7.1 skirsnį. Jeigu pagalba teikiama procesų ar organizacinių naujovių diegimui paslaugų sektoriuje arba naujovių diegimo grupėms, užpildykite šio papildomos informacijos lapo 7.2 skirsnį. Kitais atvejais išsamus vertinimas nebūtinas.

    7.1.   Projektai ir ekonominio pagrįstumo analizės

    A.

    Tinkamos finansuoti išlaidos fundamentiniams moksliniams tyrimams sudaro … % visų tinkamų finansuoti išlaidų (I koeficientas).

    Jeigu I koeficientas yra didesnis nei 50 %, ar vienos įmonės gaunama pagalbos suma viršija 20 mln. EUR (140) vienam projektui (pagrįstumo analizei)?

     taip

     ne

    B.

    Tinkamos finansuoti išlaidos pramoniniams moksliniams tyrimams ir ekonominio pagrįstumo analizėms, kurios atliekamos rengiantis pramoniniams moksliniams tyrimams, sudaro … % visų tinkamų finansuoti išlaidų (II koeficientas).

    Jeigu I ir II koeficientų suma yra didesnė nei 50 %, ar vienos įmonės gaunama pagalbos suma viršija 10 mln. EUR vienam projektui (pagrįstumo analizei)?

     taip

     ne

    C.

    Jeigu I ir II koeficientų suma yra mažesnė nei 50 %, ar vienos įmonės gaunama pagalbos suma viršija 7,5 mln. EUR vienam projektui (pagrįstumo analizei)?

     taip

     ne

    Jeigu į vieną iš šių trijų klausimų atsakėte teigiamai, pranešama pagalba turi būti išsamiai įvertinta, ir reikėtų pateikti papildomos informacijos, kad ELPA priežiūros institucija galėtų atlikti išsamų vertinimą (šio papildomos informacijos lapo 8 skirsnis).

    7.2.   Procesų ar organizacinių naujovių diegimas paslaugų sektoriuje ir naujovių diegimo grupės

    Jeigu teikiama pagalba procesų ar organizacinių naujovių diegimui paslaugų sektoriuje, ar vienos įmonės gaunama pagalba viršija 5 mln. EUR vienam projektui?

     taip

     ne

    Jeigu teikiama pagalba naujovių diegimo grupėms, ar grupės (naujovių diegimo grupei vadovaujančio juridinio asmens) gaunama pagalba viršija 5 mln. EUR?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, pranešama pagalba turi būti išsamiai įvertinta, ir reikėtų pateikti papildomos informacijos, kad ELPA priežiūros institucija galėtų atlikti išsamų vertinimą (šio papildomos informacijos lapo 8 skirsnis).

    Atkreipkite dėmesį, kad ELPA priežiūros institucija taip pat atliks išsamų vertinimą visais atvejais, apie kuriuos ELPA priežiūros institucijai pranešama pagal įsipareigojimą atskirai pranešti apie pagalbą, kaip nustatyta Bendrajame bendrosios išimties reglamente.

    8.   Papildoma informacija išsamiam vertinimui atlikti  (141)

    Jei pranešamame projekte ir kurio išsamų vertinimą reikia atlikti, dalyvauja keletas pagalbos gavėjų, apie kiekvieną iš jų pateikite toliau nurodytą informaciją. Ši nuostata nepanaikina reikalavimo ankstesniuose šio papildomos informacijos lapo skirsniuose pateikti išsamų pranešime nurodyto projekto, įskaitant visus jo dalyvius, aprašymą.

    8.1.   Bendrosios pastabos

    Šio išsamaus vertinimo tikslas – užtikrinti, kad didelės pagalbos MTTV ir naujovių diegimui sumos neiškraipytų konkurencijos tiek, kad būtų pažeistas bendras interesas, o iš tikrųjų padėtų užtikrinti, kad būtų laikomasi bendros svarbos principų. Taip atsitinka tada, kai su MTTV ir naujovių diegimo plėtra susijusi nauda, kurią duoda valstybės pagalba, yra didesnė už konkurencijai ir prekybai padarytą žalą.

    Toliau pateiktos nuostatos – tai gairės dėl informacijos, kurios ELPA priežiūros institucijai gali reikėti išsamiam vertinimui atlikti, pobūdžio. Gairės skirtos užtikrinti, kad ELPA priežiūros institucijos sprendimai ir jų motyvai būtų skaidrūs ir iš anksto numatomi siekiant numatomumo ir teisinio tikrumo.

    A.

    ELPA valstybės visų pirma raginamos atsižvelgti į toliau išvardytus informacijos šaltinius. Pažymėkite, ar prie pranešimo pridėti šie patvirtinamieji dokumentai:

    ankstesnių valstybės pagalbos schemų arba priemonių vertinimas;

    pagalbą teikiančios institucijos atlikti poveikio vertinimai;

    rizikos vertinimai;

    finansinės ataskaitos;

    vidaus verslo planai;

    ekspertų nuomonės;

    kitos su MTTV ir naujovių diegimu susijusios analizės.

    B.

    Taip pat nurodykite atitinkamą pranešamos priemonės teigiamą poveikį ir pateikite patvirtinamuosius dokumentus:

    grynasis įmonės vykdomos MTTV ir naujovių diegimo veiklos masto padidėjimas;

    priemonės indėlis siekiant aukštesnio pasaulinio MTTV ir naujovių diegimo lygio užtikrinimo atitinkamame sektoriuje;

    priemonės indėlis siekiant kelti EEE MTTV ir naujovių diegimo lygį tarptautiniu mastu;

    kita: …

    Kiekviename iš tolesnių skirsnių pateikite dokumentus, susijusius su pranešama priemone. ELPA valstybės raginamos pateikti visą kitą informaciją, kuri, jų nuomone, yra naudinga pranešamai priemonei vertinti.

    8.2.   Rinkos nepakankamumas (142)

    A.

    Nurodykite rinkos nepakankamumo, kuris šiuo atveju trukdo MTTV ir naujovių diegimo veiklai ir pateisina valstybės pagalbos skyrimą, rūšį (rūšis) ir pateikite patvirtinamuosius dokumentus:

    žinių skleidimas (teigiami išorės veiksniai ir (arba) viešosios gėrybės);

    nepakankama ir neproporcinga informacija;

    koordinavimo problemos.

    B.

    Jeigu valstybės pagalba skirta MTTV ir naujovių diegimo projektams arba veiklai, vykdomai remtinuose regionuose, pateikite informacijos apie:

    nepalankias sąlygas, susiklosčiusias dėl periferiškumo ir kitų regiono ypatumų;

    žemo MTTV ir naujovių diegimo veiklos lygio konkrečios vietos ekonominius duomenis, socialines ir (arba) istorines priežastis, palyginti su atitinkamais vidutiniais duomenimis ir (arba) padėtimi atitinkamai nacionaliniu ir (arba) EEE lygmeniu;

    kitus svarbius rodiklius, rodančius didesnį rinkos nepakankamumą.

    8.3.   Tinkama priemonė (143)

    Nurodykite, kokiu pagrindu ELPA valstybė nusprendė naudoti pasirinktinę priemonę, tokią kaip valstybės pagalba, MTTV ir naujovių diegimo veiklai plėsti ir pateikite patvirtinamuosius dokumentus:

    siūlomos priemonės poveikio vertinimas;

    palyginimas su kitomis ELPA valstybės apsvarstytomis strateginėmis galimybėmis;

    kita: …

    8.4.   Skatinamasis pagalbos poveikis ir analizė (144)

    A.

    Nurodykite numatomą gavėjo veiklos pokytį, kurio siekiama skiriant valstybės pagalbą (pvz., numatomas naujas projektas, didesnė projekto aprėptis arba spartesnis įgyvendinimo tempas) ir pateikite patvirtinamuosius dokumentus.

    Be to, pateikite aprašymą, pasitelkdami priešingą scenarijų ir išanalizuodami gavėjo veiklą, susijusią su projektu, jeigu jis nebūtų gavęs pagalbos.

    Aprašykite, kodėl reikalinga pagalba siekiant, kad nagrinėjamas projektas būtų patrauklesnis, negu priešingo scenarijaus analizėje aprašytas projektas, t. y. projektas, kuriam vykdyti pagalba nebūtų suteikta.

    B.

    Skatinamajam poveikiui įrodyti gali būti panaudoti šie veiksniai. Pažymėkite su pranešama priemone susijusius veiksnius ir pateikite patvirtinamuosius dokumentus.

    pelningumo lygis;

    investicijų dydis ir įplaukų terminai;

    mokslinių tyrimų projekto rizikos lygis (145);

    nuolatinis vertinimas.

    8.5.   Pagalbos proporcingumas (146)

    A.

    Jeigu ELPA valstybėje būta daug (potencialių) kandidatų MTTV ir naujovių diegimo projektui vykdyti, ar gavėjas buvo atrinktas taikant atviros atrankos procedūrą?

     taip

     ne

    Pateikite išsamią informaciją ir patvirtinamuosius dokumentus:

    B.

    Paaiškinkite, kaip užtikrinta, kad pagalba apribota būtinu minimumu, ir pateikite patvirtinamuosius dokumentus:

    8.6.   Konkurencijos ir prekybos iškraipymo tyrimas (147)

    8.6.1.   Atitinkamos rinkos ir poveikis prekybai

    A.

    Jei tinkama, aprašykite galimą pagalbos poveikį konkurencijai naujovių diegimo procese (148): …

    B.

    Nurodykite, ar pagalba gali daryti poveikį kokiai nors prekės rinkai.

     taip

     ne

    Nurodykite prekės rinkas, kurioms pagalba gali daryti poveikį:

    C.

    Nurodykite apytikrę orientacinę gavėjui priklausančią dalį kiekvienoje iš šių rinkų:

    Nurodykite apytikslę kitų rinkoje veikiančių įmonių rinkos dalį kiekvienoje iš šių rinkų. Jei įmanoma, nurodykite susijusį Herfindahl-Hirschman rinkos koncentracijos indeksą (HHI):

    D.

    Apibūdinkite atitinkamų rinkų struktūrą ir dinamiką ir pateikite patvirtinamuosius dokumentus:

    E.

    Jei tinkama, pateikite informacijos apie poveikį prekybai (prekybos srautų ir ekonominės veiklos vykdymo vietos pakeitimas):

    8.6.2.   Kintančių paskatų iškraipymas

    Nagrinėdama pagalbos poveikį kintančioms konkurentų paskatoms investuoti, ELPA priežiūros institucija atsižvelgs į šiuos veiksnius. Pažymėkite tik tuos, su kuriais susiję teikiami patvirtinamieji dokumentai:

    pagalbos dydis;

    artumas rinkai (pagalbos kategorija);

    atviras atrankos procesas;

    pasitraukimo iš rinkos kliūtys;

    paskatos, skatinančios konkuruoti dėl būsimos rinkos;

    produktų įvairovė ir konkurencijos intensyvumas.

    8.6.3.   Įtakos rinkoje įgijimas

    Nagrinėdama pagalbos poveikį gavėjo įtakai rinkoje, ELPA priežiūros institucija atsižvelgs į šiuos veiksnius. Pažymėkite tik tuos, su kuriais susiję teikiami patvirtinamieji dokumentai ir išsamesnė informacija:

    pagalbos gavėjo įtaka rinkoje ir rinkos struktūra;

    patekimo į rinką kliūčių lygis;

    pirkėjo įtaka;

    atrankos procesas.

    8.6.4.   Neveiksmingų rinkos struktūrų išlaikymas

    Nurodykite, ar pagalba suteikta:

    rinkose, kurioms būdingi pertekliniai pajėgumai;

    sektoriuose, kuriuose pastebimas nuosmukis;

    svarbiuose sektoriuose.

    Pateikite išsamią informaciją ir patvirtinamuosius dokumentus:

    9.   Kaupimas  (149)

    A.

    Ar pagalba pagal pranešamą priemonę teikiama kartu su kita pagalba (150)?

     taip

     ne

    B.

    Jeigu atsakėte teigiamai, aprašykite pranešamai pagalbos priemonei taikytinas kaupimo taisykles:

    C.

    Nurodykite, kaip bus tikrinama, ar įgyvendinant pranešamą pagalbos priemonę laikomasi kaupimo taisyklių.

    10.   Ataskaitų teikimas ir stebėsena  (151)

    10.1.   Metinės ataskaitos

    Atkreipkite dėmesį, kad šis įsipareigojimas teikti ataskaitas nepanaikina įsipareigojimo teikti ataskaitas, taikomo pagal ELPA priežiūros institucijos sprendimą Nr. 195/04/COL  (152).

    Įsipareigokite ELPA priežiūros institucijai teikti metines ataskaitas apie pranešamos pagalbos priemonės įgyvendinimą, kuriose būtų pateikta visa toliau nurodyta informacija (153):

    gavėjo pavadinimas;

    kiekvienam gavėjui suteiktos pagalbos suma;

    pagalbos intensyvumas;

    veiklos sektoriai, kuriuose vykdomi remiami projektai.

    taip

    10.2.   Informacijos lapai, stebėsena

    A.

    Įsipareigokite parengti ir tvarkyti skiriamos pagalbos išsamios apskaitos dokumentus, kuriuose būtų pateikta visa informacija, reikalinga nustatyti, ar buvo laikomasi tinkamų finansuoti išlaidų ir didžiausio leistino pagalbos intensyvumo.

    taip

    B.

    Įsipareigokite užtikrinti, kad A skirsnyje nurodyti išsamios apskaitos dokumentai būtų saugomi 10 metų nuo pagalbos skyrimo datos.

    taip

    C.

    Įsipareigokite ELPA priežiūros institucijai paprašius pateikti A skirsnyje nurodytus dokumentus.

    taip

    11.   Kita informacija

    Pateikite visą kitą informaciją, kuri, jūsų nuomone, yra svarbi vertinant susijusią (-ias) priemonę (-es) pagal ELPA priežiūros institucijos valstybės pagalbos moksliniams tyrimams, taikomajai veiklai ir naujovių diegimui gaires.

    III.10   DALIS

    PAPILDOMOS INFORMACIJOS APIE PAGALBĄ APLINKOSAUGAI LAPAS

    Šis papildomos informacijos lapas turi būti naudojamas pranešant apie bet kokią pagalbą, kuriai taikomos ELPA priežiūros institucijos Valstybės pagalbos aplinkos apsaugai gairės (toliau – pagalbos aplinkos apsaugai gairės)  (154). Jis taip pat turi būti naudojamas teikiant individualią pagalbą aplinkos apsaugai, kai tokiai pagalbai netaikoma jokia bendroji išimtis arba taikoma pareiga apie ją pranešti atskirai, nes pagalba viršija pagal bendrąją išimtį nustatytas atskiro pranešimo ribas.

    1.

    Pranešamos priemonės pagrindinės charakteristikos

    2.

    Pagalbos tikslas

    3.

    Pagalbos suderinamumas pagal eee susitarimo 61 straipsnio 3 dalies c punktą

    3.1.

    Pagalba įmonėms, taikančioms griežtesnius standartus nei Bendrijos nustatytieji arba gerinančioms aplinkos apsaugą, jeigu Bendrijos standartų nėra

    3.2.

    Pagalba išankstiniam būsimų Bendrijos standartų taikymui

    3.3.

    Pagalba aplinkos apsaugos tyrimams atlikti

    3.4.

    Pagalba energijos taupymui

    3.5.

    Pagalba atsinaujinantiesiems energijos šaltiniams

    3.6.

    Pagalba bendrai šilumos ir elektros energijos gamybai

    3.7.

    Pagalba veiksmingu energijos naudojimu pagrįstam centralizuotam šildymui

    3.8.

    Pagalba atliekų tvarkymui

    3.9.

    Pagalba užterštoms teritorijoms atkurti

    3.10.

    Pagalba įmonių perkėlimui

    3.11.

    Pagalba taikant prekybos leidimais schemas

    4.

    Pagalbos skatinamasis poveikis ir reikalingumas

    4.1.

    Bendrosios sąlygos

    4.2.

    Skatinamojo poveikio vertinimas

    5.

    Pagalbos suderinamumas pagal eee susitarimo 61 straipsnio 3 dalies b punktą

    5.1.

    Bendrosios sąlygos (privalomos visos)

    5.2.

    Projekto aprašymas

    6.

    Pagalba mažinant aplinkos apsaugos mokesčius arba nuo jų atleidžiant

    6.1.

    Bendrosios sąlygos

    6.2.

    Pagalbos reikalingumas

    6.3.

    Pagalbos proporcingumas

    7.

    Išsamaus vertinimo reikalingumo kriterijai

    8.

    Papildoma informacija išsamiam vertinimui atlikti

    8.1.

    Bendrosios pastabos

    8.2.

    Rinkos nepakankamumas

    8.3.

    Tinkama priemonė

    8.4.

    Skatinamasis pagalbos poveikis ir būtinumas

    8.5.

    Pagalbos proporcingumas

    8.6.

    Konkurencijos ir prekybos iškraipymo tyrimas

    9.

    Kaupimas

    10.

    Ataskaitų teikimas ir stebėsena

    10.1.

    Metinės ataskaitos

    10.2.

    Stebėsena ir vertinimas

    11.

    Kita informacija

    1.   Pranešamos priemonės pagrindinės charakteristikos

    Užpildykite pranešamos schemos pobūdį atitinkančias pranešimo formos dalis. Pagrindinės gairės pateiktos toliau.

    A.

    Nurodykite pagalbos rūšį ir užpildykite atitinkamus šio papildomos informacijos lapo 3 skirsnio („Pagalbos suderinamumas pagal EEE susitarimo 61 straipsnio 3 dalį“) poskirsnius:

    pagalba įmonėms, taikančioms griežtesnius standartus nei Bendrijos nustatytieji arba gerinančioms aplinkos apsaugą, kai Bendrijos standartų nėra – užpildyti 3.1 skirsnį;

    pagalba naujoms transporto priemonėms, kurioms taikomi griežtesni standartai nei Bendrijos nustatytieji arba kuriomis gerinama aplinkos apsauga, kai Bendrijos standartų nėra, įsigyti – užpildyti 3.1 skirsnį;

    pagalba MVĮ, skirta iš anksto prisitaikyti prie būsimų Bendrijos standartų – užpildyti 3.2 skirsnį;

    pagalba aplinkos tyrimams atlikti – užpildyti 3.3 skirsnį;

    pagalba energijos taupymui – užpildyti 3.4 skirsnį;

    pagalba atsinaujinantiesiems energijos šaltiniams – užpildyti 3.5 skirsnį;

    pagalba bendrai šilumos ir elektros energijos gamybai – užpildyti 3.6 skirsnį;

    pagalba veiksmingu energijos naudojimu pagrįstam centriniam šilumos tiekimui – užpildyti 3.7 skirsnį;

    pagalba atliekų tvarkymui – užpildyti 3.8 skirsnį;

    pagalba užterštoms teritorijoms atkurti – užpildyti 3.9 skirsnį;

    pagalba įmonių perkėlimui – užpildyti 3.10 skirsnį;

    pagalba taikant prekybos leidimais schemas – užpildyti 3.11 skirsnį;

    pagalba mažinant aplinkos apsaugos mokesčius arba nuo jų atleidžiant – užpildyti 6 skirsnį.

    Be to, užpildykite: 4 skirsnį (Skatinamasis pagalbos poveikis ir būtinumas), 7 skirsnį (Išsamaus vertinimo reikalingumo kriterijai), 8 skirsnį (Išsamiam vertinimui skirta papildoma informacija)  (155) ir 10 skirsnį (Ataskaitų teikimas ir stebėjimas).

    B.

    Paaiškinkite pagrindines pranešamos priemonės charakteristikas (tikslą, numatomą pagalbos poveikį, pagalbos priemonę, pagalbos intensyvumą, naudos gavėjus, biudžetą ir t. t.).

    C.

    Ar pagalba pagal šią schemą gali būti teikiama kartu su kita pagalba?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, užpildykite šio papildomos informacijos lapo 9 skirsnį („Kaupimas“).

    D.

    Ar pagalba teikiama siekiant skatinti svarbaus bendros Europos svarbos projekto įgyvendinimą?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, užpildykite šio papildomos informacijos lapo 5 skirsnį („Pagalbos suderinamumas pagal EEE susitarimo 61 straipsnio 3 dalies b punktą“).

    E.

    Jei pranešama individuali pagalba pagrįsta patvirtinta schema, pateikite išsamią informaciją apie tą schemą (pagalbos numeris, schemos pavadinimas, ELPA priežiūros institucijos patvirtinimo data):

    F.

    Jei pagalba ir (arba) priemoka skirta (-os) mažosioms įmonėms, patvirtinkite, kad pagalbos gavėjai atitinka mažųjų įmonių apibrėžtį, nustatytą EEE teisės aktuose:

    taip

    G.

    Jei pagalba ir (arba) priemoka skirta (-os) vidutinėms įmonėms, patvirtinkite, kad pagalbos gavėjai atitinka vidutinių įmonių apibrėžtį, nustatytą EEE teisės aktuose:

    taip

    H.

    Jei tinka, nurodykite valiutų kursą, kuris buvo taikomas rengiant pranešimą:

    I.

    Sunumeruokite visus ELPA valstybių pateiktus dokumentus kaip pranešimo formos priedus ir susijusiose šio papildomos informacijos lapo dalyse nurodykite dokumentų numerius.

    2.   Pagalbos tikslas

    A.

    Atsižvelgdami į pagalbos aplinkos apsaugai gairėse nagrinėjamus bendros svarbos tikslus (1.2 skirsnis), nurodykite, kokių aplinkos tikslų siekiama pranešama priemone. Pateikite išsamią informaciją apie kiekvieną konkrečią pagalbos rūšį, kuri bus teikiama pagal pranešamą priemonę:

    B.

    Jei pranešama priemonė jau buvo taikoma anksčiau, nurodykite jos rezultatus aplinkos apsaugos požiūriu (nurodykite susijusios pagalbos numerį ir ELPA priežiūros institucijos patvirtinimo datą, taip pat, jei įmanoma, pridėkite nacionalines priemonės vertinimo ataskaitas):

    C.

    Jei priemonė nauja, nurodykite numatomus rezultatus ir laikotarpį, per kurį jie bus pasiekti:

    3.   Pagalbos suderinamumas pagal eee susitarimo 61 straipsnio 3 dalies c punktą

    Jei pranešamame projekte kaip apie individualią pagalbą, dalyvauja keletas pagalbos gavėjų, apie kiekvieną iš jų pateikite toliau nurodytą informaciją.

    3.1.   Pagalba įmonėms, taikančioms griežtesnius standartus nei Bendrijos nustatytieji arba gerinančioms aplinkos apsaugą, jeigu Bendrijos standartų nėra  (156)

    3.1.1.   Remiamų investicijų pobūdis, taikomi standartai

    A.

    Nurodykite, ar pagalba suteikta:

    investicijoms, kuriomis pagalbos gavėjui sudaromos sąlygos savo veiksmais gerinti aplinkos apsaugą, taikant griežtesnius standartus nei Bendrijos nustatytieji (157), nepriklausomai nuo to, ar esama privalomų nacionalinių standartų, griežtesnių nei Bendrijos standartas;

    ARBA

    investicijoms, kuriomis pagalbos gavėjui sudaromos sąlygos savo veiksmais gerinti aplinkos apsaugą, kai Bendrijos standartų nėra.

    B.

    Pateikite išsamią informaciją, įskaitant, jei tinka, informaciją apie susijusius Bendrijos standartus:

    C.

    Jei pagalba skiriama tam, kad būtų pasiektas nacionalinis standartas, kuriame nustatyti griežtesni nei Bendrijos standartų reikalavimai, nurodykite taikomus nacionalinius standartus ir pridėkite kopiją:

    3.1.2.   Pagalbos intensyvumas ir priemokos

    Jei tai pagalbos schema, pagalbos intensyvumas turi būti apskaičiuojamas kiekvienam pagalbos gavėjui.

    A.

    Koks didžiausias pagalbos intensyvumas taikomas pranešamai priemonei (158)?

    B.

    Ar pagalba teikiama tikrai konkurencingo konkurso būdu (159)?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, pateikite išsamią informaciją apie konkursą ir konkurso skelbimo arba jo projekto kopiją:

    C.

    Priemokos:

    Ar remiamiems projektams teikiamos priemoka?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite:

    Ar pagal pranešamą priemonę taikoma priemoka MVĮ?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite taikomos priemokos dydį (160): …

    Ar pagal pranešamą priemonę taikoma priemoka ekologiškų naujovių diegimui (161)?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, aprašykite, kaip laikomasi šių sąlygų:

    Bendrijos pramonės naujausių technologijų požiūriu ekologiškų naujovių turtas arba projektas yra naujas arba iš esmės pagerintas;

    numatoma nauda aplinkai yra gerokai didesnė už tą, kurią lemtų patobulinimas, atitinkantis bendrą naujausių technologijų raidą panašiose veiklos srityse;

    šio turto arba projektų naujoviškumas susijęs su aiškia technologine, rinkos arba finansine rizika, kuri yra didesnė už riziką, paprastai siejamą su panašiu ne naujovių turtu arba projektais.

    Pateikite išsamią informaciją, rodančią, kad laikomasi pirmiau minėtų sąlygų:

    Nurodykite taikytiną priemokos dydį (162): …

    D.

    Jei tai pagalbos schema, nurodykite bendrą pagal pranešamą schemą remiamiems projektams skiriamos pagalbos intensyvumą (įskaitant priemokas) (%):

    3.1.3.   Tinkamos finansuoti išlaidos (163)

    A.

