Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52018DC0800

    KOMISIJOS KOMUNIKATAS EUROPOS PARLAMENTUI, TARYBAI, EUROPOS EKONOMIKOS IR SOCIALINIŲ REIKALŲ KOMITETUI IR REGIONŲ KOMITETUI 2019 m. Komisijos darbo programa Pažadų tesėjimas ir pasiruošimas ateičiai

    COM/2018/800 final

    Strasbūras, 2018 10 23

    COM(2018) 800 final

    KOMISIJOS KOMUNIKATAS EUROPOS PARLAMENTUI, TARYBAI, EUROPOS EKONOMIKOS IR SOCIALINIŲ REIKALŲ KOMITETUI IR REGIONŲ KOMITETUI EMPTY

    2019 m. Komisijos darbo programa

    Pažadų tesėjimas ir pasiruošimas ateičiai

























































    I.Pažadų tesėjimas ir pasiruošimas ateičiai

    Ateinantys mėnesiai mūsų Europos Sąjungai bus lemtingi. Kitų metų gegužės mėn. europiečiai balsuos Europos Parlamento rinkimuose. 2018 m. rugsėjo 12 d. pranešime apie Sąjungos padėtį Komisijos Pirmininkas pabrėžė, kad rinkėjų sprendimai parodys, ar jie tiki, kad Europos Sąjunga yra pajėgi spręsti uždavinius, kurių valstybės narės negali išspręsti pavieniui.

    Tokie uždaviniai yra, pavyzdžiui, užtikrinti, kad vėl pradėjusi augti Europos ekonomika iš tiesų duotų naudos visiems, – tam reikia investuoti į ateities profesijas ir pasinaudoti perėjimo prie skaitmeninės mažo anglies dioksido kiekio technologijų ekonomikos teikiamomis galimybėmis. Su migracija susiję uždaviniai (nors jų praėjus 2015–2016 m. krizei gerokai sumažėjo) dar kurį laiką neduos ramybės ir vers ieškoti tvarių Europos lygmens sprendimų. Turėsime atremti iššūkius, kuriuos mūsų demokratinėms visuomenėms, mūsų vertybėms ir saugumui kelia teroristiniai bei kibernetiniai išpuoliai ir vis dažnesnės dezinformacijos kampanijos. Spręsime uždavinius, kylančius dėl vis didesnio nestabilumo pasaulyje, kuriame demografinė padėtis, konkurencija dėl išteklių ir klimato kaita verčia bendrai ieškoti tvarių sprendimų, nepaisant to, kad kai kas ėmė abejoti savo įsipareigojimu institucijoms ir taisyklėmis, dėl kurių per pastaruosius 50 metų pasaulio tvarka tapo pozityvesnė.

    Šįkart Europa privalo įrodyti, kad mūsų Sąjunga yra vieninga, tvirta ir demokratiška ir kad šiuos uždavinius galime išspręsti tik veikdami išvien – taip apsaugosime, apginsime savo piliečius ir suteiksime jiems galių.

    Nuo pat kadencijos pradžios Komisija savo metinėse darbo programose sutelkė dėmesį į didžiausias problemas, kurias spręsdami Europos lygmeniu, jos manymu, galėtume pasiekti geriausių rezultatų. Pateikėme visus teisės aktų, kurių reikia, kad būtų pasiekta teigiamų pokyčių įgyvendinant dešimt Europos Komisijos 2014–2019 m. prioritetų, pasiūlymus, įskaitant kartu su pranešimu apie Sąjungos padėtį pateiktas iniciatyvas. Su Europos Parlamentu ir Taryba sutarėme dėl beveik pusės pasiūlymų, o dar 20 proc. pasiūlymų svarstymas gerokai pasistūmėjo į priekį. Dabar svarbiausia priimti likusius siūlomus teisės aktus, įskaitant visus bendrose deklaracijose nurodytus prioritetinius siūlomus teisės aktus, ir veiksmingai juos įgyvendinti. Dialogo, kurį Komisija rengdama šią darbo programą palaikė su Europos Parlamentu ir Taryba, rezultatai patvirtino, kad institucijos yra bendrai įsipareigojusios ne tik išlaikyti, bet ir toliau spartinti tempą. Atėjo laikas įrodyti, kad drauge galime pasiekti šį tikslą.

    Kad dėmesį būtų galima skirti jau pateiktiems pasiūlymams, šių metų darbo programoje Komisija pristato tik kelias naujas iniciatyvas – jos kartu su pranešime apie Sąjungos padėtį pateiktomis iniciatyvomis yra būtinos norint visiškai įgyvendinti 10 prioritetų. Tomis iniciatyvomis siekiama išspręsti likusius uždavinius, kurių visi turime ryžtingai imtis: užbaigti su migracija susijusį darbą, stiprinti ekonominę ir pinigų sąjungą, švelninti pasaulio prekybos sistemoje augančią įtampą, reaguoti į nesiliaujančius teisinės valstybės iššūkius kai kuriose valstybėse narėse ir susitarti su Jungtine Karalyste dėl jos išstojimo iš Sąjungos. Ruošdamasi ateičiai, Komisija taip pat sutelks dėmesį į priimtų teisės aktų įgyvendinimą ir esamo acquis vertinimą. Ji taip pat siūlo atšaukti arba panaikinti kelis nebeaktualius pasiūlymus ir teisės aktus.

    Galiausiai šioje darbo programoje pateikiamos Sibiu veiksmų gairės, kurioms tvirtai pritarė Europos Parlamentas ir kurios buvo įtrauktos į Vadovų darbotvarkę. Sibiu aukščiausiojo lygio susitikimas vyks 2019 m. gegužės 9 d. – Europos dieną, praėjus šešioms savaitėms nuo „Brexit’o“ ir likus dviem savaitėms iki Europos Parlamento rinkimų. Tai bus nepaprastai svarbi proga 27 valstybių ES susitarti dėl savo ateities 2025 m. Todėl svarbu iki Sibiu susitikimo pasiekti politinį susitarimą dėl Komisijos pasiūlymo dėl paprastesnės lanksčios būsimos biudžeto programos. Be to, ruošdamasi aukščiausiojo lygio susitikimui, Komisija artimiausiais mėnesiais imsis įvairių ateities perspektyvomis grindžiamų veiksmų, kad ES vadovai galėtų grąžinti pasitikėjimą mūsų 27 valstybių narių Sąjungos ateitimi.

    II.Visiškas J.-C. Junckerio vadovaujamos Komisijos 10-ies prioritetų įgyvendinimas iki Europos Parlamento rinkimų    

    Naujas darbo vietų kūrimo, ekonomikos augimo ir investicijų postūmis

    Europos ekonomikos rezultatai geri: 2017 m. ekonomikos augimas buvo didžiausias per 10 metų. Užimtumas ir investicijos pasiekė prieš krizę buvusį lygį, o valstybės finansų būklė labai pagerėjo. Tačiau ekonominė, socialinė ir fiskalinė padėtis valstybėse narėse vis dar nevienoda. Kintant pasaulio ekonomikos sąlygoms, privalome pasinaudoti dabartiniu pagreičiu – toliau skatinti taikyti politiką, suteikiančią galimybę pasinaudoti naujomis ekonominėmis galimybėmis ir padedančią paruošti ekonomiką kilsiantiems iššūkiams.

    Todėl būtina ir toliau investuoti į reformas, kurių reikia, kad Sąjungos ekonomikos augimas išliktų stabilus ir tvarus. Šiuolaikiški, teisingi ir suderinti Komisijos pasiūlymai dėl būsimos daugiametės 27 valstybių narių Sąjungos finansinės programos padės Sąjungai siekti bendrų kito dešimtmečio tikslų. Tuose pasiūlymuose daugiausia dėmesio skiriama Bratislavoje ir Romoje ES vadovų sutartoms sritims, kuriose Sąjunga gali pasiekti geriausių rezultatų. Jais remiantis bus galima spręsti pagrindinius uždavinius, pavyzdžiui, jaunimo nedarbo, migracijos, saugumo, technologinės bei skaitmeninės transformacijos ir perėjimo prie tvaresnės mažo anglies dioksido kiekio technologijų ekonomikos. Sibiu aukščiausiojo lygio susitikime turėtų būti patvirtintas politinis susitarimas dėl būsimo biudžeto. Tai įrodytų, kad 27 valstybių narių Sąjunga yra vieninga, turi aiškią kryptį ir yra pasirengusi bei pajėgi lemti savo likimą ir tesėti savo piliečiams duotus pažadus.

    Viešosios lėšos skatina tinkamas investicijas, tačiau darbo vietas kuria ir ekonomikos augimą skatina įmonės. Todėl privalome ir toliau telkti turimus išteklius. Investicijų planas Europai (vadinamasis Junckerio planas) jau pritraukė 344 mlrd. eurų papildomų investicijų ir viršijo pradinį tikslą – 315 mlrd. eurų. Tikimasi, kad iki 2020 m. pagal šį planą bus sukurta 1,4 mln. darbo vietų, o ES bendrasis vidaus produktas padidės 1,3 proc. Junckerio planas buvo sustiprintas ir išplėstas siekiant iki 2020 m. pabaigos sutelkti apie 500 mlrd. eurų papildomų investicijų. Komisija įvertins daromą pažangą ir nustatys tolesnius investicijų skatinimo būdus, be kita ko, pagal būsimą programą „InvestEU“.

    Turime susitarti ir dėl likusių pasiūlymų, kuriais siekiama pereiti prie inovacijas, darbo vietų kūrimą, ekonomikos augimą ir tausų mūsų ribotų išteklių naudojimą skatinančios žiedinės ekonomikos. Kad sumažintume į mūsų vandenynus ir jūras patenkančių kenksmingų plastikų kiekį, o bendroves rimtai paskatintume ieškoti tvarių ir novatoriškų alternatyvų, turime nedelsdami susitarti dėl pasiūlymo dėl vienkartinių plastikinių gaminių. Taip Europoje paskatinsime inovacijas, Europos bendrovėms sudarysime sąlygas aplenkti pasaulines technologijų srities varžoves ir ateityje paspartinsime tvarų ekonomikos augimą ir darbo vietų kūrimą.

    Sujungta bendroji skaitmeninė rinka

    Europiečiai jau jaučia sujungtos bendrosios skaitmeninės rinkos teikiamą naudą: panaikinti tarptinklinio ryšio mokesčiai, ES piliečiai gali bet kurioje ES šalyje naudotis filmų, sporto, muzikos, vaizdo žaidimų ir elektroninių knygų prenumeratos paslaugomis, o nuo šių metų gruodžio mėn. apsipirkdami internetu jie nebebus nepagrįstai diskriminuojami tik dėl savo gyvenamosios vietos.

    Iš 30 su bendrąja skaitmenine rinka susijusių Komisijos parengtų teisėkūros iniciatyvų 18 jau tapo teisės aktais. Dabar labai svarbu priimti likusius pasiūlymus, įskaitant pasiūlymus dėl autorių teisių, e. privatumo ir sutarčių teisės. Taip pat svarbu kuo greičiau įsteigti Europos kibernetinio saugumo pramonės, technologijų ir mokslinių tyrimų kompetencijos centrą ir sukurti Nacionalinių koordinavimo centrų tinklą – jie padės išlaikyti ir plėtoti ES bendrajai skaitmeninei rinkai apsaugoti būtinus su kibernetiniu saugumu susijusius technologinius ir pramonės pajėgumus.

    Toliau spręsime vis didėjantį su dirbtiniu intelektu susijusį iššūkį – sudarysime sąlygas visoje Europos Sąjungoje vykdyti koordinuotą veiklą ir tęsime įvairius šiais metais jau pradėtus veiksmus. Komisija su vyriausiąja įgaliotine pateiks naują bendrą veiksmų planą – juo siekiama Europoje kovoti su internete visuotinai plintančia dezinformacija, kuri kenkia europiečių pasitikėjimui demokratiniais procesais ir institucijomis, taip pat mūsų nepriklausoma ir laisva žiniasklaida. Tai problema, kurią ypač svarbu išspręsti dar prieš kitais metais vyksiančius Europos Parlamento rinkimus.

    Taip pat parengsime rekomendaciją nustatyti Europos elektroninių sveikatos įrašų mainų formą. Tai palengvins tarpvalstybinį keitimąsi pacientų duomenimis. Rekomendacija bus naudinga pacientams bei sveikatos priežiūros paslaugų teikėjams, o sveikatos priežiūros paslaugų skaitmeninimas paskatins medicinos pažangą. Visuomenės sveikatos srityje pasiūlysime išsamią endokrininę sistemą ardančių medžiagų reglamentavimo sistemą.

    Atspari energetikos sąjunga ir perspektyvi klimato kaitos politika

    Kad užtikrintų tvarų, nepriklausomą ir saugų energijos tiekimą piliečiams, ES pastaruosius ketverius metus investavo į savo energetikos sąjungą. ES pirmauja pasaulinėje kovoje su klimato kaita ir yra vienintelis didelis ekonominis vienetas, teisės aktuose numatęs pagal Paryžiaus susitarimą iki 2030 m. bent 40 proc. sumažinti išmetamųjų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį.

    Turime ir toliau siekti, kad teisėkūros institucijos susitartų dėl likusių teisės aktų rinkinio „Švari energija visiems europiečiams“ pasiūlymų. Kad ES energijos vidaus rinka geriau veiktų, o valstybės narės būtų solidaresnės, teisėkūros institucijoms labai svarbu susitarti dėl bendrų taisyklių, taikomų prie Europos dujų rinkos prijungiamiems dujotiekiams, ir baigti rengti naujus teisės aktus dėl elektros energijos rinkų. Taip pat turime susitarti dėl pasiūlymų, kuriuos Komisija pateikė pagal judumo teisės aktų rinkinį „Europa kelyje“ (taip užtikrinsime, kad mūsų saugaus, netaršaus ir susietojo judumo darbotvarkė būtų įgyvendinta laiku), ir Komisijos pasiūlymų dėl tvaraus finansavimo, kuriais siūloma sutelkti ES klimato ir darnaus vystymosi darbotvarkei remti būtiną privatų kapitalą.

    Laiku priėmę šias priemones užtikrinsime, kad būtų nustatytos 2030 m. ES klimato politikos rėmimo priemonės ir teisinė sistema. Taikant šią klimato ir energetikos politiką, iki 2030 m. bendras išmetamųjų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis bus sumažintas maždaug 45 proc., t. y. bus viršytas pagal Paryžiaus susitarimą ES prisiimtas įsipareigojimas iki 2030 m. išmetamųjų teršalų kiekį sumažinti bent 40 proc., palyginti su 1990 m. Šios priemonės padės laikytis užsibrėžto kurso – iki 2050 m. išmetamųjų teršalų kiekį sumažinti maždaug 60 proc. Tačiau to nepakanka, kad ES galėtų padėti pasiekti Paryžiaus susitarime nustatytus temperatūros tikslus. Naujausioje specialiojoje Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos ataskaitoje aiškiai patvirtinamas neigiamas klimato kaitos poveikis, todėl Komisija atsižvelgs į šias aplinkybes ir, rengdamasi 2018 m. gruodžio mėn. Katovicuose vyksiančiai klimato kaitos konferencijai, pasiūlys ES ilgalaikio išmetamųjų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimo strategiją. Be to, Komisija pateiks energetikos sąjungos būklės ataskaitą ir Europos, kaip vienos iš baterijų sektoriaus lyderių, pajėgumų skatinimo pažangos ataskaitą.

    Stipresnė ir teisingesnė vidaus rinka, turinti tvirtesnį pramonės pagrindą

    2018 m. minime bendrosios rinkos 25-mečio sukaktį. Bendroji rinka sudaro penktadalį pasaulio ekonomikos. Tai yra unikalus ir didžiausias Europos turtas, padedantis jos ekonomikai augti, o bendrovėms klestėti, diegti inovacijas ir kurti darbo vietas. Mūsų bendras balsas girdimas pasaulyje – galime veiksmingai diktuoti standartus ir rodyti pavyzdį, kaip spręsti, pavyzdžiui, duomenų apsaugos, didžiųjų duomenų, dirbtinio intelekto ir automatizavimo klausimus, tokiu būdu skleisdami savo vertybes ir formuodami pasaulio ekonomiką.

