Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52021PC0637

    Pasiūlymas TARYBOS SPRENDIMAS dėl pozicijos, kurios Europos Sąjungos vardu turi būti laikomasi Specialiajame muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komitete ir Specialiajame geografinių nuorodų, prekybos vynu ir spiritiniais gėrimais komitete, įsteigtuose Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir PAVB EPS valstybių ekonominės partnerystės susitarimu, dėl Specialiojo muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komiteto ir Specialiojo geografinių nuorodų, prekybos vynu ir spiritiniais gėrimais komiteto atitinkamų darbo tvarkos taisyklių priėmimo

    COM/2021/637 final

    Briuselis, 2021 10 20

    COM(2021) 637 final

    2021/0330(NLE)

    Pasiūlymas

    TARYBOS SPRENDIMAS

    dėl pozicijos, kurios Europos Sąjungos vardu turi būti laikomasi Specialiajame muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komitete ir Specialiajame geografinių nuorodų, prekybos vynu ir spiritiniais gėrimais komitete, įsteigtuose Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir PAVB EPS valstybių ekonominės partnerystės susitarimu, dėl Specialiojo muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komiteto ir Specialiojo geografinių nuorodų, prekybos vynu ir spiritiniais gėrimais komiteto atitinkamų darbo tvarkos taisyklių priėmimo


    AIŠKINAMASIS MEMORANDUMAS

    1.Pasiūlymo dalykas

    Šis pasiūlymas teikiamas dėl sprendimo, kuriuo nustatoma pozicija, kurios Sąjungos vardu turi būti laikomasi Specialiajame muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komitete ir Specialiajame geografinių nuorodų, prekybos vynu ir spiritiniais gėrimais komitete, įsteigtuose Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir Pietų Afrikos vystymosi bendrijos (PAVB) EPS valstybių ekonominės partnerystės susitarimu, dėl numatomo Specialiojo muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komiteto ir Specialiojo geografinių nuorodų, prekybos vynu ir spiritiniais gėrimais komiteto atitinkamų darbo tvarkos taisyklių priėmimo.

    2.Pasiūlymo aplinkybės

    2.1.Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir PAVB EPS valstybių ekonominės partnerystės susitarimas

    Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir PAVB EPS valstybių ekonominės partnerystės susitarimu (toliau – Susitarimas) siekiama:

    (a)užmezgant prekybos partnerystę, atitinkančią darnaus vystymosi tikslą, Tūkstantmečio vystymosi tikslus (TVT) ir Kotonu susitarimą, prisidėti prie skurdo mažinimo ir visiško jo panaikinimo;

    (b)sukurti ir įgyvendinti veiksmingą, nuspėjamą ir skaidrią Šalių tarpusavio ir PAVB EPS valstybių prekybos bei investicijų reglamentavimo sistemą ir taip skatinti regionų integraciją ir ekonominį bendradarbiavimą bei gerinti valdymą;

    (c)skatinti laipsnišką PAVB EPS valstybių integraciją į pasaulio ekonomiką, atsižvelgiant į jų politinį pasirinkimą ir vystymosi prioritetus;

    (d)didinti PAVB EPS valstybių prekybos politikos ir su prekyba susijusius pajėgumus;

    (e)skatinti, kad PAVB EPS valstybėse būtų sudarytos sąlygos didinti investicijas, privataus sektoriaus iniciatyvumą, tiekimo pajėgumą, konkurencingumą ir ekonomikos augimą, ir

    (f)stiprinti esamus Šalių ryšius ir grįsti juos solidarumu bei abipusiais interesais.

    Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir Botsvanos, Lesoto, Namibijos, Esvatinio ir Pietų Afrikos susitarimas laikinai taikomas nuo 2016 m. spalio 10 d., o Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir Mozambiko susitarimas – nuo 2018 m. vasario 4 d.

