EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C/2024/01640

Konkursas PE/AD/300/2024. Administratoriai, turintys Austrijos pilietybę (AD 6)

OL C, C/2024/1640, 4.3.2024, ELI: http://data.europa.eu/eli/C/2024/1640/oj (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

ELI: http://data.europa.eu/eli/C/2024/1640/oj

European flag

oficialusis leidinys
Europos Sąjungos

LT

Seriju C


C/2024/1640

2024 3 4

KONKURSAS PE/AD/300/2024

Administratoriai, turintys Austrijos pilietybę (AD 6)

(C/2024/1640)

Prieš teikdami paraiškas turite atidžiai perskaityti Kandidatams skirtą vadovą, pridedamą prie šio skelbimo apie konkursą. Vadovas, kuris yra neatskiriama skelbimo apie konkursą dalis, padės suprasti konkurso ir atrankos procedūrų taisykles ir registracijos tvarką.

TURINYS

A.

PAREIGŲ POBŪDIS IR DALYVAVIMO KONKURSE REIKALAVIMAI

B.

PROCEDŪRA

C.

PARAIŠKŲ TEIKIMAS

PRIEDAS.

EUROPOS PARLAMENTO RENGIAMUOSE VIEŠUOSE KONKURSUOSE (ATRANKOS PROCEDŪROSE) DALYVAUJANTIEMS KANDIDATAMS SKIRTAS VADOVAS

A.   PAREIGŲ POBŪDIS IR DALYVAVIMO KONKURSE REIKALAVIMAI

1.   Bendra informacija

Europos Parlamentas nusprendė surengti viešą konkursą (AD 6), siekdamas sudaryti tinkamų kandidatų sąrašą, iš kurio jis galėtų įdarbinti Austrijos Respublikos piliečius.

Parlamentas ieško Europos Parlamento generalinio sekretoriato administratorių. Tikslinis tinkamų kandidatų skaičius – 30.

Šis konkursas rengiamas vadovaujantis Europos Sąjungos pareigūnų tarnybos nuostatų (toliau – Tarnybos nuostatai) 29 straipsnio 1 dalimi ir 2022 m. lapkričio 21 d. Europos Parlamento biuro sprendimo dėl Europos Sąjungos pareigūnų tarnybos nuostatų 27 straipsnio bendrųjų įgyvendinimo nuostatų (toliau – Biuro sprendimas) (1).

Europos Sąjungos pareigūnų tarnybos nuostatų 27 straipsnyje nustatyta: „Įdarbinant siekiama užtikrinti, kad institucijoje dirbtų gabiausi, našiausi ir principingiausi pareigūnai, atrinkti iš kuo didesnės geografinės teritorijos Sąjungos valstybių narių piliečių. Pareigybės nerezervuojamos nė vienos valstybės narės piliečiams.“ Siekdamas garantuoti, kad ES viešoji tarnyba būtų pagrįsta turtinga kultūrų ir kalbų įvairove, Europos Parlamentas nuolat stengiasi įdarbinti darbuotojus išlaikydamas kuo didesnę geografinę pusiausvyrą. Parlamento pliuralistinis pobūdis yra svarbus institucijos įvaizdžio ir misijos elementas. Geografiniu požiūriu subalansuotas darbuotojų kolektyvas padeda Parlamentui visapusiškai pasinaudoti Europos Sąjungos įvairovės teikiamomis galimybėmis.

Vis dėlto Parlamento generaliniame sekretoriate esama didelio pareigūnų iš skirtingų valstybių narių skaičiaus disbalanso, kurio negalima pagrįsti objektyviais kriterijais. Siekdamos spręsti tokią disbalanso problemą, Europos personalo atrankos tarnyba (EPSO) ir kitos ES institucijos bei valstybių narių valdžios institucijos svarstė įvairias komunikacijos bei ryšių strategijas. Deja, šios iniciatyvos nedavė pageidaujamų rezultatų, visų pirma nepadėjo pritraukti daugiau kandidatų iš nepakankamai atstovaujamų valstybių narių.

Remiantis Tarnybos nuostatų 27 straipsniu, pagal Sąjungos piliečių lygybės principą, pastebėjus ilgalaikį ir didelį pareigūnų iš skirtingų valstybių narių skaičiaus disbalansą, kurio negalima pagrįsti objektyviais kriterijais, kiekvienai institucijai leidžiama imtis tinkamų veiksmų.

2022 m. lapkričio 21 d. Parlamento biurui priėmus Europos Sąjungos pareigūnų tarnybos nuostatų 27 straipsnio bendrąsias įgyvendinimo nuostatas, Parlamentui suteikiama galimybė priimti tinkamas priemones bet kokiam dideliam pareigūnų iš skirtingų valstybių narių skaičiaus disbalanso problemai spręsti. Remiantis šiomis nuostatomis, tuo atveju, jei Biuras nustato, kad esama didelio pareigūnų iš vienos ar kelių valstybių narių skaičiaus disbalanso, generalinis sekretorius gali surengti kandidatams iš tų nepakankamai atstovaujamų valstybių narių skirtus konkursus. Tuo tikslu tinkamų kandidatų iš tų valstybių narių sąrašas išplečiamas, kad Parlamentas galėtų įdarbinti darbuotojus užtikrindamas kuo didesnę geografinę pusiausvyrą.

Austrijos Respublika yra viena iš tų valstybių narių, kurių piliečiams yra mažiausiai atstovaujama tarp Parlamento Generalinio sekretoriato pareigūnų. Be to, iš Austrijos pilietybę turinčių pareigūnų kolektyvo pasiskirstymo pagal amžių matyti, kad per ateinančius keletą metų daug jų išeis į pensiją ir dėl to nepakankamo atstovavimo lygis dar labiau padidės.

Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad Parlamentas griežtai laikosi nuopelnais grindžiamo įdarbinimo principo. Pareigybės negali būti rezervuojamos nė vienos valstybės narės piliečiams, ir tinkamų kandidatų sąrašas, sudarytas baigus šį konkursą, turės tokią pačią reikšmę kaip ir visi kiti Parlamento arba EPSO tinkamų kandidatų sąrašai.

Didžioji dalis Europos Parlamento darbo vietų yra Briuselyje, Liuksemburge ir Strasbūre (pagrindinėse Parlamento darbo vietose), atsižvelgiant į Parlamento tarnybų poreikius. Šias pareigas einantiems asmenims gali tekti vykti į komandiruotes iš vienos Parlamento darbo vietos į kitą.

Asmenys bus priimti į AD 6 lygio (pirmos pakopos) pareigas, bazinis mėnesinis darbo užmokestis bus 6 231,42 EUR. Šiam darbo užmokesčiui taikomas Sąjungos mokestis ir kiti Tarnybos nuostatuose numatyti išskaitymai. Jis neapmokestinamas valstybių narių mokesčiais. Įdarbinant tinkamus kandidatus pareigų pakopa gali būti koreguojama atsižvelgiant į jų profesinę patirtį. Be to, tam tikromis aplinkybėmis kartu su baziniu darbo užmokesčiu bus mokamos išmokos.

Europos Parlamente vykdoma lygių galimybių politika ir paraiškos priimamos nediskriminuojant jokiu pagrindu, pavyzdžiui, dėl lyties, etninės priklausomybės, odos spalvos, etninės ar socialinės kilmės, genetinių ypatybių, kalbos, religijos ar įsitikinimų, politinių ar kokių nors kitų pažiūrų, priklausomybės tautinei mažumai, turto, kilmės, negalios, amžiaus, seksualinės orientacijos, civilinės būklės ar šeiminės padėties.

2.   Pareigų aprašymas

Europos Parlamento generalinio sekretoriato administratoriai dirba įvairiose srityse. Jie vykdo vadovavimo, planavimo ir tyrimų užduotis, kurios, priklausomai nuo Generalinio sekretoriato padalinio, kuriame dirbs tinkamas kandidatas, gali apimti vieną ar kelias iš toliau nurodytų funkcijų.

a)

Europos Parlamento narių ir Parlamento organų konsultavimas ir pagalba jiems

Rengti trumpojo, vidutinio ir ilgojo laikotarpio darbo prognozes Parlamento organams ir administruoti tą darbą.

Spręsti Parlamento organo veikloje kylančius klausimus ir, rengiant ataskaitas, analizes bei specializuotus tyrimus, prisidėti prie Europos Parlamento pozicijų projektų rengimo ir nustatymo.

Užmegzti ryšius, visų pirma tarp Europos Parlamento narių ir kitų ES institucijų ar įstaigų ir valstybių narių ekonominių ir socialinių bendruomenių.

Padėti organizuoti išorės renginius (konferencijas, seminarus ir kt.) ir viešąsias kalbas.

b)

Išteklių valdymas

Padėti valdyti Parlamento personalą, be kita ko, vertinti darbuotojų poreikį, rengti pareigybės aprašymus, sudaryti bei administruoti mokymo programas ir prižiūrėti jų įgyvendinimą, taikyti Tarnybos nuostatus ir užtikrinti jų laikymąsi, prižiūrėti ar koordinuoti konkrečius projektus ir tarpinstituciniu lygiu palaikyti ryšius su dalyvaujančiomis ir (arba) atitinkamomis tarnybomis.

Padėti valdyti Parlamento finansinius išteklius, pavyzdžiui, padėti rengti biudžeto prognozes, prižiūrėti, koordinuoti ir tikrinti biudžeto bei sutarčių administravimą, įdiegti ir vykdyti finansų vidaus kontrolę, taip pat užtikrinti, kad finansiniai kanalai ir procedūros atitiktų ES finansinį reglamentą bei atitinkamas įgyvendinimo taisykles.

c)

Teisė

Sekti Europos Sąjungos teismų jurisprudencijos pokyčius ir informuoti Generalinio sekretoriato tarnybas.

Sekti reikšmingus politinius įvykius, turinčius teisinį poveikį.

Rengti studijas, apžvalgas ir santraukas.

Vyresniosios vadovybės nurodymu analizuoti, rengti ir paruošti taisyklių projektus savo atsakomybės srityje, taip pat taisykles įvairiais klausimais, susijusiais su padalinio valdymu.

Nagrinėti ir sekti taisykles bei jurisprudenciją, informuoti vadovybę bei padalinius apie teisės aktų pokyčius ir tam tikrus konkrečius atvejus, taip pat jas konsultuoti šiais klausimais.

Užtikrinti aktų rengimo kokybę teisiniu požiūriu.

d)

Informacijos ir komunikacijos politika

Ruošti, rengti, publikuoti ir platinti žiniasklaidai bei plačiajai visuomenei informaciją apie Europos Parlamento veiklą, be kita ko, rengti pranešimus spaudai, teikti pagalbą ir informaciją žiniasklaidos atstovams, padėti Parlamento nariams bendrauti su žiniasklaida (spaudos konferencijose ir kt.).

Organizuoti ir vesti seminarus nuomonės formuotojams su Europos Sąjunga susijusiais klausimais.

Organizuoti ir prižiūrėti komunikacijos veiklą, be kita ko, sumanyti bei organizuoti visuomenės informavimo renginius ir (arba) juose dalyvauti, organizuoti ir administruoti (lankytojų grupių ar pavienių lankytojų) vizitus, sakyti kalbas, rengti ir pritaikyti komunikacijos medžiagą ir kt.

e)

Informacinės technologijos, IT saugumas ir saugumas apskritai

Padėti apibrėžti IT standartus, vykdyti technologinio budrumo užduotis ir konsultuoti techniniais klausimais šioje srityje.

Rengti, apibrėžti, pritaikyti, įgyvendinti ir prižiūrėti IT paslaugų valdymo procesus bei nuolatinį jų tobulinimą.

Rengti IT saugumo standartus ir politiką bei jų įgyvendinimo gaires, kurie būtų taikomi asmenims, turtui ir informacijai.

Analizuoti visas grėsmes saugumui ir rizikas, susijusias su institucijų interesais bei veikla.

Atlikti grėsmių vertinimo ir rizikos analizės procedūras, kiek tai susiję su kompleksinių sistemų, įskaitant IT sistemas, techninėmis specifikacijomis arba organizacinėmis ir (arba) veiklos procedūromis.

Įgyvendinti veiklos saugumo paslaugų, tokių kaip prevencija ir stebėjimas, saugumo priežiūros paslaugos ir labai svarbių asmenų artimos apsaugos paslaugos, koordinavimą ir vykdyti jų priežiūrą.

f)

Projektų valdymas

Prižiūrėti ir koordinuoti konkrečius projektus.