    Dabar privalome ištesėti pažadą kuo geriau išnaudoti visas bendrosios rinkos teikiamas galimybes. Kad produktai būtų saugūs ir sustiprėtų pasitikėjimas bendrąja rinka, labai svarbu susitarti dėl tebesvarstomų paslaugų ir prekių dokumentų rinkinio pasiūlymų. Turime dar labiau stengtis susitarti dėl bendros konsoliduotosios pelno mokesčio bazės ir pasiūlymų sąžiningai ir veiksmingai apmokestinti skaitmeninę ekonomiką, kuriais siekiama, kad visos – tiek didelės, tiek mažos – bendrovės mokėtų teisingą joms tenkančią uždirbto pelno mokesčio dalį. Be to, laikas pasiekti susitarimą dėl pasiūlymų taikyti teisingą ir veiksmingą pridėtinės vertės mokestį, supaprastinti sistemą, ypač taikomą mažosioms įmonėms, užtikrinti, kad ji būtų apsaugota nuo sukčiavimo, ir modernizuoti lengvatinių pridėtinės vertės mokesčio tarifų nustatymo sistemą. Reikėtų susitarti ir dėl bendrovių teisės srities pasiūlymų, kuriais siekiama užtikrinti, kad kai kurios bendrovės nepiktnaudžiautų teise judėti ir plėstis tarpvalstybiniu mastu, vengdamos mokesčių ar pažeisdamos darbuotojų teises. Reikėtų skubiai susitarti ir dėl siūlomų teisės aktų dėl naujų galimybių vartotojams. Priėmus šį naują dokumentų rinkinį bus modernizuoti bei supaprastinti vartotojų apsaugos teisės aktai ir sustiprintos individualios teisių gynimo priemonės – suteikta galimybė teikti atstovaujamuosius ieškinius.

    Tam, kad būtų galima užtikrinti finansinį stabilumą, remti bendrąją rinką ir įvairinti Europos įmonių, įskaitant mažesniąsias, finansavimo šaltinius, labai svarbu, kad nepriekaištingai veiktų kapitalo rinkų sąjunga ir jos didelės bei likvidžios rinkos. Pats laikas susitarti dėl pasiūlymų dėl visos Europos asmeninės pensijos produkto, Europos rinkos infrastruktūros reformos, ES finansų priežiūros struktūros gerinimo ir pasiūlymo dėl įmonių nemokumo, restruktūrizavimo ir antrosios galimybės. Taip pat reikėtų susitarti dėl kitų su kapitalo rinkų sąjunga susijusių pasiūlymų, t. y. pasiūlymų dėl sutelktinio finansavimo, padengtųjų obligacijų, tarpvalstybinio investicinių fondų vienetų platinimo palengvinimo, MVĮ įtraukimo į viešųjų rinkų prekybos sąrašus skatinimo ir proporcingesnių bei veiksmingesnių investicinėms įmonėms taikomų taisyklių. Be to, atsižvelgiant į neseniai atskleistus pinigų plovimo finansų sektoriuje atvejus, labai svarbu greitai susitarti dėl pasiūlymų vykdyti griežtesnę kovos su pinigų plovimu priežiūrą ir taip užtikrinti, kad visoje ES būtų griežčiau prižiūrima, kaip laikomasi taisyklių, ir geriau užtikrinamas jų taikymas.

    Bendroji rinka yra naudinga ne tik verslui – ji taip pat užtikrina aukštus socialinius standartus ir darbuotojų apsaugą. Prieš metus Geteborgo socialinių reikalų aukščiausiojo lygio susitikime Europos Parlamentas, Europos Sąjungos Taryba ir Europos Komisija paskelbė apie Europos socialinių teisių ramstį. Komisija savo kompetencijos srityse ėmėsi tolesnių su juo susijusių veiksmų – pradėjo įgyvendinti konkrečias iniciatyvas. Dabar reikia susitarti dėl Europos darbo institucijos įsteigimo, taip pat dėl pasiūlymų sukurti geresnę profesinio ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą ir užtikrinti, kad visiems, įskaitant asmenis, dirbančius pagal netipines sutartis, būtų sudarytos skaidresnės ir nuspėjamesnės darbo sąlygos. Turime susitarti dėl valstybių narių socialinės apsaugos sistemų koordinavimo, darbuotojų apsaugos nuo vėžį sukeliančių cheminių medžiagų ir naudojimosi socialine apsauga taisyklių peržiūros. Pats laikas galutinai susitarti ir dėl Europos prieinamumo akto, pagal kurį neįgalieji galės veiksmingiau naudotis jiems priklausančiomis lygiomis teisėmis, taigi visapusiškai dalyvauti visuomenės gyvenime ir darbo rinkoje.

    Palaikyti, užtikrinti ir stiprinti bendrąją rinką yra nuolatinė užduotis. Privalome šalinti likusias spragas ir tobulinti jos veikimą. Todėl labai svarbu susitarti dėl tebesvarstomų teisėkūros procedūra priimamų aktų ir tinkamo reglamentavimo nuostatų įgyvendinimo valstybėse narėse. Atsižvelgdama į gruodžio mėn. Europos Vadovų Tarybos susitikime vyksiančias vadovų diskusijas, Komisija pateiks komunikatą, kuriame bus svarstoma, kaip pašalinti likusias kliūtis ir kokių veiksmų Europa turi imtis, kad pasinaudotų naujomis kintančios pasaulinės aplinkos teikiamomis galimybėmis.

    Stipresnė ir teisingesnė ekonominė ir pinigų sąjunga

    2019 m. sausio 1 d. minėsime bendros valiutos 20-mečio sukaktį. Euru kasdien naudojasi 340 mln. europiečių devyniolikoje valstybių narių. Euro zonoje sukuriama beveik 85 proc. 27 valstybių narių Sąjungos bendrojo vidaus produkto. Ji ne tik atlaikė didžiausią mūsų laikų finansų krizę, bet ir sustiprėjo. Atėjo laikas aiškiau apibrėžti strateginį euro vaidmenį pasaulyje ir jį sustiprinti iš pagrindų. Todėl labai svarbu baigti kurti kapitalo rinkų sąjungą.

    Taip pat labai svarbu priimti į Europos ekonominės ir pinigų sąjungos stiprinimo veiksmų planą įtrauktus pasiūlymus, įskaitant pagal būsimą daugiametę finansinę programą siūlomas biudžeto priemones. Taip sustiprinsime ekonominę ir pinigų sąjungą, visų pirma Europos stabilizavimo funkciją ir reformų rėmimo programą, ir užtikrinsime, kad būtų didinamas makroekonominis atsparumas, vykdomos struktūrinės reformos ir stiprinama konvergencija. 2018 m. birželio mėn. euro zonos aukščiausiojo lygio susitikime visų valstybių narių vadovai susitarė baigti kurti bankų sąjungą ir tuo tikslu, be kita ko, sukurti Bendro pertvarkymo fondo bendrą finansinio stabilumo stiprinimo priemonę, taip pat siekti pažangos kuriant Europos indėlių garantijų sistemą. Jie taip pat susitarė stiprinti Europos stabilumo mechanizmo, kaip krizių valdymo priemonės, vaidmenį ir jį toliau tobulinti. Šį darbą reikia laikyti prioritetu ir visų pirma kuo greičiau susitarti dėl pasiūlymų, kuriais siekiama sumažinti riziką bankų sektoriuje, ir neveiksnių paskolų mažinimo dokumentų rinkinio. Norint sukurti atsparią euro zoną, būtina, kad valstybės narės būtų atsparios ir suintensyvėtų ekonominė ir socialinė konvergencija. Siekdama šio tikslo, Komisija toliau stiprins ir orientuos Europos semestrą, kad paremtų valstybes nares, siekiančias tvaraus, įtraukaus ir ilgalaikio ekonomikos augimo, ir suteiktų joms gairių.

    Subalansuota ir pažangi globalizacijai suvaldyti skirta prekybos politika

    Mūsų politikos mastas, bendros vertybės ir paskirtis rodo, kad Europos Sąjunga šioje srityje yra unikali – ji yra sudariusi prekybos susitarimus su 69 pasaulio šalimis, kurioms tenka 40 proc. pasaulio bendrojo vidaus produkto. Tačiau didėjanti įtampa ir mažėjantis pasaulio prekybos tvarkos nuspėjamumas rodo, kad turime nuolat iš naujo pabrėžti įsipareigojimą išsaugoti ir stiprinti taisyklėmis grindžiamą tarptautinę sistemą. Šį įsipareigojimą labai tvirtai parodytume, jei kuo greičiau sudarytume ES ir Japonijos ekonominės partnerystės susitarimą – didžiausią Europos Sąjungos kada nors sudarytą prekybos susitarimą. Taip pat sieksime, kad kuo greičiau įsigaliotų susitarimai su Singapūru ir Vietnamu, ir būtų užbaigtos derybos, per kurias iš esmės pasiektas susitarimas (derybos su Meksika) arba kurios jau gerokai pasistūmėjo (pavyzdžiui, derybos su Čile ir MERCOSUR šalimis). Kuo didesnės pažangos turime siekti ir tebevykstančiose derybose dėl prekybos su kitomis šalimis, pavyzdžiui, Australija ir Naująja Zelandija.

    ES turi pagrindą tvirtai ir ryžtingai palaikyti prekybos santykius, tačiau ji nėra naivi. Svarbu, kad teisėkūros institucijos nedelsdamos susitartų dėl tiesioginių užsienio investicijų tikrinimo pasiūlymo, kuriuo remiantis būtų galima stebėti, ar užsienio įmonės neperima tam tikrų objektų kontrolės, siekdamos pakenkti ES interesams, ir užkirsti tokiam perėmimui kelią. Atėjo laikas valstybėms narėms rasti išeitį iš aklavietės ir susitarti dėl siūlomos tarptautinės viešųjų pirkimų priemonės, kurią taikant būtų galima užkirsti kelią ES bendrovių diskriminacijai trečiųjų šalių viešųjų pirkimų rinkose, ir dėl dvejopos paskirties prekes reglamentuojančių taisyklių reformos, kurios tikslas – neleisti prekybos dingstimi įvežti prekių, kuriomis gali būti naudojamasi pagrindinėms žmogaus teisėms pažeisti.

    Tarpusavio pasitikėjimu grindžiama teisingumo ir pagrindinių teisių erdvė

    Vienas iš svarbiausių prioritetų pastaruosius ketverius metus buvo pagrindinių teisių apsaugos ir saugumo užtikrinimas. Tam, kad būtų galima baigti kurti veiksmingą saugumo sąjungą, labai svarbu susitarti dėl pasiūlymų dėl tarpvalstybinės teisėsaugos institucijų prieigos prie elektroninių įrodymų, dėl prekybos sprogstamųjų medžiagų pirmtakais ir jų naudojimo, tapatybės kortelių apsaugos priemonių tobulinimo ir dėl tarpvalstybinės teisėsaugos institucijų prieigos prie finansinių duomenų ir jų naudojimo palengvinimo. Be to, siekdami užkirsti kelią teroristinei veiklai, turime imtis papildomų veiksmų – susitarti dėl teroristinio turinio skleidimo internete prevencijos priemonių ir išplėsti Europos prokuratūros įgaliojimus, kad ji galėtų kovoti ir su tarpvalstybiniu terorizmu.

    Jei norime, kad Europos saugumo, migracijos ir sienų valdymo informacinių sistemų tarpusavio sąveika būtų pažangesnė ir veiksmingesnė, turime kuo greičiau susitarti dėl pasiūlymo dėl šių sistemų sąveikos ir dėl tam tikrų sistemų, pavyzdžiui, Europos nuosprendžių registrų informacinės sistemos, sistemos EURODAC ir Vizų informacinės sistemos, atnaujinimo.

    Vykstant įvairiems skandalams – nuo „Dieselgate“ iki „Luxleaks“ ir nuo „Panama Papers“ iki „Cambridge Analytica“ – viešumon iškilusi informacija rodo, kad pranešėjai gali atlikti svarbų vaidmenį atskleisdami neteisėtą veiklą, kenkiančią visuomenės interesams ir piliečių gerovei. Todėl turime susitarti dėl patikimesnės asmenų, pranešančių apie ES teisės pažeidimus, apsaugos.

    Taip pat privalome užtikrinti, kad ES teiktų veiksmingesnę pagalbą nuo gaivalinių nelaimių nukentėjusiems asmenims, – tuo tikslu turime susitarti dėl siūlomo Europos Sąjungos civilinės saugos mechanizmo („rescEU“).

    Viena iš Sąjungos vertybių – teisinės valstybės principas. Tvirtai jo laikydamiesi puoselėjame demokratiją ir pagarbą pagrindinėms teisėms. Šis principas – Europos Sąjungos, kurioje veikia vidaus rinka, vienodai taikomi teisės aktai, tinkamai naudojamas biudžetas, o valstybės narės ir jų piliečiai, pasitikėdami vieni kitais, drauge siekia bendrų tikslų, veikimo pagrindas. Siekiant nustatyti, ar minėtos vertybės, visų pirma teisinės valstybės principas, nebuvo šiurkščiai pažeisti, dviem valstybėms pradėta taikyti Sutartyse nustatyta procedūra. Vis didesnį susirūpinimą kelia ir kai kurios kitos valstybės narės. Todėl darosi akivaizdu, kad Europos Sąjunga ir jos valstybės narės turi labiau puoselėti teisinės valstybės principą ir jo laikytis. Tuo tikslu Komisija ketina pristatyti iniciatyvą, kuria siekiama dar labiau sustiprinti 2014 m. priimtas teisinės valstybės priemones.

    Nauja migracijos politika

    Nors krizė jau įveikta, migracijos spaudimas tebėra vienas iš pagrindinių Europos piliečiams susirūpinimą keliančių klausimų. Tinkamas migracijos valdymas – uždavinys, kurį turėsime visapusiškai spręsti dar daugelį metų.

    Nors į Europos Sąjungą neteisėtai atvykstančių asmenų skaičius sumažėjo 95 proc., palyginti su didžiausiu – 2015 m. spalio mėn. – skaičiumi, šiais metais taip pat paaiškėjo, kad svarbu atidžiai stebėti visus maršrutus: migrantų srautai labai sumažėjo centrinėje Viduržemio jūros regiono dalyje, bet padidėjo rytinėje ir ypač vakarinėje Viduržemio jūros regiono dalyse. Migracijos maršrutai ir veiksniai nuolat kinta, todėl turime ruoštis ateičiai. Svarbiausias prioritetas – susitarti dėl nepriekaištingai veikiančios atsakomybės ir solidarumo principais grindžiamos bendros Europos prieglobsčio sistemos. Iki šiol preliminariai arba iš dalies susitarta dėl penkių iš septynių pirminių šios sistemos reformos pasiūlymų, o dabar turėtų būti imamasi galutinių jų priėmimo veiksmų. Reikia įtraukti kartu su pranešimu apie Sąjungos padėtį pristatytus pakeitimus, kuriais siekiama sustiprinti operatyvinius naujos Europos prieglobsčio agentūros pajėgumus. Tuo pat metu reikėtų stengtis susitarti ir dėl likusių dviejų pasiūlymų: Dublino sistemos reformos ir Prieglobsčio procedūrų reglamento.

    Migracijos politika patikima, jei piliečiai yra tikri, kad mūsų išorės sienos valdomos veiksmingai ir kad galime apsaugoti tuos, kuriems to reikia, ir grąžinti atgal tuos, kuriems to nereikia. Labai svarbu, kad grąžinimo politika būtų nuosekli bei veiksminga ir sumažėtų neteisėtos migracijos paskatų. Šiems tikslams pasiekti būtinus pasiūlymus Komisija jau pateikė. Be to, turime skubiai susitarti dėl Grąžinimo direktyvos reformos ir sustiprinti Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros pajėgumus – iki 2020 m. įsteigti nuolatines 10 000 ES sienos apsaugos pareigūnų pajėgas, sustiprinti tos agentūros įgaliojimus grąžinimo srityje ir leisti jai plačiau veikti šalyse partnerėse už ES ribų.

    Kartu Europa turi daugiau nuveikti dėl teisėtos migracijos. Turime būti pasirengę tinkamai reaguoti į darbo rinkos poreikius ir spręsti kvalifikuotų darbuotojų trūkumo problemą atsižvelgdami į ES interesus. Todėl labai svarbu susitarti dėl persvarstytos ES mėlynosios kortelės sistemos – ji padės pritraukti aukštos kvalifikacijos trečiųjų šalių piliečių ir sudarys jiems sąlygas lengviau atvykti dirbti į Europą ir padėti gerinti mūsų ekonomikos rezultatus.

    Iki 2018 m. gruodžio mėn. Komisija paskelbs komunikatą dėl vizų režimo abipusiškumo, kuriuo sieks įvertinti esamą padėtį ir galimus problemų, susijusių su abipusiškumo principo nesilaikymu vizų politikos srities santykiuose su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, sprendimo būdus.

    Svarbesnis vaidmuo pasaulyje

    Mūsų vienybė – Europos galybė. Vieninga Europa yra tvirta taikos, darnaus vystymosi, saugumo ir stabilumo siekianti pasaulio veikėja, remianti demokratiją, ginanti žmogaus teises ir propaguojanti teisinės valstybės principus.

