Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2015/415/08

    Kvietimas teikti paraiškas – EACEA/34/2015 pagal programą „Erasmus+“ – 3 pagrindinis veiksmas. Politinių reformų rėmimas. Novatoriškoms politikos priemonėms skirtos iniciatyvos – Europos politikos eksperimentinės priemonės švietimo, mokymo ir jaunimo srityse, vadovaujant aukšto lygio viešojo sektoriaus institucijoms

    OL C 415, 2015 12 15, p. 20–23 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    15.12.2015   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    C 415/20


    KVIETIMAS TEIKTI PARAIŠKAS – EACEA/34/2015

    pagal programą „Erasmus+“

    3 pagrindinis veiksmas. Politinių reformų rėmimas. Novatoriškoms politikos priemonėms skirtos iniciatyvos

    Europos politikos eksperimentinės priemonės švietimo, mokymo ir jaunimo srityse, vadovaujant aukšto lygio viešojo sektoriaus institucijoms

    (2015/C 415/08)

    1.   Aprašymas, tikslai ir prioritetinės temos

    Europos politikos eksperimentinės priemonės pagal programos „Erasmus+“ 3 pagrindinį veiksmą (Politinių reformų rėmimas) – novatoriškoms politikos priemonėms skirtos iniciatyvos  (1) – yra tarpvalstybinio bendradarbiavimo projektai, kuriais siekiama paremti Europos Sąjungos politikos darbotvarkių švietimo, mokymo ir jaunimo srityse, įskaitant tokias konkrečiuose sektoriuose įgyvendinamas darbotvarkes, kaip Bolonijos ir Kopenhagos procesai, įgyvendinimą.

    Bendras šio kvietimo teikti paraiškas tikslas – renkant ir vertinant novatoriškų politikos priemonių sisteminio poveikio įrodymus, skatinti didinti švietimo ir mokymo sistemų ir jaunimo politikos veiksmingumą ir efektyvumą. Pagal šį kvietimą reikalaujama, kad dalyvautų reikalavimus atitinkančių šalių aukšto lygmens viešojo sektoriaus institucijos ir būtų taikomi patikimi ir plačiai pripažįstami praktiniais bandymais (eksperimentais) pagrįsti vertinimo metodai.

    Konkretūs šio kvietimo tikslai yra:

    skatinti reikalavimus atitinkančių šalių aukščiausiojo institucinio lygmens viešojo sektoriaus institucijas užmegzti tarpvalstybinį bendradarbiavimą ir mokytis vienoms iš kitų, siekiant sistemiškai pagerinti padėtį ir skatinti novatoriškų priemonių diegimą švietimo, mokymo ir jaunimo srityse,

    skatinti aktyviau rinkti esminius duomenis ir juos analizuoti, siekiant užtikrinti sėkmingą novatoriškų priemonių įgyvendinimą,

    palengvinti novatoriškų priemonių perteikiamumą ir išplečiamumą.

    Pagal šį kvietimą prioritetinės temos yra:

    Švietimo ir mokymo sritis

    1.

    Pagrindinių žmogaus vertybių puoselėjimas per švietimą ir mokymą, skiriant dėmesį mokymosi aplinkos įvairovei.

    2.

    Užimtumo ir įgūdžių vertinimas. Savišvietos ir neformaliojo mokymosi rezultatų patvirtinimas švietimo ir mokslo srityje.

    3.

    Mokytojų mokymo ir švietimo stiprinimas, pasinaudojant naujų technologijų teikiamomis galimybėmis (mokyklinio ugdymo srityje).

    4.

    Aukštojo mokslo įstaigų skatinimas būti novatoriškesnėmis ir labiau orientuotis į verslą, įgyvendinant institucinius pokyčius (Aukštasis mokslas).

    5.

    Mokymosi darbo vietoje ir (arba) pameistrystės galimybių sudarymas profesinio rengimo ir mokymo (PRM) srityje dirbantiems mokytojams ir rengėjams.

    6.

    Pagrindinių spendimų įgyvendinimas, vertinant suaugusiųjų mokymosi politikos veiksmingumą.

    Jaunimo sritis

    7.

    Informavimas. Jaunimo marginalizacijos ir smurtinio radikalėjimo klausimui spręsti ir jų prevencijai užtikrinti skirtų pajėgumų plėtojimas.

