Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52019PC0474

    Pasiūlymas TARYBOS REGLAMENTAS dėl žvejybos galimybių paskirstymo pagal Senegalo Respublikos ir Europos Sąjungos žvejybos partnerystės susitarimo įgyvendinimo protokolą

    COM/2019/474 final

    Briuselis, 2019 10 17

    COM(2019) 474 final

    2019/0227(NLE)

    Pasiūlymas

    TARYBOS REGLAMENTAS

    dėl žvejybos galimybių paskirstymo pagal Senegalo Respublikos ir Europos Sąjungos žvejybos partnerystės susitarimo įgyvendinimo protokolą


    AIŠKINAMASIS MEMORANDUMAS

    1.PASIŪLYMO APLINKYBĖS

    Pasiūlymo pagrindimas ir tikslai

    Remdamasi atitinkamais derybiniais nurodymais 1 Komisija derėjosi su Senegalo Respublikos (toliau – Senegalas) vyriausybe dėl dabartinio žvejybos partnerystės susitarimo naujo protokolo sudarymo. Pasibaigus šioms deryboms, 2019 m. liepos 19 d. parafuotas naujas protokolas. Protokolas taikomas penkerius metus nuo jo laikino taikymo pradžios, t. y. jo pasirašymo dienos, kaip nurodyta jo 16 straipsnyje.

    Protokole numatomos šios Sąjungos laivams taikomos žvejybos galimybės:

    28 tunų žvejybos seineriai šaldikliai;

    10 kartinėmis ūdomis žvejojančių laivų;

    5 ūdomis žvejojantys laivai;

    2 traleriai.

    Turėtų būti nustatytas žvejybos galimybių paskirstymo valstybėms narėms būdas.

    Suderinamumas su toje pačioje politikos srityje galiojančiomis nuostatomis

    Atsižvelgiant į žuvininkystės politikos reformos prioritetus 2 naujuoju protokolu, remiantis patikimiausia turima moksline informacija ir laikantis Tarptautinės Atlanto tunų apsaugos komisijos (ICCAT) rekomendacijų, Sąjungos laivams suteikiama žvejybos Senegalo vandenyse galimybių. Naujajame protokole atsižvelgiama į ankstesniojo protokolo (2014–2019 m.) vertinimo ir perspektyvinio naujo protokolo sudarymo tikslingumo vertinimo rezultatus. Abu vertinimus atliko išorės ekspertai. Protokolu taip pat bus suteikta galimybė Europos Sąjungai ir Senegalui atsižvelgiant į abiejų šalių interesus artimiau bendradarbiauti remiant atsakingą Senegalo vandenyse esančių žuvininkystės išteklių naudojimą ir Senegalo pastangas plėtoti žvejybos sektorių.

    Suderinamumas su kitomis Sąjungos politikos sritimis

    Derybos dėl žvejybos partnerystės susitarimo su Senegalu naujo protokolo vykdomos atsižvelgiant į Europos Sąjungos išorės veiksmus Afrikos, Karibų ir Ramiojo vandenyno (AKR) šalių atžvilgiu, visų pirma į Sąjungos tikslus, susijusius su demokratijos principais ir žmogaus teisėmis.

    Nors Senegalo žvejybos sektoriuje vykdoma ekonominė veikla bus vietos lygmens, ji vis viena padės šalinti esmines neteisėtos migracijos priežastis.

    1.TEISINIS PAGRINDAS, SUBSIDIARUMO IR PROPORCINGUMO PRINCIPAI

    Teisinis pagrindas

    Pasirinktas teisinis pagrindas – Sutartis dėl Europos Sąjungos veikimo, kurios 43 straipsnio 3 dalyje nustatyta, kad Taryba, remdamasi Komisijos pasiūlymu, patvirtina žvejybos galimybių paskirstymą.

    Subsidiarumo principas (neišimtinės kompetencijos atveju)

    Politikos sritis priklauso išimtinei kompetencijai.

    2.EX POST VERTINIMO, KONSULTACIJŲ SU SUINTERESUOTOSIOMIS ŠALIMIS IR POVEIKIO VERTINIMO REZULTATAI

    Galiojančių teisės aktų ex post vertinimas / tinkamumo patikrinimas

    Atliekant su galimu nauju Europos Sąjungos ir Senegalo protokolu susijusius ex post ir ex ante vertinimus konsultuotasi su suinteresuotosiomis šalimis. Techninio pobūdžio susitikimuose taip pat konsultuotasi su valstybių narių ir pramonės ekspertais. Po šių konsultacijų padaryta išvada, kad sudaryti naują žuvininkystės sektoriaus partnerystės susitarimo protokolą Sąjungai ir Senegalui būtų naudinga.