    Kad Europa galėtų išlaikyti šį statusą, Komisija ne tik sieks susitarti dėl siūlomų finansinių programų, sustiprinsiančių Europos, kaip pasaulinės veikėjos, vaidmenį, bet ir nepaliaus raginti skubiai imtis tolesnių su veiksmingesnio ES bendros užsienio ir saugumo politikos sprendimų priėmimo iniciatyva susijusių veiksmų. Ji taip pat toliau sieks įgyvendinti Visuotinę ES užsienio ir saugumo politikos strategiją, visų pirma santykiuose su Indija, Lotynų Amerikos ir Vidurinės Azijos šalimis.

    Bus toliau kuriamas siūlomas naujas Afrikos ir Europos tvarių investicijų ir darbo vietų kūrimo aljansas. Šiuo tikslu toliau įgyvendinsime ES išorės investicijų planą, kuriuo siekiama ryžtingo tikslo – iki 2020 m. pritraukti iki 44 mlrd. eurų tvarių investicijų.

    Vienas iš svarbiausių prioritetų liks mūsų kaimynystės politikos įgyvendinimas rytinėse ir pietinėse kaimyninėse šalyse. ES plėtros klausimu Komisija teiks metines pažangos, pasiektos bendradarbiaujant su visais susijusiais partneriais, ataskaitas. Be to, Komisija įvertins ir priims nuomonę dėl Bosnijos ir Hercegovinos prašymo tapti šalimi kandidate.

    Demokratinių pokyčių sąjunga

    Pastaruosius ketverius metus Komisija siekė, kad Europos Sąjunga būtų demokratiškesnė, pavyzdžiui, pradėjo politiką formuoti atsižvelgdama į piliečių nuomonę, didino sprendimus priimančių Komisijos pareigūnų ir interesų grupių atstovų susitikimų skaidrumą, skelbė derybų dėl prekybos susitarimų įgaliojimus ir į politikos formavimo procesą įtraukė geresnio reglamentavimo principus. Padaryta reikšmingų Europos politinių partijų finansavimo taisyklių pakeitimų, dėl kurių Europos politinių partijų ir joms priklausančių partijų ryšiai taps skaidresni, padidės demokratinis teisėtumas (finansavimas bus labiau susietas su elektorato pasirinkimu) ir bus geriau užtikrinamas reikalavimų vykdymas siekiant užkirsti kelią piktnaudžiavimui viešosiomis išlaidomis.

    Siekdami apsaugoti savo demokratines vertybes turime užtikrinti, kad artėjantys rinkimai būtų laisvi ir sąžiningi. Todėl privalome skubiai susitarti dėl pasiūlymų, kuriais siekiama geriau apsaugoti mūsų demokratinius procesus nuo trečiųjų šalių manipuliavimo ir privačių interesų. Pirmenybė turėtų būti teikiama pasiūlymui leisti taikyti sankcijas Europos politinėms partijoms už asmens duomenų apsaugos pažeidimus siekiant daryti tikslinį poveikį Europos rinkimų rezultatams.

    Unikali ir naujoviška priemonė, kuria naudodamiesi piliečiai gali prisidėti prie ES lygmens darbotvarkės kūrimo, t. y. tiesiogiai prašyti Komisijos imtis veiksmų jiems rūpimu klausimu, yra Europos piliečių iniciatyvos. Kad ši priemonė būtų patogesnė ir būtų galima pasinaudoti visomis jos teikiamomis galimybėmis, labai svarbu greitai susitarti dėl reglamento reformos, kuria siekiama sudaryti piliečiams sąlygas lengviau imtis naujų iniciatyvų ir joms pritarti. Reaguojame ir į piliečių pageidavimus, išsakytus per viešas konsultacijas, pavyzdžiui, pateikėme pasiūlymą panaikinti reikalavimą dukart per metus keisti laiką.

    Nuo pat kadencijos pradžios Komisija pabrėžė, kad Sąjunga turi daugiau dėmesio skirti svarbiems klausimams ir didinti demokratinį Sąjungos veiksmų teisėtumą. Tuo tikslu svarbiausia užtikrinti, kad būtų laikomasi subsidiarumo ir proporcingumo principų. Kartu su šia darbo programa Komisija pateikia komunikatą, kuriame, remiantis išsamia Subsidiarumo, proporcingumo ir veikimo mažiau, bet efektyviau darbo grupės pateikta nuomone, išdėstoma, kaip ketinama stiprinti subsidiarumo ir proporcingumo principų vaidmenį formuojant ES politiką. Atsižvelgiant į šios darbo grupės nuomonę, to bus siekiama įgyvendinant platesnio pobūdžio geresnio reglamentavimo darbotvarkę, pavyzdžiui, atliekant planuojamą padėties vertinimą. Prie šio komunikato pridedamos metinės ataskaitos dėl Europos Komisijos ir nacionalinių parlamentų santykių, taip pat metinės subsidiarumo ir proporcingumo principų taikymo ataskaitos.



    III.Tvirtos perspektyvos suteikimas visiems europiečiams

    2019 m. gegužės 9 d. Sibiu aukščiausiojo lygio susitikimas vyks lemtingu momentu – praėjus šešioms savaitėms nuo „Brexit’o“ ir likus dviem savaitėms iki Europos Parlamento rinkimų. Tai bus proga vadovams sugrąžinti pasitikėjimą naujos 27 valstybių narių Sąjungos ateitimi. Komisija prie šio proceso, kuris tęsis iki ir po Sibiu susitikimo, prisidės rengdama įvairias ataskaitas ir komunikatus, kuriuose aptariami veiksmai iki 2025 m. Komisija jau pateikė arba pateiks iniciatyvų, kuriomis siekiama:

    ·stiprinti tarptautinį euro vaidmenį, taip prisidedant prie visuotinių pastangų sustiprinti Europos suverenitetą;

    ·plačiau taikyti kvalifikuotos balsų daugumos sistemą ir sudaryti sąlygas veiksmingiau priimti sprendimus pagrindinėse mokesčių ir socialinės politikos srityse, kad ES bendrosios rinkos teisės aktai atitiktų ekonomikos ir visuomenės raidą, taip pat keliose tikslinėse mūsų išorės santykių srityse, kad formuojant bendrą užsienio ir saugumo politiką būtų taikomos tinkamos sprendimų priėmimo priemonės;

    ·remiantis dokumentu „Tvarios Europos kūrimas iki 2030 m.“ plėtoti diskusijas dėl tolesnių su JT darnaus vystymosi tikslais susijusių veiksmų, be kita ko, dėl Paryžiaus susitarimo dėl klimato kaitos;

    ·pakloti pamatus naujai mūsų energetikos ir kovos su klimato kaita institucinei struktūrai, numatant galimybes plačiau taikyti kvalifikuotos balsų daugumos sistemą ir keisti Euratomo sutartį;

    ·dar labiau sustiprinti 2014 m. priimtas teisinės valstybės priemones;

    ·išdėstyti, kaip komunikacijos priemonėmis sukurti vieningesnę, stipresnę ir demokratiškesnę Sąjungą.

    IV.„Brexit’as“ ir pasirengimas jam

    Nors dedama daug pastangų, kad būtų sudarytas susitarimas dėl tvarkingo Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos ir būsimų ES ir JK santykių sistemos, reikės tam tikrų priemonių, kad dėl Jungtinės Karalystės išstojimo būtų galima pakoreguoti ES acquis nepriklausomai nuo derybų rezultatų. Be šešių teisėkūros institucijoms jau pateiktų teisės aktų pasiūlymų, Komisija priims dar du pasirengimo „Brexit’ui“ teisės aktų pasiūlymus, kuriais bus atitinkamai reglamentuojamas vizų išdavimas Jungtinės Karalystės piliečiams po išstojimo ir patikslinamos pirminio ir galutinio energijos suvartojimo vertės, nustatytos energijos vartojimo efektyvumo teisės aktuose. Tie pasiūlymai bus pateikti 2018 m. lapkričio mėn., kad teisėkūros institucijos turėtų pakankamai laiko jiems priimti iki išstojimo dienos.

    Iki 2018 m. pabaigos Komisija taip pat pateiks kelis deleguotuosius ir įgyvendinimo aktus, kurių reikia rengiantis „Brexit’ui“. Ji ir toliau atidžiai stebės padėtį vykstant deryboms ir prireikus pasiūlys papildomų priemonių, deramai atsižvelgdama į laiką, kurio reikia, kad teisėkūros institucijos galėtų užbaigti savo darbą.

    V.Geresnis reglamentavimas, ES teisės įgyvendinimas ir vykdymo užtikrinimas

    Nuo kadencijos pradžios Komisija dėjo daug pastangų, kad reglamentavimas būtų geresnis, ir dabar toks reglamentavimas tampa įprasta jos darbo praktika. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) neseniai pripažino, kad Komisija yra viena iš geriausiai gerosios reglamentavimo praktikos besilaikančių institucijų. Kad dar labiau įtvirtintume šią pažangą, atliekame savo geresnio reglamentavimo politikos vertinimą, o pavasarį pateiksime rezultatų ir įgytos patirties ataskaitą. Tuo tarpu daug dėmesio skirsime tam, kad naudojantis geresnio reglamentavimo priemonėmis būtų kruopščiai išnagrinėta mūsų vykdoma politika ir būtų užtikrinta, kad ji ir toliau atitiktų savo paskirtį ir padėtų išvengti bereikalingų išlaidų. Šios darbo programos II priede išdėstyti svarbiausi vertinimai ir tinkamumo patikros, kuriuos atliksime, be kita ko, atsižvelgdami į REFIT platformos nuomones. Ši platforma tęsia savo darbą – tikimasi, kad ji netrukus pateiks daugiau nuomonių. Tuomet Komisija internete skelbiamoje REFIT rezultatų suvestinėje ir antrajame metiniame naštos tyrime išsamiai pristatys veiksmus, kurių imtasi atsižvelgiant į visas ankstesnes ir naujas nuomones.

    Taisyklės, kad ir kaip kruopščiai parengtos, yra veiksmingos tik tuomet, jei jos tinkamai įgyvendinamos praktiškai. Todėl Komisija ir toliau stengsis ne tik kruopščiai rengti teisės aktus, bet ir užtikrinti, kad jie būtų tinkamai taikomi. Veiksmingo ES teisės įgyvendinimo pagrindas yra glaudus Komisijos bendradarbiavimas ir ryšių palaikymas su valstybėmis narėmis. Tęsime dialogą su valstybėmis narėmis, kad padėtume joms įgyvendinti Sąjungos teisę. Ateinančiais mėnesiais reikės nemažų pastangų, kad būtų į nacionalinę teisę perkelti ir įgyvendinti neseniai priimti arba netrukus priimsimi teisės aktai. Be to, Komisija ir toliau didžiausią dėmesį skirs šiurkštiems ES teisės pažeidimams, dėl kurių menksta pridėtinė ES taisyklių vertė, ir prireikus imsis griežtų veiksmų (pavyzdžiui, tokių, kokių neseniai ėmėsi dėl oro kokybės).

    VI.Išvada

    Likę šios kadencijos mėnesiai bus itin svarbūs – piliečiams pateiksime įgyvendinant Darbo vietų kūrimo, ekonomikos augimo, teisingumo ir demokratinių pokyčių darbotvarkę pasiektus rezultatus. 2019 m. Komisijos darbo programoje išdėstyta aiški ir kryptinga darbotvarkė, pagal kurią ketiname užbaigti darbus, kuriuos įsipareigojome įgyvendinti šios kadencijos pradžioje. Kad ši darbotvarkė būtų užbaigta, t. y. kad būtų priimti ir įgyvendinti visi Komisijos pasiūlymai, ir toliau intensyviai bendradarbiausime su Europos Parlamentu ir Taryba. Tik bendromis pastangomis parodysime piliečiams, kad Europa gali pakeisti padėtį imdamasi kryptingų bei efektyvių veiksmų ir siekdama apčiuopiamų rezultatų. Gegužės 9 d. Sibiu būsime pasirengę įrodyti, kad 27 valstybių narių Europos Sąjunga turi aiškią ateities perspektyvą ir sustiprino tvirtos, vieningos ir suverenios Europos pamatus.

    Top

    Strasbūras, 2018 10 23

    COM(2018) 800 final

    PRIEDAI

    prie

    KOMISIJOS KOMUNIKATO EUROPOS PARLAMENTUI, TARYBAI, EUROPOS EKONOMIKOS IR SOCIALINIŲ REIKALŲ KOMITETUI IR REGIONŲ KOMITETUI

    2019 m. Komisijos darbo programa

    Pažadų tesėjimas ir pasiruošimas ateičiai




    I priedas. Naujos iniciatyvos

    Nr.

    Politikos tikslas

    Iniciatyvos 1  

    Naujas darbo vietų kūrimo, ekonomikos augimo ir investicijų postūmis

    1.

    Siekti, kad Europa vėl pradėtų investuoti

    Komunikatas dėl investicijų plano Europai rezultatų apžvalgos ir tolesnių žingsnių (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2018 m. 4 ketv.)

    2.

    Tvari Europos ateitis

    Diskusijoms skirtas dokumentas „Tvarios Europos kūrimas iki 2030 m. ir tolesni veiksmai siekiant JT darnaus vystymosi tikslų, be kita ko, susiję su Paryžiaus susitarimu dėl klimato kaitos“ (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2018 m. 4 ketv.)

    Sujungta skaitmeninė bendroji rinka

    3.

    Bendrosios skaitmeninės rinkos sukūrimas

    Suderintas dirbtinio intelekto vystymo Europoje planas (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2018 m. 4 ketv.); Kovos su dezinformacija veiksmų planas (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2018 m. 4 ketv.); Komisijos rekomendacija nustatyti Europos elektroninių sveikatos įrašų mainų formą (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2019 m. 1 ketv.)

    Atspari energetikos sąjunga ir perspektyvi klimato kaitos politika

    4.

    Paryžiaus susitarimo įgyvendinimas

    Ilgalaikio ES išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimo pagal Paryžiaus susitarimą strategija (prieš gruodžio 3–14 d. Katovicuose vyksiančią klimato kaitos konferenciją) (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2018 m. 4 ketv.)

    5.

    Energetikos sąjungos sukūrimas

    4-oji energetikos sąjungos būklės ataskaita (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2019 m. 1 ketv.); ataskaita dėl strateginio su baterijomis susijusių veiksmų plano (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2019 m. 1 ketv.)

    6.

    Būsima energetikos ir klimato politika

    Naujos institucinės energetikos ir klimato politikos sistemos kūrimas iki 2025 m. Galimybės plačiau taikyti kvalifikuotos balsų daugumos sistemą ir keisti Euratomo sutartį (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2019 m. 1 ketv.)

    7.

    Energijos vartojimo efektyvumo tikslai. Pasirengimas „Brexit’ui“

    Pasiūlymas pritaikyti nuorodas į 2030 m. ES energijos vartojimo efektyvumo tikslus (išreikštus absoliučiosiomis vertėmis) ES 27 (teisėkūros procedūra priimamas aktas, SESV 194 straipsnis, 2018 m. 4 ketv.) (pasirengimo „Brexit’ui“ teisės aktai)

    Stipresnė ir teisingesnė vidaus rinka, turinti tvirtesnį pramonės pagrindą

    8.

    Sąžininga ir ateities iššūkius atlaikyti gebanti bendroji rinka

    Komunikatas „Visapusiškai veikianti bendroji rinka sparčiai kintančioje pasaulinėje aplinkoje. Kliūčių pašalinimas ir naujų galimybių piliečiams ir įmonėms suteikimas“ (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2018 m. 4 ketv.)

    9.

    Sveikatos apsauga

    Komunikatas dėl išsamios Europos Sąjungos politikos dėl endokrininę sistemą ardančių medžiagų kūrimas (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2018 m. 4 ketv.)

    10.

    Veiksmingesnė bendrosios rinkos teisėkūra

    Veiksmingesnė mokesčių srities teisėkūra: sričių, kuriose bus pereita prie kvalifikuotos daugumos balsavimo, nustatymas (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2019 m. 1 ketv.); veiksmingesnė socialinės politikos teisėkūra: sričių, kuriose bus plačiau taikomas kvalifikuotos daugumos balsavimas, nustatymas (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2019 m. 1 ketv.)



    Stipresnė ir teisingesnė ekonominė ir pinigų sąjunga

    11.

    Tarptautinio euro vaidmens stiprinimas

    Komunikatas dėl tarptautinio euro vaidmens sustiprinimo (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2018 m. 4 ketv.)

    Abipusiu pasitikėjimu grindžiama teisingumo ir pagrindinių teisių erdvė

    12.

    Teisinės valstybės principas

    Tolesnis 2014 m. priimtų teisinės valstybės priemonių stiprinimas (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2019 m. 1 ketv.)

    Nauja migracijos politika

    13.

    Bendros vizų politikos įgyvendinimas

    Komunikatas dėl vizų režimo abipusiškumo (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2018 m. 4 ketv.) 