    2.2.Specialusis muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komitetas ir Specialusis geografinių nuorodų, prekybos vynu ir spiritiniais gėrimais komitetas

    Susitarimo 50 straipsniu įsteigiamas Specialusis muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komitetas ir nustatyta, kad jo funkcijos apima „nustatyti savo darbo tvarkos taisykles“ (2 dalies f punktas).

    Susitarimo 3 protokolo „Geografinės nuorodos, prekyba vynu ir spiritiniais gėrimais“ 13 straipsniu įsteigiamas Specialusis geografinių nuorodų, prekybos vynu ir spiritiniais gėrimais komitetas ir nustatyta, kad „[s]pecialusis komitetas patvirtina savo darbo tvarkos taisykles“ (5 punktas).

    2.3.Specialiojo muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komiteto ir Specialiojo geografinių nuorodų, prekybos vynu ir spiritiniais gėrimais komiteto numatomi aktai

    Numatomų aktų tikslas – nustatyti atitinkamai Specialiojo muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komiteto darbo tvarkos taisykles ir Specialiojo geografinių nuorodų, prekybos vynu ir spiritiniais gėrimais komiteto darbo tvarkos taisykles.

    3.Pozicija, kurios turi būti laikomasi Sąjungos vardu

    Šiuo Tarybos sprendimo pasiūlymu nustatoma pozicija, kurios Sąjungos vardu turi būti laikomasi Specialiajame geografinių nuorodų, prekybos vynu ir spiritiniais gėrimais komitete ir Specialiajame muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komitete, įsteigtuose ES ir PAVB EPS, dėl Specialiojo geografinių nuorodų, prekybos vynu ir spiritiniais gėrimais komiteto ir Specialiojo muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komiteto atitinkamų darbo tvarkos taisyklių.

    Susitarimo Šalys aptarė šias darbo tvarkos taisykles ir susitarė, kad, laikantis ES sprendimų priėmimo tvarkos, jos turėtų būti priimtos paskesniuose Specialiojo muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komiteto ir Specialiojo geografinių nuorodų, prekybos vynu ir spiritiniais gėrimais komiteto posėdžiuose.

    Pridedamos darbo tvarkos taisyklės iš esmės yra labai panašios į kitų ekonominės partnerystės susitarimų arba kitų prekybos susitarimų darbo tvarkos taisykles.

    Darbo tvarkos taisyklės yra būtinos siekiant užbaigti kurti Susitarimo institucinę struktūrą ir taip užtikrinti sklandų Susitarimo įgyvendinimą.

    4.Teisinis pagrindas

    4.1.Procedūrinis teisinis pagrindas

    4.1.1.Principai

    Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo (SESV) 218 straipsnio 9 dalyje numatyti sprendimai, kuriais „nustatomos pozicijos, kurios Sąjungos vardu priimamos susitarimu įsteigtame organe, kai tam organui reikia priimti teisinę galią turinčius aktus, išskyrus aktus, papildančius arba pakeičiančius susitarimo institucinę struktūrą“.

    Sąvoka „teisinę galią turintys aktai“ apima aktus, turinčius teisinę galią pagal aptariamą organą reglamentuojančias tarptautinės teisės normas. Ji taip pat apima priemones, kurios nėra privalomos pagal tarptautinę teisę, tačiau „gali stipriai paveikti Sąjungos teisės akto leidėjo priimamų teisės aktų [...] turinį“. Galiausiai sąvoka „teisinę galią turintys aktai“ taip pat apima organizacinio pobūdžio aktus, kurie turi įtakos tam, kaip priimami sprendimai institucijoje, pavyzdžiui, jei sprendimus priimantis organas priima arba pakeičia savo darbo tvarkos taisykles.

    4.1.2.Taikymas aptariamuoju atveju

    Specialusis geografinių nuorodų, prekybos vynu ir spiritiniais gėrimais komitetas ir Specialusis muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komitetas yra susitarimu, t. y. ES ir PAVB EPS, įsteigti organai.

