Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52024PC0114

    Pasiūlymas TARYBOS REGLAMENTAS kuriuo iš dalies keičiamas ir ištaisomas Reglamentas (ES) 2024/257, kuriuo nustatomos 2024 m., 2025 m. ir 2026 m. tam tikrų žuvų išteklių žvejybos galimybės, taikomos Sąjungos vandenyse žvejojantiems Sąjungos žvejybos laivams ir kai kuriuose Sąjungai nepriklausančiuose vandenyse žvejojantiems Sąjungos žvejybos laivams

    COM/2024/114 final

    Briuselis, 2024 03 06

    COM(2024) 114 final

    2024/0063(NLE)

    Pasiūlymas

    TARYBOS REGLAMENTAS

    kuriuo iš dalies keičiamas ir ištaisomas Reglamentas (ES) 2024/257, kuriuo nustatomos 2024 m., 2025 m. ir 2026 m. tam tikrų žuvų išteklių žvejybos galimybės, taikomos Sąjungos vandenyse žvejojantiems Sąjungos žvejybos laivams ir kai kuriuose Sąjungai nepriklausančiuose vandenyse žvejojantiems Sąjungos žvejybos laivams


    AIŠKINAMASIS MEMORANDUMAS

    1.PASIŪLYMO APLINKYBĖS

    Pasiūlymo pagrindimas ir tikslai

    Tarybos reglamentu (ES) 2024/257 1 nustatytos 2024 m., 2025 m. ir 2026 m. tam tikrų žuvų išteklių žvejybos galimybės, taikomos ES vandenyse žvejojantiems laivams ir kai kuriuose ES nepriklausančiuose vandenyse žvejojantiems ES žvejybos laivams. Pasiūlymu tos žvejybos galimybės iš dalies keičiamos siekiant atsižvelgti į naujausias mokslines rekomendacijas ir kitus pokyčius. Be to, pasiūlymu ištaisomos tam tikros Reglamente (ES) 2024/257 padarytos klaidos.

    Suderinamumas su toje pačioje politikos srityje galiojančiomis nuostatomis

    Siūlomos priemonės yra suderinamos su bendros žuvininkystės politikos (BŽP) tikslais ir taisyklėmis.

    Suderinamumas su kitomis Sąjungos politikos sritimis

    Siūlomos priemonės yra suderinamos su kitomis ES politikos sritimis, visų pirma su aplinkos srities politika.

    2.TEISINIS PAGRINDAS, SUBSIDIARUMO IR PROPORCINGUMO PRINCIPAI

    Teisinis pagrindas

    Pasiūlymo teisinis pagrindas yra Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo (SESV) 43 straipsnio 3 dalis.

    Subsidiarumas

    Pasiūlymas priklauso išimtinei ES kompetencijai, kaip nurodyta SESV 3 straipsnio 1 dalies d punkte. Todėl subsidiarumo principas netaikomas.

    Proporcingumo principas

    Pasiūlymu žvejybos galimybės valstybėms narėms paskirstomos atsižvelgiant į Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 1380/2013 dėl bendros žuvininkystės politikos 2 tikslus. Pagal Reglamento (ES) Nr. 1380/2013 16 ir 17 straipsnius valstybės narės, vadovaudamosi tam tikrais žvejybos galimybių paskirstymo kriterijais, nusprendžia, kaip jų turimos žvejybos galimybės gali būti paskirstytos su jų vėliava plaukiojantiems laivams. Todėl, pagal pasirinktą socialinį ir (arba) ekonominį modelį paskirstydamos joms skirtus bendrus leidžiamus sužvejoti kiekius (BLSK), valstybės narės gali naudotis reikiama veiksmų laisve, kad išnaudotų savo turimas žvejybos galimybes.

    Priemonės pasirinkimas

    Atsižvelgiant į tai, kad pasiūlymu iš dalies keičiamas galiojantis reglamentas, tinkamiausia teisinė priemonė yra reglamentas.

    3.EX POST VERTINIMO, KONSULTACIJŲ SU SUINTERESUOTOSIOMIS ŠALIMIS IR POVEIKIO VERTINIMO REZULTATAI

    Galiojančių teisės aktų ex post vertinimas / tinkamumo patikrinimas

    Netaikoma.

    Konsultacijos su suinteresuotosiomis šalimis

    Komisija konsultavosi su suinteresuotosiomis šalimis, visų pirma patariamosiose tarybose, remdamasi savo metiniu komunikatu „Tausioji žvejyba Europos Sąjungoje: dabartinė padėtis ir 2024 m. orientyrai“ (COM(2023) 303).

    Suinteresuotųjų šalių atsiliepimai apie tą metinį komunikatą atskleidžia jų nuomonę apie Komisijos atliktą išteklių būklės vertinimą ir būdus, kaip į jį tinkamai atsižvelgti valdant išteklius. Rengdama pasiūlymą Komisija atsižvelgė į tuos atsiliepimus.

    Tiriamųjų duomenų rinkimas ir naudojimas

    Tarptautinės jūrų tyrinėjimo tarybos (ICES) mokslinės rekomendacijos grindžiamos jos ekspertų grupių ir sprendimus priimančių organų sukurta sistema ir teikiamos atsižvelgiant į partnerystės pagrindų susitarimą, sudarytą su Komisija.

    Poveikio vertinimas

    Pasiūlymo taikymo sritis apribota SESV 43 straipsnio 3 dalimi.

    Pasiūlymu stengiamasi išvengti trumpalaikių strategijų ir siekti ilgalaikio tvarumo. Jame atsižvelgiama į suinteresuotųjų šalių ir patariamųjų tarybų iniciatyvas, jei jas teigiamai įvertino ICES. Rengiant Komisijos pasiūlymą dėl BŽP reformos remtasi poveikio vertinimu (SEC(2011) 891), kuriame teigta, kad, nors didžiausio galimo tausios žvejybos laimikio tikslo pasiekimas yra būtina aplinkos, ekonominio ir socialinio tvarumo sąlyga, šių trijų tikslų negalima pasiekti atskirai.

    Kalbant apie RŽVO nustatytas žvejybos galimybes ir išteklius, kurie valdomi kartu su ES nepriklausančiomis valstybėmis, šiuo pasiūlymu įgyvendinamos tarptautiniu lygmeniu sutartos priemonės. Visi aspektai, kurie yra svarbūs vertinant galimą žvejybos galimybių poveikį, yra svarstomi rengiantis tarptautinėms deryboms, per kurias dėl ES žvejybos galimybių yra susitariama su ES nepriklausančiomis valstybėmis, ir pačių derybų metu.

    Reglamentavimo tinkamumas ir supaprastinimas

    Netaikoma.

    Pagrindinės teisės

    Pasiūlymu gerbiamos pagrindinės teisės, visų pirma pripažintos Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartijoje.

    4.POVEIKIS BIUDŽETUI

    Siūlomos priemonės poveikio biudžetui neturės.

    5.KITI ELEMENTAI

       Išsamus konkrečių pasiūlymo nuostatų paaiškinimas

    Pasiūlymu siekiama iš dalies pakeisti Tarybos reglamentą (ES) 2024/257, kaip išdėstyta toliau.

    Šlakuotųjų rajų ištekliai vakarinėje Lamanšo sąsiaurio dalyje

    Reglamentu (ES) 2024/257 nustatytas rombinių rajožuvių (Rajiformes) išteklių BLSK, taikomas ICES 6a, 6b, 7a–7c ir 7e–7k kvadratų (į vakarus nuo Škotijos, pietinės Keltų jūros ir Lamanšo sąsiaurio) ES ir Jungtinės Karalystės vandenyse. Tame reglamente taip pat nustatyta su tuo BLSK susijusi specialioji sąlyga. Pagal tą specialiąją sąlygą 2024 m. ES ir Jungtinei Karalystei leidžiamas tam tikras šlakuotųjų rajų laimikis ICES 7e kvadrate (vakarinėje Lamanšo sąsiaurio dalyje), kad būtų galima vykdyti kontrolinę žvejybą, kurios tikslas – rinkti šių ICES vertinamų išteklių žvejybos duomenis. Siekiant suteikti teisinio tikrumo ir sudaryti sąlygas vykdyti kontrolinės žvejybos stebėsenos programas, pagal tą specialiąją sąlygą valstybėms narėms turėtų būti paskirstyti atitinkami kiekiai laikantis santykinio stabilumo principo ir paskirstymo būdo, taikomo rombinių rajožuvių ištekliams ICES 6a, 6b, 7a–7c ir 7e–7k kvadratų ES ir Jungtinės Karalystės vandenyse.

    Raudonųjų plekšnių ir europinių mažažiočių plekšnių ištekliai Skagerako ir Kategato sąsiauriuose

    2023 m. gruodžio 6 d. ES ir Jungtinė Karalystė užbaigė dvišales konsultacijas dėl Europos Sąjungos bei Europos atominės energijos bendrijos ir Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės prekybos ir bendradarbiavimo susitarimo (toliau – Prekybos ir bendradarbiavimo susitarimas) 3 35 priede išvardytų išteklių žvejybos galimybių nustatymo. Tų konsultacijų rezultatai užfiksuoti 2023 m. gruodžio 6 d. pasirašytame rašytiniame protokole. Tas protokolas 2023 m. gruodžio 8 d. papildytas priedėliu ir įgyvendintas ES teisėje Reglamentu (ES) 2024/257.

    Per tas dvišales konsultacijas ES ir Jungtinė Karalystė, inter alia, pirmą kartą nustatė i) raudonųjų plekšnių (Glyptocephalus cynoglossus) išteklių ICES 3a kvadrato (Skagerako ir Kategato sąsiaurio) ES vandenyse ir ii) europinių mažažiočių plekšnių (Microstomus kitt) išteklių tame pačiame rajone BLSK. Kol valstybės narės tariasi, kaip tos žvejybos galimybės turi būti paskirstytos, Reglamente (ES) 2024/257 vietoj tų išteklių BLSK įrašyta „bus nustatyta“. Kad valstybės narės galėtų pasinaudoti tomis žvejybos galimybėmis, turėtų būti nustatyti rašytiniame protokole nurodytus lygius atitinkantys tų išteklių BLSK ir ES kvotos. Kadangi valstybės narės dėl paskirstymo vis dar diskutuoja, valstybių narių kvotos neįtrauktos. Kai tik pasirodys bus žinomi tų konsultacijų rezultatai, Komisijos tarnybos atnaujins pasiūlymą neoficialiu dokumentu, kuriame i) bus pasiūlytos valstybių narių kvotos arba ii) siūloma ES kvotų valstybėms narėms neskirstyti ir leisti joms visoms žvejoti pagal tas ES kvotas, kol jos bus visiškai išnaudotos.

