EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2012/152/05

Kvietimas teikti paraiškas Europos Sąjungos pagrindinių teisių agentūros (FRA) mokslinio komiteto nario vietai užimti – Nr.: CEI-SCIE-2012

OL C 152, 2012 5 30, p. 5–11 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

30.5.2012   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 152/5


Kvietimas teikti paraiškas Europos Sąjungos pagrindinių teisių agentūros (FRA) mokslinio komiteto nario vietai užimti

Nr.: CEI-SCIE-2012

2012/C 152/05

1.   AGENTŪRA

Europos Sąjungos pagrindinių teisių agentūra (FRA) yra Europos Sąjungos patariamasis organas, įsikūręs Vienoje (Austrija) (1).

Agentūros tikslas yra teikti pagalbą atitinkamoms Bendrijos ir jos valstybių narių institucijoms, organams, biurams ir agentūroms, joms įgyvendinant Bendrijos teisę, ir dalintis patirtimi pagrindinių teisių srityje, siekiant joms padėti visapusiškai gerbti pagrindines teises, kai jos pagal savo atitinkamą kompetenciją imasi priemonių ar nustato veiksmų kryptis (2).

Agentūros dėmesio akiratyje – pagrindinių teisių padėtis Europos Sąjungoje ir 27 jos valstybėse narėse. Dalyvauti Agentūros veikloje gali būti pakviestos šalys, su kuriomis pasirašytas stabilizacijos ir asociacijos susitarimas. Šiuo metu Agentūros veikloje pakviesta dalyvauti Kroatija.

Pagrindinių teisių agentūros organai:

 

Valdančioji taryba

 

Vykdomoji valdyba

 

Mokslinis komitetas

 

Direktorius

2.   MOKSLINIS KOMITETAS

Šiuo kvietimu kviečiami ekspertai, turintys vienos arba kelių pagrindinių teisių srities patirties ir žinių, teikti paraiškas Agentūros mokslinio komiteto nario vietai užimti.

Valdančioji taryba, vadovaudamasi 2007 m. vasario 15 d. Tarybos reglamento (EB) Nr. 168/2007, įsteigiančio Europos Sąjungos pagrindinių teisių agentūrą (toliau – Agentūra), 14 straipsnio 1 dalimi, skiria Mokslinį komitetą, kurį sudaro vienuolika nepriklausomų asmenų, turinčių aukštą kvalifikaciją pagrindinių teisių srityje.

Mokslinio komiteto vaidmuo:

Kaip nustatyta reglamento 14 straipsnio 5 dalyje, minėtasis Mokslinis komitetas garantuoja Agentūros darbo mokslinę kokybę.

Šiuo tikslu Agentūros direktorius pakviečia Mokslinį komitetą dalyvauti rengiant dokumentus, susijusius su Agentūrai pavestų užduočių vykdymu pagal 4 straipsnio 1 dalies a–f ir h punktus, būtent:

rinkti, registruoti ir platinti svarbią, objektyvią, patikimą ir palyginamą informaciją bei duomenis apie pagrindines teises, įskaitant ES valstybių narių, Sąjungos institucijų, organų, biurų ir agentūrų, mokslinių tyrimų centrų, nacionalinių organų, nevyriausybinių organizacijų, trečiųjų šalių ir tarptautinių organizacijų, visų pirma Europos Tarybos kompetentingų organų, jai perduotų tyrimų ir stebėsenos rezultatus,

bendradarbiaujant su Europos Komisija ir ES valstybėmis narėmis, kurti duomenų apie pagrindines teises palyginamumo, objektyvumo ir patikimumo gerinimo Europos lygmeniu metodus ir standartus,

vykdyti mokslinius tyrimus bei nuomonių tyrimus, parengiamuosius tyrimus ir galimybių studijas su pagrindinėmis teisėmis susijusiais klausimais,

rengti ir skelbti nuomones tam tikrais teminiais klausimais, susijusiais su pagrindinėmis teisėmis,

skelbti metinę ataskaitą, kurioje aptariami Agentūros veiklos sritims priklausantys pagrindinių teisių klausimai, taip pat akcentuojami geros praktikos pavyzdžiai,

skelbti temines ataskaitas, pagrįstas pačios Agentūros atlikta analize, moksliniais bei nuomonių tyrimais,

rengti ryšių strategiją ir skatinti dialogą su pilietine visuomene, kad padidintų visuomenės informuotumą apie pagrindines teises ir aktyviai skleistų informaciją apie Agentūros veiklą.