    2.   Reikalavimus atitinkantys pareiškėjai

    Pagal šį kvietimą reikalavimus atitinkantys pareiškėjai yra:

    a)

    viešojo sektoriaus institucijos (ministerijos arba lygiavertės institucijos), kurios atitinkamoje valstybėje arba regione yra aukščiausiu lygiu atsakingos už švietimo, mokymo arba jaunimo reikalus (aukščiausias lygis atitinka 1 arba 2 NUTS kodus; tose šalyse, kuriose 1 arba 2 NUTS kodų nėra, taikomas aukščiausias esantis NUTS kodas (2)). Viešojo sektoriaus institucijos, kurios yra atsakingos už kitus sektorius (pavyzdžiui, užimtumo, finansų, socialinių reikalų, vidaus reikalų, teisingumo, sveikatos ir t. t.), išskyrus švietimo, mokymo ir jaunimo sektorius, gali teikti paraiškas, jei įrodo, kad turi reikiamą kompetenciją srityje, kurioje bus vykdoma eksperimentinė veikla. Viešojo sektoriaus institucijos gali paskirti sau atstovauti kitas viešojo arba privačiojo sektoriaus organizacijas, taip pat teisėtai įsteigtus viešojo sektoriaus institucijų tinklus arba asociacijas, jeigu šis įgaliojimas įforminamas raštu, remiantis aiškia nuoroda į teikiamą pasiūlymą;

    b)

    viešojo arba privačiojo sektoriaus organizacijos arba įstaigos, kurios vykdo veiklą švietimo, mokymo arba jaunimo srityse;

    c)

    viešojo arba privačiojo sektoriaus organizacijos arba įstaigos, kurios su švietimu, mokymu ir (arba) jaunimo klausimais susijusią veiklą vykdo kituose socialiniuose ir ekonominiuose sektoriuose (pavyzdžiui, viešojo sektoriaus institucijos, agentūros arba tarnybos, atsakingos už švietimą, mokymą, jaunimo reikalus, užimtumą, socialinius ir vidaus reikalus, teisingumą, kokybės užtikrinimą, pripažinimą ir (arba) patvirtinimą; profesinio orientavimo įstaigos, prekybos ir pramonės rūmai, verslo ir socialiniai partneriai, prekybos organizacijos, pilietinės visuomenės, kultūros ar sporto organizacijos, vertinimo ir mokslinių tyrimų įstaigos, žiniasklaidos ir t. t.).

    Reikalavimus atitinkančiais pasiūlymais laikomi tik tie pasiūlymai, kuriuos pateikė juridiniai asmenys, įsteigti vienoje iš šių reikalavimus atitinkančių šalių:

    28 Europos Sąjungos valstybėse narėse;

    ELPA ir EEE šalyse: Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje;

    ES šalyse kandidatėse: Turkijoje, buvusiojoje Jugoslavijos Respublikoje Makedonijoje.

    Mažiausias galimas partnerystės šalių skaičius

    Pagal šį kvietimą reikalaujama, kad partnerystę sudarytų 4 subjektai iš 3 reikalavimus atitinkančių šalių, t. y.:

    bent viena viešojo sektoriaus institucija (ministerija arba lygiavertė institucija) arba paskirta atstovauti įstaiga (kaip nustatyta 2 dalies a punkte) iš 3 skirtingų reikalavimus atitinkančių šalių, arba teisėtai įsteigtas viešojo sektoriaus institucijų, atstovaujančių bent trims skirtingoms reikalavimus atitinkančioms šalims, tinklas arba asociacija. Tinklas arba asociacija privalo turėti bent 3 atsakingų viešojo sektoriaus institucijų įgaliojimą (kaip nurodyta 2 dalies a punkte) jų vardu vykdyti veiklą, susijusią su konkrečiu projekto pasiūlymu.

    Partnerystėse turi dalyvauti bent po vieną atsakingą ES valstybės narės viešojo sektoriaus instituciją (kaip nurodyta 2 dalies a punkte);

    bent viena viešojo arba privačiojo sektoriaus įstaiga, kompetentinga atlikti priešingos padėties analizę ir politikos poveikio vertinimą („tyrėjas“). Tokia įstaiga yra atsakinga už metodinius aspektus ir praktinių bandymų protokolus. Partnerystėje gali dalyvauti daugiau nei viena tokia įstaiga, jei jų atliekamas darbas suderintas ir nuoseklus.