    Patvirtinkite, kad: tinkamas finansuoti išlaidas sudaro tik papildomos investicinės išlaidos, kurios būtinos aukštesniam nei Bendrijos standartuose nustatytam aplinkos apsaugos lygiui užtikrinti:

    taip

    B.

    Patvirtinkite, kad:

    jei investicijų į aplinkos apsaugą išlaidas galima lengvai nustatyti, šios tiksliai nustatytos aplinkos apsaugos išlaidos yra tinkamos finansuoti išlaidos;

    ARBA

    papildomos investicinės išlaidos nustatytos investicijas lyginant su priešinga padėtimi, kuri susiklostytų, jei valstybės pagalba nebūtų teikiama, t. y. su orientacinėmis investicijomis (164);

    IR

    tinkamos finansuoti išlaidos apskaičiuotos atimant visą veiklos pelną ir visas veiklos sąnaudas, susijusius su papildomomis investicijomis į aplinkos apsaugą ir atsiradusius per pirmuosius penkerius šių investicijų naudojimo metus.

    C.

    Kokios rūšies yra tinkamos finansuoti išlaidos?

    investicijos į materialųjį turtą;

    investicijos į nematerialųjį turtą.

    D.

    Jei tai investicijos į materialųjį turtą, nurodykite susijusių investicijų pobūdį:

    investicijos į žemę, kurios būtinai reikalingos aplinkos apsaugos tikslams pasiekti;

    investicijos į pastatus, skirtus taršai ir neigiamiems padariniams mažinti arba šalinti;

    investicijos į gamybos priemones ir įrenginius, skirtus taršai ir neigiamiems padariniams mažinti arba šalinti;

    investicijos, skirtos gamybos metodams, kuriuos taikant būtų saugoma aplinka, pritaikyti.

    E.

    Jei tai investicijos į nematerialųjį turtą (technologijų perdavimas įsigyjant veiklos leidimus arba patentuotą bei nepatentuotą praktinę patirtį), patvirtinkite, kad toks nematerialusis turtas atitinka šias sąlygas:

    tai yra nuvertėjantis turtas;

    šis turtas įsigyjamas rinkos sąlygomis iš įmonės, kuriai pirkėjas negali daryti įtakos nei tiesiogiai, nei netiesiogiai;

    šis turtas įtraukiamas į įmonės turtą, lieka pagalbos gavėjo įmonėje ir naudojamas ne trumpiau kaip penkerius metus (165).

    Be to, jei per tuos penkerius metus nematerialusis turtas parduodamas, patvirtinkite, kad:

    gautos pajamos bus atimtos iš tinkamų finansuoti išlaidų;

    IR

    prireikus bus grąžinta visa pagalbos suma arba jos dalis.

    F.

    Jei tai investicijos, kuriomis siekiama aplinkos apsaugos lygį pagerinti labiau, nei nustatyta Bendrijos standartuose, patvirtinkite tinkamus teiginius:

    jeigu įmonė taiko nacionalinius standartus, priimtus, kai Bendrijos standartų nėra, tinkamas finansuoti išlaidas sudaro papildomos investicinės išlaidos, būtinos nacionaliniuose standartuose reikalaujamam aplinkos apsaugos lygiui užtikrinti;

    jeigu įmonė taiko griežtesnius nacionalinius standartus nei atitinkami Bendrijos nustatyti standartai ar už šiuos nacionalinius standartus griežtesnius standartus arba taiko griežtesnius standartus nei Bendrijos nustatytieji, tinkamas finansuoti išlaidas sudaro papildomos investicinės išlaidos, būtinos geresnei aplinkos apsaugai užtikrinti, nei reikalaujama Bendrijos standartuose (166);

    jeigu nėra jokių standartų, tinkamas finansuoti išlaidas sudaro investicinės išlaidos, būtinos geresnei aplinkos apsaugai užtikrinti, nei susijusi įmonė ar įmonės galėtų užtikrinti neteikiant pagalbos aplinkos apsaugai.

    G.

    Jei tai pagalbos schema, pateikite išsamią, palyginimu su priešinga padėtimi pagrįstą skaičiavimo metodiką, kuri, remiantis pranešama schema, bus taikoma teikiant bet kokią individualią pagalbą, ir pateikite tinkamus įrodymus:

    Jei tai individualios pagalbos priemonė, pateikite išsamų investicinio projekto, apie kurį pranešama, tinkamų finansuoti išlaidų apskaičiavimą, pagrįstą palyginimu su priešinga padėtimi, ir pateikite tinkamus įrodymus:

    3.1.4.   Specialios taisyklės, taikomos pagalbai naujoms transporto priemonėms, kurioms taikomi griežtesni standartai nei Bendrijos nustatytieji arba kuriomis gerinama aplinkos apsauga, kai Bendrijos standartų nėra, įsigyti (167)

    Jei tai pagalba naujoms transporto priemonėms, kurioms taikomi griežtesni standartai nei Bendrijos nustatytieji arba kuriomis gerinama aplinkos apsauga, kai Bendrijos standartų nėra, įsigyti, be 3.1–3.1.3 skirsnių taip pat:

    A.

    Patvirtinkite, kad naujos kelių, geležinkelių, vidaus vandenų ir jūrų transporto priemonės, atitinkančios priimtus Bendrijos standartus, įsigytos dar neįsigaliojus šiems standartams, o įsigaliojus šiems Bendrijos standartams, jie atgaline data netaikomi jau įgytoms transporto priemonėms.

    taip

    Pateikite išsamesnės informacijos:

    B.

    Jei transporto sektoriuje siekiant aplinkosaugos tikslų atliekama modernizavimo veikla, patvirtinkite, kad:

    turimos transporto priemonės pagerinamos taip, kad atitiktų aplinkosaugos standartus, kurie nebuvo įsigalioję, kai šios transporto priemonės buvo pradėtos naudoti;

    ARBA

    transporto priemonėms netaikomi jokie aplinkos apsaugos standartai.

    3.2.   Pagalba išankstiniam būsimų Bendrijos standartų taikymui (168)

    3.2.1.   Pagrindinės sąlygos

    A.

    Patvirtinkite, kad investicijos atliekamos ir baigiamos likus bent vieneriems metams iki standarto įsigaliojimo.

     taip

     ne

    Jeigu taip ir jei tai pagalbos schema, pateikite išsamią informaciją, kaip bus užtikrintas šios sąlygos laikymasis:

    Jeigu taip ir jei tai individuali pagalba, pateikite išsamią informaciją ir tinkamus įrodymus:

    B.

    Pateikite išsamią informaciją apie atitinkamus Bendrijos standartus, įskaitant datas, susijusias su A punkto sąlygos laikymosi užtikrinimu:

    3.2.2.   Pagalbos intensyvumas

    Koks bazinis pagalbos intensyvumas taikomas pranešamai priemonei?

    mažosioms įmonėms (169): …;

    vidutinėms įmonėms (170): …;

    didžiosioms įmonėms (171): ….

    3.2.3.   Tinkamos finansuoti išlaidos

    A.

    Patvirtinkite, kad tinkamas finansuoti išlaidas sudaro tik papildomos investicinės išlaidos, kurios būtinos Bendrijos standarte nustatytam aplinkos apsaugos lygiui užtikrinti, palyginti su dabartiniu aplinkos apsaugos lygiu, kuris reikalaujamas prieš įsigaliojant šiam standartui:

    taip

    B.

    Taip pat patvirtinkite, kad:

    jei investicijų į aplinkos apsaugą išlaidas galima lengvai nustatyti, šios tiksliai nustatytos aplinkos apsaugos išlaidos yra tinkamos finansuoti išlaidos;

    ARBA

    papildomos investicinės išlaidos nustatytos investicijas lyginant su priešinga padėtimi, kuri susiklostytų, jei valstybės pagalba nebūtų teikiama, t. y. su orientacinėmis investicijomis (172);

    IR

    tinkamos finansuoti išlaidos apskaičiuotos atimant visą veiklos pelną ir visas veiklos sąnaudas, susijusius su papildomomis investicijomis į aplinkos apsaugą ir atsiradusius per pirmuosius penkerius šių investicijų naudojimo metus.

    C.

    Kokios rūšies yra tinkamos finansuoti išlaidos?

    investicijos į materialųjį turtą;

    investicijos į nematerialųjį turtą.

    D.

    Jei tai investicijos į materialųjį turtą, nurodykite susijusių investicijų pobūdį:

    investicijos į žemę, kurios būtinai reikalingos aplinkos apsaugos tikslams pasiekti;

    investicijos į pastatus, skirtus taršai ir neigiamiems padariniams mažinti arba šalinti;

    investicijos į įrenginius ir įrangą, skirtus taršai ir neigiamiems padariniams mažinti arba šalinti;

    investicijos, skirtos gamybos metodams, kuriuos taikant būtų saugoma aplinka, pritaikyti.

    E.

    Jei tai investicijos į nematerialųjį turtą (technologijų perdavimas įsigyjant veiklos leidimus arba patentuotą bei nepatentuotą praktinę patirtį), patvirtinkite, kad toks nematerialusis turtas atitinka šias sąlygas:

    tai yra nuvertėjantis turtas;

    šis turtas įsigyjamas rinkos sąlygomis iš įmonės, kuriai pirkėjas negali daryti įtakos nei tiesiogiai, nei netiesiogiai;

    šis turtas įtraukiamas į įmonės turtą, lieka pagalbos gavėjo įmonėje ir naudojamas ne trumpiau kaip penkerius metus (173).

    Be to, jei per tuos penkerius metus nematerialusis turtas parduodamas, patvirtinkite, kad:

    gautos pajamos bus atimtos iš tinkamų finansuoti išlaidų;

    IR

    prireikus bus grąžinta visa pagalbos suma arba jos dalis.

    F.

    Jei tai pagalbos schema, pateikite išsamią, palyginimu su priešinga padėtimi pagrįstą skaičiavimo metodiką, kuri, remiantis pranešama schema, bus taikoma teikiant bet kokias individualias pagalbos dotacijas, ir pateikite tinkamus įrodymus:

    Jei tai individualios pagalbos priemonė, pateikite išsamų investicinio projekto, apie kurį pranešama, tinkamų finansuoti išlaidų apskaičiavimą, pagrįstą palyginimu su priešinga padėtimi, ir pateikite tinkamus įrodymus:

    3.3.   Pagalba aplinkos apsaugos tyrimams atlikti  (174)

    3.3.1.   Tyrimai, tiesiogiai susiję su investicijomis, skirtomis siekti griežtesnių standartų nei Bendrijos nustatytieji arba gerinti aplinkos apsaugą, kai Bendrijos standartų nėra

    A.

    Patvirtinkite, kad pagalba teikiama tyrimams, tiesiogiai susijusiems su investicijomis, skirtomis siekti griežtesnių standartų nei Bendrijos nustatytieji arba gerinti aplinkos apsaugą, kai Bendrijos standartų nėra:

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite, kuriam iš toliau nurodytų tikslų skirtos investicijos:

    investicijomis pagalbos gavėjui sudaromos sąlygos savo veiksmais gerinti aplinkos apsaugą, taikant griežtesnius reikalavimus nei Bendrijos nustatytieji, nepriklausomai nuo to, ar esama privalomų nacionalinių standartų, griežtesnių už Bendrijos standartus,

    ARBA

    investicijomis pagalbos gavėjui sudaromos sąlygos savo veiksmais gerinti aplinkos apsaugą, kai Bendrijos standartų nėra.

    B.

    Pateikite išsamią informaciją, įskaitant, jei tinka, informaciją apie susijusius Bendrijos standartus:

    C.

    Jei pagalba skiriama tyrimams, tiesiogiai susijusiems su investicijomis, skirtomis siekti griežtesnių už Bendrijos standartus nacionalinių standartų, nurodykite taikomus nacionalinius standartus ir pridėkite kopiją:

    D.

    Aprašykite tyrimų, kurie bus remiami, rūšis:

    3.3.2.   Tyrimai, tiesiogiai susiję su investicijomis, kuriomis siekiama taupyti energiją

    Patvirtinkite, kad pagalba teikiama tyrimams, tiesiogiai susijusiems su investicijomis, kuriomis siekiama taupyti energiją:

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, pateikite įrodymų, kaip atitinkamų investicijų tikslas atitinka energijos taupymo apibrėžtį, nustatytą Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 70 punkto 2 papunktyje:

    3.3.3.   Tyrimai, tiesiogiai susiję su investicijomis į atsinaujinančiosios energijos gamybą

    A.

    Patvirtinkite, kad pagalba teikiama tyrimams, tiesiogiai susijusiems su investicijomis, kuriomis siekiama gaminti atsinaujinančiąją energiją.

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, pateikite įrodymų, kaip susijusių investicijų tikslas atitinka gamybos iš atsinaujinančiųjų energijos šaltinių apibrėžtį, nustatytą Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 70 punkto 5 ir 9 papunkčiuose:

    B.

    Nurodykite atsinaujinančiųjų energijos šaltinių rūšį (-is), kurią (-ias) ketinama remti teikiant investicijas, susijusias su aplinkos apsaugos tyrimais, ir pateikite išsamią informaciją:

    3.3.4.   Pagalbos intensyvumas ir priemokos

    A.

    Koks didžiausias pagalbos intensyvumas taikomas pranešamai priemonei (175)?

    B.

    Ar pagal pranešamą priemonę taikoma priemoka MVĮ?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite taikomos priemokos dydį (176): …

    3.4.   Pagalba energijos taupymui  (177)

    3.4.1.   Pagrindinės sąlygos

    A.

    Patvirtinkite, kad pranešama priemonė atitinka energijos taupymo apibrėžtį, nustatytą Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 70 punkto 2 papunktyje.

    taip

    B.

    Nurodykite remiamų energijos taupymo priemonių rūšį (-is) ir siekiamą energijos taupymo lygį ir pateikite išsamią informaciją:

    3.4.2.   Investicinė pagalba

    3.4.2.1.   Pagalbos intensyvumas ir priemokos

    A.

    Koks bazinis pagalbos intensyvumas taikomas pranešamai priemonei (178): …

    B.

    Priemokos:

    Ar pagal pranešamą priemonę taikoma priemoka MVĮ?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite taikomos priemokos dydį (179): …

    C.

    Ar pagalba teikiama tikrai konkurencingo konkurso būdu (180)?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, pateikite išsamią informaciją apie konkursą ir pridėkite skelbimo apie konkursą arba jo projekto kopiją: …

    D.

    Jei tai pagalbos schema, nurodykite bendrą pagal pranešamą schemą remiamiems projektams skiriamos pagalbos intensyvumą (įskaitant priemokas) (%):

    3.4.2.2.   Tinkamos finansuoti išlaidos (181)

    A.

    Tinkamų finansuoti išlaidų apskaičiavimo klausimu patvirtinkite, kad tinkamas finansuoti išlaidas sudaro tik papildomos investicinės išlaidos, kurios būtinos norint labiau taupyti energiją nei reikalaujama pagal Bendrijos standartus:

    taip

    B.

    Taip pat paaiškinkite, ar:

    jei investicijų į energijos taupymą išlaidas galima lengvai nustatyti, šios tiksliai nustatytos energijos taupymo išlaidos yra tinkamos finansuoti išlaidos;

    ARBA

    tiesiogiai su energijos taupymu susijusi investicijų dalis nustatyta šias investicijas lyginant su priešinga padėtimi, kuri susiklostytų, jei pagalba nebūtų teikiama, t. y. orientacinėmis investicijomis (182);

    IR

    tinkamos finansuoti išlaidos apskaičiuotos atimant visą veiklos pelną ir visas veiklos sąnaudas, susijusius su papildomomis investicijomis į energijos taupymą ir atsiradusius per pirmuosius trejus šių investicijų naudojimo metus MVĮ atveju, per pirmuosius ketverius metus, jei tai didžiosios įmonės, nedalyvaujančios ES prekybos taršos CO2 leidimais sistemoje, ir per pirmuosius penkerius metus, jei tai didžiosios įmonės, dalyvaujančios ES prekybos taršos CO2 leidimais sistemoje (183).

    C.

    Jei tai investicinė pagalba, skirta labiau taupyti energiją nei nustatyta Bendrijos standartuose, patvirtinkite, kuris iš toliau pateiktų teiginių taikytinas:

    jei įmonė taiko nacionalinius standartus, priimtus, kai Bendrijos standartų nėra, tinkamas finansuoti išlaidas sudaro papildomos investicinės išlaidos, būtinos nacionaliniuose standartuose reikalaujamam aplinkos apsaugos lygiui užtikrinti;

    jeigu įmonė taiko griežtesnius nacionalinius standartus nei atitinkami Bendrijos nustatyti standartai ar už šiuos nacionalinius standartus griežtesnius standartus arba taiko griežtesnius standartus nei Bendrijos nustatytieji, tinkamas finansuoti išlaidas sudaro papildomos investicinės išlaidos, būtinos geresnei aplinkos apsaugai užtikrinti, nei reikalaujama Bendrijos standartuose (184).

    jeigu nėra jokių standartų, tinkamas finansuoti išlaidas sudaro investicinės išlaidos, būtinos geresnei aplinkos apsaugai užtikrinti, nei susijusi įmonė ar įmonės galėtų užtikrinti neteikiant pagalbos aplinkos apsaugai.

    D.

    Kokios rūšies yra tinkamos finansuoti išlaidos?

    investicijos į materialųjį turtą;

    investicijos į nematerialųjį turtą.

    E.

    Jei tai investicijos į materialųjį turtą, nurodykite susijusių investicijų pobūdį:

    investicijos į žemę, kurios būtinai reikalingos aplinkos apsaugos tikslams pasiekti;

    investicijos į pastatus, skirtus taršai ir neigiamiems padariniams mažinti arba šalinti;

    investicijos į gamybos priemones ir įrenginius, skirtus taršai ir neigiamiems padariniams mažinti arba šalinti;

    investicijos, skirtos gamybos metodams, kuriuos taikant būtų saugoma aplinka, pritaikyti.

    F.

    Jei tai investicijos į nematerialųjį turtą (technologijų perdavimas įsigyjant veiklos leidimus arba patentuotą bei nepatentuotą praktinę patirtį), patvirtinkite, kad toks nematerialusis turtas atitinka šias sąlygas:

    tai yra nuvertėjantis turtas;

    šis turtas įsigyjamas rinkos sąlygomis iš įmonės, kuriai pirkėjas negali daryti įtakos nei tiesiogiai, nei netiesiogiai;

    šis turtas įtraukiamas į įmonės turtą, lieka pagalbos gavėjo įmonėje ir naudojamas ne trumpiau kaip penkerius metus (185).

    Be to, jei per tuos penkerius metus nematerialusis turtas parduodamas, patvirtinkite, kad:

    gautos pajamos bus atimtos iš tinkamų finansuoti išlaidų;

    IR

    prireikus bus grąžinta visa pagalbos suma arba jos dalis.

    G.

    Jei tai pagalbos schema, pateikite išsamią, palyginimu su priešinga padėtimi pagrįstą skaičiavimo metodiką (186), kuri, remiantis pranešama schema, bus taikoma teikiant bet kokią individualios pagalbos dotaciją, ir pateikite tinkamus įrodymus:

    Jei pranešimas susijęs su individualios pagalbos priemone, pateikite išsamų pranešamo investicinio projekto tinkamų finansuoti išlaidų apskaičiavimą, pagrįstą palyginimu su priešinga padėtimi, ir pateikite tinkamus įrodymus:

    3.4.3.   Pagalba veiklai

    A.

    Pateikite informaciją ir (arba) apskaičiavimus, rodančius, kad pagalbą sudaro tik grynųjų papildomų dėl investicijų atsiradusių gamybos sąnaudų kompensavimas, atsižvelgiant į taupant energiją gaunamą naudą (187):

    B.

    Kokia pagalbos veiklai priemonės taikymo trukmė (188): …

    C.

    Ar pagalba proporcingai mažinama?

     taip

     ne

    Koks toliau nurodytos pagalbos intensyvumas?

    proporcingai mažinama pagalba (nurodykite kiekvienų metų pagalbos mažinimo koeficientą) (189): …;

    proporcingai nemažinama pagalba (190): ….

    3.5.   Pagalba atsinaujinantiesiems energijos šaltiniams  (191)

    3.5.1.   Pagrindinės sąlygos

    A.

    Patvirtinkite, kad pagalba teikiama tik atsinaujinančiųjų energijos šaltinių naudojimui skatinti, kaip apibrėžta pagalbos aplinkos apsaugai gairėse (192).

     taip

     ne

    B.

    Biokuro gamybos skatinimo atveju patvirtinkite, kad pagalba teikiama tik tausaus biokuro gamybai skatinti, kaip apibrėžta tose gairėse.

     taip

     ne

    C.

    Nurodykite atsinaujinančiųjų energijos šaltinių rūšį (-is) (193), kuri (-os) remiama (-os) pagal pranešamą priemonę ir pateikite išsamią informaciją.

    3.5.2.   Investicinė pagalba

    3.5.2.1.   Pagalbos intensyvumas ir priemokos

    A.

    Koks bazinis pagalbos intensyvumas taikomas kiekvienam pagal pranešamą priemonę remiamam atsinaujinančiosios energijos šaltiniui (194): …

    B.

    Ar pagal pranešamą priemonę taikoma priemoka MVĮ?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite taikomos priemokos dydį (195): …

    C.

    Ar pagalba teikiama tikrai konkurencingo konkurso būdu (196)?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, pateikite išsamią informaciją apie konkursą ir konkurso skelbimo arba jo projekto kopiją:

    D.

    Jei tai pagalbos schema, nurodykite bendrą pagal pranešamą schemą remiamiems projektams skiriamos pagalbos intensyvumą (įskaitant priemokas) (%):

    3.5.2.2.   Tinkamos finansuoti išlaidos (197)

    A.

    Patvirtinkite, kad tinkamas finansuoti išlaidas sudaro tik pagalbos gavėjo patiriamos papildomų investicijų išlaidos, palyginti su tradicinėmis energijos gamybos veiksmingumo požiūriu tokio paties našumo jėgainėmis arba šildymo sistemomis;

    taip

    B.

    Taip pat patvirtinkite, kad:

    jei investicijų į atsinaujinančiąją energiją išlaidas galima lengvai nustatyti, šios tiksliai nustatytos su atsinaujinančiąja energija susijusios išlaidos yra tinkamos finansuoti išlaidos;

    ARBA

    papildomos investicinės išlaidos nustatytos investicijas lyginant su priešinga padėtimi, kuri susiklostytų, jei valstybės pagalba nebūtų teikiama, t. y. su orientacinėmis investicijomis (198);

    IR

    tinkamos finansuoti išlaidos apskaičiuotos atimant visą veiklos pelną ir visas veiklos sąnaudas, susijusius su papildomomis investicijomis į atsinaujinančiuosius energijos šaltinius ir atsiradusius per pirmuosius penkerius šių investicijų naudojimo metus.

    C.

    Kokios rūšies yra tinkamos finansuoti išlaidos?

    investicijos į materialųjį turtą;

    investicijos į nematerialųjį turtą.

    D.

    Jei tai investicijos į materialųjį turtą, nurodykite susijusių investicijų pobūdį:

    investicijos į žemę, kurios būtinai reikalingos aplinkos apsaugos tikslams pasiekti;

    investicijos į pastatus, skirtus taršai ir neigiamiems padariniams mažinti arba šalinti;

    investicijos į gamybos priemones ir įrenginius, skirtus taršai ir neigiamiems padariniams mažinti arba šalinti;

    investicijos, skirtos gamybos metodams, kuriuos taikant būtų saugoma aplinka, pritaikyti.

    E.

    Jei tai investicijos į nematerialųjį turtą (technologijų perdavimas įsigyjant veiklos leidimus arba patentuotą bei nepatentuotą praktinę patirtį), patvirtinkite, kad toks nematerialusis turtas atitinka šias sąlygas:

    tai yra nuvertėjantis turtas;

    šis turtas įsigyjamas rinkos sąlygomis iš įmonės, kuriai pirkėjas negali daryti įtakos nei tiesiogiai, nei netiesiogiai;

    šis turtas įtraukiamas į įmonės turtą, lieka pagalbos gavėjo įmonėje ir naudojamas ne trumpiau kaip penkerius metus (199).

    Be to, jei per tuos penkerius metus nematerialusis turtas parduodamas, patvirtinkite, kad:

    gautos pajamos bus atimtos iš tinkamų finansuoti išlaidų;

    IR

    prireikus bus grąžinta visa pagalbos suma arba jos dalis.

    F.

    Jei tai pagalbos schema, pateikite išsamią, palyginimu su priešinga padėtimi pagrįstą skaičiavimo metodiką, kuri, remiantis pranešama schema, bus taikoma teikiant bet kokias individualias pagalbos dotacijas, ir pateikite tinkamus įrodymus:

    Jei tai individualios pagalbos priemonė, pateikite išsamų investicinio projekto, apie kurį pranešama, tinkamų finansuoti išlaidų apskaičiavimą, pagrįstą palyginimu su priešinga padėtimi, ir pateikite tinkamus įrodymus:

    3.5.3.   Pagalba veiklai

    Pasirinkę pagalbos veiklai vertinimo variantą (200), užpildykite atitinkamą toliau pateikto skirsnio dalį.

    3.5.3.1.   1-as variantas

    A.