    Atitinkami aktai, kuriuos turi priimti abu komitetai, yra teisinę galią turintys aktai, nes jie yra organizacinio pobūdžio aktai, turintys įtakos sprendimų priėmimo tame organe būdui. Vadovaujantis Susitarimo 50 straipsniu ir Susitarimo 3 protokolo 13 straipsniu, numatomas aktas bus privalomas pagal tarptautinę teisę.

    Numatomu aktu Susitarimo institucinė struktūra nepapildoma ir nekeičiama.

    Todėl siūlomo sprendimo procedūrinis teisinis pagrindas yra SESV 218 straipsnio 9 dalis.

    4.2.Materialinis teisinis pagrindas

    4.2.1.Principai

    Sprendimo pagal SESV 218 straipsnio 9 dalį materialinis teisinis pagrindas pirmiausia priklauso nuo numatomo akto, dėl kurio Sąjungos vardu nustatoma pozicija, tikslo ir turinio. Jeigu numatomu aktu siekiama dviejų tikslų arba jį sudaro dvi dalys ir jeigu vieną iš tų tikslų ar dalių galima laikyti pagrindiniu tikslu arba pagrindine dalimi, o kita dalis ar kiti tikslai yra tik papildomi, sprendimas pagal SESV 218 straipsnio 9 dalį turi būti grindžiamas tik vienu materialiniu teisiniu pagrindu – tuo, kurio reikalauja pagrindinis ar svarbesnis tikslas arba dalis.

    4.2.2.Taikymas aptariamuoju atveju

    Pagrindinis numatomo akto tikslas ir turinys yra susiję su bendra prekybos politika.

    Todėl siūlomo sprendimo materialinis teisinis pagrindas yra SESV 207 straipsnio 4 dalies pirma pastraipa.

    4.3.Išvada

    Siūlomo sprendimo teisinis pagrindas turėtų būti SESV 207 straipsnio 4 dalies pirma pastraipa kartu su SESV 218 straipsnio 9 dalimi.

    5.Numatomo akto skelbimas

    Kadangi Specialiojo geografinių nuorodų, prekybos vynu ir spiritiniais gėrimais komiteto ir Specialiojo muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komiteto aktais bus iš dalies pakeistos atitinkamos darbo tvarkos taisyklės, juos priėmus yra tikslinga juos paskelbti Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

    2021/0330 (NLE)

    Pasiūlymas

    TARYBOS SPRENDIMAS

    dėl pozicijos, kurios Europos Sąjungos vardu turi būti laikomasi Specialiajame muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komitete ir Specialiajame geografinių nuorodų, prekybos vynu ir spiritiniais gėrimais komitete, įsteigtuose Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir PAVB EPS valstybių ekonominės partnerystės susitarimu, dėl Specialiojo muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komiteto ir Specialiojo geografinių nuorodų, prekybos vynu ir spiritiniais gėrimais komiteto atitinkamų darbo tvarkos taisyklių priėmimo

    EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

    atsižvelgdama į Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo, ypač į jos 207 straipsnio 4 dalies pirmą pastraipą kartu su 218 straipsnio 9 dalimi,

    atsižvelgdama į Europos Komisijos pasiūlymą,

    kadangi:

    (1)2016 m. birželio 10 d. Europos Sąjunga ir jos valstybės narės pasirašė Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir Pietų Afrikos vystymosi bendrijos (PAVB) EPS valstybių ekonominės partnerystės susitarimą 1 (toliau – Susitarimas). Europos Sąjungai bei jos valstybėms narėms ir Botsvanai, Lesotui, Namibijai, Esvatiniui ir Pietų Afrikos Respublikai jis laikinai taikomas nuo 2016 m. spalio 10 d., o Europos Sąjungai bei jos valstybėms narėms ir Mozambikui – nuo 2018 m. vasario 4 d.;

    (2)pagal Susitarimo 50 straipsnio 1 dalį įsteigtas Specialusis muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komitetas;

    (3)pagal Susitarimo 3 protokolo 13 straipsnio 1 dalį įsteigtas Specialusis geografinių nuorodų, prekybos vynu ir spiritiniais gėrimais komitetas;