    14.

    Vizų politika. Pasirengimas „Brexit’ui“

    Pasiūlymas įtraukti Jungtinę Karalystę į trečiųjų šalių, kurioms taikomas reikalavimas turėti vizą, sąrašą arba į šalių, kurioms taikomas bevizis režimas, sąrašą (teisėkūros procedūra priimamas aktas, SESV 77 straipsnio 2 dalis, 2018 m. 4 ketv.) (pasirengimo „Brexit’ui“ teisės aktai)

    Demokratinių pokyčių sąjunga

    15.

    Informacijos apie Europą sklaida

    Komunikatas dėl to, kaip komunikacijos priemonėmis sukurti vieningesnę, stipresnę ir demokratiškesnę Sąjungą (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2019 m. 2 ketv.)

    II priedas. REFIT iniciatyvos 2

    Nr.

    Pavadinimas

    Aprašymas

    Naujas darbo vietų kūrimo, ekonomikos augimo ir investicijų postūmis 

    1.

    Vandens pagrindų direktyvos ir Potvynių direktyvos tinkamumo patikra ir Miesto nuotekų valymo direktyvos vertinimas

    Vandens pagrindų direktyva 2000/60/EB yra išsamiausia ES vandens politikos priemonė, kurios pagrindinis tikslas – saugoti ir gausinti ES vandens išteklius, kad būtų pasiekta gera jų būklė. Atliekant tinkamumo patikrą bus vertinama ši direktyva, kitos dvi tiesiogiai su ja susijusios direktyvos (Direktyva 2006/118 dėl požeminio vandens ir Direktyva 2008/105 dėl aplinkos kokybės standartų) ir Potvynių direktyva (2007/60), paskatinusi visoje ES pradėti taikyti potvynių rizikos valdymo metodą. Su Vandens pagrindų direktyva yra glaudžiai susijusi Miesto nuotekų valymo direktyva (91/271), nes ji labai svarbi siekiant Vandens pagrindų direktyvos tikslų.

    2.

    Oro kokybės direktyvų tinkamumo patikra

    Šią tinkamumo patikrą tikimasi užbaigti 2019 m. Ją atliekant bus nagrinėjami ES aplinkos oro kokybės direktyvų (2008/50 ir 2004/107) įgyvendinimo rezultatai. Šiomis direktyvomis nustatyti oro kokybės standartai, kurių turi būti laikomasi visoje ES, ir reikalavimai, kuriais siekiama užtikrinti, kad valstybės narės suderintomis ir palyginamomis priemonėmis tinkamai stebėtų ir vertintų oro kokybę savo teritorijoje.

    3.

    Reglamento dėl atliekų vežimo vertinimas

    Vertinant Reglamentą Nr. 1013/2006, bus nagrinėjami visi jo įgyvendinimo aspektai, įskaitant neteisėtos prekybos atliekomis klausimą. Šis vertinimas atliekamas atsižvelgiant į 2018 m. kovo 19 d. priimtą  REFIT platformos nuomonę Nr. IX.3.a-c , kurioje teigiama, kad į „žaliąjį sąrašą“ turėtų būti įtraukta daugiau atliekų rūšių, ir atkreipiamas dėmesys į sunkumus, kylančius įmonėms dėl privalomos atliekų vežėjų registracijos visose valstybėse narėse. 

    Stipresnė ir teisingesnė vidaus rinka, turinti tvirtesnį pramonės pagrindą

    4.

    Direktyvos dėl teisinės dizaino apsaugos ir Reglamento dėl Bendrijos dizaino vertinimas

    Vertinant Direktyvą 98/71 ir Reglamentą Nr. 6/2002, bus išsamiai nagrinėjamas bendras dizaino apsaugos sistemos veikimas Europos Sąjungoje (Sąjungos ir nacionaliniu lygmenimis), visų pirma atsižvelgiant į neseniai atliktą ES prekių ženklų peržiūrą, naujų technologijų, kaip antai 3D spausdinimo, kūrimą ir atsarginių dalių rinkos plėtrą.

    5.

    Statybos produktų reglamento vertinimas

    Reglamento Nr. 305/2011 vertinimas susijęs su 2017 m. birželio 7 d. priimta REFIT platformos nuomone Nr. XII.8.b , kurioje Komisija raginama persvarstyti įpareigojimą 10 metų saugoti eksploatacinių savybių deklaraciją, atsižvelgiant į mažmenininkų, savo produktus parduodančių įmonėms ir (arba) vartotojams, skirtumus, ir 2017 m. lapkričio 23 d. priimta REFIT platformos nuomone  Nr. XII.8.c  bei 2016 m. birželio 27–28 d. priimta REFIT platformos nuomone  Nr. XII.8.a .

    6.

    Didžiausios leidžiamosios pesticidų liekanų koncentracijos ir augalų apsaugos produktų registravimo vertinimas

    Atliekant šį vertinimą bus nagrinėjama registravimo procedūra, visų pirma ES dvigubo registravimo sistema, pagal kurią veiklioji medžiaga registruojama ES lygmeniu, o augalų apsaugos produktas – nacionaliniu lygmeniu, ir delsimas pateikti rinkai, taip pat abipusis pripažinimas nacionaliniu lygmeniu, lyginamoji sistema, kuria naudojantis medžiagas galima pakeisti mažiau pavojingomis, leidžiamosios liekanų koncentracijos nustatymo sistema, jos taikymo užtikrinimas ir taikymo išlaidos. Vertinami reglamentai Nr. 1107/2009 ir Nr. 396/2005. Juos vertinant bus atsižvelgta į 2017 m. birželio 7 d. priimtoje REFIT platformos nuomonėje Nr. XI.10.a  dėl daugkartinio naudojimo ir (arba) iš kelių šaltinių gaunamų medžiagų (chlorato) iškeltus klausimus.

    Stipresnė ir teisingesnė ekonominė ir pinigų sąjunga

    7.

    Priežiūros institucijų ataskaitų tinkamumo patikra

    Atliekant šią tinkamumo patikrą bus nagrinėjami priežiūros institucijoms taikomi įvairius sektorius apimantys ataskaitų teikimo reikalavimai, nustatyti ES finansinių paslaugų teisės aktuose (pvz., Kapitalo reikalavimų direktyvose (KRR ir KRD IV), Finansinių priemonių rinkų direktyvose (FPRD ir FPRR), Europos rinkos infrastruktūros reglamente (ERIR) ir t. t.). Ji atliekama atsižvelgiant į 2016 m. birželio 27 d. priimtą  REFIT platformos nuomonę Nr. X.13.a .

    8.

    Bendrovių ataskaitų tinkamumo patikra

    Atliekant šią tinkamumo patikrą bus įvertinti bendrovių ataskaitų reikalavimai, įskaitant nustatytuosius Apskaitos direktyvoje 2013/34, Nefinansinių ataskaitų teikimo direktyvoje 2014/95/EB, Skaidrumo direktyvoje 2013/50 ir Tarptautinių apskaitos standartų reglamente Nr. 1606/2002.

    Abipusiu pasitikėjimu grindžiama teisingumo ir pagrindinių teisių erdvė 

    9.

    Direktyvos dėl vienodo užmokesčio už vienodą arba vienodos vertės darbą vertinimas

    Vertinant Direktyvą 2006/54/EB bus nagrinėjama, kaip esamos teisinės nuostatos dėl vienodo užmokesčio taikomos praktiškai, kokie metodai taikomi ES valstybėse narėse, kaip veiksmingai užtikrinamas jų taikymas ir kaip sekasi siekti pradinių tikslų.

    10.

    Vartojimo kreditai (Direktyva 2008/48/EB) ir nuotolinė prekyba vartotojams skirtomis finansinėmis paslaugomis (Direktyva 2002/65/EB)

    Vertinant direktyvas 2008/48/EB ir 2002/65/EB bus nagrinėjamas vartojimo kreditų rinkos veikimas, nuotolinė prekyba ir mažmeninių finansinių paslaugų pardavimas. Vertinant vartojimo kreditų rinką visų pirma bus atsižvelgiama į klausimus, iškeltus 2017 m. rugsėjo 21 d. priimtoje  REFIT platformos nuomonėje Nr. VI.4.a-f .

    III priedas. Prioritetiniai dar nepriimti pasiūlymai

    Nr.

    Sritis

    Visas pavadinimas 3

    Nuoroda

    Naujas darbo vietų kūrimo, ekonomikos augimo ir investicijų postūmis

    1.

    Žiedinės ekonomikos dokumentų rinkinys

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl žmonėms vartoti skirto vandens kokybės (nauja redakcija)**

    COM(2017)753 final
    2017/0332 (COD) 
    2018 02 01

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl pakartotinio vandens naudojimo minimaliųjų reikalavimų**

    COM(2018)337 final
    2018/0169 (COD) 
    2018 05 28

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl tam tikrų plastikinių gaminių poveikio aplinkai mažinimo**

    COM(2018)340 final
    2018/0172 (COD) 
    2018 05 30

    2.

    Žuvininkystės kontrolė

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1224/2009 ir Tarybos reglamentų (EB) Nr. 768/2005, (EB) Nr. 1967/2006, (EB) Nr. 1005/2008 bei Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/1139 nuostatos dėl žuvininkystės kontrolės**

    COM(2018)368 final
    2018/0193 (COD) 
    2018 05 30

    3.

    Ataskaitų teikimo pareigų suderinimas aplinkos politikos srityje

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl ataskaitų teikimo pareigų suderinimo aplinkos politikos srityje, kuriuo iš dalies keičiamos direktyvos 86/278/EEB, 2002/49/EB, 2004/35/EB, 2007/2/EB, 2009/147/EB ir 2010/63/ES, reglamentai (EB) Nr. 166/2006 ir (ES) Nr. 995/2010 ir Tarybos reglamentai (EB) Nr. 338/97 ir (EB) Nr. 2173/2005**

    COM(2018)381 final
    2018/0205 (COD) 
    2018 05 31

    4.

    Gaminių ir paslaugų prieinamumo reikalavimai

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl valstybių narių įstatymų ir kitų teisės aktų, susijusių su gaminių ir paslaugų prieinamumo reikalavimais, suderinimo*

    COM(2015)615 final
    2015/0278 (COD) 
    2015 12 02

    5.

    Daugiametė finansinė programa

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Reformų rėmimo programos

    COM(2018)391 final
    2018/0213 (COD)

    2018 05 31

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo sukuriama programa „InvestEU“

    COM(2018)439 final
    2018/0229 (COD)

    2018 06 06

    Pasiūlymas dėl TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo nustatomos Europos Sąjungos nuosavų išteklių sistemos įgyvendinimo priemonės

    COM(2018)327 final
    2018/0132 (APP)

    2018 05 02

    Pasiūlymas dėl TARYBOS SPRENDIMO dėl Europos Sąjungos nuosavų išteklių sistemos

    COM(2018)325 final
    2018/0135 (CNS)

    2018 05 02

    Pasiūlymas dėl TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EEB, Euratomas) Nr. 1553/89 dėl galutinių vienodų nuosavų lėšų, kaupiamų iš pridėtinės vertės mokesčio, surinkimo priemonių

    COM(2018)328 final
    2018/0133 (NLE)

    2018 05 02

    Pasiūlymas dėl TARYBOS REGLAMENTO dėl bendra konsoliduotąja pelno mokesčio baze, Europos Sąjungos apyvartinių taršos leidimų prekybos sistema ir neperdirbtų plastiko pakuočių atliekų kiekiu pagrįstų nuosavų išteklių teikimo metodų ir tvarkos ir dėl priemonių, skirtų grynųjų pinigų poreikiui patenkinti

    COM(2018)326 final
    2018/0131 (NLE)

    2018 05 02

    Pasiūlymas dėl TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo nustatoma 2021–2027 m. daugiametė finansinė programa

    COM(2018)322 final
    2018/0132 (APP)

    2018 05 02

    Pasiūlymas dėl TARYBOS REGLAMENTO dėl Lietuvos Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo paramos programos (Ignalinos programos), kuriuo panaikinamas Tarybos reglamentas (ES) Nr. 1369/2013

    COM(2018)466 final
    2018/0251 (NLE)

    2018 06 13

    Pasiūlymas dėl TARYBOS REGLAMENTO dėl specialiosios branduolinės energetikos objektų eksploatavimo nutraukimo ir radioaktyviųjų atliekų tvarkymo finansavimo programos, kuriuo panaikinamas Tarybos reglamentas (Euratomas) Nr. 1368/2013

    COM(2018)467 final
    2018/0252 (NLE)

    2018 06 13

    Pasiūlymas dėl TARYBOS SPRENDIMO, kuriuo iš dalies keičiamas Sprendimas 2007/198/Euratomas, įsteigiantis Europos ITER įgyvendinimo ir branduolių sintezės energetikos vystymo bendrąją įmonę ir suteikiantis jai lengvatas

    COM(2018)445 final
    2018/0235 (NLE)

    2018 06 07

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondo, kuriuo panaikinamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 508/2014

    COM(2018)390 final
    2018/0210 (COD)

    2018 06 12

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Aplinkos ir klimato politikos programos (LIFE), kuriuo panaikinamas Reglamentas (ES) Nr. 1293/2013

    COM(2018)385 final
    2018/0209 (COD)

    2018 06 01

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Europos prisitaikymo prie globalizacijos padarinių fondo (EGF)

    COM(2018)380 final
    2018/0202 (COD)

    2018 05 30

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl „Europos socialinio fondo +“ (ESF+)

    COM(2018)382 final
    2018/0206 (COD)

    2018 05 30

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl bendradarbiavimo muitinių klausimais programos „Muitinė“

    COM(2018)442 final
    2018/0232 (COD)

    2018 06 08

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl bendradarbiavimo mokesčių klausimais programos „Fiscalis“

    COM(2018)443 final
    2018/0233 (COD)

    2018 06 08

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo nustatoma 2021–2027 m. mainų, pagalbos ir mokymo programa, skirta euro apsaugai nuo padirbinėjimo (programa „Pericles IV“)

    COM(2018)369 final
    2018/0194 (COD)

    2018 05 31

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Europos investicijų stabilizavimo priemonės sukūrimo

    COM(2018)387 final
    2018/0212 (COD)

    2018 05 31

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl bendros žemės ūkio politikos finansavimo, valdymo ir stebėsenos, kuriuo panaikinamas Reglamentas (ES) Nr. 1306/2013

    COM(2018)393 final
    2018/0217 (COD)

    2018 06 01

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiami reglamentai (ES) Nr. 1308/2013, kuriuo nustatomas bendras žemės ūkio produktų rinkų organizavimas, (ES) Nr. 1151/2012 dėl žemės ūkio ir maisto produktų kokybės sistemų, (ES) Nr. 251/2014 dėl aromatizuotų vyno produktų apibrėžties, aprašymo, pateikimo, ženklinimo ir geografinių nuorodų apsaugos, (ES) Nr. 228/2013, kuriuo nustatomos specialios žemės ūkio priemonės atokiausiems Sąjungos regionams, ir (ES) Nr. 229/2013, kuriuo nustatomos specialios žemės ūkio priemonės mažosioms Egėjo jūros saloms

    COM(2018)394 final
    2018/0218 (COD)

    2018 06 01

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo nustatomos valstybių narių pagal bendrą žemės ūkio politiką rengtinų strateginių planų (BŽŪP strateginių planų), finansuotinų iš Europos žemės ūkio garantijų fondo (EŽŪGF) ir iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai (EŽŪFKP), rėmimo taisyklės ir panaikinami Europos Parlamento ir Tarybos reglamentai (ES) Nr. 1305/2013 ir (ES) Nr. 1307/2013

    COM(2018)392 final
    2018/0216 (COD)

    2018 06 01

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Europos infrastruktūros tinklų priemonės, kuriuo panaikinami reglamentai (ES) Nr. 1316/2013 ir (ES) Nr. 283/2014

    COM(2018)438 final
    2018/0228 (COD)

    2018 06 06

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl bendrosios rinkos, įmonių, įskaitant mažas ir vidutinio dydžio įmones, konkurencingumo ir Europos statistikos programos, kuriuo panaikinami Reglamentai (ES) Nr. 99/2013, (ES) Nr. 1287/2013, (ES) Nr. 254/2014, (ES) Nr. 258/2014, (ES) Nr. 652/2014 ir (ES) Nr. 2017/826

    COM(2018)441 final
    2018/0231 (COD)

    2018 06 07

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo sudaroma Sąjungos kosmoso programa, įsteigiama Europos Sąjungos kosmoso programos agentūra ir panaikinami reglamentai (ES) Nr. 912/2010, (ES) Nr. 1285/2013, (ES) Nr. 377/2014 ir Sprendimas Nr. 541/2014/ES

    COM(2018)447 final
    2018/0236 (COD)

