Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52019PC0146

    Pasiūlymas TARYBOS SPRENDIMAS dėl pozicijos, kurios Europos Sąjungos vardu turi būti laikomasi Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos šalių konferencijos 18-ajame susitikime (CITES CoP18)

    COM/2019/146 final

    Briuselis, 2019 03 21

    COM(2019) 146 final

    2019/0083(NLE)

    Pasiūlymas

    TARYBOS SPRENDIMAS

    dėl pozicijos, kurios Europos Sąjungos vardu turi būti laikomasi Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos šalių konferencijos 18-ajame susitikime (CITES CoP18)


    AIŠKINAMASIS MEMORANDUMAS

    1.Pasiūlymo dalykas

    Šis pasiūlymas susijęs su sprendimu, kuriuo nustatoma pozicija, kurios Sąjungos vardu turi būti laikomasi 18-ajame Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos šalių konferencijos susitikime (CITES CoP18) dėl numatomo sprendimų, kuriais, inter alia, iš dalies keičiami Konvencijos priedėliai, priėmimo.

    2.Pasiūlymo aplinkybės

    2.1.Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencija

    Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos (toliau – Konvencija arba CITES) tikslas – apsaugoti laukinius gyvūnus ir augalus nuo pernelyg didelio naudojimo vykdant tarptautinę prekybą. Konvencija įsigaliojo 1975 m. liepos 1 d.

    Europos Sąjunga ir visos jos valstybės narės yra Konvencijos šalys 1 .

    2.2.Konvencijos šalių konferencija

    Pagal Konvencijos XI straipsnį įsteigta Šalių konferencija (CoP) yra Konvencijos valdymo organas. CoP renkasi kas dvejus–trejus metus, kad apžvelgtų Konvencijos įgyvendinimą. Visų pirma ji svarsto ir priima pasiūlymus, kuriais iš dalies keičiami Konvencijos I ir II priedėliuose pateikti rūšių sąrašai. Be to, CoP svarsto Šalių, nuolatinių komitetų, sekretoriato ir darbo grupių parengtus konsultacijoms skirtus dokumentus ir ataskaitas, taip pat rekomenduoja priemones Konvencijos įgyvendinimo veiksmingumui gerinti.

    Sprendimus dėl I ir II priedėlių pakeitimo pasiūlymų CoP, kiek įmanoma, priima bendru sutarimu. Jeigu CoP nepavyksta pasiekti bendro sutarimo, dėl sprendimų yra balsuojama ir jie gali būti priimami pagal Konvencijos XV straipsnio 1 dalies b punktą dviejų trečdalių dalyvaujančių ir balsuojančių atstovų balsų dauguma. Kiekviena Šalis turi po vieną balsą, išskyrus ekonominės integracijos regionines organizacijas, kurios pagal Konvencijos XXI straipsnio 5 dalį turi balsavimo teisę savo kompetencijai priskiriamose srityse, „o joms skiriamas balsų skaičius atitinka jų valstybių narių, kurios yra Konvencijos šalys, skaičių“. Sąjunga ir valstybės narės naudojasi savo balsavimo teisėmis pakaitomis, priklausomai nuo sprendimo, kurį reikia priimti, dalyko. Priimant sprendimus iš dalies pakeisti priedėlius balsavimo teisėmis naudojasi Sąjunga, kadangi CITES priedėliai yra perkelti į atitinkamus Sąjungos teisės aktus 2 .

    2.3.Numatomi Šalių konferencijos sprendimai

    2019 m. gegužės 23 d. – birželio 3 d. savo 18-ajame susitikime Šalių konferencija turi priimti sprendimus dėl 57 pasiūlymų iš dalies pakeisti CITES priedėlius (pasiūlymai dėl įtraukimo į priedėlius). Konkrečių rūšių (jų grupių) įtraukimo į priedėlius tikslas – stebėti ir reguliuoti (II priedėlis) arba apskritai drausti (I priedėlis) komercinę tų rūšių prekybą.

    Priedėliai yra neatsiejama Konvencijos dalis, todėl jie yra teisiškai privalomi. Remiantis Konvencijos XV straipsnio 1 dalies c punktu, CoP priimti pakeitimai įsigalioja praėjus 90 dienų po CoP uždarymo.

    3.Pozicija, kurios turi būti laikomasi Sąjungos vardu

    Sąjunga, kaip Konvencijos šalis, turi išreikšti tam tikrą poziciją dėl kiekvieno pasiūlymo dėl įtraukimo į priedėlius ir dėl daugelio kitų į CoP darbotvarkę įtrauktų sprendimų projektų. Komisijos ir valstybių narių ekspertai peržiūrėjo pasiūlymus dėl įtraukimo į priedėlius (įskaitant tuos, kuriuos pateikė pati Sąjunga), taip pat pasiūlymus dėl kitų CoP sprendimų, be kita ko, atsižvelgdami į jų galimą poveikį atitinkamoms Sąjungos taisyklėms ir politikai. Komisijos siūloma pozicija grindžiama šiomis ekspertų diskusijomis, surengtomis su atitinkamomis Komisijos ekspertų grupėmis.

    Pasiūlymai dėl įtraukimo į priedėlius ir keletas kitų CoP sprendimų projektų gali padaryti poveikį ES taisyklėms arba pakeisti jų taikymo sritį, daugiausia dėl to, kad dėl jų reikėtų iš dalies keisti atitinkamus Sąjungos teisės aktus ir įgyvendinimo taisykles. Konvencijos priedėlių pakeitimai turi būti perkelti į Sąjungos acquis, atitinkamai keičiant Tarybos reglamentą (EB) Nr. 338/97 ir prireikus įgyvendinimo reglamentus. Taigi bus nustatyti arba panaikinti apribojimai, taikomi rūšių, susijusių su tais pakeitimais, įvežimui į ES, išvežimui iš jos ir prekybai joje.

    Komisija nuolat palaiko ryšį su suinteresuotaisiais subjektais, suinteresuotais Konvencijos reglamentuojamais klausimais, pavyzdžiui, su nevyriausybinėmis aplinkosaugos organizacijomis, verslo sektorių, susijusių su prekyba laukinių augalų ir gyvūnų produktais arba jų naudojimu, atstovais, taip pat medžiotojų ar žvejų organizacijomis. 2019 m. sausio 29 d. Komisijos tarnybos surengė specialų konsultacinį posėdį su suinteresuotaisiais subjektais, norėdamos sužinoti jų nuomonę dėl klausimų, aptartinų per CITES CoP18. Rengdama siūlomą Tarybos sprendimą, Komisija tinkamai atsižvelgė į suinteresuotųjų subjektų pateiktas nuomones.

    CoP pasiūlymus toliau analizuoja CITES sekretoriatas ir ekspertai iš specialių organizacijų, pvz., Tarptautinės gamtos apsaugos sąjungos (IUCN), TRAFFIC ir Maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) ekspertų patariamosios grupės, skirtos vertinti pasiūlymus iš dalies keisti CITES priedėlius įtraukiant arba išbraukiant rūšis. Daugelis šių analizių tuo metu, kai Komisija rengė pasiūlymą, nebuvo pateiktos; į jas reikėtų visapusiškai atsižvelgti pasiūlymą svarstant su valstybėmis narėmis Taryboje.

    Be to, Komisija negavo ir kelių CITES CoP18 darbinių dokumentų pakankamai anksti, kad šiuo metu galėtų pateikti pasiūlymą dėl Sąjungos pozicijos. Todėl Komisija siūlo, kad pozicija tais klausimais būtų nustatyta per Tarybos darbo grupės diskusijas arba per CoP susitikimą tais atvejais, kai dokumentai bus pateikti tik per CoP.

    4.Teisinis pagrindas

    4.1.Procedūrinis teisinis pagrindas

    4.1.1.Principai

    Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo (SESV) 218 straipsnio 9 dalyje numatyti sprendimai, kuriais „nustatomos pozicijos, kurios Sąjungos vardu priimamos susitarimu įsteigtame organe, kai tam organui reikia priimti teisinę galią turinčius aktus, išskyrus aktus, papildančius arba pakeičiančius susitarimo institucinę struktūrą“.

    Sąvoka „teisinę galią turintys aktai“ apima aktus, turinčius teisinę galią pagal aptariamą organą reglamentuojančias tarptautinės teisės normas. Ji taip pat apima priemones, kurios nėra privalomos pagal tarptautinę teisę, tačiau „gali stipriai paveikti Sąjungos teisės akto leidėjo priimamų teisės aktų [...] turinį“ 3 .

    4.1.2.Taikymas aptariamuoju atveju

    Šalių konferencija yra įsteigta susitarimu, būtent CITES.

    Keli aktai, kuriuos turi priimti CoP, yra teisinę galią turintys aktai. Iš dalies pakeisti priedėliai, kurie yra neatskiriama Konvencijos dalis, bus privalomi pagal tarptautinę teisę. Kai kurie kiti CoP sprendimai gali labai paveikti ES teisės aktų turinį, visų pirma Komisijos reglamento (EB) Nr. 865/2006, nustatančio išsamias Tarybos reglamento (EB) Nr. 338/97 dėl laukinės faunos ir floros rūšių apsaugos kontroliuojant jų prekybą įgyvendinimo taisykles, ir Komisijos įgyvendinimo reglamento (ES) Nr. 792/2012, kuriuo nustatomos Tarybos reglamente (EB) Nr. 338/97 dėl laukinės faunos ir floros rūšių apsaugos kontroliuojant jų prekybą numatytų leidimų, sertifikatų ir kitų dokumentų modelių taisyklės ir iš dalies keičiamas Komisijos reglamentas (EB) Nr. 865/2006, turinį. Taip yra todėl, kad abu aktai yra glaudžiai suderinti su atitinkamomis Konvencijos įgyvendinimo taisyklėmis, dėl kurių sprendimą priėmė CoP.

    Numatomu aktu Susitarimo institucinė struktūra nepapildoma ir nekeičiama.

    Todėl siūlomo sprendimo procedūrinis teisinis pagrindas yra SESV 218 straipsnio 9 dalis.

    4.2.Materialinis teisinis pagrindas

    4.2.1.Principai

    Sprendimo pagal SESV 218 straipsnio 9 dalį materialinis teisinis pagrindas pirmiausia priklauso nuo numatomo akto, dėl kurio Sąjungos vardu nustatoma pozicija, tikslo ir turinio. Jeigu numatomu aktu siekiama dviejų tikslų arba jį sudaro dvi dalys ir jeigu vieną iš tų tikslų ar dalių galima laikyti pagrindiniu tikslu arba pagrindine dalimi, o kita dalis ar kiti tikslai yra tik papildomi, sprendimas pagal SESV 218 straipsnio 9 dalį turi būti grindžiamas tik vienu materialiniu teisiniu pagrindu – tuo, kurio reikalauja pagrindinis ar svarbesnis tikslas arba dalis.

    Atsižvelgiant į tai, kad numatomu aktu siekiama kelių tikslų arba jį sudaro kelios dalys, kurie (-ios) yra neatsiejamai susiję (-ios) ir nė vienas (-a) iš jų nėra tik papildomas (-a), sprendimo pagal SESV 218 straipsnio 9 dalį materialinis teisinis pagrindas išimties tvarka turės apimti įvairius atitinkamus teisinius pagrindus.

    4.2.2.Taikymas aptariamuoju atveju

    Numatomais CoP sprendimais siekiama aplinkos ir prekybos sričių tikslų ir juos sudaro šių sričių dalys. Šie numatomo akto elementai yra neatsiejamai susiję ir nė vienas iš jų nėra papildomas kito atžvilgiu.

    Todėl siūlomo sprendimo materialinis teisinis pagrindas apima šias nuostatas: 192 straipsnio 1 dalį ir 207 straipsnį.

    4.3.Išvada

    Siūlomo sprendimo teisinis pagrindas turėtų būti SESV 192 straipsnio 1 dalis ir 207 straipsnis kartu su SESV 218 straipsnio 9 dalimi.

    2019/0083 (NLE)

    Pasiūlymas

    TARYBOS SPRENDIMAS

    dėl pozicijos, kurios Europos Sąjungos vardu turi būti laikomasi Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos šalių konferencijos 18-ajame susitikime (CITES CoP18)

    EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

    atsižvelgdama į Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo, ypač į jos 192 straipsnio 1 dalį ir 207 straipsnio 3 dalį bei 4 dalies pirmą pastraipą kartu su jos 218 straipsnio 9 dalimi,

    atsižvelgdama į Europos Komisijos pasiūlymą,

    kadangi:

    (1)2015 m. kovo 6 d. Tarybos sprendimu (ES) 2015/451 4 Sąjunga prisijungė prie 1975 m. liepos 1 d. įsigaliojusios Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos (toliau – Konvencija); 

    (2)pagal Konvencijos XI straipsnio 3 dalį Šalių konferencija gali, inter alia, priimti sprendimus iš dalies pakeisti Konvencijos priedėlius;

    (3)2019 m. gegužės 23 d. – birželio 3 d. vyksiančiame 18-ajame susitikime Šalių konferencija turi priimti sprendimus dėl 57 pasiūlymų iš dalies pakeisti CITES priedėlius ir nemažai sprendimų kitais Konvencijos įgyvendinimo ir aiškinimo klausimais.

    Tikslinga nustatyti poziciją, kurios Sąjungos vardu turi būti laikomasi Šalių konferencijoje, kadangi priedėlių pakeitimai Sąjungai bus privalomi, o kai kurie kiti sprendimai gali labai paveikti ES teisės aktų turinį, visų pirma Komisijos reglamento (EB) Nr. 865/2006, nustatančio išsamias Tarybos reglamento (EB) Nr. 338/97 dėl laukinės faunos ir floros rūšių apsaugos kontroliuojant jų prekybą įgyvendinimo taisykles, ir Komisijos įgyvendinimo reglamento (ES) Nr. 792/2012, kuriuo nustatomos Tarybos reglamente (EB) Nr. 338/97 dėl laukinės faunos ir floros rūšių apsaugos kontroliuojant jų prekybą numatytų leidimų, sertifikatų ir kitų dokumentų modelių taisyklės ir iš dalies keičiamas Komisijos reglamentas (EB) Nr. 865/2006, turinį;

    (4)siūloma pozicija, kurios turi būti laikomasi dėl įvairių prieš Šalių konferenciją pateiktų pasiūlymų, yra grindžiama ekspertų atlikta jų pagrįstumo analize, atsižvelgiant į patikimiausius turimus mokslinius duomenis, taip pat jų suderinamumu su atitinkamomis Sąjungos taisyklėmis ir politikos sritimis,

    PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

    1 straipsnis

    Pozicija, kurios Sąjungos vardu turi būti laikomasi Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos šalių konferencijos 18-ajame susitikime, išdėstyta prieduose.

    2 straipsnis

    Šis sprendimas skirtas Komisijai.

    Priimta Briuselyje

       Tarybos vardu

       Pirmininkas

    (1)    2015 m. kovo 6 d. Tarybos sprendimas (ES) 2015/451 dėl Europos Sąjungos prisijungimo prie Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos (CITES) (OL L 75, 2015 3 19, p. 1-3).
    (2)    Tarybos reglamentas (EB) Nr. 338/97 dėl laukinės faunos ir floros rūšių apsaugos kontroliuojant jų prekybą (OL L 61, 1997 3 3, p. 1), ir atitinkami įgyvendinimo aktai.
    (3)    2014 m. spalio 7 d. Teisingumo Teismo sprendimo Vokietija prieš Tarybą, C-399/12, ECLI:EU:C:2014:2258, 61–64 punktai.
    (4)    OL L 75, 2015 3 19, p. 1–3.
    Top

    Briuselis, 2019 03 21

    COM(2019) 146 final

    PRIEDAS

    prie

    pasiūlymo dėl TARYBOS SPRENDIMO

    dėl pozicijos, kurios Europos Sąjungos vardu turi būti laikomasi Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos šalių konferencijos 18-ajame susitikime (CITES CoP18)


    I PRIEDAS

    Sąjungos pozicija svarbiausiais klausimais, kurie bus svarstomi Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos (CITES) šalių konferencijos 18-ajame susitikime, įvyksiančiame Kolombe, Šri Lankoje, 2019 m. gegužės 23 d. – birželio 3 d.