Mokslinio komiteto veikla:

Kitaip nei Valdančioji taryba, Mokslinis komitetas yra patariamasis organas, kuris nedalyvauja Agentūros administravime ir valdyme. Komitetas yra Agentūros mokslinių tyrimų procesuose dalyvaujantis darbo organas. Tai reiškia, kad jo nariai privalo skirti pakankamai laiko ir pastangų Agentūros veiklai; jų indėlis – tai pagrįsti argumentai apie Agentūros darbo kokybę, kuriuos gali būti reikalaujama išdėstyti raštu. Pagal dabartinius darbo metodus (3) atskiri komiteto nariai prižiūri vieną ar kelis tyrimo projektus kaip pranešėjai nuo pat projekto idėjos užgimimo iki galutinio rezultatų paskelbimo. Tačiau sprendimus dėl „mokslinės Agentūros darbo kokybės“ komiteto nariai priima kolektyviai. Komitetui vadovauja jo pirmininkas, kurį komitetas renka vienerių metų kadencijai (4). Komiteto pirmininkui padeda FRA einamuosius reikalus tvarkantis sekretoriatas.

Mokslinio komiteto sudėtis:

Kaip nustatyta reglamento 14 straipsnio 1 dalyje, Mokslinį komitetą sudaro vienuolika nepriklausomų asmenų, turinčių aukštą kvalifikaciją pagrindinių teisių srityje. Valdančioji taryba skiria narius taikydama skaidrią konkurso ir kandidatų atrankos tvarką, pasikonsultavusi su Europos Parlamento kompetentingu komitetu (5).

Valdančioji taryba užtikrina tolygų geografinį atstovavimą. Be to, ji siekia išlaikyti moterų ir vyrų dalyvavimo Moksliniame komitete pusiausvyrą. Ji taip pat atsižvelgia į mokslo sritis ir specializacijas, siekdama, kad jos apimtų visas sritis, kurios yra nustatytos Agentūros daugiametėje programoje.

Pagal reglamento 14 straipsnio 1 dalį Valdančiosios tarybos nariai negali būti Mokslinio komiteto nariais.

Mokslinio komiteto nariai turi būti vienos ar kelių sričių, susijusių su žmogaus teisėmis, ekspertai, tokių kaip:

socialiniai mokslai, įskaitant kandidatus, kurie turi mokslinių tyrimų metodikos ir kelių valstybių atliekamų lyginamųjų mokslinių tyrimų patirties,

teisė, įskaitant lyginamąją konstitucinę teisę, ES ir tarptautinę teisę,

politiniai mokslai,

statistika.

Mokslinio komiteto narių kadencija:

Mokslinio komiteto narių kadencija yra penkeri metai. Ji nepratęsiama. Mokslinio komiteto nariai yra nepriklausomi; jie privalo laikytis konfidencialumo taisyklių.

Jie gali būti pakeisti tik jų prašymu arba kai nuolat negali atlikti savo pareigų. Jei narys nebeatitinka nepriklausomumo kriterijų, jis nedelsdamas turi apie tai informuoti Komisiją ir Agentūros direktorių. Kitaip Valdančioji taryba trečdalio savo narių pasiūlymu gali paskelbti nepriklausomumo stoką ir atitinkamą asmenį atšaukti. Likusiam kadencijos laikui Valdančioji taryba paprastiems nariams taikoma tvarka paskiria naują narį. Jei likęs kadencijos laikas yra trumpesnis nei dveji metai, naujojo nario įgaliojimai gali būti pratęsti iki viso penkerių metų trukmės kadencijos laiko. Mokslinio komiteto narių sąrašą Agentūra skelbia ir atnaujina savo interneto svetainėje.