Užtikrinti pasirengimą vadovybės sprendimų priėmimo procesui ir sudaryti jam palankesnes sąlygas pasiūlant inovatyvių sprendimų.

Rengti analizes, ataskaitas, apžvalgas, laiškus, statistinius duomenis ir kitų rūšių dokumentus, įskaitant taisyklių projektus.

Padėti rengti kvietimus dalyvauti konkurse ir vykdyti tolesnę su jais susijusią veiklą.

Lydėti vyresniąją vadovybę į posėdžius ir vidaus ar išorės darbo grupes arba jai juose atstovauti, taip pat dalyvauti administraciniuose posėdžiuose arba jiems pirmininkauti.

Šioms užduotims atlikti reikia gebėti priimti tinkamus sprendimus dėl įvairių neretai sudėtingų problemų, greitai reaguoti į besikeičiančias aplinkybes ir veiksmingai bendrauti. Kandidatai turi parodyti iniciatyvą, kūrybiškumą ir stiprią motyvaciją. Jie turi gebėti įtikinti kitus, intensyviai dirbti tiek savarankiškai, tiek komandoje ir užmegzti ryšius daugiakultūrėje darbo aplinkoje. Be to, kandidatai turėtų siekti mokytis ir tobulėti visą savo karjerą.

3.   Dalyvavimo konkurse reikalavimai

Paskutinę paraiškų pateikimo termino dieną turite atitikti visus toliau nurodytus bendruosius ir specialiuosius dalyvavimo konkurse reikalavimus.

a)

Bendrieji reikalavimai

Pagal Europos Sąjungos pareigūnų tarnybos nuostatų 28 straipsnį ir Tarnybos nuostatų III priedo 1 straipsnio 1 dalies i punktą, taip pat atsižvelgiant į Biuro sprendimą, kandidatai privalo:

būti Austrijos Respublikos piliečiai,

naudotis visomis piliečio teisėmis,

būti atlikę visas šalies įstatymų nustatytas karo tarnybos prievoles,

turėti numatytoms pareigoms eiti reikalingas asmenines savybes.

PASTABA. Šiomis aplinkybėmis kandidatai turi garbingai pareikšti, kad yra Austrijos Respublikos piliečiai, kaip savo reikalavimus atitinkančią pilietybę pasirinkdami Austrijos pilietybę. Be to, kandidatai turi platformoje Apply4EP pažymėdami atitinkamą langelį patvirtinti, kad yra vienos iš valstybių narių piliečiai.

Vėlesniame procedūros etape kandidatų bus paprašyta pateikti Austrijos paso arba Austrijos asmens tapatybės kortelės kopiją.

b)

Specialieji reikalavimai

i)

Reikalaujama kvalifikacija

Kandidatai turi turėti vienoje iš Europos Sąjungos valstybių narių oficialiai pripažįstamu diplomu patvirtintą išsilavinimą, atitinkantį užbaigtas ne trumpesnes kaip trejų metų universitetines studijas.

Diplomai, nesvarbu, ar jie išduoti kurioje nors iš valstybių narių, ar ne ES šalyje, turi būti pripažinti ES valstybės narės oficialios įstaigos, pavyzdžiui, švietimo ministerijos.

Kandidatai, turintys ne Sąjungos valstybėje narėje išduotus diplomus, turi prie paraiškos pridėti jų lygiavertiškumą Sąjungoje išduotiems diplomams patvirtinančius dokumentus. Daugiau informacijos apie ne ES šalyse įgytų kvalifikacijų pripažinimą galima rasti ENIC-NARIC tinkluose adresu https://www.enic-naric.net/. Konkurso komisija atsižvelgs į švietimo sistemų skirtumus. Diplomų, suteikiančių teisę dalyvauti konkurse, pavyzdžiai pateikti prie Kandidatams skirto vadovo pridedamoje lentelėje. Kandidatams, nepateikusiems savo diplomų lygiavertiškumą ES išduotiems diplomams patvirtinančių dokumentų, ir (arba) kandidatams, kurių diplomai nėra pripažinti ES valstybės narės oficialios įstaigos, nebus leista dalyvauti konkurse.

ii)

Reikalaujama profesinė patirtis

Įgiję diplomą, suteikiantį teisę dalyvauti konkurse (žr. i punktą), kandidatai turi turėti ne mažesnę kaip dvejų metų profesinę patirtį, susijusią su pareigų aprašyme nurodytomis sritimis (t. y. šiose darbo srityse: Europos Parlamento narių ir Parlamento organų konsultavimas ir pagalba jiems, išteklių valdymas, teisė, informacijos ir komunikacijos politika, informacinės technologijos, IT saugumas ir saugumas apskritai, projektų valdymas). Nors A skirsnio 2 dalyje pateiktame pareigų aprašyme išvardijamos bendrojo pobūdžio užduotys, kurios yra specifinės Europos Parlamento generalinio sekretoriato administratoriaus darbo užduotys, konkurso komisija taip pat vertins, ar su minėtomis sritimis yra susijusi patirtis, įgyta ne Europos Parlamente ir ES institucijose.

iii)

Kalbų mokėjimas

Kandidatai turi puikiai (bent C1 lygiu) mokėti vokiečių kalbą (1-oji kalba)

ir

pakankamai gerai (bent B2 lygiu) mokėti vieną iš kitų oficialiųjų Europos Sąjungos kalbų (2-oji kalba): airių, anglų, bulgarų, čekų, danų, estų, graikų, ispanų, italų, kroatų, latvių, lenkų, lietuvių, maltiečių, nyderlandų, portugalų, prancūzų, rumunų, slovakų, slovėnų, suomių, švedų arba vengrų.

Atkreipkite dėmesį į tai, kad visi paraiškos formoje nurodyti kalbiniai gebėjimai (kalbėjimas, rašymas, skaitymas ir klausymas) turi būti bent nurodyto minimalaus lygio. Šie gebėjimai atitinka nurodytuosius Bendrųjų Europos kalbų mokymosi, mokymo ir vertinimo metmenų svetainėje (https://europa.eu/europass/common-european-framework-reference-language-skills).

Atkreipiame dėmesį į tai, kad C2 yra aukščiausias lygis, o A1 – žemiausias lygis.

B.   PROCEDŪRA

Skiriantysis subjektas (paskyrimų tarnyba) sudaro kandidatų, kurie pareiškė atitinkantys skelbimo A skirsnio 3 dalies a punkte nustatytus reikalavimus ir pateikė paraiškas laikydamiesi skelbimo C skirsnyje nustatytos tvarkos ir terminų, sąrašą. Šis sąrašas bus perduotas konkurso komisijos pirmininkui.

Kandidatai atrenkami pagal egzaminų rezultatus. Konkursą sudaro du etapai:

1.

Pirminė atranka (klausimų su keliais atsakymų variantais testas) ir atitikties dalyvavimo konkurse reikalavimams vertinimas

a)

Pirminė atranka (klausimų su keliais atsakymų variantais testas)

b)

Atitikties specialiesiems dalyvavimo konkurse reikalavimams vertinimas

2.

Egzaminai

a)

Teksto rengimo egzaminas

b)

Pokalbis

1.   Pirminė atranka (klausimų su keliais atsakymų variantais testas) ir atitikties dalyvavimo konkurse reikalavimams vertinimas

a)

Pirminė atranka (klausimų su keliais atsakymų variantais testas)

Kandidatai, kurių pavardės įtrauktos į skiriančiojo subjekto (paskyrimų tarnybos) sudarytą sąrašą, bus pakviesti laikyti pirminės atrankos egzamino – kompiuterinio klausimų su keliais atsakymų variantais testo.

Klausimų su keliais atsakymų variantais testas bus laikomas vokiečių kalba (1-ąja kalba).

Klausimų su keliais atsakymų variantais testą sudarys ne daugiau kaip 40 klausimų, kurių tikslas – įvertinti kandidatų gebėjimus keturiose srityse: žinias apie Europos Sąjungą, žinias apie Europos Parlamentą, teksto suvokimą ir matematinį mąstymą. Likus pakankamai laiko iki testo dienos kandidatams bus atsiųsta klausimų pavyzdžių.

Šis testas truks ne ilgiau kaip 60 minučių ir bus laikomas internetu. Testų instrukcijos kandidatams bus pateiktos per deramą laiką. Testai vyks konkrečiai nustatytą dieną ir konkrečiu laiku. Apie tikslią testo trukmę kandidatams bus pranešta išsiuntus jiems kvietimą ir instrukcijas.

b)

Atitikties specialiesiems dalyvavimo konkurse reikalavimams vertinimas

Konkurso komisija tikrins, ar kandidatai, surinkę didžiausią balų skaičių už klausimų su keliais atsakymų variantais testą, atitinka specialiuosius dalyvavimo konkurse reikalavimus. Tai bus daroma mažėjančia surinktų balų tvarka pradedant nuo daugiausia balų surinkusių kandidatų dokumentų. Kai kandidatų, kurie pripažinti atitinkančiais dalyvavimo konkurse reikalavimus, skaičius bus 4 kartus didesnis, palyginti su ieškomų tinkamų kandidatų skaičiumi, toliau konkurso komisija atitikties dalyvavimo konkurse reikalavimams nebevertins. Komisija leis dalyvauti konkurse visiems po vienodą balų skaičių už klausimų su atsakymų variantais testus surinkusiems reikalavimus atitinkantiems kandidatams, pretenduojantiems į paskutinę vietą.

Konkurso komisija sudarys kandidatų, kurie atitinka šio skelbimo A skirsnio 3 dalies b punkte nurodytus specialiuosius dalyvavimo konkurse reikalavimus, sąrašą. Į šį sąrašą įtrauktiems kandidatams bus leidžiama dalyvauti konkurse. Konkurso komisija priims sprendimą dėl kandidato atitikties dalyvavimo konkurse reikalavimams palygindama a) paraiškos formoje pateiktus pareiškimus ir b) platformoje Apply4EP prie paraiškos formos įkeltus dokumentus, kuriais patvirtinami tie pareiškimai.

Konkurso komisija remsis tik paraiškoje pateikta informacija, kuri yra grindžiama prie jos pridėtais patvirtinamaisiais dokumentais. (Daugiau informacijos žr. Kandidatams skirtame vadove.)

2.   Egzaminai

Visi kandidatai, kuriems leista dalyvauti konkurse, bus pakviesti laikyti teksto rengimo egzamino. Šiame etape konkurso komisija paprašys kandidatų pateikti jų turimos Austrijos pilietybės įrodymus. Kandidatai, nepateikę reikiamų įrodymų, bus pašalinti iš konkurso.

a)

Teksto vokiečių kalba (1-ąja kalba) rengimas remiantis pateiktais dokumentais. Šio egzamino tikslas – įvertinti kandidatų gebėjimą analizuoti informaciją bei daryti jos santraukas ir teksto rengimo įgūdžius. Pasirinkti egzamino raštu temos negalima.

Ilgiausia egzamino trukmė – 120 minučių.

Įvertinimas: 0–50 balų.

Minimalus reikalaujamas balų skaičius – 25.

Šis egzaminas bus laikomas internetu.

Kandidatai, surinkę didžiausią balų skaičių už teksto rengimo egzaminą, bus pakviesti į pokalbį, jei už teksto rengimo egzaminą jie surinko bent minimalų reikalaujamą balų skaičių. Didžiausias kandidatų, kurie bus pakviesti į pokalbį, skaičius yra 2 kartus didesnis, palyginti su ieškomų tinkamų kandidatų skaičiumi. Konkurso komisija pakvies visus po vienodą balų skaičių surinkusius kandidatus, pretenduojančius į paskutinę vietą.

b)

Pokalbis su konkurso komisija vokiečių kalba (1-ąja kalba). Jo tikslas – patikrinti, ar kandidatai turi pagrindines Parlamento reikalaujamas kompetencijas, kurios yra: nuolatinis tobulėjimas, lankstumas, komandinė dvasia ir bendradarbiavimas, orientavimasis į rezultatus ir patikimumas. Konkurso komisija taip pat patikrins, kaip kandidatai moka paraiškos formoje nurodytą 2-ąją kalbą.

Ilgiausia trukmė: 60 minučių.

Įvertinimas: 0–50 balų.

Minimalus reikalaujamas balų skaičius – 25.

Egzaminas gali būti laikomas dalyvaujant fiziškai.