    Pateikite su pranešamos priemonės taikymo laikotarpiu susietą toliau nurodytą informaciją, rodančią, kad pagalba veiklai teikiama siekiant padengti energijos gamybos iš atsinaujinančiųjų šaltinių išlaidų ir svarstomos energijos rūšies rinkos kainos skirtumą:

    išsamią energijos gamybos iš kiekvieno atitinkamo atsinaujinančiojo šaltinio išlaidų analizę (201):

    išsamią svarstomos energijos rūšies rinkos kainos analizę:

    B.

    Įrodykite, kad pagalba teikiama tik iki visiško gamybos priemonių nusidėvėjimo pagal įprastas apskaitos taisykles (202) ir pateikite išsamią visų rūšių (203) investicijų į aplinkos apsaugą nuvertėjimo analizę:

    Jei tai pagalbos schema, nurodykite, kaip bus užtikrintas šios sąlygos laikymasis:

    Jei tai individuali pagalba, pateikite išsamią analizę, rodančią, kad laikomasi šios sąlygos:

    C.

    Kai nustatomas pagalbos veiklai dydis, parodykite, kaip bet kokia atitinkamos įmonės naujoms gamybos priemonėms teikiama investicinė pagalba atimama iš gamybos sąnaudų:

    D.

    Ar pagalba taip pat užtikrina įprastinę kapitalo grąžos normą?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, pateikite išsamią informaciją ir (arba) skaičiavimus, rodančius įprastinę grąžos normą, ir pateikite priežastis, kodėl pasirinkta norma yra tinkama:

    E.

    Jei tai pagalba atsinaujinančiosios energijos gamybai iš ir jei pagalba veiklai viršytų investicijų sumą, pateikite duomenis ir (arba) įrodymus (pagrįstus pagalbos schemoms skirtų apskaičiavimų pavyzdžiais arba išsamiais individualiai pagalbai skirtais apskaičiavimais), rodančius, kad bendros įmonių sąnaudos nusidėvėjus gamybos priemonėms vis dar yra didesnės už energijos rinkos kainas:

    F.

    Nurodykite tikslius paramos mechanizmus (atsižvelgdami į pirmiau aprašytus reikalavimus), visų pirma pagalbos dydžio apskaičiavimo metodus:

    skirtus pagalbos schemoms ir pagrįstus (teoriniu) tinkamo finansuoti projekto pavyzdžiu:

    Be to, patvirtinkite, kad pirmiau aprašyta skaičiavimo metodika bus taikoma bet kokioms individualios pagalbos dotacijoms, teikiamoms pagal pagalbos pranešamą schemą:

    taip

    jei tai individuali pagalba, pateikite išsamų pagalbos dydžio apskaičiavimą (atsižvelgdami į pirmiau aprašytus reikalavimus):

    G.

    Kokia pranešamos priemonės taikymo trukmė?

    Pagal nusistovėjusią Komisijos ir ELPA priežiūros institucijos praktiką leidimai išduodami ne ilgesniam kaip 10 metų laikotarpiui. Jeigu taip, ar galėtumėte įsipareigoti per 10 metų laikotarpį pakartotinai pranešti apie priemonę?

     taip

     ne

    3.5.3.2.   2-as variantas

    A.

    Pateikite išsamų ekologinio sertifikato arba konkursų sistemos aprašymą (įskaitant, inter alia, informaciją apie galimybes veikti savo nuožiūra, administratoriaus pareigas, kainų nustatymo, finansavimo, nuobaudų ir perskirstymo mechanizmus):

    B.

    Kokia pranešamos priemonės taikymo trukmė (204)?

    C.

    Pateikite duomenis ir (arba) apskaičiavimus, rodančius, kad pagalba yra būtina norint užtikrinti atsinaujinančiųjų energijos šaltinių ekonominį perspektyvumą:

    D.

    Pateikite duomenis ir (arba) apskaičiavimus, rodančius, kad visa pagalba nėra didesnė nei reikalinga kompensavimui už atsinaujinančiąją energiją:

    E.

    Pateikite duomenis ir (arba) apskaičiavimus, rodančius, kad pagalba nemažina atsinaujinančiosios energijos gamintojų siekio tapti konkurencingesniais:

    3.5.3.3.   3-as variantas (205)

    A.

    Kokia pagalbos veiklai priemonės taikymo trukmė (206): …

    B.

    Pateikite su pranešamos priemonės taikymo laikotarpiu susietą toliau nurodytą informaciją, rodančią, kad pagalba veiklai teikiama siekiant kompensuoti energijos gamybos iš atsinaujinančiųjų šaltinių išlaidų ir svarstomos energijos rūšies rinkos kainos skirtumą:

    išsamią energijos gamybos iš kiekvieno atitinkamo atsinaujinančiojo šaltinio išlaidų analizę (207):

    išsamią svarstomos energijos rūšies rinkos kainos analizę:

    C.

    Ar pagalba proporcingai mažinama?

     taip

     ne

    Koks toliau nurodytos pagalbos intensyvumas?

    proporcingai mažinama pagalba (nurodykite kiekvienų metų pagalbos mažinimo koeficientą) (208): …

    proporcingai nemažinama pagalba (209): …

    3.6.   Pagalba bendrai šilumos ir elektros energijos gamybai  (210)

    3.6.1.   Pagrindinės sąlygos

    Patvirtinkite, kad pagalba bendrai šilumos ir elektros energijos gamybai teikiama tik bendros šilumos ir elektros energijos gamybos vienetams, atitinkantiems Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 70 punkto 11 papunktyje pateiktą labai veiksmingos bendros šilumos ir elektros energijos gamybos apibrėžtį.

     taip

     ne

    3.6.2.   Investicinė pagalba

    Patvirtinkite, kad:

    naujas bendros šilumos ir elektros energijos gamybos vienetas bendrai sutaupys pirminės energijos, palyginti su atskira gamyba, kaip apibrėžta Direktyvoje 2004/8/EB ir Komisijos sprendime 2007/74/EB (211);

    dėl dabartinio bendros šilumos ir elektros energijos gamybos vieneto pagerinimo arba dabartinio energijos gamybos vieneto pakeitimo į bendros šilumos ir elektros energijos gamybos vienetą bus sutaupyta pirminės energijos, palyginti su pradine padėtimi.

    Pateikite išsamią informaciją ir įrodymus, kad laikomasi pirmiau minėtų sąlygų:

    3.6.2.1.   Pagalbos intensyvumas ir priemokos

    A.

    Koks bazinis pagalbos intensyvumas taikomas pranešamai priemonei (212): …

    B.

    Priemokos:

    Ar pagal pranešamą priemonę taikoma priemoka MVĮ?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite taikomos priemokos dydį (213): …

    C.

    Ar pagalba teikiama tikrai konkurencingo konkurso būdu (214)?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, pateikite išsamią informaciją apie konkursą ir konkurso skelbimo arba jo projekto kopiją:

    D.

    Jei tai pagalbos schema, nurodykite bendrą pagal pranešamą schemą remiamiems projektams skiriamos pagalbos intensyvumą (įskaitant priemokas) (%):

    3.6.2.2.   Tinkamos finansuoti išlaidos (215)

    A.

    Patvirtinkite, kad tinkamas finansuoti išlaidas sudaro tik papildomos investicijų išlaidos, būtinos labai veiksmingos bendros šilumos ir elektros energijos gamybos jėgainei įrengti ir naudoti:

    taip

    B.

    Taip pat patvirtinkite, kad:

    jei investicijų į bendrą šilumos ir elektros energijos gamybą išlaidas galima lengvai nustatyti, šios tiksliai nustatytos bendros šilumos ir elektros energijos gamybos sąnaudos yra tinkamos finansuoti išlaidos;

    ARBA

    papildomos investicinės išlaidos, tiesiogiai susijusios su bendra šilumos ir elektros energijos gamyba, nustatytos investicijas lyginant su priešinga padėtimi, kuri susiklostytų, jei pagalba nebūtų teikiama, t. y. orientacinėmis investicijomis (216);

    IR

    Tinkamos finansuoti išlaidos apskaičiuotos atimant visą veiklos pelną ir visas veiklos sąnaudas, susijusius su papildomomis investicijomis ir atsiradusius per pirmuosius penkerius šių investicijų naudojimo metus.

    C.

    Kokios rūšies yra tinkamos finansuoti išlaidos?

    investicijos į materialųjį turtą;

    investicijos į nematerialųjį turtą.

    D.

    Jei tai investicijos į materialųjį turtą, nurodykite susijusių investicijų pobūdį:

    investicijos į žemę, kurios būtinai reikalingos aplinkos apsaugos tikslams pasiekti;

    investicijos į pastatus, skirtus taršai ir neigiamiems padariniams mažinti arba šalinti;

    investicijos į gamybos priemones ir įrenginius, skirtus taršai ir neigiamiems padariniams mažinti arba šalinti;

    investicijos, skirtos gamybos metodams, kuriuos taikant būtų saugoma aplinka, pritaikyti.

    E.

    Jei tai investicijos į nematerialųjį turtą (technologijų perdavimas įsigyjant veiklos leidimus arba patentuotą bei nepatentuotą praktinę patirtį), patvirtinkite, kad toks nematerialusis turtas atitinka šias sąlygas:

    tai yra nuvertėjantis turtas;

    šis turtas įsigyjamas rinkos sąlygomis iš įmonės, kuriai pirkėjas negali daryti įtakos nei tiesiogiai, nei netiesiogiai;

    šis turtas įtraukiamas į įmonės turtą, lieka pagalbos gavėjo įmonėje ir naudojamas ne trumpiau kaip penkerius metus (217).

    Be to, jei per tuos penkerius metus nematerialusis turtas parduodamas, patvirtinkite, kad:

    gautos pajamos bus atimtos iš tinkamų finansuoti išlaidų;

    IR

    prireikus bus grąžinta visa pagalbos suma arba jos dalis.

    F.

    Jei tai pagalbos schema, pateikite išsamią, palyginimu su priešinga padėtimi pagrįstą skaičiavimo metodiką, kuri, remiantis pranešama schema, bus taikoma teikiant bet kokios individualios pagalbos dotacijas, ir pateikite tinkamus įrodymus:

    Jei tai individualios pagalbos priemonė, pateikite išsamų investicinio projekto, apie kurį pranešama, tinkamų finansuoti išlaidų apskaičiavimą, pagrįstą palyginimu su priešinga padėtimi, ir pateikite tinkamus įrodymus:

    3.6.3.   Pagalba veiklai

    A.

    Patvirtinkite, kad esamas bendras šilumos ir elektros energijos gamybos vienetas atitinka Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 70 punkto 11 dalyje pateikiamą labai veiksmingos bendros šilumos ir elektros energijos gamybos apibrėžtį, taip pat kad atitinkamas reikalavimas dėl energijos sutaupymo, atskirą šilumos ir elektros energijos gamybą pakeitus bendra gamyba, kaip apibrėžiama Direktyvoje 2004/8/EB ir Sprendime 2007/74/EB (218):

    taip

    B.

    Taip pat patvirtinkite, kad pagalba labai veiksmingai bendros šilumos ir elektros energijos gamybos veiklai teikiama tik:

    elektros energijos ir šilumos paskirstymo visuomenei įmonėms, jei šios elektros energijos arba šilumos gamybos sąnaudos viršija rinkos kainą (219);

    Kartu pagamintos elektros energijos ir šilumos naudojimui pramonėje, jei galima įrodyti, kad vieno energijos vieneto gamybos pagal tą technologiją sąnaudos viršija vieno tradicinės energijos vieneto rinkos kainą (220).

    Pateikite išsamią informaciją ir įrodymus, kad laikomasi susijusios (-ių) sąlygos (-ų):

    3.6.3.1.   1-as variantas

    A.

    Pateikite toliau nurodytą informaciją, rodančią, kad pagalba veiklai teikiama siekiant padengti energijos gamybos bendros šilumos ir elektros energijos gamybos vienetuose išlaidų ir svarstomos energijos rūšies rinkos kainos skirtumą:

    išsamią bendros šilumos ir elektros energijos gamybos vienetuose išlaidų analizę (221):

    išsamią svarstomos energijos rūšies rinkos kainos analizę:

    B.

    Įrodykite, kad pagalba teikiama tik iki visiško gamybos priemonių nusidėvėjimo pagal įprastas apskaitos taisykles (222) ir pateikite išsamią visų rūšių investicijų į aplinkos apsaugą nuvertėjimo analizę:

    Jei tai pagalbos schema, nurodykite, kaip bus užtikrintas šios sąlygos laikymasis:

    Jei tai individuali pagalba, pateikite išsamią analizę, rodančią, kad laikomasi šios sąlygos:

    C.

    Kai nustatomas pagalbos veiklai dydis, parodykite, kaip bet kokia svarstomos įmonės naujoms gamybos priemonėms teikiama investicinė pagalba atimama iš gamybos sąnaudų:

    D.

    Ar pagalba taip pat užtikrina įprastinę kapitalo grąžos normą?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, pateikite išsamią informaciją ir (arba) apskaičiavimus, rodančius įprastinę grąžos normą, ir pateikite priežastis, kodėl pasirinkta norma yra tinkama:

    E.

    Pagalbos, kuria remiamas biomasės pagrindu veikiančių mišrių šilumos ir elektros energijos (CHP) gamybos blokų naudojimas, atveju, jei pagalba veiklai viršytų investicijų sumą, pateikite duomenis ir (arba) įrodymus (pagrįstus pagalbos schemoms skirtų apskaičiavimų pavyzdžiais arba išsamiais individualiai pagalbai skirtais apskaičiavimais), rodančius, kad bendros įmonių išlaidos nusidėvėjus jėgainei vis dar yra didesnės už energijos rinkos kainas:

    F.

    Nurodykite tikslius paramos mechanizmus (atsižvelgdami į pirmiau aprašytus reikalavimus), visų pirma pagalbos dydžio apskaičiavimo metodus:

    skirtus pagalbos schemoms ir pagrįstus (teoriniu) tinkamo finansuoti projekto pavyzdžiu:

    Be to, patvirtinkite, kad pirmiau aprašyta skaičiavimo metodika bus taikoma visoms individualioms subsidijoms, teikiamoms pagal pranešamą pagalbos schemą:

    taip

    jei tai individuali pagalba, pateikite išsamų pagalbos dydžio apskaičiavimą (atsižvelgdami į pirmiau aprašytus reikalavimus):

    G.

    Kokia pranešamos priemonės taikymo trukmė?

    Pagal nusistovėjusią ELPA priežiūros institucijos praktiką sprendimai priimami ne ilgesniam kaip 10 metų laikotarpiui. Jeigu taip, ar galėtumėte įsipareigoti per 10 metų laikotarpį pakartotinai pranešti apie priemonę?

     taip

     ne

    3.6.3.2.   2-as variantas

    A.

    Pateikite išsamų sertifikato arba konkursų sistemos aprašymą (įskaitant, inter alia, informaciją apie galimybes veikti savo nuožiūra, administratoriaus pareigas, kainodaros mechanizmą):

    B.

    Kokia pranešamos priemonės taikymo trukmė (223)?

    C.

    Pateikite duomenis ir (arba) apskaičiavimus, rodančius, kad pagalba būtina norint užtikrinti energijos gamybos bendros šilumos ir elektros energijos gamybos jėgainėse ekonominį perspektyvumą:

    D.

    Pateikite duomenis ir (arba) apskaičiavimus, rodančius, kad visa pagalba nėra didesnė nei reikia kompensuoti už energiją, pagamintą bendros šilumos ir elektros energijos gamybos jėgainėse:

    E.

    Pateikite duomenis ir (arba) apskaičiavimus, rodančius, kad pagalba nemažina kartu šilumą ir elektrą gaminančių energijos gamintojų siekio tapti konkurencingesniais:

    3.6.3.3.   3-as variantas

    A.

    Kokia pagalbos veiklai priemonės taikymo trukmė (224)? …

    B.

    Pateikite šią su pranešamos priemonės taikymo laikotarpiu susietą toliau nurodytą informaciją, įrodančią, kad pagalba veiklai teikiama siekiant kompensuoti energijos gamybos bendros šilumos ir elektros energijos jėgainėse išlaidų ir svarstomos energijos rūšies rinkos kainos skirtumą:

    išsamią bendros šilumos ir elektros energijos gamybos jėgainėse išlaidų analizę:

    išsamią svarstomos energijos rūšies rinkos kainos analizę:

    C.

    Ar pagalba proporcingai mažinama?

     taip

     ne

    Koks toliau nurodytos pagalbos intensyvumas?

    proporcingai mažinama pagalba (nurodykite kiekvienų metų pagalbos mažinimo koeficientą) (225): …

    proporcingai nemažinama pagalba (226): …

    3.7.   Pagalba veiksmingu energijos naudojimu pagrįstam centralizuotam šildymui  (227)

    3.7.1.   Pagrindinės sąlygos

    Patvirtinkite, kad:

    dėl aplinkos apsaugai skirtos investicinės pagalbos veiksmingu energijos naudojimu pagrįsto centrinio šilumos tiekimo įrenginiams sutaupoma pirminės energijos;

    IR

    centrinio šilumos tiekimo įrenginiai, kuriems teikiama pagalba, atitinka Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 70 punkto 13 papunktyje nustatytą veiksmingu energijos naudojimu pagrįsto šilumos tiekimo apibrėžtį;

    IR

    dėl bendro šilumos (taip pat elektros energijos, jei tai bendra šilumos ir elektros energijos gamyba) gamybos proceso ir šilumos paskirstymo bus sutaupyta pirminės energijos;

    ARBA

    investicijos skirtos atliekų šilumai naudoti ir skirstyti užtikrinant centralizuotą šildymą.

    Jei tai pagalbos schema, pateikite išsamią informaciją, kaip bus užtikrintas šios sąlygos laikymasis:

    Jei tai individuali pagalba, pateikite išsamią informaciją ir tinkamus įrodymus:

    3.7.2.   Pagalbos intensyvumas ir priemokos

    A.

    Koks bazinis pagalbos intensyvumas taikomas pranešamai priemonei (228): …

    B.

    Ar pagal pranešamą priemonę taikoma priemoka MVĮ?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite taikomos priemokos dydį (229) …:

    C.

    Ar pagalba teikiama tikrai konkurencingo konkurso būdu (230)?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, pateikite išsamią informaciją apie konkursą ir konkurso skelbimo arba jo projekto kopiją:

    D.

    Jei tai pagalbos schema, nurodykite bendrą pagal pranešamą schemą remiamiems projektams skiriamos pagalbos intensyvumą (įskaitant priemokas) (%):

    3.7.3.   Tinkamos finansuoti išlaidos (231)

    A.

    Patvirtinkite, kad tinkamas finansuoti išlaidas sudaro tik papildomos investicinės išlaidos, būtinos investuoti į veiksmingu energijos naudojimu pagrįstą centrinį šilumos tiekimą, palyginti su orientacinėmis investicijomis;

    taip

    B.

    Taip pat patvirtinkite, kad:

    jei investicijų į gamtos apsaugą išlaidas galima lengvai nustatyti, šios tiksliai nustatytos veiksmingu energijos naudojimu pagrįstos centrinio šilumos tiekimo išlaidos yra tinkamos finansuoti išlaidos;

    ARBA

    papildomos investicinės išlaidos nustatytos investicijas lyginant su priešinga padėtimi, kuri susiklostytų, jei valstybės pagalba nebūtų teikiama, t. y. su orientacinėmis investicijomis (232);

    IR

    tinkamos finansuoti išlaidos apskaičiuotos atimant visą veiklos pelną ir visas veiklos sąnaudas, susijusius su papildomomis investicijomis ir atsiradusius per pirmuosius penkerius šių investicijų naudojimo metus.

    C.

    Kokios rūšies yra tinkamos finansuoti išlaidos?

    investicijos į materialųjį turtą;

    investicijos į nematerialųjį turtą.

    D.

    Jei tai investicijos į materialųjį turtą, nurodykite susijusių investicijų pobūdį:

    investicijos į žemę, kurios būtinai reikalingos aplinkos apsaugos tikslams pasiekti;

    investicijos į pastatus, skirtus taršai ir neigiamiems padariniams mažinti arba šalinti;

    investicijos į gamybos priemones ir įrenginius, skirtus taršai ir neigiamiems padariniams mažinti arba šalinti;

    investicijos, skirtos gamybos metodams, kuriuos taikant būtų saugoma aplinka, pritaikyti.

    E.

    Jei tai investicijos į nematerialųjį turtą (technologijų perdavimas įsigyjant veiklos leidimus arba patentuotą bei nepatentuotą praktinę patirtį), patvirtinkite, kad toks nematerialusis turtas atitinka šias sąlygas:

    tai yra nuvertėjantis turtas;

    šis turtas įsigyjamas rinkos sąlygomis iš įmonės, kuriai pirkėjas negali daryti įtakos nei tiesiogiai, nei netiesiogiai;

    šis turtas įtraukiamas į įmonės turtą, lieka pagalbos gavėjo įmonėje ir naudojamas ne trumpiau kaip penkerius metus (233).

    Be to, jei per tuos penkerius metus nematerialusis turtas parduodamas, patvirtinkite, kad:

    gautos pajamos bus atimtos iš tinkamų finansuoti išlaidų;

    IR

    prireikus bus grąžinta visa pagalbos suma arba jos dalis.

    F.

    Jei tai pagalbos schema, pateikite išsamią, palyginimu su priešinga padėtimi pagrįstą skaičiavimo metodiką, kuri, remiantis pranešama schema, bus taikoma teikiant bet kokios individualios pagalbos dotacijas, ir pateikite tinkamus įrodymus:

    Jei tai individualios pagalbos priemonė, pateikite išsamų investicinio projekto, apie kurį pranešama, tinkamų finansuoti išlaidų apskaičiavimą, pagrįstą palyginimu su priešinga padėtimi, ir pateikite tinkamus įrodymus:

    3.8.   Pagalba atliekų tvarkymui  (234)

    3.8.1.   Bendrosios sąlygos

    Patvirtinkite, kad laikomasi šių sąlygų:

    pagalba teikiama kitų įmonių atliekų tvarkymui, įskaitant pakartotinio atliekų naudojimo, perdirbimo ir panaudojimo veiklą, ir toks tvarkymas atitinka hierarchinę atliekų tvarkymo principų klasifikaciją (235);

    investicijomis siekiama sumažinti kitų įmonių (teršėjų) keliamą taršą ir jos nenaudojamos pagalbos gavėjo keliamai taršai mažinti;

    pagalba netiesiogiai nesumažina teršėjams pagal Bendrijos teisės aktus tenkančios naštos arba naštos, laikytinos įprastomis sąnaudomis, kurias bendrovė patiria kaip teršėja;

    investicijos skirtos technologijoms už naujausias technologijas (236) kurti arba naudojamos tradicinėms, tačiau naujoviškai taikomoms technologijoms;

    neteikiant pagalbos, tvarkomos medžiagos būtų naikinamos arba tvarkomos ne tokiu aplinkai palankiu būdu;

    investicijų tikslas – ne vien tik didinti perdirbtinų medžiagų paklausą, tačiau taip pat didinti šių medžiagų surinkimo kiekius.

    Taip pat pateikite išsamią informaciją ir įrodymus, kad laikomasi pirmiau minėtų sąlygų:

    3.8.2.   Pagalbos intensyvumas

    A.

    Koks bazinis pagalbos intensyvumas taikomas pranešamai priemonei (237): …

    B.

    Ar pagal pranešamą priemonę taikoma priemoka MVĮ?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite taikomos priemokos dydį (238):

    C.

    Jei tai pagalbos schema, nurodykite bendrą pagal pranešamą schemą remiamiems projektams skiriamos pagalbos intensyvumą (įskaitant priemokas) (%):

    3.8.3.   Tinkamos finansuoti išlaidos  (239)

    A.

    Patvirtinkite, kad tinkamas finansuoti išlaidas sudaro tik papildomos investicinės išlaidos, kurios yra būtinos investuoti į atliekų tvarkymą ir kurių patiria pagalbos gavėjas, palyginti su orientacinėmis investicijomis, t. y. tradicine gamyba be tokio paties masto atliekų tvarkymo:

    taip

    B.

    Taip pat patvirtinkite, kad:

    jei investicijų į atliekų tvarkymą sąnaudas galima lengvai nustatyti, šios tiksliai nustatytos atliekų tvarkymo sąnaudos yra tinkamos finansuoti išlaidos;

    ARBA

    papildomos investicinės išlaidos nustatytos investicijas lyginant su priešinga padėtimi, kuri susiklostytų, jei valstybės pagalba nebūtų teikiama, t. y. su orientacinėmis investicijomis (240);

    IR

    tokių orientacinių investicijų išlaidos atimtos iš tinkamų finansuoti išlaidų;

    tinkamos finansuoti išlaidos apskaičiuotos atimant visą veiklos pelną ir visas veiklos sąnaudas, susijusius su papildomomis investicijomis į atliekų tvarkymą ir atsiradusius per pirmuosius penkerius šių investicijų naudojimo metus.

    C.

    Kokios rūšies yra tinkamos finansuoti išlaidos?

    investicijos į materialųjį turtą;

    investicijos į nematerialųjį turtą.

    D.

    Jei tai investicijos į materialųjį turtą, nurodykite susijusių investicijų pobūdį:

    investicijos į žemę, kurios būtinai reikalingos aplinkos apsaugos tikslams pasiekti;

    investicijos į pastatus, skirtus taršai ir neigiamiems padariniams mažinti arba šalinti;

    investicijos į gamybos priemones ir įrenginius, skirtus taršai ir neigiamiems padariniams mažinti arba šalinti;

    investicijos, skirtos gamybos metodams, kuriuos taikant būtų saugoma aplinka, pritaikyti.

