Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52017DC0330

    KOMISIJOS ATASKAITA EUROPOS PARLAMENTUI, EUROPOS VADOVŲ TARYBAI IR TARYBAI Tryliktoji perkėlimo Europos Sąjungoje ir perkėlimo į Europos Sąjungą ataskaita

    COM/2017/0330 final

    Strasbūras, 2017 06 13

    COM(2017) 330 final

    KOMISIJOS ATASKAITA EUROPOS PARLAMENTUI, EUROPOS VADOVŲ TARYBAI IR TARYBAI

    Tryliktoji perkėlimo Europos Sąjungoje ir perkėlimo į Europos Sąjungą ataskaita

    x0009


    1Įvadas

    Tryliktoje perkėlimo Europos Sąjungoje ir perkėlimo į Europos Sąjungą ataskaitoje nurodyti skubūs veiksmai, kurių dar reikia imtis, kad per ateinančius mėnesius būtų perkelti visi šiuo metu Italijoje ir Graikijoje esantys asmenys, atitinkantys perkėlimo Europos Sąjungoje kriterijus, ir kad būtų įgyvendinti perkėlimo į Europos Sąjungą tikslai.

    Per pirmuosius penkis 2017 m. mėnesius smarkiai išaugo perkėlimo Europos Sąjungoje tempas. Nuo sausio mėn. Europos Sąjungoje perkelta beveik 10 300 asmenų. Tai yra beveik penkis kartus daugiau, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2016 m., kai Europos Sąjungoje buvo perkelta tik 1 600 asmenų. Tai lėmė per 2016 m. antrąjį pusmetį iki galo įdiegtos procedūros, daugumos valstybių narių šiuo metu reguliariai prisiimami įsipareigojimai ir nuolatinės dviejų pagalbą gaunančių valstybių narių pastangos didinti tarpusavio bendradarbiavimą ir pasitikėjimą.

    Todėl 2017 m. gegužės mėn. iš Italijos perkelta daugiau kaip 1 000 asmenų – tai didžiausias iki šiol skaičius, beveik atitinkantis nustatytus mėnesinius tikslus. Iš viso iš Italijos šiemet perkelti 6 896 asmenys. Tačiau Italija turi dėti daugiau pastangų, kad būtų nustatyta visų Italijoje esančių asmenų tapatybė ir asmenys būtų registruojami siekiant juos perkelti, taip pat kad būtų kuo sparčiau taikoma ką tik atvykusių perkėlimo Europos Sąjungoje kriterijus atitinkančių asmenų perkėlimo procedūra. Iš Graikijos, kurioje perkėlimo Europos Sąjungoje prašytojų skaičius turėtų išlikti stabilus (27 208 užregistruoti Europos Sąjungoje perkeltini asmenys), kas mėnesį perkeliama 1 300 asmenų, o šiais metais iš viso iš Graikijos į kitas valstybes nares perkelti 13 973 asmenys. Dar turi būti perkelta apie 11 000 asmenų. Šiuo tikslu valstybės narės susitarė dėl konkrečių veiklos planų, kurie, tikimasi, kartu išlaikant dabartinį įsipareigojimų prisiėmimo tempą, padės užtikrinti, kad liepos mėn. būtų pasiektas tikslas per mėnesį perkelti 3 000 asmenų ir tokį tempą išlaikyti iki rugsėjo mėn.

    Iki šiol Europos Sąjungoje iš viso perkelta daugiau nei 20 000 asmenų. Nors šiuo metu dauguma valstybių narių sąžiningai ir proporcingai dalyvauja įgyvendinant programą, Vengrija, Lenkija ir Čekija nesilaiko teisinių prievolių – neprisiima įsipareigojimų perkelti asmenis ir jų neperkelia iš Graikijos ir Italijos.

    Asmenų perkėlimas Europos Sąjungoje tebėra viena iš pagrindinių priemonių, kuria, dalijantis atsakomybe už prašytojų, kuriems akivaizdžiai reikalinga tarptautinė apsauga, perkėlimą, yra mažinama Graikijai ir Italijai tenkanti našta. Valstybės narės neturėtų mažinti pastangų, nes dabartinis perkėlimo Europos Sąjungoje tempas vis dar per lėtas, kad iki 2017 m. rugsėjo mėn. Europos Sąjungoje būtų perkelti visi perkėlimo kriterijus atitinkantys asmenys. Tačiau valstybių narių teisinės prievolės nenustoja galioti ir po šios datos: Tarybos sprendimai taikomi asmenims, į Graikijos ir Italijos teritoriją atvyksiantiems iki 2017 m. rugsėjo 26 d. Todėl valstybės narės turės ir toliau pagrįstu laikotarpiu vykdyti asmenų, atitinkančių perkėlimo Europos Sąjungoje kriterijus, perkėlimo procedūrą.

    Toliau veiksmingai įgyvendinamos 2015 m. liepos mėn. išvados dėl 22 504 asmenų perkėlimo į ES – jau perkelta daugiau kaip du trečdaliai sutarto skaičiaus asmenų.

    2Perkėlimas Europos Sąjungoje

    Perkėlimas Europos Sąjungoje toliau sėkmingai vykdomas. Jei visos valstybės narės, į kurias perkeliama, dėtų daugiau pastangų, būtų galima pasiekti Komisijos nustatytus tikslus. Jais siekiama užtikrinti, kad veiksmingai ir laiku būtų perkelti visi šiuo metu Italijoje ir Graikijoje esantys asmenys, atitinkantys perkėlimo Europos Sąjungoje kriterijus, ir kad būtų išvengta su veikla susijusių ir logistinių kliūčių, kurių galėtų atsirasti, jei didžioji dalis dar neperduotų asmenų būtų perduodami paskutinėmis rugsėjo mėn. savaitėmis.

    Šiuo metu beveik visos valstybės narės perkelia asmenis iš Italijos ir Graikijos. Čekija, Lenkija ir Vengrija yra vienintelės valstybės narės, kurios nepakeitė savo pozicijos ir toliau neprisiima įsipareigojimų perkelti asmenis ir jų neperkelia iš Graikijos ir Italijos, taip pažeisdamos savo teisines prievoles 1 . 