Egzaminų instrukcijos kandidatams bus pateiktos per deramą laiką. Egzaminai vyks konkrečiai nustatytą dieną ir konkrečiu laiku. Jei kandidatas neatsakys į kvietimą, su juo nebus galima susisiekti e. paštu arba jis neatvyks į egzaminą, jis bus pašalintas iš konkurso, išskyrus force majeure atvejus. Kandidatai privalo griežtai laikytis kvietime pateiktų instrukcijų. Kandidatai, kurie elgsis ne pagal instrukcijas ar jų nesilaikys, bus nedelsiant pašalinti iš konkurso.

3.   Tinkamų kandidatų sąrašas

Konkurso komisija sudarys 30 reikalavimus atitinkančių tinkamų kandidatų, gavusių geriausią galutinį įvertinimą už egzaminus, sąrašą, kaip nurodyta A skirsnio 1 dalyje „Bendra informacija“. Šį galutinį įvertinimą sudaro bendras už B skirsnio 2 dalies atitinkamai a ir b punktuose nurodytą teksto rengimo egzaminą ir pokalbį su konkurso komisija surinktų balų skaičius, jei už šiuos egzaminus kandidatai surinko bent minimalų reikalaujamą balų skaičių. Į sąrašą gali būti įtraukti visi po vienodą balų skaičių surinkę kandidatai, pretenduojantys į paskutinę vietą. Tinkami kandidatai į sąrašą bus įrašomi abėcėlės tvarka.

Tinkamų kandidatų sąrašas galios iki 2027 m. gruodžio 31 d. Skiriančiojo subjekto (paskyrimų tarnybos) sprendimu jo galiojimas gali būti pratęstas. Tokiu atveju į sąrašą įrašyti kandidatai apie tai informuojami per deramą laiką.

Apie savo rezultatus konkurso laimėtojai bus informuojami atskirai, o tinkamų kandidatų sąrašas bus skelbiamas oficialioje Europos Parlamento interneto svetainėje.

Jei kandidatui bus pasiūlytas darbas, jis turės pateikti tikrinti visų reikalaujamų dokumentų, įskaitant diplomus ir darbo pažymėjimus, originalus.

Tai, kad kandidato (-ės) pavardė įtraukiama į tinkamų kandidatų sąrašą, nesuteikia jam (jai) teisės ir garantijos būti įdarbintam (-ai).

Svarbu pažymėti, kad Biuro sprendimo 3 straipsnyje (Įdarbinimas) nustatyta: „Siekiant užtikrinti, kad būtų įvykdyta Tarnybos nuostatų 27 straipsnyje numatyta pareiga nerezervuoti konkrečių pareigybių tam tikros šalies piliečiams, ir nedarant poveikio pagal Tarnybos nuostatų 29 straipsnio 3 dalį organizuojamiems konkursams, pagal šių nuostatų 2 straipsnį organizuojamus konkursus laimėjusiems kandidatams sudaromos tokios pačios sąlygos kaip ir kitus Europos Parlamento arba EPSO organizuojamus konkursus laimėjusiems kandidatams.“

C.   PARAIŠKŲ TEIKIMAS

Kaip pateikti paraišką

Paraiškas kandidatai turi teikti per platformą Apply4EP adresu https://apply4ep.gestmax.eu/search/index/lang/lt_LT.

Prieš pildydami paraišką ir pateikdami atitinkamus patvirtinamuosius dokumentus, kandidatai turi atidžiai perskaityti Europos Parlamento rengiamuose konkursuose dalyvaujantiems kandidatams skirtą vadovą.

Galutinis paraiškų pateikimo terminas

Galutinis paraiškų pateikimo terminas –

2024 m. balandžio 12 d. 12.00 val. (vidurdienis) Briuselio laiku.

Paraiškos gavimo patvirtinimas automatiškai išsiunčiamas kai tik patvirtinama kandidato paraiška.

Susirašinėjimas dėl šio konkurso turėtų vykti tik per kandidato paskyrą platformoje Apply4EP. Kandidatų prašoma dėl šio konkurso NESKAMBINTI.

Kandidatai privalo reguliariai tikrinti savo e. pašto dėžutėje, kurios adresą nurodė savo paskyroje platformoje Apply4EP, gaunamus pranešimus.


(1)  https://circabc.europa.eu/ui/group/47001db4-d61c-4677-af45-0b5ce0d388fc/library/55a654c7-f358-44cb-b527-a2baa4dd5e71/details (tik vokiečių, anglų ir prancūzų kalbomis).


PRIEDAS

Europos Parlamento rengiamuose viešuose konkursuose (atrankos procedūrose) dalyvaujantiems kandidatams skirtas vadovas

Šiame vadove terminas „skelbimas“ konkurso atveju reiškia skelbimą apie konkursą, o atrankos procedūros atveju – skelbimą dėl rengiamos atrankos.

1.   ĮŽANGA

Kaip vyksta konkursas (atrankos procedūra)?

Konkursą (atrankos procedūrą) sudaro keli etapai, kuriuose kandidatai konkuruoja tarpusavyje. Konkurse (atrankos procedūroje) gali dalyvauti visi Europos Sąjungos piliečiai, kurie nustatytą galutinę paraiškų pateikimo dieną atitinka tinkamumo dalyvauti konkurse (atrankos procedūroje) kriterijus. Šiame konkurse (atrankos procedūroje) visiems kandidatams suteikiamos lygios galimybės parodyti savo gebėjimus ir užtikrinama pasiekimais bei vienodu požiūriu grindžiama atranka.

Pasibaigus konkursui (atrankos procedūrai) atrinkti kandidatai įrašomi į tinkamų kandidatų sąrašą, kuriuo Europos Parlamentas naudosis norėdamas palaipsniui užpildyti etatus atsižvelgdamas į savo poreikius.

Kiekvienam konkursui (atrankos procedūrai) sudaroma komisija (1). Ją sudaro administracijos ir Personalo komiteto paskirti nariai. Komisijos veikla yra slapta ir vykdoma remiantis Europos Sąjungos pareigūnų tarnybos nuostatų III priedu (2).

Komisija, spręsdama, ar leisti (neleisti) kiekvienam kandidatui dalyvauti konkurse (atrankos procedūroje), griežtai taiko skelbime nurodytus tinkamumo dalyvauti konkurse (atrankos procedūroje) kriterijus. Kandidatai, kuriems leista dalyvauti ankstesniame konkurse ar ankstesnėje atrankos procedūroje, automatiškai nelaikomi atitinkančiais tinkamumo dalyvauti konkurse (atrankos procedūroje) kriterijus.

Komisija, siekdama atrinkti geriausius kandidatus, palygina kandidatų rezultatus ir įvertina jų tinkamumą eiti skelbime nurodytas pareigas. Todėl ji turi ne tik įvertinti kandidatų žinių lygį, bet ir pagal pasiekimus nustatyti aukščiausios kvalifikacijos asmenis.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad konkursas (atrankos procedūra) paprastai trunka nuo šešių iki dvylikos mėnesių, atsižvelgiant į kandidatų skaičių.

2.   KONKURSO (ATRANKOS PROCEDŪROS) ETAPAI

Konkursą (atrankos procedūrą) sudaro šie etapai:

paraiškų priėmimas,

pirminė atranka (jei nurodyta skelbime) ir leidimas dalyvauti konkurse (atrankos procedūroje) (atitikties tinkamumo dalyvauti konkurse (atrankos procedūroje) kriterijams vertinimas),

kvalifikacijos vertinimas (jei nurodyta skelbime),

egzaminai,

tinkamų kandidatų sąrašo sudarymas.

2.1.   Paraiškų priėmimas

Registracija vyksta tik internetinėje platformoje Apply4EP tiksliai paisant visų etapų eiliškumo, kol bus galutinai elektroniniu būdu patvirtinta jūsų paraiška (žr. šio vadovo 3 skirsnį). Turite pridėti visus reikiamus patvirtinamuosius dokumentus, pageidautina PDF formatu, įrodančius, kad atitinkate skelbime nurodytus reikalavimus. Šie dokumentai leis komisijai patikrinti, ar nurodyta informacija yra tiksli. Turite pasirūpinti, kad pateikti dokumentai būtų įskaitomi.

Atkreipkite dėmesį į tai, kad platformoje Apply4EP leidžiama įkelti dokumentus, kuriais patvirtinama paraiškoje nurodyta profesinė patirtis, kvalifikacijos ir atitinkamais atvejais kalbų mokėjimas (DOC, DOCX, GIF, JPG, TXT, PDF, PNG ir RTF formatu). Didžiausias įkelti leidžiamo vieno dokumento dydis – 5 MB.

Skiriantysis subjektas (paskyrimų tarnyba) sudaro kandidatų, kurie pateikė paraiškas laikydamiesi skelbime nustatytos tvarkos ir paraiškų pateikimo terminų, sąrašą ir kartu su paraiškomis jį perduoda komisijai.

2.2.   Pirminė atranka ir leidimas dalyvauti konkurse (atrankos procedūroje) (atitikties tinkamumo dalyvauti konkurse (atrankos procedūroje) kriterijams vertinimas)

2.2.1.   Pirminė atranka

Jei skelbime nurodytas pirminės atrankos etapas, jį gali sudaryti viena arba dvi stadijos:

a)

klausimų su keliais atsakymų variantais testas ir (arba)

b)

kompetencijos vertinimas.

1 variantas. Organizuojamas tik klausimų su keliais atsakymų variantais testas

Jei savo paraišką pateikėte laikydamiesi nustatytos tvarkos, būsite pakviesti laikyti pirminės atrankos egzamino – kompiuterinio klausimų su keliais atsakymų variantais testo. Testas bus vertinamas kompiuteriu. Platformos Apply4EP paskyroje gausite klausimų pavyzdžius ir instrukcijas, kaip laikyti klausimų su keliais atsakymų variantais testą.

Komisija įvertins atitiktį bendriesiems ir specialiesiems tinkamumo dalyvauti konkurse (atrankos procedūroje) kriterijams (žr. šio vadovo 2.2.2 skirsnį), kandidatų paraiškos dokumentus vertindama mažėjančia balų, surinktų už klausimų su keliais atsakymų variantais testą, tvarka. Kai bus pasiektas didžiausias kandidatų, kuriems leidžiama dalyvauti kitame konkurso (atrankos procedūros) etape, skaičius, toliau komisija paraiškos dokumentų nebevertins. Komisija leis dalyvauti konkurse (atrankos procedūroje) visiems po vienodą balų skaičių surinkusiems kandidatams, pretenduojantiems į paskutinę vietą.

2 variantas. Organizuojamas tik kompetencijos vertinimas

Prie skelbimo pridedamas kompetencijos vertinimo klausimynas. Teikdami paraišką platformoje Apply4EP, turite užpildyti šią formą ir toje platformoje ją įkelti į tinkamą vietą.

Kad galėtų atrinkti kandidatus, kuriems leidžiama dalyvauti kitame konkurso (atrankos procedūros) etape, komisija įvertins jų kvalifikaciją (visų pirma diplomus, kalbų mokėjimą ir profesinę patirtį) ir jų tinkamumą atliktinoms pareigoms bei pranešime išdėstytiems atrankos kriterijams. Komisija balus skirs remdamasi tik kompetencijos vertinimo klausimyne kandidatų pateiktais atsakymais. Komisija taip pat vertins atitiktį bendriesiems ir specialiesiems tinkamumo dalyvauti konkurse (atrankos procedūroje) kriterijams (žr. šio vadovo 2.2.2 skirsnį). Kandidatų, kuriems komisija leis dalyvauti kitame konkurso (atrankos procedūros) etape, skaičius (įskaitant visus po vienodą balų skaičių surinkusius kandidatus, pretenduojančius į paskutinę vietą), nurodomas skelbime.

3 variantas. Organizuojamas klausimų su keliais atsakymų variantais testas ir kompetencijos vertinimas

Prie skelbimo pridedamas kompetencijos vertinimo klausimynas. Teikdami paraišką platformoje Apply4EP, turite užpildyti šią formą ir toje platformoje ją įkelti į tinkamą vietą.

Jei savo paraišką pateikėte laikydamiesi nustatytos tvarkos, būsite pakviesti laikyti pirminės atrankos egzamino – kompiuterinio klausimų su keliais atsakymų variantais testo. Testas bus vertinamas kompiuteriu. Platformos Apply4EP paskyroje gausite klausimų pavyzdžius ir instrukcijas, kaip laikyti klausimų su keliais atsakymų variantais testą.