    A.Bendrieji aspektai

    1.Sąjunga CITES laiko svarbiausia tarptautine biologinės įvairovės išsaugojimo ir kovos su neteisėta prekyba laukiniais augalais ir gyvūnais konvencija.

    2.Per CITES CoP18 Sąjunga turėtų laikytis plataus užmojo pozicijos, atitinkančios svarbias Sąjungos politikos sritis ir tarptautinius įsipareigojimus šiose srityse, ypač su laukiniais augalais ir gyvūnais susijusį darnaus vystymosi tikslą Nr. 15, 2011–2020 m. strateginį biologinės įvairovės išsaugojimo planą ir Aičio tikslus, dėl kurių susitarta pagal Biologinės įvairovės konvenciją, CITES strateginę viziją 1 ir JT Generalinės Asamblėjos rezoliuciją 71/326 dėl neteisėtos prekybos laukiniais augalais ir gyvūnais. Sąjungos pozicija taip pat turėtų padėti siekti tikslų, nustatytų ES lygmeniu ES biologinės įvairovės strategijoje iki 2020 m., ES kovos su neteisėta prekyba laukiniais augalais ir gyvūnais veiksmų plane, ES prekybos ir tvaraus vystymosi skatinimo metode, išdėstytame ES strategijoje „Prekyba visiems“, bendroje žuvininkystės politikoje ir ES veiksmų plane, skirtame ryklių ištekliams išsaugoti ir valdyti.

    3.Sąjungos prioritetai per CITES CoP18 turėtų būti:

    ·vadovaujantis mokslu grindžiamu metodu visapusiškai taikyti CITES priemones siekiant reguliuoti tarptautinę prekybą nykstančių rūšių gyvūnais ir augalais, kuriais prekiaujama netvariai,

    ·sustiprinti tarptautinės bendruomenės atsaką į neteisėtą prekybą laukiniais augalais ir gyvūnais,

    ·užtikrinti, kad ES, kaip Konvencijos šalies, statusas ir teisės būtų visapusiškai atspindėtos atitinkamose procedūrinėse taisyklėse ir susitarimuose.

    4.Sąjungos pozicijoje turėtų būti atsižvelgta į tai, kad taikant CITES kontrolės priemones galima pagerinti rūšių išsaugojimo būklę, ir kartu pripažįstamos veiksmingas išsaugojimo priemones įgyvendinusių šalių pastangos. Sąjunga turėtų užtikrinti, kad CoP18 priimamais sprendimais būtų kiek įmanoma padidintas CITES veiksmingumas, sumažinant nereikalingą administracinę naštą ir priimant praktinius, ekonomiškai efektyvius bei įvykdomus įgyvendinimo ir stebėsenos problemų sprendimus.

    5.CoP yra CITES valdymo organas, o per CITES CoP18 priimtus sprendimus įgyvendins Nuolatinis komitetas, kuris yra pagrindinis CoP pagalbinis organas. Todėl CITES CoP18 nustatytos Sąjungos pozicijos reikėtų laikytis ir formuojant ES požiūrį Nuolatinio komiteto 71-ajame ir 72-ajame posėdžiuose, kurie vyks prieš pat CoP18 ir iškart po jos.

    B.Konkretūs klausimai

    6.Pateikti 57 pasiūlymai iš dalies pakeisti CITES priedėlius, kurie turėtų būti svarstomi per CITES CoP18. 12 iš šių pasiūlymų pateikė Sąjunga kaip pagrindinė autorė arba bendraautorė, taigi Sąjunga savaime turėtų pritarti ir jų priėmimui. Sąjungos pozicija dėl visų pasiūlymų turėtų būti grindžiama atitinkamų rūšių išsaugojimo būkle, joje taip pat turėtų būti atsižvelgiama į esamą ar galimą prekybos poveikį šioms rūšims ir į Konferencijos rezoliuciją 9.24 dėl I ir II priedėlių pakeitimo kriterijų. Ypatingą dėmesį Sąjunga turėtų skirti rūšių, dėl kurių teikiami pasiūlymai, paplitimo valstybių nuomonėms. Sąjunga taip pat mano, kad apskritai reikėtų pritarti pasiūlymams iš dalies pakeisti CITES priedėlius, kai tie pasiūlymai yra CITES Gyvūnų komiteto, Augalų komiteto ir Nuolatinio komiteto darbo rezultatas. Taip pat turėtų būti atsižvelgta į CITES sekretoriato ir IUCN / TRAFFIC 2 atliktą pasiūlymų vertinimą, o komerciniais tikslais naudojamų jūrų gyvūnų rūšių atveju – į Maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) šios srities ekspertų grupės vertinimą, jei jis yra.

    7.Vadovaudamasi savo nusistovėjusia pozicija ES dar kartą patvirtina, kad CITES yra tinkama priemonė tarptautinei prekybai jūrų gyvūnų rūšimis reguliuoti tais atvejais, kai prekyba daro poveikį šių rūšių išsaugojimo būklei ir joms gresia arba gali grėsti išnykimas. Sąjunga ypač pasisako už tai, kad į CITES II priedėlį būtų įtrauktos trys Holothuria (Microthele) genties holoturijų rūšys, atsižvelgiant į tai, kad šios rūšies gyvūnai pernelyg intensyviai naudojami, o tarptautinės prekybos jais mastas yra didelis.

    8.Sąjunga pažymi, kad pastaraisiais metais daug nuveikta stiprinant gebėjimą įgyvendinti CITES, ypač gebėjimą taikyti ją jūrų gyvūnų rūšims, be kita ko, pasitelkiant ir Sąjungos finansinę paramą. Sąjunga remia geresnį CITES, regioninių žvejybos valdymo organizacijų ir kitų atitinkamų įstaigų, veikiančių pagal atitinkamus savo įgaliojimus, veiklos koordinavimą, siekdama pagerinti valdymą ir padidinti papildomumą. Konkrečiai Sąjunga pritarė pasiūlymams į CITES II priedėlį įtraukti tam tikras ryklių (atlantinių pilkšvųjų ryklių ir ilgapelekių pilkšvųjų ryklių – Isurus oxyrinchus ir I. paucus) ir rajų (šviesianosių gitaržuvių Glaucostegus spp. ir rombinių rajožuvių Rhinidae spp.) rūšis. Sąjunga, atsižvelgdama į FAO ekspertų patariamosios grupės, CITES sekretoriato ir IUCN vertinimų rezultatus, turėtų baigti rengti savo poziciją dėl atlantinių pilkšvųjų ryklių (Isurus oxyrinchus).

    9.Per CoP17 į CITES II priedėlį buvo įtrauktos papildomos dalbergijų rūšys (Pterocarpus erinaceus, trys Guibourtia rūšys ir Dalbergia spp.) siekiant geriau kontroliuoti tarptautinę prekybą šiomis atogrąžų medžių rūšimis. Svarbu, kad Sąjunga užtikrintų, kad dabartinė #15 anotacija būtų iš dalies pakeista taip, kad ji būtų orientuota į tuos egzempliorius, kurie tarptautinėje prekyboje pasirodo pirmą kartą, ir kad būtų išvengta nereikalingos administracinės ir vykdymo užtikrinimo naštos. Todėl ES turėtų pritarti bendru sutarimu pagrįstam #15 anotacijos, pateiktos per 70-ąjį Nuolatinio komiteto posėdį, pakeitimui ir kartu laikytis atviros pozicijos dėl galimų galutinių patobulinimų, kurie gali būti padaryti po konsultacijų su kitomis Šalimis. Atsižvelgdama į savo įsipareigojimą geriau kontroliuoti medienos importą iš Centrinės Afrikos, Sąjunga taip pat turėtų pritarti tam, kad aukštajam geltūnui (Pericopsis elata) skirto dabartinio įrašo Konvencijos II priedėlyje aprėptis būtų išplėsta.

    10.Sąjunga taip pat turėtų remti kompleksines pastangas, kuriomis siekiama veiksmingiau reguliuoti tarptautinę prekybą nykstančiais laukiniais gyvūnais ir augalais, įskaitant pasiūlytą rezoliuciją dėl teisėto įsigijimo patikrinimo, kuri grindžiama 2018 m. birželio mėn. ES surengto specialaus praktinio seminaro rezultatais. Per CoP18 priimta nauja 2021–2030 m. CITES strateginė vizija suteiks galimybę sustiprinti ir prireikus paaiškinti Konvencijos vaidmenį platesniame tarptautinio aplinkos valdymo kontekste, įskaitant laikotarpio po 2020 m. biologinės įvairovės sistemą pagal Biologinės įvairovės konvenciją.

    11.Sąjungos pozicija dėl pasiūlymų, susijusių su neteisėta prekyba laukiniais augalais ir gyvūnais, turėtų atitikti tris prioritetus, nustatytus ES kovos su neteisėta prekyba laukiniais augalais ir gyvūnais veiksmų plane ir su juo susijusiose Tarybos išvadose. Pozicijoje taip pat reikėtų atsižvelgti į naujausią Komisijos parengtą veiksmų plano įgyvendinimo ataskaitą.

    12.Vadovaudamasi pirmuoju veiksmų plano prioritetu Sąjunga pritaria tam, kad taikant CITES reikia labiau saugoti rūšis, kurių importas į ES dabar yra netvarus arba neteisėtas (ypač prekybos egzotiniais naminiais gyvūnais atveju). Todėl Sąjunga pritaria pasiūlymams iš dalies pakeisti priedėlius dėl įvairių roplių ir varliagyvių rūšių, visų pirma dėl kelių gekonų ir tritonų rūšių.

    13.Pagal antrąjį ir trečiąjį prioritetus Sąjunga pritaria griežtoms priemonėms, susijusioms su Konvencijos įgyvendinimu Šalyse. Ji pasisako už aiškų tvarkaraštį su stebėsenos mechanizmais (įskaitant galimas prekybos sankcijas), taikomais toms Šalims, kurios pakartotinai nevykdo savo įsipareigojimų pagal CITES. Tai ypač svarbu sprendžiant brakonieriškos dramblių (žr. toliau), raganosių, Azijos didžiųjų kačių ir skujuočių medžioklės bei dalbergijų kirtimo ir su jais susijusios neteisėtos prekybos problemą.

    14.Keliuose CoP18 pateiktuose pasiūlymuose dėmesys skiriamas klausimams, susijusiems su tvariu naudojimu, pragyvenimo šaltiniais ir kaimo bendruomenėmis. Sąjunga turėtų pritarti tokiems pasiūlymams tiek, kiek jie padeda užtikrinti, kad atitinkama informacija būtų įtraukiama į esamus procesus laikantis Konvencijos nuostatų. Reikėtų vengti kurti papildomus procesus ar struktūras, dėl kurių susidarytų daug išlaidų, o nauda būtų abejotina.

    15.Brakonieriška dramblių medžioklė ir neteisėta prekyba dramblio kaulu tebevyksta nerimą keliančiu mastu. Tiek Sąjunga, tiek jos valstybės narės suteikė didelę paramą Afrikos šalims, siekdamos pagerinti laukinių augalų ir gyvūnų išsaugojimą ir kovoti su neteisėta prekyba jais. Sąjunga yra įsipareigojusi toliau remti savo Afrikos partnerius ir dėti daugiau pastangų šioje srityje, laikydamasi ES kovos su neteisėta prekyba laukiniais augalais ir gyvūnais veiksmų plano. Didelis brakonieriškos medžioklės ir neteisėtos prekybos mastas tebekelia didelį susirūpinimą ES, taigi ES prioritetas visais CoP18 darbotvarkės klausimais, susijusiais su drambliais, turėtų būti pritarti veiksmams, kuriais tiesiogiai sprendžiama ši problema.

    16.Sąjunga pažymi, kad Šalys pateikė keletą iš dalies vienas kitam prieštaraujančių pasiūlymų dėl teisėtos prekybos dramblio kaulu. Pagal CITES sistemą tarptautinė prekyba dramblio kaulu dabar yra draudžiama. Sąjunga mano, kad sąlygos vėl leisti tokią prekybą nėra tenkinamos, ir nepritaria pasiūlymams per CoP18 vėl leisti pradėti tokią prekybą. Kalbant apie dramblio kaulo vidaus rinkas, Sąjunga turėtų toliau remti proporcingas ir veiksmingas priemones, grindžiamas geriausiais turimais įrodymais, atsižvelgiant į Konvencijos taikymo sritį.

    17.Sąjunga mano, kad Šalių konferencijos darbo tvarkos taisyklėse neturi būti nukrypstama nuo Konvencijos teksto, įskaitant jos XXI straipsnio 2–6 dalis. Bet kokie bandymai įrašyti nuostatas, pagal kurias Sąjunga Šalies teisėmis naudotųsi Konvencijoje nenumatytomis sąlygomis, turėtų būti griežtai atmetami.

    18.Dėl neteisėtos prekybos laukiniais augalais ir gyvūnais krizės ir CITES taikymo srities išplėtimo įtraukiant naujas rūšis ir Šalis pastaraisiais metais CITES patikėta vykdyti daugiau veiklos ir labai išaugo CITES sekretoriato darbo krūvis. Sąjunga turėtų atsižvelgti į šiuos pokyčius, kai per CoP18 spręs dėl savo prioritetų ir būsimo CITES sekretoriato biudžeto.

    (1)    CITES konferencijos rezoliucija 14.2, kuri turi būti atnaujinta per CoP18 (žr. 5 punktą).
    (2)    Tarptautinė gamtos apsaugos sąjunga (IUCN) ir Floros ir faunos prekybos stebėjimo tinklas (TRAFFIC) specializuojasi prekybos laukiniais augalais ir gyvūnais srityje ir prieš kiekvieną CoP pateikia išsamų pasiūlymų iš dalies pakeisti CITES priedėlius vertinimą.
    Top

    Briuselis, 2019 03 21

    COM(2019) 146 final

    PRIEDAS

    prie

    pasiūlymo dėl TARYBOS SPRENDIMO

    dėl pozicijos, kurios Europos Sąjungos vardu turi būti laikomasi Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos šalių konferencijos 18-ajame susitikime (CITES CoP18)


    II PRIEDAS

    Sąjungos pozicija dėl tam tikrų pasiūlymų, pateiktų svarstyti Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos (CITES) šalių konferencijos 18-ajame susitikime, įvyksiančiame Kolombe, Šri Lankoje, 2019 m. gegužės 23 d. – birželio 3 d.

    + reiškia poziciją, kuria pritariama

    – reiškia poziciją, kuria nepritariama

    0 reiškia diskusijoms atvirą poziciją

    ( ) reiškia, kad reikia atlikti išsamesnę analizę

    1.Darbiniai dokumentai

    Nr.

    Darbotvarkės klausimas

    Pateikėjas 1

    Pastabos

    Pozicija

    Atidarymo ceremonija

     Dokumentų nėra

    Administraciniai ir finansiniai reikalai

    1.

    Posėdžio pirmininko, pakaitinio pirmininko ir jo pavaduotojų, I ir II komitetų pirmininkų rinkimai

     Dokumentų nėra

    2.

    Darbotvarkės tvirtinimas

     

     

    3.

    Darbo programos tvirtinimas

     

     

    4.

    Darbo tvarkos taisyklės

     

     

     

    4.1

    18-ojo CoP susitikimo darbo tvarkos taisyklės
    CoP18 Doc. 4.1

    Sekr.

    Atkreipti dėmesį į dokumentą, kuriame išdėstytos dabartinės darbo tvarkos taisyklės, liksiančios galioti tol, kol jas iš dalies pakeis CoP (žr. 32 taisyklę).

     

    4.2

    Darbo tvarkos taisyklių peržiūra
    CoP18 Doc. 4.2

    NK

    Pritarti tam, kad darbo tvarkos taisyklės liktų nepakeistos per CoP18; taip pritarti naujiems NK įgaliojimams peržiūrėti 25 taisyklę (Sprendimų dėl priedėlių pakeitimų priėmimo procedūrą) iki CoP19.

    +

    5.

    Kredencialų komitetas

     

     

    5.1

    Kredencialų komiteto steigimas
    (dokumentų nėra)

    Dokumentų nėra

     

    5.2

    Kredencialų komiteto ataskaita
    (dokumentų nėra)

    Dokumentų nėra

    6.