    Lenkija ir Vengrija tebėra vienintelės valstybės narės, neperkėlusios nė vieno asmens, o Lenkija nuo 2015 m. gruodžio 16 d. neprisiėmė jokių įsipareigojimų. Be to, Čekija nuo 2016 m. gegužės mėn. neįsipareigojo perkelti nė vieno asmens ir nuo 2016 m. rugpjūčio mėn. nė vieno neperkėlė.

    Austrija iki šiol neperkėlė nė vieno asmens, tačiau neseniai įsipareigojo gegužės mėn. iš Italijos perkelti 50 asmenų. Dabar nuo įsipareigojimų reikia pereiti prie konkrečių perkėlimo veiksmų.

    2.1    Graikija. Perkėlimo iš Graikijos procedūros tinkamai įdiegtos, tačiau būtina spartinti asmenų perdavimo tempą, kad būtų perkelti visi perkėlimo kriterijus atitinkantys asmenys

    Kaip nurodyta ankstesnėse ataskaitose, Graikija baigė registruoti („tarptautinės apsaugos prašymo pateikimas“) visus asmenis, kurie turėjo būti užregistruoti per preliminarią bendrąją registraciją 2 , įskaitant perkėlimo Europos Sąjungoje kriterijus atitinkančius asmenis. Birželio 9 d. duomenimis, iš viso 27 208 asmenys pateikė prašymus pagal perkėlimo Europos Sąjungoje programą; 13 973 asmenys jau perkelti, o 10 923 dar reikia perkelti 3 . Nors iki 2017 m. rugsėjo 26 d. gali būti užregistruota daugiau perkėlimo Europos Sąjungoje prašytojų, o kai kurie asmenys gali būti pašalinti iš perkėlimo Europos Sąjungoje programos, prognozuojama, kad bendras užregistruotų Europos Sąjungoje perkeltinų prašytojų skaičius ir toliau nekis.

    Perkėlimo Europos Sąjungoje tempas. Būtina užbaigti rengti planavimo dokumentus ir juos įgyvendinti

    Beveik visos valstybės narės kas mėnesį arba kas du mėnesius prisiima įsipareigojimus ir perkelia asmenis iš Graikijos. Teisinių prievolių kol kas nesilaiko tik Austrija, Čekija, Lenkija ir Vengrija. Visus įsipareigojimus perkelti asmenis jau įvykdė Malta 4 , o Latvija ir Norvegija netrukus įvykdys savo įsipareigojimus. Estija, Lietuva, Liuksemburgas, Portugalija ir Suomija daro pakankamą pažangą, kad įvykdytų savo prievoles.

    Nepaisant to, kad ankstesnėse ataskaitose ne kartą pakartotos rekomendacijos ir kad įvairiais lygmenimis surengtos dvišalės diskusijos, Slovakija ir toliau laikosi griežtos pageidavimų politikos, dėl kurios atmetama neproporcingai daug prašymų. Tokia politika nesuderinama su Tarybos sprendimais dėl perkėlimo Europos Sąjungoje, pagal kuriuos atsisakyti perkelti leidžiama tik dėl keliamo pavojaus nacionaliniam saugumui ar viešajai tvarkai. Privalu tokią politiką nedelsiant keisti. Visos valstybės narės turėtų vengti į savo pageidavimus neįtraukti pažeidžiamų prašytojų, nes šie asmenys turi būti perkeliami pirmiausiai. Taip pat labai svarbu, kad valstybės narės užtikrintų galimybę apgyvendinti itin pažeidžiamus prašytojus. Visos valstybės narės turėtų būti pasirengusios priimti visų kategorijų prieglobsčio prašytojus (dideles šeimas, nevedusius vyrus) ir joms priskirtą pažeidžiamų prašytojų, įskaitant nelydimus nepilnamečius ir rimtų sveikatos problemų turinčius asmenis, dalį.

    Perkėlimo tempas per pastaruosius mėnesius išaugo iki 1 300 asmenų per mėnesį, tačiau yra nepakankamas, kad iki 2017 m. rugsėjo mėn. būtų perkelti visi perkėlimo kriterijus atitinkantys asmenys. Kartu su Graikijos prieglobsčio tarnyba ir Tarptautine migracijos organizacija Komisija surengė specialų susitikimą, skirtą logistikos koordinavimo uždaviniams spręsti, ir kaip geru pavyzdžiu rėmėsi Švedijos planavimo dokumentu. Su valstybėmis narėmis rengti dvišaliai susitikimai, per kuriuos prisiimti dideli mėnesiniai įsipareigojimai, kad būtų galima planuoti įvairius perkėlimo procedūros etapus. Dėl planavimo dokumentų susitarta su Ispanija, Nyderlandais, Prancūzija, Rumunija, Švedija ir Vokietija. Remiantis tokiais planais ir atsižvelgiant į dabartinius visų valstybių narių mėnesinius įsipareigojimus, birželio mėn. turėtų būti perkelti 2 500 asmenų, o liepos, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais – 3 000 asmenų. Siekiant veiksmingai įgyvendinti šiuos planus, visos valstybės narės turėtų konstruktyviai bendradarbiauti visais perkėlimo procedūros etapais, o Komisija yra pasirengusi lengvinti šį procesą. Valstybės narės, kurių priėmimo pajėgumai nepakankami (Airija, Portugalija ir Suomija), siekė pašalinti esamus sunkumus.

    Nelydimi nepilnamečiai. Daroma tinkama pažanga

    Birželio 6 d. duomenimis, iš Graikijos jau perkelti 365 iš 574 nelydimų nepilnamečių, atitinkančių perkėlimo Europos Sąjungoje kriterijus. Paskelbus paskutinę ataskaitą daugiau valstybių narių pasiūlė vietų šios kategorijos pažeidžiamiems prašytojams. Valstybės narės raginamos toliau užtikrinti reikiamų vietų 5 , kad būtų galima perkelti užregistruotus atskirtus nepilnamečius.