Tuomet, kad galėtų atrinkti kandidatus, kuriems leidžiama dalyvauti kitame konkurso (atrankos procedūros) etape, komisija įvertins jų kvalifikaciją (visų pirma diplomus, kalbų mokėjimą ir profesinę patirtį) ir jų tinkamumą atliktinoms pareigoms bei pranešime išdėstytiems atrankos kriterijams.

Be to, komisija vertins tik kandidatų, kurie pateko tarp didžiausią klausimų su keliais atsakymų variantais testo balų skaičių surinkusių kandidatų (įskaitant visus po vienodą balsų skaičių surinkusius kandidatus, pretenduojančius į paskutinę vietą), kompetencijos vertinimo klausimynus. Kandidatų, kuriems leidžiama dalyvauti kitame konkurso (atrankos procedūros) etape, skaičius nurodomas skelbime. Kandidatų, kurių surinkti balai nesiekia šios ribos, paraiškos ir kompetencijos vertinimo klausimynai nebus vertinami.

Komisija balus skirs remdamasi tik kompetencijos vertinimo klausimyne kandidatų pateiktais atsakymais. Komisija taip pat vertins atitiktį bendriesiems ir specialiesiems tinkamumo dalyvauti konkurse (atrankos procedūroje) kriterijams (žr. šio vadovo 2.2.2 skirsnį). Komisija leis dalyvauti konkurse (atrankos procedūroje) visiems po vienodą balų skaičių surinkusiems kandidatams, pretenduojantiems į paskutinę vietą.

2.2.2.   Leidimas dalyvauti konkurse (atrankos procedūroje) (atitikties tinkamumo dalyvauti konkurse (atrankos procedūroje) kriterijams vertinimas)

Komisija nagrinėja paraiškas ir tvirtina kandidatų, kurie atitinka skelbime nurodytus tinkamumo dalyvauti konkurse (atrankos procedūroje) kriterijus, sąrašą. Atlikdama vertinimą, ji remiasi tik paraiškoje pateikta informacija, kuri grindžiama patvirtinamaisiais dokumentais. Pirminės atrankos etape (žr. šio vadovo 2.2.1 skirsnį) šis sąrašas sudaromas atsižvelgiant į pirminės atrankos rezultatus laikantis skelbime nurodytų sąlygų.

Paraiškoje turi būti išsamiai nurodytos studijos, mokymo kursai, profesinė patirtis ir kalbų mokėjimas, t. y.:

studijų atveju – studijų pradžios ir pabaigos datos, diplomo (-ų) pobūdis ir studijuoti dalykai;

profesinės patirties atveju – profesinės veiklos pradžios ir pabaigos datos ir tikslus atliekamų funkcijų pobūdis. Taip pat turėtų būti nurodytas darbo laikas arba dirbtų valandų skaičius per dieną, savaitę ar mėnesį;

kalbų atveju – 1-oji kalba ir jos mokėjimo lygis, 2-oji kalba ir jos mokėjimo lygis, taip pat kitos kalbos, kurias mokate. Lingvistinio profilio pareigų atveju ir jei nurodyta skelbime – taip pat 3-ioji kalba ir jos mokėjimo lygis bei 4-oji kalba ir jos mokėjimo lygis. Savo lygį turite nurodyti pagal Bendrą Europos kalbų mokėjimo orientacinę sistemą (https://europa.eu/europass/common-european-framework-reference).

Jei esate paskelbę tyrimų, straipsnių, ataskaitų ar kitų tekstų, susijusių su skelbime aprašytų pareigų pobūdžiu, turėtumėte juos nurodyti paraiškoje.

Šiuo etapu nebus leista dalyvauti konkurse (atrankos procedūroje) kandidatams, kurie neatitinka skelbime nurodytų tinkamumo dalyvauti konkurse (atrankos procedūroje) kriterijų, kandidatams, kurių pateiktais patvirtinamaisiais dokumentais nepakankamai ir (arba) netiksliai pagrindžiama jų paraiškoje nurodyta informacija, ir kandidatams, iš kurių pateiktų patvirtinamųjų dokumentų komisija negali patikrinti, ar jie atitinka skelbime nurodytus tinkamumo dalyvauti konkurse (atrankos procedūroje) kriterijus.

Apie komisijos sprendimą, ar jums leista (neleista) dalyvauti tolesniuose konkurso (atrankos procedūros) etapuose, jums bus pranešta asmeniškai e. laišku.

2.3.   Kvalifikacijos vertinimas

Jei nurodyta skelbime, toliau komisija vertina kandidatų, kuriems leista dalyvauti konkurse (atrankos procedūroje), kvalifikaciją, kad galėtų atrinkti kviečiamus dalyvauti egzamine kandidatus. Atlikdama vertinimą, ji remiasi tik paraiškoje pateikta informacija, kuri grindžiama atitinkamais patvirtinamaisiais dokumentais (pageidautina PDF formatu). Komisija vadovaujasi iš anksto nustatytais kriterijais, atsižvelgdama į skelbime nurodytą kvalifikaciją.

Apie komisijos sprendimą, ar jums leista (neleista) dalyvauti egzaminuose, jums bus pranešta asmeniškai e. laišku.

2.4.   Egzaminai

Visi egzaminai yra privalomi ir atkrentamieji. Didžiausias kandidatų, kuriems leidžiama dalyvauti egzaminuose, skaičius nustatomas skelbime. Egzaminų aprašymas pateikiamas ir skiriami balai nurodomi skelbime.

Techninė informacija. Internetiniai egzaminai (klausimų su keliais atsakymų variantais testas ir egzaminas (-ai) raštu)

Internetiniams egzaminams vykdyti Europos Parlamentas bendradarbiauja su paslaugų teikėju (TestWe).

Atkreipkite dėmesį į tai, kad internetinė testavimo programinė įranga šiuo metu neturi e. prieinamumo galimybės (daugiau informacijos pateikiama šio vadovo 3.1.1 skirsnyje).

Jums reikės kompiuterio (stalinio arba nešiojamojo), kuriame:

įdiegta Microsoft Windows 10 ar naujesnė, o kompiuterių Mac atveju – Apple OS X 10.13 ar naujesnė operacinė sistema,

yra 1 GB laisvos vietos standžiajame diske,

yra prie kompiuterio prijungta arba jame integruota priekinė kamera,

yra interneto ryšys,

yra 4 GB operatyviosios atminties (RAM).

Prieš egzaminą (-us) jums bus iš anksto pranešta apie bet kokius vėlesnius minimalių techninių reikalavimų pokyčius, atsiradusius atnaujinus programinę įrangą.

Netinka operacinės sistemos XP, Vista ar ankstesnės, Windows 10 S, Windows ARM (RT), ankstesnės nei 10.11 versijos MacOs, IOS (iPad, iPhone), Android, Chromebook, virtualioji mašina, Linux (Debian, Ubuntu ir kt.), 32 bitų operacinės sistemos.

Be to, turite turėti savo stalinio ar nešiojamojo kompiuterio administratoriaus teises, kad egzamino (-ų) metu būtų galima užblokuoti prieigą prie kitų programų nei paslaugų teikėjo programinė įranga (prieigą prie dokumentų, kitos programinės įrangos, interneto svetainių ir kt.).

Turėsite patikrinti, ar jūsų kompiuteryje nustatyta teisinga data ir laikas ir ar ekrano skiriamoji geba yra pakankama.

Privalote kuo anksčiau (ne vėliau kaip likus vienai savaitei iki egzamino (-ų)) atsisiųsti, instaliuoti, patikrinti ir išbandyti platformą. Kad galėtumėte išbandyti instaliuotą programą, ją paleidus jums bus pasiūlyta laikyti parengiamąjį bandomąjį testą. Šis parengiamasis bandomasis testas yra privalomas ir turi būti laikomas kompiuteriu, kuris bus naudojamas egzaminui (-ams) laikyti. Šio testo rezultatai nebus įtraukti į jūsų vertinimo rezultatus. Jis padės jums susipažinti su platforma ir sužinoti, kaip ji naudojama.

Naudojimosi platforma metu turi būti išjungta stalinio ar nešiojamojo kompiuterio antivirusinė programa.

Daugiau informacijos ir egzaminų laikymo instrukcijos bus pateiktos informaciniame pranešime, kuris jums bus nusiųstas kartu su kvietimu dalyvauti egzamine (-uose).

Egzamino (-ų) dieną jei egzamino metu iškiltų problemų, nedelsdami kreipkitės į paslaugų teikėją tel. + 33 176411488, kad tos problemos būtų išspręstos ir galėtumėte tęsti egzaminą.

Jei kandidatas (-ė) nutraukia egzaminą, jis nebus vertinamas (-a).

Kvietime laikyti klausimų su keliais atsakymų variantais testo arba dalyvauti internetiniame egzamine (-uose) raštu nurodytos datos ir laikai yra vieninteliai galimi. Jei negalite laikyti egzamino (-ų), kitos galimybės jį (juos) laikyti neturėsite.

2.5.   Tinkamų kandidatų sąrašas

Tinkamų kandidatų sąrašas bus paskelbtas pranešime nustatyta tvarka.

Tai, kad kandidato (-ės) pavardė įtraukiama į tinkamų kandidatų sąrašą, reiškia, kad kuri nors iš institucijos tarnybų galės jį (ją) pakviesti pokalbio, bet tai nesuteikia jam (jai) teisės ir garantijos būti įdarbintam (-ai) institucijoje.

3.   PARAIŠKOS PATEIKIMO TVARKA

3.1.   Bendrosios nuostatos

Prieš teikdami paraišką turėtumėte atidžiai pasitikrinti, ar atitinkate visus tinkamumo dalyvauti konkurse (atrankos procedūroje) kriterijus, susipažindami su skelbimu bei šiuo vadovu ir deramai įvertindami juose išdėstytus reikalavimus.

Paraiškos dalyvauti Europos Parlamento konkursuose (atrankos procedūrose) teikiamos per internetinę platformą Apply4EP. Platformą rasite šiuo adresu: https://apply4ep.gestmax.eu. Norėdami sukurti paskyrą platformoje Apply4EP, skelbimo apie konkursą (dėl rengiamos atrankos), kuriame (-ioje) norite dalyvauti, pabaigoje spustelėkite mygtuką „Pateikite paraišką internetu“ ir sekite nurodymus.

Galite susikurti tik vieną paskyrą. Tačiau norėdami atnaujinti asmeninę informaciją apie save galėsite keisti įvestus duomenis.

Pastaba. Jei išeisite iš puslapio neužbaigę pildyti paraiškos ir jos neišsaugoję arba jei platformos Apply4EP sesija pasibaigs (ji trunka ne ilgiau kaip 120 minučių), prarasite visą įkeltą informaciją ir turėsite viską pradėti iš naujo. Iš anksto pasiruoškite visus patvirtinamuosius dokumentus, kuriuos reikės pridėti prie paraiškos.

Užpildykite internetinę paraiškos formą ir pridėkite visus reikiamus patvirtinamuosius dokumentus, pageidautina PDF formatu. Jie turi įrodyti, jog atitinkate visus skelbime nustatytus reikalavimus, kad komisija galėtų patikrinti informacijos tikslumą. Turite pasirūpinti, kad pateikti dokumentai būtų įskaitomi.

Praėjus skelbime nustatytam galutiniam terminui teikti paraiškos nebegalėsite. Labai rekomenduojama pateikti savo paraišką anksčiau, nelaukiant paskutinės dienos. Europos Parlamentas neatsako už paskutinę minutę dėl sistemos perkrovos galinčius įvykti techninius sutrikimus.

Darbuotojų paieškos ir atrankos skyrius nepriims asmeniškai įteikiamų paraiškų.

3.1.1.   Tinkamų sąlygų sudarymas

Jei turite negalią arba dėl savo specifinės padėties jums galėtų būti sunku laikyti egzaminą (pavyzdžiui, dėl nėštumo, maitinimo krūtimi, sveikatos būklės, medicininio gydymo ir kt.), turite tai nurodyti paraiškos formoje. Jei pageidaujate prašyti jums sudaryti tinkamas sąlygas, turėsite tinkamu laiku užpildyti prašymo formą ir prie jos pridėti naujausią jūsų nacionalinės institucijos pažymą arba naujausią medicininę pažymą. Joje turėtų būti nurodyta diagnozė arba suprantamai paaiškinta ar patvirtinta jūsų padėtis ar būklė, kuri pripažįstama jūsų nacionalinėje sveikatos priežiūros sistemoje. Jei taikoma, joje taip pat turėtų būti nurodytas (fizinio ar psichinio) sutrikimo lygis procentais. Jūsų patvirtinamieji dokumentai bus išnagrinėti, kad prireikus būtų galima sudaryti tinkamas sąlygas. Turėtumėte būti pasirengę šią informaciją pateikti per trumpą laiką, kad Parlamento Medicinos tarnyba galėtų išnagrinėti jūsų prašymą likus pakankamai laiko iki egzamino (-ų).