    (4)pagal Susitarimo 50 straipsnio 2 dalies f punktą Specialusis muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komitetas nustato savo darbo tvarkos taisykles;

    (5)pagal Susitarimo 3 protokolo 13 straipsnio 5 dalį Specialusis geografinių nuorodų, prekybos vynu ir spiritiniais gėrimais komitetas nustato savo darbo tvarkos taisykles;

    (6)yra tikslinga nustatyti poziciją, kurios Sąjungos vardu turi būti laikomasi atitinkamai šiuose dviejuose komitetuose, nes sprendimai, kuriais nustatomos darbo tvarkos taisyklės, turės teisinę galią Sąjungoje;

    (7)Sąjungos pozicija šiuose dviejuose komitetuose dėl atitinkamų jų darbo tvarkos taisyklių priėmimo turėtų būti grindžiama atitinkamais abiejų komitetų sprendimų projektais, pridedamais prie šio sprendimo,

    PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

    1 straipsnis

    Pozicija, kurios Sąjungos vardu turi būti laikomasi pagal Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir Pietų Afrikos vystymosi bendrijos (PAVB) EPS valstybių ekonominės partnerystės susitarimo 50 straipsnį įsteigtame Specialiajame muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komitete, grindžiama prie šio sprendimo pridėtu to komiteto sprendimo dėl jo darbo tvarkos taisyklių projektu.

    2 straipsnis

    Pozicija, kurios Sąjungos vardu turi būti laikomasi Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir Pietų Afrikos vystymosi bendrijos (PAVB) EPS valstybių ekonominės partnerystės susitarimo 3 protokolo 13 straipsniu įsteigtame Specialiajame geografinių nuorodų, prekybos vynu ir spiritiniais gėrimais komitete, grindžiama prie šio sprendimo pridėtu to komiteto sprendimo dėl jo darbo tvarkos taisyklių projektu.

    3 straipsnis

    Šis sprendimas skirtas Komisijai.

    Priimta Briuselyje

       Tarybos vardu

       Pirmininkas

    (1)    Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir PAVB EPS valstybių ekonominės partnerystės susitarimas (OL L 250, 2016 9 16, p. 3).
    Top

    Briuselis, 2021 10 20

    COM(2021) 637 final

    PRIEDAS

    prie

    pasiūlymo dėl Tarybos sprendimo

    dėl pozicijos, kurios Europos Sąjungos vardu turi būti laikomasi Specialiajame muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komitete ir Specialiajame geografinių nuorodų, prekybos vynu ir spiritiniais gėrimais komitete, įsteigtuose Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir PAVB EPS valstybių ekonominės partnerystės susitarimu, dėl Specialiojo muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komiteto ir Specialiojo geografinių nuorodų, prekybos vynu ir spiritiniais gėrimais komiteto atitinkamų darbo tvarkos taisyklių priėmimo






    1 PRIEDAS

    SPECIALIOJO MUITINĖS FORMALUMŲ IR PREKYBOS LENGVINIMO KOMITETO

    SPRENDIMO Nr. [...]

    dėl jo darbo tvarkos taisyklių projektas

    SPECIALUSIS MUITINĖS FORMALUMŲ IR PREKYBOS LENGVINIMO KOMITETAS,

    atsižvelgdamas į 2016 m. birželio 10 d. Kasanėje pasirašytą Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir PAVB EPS valstybių ekonominės partnerystės susitarimą (toliau – Susitarimas), ypač į jo 50 straipsnio 2 dalies f punktą,

    PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

    nustatomos Specialiojo muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komiteto darbo tvarkos taisyklės, išdėstytos priede.

    Šis sprendimas įsigalioja …

    Priimta…, ....

    Priedas

    SPECIALIOJO MUITINĖS FORMALUMŲ IR PREKYBOS LENGVINIMO KOMITETO DARBO TVARKOS TAISYKLĖS

    I SKYRIUS

    VEIKLOS ORGANIZAVIMAS

    1 straipsnis

    Sudėtis ir pirmininkas

    1.Pagal Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir PAVB EPS valstybių ekonominės partnerystės susitarimo (toliau – Susitarimas) 50 straipsnį įsteigtas Specialusis muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komitetas vykdo savo pareigas, kaip nurodyta Susitarimo 50 straipsnyje.