    E.

    Jei tai investicijos į nematerialųjį turtą (technologijų perdavimas įsigyjant veiklos leidimus arba patentuotą bei nepatentuotą praktinę patirtį), patvirtinkite, kad toks nematerialusis turtas atitinka šias sąlygas:

    tai yra nuvertėjantis turtas;

    šis turtas įsigyjamas rinkos sąlygomis iš įmonės, kuriai pirkėjas negali daryti įtakos nei tiesiogiai, nei netiesiogiai;

    šis turtas įtraukiamas į įmonės turtą, lieka pagalbos gavėjo įmonėje ir naudojamas ne trumpiau kaip penkerius metus (241).

    Be to, jei per tuos penkerius metus nematerialusis turtas parduodamas, patvirtinkite, kad:

    gautos pajamos bus atimtos iš tinkamų finansuoti išlaidų;

    IR

    prireikus bus grąžinta visa pagalbos suma arba jos dalis.

    F.

    Jei tai pagalbos schema, pateikite išsamią, palyginimu su priešinga padėtimi pagrįstą skaičiavimo metodiką, kuri, remiantis pranešama schema, bus taikoma teikiant bet kokios individualios pagalbos dotacijas, ir pateikite tinkamus įrodymus:

    Jei tai individualios pagalbos priemonė, pateikite išsamų investicinio projekto, apie kurį pranešama, tinkamų finansuoti išlaidų apskaičiavimą, pagrįstą palyginimu su priešinga padėtimi, ir pateikite tinkamus įrodymus:

    3.9.   Pagalba užterštoms teritorijoms atkurti  (242)

    3.9.1.   Bendrosios sąlygos

    Patvirtinkite, kad laikomasi šių sąlygų:

    dėl investicinės pagalbos įmonėms, šalinančioms aplinkai padarytą žalą atkuriant užterštas teritorijas (243), pagerėja aplinkos apsauga.

    Pateikite išsamią informaciją, kaip tinkamai gerinama aplinkos apsauga, pateikiant informaciją (jei ji turima ar tinkama) apie užterštą teritoriją, teršalų rūšį, tartą sukėlusios veiklos aprašymą ir siūlomą atkūrimo procedūrą:

    konkrečios teritorijos teršėjo (244) negalima nustatyti arba jo negalima priversti padengti išlaidas.

    Pateikite išsamią informaciją ir įrodymus, kad laikomasi pirmiau minėtos sąlygos:

    3.9.2.   Pagalbos intensyvumas ir tinkamos finansuoti išlaidos

    A.

    Koks bazinis pagalbos intensyvumas taikomas pranešamai priemonei (245)?

    B.

    Patvirtinkite, kad visas pagalbos dydis jokiu atveju neviršys faktinių įmonės patirtų atkūrimo darbų išlaidų:

    taip

    C.

    Nurodykite atkūrimo darbų išlaidas (246):

    D.

    Patvirtinkite, kad žemės vertės padidėjimas atimtas iš tinkamų finansuoti išlaidų:

    taip

    Pateikite išsamios informacijos, kaip tai užtikrinta:

    E.

    Jei tai pagalbos schema, pateikite pirmiau minėtus principus atitinkančią skaičiavimo metodiką, kuri, remiantis pranešama schema, bus taikoma teikiant bet kokias individualios pagalbos dotacijas, ir pateikite tinkamus įrodymus:

    Jei tai individualios pagalbos priemonė, pateikite išsamų, pirmiau minėtus reikalavimus atitinkantį investicinio projekto, apie kurį pranešama, tinkamų finansuoti išlaidų apskaičiavimą, ir pateikite tinkamus įrodymus:

    3.10.   Pagalba įmonių perkėlimui  (247)

    3.10.1.   Bendrosios sąlygos

    A.

    Patvirtinkite, kad:

    vieta keičiama aplinkos apsaugos arba prevencijos tikslais, remiantis kompetentingos valdžios institucijos administraciniu arba teismo sprendimu arba įmonės ir kompetentingos valdžios institucijos susitarimu;

    įmonė laikosi pačių griežčiausių aplinkos apsaugos standartų, taikomų naujajame regione, į kurį ji perkeliama.

    Pateikite išsamią informaciją ir įrodymus, kad laikomasi pirmiau minėtų sąlygų:

    B.

    Patvirtinkite, kad pagalbos gavėjas:

    yra miesto teritorijoje arba specialioje saugomoje teritorijoje, kaip apibrėžiama 1992 m. gegužės 21 d. Tarybos direktyvoje 92/43/EEB dėl natūralių buveinių ir laukinės faunos bei floros apsaugos (248) įsteigta įmonė, kuri teisėtai verčiasi veikla, dėl kurios labai teršiama aplinka, ir kuri dėl savo veiklos vietovės pobūdžio turi persikelti į tinkamesnę teritoriją;

    ARBA

    įmonė arba įrenginiai, kuriems taikoma Seveso II direktyva (249).

    Pateikite išsamią informaciją ir įrodymus:

    3.10.2.   Pagalbos intensyvumas ir tinkamos finansuoti išlaidos

    A.

    Koks bazinis pagalbos intensyvumas taikomas pranešamai priemonei (250): …

    B.

    Ar pagal pranešamą priemonę taikoma priemoka MVĮ?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite taikomos priemokos dydį (251) …

    C.

    Pateikite išsamią informaciją ir tinkamus įrodymus (jei tinka) dėl šių su pagalba perkėlimui susijusių elementų:

    a)

    nauda:

    paliekamos gamyklos arba žemės pardavimo ar nuomos pajamos:

    atlyginimas nusavinant;

    bet kokia kita nauda, susijusi su gamyklos perdavimu, ypač nauda, susijusi su perdavimo metu naudojamų technologijų patobulinimu, taip pat apskaitinė nauda, susijusi su geresniu gamyklos panaudojimu;

    investicijos, susijusios su našumo didinimu:

    kita galima nauda:

    b)

    išlaidos:

    išlaidos, susijusios su žemės pirkimu arba naujos tokio paties našumo, kaip ir paliekama gamykla, gamyklos statyba ar pirkimu:

    visos baudos įmonei už žemės arba pastatų nuomos sutarčių nutraukimą, jei šios sutartys nutraukiamos pirma laiko dėl administracijos arba teismo sprendimo, kuriuo nurodomas persikėlimas į kitą vietą:

    kitos galimos išlaidos:

    D.

    Jei tai pagalbos schema, pateikite tinkamų finansuoti išlaidų ir (arba) pagalbos dydžio skaičiavimo metodiką (pvz., pagrįstą teoriniu pavyzdžiu), apimančią C punkte minėtus naudos ir (arba) išlaidų elementus, kuri, remiantis pranešama schema, bus taikoma teikiant bet kokios individualios pagalbos dotacijas:

    Jei tai individualios pagalbos priemonė, pateikite išsamų, C punkte minėtus naudos ir (arba) išlaidų elementus apimantį investicinio projekto, apie kurį pranešama, tinkamų finansuoti išlaidų ir (arba) pagalbos dydžio apskaičiavimą, ir pateikite tinkamus įrodymus:

    3.11.   Pagalba taikant prekybos leidimais schemas  (252)

    A.

    Pateikite išsamią informaciją apie prekybos leidimais schemą, nurodydami, inter alia, tikslus, teikimo metodiką, susijusias valdžios institucijas ir (arba) įstaigas, valstybės vaidmenį, gavėjus, procedūrinius aspektus:

    B.

    Paaiškinkite, kaip:

    prekybos leidimais schema parengta taip, kad būtų pasiekti didesni aplinkos apsaugos tikslai, palyginti su siektinais tikslais, nustatytais susijusioms įmonėms pagal privalomus Bendrijos standartus:

    leidimai išduodami skaidriai, remiantis objektyviais kriterijais ir kuo geresnės kokybės duomenų šaltiniais:

    kiekvienai įmonei mažesne nei rinkos kaina išduotų prekybos leidimų bendras kiekis neviršija numatomų jos poreikių, apskaičiuotų, jei prekybos sistemos nebūtų:

    leidimų išdavimo metodika nėra palanki tik tam tikroms įmonėms arba tam tikriems sektoriams;

    Jei skyrimo metodika yra palanki tik tam tikroms įmonėms arba tam tikriems sektoriams, paaiškinkite, kaip tai pagrįsta pačios schemos aplinkosaugos logika arba jei tai reikalinga darnai su kitomis aplinkos apsaugos politikos kryptimis užtikrinti:

    Taip pat paaiškinkite, kaip

    apskritai nauji rinkos dalyviai neturi gauti leidimų palankesnėmis sąlygomis, nei esamos tose pačiose rinkose veikiančios įmonės:

    dėl palankesnio leidimų suteikimo esamiems įrenginiams, palyginti su naujais dalyviais, neturėtų atsirasti per didelių kliūčių patekti į rinką:

    Pateikite išsamią informaciją ir įrodymus, kad laikomasi pirmiau minėtų sąlygų:

    C.

    Patvirtinkite, kad schemoje laikomasi toliau išvardytų kriterijų (253):

    renkantis pagalbos gavėjus remiamasi objektyviais ir skaidriais kriterijais, o pagalba teikiama iš esmės tokiu pačiu būdu visiems konkurentams, veikiantiems tame pačiame sektoriuje ir (arba) toje pačioje atitinkamoje rinkoje, jei jų faktinė padėtis yra panaši;

    IR

    dėl to, kad visi leidimai parduodami aukcione, labai padidėja kiekvieno sektoriaus arba kiekvienos rūšies pagalbos gavėjų gamybos sąnaudos;

    IR

    su prekybos leidimais sistema susijęs gamybos sąnaudų padidėjimas negali būti perkeliamas pirkėjams, labai sumažėjant pardavimo apimčiai (254);

    IR

    kaip atskaitos taškas išmokų lygiui nustatyti naudota veiksmingiausia EEE technologija.

    Pateikite išsamią informaciją, rodančią, kaip taikomi minėti kriterijai:

    4.   Pagalbos skatinamasis poveikis ir reikalingumas  (255)

    4.1.   Bendrosios sąlygos

    A.

    Ar remiamas (-i) projektas (-ai) pradėtas (-i) įgyvendinti anksčiau nei pagalbos gavėjas (-ai) pateikė nacionalinėms valdžios institucijoms paraišką (-as) dėl pagalbos?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, ELPA priežiūros institucija mano, kad pagalba nedaro skatinamojo poveikio jos gavėjui (256).

    B.

    Jeigu atsakėte neigiamai, nurodykite atitinkamas datas:

    aplinkos apsaugos projektas pradėtas: …

    pagalbos gavėjas paraišką nacionalinėms valdžios institucijoms dėl pagalbos pateikė: …

    Pateikite susijusius patvirtinamuosius dokumentus.

    4.2.   Skatinamojo poveikio vertinimas

    Jei pagalba teikiama:

    ne MVĮ

    MVĮ, tačiau pagalba turi būti išsamiai įvertinta,

    ELPA priežiūros institucija reikalaus, kad skatinamasis poveikis būtų įrodytas atliekant įvertinimą. Pereikite prie kitų klausimų. Kitu atveju ELPA priežiūros institucija manys, kad siūloma priemonė savaime turi skatinamąjį poveikį.

    4.2.1.   Bendrosios sąlygos

    Jei būtina įrodyti skatinamąjį poveikį keliems pagalbos gavėjams, dalyvaujantiems pranešamame projekte, apie kiekvieną iš jų pateikite toliau nurodytą informaciją. Kad būtų įrodytas skatinamasis poveikis, ELPA priežiūros institucija reikalauja, kad valstybė narė atliktų vertinimą ir įrodytų, kad neteikiant pagalbos, t. y. jei būtų priešinga padėtis, aplinkai palankesnė alternatyva nebūtų įgyvendinta. Pateikite toliau nurodytą informaciją.

    4.2.2.   Kriterijai

    A.

    Įrodykite, kiek tikėtina priešinga padėtis:

    B.

    Ar tinkamos finansuoti išlaidos apskaičiuotos remiantis Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 81, 82 ir 83 punktuose pateikta metodika?

     taip

     ne

    Pateikite išsamią informaciją ir įrodymus, kokia metodika buvo taikoma:

    C.

    Ar neteikiant pagalbos investicijos būtų pakankamai pelningos?

     taip

     ne

    Pateikite išsamią informaciją ir įrodymus dėl susijusio pelningumo (257):

    5.   Pagalbos suderinamumas pagal EEE susitarimo 61 straipsnio 3 dalies b punktą

    Pagalba aplinkos apsaugai, kuria siekiama skatinti bendros Europos svarbos projektų  (258) įgyvendinimą, gali būti laikoma suderinama su bendrąja rinka pagal EEE susitarimo 61 straipsnio 3 dalies b punktą..

    5.1.   Bendrosios sąlygos (privalomos visos)

    A.

    Pateikite išsamią informaciją ir įrodymus dėl projekto, apie kurį pranešama, įgyvendinimo sąlygų, įskaitant jo dalyvius, taip pat tikslus ir poveikį bei jiems siekti skirtas priemones (259):

    B.

    Patvirtinkite, kad:

    projektas yra bendros Europos svarbos (260): projektas yra konkretus, pavyzdinis ir aiškiai nustatomas indėlis užtikrinant Bendrijos interesą aplinkos apsaugos srityje (261);

    IR

    naudos įgyvendinus projekto tikslą gauna ne viena ELPA valstybė ar kelios projektą įgyvendinančios ELPA valstybės, o visa EEE (262),

    IR

    projektu daug prisidedama prie Bendrijos tikslų įgyvendinimo.

    Pateikite išsamią informaciją ir įrodymus:

    C.

    Pateikite išsamią informaciją ir įrodymus, kad pagalba yra būtina IR skatina įgyvendinti projektą:

    D.

    Pateikite išsamią informaciją ir įrodymus, kad projektas susijęs su didele rizika:

    E.

    Pateikite informaciją ir įrodymus, kad projektas yra labai svarbus dėl savo dydžio (263):

    F.

    Nurodykite, koks paties pagalbos gavėjo indėlis (264) į projektą:

    G.

    Išvardykite ELPA valstybes, kurių įmonės dalyvauja pranešamame projekte (265).

    5.2.   Projekto aprašymas

    Pateikite išsamų projekto aprašymą, nurodydami, inter alia, struktūrą ir (arba) organizaciją, pagalbos gavėjus, sąmatą, pagalbos dydį, pagalbos intensyvumą (266), susijusias investicijas ir tinkamas finansuoti išlaidas. Remkitės šio papildomos informacijos lapo 3 skirsniu.

    6.   Pagalba mažinant aplinkos apsaugos mokesčius arba nuo jų atleidžiant  (267)

    6.1.   Bendrosios sąlygos

    A.

    Paaiškinkite, kaip dėl pagalbos mažinant aplinkos apsaugos mokesčius arba nuo jų atleidžiant netiesiogiai pagerėja aplinkos apsauga ir motyvuokite, kodėl mažinant mokesčius arba nuo jų atleidžiant nekliudoma siekti bendro tikslo:

    B.

    Dėl Bendrijos lygmeniu suderintų mokesčių mažinimo arba atleidimo nuo jų patvirtinkite, kad:

    pagalba teikiama ne daugiau kaip 10 metų;

    IR

    pagalbos gavėjai moka mokesčius, atitinkančius bent mažiausią Bendrijos mokesčių lygį, nustatytą atitinkamoje taikomoje direktyvoje (268).

    Dėl kiekvienos pagalbos gavėjų rūšies pateikite įrodymų, kad mokėtini mokesčiai atitinka mažiausią mokesčių lygį (nurodykite faktiškai sumokėtų mokesčių lygį, pageidautina, išreikštą eurais ir taikomuose EEE teisės aktuose nustatytais vienetais):

    jis yra suderinamas su tam tikrais taikomais EEE teisės aktais ir atitinka juose nustatytas ribas bei sąlygas:

    Nurodykite susijusią (-ias) nuostatą (-as) ir pateikite tinkamus įrodymus:

    C.

    Dėl Bendrijos lygmeniu nesuderintų aplinkos apsaugos mokesčių mažinimo arba atleidimo nuo tokių mokesčių arba dėl suderintų mokesčių, kurių pagalbos gavėjai moka mažiau nei Bendrijos mažiausias mokesčių lygis, patvirtinkite, kad pagalba teikiama ne ilgesniam kaip 10 metų laikotarpiui:

     taip

     ne

    Taip pat pateikite:

    išsamų atleidžiamo (-ų) sektoriaus (-ių) aprašymą:

    informaciją apie kiekvieną sektorių, nurodydami geriausias EEE taikomas kiekvieno sektoriaus technologijas, kuriomis siekiama mažinti apmokestinamą aplinkai daromą žalą:

    20 didžiausių pagalbos gavėjų, kurie atleidžiami nuo mokesčių arba kuriems mokesčiai yra sumažinami, sąrašą, taip pat pateikite išsamią informaciją apie kiekvieno iš jų padėtį, pirmiausia nurodydami apyvartą, rinkos dalis ir mokesčių bazės dydį:

    6.2.   Pagalbos reikalingumas

    Patvirtinkite, kad:

    renkantis pagalbos gavėjus remiamasi objektyviais ir skaidriais kriterijais, o pagalba teikiama iš esmės tokiu pačiu būdu visiems konkurentams, veikiantiems tame pačiame sektoriuje ir (arba) toje pačioje atitinkamoje rinkoje, jei jų faktinė padėtis yra panaši;

    IR

    dėl nesumažintų aplinkos apsaugos mokesčių labai padidėtų kiekvieno sektoriaus arba kiekvienos rūšies pagalbos gavėjų gamybos sąnaudos (269);

    IR

    neteikiant pagalbos dėl labai padidėjusių gamybos sąnaudų labai sumažėtų pardavimo apimtys, jei jos būtų perkeltos vartotojams (270).

    Pateikite su pirmiau minėtomis sąlygomis susijusius įrodymus:

    6.3.   Pagalbos proporcingumas

    Nurodykite, kurios iš toliau pateiktų sąlygų laikomasi:

    A.

    Ar schemoje nustatyti kriterijai, kuriais užtikrinama, kad kiekvienas pagalbos gavėjas mokėtų dalį nacionalinio mokesčio, kuris iš esmės atitinka kiekvieno pagalbos gavėjo aplinkos apsaugos veiksmingumą, palyginti su veiksmingumu, susijusiu su geriausia EEE taikoma technologija?

     taip

     ne

    Pateikite išsamią informaciją ir įrodymus, kad laikomasi šios sąlygos:

    B.

    Ar pagalbos gavėjai moka bent 20 % nacionalinio mokesčio?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte neigiamai, įrodykite, kad mažesnis lygis gali būti pateisinamas atsižvelgiant į nedidelį konkurencijos iškraipymą:

    C.

    Ar mokesčiai mažinami arba nuo jų atleidžiama su sąlyga, kad ELPA valstybė ir pagalbą gaunančios įmonės arba įmonių asociacijos sudaro susitarimus?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, pateikite išsamią informaciją ir įrodymus, kad įmonės arba įmonių asociacijos įsipareigoja siekti aplinkos apsaugos tikslų, kurių poveikis toks pats, koks būtų taikant: i) mokesčius, susietus su aplinkos apsaugos veiksmingumu (271), ii) 20 % nacionalinio mokesčio lygį (272) arba iii) Bendrijos mažiausią mokesčių lygį:

    Please further confirm that:Taip pat patvirtinkite, kad:

    dėl susitarimų turinio susitarta ELPA valstybės lygmeniu ir visų pirma juose nustatyti konkretūs tikslai ir terminai tikslams pasiekti;

    ELPA valstybė užtikrina nepriklausomą laiku atliekamą stebėjimą, kaip vykdomi šiuose susitarimuose nustatyti įsipareigojimai;

    šie susitarimai bus nuolat peržiūrimi atsižvelgiant į technologinę bei kitokią pažangą ir juose turi būti nustatytos sankcijos už įsipareigojimų nevykdymą.

    Nurodykite kiekvieno sektoriaus tikslus ir tvarkaraščius, aprašykite stebėjimo ir peržiūros tvarką (pavyzdžiui, kas ir kokiu dažnumu tai atliks), taip pat sankcijų taikymo tvarką.

    7.   Išsamaus vertinimo reikalingumo kriterijai  (273)

    Nurodykite, ar pranešama priemonė priskiriama prie šių pagalbos rūšių:

    priemonės, kuriai taikomas Bendrasis bendrosios išimties reglamentas (BBIR), atveju apie jį pranešta ELPA priežiūros institucijai pagal BBIR nustatytą įpareigojimą atskirai pranešti apie pagalbą;

    investicinė pagalba, kai pagalbos vienai įmonei dydis viršija 7,5 mln. EUR (net jei tai patvirtintos schemos dalis);

    pagalba energijos taupymo veiklai, kai pagalbos vienai įmonei dydis per penkerius metus viršija 5 mln. EUR;

    pagalba atsinaujinančiosios elektros energijos gamybos ir (arba) bendrai atsinaujinančiosios šilumos gamybos veiklai, kai pagalba teikiama atsinaujinančiosios elektros energijos gamybos įrenginiams gamybos vietose, kuriose atsinaujinančiosios elektros energijos gamybos pajėgumai viršija 125 MW;

    pagalba biokuro gamybos veiklai, kai pagalba teikiama biokuro gamybos įrenginiams gamybos vietose, kurių gamybos pajėgumai viršija 150 000 t per metus;

    pagalba bendros šilumos ir elektros energijos gamybos veiklai, kai pagalba teikiama bendros šilumos ir elektros energijos gamybos įrenginiams, kurių elektros energijos gamybos pajėgumai viršija 200 MW (274);

    pagalba veiklai naujoms jėgainėms, gaminančioms atsinaujinančiąją energiją, remiantis nepatirtų išorės išlaidų apskaičiavimu (275).

    Tokiu atveju pateikite pagrįstą kiekybinę lyginamąją išlaidų analizę ir konkuruojančių energijos gamintojų išorės išlaidų vertinimą, rodančius, jog pagalba tikrai kompensuoja nepatirtas išorės išlaidas (276).

    Jei pranešama priemonė priklauso bent vienai iš šių pagalbos rūšių, ji turi būti išsamiai įvertinta ir turi būti pateikta papildoma informacija, leidžianti ELPA priežiūros institucijai atlikti išsamų vertinimą (šio papildomos informacijos lapo 8 skirsnis).

    8.   Papildoma informacija išsamiam vertinimui atlikti  (277)

    Jei pranešamame projekte ir kurio išsamų vertinimą reikia atlikti, dalyvauja keletas pagalbos gavėjų, apie kiekvieną iš jų pateikite toliau nurodytą informaciją. Šis reikalavimas taikomas neatsižvelgiant į tai, kad ankstesniuose šio papildomo lapo skirsniuose pateiktas išsamus pranešamo projekto aprašymas, įskaitant dalyvių aprašymą.

    8.1.   Bendrosios pastabos

    Šio išsamaus vertinimo tikslas – užtikrinti, kad dideli pagalbos aplinkos apsaugai dydžiai neiškraipytų konkurencijos, pažeisdami bendrą interesą, ir iš tikrųjų padėtų užtikrinti, kad būtų laikomasi bendros svarbos principo. Taip yra tada, kai valstybės pagalbos teikiama papildoma nauda aplinkos apsaugai yra didesnė už konkurencijai ir prekybai padarytą žalą  (278) .

    Išsamus vertinimas atliekamas atsižvelgiant į Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 5.2.1 ir 5.2.2 skirsniuose išvardytus teigiamus ir neigiamus veiksnius, kurie taikomi kartu su Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 3 skyriuje nustatytais kriterijais.

    Toliau pateiktos nuostatos – tai gairės dėl informacijos, kurios ELPA priežiūros institucijai gali reikėti išsamiam vertinimui atlikti, pobūdžio. Gairės skirtos užtikrinti, kad ELPA priežiūros institucijos sprendimai ir jų motyvai būtų skaidrūs ir iš anksto numatomi siekiant numatomumo ir teisinio apibrėžtumo. ELPA valstybės turėtų nurodyti visus veiksnius, kurie, jų nuomone, gali būti vertingi vertinant konkretų atvejį.

    ELPA valstybės visų pirma raginamos atsižvelgti į toliau išvardytus informacijos šaltinius. Nurodykite, ar prie pranešimo pridėti šie patvirtinamieji dokumentai:

    ankstesnių valstybės pagalbos schemų arba priemonių vertinimas;

    pagalbą teikiančios institucijos atlikti poveikio vertinimai;

    kiti su aplinkos apsauga susiję tyrimai.

    8.2.   Rinkos nepakankamumas  (279)

    A.

    Nurodykite, kiek priemone numatoma prisidėti prie aplinkos apsaugos gerinimo (kiekybine išraiška) ir pateikite patvirtinamuosius dokumentus:

    B.

    Nurodykite siekiamą aplinkos apsaugos lygį, palyginti su galiojančiais Bendrijos standartais ir (arba) kitų ELPA valstybių standartais ir pateikite patvirtinamuosius dokumentus:

    C.