    Būtini skubūs veiksmai:

    ·Austrija, Čekija, Lenkija ir Vengrija turėtų nedelsdamos pradėti prisiimti įsipareigojimus ir perkelti asmenis iš Graikijos, kad vykdytų savo teisines prievoles;

    ·turėtų būti užbaigti rengti ir įgyvendinti asmenų perdavimo planavimo dokumentai. To nepadariusios valstybės narės turėtų remtis valstybių narių, parengusių planavimo dokumentus, pavyzdžiu;

    ·šiuo galutiniu įgyvendinimo etapu valstybės narės turėtų didinti pajėgumus nagrinėti prašymus, kad būtų užtikrintas sklandus perkėlimo procesas, išvengta perdavimo procedūros vėlavimo, ir prireikus sprendžiamos su priėmimo pajėgumais susijusios problemos, įskaitant pažeidžiamų prašytojų priėmimą;

    ·Slovakija raginama per ateinančias savaites peržiūrėti savo pageidavimų politiką perkeltinų asmenų atžvilgiu, kad ji atitiktų Tarybos sprendimus, ir pradėti kuo greičiau perkelti asmenis iš Graikijos.

    2.2    Italija. Būtina dėti daugiau pastangų, kad būtų užtikrintas visų Italijoje esančių perkėlimo kriterijus atitinkančių prašytojų perkėlimas  

     

    Perkėlimo Europos Sąjungoje kriterijus atitinkančių migrantų tapatybės nustatymas ir registravimas. Italija raginama dėti daugiau pastangų perkėlimui Europos Sąjungoje paspartinti

    Iki šiol Italija yra užregistravusi apie 8 600 Europos Sąjungoje perkeltinų asmenų, iš kurių 6 896 jau perkelti. Italijos valdžios institucijų duomenimis, dar apie 700 prašytojų laukia registravimo. Be to, 2017 m. į Italiją atvyko daugiau nei 2 500 Eritrėjos piliečių ir jie taip pat turi būti skubiai užregistruoti kaip Europos Sąjungoje perkeltini asmenys. Vien 2016 m. į Italiją atvyko apie 20 700 Eritrėjos piliečių, todėl akivaizdu, kad tik apie pusė asmenų iki šiol užregistruoti kaip Europos Sąjungoje perkeltini asmenys. Todėl labai svarbu, kad Italija kuo greičiau nustatytų visų jos teritorijoje esančių asmenų, atitinkančių perkėlimo Europos Sąjungoje kriterijus, tapatybę ir juos užregistruotų. Siekdamas padėti šiems prašytojams, Europos prieglobsčio paramos biuras (EASO), padedamas Komisijos, yra pasirengęs pradėti tikslinę informavimo kampaniją (naudojantis socialinės žiniasklaidos priemonėmis, plačiau platinant prašytojams skirtus EASO lankstinukus apie perkėlimą, pasitelkiant EASO karštąją telefono liniją, skirtą perkeltiniems asmenims, reklamjuostes, aktyviai dalyvaujant EASO mobiliosioms grupėms), kad būtų užregistruota kuo daugiau perkėlimo kriterijus atitinkančių asmenų. Italija turėtų teikti šiai informavimo kampanijai įgyvendinti būtiną paramą ir didinti informuotumą apie perkėlimo programą vietos valdžios institucijose (Prefetture/Questure) ir priėmimo centruose.

     

    Labai svarbu, kad Italija dėtų daugiau pastangų, kad (visų pirma paskutiniai) perkėlimo Europos Sąjungoje procedūros etapai būtų vykdomi centralizuotai keliuose paskirtuose centruose ir kad, likus 10 dienų iki išvykimo, visi perkėlimo Europos Sąjungoje prašytojai būtų perduoti Romoje arba šalia Romos esantiems priėmimo centrams. Dėl šiuo metu taikomos tvarkos, pagal kurią perkėlimo Europos Sąjungoje kriterijus atitinkantys migrantai išskirstomi po visą Italijos teritoriją, nors dažnai visos specialiai įrengtų perkėlimo centrų galimybės neišnaudojamos, nes juose apgyvendinama didžioji dalis migrantų, atvykusių iš šalių, kurių piliečiai neatitinka perkėlimo Europos Sąjungoje kriterijų, yra sudėtinga vykdyti perkėlimo procesą ir atsiranda logistinių problemų, visų pirma paskutiniuoju perkėlimo Europos Sąjungoje procedūros etapu, ypač siekiant užtikrinti, kad, prieš perduodant asmenis, būtų atlikti tinkami jų sveikatos patikrinimai.

    Perkėlimo Europos Sąjungoje tempas. Būtina išlaikyti daromą pažangą 

    Perkėlimo iš Italijos tempas jau kurį laiką yra pakankamai spartus ir realu įgyvendinti tikslą perkelti visus šiuo metu Italijoje esančius perkėlimo kriterijus atitinkančius asmenis, jeigu valstybės narės laikysis Komisijos nustatytų perkėlimo tikslų.

    Malta ir Suomija netrukus bus perkėlusios visus joms paskirtus perkeltinus asmenis iš Italijos 6 , kitos valstybės narės (Liuksemburgas, Nyderlandai ir Vokietija) daro tinkamą pažangą pagal reguliarius mėnesinius įsipareigojimus ir perkėlimus, o Kroatija ir Portugalija neseniai vėl pradėjo prisiimti įsipareigojimus. Tačiau Airija, Austrija, Bulgarija, Čekija, Estija, Lenkija, Slovakija ir Vengrija iš Italijos nėra perkėlusios nė vieno asmens. Gegužės mėn. Austrija pirmą kartą įsipareigojo iš Italijos perkelti 50 asmenų ir dabar turėtų užtikrinti, kad perkėlimas būtų faktiškai įvykdytas per kuo trumpesnį laikotarpį. Tai taip pat reiškia, kad Italija turi laiku išsiųsti perkėlimo prašymus, kad Austrija galėtų vykdyti savo įsipareigojimus.