    Paprastųjų tobių ištekliai Šiaurės jūroje

    Reglamentu (ES) 2024/257 laikinai nustatytas nulinis paprastųjų tobių ir susijusios priegaudos (Ammodytes spp.) BLSK, taikomas ICES 4 parajonio (Šiaurės jūra) Jungtinės Karalystės ir ES vandenyse, ICES 2a kvadrato Jungtinės Karalystės vandenyse ir 3a kvadrato (Skagerakas ir Kategatas) ES vandenyse 2024 m., kol ICES paskelbs 2024 m. mokslines rekomendacijas dėl tų išteklių.

    Tikimasi, kad 2024 m. mokslines rekomendacijas dėl paprastųjų tobių išteklių ICES 4 parajonyje ir 3a kvadrate ICES paskelbs 2024 m. vasario 29 d. Paskelbus tą rekomendaciją, ES pagal Prekybos ir bendradarbiavimo susitarimo 498 straipsnio 2, 4 ir 6 dalis surengs dvišales konsultacijas su Jungtine Karalyste dėl tų išteklių 2024 m. BLSK lygio. Kol bus gauti oficialūs tų dvišalių konsultacijų rezultatai, atitinkamos Tarybos reglamento (ES) 2023/194 4 konstatuojamosios dalies tekstas liks įrašytas laužtiniuose skliaustuose, o 2024 m. paprastųjų tobių išteklių BLSK, taikomas ICES 4 parajonyje ir 2a bei 3a kvadratuose, pažymėtas pm (pro memoria). Kai tik oficialūs tų dvišalių konsultacijų rezultatai bus žinomi, Komisijos tarnybos atnaujins pasiūlymą neoficialiu dokumentu, kuriame bus pasiūlytas su Jungtine Karalyste sutarto lygio atitinkamas 2024 m. BLSK.

    SPRFMO

    Reglamente (ES) 2024/257 vietoj Regioninės žvejybos pietų Ramiajame vandenyne valdymo organizacijos (SPRFMO) konvencijos rajone taikomų BLSK pažymėta „bus nustatyta“, o su BLSK funkciškai susijusios priemonės laikinai paliekamos galioti, kol bus gauti 2024 m. sausio 29–vasario 2 d. įvykusio SPRFMO 2024 m. metinio susitikimo rezultatai.

    2024 m. įvykusiame 12-ajame metiniame susitikime SPRFMO patvirtino Peru stauridžių (Trachurus murphyi) laimikio limitus ir nutarė toliau leisti vykdyti nototeninių dančių (Dissostichus spp.) tiriamąją žvejybą. Ji taip pat paliko galioti arba iš dalies pakeitė funkciškai susijusias priemones. Todėl tos priemonės turėtų būti įgyvendintos ES teisėje.

    WCPFC

    Reglamente (ES) 2024/257 vietoj Žvejybos vakarų ir vidurio Ramiajame vandenyne komisijos (WCPFC) konvencijos rajone galiojančių žvejybos galimybių pažymėta „bus nustatyta“, o su jomis funkciškai susijusios priemonės laikinai paliekamos galioti, kol bus gauti oficialūs 2023 m. gruodžio 4–8 d. įvykusio WCPFC 2023 m. metinio susitikimo rezultatai.

    2023 m. metiniame susitikime WCPFC nusprendė išlaikyti gaubiamaisiais tinklais žvejojančių laivų pastangų apribojimus ir didžiausią tropinius tunus žvejojančių šių laivų skaičių. Ji taip pat iš dalies pakeitė priemones, susijusias su žuvų suburiamųjų įrenginių (ŽSĮ) valdymu vykdant tropinių tunų žvejybą, visų pirma su ŽSĮ draudimu. Tos priemonės turėtų būti įgyvendintos ES teisėje.

    ICCAT

    ES laivų, Tarptautinės Atlanto tunų apsaugos komisijos (ICCAT) konvencijos rajone žvejojančių paprastuosius tunus (Thunnus thynnus), žvejybos pastangų apribojimai, ES paprastųjų tunų ūkiams tame rajone skirtas didžiausias tunų, kuriuos galima į juos perkelti, kiekis ir auginimo bei tukinimo pajėgumai yra grindžiami valstybių narių metiniuose žvejybos planuose, metiniuose žvejybos pajėgumų valdymo planuose ir metiniuose paprastųjų tunų auginimo valdymo planuose pateikta informacija. Valstybės narės tuos planus Komisijai pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2023/2053 5 16 straipsnio 1 dalį turi perduoti iki kiekvienų metų sausio 31 d. Tuomet Komisija tuos planus apibendrina ir jais remdamasi parengia ES metinį planą. Tą planą ji perduoda apsvarstyti ir patvirtinti ICCAT sekretoriatui, kaip reikalaujama Reglamento (ES) 2023/2053 16 straipsnio 2 dalyje. Kol ICCAT gaus ir patvirtins ES metinį planą, atitinkamos Tarybos reglamento (ES) 2023/194 konstatuojamosios dalies tekstas liks įrašytas laužtiniuose skliaustuose, o 2024 m. ES žvejybos pastangų apribojimai ir didžiausias žuvų, kuriuos galima perkelti ūkius, kiekis bei pajėgumas pažymėti pm (pro memoria). Kai tik ICCAT ES metinį planą patvirtins, Komisijos tarnybos pasiūlymą atnaujins neoficialiu dokumentu, kuriame bus pasiūlyti atitinkami 2024 m. žvejybos pastangų apribojimai, didžiausias tunų, kuriuos galima perkelti į ūkius, kiekis ir auginimo bei tukinimo pajėgumai.

    Australinių smėlryklių ištekliai

    2024 m. vasario 12–17 d. Samarkande (Uzbekija) įvykusiame 14-ajame susitikime Migruojančių laukinių gyvūnų rūšių išsaugojimo konvencijos (CMS konvencijos) šalių konferencija (COP) į tos konvencijos I ir II priedėliuose pateiktus saugomų rūšių sąrašus įtraukė australinius smėlryklius (Carcharias taurus). Todėl tos priemonės turėtų būti įgyvendintos ES teisėje, uždraudžiant i) ES žvejybos laivams visuose vandenyse ir ii) trečiųjų valstybių laivams ES vandenyse žvejoti, laikyti laive, perkrauti arba iškrauti tos rūšies žuvis.

    Tačiau pažymėtina, kad toks draudimas dėl australinių smėlryklių išteklių Viduržemio jūroje jau nustatytas Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2023/2124 6 98 straipsnio 2 dalyje. Todėl, siekiant išvengti su tuo pačiu dalyku susijusių nuostatų dubliavimosi Viduržemio jūroje, toks draudimas turėtų būti nustatytas tik ES laivams visuose vandenyse, išskyrus Viduržemio jūrą, ir trečiųjų valstybių laivams ES vandenyse.

    Draudimas dėl australinių smėlryklių turėtų būti pradėtas taikyti 2024 m. balandžio 1 d., t. y. i) po 14-ojo CMS konvencijos COP susitikimo, įvykusio 2024 m. vasario 12–17 d., ir ii) prieš 2024 m. gegužės 17 d. įsigaliojant CMS konvencijos I ir II priedėlių pakeitimams.

    Klaidų ištaisymas

    Reglamento (ES) 2024/257 41 straipsnio 4 dalyje ir 43 straipsnyje nurodytas tas pats didžiausias ES žvejybos laivų, kuriems leidžiama WCPFC konvencijos rajone žvejoti durklažuves (Xiphias gladius), skaičius. Todėl siekiant teisinio aiškumo pirmoji nuostata turėtų būti išbraukta.

    Reglamento (ES) 2024/257 59 straipsnyje dėl įsigaliojimo ir taikymo nuostata dėl priemonių, taikomų europiniams unguriams (Anguilla anguilla) ICES 3, 4, 6, 7, 8 ir 9 parajonių ES jūrų ir sūrokuose vandenyse ir gretimuose ES sūrokuose vandenyse, turėtų būti ištaisyta taip:

    Reglamento (ES) 2023/194 13 straipsnio 4 dalis, kuria reikalaujama, kad valstybės narės nustatytų europinių upinių ungurių verslinės žvejybos veiklos draudimo laikotarpius, apimančius visus ungurių gyvenimo etapus tame rajone, taikoma nuo 2023 m. kovo 1 d. iki 2024 m. kovo 31 d. Todėl Reglamento (ES) 2024/257 13 straipsnio 6 dalis, kuria tokia priemonė nustatoma, turėtų būti taikoma nuo 2024 m. balandžio 1 d.; Reglamente (ES) 2024/257 nustatytos su versline europinių upinių ungurių žvejybos veikla susijusios priemonės, kurios apima visus ungurių gyvenimo etapus tame rajone, taikomos iki 2025 m. kovo 31 d.

    Todėl to reglamento 13 straipsnio 7 dalyje nustatytas draudimas vykdyti europinių upinių ungurių mėgėjų žvejybą, apimantis visus ungurių gyvenimo etapus tame rajone, taip pat turėtų būti taikomas iki 2025 m. kovo 31 d.