Mokslinio komiteto posėdžiai:

Kaip nustatyta reglamento 14 straipsnio 6 dalyje, Mokslinis komitetas į plenarinius posėdžius renkasi keturis kartus per metus. Posėdžių vieta – Agentūros buveinė Vienoje, išskyrus išimtinius atvejus. Komiteto nariai privalo dalyvauti šiuose posėdžiuose ir skirti jiems pakankamai laiko bei darbo, pavyzdžiui, rengti jiems pateiktos medžiagos apžvalgas ar pastabas, kurios pateikiamos raštu ir tinkamai pagrįstos.

Mokslinio komiteto nariai turi teisę gauti išlaidų, susijusių su jų dalyvavimu Mokslinio komiteto veikloje, kompensaciją (6).

3.   BŪTINOS KVALIFIKACIJOS IR PATIRTIS, VERTINIMO KRITERIJAI

A.   Tinkamumo kriterijai

Pareiškėjai Mokslinio komiteto nario vietai užimti privalo atitikti šiuos keturis kriterijus:

turėti mokslinį magistro ar daktaro laipsnį arba jam prilygstantį universitetinių studijų laipsnį atitinkamoje mokslinėje srityje,

po nurodyto laipsnio įgijimo būti sukaupę septynerių metų profesinę patirtį, susijusią su pagrindinėmis teisėmis, tokiose srityse kaip socialiniai mokslai, politiniai mokslai, teisė ir (arba) statistika,

būti vienos iš ES valstybių narių pilietis,

gerai mokėti vieną iš oficialiųjų ES kalbų ir patenkinamai mokėti dar kitą ES kalbą (7).

B.   Atrankos kriterijai

ESMINIAI KRITERIJAI:

Atrenkant Mokslinio komiteto narius, taikomi šie penki esminiai reikalavimai:

—   Mokslinė kompetencija: mokslinė kompetencija Agentūros įgaliojimų srityse, taip pat šių ir (arba) kitų su jomis glaudžiai susijusių sričių publikacijos.

—   Tarptautinės lyginamosios veiklos patirtis: plati tarptautinio darbo ir (arba) mokslinių tyrimų patirtis su Agentūros darbu glaudžiai susijusiose srityse.

—   Praktinis pagrindinių teisių išmanymas: plati teisės ir socialinių mokslų bei politinių priemonių ir (arba) pagrindinių teisių įgyvendinimo praktikos patirtis, pavyzdžiui, duomenų rinkimo ir analizavimo, dalykinio konsultavimo, teisinių vertinimų arba darbo tarptautinėje vyriausybinėje arba nevyriausybinėje organizacijoje patirtis.

—   Nuomonių ir (arba) rekomendacijų rengimas: patirtis rengiant su Agentūros interesų sritimi susijusias nacionalinio ar tarptautinio lygmens nuomones ar rekomendacijas, remiantis plataus masto tyrimų išvadomis.

—   Puikūs mokslinės anglų kalbos įgūdžiai: puikios rašytinės ir sakytinės anglų – Agentūros darbo kalbos – žinios.

PRIVALUMAI:

Šie trys kriterijai laikomi papildomais privalumais:

buvusios ar esamos profesoriaus pareigos mokymo įstaigoje,

daktaro laipsnis,

profesinė patirtis tarpdalykinėje (pageidautina tarptautinėje) srityje.