    Jei tai pagalba griežtesniems nei Bendrijos nacionaliniams standartams taikyti, pateikite šią informaciją ir (jei tinka) patvirtinamuosius dokumentus:

    pagalbos gavėjų pagrindinių konkurentų pobūdis, rūšis ir vieta:

    nacionalinių standartų (arba prekybos leidimais schemos) įgyvendinimo išlaidos, kurių pagalbos gavėjas patirtų, jei pagalba nebūtų teikiama:

    šių standartų įgyvendinimo lyginamosios išlaidos, kurių patiria pagrindiniai pagalbos gavėjo konkurentai:

    8.3.   Tinkama priemonė  (280)

    Nurodykite, kuo remdamasi ELPA valstybė nusprendė taikyti tokią atrankinę priemonę kaip valstybės pagalba, kad pagerintų aplinkos apsaugą, ir pateikite patvirtinamuosius dokumentus:

    siūlomos priemonės poveikio vertinimą;

    lyginamąją kitų ELPA valstybės svarstytų strategijos galimybių analizę;

    įrodymus, kad bus laikomasi principo „teršėjas moka“;

    kitus:

    8.4.   Skatinamasis pagalbos poveikis ir būtinumas  (281)

    Kartu su papildomais Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 3 skyriuje nurodytų išlaidų apskaičiavimais apibūdinkite toliau išvardytus veiksnius.

    A.

    Pateikite įrodymus apie konkretų (konkrečius) veiksmą (-us) (282), kurio (-ių) įmonė nebūtų atlikusi, jei pagalba nebūtų teikiama (priešinga padėtis), ir pateikite patvirtinamuosius dokumentus:

    B.

    Kad būtų įrodytas numatomas poveikis aplinkos apsaugai, susijęs su elgesio pasikeitimu, turi būti bent vienas iš toliau nurodytų veiksnių. Nurodykite su pranešama priemone, susijusius veiksnius ir pateikite patvirtinamuosius dokumentus.

    pagerinama aplinkos apsauga;

    greičiau įgyvendinami būsimi standartai.

    C.

    Skatinamajam poveikiui įrodyti gali būti panaudoti šie veiksniai. Pažymėkite susijusius su pranešama priemone ir pateikite patvirtinamuosius dokumentus (283).

    gamybos pranašumai:

    rinkos sąlygos:

    galimi ateityje privalomi standartai (jei Bendrijos lygmeniu vyksta derybos dėl naujų arba griežtesnių privalomų standartų, kurių laikymasis yra susijusios priemonės tikslas, įvedimo);

    rizikos lygis:

    pelningumo lygis.

    D.

    Jei pagalba teikiama įmonėms, diegiančioms nacionalinius standartus, kurie yra griežtesni nei Bendrijos standartai arba kurie priimti, kai Bendrijos standartų nėra, pateikite informaciją ir patvirtinamuosius dokumentus, rodančius, kad pagalbos gavėjui dėl padidėjusių išlaidų būtų daromas esminis poveikis ir kad jis negalėtų padengti su nedelsiamu nacionalinių standartų įgyvendinimu susijusių išlaidų:

    8.5.   Pagalbos proporcingumas  (284)

    A.

    Pateikite tikslų tinkamų finansuoti išlaidų apskaičiavimą, rodantį, kad tinkamas finansuoti išlaidas iš tikrųjų sudaro tik papildomos išlaidos, reikalingos tam tikram aplinkos apsaugos lygiui pasiekti:

    B.

    Ar pagalbos gavėjai atrinkti viešo konkurso tvarka?

     taip

     ne

    Pateikite išsamią informaciją (285) ir patvirtinamuosius dokumentus:

    C.

    Paaiškinkite, kaip užtikrinta, kad pagalba apribota būtinu minimumu, ir pateikite patvirtinamuosius dokumentus:

    8.6.   Konkurencijos ir prekybos iškraipymo tyrimas  (286)

    8.6.1.   Atitinkamos rinkos ir poveikis prekybai

    A.

    Nurodykite, ar tikėtina, kad pagalba turės įtakos įmonių tarpusavio konkurencijai kurioje nors produktų rinkoje:

     taip

     ne

    Nurodykite prekių rinkas, kurioms pagalba gali daryti poveikį (287):

    B.

    Nurodykite apytikrę orientacinę gavėjui priklausančią dalį kiekvienoje iš šių rinkų:

    Nurodykite apytikslę kitų rinkoje veikiančių įmonių rinkos dalį kiekvienoje iš šių rinkų. Jei įmanoma, nurodykite susijusį Herfindahl-Hirschman rinkos koncentracijos indeksą (HHI):

    C.

    Apibūdinkite atitinkamų rinkų struktūrą ir dinamiką ir pateikite patvirtinamuosius dokumentus:

    D.

    Jei tinkama, pateikite informacijos apie poveikį prekybai (prekybos srautų ir ekonominės veiklos vykdymo vietos pakeitimas):

    E.

    ELPA priežiūros institucija, vertindama tikimybę, kad dėl teikiamos pagalbos jos gavėjas galės padidinti arba išlaikyti pardavimo apimtį, pirmiausia atsižvelgs į toliau išvardytus veiksnius. Nurodykite veiksnius, dėl kurių pateikti patvirtinamieji dokumentai (288):

    vieneto gamybos sąnaudų sumažėjimas arba kompensavimas:

    aplinkai palankesnis gamybos procesas:

    naujas produktas.

    8.6.2.   Veiklumo paskatos ir (arba) išstūmimo poveikis

    Nagrinėdama pagalbos poveikį kintančioms konkurentų paskatoms investuoti, ELPA priežiūros institucija atsižvelgs į šiuos veiksnius (289). Nurodykite veiksnius, dėl kurių pateikti patvirtinamieji dokumentai:

    pagalbos suma;

    pagalbos dažnumas;

    pagalbos trukmė;

    laipsniškas pagalbos mažėjimas;

    pasirengimas laikytis būsimų standartų;

    su aplinkos apsaugos tikslais susijusių reguliavimo standartų lygis;

    kryžminių subsidijų rizika;

    technologinis neutralumas;

    konkuruojančios naujovės.

    8.6.3.   Neveiksmingai veikiančių įmonių palaikymas (290)

    ELPA priežiūros institucija, tirdama pagalbos poveikį, kad išvengtų nebūtinos paramos įmonėms, kurios nesugeba laikytis palankesnių aplinkai standartų ir taikyti palankesnių aplinkai technologijų dėl to, kad veikia neveiksmingai (291), nagrinės toliau nurodytus veiksnius. Pažymėkite tik tuos, su kuriais susiję teikiami patvirtinamieji dokumentai ir išsamesnė informacija:

    pagalbos gavėjų rūšis

    pertekliniai remiamo sektoriaus gamybos pajėgumai

    įprasta remiamo sektoriaus padėtis

    santykinė pagalbos svarba

    atrankos procesas

    atrankumas.

    8.6.4.   Įtaka rinkoje ir (arba) šalinimo praktika (292)

    Nagrinėdama pagalbos poveikį gavėjo įtakai rinkoje, ELPA priežiūros institucija atsižvelgs į šiuos veiksnius. Nurodykite veiksnius, dėl kurių pateikta išsami informacija ir patvirtinamieji dokumentai:

    pagalbos gavėjo įtaka rinkoje ir rinkos struktūra;

    nauji dalyviai;

    gaminių diferenciacija ir kainų diskriminacija;

    pirkėjo galia.

    8.6.5.   Poveikis prekybai ir įmonių vietai (293)

    Pateikite įrodymų, kad pagalba nebuvo lemiamas veiksnys, pasirenkant, į kurią vietovę investuoti:

    9.   Kaupimas  (294)

    A.

    Ar pagalba pagal pranešamą priemonę teikiama kartu su kita pagalba (295)?

     taip

     ne

    B.

    Jeigu atsakėte teigiamai, aprašykite pranešamai pagalbos priemonei taikytinas kaupimo taisykles:

    C.

    Nurodykite, kaip bus tikrinama, ar įgyvendinant pranešamą pagalbos priemonę laikomasi kaupimo taisyklių.

    10.   Ataskaitų teikimas ir stebėsena  (296)

    10.1.   Metinės ataskaitos

    Atkreipkite dėmesį, kad šis įsipareigojimas teikti ataskaitas nepanaikina įsipareigojimo teikti ataskaitas, taikomo pagal ELPA priežiūros institucijos sprendimą Nr. 195/04/COL  (297) .

    Įsipareigokite ELPA priežiūros institucijai teikti metines pranešamos pagalbos aplinkos apsaugai priemonės įgyvendinimo ataskaitas, jose kiekvienos patvirtintos didžiosioms įmonėms taikomos schemos atveju nurodydami visą toliau išvardytą informaciją:

    pagalbos gavėjų pavadinimai;

    kiekvienam gavėjui suteiktos pagalbos suma;

    pagalbos intensyvumas;

    priemonės tikslo aprašymas ir aplinkos apsaugos sritis, kurią ketinama remti;

    veiklos sektoriai, kuriuose vykdomi remiami projektai,

    paaiškinimas, kaip buvo atsižvelgta į skatinamąjį poveikį.

    taip

    Jei atleidžiama nuo mokesčių arba jie mažinami, įsipareigokite teikti metines ataskaitas, kuriose būtų nurodyti toliau išvardyti informacija:

    legislative and/or regulatory text(s) establishing the aid;įstatymo (-ų) ir (arba) kito (-ų) teisės akto (-ų) tekstas (-ai), kuriame (-iuose) nustatyta pagalba;

    nurodytos įmonių, kurioms taikomas mokesčių sumažinimas arba atleidimas nuo jų, rūšys;

    nurodyti ūkio sektoriai, kuriems didžiausią įtaką padarė toks atleidimas nuo mokesčių ir (arba) jų mažinimas.

    taip

    10.2.   Stebėsena ir vertinimas

    A.

    Įsipareigokite parengti ir tvarkyti skiriamos pagalbos išsamios apskaitos dokumentus, kuriuose būtų pateikta visa informacija, reikalinga nustatyti, ar buvo laikomasi tinkamų finansuoti išlaidų ir didžiausio leistino pagalbos intensyvumo.

    taip

    B.

    Įsipareigokite užtikrinti, kad A skirsnyje nurodyti išsamios apskaitos dokumentai būtų saugomi 10 metų nuo pagalbos skyrimo datos.

    taip

    C.

    Įsipareigokite ELPA priežiūros institucijai paprašius pateikti A skirsnyje nurodytus dokumentus.

    taip

    11.   Kita informacija

    Pateikite bet kokią kitą informaciją, kuri, jūsų nuomone, yra reikalinga, norint įvertinti svarstomą (-as) priemonę (-es) pagal pagalbos aplinkos apsaugai gaires.

    III.11   DALIS

    PAPILDOMOS INFORMACIJOS APIE PAGALBĄ RIZIKOS KAPITALUI LAPAS

    Šį papildomos informacijos lapą reikia naudoti pranešimui apie bet kurią pagalbos schemą, kuriai taikomos ELPA priežiūros institucijos gairės dėl valstybės pagalbos rizikos kapitalo investicijoms į mažąsias ir vidutines įmones skatinti  (298) . Atkreipkite dėmesį, kad jei schemai taikoma kita sistema arba gairės, reikėtų naudoti atitinkamą standartinę pranešimo formą, skirtą atitinkamai sistemai arba gairėms.

    1.   Galimi pagalbos gavėjai ir pagalbos priemonės taikymo sritis

    1.1.

    Kas dalyvauja schemoje (299) (pažymėkite atitinkamą vieną ar kelis langelius):

    investuotojai, kuriantys fondą arba suteikiantys akcinį kapitalą įmonei arba įmonių grupei. Smulkiai apibūdinkite suteiktą (-us) pranašumą (-us):

    Nurodykite galimus pagalbos gavėjo atrankos kriterijus (pvz., kvietimas teikti paraiškas arba viešas kvietimas):

    Ar investicijos valstybinių ir privačių investuotojų atžvilgiu atliekamos pari passu pagrindu?

     taip

     ne

    Pateikite išsamesnės informacijos:

    Investicinis fondas ar kita investicinė priemonė ir (arba) jos valdytojas. Smulkiai apibūdinkite suteiktą (-us) pranašumą (-us):

    Nurodykite galimus pagalbos gavėjo atrankos kriterijus (fondas arba investicinė priemonė ir valdytojai) ir atrankos būdą (pvz., atvira ir skaidri viešojo konkurso procedūra):

    Ar fondo valdytojai ar valdymo įmonė gauna atlygį, kuris visiškai atitinka rinkoje įprastą atlygį panašiomis sąlygomis?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, pateikite įrodymų ir pridėkite patvirtinančius dokumentus:

    Ar fondas dalyvauja kokioje nors kitoje veikloje?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite kokioje:

    Tikslinės MVĮ, į kurias investuojama. Smulkiai apibūdinkite pranašumą (-us).

    Nurodykite galimus pagalbos gavėjo atrankos kriterijus:

    1.2.

    Ar galite patvirtinti, kad į rizikos kapitalo priemonę neįtraukta (300) priemonę neįtraukta (301):

    pagalba įmonėms laivų statybos, anglių ir plieno pramonės sektoriuose?

    taip

    ir pagalba sunkumų patiriančioms įmonėms?

    taip

    1.3.

    Ar galite patvirtinti, kad priemonė netaikoma su eksportu susijusiai veiklai, būtent pagalbai, tiesiogiai susijusiai su eksportuotų prekių kiekiais, su paskirstymo tinklo kūrimu ir veikla arba kitomis einamosiomis išlaidomis, susijusiomis su eksporto veikla, taip pat pagalbai, kuriai nustatytas reikalavimas pirmenybę teikti vietos, o ne importuotoms prekėms (302)?

    taip

    2.   Pagalbos pavidalas; priemonės dydis ir terminas

    2.1.

    Į pagalbos schemą įeina toliau nurodyta (-os) finansinė (-ės) ir (arba) kitokia (-ios) priemonė (-ės) (pažymėkite vieną langelį ar daugiau) (303):

    investicinio fondo (t. y. rizikos kapitalo (304) fondo), kuriame valstybė yra partnerė, investuotoja arba dalyvė, sudarymas. Nurodykite:

    garantijos, jei valstybės dengiamų galimų nuostolių dalis neviršija 50 % rizikos kapitalo investuotojams ar rizikos kapitalo fondams garantuotos investicijos nominalios sumos, arba garantijos, suteikiamos investuotojų arba fondų paskoloms investuoti į rizikos kapitalą. Nurodykite:

    kitos finansinės priemonės, skirtos rizikos kapitalo investuotojams arba rizikos kapitalo fondams ir suteikiančios papildomo kapitalo investicijoms. Nurodykite:

    finansinės paskatos investiciniams fondams ir (arba) jų valdytojams arba investuotojams investuoti į rizikos kapitalą. Nurodykite:

    kita. Nurodykite:

    2.2.

    Koks yra bendras priemonės biudžeto dydis, o fondo atveju – koks fondo dydis? Nurodykite:

    Ar priemonė būtų bendrai finansuojama kokiomis nors kitomis viešosiomis lėšomis? Nurodykite:

    2.3.

    Kokia yra priemonės trukmė arba, fondo atveju, kokiu laikotarpiu fondas gali įsipareigoti investuoti ir kiek fondas gali laikyti investicijas? Nurodykite:

    3.   Bendra informacija apie priemonės struktūrą

    3.1.

    Didžiausios investicijų į tikslinę MVĮ dalys (305)

    Kokia yra bendra didžiausia tikslinės įmonės finansavimo dalis (įskaitant ir valstybės, ir privačias investicijas) per 12 mėnesių laikotarpį? Nurodykite:

    Ar tikslinės įmonės, į kurias investuojama, yra tik MVĮ (306) o ne didžiosios įmonės?

    taip

    3.2.

    Apribojimai parengiamojo, veiklos pradžios ir plėtros etapų finansavimui (307)

    Ar investicijos apsiriboja šių etapų finansavimu (pažymėkite atitinkamą vieną ar kelis langelius):

    iki mažųjų įmonių parengiamojo etapo;

    iki vidutinių įmonių parengiamojo etapo;

    iki mažųjų įmonių veiklos pradžios etapo;

    iki vidutinių įmonių veiklos pradžios etapo;

    iki mažųjų įmonių plėtros etapo;

    iki vidutinių įmonių, esančių regionuose, kuriems gali būti suteikta pagalba pagal EEE susitarimo 61 straipsnio 3 dalies a punktą ir (arba) pagal EEE susitarimo 61 straipsnio 3 dalies c punktą, plėtros etapo;

    kiti apribojimai. Nurodykite:

    Ar investicijos skiriamos tik MVĮ, esančioms regionuose, kuriems galima suteikti pagalbą pagal EEE susitarimo 61 straipsnio 3 dalies a punktą ir (arba) pagal 61 straipsnio 3 dalies c punktą?

     taip

     ne

    3.3.

    Finansavimo sudėtis akcinio kapitalo, iš dalies akcinio kapitalo ir skolos investicinių priemonių pavidalu (308)

    Ar pagal priemonę MVĮ skiriamas finansavimas akcinio kapitalo pavidalu (309)?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, smulkiai apibūdinkite sąlygas, kuriomis skiriamas finansavimas investuojant (atlygio rūšis, subordinacijos lygmuo, pakeitimas vertybiniais popieriais ir kt.):

    Ar pagal priemonę MVĮ skiriamas finansavimas iš dalies akcinio kapitalo pavidalu (310)?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, smulkiai apibūdinkite sąlygas, kuriomis skiriamas finansavimas investuojant (atlygio rūšis, subordinacijos lygmuo, pakeitimas vertybiniais popieriais ir kt.):

    Ar pagal priemonę numatyta, kad bent 70 % jos bendro MVĮ skirto biudžeto sudaro akcinio kapitalo ir iš dalies akcinio kapitalo investicinės priemonės?

     taip

     ne

    Nurodykite akciniam kapitalui ir iš dalies akciniam kapitalui tenkančią bendro biudžeto dalį:

    Ar pagal priemonę MVĮ skiriamas finansavimas skolos investicinių priemonių pavidalu (311)?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, smulkiai apibūdinkite sąlygas, kuriomis skiriamos skolos investicinės priemonės (atlygio rūšis, subordinacijos lygmuo, pakeitimas vertybiniais popieriais ir kt.):

    Ar skolos investicinės priemonės teikiamos rinkos sąlygomis, ar tai pagal galiojančią schemą patvirtintos skolos priemonės pagalbos elementas? Nurodykite:

    3.4.

    Privačių (312) investuotojų (313) dalyvavimas

    Kokią MVĮ skiriamų investicijų finansavimo dalį procentais tiesiogiai arba netiesiogiai teikia privatūs investuotojai? Nurodykite:

    3.5.

    Pelno didinimu grindžiami investiciniai sprendimai (314)

    Ar priemonė užtikrina, kad privatūs investuotojai finansuoja bent 50 % investicijų arba bent 30 %, kai priemonės taikomos remiamuose regionuose įsisteigusioms MVĮ (315)?

     taip

     ne

    Pateikite išsamesnės informacijos:

    Ar priemonė užtikrina, kad privatūs investuotojai tiesiogiai arba netiesiogiai investuoja į tikslinių įmonių akcinį kapitalą komerciniu pagrindu (t. y. tik siekdami pelno)?

     taip

     ne

    Pateikite išsamesnės informacijos:

    Ar priemonė užtikrina, kad kiekvienai investicijai parengtas verslo planas, kuriame išsamiai apibūdintas produktas, pardavimo ir pelningumo raida ir nustatytas projekto ex ante gyvybingumas?

     taip

     ne

    Pateikite išsamesnės informacijos:

    Ar parengta aiški ir reali pasitraukimo strategija (316) kiekvienos investicijos atveju?

     taip

     ne

    Pateikite išsamesnės informacijos:

    3.6.

    Komercinis valdymas (317)

    Ar sudarytas profesionalaus fondo valdytojo arba valdymo įmonės ir fondo dalyvių susitarimas, kuriame:

    numatyta, kad valdytojo atlygis priklauso nuo fondo veiklos rezultatų?

     taip

     ne

    nustatyti fondo tikslai ir siūlomas investicijų terminas?

     taip

     ne

    Pridėkite susitarimo kopiją arba pateikite susitarimo principų apmatus.

    Ar privačios rinkos investuotojams atstovaujama priimant sprendimus, pavyzdžiui, per investuotojų patariamąjį komitetą?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, smulkiai apibūdinkite jų vaidmenį priimant sprendimus:

    Ar fondas valdomas remiantis geriausia praktika ir vykdant įstatymų numatytą priežiūrą?

     taip

     ne

    Pateikite išsamesnės informacijos:

    3.7.

    Priemonės taikymas sektoriams (318)

    Ar priemonė gali būti taikoma visiems sektoriams?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte neigiamai, smulkiai apibūdinkite technologijas arba sektorius ir pagrindines priežastis, dėl kurių buvo pasirinktos šios technologijos ar sektoriai:

    3.8.

    Kita informacija

    Pateikite bet kurią kitą informaciją, kuri, jūsų nuomone, yra svarbi pirmiau pateiktiems atsakymams paaiškinti:

    4.   Būtinybės atlikti išsamų vertinimą nustatymas  (319)

    Ar bendras didžiausias investicijų į tikslinę MVĮ dalių dydis (įskaitant ir valstybės, ir privatų kapitalą) viršija 1,5 mln. EUR per 12 mėnesių laikotarpį?

     taip

     ne

    Ar pagal priemonę teikiamas finansavimas iki vidutinių įmonių neremiamuose regionuose plėtros etapo?

     taip

     ne

    Ar pagal priemonę numatytos paskesnės investicijos į tikslines įmones, kurioms jau buvo skirta pagalba kapitalo forma, tolesniems veiklos etapams finansuoti viršijant bendras „saugaus uosto“ ribas ir po įmonės ankstyvojo augimo etapo?

     taip

     ne

    Ar pagal rizikos kapitalo priemonę numatyta akcinio kapitalo ir iš dalies akcinio kapitalo investicijų į tikslines MVĮ priemonių forma skirti mažiau nei 70 % bendro priemonės biudžeto?

     taip

     ne

    Ar pagal priemonę numatyta, kad mažiau nei 50 % investicijų finansavimo teikia privatūs investuotojai, jei investicijos skirtos MVĮ neremiamuose regionuose, arba bent 30 % remiamuose regionuose įsikūrusių MVĮ atveju?

     taip

     ne

    Ar pagal priemonę numatyta skirti parengiamojo etapo kapitalą mažosioms įmonėms, kuriose gali būti numatytas i) mažesnis privačių investuotojų dalyvavimas arba jų nedalyvavimas visai ir (arba) ii) skolos investicinių priemonių, o ne akcinio kapitalo ir iš dalies akcinio kapitalo dominavimas?

     taip

     ne

    Ar priemonėje numatytas investicinės priemonės (alternatyvių vertybinių popierių rinkų, kurių specializacija – MVĮ, įskaitant sparčiai augančias įmones) taikymas?

     taip

     ne

    Ar priemonė apima išlaidas, susijusias su pirmuoju įmonių tyrimu („žvalgymo išlaidas“)?

     taip

     ne

    Ar schemoje numatyta (-os) RKG 4.2 skirsnyje neišvardyta (-os) priemonė (-s) ir (arba) būdas, t. y. šios formos 2.1 skirsnyje buvo pažymėtas penktas langelis „kita“ ir atitinkamos priemonės nebuvo aiškiai paminėtos pirmiau?

     taip

     ne

    Ar priemonė apima kokį nors kitą veiksnį, dėl kurio nebūtų tenkinama viena ar daugiau RKG 4 skirsnyje nustatytų sąlygų?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite:

    Jeigu į vieną ar kelis 4 skirsnyje pateiktų klausimų buvo atsakyta teigiamai, užpildykite 5 skirsnį, kitu atveju – 6 skirsnį.

    5.   Papildoma informacija išsamiam vertinimui atlikti  (320)

    5.1.   Teigiamas pagalbos poveikis

    5.1.1.   Rinkos nepakankamumas ir jo buvimo įrodymai (321)

    Pridėkite „rinkos nepakankamumą“, kurį turi panaikinti numatoma priemonė, patvirtinančių įrodymų, visų pirma susijusių su priemonėmis, pagal kurias:

    numatomos investicijų į tikslinę MVĮ dalys viršija 1,5 mln. EUR (įskaitant ir valstybės, ir privatų kapitalą) per dvylikos mėnesių laikotarpį;

    numatomos paskesnės investicijos;

    finansuojamas neremiamuose regionuose įsikūrusių vidutinių įmonių plėtros etapas;

    numatomas investicinės priemonės taikymas.

    Tokie įrodymai turi būti pagrįsti tyrimu, rodančiu įmonių ir sektorių, kuriems skirta rizikos kapitalo priemonė, akcinio kapitalo atotrūkį. Pridėkite tyrimo dokumentus.

    Atitinkama informacija susijusi su rizikos kapitalo MVĮ ir privačių investuotojų sukaupto kapitalo pasiūla, taip pat su rizikos kapitalo sektoriaus svarba vietos ūkiui. Būtų idealu, jei būtų pateikiama informacija apie trejus–penkerius metus iki priemonės įgyvendinimo ir taip pat pagrįstos ateities prognozės, jei jų yra. Įrodymai taip pat galėtų apimti šiuos aspektus:

    lėšų rinkimo per pastaruosius penkerius metus pokyčiai, taip pat palyginti su atitinkamais šalies ir (arba) Europos vidurkiais;

    esamas pinigų perteklius, t. y. skirtumas tarp privačių investuotojų investicijoms surinktų lėšų sumos ir faktiškai investuotos sumos;

    bendrų rizikos kapitalo investicijų dalis, kurią paskutinius trejus–penkerius metus sudaro vyriausybės remiamos investicijų programos;

    rizikos kapitalą gaunančių naujai steigiamų įmonių dalis procentais;

    privačių rinkos investuotojų skirtų investicijų pasiskirstymas pagal investicijų sumas;

    pateiktų verslo planų palyginimas su padarytomis investicijomis pagal segmentus (investicijos suma, sektorius, finansavimo etapas ir kt.);

    bet koks kitas svarbus rodiklis, rodantis rinkos nepakankamumo buvimą.