    Reglamento (ES) 2024/257 IA priedo B dalyje turėtų būti ištaisytos šios klaidos:

    60 lentelė. 2024 m. valstybėms narėms skirtos europinių mažažiočių plekšnių ir raudonųjų plekšnių išteklių žvejybos ICES 4 parajonio Jungtinės karalystės ir ES vandenyse ir 2a kvadrato Jungtinės karalystės vandenyse kvotos turėtų būti pataisytos, kad būtų ištaisyta jas apskaičiuojant padaryta klaida. Be to, 3 ir 4 išnašose turėtų būti ištaisyti atitinkamai i) europinių mažažiočių plekšnių išteklių 3a kvadrato ES vandenyse ir ii) raudonųjų plekšnių išteklių 3a kvadrato ES vandenyse duomenų teikimo kodai;

    93 lentelė. Prie 2024 m. paprastųjų otų ir švelniųjų rombų (Scophthalmus maximus ir Scophthalmus rhombus) BLSK, taikomo ICES 4 parajonio Jungtinės Karalystės ir ES vandenyse ir 2a kvadrato Jungtinės Karalystės vandenyse, turėtų būti pažymėta „analitiniu įvertinimu pagrįstas BLSK“, kaip nurodyta atitinkamoje ICES rekomendacijoje 7 . Be to, 4 išnašoje turėtų būti ištaisytas švelniųjų romų išteklių 3a kvadrato ES vandenyse duomenų teikimo kodas;

    101 lentelė. BLSK lentelėse, skirtose marmurinių rombinių rajų (Raja undulata) ištekliams atitinkamai ICES 8 parajonio ir 9 parajonio ES vandenyse, turėtų būti paaiškinta, kad apie laimikį, sužvejotą naudojantis papildomu kiekiu, paskirtu kontrolinėje žvejyboje dalyvaujantiems laivams, turėtų būti pranešama atskirai;

    103 lentelė. atlantinių skumbrių (Scomber scombrus) ištekliams Šiaurės ir Baltijos jūrose skirtoje BLSK lentelėje turėtų būti i) ištaisytas rajono aprašymas ir duomenų teikimo kodas, kad atspindėtų atlantinių skumbrių ištekliams Šiaurės ir Baltijos jūrose taikomų dviejų į Reglamentą (ES) 2023/194 8 įtrauktų BLSK geografinę aprėptį, ii) išbrauktas 1 išnašos antras sakinys, nes jis prieštarauja likusiai tos išnašos daliai, iii) ištaisytas 2 išnašos lentelės pirmoje skiltyje esantis rajono aprašymas ir duomenų teikimo kodas, kad atspindėtų BLSK rajono aprašymą, ir iv) 4 išnašoje teisinio aiškumo sumetimais išbraukta antraštė „Dydžiai po kvotos perleidimo“;

    106 lentelė. BLSK lentelės, skirtos europinių jūrų liežuvių (Solea solea) ištekliams ICES 4 parajonio Jungtinės Karalystės ir ES vandenyse ir 2a kvadrato Jungtinės Karalystės vandenyse, 1 išnašoje turėtų būti ištaisytas duomenų teikimo kodas.

    Reglamento (ES) 2024/257 XI priede turėtų būti ištaisytos šios klaidos:

    2 punktas. atlantinių skumbrių (Scomber scombrus) ištekliams Šiaurės ir Baltijos jūrose skirtoje BLSK lentelėje turėtų būti i) išbrauktas 1 išnašos antras sakinys, nes jis prieštarauja likusiai tos išnašos daliai, ii) ištaisytas 2 išnašos lentelės pirmoje skiltyje esantis rajono aprašymas ir duomenų teikimo kodas, kad atspindėtų BLSK rajono aprašymą, ir iii) 4 išnašoje teisinio aiškumo sumetimais išbraukta antraštė „Dydžiai po kvotos perleidimo“.



    2024/0063 (NLE)

    Pasiūlymas

    TARYBOS REGLAMENTAS

    kuriuo iš dalies keičiamas ir ištaisomas Reglamentas (ES) 2024/257, kuriuo nustatomos 2024 m., 2025 m. ir 2026 m. tam tikrų žuvų išteklių žvejybos galimybės, taikomos Sąjungos vandenyse žvejojantiems Sąjungos žvejybos laivams ir kai kuriuose Sąjungai nepriklausančiuose vandenyse žvejojantiems Sąjungos žvejybos laivams

    EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

    atsižvelgdama į Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo, ypač į jos 43 straipsnio 3 dalį,

    atsižvelgdama į Europos Komisijos pasiūlymą,

    kadangi:

    (1)Tarybos reglamentu (ES) 2024/257 9 nustatytos 2024 m., 2025 m. ir 2026 m. tam tikrų žuvų išteklių žvejybos galimybės, taikomos Sąjungos vandenyse žvejojantiems laivams ir kai kuriuose Sąjungai nepriklausančiuose vandenyse žvejojantiems Sąjungos žvejybos laivams. Bendri leidžiami sužvejoti kiekiai (BLSK), pastangų apribojimai ir priemonės, funkciškai susietos su Reglamentu (ES) 2024/257 nustatytais BLSK ir pastangų apribojimais, turėtų būti iš dalies pakeisti, kad būtų atsižvelgta į paskelbtas mokslines rekomendacijas, taip pat į konsultacijų su trečiosiomis valstybėmis ir regioninėmis žvejybos valdymo organizacijomis (RŽVO) susitikimų rezultatus;

    (2)Reglamentu (ES) 2024/257 nustatytas rombinių rajožuvių (Rajiformes) išteklių BLSK, taikomas Tarptautinės jūrų tyrinėjimo tarybos (ICES) 6a, 6b, 7a–7c ir 7e–7k kvadratų Sąjungos ir Jungtinės Karalystės vandenyse. Tame reglamente taip pat nustatyta su tuo BLSK susijusi specialioji sąlyga. Pagal tą specialiąją sąlygą 2024 m. Sąjungai ir Jungtinei Karalystei leidžiamas tam tikras šlakuotųjų rajų laimikis ICES 7e kvadrate (vakarinėje Lamanšo sąsiaurio dalyje), kad būtų galima vykdyti kontrolinę žvejybą, kurios tikslas – rinkti šių ICES vertinamų išteklių žvejybos duomenis. Siekiant suteikti teisinio tikrumo ir sudaryti sąlygas vykdyti kontrolinės žvejybos stebėsenos programas, pagal tą specialiąją sąlygą valstybėms narėms turėtų būti paskirstyti atitinkami kiekiai laikantis santykinio stabilumo principo ir paskirstymo būdo, taikomo rombinių rajožuvių ištekliams ICES 6a, 6b, 7a–7c ir 7e–7k kvadratų Sąjungos ir Jungtinės Karalystės vandenyse;

    (3)dvišalėse konsultacijose dėl Europos Sąjungos bei Europos atominės energijos bendrijos ir Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės prekybos ir bendradarbiavimo susitarimo (toliau – Prekybos ir bendradarbiavimo susitarimas) 10 35 priede išvardytų išteklių žvejybos galimybių nustatymo Sąjunga ir Jungtinė Karalystė pirmą kartą nustatė i) raudonųjų plekšnių (Glyptocephalus cynoglossus) išteklių ICES 3a kvadrato (Skagerako ir Kategato sąsiaurio) Sąjungos vandenyse ir ii) europinių mažažiočių plekšnių (Microstomus kitt) išteklių tame pačiame rajone BLSK. Kol valstybės narės tariasi, kaip tos žvejybos galimybės turi būti paskirstytos, Reglamente (ES) 2024/257 vietoj tų išteklių BLSK įrašyta „bus nustatyta“. Kad valstybės narės galėtų pasinaudoti tomis žvejybos galimybėmis, tų išteklių BLSK ir Sąjungos kvotos turėtų būti nustatyti tokio lygio, dėl kokio susitarta su Jungtine Karalyste, ir, jei aktualu, paskirstyti valstybėms narėms, atsižvelgiant į valstybių narių diskusijų dėl tokio paskirstymo rezultatus;

    (4)[2023 m. kovo 9–13 d. vyko dvišalės Sąjungos ir Jungtinės Karalystės konsultacijos dėl paprastųjų tobių (Ammodytes spp.) ir susijusios priegaudos BLSK, taikomo ICES 4 parajonio Jungtinės Karalystės ir Sąjungos vandenyse, ICES 2a kvadrato Jungtinės Karalystės vandenyse ir 3a kvadrato Sąjungos vandenyse, lygio. Tos konsultacijos vyko pagal Prekybos ir bendradarbiavimo susitarimo 498 straipsnio 2, 4 ir 6 dalis ir remiantis 2023 m. kovo 2 d. Tarybos patvirtinta Sąjungos pozicija. Konsultacijų rezultatai užfiksuoti rašytiniame protokole. Todėl atitinkamas BLSK turėtų būti nustatytas tokio lygio, dėl kokio susitarta su Jungtine Karalyste;] [Konstatuojamoji dalis ir atitinkamos nuostatos bus atnaujintos pasibaigus Sąjungos ir Jungtinės Karalystės konsultacijoms.]

    (5)2024 m. įvykusiame 12-ajame metiniame susitikime Regioninė žvejybos pietų Ramiajame vandenyne valdymo organizacija (SPRFMO) patvirtino Peru stauridžių (Trachurus murphyi) laimikio limitus ir nutarė toliau leisti vykdyti nototeninių dančių (Dissostichus spp.) tiriamąją žvejybą. Ji taip pat paliko galioti arba iš dalies pakeitė funkciškai susijusias priemones. Tos priemonės turėtų būti įgyvendintos Sąjungos teisėje;

    (6)2023 m. metiniame susitikime Žvejybos vakarų ir vidurio Ramiajame vandenyne komisija (WCPFC) nusprendė išlaikyti esamus gaubiamaisiais tinklais žvejojančių laivų pastangų apribojimus ir didžiausią tropinius tunus žvejojančių šių laivų skaičių. Iš dalies pakeistos nuostatos, susijusios su žuvų suburiamųjų įrenginių (ŽSĮ) valdymu vykdant tropinių tunų žvejybą, visų pirma su ŽSĮ draudimu. Tos priemonės turėtų būti įgyvendintos Sąjungos teisėje;

    (7)[Sąjungos laivų, Tarptautinės Atlanto tunų apsaugos komisijos (ICCAT) konvencijos rajone žvejojančių paprastuosius tunus (Thunnus thynnus), žvejybos pastangų apribojimai, Sąjungos paprastųjų tunų ūkiams tame rajone skirtas didžiausias tunų, kuriuos galima į juos perkelti, kiekis ir auginimo bei tukinimo pajėgumai yra grindžiami valstybių narių metiniuose žvejybos planuose, metiniuose žvejybos pajėgumų valdymo planuose ir metiniuose paprastųjų tunų auginimo valdymo planuose pateikta informacija. Valstybės narės tuos planus Komisijai pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2023/2053 11 16 straipsnio 1 dalį turi perduoti iki kiekvienų metų sausio 31 d. Tuomet Komisija tuos planus apibendrina ir jais remdamasi parengia Sąjungos metinį planą; tą planą ji perduoda apsvarstyti ir patvirtinti ICCAT sekretoriatui, kaip reikalaujama Reglamento (ES) 2023/2053 16 straipsnio 2 dalyje. Naujausią Sąjungos metinį planą ICCAT patvirtino 2023 m. kovo 8 d. Todėl 2023 m. Sąjungos žvejybos pastangų apribojimai ir didžiausias tunų, kuriuos galima perkelti į ūkius, kiekis turėtų būti iš dalies pakeisti pagal tą metinį planą;] [Konstatuojamoji dalis ir atitinkamos nuostatos bus atnaujintos ICCAT patvirtinus Sąjungos metinį planą.]