    Stebėtojų įsileidimas

     

    7.

    Sekretoriato ir Šalių konferencijos susitikimų administravimas, finansai ir biudžetas

     

     

    7.1

    Sekretoriato administravimas
    CoP18 Doc. 7.1

     

    7.2

    Jungtinių Tautų aplinkos programos (UNEP) vykdomojo direktoriaus administravimo ir kitų reikalų ataskaita

     

     

     

    7.3

    2016–2019 m. finansinės ataskaitos
    CoP18 Doc. 7.3

     

     

    1 priedas. 2016 m. darbo programos ir jos išlaidų finansinė ataskaita
    CoP18 Doc. 7.3 A1

     

     

    2 priedas. CITES patikos fondas. Įmokų būklė 2016 m. gruodžio 31 d.
    CoP18 Doc. 7.3 A2

     

     

    3 priedas. CITES išorės patikos fondas. Įmokų būklė 2016 m. gruodžio 31 d.
    CoP18 Doc. 7.3 A3

     

     

    4 priedas. 2017 m. darbo programos ir jos išlaidų finansinė ataskaita
    CoP18 Doc. 7.3 A4

     

     

    5 priedas. CITES patikos fondas. Įmokų būklė 2017 m. gruodžio 31 d.
    CoP18 Doc. 7.3 A5

     

     

    6 priedas. CITES išorės patikos fondas. Įmokų būklė 2017 m. gruodžio 31 d.
    CoP18 Doc. 7.3 A6

     

     

    7 priedas. 2018 m. darbo programos ir jos išlaidų finansinė ataskaita
    CoP18 Doc. 7.3 A7

     

     

    8 priedas. CITES patikos fondas. Įmokų būklė 2018 m. gruodžio 31 d.
    CoP18 Doc. 7.3 A8

     

     

    9 priedas. CITES patikos fondas. Nesumokėtų įmokų metinis paskirstymas 2018 m. gruodžio 31 d. duomenimis
    CoP18 Doc. 7.3 A9

     

     

    10 priedas. CITES išorės patikos fondas. Įmokų būklė 2018 m. gruodžio 31 d.
    CoP18 Doc. 7.3 A10

     

     

    11 priedas. Finansinės veiklos ir finansinės padėties ataskaita už 2017 m. gruodžio 31 d. pasibaigusius metus
    CoP18 Doc. 7.3 A11

     

     

    12 priedas. 2019 m. darbo programos ir jos išlaidų finansinė ataskaita (iki 2019 m. kovo 31 d.)

     

     

     

     

    13 priedas. CITES patikos fondas. Įmokų būklė 2019 m. kovo 31 d.

     

     

     

     

    14 priedas. CITES išorės patikos fondas. Įmokų būklė 2019 m. kovo 31 d.

     

     

     

    7.4

    2020–2022 m. biudžetas ir darbo programa
    CoP18 Doc. 7.4

     

     

    1 priedas. Rezoliucijos dėl finansavimo ir sekretoriato darbo programos ir jos išlaidų trejų metų laikotarpiu (2020–2022 m.) projektas
    CoP18 Doc. 7.4 A1

     

     

    2 priedas. Biudžeto scenarijus – nulinio realaus biudžeto augimo variantas
    CoP18 Doc. 7.4 A2

     

     

    3 priedas. Biudžeto scenarijus – nulinio nominalaus biudžeto augimo variantas
    CoP18 Doc. 7.4 A3

     

     

    4 priedas. Biudžeto scenarijus – laipsniško biudžeto augimo variantas
    CoP18 Doc. 7.4 A4

     

    7.5

    Galimybė gauti finansavimą, įskaitant PAF finansavimą
    CoP18 Doc. 7.5

     

    7.6

    Remiamų atstovų projektas
    CoP18 Doc. 7.6

    Sekr.

    Pritarti dabartinių atrankos kriterijų išlaikymui; sekretoriatas turėtų išnagrinėti galimybę išplėsti projektą, kad jis apimtų ne tik CoP, bet ir komitetų posėdžius.

    +

    8.

    Rezoliucijos dėl Konvencijos kalbos strategijos projektas
    CoP18 Doc. 8

    IQ

    Neaišku, kodėl arabų k., o ne kitos JT kalbos (kinų, rusų k.), turėtų būti įrašyta kaip dar viena oficiali CITES kalba. Poveikis biudžetui ir galimas tolesnis dokumentų rengimo vėlavimas yra svarūs argumentai prieš šį pasiūlymą.

    Strateginiai klausimai

    9.

    Komitetų ataskaitos ir rekomendacijos

     

     

     

    9.1

    Nuolatinis komitetas

     

     

     

     

    9.1.1.

    Pirmininko ataskaita
    CoP18 Doc. 9.1.1.

     

     

    9.1.2.

    Naujų regioninių ir pakaitinių regioninių narių rinkimai (dokumentų nėra)

     

    9.2

    Gyvūnų komitetas

     

     

     

    9.2.1.

    Pirmininko ataskaita

     

     

     

    9.2.2.

    Naujų regioninių ir pakaitinių regioninių narių rinkimai (dokumentų nėra)

     

    9.3

    Augalų komitetas

     

     

     

    9.3.1.

    Pirmininko ataskaita
    CoP18 Doc. 9.3.1.

     

     

    9.3.2.

    Naujų regioninių ir pakaitinių regioninių narių rinkimai (dokumentų nėra)

    10.

    CITES strateginė vizija po 2020 m.
    CoP18 Doc. 10

    NK

    Pritarti peržiūrėtos strateginės vizijos priėmimui; sekretoriatui skirti užduotį palyginti tikslus su dabartiniais sprendimais, rezoliucijomis; įgalioti NK dirbti rodiklių srityje.

    +

    11.

    Konvencijos peržiūra

    CO, NA, ZW

    Keliami kai kurie aktualūs klausimai dėl pragyvenimo šaltinių ir priedėlių peržiūros. Vis dėlto, pasiūlymas, atsižvelgiant į galimas plataus masto pasekmes ir į jo dabartinę formą bei apimtį, atrodo tendencingas ir nepakankamai parengtas – jis pagrįstas istoriniais svarstymais ir jame iš esmės neatsižvelgiama į vis sudėtingesnes prekybos laukiniais augalais bei gyvūnais ir jų išsaugojimo problemas. Nenurodyti sprendimų projektų adresatai. Reikia tolesnių diskusijų, be kita ko, susijusių su kitais pasiūlymais dėl kaimo bendruomenių ir kt. (17 ir 18 punktai), taip pat su išteklių poreikiais.

    (–)

    12.

    Užtikrinti geresnį jūrų žuvų rūšių įtraukimo į priedėlius įgyvendinimą
    CoP18 Doc. 12

    AG

    Pripažinti, kad vis dar reikia remti veiksmingesnį jūrų rūšių įtraukimo į priedėlius įgyvendinimą. Tačiau, peržiūrint kiek veiksmingas buvo ankstesnis įtraukimas į priedėlius, daugiausia dėmesio reikėtų skirti aiškiai pagrįstiems konkretiems atvejams ir naudotis esamais ankstesnių peržiūrų mechanizmais ir rekomendacijomis, užuot kūrus naują ad hoc procesą. Prieštarauti, kad būtų taikomas „embargas“ įtraukiant į priedėlius bet kurią naują rūšių grupę; svarbu yra tai, ar tenkinami įtraukimo į priedėlius kriterijai.

    13.

    Konferencijos rezoliucijos (red. CoP17) 11.1 dėl komitetų steigimo peržiūra
    CoP18 Doc. 13

    NK / Sekr.

    Pritarti siūlomai naujai rezoliucijai; sekretoriato siūlomus pakeitimus reikia išnagrinėti išsamiau.

    (+)

    14.

    Galimi interesų konfliktai Gyvūnų komitete ir Augalų komitete
    CoP18 Doc. 14

    NK

    NK70 priėmė su interesų deklaracijomis susijusią standartinę atskleidimo formą; pritarti sprendimų 16.09 ir 16.10 išbraukimui.

    +

    15.

    Bendradarbiavimas su organizacijomis ir daugiašaliai aplinkosaugos susitarimai

     

     

     

    15.1

    Sąveika su kitomis biologinės įvairovės srities konvencijomis
    CoP18 Doc. 15.1

    NK

    Pritarti sprendimų 17.55 ir 17.56 atnaujinimui.

    Reikėtų toliau stiprinti biologinės įvairovės srities daugiašalių aplinkos susitarimų sinergiją, o NK turėtų nuolat stebėti padėtį.

    +

     

    15.2

    Antarkties jūrų gyvųjų išteklių apsaugos komisija (CCAMLR)
    CoP18 Doc. 15.2

    Sekr.

    Pritarti Konferencijos rezoliucijos 12.4 pakeitimams, kuriuos bendrai pasiūlė CITES ir CCAMLR sekretoriatai.

    +

     

    15.3

    Pasaulinė augalų išsaugojimo strategija
    CoP18 Doc. 15.3

    NK

    Pritarti naujiems sprendimų, kuriais pakeičiami 17.53 ir 17.54 sprendimai, projektams.

    +

     

    15.4

    Tarpvyriausybinė mokslinė politinė biologinės įvairovės ir ekosisteminių paslaugų platforma (IPBES)
    CoP18 Doc. 15.4

    NK / Sekr.

    Pritarti dokumento 3 priede pateiktam rezoliucijos dėl bendradarbiavimo su Tarpvyriausybine moksline politine biologinės įvairovės ir ekosisteminių paslaugų platforma projektui.

    +

     

    15.5

    Tarptautinis kovos su nusikaltimais laukinei gamtai konsorciumas (ICCWC)
    CoP18 Doc. 15.5

    Sekr.

    Pritarti raginimui, kad Šalys toliau teiktų finansavimą ICCWC veiklai.

    +

     

    15.6

    CITES ir Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo apsaugos konvencijos (WHC) šalių bendradarbiavimas
    CoP18 Doc. 15.6

    Norvegija

    Pritarti rezoliucijos (kurioje raginama parengti WHC ir CITES susitarimo memorandumą) projektui ir 1 bei 2 prieduose pateiktam sprendimo projektui.

    +

    16.

    CITES medžių rūšių programa

     

    Kovo 1 d. dokumentas dar nepateiktas.

    17.

    Kaimo bendruomenės

     

    Svarstyti kartu su 18 punkte pateiktais susijusiais pasiūlymais.

     

    17.1

    Nuolatinio komiteto ataskaita
    CoP18 Doc. 17.1

    NK / Sekr.

    Sutikti svarstyti sekretoriato pasiūlymą iš dalies pakeisti Konferencijos rezoliuciją 16.6 dėl pragyvenimo šaltinių.
    Pasiūlymas išbraukti CoP17 sprendimus gali būti pernelyg ankstyvas; galbūt reikėtų užtikrinti tolesnį darbą tarp sesijų (prisijungti prie Pragyvenimo šaltinių darbo grupės?).

    0

     

    17.2

    Siūlomi Konferencijos rezoliucijos 4.6 (red. CoP17) [Rezoliucijų projektų pateikimas] ir Konferencijos rezoliucijos 9.24 (red. CoP17) pakeitimai
    CoP18 Doc. 17.2

    NA, ZW

    Siūlomo Rezoliucijos 4.6 pakeitimo projektas atrodo netinkamas, nes rezoliucijoje daugiausia dėmesio skiriama pasiūlymų teikimo formalumams ir procedūroms.

    Rezoliucijos 9.24 pakeitimais reikėtų bent jau paaiškinti konsultacijų su kaimo bendruomenėmis geografinę aprėptį (t. y. kiekviena Šalis savo teritorijoje); reikia daugiau diskusijų.

    Svarstyti kartu su dok. 18.3.

    (–)

     

    17.3

    Dalyvaujamasis mechanizmas kaimo bendruomenėms

    BW, CO, NA, ZW

    Nepritarti nuolatinio Kaimo bendruomenių komiteto steigimui; apsvarstyti alternatyvius būdus, kaip užtikrinti, kad kaimo bendruomenės būtų išgirstos.

    18.

    CITES ir pragyvenimo šaltiniai

     

    Svarstyti kartu su 17 punkte pateiktais susijusiais pasiūlymais.

     

    18.1

    Sekretoriato ataskaita
    CoP18 Doc. 18.1

    Sekr.

    Pritarti pakartotiniam darbo grupės sudarymui, taip pat gairių parengimui pasitelkiant konsultacijas, kad jas būtų galima svarstyti per CoP19.

    +

     

    18.2

    Peru pasiūlymas
    CoP18 Doc. 18.2

    PE

    Laikytis atviros pozicijos dėl darbo grupės veiklos tęsimo, tačiau abejoti dėl pasiūlymo įtraukti į jos įgaliojimus užduotis, susijusias su galima sertifikavimo sistema, taikoma „į CITES įtrauktų rūšių produktams, pagamintiems kaimo bendruomenių laikantis CITES nuostatų“.

    Apskritai laikytis atviros pozicijos ir dėl „Tarptautinės kaimo bendruomenių pragyvenimo šaltinių dienos“ nustatymo, tačiau šiuo tikslu konkrečios rezoliucijos galbūt nereikia; taip pat atsižvelgti į poveikį ištekliams.

    0

     

    18.3

    Siūlomi Konferencijos rezoliucijos 9.24 (red. CoP17) pakeitimai
    CoP18 Doc. 18.3

    CN

    Galima būtų svarstyti idėją įtraukti tam tikrą pragyvenimo šaltinių analizę į patvirtinamąjį pareiškimą, susijusį su pasiūlymais dėl įtraukimo į priedėlius (Konferencijos rezoliucijos 9.24 6 priedas), tačiau priimti dėl to sprendimą per CoP18 būtų per anksti; siūloma formuluotė iš dalies neaiški.

    Svarstyti kartu su dok. 17.2.

    (0)

    19.

    Aprūpinimas maistu ir pragyvenimo šaltiniai
    CoP18 Doc. 19

    NK

    Nepritarti sprendimų atnaujinimui, nes darbo grupė nepadarė pažangos, o labai panašūs klausimai sprendžiami kalbant apie kaimo bendruomenes ir pragyvenimo šaltinius; pritarti sekretoriato pastaboms.

    20.

    Paklausos mažinimo strategijos kovai su neteisėta prekyba rūšimis, įtrauktomis į CITES
    CoP18 Doc. 20

    NK

    Pritarti 1 priede pateiktų sprendimų projektų priėmimui ir sutikti, kad būtų išbraukti sprendimai 17.44–17.48.

    +

    21.

    Gebėjimų stiprinimas ir identifikavimo medžiagos

     

     

    21.1

    Gebėjimų stiprinimas ir identifikavimo medžiagos
    CoP18 Doc. 21.1

    GK / AK

    Pritarti sprendimų įsteigti bendrą GK /AK darbo grupę identifikavimo medžiagų klausimais projektams; taip pat PRITARTI sekretoriato pasiūlymui išbraukti 54.1 punkte minimus sprendimus.

    +

     

    21.2

    Gebėjimų stiprinimo veikla, nurodyta rezoliucijose ir sprendimuose
    CoP18 Doc. 21.2

    NK

    Pritarti, kad būtų priimti sprendimų projektai (CITES svetainės peržiūra ir gerinimas, virtualios kolegijos internetiniai kursai) su sekretoriato siūlomais pakeitimais.

    Svarstyti kartu su 21.3, 28 ir 29.

    +

     

    21.3

    Sistema, padedanti sudaryti palankesnes sąlygas CITES gebėjimų stiprinimo pastangų koordinavimui, skaidrumui ir atskaitomybei
    CoP18 Doc. 21.3

    US

    Vertinga iniciatyva, bet rezoliucijos projekto ir sistemos priėmimas per CoP18 atrodo per ankstyvas. Pritarti, kad vietoje to atitinkami elementai būtų integruoti į 21.2 punktą, kaip siūlo sekretoriatas, kad juos apsvarstytų NK ir CoP19.

    Svarstyti kartu su dok. 21.2 ir 28.

    (+)

    22.

    Jungtinių Tautų Organizacijos Pasaulinė laukinės gamtos diena

     

    Pritarti Konferencijos rezoliucijos 17.1 (kuria Šalys ir valstybės, kurios nėra Šalys, kviečiamos paskirti vieną ryšių centrą, skirtą Pasaulinei laukinės gamtos dienai koordinuoti šalyje) pakeitimų projektui.