    2018 06 06

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo įsteigiamas Europos gynybos fondas

    COM(2018)476 final
    2018/0254 (COD)

    2018 06 13

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Europos solidarumo korpuso programos, kuriuo panaikinamas [Europos solidarumo korpuso reglamentas] ir Reglamentas (ES) Nr. 375/2014

    COM(2018)440 final
    2018/0230 (COD)

    2018 06 11

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl programos „Kūrybiška Europa“ (2021–2027 m.), kuriuo panaikinamas Reglamentas (ES) Nr. 1295/2013

    COM(2018)366 final
    2018/0190 (COD)

    2018 05 30

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo sukuriama Sąjungos švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programa „Erasmus“ ir panaikinamas Reglamentas (ES) Nr. 1288/2013

    COM(2018)367 final
    2018/0191 (COD)

    2018 05 30

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo nustatomos bendros Europos regioninės plėtros fondo, „Europos socialinio fondo +“, Sanglaudos fondo ir Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondo nuostatos ir šių fondų bei Prieglobsčio ir migracijos fondo, Vidaus saugumo fondo ir Sienų valdymo ir vizų priemonės finansinės taisyklės

    COM(2018)375 final
    2018/0196 (COD)

    2018 05 29

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Europos regioninės plėtros fondo ir Sanglaudos fondo

    COM(2018)372 final
    2018/0197 (COD)

    2018 05 30

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl mechanizmo teisinėms ir administracinėms kliūtims tarpvalstybiniu mastu šalinti

    COM(2018)373 final
    2018/0198 (COD)

    2018 05 29

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl konkrečių nuostatų, taikomų siekiant Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo („Interreg“), kuriam skiriamos Europos regioninės plėtros fondo ir išorės finansavimo priemonių lėšos

    COM(2018)374 final
    2018/0199 (COD)

    2018 05 29

    Pasiūlymas dėl TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas 2015 m. liepos 13 d. Tarybos reglamentas (ES) 2015/1588 dėl Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 107 ir 108 straipsnių taikymo kai kurioms horizontalios valstybės pagalbos rūšims

    COM(2018)398 final
    2018/0222 (NLE)
    2018 06 06

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl bendrosios mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Europos horizontas“ ir su ja susijusių dalyvavimo ir sklaidos taisyklių

    COM(2018)435 final
    2018/0224 (COD)

    2018 06 07

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS SPRENDIMO dėl specialiosios programos, kuria įgyvendinama bendroji mokslinių tyrimų ir inovacijų programa „Europos horizontas“

    COM(2018)436 final
    2018/0225 (COD)

    2018 06 07

    Pasiūlymas dėl TARYBOS REGLAMENTO dėl 2021–2025 m. laikotarpio Europos atominės energijos bendrijos mokslinių tyrimų ir mokymo programos, kuria papildoma bendroji mokslinių tyrimų ir inovacijų programa „Europos horizontas“

    COM(2018)437 final
    2018/0226 (NLE)

    2018 06 07

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl 2021–2027 m. Skaitmeninės Europos programos sudarymo

    COM(2018)434 final
    2018/0227 (COD)

    2018 06 06

    6.

    Europos infrastruktūros tinklų priemonė (2014–2020 m.): Jungtinės Karalystės išstojimas iš Sąjungos (iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 1316/2013)
    (Pasirengimo „Brexit’ui“ teisės aktai)

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš Sąjungos iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 1316/2013

    COM(2018)568 final
    2018/0299 (COD)

    2018 08 01

    7.

    Laivų patikrinimo ir apžiūros organizacijų bendrosios taisyklės ir standartai: Jungtinės Karalystės išstojimas iš Sąjungos (iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 391/2009)
    (Pasirengimo „Brexit’ui“ teisės aktai)

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš Sąjungos iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 391/2009

    COM(2018)567 final
    2018/0298 (COD)

    2018 08 01

    Sujungta skaitmeninė bendroji rinka

    8.

    Skaitmeninės sutartys

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl tam tikrų skaitmeninio turinio teikimo sutarčių aspektų*

    COM(2015)634 final
    2015/0287 (COD) 
    2015 12 09

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl tam tikrų internetinio ir kitokio nuotolinio prekių pardavimo sutarčių aspektų*

    COM(2015)635 final
    2015/0288 (COD) 
    2015 12 09

    9.

    Veiklos, susijusios su aukščiausio lygio domeno vardu „.eu“, įgyvendinimas ir šio domeno veikimas

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl veiklos, susijusios su aukščiausio lygio domeno vardu „.eu“, įgyvendinimo ir šio domeno veikimo, kuriuo panaikinami Reglamentas (EB) Nr. 733/2002 ir Komisijos reglamentas (EB) Nr. 874/2004**

    COM(2018)231 final
    2018/0110 (COD) 
    2018 04 27

    10.

    Viešojo sektoriaus informacijos pakartotinis naudojimas (nauja redakcija)

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl viešojo sektoriaus informacijos pakartotinio naudojimo (nauja redakcija)**

    COM(2018)234 final
    2018/0111 (COD) 
    2018 04 25

    11.

    Verslo klientams teikiamų internetinio tarpininkavimo paslaugų sąžiningumo ir skaidrumo didinimas

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl verslo klientams teikiamų internetinio tarpininkavimo paslaugų sąžiningumo ir skaidrumo didinimo*

    COM(2018)238 final
    2018/0112 (COD) 
    2018 04 26

    12.

    Teisė į privatų gyvenimą ir asmens duomenų apsaugą elektroninių ryšių sektoriuje (e. privatumas)

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl teisės į privatų gyvenimą ir asmens duomenų apsaugos elektroninių ryšių sektoriuje, kuriuo panaikinama Direktyva 2002/58/EB (Reglamentas dėl privatumo ir elektroninių ryšių)*

    COM(2017)10 final
    2017/0003 (COD) 
    2017 01 10

    13.

    Kibernetinis saugumas

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl ES kibernetinio saugumo agentūros ENISA ir informacinių ir ryšių technologijų IT saugumo sertifikavimo, kuriuo panaikinamas Reglamentas (ES) Nr. 526/2013 (Kibernetinio saugumo aktas)*

    COM(2017)477 final
    2017/0225 (COD) 
    2017 09 13

     

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo įsteigiamas Europos kibernetinio saugumo pramonės, technologijų ir mokslinių tyrimų kompetencijos centras ir Nacionalinių koordinavimo centrų tinklas Europos Komisijos įnašas Zalcburgo vadovų susitikime 2018 m. rugsėjo 19–20 d.**

    COM(2018)630 final
    2018/0328 (COD) 
    2018 09 12

    14.

    Autorių teisių dokumentų rinkinys

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl autorių teisių bendrojoje skaitmeninėje rinkoje*

    COM(2016)593 final
    2016/0280 (COD) 
    2016 09 14

     

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo nustatomos naudojimosi autorių teisėmis ir gretutinėmis teisėmis, taikytinomis tam tikroms transliuojančiųjų organizacijų internetu transliuojamoms programoms bei retransliuojamoms televizijos ir radijo programoms, taisyklės*

    COM(2016)594 final
    2016/0284 (COD) 
    2016 09 14

    Atspari energetikos sąjunga ir perspektyvi klimato kaitos politika

    15.

    Judumo ir klimato kaitos dokumentų rinkinys

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo nustatomi naujų sunkiųjų transporto priemonių išmetamo CO2 kiekio standartai**

    COM(2018)284 final
    2018/0143 (COD) 
    2018 05 17

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo nustatomos naujų lengvųjų automobilių ir naujų lengvųjų komercinių transporto priemonių išmetamų teršalų normos pagal Sąjungos integruotą principą mažinti lengvųjų transporto priemonių išmetamo CO2 kiekį ir iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 715/2007 (nauja redakcija)*

    COM(2017)676 final
    2017/0293 (COD) 
    2017 11 08

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 1073/2009 dėl bendrųjų patekimo į tarptautinę keleivių vežimo tolimojo susisiekimo ir miesto autobusais rinką taisyklių*

    COM(2017)647 final
    2017/0288 (COD) 
    2017 11 08

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria iš dalies keičiama Direktyva 92/106/EEB dėl tam tikrų kombinuoto krovinių vežimo tarp valstybių narių tipų bendrųjų taisyklių nustatymo*

    COM(2017)648 final
    2017/0290 (COD) 
    2017 11 08

    16.

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria iš dalies keičiama Direktyva 2009/33/EB dėl skatinimo naudoti netaršias ir efektyviai energiją vartojančias kelių transporto priemones*

    COM(2017)653 final
    2017/0291 (COD) 
    2017 11 08

    17.

    Gamtinių dujų vidaus rinkos bendrosios taisyklės: dujotiekiai į trečiąsias šalis ir iš jų

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria iš dalies keičiama Direktyva 2009/73/EB dėl gamtinių dujų vidaus rinkos bendrųjų taisyklių**

    COM(2017)660 final
    2017/0294 (COD) 
    2017 11 08

    18.

    Švarios energijos dokumentų rinkinys

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl pasirengimo valdyti riziką elektros energijos sektoriuje, kuriuo panaikinama Direktyva 2005/89/EB

    COM(2016)862 final
    2016/0377 (COD) 
    2016 11 30

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, įsteigiančio Europos Sąjungos Energetikos reguliavimo institucijų bendradarbiavimo agentūrą (nauja redakcija)*

    COM(2016)863 final
    2016/0378 (COD) 
    2016 11 30

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl elektros energijos vidaus rinkos (nauja redakcija)*

    COM(2016)861 final
    2016/0379 (COD) 
    2016 11 30

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl elektros energijos vidaus rinkos bendrųjų taisyklių (nauja redakcija)*

    COM(2016)864 final
    2016/0380 (COD) 
    2016 11 30

    19.

    Dokumentų rinkinys „Europa kelyje“

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl supaprastinimo priemonių transeuropinio transporto tinklo įgyvendinimui paspartinti**

    COM(2018)277 final
    2018/0138 (COD)

    2018 05 17

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo nustatoma Europos jūrų sektoriaus vieno langelio aplinka ir panaikinama Direktyva 2010/65/ES**

    COM(2018)278 final
    2018/0139 (COD)

    2018 05 17

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl elektroninės krovininio transporto informacijos**

    COM(2018)279 final
    2018/0140 (COD)

    2018 05 17

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria iš dalies keičiama Direktyva 2006/1/EB dėl transporto priemonių, išnuomotų be vairuotojų, naudojimo kroviniams vežti keliais*

    COM(2017)282 final
    2017/0113 (COD)

    2017 05 31

    Pasiūlymas EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVA, kuria iš dalies keičiama Direktyva 1999/62/EB dėl sunkiasvorių krovinių transporto priemonių apmokestinimo už naudojimąsi tam tikra infrastruktūra*

    COM(2017)275 final
    2017/0114 (COD)

    2017 05 31

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria iš dalies keičiamos Direktyvos 2006/22/EB nuostatos dėl vykdymo užtikrinimo reikalavimų ir nustatomos konkrečios su Direktyva 96/71/EB ir Direktyva 2014/67/ES susijusios kelių transporto vairuotojų komandiravimo taisyklės**

    COM(2017)278 final
    2017/0121 (COD)

    2017 05 31

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiami Reglamente (EB) Nr. 561/2006 nustatyti būtiniausi reikalavimai dėl maksimalios kasdienio bei kassavaitinio vairavimo trukmės, minimalių pertraukų ir kasdienio bei kassavaitinio poilsio laikotarpių ir Reglamente (ES) Nr. 165/2014 nustatyti reikalavimai dėl vietos nustatymo tachografais**

    COM(2017)277 final
    2017/0122 (COD)

    2017 05 31

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo, derinant prie sektoriaus pokyčių, iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 1071/2009 ir Reglamentas (EB) Nr. 1072/2009*

    COM(2017)281 final
    2017/0123 (COD)
    2017 05 31

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl elektroninės kelių rinkliavos sistemų sąveikumo, kuria sudaromos palankesnės sąlygos tarpvalstybiniu lygmeniu keistis informacija apie kelių mokesčių mokėjimo pažeidimus Sąjungoje (nauja redakcija) (Tekstas svarbus EEE)*

    COM(2017)280 final
    2017/0128 (COD)

    2017 05 31

    Pasiūlymas dėl TARYBOS DIREKTYVOS, kuria iš dalies keičiamos tam tikros Direktyvos 1999/62/EB dėl sunkiasvorių krovinių transporto priemonių apmokestinimo už naudojimąsi tam tikra infrastruktūra nuostatos dėl transporto priemonių apmokestinimo**

    COM(2017)276 final
    2017/0115 (CNS)

    2017 05 31

    20.

    Sezoninio laiko keitimo panaikinimas

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria panaikinamas sezoninis laiko keitimas ir panaikinama Direktyva 2000/84/EB**

    COM(2018)639 final
    2018/0332 (COD)

    2018 09 12

    Stipresnė ir teisingesnė vidaus rinka, turinti tvirtesnį pramonės pagrindą

    21.

    Tvaraus finansavimo dokumentų rinkinys

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl sistemos tvariam investavimui palengvinti**

    COM(2018)353 final
    2018/0178 (COD)
    2018 05 24

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl informacijos, susijusios su tvariomis investicijomis ir rizika tvarumui, atskleidimo, kuriuo iš dalies keičiama Direktyva (ES) 2016/2341**

    COM(2018)354 final
    2018/0179 (COD)
    2018 05 24

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo dėl anglies pėdsako mažinimo ir teigiamo poveikio mažinant anglies pėdsaką lyginamųjų indeksų iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) 2016/1011**

    COM(2018)355 final
    2018/0180 (COD)
    2018 05 24

    22.

    Tarpvalstybiniai investiciniai fondai

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria iš dalies keičiamos Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2009/65/EB ir Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2011/61/ES nuostatos dėl kolektyvinio investavimo fondų investicinių vienetų ar akcijų platinimo tarpvalstybiniu mastu**

    COM(2018)92 final
    2018/0041 (COD)
    2018 03 12

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamos Reglamento (ES) Nr. 575/2013 nuostatos, susijusios su padengtųjų obligacijų pozicijomis**

    COM(2018)93 final
    2018/0042 (COD)

    2018 03 12

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl padengtųjų obligacijų emisijų ir viešosios priežiūros, kuria iš dalies keičiamos direktyvos 2009/65/EB ir 2014/59/ES**

    COM(2018)94 final
    2018/0043 (COD)

    2018 03 12

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl palankesnių sąlygų tarpvalstybiniu mastu platinti kolektyvinio investavimo fondų investicinius vienetus ar akcijas sudarymo, kuriuo iš dalies keičiami reglamentai (ES) Nr. 345/2013 ir (ES) Nr. 346/2013**

    COM(2018)110 final
    2018/0045 (COD)

    2018 03 12

    23.

    Sutelktinio finansavimo paslaugos

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria iš dalies keičiama Direktyva 2014/65/ES dėl finansinių priemonių rinkų**

    COM(2018)99 final
    2018/0047 (COD)

    2018 03 08

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Europos sutelktinio finansavimo paslaugų verslui teikėjų**

    COM(2018)113 final
    2018/0048 (COD)

    2018 03 08

    24.

    Neveiksnių pozicijų nuostolių minimalus padengimo lygis

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo dėl neveiksnių pozicijų nuostolių minimalaus padengimo lygio iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 575/2013*

    COM(2018)134 final
    2018/0060 (COD)

    2018 03 14

    25.

    Europos rinkos infrastruktūros reglamento pakeitimai

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamos Reglamento (ES) Nr. 648/2012 nuostatos, susijusios su tarpuskaitos prievole, tarpuskaitos prievolės taikymo sustabdymu, ataskaitų teikimo reikalavimais, ne biržos išvestinių finansinių priemonių sutarčių, kurių tarpuskaitos pagrindinė sandorio šalis neatlieka, rizikos mažinimo būdais, sandorių duomenų saugyklų registracija ir priežiūra bei sandorių duomenų saugyklų reikalavimais**

    COM(2017)208 final
    2017/0090 (COD)

    2017 05 04

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamos Reglamento (ES) Nr. 1095/2010, kuriuo įsteigiama Europos priežiūros institucija (Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija), ir Reglamento (ES) Nr. 648/2012 nuostatos dėl pagrindinių sandorio šalių leidimų suteikimo procedūrų bei jose dalyvaujančių institucijų ir trečiųjų šalių pagrindinių sandorio šalių pripažinimo reikalavimų**

    COM(2017)331 final
    2017/0136 (COD)

    2017 09 20

    26.

    Visos Europos asmeninės pensijos produktas (PEPP)

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl visos Europos asmeninės pensijos produkto (PEPP)**

    COM(2017)343 final
    2017/0143 (COD)

    2017 06 29

    27.