    Priemonių, skiriamų remiamų regionų MVĮ, atveju atitinkama informacija turi būti teikiama kartu su visais kitais svarbiais įrodymais, susijusiais su regioniniais ypatumais, kurie pateisina numatomos priemonės ypatybes. Gali būti svarbūs tokie veiksniai:

    regiono nutolusios padėties ir kitų regioninių ypatumų nulemto akcinio kapitalo atotrūkio papildomo dydžio įvertinimas, visų pirma pagal bendrą investuoto rizikos kapitalo sumą, toje teritorijoje arba netoli jos esančių fondų arba investicinių priemonių skaičių, kvalifikuotų valdytojų buvimą, sandorių skaičių ir minimalų sandorių dydį bei jų vidurkį, jei tokios informacijos yra;

    konkretūs vietos ekonominiai duomenys, socialiniai ir (arba) istorinės nepakankamo rizikos kapitalo teikimo, palyginti su atitinkamais vidurkiais ir (arba) padėtimi šalies ir (arba) EEE lygmeniu, priežastys;

    bet koks kitas svarbus rodiklis, rodantis didesnį rinkos nepakankamumą.

    5.1.2.   Priemonės tinkamumas (322)

    Ar atliktas priemonės poveikio vertinimas?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, pridėkite poveikio vertinimo santrauką arba visą tekstą.

    Ar, be valstybės pagalbos priemonių, buvo svarstytos kitos politinės galimybės spręsti akcinio kapitalo atotrūkio problemą?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite:

    Ar buvo imtasi kitų politinių iniciatyvų pasiūlos ir paklausos problemoms, dėl kurių atsiranda tikslinėms MVĮ poveikį darantis akcinio kapitalo atotrūkis, spręsti?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite:

    Ar įvertinta, kaip šios kitos politinės iniciatyvos sąveikaus su rizikos kapitalo priemone, apie kurią pranešta?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite:

    5.1.3.   Pagalbos skatinamasis poveikis ir reikalingumas (323)

    Ar rizikos kapitalo priemonę ar fondą valdo kompetentingi privataus sektoriaus valdytojai?

     taip

     ne

    Ar priemonę valdo nepriklausomi kompetentingi valdytojai, atrinkti pagal skaidrią, nediskriminacinę procedūrą, geriausia viešo konkurso būdu?

     taip

     ne

    Ar valdytojai turi patvirtinamos patirties ir patyrimo kapitalo rinkos investicijų srityje, geriausia tame (tuose) pačiame (-iuose) sektoriuje (-iuose), kuriam (kuriems) skirtas fondas, taip pat turi atitinkamus investicijų teisinius ir apskaitos pagrindus?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite:

    Ar įsteigtas investicinis komitetas, kuris nepriklauso nuo fondo valdymo įmonės ir kurį sudaro nepriklausomi privataus sektoriaus ekspertai, turintys didelės darbo tiksliniame sektoriuje patirties ir, pageidautina, taip pat investuotojų atstovai arba nepriklausomi ekspertai, atrinkti pagal skaidrią, nediskriminacinę procedūrą, geriausia viešo konkurso būdu?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite:

    Ar ekspertai teiks valdytojams ar valdymo įmonei esamos ir tikėtinos būsimos rinkos padėties analizę ir išsamiai tirs ir teiks pasiūlymus dėl galimų geras investicijų perspektyvas turinčių tikslinių įmonių?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite:

    Nurodykite biudžeto (fondo) dydį.

    Nurodykite apskaičiuotas sandorių išlaidas:

    Ar neformalūs investuotojai („verslo angelai“) (324) investuos parengiamajame etape?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite:

    Ar taikomi kiti mechanizmai skatinamajam pagalbos poveikiui ir būtinumui užtikrinti?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite:

    5.1.4.   Proporcingumas (325)

    Ar priemonė apima (pažymėkite atitinkamą vieną ar kelis langelius):

    atvirą konkursą valdytojams ar valdymo įmonei pasirinkti? Nurodykite:

    kvietimą teikti paraiškas arba viešą kvietimą investuotojams? Nurodykite:

    kitus mechanizmus, kurie užtikrintų, kad valdytojams ar investuotojams neskiriama didesnė, negu derėtų, kompensacija. Nurodykite:

    5.2.   Neigiamas pagalbos poveikis

    5.2.1.   Išstūmimas (326)

    Pridėkite įrodymų dėl investuotojų, fondų ir (arba) investicinių priemonių investicijų išstūmimo rizikos.

    Pavyzdžiui, gali būti svarbūs šie veiksniai:

    rizikos kapitalo įmonių, fondų arba investicinių priemonių, veikiančių nacionaliniu lygmeniu arba, regioninių fondų atveju, tam tikroje teritorijoje, skaičius ir segmentai, kuriuose jie vykdo veiklą;

    tikslinės įmonės pagal jų dydį, augimo etapą ir ūkio sektorių;

    sandorių sumų vidurkis ir galbūt mažiausia sandorio, kurį fondai arba investuotojai svarstytų, suma;

    bendra tikslinėms įmonėms, sektoriui ir verslo etapui, kuriems skirta tam tikra priemonė, prieinama rizikos kapitalo suma.

    Jeigu investicijos neapsiriboja remiamais regionais ir jeigu neapsiribojama vidutinių įmonių veiklos pradiniu etapu, ar nustatyta pagal priemonę įmonei teikiamo bendro finansavimo riba?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite:

    Jeigu priemonėse numatytos paskesnės investicijos, ar, atsižvelgiant į sektorių ir fondo dydį, pagal priemonę numatyti tam tikri apribojimai dėl didžiausios investicijų į tikslinę MVĮ sumos, investicijų etapo, kuriuo galima intervencija ir (arba) laikotarpio, per kurį gali būti teikiama pagalba?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite:

    Ar priemonėje numatytas apribojimas, taikomas investavimo į tikslinę MVĮ etapų skaičiui arba didžiausiai sumai, kuri gali būti investuota į tikslinę įmonę?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite:

    Jeigu numatytos paskesnės investicijos, ar, atsižvelgiant į sektorių ir fondo dydį, nustatyta didžiausia suma, kuri gali būti investuota į tikslinę MVĮ investicijų etape, kuriame galima intervencija, ir (arba) laikotarpiu, per kurį gali būti teikiama pagalba?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite:

    Jeigu numatoma mažesnė privačių investuotojų dalis, ar numatoma laipsniškai didinti privačių investuotojų dalį fondo gyvavimo laikotarpiu, visų pirma atsižvelgiant į įmonės veiklos etapą, sektorių, sąlygas dėl pelno dalijimosi ir kreditorių pirmumo sekos ir galbūt tikslinių MVĮ veiklos vietą remiamuose regionuose?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite:

    Jeigu pagal priemones teikiamas tik parengiamojo etapo kapitalas, ar numatytas koks nors mechanizmas, kuris užtikrintų, kad valstybė iš investicijų gautų pelną, atitinkantį tų investicijų riziką, ypač kai valstybė finansuoja investicijas iš dalies akcinio kapitalo arba skolos investicinių priemonių forma, kurių kapitalo grąža turėtų būti susieta su galimomis naudojimosi teisėmis (pvz., honorarais), atsiradusiomis dėl investicijų sukurtų intelektinės nuosavybės teisių?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, nurodykite:

    5.2.2.   Kiti konkurencijos iškraipymai (327)

    Koks numatomas bendras įmonių, į kurias investuota, pelningumas laikui bėgant ir ateities pelningumo perspektyvos? Nurodykite:

    Kokia numatoma bankrutavusių įmonių, kurioms skirta priemonė, dalis. Nurodykite:

    Koks yra bendras didžiausias priemonėje numatomos investicijų dalies dydis (įskaitant ir valstybės, ir privačias investicijas), palyginti su tikslinių MVĮ apyvarta ir sąnaudomis? Nurodykite:

    Jeigu priemonė orientuota į sektorių (-ius), ar pagalbą gaunantis sektorius turi perteklinių pajėgumų? Trumpai apibūdinkite ekonominę padėtį sektoriuje (-iuose):

    Ar taikomi kokie nors kiti mechanizmai konkurencijos iškraipymams sumažinti. Nurodykite:

    6.   Pagalbos kaupimas  (328)

    Ar pagalbą, teikiamą pagal pranešamą priemonę, galima taikyti kartu su kita pagalba (329)?

     taip

     ne

    Jeigu atsakėte teigiamai, pateikite išsamesnės informacijos (pvz., pagalbos, teikiamos kartu su pagalba, suteiktą pagal pranešamą priemonę, rūšis):

    Jeigu atsakėte teigiamai, prašome patvirtinti:

    ELPA valstybė įsipareigoja pirmuosius trejus pirmosios rizikos kapitalo investicijos metus visos gautos sumos atžvilgiu sumažinti taikomas pagalbos aukščiausias ribas arba didžiausias leidžiamas sumas 50 % visais atvejais ir 20 % remiamuose regionuose įsikūrusių tikslinių įmonių atveju, jeigu kapitalas, skiriamas tikslinei įmonei pagal rizikos kapitalo priemonę, yra naudojamas finansuoti pradines investicijas ar kitas išlaidas, kurioms gali būti teikiama pagalba pagal Bendrąjį bendrosios išimties reglamentą, gaires, bendrąsias nuostatas ar kitus valstybės pagalbos dokumentus. Šis sumažinimas netaikomas pagalbos intensyvumui, numatytam Institucijos valstybės pagalbos moksliniams tyrimams, taikomajai veiklai ir naujovių diegimui gairėse (330) ar bet kokioje ją pakeisiančioje programoje ar bendrosios išimties nuostatose šioje srityje.

    taip

    7.   Stebėsena  (331)

    ELPA valstybė įsipareigoja teikti ELPA priežiūros institucijai metines ataskaitas, kuriose pateikiama santraukos lentelė su fondo arba pagal rizikos kapitalo priemonę atliktų investicijų analize ir visų įmonių, kurioms buvo taikomos rizikos kapitalo priemonės, sąrašas, taip pat trumpai aprašyta investicinių fondų veikla, nurodant galimų išnagrinėtų sandorių ir įvykdytų sandorių duomenis bei investicinių priemonių veikimo duomenis ir suvestinę informaciją apie priemonės sukaupto kapitalo sumą.

    taip

    ELPA valstybė įsipareigoja paskelbti visą ELPA priežiūros institucijos patvirtintų galutinių pagalbos schemų tekstą internete ir ELPA priežiūros institucijai pranešti internete paskelbto dokumento adresą.

    taip

    ELPA valstybė įsipareigoja bent 10 metų saugoti su pagalbos teikimu rizikos kapitalo priemonei susijusius išsamius duomenis, kurie turi apimti visą informaciją, būtiną siekiant nustatyti, ar buvo laikomasi visų RKG nustatytų sąlygų, pavyzdžiui, dėl investicijos dalies dydžio, įmonės (mažoji ar vidutinė įmonė) dydžio, įmonės vystymosi etapo (parengiamojo, veiklos pradžios ar plėtros), veiklos sektoriaus (geriausia naudojant NACE 4 ženklų klasifikaciją) bei informaciją apie fondų valdymą ir kitus šiose gairėse pateiktus kriterijus.

    taip

    ELPA priežiūros institucijai paprašius ELPA valstybė įsipareigoja pateikti pirmiau minėtuosius duomenis.

    taip

    8.   Kita informacija

    Nurodykite visą kitą informaciją, kuri, jūsų nuomone, yra svarbi vertinant susijusią (-ias) priemonę (-es) pagal ELPA priežiūros institucijos gaires dėl valstybės pagalbos rizikos kapitalo investicijoms į mažąsias ir vidutines įmones skatinti.

    2)

    Sprendimo Nr. 195/04/COL I PRIEDAS iš dalies keičiamas taip:

    „II PRIEDAS

    SUPAPRASTINTA PRANEŠIMO FORMA

    Šią formą galima naudoti supaprastintam pranešimui pagal ELPA priežiūros institucijos sprendimą Nr. 195/04/COL dėl įgyvendinimo nuostatų, nurodytų ELPA valstybių susitarimo dėl Priežiūros institucijos ir Teisingumo Teismo įsteigimo 3 protokolo II dalies 27 straipsnyje (332)

    1.   Iš anksto patvirtinta pagalbos schema  (333)

    1.1.

    ELPA priežiūros institucijos suteiktas pagalbos numeris: …

    1.2.

    Pavadinimas: …

    1.3.

    Patvirtinimo data [su nuoroda į ELPA priežiūros institucijos sprendimą]: …

    1.4.

    Skelbimas Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje ir EEE priede: …

    1.5.

    Pirminis tikslas (nurodykite vieną): …

    1.6.

    Teisinis pagrindas: …

    1.7.

    Bendras biudžetas: …

    1.8.

    Trukmė: …

    2.   Priemonė, apie kurią reikia pranešti

    Naujas biudžetas (nurodykite bendrą ir metinį biudžetą atitinkama nacionaline valiuta):

    Nauja trukmė (nurodykite pradžios datą, nuo kurios pagalba gali būti suteikta, ir paskutinę datą, iki kurios pagalba gali būti suteikta):

    Kriterijų sugriežtinimas (nurodykite, ar pataisa susijusi su pagalbos dydžio ar finansuotinų sąnaudų sumažinimu, pateikite išsamią informaciją):

    3.   Įsipareigojimų galiojimas

    Patvirtinkite, kad visi ELPA valstybių prisiimti įsipareigojimai dėl iš anksto patvirtintos pagalbos schemos galioja ir naujos pranešamos priemonės atžvilgiu.

    Pridėkite teisės aktų galutinių tekstų atitinkamų ištraukų kopijas (ar interneto nuorodą).


    (1)  Pagal Priežiūros ir Teismo susitarimo 3 protokolo (toliau – 3 protokolas) 1 straipsnio f punktą, neteisėta pagalba – tai nauja pradėta taikyti pagalba, prieštaraujant 3 protokolo I dalies 1 straipsnio 3 daliai.

    (2)  Antrinis tikslas – tai tikslas, kuriam, be pagalbos pirminiam tikslui, papildomai numatoma išimtinė pagalba. Pavyzdžiui, schemos, kurios pirminis tikslas yra moksliniai tyrimai ir technologijų plėtra, antrinis tikslas gali būti mažosios ir vidutinės įmonės (MVĮ), jei pagalba skiriama išimtinai MVĮ. Antrinis tikslas taip pat gali būti skirtas tam tikram sektoriui, pvz., mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros schema plieno sektoriuje.

    (3)  Nurodykite sektorių 4.2 punkte.

    (4)  Remiantis 3 protokolo 1 straipsnio e punktu individuali pagalba – pagalba, kuri teikiama ne pagal pagalbos schemą ir pagalbos skyrimas pagal schemą, apie kurį būtina pranešti.

    (5)  2008 m. rugpjūčio 6 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 800/2008, skelbiantis tam tikrų rūšių pagalbą suderinama su bendrąja rinka taikant Sutarties 87 ir 88 straipsnius (Bendrasis bendrosios išimties reglamentas), (OL L 214, 2008 8 9, p. 3). Įtrauktas į EEE susitarimo XV priedą jungtinio komiteto sprendimu Nr. 120/2008 (OL L 339/2008, p. 111), įsigaliojusiu 2008 m. lapkričio 8 d.

    (6)  NACE – tai ekonominės veiklos Europos bendrijoje rūšių statistinė klasifikacija. Žr. 2006 m. gruodžio 20 d. Reglamentą (EB) Nr. 1893/2006, nustatantį statistinį ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių NACE 2 red. (OL L 393, 2006 12 30, p. 1). NACE 2 red. įsigaliojo 2008 m. sausio 1 d. Įtraukta į EEE susitarimo XXI priedą.

    (7)  2003 m. gegužės 6 d. Komisijos rekomendacija dėl labai mažų, mažųjų ir vidutinių įmonių apibrėžimo (OL L 124, 2003 5 20, p. 36), ir Komisijos reglamentas (EB) Nr. 364/2004 (įtrauktas į EEE susitarimą jungtinio komiteto sprendimu Nr. 131/2004 (OL L 64, 2005 3 10, p. 67 ir EEE priedas Nr. 12, 2005 3 10), įsigaliojusiame 2004 9 25), iš dalies keičiantis Reglamentą (EB) Nr. 70/2001, įtraukiant į reglamento taikymo sritį pagalbą moksliniams tyrimams ir taikomajai veiklai (OL L 63, 2004 2 28, p. 22) (įtrauktas į EEE susitarimo XV priedą jungtinio komiteto sprendimu Nr. 88/2002 (OL L 266, 2002 10 3, p. 56 ir EEE priedas Nr. 49, 2002 10 3, p. 42), įsigaliojęs 2003 2 1) arba bet koks paskesnis jį pakeičiantis į EEE susitarimo XV priedą įtrauktas teisės aktas.

    (8)  2004 m. gruodžio 1 d. ELPA priežiūros institucijos sprendimas Nr. 305/04/COL dėl valstybės pagalbos sunkumus patiriančioms įmonėms sanuoti ir restruktūrizuoti gairių (OL L 97, 2005 4 15, p. 41 ir EEE priedas Nr. 18, 2005 4 14, p. 1.), kaip nustatyta Bendrijos gairėse dėl valstybės pagalbos sunkumus patiriančioms įmonėms sanuoti ir restruktūrizuoti (OL C 244, 2004 10 1, p. 2).

    (9)  Kaip apibrėžta 2003 m. gegužės 6 d. Komisijos rekomendacijoje dėl labai mažų, mažųjų ir vidutinių įmonių apibrėžimo (OL L 124, 2003 5 20, p. 36), ir Komisijos reglamente (EB) Nr. 364/2004 (įtrauktame į EEE susitarimą jungtinio komiteto sprendimu Nr. 131/2004 (OL L 64, 2005 3 10, p. 67 ir EEE priedas Nr. 12, 2005 3 10, p. 49), įsigaliojusiame 2004 9 25), iš dalies keičiančiame Reglamentą (EB) Nr. 70/2001, įtraukiant į reglamento taikymo sritį pagalbą moksliniams tyrimams ir taikomajai veiklai (OL L 63, 2004 2 28, p. 22) (įtrauktą į EEE susitarimo XV priedą jungtinio komiteto sprendimu Nr. 88/2002 (OL L 266, 2002 10 3, p. 56 ir EEE priedas Nr. 49, 2002 10 3, p. 42), įsigaliojusį 2003 2 1) arba bet kokiame paskesniame jį pakeičiančiame į EEE susitarimo XV priedą įtrauktame teisės akte.

    (10)  Visi duomenys turėtų būti pateikti nacionaline valiuta.

    (11)  2006 m. balandžio 6 d. ELPA priežiūros institucijos sprendimas Nr. 85/04/COL dėl 2007–2013 m. nacionalinės regioninės pagalbos teikimo gairių (OL L 54, 2008 2 28, p. 1 ir EEE priedas Nr. 11, 2008 2 28, p. 1.), kaip nustatyta Bendrijos 2007–2013 m. nacionalinės regioninės pagalbos teikimo gairėse (OL C 54, 2006 3 4 p. 13).“

    (12)  Jeigu pagalba skirta skatinti svarbių bendros Europos svarbos projektų įgyvendinimą, ELPA priežiūros institucija taip pat gali grupę projektų laikyti vienu projektu. Išsamesnės informacijos žr. dokumento Papildomos informacijos apie pagalbą moksliniams tyrimams, taikomajai veiklai ir naujovių diegimui forma: individuali pagalba (ELPA priežiūros institucijos sprendimo Nr. 305/04/COL, iš dalies pakeisto sprendimu 319/05/COL, 1 priedo III.6.b dalis).

    (13)  2007 m. vasario 7 d. ELPA priežiūros institucijos sprendimas Nr. 14/07/COL dėl valstybės pagalbos moksliniams tyrimams, taikomajai veiklai ir naujovių diegimui gairių [dar nepaskelbtas OL].

    Galima rasti http://www.eftasurv.int/fieldsofwork/fieldstateaid/state_aid_guidelines/ p. 78.

    (14)  2008 m. rugpjūčio 6 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 800/2008, skelbiantis tam tikrų rūšių pagalbą suderinama su bendrąja rinka taikant Sutarties 87 ir 88 straipsnius (Bendrasis bendrosios išimties reglamentas), (OL L 214, 2008 8 9, p. 3). Įtrauktas į EEE susitarimo XV priedą jungtinio komiteto sprendimu Nr. 120/2008 (dar nepaskelbtu OL), įsigaliojusiu 2008 m. lapkričio 8 d.

    (15)  Žr. apibrėžtį MTTV ir naujovių diegimo gairių 2.2 skyriaus d punkte.

    (16)  T. y. priemonės pagal šio papildomos informacijos lapo 4.3, 4.4, 4.6 ir 4.7 skirsnius. Atkreipkite dėmesį, kad pagal 4.4 skirsnį skiriama priemonė skirta tik mažosioms įmonėms.

    (17)  Žr. 20 išnašą.

    (18)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 2.1 skirsnį.

    (19)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 3.1 skirsnį.

    (20)  Išsamesnės informacijos žr. MTTV ir naujovių diegimo gairių 3.1.1 skirsnį (25 išnašą).

    (21)  Išsamesnės informacijos žr. MTTV ir naujovių diegimo gairių 3.1.1 skirsnį.

    (22)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 3.2 skirsnį.

    (23)  Išsamesnės informacijos žr. MTTV ir naujovių diegimo gairių 3.2.2 skirsnį (29 išnašą).

    (24)  Išsamesnės informacijos žr. MTTV ir naujovių diegimo gairių 3.2.2 skirsnį (30 išnašą).

    (25)  Valstybės pagalbos taip pat gali nebūti, jeigu įvertinus partnerių sudarytą sutartį padaroma išvada, kad visos intelektinės nuosavybės teisės į MTTV ir naujovių diegimo rezultatus ir galimybės pasinaudoti teisėmis į tokius rezultatus yra priskiriamos skirtingiems bendradarbiavimo partneriams tinkamai atsižvelgiant į jų atitinkamą suinteresuotumą projektu, darbo krūvį, finansinį ir kitokį įnašą įgyvendinant projektą.

    (26)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 5.1 skirsnį.

    (27)  Klasifikuojant veiklos rūšis, galima remtis Komisijos ir (arba) ELPA priežiūros institucijos patirtimi arba Frascati vadove „Mokslinės ir technologinės veiklos vertinimas, siūloma standartinė mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros apžvalgos praktika“ (Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija, 2002 m.) pateiktais konkrečiais pavyzdžiais ir paaiškinimais.

    (28)  Apibrėžčių žr. MTTV ir naujovių diegimo gairių 2.2 skirsnio e, f ir g dalyse.

    (29)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 5.1.4 skirsnį.

    (30)  Skiriant valstybės pagalbą MTTV projektui, kurį bendrai vykdo mokslinių tyrimų organizacijos ir įmonės, bendra pagalba, kurią tiesiogiai skiria vyriausybė konkrečiam mokslinių tyrimų projektui, ir mokslinių tyrimų organizacijų įnašai į tą projektą, jeigu jie sudaro pagalbą, negali viršyti kiekvienai pagalbą gaunančiai įmonei taikomo pagalbos intensyvumo.

    (31)  Pagalbos intensyvumas fundamentiniams moksliniams tyrimams negali viršyti 100 %, pramoniniams moksliniams tyrimams – 50 %, o bandomajai taikomajai veiklai – 25 %.

    (32)  Pagalbos intensyvumas vidutinėms įmonėms gali būti padidintas 10 procentinių punktų, o mažosioms įmonėms – 20 procentinių punktų.

    (33)  Pagalbos intensyvumas gali būti padidintas 15 procentinių punktų, tačiau neviršijant 80 % didžiausio pagalbos intensyvumo.

    (34)  Pagalbos intensyvumas gali būti padidintas 15 procentinių punktų, tačiau neviršijant 80 % didžiausio pagalbos intensyvumo. Ši priemoka netaikoma mokslinių tyrimų organizacijai.

    (35)  Pagalbos intensyvumas gali būti padidintas 15 procentinių punktų, tačiau neviršijant 80 % didžiausio pagalbos intensyvumo.

    (36)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 5.1.5 skirsnį.

    (37)  Grąžintino avanso bendras subsidijos ekvivalentas parodo tikimybę, kad gavėjai grąžins avansą.

    (38)  Bendras subsidijos ekvivalentas turi atitikti MTTV ir naujovių diegimo gairių 5.1.2 ir 5.1.3 skirsniuose nustatytas didžiausio intensyvumo sąlygas.

    (39)  Plg. valstybės pagalbos gairių skyrių apie orientacines ir diskonto normų bei palūkanų normas (OL L 139, 2006 m. gegužės 25 d. ir EEE priedas Nr. 25, 2006 m. gegužės 25 d.).

    (40)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 5.1.6 skirsnį.

    (41)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 5.2 skirsnį.