    23.

    Jaunimo dalyvavimas
    CoP18 Doc. 23

    NK

    Pritarti siūlomam Konferencijos rezoliucijos 17.5 dėl jaunimo dalyvavimo (1 priedas) persvarstymui ir sprendimų 17.26 bei 17.27 išbraukimui.

    Aiškinimo ir įgyvendinimo klausimai

    Galiojančios rezoliucijos ir sprendimai

     

     

     

    24.

    Rezoliucijų peržiūra
    CoP18 Doc. 24

    Sekr.

    Apskritai pritarti Konferencijos rezoliucijos 4.6 dėl dokumentų pateikimo pakeitimams (įskaitant dėl centralizuoto finansavimo sprendimo); peržiūrėti pasiūlymą įtraukti Sprendimą 14.19. Pritarti Rezoliucijos 12.8 dėl intensyvios prekybos apžvalgos (NK70) ir Rezoliucijos 14.3 dėl atitikties užtikrinimo procedūrų (įskaitant Rezoliuciją 10.10) pakeitimams.

    (+)

    25.

    Sprendimų peržiūra

     

     Kovo 1 d. dokumentas dar nepateiktas.

    Teisės aktų laikymasis ir vykdymo užtikrinimas bendrais bruožais

     

     

    26.

    Nacionalinės teisės aktai, kuriais įgyvendinama Konvencija

     Sekr.

    Pritarti sprendimų rinkiniui, tačiau raginti aiškiau nustatyti terminus ir svarstyti galimybę pasiūlyti papildomų priemonių, kad 2 ar 3 kategorijos teisės aktų Šalys sekretoriatui pateiktų išsamią informaciją apie veiksmingo Konvencijos įgyvendinimo priemones.

    (+)

    27.

    CITES laikymosi klausimai

     Sekr.

     Pritarti siūlomam Konferencijos rezoliucijos 11.3 (red. CoP17) pakeitimui ir sprendimų, kuriais siekiama peržiūrėti CITES leidimų politiką ir susijusius atitikties užtikrinimo klausimus, projektų priėmimui.

     +

    28.

    Atitikties pagalbos programa

     Sekr.

    Apskritai pritarti sprendimų rinkiniui, kuriuo siekiama sukurti Atitikties pagalbos programą, kad būtų galima padėti Šalims, patiriančioms ilgalaikių sunkumų siekiant laikytis Konvencijos ir su ja susijusių Nuolatinio komiteto rekomendacijų. Tačiau kelti klausimą dėl su programos sukūrimu susijusio poveikio biudžetui.

    Svarstyti kartu su dok. 21 ir biudžeto dokumentais.

    (+)

    29.

    Šalies masto intensyvios prekybos peržiūros
    CoP18 Doc. 29

    GK / AK

    Pritarti sekretoriato įgaliojimui atlikti analizę ir komitetų įgaliojimui svarstyti galimybes, teikti rekomendacijas CoP19.

    +

    30.

    Su Madagaskaro juodmedžiais (Diospyros spp.) ir dalbergijomis (Dalbergia spp.) susijusių reikalavimų laikymasis

     

     

    30.1

    Madagaskaro ataskaita

     

    Įdėmiai klausyti.

    Svarstyti kartu su dok. 30.2.

     

     

    30.2

    Nuolatinio komiteto ataskaita
    CoP18 Doc. 30.2

    NK

    Pritarti, tačiau akylai stebėti, kad visose diskusijose nebūtų kalbama vien tik apie Madagaskaro pasiūlytą naudojimo planą. Raginti itin daug dėmesio skirti griežtesnių vykdymo užtikrinimo veiksmų poreikiui siekiant kovoti su neteisėta medienos ruoša ir išardyti neteisėtos prekybos tinklus. Siūlyti iš dalies pakeisti 18.BB sprendimo projektą, kad būtų atsižvelgta į 2017 m. UNODC rekomendacijas šiuo klausimu, ir įterpti atsargumo frazę siekiant užtikrinti, kad bet koks būsimas naudojimo planas būtų pakankamai saugus.

    (+)

    31.

    Egzempliorių, kurie dažnai tampa neteisėtos prekybos objektu, vidaus rinkos 
    CoP18 Doc. 31

    Pritarti siūlomam Konferencijos rezoliucijos 10.10 (red. CoP17) pakeitimui ir persvarstytų Sprendimų 17.87 ir 17.88 projektams dėl laukinių gyvūnų ir augalų produktų, išskyrus dramblio kaulą, vidaus kontrolės.

     +

    32.

    Vykdymo užtikrinimo klausimai
    CoP18 Doc. 32

    Pritarti siūlomiems sprendimų projektams ir siūlomam Konferencijos rezoliucijos 11.3 (red. CoP17) pakeitimui. Sutikti, kad sprendimai 17.83–17.85 būtų išbraukti.

    +

    33.

    Kova su kibernetiniais nusikaltimais laukinės gamtos srityje

     

     

     

    33.1

    Sekretoriato ataskaita
    CoP18 Doc. 33.1

    Pritarti siūlomiems sprendimų projektams.

    +

     

    33.2

    Nuolatinio komiteto ataskaita
    CoP18 Doc. 33.2

    Pritarti siūlomiems Konferencijos rezoliucijos 11.3 (red. CoP17) pakeitimams ir sprendimų projektų su sekretoriato pakeitimais priėmimui. Sutikti, kad sprendimai 17.94–17.96 būtų išbraukti.

    +

    34.

    Parama Vakarų ir Centrinės Afrikos teisėsaugos kovai su nusikaltimais laukinės gamtos srityje

     

     Kovo 1 d. dokumentas dar nepateiktas.

     

    35.

    Disponavimas konfiskuotais egzemplioriais
    CoP18 Doc. 35

    NK

    Pritarti sprendimų 17.118 ir 17.119 išbraukimui ir pasiūlytų sprendimų projektų priėmimui. Nepritarti jokiems papildymams, dėl kurių kiltų pavojus neskelbtinai informacijai apie gelbėjimo centrus arba dėl kurių Šalims tektų prisiimti papildomų įsipareigojimų. Taip pat nepritarti galimam Nuolatinio komiteto darbo grupės atnaujinimui.

    +

    36.

    Neteisėtos prekybos duomenų, surinktų iš Šalių metinių neteisėtos prekybos ataskaitų, saugojimas ir tvarkymas
    CoP18 Doc. 36

    NK

    Bendrai pritarti neteisėtos prekybos duomenų, surinktų iš metinių neteisėtos prekybos ataskaitų, sistemingesnio saugojimo ir tvarkymo principui. Sutikti su sekretoriato abejonėmis dėl ribotos tokios duomenų bazės pridėtinės vertės, jei neužtikrinamas ilgalaikis finansavimas ir jei duomenis praneša bei teikia tik ribotas Šalių skaičius. Apsvarstyti galimybę pasiūlyti formuluotę, kuria Šalys būtų skatinamos sistemingiau teikti metines neteisėtos prekybos ataskaitas.

    Svarstyti kartu su biudžeto dokumentais.

    (+)

    37.

    Laukinės gamtos prižiūrėtojų darbo sąlygos ir jų įtaka CITES įgyvendinimui
    CoP18 Doc. 37

    NP

    Palankiai vertinti ataskaitą ir pripažinti šio klausimo svarbą.

     

    Prekybos reguliavimas

     

     

    38.

    Valdymo institucijų paskyrimas ir jų vaidmuo
    CoP18 Doc. 38

    Sekr.

    Apskritai pritarti siūlomai rezoliucijai. Kai kuriuos teksto aspektus reikia patikrinti atidžiau.

    (+)

    39.

    Rekomendacijos, kaip parengti išvadas apie teisėtą įgijimą 
    CoP18 Doc. 39

    NK

    Pritarti rezoliucijos projektui.
    Svarstyti kartu su dok. 40.

    +

    40.

    CITES Šalių atliekamas išsamus patikrinimas ir importuojančių valstybių įsipareigojimai

     US

    Apskritai pritarti šiai intencijai ir požiūriui. Kai kuriuos siūlomų Konferencijos rezoliucijos 11.3 pakeitimų aspektus reikia patikrinti atidžiau.

    (+)

    41.

    Elektroninės sistemos ir informacinės technologijos
    CoP18 Doc. 41

    NK

    Pritarti siūlomiems sprendimų, kuriais būtų pakeisti sprendimai 17.156–17.159 siekiant įvertinti eCITES įgyvendinimo sistemos naudą ir įgyvendinimo galimybę, projektams, taip pat atnaujinti darbo grupės įgaliojimus.

    +

    42.

    Atsekamumas
     CoP18 Doc. 42

    Sekr., NK pirmininkas, MX ir CH kaip tarp sesijų posėdžiaujančios atsekamumo darbo grupės pirmininkės.

    Pritarti darbinei CITES atsekamumo apibrėžčiai ir 1 priede pateiktų sprendimų projektų, įskaitant sekretoriato siūlomus pakeitimus, priėmimui.

    43.

    Egzemplioriai, pagaminti iš susintetintos ar sukultūrintos DNR
    CoP18 Doc. 43

    NK

    Pritarti sprendimų su sekretoriato pakeitimais projektams, kuriais pakeičiami sprendimai 17.89–17.91, toliau vertinti egzempliorių, kurie pagaminti naudojant biotechnologijas ir kurie gali turėti įtakos Konvencijos aiškinimui ir įgyvendinimui, poveikį. Kai kuriuos sprendimus gali reikėti patobulinti, kad būtų aiškesni.

    (+)

    44.

    Termino „tinkamos ir priimtinos paskirties vietos“ apibrėžtis

     

     

    44.1

    Nuolatinio komiteto ataskaita
    CoP18 Doc. 44.1

    NK

    Pritarti su termino „tinkamos ir priimtinos paskirties vietos“ apibrėžtimi susijusioms rekomendacijoms ir sprendimų projektams. Tačiau gali prireikti tam tikrų teksto pakeitimų, kad būtų išvengta klaidingo aiškinimo.

    (+) 

     

    44.2

    Tarptautinė prekyba gyvais afrikiniais drambliais. Pasiūlymas persvarstyti Konferencijos rezoliuciją 11.20 (red. CoP17) dėl termino „tinkamos ir priimtinos paskirties vietos“ apibrėžties
    CoP18 Doc. 44.2

    BF, JO, LB, LR, NE, NG, SD, SY

    Dokumente siūlomi Konferencijos rezoliucijos 11.20 pakeitimai, kuriais užtikrinama, kad gyvi afrikiniai drambliai būtų perkeliami tik pagal išsaugojimo in situ programas jų natūralaus paplitimo arealo ribose, taip užkertant kelią bet kokiai prekybai laukinėje gamtoje sugautais afrikiniais drambliais perkeliant juos į paskirties vietas naudojimo nelaisvėje ex situ tikslu, net jei tai būtų naudinga siekiant išsaugojimo tikslų. Taip pat atsižvelgti į dabartinę tvarką, taikomą į I priedėlį įtrauktiems egzemplioriams.

    (–)

    45.

    Nežalingos prekybos tyrimo išvados
    CoP18 Doc. 45

    GK

    Pritarti siūlomiems sprendimų, kuriais siekiama pašalinti trūkumus ir atsakyti į Šalių poreikius, susijusius su nežalingos prekybos tyrimo išvadų parengimu, projektams, taip pat remti Konferencijos rezoliucijos 16.7 (red. CoP17) įgyvendinimą. Pritarti antram tarptautiniam seminarui apie nežalingos prekybos tyrimo išvadas.

    +

    46.

    Leopardų medžioklės trofėjų kvotos

     

     Vasario 13 d. dokumentas dar nepateiktas.

     

    47.

    Sraigtaragių ožių medžioklės trofėjų kvotų padidinimas
    CoP18 Doc. 47

    PK

    Pritarti, kad sraigtaragių ožių medžioklės trofėjų kvota Pakistane būtų padidinta nuo 12 iki 20 gyvūnų per metus, jeigu Pakistanas suteiks daugiau informacijos apie tai, kurios naujos bendruomenės ir (arba) vietovės prisijungs prie bendruomenėmis grįstos trofėjų medžioklės programos.

    Svarstyti kartu su 1 pasiūlymu dėl įtraukimo į priedėlius.

    (+)

    48.

    Juodųjų raganosių medžioklės trofėjai. Pietų Afrikai skirta eksporto kvota

     ZA

    Siūlymas padidinti kvotą nuo 5 suaugusių vyriškos lyties raganosių šiuo metu iki ne daugiau kaip 0,5 % šalies visos populiacijos atrodo pagrįstas, jei Pietų Afrika kasmet oficialiai paskelbs konkrečią kvotą (absoliučiu egzempliorių skaičiumi).

    (+) 

    49.

    Rūšies perkėlimo į I priedėlį pasekmės

     

     

     

     

    49.1

    Sekretoriato ataskaita
    CoP18 Doc. 49.1

    Sekr.

    Pritarti Konferencijos rezoliucijos 12.3 pakeitimams, kuriais paaiškinama, kad, rūšį perkėlus į labiau saugomų rūšių priedėlį, taikomos tos taisyklės, kurios galioja prekybos metu (o ne sugavimo / surinkimo metu), ir Konferencijos rezoliucijos 13.6 pakeitimams. Toliau analizuoti pasiūlymą įtraukti naują 11 punktą į Konferencijos rezoliuciją 12.3 ir sprendimo projektą siekiant, kad NK apsvarstytų rekomendacijų poreikį pereinamuoju laikotarpiu (be kita ko, laikotarpiu nuo sprendimo įtraukti į priedėlį iki įsigaliojimo), taip pat, kad NK galėtų išnagrinėti specialias sąlygas, taikomas anotacijomis žymimoms augalų, įskaitant medienai naudojamus medžius, rūšims.

    (+)

     

    49.2

    Prekyba egzemplioriais, į apyvartą patekusiais iki tada, kai rūšis buvo įtraukta į I priedėlį
    CoP18 Doc. 49.2

    CI, NG, SN

    Įtraukti į dok. 49.1 siūlomus pakeitimus.

    (+)

    50.

    Konferencijos rezoliucijos 10.13 (red. CoP15) dėl Konvencijos taikymo medienos rūšims pakeitimai
    CoP18 Doc. 50

    NK

    Pritarti, tačiau siūlyti įtraukti nuorodą apie tai, kad nežalingos prekybos tyrimo išvados būtų grindžiamos reikiamais perskaičiavimo koeficientais, taip pat kitų nedidelių pakeitimų.

    (+)

    51.

    Atsargos 
    CoP18 Doc. 51

    NK

    Pritarti, kad būtų tęsiamas darbas tarp sesijų aiškiau nustačius įgaliojimus, neįtraukiant į juos atsargų valdymo.

    +

    52.

    Įvežimas iš jūros 
    CoP18 Doc. 52

    NK

    Pritarti atnaujintiems sekretoriato įgaliojimams stebėti Konferencijos rezoliucijos 14.6 įgyvendinimą ir teikti ataskaitas apie derybas dėl BBNJ; NK turi peržiūrėti informaciją.

    +

    53.

    CITES leidimuose ir sertifikatuose nurodomi paskirties kodai
    CoP18 Doc. 53

    NK

    Preliminariai pritarti Sprendimo 14.54 ir Konferencijos rezoliucijos 12.3 (red. CoP17) dėl leidimų ir sertifikatų pakeitimų projektams; palyginti su būsimomis sekretoriato pastabomis. Iškelti klausimą, ar reikalinga nauja darbo grupė darbui tarp sesijų.

    (+)

    54.

    Egzempliorių, kuriais prekiaujama, identifikavimas

     

     

     

     

    54.1

    Identifikavimo vadovas 
    CoP18 Doc. 54.1

    GK, AK, sekretoriatas

    Pritarti.

    Svarstyti kartu su dok. 21.1.

    +

     

    54.2

    Į CITES įtrauktų medžių rūšių identifikavimas
    CoP18 Doc. 54.2

    AK

    Pritarti naujam sprendimų rinkiniui ir ankstesnių sprendimų išbraukimui.