Jei savo paraiškos formoje nenurodėte, kad jums gali reikėti sudaryti tinkamas sąlygas, ir jei manote, kad to prireiks vėlesniuose procedūros etapuose, turite per savo platformos Apply4EP paskyrą likus pakankamai laiko iki egzaminų apie tai informuoti Darbuotojų paieškos ir atrankos skyrių. Darbuotojų paieškos ir atrankos skyriui neturėtų būti siunčiama jokia medicininė informacija.

Atkreipkite dėmesį į tai, kad internetinė testavimo programinė įranga (TestWe) šiuo metu neturi e. prieinamumo galimybės. Jei egzamino metu iškiltų problemų, turėtumėte kreiptis į paslaugų teikėjo pagalbos telefonu liniją. Todėl, kai tinkama, kandidatams (pavyzdžiui, turintiems regėjimo ar klausos sutrikimų arba kalbėjimo ir (arba) kalbos sutrikimų), kurie paprašė sudaryti tinkamas sąlygas, bus sudarytos alternatyvios tinkamos sąlygos, jei jų prašymą patvirtins Parlamento Medicinos tarnyba.

3.2.   Visų reikiamų paraiškos dokumentų pateikimo tvarka

1.

Pateikite paraišką internetu naudodamiesi skelbime pateikta nuoroda ir pildydami paraišką tiksliai paisykite visų etapų eiliškumo. Norėdami tai padaryti, turite turėti TIK VIENĄ paskyrą platformoje Apply4EP. Ją susikurti galite spustelėję mygtuką „Pateikite paraišką internetu“.

2.

Pridėkite visus reikiamus patvirtinamuosius dokumentus, pageidautina pirmiau juos konvertavę į PDF formatą. Turite pasirūpinti, kad pateikti dokumentai būtų įskaitomi. Didžiausias į platformą Apply4EP galimo įkelti kiekvieno dokumento dydis yra 5 MB.

3.

Savo paraišką patvirtinkite vykdydami platformoje Apply4EP pateiktus nurodymus ir laikydamiesi skelbime nurodyto termino. Prieš pateikdami savo paraišką įsitikinkite, kad ji tinkamai užpildyta ir prie jos pridėti visi reikalingi patvirtinamieji dokumentai. Patvirtinę paraišką, jos keisti ar pridėti dokumentų nebegalėsite.

3.3.   Kokius patvirtinamuosius dokumentus reikia pateikti kartu su paraiška?

3.3.1.   Bendrosios nuostatos

Dokumentai, pageidautina PDF formatu, kuriuos įkelsite internetu teikdami paraišką, nebūtinai turi būti patvirtintos kopijos.

Nuorodos į interneto svetaines ir socialinių tinklų paskyras nelaikomi galiojančiais patvirtinamaisiais dokumentais.

Išspausdinti interneto puslapiai nebus laikomi pažymomis, tačiau jie gali būti pridedami tik kaip papildoma informacija.

Gyvenimo aprašymas nelaikomas patvirtinamuoju dokumentu, kuriuo patvirtinama profesinė patirtis, kvalifikacijos arba atitinkamais atvejais kalbų mokėjimas.

Savo paraiškoje negalite pateikti nuorodų į paraiškas ar kitus dokumentus, įkeltus teikiant ankstesnes paraiškas.

3.3.2.   Atitikties bendriesiems tinkamumo dalyvauti konkurse (atrankos procedūroje) kriterijams patvirtinamieji dokumentai

Šiuo etapu nereikalaujama pateikti jokių dokumentų, kuriais patvirtinama, jog:

esate vienos iš Europos Sąjungos valstybių narių pilietis (-ė),

naudojatės visomis piliečio teisėmis,

esate atlikę įstatymų numatytas karo tarnybos prievoles,

turite šioms pareigoms eiti reikalingas asmenines savybes.

Turite pažymėti langelį ir taip sąžiningai patvirtinti, kad atitinkate minėtuosius reikalavimus ir kad pateikta informacija yra teisinga ir išsami. Jei būsite įdarbinti, jūsų bus paprašyta pateikti šiuos dokumentus.

3.3.3.   Atitikties specialiesiems tinkamumo dalyvauti konkurse (atrankos procedūroje) kriterijams, pirminės atrankos ir kvalifikacijos vertinimo patvirtinamieji dokumentai

Komisijai turite pateikti visą reikalingą informaciją ir dokumentus, kad ji galėtų patikrinti, ar paraiškoje nurodyta informacija yra teisinga.

Diplomai ir (arba) pažymėjimai, kuriais patvirtinamas studijų baigimas

Turite pateikti vidurinio ar aukštojo mokslo baigimo pažymėjimus arba universiteto diplomus ar pažymėjimus, kuriais patvirtinama, kad baigtos skelbime reikalaujamo lygio studijos. Jie pateikiami teikiant paraišką internetu, pageidautina PDF formatu. Turite pasirūpinti, kad pateikti dokumentai būtų įskaitomi.

Komisija atsižvelgs į Europos Sąjungos valstybių narių švietimo sistemų skirtumus (šio vadovo 1 ir 2 priedėliai). Diplomai, nesvarbu, ar jie išduoti kurioje nors iš valstybių narių, ar ne ES šalyje, turi būti pripažinti ES valstybės narės kompetentingos institucijos, pavyzdžiui, švietimo ministerijos. Jei turite ne Sąjungos valstybėje narėje išduotą diplomą, privalote prie savo paraiškos pridėti jo lygiavertiškumą ES išduotiems diplomams patvirtinančius dokumentus. Daugiau informacijos apie ne ES šalių kvalifikacijų pripažinimą galima rasti ENIC-NARIC tinkluose (https://www.enic-naric.net/).

Pateikdami aukštojo mokslo diplomą turėsite nurodyti kuo išsamesnę informaciją, visų pirma apie studijų dalykus ir mokymosi trukmę, kad komisija galėtų įvertinti, ar diplomas atitinka pareigų pobūdį, jei tai nurodyta skelbime.

Jei vertinti teikiate techninio ar profesinio išsilavinimo arba išklausytų kvalifikacijos kėlimo ar specializacijos kursų baigimo dokumentus, turite nurodyti, kokios tai buvo studijos – studijos visą dieną, ne visą dieną ar vakarinės, taip pat studijuotus dalykus ir oficialią studijų trukmę. Šią informaciją įkelkite viename dokumente, pageidautina PDF formatu.

Profesinė patirtis

Jei skelbime reikalaujama turėti profesinės patirties, atsižvelgiama tik į tą profesinę patirtį, kurią kandidatas (-ė) įgijo gavęs (-usi) reikalaujamą diplomą arba kvalifikaciją. Būtina, kad patvirtinamaisiais dokumentais būtų patvirtinta darbo patirties trukmė ir lygis ir kad būtų kuo išsamiau apibūdintas eitų pareigų pobūdis, kad komisija galėtų įvertinti, ar patirtis atitinka pareigų pobūdį. Jei turite kelis su ta pačia profesine patirtimi susijusius dokumentus, juos įkelkite viename dokumente. Didžiausias į platformą Apply4EP galimo įkelti kiekvieno dokumento dydis yra 5 MB.

Visi nurodyti profesinės veiklos laikotarpiai turi būti pagrįsti šiais patvirtinamaisiais dokumentais:

buvusių darbdavių ir esamo darbdavio pažymomis, kuriomis patvirtinama profesinė patirtis, reikalinga tam, kad būtų leista dalyvauti konkurse (atrankos procedūroje),

jei dėl konfidencialumo negalite pateikti reikiamų darbdavio pažymų, vietoj jų būtina pateikti darbo sutarties ar laiško dėl įdarbinimo kopijas ir pirmo bei paskutinio atlyginimo lapelių kopijas,

savarankiškai profesinei veiklai (savarankiškai dirbančių asmenų, laisvosios profesijos ir kt. atvejais) patvirtinti gali būti pateiktos sąskaitos faktūros, kuriose nurodomos suteiktos paslaugos, arba kiti tinkami oficialūs patvirtinamieji dokumentai.

Kiekvieną profesinės patirties laikotarpį galima įskaityti tik vieną kartą. Profesinė patirtis turėtų būti susijusi su reikalaujamomis pareigomis ir turėtų būti įgyta dirbant realų ir faktinį darbą, už kurį turėtų būti mokamas atlyginimas. Tačiau į tam tikrus profesinės patirties atvejus atsižvelgiama laikantis šių sąlygų:

savanoriško darbo profesinė patirtis: jei savanoriškas darbas reglamentuojamas sutartimi arba lygiaverčiu oficialiu susitarimu ir trunka ne trumpiau kaip penkis mėnesius dirbant visą darbo laiką. Bendras įskaitomas savanoriško darbo profesinės patirties laikotarpis negali viršyti vienų metų;

mokamos arba nemokamos stažuotės: jei jos nėra studijų kurso dalis ir trunka ne ilgiau kaip penkis mėnesius dirbant visą darbo laiką. Bendras įskaitomas stažuočių laikotarpis negali viršyti vienų metų. Atitinkama profesine patirtimi laikoma tik minimali stažuočių, kurios turi būti atliktos siekiant įgyti teisę užsiimti profesija, trukmė ir tik tuo atveju, jei atitinkamas asmuo faktiškai įgijo teisę užsiimti atitinkama profesija;

privalomoji karo tarnyba arba alternatyvioji krašto apsaugos tarnyba: įskaitomas faktiškai atliktos tarnybos laikotarpis. Šiuo konkrečiu atveju į tokią patirtį atsižvelgiama nepaisant diplomo, suteikiančio teisę eiti atitinkamos pareigų grupės ir lygio pareigas, gavimo datos;

motinystės, tėvystės, įvaikinimo ar vaiko priežiūros atostogos arba atostogos dėl šeiminių priežasčių: jeigu jų išeita dirbant pagal darbo sutartį; jos laikomos 100 proc. darbo laiko neatsižvelgiant į tai, ar jų išeita viso darbo laiko ar pusės darbo laiko režimu;

doktorantūros studijos: ne ilgesnis kaip trejų metų laikotarpis su sąlyga, kad faktiškai įgytas daktaro laipsnis;

darbas ne visą darbo laiką: apskaičiuojamas proporcingai pagal dirbtų valandų skaičių (pavyzdžiui, 10 mėnesių laikotarpis, kai dirbta dvi dienas per penkių dienų darbo savaitę, būtų laikomas 4 mėnesių laikotarpiu). Tačiau komisija, naudodamasi savo diskrecija, gali nuspręsti darbo patirtį, įgytą dirbant bent pusę darbo laiko, laikyti darbo patirtimi, įgyta dirbant visą darbo laiką. Tai reiškia, kad profesinė patirtis, įgyta dirbant ne mažiau kaip 50 proc. įprasto darbo laiko, palyginti su darbu visą darbo laiką, gali būti skaičiuojama kaip darbas visą darbo laiką (t. y. 100 proc.).

Kalbų mokėjimas

Teikiant paraišką nėra privaloma pateikti dokumentus, įrodančius, kad mokate savo paraiškoje nurodytas kalbas, išskyrus skelbime aiškiai nurodytus konkrečius atvejus. Tačiau lingvistinio profilio pareigų atveju turite patvirtinti, kad mokate trečiąją ir galbūt ketvirtąją kalbą iš 24 oficialiųjų Europos Sąjungos kalbų, ir nurodyti kalbos mokėjimo lygį.

Kompetencijos vertinimas (Kvalifikacijos vertinimo forma)

Lingvistinio profilio pareigų atveju ir jei nurodyta skelbime, turite atsakyti į keletą klausimų. Šie klausimai grindžiami skelbime išdėstytais reikalavimais, o jūsų atsakymus vertins komisija. Visi konkurso (atrankos procedūros) kandidatai turi atsakyti į visus klausimus. Užpildę dokumentą, turite jį kartu su paraiška įkelti į tam skirtą vietą. Kiekvieno kandidato atsakymai bus pateikti komisijai tokia pačia forma, kad ji galėtų išsamiai ir objektyviai įvertinti ir palyginti visų kandidatų pasiekimus.