    Airija ir Estija iki šiol nėra perkėlusios nė vieno asmens iš Italijos, nes Italija laikosi griežtos politikos dėl papildomų su saugumu susijusių apklausų, kurias turi atlikti valstybės narės, į kurias perkeliama, o Bulgarija ir Slovakija nėra perkėlusios nė vieno asmens iš Italijos, nes laikosi labai griežtos pageidavimų politikos (Bulgarija nenori priimti Eritrėjos piliečių, o Slovakija priima tik vienišas moteris su vaikais ir kelionės dokumentus turinčius asmenis), dėl to Italijai beveik neįmanoma rasti šiuos pageidavimus atitinkančių prašytojų. Siekiant per ateinančius mėnesius perkelti visus perkėlimo kriterijus atitinkančius asmenis, būtina rasti sprendimą dėl papildomų su saugumu susijusių apklausų, kurias turi atlikti valstybės narės, į kurias perkeliama, organizavimo. Be to, Kipras, Latvija ir Prancūzija jau daugiau kaip tris mėnesius neprisiima įsipareigojimų dėl asmenų perkėlimo iš Italijos.

    Siekdama toliau tobulinti teikiamą informaciją, Tarptautinė migracijos organizacija birželio 16 d. ketino surengti specialius Italijos ryšių palaikymo pareigūnams skirtus mokymus, kad būtų gerinama kultūrinio supažindinimo kursų kokybė. Be to, EASO baigė rengti specialų vaizdo įrašą apie perkėlimą į Portugaliją.

    Pradėtas nelydimų nepilnamečių perkėlimas, tačiau reikia dėti daugiau pastangų.

    Per ataskaitinį laikotarpį iš Italijos į Norvegiją perkelti du nelydimi nepilnamečiai; iki šiol iš Italijos perkelti iš viso penki nelydimi nepilnamečiai (įskaitant vieną atskirtą nepilnametį). Šiuo konkrečiu atveju atskirtas nepilnametis buvo sėkmingai perduotas užtikrinus glaudesnį bendradarbiavimą vietos lygmeniu. Šiuo metu nagrinėjami dar keli prašymai.

    Kaip nurodyta Dvyliktoje ataskaitoje, Italija turėtų remtis šia nelydimų nepilnamečių perkėlimo patirtimi ir sunorminti procedūras, kurias taikant Europos Sąjungoje būtų galima perkelti visus perkėlimo kriterijus atitinkančius nelydimus nepilnamečius, jei taip geriausiai atsižvelgiama į jų interesus. Birželio 1 d. Komisijos surengtame susitikime su visais susijusiais subjektais dar labiau suvienodinti procesai. Valstybės narės savo ruožtu turėtų, prisiimdamos įsipareigojimus, toliau numatyti vietų nelydimiems nepilnamečiams ir teikti Italijos valdžios institucijoms tikslią informaciją apie konkrečias valstybių narių numatytas tokių asmenų priėmimo sąlygas. Atsižvelgiant į tai, kad tokių asmenų perkėlimo procedūros gali trukti ilgiau, palyginti su suaugusiųjų perkėlimu, valstybės narės raginamos nepilnamečiams skirtas vietas išlaikyti ilgiau (t. y. paskesniuose įsipareigojimuose numatyti nepilnamečiams skirtas vietas).

    Būtini skubūs veiksmai:

    ·Čekija, Lenkija ir Vengrija turėtų nedelsdamos pradėti prisiimti įsipareigojimus ir perkelti asmenis iš Italijos, kad vykdytų savo teisines prievoles;

    ·Bulgarija ir Slovakija raginamos per ateinančias savaites peržiūrėti savo pageidavimų politiką perkeltinų asmenų prašymų atžvilgiu, kad ji atitiktų Tarybos sprendimus, ir pradėti kuo greičiau perkelti asmenis iš Italijos;

    ·Italija raginama per ateinančias savaites rasti abipusiai priimtiną sprendimą dėl papildomų su saugumu susijusių apklausų, kurias tam tikros valstybės narės prašo atlikti, kad pagal Tarybos sprendimus būtų vertinami su saugumu susiję pavojai, organizavimo;

    ·Italija turėtų nedelsdama spartinti perkėlimo kriterijus atitinkančių asmenų registraciją, bendradarbiauti su EASO dėl informavimo kampanijos įgyvendinimo ir sparčiau centralizuoti perkėlimo Europos Sąjungoje procedūrą, visų pirma paskutinius jos etapus;

    ·visos kitos valstybės narės turėtų toliau prisiimti įsipareigojimus ir kas mėnesį iš Italijos perkelti jų įsipareigojimams proporcingą asmenų skaičių, didinti pajėgumus nagrinėti prašymus, vengti pernelyg griežtos pageidavimų politikos, riboti reikalavimus, dėl kurių vėluojama vykdyti perdavimo procedūrą, ir teikti pirmenybę pažeidžiamų prašytojų, visų pirma nelydimų nepilnamečių, prašymams.

    3Perkėlimas į Europos Sąjungą

    Toliau daroma 2015 m. liepos 20 d. išvadų įgyvendinimo pažanga – jau užbaigtos daugiau nei dviejų trečdalių visų 22 504 asmenų, kuriuos susitarta perkelti į ES, perkėlimo procedūros. Nuo 2017 m. gegužės 12 d. pagal šią programą perkelti 256 asmenys. Kadangi kelios valstybės, kurioms nustatytos didelės kvotos, įvykdė įsipareigojimus pagal minėtas išvadas ir stengėsi įgyvendinti 2016 m. kovo 18 d. ES ir Turkijos pareiškimą, pastaruoju metu vykdyti perkėlimai iš Turkijos ir šiek tiek mažesniu mastu toliau perkeliami asmenys iš Jordanijos ir Libano.