     +

     

    54.3

    Eršketinių ir irklanosių žuvų rūšių egzempliorių, kuriais prekiaujama, identifikavimas
    CoP18 Doc. 54.3

    Pritarti sprendimų atnaujinimui. Apsvarstyti, ar kuri nors ES valstybė narė gali įsipareigoti finansuoti ilgai lauktą tyrimą.

    +

    55.

    CITES taikymas vaistinių augalų rūšių prekybai

     

     Kovo 1 d. dokumentas dar nepateiktas.

     

    Išimtys ir prekybai taikomos specialiosios nuostatos

     

     

     

    56.

    Supaprastintos procedūros taikymas leidimams ir sertifikatams
    CoP18 Doc. 56

    NK

    Apskritai pritarti siūlomiems Konferencijos rezoliucijos 11.15 (red. CoP12) bei rezoliucijos 12.3 (red. CoP17) pakeitimams ir sekretoriatui skirtiems sprendimų projektams; atsižvelgti į sekretoriato pastabas ir apsvarstyti, ar reikia tolesnių pakeitimų.

    (+)

    57.

    Konvencijos taikymas nelaisvėje ir ūkiuose išaugintiems egzemplioriams
    CoP18 Doc. 57

    NK

    Pritarti Nuolatinio komiteto pasiūlytiems ir Sekretoriato iš dalies pakeistiems sprendimų projektams.

    +

    58.

    Konferencijos rezoliucijos 17.7 dėl prekybos gyvūnų egzemplioriais, apie kuriuos pranešta, kad jie išauginti nelaisvėje, peržiūros įgyvendinimas
    CoP18 Doc. 58

    NK

    Pritarti Nuolatinio komiteto pasiūlytiems ir Sekretoriato patvirtintiems sprendimų projektams.

    Svarstyti kartu su biudžeto dokumentais.

    +

    59.

    Termino „dirbtinai padaugintas“ apibrėžtis

     

     

     

    59.1

    Rekomendacijos dėl termino „dirbtinai padaugintas“
    CoP18 Doc. 59.1

    AK

    Pritarti sprendimo projektui. Laikytis atviros pozicijos dėl sekretoriato siūlomų pakeitimų. Siūlyti, kad rekomendacijos būtų paskelbtos tik po to, kai jas peržiūrės AK.

    (+)

     

    59.2

    Augalų egzempliorių, kuriais prekiaujama, šaltinių kodai
    CoP18 Doc. 59.2

    NK

    Pritarti šaltinio kodo Y sukūrimui iš dalies keičiant Konferencijos rezoliuciją 11.11 (red. CoP17) ir rezoliuciją 12.3 (red. CoP17), taip pat sprendimų projektams. Vis dėlto, siekiant nepadaryti žalos pirminiam NK pasiūlymui (visų pirma dėl agarmedžių ir dėl nežalingos prekybos tyrimo išvadų poreikio), sekretoriato pasiūlytus papildomus pakeitimus būtina išnagrinėti atidžiau.

    (+)

    Su konkrečiomis rūšimis susiję klausimai

    60.

    Neteisėta prekyba gepardais 
    (Acinonyx jubatus)
    CoP18 Doc. 60

    Sekr.

    Pritarti sprendimo projektui, kuriuo sekretoriatas raginamas pateikti galutinę išteklių rinkinio, susijusio su CITES prekyba gepardais, versiją, atsižvelgiant į turimus išteklius. Sutikti, kad sprendimai 17.124–17.130 būtų išbraukti.

    +

    61.

    Eršketinių ir irklanosių žuvų rūšys (Acipenseriformes spp.)

     Sekr.

    Pritarti atnaujintiems NK įgaliojimams peržiūrėti ikrų ženklinimą. Apsvarstyti, ar siekiant pažangos reikia aiškesnių rekomendacijų dėl objekto ir aprėpties.

    (+)

    62.

    Sprendimų dėl varliagyvių (Amphibia) išsaugojimo projektai

     CR

    Įvairių Šalims, komitetams ir sekretoriatui skirtų sprendimų projektai, pasiūlyti be patvirtinamojo pareiškimo arba prieš tai neapsvarsčius GK ir NK. Reikiama informacija nėra susijusi su varliagyviais – ji būtų taikoma visiems į CITES priedėlius įtrauktiems taksonams. Palankiai būtų galima vertinti konkretesnį pasiūlymą su konkrečiais veiksmais.

    0

    63.

    Unguriai (Anguilla spp.)
    CoP18 Doc. 63

    GK, NK, sekretoriatas

    Pritarti sprendimų projektams.

    +

    64.

    Brangieji koralai (Antipatharia poklasis ir Coralliidae šeima)

     NK

    Pritarti sprendimo, kuriuo GK ir NK suteikiami įgaliojimai atlikti analizę ir daryti išvadas remiantis brangiųjų koralų tyrimu ir FAO tyrimu, projektui.

     +

    65.

    Konferencijos rezoliucijos 16.10 dėl Konvencijos taikymo medieninių agarmedžių taksonams [Aquilaria spp. ir Gyrinops spp.] įgyvendinimas
    CoP18 Doc. 65

    AK

    Pritarti sprendimų, susijusių su medieninių agarmedžių taksonais, projektų priėmimui ir ankstesnių sprendimų išbraukimui.

     +

    66.

    Prekyba Boswellia spp. (Burseraceae)
    CoP18 Doc. 66

    LK, US

    Pritarti sprendimų projektų rinkiniui.

    +

    67.

    Napoleonžuvės (Cheilinus undulatus)
    CoP18 Doc. 67

    NK

    Pritarti sprendimo, kuriuo siekiama suteikti pagalbą pagrindinėms eksportuojančioms ir importuojančioms šalims, projektui, kad būtų išspręstos likusios įgyvendinimo problemos.

    68.

    Rykliai ir rajos (Elasmobranchii spp.)

     

     

    68.1

    Gyvūnų komiteto ataskaita

     GK

    Atkreipti dėmesį į ataskaitą.

     

     

    68.2

    Sekretoriato ataskaita

     

    Kovo 1 d. dokumentas dar nepateiktas.

    69.

    Drambliai (Elephantidae spp.)

     

     

     

    69.1

    Konferencijos rezoliucijos 10.10 (red. CoP17) dėl prekybos dramblių egzemplioriais įgyvendinimas

    Sekr. / NK

    Dėl atsargų: pritarti sprendimui, kad NK peržiūrėtų sekretoriato parengtas rekomendacijas

    +

    Dėl azijinių dramblių: galima pritarti sprendimų atnaujinimui, tačiau būtinas didesnis paplitimo valstybių indėlis, kad tai būtų veiksminga.

    (+)

    Dėl nacionalinių su dramblio kaulu susijusių veiksmų planų (angl. NIAP): pritarti siūlomam Konferencijos rezoliucijos 10.10 26 punkto g papunkčio bei III priedo (NIAP vykdymo eigos rekomendacijos) ir Konferencijos rezoliucijos 14.3 dėl atitikties (→dok. 24) persvarstymui; apsvarstyti sekretoriato prašymą įsteigti naują postą (→biudžetas).

    +

    Dėl prekybos dramblių produktais informacijos sistemos (angl. ETIS) apžvalgos: pritarti įgaliojimams, kaip nutarta per NK70.

    +

    Dėl MIKE (neteisėto dramblių žudymo stebėjimas) bei ETIS finansinio ir praktinio tvarumo: pritarti sprendimo projektui, pagal kurį sekretoriatas parengtų pasiūlymą (sąnaudos – 30 000 USD), kurį peržiūrėtų NK.

    +

    Dėl dramblio kaulo vidaus rinkų: pritarti siūlomam Konferencijos rezoliucijos 10.10 pakeitimui, pateiktam dok. 31

    +

     

    69.2

    Neteisėto dramblių žudymo stebėjimo (MIKE) ataskaita
    CoP18 Doc. 69.2

    Sekr.

    Įdėmiai klausytis ataskaitos.

     

    69.3

    Ataskaita apie prekybos dramblių produktais informacijos sistemą (ETIS)
    CoP18 Doc. 69.3

    Sekr.

    Įdėmiai klausytis ataskaitos; apsvarstyti poveikį NIAP procesui (ETIS esančios konkrečios šalys, kurioms NIAP dabar netaikomas).

     

    69.4

    Dramblio kaulo atsargos. Pasiūlymas persvarstyti Konferencijos rezoliuciją 10.10 (red. CoP17) dėl prekybos dramblių egzemplioriais
    CoP18 Doc. 69.4

    BF, TD, CI, GA, JO, KE, LR, NE, NG, SD, SY

    Pripažinti rekomendacijų parengimo svarbą, tačiau abejoti dėl tam tikslui skirtos susitikimo metu dirbančios darbo grupės pagrįstumo ir tinkamumo. Svarstyti alternatyvius sekretoriato pasiūlymus.

    (–)

     

    69.5

    Konferencijos rezoliucijos 10.10 (red. CoP17) dėl dramblio kaulo vidaus rinkų uždarymo įgyvendinimo aspektai

    BF, CI, ET, GA, KE, LR, NE, NG, SY

    Ginčyti išvadas, susijusias su ES dramblio kaulo rinka (28 punktas); atkreipti dėmesį į ES daromas pastangas.
    Prieštarauti siūlomiems Konferencijos rezoliucijos 10.10 pakeitimams ir susijusių sprendimų projektams, nes jie neproporcingi ir iš dalies neaiškūs.

     –

    70.

    Bisos (Eretmochelys imbricata) ir kiti jūrų vėžliai (Cheloniidae ir Dermochelyidae)

     Sekr.

    Pritarti, kad būtų tęsiamas darbas pasitelkiant sekretoriato siūlomus sprendimų projektus ir kad būtų įsteigta jūrų vėžlių klausimu tarp sesijų dirbanti darbo grupė.

    +

    71.

    Azijos didžiosios katės (Felidae spp.)

     

     

     

    71.1

    Nuolatinio komiteto ataskaita

     NK

    Kovo 1 d. dokumentas dar nepateiktas.

     

    71.2

    Sprendimų projektai dėl Azijos didžiųjų kačių
    CoP18 Doc. 71.2

    IN

    Apskritai pritarti pastangoms stebėti ir geriau valdyti prekybą Azijos didžiosiomis katėmis. Tačiau dokumentas turi būti svarstomas, kai bus parengta Nuolatinio komiteto ataskaita, kad būtų išvengta dubliavimosi ar nenuoseklumo.

    Prieš priimant siūlomą sprendimo projektą reikėtų atlikti išsamesnę jo analizę ir pakeitimus. Reikėtų atsižvelgti ir į sąsają su Konferencijos rezoliucija 12.5 (red. 17).

    72.

    Jūrų arkliukai (Hippocampus spp.) CITES konvencijoje – sėkmę užtikrinantis veiksmų planas

    MV, MC, LK, US

    Pritarti, kad būtų priimti sprendimai Gyvūnų komitete ir Nuolatiniame komitete pradėti diskusijas dėl jūrų arkliukų valdymo ir tausaus naudojimo.

    +

    73.

    Žmogbeždžionės (Hominidae spp.)
    CoP18 Doc. 73

    NK, sekr.

    Pritarti sekretoriato siūlomiems Konferencijos rezoliucijos 13.4 (red. CoP16) dėl žmogbeždžionių išsaugojimo ir prekybos jomis pakeitimams, taip pat Sprendimų17.232 ir 17.233 išbraukimui. Pasiūlymas grindžiamas ataskaita dėl žmogbeždžionių padėties ir santykinio neteisėtos prekybos bei kitų neigiamų veiksnių poveikio jų būklei, kuri buvo parengta bendradarbiaujant sekretoriatui, IUCN, GRASP ir kitiems partneriams ir apsvarstyta per GK30 ir NK70. Galbūt reikėtų redakcinio pobūdžio pakeitimų.

    74.

    Dalbergijų rūšies [Leguminosae (Fabaceae)] mediena
    CoP18 Doc. 74

    AK

    Pritarti sprendimų projektų priėmimui.

    +

    75.

    Skujuočiai (Manis spp.)
    CoP18 Doc. 75

    Sekr., NK pasiūlymo įtraukimas

    Pritarti Nuolatinio komiteto (NK69) rekomenduotiems sprendimų projektams su sekretoriato pasiūlytais pakeitimais ir pritarti sprendimų 17.239–17.240 išbraukimui.

    +

    76.

    Afrikiniai liūtai (Panthera leo)

     

     

     

    76.1

    Sekretoriato ataskaita

     

    Kovo 1 d. dokumentas dar nepateiktas.

     

     

    76.2

    Afrikinių liūtų išsaugojimas ir prekyba jais

    NG, TG

    Apskritai pritarti tolesnėms priemonėms, kuriomis siekiama kontroliuoti tarptautinę prekybą liūtų dalimis ir išvestiniais produktais (dariniais), tačiau kai kuriuos rezoliucijos projekto elementus gali reikėti iš esmės performuluoti. Dokumentą reikia svarstyti kartu su dokumentais 76.1 ir 96 (abiejų dokumentų dar nėra).

    0

    77.

    Jaguarai (Panthera onca)

     

    77.1

    Prekyba jaguarais

    CR, MX 

    Apskritai pritarti sprendimų, kuriais raginama atlikti neteisėtos prekybos jaguarais tyrimą, projektų rinkiniui; būtų tikslinga kai ką paredaguoti, taip pat būtų galima įrašyti kai kuriuos dokumento 77.2 elementus.

    (+)

     

    77.2

    Neteisėta prekyba jaguarais
    CoP18 Doc. 77.2

    PE

    Apskritai pritarti geresnei jaguarų apsaugai. Tačiau kai kuriuos siūlomus elementus galbūt tinkamiau pateikti sprendimų, o ne rezoliucijos forma. Svarstyti, ar pasiūlymą arba jo dalis reikėtų sujungti su Kosta Rikos pasiūlymu (77.1) į vieną sprendimų rinkinį.

    0

    78.

    Neteisėta prekyba orongais 
    (Pantholops hodgsonii)
    CoP18 Doc. 78

    NK

    Pritarti rekomendacijos projektui ir sekretoriato pasiūlymui iš dalies pakeisti Konferencijos rezoliucijos 11.8 (red. CoP17) 2 punkto b papunktį.

    +

    79.

    Prekyba žvirbliniais paukščiais (Passeriformes) ir jų išsaugojimo valdymas

    US, LK

    Apskritai pritarti pasiūlymui, kad GK apsvarstytų prekybos žvirbliniais paukščiais poveikį jų išsaugojimui. Būtų galima didinti tikslingumą ir aiškiau apibrėžti aprėptį.

    +

    80.

    Afrikinės ievos (Prunus africana)
    CoP18 Doc. 80

    AK

    Pritarti sprendimų projektų priėmimui. Gali prireikti tolesnių sprendimų projektų pakeitimų atsižvelgiant į 2019 m. kovo mėn. numatyto regioninio susitikimo dėl Afrikos, susijusio su CITES programa dėl medžių rūšių, rezultatus

    (+)

    81.

    Pilkosios papūgos
    (Psittacus erithacus)

    ZA

    Laikytis atviros pozicijos dėl veisyklų registravimo termino pratęsimo. Tačiau reikia daugiau informacijos apie galimą Psittacus erithacus populiacijos atkūrimą prieš sutinkant į sprendimą 17.256 įrašyti naują f punktą. Atrodo, kad prieš priimant sprendimą reikėtų iš dalies pakeisti tekstą.

    (+)

    82.

    Melsvieji ešeriniai kardinolai 
    (Pterapogon kauderni)

    GK

    Pritarti sprendimų projektų rinkiniui; ES pasirengusi paremti Indoneziją įgyvendinant sprendimą 18.AA.

    +

    83.

    Raganosiai (Rhinocerotidae spp.)

     

     

     

     

    83.1

    Nuolatinio komiteto ir sekretoriato ataskaita

     

    Kovo 1 d. dokumentas dar nepateiktas.