Atitikimas minėtiems pagrindiniams reikalavimams bus vertinamas, remiantis toliau nurodyta vertinimo skale, faktais ir įrodymais:

1)   Mokslinė kompetencija (0–30 balų)

atitinkamos mokslinės publikacijos – mažiausiai 10 aukštos kokybės publikacijų,

atitinkamos viešosios valdžios institucijoms pateiktos ekspertinio lygmens nuomonės, rekomendacijos ir išvados,

atitinkami mokslinių tyrimų projektai įvairiose ES valstybėse narėse,

atitinkama mokymo įvairiose ES valstybėse narėse, pirmininkavimo tarptautinėse konferencijose ir dalyvavimo tarptautinėse darbo grupėse ir tarpdalykiniuose projektuose patirtis.

2)   Tarptautinės lyginamosios veiklos patirtis (0–15 balų)

atitinkama duomenų rinkimo patirtis, įskaitant, pavyzdžiui, tarptautines apklausas,

atitinkama patirtis, teikiant nacionalinio ir tarptautinio lygmens politinius ir teisinius patarimus,

atitinkama politinių sistemų ir (ES) konstitucinės teisės lyginimo patirtis.

3)   Praktinis pagrindinių teisių išmanymas (0–15 balų)

atitinkama patirtis viešojo administravimo ar viešosios politikos srityje, pavyzdžiui, esamos ar buvusios vadovaujamosios pareigos,

atitinkama patirtis teismų veikloje, pavyzdžiui, esamos ir buvusios vadovaujamosios pareigos,

atitinkama patirtis nevyriausybinių organizacijų veikloje, pavyzdžiui, esamos ir buvusios vadovaujamosios pareigos,

atitinkama patirtis nacionalinių žmogaus teisių institucijų ar kitų nacionalinio lygmens žmogaus teisių organizacijų veikloje, pavyzdžiui, esamos ir buvusios vadovaujamosios pareigos,

atitinkama tarptautinio lygmens patirtis pagrindinių teisių srityje, pavyzdžiui, esamos ir buvusios vadovaujamosios pareigos.

4)   Nuomonių ir (arba) rekomendacijų (išvadų) rengimas (0–15 balų)

plati praktinio darbo rekomendacijų rengimo patirtis, remiantis moksliniais tyrimais,

plati glaustų su atitinkamos politikos vykdymu susijusių eksperto nuomonių teikimo viešojo administravimo įstaigoms ir NVO patirtis,

plati mokslinio redaktoriaus darbo patirtis,

informacijos apie pagrindines teises teikimo plačiajai visuomenei patirtis.

5)   Puikūs mokslinės anglų kalbos įgūdžiai (0–10 balų)

puikūs mokslinės rašytinės anglų kalbos įgūdžiai,

plati mokslinių tekstų anglų kalba rašymo ir redagavimo patirtis.

Privalumai bus vertinami pagal 0–5 balų skalę.

Atliekant atranką taip pat bus siekiama užtikrinti reikiamą tolygų geografinį ir lyčių atstovavimą.

4.   PARAIŠKŲ TEIKIMAS

Kandidatai paraiškas privalo pateikti elektroniniu būdu per Agentūros tinklavietę: http://www.fra.europa.eu

Priimamos tik internetu pateiktos paraiškos. Paraiška laikoma priimtina, jei joje yra:

motyvacinis laiškas (ne ilgesnis kaip vieno puslapio),

registracijos forma, kurią galima rasti šiam kvietimui teikti paraiškas skirtame Agentūros tinklavietės puslapyje,

mokslinių publikacijų knygose ir recenzuojamuose žurnaluose sąrašas ir penkių svarbiausių straipsnių santraukos (trys iš jų turi būti parašytos anglų kalba). Daugiau patvirtinamųjų dokumentų gali būti paprašyta vėlesniame atrankos etape.

Paaiškinimų dėl šio kvietimo teikti paraiškas ir paraiškų teikimo tvarkos galima teirautis adresu:

selection-scientific-committee@fra.europa.eu

5.   ATRANKOS TVARKA, PASKYRIMAS IR KADENCIJA

Pirminė atranka:

Agentūros direktorius parengia ir organizuoja Mokslinio komiteto narių pirminę atranką. Direktorius pirmininkauja pirminės atrankos komisijai, kurią sudaro Agentūros skyrių vadovai ir šiam tikslui Europos Tarybos paskirtas asmuo. Du FRA Valdančiosios tarybos nariai gali dalyvauti pirminės atrankos komisijos veikloje kaip stebėtojai.