    Koordinuoti ir visų pareiškėjų vardu teikti projekto pasiūlymą gali tik vienas iš šių subjektų:

    viešojo sektoriaus institucija, kaip nurodyta 2 dalies a punkte;

    teisėtai įsteigtas viešojo sektoriaus institucijų tinklas arba asociacija, kaip nurodyta 2 dalies a punkte;

    viešojo arba privačiojo sektoriaus įstaiga, kurią viešojo sektoriaus institucija pagal 2 dalies a punktą paskyrė teikti paraišką. Paskirtoji įstaiga privalo turėti aiškų rašytinį 2 dalies a punkte aprašytą viešojo sektoriaus institucijos įgaliojimą jos vardu teikti ir koordinuoti projekto pasiūlymą.

    Pasiūlymus visų pareiškėjų vardu turi pateikti koordinuojančio subjekto teisinis atstovas. Fiziniai asmenys dotacijos paraiškų teikti negali. Tik tos organizacijos, kurios paskutinę išankstinių pasiūlymų teikimo dieną gali įrodyti, kad kaip juridiniai asmenys jos veikia ne trumpiau kaip 3 metus (3), yra tinkamos šio kvietimo tikslu atlikti koordinatoriaus funkciją.

    3.   Tinkamumo laikotarpis ir reikalavimus atitinkanti veikla

    Projektas turi būti pradėtas vykdyti nuo 2017 m. sausio 1 d. iki 2017 m. vasario 28 d.

    Projekto trukmė turi būti 24–36 mėnesiai. Vis dėlto, jei pasirašius susitarimą ir pradėjus vykdyti projektą paaiškėtų, kad dėl nuo jų valios nepriklausančių ir visiškai pateisinamų priežasčių paramos gavėjai per nustatytą laikotarpį negali baigti projekto, tinkamumo laikotarpis gali būti pratęstas. Šis laikotarpis gali būti pratęstas daugiausia 6 mėnesiams, jei pratęsimo paprašoma nesibaigus susitarime nustatytam terminui. Tokiu atveju maksimali projekto trukmė – 42 mėnesiai.

    Reikalavimus atitinkanti veikla turi būti suderinama su Pareiškėjo vadovo 1 priedu. Praktiniai bandymai turi būti atliekami bent trijose šalyse, kurių ministerijos (arba paskirtosios įstaigos) dalyvauja projekte.

    4.   Sutarties sudarymo kriterijai

    Pasiūlymai teikiami ir vertinami dviem etapais – I-asis etapas skirtas išankstiniams pasiūlymams, II-asis – galutiniams pasiūlymams įvertinti.

    Išankstiniai pasiūlymai bus vertinami pagal „Projekto aktualumo“ kriterijų (daugiausiai 20 balų). Reikalavimus atitinkantys pareiškėjai, kurių atitiktis „Projekto aktualumo“ kriterijui bus įvertinta ne mažiau kaip 12 balų, bus kviečiami pateikti galutinį pasiūlymą, kuriame turės būti nuodugniai ir išsamiai išplėtotas išankstiniame pasiūlyme pateiktas planas.

    Visi išankstinius pasiūlymus pateikę pareiškėjai bus informuoti apie išankstinės atrankos rezultatus ir gaus savo išankstinių pasiūlymų vertinimo suvestines.

    Galutiniai pasiūlymai bus vertinami pagal tinkamumo, atmetimo ir atrankos kriterijus bei tris kitus sutarties sudarymo kriterijus: projekto ir jo įgyvendinimo kokybės, partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimų kokybės ir poveikio, sklaidos ir tvarumo.

    Pasiūlymų finansavimui taikomi šie sutarties sudarymo kriterijai (žr. Pareiškėjo vadovo 14 dalį):

    1.

    projekto aktualumas (daugiausiai 20 balų);

    2.

    projekto ir jo įgyvendinimo kokybė (daugiausiai 30 balų);

    3.

    partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimų kokybė (daugiausiai 20 balų);

    4.

    poveikis, sklaida ir tvarumas (daugiausiai 30 balų).