    (42)  Klasifikuojant veiklos rūšis, galima remtis Komisijos ir (arba) ELPA priežiūros institucijos patirtimi arba Frascati vadove „Mokslinės ir technologinės veiklos vertinimas, siūloma standartinė mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros apžvalgos praktika“ (Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija, 2002 m.) pateiktais konkrečiais pavyzdžiais ir paaiškinimais; apibrėžčių žr. MTTV ir naujovių diegimo gairių 2.2 skirsnio e, f ir g dalis.

    (43)  Pagalbos MVĮ intensyvumas negali viršyti 75 %, kai pagalba skiriama analizėms, kurios atliekamos rengiantis pramoninių mokslinių tyrimų veiklai, ir 50 %, kai pagalba skiriama analizėms, atliekamoms rengiantis bandomajai taikomajai veiklai.

    (44)  Pagalbos didžiosioms įmonėms atveju pagalbos intensyvumas negali viršyti 65 %, kai pagalba skiriama analizėms, kurios atliekamos rengiantis pramoninių mokslinių tyrimų veiklai, ir 40 %, kai pagalba skiriama analizėms, atliekamoms rengiantis bandomajai taikomajai veiklai.

    (45)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 5.3 skirsnį.

    (46)  Apibrėžčių žr. MTTV ir naujovių diegimo gairių 2.2 skirsnio e, f ir g dalis.

    (47)  Išsamesnės informacijos žr. MTTV ir naujovių diegimo gairių 5.3 skirsnį (2 pastraipą).

    (48)  Didžiausi pagalbos lygiai yra tokie pat, kaip ir pagalbos, kuri būtų atitikusi MTTV pagalbos skyrimo sąlygas, mokslinių tyrimų, kuriems iš pradžių buvo suteiktos atitinkamos pramoninės nuosavybės teisės, atžvilgiu.

    (49)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 5.4 skirsnį.

    (50)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 5.5 skirsnį.

    (51)  Apibrėžčių žr. MTTV ir naujovių diegimo gairių 2.2 skirsnio i ir j dalis.

    (52)  Klasifikuojant veiklos rūšis, galima remtis Komisijos ir (arba) ELPA priežiūros institucijos patirtimi arba konkrečiomis apibrėžtimis, pateiktomis OSLO vadove „Technologinių naujovių duomenų rinkimo ir aiškinimo gairės“, 3 leidimas (Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija, 2005 m.).

    (53)  Išsamesnės informacijos žr. 5.1.4 skirsnį. Atkreipkite dėmesį, kad organizacinių naujovių diegimo srityje sąnaudos priemonėms ir įrangai apima tik sąnaudas IRT priemonėms ir įrangai.

    (54)  Didžiausias pagalbos intensyvumas – 15 % tinkamų finansuoti išlaidų.

    (55)  Didžiausias pagalbos intensyvumas – 25 % tinkamų finansuoti išlaidų.

    (56)  Žr. 20 išnašą.

    (57)  Didžiausias pagalbos intensyvumas – 35 % tinkamų finansuoti išlaidų.

    (58)  Idem 46 išnaša.

    (59)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 5.6 skirsnį.

    (60)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 5.7 skirsnį.

    (61)  Žr. apibrėžtį MTTV ir naujovių diegimo gairių 2.2 skyriaus k punkte.

    (62)  Didžiausias pagalbos intensyvumas – 50 % tinkamų finansuoti išlaidų, ne daugiau kaip 3 metams vienai įmonei ir kviestiniam asmeniui.

    (63)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 5.8 skirsnį.

    (64)  Didžiausias pagalbos intensyvumas – 15 % tinkamų finansuoti išlaidų.

    (65)  Pagalbos intensyvumas mažosioms įmonėms gali būti padidintas ne daugiau kaip 20 procentinių punktų.

    (66)  Pagalbos intensyvumas vidutinėms įmonėms gali būti padidintas ne daugiau kaip 10 procentinių punktų.

    (67)  Bet kuriuo atveju laikotarpis negali būti ilgesnis nei 10 metų.

    (68)  Pagalbos intensyvumas pirmaisiais metais gali būti 100 % tinkamų finansuoti išlaidų, tačiau iki penktųjų metų pabaigos pagalba pagal tiesinį modelį turi sumažėti iki nulio.

    (69)  Didžiausias pagalbos intensyvumas – 50 % tinkamų finansuoti išlaidų.

    (70)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 6 skyrių.

    (71)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 8 skyrių.

    (72)  Atkreipkite dėmesį, kad pagalba MTTV ir naujovių diegimui nesumuojama su de minimis pagalba, skiriama toms pačioms tinkamoms finansuoti išlaidoms, siekiant išvengti didžiausio pagalbos intensyvumo, nustatyto MTTV ir naujovių diegimo gairėse.

    (73)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 10.1 skirsnį.

    (74)  Šis sprendimas atitinka 2004 m. balandžio 21 d. Komisijos reglamentą (EB) Nr. 794/2004, įgyvendinantį Tarybos reglamentą (EB) Nr. 659/1999, nustatantį išsamias EB sutarties 93 straipsnio taikymo taisykles, OL L 140, 2004 4 30, p. 1.

    (75)  Dėl mokestinei pagalbai ir grupėms taikomų konkrečių ataskaitų teikimo reikalavimų žr. MTTV ir naujovių diegimo gairių 9.1.1 skirsnį (3 ir 4 pastraipas).

    (76)  Ypač taikant MTTV ir naujovių diegimo gairių 6 skyriuje nurodytus kriterijus.

    (77)  Jeigu taikoma, nurodykite atsakant į šį klausimą naudotą valiutų keitimo kursą.“

    (78)  2007 m. vasario 7 d. ELPA priežiūros institucijos sprendimas Nr. 14/07/COL dėl valstybės pagalbos moksliniams tyrimams, taikomajai veiklai ir naujovių diegimui gairių (dar nepaskelbtas OL). Galima rasti adresu http://www.eftasurv.int/fieldsofwork/fieldstateaid/guidelines/.

    (79)  2008 m. rugpjūčio 6 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 800/2008, skelbiantis tam tikrų rūšių pagalbą suderinama su bendrąja rinka taikant Sutarties 87 ir 88 straipsnius (Bendrasis bendrosios išimties reglamentas), (OL L 214, 2008 8 9, p. 3). Įtrauktas į EEE susitarimo XV priedą jungtinio komiteto sprendimu Nr. 120/2008 (paskelbtu OL L 339, 2008 m. gruodžio 18 d., p. 111, EEE priedas Nr. 79/2008, 2008 12 18, p. 20), įsigaliojusiu 2008 m. lapkričio 8 d.

    (80)  Žr. apibrėžtį MTTV ir naujovių diegimo gairių 2.2 skirsnio d punkte.

    (81)  T. y. priemonės pagal šio papildomos informacijos lapo 5.3, 5.4, 5.6 ir 5.7 skirsnius. Atkreipkite dėmesį, kad pagal 5.4 skirsnį skiriama priemonė skirta tik mažosioms įmonėms.

    (82)  Žr. 20 išnašą.

    (83)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 2.1 skirsnį.

    (84)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 3.1 skirsnį.

    (85)  Išsamesnės informacijos žr. MTTV ir naujovių diegimo gairių 3.1.1 skirsnį (25 išnašą).

    (86)  Išsamesnės informacijos žr. MTTV ir naujovių diegimo gairių 3.1.1 skirsnį.

    (87)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 3.2 skirsnį.

    (88)  Išsamesnės informacijos žr. MTTV ir naujovių diegimo gairių 3.2.2 skirsnį (29 išnašą).

    (89)  Išsamesnės informacijos žr. MTTV ir naujovių diegimo gairių 3.2.2 skirsnį (30 išnašą).

    (90)  Valstybės pagalbos taip pat gali nebūti, jeigu įvertinus partnerių sudarytą sutartį padaroma išvada, kad visos intelektinės nuosavybės teisės į MTTV ir naujovių diegimo rezultatus ir galimybės pasinaudoti teisėmis į tokius rezultatus yra priskiriamos skirtingiems bendradarbiavimo partneriams tinkamai atsižvelgiant į jų atitinkamą suinteresuotumą projektu, darbo krūvį, finansinį ir kitokį įnašą įgyvendinant projektą.

    (91)  ELPA priežiūros institucija taip pat grupę projektų gali laikyti vienu projektu.

    (92)  Atkreipkite dėmesį, kad bendras EEE interesas turi būti įrodytas praktiškai, pvz., turi būti pademonstruota, kad dėl projekto galima pasiekti didelės pažangos įgyvendinant konkrečius EEE tikslus.

    (93)  Nepakanka to, kad projektą įgyvendina skirtingose šalyse veikiančios įmonės.

    (94)  Atkreipkite dėmesį, kad šių aspektų atžvilgiu projektai turi būti aiškiai apibrėžti.

    (95)  Dėl gairių žr. šio papildomos informacijos lapo 6 skirsnyje pateiktus kriterijus.

    (96)  T. y. reikšmingas vertinant jo tikslą ir pakankamai didelės apimties.

    (97)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 5.1 skirsnį.

    (98)  Klasifikuojant veiklos rūšis, galima remtis Komisijos ir (arba) ELPA priežiūros institucijos patirtimi arba Frascati vadove „Mokslinės ir technologinės veiklos vertinimas, siūloma standartinė mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros apžvalgos praktika“ (Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija, 2002 m.) pateiktais konkrečiais pavyzdžiais ir paaiškinimais.

    (99)  Apibrėžčių žr. MTTV ir naujovių diegimo gairių 2.2 skirsnio e, f ir g dalis.

    (100)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 5.1.4 skirsnį. Šios tinkamos finansuoti išlaidos taikomos pagalbai MTTV projektams (5.1 skirsnis) ir procesų bei organizacinių naujovių diegimui paslaugų sektoriuje (5.5 skirsnis).

    (101)  Skiriant valstybės pagalbą MTTV projektui, kurį bendrai vykdo mokslinių tyrimų organizacijos ir įmonės, bendra pagalba, kurią tiesiogiai skiria vyriausybė konkrečiam mokslinių tyrimų projektui, ir mokslinių tyrimų organizacijų įnašai į tą projektą, jeigu jie sudaro pagalbą, negali viršyti kiekvienai pagalbą gaunančiai įmonei taikomo pagalbos intensyvumo.

    (102)  Pagalbos intensyvumas fundamentiniams moksliniams tyrimams negali viršyti 100 %, pramoniniams moksliniams tyrimams – 50 %, o bandomajai taikomajai veiklai – 25 %.

    (103)  Pagalbos intensyvumas vidutinėms įmonėms gali būti padidintas 10 procentinių punktų, o mažosioms įmonėms – 20 procentinių punktų.

    (104)  Pagalbos intensyvumas gali būti padidintas 15 procentinių punktų, tačiau neviršijant 80 % didžiausio pagalbos intensyvumo.

    (105)  Pagalbos intensyvumas gali būti padidintas 15 procentinių punktų, tačiau neviršijant 80 % didžiausio pagalbos intensyvumo. Ši priemoka netaikoma mokslinių tyrimų organizacijai.

    (106)  Pagalbos intensyvumas gali būti padidintas 15 procentinių punktų, tačiau neviršijant 80 % didžiausio pagalbos intensyvumo.

    (107)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 5.1.5 skirsnį.

    (108)  Grąžintino avanso bendras subsidijos ekvivalentas parodo tikimybę, kad gavėjai grąžins avansą.

    (109)  Bendras subsidijos ekvivalentas turi atitikti MTTV ir naujovių diegimo gairių 5.1.2 ir 5.1.3 skirsniuose nustatytas didžiausio intensyvumo sąlygas.

    (110)  Išsamesnės informacijos žr. MTTV ir naujovių diegimo gairių 5.1.5 skirsnį (2 pastraipą).

    (111)  2006 m. kovo 22 d. ELPA priežiūros institucijos sprendimas Nr. 69/06/COL dėl nacionalinių valiutų ir euro konvertavimo gairių (OL L Nr. 324, 2006 11 23, p. 34 ir EEE priedas Nr. 57, 2006 11 23, p. 23).

    (112)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 5.1.7 skirsnį.

    (113)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 5.2 skirsnį.

    (114)  Klasifikuojant veiklos rūšis, galima remtis Komisijos ir (arba) ELPA priežiūros institucijos patirtimi arba Frascati vadove „Mokslinės ir technologinės veiklos vertinimas, siūloma standartinė mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros apžvalgos praktika“ (Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija, 2002 m.) pateiktais konkrečiais pavyzdžiais ir paaiškinimais. Apibrėžčių žr. MTTV ir naujovių diegimo gairių 2.2 skirsnio e, f ir g dalis.

    (115)  Pagalbos MVĮ intensyvumas negali viršyti 75 %, kai pagalba skiriama analizėms, kurios atliekamos rengiantis pramoninių mokslinių tyrimų veiklai, ir 50 %, kai pagalba skiriama analizėms, atliekamoms rengiantis bandomajai taikomajai veiklai; pagalbos didžiosioms įmonėms atveju pagalbos intensyvumas negali viršyti 65 %, kai pagalba skiriama analizėms, kurios atliekamos rengiantis pramoninių mokslinių tyrimų veiklai, ir 40 %, kai pagalba skiriama analizėms, atliekamoms rengiantis pramoninių mokslinių tyrimų veiklai.

    (116)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 5.3 skirsnį.

    (117)  Apibrėžčių žr. MTTV ir naujovių diegimo gairių 2.2 skirsnio e, f ir g dalis.

    (118)  Išsamesnės informacijos žr. MTTV ir naujovių diegimo gairių 5.3 skirsnį (2 pastraipą).

    (119)  Didžiausi pagalbos lygiai yra tokie pat, kaip ir pagalbos, kuri būtų atitikusi MTTV pagalbos skyrimo sąlygas, mokslinių tyrimų, kuriems iš pradžių buvo suteiktos atitinkamos pramoninės nuosavybės teisės, atžvilgiu.

    (120)  See R & D & I Guidelines, Section 5.4.

    (121)  Pagalba negali viršyti 1 mln. EUR neremiamuose regionuose; 1,5 mln. EUR regionuose, kuriems gali būti taikoma EEE susitarimo 61 straipsnio 3 dalies a punkte nustatyta leidžianti nukrypti nuostata; 1,25 mln. EUR regionuose, kuriems gali būti taikoma EEE susitarimo 61 straipsnio 3 dalies c punkte nustatyta leidžianti nukrypti nuostata.

    (122)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 5.5 skirsnį.

    (123)  Apibrėžčių žr. MTTV ir naujovių diegimo gairių 2.2 skirsnio i ir j dalis.

    (124)  Klasifikuojant veiklos rūšis, galima remtis ELPA priežiūros institucijos patirtimi arba konkrečiomis apibrėžtimis, pateiktomis OSLO vadove „Technologinių naujovių duomenų rinkimo ir aiškinimo gairės“, 3 leidimas (Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija, 2005 m.).

    (125)  Išsamesnės informacijos žr. MTTV ir naujovių diegimo gairių 5.1.4 skirsnį. Atkreipkite dėmesį, kad organizacinių naujovių diegimo srityje sąnaudos priemonėms ir įrangai apima tik sąnaudas IRT priemonėms ir įrangai.

    (126)  Didžiausias pagalbos intensyvumas – 15 % tinkamų finansuoti išlaidų didžiosioms įmonėms; 25 % tinkamų finansuoti išlaidų vidutinėms įmonėms; 35 % tinkamų finansuoti išlaidų mažosioms įmonėms.

    (127)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 5.6 skirsnį.

    (128)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 5.7 skirsnį.

    (129)  Žr. apibrėžtį MTTV ir naujovių diegimo gairių 2.2 skyriaus k punkte.

    (130)  Didžiausias pagalbos intensyvumas – 50 % tinkamų finansuoti išlaidų, ne daugiau kaip 3 metams vienai įmonei ir kviestiniam asmeniui.

    (131)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 5.8 skirsnį.

    (132)  Didžiausias pagalbos intensyvumas – 15 % tinkamų finansuoti išlaidų.

    (133)  Pagalbos mažosioms įmonėms intensyvumas gali būti padidintas ne daugiau kaip 20 procentinių punktų, o pagalbos vidutinėms įmonėms intensyvumas – ne daugiau kaip 10 procentinių punktų.

    (134)  Bet kuriuo atveju laikotarpis negali būti ilgesnis nei 10 metų.

    (135)  Pagalbos intensyvumas pirmaisiais metais gali būti 100 % tinkamų finansuoti išlaidų, tačiau iki penktųjų metų pabaigos pagalba pagal tiesinį modelį turi sumažėti iki nulio.

    (136)  Didžiausias pagalbos intensyvumas – 50 % tinkamų finansuoti išlaidų.

    (137)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 6 skyrių.

    (138)  Jeigu siūloma suteikti pagalbą MTTV ir naujovių diegimo projektui, negalima atmesti galimybės, kad galimas gavėjas jau yra atlikęs pagrįstumo analizes, kurių jis neįtraukia į paraišką gauti valstybės pagalbą.

    (139)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 7.1 skirsnį.

    (140)  Jeigu taikoma, nurodykite atsakant į šį klausimą naudotą valiutų keitimo kursą.

    (141)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 7 skyrių.

    (142)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 7.3.1 skirsnį.

    (143)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 7.3.2 skirsnį.

    (144)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 7.3.3 skirsnį.

    (145)  Šiuo atveju atkreipkite dėmesį, kad valstybės pagalbos, skirtos MTTV ir naujovių diegimo projektams arba veiklai, vykdomai remtinuose regionuose, atveju ELPA priežiūros institucija atsižvelgs į nepalankias sąlygas, susiklosčiusias dėl periferiškumo ir kitų regioninių ypatumų, kurie turi neigiamos įtakos mokslinių tyrimų projekto rizikos lygiui.

    (146)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 7.3.4 skirsnį.

    (147)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 7.4 skirsnį.

    (148)  Poveikis konkurencijai vykstant naujovių diegimo procesui bus svarbus, jei jis daro numatomą poveikį konkurencijos ateities produktų rinkoje rezultatams. Išsamesnės informacijos žr. MTTV ir naujovių diegimo gairių 7.4 skirsnį (3 pastraipą).

    (149)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 8 skyrių.

    (150)  Atkreipkite dėmesį, kad pagalba MTTV ir naujovių diegimui nesumuojama su de minimis pagalba, skiriama toms pačioms tinkamoms finansuoti išlaidoms, siekiant išvengti didžiausio pagalbos intensyvumo, nustatyto MTTV ir naujovių diegimo gairėse.

    (151)  Plg. MTTV ir naujovių diegimo gairių 9.1 skyrių.

    (152)  Šis sprendimas atitinka 2004 m. balandžio 21 d. Komisijos reglamentą (EB) Nr. 794/2004, įgyvendinantį Tarybos reglamentą (EB) Nr. 659/1999, nustatantį išsamias EB sutarties 93 straipsnio taikymo taisykles (OL L 140, 2004 4 30, p. 1).

    (153)  Dėl grupėms taikomų konkrečių ataskaitų teikimo reikalavimų žr. MTTV ir naujovių diegimo gairių 9.1.1 skirsnį (4 pastraipą).“

    (154)  2008 m. liepos 16 d. ELPA priežiūros institucijos sprendimas Nr. 500/08/COL dėl valstybės Pagalbos aplinkos apsaugai gairių [dar nepaskelbtas OL].

    Galima rasti adresu http://www.eftasurv.int/fieldsofwork/fieldstateaid/guidelines/.

    (155)  Atkreipkite dėmesį, kad 4, 7 ir 8 skirsnių pildyti nereikia atleidimo nuo aplinkos apsaugos mokesčių, kuriems taikomas Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 4 skyrius, arba jų sumažinimo atveju.

    (156)  Plg. Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 3.1.1 skirsnį.

    (157)  Atkreipkite dėmesį, pagalba negali būti teikiama, jei atlikus patobulinimus bendrovės pasiektų jau priimtuose, tačiau dar neįsigaliojusiuose Bendrijos standartuose nustatytą aplinkos apsaugos lygmenį.

    (158)  Didžiausias pagalbos intensyvumas – 50 % tinkamų finansuoti investicinių išlaidų.

    (159)  Išsami informacija apie reikalaujamą tikrai konkurencingą konkursą pateikta Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 77 punkte.

    (160)  Pagalbos intensyvumas vidutinėms įmonėms gali būti padidintas 10 procentinių punktų, o mažosioms įmonėms – 20 procentinių punktų.

    (161)  Plg. išsamią informaciją, pateiktą Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 78 punkte.

    (162)  Pagalbos intensyvumas gali būti padidintas 10 procentinių punktų.

    (163)  Išsami informacija pateikta Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 80–84 punktuose.

    (164)  Tinkamos priešingos padėties išlaidos yra techniniu požiūriu panašių investicijų, kuriomis užtikrinama žemesnio lygio aplinkos apsauga (atitinkanti privalomus Bendrijos standartus, jei jie yra) ir kurios veikiausiai būtų atliekamos neteikiant pagalbos, išlaidos. Žr. Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 81 punkto b papunktį.

    (165)  Atkreipkite dėmesį, kad ši sąlyga netaikoma, jei šis nematerialusis turtas techniniu požiūriu yra pasenęs.

    (166)  Atkreipkite dėmesį, kad investicinės išlaidos, reikalingos Bendrijos standartuose reikalaujamai apsaugai užtikrinti, nėra tinkamos finansuoti.

    (167)  Plg. Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 3.1.2 skirsnį.

    (168)  Plg. Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 3.1.3 skirsnį.

    (169)  Didžiausias pagalbos intensyvumas yra 25 %, jei investicijos atliekamos ir baigiamos likus daugiau nei trejiems metams iki privalomos standarto perkėlimo arba įsigaliojimo dienos, ir neturi viršyti 20 %, jei investicijos atliekamos ir baigiamos likus nuo vienerių iki trejų metų iki privalomos standarto perkėlimo arba įsigaliojimo dienos.

    (170)  Didžiausias pagalbos intensyvumas yra 20 %, jei investicijos atliekamos ir baigiamos likus daugiau nei trejiems metams iki privalomos standarto perkėlimo arba įsigaliojimo dienos, ir neturi viršyti 15 %, jei investicijos atliekamos ir baigiamos likus nuo vienerių iki trejų metų iki privalomos standarto perkėlimo arba įsigaliojimo dienos.

    (171)  Didžiausias pagalbos intensyvumas yra 15 %, jei investicijos atliekamos ir baigiamos likus daugiau nei trejiems metams iki privalomos standarto perkėlimo arba įsigaliojimo dienos, ir neturi viršyti 10 %, jei investicijos atliekamos ir baigiamos likus nuo vienerių iki trejų metų iki privalomos standarto perkėlimo arba įsigaliojimo dienos.

    (172)  Tinkama priešingoji padėtis yra techniniu požiūriu panašių investicijų, kuriomis užtikrinamas žemesnis aplinkos apsaugos lygis ir kurios, tikėtina, būtų atliekamos neteikiant pagalbos, išlaidos. Žr. Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 81 punkto b papunktį.

    (173)  Atkreipkite dėmesį, kad ši sąlyga netaikoma, jei šis nematerialusis turtas techniniu požiūriu yra pasenęs.

    (174)  Plg. Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 3.1.4 skirsnį.

    (175)  Didžiausias pagalbos intensyvumas gali būti 50 % tyrimų išlaidų.

    (176)  Jei tyrimas atliekamas MVĮ vardu, pagalbos intensyvumą galima padidinti 10 procentinių punktų vidutinėms įmonėms ir 20 procentinių punktų mažosioms įmonėms.

    (177)  Plg. Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 3.1.5 skirsnį.

    (178)  Didžiausias pagalbos intensyvumas – 60 % tinkamų finansuoti investicinių išlaidų.

    (179)  Pagalbos intensyvumas vidutinėms įmonėms gali būti padidintas 10 procentinių punktų, o mažosioms įmonėms – 20 procentinių punktų.

    (180)  Išsami informacija apie reikalaujamą tikrai konkurencingą konkursą pateikta Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 97 punkte.

    (181)  Išsami informacija pateikta Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 98 punkte.

    (182)  Tinkama priešingoji padėtis yra techniniu požiūriu panašių investicijų, kuriomis užtikrinamas žemesnis aplinkos apsaugos lygis ir kurios, tikėtina, būtų atliekamos neteikiant pagalbos, išlaidos. Žr. Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 81 punkto b papunktį.

    (183)  Atkreipkite dėmesį, kad, jei tai didelės įmonės, šis laikotarpis gali būti sumažintas iki pirmųjų trejų šių investicijų naudojimo metų, jei gali būti įrodyta, kad šių investicijų nuvertėjimo laikas yra ne daugiau nei treji metai.

    (184)  Atkreipkite dėmesį, kad investicinės išlaidos, reikalingos Bendrijos standartuose reikalaujamai apsaugai užtikrinti, nėra tinkamos finansuoti.

    (185)  Atkreipkite dėmesį, kad ši sąlyga netaikoma, jei šis nematerialusis turtas techniniu požiūriu yra pasenęs.

    (186)  Žr. Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 81 punkto b papunktį.

    (187)  Atkreipkite dėmesį, kad bet kokia svarstomos įmonės naujai jėgainei teikiama investicinė pagalba turi būti atimama iš gamybos sąnaudų.

    (188)  Atkreipkite dėmesį, kad pagalbos trukmė – ne daugiau kaip 5 metai.

    (189)  Pagalbos intensyvumas pirmaisiais metais negali būti didesnis kaip 100 % papildomų išlaidų, tačiau iki penktųjų metų pabaigos pagal tiesinį modelį jis turi sumažėti iki nulio.