Pirminės atrankos komisija tikrina kandidatų tinkamumą pagal tinkamumo reikalavimus. Jei kandidatas neatitinka nors vieno iš šių reikalavimų, jo kandidatūra atmetama ir jis tolesnėje atrankoje nebedalyvauja.

Po to pirminės atrankos komisija vertina kiekvieną tinkamą kandidatą pagal atrankos reikalavimus. Kiekvienam kandidatui parengiama „Individuali vertinimo forma“, kurioje įrašomas trumpas komentaras apie svarbiausius konkrečius atitinkamo kandidato privalumus arba trūkumus.

Pirminės atrankos rezultatus direktorius pateikia FRA Vykdomajai valdybai kartu su informacija apie kandidatus, kurie laikomi netinkamais.

Atranka:

Valdančioji taryta visus kandidatus vertina pagal nustatytus atrankos reikalavimus.

Vertindama kandidatus, Valdančioji taryba atsižvelgia į:

pirminės atrankos komisijos darbą,

svarbą užtikrinti, kad, atsižvelgiant į FRA misiją ir tikslus, Mokslinio komiteto nariai atstovautų svarbiausioms mokslinėms su pagrindinėmis teisėmis susijusioms sritims,

būtinybę užtikrinti tolygų geografinį ir lyčių atstovavimą.

Vykdomoji valdyba Valdančiajai tarybai pateikia tinkamiausių kandidatų sąrašą. Jame turėtų būti ne mažiau kaip vienuolika, bet ne daugiau kaip dvidešimt dvi kandidatų pavardės. Jame taip pat turi būti nurodyti kiekvieno kandidato privalumai ir išvada dėl jo tinkamumo būti Mokslinio komiteto nariu.

Vykdomosios valdybos pirmininkas atrankos rezultatus pateikia Valdančiajai tarybai kartu su informacija apie į minėtus sąrašus neįtrauktus kandidatus ir kandidatus, laikomus tinkamais.

Techninę ir logistinę paramą atrankos procesui teikia Agentūros tarnybos.

Paskyrimas:

Agentūros Valdančioji taryba, pasikonsultavusi su atsakinguoju Europos Parlamento komitetu, iš Vykdomosios valdybos pateikto sąrašo paskiria Mokslinio komiteto narius. Nepaskirti kandidatai įrašomi į rezervo sąrašą.

Vadovaujantis reglamento 14 straipsnio 2 dalimi, Mokslinio komiteto nariai skiriami penkeriems metams. Jų kadencija nepratęsiama.

Rezervo sąrašas galioja paskirtojo Mokslinio komiteto kadencijos metu. Jei atsiranda laisva nario vieta, Valdančioji taryba iš rezervo sąrašo skiria naują narį. Į laisvą vietą narys skiriamas visai Mokslinio komiteto kadencijai. Tačiau, vadovaudamasi reglamento 14 straipsnio 1 dalimi, Valdančioji taryba taiko tą pačią tvarką kaip ir skirdama Mokslinio komiteto narius iš pat pradžių, įskaitant konsultacijas su Europos Parlamento LIBE komitetu. LIBE komitetas gali nuspręsti kandidatų pavardes ir jų gyvenimo aprašymus skelbti viešai.

6.   ĮSIPAREIGOJIMŲ, INTERESŲ IR KONFIDENCIALUMO PAREIŠKIMAI

Mokslinio komiteto nariai skiriami individualiai. Jie įsipareigoja veikti nepriklausomai nuo bet kokios pašalinės įtakos. Todėl reikalaujama, kad jie pateiktų įsipareigojimų ir interesų pareiškimus (8).