    Apskaičiuojant galutinio pasiūlymo galutinį balą, bus atsižvelgiama į „Projekto aktualumo“ kriterijaus įvertinimą išankstinių pasiūlymų vertinimo etapu. Tik tie galutiniai pasiūlymai, kurie surinks ne mažiau kaip 60 balų. galutinio įvertinimo (kurį sudaro pirmuoju etapu surinktas sutarties sudarymo „Projekto aktualumo“ kriterijaus balas ir balai, kuriais antruoju etapu įvertinta atitiktis kitiems trims sutarties sudarymo kriterijams), bus svarstomi skiriant ES finansavimą.

    5.   Biudžetas

    Bendram projektų finansavimui pagal šį kvietimą iš viso skiriamas 14 000 000 EUR biudžetas. Jis dviem veiklos sritims paskirstomas taip:

    —   švietimas ir mokymas– 12 000 000 EUR;

    —   jaunimo reikalai– 2 000 000 EUR.

    ES finansinis įnašas negali viršyti 75 % visų reikalavimus atitinkančių išlaidų.

    Didžiausia dotacija vienam projektui – 2 000 000 EUR.

    Agentūra pasilieka teisę paskirstyti ne visas turimas lėšas.

    6.   Paraiškų teikimo procedūra ir terminai

    Prieš teikdami elektroninę paraišką pareiškėjai savo organizaciją turi įregistruoti Švietimo, garso ir vaizdo, kultūros, pilietybės ir savanoriškos veiklos dalyvių portale ir gauti dalyvio identifikacijos kodą (angl. Participant Identification Code, PIC). PIC reikia nurodyti paraiškos formoje.

    Dalyvių portalas – tai priemonė, kuria naudojamasi visai su organizacijomis susijusiai teisinei ir finansinei informacijai valdyti. Informacija apie tai, kaip įregistruoti organizaciją, portale pateikiama adresu: http://ec.europa.eu/education/participants/portal

    Pasiūlymų teikimas ir atranka bus vykdomi dviem etapais: išankstinių pasiūlymų etapu ir galutinių pasiūlymų etapu.

    Pareiškėjai privalo įdėmiai perskaityti visą su kvietimu teikti paraiškas ir teikimo procedūra susijusią informaciją ir naudoti dokumentus, kurie yra paraiškos dalis (paraiškos dokumentų rinkinys). Žr. https://eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus/funding/key-action-3-initiatives-for-policy-innovation-european-policy-experimentation-eacea-342015_en

    Paraiškos dokumentų rinkinys turi būti pateiktas internetu, naudojant tinkamą elektroninę formą, kuri turi būti tinkamai užpildyta ir pateikta kartu su visais reikiamais priedais bei patvirtinamaisiais dokumentais. Paraiškos formas galima rasti internete adresu: https://eacea.ec.europa.eu/PPMT/

    Paraiškų formos, kuriose pateikta ne visa reikalinga informacija ir kurios internetu pateiktos pasibaigus nustatytam terminui, nebus vertinamos.

    Dotacijos paraiška turi būti parengta viena iš oficialiųjų ES kalbų.

    Galutinė paraiškų pateikimo data:

    —   išankstinių pasiūlymų2016 m. balandžio 14 d., 12.00 val. Vidurio Europos laiku;

    —   galutinių pasiūlymų2016 m. spalio 13 d., 12.00 val. Vidurio Europos laiku.

    7.   Papildoma informacija

    Daugiau informacijos pateikiama Pareiškėjo vadove.

    Pareiškėjo vadovas ir paraiškos dokumentų rinkinys pateikiami svetainėje:

    https://eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus/funding/key-action-3-initiatives-for-policy-innovation-european-policy-experimentation-eacea-342015_en

    El. paštas: EACEA-Policy-Support@ec.europa.eu


    (1)  Šio kvietimo teisinį pagrindą sudaro Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas, kuriuo sukuriama Sąjungos švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programa „Erasmus+“, ypač jo 9 ir 15 straipsniai (Politinių reformų rėmimas).

    (2)  http://ec.europa.eu/eurostat/web/nuts/overview

    (3)  Juridinio asmens formoje „Pagrindinės registracijos data“: http://ec.europa.eu/budget/contracts_grants/info_contracts/legal_entities/legal_entities_en.cfm#lt


    Top