    2017 m. birželio 9 d. duomenimis, į 21 valstybę (Airiją, Austriją, Belgiją, Čekiją, Daniją, Estiją, Islandiją, Ispaniją, Italiją, Jungtinę Karalystę, Latviją, Lichtenšteiną, Lietuvą, Nyderlandus, Norvegiją, Portugaliją, Prancūziją, Suomiją, Švediją, Šveicariją ir Vokietiją) perkelta 16 419 asmenų. Septynios valstybės narės (Airija, Estija, Jungtinė Karalystė, Nyderlandai, Suomija, Švedija ir Vokietija), taip pat trys asocijuotosios šalys (Islandija, Lichtenšteinas ir Šveicarija) jau įvykdė savo įsipareigojimus. Nors perkėlimą į ES vykdo daugiau valstybių narių nei ankstesniais metais, dešimt valstybių narių pagal šią programą dar nėra perkėlusios nė vieno asmens 7 . Vis daugiau abejonių kyla dėl to, ar valstybės narės, kurių įsipareigojimai kol kas labai menkai įgyvendinti, bus pajėgios juos įvykdyti.

    2015 m. liepos 20 d. išvadų įgyvendinimas apima valstybių narių pastangas iš Turkijos į ES perkelti sirus pagal ES ir Turkijos pareiškimą. Nuo 2016 m. balandžio 4 d. pagal ES ir Turkijos pareiškimo perkėlimui į ES skirtą dalį iš Turkijos į ES perkelti 6 254 sirai. Nuo paskutinio ataskaitinio laikotarpio pagal šį mechanizmą į ES perkelti 559 sirai ir kol kas neperkeltas 24 461 asmuo, kuriuos įsipareigota perkelti. Iki šiol pagal ES ir Turkijos pareiškimą prašytojų perkelta į Austriją, Belgiją, Estiją, Ispaniją, Italiją, Latviją, Lietuvą, Liuksemburgą, Nyderlandus, Portugaliją, Prancūziją, Rumuniją, Suomiją, Švediją ir Vokietiją. Be to, nuo 2016 m. balandžio 4 d. Norvegija iš Turkijos perkėlė 563 sirus.

    Valstybės narės rengia tolesnes operacijas pagal ES ir Turkijos pareiškimą, įskaitant misijas į Turkiją į ES perkeltiniems kandidatams apklausti. Rumunija laikosi ankstesniame pranešime nurodytų įsipareigojimų netrukus pradėti perkėlimą – į šalį priimti 11 sirų. ES delegacija Ankaroje pabrėžė UNHCR, kad svarbu ir mažesnius įsipareigojimus prisiėmusioms valstybėms narėms siųsti į ES perkeltinų kandidatų prašymus.

    Iš valstybių narių, kurios dar neperkėlė asmenų iš Turkijos 8 , Malta rengia misiją į Turkiją, o Kipras oficialiai kreipėsi į UNHCR ir pranešė, kad yra pasirengęs perkelti 5 asmenis pagal ES ir Turkijos pareiškimą. Tačiau yra ir tokių valstybių narių, kurioms UNHCR informaciją apie kandidatus pateikė dar 2016 m. vasarą, tačiau jos kol kas nesiėmė jokių veiksmų (Bulgarija ir Čekija); šios valstybės narės raginamos kuo skubiau imtis veiksmų.

    Siekdama padėti vykdyti asmenų perkėlimą į ES pagal ES ir Turkijos pareiškimą ir aptarti vykdomas operacijas, ES delegacija Ankaroje kas savaitę rengia posėdžius su Turkijos migracijos valdymo generalinio direktorato (MVGD) atstovais. Be to, ES delegacija kartą per savaitę susitinka su valstybių narių, UNHCR ir TMO atstovais, kad palygintų statistinius duomenis ir aptartų naujausią su veikla susijusią informaciją.

    Siekdama pašalinti trūkumus ir vadovaudamasi ankstesnėse ataskaitose pateikta rekomendacija, ES delegacija pateikė valstybėms narėms atnaujintą klausimų ir atsakymų dokumentą, kuriuo UNHCR naudojasi siekdamas užtikrinti, kad kandidatams iš Sirijos būtų suteikiama išsami informacija apie valstybėse narėse taikomas priėmimo sąlygas ir kultūrinius, socialinius bei teisinius standartus. UNHCR ir dauguma valstybių narių jau patvirtino atnaujintą šio dokumento versiją ir 13 valstybių narių jau išsiuntė atnaujintus klausimų ir atsakymų dokumentus.

    Be dabartinių perkėlimo iš Turkijos į Europos Sąjungą įsipareigojimų įgyvendinimo, taip pat vyksta derybos dėl kartu su dalyvaujančiomis valstybėmis ir Turkija vykdomos savanoriškos humanitarinio priėmimo programos standartinių veiklos procedūrų ir siekiama kuo greičiau dėl jų susitarti.

    Rekomendacijos:

    ·valstybės narės, kurios dar nėra perkėlusios į ES asmenų pagal vykdomas ES lygmens programas (Bulgarija, Graikija, Kipras, Kroatija, Lenkija, Malta, Slovakija ir Slovėnija) ir valstybės narės, kurios iki šiol nepranešė apie pažangą ir kurioms dar reikia daug nuveikti, kad įvykdytų savo tikslus (Čekija, Danija ir Portugalija), turėtų nedelsdamos dėti daugiau pastangų, kad įgyvendintų savo įsipareigojimus pagal 2015 m. liepos 20 d. išvadas;

    ·Bulgarija ir Čekija, kurioms UNHCR, vadovaudamasis ES ir Turkijos pareiškimu, informaciją apie kandidatus pateikė dar 2016 m. vasarą, turėtų dėti daugiau pastangų, kad kuo greičiau užbaigtų perkėlimo iš Turkijos procesą;

    ·valstybės narės, atnaujindamos ir patikslindamos UNHCR naudojamą klausimų ir atsakymų dokumentą, turėtų suteikti Sirijos piliečiams, kurie gali būti perkelti į ES pagal ES ir Turkijos pareiškimą, daugiau informacijos apie perkėlimą į ES, kad jie galėtų priimti informacija pagrįstą sprendimą ir taip būtų sumažinta vėlesniais perkėlimo į ES etapais pareikšto atsisakymo persikelti atvejų.

    4Tolesni veiksmai

    Europos valstybių ar vyriausybių vadovai ne kartą pripažino, kad Europos migracijos padėties klausimą reikia skubiai spręsti, ir paragino imtis tolesnių veiksmų, kad perkėlimo Europos Sąjungoje programa – vienas iš esminių solidarumo su Graikija ir Italija ir pasidalijimo atsakomybe su jomis išraiškos elementų – būtų vykdoma sparčiau.