    Europos priežiūros institucijų užduotys, valdymas ir finansavimas

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 1093/2010, kuriuo įsteigiama Europos priežiūros institucija (Europos bankininkystės institucija), Reglamentas (ES) Nr. 1094/2010, kuriuo įsteigiama Europos priežiūros institucija (Europos draudimo ir profesinių pensijų institucija), Reglamentas (ES) Nr. 1095/2010, kuriuo įsteigiama Europos priežiūros institucija (Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija), Reglamentas (ES) Nr. 345/2013 dėl Europos rizikos kapitalo fondų, Reglamentas (ES) Nr. 346/2013 dėl Europos socialinio verslumo fondų, Reglamentas (ES) Nr. 600/2014 dėl finansinių priemonių rinkų, Reglamentas (ES) 2015/760 dėl Europos ilgalaikių investicijų fondų, Reglamentas (ES) 2016/1011 dėl indeksų, kurie kaip lyginamieji indeksai naudojami finansinėse priemonėse ir finansinėse sutartyse arba siekiant įvertinti investicinių fondų veiklos rezultatus, ir Reglamentas (ES) 2017/1129 dėl prospekto, kuris turi būti skelbiamas, kai vertybiniai popieriai siūlomi viešai arba įtraukiami į prekybos reguliuojamoje rinkoje sąrašą**

    COM(2017)536 final
    2017/0230 (COD)

    2017 09 20

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria iš dalies keičiama Direktyva 2014/65/ES dėl finansinių priemonių rinkų ir Direktyva 2009/138/EB dėl draudimo ir perdraudimo veiklos pradėjimo ir jos vykdymo (Mokumas II)**

    COM(2017)537
    2017/0231 (COD)

    2017 09 20

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 1092/2010 dėl Europos Sąjungos finansų sistemos makrolygio rizikos ribojimo priežiūros ir Europos sisteminės rizikos valdybos įsteigimo**

    COM(2017)538 final
    2017/0232 (COD)

    2017 09 20

    28.

    Reikalavimai investicinėms įmonėms ir jų priežiūra

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl prudencinių reikalavimų investicinėms įmonėms, kuriuo iš dalies keičiami reglamentai (ES) Nr. 575/2013, (ES) Nr. 600/2014 ir (ES) Nr. 1093/2010**

    COM(2017)790 final
    2017/0359 (COD)

    2017 12 20

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl investicinių įmonių prudencinės priežiūros, kuria iš dalies keičiamos direktyvos 2013/36/ES ir 2014/65/ES**

    COM(2017)791 final
    2017/0358 (COD)

    2017 12 20

    29.

    Pelno mokesčio informacijos atskleidimas

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria iš dalies keičiamos Direktyvos 2013/34/ES nuostatos dėl tam tikrų įmonių ir filialų pelno mokesčio informacijos atskleidimo**

    COM(2016)198 final
    2016/0107 (COD)

    2016 04 12

    30.

    ES rizikos vertinimo maisto produktų grandinėje skaidrumas ir tvarumas

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl ES vykdomo rizikos vertinimo maisto grandinėje skaidrumo ir tvarumo, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 178/2002 [dėl bendrųjų maistui skirtų teisės aktų], Direktyva 2001/18/EB [dėl genetiškai modifikuotų organizmų apgalvoto išleidimo į aplinką], Reglamentas (EB) Nr. 1829/2003 [dėl genetiškai modifikuoto maisto ir pašarų], Reglamentas (EB) Nr. 1831/2003 [dėl pašarų priedų], Reglamentas (EB) Nr. 2065/2003 [dėl kvapiųjų rūkymo medžiagų], Reglamentas (EB) Nr. 1935/2004 [dėl medžiagų, skirtų liestis su maistu], Reglamentas (EB) Nr. 1331/2008 [dėl maisto priedų, fermentų ir kvapiųjų medžiagų leidimų suteikimo procedūros], Reglamentas (EB) Nr. 1107/2009 [dėl augalų apsaugos produktų] ir Reglamentas (ES) 2015/2283 [dėl naujų maisto produktų]**

    COM(2018)179 final
    2018/0088 (COD)

    2018 04 11

    31.

    Socialinis vidaus rinkos matmuo

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo įsteigiama Europos darbo institucija**

    COM(2018)131 final
    2018/0064 (COD)

    2018 03 13

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria iš dalies keičiama Direktyva 2004/37/EB dėl darbuotojų apsaugos nuo rizikos, susijusios su kancerogenų arba mutagenų poveikiu darbe**

    COM(2018)171 final
    2018/0081 (COD)

    2018 04 05

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl skaidrių ir nuspėjamų darbo sąlygų Europos Sąjungoje**

    COM(2017)797
    2017/0355 (COD)

    2017 12 21

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl tėvų ir prižiūrinčiųjų asmenų profesinio ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros, kuria panaikinama Tarybos direktyva 2010/18/ES**

    COM(2017)253 final
    2017/0085 (COD)

    2017 04 26

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo įsteigiamas Europos gyvenimo ir darbo sąlygų gerinimo fondas (Eurofound) ir panaikinamas Tarybos reglamentas (EEB) Nr. 1365/75**

    COM(2016)531 final
    2016/0256 (COD)

    2016 08 23

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 883/2004 dėl socialinės apsaugos sistemų koordinavimo ir Reglamentas (EB) Nr. 987/2009, nustatantis Reglamento (EB) Nr. 883/2004 įgyvendinimo tvarką (Tekstas svarbus EEE ir Šveicarijai)*

    COM(2016)815 final
    2016/0397 (COD)

    2016 12 13

    32.

    Bendra pridėtinės vertės mokesčio sistema: speciali mažosioms įmonėms skirta schema

    Pasiūlymas dėl TARYBOS DIREKTYVOS, kuria iš dalies keičiamos Direktyvos 2006/112/EB dėl pridėtinės vertės mokesčio bendros sistemos nuostatos, susijusios su specialia mažosioms įmonėms skirta schema**

    COM(2018)21 final
    2018/0006 (CNS)

    2018 01 18

    33.

    Sąžiningas apmokestinimas

    Pasiūlymas dėl TARYBOS DIREKTYVOS dėl bendros skaitmeninių paslaugų mokesčio, kuriuo apmokestinamos pajamos, gaunamos teikiant tam tikras skaitmenines paslaugas, sistemos**

    COM(2018)148 final
    2018/0073 (CNS)

    2018 03 21

    Pasiūlymas dėl Tarybos direktyvos, kuria nustatomos taisyklės, susijusios su įmonių reikšmingos skaitmeninės veiklavietės apmokestinimu**

    COM(2018)147 final
    2018/0072 (CNS)

    2018 03 21

    34.

    Pridėtinės vertės mokesčio reformos dokumentų rinkinys

    Pasiūlymas dėl TARYBOS DIREKTYVOS, kuria dėl tam tikrų pridėtinės vertės mokesčio sistemos taisyklių suderinimo ir supaprastinimo iš dalies keičiama Direktyva 2006/112/EB ir nustatoma valstybių narių tarpusavio prekybos apmokestinimo galutinė sistema**

    COM(2017)569 final
    2017/0251 (CNS)

    2017 10 04

    Pasiūlymas dėl TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo dėl patvirtinto apmokestinamojo asmens iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 904/2010**

    COM(2017)567 final
    2017/0248 (CNS)

    2017 10 04

    35.

    Bendra konsoliduotoji pelno mokesčio bazė

    Pasiūlymas dėl TARYBOS DIREKTYVOS dėl bendros konsoliduotosios pelno mokesčio bazės (BKPMB)**

    COM(2016)683 final
    2016/0336 (CNS)

    2016 10 25

    Pasiūlymas dėl TARYBOS DIREKTYVOS dėl bendros pelno mokesčio bazės**

    COM(2016)685 final
    2016/0337 (CNS)

    2016 10 25

    36.

    Bendroji akcizų tvarka

    Pasiūlymas dėl TARYBOS DIREKTYVOS, kuria nustatoma  bendroji akcizų tvarka (nauja redakcija)**

    COM(2018)346 final
    2018/0176 (CNS)

    2018 05 25

    37.

    Įmonių vienų kitoms taikoma nesąžiningos prekybos praktika maisto tiekimo grandinėje

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl įmonių vienų kitoms taikomos nesąžiningos prekybos praktikos maisto tiekimo grandinėje**

    COM(2018)173 final
    2018/0082 (COD)

    2018 04 12

    38.

    Medicinos produktų papildomos apsaugos liudijimas

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 469/2009 dėl medicinos produktų papildomos apsaugos liudijimo**

    COM(2018)317 final
    2018/0161 (COD)

    2018 05 28

    39.

    Paslaugų dokumentų rinkinys

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl Direktyvos 2006/123/EB dėl paslaugų vidaus rinkoje įgyvendinimo užtikrinimo, kuria nustatoma pranešimo apie leidimų išdavimo tvarką ir reikalavimus, susijusius su paslaugų teikimu, procedūra ir kuria iš dalies keičiama Direktyva 2006/123/EB ir Reglamentas (ES) Nr. 1024/2012 dėl administracinio bendradarbiavimo per Vidaus rinkos informacinę sistemą**

    COM(2016)821 final
    2016/0398 (COD)

    2017 01 10

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl Reglamentu... [EPK reglamentas] nustatytos Europos paslaugų e. kortelės teisinės ir veikimo sistemos**

    COM(2016)823 final
    2016/0402 (COD)

    2017 01 10

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo nustatoma Europos paslaugų e. kortelė ir susijusios administracinės priemonės**

    COM(2016)824 final
    2016/0403 (COD)

    2017 01 10

    40.

    Komisijos prašymų įmonėms pateikti informaciją teikimo sąlygos ir tvarka

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo nustatomos Komisijos prašymų įmonėms ir įmonių asociacijoms, kad pateiktų vidaus rinkos ir susijusių sričių informaciją, teikimo sąlygos ir tvarka**

    COM(2017)257 final
    2017/0087 (COD)

    2017 05 02

    41.

    Prekes reglamentuojančių dokumentų rinkinys

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo nustatomos gaminiams taikomų derinamųjų Sąjungos teisės aktų laikymosi ir vykdymo užtikrinimo taisyklės ir procedūros ir iš dalies keičiami Europos Parlamento ir Tarybos reglamentai (ES) Nr. 305/2011, (ES) Nr. 528/2012, (ES) 2016/424, (ES) 2016/425, (ES) 2016/426 ir (ES) 2017/1369 ir Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2004/42/EB, 2009/48/EB, 2010/35/ES, 2013/29/ES, 2013/53/ES, 2014/28/ES, 2014/29/ES, 2014/30/ES, 2014/31/ES, 2014/32/ES, 2014/33/ES, 2014/34/ES, 2014/35/ES, 2014/53/ES, 2014/68/ES ir 2014/90/ES**

    COM(2017)795 final
    2017/0353 (COD)

    2017 12 19

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl kitoje valstybėje narėje teisėtai parduodamų prekių abipusio pripažinimo**

    COM(2017)796 final
    2017/0354 (COD)

    2017 12 19

    42.

    Bendrovių teisės dokumentų rinkinys

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria iš dalies keičiamos Direktyvos (ES) 2017/1132 nuostatos dėl skaitmeninių priemonių ir procesų, naudojamų taikant bendrovių teisės aktus**

    COM(2018)239 final
    2018/0113 (COD)

    2018 04 25

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria iš dalies keičiamos Direktyvos (ES) 2017/1132 nuostatos dėl vienos valstybės ribas peržengiančio pertvarkymo, jungimo ir skaidymo**

    COM(2018)241 final
    2018/0114 (COD)

    2018 04 25

    43.

    Nemokumo ir skolų panaikinimo procedūros

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl prevencinio restruktūrizavimo mechanizmų, antrosios galimybės ir priemonių restruktūrizavimo, nemokumo ir skolų panaikinimo procedūrų veiksmingumui gerinti, kuria iš dalies keičiama Direktyva 2012/30/ES**

    COM(2016)723 final
    2016/0359 (COD)

    2016 11 22

    44.

    ES tipo patvirtinimo teisės aktai, susiję su Jungtinės Karalystės išstojimu iš Sąjungos (pasirengimo „Brexit’ui“ teisės aktai)

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš Sąjungos papildomi ES teisės aktai dėl tipo patvirtinimo

    COM(2018)397 final
    2018/0220 (COD)

    2018 06 04

    Stipresnė ir teisingesnė ekonominė ir pinigų sąjunga

    45.

    Valstybės obligacijomis užtikrinti vertybiniai popieriai

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl valstybės obligacijomis užtikrintų vertybinių popierių*

    COM(2018)339 final
    2018/0171 (COD)

    2018 05 24

    46.

    Kredito valdymo įmonės, kredito pirkėjai ir užtikrinimo priemonės susigrąžinimas

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl kredito valdymo įmonių, kredito pirkėjų ir užtikrinimo priemonės susigrąžinimo**

    COM(2018)135 final
    2018/0063 (COD)

    2018 03 14

    47.

    Struktūrinių reformų rėmimas valstybėse narėse

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas 2013 m. gruodžio 17 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 1303/2013, kuriuo nustatomos Europos regioninės plėtros fondui, Europos socialiniam fondui, Sanglaudos fondui, Europos žemės ūkio fondui kaimo plėtrai ir Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondui bendros nuostatos ir Europos regioninės plėtros fondui, Europos socialiniam fondui, Sanglaudos fondui ir Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondui taikytinos bendrosios nuostatos ir panaikinamos Tarybos reglamento (EB) Nr. 1083/2006 nuostatos, susijusios su struktūrinių reformų parama valstybėse narėse*

    COM(2017)826 final
    2017/0336 (COD)

    2017 12 06

    48.

    Fiskalinė atsakomybė ir biudžeto orientavimo į vidutinį laikotarpį didinimas valstybėse narėse

    Pasiūlymas dėl TARYBOS DIREKTYVOS, kuria nustatomos fiskalinės atsakomybės ir biudžeto orientavimo į vidutinį laikotarpį didinimo valstybėse narėse nuostatos*

    COM(2017)824 final
    2017/0335 (COD)

    2017 12 06

    49.

     Priemonių bankų sektoriuje rinkinys

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamos Reglamento (ES) Nr. 575/2013 nuostatos dėl sverto koeficiento, grynojo pastovaus finansavimo rodiklio, nuosavų lėšų ir tinkamų įsipareigojimų reikalavimų, sandorio šalies kredito rizikos, rinkos rizikos, pagrindinių sandorio šalių pozicijų, kolektyvinio investavimo subjektų pozicijų, didelių pozicijų, ataskaitų teikimo ir informacijos atskleidimo reikalavimų ir iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 648/2012*

    COM(2016)850 final
    2016/0360 (COD)

    2016 11 23

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamos Reglamento (ES) Nr. 806/2014 nuostatos dėl kredito įstaigų ir investicinių įmonių nuostolių padengimo ir rekapitalizavimo pajėgumo*

    COM(2016)851 final
    2016/0361 (COD)

    2016 11 23

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria iš dalies keičiamos Direktyvos 2014/59/ES nuostatos dėl kredito įstaigų ir investicinių įmonių nuostolių padengimo ir rekapitalizavimo pajėgumo ir iš dalies keičiamos Direktyva 98/26/EB, Direktyva 2002/47/EB, Direktyva 2012/30/ES, Direktyva 2011/35/ES, Direktyva 2005/56/EB, Direktyva 2004/25/EB ir Direktyva 2007/36/EB*

    COM(2016)852 final
    2016/0362 (COD)

    2016 11 23

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria iš dalies keičiamos Direktyvos 2013/36/ES nuostatos dėl subjektų, kuriems reikalavimai netaikomi, finansų kontroliuojančiųjų bendrovių, mišrią veiklą vykdančių finansų kontroliuojančiųjų bendrovių, atlygio, priežiūros priemonių bei įgaliojimų ir kapitalo apsaugos priemonių*

    COM(2016)852 final
    2016/0364 (COD)

    2016 11 23

    50.

    Pagrindinių sandorio šalių gaivinimas ir pertvarkymas

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl pagrindinių sandorio šalių gaivinimo ir pertvarkymo sistemos, kuriuo iš dalies keičiami reglamentai (ES) Nr. 1095/2010, (ES) Nr. 648/2012 ir (ES) 2015/2365*

    COM(2016)856 final
    2016/0365 (COD)

    2016 11 28

    51.

    Europos indėlių garantijų sistema

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 806/2014 siekiant sukurti Europos indėlių garantijų sistemą*

    COM(2015)586 final
    2015/0270 (COD)

    2015 11 24

    52.

    Vieningas atstovavimas euro zonai Tarptautiniame valiutos fonde

    Pasiūlymas dėl TARYBOS SPRENDIMO, kuriuo nustatomos vieningo atstovavimo euro zonai Tarptautiniame valiutos fonde palaipsnio užtikrinimo priemonės**

    COM(2015)603 final
    2015/250 (NLE)

    2015 10 21

    53.