Deklaracijos forma

Jei skelbime nurodoma, kad turite užpildyti deklaraciją, teikiant paraiškos formą internetu ją reikia įkelti tinkamai užpildytą tam tikslui numatytame laukelyje „Deklaracija“, kaip nurodyta skelbime. Atkreipkite dėmesį į tai, kad jei minėta deklaracija nepateikta arba ji pateikta neišsami, paraiška yra nepriimtina.

4.   PAŠALINIMAS IŠ KONKURSO (ATRANKOS PROCEDŪROS)

Bet kuriuo etapu būsite pašalinti iš konkurso (atrankos procedūros), jei:

susikūrėte daugiau nei vieną paskyrą,

pateikėte melagingą informaciją arba netikrus dokumentus,

nelaikėte vieno ar kelių egzaminų,

egzaminų metu sukčiavote,

mėginote neleistinu būdu susisiekti su komisijos nariu (-e),

parašu ar ženklu pažymėjote egzaminų raštu arba praktinių egzaminų darbą, kuris taisomas suanonimintas.

Galite būti pašalinti iš konkurso (atrankos procedūros), jei nesilaikėte duotų internetinių egzaminų instrukcijų.

Turite laikyti egzaminą kuo sąžiningiau. Už bet kokį sukčiavimą arba bandymą sukčiauti bus skiriamos sankcijos.

5.   PRANEŠIMAS

Atsakomybė už tai, kad tinkamai užpildyta internetinė paraiška kartu su pridedamais visais reikiamais patvirtinamaisiais dokumentais iki skelbime nurodyto termino būtų patvirtinta platformoje Apply4EP, tenka jums.

Apie tai, kad per platformą Apply4EP pateikta paraiška yra patvirtinta, bus pranešta elektroniniu laišku, kuriame bus nurodyta, kad paraiška užregistruota. Pasitikrinkite ir savo elektroninio pašto dėžutėje gaunamus nepageidaujamus laiškus.

Jeigu jums nepavyko susikurti paskyros platformoje Apply4EP arba jeigu iškilo techninių problemų, prašom kreiptis adresu PERS-APPLY4EPContacts@europarl.europa.eu.

Bus svarstomos tik per platformą Apply4EP pateiktos paraiškos. Todėl paraiškos siųsti paštu – nei registruotu, nei paprastu – nereikia. Be to, Darbuotojų paieškos ir atrankos skyrius nepriims asmeniškai įteikiamų paraiškų.

Darbuotojų paieškos ir atrankos skyrius bendrauja su kandidatais iki konkurso (atrankos procedūros) pabaigos.

Visa Europos Parlamento korespondencija, susijusi su konkursu (atrankos procedūra), įskaitant kvietimus dalyvauti egzaminuose ir rezultatų pranešimą, kandidatams siunčiama elektroniniu laišku jų paraiškose platformoje Apply4EP nurodytu adresu. Privalote reguliariai tikrinti savo elektroninio pašto dėžutėje esančius pranešimus ir platformos Apply4EP paskyroje atnaujinti savo asmens duomenis.

Prašome jūsų nemėginti su Darbuotojų paieškos ir atrankos skyriumi susisiekti telefonu. Savo klausimus turėtumėte pateikti atsakydami į elektroniniu paštu atėjusį patvirtinimą, gautą internetu pateikus savo paraišką.

Jei jums reikalingas dalyvavimą egzamine (-uose) patvirtinantis pažymėjimas, po egzamino (-ų) savo prašymą turėtumėte pateikti Darbuotojų paieškos ir atrankos skyriui atsakydami į elektroniniu paštu atėjusį kvietimą dalyvauti egzamine (-uose).

Siekiant užtikrinti komisijos nepriklausomumą, jums draudžiama pačiam bet kokiomis aplinkybėmis tiesiogiai ar netiesiogiai susisiekti su komisija. Dėl to galite būti pašalinti iš konkurso (atrankos procedūros).

6.   BENDROJI INFORMACIJA

6.1.   Lygios galimybės

Europos Parlamentas užtikrina, kad nebūtų jokių formų diskriminacijos.

Europos Parlamente vykdoma lygių galimybių politika ir paraiškos priimamos nediskriminuojant jokiu pagrindu, pavyzdžiui, dėl lyties, odos spalvos, etninės ar socialinės kilmės, genetinių ypatybių, kalbos, religijos ar įsitikinimų, politinių ar kokių nors kitų pažiūrų, priklausomybės tautinei mažumai, turto, kilmės, negalios, amžiaus, seksualinės orientacijos, civilinės būklės ar šeiminės padėties.

6.2.   Kandidatų prašymai pateikti su jais susijusią informaciją

Konkursuose ir atrankos procedūrose kandidatai turi teisę toliau nurodytomis sąlygomis gauti tam tikrą tiesiogiai ir asmeniškai su jais susijusią informaciją. Atsižvelgdamas į tai, Europos Parlamentas gali kandidatams, padavusiems prašymus, pateikti šią informaciją:

a)

jei skelbime nurodyta, kad numatoma laikyti klausimų su keliais atsakymų variantais testą, kandidatai, kurie neišlaikė to testo arba nepateko tarp didžiausią balų skaičių surinkusių kandidatų ir kuriems neleista dalyvauti kitame konkurso (atrankos procedūros) etape, gali gauti savo atsakymų lentelę kartu su teisingais atsakymais. Prašymas turi būti pateiktas platformos Apply4EP paskyroje per vieną mėnesį nuo elektroninio laiško, kuriuo pranešama apie rezultatus, išsiuntimo dienos;

b)

jei skelbime nurodyta, kad numatoma kompetencijos vertinimo stadija, kandidatai, kuriems atsižvelgiant į kompetencijos vertinimo stadijoje surinktų balų skaičių neleista dalyvauti kitame konkurso (atrankos procedūros) etape, gali gauti informaciją apie balus, gautus už kiekvieną kompetencijos vertinimo klausimyno klausimą. Jei taikoma konkrečiai procedūrai, jie taip pat gali gauti savo atsakymų į klausimų su keliais atsakymų variantais testo klausimus lentelę kartu su teisingais atsakymais. Prašymas turi būti pateiktas platformos Apply4EP paskyroje per vieną mėnesį nuo elektroninio laiško, kuriuo pranešama apie rezultatus, išsiuntimo dienos;

c)

jei skelbime nurodyta, kad numatomas kvalifikacijos vertinimo etapas, kandidatai, kuriems neleista dalyvauti egzaminuose, gali gauti informaciją apie balus, gautus už kiekvieną pagrindinį kvalifikacijos vertinimo kriterijų. Jei taikoma konkrečiai procedūrai, jie taip pat gali gauti savo atsakymų į klausimų su keliais atsakymų variantais testo klausimus lentelę kartu su teisingais atsakymais ir informaciją apie balus, gautus už kiekvieną kompetencijos vertinimo klausimyno klausimą. Prašymas turi būti pateiktas platformos Apply4EP paskyroje per vieną mėnesį nuo elektroninio laiško, kuriuo pranešama apie rezultatus, išsiuntimo dienos;

d)

jei pranešime nurodyta, kad numatoma laikyti egzaminus raštu, kandidatai, kurie neišlaikė tų egzaminų arba nebuvo pakviesti dalyvauti egzaminuose žodžiu, gali gauti netaisytų savo egzaminų raštu darbų kopijas kartu su individualaus vertinimo lentele (joje nurodomi balai, gauti už kiekvieną pagrindinį vertinimo kriterijų). Jei taikoma konkrečiai procedūrai, jie taip pat gali gauti savo atsakymų į klausimų su keliais atsakymų variantais testo klausimus lentelę kartu su teisingais atsakymais, informaciją apie balus, gautus už kiekvieną kompetencijos vertinimo klausimyno klausimą, ir informaciją apie balus, gautus už kiekvieną pagrindinį kvalifikacijos vertinimo kriterijų. Prašymas turi būti pateiktas platformos Apply4EP paskyroje per vieną mėnesį nuo elektroninio laiško, kuriuo pranešama apie rezultatus, išsiuntimo dienos;

e)

kandidatai, pakviesti dalyvauti egzaminuose žodžiu, kurių pavardės nebuvo įtrauktos į tinkamų kandidatų sąrašą, apie surinktus balus už įvairius egzaminus informuojami tik komisijai parengus šį sąrašą. Pateikę prašymą jie gali gauti netaisytų savo egzaminų raštu darbų kopijas kartu su kiekvieno egzamino raštu ir žodžiu individualaus vertinimo lentele (joje nurodomi balai, gauti už kiekvieną pagrindinį vertinimo kriterijų), taip pat, jei taikoma konkrečiai procedūrai, atsakymų į klausimų su keliais atsakymų variantais testo klausimus lentelę kartu su teisingais atsakymais, informaciją apie balus, gautus už kiekvieną kompetencijos vertinimo klausimyno klausimą, ir informaciją apie balus, gautus už kiekvieną pagrindinį kvalifikacijos vertinimo kriterijų. Prašymas turi būti pateiktas platformos Apply4EP paskyroje per vieną mėnesį nuo elektroninio laiško, kuriuo pranešama apie sprendimą neįtraukti kandidato į tinkamų kandidatų sąrašą, išsiuntimo dienos;

f)

į tinkamų kandidatų sąrašą įtraukti kandidatai informuojami tik apie tai, kad jie sėkmingai perėjo konkursą (atrankos procedūrą). Vis dėlto šie kandidatai gali paduoti prašymą pateikti e punkte nurodytą informaciją. Prašymas turi būti pateiktas platformos Apply4EP paskyroje per vieną mėnesį nuo elektroninio laiško, kuriuo pranešama apie sprendimą įtraukti į kandidatą tinkamų kandidatų sąrašą, išsiuntimo dienos.

Šių prašymų nagrinėjimas turi būti suderinamas su komisijos veiklos slaptu pobūdžiu, kaip nustatyta Europos Sąjungos pareigūnų tarnybos nuostatuose (III priedo 6 straipsnis). Tai reiškia, kad negalima atskleisti nei komisijos nuomonės, nei bet kokios informacijos, susijusios su individualiu ar lyginamuoju kandidatų vertinimu. Be to, šie prašymai nagrinėjami laikantis fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis taisyklių. Parlamentas atsakymą į prašymą pateikti informaciją pateiks per vieną mėnesį nuo jo gavimo dienos.

6.3.   Asmens duomenų apsauga

Europos Parlamentas, kaip konkurso (atrankos procedūros) rengėjas, užtikrina, kad kandidatų asmens duomenys būtų tvarkomi griežtai laikantis 2018 m. spalio 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) 2018/1725 dėl fizinių asmenų apsaugos Sąjungos institucijoms, organams, tarnyboms ir agentūroms tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo, kuriuo panaikinamas Reglamentas (EB) Nr. 45/2001 ir Sprendimas Nr. 1247/2002/EB (3), ypač garantuojant šių duomenų konfidencialumą ir saugumą.

6.4.   Kelionės ir gyvenimo išlaidos, kai rengiami egzaminai, kuriuose privaloma dalyvauti fiziškai

Tuo atveju, kai rengiami egzaminai, kuriuose privaloma dalyvauti fiziškai, padengiamos dalyvauti egzaminuose pakviestų kandidatų kelionės ir gyvenimo išlaidos. Apie taikomą tvarką ir įkainius kandidatai informuojami kvietime dalyvauti egzaminuose.

Pastaba. Pareigūnai ir kiti tarnautojai, kuriems taikomi Pareigūnų tarnybos nuostatai arba Kitų tarnautojų įdarbinimo sąlygos ir kurie kviečiami dalyvauti egzaminuose, gali turėti teisę į komandiruotės išlaidų kompensavimą tik tuo atveju, jei juose dalyvaujama fiziškai ir jie organizuojami kaip konkurso ar atrankos procedūros dalis.

Per platformą Apply4EP pateiktoje kandidato (-ės) paraiškoje nurodytas adresas laikomas vieta, iš kurios jis (ji) vyksta į egzaminų laikymo vietą. Todėl, jei pasikeitus adresui kandidatas (-ė) jį nurodo po to, kai Europos Parlamentas išsiunčia kvietimus dalyvauti egzaminuose, į tai negali būti atsižvelgiama, nebent Europos Parlamentas nusprendžia, kad kandidato (-ės) nurodytos priežastys gali būti laikomos nenugalima jėga ar nenumatytomis aplinkybėmis.

