Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2005/082/50

    Byla C-77/05 Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės 2005 m. vasario 17 d. pareikštas ieškinys Europos Sąjungos Tarybai

    OL C 82, 2005 4 2, p. 25–25 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)

    2.4.2005   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    C 82/25


    Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės 2005 m. vasario 17 d. pareikštas ieškinys Europos Sąjungos Tarybai

    (Byla C-77/05)

    (2005/C 82/50)

    Proceso kalba: anglų

    2005 m. vasario 17 d. Europos Bendrijų Teisingumo Teisme buvo pareikštas Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės, atstovaujamos Elizabeth O'Neill, nurodžiusios adresą dokumentams įteikti Liuksemburge, ieškinys Europos Sąjungos Tarybai.

    Ieškovė Teisingumo Teismo prašo:

    1)

    panaikinti 2004 m. spalio 26 d. Tarybos reglamentą Nr. 2007/2004, įsteigiantį Europos operatyvaus bendradarbiavimo prie Europos Sąjungos valstybių narių išorės sienų valdymo agentūrą (1);

    2)

    remiantis EB sutarties 233 straipsniu nustatyti, kad panaikinus reglamentą dėl sienų valdymo agentūros, šio reglamento nuostatos toliau galioja, išskyrus tas, kurios atima iš Jungtinės Karalystės teisę taikyti šį reglamentą, iki bus priimtas naujas teisės aktas;

    3)

    priteisti iš Europos Sąjungos Tarybos bylinėjimosi išlaidas.

    Teisiniai pagrindai ir pagrindiniai argumentai

    Jungtinei Karalystei nebuvo leista dalyvauti priimant 2004 m. spalio 26 d. Tarybos reglamentą (EB) Nr. 2007/204, įsteigiantį Europos operatyvaus bendradarbiavimo prie Europos Sąjungos valstybių narių išorės sienų valdymo agentūrą (reglamentas dėl sienų valdymo agentūros), nors pagal Protokolo dėl į Europos Sąjungos sistemą integruotos Šengeno acquis (Šengeno protokolas) 5 straipsnio 1 dalį ir Protokolo dėl Jungtinės Karalystės ir Airijos pozicijos 3 straipsnio 1 dalį Jungtinė Karalystė pranešė apie savo pageidavimą dalyvauti priimant šį reglamentą. Prašymas panaikinti reglamentą dėl sienų valdymo agentūros grindžiamas tuo, kad nesuteikiant teisės Jungtinei Karalystei dalyvauti jį priimant, buvo pažeisti esminiai procedūriniai reikalavimai ir/arba EB sutartis jos 230 straipsnio antros pastraipos prasme.

    Jungtinė Karalystė iš esmės tvirtina, kad Taryba, nesuteikdama jai teisės dalyvauti priimant reglamentą dėl sienų valdymo agentūros, rėmėsi neteisingu Šengeno protokolo 5 ir 4 straipsnių sąryšio aiškinimu. Konkrečiai Jungtinė Karalystė tvirtina:

    a)

    Tarybos aiškinimas, kad Šengeno protokolo 5 straipsnyje numatyta teisė dalyvauti taikoma tik priemonėms, kurios remiasi Šengeno acquis nuostatomis, kurias taikant Jungtinė Karalystė dalyvauja remiantis pagal 4 straipsnį priimtu Tarybos sprendimu, pažeidžia šių straipsnių sistemą ir formuluotę, pačią 5 straipsnio paskirtį ir prie Amsterdamo sutarties baigiamojo akto pridėtą Deklaraciją dėl 5 straipsnio.

    b)

    Tarybos Šengeno protokolo aiškinimas nėra būtinas Protokolo dėl Jungtinės Karalystės ir Airijos pozicijos 7 straipsnyje nustatytos taisyklės „nepažeidžia“ veikimui. Šis aiškinimas taip pat nebūtinas Šengeno acquis vientisumui užtikrinti. Kaip acquis apsaugos priemonė toks aiškinimas turėtų Jungtinei Karalystei turėtų pernelyg neproporcingą neigiamą poveikį.

    c)

    Atsižvelgiant į priemonių, kurios remiasi Šengeno acquis, plačią ir netikslią sampratą, kuria Taryba taiko savo praktikoje, Tarybos Šengeno protokolo 5 straipsnio mechanizmo aiškinimas pažeistų teisinio tikrumo bei pagrindinius glaudaus bendradarbiavimo principus.

    Nepatenkinus šio prašymo, Jungtinė Karalystė tvirtina, kad jeigu Tarybos Šengeno protokolo 4 ir 5 straipsnių sąryšio aiškinimas būtų teisingas, tuomet priemonės, kuri remiasi Šengeno acquis 5 straipsnio prasme, sąvoka būtinai būtų aiškinama siaurinamai, kaip neatskiriamai susijusi su acquis; tačiau reglamentas dėl sienų valdymo agentūros nėra tokia priemonė.


    (1)  OL L 349, p. 1.


    Top