    2.Šiose darbo tvarkos taisyklėse vartojamo termino „Šalys“ apibrėžtis atitinka Susitarimo 104 straipsnyje pateiktą apibrėžtį.

    3.Pagal Susitarimo 50 straipsnio 1 dalį Specialųjį muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komitetą sudaro Šalių atstovai.

    4.Kaip numatyta Susitarimo 50 straipsnio 4 dalyje, Specialiajam muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komitetui paeiliui pirmininkauja Europos Komisijos pareigūnas ir PAVB EPS valstybių pareigūnas. Pirmam Specialiojo muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komiteto posėdžiui kartu pirmininkauja Europos Komisijos pareigūnas ir PAVB EPS valstybių pareigūnas.

    5.Pirmasis pirmininkavimo laikotarpis prasideda pirmojo Specialiojo muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komiteto posėdžio dieną ir baigiasi tų pačių metų gruodžio 31 d.

    2 straipsnis

    Posėdžiai

    1.Specialusis muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komitetas posėdžiauja bent kartą per metus arba bet kurios Šalies prašymu. Posėdžiai vyksta paeiliui Briuselyje arba vienos iš PAVB EPS valstybių teritorijoje, jei Šalys nesusitaria kitaip.

    2.Jei Šalys nesusitaria kitaip, Specialiojo muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komiteto posėdžius sušaukia pirmininkaujanti Šalis, pasikonsultavusi su kita Šalimi.

    3 straipsnis

    Stebėtojai

    Specialusis muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komitetas gali nuspręsti kviesti stebėtojus ad hoc pagrindu ir nustatyti, kuriuos darbotvarkės klausimus sprendžiant tie stebėtojai gali dalyvauti.

    4 straipsnis

    Sekretoriatas

    1.Sekretoriato funkcijas atlieka Šalis, rengianti Specialiojo muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komiteto posėdį.

    2.Kai posėdis vyksta elektroninėmis priemonėmis, sekretoriato funkcijas atlieka pirmininkaujanti Šalis.

    II SKYRIUS

    VEIKIMAS

    5 straipsnis

    Dokumentai

    Kai Specialiojo muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komiteto svarstymai grindžiami rašytiniais patvirtinamaisiais dokumentais, Specialiojo muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komiteto sekretoriatas šiuos dokumentus numeruoja ir platina kaip Specialiojo muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komiteto dokumentus.

    6 straipsnis

    Pranešimas apie posėdžius ir jų darbotvarkė

    1.Sekretoriatas praneša Šalims apie šaukiamą posėdį ir paprašo teikti siūlymus dėl darbotvarkės ne vėliau kaip likus 30 dienų iki posėdžio. Skubiais atvejais ir (arba) nenumatytų svarstytinų aplinkybių atveju posėdis gali būti sušauktas per trumpą laiką.

    2.Specialiojo muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komiteto sekretoriatas parengia preliminarią kiekvieno posėdžio darbotvarkę. Sekretoriatas ją nusiunčia Specialiojo muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komiteto pirmininkui ir nariams ne vėliau kaip likus 14 dienų iki posėdžio pradžios.

    3.Į preliminarią darbotvarkę įtraukiami klausimai, dėl kurių Specialiojo muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komiteto sekretoriatas gavo Šalies prašymą įtraukti juos į darbotvarkę.

    4.Darbotvarkę Specialusis muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komitetas priima kiekvieno posėdžio pradžioje. Šalių sutarimu į darbotvarkę gali būti įtraukta ir kitų klausimų, kurie nebuvo įtraukti į preliminarią darbotvarkę.

    5.Visoms Šalims pritarus Specialiojo muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komiteto pirmininkas į posėdžius gali kviesti ekspertus informacijai konkrečiais klausimais suteikti.