    Kova su pinigų plovimu

    Iš dalies pakeistas pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 1093/2010, kuriuo įsteigiama Europos priežiūros institucija (Europos bankininkystės institucija), Reglamentas (ES) Nr. 1094/2010, kuriuo įsteigiama Europos priežiūros institucija (Europos draudimo ir profesinių pensijų institucija), Reglamentas (ES) Nr. 1095/2010, kuriuo įsteigiama Europos priežiūros institucija (Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija), Reglamentas (ES) Nr. 345/2013 dėl Europos rizikos kapitalo fondų, Reglamentas (ES) Nr. 346/2013 dėl Europos socialinio verslumo fondų, Reglamentas (ES) Nr. 600/2014 dėl finansinių priemonių rinkų, Reglamentas (ES) 2015/760 dėl Europos ilgalaikių investicijų fondų, Reglamentas (ES) 2016/1011 dėl indeksų, kurie kaip lyginamieji indeksai naudojami finansinėse priemonėse ir finansinėse sutartyse arba siekiant įvertinti investicinių fondų veiklos rezultatus, ir Reglamentas (ES) 2017/1129 dėl prospekto, kuris turi būti skelbiamas, kai vertybiniai popieriai siūlomi viešai arba įtraukiami į prekybos reguliuojamoje rinkoje sąrašą, ir Direktyva (ES) 2015/849 dėl finansų sistemos naudojimo pinigų plovimui ar teroristų finansavimui prevencijos**

    COM(2018) 646 final

    2017/0230 (COD)

    2018 09 12

    54.

    Europos valiutos fondas

    Pasiūlymas dėl TARYBOS REGLAMENTO dėl Europos valiutos fondo įsteigimo*

    COM(2017)827 final
    2017/0333 (APP)

    2017 12 06

    55.

    Daugiametė finansinė programa

    Pasiūlymas dėl TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo Reglamento (ES) Nr. .../2018, kuriuo nustatoma 2021–2027 m. mainų, pagalbos ir mokymo programa, skirta euro apsaugai nuo padirbinėjimo (programa „Pericles IV“), taikymas išplečiamas nedalyvaujančioms valstybėms narėms

    COM(2018)371 final
    2018/0219 (APP)

    2018 05 31

    Prekyba. Subalansuota ir pažangi globalizacijai suvaldyti skirta prekybos politika

    56.

    Tiesioginių užsienio investicijų į Europos Sąjungą tikrinimas

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo nustatoma tiesioginių užsienio investicijų į Europos Sąjungą tikrinimo sistema*

    COM(2017)487 final
    2017/0224 (COD)

    2017 09 13

    57.

    Iš dalies pakeistas pasiūlymas dėl trečiųjų šalių prekių ir paslaugų patekimo į Europos Sąjungos vidaus rinką
    (viešieji pirkimai, kuriuose dalyvauja trečiosios šalys)

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl trečiųjų šalių prekių ir paslaugų patekimo į Sąjungos viešųjų pirkimų vidaus rinką ir procedūrų, kuriomis remiamos derybos dėl Sąjungos prekių ir paslaugų patekimo į trečiųjų šalių viešųjų pirkimų rinkas**

    COM(2016)34 final
    2012/0060 (COD), 2016 01 29

    58.

    Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) po Jungtinės Karalystės išstojimo iš Sąjungos nustatytos tarifinės kvotos
    (pasirengimo „Brexit’ui“ teisės aktai)

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl tarifinių kvotų, nustatytų Sąjungai skirtame PPO sąraše, paskirstymo po Jungtinės Karalystės išstojimo iš Sąjungos, kuriuo iš dalies keičiamas Tarybos reglamentas (EB) Nr. 32/2000

    COM(2018)312
    2018/0158 (COD)

    2018 05 22

    Abipusiu pasitikėjimu grindžiama teisingumo ir pagrindinių teisių erdvė

    59.

    Prekyba sprogstamųjų medžiagų pirmtakais ir jų naudojimas

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl prekybos sprogstamųjų medžiagų pirmtakais ir jų naudojimo, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamento (EB) Nr. 1907/2006 XVII priedas ir panaikinamas Reglamentas (ES) Nr. 98/2013 dėl prekybos sprogstamųjų medžiagų pirmtakais ir jų naudojimo**

    COM(2018)209 final
    2018/0103 (COD)

    2018 04 17

    60.

    Finansinės ir kitos informacijos naudojimas tam tikrų nusikalstamų veikų prevencijos, nustatymo, tyrimo arba baudžiamojo persekiojimo už jas tikslams

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria nustatomos taisyklės dėl paprastesnio finansinės ir kitos informacijos naudojimo tam tikrų nusikalstamų veikų prevencijos, nustatymo, tyrimo ir baudžiamojo persekiojimo už jas tikslams ir kuria panaikinamas Tarybos sprendimas 2000/642/TVR*

    COM(2018)213 final
    2018/0105 (COD)

    2018 04 17

    61.

    Kova su sukčiavimu negrynosiomis mokėjimo priemonėmis ir jų klastojimu

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl kovos su sukčiavimu negrynosiomis mokėjimo priemonėmis ir jų klastojimu, kuria pakeičiamas Tarybos pamatinis sprendimas 2001/413/TVR**

    COM(2017)489 final
    2017/0226 (COD)

    2017 09 13

    62.

    ES informacinių sistemų sąveikumas

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl ES informacinių sistemų (sienų ir vizų) sąveikumo sistemos sukūrimo, kuriuo iš dalies keičiamas Tarybos sprendimas 2004/512/EB, Reglamentas (EB) Nr. 767/2008, Tarybos sprendimas 2008/633/TVR, Reglamentas (ES) 2016/399 ir Reglamentas (ES) 2017/2226*

    COM(2017)793 final
    2017/0351 (COD)

    2017 12 12

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl ES informacinių sistemų (policijos ir teisminio bendradarbiavimo, prieglobsčio ir migracijos) sąveikumo sistemos sukūrimo*

    COM(2017)794 final
    2017/0352 (COD)

    2017 12 12

    63.

    Teroristinio turinio sklaidos internete prevencija

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl teroristinio turinio sklaidos internete prevencijos (Europos Komisijos medžiaga vadovų susitikimui Zalcburge 2018 m. rugsėjo 19–20 d.)**

    COM(2018)640 final
    2018/0331 (COD)

    2018 09 12

    64.

    Sąjungos civilinės saugos mechanizmas

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS SPRENDIMO, kuriuo iš dalies keičiamas Sprendimas Nr. 1313/2013/ES dėl Sąjungos civilinės saugos mechanizmo**

    COM(2017)772 final
    2017/0309 (COD)

    2017 11 23

    65.

    Vartotojų apsauga

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl atstovaujamųjų ieškinių siekiant apsaugoti kolektyvinius vartotojų interesus, kuria panaikinama Direktyva 2009/22/EB**

    COM(2018)184 final
    2018/0089 (COD)

    2018 04 11

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria iš dalies keičiamos 1993 m. balandžio 5 d. Tarybos direktyvos 93/13/EEB, Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 98/6/EB, Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2005/29/EB ir Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2011/83/ES nuostatos, susijusios su geresniu ES vartotojų apsaugos taisyklių vykdymo užtikrinimu ir modernizavimu**

    COM(2018)185 final
    2018/0090 (COD)

    2018 04 11

    66.

    Asmens tapatybės kortelių saugumo didinimas

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Sąjungos piliečių tapatybės kortelių ir Sąjungos piliečiams bei jų šeimos nariams, kurie naudojasi laisvo judėjimo teise, išduodamų teisę gyventi šalyje patvirtinančių dokumentų saugumo didinimo**

    COM(2018)212 final
    2018/0104 (COD)

    2018 04 17

    67.

    Pasiūlymas dėl pranešėjų apsaugos

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl asmenų, pranešančių apie Sąjungos teisės pažeidimus, apsaugos**

    COM(2018)218 final
    2018/0106 (COD)

    2018 04 23

    68.

    Europos elektroninių įrodymų baudžiamosiose bylose pateikimo ir saugojimo orderiai

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Europos elektroninių įrodymų baudžiamosiose bylose pateikimo ir saugojimo orderių*

    COM(2018)225 final
    2018/0108 (COD)

    2018 04 17

    69.

    Europos nuosprendžių registrų informacinė sistema

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo Europos nuosprendžių registrų informacinei sistemai papildyti ir paremti sukuriama centralizuota valstybių narių, turinčių informacijos apie priimtus trečiųjų šalių piliečių arba asmenų be pilietybės apkaltinamuosius nuosprendžius, nustatymo sistema (ECRIS-TCN sistema) ir kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 1077/2011*

    COM(2017)344 final
    2017/0144 (COD)

    2017 06 29

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria dėl keitimosi informacija apie trečiųjų šalių piliečius ir Europos nuosprendžių registrų informacinės sistemos (ECRIS) iš dalies keičiamas Tarybos pamatinis sprendimas 2009/315/TVR ir pakeičiamas Tarybos sprendimas 2009/316/TVR*

    COM(2016)7 final
    2016/0002 (COD)

    2016 01 19

    70.

    ES laikinasis kelionės dokumentas

    Pasiūlymas dėl TARYBOS DIREKTYVOS, kuria nustatomas ES laikinasis kelionės dokumentas ir panaikinamas Sprendimas 96/409/BUSP**

    COM(2018)358 final
    2018/0186 (CNS)

    2018 05 31

    71.

    Civilinės ir komercinės bylos

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1393/2007 dėl teisminių ir neteisminių dokumentų civilinėse arba komercinėse bylose įteikimo valstybėse narėse (dokumentų įteikimas)**

    COM(2018)379 final
    2018/0204 (COD)

    2018 05 31

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas 2001 m. gegužės 28 d. Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1206/2001 dėl valstybių narių teismų tarpusavio bendradarbiavimo renkant įrodymus civilinėse ar komercinėse bylose**

    COM(2018)378 final
    2018/0203 (COD)

    2018 05 31

    72.

    Daugiametė finansinė programa

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Sąjungos biudžeto apsaugos esant visuotinių teisinės valstybės principo taikymo valstybėse narėse trūkumų

    COM(2018)324 final
    2018/0136 (COD)

    2018 05 02

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl ES kovos su sukčiavimu programos

    COM(2018)386 final
    2018/0211 (COD)

    2018 05 30

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Teisių ir vertybių programos

    COM(2018)383 final
    2018/0207 (COD)

    2018 05 30

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Teisingumo programos

    COM(2018)384 final
    2018/0208 (COD)

    2018 05 30

    Nauja migracijos politika

    73.

    Vizų kodeksas

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 810/2009, nustatantis Bendrijos vizų kodeksą (Vizų kodeksas)**

    COM(2018)252 final
    2018/0061 (COD)

    2018 03 14

    74.

    Vizų informacinės sistemos

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 767/2008, Reglamentas (EB) Nr. 810/2009, Reglamentas (ES) 2017/2226, Reglamentas (ES) 2016/399, Reglamentas XX/2018 [Sąveikumo reglamentas] ir Sprendimas 2004/512/EB ir panaikinamas Tarybos sprendimas 2008/633/TVR**

    COM(2018)302 final
    2018/0152 (COD)

    2018 05 16

    75.

    Europos imigracijos ryšių palaikymo pareigūnų tinklas

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Europos imigracijos ryšių palaikymo pareigūnų tinklo sukūrimo (nauja redakcija)**

    COM(2018)303 final
    2018/0153 (COD)

    2018 05 16

    76.

    Laikinas vidaus sienų kontrolės atnaujinimas

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamos Reglamento (ES) 2016/399 nuostatos, susijusios su laikinam vidaus sienų kontrolės atnaujinimui taikomomis taisyklėmis**

    COM(2017)571 final
    2017/0245 (COD)

    2017 09 27

    77.

    Europos sienų ir pakrančių apsaugos pajėgos

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Europos sienų ir pakrančių apsaugos pajėgų, kuriuo panaikinami Tarybos bendrieji veiksmai Nr. 98/700/TVR, Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 1052/2013 ir Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 2016/1624 (Europos Komisijos medžiaga vadovų susitikimui Zalcburge 2018 m. rugsėjo 19–20 d.)**

    COM(2018)631 final
    2018/0330 (COD)

    2018 09 12

    78.

    Grąžinimo politika

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl bendrų neteisėtai esančių trečiųjų šalių piliečių grąžinimo standartų ir tvarkos valstybėse narėse (nauja redakcija) (Europos Komisijos medžiaga vadovų susitikimui Zalcburge 2018 m. rugsėjo 19–20 d.)**

    COM(2018)634 final
    2018/0329 (COD)

    2018 09 12

    79.

    Trečiųjų šalių piliečių atvykimas ir apsigyvenimas siekiant dirbti aukšto lygio įgūdžių reikalaujantį darbą (pasiūlymas dėl mėlynosios kortelės)

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl trečiųjų šalių piliečių atvykimo ir apsigyvenimo siekiant dirbti aukšto lygio įgūdžių reikalaujantį darbą sąlygų*

    COM(2016)378 final
    2016/0176 (COD)

    2016 06 07

    80.

    Bendra Europos prieglobsčio sistema

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Europos Sąjungos prieglobsčio agentūros, kuriuo panaikinamas Reglamentas (ES) Nr. 439/2010

    Iš dalies pakeistas pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Europos Sąjungos prieglobsčio agentūros, kuriuo panaikinamas Reglamentas (ES) Nr. 439/2010 (Europos Komisijos medžiaga vadovų susitikimui Zalcburge 2018 m. rugsėjo 19–20 d.)**

    COM(2016) 0271 final

    COM(2018)633 final
    2016/0131 (COD)
    2018 09 12

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl pirštų atspaudų lyginimo sistemos EURODAC sukūrimo siekiant veiksmingai taikyti [Reglamentą (ES) Nr. 604/2013, kuriuo išdėstomi valstybės narės, atsakingos už trečiosios šalies piliečio arba asmens be pilietybės vienoje iš valstybių narių pateikto tarptautinės apsaugos prašymo nagrinėjimą, nustatymo kriterijai ir mechanizmai], siekiant nustatyti neteisėtai esančius trečiųjų šalių piliečius ar asmenis be pilietybės, ir dėl valstybių narių teisėsaugos institucijų bei Europolo teisėsaugos tikslais teikiamų prašymų palyginti duomenis su sistemos EURODAC duomenimis (nauja redakcija)*

    COM(2016)272 final
    2016/0132 (COD)

    2016 05 04

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo išdėstomi valstybės narės, atsakingos už trečiosios šalies piliečio arba asmens be pilietybės vienoje iš valstybių narių pateikto tarptautinės apsaugos prašymo nagrinėjimą, nustatymo kriterijai ir mechanizmai (nauja redakcija)* (Dublino sistemos reforma)

    COM(2016)270 final
    2016/0133 (COD)

    2016 05 04

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria nustatomos normos dėl tarptautinės apsaugos prašytojų priėmimo (nauja redakcija)*

    COM(2016)465 final
    2016/0222 (COD)

    2016 07 13

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl trečiųjų šalių piliečių ar asmenų be pilietybės priskyrimo prie tarptautinės apsaugos gavėjų, vienodo pabėgėlių arba papildomą apsaugą galinčių gauti asmenų statuso ir suteikiamos apsaugos pobūdžio standartų, kuriuo iš dalies keičiama 2003 m. lapkričio 25 d. Tarybos direktyva 2003/109/EB dėl trečiųjų valstybių piliečių, kurie yra ilgalaikiai gyventojai, statuso*

    COM(2016)466 final
    2016/0223 (COD)

    2016 07 13

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo Sąjungoje nustatoma bendra tarptautinės apsaugos tvarka ir panaikinama Direktyva 2013/32/ES*

    COM(2016)467 final
    2016/0224 (COD)

    2016 07 13

    81.

    Daugiametė finansinė programa

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl sienų valdymo ir vizų finansinės paramos priemonės, įtrauktos į Integruoto sienų valdymo fondą

    COM(2018)473 final
    2018/0249 (COD)

    2018 06 12

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Prieglobsčio ir migracijos fondo steigimo

    COM(2018)471 final
    2018/0248 (COD)

    2018 06 12

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Vidaus saugumo fondo

    COM(2018)472 final
    2018/0250 (COD)

    2018 06 13

    Svarbesnis vaidmuo pasaulyje

    82.