    (8)2024 m. vasario 12–17 d. Samarkande (Uzbekija) vykusiame 14-ajame susitikime Migruojančių laukinių gyvūnų rūšių išsaugojimo konvencijos (CMS konvencijos) šalių konferencija (COP) į tos konvencijos I ir II priedėliuose pateiktus saugomų rūšių sąrašus įtraukė australinius smėlryklius (Carcharias taurus). Todėl tos priemonės turėtų būti įgyvendintos Sąjungos teisėje, uždraudžiant i) Sąjungos žvejybos laivams visuose vandenyse ir ii) trečiųjų valstybių laivams Sąjungos vandenyse žvejoti, laikyti laive, perkrauti arba iškrauti tos rūšies žuvis. Tačiau pažymėtina, kad toks draudimas dėl australinių smėlryklių išteklių Viduržemio jūroje jau nustatytas Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2023/2124 98 straipsnio 2 dalyje. Siekiant išvengti to paties dalyko nuostatų dubliavimosi Viduržemio jūroje, toks draudimas turėtų būti nustatytas tik Sąjungos laivams visuose vandenyse, išskyrus Viduržemio jūrą, ir trečiųjų valstybių laivams Sąjungos vandenyse;

    (9)Reglamento (ES) 2024/257 41 straipsnio 4 dalyje ir 43 straipsnyje nurodytas tas pats didžiausias Sąjungos žvejybos laivų, kuriems leidžiama WCPFC konvencijos rajone žvejoti durklažuves (Xiphias gladius), skaičius. Todėl siekiant teisinio aiškumo pirmoji nuostata turėtų būti išbraukta;

    (10)Reglamento (ES) 2024/257 59 straipsnio dėl įsigaliojimo ir taikymo nuostata dėl priemonių, taikomų europiniams unguriams (Anguilla anguilla) ICES 3, 4, 6, 7, 8 ir 9 parajonių Sąjungos jūrų ir sūrokuose vandenyse ir gretimuose Sąjungos sūrokuose vandenyse, turėtų būti ištaisyta;

    (11)turėtų būti ištaisytos tam tikros klaidos ir Reglamento (ES) 2024/257 prieduose pateiktose BLSK lentelėse. Tai, be kita ko, klaidos, susijusios su i) valstybių narių kvotomis; ii) BLSK rūšimi (t. y. analitiniu BLSK arba atsargumo principu pagrįstu BLSK), iii) rajonų aprašymais ir iv) duomenų teikimo kodais. Be to, reikėtų patikslinti tam tikras nuostatas tų priedų i) BLSK lentelėse, skirtose marmurinių rombinių rajų (Raja undulata) ištekliams atitinkamai ICES 8 parajonio ir 9 parajonio Sąjungos vandenyse, ir ii) BLSK lentelėse, skirtose atlantinių skumbrių (Scomber scombrus) ištekliams Šiaurės ir Baltijos jūrose;

    (12)todėl Reglamentas (ES) 2024/257 turėtų būti atitinkamai iš dalies pakeistas ir ištaisytas;

    (13)Reglamentu (ES) 2024/257 nustatytos žvejybos galimybės taikomos nuo 2024 m. sausio 1 d. Todėl šiuo reglamentu įtrauktos nuostatos dėl žvejybos galimybių taip pat turėtų būti taikomos nuo tos datos. Toks taikymas atgaline data nedaro poveikio teisinio tikrumo ir teisėtų lūkesčių apsaugos principams, nes atitinkamos žvejybos galimybės yra padidinamos arba dar nėra išnaudotos;

    (14)šio reglamento nuostatos dėl australinių smėlryklių turėtų būti pradėtos taikyti 2024 m. balandžio 1 d., t. y. i) po 14-ojo CMS konvencijos COP susitikimo, įvykusio 2024 m. vasario 12–17 d., ir ii) prieš 2024 m. gegužės 17 d. įsigaliojant CMS konvencijos I ir II priedėlių pakeitimams;

    (15)atsižvelgiant į tai, kad būtina skubiai išvengti žvejybos veiklos pertrūkių, šis reglamentas turėtų įsigalioti jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje dieną,

    PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

    1 straipsnis
    Reglamento (ES) 2024/257 dalinis pakeitimas ir ištaisymas

    Reglamentas (ES) 2024/257 iš dalies keičiamas taip:

    1)20 straipsnio 1 dalyje įterpiamas šis punktas:

    „ba)australinių smėlryklių (Carcharias taurus) visuose vandenyse, išskyrus Viduržemio jūrą;“;

    2)41 straipsnio 3 dalis išbraukiama;

    3)42 straipsnis pakeičiamas taip:

    42 straipsnis

    Žvejybos naudojant ŽSĮ valdymas

    1.WCPFC konvencijos rajono dalyje, esančioje tarp 20° šiaurės platumos ir 20° pietų platumos, gaubiamaisiais tinklais žvejojantiems laivams, pagalbiniams laivams ir visiems kitiems laivams, kurie savo veikla padeda gaubiamaisiais tinklais žvejojantiems laivams, negalima statyti ir naudoti ŽSĮ, jų tvarkyti arba užmesti tinklų prie ŽSĮ nuo 2024 m. liepos 1 d. 00.00 val. iki 2024 m. rugpjūčio 15 d. 24.00 val.

    2.Be 1 dalyje nustatyto draudimo, draudžiama WCPFC konvencijos rajono atvirojoje jūroje tarp 20° šiaurės platumos ir 20° pietų platumos užmesti tinklus prie ŽSĮ dar vieną mėnesį nuo 2024 m. balandžio 1 d. 00.00 val. iki 2024 m. balandžio 30 d. 24.00 val. arba nuo 2024 m. gegužės 1 d. 00.00 val. iki 2024 m. gegužės 31 d. 24.00 val., arba nuo 2024 m. lapkričio 1 d. 00.00 val. iki 2024 m. lapkričio 30 d. 24.00 val., arba nuo 2024 m. gruodžio 1 d. 00.00 val. iki 2024 m. gruodžio 31 d. 24.00 val.

    3.Atitinkamos valstybės narės kartu nustato, kuris iš 2 dalyje nurodytų žvejybos draudimo laikotarpių taikomas su jų vėliavomis plaukiojantiems gaubiamaisiais tinklais žvejojantiems laivams. Valstybės narės ne vėliau kaip 2024 m. vasario 15 d. kartu informuoja Komisiją apie pasirinktą žvejybos draudimo laikotarpį. Komisija anksčiau nei 2024 m. kovo 1 d. WCPFC sekretoriatui praneša apie valstybių narių pasirinktą joms bendrą žvejybos draudimo laikotarpį.

    4.    Kiekviena valstybė narė užtikrina, kad nė vienas jos gaubiamaisiais tinklais žvejojantis laivas vienu metu jūroje nebūtų pastatęs ir nenaudotų daugiau kaip 350 ŽSĮ su aktyvuotais prietaisiniais plūdurais. Plūdurai aktyvuojami tik gaubiamaisiais tinklais žvejojančiame laive.“;

    4)55 straipsnio 1 dalyje įterpiamas šis punktas:

    „aa)australinių smėlryklių (Carcharias taurus) visuose Sąjungos vandenyse;“;

    5) 59 straipsnio a ir b punktai pakeičiami taip:

    „a)13 straipsnio 1 ir 7 dalys taikomos nuo 2024 m. sausio 1 d. iki 2025 m. kovo 31 d.;

    b)13 straipsnio 2–6 dalys taikomos nuo 2024 m. balandžio 1 d. iki 2025 m. kovo 31 d.;“;

    6) 59 straipsnyje įterpiami ca ir ga punktai:

    „ca)20 straipsnio 1 dalies ba punktas taikomas nuo 2024 m. balandžio 1 d.;

    ga) 55 straipsnio 1 dalies aa punktas taikomas nuo 2024 m. balandžio 1 d.;“;

    7)IA, IG, IH, VI, IX ir XI priedai iš dalies keičiami ir ištaisomi pagal šio reglamento priedą.

    2 straipsnis
    Įsigaliojimas ir taikymas

    Šis reglamentas įsigalioja jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje dieną.

    Jis taikomas nuo 2024 m. sausio 1 d.