    7 straipsnis

    Posėdžio ataskaita

    Jei Šalys nesusitaria kitaip, Specialiojo muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komiteto sekretoriatas parengia kiekvieno posėdžio ataskaitą ir ji priimama kiekvieno posėdžio pabaigoje.

    8 straipsnis

    Sprendimai ir rekomendacijos

    1.Specialusis muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komitetas Susitarime numatytais arba tais atvejais, kai tokius įgaliojimus jam perdavė Jungtinė taryba arba Prekybos ir vystymosi komitetas, bendru sutarimu priima sprendimus arba rekomendacijas.

    2.Kai pagal Susitarimą Specialusis muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komitetas įgaliojamas priimti sprendimus ar rekomendacijas arba kai tokius įgaliojimus jam perdavė Jungtinė taryba arba Prekybos ir vystymosi komitetas, tokie aktai posėdžių ataskaitose atitinkamai vadinami „sprendimu“ arba „rekomendacija“. Specialiojo muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komiteto sekretoriatas kiekvienam priimtam sprendimui ar rekomendacijai suteikia eilės numerį, nurodo jų priėmimo datą ir apibūdina jų dalyką. Kiekviename sprendime ar rekomendacijoje nurodoma jo įsigaliojimo data.

    3.Jei PAVB EPS valstybė nedalyvauja posėdyje, posėdžio sprendimus ir (arba) rekomendacijas tai narei, kuri negalėjo dalyvauti posėdyje, išsiunčia sekretoriatas. Ta PAVB EPS valstybė per 10 kalendorinių dienų nuo sprendimų ir (arba) rekomendacijų išsiuntimo pateikia atsakymą raštu, kuriame nurodo tuos sprendimus ir (arba) rekomendacijas, kuriems ji nepritaria, ir nurodo priežastis. Jei per 10 kalendorinių dienų minėtas atsakymas raštu negaunamas, sprendimai ir (arba) rekomendacijos laikomi priimtais. Jeigu nedalyvavusi PAVB EPS valstybė nesutinka su sprendimais ir (arba) rekomendacijomis, taikoma 4 dalyje nustatyta procedūra.

    4.Jei abi Šalys susitaria, laikotarpiu tarp posėdžių Specialusis muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komitetas sprendimus ar rekomendacijas gali priimti taikydamas rašytinę procedūrą. Rašytinė procedūra – tai Šalių atstovų pasikeitimas raštais.

    5.Specialiojo muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komiteto priimtų sprendimų ir rekomendacijų tikrumas patvirtinamas surašant autentišką Europos Sąjungos atstovo ir PAVB EPS valstybių atstovo pasirašytą egzempliorių.

    9 straipsnis

    Viešumas

    1.Specialiojo muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komiteto posėdžiai yra uždari, nebent nusprendžiama kitaip.

    2.Šalys gali nuspręsti paskelbti Specialiojo muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komiteto sprendimus ir rekomendacijas.

    III SKYRIUS

    BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

    10 straipsnis

    Išlaidos

    1.Kiekviena Šalis padengia visas savo dėl dalyvavimo Specialiojo muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komiteto posėdžiuose patirtas išlaidas – tiek išlaidas personalui, kelionėms ir pragyvenimui, tiek pašto bei telekomunikacijų išlaidas.

    2.Posėdžių organizavimo, vertimo žodžiu paslaugų teikimo ir dokumentų dauginimo išlaidas apmoka posėdį rengianti Šalis.

    11 straipsnis

    Darbo tvarkos taisyklių pakeitimas

    Šios darbo tvarkos taisyklės gali būti iš dalies keičiamos raštu Specialiojo muitinės formalumų ir prekybos lengvinimo komiteto sprendimu pagal 8 straipsnį.