    Daugiametė finansinė programa

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl muitinio tikrinimo įrangos finansinės paramos priemonės, įtrauktos į Integruoto sienų valdymo fondą

    COM(2018)474 final
    2018/0258 (COD)

    2018 06 12

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Kaimynystės, vystomojo ir tarptautinio bendradarbiavimo priemonės

    COM(2018)460 final
    2018/0243 (COD)

    2018 06 14

    Pasiūlymas dėl TARYBOS SPRENDIMO dėl užjūrio šalių bei teritorijų ir Europos Sąjungos asociacijos ir Europos Sąjungos ir Grenlandijos bei Danijos Karalystės santykių (Užjūrio asociacijos sprendimas)

    COM(2018)461 final
    2018/0244 (COD)

    2018 06 14

    Pasiūlymas dėl TARYBOS REGLAMENTO dėl Euratomo sutartimi pagrįstos Europos branduolinės saugos priemonės, kuria papildoma Kaimynystės, vystomojo ir tarptautinio bendradarbiavimo priemonė

    COM(2018)462 final
    2018/0245 (NLE)

    2018 06 14

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Pasirengimo narystei paramos priemonės (PNPP III)

    COM(2018)465 final
    2018/0247 (COD)

    2018 06 16

    Komisijos remiamas Sąjungos vyriausiojo įgaliotinio užsienio reikalams ir saugumo politikai pasiūlymas Tarybai dėl Tarybos sprendimo dėl Europos taikos priemonės (į biudžetą neįtrauktas fondas kitos daugiametės finansinės programos laikotarpiui)

    HR(2018)94



    Demokratinių pokyčių sąjunga

    83.

    Komiteto procedūra

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo prie Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 290 ir 291 straipsnių pritaikoma keletas teisės aktų, kuriuose numatytas reguliavimo procedūros su tikrinimu taikymas**

    COM(2016)799 final
    2016/0400 (COD)

    2016 12 14

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo prie Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 290 straipsnio pritaikoma keletas teisingumo srities teisės aktų, kuriuose numatytas reguliavimo procedūros su tikrinimu naudojimas

    COM(2016)798 final

    2016/0399 (COD)

    2016 12 14

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 182/2011, kuriuo nustatomos valstybių narių vykdomos Komisijos naudojimosi įgyvendinimo įgaliojimais kontrolės mechanizmų taisyklės ir bendrieji principai

    COM(2017)85 final
    2017/035 (COD)

    2017 02 14

    84.

    Asmens duomenų apsauga per rinkimus į Europos Parlamentą

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo dėl tikrinimo procedūros, susijusios su asmens duomenų apsaugos taisyklių pažeidimais per Europos Parlamento rinkimus, iš dalies keičiamas Reglamentas (ES, Euratomas) Nr. 1141/2014 (Komisijos medžiaga vadovų susitikimui Zalcburge 2018 m. rugsėjo 19–20 d.)**

    COM(2018)636 final
    2018/0336 (COD)

    2018 09 12

    85.

    Europos piliečių iniciatyva

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Europos piliečių iniciatyvos*

    COM(2017)482 final
    2017/0220 (COD)

    2017 09 13

    IV priedas. Atšaukiami pasiūlymai 4

    Nr.

    COM / tarpinstitucinė nuoroda

    Pavadinimas

    Atšaukimo priežastys

    Ekonomikos ir finansų reikalai, mokesčiai ir muitai

    1.

    SEC(2008)2302 galutinis

    Rekomendacija dėl TARYBOS SPRENDIMO, kuriuo Komisija įgaliojama derėtis su Norvegijos Karalyste dėl susitarimo taikyti priemones, atitinkančias nustatytąsias 2003 m. birželio 3 d. Tarybos direktyvoje 2003/48/EB dėl palūkanų, gautų iš taupymo pajamų, apmokestinimo

    Nebeaktualus. Šios rekomendacijos dalykas įtrauktas į bendrą mokesčių srities duomenų teikimo standartą, kuris buvo parengtas atsižvelgiant į G20 prašymą ir kurį 2014 m. liepos 15 d. patvirtino EBPO taryba. Daugiašalis susitarimas, kuriuo įgyvendinamas šis standartas, taikomas ES ir Norvegijai.

    2.

    COM(2009)644 galutinis

    2008/0234 (CNS)

    Iš dalies pakeistas pasiūlymas dėl Tarybos sprendimo dėl Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir Lichtenšteino Kunigaikštystės susitarimo bendradarbiauti kovojant su sukčiavimu ir kita jų finansiniams interesams kenkiančia neteisėta veikla ir užtikrinant keitimąsi mokesčių srities informacija pasirašymo Europos Sąjungos vardu ir laikino taikymo

    Nebeaktualus. Šio pasiūlymo dalykas įtrauktas ES ir Lichtenšteino susitarimą dėl santaupų apmokestinimo, kuris iš dalies pakeistas 2015 m. (susitarimą dėl automatinio keitimosi mokesčių informacija) ir kuris atitinka EBPO bendrą mokesčių srities duomenų teikimo standartą.

    3.

    COM(2009)648 galutinis

    2008/0234 (CNS)

    Iš dalies pakeistas pasiūlymas dėl Tarybos sprendimo dėl Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir Lichtenšteino Kunigaikštystės susitarimo bendradarbiauti kovojant su sukčiavimu ir kita jų finansiniams interesams kenkiančia neteisėta veikla ir užtikrinant keitimąsi mokesčių srities informacija sudarymo Europos Sąjungos vardu

    Nebeaktualus. Šio pasiūlymo dalykas įtrauktas į ES ir Lichtenšteino susitarimą dėl santaupų apmokestinimo, kuris iš dalies pakeistas 2015 m. (susitarimą dėl automatinio keitimosi mokesčių informacija) ir kuris atitinka EBPO bendrą mokesčių srities duomenų teikimo standartą.

    Jūrų reikalai ir žuvininkystė

    4.

    COM(2012)021 final, 2012/0013 (COD)

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas 2008 m. gruodžio 18 d. Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1342/2008, nustatantis menkių išteklių ir šių išteklių žvejybos būdų daugiametį planą

    Nebeaktualus. Šio pasiūlymo dalykas įtrauktas į naująjį Šiaurės jūros daugiametį valdymo planą (REGLAMENTAS (ES) 2018/973, OL L 179, 2018 07 16).

    Saugumas ir migracija

    5.

    COM(2016) 491 final

    2016/0236 (COD)

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo nustatoma aviacijos saugumo tikrinimo įrangos sertifikavimo Europos Sąjungoje sistema

    Per tarpinstitucines diskusijas bendrai susitarta, kad ES sertifikavimo sistemą būtų galima geriau sukurti iš dalies pakeičiant įgyvendinimo teisės aktus, grindžiamus Reglamento (EB) Nr. 300/2008 dėl civilinės aviacijos saugumo bendrųjų taisyklių 4 straipsnio 3 dalimi ir 18 straipsnio a punktu. Komisija pradės rengtis galimiems Reglamento (EB) Nr. 300/2008 įgyvendinimo teisės aktų pakeitimams.

    6.

    COM(2015) 452 final

    2015/0211 (COD)

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo sudaromas ES bendras saugių kilmės šalių sąrašas, nurodytas Europos Parlamento ir Tarybos direktyvoje 2013/32/ES dėl tarptautinės apsaugos suteikimo ir panaikinimo bendros tvarkos, ir kuriuo iš dalies keičiama Direktyva 2013/32/ES

    Atnaujintas požiūris šiuo klausimu išdėstytas į bendros Europos prieglobsčio sistemos reformos dokumentų rinkinį įtrauktame pasiūlyme dėl Prieglobsčio procedūrų reglamento (COM (2016)467 final), kuriam taikoma tarpinstitucinė procedūra.

    7.

    COM(2014) 382 final

    2014/0202 (COD)

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamos Reglamento (ES) Nr. 604/2013 nuostatos, pagal kurias nustatoma valstybė narė, atsakinga už tarptautinės apsaugos prašymų, pateiktų nelydimų nepilnamečių, neturinčių teisėtai valstybėje narėje esančių šeimos narių, brolių, seserų ar giminaičių, nagrinėjimą

    Atnaujintas požiūris šiuo klausimu išdėstytas į bendros Europos prieglobsčio sistemos reformos dokumentų rinkinį įtrauktame pasiūlyme dėl Dublino sistemos reformos (COM(2016)270 final), kuriam taikoma tarpinstitucinė procedūra.

    8.

    COM(2015) 450 final

    2015/0208(COD)

    Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo nustatomas krizinis perkėlimo mechanizmas ir iš dalies keičiamas 2013 m. birželio 26 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 604/2013, kuriuo išdėstomi valstybės narės, atsakingos už trečiosios šalies piliečio arba asmens be pilietybės vienoje iš valstybių narių pateikto tarptautinės apsaugos prašymo nagrinėjimą, nustatymo kriterijai ir mechanizmai

    Atnaujintas požiūris šiuo klausimu išdėstytas į bendros Europos prieglobsčio sistemos reformos dokumentų rinkinį įtrauktame pasiūlyme dėl Dublino sistemos reformos (COM(2016)270 final), kuriam taikoma tarpinstitucinė procedūra.

    9.

    COM(2018)167 final

    Pasiūlymas dėl TARYBOS SPRENDIMO, kuriuo Komisija įgaliojama Sąjungos vardu patvirtinti Pasaulinį susitarimą dėl saugios, tvarkingos ir teisėtos migracijos vystomojo bendradarbiavimo srityje

    Pasiūlymas nebereikalingas, nes šis pasaulinis susitarimas bus priimtas dviem etapais – pirmiausia bus priimtas Tarpvyriausybinės konferencijos derybų rezultatas, o vėliau bus oficialiai patvirtinta JT Generalinės Asamblėjos rezoliucija. Pasiūlymas susijęs su COM(2018) 168.

    10.

    COM(2018)168 final

    Pasiūlymas dėl TARYBOS SPRENDIMO, kuriuo Komisija įgaliojama Sąjungos vardu patvirtinti Pasaulinį susitarimą dėl saugios, tvarkingos ir teisėtos migracijos imigracijos politikos srityje

    Pasiūlymai nebereikalingi, nes šis pasaulinis susitarimas bus priimtas dviem etapais – pirmiausia bus priimtas Tarpvyriausybinės konferencijos derybų rezultatas, o vėliau bus oficialiai patvirtinta JT Generalinės Asamblėjos rezoliucija.

    V priedas. Teisės aktų, kuriuos numatoma panaikinti, sąrašas

    Nr.

    Politikos sritis

    Pavadinimas

    Panaikinimo priežastys

    1.

    Kapitalo rinkų sąjunga

    2001 m. gegužės 28 d. Europos Parlamento ir tarybos Direktyva 2001/34/EB dėl vertybinių popierių įtraukimo į biržos oficialųjį prekybos sąrašą ir dėl informacijos, kuri turi būti skelbiama apie tuos vertybinius popierius

    Dauguma šios direktyvos reikalavimų įtraukta į Direktyvą 2013/50/ES (iš dalies pakeistą Skaidrumo direktyvą) ir Prospektų reglamentą. Likusias taikytinas Direktyvos 2001/34/EB nuostatas galima panaikinti.

    2.

    Mokesčiai ir muitai

    2007 m. rugpjūčio 14 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 964/2007, nustatantis išsamiąsias taisykles dėl ryžių, kurių kilmės šalys yra mažiausiai išsivysčiusios šalys, tarifinių kvotų atidarymo ir administravimo 2007–2008 ir 2008–2009 prekybos metais

    Nebeaktualus. Šiame akte numatytos tarifinės kvotos buvo taikomos įgyvendinant iniciatyvą „Viskas, išskyrus ginklus“ nuo 2001 m. Tos kvotos nebegalioja, nes nuo 2009 m. tarifinės kvotos nebetaikomos, o prekybai šių šalių ryžiais muitai ir kvotos šiuo metu netaikomi.

    3.

    Mokesčiai ir muitai

    1980 m. gruodžio 23 d. Komisijos reglamentas (EEB) Nr. 3512/80, Centrinės Amerikos bendrosios rinkos šalių atžvilgiu nukrypstantis nuo 1980 m. gruodžio 23 d. Komisijos reglamento (EEB) Nr. 3510/80 dėl produktų kilmės sąvokos apibrėžimo, taikant Europos ekonominės bendrijos tam tikriems produktams iš besivystančių šalių suteiktus preferencinius muitų tarifus, 1, 6 ir 12 straipsnių

    Nebeaktualus. Šis aktas susijęs su nebeaktualiomis atskirose Sąjungos bendrosios lengvatų sistemos (BLS) sistemose nustatytomis kilmės taisyklėmis (1980 m. gruodžio 16 d. Tarybos reglamentas Nr. 3322/80). Juo nukrypstama nuo kai kurių kito jau panaikinto akto (Reglamento (EB) Nr. 3510/80) straipsnių.

    4.

    Mokesčiai ir muitai

    1980 m. gruodžio 23 d. Komisijos reglamentas (EEB) Nr. 3513/80, nukrypstantis Kartachenos susitarimą pasirašiusių šalių (Andų grupės) atžvilgiu nuo 1980 m. gruodžio 23 d. Komisijos reglamento (EEB) Nr. 3510/80 dėl produktų kilmės sąvokos apibrėžimo, siekiant taikyti tarifines lengvatas, kurias Europos ekonominė bendrija suteikia tam tikriems produktams iš besivystančių šalių, 1, 6 ir 12 straipsnių

    Nebeaktualus. Šis aktas susijęs su nebeaktualiomis atskirose Sąjungos bendrosios lengvatų sistemos (BLS) sistemose nustatytomis kilmės taisyklėmis (1980 m. gruodžio 16 d. Tarybos reglamentas Nr. 3322/80). Juo nukrypstama nuo kai kurių kito jau panaikinto akto (Reglamento (EB) Nr. 3510/80) straipsnių.

    5.

    Maisto sauga

    1978 m. sausio 30 d. Tarybos direktyva 78/142/EEB dėl valstybių narių įstatymų, susijusių su medžiagomis ir gaminiais, kurių sudėtyje yra vinilo chlorido monomero ir kurie gali liestis su maisto produktais, suderinimo

    Šioje Tarybos direktyvoje nagrinėjami klausimai patenka į Komisijos reglamento (ES) Nr. 10/2011 dėl plastikinių medžiagų ir gaminių, skirtų liestis su maisto produktais, taikymo sritį ir yra reglamentuojami jo nuostatomis. Todėl ši Tarybos direktyva yra nebeaktuali.

    6.

    Maisto sauga

    1985 m. gruodžio 19 d. Tarybos direktyva 85/572/EEB, sudaranti modelinių tirpalų, naudojamų sudedamųjų dalių išsiskyrimui iš plastikinių medžiagų ir gaminių, galinčių liestis su maisto produktais, tirti, sąrašą

    Šioje Tarybos direktyvoje nagrinėjami klausimai patenka į Komisijos reglamento (ES) Nr. 10/2011 dėl plastikinių medžiagų ir gaminių, skirtų liestis su maisto produktais, taikymo sritį ir yra reglamentuojami jo nuostatomis. Todėl ši Tarybos direktyva yra nebeaktuali.

    7.

    Maisto sauga

    1982 m. spalio 18 d. Tarybos direktyva 82/711/EEB, nustatanti pagrindines taisykles, reikalingas plastikinių medžiagų ir gaminių, galinčių liestis su maisto produktais, sudedamųjų dalių migracijos tyrimams

    Šioje Tarybos direktyvoje nagrinėjami klausimai patenka į Komisijos reglamento (ES) Nr. 10/2011 dėl plastikinių medžiagų ir gaminių, skirtų liestis su maisto produktais, taikymo sritį ir yra reglamentuojami jo nuostatomis. Todėl ši Tarybos direktyva yra nebeaktuali.

    (1)    Vadovaudamasi Tarpinstituciniu susitarimu dėl geresnės teisėkūros, Komisija šiame priede pateikia papildomą turimą informaciją apie savo darbo programoje numatytas iniciatyvas. Ši informacija pateikiama skliausteliuose prie kiekvienos iniciatyvos aprašymo. Ji yra tik orientacinė ir gali keistis vykstant parengiamajam procesui, visų pirma priklausomai nuo poveikio vertinimo proceso rezultatų. Pilka spalva pažymėtos iniciatyvos, kuriomis siekiama atverti Sąjungos ateities perspektyvą.
    (2)

     Šiame priede nurodyti svarbiausi atliksimi vertinimai ir tinkamumo patikros, įskaitant vertinimo veiklą, vykdomą atsižvelgiant į REFIT platformos nuomones.

    (3) * Europos Parlamento, Tarybos ir Komisijos pirmininkų pasirašytoje Bendroje deklaracijoje dėl 2018 ir 2019 m. ES teisėkūros prioritetų paminėtas pasiūlymas.** 2018 m. Komisijos darbo programoje ir 2018 m. ketinimų rašte nustatyti prioritetiniai dokumentai.
    (4) Šiame sąraše pateikiami dar nepriimti pasiūlymai dėl teisėkūros procedūra priimamų aktų, kuriuos Komisija ketina atšaukti per šešis mėnesius (iki 2019 m. balandžio mėn.).
    Top