    Šis reglamentas privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

    Priimta Briuselyje

       Tarybos vardu

       Pirmininkas / Pirmininkė

    (1)    2024 m. sausio 10 d. Tarybos reglamentas (ES) 2024/257, kuriuo nustatomos 2024 m., 2025 m. ir 2026 m. tam tikrų žuvų išteklių žvejybos galimybės, taikomos Sąjungos vandenyse žvejojantiems Sąjungos žvejybos laivams ir kai kuriuose Sąjungai nepriklausančiuose vandenyse žvejojantiems Sąjungos žvejybos laivams, ir kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) 2023/194 (OL L, 2024/257, 2024 1 11).
    (2)    2013 m. gruodžio 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 1380/2013 dėl bendros žuvininkystės politikos, kuriuo iš dalies keičiami Tarybos reglamentai (EB) Nr. 1954/2003 ir (EB) Nr. 1224/2009 bei panaikinami Tarybos reglamentai (EB) Nr. 2371/2002 ir (EB) Nr. 639/2004 bei Tarybos sprendimas 2004/585/EB (OL L 354, 2013 12 28, p. 22).
    (3)    OL L 149, 2021 4 30, p. 10.
    (4)    2023 m. sausio 30 d. Tarybos reglamentas (ES) 2023/194, kuriuo nustatomos 2023 m. tam tikrų žuvų išteklių žvejybos galimybės, taikomos Sąjungos vandenyse žvejojantiems žvejybos laivams ir kai kuriuose Sąjungai nepriklausančiuose vandenyse žvejojantiems Sąjungos žvejybos laivams, taip pat nustatomos 2023 m. ir 2024 m. tam tikrų giliavandenių žuvų išteklių žvejybos galimybės (OL L 28, 2023 1 31, p. 1).
    (5)    2023 m. rugsėjo 13 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2023/2053, kuriuo nustatomas daugiametis rytų Atlanto ir Viduržemio jūros paprastųjų tunų išteklių valdymo planas, iš dalies keičiami reglamentai (EB) Nr. 1936/2001, (ES) 2017/2107 bei (ES) 2019/833 ir panaikinamas Reglamentas (ES) 2016/1627 (OL L 238, 2023 9 27, p. 1).
    (6)    2023 m. spalio 4 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2023/2124 dėl tam tikrų nuostatų, skirtų žvejybai Bendrosios Viduržemio jūros žvejybos komisijos (GFCM) susitarimo rajone (nauja redakcija) (OL L, 2023/2124, 2023 10 12).
    (7)     https://doi.org/10.17895/ices.advice.21864321.v1     https://doi.org/10.17895/ices.advice.21840735.v1  
    (8)    2023 m. sausio 30 d. Tarybos reglamentas (ES) 2023/194, kuriuo nustatomos 2023 m. tam tikrų žuvų išteklių žvejybos galimybės, taikomos Sąjungos vandenyse žvejojantiems žvejybos laivams ir kai kuriuose Sąjungai nepriklausančiuose vandenyse žvejojantiems Sąjungos žvejybos laivams, taip pat nustatomos 2023 m. ir 2024 m. tam tikrų giliavandenių žuvų išteklių žvejybos galimybės (OL L 28, 2023 1 31, p. 1).
    (9)    2024 m. sausio 10 d. Tarybos reglamentas (ES) 2024/257, kuriuo nustatomos 2024 m., 2025 m. ir 2026 m. tam tikrų žuvų išteklių žvejybos galimybės, taikomos Sąjungos vandenyse žvejojantiems Sąjungos žvejybos laivams ir kai kuriuose Sąjungai nepriklausančiuose vandenyse žvejojantiems Sąjungos žvejybos laivams, ir kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) 2023/194 (OL L, 2024/257, 2024 1 11).
    (10)    OL L 149, 2021 4 30, p. 10.
    (11)    2023 m. rugsėjo 13 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2023/2053, kuriuo nustatomas daugiametis rytų Atlanto ir Viduržemio jūros paprastųjų tunų išteklių valdymo planas, iš dalies keičiami reglamentai (EB) Nr. 1936/2001, (ES) 2017/2107 bei (ES) 2019/833 ir panaikinamas Reglamentas (ES) 2016/1627 (OL L 238, 2023 9 27, p. 1).
    Top

    Briuselis, 2024 03 06

    COM(2024) 114 final

    PRIEDAS

    prie

    Pasiūlymo dėl

    TARYBOS REGLAMENTO

    kuriuo iš dalies keičiamas ir ištaisomas Reglamentas (ES) 2024/257, kuriuo nustatomos 2024 m., 2025 m. ir 2026 m. tam tikrų žuvų išteklių žvejybos galimybės, taikomos Sąjungos vandenyse žvejojantiems Sąjungos žvejybos laivams ir kai kuriuose Sąjungai nepriklausančiuose vandenyse žvejojantiems Sąjungos žvejybos laivams


    PRIEDAS

    Reglamento (ES) 2024/257 pakeitimai ir ištaisymas

    Reglamentas (ES) 2024/257 iš dalies keičiamas ir ištaisomas taip:

    1)IA priedo B dalies 1 lentelė pakeičiama taip:

     

     

     

    1 lentelė

     

     

     

    Rūšis:

    Paprastieji tobiai ir susijusi priegauda

    Zona:

    4 parajonio Jungtinės Karalystės ir Sąjungos vandenys; 2a kvadrato Jungtinės Karalystės vandenys; 3a kvadrato Sąjungos vandenys

     

    Ammodytes spp.

     

     

     

     

    Danija

     

    pm

    (1)

    Analitiniu įvertinimu pagrįstas BLSK

     

     

    Vokietija

    pm

    (1)

    Reglamento (EB) Nr. 847/96 3 straipsnio 2 ir 3 dalys netaikomos.

    Švedija

    pm

    (1)

    Reglamento (EB) Nr. 847/96 4 straipsnis netaikomas.

    Sąjunga

    pm

    Jungtinė Karalystė

    pm

    BLSK

     

    pm

     

     

     

     

     

    (1)

    Iki 2 % kvotos gali sudaryti paprastųjų merlangų ir atlantinių skumbrių priegauda (OT1/*2A3A4X). Paprastųjų merlangų ir atlantinių skumbrių priegauda, įskaičiuojama į kvotą pagal šią nuostatą, ir rūšių, kurių žuvys įskaičiuojamos į kvotą pagal Reglamento (ES) Nr. 1380/2013 15 straipsnio 8 dalį, priegauda drauge turi neviršyti 9 % kvotos.

    Specialioji sąlyga: neviršijant šių kvotų, ne didesnius nei toliau nurodytieji kiekius galima sužvejoti šiuose III priede apibrėžtuose paprastųjų tobių išteklių valdymo rajonuose:

     

    Zona: paprastųjų tobių išteklių valdymo rajonų Jungtinės Karalystės ir Sąjungos vandenys

     

     

    1r

    2r

    3r

    4

    5r

    6

    7r

     

    (SAN/234_1R)(1)

    (SAN/234_2R)(1)

    (SAN/234_3R)(1)

    (SAN/234_4)(1)

    (SAN/234_5R)(1) 

    (SAN/234_6)(1) 

    (SAN/234_
    7R)
    (1)

    Danija

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    Vokietija

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    Švedija

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    Sąjunga

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    Jungtinė Karalystė

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    Iš viso

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    (1)

    Iki 10 % šios kvotos gali būti atidėta ir panaudota kitais metais, bet tik šiame valdymo rajone.

    2) IA priedo B dalies 29 lentelė pakeičiama taip:

    29 lentelė

    Rūšis:

    Raudonoji plekšnė

    Zona:

    3a kvadrato Sąjungos vandenys

    Glyptocephalus cynoglossus

    (WIT/03A-C.)

    Sąjunga

    657

    1)

    BLSK

    657

    1)

    Iš kurių ne daugiau kaip 100 % gali būti sužvejota 4 parajonio Jungtinės Karalystės ir Sąjungos vandenyse; 2a kvadrato Jungtinės Karalystės vandenyse (WIT/*2AC4-C1)

    3) IA priedo B dalies 60 lentelė pakeičiama taip:

     

     

    60 lentelė

     

     

     

    Rūšis:

    Europinė mažažiotė plekšnė ir raudonoji plekšnė

    Zona:

    4 parajonio Jungtinės Karalystės ir Sąjungos vandenys; 2a kvadrato Jungtinės Karalystės vandenys

    Microstomus kitt and Glyptocephalus cynoglossus

    (L/W/2AC4-C)

    Belgija

     

    121

    Atsargumo principu pagrįstas BLSK

    Danija

    335

    Vokietija

    43

    Prancūzija

    92

    Nyderlandai

    278

     

    Švedija

    4

    Sąjunga

    873

    (3)(4)

    Jungtinė Karalystė

    1 666

    (1)(2)

    BLSK

     

    2 539

     

     

     

     

     

    (1)

    Iš kurių ne daugiau kaip 1 125 tonos europinių mažažiočių plekšnių gali būti sužvejota 4 parajonio Jungtinės Karalystės ir Sąjungos vandenyse; 2a kvadrato Jungtinės Karalystės vandenyse (LEM/*2AC4-C); 7d kvadrato Jungtinės Karalystės ir Sąjungos vandenyse (LEM/*07D.).

    (2)

    Iš kurių ne daugiau kaip 541 tona raudonųjų plekšnių gali būti sužvejota 4 parajonio Jungtinės Karalystės ir Sąjungos vandenyse; 2a kvadrato Jungtinės Karalystės vandenyse (WIT/*2AC4-C); 7d kvadrato Jungtinės Karalystės ir Sąjungos vandenyse (WIT/*07D.).

    (3)

    Iš kurių ne daugiau kaip 590 tonų europinių mažažiočių plekšnių gali būti sužvejota 4 parajonio Jungtinės Karalystės ir Sąjungos vandenyse; 2a kvadrato Jungtinės Karalystės vandenyse (LEM/*2AC4-C); 3a kvadrato Sąjungos vandenyse (LEM/*03A-C); 7d kvadrato Jungtinės Karalystės ir Sąjungos vandenyse (LEM/*07D.).

    Belgija

    82

    Danija

    226

    Vokietija

    29

    Prancūzija

    62

    Nyderlandai

    188

    Švedija

    3

    (4)

    Iš kurių ne daugiau kaip 283 tonos raudonųjų plekšnių gali būti sužvejota 4 parajonio Jungtinės Karalystės ir Sąjungos vandenyse ir 2a kvadrato Jungtinės Karalystės vandenyse (WIT/*2AC4-C); 3a kvadrato Sąjungos vandenyse (WIT/*03A-C); 7d kvadrato Jungtinės Karalystės ir Sąjungos vandenyse (WIT/*07D.).

    Belgija

    39

    Danija

    109

    Vokietija

    14

    Prancūzija

    30

    Nyderlandai

    90

    Švedija

    1

    4) IA priedo B dalies 61 lentelė pakeičiama taip:

     

     

     

    61 lentelė

     

     

    Rūšis:

    Europinė mažažiotė plekšnė

    Zona:

    3a kvadrato Sąjungos vandenys

    Microstomus kitt

    (LEM/03A-C.)

    Sąjunga

    187

    (1)

    Analitiniu įvertinimu pagrįstas BLSK

    BLSK

    187

    (1)

    Iš kurių ne daugiau kaip 100 % gali būti sužvejota 4 parajonio Jungtinės Karalystės ir Sąjungos vandenyse; 2a kvadrato Jungtinės Karalystės vandenyse (LEM/*2AC4-C1).

    5) IA priedo B dalies 93 lentelė pakeičiama taip:

     

     

     

    93 lentelė

     

     

     

    Rūšis:

    Paprastasis otas ir švelnusis rombas

     

    Zona:

    4 parajonio Jungtinės Karalystės ir Sąjungos vandenys; 2a kvadrato Jungtinės Karalystės vandenys

    Scophthalmus maximus and Scophthalmus rhombus

    (T/B/2AC4-C)

    Belgija

    251

    Analitiniu įvertinimu pagrįstas BLSK

    Danija

    537

    Taikoma šio reglamento 7 straipsnio 2 dalis.

    Vokietija

    137

    Prancūzija

    65

    Nyderlandai

    1 904

    Švedija

    4

    Sąjunga

    2 898

    (3)(4)

    Jungtinė Karalystė

    708

    (1)(2)

    BLSK

     

    3 606

     

     

     

     

     

    (1)

    Iš kurių ne daugiau kaip 400 tonų paprastųjų otų gali būti sužvejota 4 parajonio Jungtinės Karalystės ir Sąjungos vandenyse ir 2a kvadrato Jungtinės Karalystės vandenyse (TUR/*2AC4-C).