    Atsižvelgiant į tai, kiek asmenų iš Graikijos ir Italijos Europos Sąjungoje perkeliama šiuo metu, yra galimybių ir įmanoma iki 2017 m. rugsėjo mėn. perkelti visus asmenis, kurie, kaip tikimasi, atitiks perkėlimo Europos Sąjungoje kriterijus. Tai turėtų būti mūsų bendras tikslas ir visos valstybės narės turėtų sąžiningai ir proporcingai prisidėti prie jo įgyvendinimo. Kaip nurodyta šioje ataskaitoje, kad šis tikslas būtų pasiektas, valstybės narės turėtų nedelsdamos dėti daugiau pastangų ir imtis būtinų veiksmų. Komisija toliau padės valstybėms narėms koordinuoti šiuos daugiau pastangų reikalaujančius veiksmus.

    Kaip nustatyta Tarybos sprendimuose, perkelti asmenis Europos Sąjungoje yra teisinė prievolė. Todėl Komisija, rengdama mėnesines ataskaitas ir reguliariai bendradarbiaudama su valstybėmis narėmis nuolat padeda joms sąžiningai ir proporcingai prisidėti prie šios programos. Dauguma valstybių narių parodė, kad, turint noro ir ryžtingai veikiant, yra galimybių ir įmanoma per trumpą laiką Europos Sąjungoje perkelti daug asmenų. Dedant bendras pastangas labai išaugo Europos Sąjungoje perkeliamų asmenų skaičius; reikėtų toliau dėti pastangas ir užtikrinti, kad visi perkėlimo kriterijus atitinkantys asmenys būtų laiku perkelti šiuo galutiniu perkėlimo etapu.

    Pastaraisiais mėnesiais Komisija nuolat priminė valstybėms narėms jų teisines prievoles pagal Tarybos sprendimus ir paragino tas valstybes nares, kurios dar neprisiėmė įsipareigojimų ir neperkėlė asmenų iš Graikijos ir Italijos, nedelsiant tai padaryti. Kadangi 2017 m. rugsėjo mėn. jau beveik čia pat, šioms valstybėms narėms liko nedaug laiko įsipareigojimams įvykdyti, taip pat sąžiningai ir proporcingai prisidėti prie bendrų pastangų.

    Nepaisydamos nuolatinių raginimų, savo teisinių prievolių pagal Tarybos sprendimus ir įsipareigojimų kitų valstybių narių atžvilgiu nesilaikančios Čekija, Lenkija ir Vengrija dar turi imtis būtinų veiksmų. Šiomis aplinkybėmis ir kaip nurodyta ankstesnėje Perkėlimo Europos Sąjungoje ir perkėlimo į Europos Sąjungą ataskaitoje, Komisija nusprendė pradėti pažeidimo nagrinėjimo procedūras prieš šias tris valstybes nares.

    Kartu valstybės narės turėtų toliau vykdyti prisiimtus perkėlimo į Europos Sąjungą įsipareigojimus, visų pirma daugiau pastangų turėtų dėti tos valstybės narės, kurios dar nėra perkėlusios nė vieno asmens arba kurios dar nėra pasiekusios joms nustatyto tikslo.

    (1)

         Vengrija ir Slovakija, kurias remia Lenkija, užginčijo antrojo Tarybos sprendimo dėl perkėlimo Europos Sąjungoje teisėtumą. Tačiau ieškinys dėl sprendimo panaikinimo neturi stabdomojo poveikio. Europos Sąjungos Teisingumo Teismas šias bylas nagrinėjo gegužės 10 d.

    (2)

         Siekdama toliau padėti Graikijos valdžios institucijoms planuoti ir teikti papildomą pagalbą, Komisija ragina jas patikslinti bendrą migrantų, esančių žemyninėje Graikijos dalyje ir salose, skaičių.

    (3)

         Valstybės narės, į kurias perkeliama, atmetė 2 312 į ES perkeltinų kandidatų prašymus; jiems nuspręsta taikyti Dublino procedūrą arba nacionalinę Graikijos procedūrą (pvz., Graikijai atšaukus prašymą dėl administracinių priežasčių, Graikijos policijai pateikus neigiamą saugumo patikros, kuri įvykdyta iki prašymo pateikimo, išvadą ir pan.) arba asmenys mirė (tokių atvejų labai mažai).

    (4)

         Išskyrus jai paskirtus perkelti asmenis iš likusių 54 000 perkeltinų asmenų.

    (5)

         Net jei iš esmės valstybėms narėms reikia įsipareigoti tik dėl 24 papildomų vietų, gali prireikti didesnių įsipareigojimų, jei būtų atmesta keletas pagal Dublino reglamentą kitoms valstybėms narėms išsiųstų prašymų dėl nelydimų nepilnamečių perkėlimo.

    (6)

         Išskyrus jai paskirtus perkelti asmenis iš likusių 54 000 perkeltinų asmenų.

    (7)

         Šiai valstybių narių grupei priklauso Liuksemburgas ir Rumunija, nors abi šalys pagal ES ir Turkijos pareiškimą iš Turkijos jau perkėlė sirų.

    (8)

       Airija, Bulgarija, Čekija, Danija, Graikija, Jungtinė Karalystė, Kipras, Kroatija, Lenkija, Malta, Slovakija, Slovėnija ir Vengrija.

    Top

    Strasbūras, 2017 06 13

    COM(2017) 330 final

    PRIEDAS

    prie

    KOMISIJOS ATASKAITOS EUROPOS PARLAMENTUI, EUROPOS VADOVŲ TARYBAI IR TARYBAI

    Tryliktoji perkėlimo Europos Sąjungoje ir perkėlimo į Europos Sąjungą ataskaitą


    1 priedas. Perkėlimas Europos Sąjungoje iš Graikijos iki 2017 m. birželio 9 d.

