EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2004/300/92

Byla T-389/04 Vokietijos Federacinės Respublikos 2004 m. rugsėjo 23 d. pareikštas ieškinys Europos Bendrijų Komisijai

OL C 300, 2004 12 4, p. 47–48 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)

4.12.2004   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 300/47


Vokietijos Federacinės Respublikos 2004 m. rugsėjo 23 d. pareikštas ieškinys Europos Bendrijų Komisijai

(Byla T-389/04)

(2004/C 300/92)

Proceso kalba: vokiečių

2004 m. rugsėjo 23 d. Europos Bendrijų Pirmosios instancijos teisme buvo pareikštas Vokietijos Federacinės Respublikos, atstovaujamos C.-D. Quassowski, padedamo advokatės G. Quardt, ieškinys Europos Bendrijų Komisijai.

Ieškovas Pirmosios instancijos teismo prašo:

panaikinti 2004 m. liepos 14 d. Komisijos sprendimą C(2004)2641 dėl pagalbos MobilCom restruktūrizavimui ta apimtimi, kuria Komisija įpareigojo Vokietiją užtikrinti, kad MobilCom ir visos jos koncerno bendrovės septyniems mėnesiams uždarytų savo elektronines parduotuves, tiesiogiai internetu sudarančias MobilCom mobiliojo ryšio paslaugų teikimo sutartis, kad elektroninių parduotuvių uždarymo laikotarpiu taip pat būtų nutrauktas tiesioginis MobilCom mobiliojo ryšio paslaugų teikimo sutarčių sudarymas internetu MobilCom Shops internetiniame puslapyje, kad MobilCom ir visos jos koncerno bendrovės nesiimtų kitų priemonių išvengti šių sąlygų ir kad klientas nebūtų perduotas partneriui tiesiogiai per automatizuotą susijusio internetinio puslapio nuorodą;

priteisti iš Europos Bendrijų Komisijos bylinėjimosi išlaidas.

Teisiniai pagrindai ir pagrindiniai argumentai

Pagrįsdamas ieškinį ieškovas tvirtina, kad ES sutarties 88 straipsnio 2 dalis neleidžia Komisijai įpareigoti valstybę narę imtis kitų priemonių sumažinti arba pašalinti valstybės teikiamos pagalbos konkurencijos iškraipymo padarinius, nei paskolos išieškojimas. Ginčijamo sprendimo 2 straipsnyje numatytos priemonės taip pat nelaikytinos pagalbos pertvarkymu arba sąlygomis ar reikalavimais, kuriuos apima Reglamento 659/1999 7 straipsnio 4 dalis. Todėl Komisija peržengė savo kompetencijos ribas ir pažeidė ES sutarties 10 straipsnį, nustatantį lojalaus valstybių narių ir ES institucijų bendradarbiavimo pareigą, nes Vokietija aiškiai nurodė, kad ji negali užtikrinti nustatytų sąlygų laikymosi.

Toliau ieškovas nurodo, kad Komisija padarė reikšmingą vertinimo klaidą, tikrindama, ar pagalba neprieštarauja bendrajai rinkai.


Top