    (2)

    Iš kurių ne daugiau kaip 308 tonos švelniųjų rombų gali būti sužvejota 4 parajonio Jungtinės Karalystės ir Sąjungos vandenyse ir 2a kvadrato Jungtinės Karalystės vandenyse (BLL/*2AC4-C); 7d ir 7e kvadratų Jungtinės Karalystės ir Sąjungos vandenyse (BLL/*7DE.).



    (3)

    Iš kurių ne daugiau kaip 1 638 tonos paprastųjų otų gali būti sužvejota 4 parajonio Jungtinės Karalystės ir Sąjungos vandenyse ir 2a kvadrato Jungtinės Karalystės vandenyse (TUR/*2AC4-C).

    Belgija

    142

    Danija

    303

    Vokietija

    77

    Prancūzija

    37

    Nyderlandai

    1 077

    Švedija

    2

    (4)

    Iš kurių ne daugiau kaip 1 260 tonų švelniųjų rombų gali būti sužvejota 4 parajonio Jungtinės Karalystės ir Sąjungos vandenyse ir 2a kvadrato Jungtinės Karalystės vandenyse (BLL/*2AC4-C); 3a kvadrato Sąjungos vandenyse (BLL/*03A-C); 7d ir 7e kvadratų Jungtinės Karalystės ir Sąjungos vandenyse (BLL/*7DE.).

    Belgija

    109

    Danija

    233

    Vokietija

    60

    Prancūzija

    28

    Nyderlandai

    828

    Švedija

    2

    6) IA priedo B dalies 98 lentelė pakeičiama taip:

     

     

     

    98 lentelė

     

     

     

    Rūšis:

    Rombinės rajožuvės

     

    Zona:

    6a, 6b, 7a–c ir 7e–k kvadratų Jungtinės Karalystės ir Sąjungos vandenys

     

    Rajiformes

     

     

    (SRX/67AKXD)

     

    Belgija

     

    824

    (1)(2)(3)(4)(5)

    Atsargumo principu pagrįstas BLSK

     

     

    Estija

    5

    (1)(2)(3)(4)(5)

    Prancūzija

    3 702

    (1)(2)(3)(4)(5)

    Vokietija

    11

    (1)(2)(3)(4)(5)

    Airija

    1 191

    (1)(2)(3)(4)(5)

    Lietuva

    19

    (1)(2)(3)(4)(5)

    Nyderlandai

    3

    (1)(2)(3)(4)(5)

    Portugalija

    20

    (1)(2)(3)(4)(5)

    Ispanija

    996

    (1)(2)(3)(4)(5)

    Sąjunga

    6 771

    (1)(2)(3)(4)(5)

    Jungtinė Karalystė

    2 985

    (1)(2)(3)(4)(5)

    BLSK

     

    9 756

    (3)(4)(5)

     

     

     

     

    (1)

    Apie rajų gegučių (Leucoraja naevus) (RJN/67AKXD), dygiųjų rajų (Raja clavata) (RJC/67AKXD), trumpauodegių rajų (Raja brachyura) (RJH/67AKXD), Montegju šlakuotųjų rajų (Raja montagui) (RJM/67AKXD), apvaliųjų rajų (Leucoraja circularis) (RJI/67AKXD) ir šagreninių rajų (Leucoraja fullonica) (RJF/67AKXD) laimikį pranešama atskirai.

    (2)

    Specialioji sąlyga: iš kurių ne daugiau kaip 5 % gali būti sužvejota 7d kvadrate (SRX/*07D.), nedarant poveikio draudimams, Sąjungos ir Jungtinės Karalystės teisėje nustatyti joje nurodytiems rajonams. Apie rajų gegučių (Leucoraja naevus) (RJN/07D), dygiųjų rajų (Raja clavata) (RJC/07D), trumpauodegių rajų (Raja brachyura) (RJH/07D), Montegju šlakuotųjų rajų (Raja montagui) (RJM/07D), apvaliųjų rajų (Leucoraja circularis) (RJI/07D) ir šagreninių rajų (Leucoraja fullonica) (RJF/07D) laimikį pranešama atskirai. Ši specialioji sąlyga netaikoma šlakuotosioms rajoms (Raja microocellata) ir marmurinėms rombinėms rajoms (Raja undulata).

    (3)

    Netaikoma marmurinėms rombinėms rajoms (Raja undulata). 7e kvadrate sužvejotas šios rūšies žuvų laimikis įskaičiuojamas į tame atskirame BLSK (RJU/7DE.) numatytus kiekius. Atsitiktinai 6a, 6b, 7a–c ir 7f–k kvadratuose sužvejotų šios rūšies žuvų negalima sužaloti. Jos turi būti nedelsiant paleidžiamos. Žvejai raginami diegti ir naudoti būdus bei įrangą, kurie padėtų lengviau greitai ir saugiai paleisti šių rūšių žuvis.

    (4)

    Netaikoma šlakuotosioms rajoms (Raja microocellata), išskyrus 7e, 7f ir 7g kvadratuose. Atsitiktinai sužvejotų šios rūšies žuvų negalima sužaloti. Jos turi būti nedelsiant paleidžiamos. Žvejai raginami diegti ir naudoti būdus bei įrangą, kurie padėtų lengviau greitai ir saugiai paleisti šių rūšių žuvis. Neviršijant pirmiau minėtų kvotų, 7f ir 7g kvadratuose galima sužvejoti ne didesnius nei toliau nurodytieji šlakuotųjų rajų kiekius:

    Rūšis:

    Šlakuotoji raja

    Zona:

    7f ir 7g kvadratai

     

     

     

    Raja microocellata

     

    (RJE/7FG.)

     

     

    Belgija

    5

     (1)

    Atsargumo principu pagrįstas BLSK

    Estija

    0

     (1)

    Prancūzija

    22

     (1)

    Vokietija

    0

     (1)

    Airija

    7

     (1)

    Lietuva

    0

     (1)

    Nyderlandai

    0

     (1)

    Portugalija

    0

     (1)

    Ispanija

    6

     (1)

    Sąjunga

    40

     (1)

    Jungtinė Karalystė

    46

     (1)

    BLSK

     

    86

     

     

     

     

     

    (1)

    Specialioji sąlyga: iš kurių ne daugiau kaip 5 % gali būti sužvejota 7d kvadrate ir apie jas turi būti pranešama naudojant šį kodą: (RJE/*07D.). Ši specialioji sąlyga nedaro poveikio draudimams, kurie Sąjungos ir Jungtinės Karalystės teisėje nustatyti joje nurodytiems rajonams.

    (5)

    Laikantis pirmiau minėtos kvotos, ne didesnius nei toliau nurodyti šlakuotųjų rajų kiekius galima sužvejoti 7e kvadrate vykdant kontrolinę žvejybą, kad būtų galima rinkti šių ICES vertinamų išteklių žvejybos duomenis.

    Rūšis:

    Šlakuotoji raja

    Zona:

    7e

     

     

     

    Raja microocellata

     

    (RJE/07E.)

     

     

    Belgija

    1

    (1)

    Atsargumo principu pagrįstas BLSK

    Estija

    0

    (1)

    Prancūzija

    6

    (1)

    Vokietija

    0

    (1)

    Airija

    2

    (1)

    Lietuva

    0

    (1)

    Nyderlandai

    0

    (1)

    Portugalija

    0

    (1)

    Ispanija

    2

    (1)

    Sąjunga

    11

    (1)

    Jungtinė Karalystė

    5

    (1)

    BLSK

     

    16

     

     

     

     

     

    (1)

    Šių išteklių laimikį iškrauti gali tik laivai, dalyvaujantys 7e kvadrate vykdomose šlakuotųjų rajų kontrolinės žvejybos stebėsenos programose. Kitų laivų sužvejotų egzempliorių negalima sužaloti ir jie turi būti nedelsiant paleidžiami. Kiekviena Šalis savarankiškai nusprendžia, kaip paskirstyti savo kvotą jos stebėsenos programose dalyvaujantiems laivams. Dalyvaujantys laivai turės rinkti duomenis apie iškraunamus ir į jūrą išmetamus kiekius, taip pat pageidautina, kad rinktų duomenis apie laimikio biologines charakteristikas (ilgį, svorį ir lytį).

    7) IA priedo B dalyje 101 lentelės 2 išnašos lentelės pakeičiamos taip:

    Rūšis:

    Marmurinė rombinė raja

    Zona:

    8 parajonio Sąjungos vandenys

     

    Raja undulata

     

     (RJU/8-C.)

     

    Belgija

    0

    Atsargumo principu pagrįstas BLSK

    Prancūzija

    13

    (1)

    Portugalija

    10

    Ispanija

    10

    (2)

    Sąjunga

    33

    Jungtinė Karalystė

    0

    BLSK

    33

     

     

     

     

    (1)

    Papildoma 28,5 tonos kvota gali būti skirta kontrolinę žvejybą vykdantiems laivams, kad būtų galima rinkti šių nacionalinio mokslinio instituto nurodytų išteklių žvejybos duomenis.  Apie pagal šią papildomą kvotą sužvejotą laimikį pranešama atskirai (RJU/8-C.SEN). Prancūzija, prieš leisdama žvejoti šiuos išteklius, Komisijai praneša laivo (-ų) pavadinimą (-us). Tai turi nedaryti poveikio santykiniam stabilumui.

    (2)

    Papildoma 21,5 tonos kvota gali būti skirta kontrolinę žvejybą vykdantiems laivams, kad būtų galima rinkti šių nacionalinio mokslinio instituto nurodytų išteklių žvejybos duomenis. Apie pagal šią papildomą kvotą sužvejotą laimikį pranešama atskirai (RJU/8-C.SEN). Ispanija, prieš leisdama žvejoti šiuos išteklius, Komisijai praneša laivo (-ų) pavadinimą (-us). Tai turi nedaryti poveikio santykiniam stabilumui.

    Rūšis:

    Marmurinė rombinė raja

    Zona:

    9 parajonio Sąjungos vandenys

     

    Raja undulata

     

    (RJU/9-C.)