Taip pat reikalaujama konfidencialumo pareiškimo, kuriame nurodomas įsipareigojimas laikytis konfidencialumo taisyklių, dirbant su informacija, kuri Agentūros yra pažymėta žyma RESTREINT (riboto naudojimo) arba CONFIDENTIEL (konfidenciali) (9).

7.   LYGIOS GALIMYBĖS

FRA kviečia visus asmenis, atitinkančius tinkamumo kriterijus ir norinčius tapti FRA mokslinio komiteto nariais, teikti paraiškas.

FRA laikosi lygių galimybių principų ir užtikrina, kad vykdydama atrankas ji netaikytų jokios diskriminacijos lyties, odos spalvos, rasės, etninės ar socialinės kilmės, genetinių ypatybių, kalbos, religijos ar tikėjimo, politinių ir kitokių įsitikinimų, priklausomybės nacionalinėms mažumoms, gimimo, negalios, amžiaus, lytinės orientacijos ar kitų ypatumų pagrindu.

8.   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA

Atminkite, kad paraiškų kandidatams FRA negrąžins. Iš kandidatų prašomus asmens duomenis FRA tvarkys, laikydamasi 2000 m. gruodžio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 45/2001 dėl asmenų apsaugos Bendrijos institucijoms ir įstaigoms tvarkant asmens duomenis ir laisvo tokių duomenų judėjimo. Tai visų pirma taikoma tokių duomenų slaptumui ir saugumui.

Asmens duomenys bus tvarkomi tik kandidatų atrankos tikslais. Klausimus dėl asmens duomenų tvarkymo galima siųsti adresu:

selection-scientific-committee@fra.europa.eu

9.   PARAIŠKŲ PATEIKIMO GALUTINIS TERMINAS

Paraiškas galima teikti iki 2012 m. liepos 4 d. 13 val. (vietos laiku, GMT +1).

Įsidėmėkite, kad artėjant paraiškų pateikimo termino pabaigai dėl didelio gaunamų paraiškų skaičiaus sistemai gali būti sunku apdoroti didelį duomenų kiekį. Todėl patariame paraiškas teikti kuo anksčiau.


(1)  Jos steigiamasis reglamentas, kurį priėmė Europos Sąjungos Taryba, paskelbtas OL L 53, 2007 2 22, p. 1.

(2)  2007 m. vasario 15 d. Tarybos reglamento (EB) Nr. 168/2007, įsteigiančio Europos Sąjungos pagrindinių teisių agentūrą, 2 straipsnis.

(3)  Dabartinio Mokslinio komiteto priimti darbo metodai, kuriuos numatoma taisyti ir keisti.

(4)  Europos Sąjungos pagrindinių teisių agentūros darbo tvarkos taisyklių 19 straipsnis.

(5)  Pilietinių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitetas (komitetas LIBE).

(6)  Europos Sąjungos pagrindinių teisių agentūros darbo tvarkos taisyklių 24 straipsnio 1 dalis ir 25 straipsnio 1–3 dalys ir 2010 m. balandžio 20 d. sprendimas Nr. 11FIN dėl „Valdančiosios tarybos, Vykdomosios valdybos, Mokslinio komiteto narių ir pakaitinių narių bei atrankos komiteto (komitetų) išorės narių ir ekspertų, kviečiamų į posėdžius, išlaidų kompensavimo taisyklių“.

(7)  

Pastaba: FRA ir visų Mokslinio komiteto posėdžių ir rengiamų dokumentų darbo kalba yra anglų. Į kitas ES kalbas FRA verčia tik galutines savo dokumentų versijas, todėl kandidatai turi turėti labai gerus anglų kalbos klausymo, skaitymo ir rašymo įgūdžius, nes dirbant komitete nėra galimybės naudotis vertimo raštu ir žodžiu paslaugomis.

(8)  Darbo tvarkos taisyklių 27 straipsnio 1–4 dalys ir I priedo 2 ir 3 priedėliai.

(9)  Darbo tvarkos taisyklių 26 straipsnio 1–3 dalys ir 1 priedo I priedėlis.


Top