    (190)  Didžiausias pagalbos intensyvumas – 50 % papildomų sąnaudų.

    (191)  Plg. Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 3.1.6 skirsnį.

    (192)  Žr. Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 70 punkto 5–9 papunkčius.

    (193)  Atkreipkite dėmesį, kad biokuro gamybai skirta investicinė pagalba ir (arba) pagalba veiklai leidžiama tik gaminant tausų biokurą.

    (194)  Didžiausias pagalbos intensyvumas – 60 % tinkamų finansuoti investicinių išlaidų.

    (195)  Pagalbos intensyvumas vidutinėms įmonėms gali būti padidintas 10 procentinių punktų, o mažosioms įmonėms – 20 procentinių punktų.

    (196)  Išsami informacija apie reikalaujamą tikrai konkurencingą konkursą pateikta Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 104 punkte.

    (197)  Išsami informacija pateikta Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 105–106 punktuose.

    (198)  Tinkama priešingoji padėtis yra techniniu požiūriu panašių investicijų, kuriomis užtikrinamas žemesnis aplinkos apsaugos lygis ir kurios, tikėtina, būtų atliekamos neteikiant pagalbos, išlaidos. Žr. Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 81 punkto b papunktį.

    (199)  Atkreipkite dėmesį, kad ši sąlyga netaikoma, jei šis nematerialusis turtas techniniu požiūriu yra pasenęs.

    (200)  Išsami informacija apie 1-ą variantą pateikta Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 109 punkte, apie 2-ą variantą – tų gairių 110 punkte, o apie 3-ą variantą – tų gairių 111 punkte.

    (201)  Jei tai pagalbos schema, šią informaciją galima pateikti (teorinių) skaičiavimų pavidalu (pageidautina, kad būtų nurodytos sumos grynąja dabartine verte). Gamybos sąnaudos turėtų būti išskaidytos bent pagal kiekvieną atsinaujinančiojo energijos šaltinio rūšį. Jei išlaidų struktūra labai nevienoda, taip pat gali būti naudinga specifinė informacija apie įvairių jėgainių pajėgumus ir įvairias gamybos įrenginių rūšis (pavyzdžiui, apie sausumos ir (arba) jūrų vėjo energiją).

    (202)  Atkreipkite dėmesį, kad vėliau pagalba energijos gamybai jėgainėje negali būti teikiama. Tačiau pagalba taip pat gali būti taikoma įprastinei kapitalo grąžai.

    (203)  Nusidėvėjimas turėtų būti išskaidytas bent pagal kiekvieną atsinaujinančio energijos šaltinio rūšį (pageidautina, kad būtų nurodytos sumos grynąja dabartine verte). Taip pat gali būti naudinga specifinė informacija apie įvairių jėgainių pajėgumus ir sausumos ir (arba) jūrų vėjo energiją.

    (204)  Atkreipkite dėmesį, kad ELPA priežiūros institucija gali leisti taikyti šią pranešamą priemonę 10 metų laikotarpiu.

    (205)  ELPA valstybės gali teikti pagalbą veiklai remiantis Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 100 punkte pateikiamomis nuostatomis.

    (206)  Atkreipkite dėmesį, kad pagalbos trukmė – ne daugiau kaip 5 metai.

    (207)  Jei tai pagalbos schema, šią informaciją galima pateikti (teorinių) skaičiavimų pavidalu (pageidautina, kad būtų nurodytos sumos grynąja dabartine verte). Gamybos sąnaudos turėtų būti išskaidytos bent pagal kiekvieną atsinaujinančiojo energijos šaltinio rūšį. Taip pat gali būti naudinga specifinė informacija apie įvairių jėgainių pajėgumus ir sausumos bei (arba) jūrų vėjo energiją.

    (208)  Pagalbos intensyvumas negali būti didesnis kaip 100 % papildomų išlaidų pirmaisiais metais, tačiau iki penktųjų metų pabaigos pagal tiesinį modelį jis turi sumažėti iki nulio.

    (209)  Didžiausias pagalbos intensyvumas – 50 % papildomų sąnaudų.

    (210)  Plg. Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 3.1.7 skirsnį.

    (211)  OL L 32, 2007 2 6, p. 183, įtrauktas į EEE susitarimo IV priedo 24 punktą.

    (212)  Didžiausias pagalbos intensyvumas – 60 % tinkamų finansuoti investicinių išlaidų.

    (213)  Pagalbos intensyvumas vidutinėms įmonėms gali būti padidintas 10 procentinių punktų, o mažosioms įmonėms – 20 procentinių punktų.

    (214)  Išsami informacija apie reikalaujamą tikrai konkurencingą konkursą pateikta Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 116 punkte.

    (215)  Išsami informacija pateikta Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 117–118 punktuose.

    (216)  Tinkama priešingoji padėtis yra techniniu požiūriu panašių investicijų, kuriomis užtikrinamas žemesnis aplinkos apsaugos lygis ir kurios, tikėtina, būtų atliekamos neteikiant pagalbos, išlaidos. Žr. Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 81 punkto b papunktį.

    (217)  Atkreipkite dėmesį, kad ši sąlyga netaikoma, jei šis nematerialusis turtas techniniu požiūriu yra pasenęs.

    (218)  OL L 32, 2007 2 6, p. 183, įtrauktas į EEE susitarimo IV priedo 24 punktą.

    (219)  Priimant sprendimą dėl pagalbos būtinumo, bus atsižvelgta į išlaidas ir pajamas, susijusias su elektros energijos arba šilumos gamyba bei pardavimu.

    (220)  Į gamybos sąnaudas gali būti įtraukta įprastinė jėgainės kapitalo grąžos norma, tačiau bet kokios šios įmonės pajamos iš šilumos gamybos turi būti atimamos iš gamybos sąnaudų.

    (221)  Jei tai pagalbos schemos, informaciją galima pateikti (teorinių) skaičiavimų pavyzdžio pavidalu.

    (222)  Atkreipkite dėmesį, kad vėliau pagalba energijos gamybai jėgainėje negali būti teikiama. Tačiau pagalba taip pat gali būti taikoma įprastinei kapitalo grąžai.

    (223)  Atkreipkite dėmesį, kad ELPA priežiūros institucija gali leisti taikyti šią pranešamą priemonę 10 metų laikotarpiu.

    (224)  Atkreipkite dėmesį, kad pagalbos trukmė – ne daugiau kaip 5 metai.

    (225)  Pagalbos intensyvumas negali būti didesnis kaip 100 % papildomų išlaidų pirmaisiais metais, tačiau iki penktųjų metų pabaigos pagal tiesinį modelį jis turi sumažėti iki nulio.

    (226)  Didžiausias pagalbos intensyvumas – 50 % papildomų sąnaudų.

    (227)  Plg. Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 3.1.8 skirsnį.

    (228)  Didžiausias pagalbos intensyvumas – 50 % tinkamų finansuoti išlaidų. Jei pagalba skirta tik centrinio šilumos tiekimo įrenginių gamybos veiklai, veiksmingu energijos naudojimu pagrįsto centrinio šilumos tiekimo įrenginiams, naudojantiems atsinaujinančiuosius energijos šaltinius, arba bendrai šilumos ir elektros energijos gamybai skiriamos pagalbos intensyvumas – 60 % tinkamų finansuoti išlaidų.

    (229)  Pagalbos intensyvumas vidutinėms įmonėms gali būti padidintas 10 procentinių punktų, o mažosioms įmonėms – 20 procentinių punktų.

    (230)  Išsami informacija apie reikalaujamą tikrai konkurencingą konkursą pateikta Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 123 punkte.

    (231)  Išsami informacija pateikta Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 124–125 punktuose.

    (232)  Tinkama priešingoji padėtis yra techniniu požiūriu panašių investicijų, kuriomis užtikrinamas žemesnis aplinkos apsaugos lygis ir kurios, tikėtina, būtų atliekamos neteikiant pagalbos, išlaidos. Žr. Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 81 punkto b papunktį.

    (233)  Atkreipkite dėmesį, kad ši sąlyga netaikoma, jei šis nematerialusis turtas techniniu požiūriu yra pasenęs.

    (234)  Plg. Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 3.1.9 skirsnį.

    (235)  Klasifikacija pateikta Komisijos komunikate dėl Bendrijos atliekų tvarkymo strategijos peržiūros (COM (96) 399 galutinis, 1996 7 30). Išsami informacija pateikta Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 53 išnašoje.

    (236)  Apibrėžtis pateikta Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 54 išnašoje.

    (237)  Didžiausias pagalbos intensyvumas – 50 % tinkamų finansuoti investicinių išlaidų.

    (238)  Pagalbos intensyvumas vidutinėms įmonėms gali būti padidintas 10 procentinių punktų, o mažosioms įmonėms – 20 procentinių punktų.

    (239)  Išsami informacija pateikta Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 130–131 punktuose.

    (240)  Tinkama priešingoji padėtis yra techniniu požiūriu panašių investicijų, kuriomis užtikrinamas žemesnis aplinkos apsaugos lygis ir kurios, tikėtina, būtų atliekamos neteikiant pagalbos, išlaidos. Žr. Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 81 punkto b papunktį.

    (241)  Atkreipkite dėmesį, kad ši sąlyga netaikoma, jei šis nematerialusis turtas techniniu požiūriu yra pasenęs.

    (242)  Plg. Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 3.1.10 skirsnį.

    (243)  Susijusią žalą aplinkai sudaro žala dirvožemio arba paviršinio ar gruntinio vandens kokybei.

    (244)  Šiuo atveju „teršėjas“ yra pagal kiekvienoje valstybėje narėje taikytinus teisės aktus atsakingas asmuo, nedarant poveikio galimybei šioje srityje priimti Bendrijos taisykles.

    (245)  Pagalba gali sudaryti iki 100 % tinkamų finansuoti išlaidų.

    (246)  Visos įmonės patirtos jos teritorijos atkūrimo išlaidos, nepaisant to, ar šias išlaidas galima įtraukti į balanse nurodomą ilgalaikį turtą, yra tinkamos finansuoti investicijos, jeigu tai susiję su užterštų teritorijų atkūrimu.

    (247)  Plg. Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 3.1.11 skirsnį.

    (248)  OL L 206, 1992 7 22, p. 7. Direktyva su paskutiniais pakeitimais, padarytais Direktyva 2006/106/EB (OL L 363, 2006 12 20, p. 368).

    (249)  Tarybos direktyva 96/82/EB dėl didelių, su pavojingomis medžiagomis susijusių avarijų pavojaus kontrolės, OL L 10, 1997 1 14, p. 13 (įtraukta į EEE susitarimą jungtinio komiteto sprendimu Nr. 97/97 (OL L 193, 1998 7 9, p. 53 ir EEE priedas Nr. 27, 1998 7 9, p. 81), įsigaliojo 1997 12 1), iš dalies pakeista 2003 m. gruodžio 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2003/105/EB (įtraukta į EEE susitarimą jungtinio komiteto sprendimu Nr. 113/2004 (OL L 376, 2004 12 23, p. 51 ir EEE priedas Nr. 65, 2004 12 23, p. 34), įsigaliojo 2004 7 10).

    (250)  Didžiausias pagalbos intensyvumas – 50 % tinkamų finansuoti investicinių išlaidų.

    (251)  Pagalbos intensyvumas vidutinėms įmonėms gali būti padidintas 10 procentinių punktų, o mažosioms įmonėms – 20 procentinių punktų.

    (252)  Plg. Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 3.1.12 skirsnį.

    (253)  Atkreipkite dėmesį, kad šie kriterijai netaikomi 2012 m. gruodžio 31 d. besibaigiančiam leidimų schemos laikotarpiui, remiantis 2003 m. spalio 13 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2003/87/EB, nustatančia šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos leidimų sistemą Bendrijoje ir iš dalies keičiančia Tarybos direktyvą 96/61/EB (OL L 275, 2003 10 25, p. 32), įtraukta į EEE susitarimą jungtinio komiteto sprendimu Nr. 146/2007 (OL L 100, 2008 4 10, p. 92 ir EEE priedas Nr. 19, 2008 4 10, p. 90).

    (254)  Šis tyrimas gali būti atliktas remiantis, be kita ko, susijusio sektoriaus produkto kainos elastingumo vertinimu. Toks vertinimas bus atliekamas atitinkamoje geografinėje rinkoje. Gali būti vertinama prarasta pardavimo apimtis, taip pat prarastos pardavimo apimties poveikis bendrovės pelningumui.

    (255)  Plg. Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 3.2 skirsnį.

    (256)  Žr. Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 143 punktą.

    (257)  Tinkamai atsižvelgiant į naudą, susijusią su investicijomis neteikiant pagalbos, įskaitant prekybos leidimų, kuriuos susijusi įmonė gali gauti atlikusi aplinkai palankias investicijas, vertę.

    (258)  ELPA priežiūros institucija taip pat grupę projektų gali laikyti vienu projektu.

    (259)  Atkreipkite dėmesį, kad projektai šiais aspektais turi būti konkrečiai ir aiškiai apibrėžti.

    (260)  Atkreipkite dėmesį, kad bendra Europos svarba turi būti įrodyta praktiniu požiūriu, pavyzdžiui, turi būti įrodyta, kad projektas sudaro sąlygas didelei pažangai siekiant konkrečių Bendrijos aplinkos apsaugos tikslų.

    (261)  Pavyzdžiui, projektas yra labai svarbus Europos Sąjungos arba EEE aplinkos apsaugos strategijos požiūriu.

    (262)  Nepakanka to, kad projektą įgyvendina skirtingose EEE valstybėse veikiančios įmonės.

    (263)  Tai turi būti plačios apimties projektas, darantis didelį poveikį aplinkai.

    (264)  ELPA priežiūros institucija palankiau vertins pranešamus projektus, jei prie jų įgyvendinimo daug prisidės patys pagalbos gavėjai.

    (265)  Atkreipkite dėmesį, kad ELPA priežiūros institucija palankiau vertins pranešamus projektus, jei juos įgyvendinant dalyvaus įmonės iš daugelio EEE valstybių narių.

    (266)  Atkreipkite dėmesį, kad ELPA priežiūros institucija gali leisti teikti didesnę nei Pagalbos aplinkos apsaugai gairėse nustatytą pagalbą.

    (267)  Kai kurie tokius Bendrijos standartus sukuriantys teisės aktai negali būti įtraukti į EEE susitarimą. Be to, mokesčių derinimą reglamentuojantys Bendrijos teisės aktai nepatenka į EEE susitarimo taikymo sritį. Vis dėlto, siekdama užtikrinti vienodą valstybės pagalbos nuostatų taikymą ir vienodas konkurencijos sąlygas visoje Europos ekonominėje erdvėje Institucija, vertindama pagalbos aplinkos apsaugai suderinamumą su EEE susitarimo veikimu, paprastai taikys tuos pačius Bendrijos gairėse numatytus atskaitos taškus, kartu atsižvelgdama į konkrečią ELPA valstybių teisinę padėtį. Institucija pabrėžia, kad toks rėmimasis Bendrijos teisės aktais nereiškia, kad ELPA valstybės privalo laikytis Bendrijos teisės aktų, kai tokie aktai nebuvo įgyvendinti EEE susitarimu. Jais Institucija vadovaujasi tik vertindama pagalbos priemonės suderinamumą su EEE susitarimo veikimu, remiantis Susitarimo 61 straipsnio 3 dalimi. (Žr. Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 10 pastraipą).

    (268)  Bendrijos mažiausias mokesčių lygis – mažiausias Bendrijos teisės aktuose numatytas apmokestinimo lygis. Energetikos produktams ir elektros energijai Bendrijos minimalus apmokestinimo lygis yra 2003 m. spalio 27 d. Tarybos direktyvoje 2003/96/EB, pakeičiančioje Bendrijos energetikos produktų ir elektros energijos mokesčių struktūrą, I priede nustatytas minimalus apmokestinimo lygmuo (OL L 283, 2003 10 31, p. 51). Direktyva su paskutiniais pakeitimais, padarytais Direktyva 2004/75/EB (OL L 157, 2004 4 30, p. 100).

    (269)  Kalbant apie energijos produktus ir elektros energiją, laikoma, kad daug energijos naudojanti įmonė, kaip apibrėžta Direktyvos 2003/96/EB 17 straipsnio 1 dalies a punkte, atitinka šį kriterijų, jeigu ta nuostata galioja.

    (270)  Šiuo atžvilgiu ELPA valstybės gali pateikti, be kita ko, susijusio sektoriaus produkto kainos elastingumo vertinimą atitinkamoje geografinėje rinkoje, taip pat tam tikro sektoriaus arba tam tikros rūšies bendrovių prarastos pardavimo apimties ir (arba) sumažėjusio pelno vertinimą.

    (271)  Tai reiškia tokį patį poveikį, koks būtų taikant schemą, nustatančią kriterijus, kuriais užtikrinama, kad kiekvienas pagalbos gavėjas mokėtų dalį nacionalinio mokesčio, kuris iš esmės atitinka kiekvieno pagalbos gavėjo aplinkos apsaugos veiksmingumą, palyginti su veiksmingumu, susijusiu su geriausia EEE taikoma technologija; žr. gairių 159 punkto a papunktį.

    (272)  Nebent mažesnis lygis būtų pateisinamas atsižvelgiant į nedidelį konkurencijos iškraipymą; žr. gairių 159 punkto b papunktį.

    (273)  Plg. Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 5.1 skirsnį.

    (274)  Atkreipkite dėmesį, kad pagalba šilumos gamybai, pagrįstai bendra šilumos ir elektros energijos gamyba, bus vertinama atsižvelgiant į pranešimą apie elektros energiją.

    (275)  Išsami informacija pateikta Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 161 punkte.

    (276)  Atkreipkite dėmesį, kad nepatirtoms išorės išlaidoms apskaičiuoti turi būti taikomas tarptautiniu mastu pripažintas ir ELPA priežiūros institucijos patvirtintas skaičiavimo metodas. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad bet kuriuo atveju gamintojams teikiamos pagalbos dydis, viršijantis pagal pagalbos veiklai atsinaujinantiesiems energijos šaltiniams I variantą (plg. Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 109 punktą) teikiamos pagalbos dydį, įmonių turi būti iš naujo investuojamas į atsinaujinančiuosius energijos šaltinius pagal 3.1.6.1 skirsnį.

    (277)  Plg. Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 5.2 skirsnį.

    (278)  Išsami informacija apie išsamų vertinimą ir teigiamų bei neigiamų veiksnių derinimą pateikta 1.3, 5.2.1 (166–174 punktai) ir 5.2.2 (175–188 punktai) skirsniuose.

    (279)  Plg. Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 5.2.1.1 skirsnį.

    (280)  Plg. Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 5.2.1.2 skirsnį.

    (281)  Plg. Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 5.2.1.3 skirsnį.

    (282)  Pavyzdžiui, naujos investicijos, palankesnis aplinkai gamybos procesas ir (arba) palankesnis aplinkai naujas gaminys.

    (283)  Apie įvairias pranašumų rūšis žr. Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 5.2.1.3 skirsnį (172 punktas).

    (284)  Plg. Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 5.2.1.4 skirsnį.

    (285)  Pavyzdžiui, informaciją, kaip užtikrinamas nediskriminavimas, skaidrumas ir viešumas.

    (286)  Išsami informacija apie neigiamą pagalbos priemonės poveikį pateikta 5.2.2 skirsnyje.

    (287)  Išsami informacija pateikta Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 69 išnašoje.

    (288)  Išsami informacija pateikta Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 177 punkte.

    (289)  Išsami informacija pateikta Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 178–179 punktuose.

    (290)  Išsami informacija pateikta Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 5.2.2.2 skirsnyje.

    (291)  Išsami informacija pateikta Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 5.2.2.2 skirsnyje.

    (292)  Išsami informacija pateikta Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 5.2.2.3 skirsnyje.

    (293)  Išsami informacija pateikta Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 5.2.2.4 skirsnyje.

    (294)  Plg. Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 6 skirsnį.

    (295)  Pagalba aplinkos apsaugai negali būti sumuojama su de minimis pagalba, teikiama dėl tų pačių tinkamų finansuoti išlaidų, jei dėl tokio kaupimo pagalbos intensyvumas viršytų Pagalbos aplinkos apsaugai gairėse nustatytą pagalbos intensyvumą.

    (296)  Plg. Pagalbos aplinkos apsaugai gairių 7.1, 7.2 ir 7.3 skirsnius.

    (297)  Šis sprendimas atitinka 2004 m. balandžio 21 d. Komisijos reglamentą (EB) Nr. 794/2004, įgyvendinantį Tarybos reglamentą (EB) Nr. 659/1999, nustatantį išsamias EB sutarties 93 straipsnio taikymo taisykles, (OL L 140, 2004 4 30, p. 1).“

    (298)  2006 m. spalio 25 d. ELPA priežiūros institucijos sprendimas Nr. 313/06/COL dėl valstybės pagalbos rizikos kapitalo investicijoms į mažąsias ir vidutines įmones skatinti gairių (OL C 126, 2007 6 7, p. 19 ir EEE priedas Nr. 27, 2007 6 7, p. 1). Toliau – RKG. Galima rasti adresu: http://www.eftasurv.int/fieldsofwork/fieldstateaid/guidelines/

    (299)  Išsamesnės informacijos galima rasti RKG 3.2 skirsnyje.

    (300)  „Rizikos kapitalo“ ir „rizikos kapitalo priemonių“ sąvokos apibrėžtos RKG 2.2 skirsnio k ir l punktuose.

    (301)  Plg. RKG 2.1 skirsnį.

    (302)  Idem.

    (303)  Plg. RKG 4.2 skirsnį.

    (304)  Sąvoka apibrėžiama RKG 2.2 skirsnio i punkte.

    (305)  Išsamesnės informacijos ir apribojimus galima rasti RKG 4.3.1 skirsnyje.

    (306)  Sąvoka apibrėžiama RKG 2.2 skirsnio q punkte.

    (307)  Išsamesnės informacijos galima rasti RKG 4.3.2 skirsnyje. „Parengiamojo etapo kapitalo“, „veiklos pradžios kapitalo“ ir „plėtros kapitalo“ sąvokos apibrėžiamos RKG 2.2 skirsnio e, f ir h punktuose.

    (308)  Išsamesnės informacijos ir sąlygas galima rasti RKG 4.3.3 skirsnyje.

    (309)  Sąvoka apibrėžiama RKG 2.2 skirsnio a punkte.

    (310)  Sąvoka apibrėžiama RKG 2.2 skirsnio c punkte.

    (311)  „Skolos“ sąvoka apibrėžiama RKG 2.2 skirsnio d punkte.

    (312)  Išsamesnės informacijos apie investuotojus ir finansavimą galima rasti RKG 2.2 skirsnio b punkte ir 3.2 skirsnio antrojoje pastraipoje.

    (313)  Išsamesnės informacijos ir sąlygas galima rasti RKG 4.3.4 skirsnyje.

    (314)  Išsamesnės informacijos ir sąlygas galima rasti RKG 4.3.5 skirsnyje.

    (315)  Sąvoka apibrėžiama RKG 2.2 skirsnio t punkte.

    (316)  Sąvoka apibrėžiama RKG 2.2 skirsnio p punkte.

    (317)  Išsamesnės informacijos ir sąlygas galima rasti RKG 4.3.6 skirsnyje.

    (318)  Išsamesnės informacijos ir sąlygas galima rasti RKG 4.3.7 skirsnyje.

    (319)  Plg. RKG 5.1 skirsnį.

    (320)  Išsamesnės informacijos apie išsamų vertinimą ir pusiausvyros tyrimą galima rasti RKG 5.1–5.3 ir 1.3 skirsniuose.

    (321)  Plg. RKG 5.2.1 skirsnį.

    (322)  Plg. RKG 5.2.2 skirsnį.

    (323)  Plg. RKG 5.2.3 skirsnį.

    (324)  Sąvoka apibrėžiama RKG 2.2 skirsnio s punkte.

    (325)  Plg. RKG 5.2.4 skirsnį.

    (326)  Plg. RKG 5.3.1 skirsnį.

    (327)  Plg. RKG 5.3.2 skirsnį.

    (328)  Plg. RKG 6 skirsnį.

    (329)  Informacijos apie de minimis pagalbos kaupimą galima rasti de minimis bendrosios išimties reglamento (2006 m. gruodžio 15 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 1998/2006 dėl Sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo de minimis pagalbai, OL L 379, 2006 12 28, p. 5), įtraukto į EEE susitarimo XV priedą jungtinio komiteto sprendimu Nr. 29/2007 (paskelbto OL L 209, 2007 8 9, p. 52 ir EEE priede Nr. 38, 2007 8 9, p. 34), įsigaliojusio 2007 m. balandžio 28 d., 2 straipsnio 5 dalyje.

    (330)  1996 m. gegužės 15 d. ELPA priežiūros institucijos sprendimas Nr. 59/96/COL dėl valstybės pagalbos moksliniams tyrimams ir taikomajai veiklai gairių (OL L 245, 1996 9 26, p. 20 ir EEE priedas Nr. 43, 1996 9 26, p. 1).

    (331)  Plg. RKG 7.1 skirsnį“

    (332)  2004 m. balandžio 21 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 794/2004, įgyvendinantis Tarybos reglamentą (EB) Nr. 659/1999, nustatantį išsamias EB sutarties 93 straipsnio taikymo taisykles (OL L 140, 2004 4 20, p. 1).

    (333)  Jeigu apie pagalbos schemą ELPA priežiūros institucijai buvo pranešta kelis kartus, prašom pateikti duomenis apie ELPA priežiūros institucijos patvirtintą paskutinį išsamų pranešimą.“


    Top