     

    Belgija

    0

    Atsargumo principu pagrįstas BLSK

    Prancūzija

    20

    Portugalija

    15

    (1)

    Ispanija

    15

    Sąjunga

    50

    Jungtinė Karalystė

    0

     

    BLSK

    50

     

     

     

     

    (1)

    Papildoma 50 tonos kvota gali būti skirta kontrolinę žvejybą vykdantiems laivams, kad būtų galima rinkti šių nacionalinio mokslinio instituto nurodytų išteklių žvejybos duomenis. Apie pagal šią papildomą kvotą sužvejotą laimikį pranešama atskirai (RJU/9-C.SEN). Portugalija, prieš leisdama žvejoti šiuos išteklius, Komisijai praneša laivo (-ų) pavadinimą (-us). Tai turi nedaryti poveikio santykiniam stabilumui.

    8) IA priedo B dalies 103 lentelė pakeičiama taip:

     

     

     

    103 lentelė

     

     

     

    Rūšis:

    Atlantinė skumbrė

     

     

    Zona:

    3a, 3b, 3c ir 3d rajonų Sąjungos vandenys; 2a kvadrato Jungtinės Karalystės vandenys; 4 parajonio Sąjungos ir Jungtinės Karalystės vandenys; 2a ir 4a kvadratų Norvegijos vandenys

     

    Scomber scombrus

     

     

    (MAC/2A34-N)

     

    Belgija

    476

    (1)(2)

    Analitiniu įvertinimu pagrįstas BLSK

     

     

    Danija

    27 882

    (1)(2)(4)

    Taikoma šio reglamento 7 straipsnio 2 dalis.

    Vokietija

    496

    (1)(2)

    Prancūzija

    1 498

    (1)(2)

    Nyderlandai

    1 508

    (1)(2)

    Švedija

    4 569

    (1)(2)(3)

    Sąjunga

    36 429

    (1)(2)

    BLSK

     

    739 386

     

     

     

     

     

    (1)

    Specialioji sąlyga: neviršijant šių kvotų, ne didesnius nei toliau nurodytieji kiekius galima sužvejoti šiose zonose:

     

    3a
    (MAC/*03A.)

    3a, 4b ir 4c kvadratų Jungtinės Karalystės ir Sąjungos vandenys
    (MAC/*3A4BC)

    4b
    (MAC/*04 B.)

    4c
    (MAC/*04C.)

    2a ir ir 5b kvadratų, 6 ir 7 parajonių, 8d ir 8e kvadratų, 12 ir 14 parajonių Jungtinės Karalystės ir tarptautiniai vandenys
    (MAC/*2AX14)

    Belgija

    0

    0

    0

    0

    286

    Danija

    0

    4 130

    0

    0

    9 775

    Vokietija

    0

    0

    0

    0

    298

    Prancūzija

    0

    490

    0

    0

    899

    Nyderlandai

    0

    490

    0

    0

    905

    Švedija

    0

    0

    390

    10

    2 741

    Sąjunga

    0

    5 110

    390

    10

    14 903

    (2)

    Neviršijant šių kvotų ir sutarus su atitinkama pakrantės valstybe, ne didesnius nei toliau nurodytieji kiekius taip pat galima sužvejoti šiose dviejose zonose:

     

     

    2a ir 4a kvadratų Norvegijos vandenys (MAC/*02A4AN-)

    Farerų Salų vandenys (MAC/*FRO1)

     

     

     

     

     

    Belgija

    0

    Bus nustatyta

     

     

     

     

     

    Danija

    0

    Bus nustatyta

     

     

     

     

     

    Vokietija

    0

    Bus nustatyta

     

     

     

     

     

    Prancūzija

    0

    Bus nustatyta

     

     

     

     

     

    Nyderlandai

    0

    Bus nustatyta

     

     

     

     

     

    Švedija

    0

    Bus nustatyta

     

     

     

     

     

    Sąjunga

    0

    Bus nustatyta

     

     

     

     

    (3)

    Specialioji sąlyga: įskaitant šį tonų kiekį, kuris turi būti sužvejotas 2a ir 4a kvadratų Norvegijos vandenyse (MAC/*2A4AN):

     

    322

     

     

     

     

    Žvejojant pagal šią specialiąją sąlygą atlantinių menkių, juodadėmių menkių, sidabrinių polakų, paprastųjų merlangų ir ledjūrio menkių priegauda turi būti įskaičiuojama į šių rūšių kvotas.

    (4)

    Neviršijant šios kvotos, Danija perleidžia kvotą žvejybai 6 ir 7 parajonių ir 8d kvadrato Jungtinės Karalystės ir Sąjungos vandenyse; 8a, 8b ir 8e kvadratų Sąjungos vandenyse; 12 ir 14 parajonių tarptautiniuose vandenyse ir 2a bei 5b kvadratų Jungtinės Karalystės ir tarptautiniuose vandenyse (MAC/*2A14):

     

    Vokietija

    531

     

     

     

     

     

     

    Ispanija

    1

     

     

     

     

     

     

    Estija

    4

     

     

     

     

     

     

    Prancūzija

    354

     

     

     

     

     

     

    Airija

    1 769

     

     

     

     

     

     

    Latvija

    3

     

     

     

     

     

     

    Lietuva

    3

     

     

     

     

     

     

    Nyderlandai

    774

     

     

     

     

     

     

    Lenkija

    37

     

     

     

     

     

    9) IA priedo B dalies 106 lentelės 1 išnaša pakeičiama taip:

    „Galima sužvejoti tik 4 parajonio Sąjungos vandenyse (SOL/*04-EU).“

    10)IG priedas pakeičiamas taip:

    IG PRIEDAS

    WCPFC KONVENCIJOS RAJONAS

     

     

    1 lentelė

     

    Rūšis:

    Didžiaakis tunas

    Thunnus obesus

    Zona:

    WCPFC konvencijos rajonas

    (BET/WCPFC)

    Sąjunga

    2 000

    (1)

    Atsargumo principu pagrįstas BLSK

    BLSK

    Netaikoma

    (1)

    (1)

    Pagal šią kvotą nustatytą kiekį galima sužvejoti tik ūdas naudojantiems laivams.

     

     

    2 lentelė

     

    Rūšis:

    Paprastoji durklažuvė

    Xiphias gladius

    Zona:

    WCPFC konvencijos rajonas į pietus nuo 20° pietų platumos

    (SWO/F7120S)

    Sąjunga

    3 170,36

    Atsargumo principu pagrįstas BLSK

    BLSK

    Netaikoma

    11)IH priedas pakeičiamas taip:

    IH PRIEDAS

    SPRFMO KONVENCIJOS RAJONAS

     

     

    1 lentelė

     

    Rūšis:

    Nototeniniai dančiai

    Dissostichus spp.

    Zona:

    SPRFMO konvencijos rajonas, A ir B tyrimų blokai(1)

    (TOT/SPR-AB)

    BLSK

    162

    (2)(3)(4)

    Atsargumo principu pagrįstas BLSK

    (1)

    A tyrimų blokas:

    -Šiaurės vakarų taškas (NW)

    50°30' pietų platumos, 136° rytų ilgumos

    -Šiaurės rytų taškas (NE)

    50°30' pietų platumos, 140°30' rytų ilgumos

    -Pietryčių taškas (SE)

    54°50' pietų platumos, 140°30' rytų ilgumos

    -Pietvakarių taškas (SW)

    54°50' pietų platumos, 136° rytų ilgumos

    B tyrimų blokas:

    -Šiaurės vakarų taškas (NW)

    52°45' pietų platumos, 140°30' rytų ilgumos

    -Šiaurės rytų taškas (NE)

    52°45' pietų platumos, 145°30' rytų ilgumos

    -Pietryčių taškas (SE)

    54°50' pietų platumos, 145°30' rytų ilgumos

    -Pietvakarių taškas (SW)

    54°50' pietų platumos, 140°30' rytų ilgumos

    (2)

    Šis metinis BLSK skiriamas tik tiriamajai žvejybai. Žvejybą leidžiama vykdyti tik 600–2 500 m gylyje. Leidžiama atlikti tik vieną ne ilgesnį kaip 60 dienų iš eilės žvejybos reisą bet kuriuo metu nuo 2024 m. gegužės 1 d. iki lapkričio 15 d. 2024 m. lapkričio 1–15 d. laikotarpiu ūdos užmetamos tik naktį ir visa žvejyba nedelsiant nutraukiama, jei žūsta:

    a)vienas bet kurios iš šių rūšių paukštis: paprastasis albatrosas (Diomedea exulans), pilkagalvis albatrosas (Thalassarche chrysostoma), siauraakis albatrosas (Thalassarche melanophris), pilkanugaris audrašauklis (Procellaria cinerea), atlantinis audrašauklis (Pterodroma mollis) arba

    b)trys bet kurios iš šių rūšių paukščiai: šviesianugaris tamsusis albatrosas (Phoebetria palpebrata), pietinis didysis audrašauklis (Macronectes giganteus) ir šiaurinis didysis audrašauklis (Macronectes halli).

    Be to, žvejojant leidžiama vienu užmetimu naudoti ne daugiau kaip 5 000 kabliukų ir padaryti ne daugiau kaip 100 užmetimų. Ūdos užmetamos bent 3 jūrmylių atstumu viena nuo kitos ir per vienus kalendorinius metus negali būti užmetamos ankstesnėse ūdų užmetimo vietose. Žvejyba baigiama, kai pasiekiamas BLSK arba jei reiso metu įrankiai buvo užmesti ir ištraukti 100 kartų, priklausomai nuo to, kas įvyksta anksčiau.

    (3)

    Iš kurių iki 129 tonos gali būti sužvejotos A tyrimų bloke. Apie A tyrimų bloke sužvejotą nototeninių dančių laimikį pranešama atskirai (TOT/SPR-A).

    (4)

    Iš kurių iki 33 tonos gali būti sužvejotos B tyrimų bloke. Apie B tyrimų bloke sužvejotą nototeninių dančių laimikį pranešama atskirai (TOT/SPR-B).

     

     

    2 lentelė

     

    Rūšis:

    Peru stauridės

    Trachurus murphyi

    Zona:

    SPRFMO konvencijos rajonas

    (CJM/SPRFMO)

    Vokietija

    18 622,82

    Analitiniu įvertinimu pagrįstas BLSK

    Nyderlandai

    20 185,21

    Reglamento (EB) Nr. 847/96 3 straipsnio 2 ir 3 dalys netaikomos.

    Lietuva

    12 958,23

    Reglamento (EB) Nr. 847/96 4 straipsnis netaikomas.