    2 PRIEDAS

    SPECIALIOJO GEOGRAFINIŲ NUORODŲ, PREKYBOS VYNU IR SPIRITINIAIS GĖRIMAIS KOMITETO

    SPRENDIMO Nr. [...]

    dėl jo darbo tvarkos taisyklių projektas

    SPECIALUSIS GEOGRAFINIŲ NUORODŲ, PREKYBOS VYNU IR SPIRITINIAIS GĖRIMAIS KOMITETAS,

    atsižvelgdamas į 2016 m. birželio 10 d. Kasanėje pasirašytą Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir PAVB EPS valstybių ekonominės partnerystės susitarimą (toliau – Susitarimas), ypač į jo 3 protokolo 13 straipsnio 5 dalį,

    PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

    nustatomos Specialiojo geografinių nuorodų ir prekybos vynu ir spiritiniais gėrimais komiteto darbo tvarkos taisyklės, išdėstytos priede.

    Šis sprendimas įsigalioja …

    Priimta…, ....

    Priedas

    SPECIALIOJO GEOGRAFINIŲ NUORODŲ, PREKYBOS VYNU IR SPIRITINIAIS GĖRIMAIS KOMITETAS

    I SKYRIUS

    VEIKLOS ORGANIZAVIMAS

    1 straipsnis

    Sudėtis ir pirmininkas

    1.Pagal Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir PAVB EPS valstybių ekonominės partnerystės susitarimo (toliau – Susitarimas) 3 protokolo 13 straipsnį įsteigtas Specialusis geografinių nuorodų, prekybos vynu ir spiritiniais gėrimais komitetas (toliau – Specialusis komitetas) vykdo savo pareigas pagal tą straipsnį.

    2.Šiose darbo tvarkos taisyklėse vartojamo termino „Šalys“ apibrėžtis atitinka Susitarimo 3 protokolo 1 straipsnyje pateiktą apibrėžtį, t. y. – tai Pietų Afrika ir ES.

    3.Specialųjį komitetą sudaro Šalių atstovai.

    4.Specialiojo komiteto posėdžiams paeiliui pirmininkauja Europos Komisijos pareigūnas ir Pietų Afrikos pareigūnas.

    5.Pirmasis pirmininkavimo, kaip nurodyta 4 dalyje, laikotarpis prasideda Specialiojo komiteto pirmojo posėdžio dieną ir baigiasi tų pačių metų gruodžio 31 d.

    2 straipsnis

    Posėdžiai

    1.Specialusis komitetas posėdžiauja reguliariai, bent kartą per metus, taip pat bet kurios Šalies prašymu. Posėdžiai vyksta paeiliui Briuselyje arba vienos iš PAVB EPS valstybių teritorijoje, jei Šalys nesusitaria kitaip.

    2.Jei Šalys nesusitaria kitaip, Specialiojo komiteto posėdžius sušaukia pirmininkaujanti Šalis, pasikonsultavusi su kita Šalimi.

    3.Šalys gali susitarti Specialiojo komiteto posėdžius rengti elektroninėmis priemonėmis.

    3 straipsnis

    Stebėtojai

    Specialusis komitetas gali nuspręsti kviesti į savo posėdžius stebėtojus ad hoc pagrindu ir nustatyti, kuriuos darbotvarkės klausimus sprendžiant tie stebėtojai gali dalyvauti.

    4 straipsnis

    Sekretoriatas

    1.Specialiojo komiteto sekretoriato (toliau – sekretoriatas) funkcijas atlieka Šalis, rengianti Specialiojo komiteto posėdį.

    2.Kai posėdis vyksta elektroninėmis priemonėmis, sekretoriato funkcijas atlieka pirmininkaujanti Šalis.

    II SKYRIUS

    VEIKIMAS

    5 straipsnis

     
    Dokumentai

    Kai Specialiojo komiteto svarstymai grindžiami rašytiniais patvirtinamaisiais dokumentais, sekretoriatas šiuos dokumentus numeruoja ir platina kaip to specialiojo komiteto dokumentus.