     

    83.2

    Konferencijos rezoliucijos 9.14 (red. CoP17) dėl Afrikos ir Azijos raganosių išsaugojimo bei prekybos jais pakeitimai ir su tuo susiję sprendimai

    KE 

    Siūlomi rezoliucijos pakeitimai dėl a) vidaus rinkų uždarymo; b) privačiai laikomų raganosių ragų įtraukimo registruojant atsargas ir jas naikinant; c) Šalių reguliaraus duomenų teikimo Nuolatiniam komitetui. Reikia nuodugniau išnagrinėti išsaugojimo teikiamą naudą; kai bus parengtas dokumentas 83.1, būtina išsamiai išanalizuoti siūlomus pakeitimus ir sprendimų projektus.

    (0)

    84.

    Ragasnapiai (Rhinoplax vigil)
    CoP18 Doc. 84

    NK

    Pritarti 1 priede pateiktiems sprendimų projektams, įskaitant sekretoriato siūlomus pakeitimus, ir sprendimų 17.264, 17.265 ir 17.266 išbraukimui.

    85.

    Didžiosios strombidės (Strombus gigas)

     

    Kovo 1 d. dokumentas dar nepateiktas.

    86.

    Saigos (Saiga spp.)
    CoP18 Doc. 86

    NK

    Pritarti dokumentui, kuris pagrįstas Nuolatinio komiteto diskusijų rezultatais ir kuris skirtas saigų paplitimo valstybėms, kad būtų pagerintas šios rūšies dalių bei išvestinių produktų atsargų valdymas ir valstybių gebėjimai kovoti su neteisėta prekyba, taip pat kad būtų sustiprintos in situ ir ex situ išsaugojimo pastangos; pritarti sekretoriato pasiūlymui įtraukti Gyvūnų komitetą į vieno sprendimo įgyvendinimą. Sprendimams gali prireikti tam tikrų pakeitimų, jei bus nuspręsta visą Saiga spp. gentį įtraukti į I priedėlį.

    Svarstyti, ar reikėtų palikti kai kuriuos sprendimų 17.268, 17.269 ir 17.270 elementus.

    +

    87.

    Titikakinių raguočių (Telmatobius culeus) išsaugojimas

     

     Kovo 1 d. dokumentas dar nepateiktas.

     

    88.

    Sausumos vėžliai ir baliniai vėžliai (Testudines spp.)
    CoP18 Doc. 88

    NK, sekr.

    Apskritai pritarti Konferencijos rezoliucijos 11.9 dėl sausumos vėžlių ir balinių vėžlių išsaugojimo ir prekybos jais pakeitimo projektui ir sekretoriato siūlomiems sprendimų projektams; apsvarstyti būtinybę būsimame darbe sutelkti dėmesį į praktinius poreikius.

    (+) 

    89.

    Totoabos (Totoaba macdonaldi)
    CoP18 Doc. 89

    Sekr.

    Pritarti sprendimų dėl tolesnio informacijos rinkimo iš Šalių projektams; informuotumo didinimas ir vykdymo užtikrinimo priemonės; kaliforninių jūrų kiaulių ir totoabų (dėl apmatų sutarė NK) tyrimas, kurį turi atlikti sekretoriatas.

    +

    90.

    Juodosios jūros afalinos (Tursiops truncatus ponticus)
    CoP18 Doc. 90

    GK

    Pritarti sprendimo dėl sekretoriato bendradarbiavimo pagal Susitarimą dėl banginių būrio gyvūnų apsaugos Juodojoje ir Viduržemio jūrose ir gretimame Atlanto regione (ACCOBAMS) projektui.

    +

    91.

    Vikunijų (Vicugna vicugna) išsaugojimas ir prekyba iš jų gautu pluoštu ir produktais

     AR

    Apskritai pritarti rezoliucijos dėl vikunijų išsaugojimo ir prekybos iš jų gautu pluoštu ir produktais projektui; dokumentas parengtas pagal Konvenciją dėl vikunijų išsaugojimo ir valdymo Reikia daugiau diskusijų dėl formato ir projekto teksto. Svarstyti kartu su dok. 53.

    (+)

    92.

    Į I priedėlį įtrauktos rūšys
    CoP18 Doc. 92

    Sekr., GK, AK

    Pritarti sprendimų 17.22–17.25 išbraukimui. Pritarti priėmimui.

    +

    93.

    Neotropikų medžių rūšys
    CoP18 Doc. 93

    AK

    Pritarti sprendimų projektų priėmimui.

     +

    94.

    Dekoratyvinių jūrų žuvų išsaugojimo valdymas ir prekyba jomis
    CoP18 Doc. 94

    CH, US, EU

    Pritarti sprendimų projektams (kurių viena iš teikėjų yra ES).

    +

    95.

    Rekomendacijos, veikla ir priemonės, kuriomis siekiama stiprinti Šalių gebėjimą reguliuoti prekybą laukiniena

     

    Kovo 1 d. dokumentas dar nepateiktas.

     

    96.

    Iniciatyva dėl Afrikos mėsėdžių

     

    Kovo 1 d. dokumentas dar nepateiktas.

     

    97.

    Prekyba grifais ir jų išsaugojimo valdymas Vakarų Afrikoje
    CoP18 Doc. 97

    BF, NE, SN

    Pritarti sprendimų, kuriais bus skatinama sąveika su Migruojančių laukinių gyvūnų rūšių išsaugojimo konvencija (CMS), rinkiniui. Labai svarbu kovoti su neteisėtu nuodijimu ir įsitikinimais grindžiama prekyba, taip pat esama tvirtų sąsajų tarp brakonieriškos dramblių ar raganosių medžioklės ir grifų nuodijimo atvejų. Viena iš dokumente aptariamų rūšių – egiptinis maitgrifis – reguliariai peri ES ir žiemoja Afrikoje.

     +

    Priedėlių tvarkymas

     

     

    98.

    Išlygos dėl I ir II priedėlių pakeitimų
    CoP18 Doc. 98

    Sekr.

    Pritarti siūlomiems Konferencijos rezoliucijos 4.25 dėl išlygų pakeitimams siekiant patvirtinti 90 dienų terminą, taikomą išlygoms dėl I ir II priedėlių sąrašų, ir paaiškinti, kada įsigalioja išlygos atšaukimas.

    +

    99.

    Standartinė nomenklatūra 
    CoP18 Doc. 99

    GK, AK, sekr.

    Pritarti siūlomiems Konferencijos rezoliucijos 12.11 priedo pakeitimams ir susijusių sprendimų projektams.

    +

     

    5 priedas. Siūlomos naujos CITES standartinės paukščių (Aves klasės) nomenklatūros nuorodos
    CoP18 Doc. 99 A5

    Atidžiai klausytis konsultanto ataskaitos apie standartines paukščių nomenklatūros nuorodas.

     

    6 priedas. Siūlomi pakeitimai paskelbtoje literatūroje, susiję su į CITES priedėlius įtrauktų gyvūnų rūšių nomenklatūra, dėl kurių Gyvūnų komitetas CoP18 dokumentų pateikimo metu dar nebuvo parengęs rekomendacijos, ar juos naudoti CITES konvencijoje, ar atmesti
    CoP18 Doc. 99 A6

    100.

    Rūšių įtraukimas į III priedėlį

     

    Kovo 1 d. dokumentas dar nepateiktas.

     

    101.

    Anotacijos
     CoP18 Doc. 101

    NK

    Pritarti siūlomam Konferencijos rezoliucijos 11.21 (red. CoP17) pakeitimui, CITES priedėlių skirsnio „Aiškinimas“ 7 punkto persvarstymui ir 4 priede pateiktų sprendimų projektams. Pritarti siūlomiems sprendimo 16.162 (red. CoP17) pakeitimams, tačiau laikytis atviros pozicijos dėl galimų pakeitimų, atsižvelgiant į rezultatus, susijusius su #15 anotacija.

    +

    102.

    Anotacijos, skirtos į II priedėlį įtrauktoms gegužraibėms
    CoP18 Doc. 102

    NK

    Pritarti termino „kosmetika“ apibrėžties projektui ir siūlomų sprendimų priėmimui.

    +

    103.

    Priedėlių skelbimo gairės
    CoP18 Doc. 103

    CA

    Svarstyti siūlomų gairių dėl anotacijų poreikį, taip pat atsižvelgiant į būsimas sekretoriato pastabas.

    0

    104.

    Konferencijos rezoliucijos 10.9 dėl pasiūlymų perkelti afrikinių dramblių populiacijas iš I priedėlio į II priedėlį svarstymo persvarstymas
    CoP18 Doc. 104

    NK

    Pritarti pasiūlymui panaikinti rezoliuciją ir išbraukti susijusį sprendimą.

    +

    Pasiūlymai iš dalies keisti priedėlius

    105.

    Pasiūlymai iš dalies keisti I ir II priedėlius

     

    Pasiūlymai dėl įtraukimo į priedėlius aptariami šio dokumento 2 dalyje.

    Posėdžio užbaigimas

    106.

    Kito eilinio Šalių konferencijos susitikimo laiko ir vietos nustatymas (dokumentų nėra)

     Dokumentų nėra.

    107.

    Baigiamosios pastabos (stebėtojų, Šalių, CITES generalinio sekretoriaus, priimančiosios valstybės vyriausybės) (dokumentų nėra)

     Dokumentų nėra.



    2.Su priedėlių sąrašais susiję pasiūlymai

    Nr.

    Taksonas (duomenys)

    Pasiūlymas

    Pateikėjas

    Pastabos

    Pozicija

    1

    Capra falconeri heptneri
    (Bucharinis sraigtaragis ožys)
    (Tadžikistano populiacija)

    I – II

    Tadžikistano populiaciją perkelti iš I pr. į II pr.

    Tadžikistanas

    Atrodo, kad populiacija auga ir medžioklės valdymas pagal CITES nuostatas, taikomas I priedėlio rūšims, davė pajamų, kurios grįžo bendruomenėms ir buvo skirtos išsaugojimui. Tačiau pasiūlyme nėra aiškių įrodymų, kad laikomasi Konferencijos rezoliucijos 9.24 4 priede nustatytų atsargumo priemonių; dėl perkėlimo į II priedėlį padidėtų prekybos apimtis ir nebūtų garantijų, kad pajamos bus skiriamos išsaugojimui. IUCN rekomendavo tęsti ir stiprinti dabartinį valdymą.

    2

    Saiga tatarica
    (Mongolinė saiga)

    II – I

    Perkelti iš II pr. į I pr.

    Mongolija,
    Jungtinės Amerikos Valstijos

    Reikia išsamiau išnagrinėti ir paaiškinti taksonominius aspektus, be kita ko, ar pasiūlymuose dėl įtraukimo į priedėlius galima taikyti nomenklatūrą, kuri nėra CITES CoP priimta standartinė nomenklatūra (žr. Rezoliucijos 9.24 6 priedo C dalies 1.4 punktą). Pasiūlyme siūloma, kad visos saigos būtų laikomos viena rūšimi pagal IUCN raudonąją knygą. Tačiau pagal dabar galiojančią CITES taksonominę nuorodą Mongolijos populiacijos atskiriamos kaip S. borealis. Todėl atrodo, kad Mongolijos populiacija / S. borealis į pasiūlymo taikymo sritį nepatenka. Tokiomis aplinkybėmis reikėtų prieštarauti pasiūlymui, kad būtų išvengta neigiamo poveikio, kurį S. borealis populiacijai padarytų S. tartarica įtraukimas į I priedėlį.

    Jeigu pagal nomenklatūros išaiškinimą per CoP18 į sąrašą būtų galima įtraukti visą gentį, ES turėtų apsvarstyti galimybę pritarti tokiam pasiūlymui arba iš dalies pakeistam pasiūlymui, pagal kurį į I priedėlį būtų įtraukta Mongolijos populiacija / S. borealis.

    (–)

    3

    Vicugna vicugna
    (Vikunijos)
    (Saltos provincijos populiacija)

    I – II

    Saltos provincijos (Argentina) populiaciją perkelti iš I pr. į II pr. su 1 anotacija

    Argentina

    Nuo 2006 m. populiacijos dydis smarkiai auga, populiacijos stebėjimas atrodo geras ir saugoma 41 % (14 000 km²) buveinės ploto. Vienintelis planuojamo naudojimo būdas – laukinių egzempliorių kirpimas.

    Svarstyti kartu su 91 darbiniu dokumentu.

    +

    4

    Vicugna vicugna
    (Vikunijos)
    (Čilės populiacija)

    Pakeisti Čilės populiacijos pavadinimą „Primeros regiono populiacijos“ pavadinimu „Tarapakos regiono ir Arikos ir Parinakotos regiono populiacijos“

    Čilė

    Pritarti – pasiūlyme nėra siūloma iš esmės pakeisti sąrašą, o tik pakoreguoti geografinį pavadinimą.

    +

    5

    Giraffa camelopardalis
    (Žirafa)

    0 – II

    Įtraukti į II pr.

    Centrinės Afrikos Respublika, Čadas, Kenija, Malis, Nigeris ir Senegalas

    Reikia papildomų įrodymų, kad tarptautinė prekyba labai prisideda prie bet kurios populiacijos mažėjimo ir kad tenkinami įtraukimo į II priedėlį kriterijai. Pageidautina, kad būtų priimtas sprendimų, kuriais raginama atlikti išorės tyrimą, rinkinys ir kad jį apsvarstytų Gyvūnų ir Nuolatinis komitetai.

    0

    6

    Aonyx cinereus
    (Azijinė benagė ūdra)

    II – I

    Perkelti iš II pr. į I pr.

    Indija, Nepalas ir Filipinai

    Reikia papildomų įrodymų, ar tenkinami įtraukimo į I priedėlį kriterijai. IUCN duomenimis, prekyba naminiais gyvūnais internetu prisideda prie spartaus rūšies mažėjimo pastaruoju metu.

    0

    7

    Lutrogale perspicillata
    (Švelniaplaukė ūdra)

    II – I

    Perkelti iš II pr. į I pr.

    Bangladešas, Indija ir Nepalas

    Reikia, kad būtų patvirtinta, ar rūšis atitinka įtraukimo į I priedėlį biologinius kriterijus. Teisėtos tarptautinės prekybos apimtys nedidelės, tačiau perkėlimas į I priedėlį galėtų padėti apsaugoti rūšį, nes neteisėtos prekybos mastas didelis.

    (+)

    8

    Ceratotherium simum simum
    (Baltasis raganosis)
    (Esvatinio populiacija)

    Panaikinti esamą anotaciją dėl Esvatinio populiacijos

    Esvatinis

    Prieštarauti. Populiacija ir toliau atitinka įtraukimo į II priedėlį kriterijus, tačiau išbraukus anotaciją, kaip siūloma, nebebūtų tenkinamos atsargumo priemonių sąlygos, nustatytos Konferencijos rezoliucijos 9.24 4 priedo A dalies 2 punkto a papunktyje. Atsižvelgiant į didelį brakonieriavimo ir neteisėtos prekybos mastą, šiuo metu atnaujinus prekybą raganosio ragais būtų pasiųstas netinkamas signalas. Tai taip pat pakenktų paklausos mažinimo veiksmams, kurių dėl šios rūšies imasi daugelis Šalių.

    9

    Ceratotherium simum simum
    (Baltasis raganosis)
    (Namibijos populiacija)

    I – II

    Ceratotherium simum simum Namibijos populiaciją perkelti iš I priedėlio į II priedėlį su tokia anotacija:

    „Skirta išimtinai tik tarptautinei prekybai

    a.gyvais gyvūnais eksportuojant juos į tinkamas ir priimtinas paskirties vietas; taip pat tarptautinei prekybai

    b.medžioklės trofėjais.

    Visi kiti egzemplioriai laikomi rūšių, išvardytų I priedėlyje, egzemplioriais, todėl prekyba jais turi būti atitinkamai reguliuojama.“

    Namibija

    Namibijos populiacija yra geros būklės; panašu, kad I priedėlio kriterijai nebetenkinami, o tenkinamos atsargumo priemonių sąlygos, taikomos perkėlimui į II priedėlį; atrodo, kad anotacija labai ribota ir tokia pati, kokia jau taikoma Pietų Afrikai ir Svazilandui. Reikia pripažinti sėkmingą rūšies išsaugojimą Namibijoje.

    Toliau turėtų būti peržiūrima galima su pasiūlymu susijusi rizika.