    Valstybė narė

    Oficialiai įsipareigota perkelti 1

    Veiksmingai perkelta

    Tarybos sprendimuose 2 teisiškai numatytas įsipareigojimas

    Austrija 3

    1 491

    Belgija

    790

    502

    2 415

    Bulgarija

    570

    47

    831

    Kroatija

    90

    36

    594

    Kipras

    145

    55

    181

    Čekija

    30

    12

    1 655

    Estija

    332

    130

    204

    Suomija

    1 349

    987

    1 299

    Prancūzija

    4 970

    3 148

    12 599

    Vokietija

    4 740

    2 943

    17 209

    Vengrija

    988

    Islandija

    Airija

    943

    459

    240

    Latvija

    363

    290

    295

    Lichtenšteinas

    10

    10

    Lietuva

    670

    290

    420

    Liuksemburgas

    260

    216

    309

    Мalta

    117

    90

    78

    Nyderlandai

    1 550

    1 295

    3 797

    Norvegija

    685

    533

    Lenkija

    65

    4 321

    Portugalija

    1 630

    1 075

    1 778

    Rumunija

    1 222

    589

    2 572

    Slovakija

    50

    16

    652

    Slovėnija

    205

    164

    349

    Ispanija

    1 275

    742

    6 647

    Švedija 4

    2 378

    2 378

    Šveicarija

    630

    344

    IŠ VISO

    25 069

    13 973

    63 302

    (1)

    Perduota per „DubliNet“ pagal Tarybos sprendimo 5 straipsnio 2 dalį.

    (2)

    Šis įsipareigojimas neapima įsipareigojimų, susijusių su maždaug 8 000 asmenų, kurie dar nepriskirti pagal pirmąjį Tarybos sprendimą, ir su 54 000 priskirtų asmenų.

    (3)

         2016 m. kovo 10 d. Tarybos įgyvendinimo sprendimas (ES) 2016/408 dėl 30 % prašytojų, priskirtų Austrijai pagal Sprendimą (ES) 2015/1601, kuriuo Italijos ir Graikijos labui nustatomos laikinosios priemonės tarptautinės apsaugos srityje, perkėlimo Europos Sąjungoje laikino sustabdymo.

    (4)

         2016 m. birželio 9 d. Tarybos sprendimas (ES) 2016/946, kuriuo pagal Sprendimo (ES) 2015/1523 ir Sprendimo (ES) 2015/1601, kuriais Italijos ir Graikijos labui nustatomos laikinosios priemonės tarptautinės apsaugos srityje, 9 straipsnius Švedijos labui nustatomos laikinosios priemonės tarptautinės apsaugos srityje.

    Top

    Strasbūras, 2017 06 13

    COM(2017) 330 final

    PRIEDAS

    prie

    KOMISIJOS ATASKAITOS EUROPOS PARLAMENTUI, EUROPOS VADOVŲ TARYBAI IR TARYBAI

    Tryliktoji perkėlimo Europos Sąjungoje ir perkėlimo į Europos Sąjungą ataskaita


    2 priedas. Perkėlimas Europos Sąjungoje iš Italijos iki 2017 m. birželio 9 d.

    Valstybė narė

    Oficialiai įsipareigota perkelti 1

    Veiksmingai perkelta

    Tarybos sprendimuose 2 teisiškai numatytas įsipareigojimas

    Austrija 3

     50

    462

    Belgija

    340

    121

    1 397

    Bulgarija

    140

    471

    Kroatija

    46

    18

    374

    Kipras

    45

    34

    139

    Čekija

    20

    1 036

    Estija

    8

    125

    Suomija

    779

    653

    779

    Prancūzija

    970

    330

    7 115

    Vokietija

    4 510

    2 715

    10 327

    Vengrija

     

    306

    Islandija

     

    Airija

    20

    360

    Latvija

    105

    27

    186

    Lichtenšteinas

    Lietuva

    140

    17

    251

    Liuksemburgas

    160

    110

    248

    Мalta

    47

    47

    53

    Nyderlandai

    725

    612

    2 150

    Norvegija

    815

    812

    Lenkija

    35

    1 861

    Portugalija

    588

    299

    1 173

    Rumunija

    800

    45

    1 608

    Slovakija

     

    250

    Slovėnija

    75

    35

    218

    Ispanija

    225

    144

    2 676

    Švedija 4

    1 399

    228

    1 388

    Šveicarija

    900

    649

    IŠ VISO

    12 942

    6 896

    34 953

    (1)

    Perduota per „DubliNet“ pagal Tarybos sprendimo 5 straipsnio 2 dalį.

    (2)

    Šis įsipareigojimas neapima įsipareigojimų, susijusių su maždaug 8 000 asmenų, kurie dar nepriskirti pagal pirmąjį Tarybos sprendimą, ir su 54 000 priskirtų asmenų.

    (3)

         2016 m. kovo 10 d. Tarybos įgyvendinimo sprendimas (ES) 2016/408 dėl 30 % prašytojų, priskirtų Austrijai pagal Sprendimą (ES) 2015/1601, kuriuo Italijos ir Graikijos labui nustatomos laikinosios priemonės tarptautinės apsaugos srityje, perkėlimo Europos Sąjungoje laikino sustabdymo.

    (4)

         2016 m. birželio 9 d. Tarybos sprendimas (ES) 2016/946, kuriuo pagal Sprendimo (ES) 2015/1523 ir Sprendimo (ES) 2015/1601, kuriais Italijos ir Graikijos labui nustatomos laikinosios priemonės tarptautinės apsaugos srityje, 9 straipsnius Švedijos labui nustatomos laikinosios priemonės tarptautinės apsaugos srityje.

    Top

    Strasbūras, 2017 06 13

    COM(2017) 330 final

    PRIEDAS

    prie

    KOMISIJOS ATASKAITOS EUROPOS PARLAMENTUI, EUROPOS VADOVŲ TARYBAI IR TARYBAI

    Tryliktoji perkėlimo Europos Sąjungoje ir perkėlimo į Europos Sąjungą ataskaita


    3 priedas. Perkėlimas Europos Sąjungoje iš Italijos ir Graikijos iki 2017 m. birželio 9 d.