    Lenkija

    22 280,74

    Sąjunga

    74 047,00

    BLSK

    Netaikoma

    12)VI priedo 4 punktas pakeičiamas taip:

    „4.Didžiausias kiekvienos valstybės narės žvejybos laivų, kuriems rytų Atlante ir Viduržemio jūroje gali būti leidžiama žvejoti, laikyti laive, perkrauti, transportuoti arba iškrauti paprastuosius tunus, skaičius

    A lentelė

    Žvejybos laivų skaičius(1)(2)

    Graikija(3)

    Ispanija

    Prancūzija

    Kroatija

    Italija

    Kipras(4)

    Мalta(5)

    Portugalija

    Gaubiamaisiais tinklais žvejojantys laivai(6)

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    Ūdomis žvejojantys laivai

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    Kartinėmis ūdomis su jauku žvejojantys laivai

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    Rankinėmis ūdomis žvejojantys laivai

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    Traleriai

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    Mažos apimties žvejybos laivai

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    Kiti smulkiosios žvejybos laivai(7)

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    pm

    (1)    Šioje lentelėje pateikiami skaičiai bus nustatyti, kai ICCAT patvirtins Sąjungos žvejybos, auginimo ir pajėgumų valdymo planą pagal taikytinas ICCAT rekomendacijas ir Sąjungos taisykles.

    (2)    Šioje lentelėje skaičiai gali būti dar padidinti su sąlyga, kad laikomasi Sąjungos tarptautinių įsipareigojimų.

    (3)    Vienas vidutinio dydžio gaubiamaisiais tinklais žvejojantis laivas gali būti pakeistas ne daugiau kaip 10 ūdomis žvejojančių laivų arba vienu mažu gaubiamaisiais tinklais žvejojančiu laivu ir ne daugiau kaip trimis ūdomis žvejojančiais laivais.

    (4)    Vienas vidutinio dydžio gaubiamaisiais tinklais žvejojantis laivas gali būti pakeistas ne daugiau kaip 10 ūdomis žvejojančių laivų arba vienu mažu gaubiamaisiais tinklais žvejojančiu laivu ir trimis kitais ūdomis žvejojančiais laivais.

    (5)    Vienas vidutinio dydžio gaubiamaisiais tinklais žvejojantis laivas gali būti pakeistas ne daugiau kaip 10 ūdomis žvejojančių laivų.

    (6)    Šioje lentelėje nurodyti atskiri gaubiamaisiais tinklais žvejojančių laivų skaičiai yra valstybių narių perleidimo viena kitai rezultatas; ateityje tai nepripažįstama ankstesnėmis teisėmis.

    (7)    Universalieji laivai, naudojantys įvairius žvejybos įrankius (ūdas, rankines ūdas, velkamąsias ūdas).

    13) VI priedo 5 punktas pakeičiamas taip:

    „5.Didžiausias rytų Atlante ir Viduržemio jūroje paprastiesiems tunams žvejoti naudojamų kiekvienos valstybės narės leidžiamų gaudyklių skaičius

    Didžiausias gaudyklių skaičius(1)

    Valstybė narė

    Gaudyklių skaičius

    Ispanija

    pm

    Italija

    pm

    Portugalija

    pm

    (1)    Šioje lentelėje pateikiami skaičiai bus patikslinti, kai ICCAT patvirtins Sąjungos žvejybos, auginimo ir pajėgumų valdymo planą pagal taikytinas ICCAT rekomendacijas ir Sąjungos taisykles.

    14) VI priedo 6 punktas pakeičiamas taip:

    „6.Didžiausias kiekvienos valstybės narės paprastųjų tunų auginimo pajėgumas, tukinimo pajėgumas ir didžiausias laisvėje sužvejotų paprastųjų tunų, kuriuos kiekviena valstybė narė gali perkelti į savo ūkius rytų Atlante ir Viduržemio jūroje, kiekis

    A lentelė

    Didžiausias tunų auginimo pajėgumas ir tukinimo pajėgumas(1)

    Ūkių skaičius

    Pajėgumas (tonomis)

    Graikija

    pm

    pm

    Ispanija

    pm

    pm

    Kroatija

    pm

    pm

    Italija

    pm

    pm

    Kipras

    pm

    pm

    Malta

    pm

    pm

    Portugalija

    pm

    pm

    (1)    Šioje lentelėje pateikiami skaičiai bus patikslinti, kai ICCAT patvirtins Sąjungos žvejybos, auginimo ir pajėgumų valdymo planą pagal taikytinas ICCAT rekomendacijas ir Sąjungos taisykles.

    B lentelė

    Didžiausias laisvėje sužvejotų paprastųjų tunų, kuriuos galima perkelti, kiekis (tonomis)(1)

    Graikija

    pm

    Ispanija

    pm

    Kroatija

    pm

    Italija

    pm

    Kipras

    pm

    Malta

    pm

    Portugalija

    pm

    (1)    Šioje lentelėje pateikiami skaičiai bus patikslinti, kai ICCAT patvirtins Sąjungos žvejybos, auginimo ir pajėgumų valdymo planą pagal taikytinas ICCAT rekomendacijas ir Sąjungos taisykles.

    15)IX priedas pakeičiamas taip:

    IX PRIEDAS

    WCPFC KONVENCIJOS RAJONAS

    1.    Didžiausias Sąjungos žvejybos laivų, kuriems leidžiama ūdomis žvejoti paprastąsias durklažuves (Xiphias gladius) WCPFC konvencijos rajono dalyje į pietus nuo 20° pietų platumos, skaičius

    Ispanija

    14

    Sąjunga

    14

    2    Didžiausias Sąjungos gaubiamaisiais tinklais žvejojančių laivų, kuriems leidžiama žvejoti tropinius tunus WCPFC konvencijos rajono dalyje į pietus tarp 20° šiaurės platumos ir 20° pietų platumos, skaičius

    Ispanija

    4

    Sąjunga

    4

    13)XI priedo 2 punktas pakeičiamas taip:

    „2.    Reglamento (ES) 2023/194 IA priedo B dalyje lentelės dėl atlantinių skumbrių (Scomber scombrus) ICES 3a, 3b, 3c ir 3d kvadratų Sąjungos vandenyse; 2a kvadrato Jungtinės Karalystės vandenyse; ICES 4 parajonio Sąjungos ir Jungtinės Karalystės vandenyse ir 2a bei 4a kvadratų Norvegijos vandenyse pakeičiamos taip:

    Rūšis:

    Atlantinė skumbrė

    Scomber scombrus

    Zona:

    3a, 3b, 3c ir 3d rajonų Sąjungos vandenys; 2a kvadrato Jungtinės Karalystės vandenys; 4 parajonio Sąjungos ir Jungtinės Karalystės vandenys; 2a ir 4a kvadratų Norvegijos vandenys

    (MAC/2A34-N)

    Belgija

     

    501

    (1)(2)

    Analitiniu įvertinimu pagrįstas BLSK

    Danija

     

    29 446

    (1)(2)(4)

    Taikoma šio reglamento 8 straipsnio 2 dalis.

    Vokietija

     

    523

    (1)(2)

     

     

     

    Prancūzija

     

    1 579

    (1)(2)

     

     

     

    Nyderlandai

     

    1 589

    (1)(2)

     

     

     

    Švedija

     

    4 743

    (1)(2)(3)

     

     

     

    Sąjunga

     

    38 381

    (1)(2)

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    BLSK

     

    782 066

     

     

     

     

    (1)

    Specialioji sąlyga: neviršijant šių kvotų, ne didesnius nei toliau nurodytieji kiekius galima sužvejoti šiose zonose:

     

    3a

    3a, 4b ir 4c kvadratų Jungtinės Karalystės ir Sąjungos vandenys

    4b

    4c

    2a ir ir 5b kvadratų, 6 ir 7 parajonių, 8d ir 8e kvadratų, 12 ir 14 parajonių Jungtinės Karalystės ir tarptautiniai vandenys

     

     

    (MAC/*03A.)

    (MAC/*3A4BC)

    (MAC/*04 B.)

    (MAC/*04C.)

    (MAC/*2AX14)

    Belgija

    0

    0

    0

    0

    301

    Danija

    0

    4 130

    0

    0

    10 312

    Vokietija

    0

    0

    0

    0

    314

    Prancūzija

    0

    490

    0

    0

    947

    Nyderlandai

    0

    490

    0

    0

    953

    Švedija

    0

    0

    390

    10

    2 846

    Sąjunga

    0

    5 110

    390

    10

    15 673

    (2)

    Neviršijant šių kvotų ir sutarus su atitinkama pakrantės valstybe, ne didesnius nei toliau nurodytieji kiekius taip pat galima sužvejoti šiose dviejose zonose:

     

     

     2a ir 4a kvadratų Norvegijos vandenys (MAC/*02A4AN-)

    Farerų Salų vandenys (MAC/*FRO1)

     

     

     

     

    Belgija

    0

    0

     

     

     

     

    Danija

    0

    0

     

     

     

     

    Vokietija

    0

    0

     

     

     

     

    Prancūzija

    0

    0

     

     

     

     

    Nyderlandai

    0

    0

     

     

     

     

    Švedija

    0

    0

     

     

     

     

    Sąjunga

    0

    0

     

     

     

    (3)

    Specialioji sąlyga: įskaitant šį tonų kiekį, kuris turi būti sužvejotas 2a ir 4a kvadratų Norvegijos vandenyse (MAC/*2A4AN): 

     

    266

     

     

     

     

    Žvejojant pagal šią specialiąją sąlygą atlantinių menkių, juodadėmių menkių, sidabrinių polakų, paprastųjų merlangų ir ledjūrio menkių priegauda turi būti įskaičiuojama į šių rūšių kvotas.

    (4)

    Neviršijant šios kvotos, Danija perleidžia kvotą žvejybai 6 ir 7 parajonių ir 8d kvadrato Jungtinės Karalystės ir Sąjungos vandenyse; 8a, 8b ir 8e kvadratų Sąjungos vandenyse; 12 ir 14 parajonių tarptautiniuose vandenyse ir 2a bei 5b kvadratų Jungtinės Karalystės ir tarptautiniuose vandenyse (MAC/*2A14):

     

    Vokietija

    749

     

     

     

     

     

    Ispanija

    1

     

     

     

     

     

    Estija

    6

     

     

     

     

     

    Prancūzija

    499

     

     

     

     

     

    Airija

    2 495

     

     

     

     

     

    Latvija

    5

     

     

     

     

     

    Lietuva

    5

     

     

     

     

     

    Nyderlandai

    1 092

     

     

     

     

     

    Lenkija

    53

     

     

     

     

    Top