    6 straipsnis

    Pranešimas apie posėdžius ir jų darbotvarkė

    1.Sekretoriatas praneša Šalims apie šaukiamą posėdį ir paprašo teikti siūlymus dėl darbotvarkės ne vėliau kaip likus 30 dienų iki posėdžio. Skubiais atvejais arba nenumatytų svarstytinų aplinkybių atveju posėdis gali būti sušauktas skubiai.

    2.Sekretoriatas parengia preliminarią kiekvieno posėdžio darbotvarkę. Sekretoriatas ją nusiunčia Specialiojo komiteto pirmininkui ir nariams ne vėliau kaip likus 14 dienų iki posėdžio.

    3.Į preliminarią darbotvarkę įtraukiami klausimai, dėl kurių sekretoriatas gavo Šalies prašymą įtraukti juos į darbotvarkę.

    4.Darbotvarkę Specialusis komitetas priima kiekvieno posėdžio pradžioje. Šalių sutarimu į darbotvarkę gali būti įtraukta ir kitų klausimų, kurie nebuvo įtraukti į preliminarią darbotvarkę.

    5.Visoms Šalims pritarus Specialiojo komiteto pirmininkas į posėdžius gali kviesti ekspertus informacijai konkrečiais klausimais suteikti.

    7 straipsnis

    Posėdžio ataskaita

    Jei Šalys nesusitaria kitaip, sekretoriatas parengia kiekvieno posėdžio ataskaitą ir ji priimama kiekvieno posėdžio pabaigoje.

    8 straipsnis

    Sprendimai ir rekomendacijos

    1.Pagal Susitarimo 3 protokolo 13 straipsnio 3 dalį Specialusis komitetas Susitarimo 3 protokole numatytais atvejais bendru sutarimu priima sprendimus arba rekomendacijas.

    2.Kai pagal Susitarimo 3 protokolą Specialusis komitetas yra įgaliotas priimti sprendimus ar rekomendacijas arba kai tokius įgaliojimus jam perdavė Prekybos ir vystymosi komitetas, tokie aktai 7 straipsnyje nurodytose posėdžių ataskaitose vadinami atitinkamai „sprendimu“ arba „rekomendacija“. Sekretoriatas kiekvienam priimtam sprendimui ar rekomendacijai suteikia eilės numerį ir nurodo jų priėmimo datą ir apibūdina jų dalyką. Kiekviename sprendime ar rekomendacijoje nurodoma jo įsigaliojimo data.

    3.Jei abi Šalys susitaria, laikotarpiu tarp posėdžių Specialusis komitetas gali priimti sprendimus ar rekomendacijas taikydamas rašytinę procedūrą. Rašytinė procedūra – tai Šalių atstovų pasikeitimas raštais.

    4.Specialusis komiteto priimtų sprendimų ir rekomendacijų autentiškumas patvirtinamas dviem originaliais egzemplioriais, kuriuos pasirašo ES atstovas ir Pietų Afrikos atstovas.

    9 straipsnis

    Viešumas

    1.Specialiojo komiteto posėdžiai yra uždari, nebent Šalys nusprendžia kitaip.

    2.Šalys gali nuspręsti paskelbti Specialiojo komiteto sprendimus ir rekomendacijas.

    III SKYRIUS

    BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

    10 straipsnis

    Išlaidos

    1.Kiekviena Šalis padengia visas savo dėl dalyvavimo Specialiojo komiteto posėdžiuose patirtas išlaidas – tiek išlaidas personalui, kelionėms ir pragyvenimui, tiek pašto bei telekomunikacijų išlaidas.

    2.Posėdžių organizavimo, vertimo žodžiu paslaugų teikimo ir dokumentų dauginimo išlaidas apmoka posėdį rengianti Šalis.

    11 straipsnis

    Prekybos ir vystymosi komitetas

    Specialusis komitetas atsiskaito Prekybos ir vystymosi komitetui.

    12 straipsnis

     
    Darbo tvarkos taisyklių keitimas

    Šios darbo tvarkos taisyklės gali būti iš dalies keičiamos rašytiniu Specialiojo komiteto sprendimu, priimtu pagal 8 straipsnį.

    Top