    Konsultacijos su suinteresuotosiomis šalimis

    Atliekant vertinimą konsultuotasi su valstybėmis narėmis, pramonės atstovais ir tarptautinėmis pilietinės visuomenės organizacijomis, taip pat su Senegalo žuvininkystės administracija. Konsultuotasi ir Tolimojo plaukiojimo laivyno patariamoje taryboje.

    Tiriamųjų duomenų rinkimas ir naudojimas

    Vadovaudamasi reglamento, kuriuo nustatoma bendra žuvininkystės politika, 31 straipsnio 10 dalimi Komisija ex post ir ex ante vertinimams pasamdė nepriklausomą konsultantą.

    3.POVEIKIS BIUDŽETUI

    Reglamento projektas neturi poveikio Sąjungos biudžetui.

    4.KITI ELEMENTAI

    Įgyvendinimo planai ir stebėsena, vertinimas ir ataskaitų teikimo tvarka

    Ši procedūra pradėta kartu su procedūromis, susijusiomis su Tarybos sprendimu dėl Senegalo Respublikos ir Europos Sąjungos žvejybos partnerystės susitarimo protokolo pasirašymo Sąjungos vardu. Šis reglamentas turi būti pradėtas taikyti tada, kai pagal susitarimą galima pradėti vykdyti žvejybos veiklą, t. y. protokolo laikino taikymo pradžios datą.

    2019/0227 (NLE)

    Pasiūlymas

    TARYBOS REGLAMENTAS

    dėl žvejybos galimybių paskirstymo pagal Senegalo Respublikos ir Europos Sąjungos žvejybos partnerystės susitarimo įgyvendinimo protokolą

    EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

    atsižvelgdama į Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo, ypač į jos 43 straipsnio 3 dalį,

    atsižvelgdama į Europos Komisijos pasiūlymą,

    kadangi:

    (1)2015 m. kovo 2 d. Taryba priėmė Sprendimą (EB) Nr. 2015/384 3 dėl Europos Sąjungos ir Senegalo Respublikos tausios žvejybos partnerystės susitarimo ir jo įgyvendinimo protokolo sudarymo Europos Sąjungos vardu 4 (toliau – Susitarimas); Šis susitarimas įsigaliojo 2014 m. lapkričio 20 d. ir dabar galioja.

    (2)dabartinis Susitarimo įgyvendinimo protokolas baigia galioti 2019 m. lapkričio 19 d.;

    (3)pagal Tarybos sprendimą 2019/ ... /ES 5 2019 m. liepos 19 d. buvo parafuotas naujas protokolas, kuriuo įgyvendinamas Susitarimas (toliau – Protokolas);

    (4)Protokole numatytos žvejybos galimybės valstybėms narėms turėtų būti paskirstytos visam Protokolo taikymo laikotarpiui;

    (5)Protokolas bus taikomas laikinai nuo jo pasirašymo dienos, siekiant užtikrinti, kad Sąjungos laivai galėtų greitai pradėti žvejybos veiklą; todėl reikėtų nustatyti, kad šis reglamentas bus taikomas nuo tos pačios dienos,

    PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

    1 straipsnis

    Pagal Senegalo Respublikos ir Europos Sąjungos žvejybos partnerystės susitarimo įgyvendinimo protokolą (toliau – Protokolas) nustatytos žvejybos galimybės valstybėms narėms paskirstomos taip:

    (a)tunų žvejybos seineriai šaldikliai:

    Ispanija        [16]    laivų

    Prancūzija        [12]    laivų

    (b)kartinėmis ūdomis žvejojantys laivai:

    Ispanija        [8]    laivai

    Prancūzija        [2]    laivai

    (c)ūdomis žvejojantys laivai:

    Ispanija        [3]    laivai

    Portugalija        [2]    laivai

    (d)traleriai:

    Ispanija        [2]    laivai

    2 straipsnis

    Šis reglamentas įsigalioja dvidešimtą dieną po jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

    Jis taikomas nuo protokolo taikymo dienos.

    Šis reglamentas privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

    Priimta Briuselyje

       Tarybos vardu

       Pirmininkas

    (1)    Priimtais 2019 m. liepos 15 d. Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos posėdyje.
    (2)    OL L 354, 2013 12 28, p. 22.
    (3)    2015 m. kovo 2 d. Tarybos sprendimas (ES) 2015/384 dėl Europos Sąjungos ir Senegalo Respublikos tausios žvejybos partnerystės susitarimo ir jo įgyvendinimo protokolo sudarymo Europos Sąjungos vardu (OL L 65, 2015 3 10, p. 1).
    (4)    Europos Sąjungos ir Senegalo Respublikos tausios žvejybos partnerystės susitarimas (OL L 304, 2014 10 23, p. 3).
    (5)    Tarybos sprendimas (ES) 2019/..., … … (OL L ..., ..., p. …).
    Top