7.   PRAŠYMAI PERSVARSTYTI SPRENDIMĄ. ADMINISTRACINIAI SKUNDAI IR APSKUNDIMAS. SKUNDAI EUROPOS OMBUDSMENUI

Informacija apie prašymus persvarstyti sprendimą, administracinius skundus ir apskundimą, taip pat skundus Europos ombudsmenui pateikiama šio vadovo 3 priedėlyje.


(1)  Šiame vadove terminas „komisija“ reiškia bet kurios rūšies atrankos komitetą ir konkurso komisiją. Konkurso atveju tai konkurso komisija. Atrankos procedūros atveju tai atrankos komitetas.

(2)  Žr. Tarybos reglamentą (EEB, Euratomas, EAPB) Nr. 259/68 (OL L 56, 1968 3 4, p. 1) su pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB, Euratomas) Nr. 723/2004 (OL L 124, 2004 4 27, p. 1), ir paskutiniais pakeitimais, padarytais 2013 m. spalio 22 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES, Euratomas) Nr. 1023/2013, kuriuo iš dalies keičiami Europos Sąjungos pareigūnų tarnybos nuostatai ir kitų Europos Sąjungos tarnautojų įdarbinimo sąlygos (OL L 287, 2013 10 29, p. 15).

(3)   OL L 295, 2018 11 21, p. 39.

1 priedėlis

Orientacinė Europos Sąjungos diplomų, suteikiančių teisę dalyvauti AD pareigų grupės (1) konkursuose (atrankos procedūrose), lentelė (kiekvienu atveju vertinama individualiai)

ŠALIS

Universitetinis išsilavinimas (ne mažiau kaip 4 metai)

Universitetinis išsilavinimas (ne mažiau kaip 3 metai)

Belgique — België — Belgien

Licence/Licentiaat / Diplôme d’études approfondies (DEA) / Diplôme d’études spécialisées (DES) / Diplôme d’études supérieures spécialisées (DESS) / Gediplomeerde in de Voortgezette Studies (GVS) / Gediplomeerde in de Gespecialiseerde Studies (GGS) / Gediplomeerde in de Aanvullende Studies (GAS)

Agrégation de l’enseignement secondaire supérieur (AESS) / Aggregaat

Ingénieur industriel/Industrïeel ingenieur / Master — 60/120 ECTS / Master complémentaire — 60 ECTS ou plus

Agrégation de l’enseignement secondaire supérieur (AESS) — 30 ECTS

Doctorat/Doctoraal Diploma

Bachelor académique (dit «de transition») — 180 ECTS

Academisch gerichte Bachelor — 180 ECTS

България

Диплома за висше образование Бакалавър — 240 ECTS / Магистър — 300 ECTS / Доктор

Магистър след Бакалавър — 60 ECTS / Магистър след Професионален бакалавър по … — 120 ECTS

 

Česko

Diplom o ukončení vysokoškolského studia / Magistr / Doktor

Diplom o ukončení bakalářského studia (Bakalář)

Danmark

Kandidatgrad/Candidatus / Master/Magistergrad (Mag.Art) / Licenciatgrad / Ph.d.-grad

Bachelorgrad (B.A or B. Sc) / Professionsbachelorgrad / Diplomingeniør

Deutschland

Master (alle Hochschulen) / Diplom (Univ.) / Magister / Staatsexamen / Doktorgrad

Bachelor / Fachhochschulabschluss (FH)

Staatsexamen (Regelstudienzeit 3 Jahre)

Eesti

Rakenduskõrghariduse diplom Bakalaureusekraad (160 ainepunkti) / Magistrikraad / Arstikraad / Hambaarstikraad / Loomaarstikraad / Filosoofiadoktor / Doktorikraad (120–160 ainepunkti)

Bakalaureusekraad (min 120 ainepunkti) / Bakalaureusekraad (< 160 ainepunkti)

Éire/Ireland

Céim Onórach Bhaitsiléara (4 bliana/240 ECTS) / Honours Bachelor Degree (4 years/240 ECTS) / Céim Ollscoile / University Degree / Céim Mháistir (60-120 ECTS) / Masters Degree (60-120 ECTS) / Céim Dochtúra / Doctorate

Céim Onórach Bhaitsiléara (3 bliana/180 ECTS) (BA, B.Sc, B. Eng) / Honours Bachelor Degree (3 years/180 ECTS) (BA, B.Sc, B. Eng)

Ελλάδα

Πτυχίο [ΑΕI (πανεπιστημίου, πολυτεχνείου), ΤΕI υποχρεωτικής τετραετούς φοίτησης] 4 χρόνια (1ος κύκλος)

Μεταπτυχιακό Δίπλωμα Ειδίκευσης (2ος κύκλος)

Διδακτορικό Δίπλωμα (3ος κύκλος)

 

España

Licenciado / Ingeniero / Arquitecto / Graduado / Máster Universitario / Doctor

Diplomado / Ingeniero técnico

Arquitecto técnico / Maestro

France

Maîtrise / MST (maîtrise des sciences et techniques) / MSG (maîtrise des sciences de gestion)

DEST (diplôme d’études supérieures techniques) / DRT (diplôme de recherche technologique)

DESS (diplôme d’études supérieures spécialisées) / DEA (diplôme d’études approfondies)

Master 1 / Master 2 professionnel / Master 2 recherche

Diplôme des grandes écoles / Diplôme d’ingénieur / Doctorat

Licence

Hrvatska

Baccalaureus / Baccalaurea (Sveučilišni prvostupnik / Prvostupnica)

Stručni specijalist

Master degree (magistar struke) 300 kredit min

Magistar inženjer/ magistrica inženjerka (mag. ing)

Doktor struke / Doktor umjetnosti

Baccalaureus / Baccalaurea (Sveučilišni prvostupnik / Prvostupnica)

Italia

Diploma di Laurea (DL) — da 4 a 6 anni / Laurea specialistica (LS) / Laurea magistrale (LM) / Master universitario di primo livello / Master universitario di secondo livello / Diploma di Specializzazione (DS) / Dottorato di ricerca (DR)

Diploma universitario (3 anni) / Diploma di Scuola diretta a fini speciali (3 anni) / Laurea — L180 crediti

Κύπρος

Πανεπιστημιακό Πτυχíο/Bachelor

Master / Doctorat

 

Latvija

Bakalaura diploms (160 kredīti) / Profesionālā bakalaura diploms / Maģistra diploms / Profesionālā maģistra diploms / Doktora grāds

Bakalaura diploms (min. 120 kredīti)

Lietuva

Aukštojo mokslo diplomas / Bakalauro diplomas / Magistro diplomas / Daktaro diplomas / Meno licenciato diplomas

Profesinio bakalauro diplomas Aukštojo mokslo diplomas

Luxembourg

Master / Diplôme d’ingénieur industriel / DESS en droit européen

Bachelor / Diplôme d’ingénieur technicien

Magyarország

Egyetemi oklevél / Alapfokozat — 240 kredit / Mesterfokozat / Doktori fokozat

Főiskolai oklevél / Alapfokozat — 180 kredit vagy annál több

Malta

Bachelor’s degree / Master of Arts / Doctorate

Bachelor’s degree

Nederland

HBO Bachelor degree

HBO/WO Master’s degree

Doctoraal examen / Doctoraat

Bachelor (WO)

Österreich

Master Magister/Magistra

Magister/Magistra (FH)

Diplom-Ingenieur/in

Diplom-Ingenieur/in (FH)

Doktor/in

PhD

Bachelor

Bakkalaureus/Bakkalaurea

Bakkalaureus/Bakkalaurea (FH)

Polska

Magister / Magister inżynier

Dyplom doktora

Licencjat / Inżynier

Portugal

Licenciado / Mestre / Doutor

Bacharel / Licenciado

România

Diplomă de Licenţă / Diplomă de inginer / Diplomă de urbanist / Diplomă de Master / Diplomă de Studii Aprofundate / Certificat de atestare (studii academice postuniversitare) / Diplomă de doctor

Diplomă de Licență

Slovenija

Univerzitetna diploma/ Magisterij / Specializacija / Doktorat

Diploma o pridobljeni visoki strokovni izobrazbi

Slovensko

Diplom o ukončení vysokoškolského štúdia / bakalár (Bc.) / magister / inžinier / ArtD

Diplom o ukončení bakalárskeho štúdia (bakalár)

Suomi/ Finland

Maisterin tutkinto — Magister-examen

Ammattikorkeakoulututkinto — Yrkeshögskoleexamen (min 160 opintoviikkoa — studieveckor)

Tohtorin tutkinto (Doktorsexamen) joko 4 vuotta tai 2 vuotta lisensiaatin tutkinnon jälkeen — antingen 4 år eller 2 år efter licentiatexamen / Lisensiaatti/Licentiat

Kandidaatin tutkinto — Kandidatexamen / Ammattikorkeakoulututkinto — Yrkeshögskoleexamen (min 120 opintoviikkoa — studieveckor)

Sverige

Magisterexamen (akademisk examen omfattande minst 160 poäng varav 80 poäng fördjupade studier i ett ämne + uppsats motsvarande 20 poäng eller två uppsatser motsvarande 10 poäng vardera) / Licentiatexamen / Doktorsexamen

Meriter på avancerad nivå: Magisterexamen, 1 år, 60 högskolepoäng / Masterexamen, 2 år, 120 högskolepoäng

Meriter på forskarnivå: Licentiatexamen, 2 år, 120 högskolepoäng / Doktorsexamen, 4 år, 240 högskolepoäng

Kandidatexamen (akademisk examen omfattande minst 120 poäng varav 60 poäng fördjupade studier i ett ämne + uppsats motsvarande 10 poäng)

Meriter på grundnivå:

Kandidatexamen, 3 år, 180 högskolepoäng (Bachelor)

United Kingdom

Honours Bachelor degree / Master’s degree (MA, MB, MEng, MPhil, MSc) / Doctorate

(Honours) Bachelor degree

NB: Master’s degree in Scotland

 

NOTE:

UK diplomas awarded until 31 December 2020 are accepted without an equivalence. UK diplomas awarded as from 1 January 2021 must be accompanied by an equivalence issued by a competent authority of an EU Member State.


(1)  Papildoma sąlyga įsidarbinant į AD pareigų grupės 7–16 lygio pareigas – turėti ne mažesnę kaip vienų metų atitinkamą profesinę patirtį.

2 priedėlis

Orientacinė Europos Sąjungos diplomų, suteikiančių teisę dalyvauti AST pareigų grupės (1) konkursuose (atrankos procedūrose), lentelė (kiekvienu atveju vertinama individualiai)

ŠALIS

Vidurinis išsilavinimas (suteikiantis teisę įgyti aukštąjį išsilavinimą)

Aukštasis išsilavinimas (neuniversitetinės aukštojo mokslo studijos arba trumposios universitetinės studijos, kurių teisės aktuose numatyta trukmė yra ne mažiau kaip 2 metai)

Belgique — België — Belgien

Certificat de l’enseignement secondaire supérieur (CESS) / Diploma secundair onderwijs / Diplôme d’aptitude à accéder à l’enseignement supérieur (DAES) / Getuigschrift van hoger secundair onderwijs / Diplôme d’enseignement professionnel / Getuigschrift van het beroepssecundair onderwijs

Candidature — Kandidaat

Graduat — Gegradueerde

Bachelier (dit «professionnalisant» ou de «type court») / Professioneel gerichte Bachelor — 180 ECTS

България

Диплома за средно образование / Свидетелство за зрелост / Диплома / Диплома за завършено средно образование / Диплома за средно специално образование

Специалист по …

Česko

Vysvědčení o maturitní zkoušce

Vysvědčení o absolutoriu (Absolutorium) + diplomovaný specialista (DiS.)