    (+)

    10

    Loxodonta
    africana (Afrikinis dramblys)

    I – II

    Zambijos populiaciją perkelti iš I pr. į II pr. su sąlyga, kad tai:

    1.    prekyba registruotu žaliaviniu dramblio kaulu (iltimis ir jų dalimis) komerciniais tikslais tik CITES patvirtintiems prekybos partneriams, kurie nereeksportuos;

    2.prekyba medžioklės trofėjais nekomerciniais tikslais;

    3.prekyba odomis ir odos dirbiniais.

    4.Visi kiti egzemplioriai laikomi rūšių, išvardytų I priedėlyje, egzemplioriais, todėl prekyba jais turi būti atitinkamai reguliuojama.

    Zambija

    Zambijos pasiūlyta anotacija vėl atvertų tarptautinę prekybą dramblio kaulu ir jos dabartinei formuluotei pritarti negalima.

    11

    Loxodonta
    africana
    (Afrikinis dramblys)

    (Botsvanos, Namibijos, Pietų Afrikos ir Zimbabvės populiacijos)

    2 anotacijos pakeitimas

    2 anotacijos pakeitimas:

    „Leidžiama tik

    [...]

    g.    prekyba registruotu žaliaviniu dramblio kaulu (Botsvanoje, Namibijoje, Pietų Afrikoje ir Zimbabvėje – nesmulkintomis iltimis ir jų gabalais), šias nuostatas taikant:

    I.tik registruotoms vyriausybės atsargoms, kurios kilusios iš tos valstybės (išskyrus konfiskuotą dramblio kaulą ir nežinomos kilmės dramblio kaulą);

    II.tik prekybos partneriams, kuriuos, konsultuodamasis su nuolatiniu komitetu, sekretoriatas nustatė kaip turinčius reikiamus nacionalinius teisės aktus ir vidaus prekybos kontrolės sistemą, užtikrinančius, kad importuotas dramblio kaulas nebus reeksportuotas, o bus tvarkomas pagal visus Konferencijos rezoliucijos 10. 10 (red. CoP17) nustatytus reikalavimus, reglamentuojančius vidaus gamybą ir prekybą;

    III.ne anksčiau nei sekretoriatas patikrins potencialias importuojančias šalis ir registruotas vyriausybės atsargas;

    IV.    daugiausia 20 000 kg (Botsvanoje), 10 000 kg (Namibijoje) ir 30 000 kg (Pietų Afrikoje) dramblio kaulo žaliavos gali būti parduodama iš registruotų vyriausybės atsargų pagal CoP12;

    V.    be pagal CoP12 nustatytų kiekių dramblio kaulas iš iki 2007 m. sausio 31 d. registruotų ir sekretoriato patvirtintų Botsvanos, Namibijos, Pietų Afrikos ir Zimbabvės Vyriausybės atsargų gali būti parduodamas ir siunčiamas kartu su g punkto iv papunktyje nurodytu dramblio kaulo kiekiu vienoje siuntoje sekretoriatui vykdant griežtą priežiūrą;

    VI.iš šios prekybos gautas pajamas naudoti išimtinai dramblių išsaugojimui ir bendruomenės apsaugos ir plėtros programoms dramblių paplitimo areale arba gretimuose arealuose;

    VII.    g punkto v papunktyje nustatytais papildomais kiekiais galima prekiauti tik Nuolatiniam komitetui sutikus, kad pirmiau minėti reikalavimai yra įvykdyti;

    h.    jokie kiti pasiūlymai leisti prekiauti į II priedėlį jau įtrauktų populiacijų dramblio kaulu Šalių konferencijai negali būti teikiami laikotarpiui, kuris prasideda nuo CoP14 ir baigiasi už devynerių metų nuo bendro dramblio kaulo pardavimo, vykdomo laikantis g punkto i, ii, iii, vi ir vii papunkčių nuostatų. Be to, į tokius papildomus pasiūlymus bus atsižvelgiama laikantis Sprendimų 16.55 ir 14.78 (red. CoP16).

    [...]“.

    Botsvana, Namibija ir Zimbabvė

    Dėl prašomo pakeitimo būtų atverta tarptautinė prekyba dramblio kaulu, todėl jis neatitinka Konferencijos rezoliucijos 9.24 4 priede nurodytų atsargumo priemonių ir yra pernelyg ankstyvas.

    12

    Loxodonta
    africana
    (Afrikinis dramblys)

    (Botsvanos, Namibijos, Pietų Afrikos ir Zimbabvės populiacijos)

    II – I

    Botsvanos, Namibijos, Pietų Afrikos ir Zimbabvės populiacijas perkelti iš II pr. į I pr.

    Burkina Fasas, Dramblio Kaulo Krantas, Gabonas, Kenija, Liberija, Nigeris, Nigerija, Sudanas, Sirijos Arabų Respublika ir Togas

    Šios 4 populiacijos neatitinka I priedėlio kriterijų, o susijusios paplitimo valstybės nepritaria įtraukimui į I priedėlį.

    13

    Mammuthus primigenius
    (Gauruotasis mamutas)

    0 – II

    Įtraukti į II pr.

    Izraelis

    CITES tikslas – apsaugoti rūšis nuo pernelyg didelio naudojimo ir išnykimo. Išvaizdos panašumas nėra pakankamas argumentas įtraukti mamutus į priedėlį. Nepateikta įrodymų dėl klaidingo identifikavimo ir neteisėtų egzempliorių legalizavimo stambiu mastu, be to, dramblio ir mamuto kaulo dentinui būdingos unikalios savybės, kurias gali lengvai atskirti ne ekspertas. Įtraukimas į II priedėlį būtų neproporcingas keliamo pavojaus mastui (dėl to potencialiai reikėtų daug leidimų, kurių nauda išsaugojimui būtų nedidelė arba jos visai nebūtų).

    14

    Leporillus conditor
    (Ilgaausė kiškiažiurkė)

    I – II

    Perkelti iš I pr. į II pr.

    Australija

    Perkėlimą į II priedėlį rekomendavo CITES Gyvūnų komitetas. Ši rūšis tarptautinėje prekyboje nepasitaiko.

    +

    15

    Pseudomys fieldi praeconis
    (Pajūrinė netikroji pelė)

    I – II

    Perkelti iš I pr. į II pr.

    Australija

    Perkėlimą į II priedėlį rekomendavo CITES Gyvūnų komitetas. Ši rūšis tarptautinėje prekyboje nepasitaiko.

    +

    16

    Xeromys myoides
    (Netikroji vandeninė žiurkė)

    I – II

    Perkelti iš I pr. į II pr.

    Australija

    Perkėlimą į II priedėlį rekomendavo CITES Gyvūnų komitetas. Ši rūšis tarptautinėje prekyboje nepasitaiko.

    +

    17

    Zyzomys pedunculatus
    (Storauodegė žiurkė)

    I – II

    Perkelti iš I pr. į II pr.

    Australija

    Perkėlimą į II priedėlį rekomendavo CITES Gyvūnų komitetas. Ši rūšis tarptautinėje prekyboje nepasitaiko.

    +

    18

    Syrmaticus reevesii

    (Karališkasis fazanas)

    0 – II

    Įtraukti į II pr.

    CN

    Tik Kinijos populiacija atitinka įtraukimo į II priedėlį kriterijus. Laikytis atviros pozicijos dėl pritarimo siauresnės apimties pasiūlymui, kuriuo užtikrinama, kad administracinė našta, susijusi su prekybos įvežtų populiacijų egzemplioriais valdymu, išliktų proporcinga. Tai galima būtų pasiekti į II priedėlį įtraukiant tik Kinijos populiaciją arba Kinijai įtraukiant rūšį į III priedėlį.

    (0)

    19

    Balearica pavonina
    (Vainikuotoji gervė)

    II – I

    Perkelti iš II pr. į I pr.

    Burkina Fasas, Dramblio Kaulo Krantas ir Senegalas

    Neaišku, ar tenkinami įtraukimo į I priedėlį kriterijai ir ar perkėlimas į I priedėlį padėtų kovoti su neteisėta prekyba. Reikia atlikti galimo poveikio prekybai Balearica regulorum (II priedėlis), kuriai gresia didesnis išnykimo pavojus (IUCN raudonoji knyga), analizę. Dėl intensyvios prekybos apžvalgos (angl. RST) proceso prekyba šiuo metu sustabdyta dviejose paplitimo valstybėse. Kitų paplitimo valstybių šis procesas neapima, nes padėtis jose nekelia susirūpinimo. Nebuvo konsultuotasi su GK, kaip reikalaujama pagal Konferencijos rezoliucijos 9.24 6 priedo 10 punktą, kai dėl pasiūlymų perkelti rūšį iš II pr. į I pr. turi būti atliekama intensyvios prekybos apžvalga. Prieš atliekant perkėlimą į I pr. galbūt geriau palaukti intensyvios prekybos apžvalgos rezultatų.

    0

    20

    Dasyornis broadbenti litoralis
    (Pajūrinis rudagalvis šeriasnapis)

    Perkelti iš I pr. į II pr.

    Australija

    Pasiūlymas parengtas dėl CITES periodinės peržiūros ir susijęs su rūšimi, kurios prekyboje nėra (laikoma išnykusia, paskutinį kartą pastebėta 1906 m.).

    +

    21

    Dasyornis longirostris
    (Žvynuotagalvis šeriasnapis)

    I – II
    Perkelti iš I pr. į II pr.

    Australija

    Pasiūlymas parengtas dėl CITES periodinės peržiūros ir susijęs su rūšimi, kurios prekyboje nėra.

    +

    22

    Crocodylus acutus
    (Amerikinis krokodilas)
    (Meksikos populiacija)

    I – II

    Meksikos populiaciją perkelti iš I pr. į II pr.

    Meksika

    Pritarti perkėlimui iš I pr. į II pr., jeigu Meksika nustatys nulinę egzempliorių iš laukinės gamtos kvotą (šaltinio kodas W).

    (+)

    23

    Calotes nigrilabris ir Calotes pethiyagodai
    (Kalotės)

    0 – I

    Įtraukti į I pr.

    Šri Lanka

    Atrodo, kad įtraukimo į CITES priedėlius biologiniai kriterijai tenkinami, tačiau nepakanka įrodymų, kad dabartinis ar numatomas prekybos lygis turi neigiamos įtakos rūšies išlikimui gamtoje.

    Taksonomiškai atskyrus Calotes liocephalus ir C. pethiyagodai, C. liocephalus nacionaliniu mastu įgijo sparčiai nykstančios rūšies statusą, tačiau jos nesiūloma įtraukti į sąrašą, nors jai gresia dar didesnis pavojus nei C. pethivagodai. Kadangi šios dvi rūšys anksčiau laikytos viena rūšimi ir todėl jas sunku diferencijuoti, į I pr. įtraukus tik C. pethiyagodai gali kilti problemų C. liocephalus išsaugojimui arba gali būti ir toliau prekiaujama C. pethiyagodai kaip C. liocephalus. Taip pat kyla klausimų dėl atskirų egzempliorių ženklinimo juos įtraukus į I priedėlį, nes jie maži ir keičia spalvą.

    0

    24

    Ceratophora spp.
    (Raguotosios agamos)

    0 – I

    Įtraukti į I pr.

    Šri Lanka

    Prieštarauti genties įtraukimui į I priedėlį, tačiau pritarti C. erdeleni, C. karu bei C. tennenti įtraukimui į I priedėlį ir C. stoddartii bei C. asper įtraukimui į II priedėlį.

    Trys rūšys (iš penkių genties rūšių) – t. y. C. karu, C. erdeleni ir C. Tennentii – atitinka įtraukimo I priedėlį biologinius kriterijus. Kitos dvi rūšys, kurios yra dažnesnės, bet kurių egzemplioriais daugiau ir prekiaujama, t. y. C. aspera ir C. stoddartii, atrodo tinkamesnės įtraukti į II priedėlį; taip pat reikėtų pažymėti, kad panašumo kriterijus, dėl kurio reikėtų įtraukti į I priedėlį, (Konferencijos rezoliucijos 9.24 (red. CoP17) 1 priedas) netaikomas.

    (+)

    25

    Cophotis ceylanica ir Cophotis dumbara
    (Gyvavedės agamos)

    0 – I

    Įtraukti į I pr.

    Šri Lanka

    Panašu, kad pasiūlymas atitinka biologinius kriterijus; paėmus net nedidelį egzempliorių skaičių gali būti padarytas reikšmingas poveikis likusioms populiacijoms. Tai vienintelės dvi šios genties rūšys – abi jos yra endeminės Šri Lankoje ir įtrauktos į Šri Lankos nacionalinę raudonąją knygą kaip rūšys, kurioms yra iškilusi didelė grėsmė (2012 m.). Reikėtų daugiau įrodymų apie pastaruoju metu vykdytą tarptautinę prekybą pagautais laukiniais egzemplioriais, kurie pagrįstų įtraukimą į I priedėlį, priešingu atveju būtų tikslingiau įtraukti į II priedėlį.

    +

    26

    Lyriocephalus scutatus
    (Gumbanosė agama)

    0 – I

    Įtraukti į I pr.

    Šri Lanka

    Pritarti įtraukimui į II priedėlį, kadangi įtraukimo į I priedėlį kriterijai netenkinami, o į II priedėlį – tenkinami.

    (–)

    27

    Goniurosaurus spp.
    (Rytiniai gekonai)
    (Kinijos ir Vietnamo populiacijos)

    0 – II

    Įtraukti Kinijos ir Vietnamo rūšis į II pr.

    Kinija, Europos Sąjunga, Vietnamas

    ES yra viena iš pasiūlymo teikėjų.

    Prašyti, kad CITES CoP18 interneto svetainėje pateiktame pasiūlyme dėl įtraukimo į priedėlį „Kinijos ir Vietnamo populiacijos“ būtų pataisytos į „Kinijos ir Vietnamo rūšis“, kaip nurodyta pradiniame pasiūlyme dėl įtraukimo į priedėlį.

    +

    28

    Gekko gecko
    (Gekonas tokis)

    0 – II

    Įtraukti į II pr.

    Europos Sąjunga, Indija, Filipinai, Jungtinės Amerikos Valstijos

    ES yra viena iš pasiūlymo teikėjų.

    +

    29

    Gonatodes
    daudini
    (Grenadininis lenktapirštis gekonas)

    0 – I

    Įtraukti į I pr.

    Sent Vinsentas ir Grenadinai

    Rūšis atitinka įtraukimo į I priedėlį biologinius kriterijus. Apie tarptautinę prekybą pranešta netrukus po to, kai rūšis buvo atrasta, ir ji tebevykdoma, nors egzempliorius gaudyti natūralioje buveinėje draudžiama.

    +

    30

    Paroedura androyensis
    (Grandidjė gekonas)

    0 – II

    Įtraukti į II pr.

    Europos Sąjunga, Madagaskaras

    ES yra viena iš pasiūlymo teikėjų.

    +

    31

    Ctenosaura spp.
    (Iguanėlės)

    0 – II

    Įtraukti į II pr.

    Salvadoras ir Meksika

    Pasiūlymas atitinka įtraukimo į priedėlius kriterijus; jeigu prekyba nebus reguliuojama, kelios genties rūšys ateityje gali tapti tinkamos įtraukti į I priedėlį, kadangi jų populiacijos nedidelės, paplitimo rajonai riboti ir populiacijos mažėja, arba tinka visi trys kriterijai kartu, taip pat jos labai pažeidžiamos vidinių arba išorinių veiksnių.

    +

    32

    Pseudocerastes urarachnoides
    (Vorauodegė raguotoji angis)

    0 – II

    Įtraukti į II pr.

    Iranas

    Norint įrodyti, kad prekybos kriterijus tenkinamas, reikia daugiau informacijos. Pasiūlyme mažai informacijos apie rūšies egzempliorių paėmimo iš laukinės gamtos ir tarptautinės prekybos jais mastą (pateikti įrodymai tik apie nedidelį skaičių individų, pasirodžiusių prekyboje už rūšies paplitimo valstybės ribų), ir, nors rūšis priskiriama nacionaliniu lygmeniu nykstančioms rūšims, trūksta duomenų, kuriais remiantis būtų galima nurodyti populiacijos dydį, jos paplitimą arba rūšies mažėjimą.

    0

    33

    Cuora bourreti
    (Burė dėžiavėžlis)

    II – I

    Perkelti iš II pr. į I pr.

    Vietnamas

    Pritarti perkėlimui į I pr.; tai sparčiai nykstanti rūšis, kuri atitinka bent Konferencijos rezoliucijos 9.24 1 priedo C punkto i papunktį ir kuria intensyviai prekiaujama.

    +

    34

    Cuora picturata
    (Raštuotasis dėžiavėžlis)

    II – I

    Perkelti iš II pr. į I pr.

    Vietnamas

    Pritarti perkėlimui į I pr.; tai sparčiai nykstanti rūšis, kuri atitinka visus Konferencijos rezoliucijoje 9.24 nustatytus įtraukimo I priedėlį biologinius kriterijus ir kuria intensyviai prekiaujama. Pasiūlymas teikiamas dėl atlikus periodinę peržiūrą pateiktos rekomendacijos.

    +

    35

    Mauremys annamensis
    (Anaminis mauravėžlis)

    II – I

    Perkelti iš II pr. į I pr.

    Vietnamas

    Pritarti perkėlimui į I pr. – tai sparčiai nykstanti rūšis, kuri atitinka bent Konferencijos rezoliucijos 9.24 1 priedo C punkto i papunktį ir kuria intensyviai prekiaujama. Pasiūlymas teikiamas dėl atlikus periodinę peržiūrą pateiktos rekomendacijos.

    +

    36

    Geochelone elegans
    (Žvaigždėtasis vėžlys)

    II – I

    Perkelti iš II pr. į I pr.

    Bangladešas, Indija, Senegalas ir Šri Lanka

    Įtraukti į I priedėlį bendrai siūlo dauguma paplitimo valstybių. Nepaisant to, reikėtų daugiau informacijos, kad būtų galima patvirtinti, jog tenkinami Konferencijos rezoliucijos 9.24 1 priede nustatyti biologiniai kriterijai. Neteisėta prekyba kelia didelį susirūpinimą, nors laukinių egzempliorių gaudymas ir prekyba jais paplitimo valstybėse jau yra uždrausti. CITES konferencijos rezoliucijoje 17.7 jau sprendžiami susirūpinimą keliantys klausimai, susiję su šaltinio kodo C netinkamu naudojimu ir galimu neteisėtų laukinių egzempliorių legalizavimu naudojant veisimo nelaisvėje operacijas.

    (+)

    37

    Malacochersus tornieri
    (Plokščiašarvis vėžlys)

    II – I

    Perkelti iš II pr. į I pr.

    Kenija,
    Jungtinės Amerikos Valstijos

    Pritarti pasiūlymui. Naujausiame Raudonosios knygos vertinime (2018 m.) rūšis įvertinta kaip sparčiai nykstanti. Atrodo, kad pasiūlymas proporcingas numatomai rizikai šiai rūšiai, kuri turi didelę paklausą prekybos sektoriuje ir kuri patiria neteisėtos prekybos poveikį. Pernelyg didelis naudojimas nurodomas kaip pagrindinis veiksnys, šiuo metu darantis poveikį rūšies populiacijoms. Panašu, kad rūšis atitinka įtraukimo į I priedėlį kriterijus. 

    +

    38

    Hyalinobatrachium spp., Centrolene spp., Cochranella spp. ir Sachatamia spp.
    (Stiklavarlės)

    0 – II

    Įtraukti į II pr.

    Kosta Rika, Salvadoras

    ES galėtų pritarti siauresniam pasiūlymui, jei teikėjai nuspręstų jį taikyti tik toms rūšims, kurių atveju gali būti įrodyta, kad jos atitinka įtraukimo į priedėlį kriterijus. Tačiau, kadangi trūksta populiacijų duomenų, o, praneštais duomenimis, prekyba daugiausia susijusi su nedidelį susirūpinimą keliančiomis rūšimis, visų keturioms gentims priklausančių 104 rūšių įtraukimas į II priedėlį atrodo neproporcingas. Reikia daugiau informacijos apie tas rūšis, kurių egzemplioriais prekiaujama daugiausiai.

    (–)

    39

    Echinotriton chinhaiensis ir Echinotriton maxiquadratus
    (Tritonai)

    0 – II
    Įtraukti į II pr.

    Kinija

    Rūšys atitinka įtraukimo į I priedėlį biologinius kriterijus. Tarptautinė apsauga jų išsaugojimui būtų naudinga. Nors tarptautinės prekybos mastas nedidelis, bet kokia prekyba laukiniais egzemplioriais galėtų pakenkti populiacijų išlikimui, nes jos itin mažos ir mažėja.

    Echinotriton buvo atskirta nuo Tylototriton (įtraukimo į priedėlį pasiūlymas Nr. 41) tik 1982 m. Todėl abiejų genčių įtraukimas į priedėlį taip pat yra tinkamas remiantis panašumo kriterijumi.

    +

    40

    Paramesotriton spp.
    (Karpotieji tritonai)

    0 – II

    Įtraukti į II pr.

    Kinija, Europos Sąjunga

    ES yra viena iš pasiūlymo teikėjų.

    +

    41

    Tylototriton spp.
    (Aligatoriniai tritonai)

    0 – II

    Įtraukti į II pr.

    Kinija, Europos Sąjunga

    ES yra viena iš pasiūlymo teikėjų.

    +

    42

    Isurus oxyrinchus ir Isurus paucus
    (Pilkšvieji rykliai)

    0 – II

    Įtraukti į II pr.

    Bangladešas, Beninas, Butanas, Brazilija, Burkina Fasas, Žaliasis Kyšulys, Čadas, Dramblio Kaulo Krantas, Dominikos Respublika, Egiptas, Europos Sąjunga, Gabonas, Gambija, Jordanija, Libanas, Liberija, Maldyvai, Malis, Meksika, Nepalas, Nigeris, Nigerija, Palau, Samoa, Senegalas, Šri Lanka, Sudanas, Togas

    ES yra viena iš pasiūlymo teikėjų. Pozicija turi būti parengta atsižvelgiant į FAO ekspertų patariamosios grupės, CITES sekretoriato ir IUCN vertinimų rezultatus.

    (+)

    43

    Glaucostegus spp.
    (Šviesianosės gitaržuvės)

    0 – II

    Įtraukti į II pr.

    Bangladešas, Beninas, Butanas, Brazilija, Burkina Fasas, Žaliasis Kyšulys, Čadas, Dramblio Kaulo Krantas, Egiptas, Europos Sąjunga, Gabonas, Gambija, Maldyvai, Malis, Mauritanija, Monakas, Nepalas, Nigeris, Nigerija, Palau, Senegalas, Siera Leonė, Šri Lanka, Sirijos Arabų Respublika, Togas, Ukraina

    ES yra viena iš pasiūlymo teikėjų.

    +

    44

    Rhinidae spp.
    (Rombinės rajožuvės)

    0 – II

    Įtraukti į II pr.

    Bangladešas, Beninas, Butanas, Brazilija, Burkina Fasas, Žaliasis Kyšulys, Čadas, Dramblio Kaulo Krantas, Egiptas, Etiopija, Europos Sąjunga, Fidžis, Gabonas, Gambija, Indija, Jordanija, Kenija, Libanas, Maldyvai, Malis, Meksika, Monakas, Nepalas, Nigeris, Nigerija, Palau, Filipinai, Saudo Arabija, Senegalas, Seišeliai, Šri Lanka, Sudanas, Sirijos Arabų Respublika, Togas ir Ukraina

    ES yra viena iš pasiūlymo teikėjų.

    +

    45

    Holothuria (Microthele) fuscogilva, Holothuria (Microthele) nobilis, Holothuria (Microthele) whitmaei
    (Holoturijos)

    0 – II

    Įtraukti į II pr.

    Europos Sąjunga, Kenija, Senegalas, Seišeliai, Jungtinės Amerikos Valstijos

    ES yra viena iš pasiūlymo teikėjų.

    +

    46

    Poecilotheria spp.
    (Raštuotieji tarantulai)

    0 – II

    Įtraukti į II pr.

    Šri Lanka, Jungtinės Amerikos Valstijos

    Preliminariai pritarti. Panašu, kad visos rūšys atitinka bent kelis įtraukimo į II priedėlį kriterijus. Gali kilti įgyvendinimo sunkumų, susijusių su nelaisvėje užaugintų egzempliorių identifikavimu.

    (+)

    47

    Achillides chikae hermeli
    (Luzoninis machaonas)

    0 – I

    Europos Sąjunga, Filipinai

    ES yra viena iš pasiūlymo teikėjų.

    +

    48

    Parides burchellanus
    (Berčelo sklandūnas)

    0 – I

    Įtraukti į I pr.

    Brazilija

    Pritarti pasiūlymui. Ši rūšis atitinka įtraukimo į I priedėlį kriterijus. Rūšies egzempliorių pasitaiko prekyboje, o dėl mažo populiacijos dydžio bet kokia prekyba gali būti žalinga.

    +

    49

    Handroanthus spp.,
    Tabebuia spp. ir
    Roseodendron spp.
    (Žieduoniai, balamedžiai ir rausvūnai)

    0 – II

    Įtraukti į II pr. su #6 anotacija

    Brazilija

    Pritarti. Rezoliucijose 9.24 ir 11.21 nustatyti kriterijai tenkinami. Yra žinoma, kad Handroanthus genties rūšių egzemplioriais prekiaujama statybų ir naudojimo lauke tikslais. Iš mokslinių vertinimų matyti, kad dėl šios prekybos populiacija mažėja ir ji daro neigiamą poveikį rūšių būklei. Tabebuia ir Roseodendron prekiaujama naudojant tą patį prekinį ir mokslinį pavadinimą, o medieną sunku atskirti nuo Handroanthus. Pasiūlymo taikymo sritis gerai pagrįsta panašumo argumentais. ES pasaulio mastu yra svarbi importuotoja.

    +

    50

    Widdringtonia whytei
    (Paprastoji vidringtonija)

    0 – II

    Įtraukti į II pr.

    Malavis

    Prieštarauti, nebent Malavis pateiks įrodymų, kad tarptautinė prekyba daro žalą rūšies išsaugojimui. Rūšį būtų pravartu įtraukti ne į II, o į III priedėlį.

    (–)

    51

    Dalbergia sissoo
    (Rausvoji dalbergija)

    II – 0

    Išbraukti iš II pr.

    Bangladešas, Butanas, Indija ir Nepalas

    Rūšis įprasta ir neatitinka įtraukimo į II priedėlį biologinių kriterijų, tačiau greičiausiai vis tiek atitinka Rezoliucijoje 9.24 nustatytą panašumo kriterijų (2 b priedo A kriterijų). Šį pasiūlymą taip pat reikėtų vertinti kartu su siūlomais #15 anotacijos pakeitimais.

    (–)

    52

    Dalbergia spp., Guibourtia demeusei, Guibourtia pellegriniana, Guibourtia tessmannii
    (dalbergijos ir giburcijos)

    #15 anotacijos pakeitimas

    II – II

    #15 anotaciją iš dalies pakeisti taip:

    „Visos dalys ir išvestiniai produktai, išskyrus:

    a.lapus, žiedus, žiedadulkes, vaisius ir sėklas;

    b.gatavus produktus, kurių kiekviename į priedėlį įtrauktos rūšies medienos svoris sudaro ne daugiau kaip 500 g;

    c.gatavus muzikos instrumentus, gatavas muzikos instrumentų dalis ir gatavus muzikos instrumentų priedus;

    d.Dalbergia cochinchinensis dalis ir išvestinius produktus, kuriems taikoma #4 anotacija;

    iš Meksikos kilusias ir eksportuojamas Dalbergia spp. dalis ir išvestinius produktus, kuriems taikoma #6 anotacija.“

    Kanada, Europos Sąjunga

    ES yra viena iš pasiūlymo teikėjų.

    +

    53

    Pericopsis elata
    (Aukštasis geltūnas)

    #5 anotacijos
    pakeitimas

    Išplėsti Pericopsis elata skirtos anotacijos (dabar #5) aprėptį įtraukiant į ją fanerą ir medienos ruošinius:

    „Rąstai, pjautinė mediena, faneros lakštai, fanera ir medienos ruošiniai1.“

    1 Medienos ruošiniai apibrėžti pagal SS kodą 44.09: Mediena (įskaitant tarpusavyje nesujungtas parketlentes ir lentjuostes, skirtas parketo grindims), ištisai profiliuota (su spraudžiais, išdrožomis, V formos sąlaidomis, užkarpomis arba panašiai profiliuota) išilgai kurios nors briaunos, galo arba paviršiaus, obliuota arba neobliuota, šlifuota arba nešlifuota, sujungta arba nesujungta galais.

    Dramblio Kaulo Krantas, Europos Sąjunga

    ES yra viena iš pasiūlymo teikėjų.

    +

    54

    Pterocarpus tinctorius
    (Dažinis koralmedis)

    0 – II

    Įtraukti į II pr.

    Malavis

    Pritarti, tačiau siūlyti anotaciją (galbūt iš dalies pakeisti #5 anotaciją). Rūšis atitinka įtraukimo į II priedėlį biologinius kriterijus ir prekybos kriterijų (naudojimas kelia didelę grėsmę rūšies išsaugojimui – per pastaruosius metus neteisėta medienos ruoša sparčiai augo, kad patenkintų Azijos poreikius). Įtraukimas į II priedėlį paskatintų kovą su neteisėta prekyba.

    (+)

    55

    Aloe ferox
    (Dygliuotasis alavijas)

    #4 anotacijos
    pakeitimas

    II – II

    Aloe ferox skirtą #4 anotaciją iš dalies pakeisti taip: „Visos dalys ir išvestiniai produktai, išskyrus:
    […]

    f.    supakuotus ir mažmeninei prekybai paruoštus gatavus Aloe ferox ir Euphorbia antisyphilitica produktus1.

    1Šis CITES priedėliuose vartojamas terminas reiškia pavieniui arba dideliais kiekiais gabenamus produktus, kurių nereikia daugiau perdirbti, pakuoti ir ženklinti galutiniam naudojimui arba mažmeninei prekybai ir kurie yra tinkamos parduoti arba naudoti plačiajai visuomenei būklės.“

    Pietų Afrika

    Pritarti, tačiau pasiūlyti sprendimo (-ų), kuriuo (-iais) Augalų komitetui būtų pavesta stebėti siūlomo pakeitimo poveikį ir valdymo priemonių įgyvendinimą, projektą (-us). Rezoliucijoje 11.21 nustatyti kriterijai tenkinami.

    +

    56

    Adansonia grandidieri 
    (Didysis baobabas)

    #16 anotacijos
    pakeitimas

    II – II

    Iš anotacijos „sėklos, vaisiai, aliejus ir gyvi augalai“, skirtos į II priedėlį įtrauktai Adansonia grandidieri, išbraukiama nuoroda į gyvus augalus, taigi turi būti: „#16 Sėklos, vaisiai ir aliejus“.

    Šveicarija

    Pritarti. Rezoliucijoje 11.21 nustatyti kriterijai tenkinami.

    +

    57

    Cedrela spp.
    (Kedreniai)

    0 – II

    Įtraukti į II pr.

    Ekvadoras

    Pritarti, jeigu į pasiūlymą bus įtraukta anotacija siekiant apriboti CITES kontrolės priemonių taikymą toms prekėms, kurios pirmą kartą tarptautinėje prekyboje atsiranda kaip eksportas iš paplitimo valstybių (įvertinti ir aptartis su teikėjais, ar, pvz., siūloma iš dalies pakeista #5 anotacija būtų tinkama), ir jeigu pasiūlymas bus skirtas tik Neotropikų populiacijoms. Taksonas atitinka įtraukimo į II priedėlį biologinius kriterijus (yra akivaizdžių įrodymų, kad populiacijų dydis mažėja) ir prekybos kriterijų (tarptautinė prekyba kai kuriomis genties rūšimis yra plataus masto, o naudojimas pripažįstamas kaip grėsmė rūšių išsaugojimui). ES pasaulio mastu importuoja nedaug.

    (+)

    PRIEDAS […]

    (1)    Sekr. – CITES sekretoriatas, NK – Nuolatinis komitetas, GK – Gyvūnų komitetas, AK – Augalų komitetas. Šalių kodai pateikti ISO 3166.
    Top