    Valstybė narė

    Veiksmingai perkelta iš Italijos

    Veiksmingai perkelta iš Graikijos

    Iš viso veiksmingai perkelta

    Tarybos sprendimuose 1 teisiškai numatytas įsipareigojimas

    Austrija 2

    1 953

    Belgija

    121

    502

    623

    3 812

    Bulgarija

    47

    47

    1 302

    Kroatija

    18

    36

    54

    968

    Kipras

    34

    55

    89

    320

    Čekija

    12

    12

    2 691

    Estija

    130

    130

    329

    Suomija

    653

    987

    1 640

    2 078

    Prancūzija

    330

    3 148

    3 478

    19 714

    Vokietija

    2 715

    2 943

    5 658

    27 536

    Vengrija

    1 294

    Islandija

    Airija

    459

    459

    600

    Latvija

    27

    290

    317

    481

    Lichtenšteinas

    0

    10

    10

    Lietuva

    17

    290

    307

    671

    Liuksemburgas

    110

    216

    326

    557

    Мalta

    47

    90

    137

    131

    Nyderlandai

    612

    1 295

    1 907

    5 947

    Norvegija

    812

    533

    1 345

    Lenkija

    6 182

    Portugalija

    299

    1 075

    1 374

    2 951

    Rumunija

    45

    589

    634

    4 180

    Slovakija

    16

    16

    902

    Slovėnija

    35

    164

    199

    567

    Ispanija

    144

    742

    886

    9 323

    Švedija 3

    228

    228

    3 766

    Šveicarija

    649

    344

    993

    IŠ VISO

    6 896

    13 973

    20 869

    98 255

       

    (1)

    Šis įsipareigojimas neapima įsipareigojimų, susijusių su maždaug 8 000 asmenų, kurie dar nepriskirti pagal pirmąjį Tarybos sprendimą, ir su 54 000 priskirtų asmenų.

    (2)

         2016 m. kovo 10 d. Tarybos įgyvendinimo sprendimas (ES) 2016/408 dėl 30 % prašytojų, priskirtų Austrijai pagal Sprendimą (ES) 2015/1601, kuriuo Italijos ir Graikijos labui nustatomos laikinosios priemonės tarptautinės apsaugos srityje, perkėlimo Europos Sąjungoje laikino sustabdymo.

    (3)

         2016 m. birželio 9 d. Tarybos sprendimas (ES) 2016/946, kuriuo pagal Sprendimo (ES) 2015/1523 ir Sprendimo (ES) 2015/1601, kuriais Italijos ir Graikijos labui nustatomos laikinosios priemonės tarptautinės apsaugos srityje, 9 straipsnius Švedijos labui nustatomos laikinosios priemonės tarptautinės apsaugos srityje.

    Top

    Strasbūras, 2017 06 13

    COM(2017) 330 final

    PRIEDAS

    prie

    KOMISIJOS ATASKAITOS EUROPOS PARLAMENTUI, EUROPOS VADOVŲ TARYBAI IR TARYBAI

    Tryliktoji perkėlimo Europos Sąjungoje ir perkėlimo į Europos Sąjungą ataskaita


    4 priedas. Pagal 2015 m. liepos 20 d. išvadas ir Turkijai skirtą schemą „1:1“ (taikomą nuo 2016 m. balandžio 4 d.) vykdomo perkėlimo į ES padėtis 2017 m. gegužės 12 d.

    Valstybė narė arba
    asocijuotoji valstybė

    Įsipareigojimai asmenis perkelti į ES pagal 2015 m. liepos 20 d. programą

    Bendras pagal 2015 m. liepos 20 d. programą, įskaitant Turkijai skirtą schemą „1:1“, į ES perkeltų asmenų skaičius

    Trečioji šalis, iš kurios asmenys perkelti į ES

    Austrija

    1 900

    1 730

    Libanas: 886; Jordanija: 609; Turkija: 234 (iš kurių 57 pagal schemą „1:1“); Irakas: 1

    Belgija

    1 100

    892

    Libanas: 448; Turkija: 311 pagal schemą „1:1“ (iš jų 242 pagal liepos 20 d. programą ir 69 – ne pagal liepos 20 d. programą 1 ); Turkija: 8; Jordanija: 170; Egiptas: 24;

    Bulgarija

    50

    0

    Kroatija

    150

    0

    Kipras

    69

    0

    Čekija

    400

    52

    Libanas: 32; Jordanija: 20

    Danija

    1 000

    481

    Libanas, Uganda

    Estija

    20

    20

    Turkija: 20 pagal schemą „1:1“

    Suomija

    293

    293 2

    Turkija: 504 3 pagal schemą „1:1“ (ne pagal liepos 20 d. programą); Libanas: 282; Egiptas: 7; Jordanija: 4

    Prancūzija

    2 375

    1 664

    Turkija: 803 pagal schemą „1:1“ (iš jų 228 pagal liepos 20 d. programą ir 575 – ne pagal liepos 20 d. programą 4 ); Libanas: 834; Jordanija: 478; Irakas: 8; kitos šalys: 116

    Vokietija

    1 600

    1 600

    Turkija: 2 270 pagal schemą „1:1“ (iš jų 1 600 pagal liepos 20 d. programą ir 670 – ne pagal liepos 20 d. programą)

    Graikija

    354

    0

    Vengrija

    Islandija

    50

    50 5

    Libanas

    Airija

    520

    520 6

    Libanas

    Italija

    1 989

    1 006

    Libanas: 596; Turkija: 257 pagal schemą „1:1“ Jordanija: 53; Sirija: 52; Sudanas: 48;

    Latvija

    50

    10

    Turkija: 10 pagal schemą „1:1“

    Lichtenšteinas

    20

    20

    Turkija

    Lietuva

    70

    25

    Turkija: 25 pagal schemą „1:1“

    Liuksemburgas

    30

    0 7

    Turkija: 98 pagal schemą „1:1“ (ne pagal liepos 20 d. programą)

    Мalta

    14

    0

    Nyderlandai

    1 000

    1 000

    Turkija: 1 411 pagal schemą „1:1“ (iš jų 556 pagal liepos 20 d. programą ir 855 – ne pagal liepos 20 d. programą); Turkija: 7; