EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2019/191/04

Kvietimas teikti paraiškas – EACEA/12/2019 – Programa „Erasmus+“, 3 pagrindinis veiksmas „Politikos reformų rėmimas“ – „Europos jaunimas kartu“

OL C 191, 2019 6 6, p. 138–142 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

6.6.2019   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 191/138


KVIETIMAS TEIKTI PARAIŠKAS – EACEA/12/2019

Programa „Erasmus+“, 3 pagrindinis veiksmas „Politikos reformų rėmimas“

„Europos jaunimas kartu“

(2019/C 191/04)

1.   ĮŽANGA. BENDROJI INFORMACIJA (1)

Daug jaunų žmonių aktyviai dalyvauja ES judumo veikloje: jie prisijungia prie Europos organizacijų arba įsitraukia į mažiau struktūrizuotus neformalius mainus su jaunimu iš kitų Europos šalių ir teigiamai vertina ir remia Europos integracijos procesą (2). Todėl jie gali būti labai svarbūs Europos projekto ambasadoriai, padėti stiprinti ryšius visame žemyne (tarp Rytų ir Vakarų, Šiaurės ir Pietų Europos šalių) ir paskatinti kitus geriau suvokti Europą ir puoselėti savo europinę tapatybę.

Įgyvendinant jaunimui skirtus programos „Erasmus+“ aspektus, šiuo metu skatinami įvairūs judumo būdai, įskaitant jaunimo mainus arba jaunų darbuotojų judumą, ir remiamos jaunimo organizacijos. Patirties analizė atskleidžia vaisingą ir aktyvų įvairių šalių organizacijų ir jaunimo bendradarbiavimą. Į programą „Erasmus+“ pavyksta pritraukti ir įtraukti jaunimą. Norinčių dalyvauti yra daug, tačiau šiuo metu gali būti remiamas tik 1 iš 3 judumo projektų („Jaunimo mainai“, „Jaunų darbuotojų judumas“) ir 1 iš 5 partnerystės iniciatyvų („Tarptautinės jaunimo iniciatyvos“).

Kaip nurodė Komisijos Pirmininkas J.-C. Junckeris (3), „… Europa turi būti lygybės Sąjunga ir lygiųjų Sąjunga. Jos narių – didelių ar mažų, Rytų ar Vakarų, Šiaurės ar Pietų – lygybės“. Siekiant šio tikslo, jaunimo vaidmuo yra labai reikšmingas. Dažnai tradicinės dalyvavimo formos, kaip antai balsavimas ar dalyvavimas politinių partijų veikloje, jiems mažiau būdingos nei vyresniems žmonėms, bet dauguma jų domisi politika ir jaučiasi ES piliečiais labiau nei vyresni žmonės.

Prieš pateikiant Komisijos pasiūlymą dėl naujos 2018 m. lapkričio mėn. patvirtintos ES jaunimo strategijos (4), pagal kurią ateinančius metus bus vykdoma ES jaunimo politikos veikla ir bus remiamasi jaunimo pasiūlytais Europos jaunimo tikslais, buvo vykdomi įvairūs parengiamieji veiksmai ir konsultacijos su jaunais žmonėmis, įskaitant „Eurobarometro“ apklausą.

Šios konsultacijos parodė, kad dauguma apklaustų jaunuolių prašo ES teikti pirmenybę tokiems dalykams kaip švietimas ir įgūdžiai bei aplinkos apsauga.

2.   TIKSLAI

Iniciatyvos „Europos jaunimas kartu“ veiksmai turėtų būti grindžiami patirtimi, įgyta įgyvendinant projektą „Naujasis Europos naratyvas“ (5), Europos jaunimo tikslais (6), „Eurobarometro“ išvadomis apie jaunimo prioritetus (7) ir kitomis jaunimo politikos ir programos iniciatyvomis, įskaitant pagal šį veiksmą 2018 m. atrinktus projektus, kuriais siekiama skatinti jaunimo dalyvavimą Europos pilietiniame gyvenime, taip pat tarpvalstybinius mainus ir judumo veiklą.

2.1.   Bendrieji tikslai

Iniciatyvos „Europos jaunimas kartu“ projektais siekiama kurti regioninę partnerystę skatinančius tinklus; jie turi būti įgyvendinami glaudžiai bendradarbiaujant su jaunimu visoje iš visos Europos (programos „Erasmus+“ šalių). Tinklai padės organizuoti mainus, skatinti mokymą (pavyzdžiui, jaunų lyderių) ir suteiks galimybę patiems jaunuoliams rengti bendrus projektus.

Įgyvendinant iniciatyvą „Europos jaunimas kartu“ bus remiamos bent penkių jaunimo organizacijų iš penkių skirtingų reikalavimus atitinkančių programos „Erasmus+“ šalių vykdomos iniciatyvos, skirtos dalytis idėjomis apie ES, skatinti aktyvesnį piliečių dalyvavimą ir padėti stiprinti Europos pilietiškumą. Iniciatyva bus siekiama suburti jaunimą iš visos Europos – Rytų, Vakarų, Šiaurės ir Pietų.

Teminiai prioritetai yra aktyvus pilietiškumas, tinklų kūrimas, Europos vertybės ir Europos pilietiškumas, demokratinis dalyvavimas, demokratinis atsparumas ir socialinė įtrauktis, susijusi su jaunimu.

2.2.   Konkretūs tikslai

Šia iniciatyva siekiama konkrečiai padėti:

skatinti ir plėtoti sistemingesnį įvairių jaunimo organizacijų bendradarbiavimą, siekiant kurti arba stiprinti partnerystes,

jaunimo organizacijoms, dalyvaujančioms iniciatyvose, kuriomis siekiama skatinti jaunimą dalyvauti demokratiniame procese ir visuomenės gyvenime organizuojant mokymus; taip pat atskleisti, kas sieja Europos jaunimą, skatinti diskusijas ir debatus apie jų ryšį su ES, jos vertybėmis ir demokratiniais pagrindais,

įtraukti pažeidžiamą, taip pat socialiai ir ekonomiškai nepalankioje padėtyje esantį jaunimą, taip siekiant skatinti nepakankamai atstovaujamų jaunimo grupių narių dalyvavimą politikoje, jaunimo organizacijų ir kitų pilietinės visuomenės organizacijų veikloje.

Iniciatyva yra skirta jaunimo nevyriausybinėms organizacijoms, viešosioms organizacijoms ir neformalioms jaunimo grupėms (ypač toms, kurios veikia vietos lygmeniu), norinčioms siūlyti projektus, kuriuos įgyvendinant dalyvautų bent penki partneriai, galintys įtraukti jaunimą į partnerystės projektus, kurie būtų įgyvendinami skirtingose programos „Erasmus+“ šalyse ir regionuose.

Didelio masto jaunimo judumo veikla turėtų būti vienas svarbiausių iniciatyvos „Europos jaunimas kartu“ projektų. Toks judumas turėtų suteikti tarpvalstybinių mainų ir neformaliojo mokymosi arba savišvietos galimybių jaunimui iš visos Europos (Rytų, Vakarų, Šiaurės ir Pietų) ir padėti siekti šio kvietimo tikslų. Ši judumo veikla turi būti labai aiškiai pagrįsta atsižvelgiant į kvietimo tikslus.

Visa pirmiau nurodyta veikla turėtų padėti pasiekti kuo daugiau jaunimo, kad būtų išgirstos kuo įvairesnės nuomonės, taip pat pasiekti tiek jaunimo organizacijoms priklausantį, tiek joms nepriklausantį jaunimą ir mažiau galimybių turintį jaunimą, tam tikslui naudojantis įvairiais kanalais.

3.   TINKAMUMO KRITERIJAI

Toliau nurodytus kriterijus atitinkančios paraiškos bus nagrinėjamos išsamiai.

Reikalavimus atitinka tik tos paraiškos, kurias pateikia juridiniai asmenys, įsteigti programoje dalyvaujančiose šalyse (8).

3.1.   Reikalavimus atitinkantys pareiškėjai

Dalyvauti gali:

ne pelno organizacijos, asociacijos ir nevyriausybinės organizacijos, įskaitant Europos jaunimo nevyriausybines organizacijas,

socialinės įmonės,

regionų arba nacionalinio lygmens viešosios organizacijos,

regionų asociacijos,

Europos teritorinio bendradarbiavimo grupės,

pelno siekiantys subjektai, aktyviai dalyvaujantys Įmonių socialinės atsakomybės forumo veikloje.

Dalyvaujanti organizacija turi būti įsteigta vienoje iš programos „Erasmus+“ šalių.

Pagal šį kvietimą reikalaujama, kad partnerystė apimtų bent 5 partnerius iš 5 skirtingų dalyvavimo programoje „Erasmus+“ reikalavimus atitinkančių šalių. Organizacijos pareiškėjos turi įrodyti, kad geba užtikrinti geografinę pusiausvyrą ir parinkti partnerius iš skirtingų programos „Erasmus+“ šalių regionų. Tai reiškia partnerių pasiskirstymą tarp Rytų, Vakarų, Šiaurės ir Pietų šalių, atitinkančių dalyvavimo programoje „Erasmus+“ reikalavimus.

3.2.   Reikalavimus atitinkančios šalys

ES valstybės narės: Airija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Ispanija, Italija, Jungtinė Karalystė, Kipras, Kroatija, Latvija, Lenkija, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vengrija, Vokietija,

Europos laisvosios prekybos asociacijos (ELPA) šalys, kurios priklauso Europos ekonominei erdvei (EEE): Islandija, Lichtenšteinas, Norvegija,

šalys kandidatės, kurioms parengta pasirengimo narystei strategija, pagal šių šalių dalyvavimo ES programose bendrąsias sąlygas, nustatytas pagrindų susitarimuose, sudarytuose su šiomis šalimis dėl jų dalyvavimo ES programose: Šiaurės Makedonija, Serbijos Respublika (9) ir Turkija.

3.3.   Reikalavimus atitinkanti veikla

Europos Sąjungos finansavimo pagal šį kvietimą forma – dotacija veiksmams, siekiant iš dalies padengti tam tikrą veiklą vykdančių atrinktų įstaigų išlaidas. Ši veikla turi būti tiesiogiai susijusi su bendraisiais ir konkrečiais kvietimo tikslais ir turi būti išsamiai apibūdinta projekto aprašyme, apimančiame visą dotacijos, dėl kurios kreipiamasi, laikotarpį.

Reikalavimus atitinka tokia veikla:

judumo veikla, įskaitant didelio masto jaunimo mainus, įskaitant, be kita ko, tinklaveiką, neformaliojo arba savaiminio mokymo galimybes ir jaunimo vykdomų projektų rengimą,

veikla, kuria jaunimui sudaromos palankesnės sąlygos įsitraukti į jauniems žmonėms svarbią ES politikos veiklą ir joje dalyvauti,

patirties ir gerosios patirties praktikos mainai; tinklaveika ir partnerystė su kitomis jaunimo organizacijomis; dalyvavimas susitikimuose ir seminaruose kartu su kitais suinteresuotaisiais subjektais ir (arba) politikos formuotojais, be kita ko, siekiant didinti politikos poveikį tikslinėms grupėms, sektoriams ir (arba) sistemoms,

Europos nevyriausybinių organizacijų, pilietinės visuomenės organizacijų ir (arba) ES masto tinklų vystymo iniciatyvos ir renginiai,

informuotumo didinimo, informavimo, sklaidos ir populiarinimo veikla (seminarai, praktiniai seminarai, kampanijos, susitikimai, viešos diskusijos, konsultacijos ir t. t.), susijusi su ES politikos prioritetais jaunimo reikalų srityje.

Veikla turi būti tarpvalstybinė ir gali būti vykdoma Europos, nacionaliniu, regionų ar vietos lygmeniu.

Turėtų būti taikomas universalus principas, kad dalyvaujančios organizacijos turėtų įgyvendinti strategijas, skirtas vietos lygmeniu įtraukti jaunus žmones iš įvairios aplinkos, siekiant užtikrinti, kad būtų pasiekiama vis daugiau jaunimo vietos lygmeniu.

Projekto trukmė turi būti 9–24 mėnesiai. Trukmė negali būti pailginta.

4.   PROJEKTŲ REZULTATAI IR TRUKMĖ

Siekiant atskleisti projektų, kuriems suteikiamos dotacijos, numatomą indėlį į bendrą ES jaunimo politikos darbotvarkę, reikėtų:

remtis 2019–2027 m. ES jaunimo strategijos tikslais, konkrečiau – atskleisti, kaip tie projektai padeda įgyvendinti strategijoje numatytus prioritetus su rubrika „Įtraukti. Susieti. Suteikti galių“,

remtis projekto „Naujasis Europos naratyvas“ rezultatais, Europos jaunimo tikslais ir kitų diskusijų projektų bei nuomonės tyrimų, susijusių su Europos ateitimi, rezultatais ir susieti juos su vietos, regionų, nacionalinio ir Europos lygmens politikos formavimu,

skatinti jaunimo dalyvavimą demokratiniame gyvenime, kaip antai aktyvų pilietiškumą ir ryšius su politikos formuotojais (galių suteikimas, nauji įgūdžiai, jaunimo dalyvavimas kuriant projektus ir t. t.),

padėti stiprinti vietos lygmeniu veikiančių jaunimo sektoriaus subjektų gebėjimą dirbti tarptautiniu lygmeniu, taip pat skatinti tarptautinį mokymąsi ir jaunimo bendradarbiavimą su politikos formuotojais,

skleisti esamą gerąją patirtį ir plėsti veiklą už įprastinio (-ų) tinklo (-ų) ribų,

efektyviai ir patraukliai pristatyti projektų rezultatus jaunuoliams, dalyvaujantiems jaunimo organizacijų veikloje, siekiant sudaryti sąlygas sistemingiems partnerystės ryšiams, taip pat jaunuoliams, kurie nėra susiję su jaunimo struktūromis, arba jaunuoliams iš nepalankios aplinkos.

Projekto trukmė turi būti 9–24 mėnesiai. Trukmė negali būti pailginta.

5.   PARAMOS SKYRIMO KRITERIJAI

Reikalavimus atitinkančios paraiškos bus vertinamos remiantis atmetimo, atrankos ir paramos skyrimo kriterijais. Atmetimo ir atrankos kriterijus galima rasti paraiškų teikimo gairėse adresu: https://eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus/funding_en.

Paraiškų finansavimui taikomi toliau nurodyti paramos skyrimo kriterijai.

Projekto aktualumas (30 %)

Projekto ir jo įgyvendinimo kokybė (20 %)

Partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimų kokybė (30 %)

Be kita ko, tai, kaip jaunuoliai įtraukiami visuose projekto įgyvendinimo etapuose ir kaip atsižvelgiama į Rytų–Vakarų ir Šiaurės–Pietų ašis.

Poveikis, sklaida ir tvarumas (20 %)

Tik paraiškos, kurių įvertinimas bus

bent 60 % bendro balo (t. y. bendro keturių paramos skyrimo kriterijų balo) ir

bent 50 % pagal kiekvieną kriterijų,

galės pretenduoti į ES finansavimą.

6.   BIUDŽETAS

Bendram projektų finansavimui pagal šį kvietimą iš viso skiriamas 5 000 000 EUR biudžetas.