Danmark

Bevis for: Studentereksamen

Højere Forberedelseseksamen (HF) / Højere Handelseksamen (HHX) / Højere Afgangseksamen (HA) / Bevis for Højere Teknisk Eksamen (HTX)

Videregående uddannelser = Bevis for = Eksamensbevis som (erhversakademiuddannelse AK)

Deutschland

Allgemeine Hochschulreife / Abitur / Fachgebundene Hochschulreife / Fachhochschulreife / Hochschulzugang für beruflich Qualifizierte

 

Eesti

Gümnaasiumi lõputunnistus + riigieksamitunnistus

Lõputunnistus kutsekeskhariduse omandamise kohta

Tunnistus keskhariduse baasil kutsekeskhariduse omandamise kohta

Éire/Ireland

Ardteistiméireacht Grád D3 i 5 ábhar / Leaving Certificate Grade D3 in 5 subjects / Gairmchlár na hArdteistiméireachta (GCAT) / Leaving Certificate Vocational Programme (LCVP)

Teastas Náisiúnta / National Certificate / Céim Bhaitsiléara / Ordinary Bachelor Degree / Dioplóma Náisiúnta (ND, Dip.) / National Diploma (ND, Dip.) / Dámhachtain Ardteastas Ardoideachais (120 ECTS) / Higher Certificate (120 ECTS)

Ελλάδα

α)

Απολυτήριο Γενικού Λυκείου

β)

Απολυτήριο Κλασικού Λυκείου

γ)

Απολυτήριο Τεχνικού — Επαγγελματικού Λυκείου

δ)

Απολυτήριο Ενιαίου Πολυκλαδικού Λυκείου

Απολυτήριο Ενιαίου Λυκείου / Απολυτήριο Τεχνολογικού Επαγγελματικού Εκπαιδευτηρίου / Απολυτήριο Γενικού Λυκείου / Απολυτήριο Επαγγελματικού Λυκείου

Δίπλωμα επαγγελματικής κατάρτισης (IΕΚ)

España

Bachillerato Unificado y Polivalente (BUP) + Curso de Orientación Universitaria (COU) / Bachillerato

Técnico superior / Técnico especialista

France

Baccalauréat / Diplôme d’accès aux études universitaires (DAEU) / Brevet de technicien

Diplôme d’études universitaires générales (DEUG) / Brevet de technicien supérieur (BTS) / Diplôme universitaire de technologie (DUT) / Diplôme d’études universitaires scientifiques et techniques (DEUST)

Hrvatska

Svjedodžba o državnoj maturi

Svjedodžba o zavrsnom ispitu

Associate degree

Graduate specialist

Stručni pristupnik / Pristupnica

Italia

Diploma di scuola secondaria superiore (diploma di maturità o esame di Stato conclusivo dei corsi di studio di istruzione secondaria superiore)

Certificato di specializzazione tecnica superiore/attestato di competenza (4 semestri) / Diploma di istruzione e formazione tecnica superiore (IFTS) / Diploma di istruzione tecnica superiore (ITS) / Diploma universitario (2 anni) / Diploma di Scuola diretta a fini speciali (2 anni)

Κύπρος

Απολυτήριο

Δίπλωμα = Programmes offered by Public/Private Schools of Higher Education (for the latter accreditation is compulsory) / Higher Diploma

Latvija

Atestāts par vispārējo vidējo izglītību

Diploms par profesionālo vidējo izglītību

Diploms par pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību

Lietuva

Brandos atestatas

Aukštojo mokslo diplomas

Aukštesniojo mokslo diplomas

Luxembourg

Diplôme de fin d’études secondaires et techniques

Brevet de technicien supérieur (BTS) / Brevet de maîtrise / Diplôme de premier cycle universitaire (DPCU) / Diplôme universitaire de technologie (DUT)

Magyarország

Gimnáziumi érettségi bizonyítvány / Szakközép-iskolai érettségiképesítő bizonyítvány / Érettségi bizonyítvány

Bizonyítvány felsőfokú szakképesítésről

Malta

Advanced Matriculation or GCE Advanced level in 3 subjects (2 of them grade C or higher) / Matriculation certificate (2 subjects at Advanced level and 4 at Intermediate level including systems of knowledge with overall grade A-C) + Passes in the Secondary Education Certificate examination at Grade 5 / 2 A Levels (passes A-E) + a number of subjects at Ordinary level, or equivalent

MCAST diplomas/certificates

Higher National Diploma

Nederland

Diploma VWO / Diploma staatsexamen (2 diploma’s) / Diploma staatsexamen voorbereidend wetenschappelijk onderwijs (Diploma staatsexamen VWO) / Diploma staatsexamen hoger algemeen voortgezet onderwijs (Diploma staatsexamen HAVO)

Kandidaatsexamen

Associate degree (AD)

Österreich

Matura/Reifeprüfung

Reife-und Diplomprüfung

Berufsreifeprüfung

Kollegdiplom

Akademiediplom

Polska

Świadectwo dojrzałości

Świadectwo ukończenia liceum ogólnokształcącego

Dyplom ukończenia kolegium nauczycielskiego

Świadectwo ukończenia szkoły policealnej

Portugal

Diploma de Ensino Secundário / Certificado de Habilitações do Ensino Secundário

 

România

Diplomă de bacalaureat

Diplomă de absolvire (Colegiu universitar) învățamânt preuniversitar

Slovenija

Maturitetno spričevalo (Spričevalo o poklicni maturi) (Spričevalo o zaključnem izpitu)

Diploma višje strokovne šole

Slovensko

Vysvedčenie o maturitnej skúške

Absolventský diplom

Suomi/ Finland

Ylioppilastutkinto tai peruskoulu + kolmen vuoden ammatillinen koulutus — Studentexamen eller grundskola + treårig yrkesinriktad utbildning (Betyg över avlagd yrkesexamen på andra stadiet)

Todistus yhdistelmäopinnoista (Betyg över kombinationsstudier)

Ammatillinen opistoasteen tutkinto — Yrkesexamen på institutnivå

Sverige

Slutbetyg från gymnasieskolan (3-årig gymnasial utbildning)

Högskoleexamen (80 poäng)

Högskoleexamen, 2 år, 120 högskolepoäng Yrkeshögskoleexamen/Kvalificerad yrkeshögskoleexamen, 1–3 år

United Kingdom

General Certificate of Education Advanced level — 2 passes or equivalent (grades A to E)

BTEC National Diploma

General National Vocational Qualification (GNVQ), advanced level

Advanced Vocational Certificate of Education, A level (VCE A level)

Higher National Diploma/Certificate (BTEC)/SCOTVEC

Diploma of Higher Education (DipHE)

National Vocational Qualifications (NVQ) and Scottish Vocational Qualifications (SVQ) level 4

 

NOTE:

UK diplomas awarded until 31 December 2020 are accepted without an equivalence. UK diplomas awarded as from 1 January 2021 must be accompanied by an equivalence issued by a competent authority of an EU Member State.


(1)  Papildoma sąlyga įsidarbinant į AST pareigų grupės pareigas – turėti ne mažesnę nei trejų metų atitinkamą profesinę patirtį.

3 priedėlis

PRAŠYMAI PERSVARSTYTI SPRENDIMĄ. ADMINISTRACINIAI SKUNDAI IR APSKUNDIMAS. SKUNDAI EUROPOS OMBUDSMENUI

A.   Prašymai persvarstyti rezultatus

Galite komisijos prašyti persvarstyti šiuos sprendimus:

neleisti dalyvauti konkurse (atrankos procedūroje),

nekviesti dalyvauti egzamine (raštu ar žodžiu),

neįtraukti jūsų į tinkamų kandidatų sąrašą.

Prašymą persvarstyti sprendimą reikia nusiųsti iš savo paskyros platformoje Apply4EP per 10 kalendorinių dienų nuo elektroninio laiško, kuriuo pranešama apie komisijos sprendimą, išsiuntimo dienos. Atsakymai kandidatams pateikiami kuo greičiau.

Sprendimas, priimtas išnagrinėjus prašymą persvarstyti sprendimą, pakeičia pradinį sprendimą. Todėl tuo atveju, kai kandidatas (-ė) nusprendžia pateikti prašymą persvarstyti komisijos sprendimą, jo (jos) prašoma neteikti administracinio skundo dėl jam (jai) nepalankaus sprendimo arba jo neskųsti teismui tol, kol komisija dėl skundžiamo sprendimo nepriims atitinkamo sprendimo.

B.   Administraciniai skundai ir apskundimas teismui

Jei manote, kad komisijos arba skiriančiojo subjekto (paskyrimų tarnybos) sprendimas yra jums nepalankus, galite bet kurioje konkurso (atrankos procedūros) stadijoje pateikti administracinį skundą pagal Europos Sąjungos pareigūnų tarnybos nuostatų (1) 90 straipsnio 2 dalį.

Administracinis skundas teikiamas šiuo adresu:

M. le Secrétaire général

Parlement européen

Bâtiment ADENAUER

L-2929 Luxembourg

LUXEMBOURG

Galite administracinį skundą nusiųsti e. paštu šiuo adresu: AR90@europarl.europa.eu. Jei nusprendžiate administracinį skundą pateikti e. paštu, jūs sutinkate, kad visi pranešimai ir galutinis sprendimas bus siunčiami jūsų e. pašto adresu. Be to, atkreipkite dėmesį į tai, kad nusiuntus administracinį skundą e. paštu, paštu jo papildomai siųsti nereikia.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad skiriantysis subjektas (paskyrimų tarnyba) negali pakeisti arba panaikinti konkurso (atrankos procedūros) komisijos sprendimų. Jei pageidaujate ginčyti komisijos sprendimą, galite jį apskųsti tiesiai Europos Sąjungos Bendrajam Teismui neteikdami administracinio skundo pagal Europos Sąjungos pareigūnų tarnybos nuostatų 90 straipsnio 2 dalį.

Tuo atveju, kai ginčijate skiriančiojo subjekto (paskyrimų tarnybos) sprendimą, jį apskųsti Europos Sąjungos Bendrajam Teismui galite tik jei pirmiau dėl jo buvote pateikę administracinį skundą pagal Europos Sąjungos pareigūnų tarnybos nuostatų 90 straipsnio 2 dalį.

Apskundimo teismui atveju skundas turi būti teikiamas šiuo adresu:

Tribunal de l’Union européenne

L-2925 Luxembourg

LUXEMBOURG

vadovaujantis Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 270 straipsnį ir Europos Sąjungos pareigūnų tarnybos nuostatų 91 straipsniu.

Apskundimo Europos Sąjungos Bendrajam Teismui atveju byloje būtinai privalo dalyvauti advokatas, turintis leidimą verstis advokato praktika Europos Sąjungos valstybės narės arba valstybės, kuri yra Europos ekonominės erdvės susitarimo šalis, teisme.

Europos Sąjungos pareigūnų tarnybos nuostatų 90 ir 91 straipsniuose nustatyti terminai, kurie taikomi minėtų dviejų rūšių skundų pateikimui, pradedami skaičiuoti nuo pranešimo apie pradinį jums nepalankų sprendimą dienos arba – tuo atveju, kai teikiamas prašymas peržiūrėti sprendimą, – nuo pranešimo apie komisijos sprendimą, priimtą persvarsčius pradinį sprendimą, dienos.

C.   Skundo pateikimas Europos ombudsmenui

Kandidatas (-ė), kaip bet kuris Europos Sąjungos pilietis (-ė), gali pateikti skundą Europos ombudsmenui šiuo adresu:

Médiateur européen

1, avenue du Président Robert Schuman – BP 403

67001 Strasbourg Cedex

FRANCE

vadovaudamasis (-i) Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 228 straipsnio 1 dalimi ir laikydamasis (-i) sąlygų, išdėstytų 1994 m. kovo 9 d. Europos Parlamento sprendime Nr. 94/262/EAPB, EB, Euratomas dėl ombudsmeno pareigų atlikimą reglamentuojančių nuostatų ir bendrųjų sąlygų (2).

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad, pateikus skundą Europos ombudsmenui, Tarnybos nuostatų 91 straipsnyje nustatytas apskundimo Europos Sąjungos Bendrajam Teismui pagal Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 270 straipsnį terminas skaičiuojamas toliau. Pagal Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 228 straipsnio 1 dalį ombudsmenas nenagrinėja skundų, kai įtariami faktai yra ar buvo nagrinėjami teismine tvarka.

Prašymo peržiūrėti sprendimą, administracinio skundo, apskundimo arba skundo Europos ombudsmenui pateikimas nesustabdo komisijos darbo.


(1)  Žr. Tarybos reglamentą (EEB, Euratomas, EAPB) Nr. 259/68 (OL L 56, 1968 3 4, p. 1) su pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB, Euratomas) Nr. 723/2004 (OL L 124, 2004 4 27, p. 1), ir paskutiniais pakeitimais, padarytais 2013 m. spalio 22 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES, Euratomas) Nr. 1023/2013, kuriuo iš dalies keičiami Europos Sąjungos pareigūnų tarnybos nuostatai ir kitų Europos Sąjungos tarnautojų įdarbinimo sąlygos (OL L 287, 2013 10 29, p. 15).

(2)   OL L 113, 1994 5 4, p. 15.


ELI: http://data.europa.eu/eli/C/2024/1640/oj

ISSN 1977-0960 (electronic edition)


Top