ES finansinis indėlis – ne mažiau kaip 100 000 EUR ir ne daugiau kaip 500 000 EUR. Jis gali būti skirtas padengti ne daugiau kaip 80 % visų bendrai finansuojamų reikalavimus atitinkančių projekto išlaidų.

Agentūra pasilieka teisę paskirstyti ne visas turimas lėšas.

7.   PARAIŠKŲ TEIKIMO TVARKA IR TERMINAS

Paraiškos dokumentų rinkinys turi būti pateiktas internetu, naudojant tinkamą elektroninę formą, kuri turi būti tinkamai užpildyta ir pateikta kartu su visais reikiamais priedais bei patvirtinamaisiais dokumentais.

E. formą, parengtą anglų, prancūzų ir vokiečių kalbomis, galima rasti adresu:

http://eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus/funding_en

ir ją reikia tinkamai užpildyti viena iš oficialiųjų ES kalbų.

Tinkamai užpildyta e. forma turi būti pateikta internetu iki 2019 m. liepos 18 d. 12.00 val. (vidudienio Briuselio laiku); kartu turi būti pateikti atitinkami priedai (10).

Iki to paties termino įstaigai turi būti atsiųsti papildomi privalomi administraciniai priedai.

Pareiškėjai privalo įdėmiai perskaityti visą su kvietimu teikti paraiškas EACEA/12/2019 ir teikimo procedūra susijusią informaciją ir naudoti dokumentus, kurie yra dalis paraiškos rinkinio, kurį galima rasti adresu:

https://eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus/funding_en

8.   VISA KVIETIMO INFORMACIJA

Visą kvietimo EACEA/12/2019 informaciją, įskaitant paraiškos teikimo gaires, galima rasti interneto svetainėje

https://eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus/funding_en

E. paštas:

EACEA-YOUTH@ec.europa.eu


(1)  Žr. C(2018)774, 2018 2 15 (WPI 3.18): https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/sites/erasmusplus2/files/c-2018-774-en.pdf.

(2)  Žr. „Eurobarometro“ apklausą „Europos jaunimas“ Nr. 455 (2017 m. rugsėjo mėn.), paskelbtą 2018 m. sausio mėn.: http://ec.europa.eu/commfrontoffice/publicopinion/index.cfm/survey/getsurveydetail/instruments/flash/surveyky/2163.

(3)  http://europa.eu/rapid/press-release_SPEECH-17-3165_lt.htm.

(4)  2018 m. gruodžio mėn. paskelbta Tarybos rezoliucija 2018/C 4556/014: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/LT/TXT/PDF/?uri=CELEX:42018Y1218(01)&from=LT.

(5)  Žr. https://europa.eu/youth/have-your-say/new-narrative-for-europe_lt.

(6)  https://ec.europa.eu/youth/policy/youth-strategy_en

(7)  Greitoji „Eurobarometro“ apklausa Nr. 478, http://ec.europa.eu/commfrontoffice/publicopinion/index.cfm/survey/getsurveydetail/instruments/special/surveyky/2224.

(8)  http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/sites/erasmusplus2/files/files/resources/erasmus-plus-programme-guide_en.pdf

(9)  Biudžeto pakeitimai, kuriuos lėmė tai, kad Serbija tapo programos „Erasmus+“ šalimi, taikomi nuo 2019 m. sausio 1 d., jei priimtas Komisijos sprendimas patvirtinti Europos Sąjungos ir Serbijos Respublikos susitarimą dėl Serbijos Respublikos dalyvavimo Sąjungos švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programoje „Erasmus+“ (jo pakeitimą).

(10)  Bet kurie kiti administraciniai dokumentai, kuriuos pateikti reikalaujama Gairėse pareiškėjams, turi būti atsiųsti Švietimo, garso ir vaizdo bei kultūros vykdomajai įstaigai ne vėliau kaip iki 2019 m. liepos 18 d. (vidudienio Briuselio laiku) e. pašto adresu EACEA-YOUTH@ec.europa.eu.


Top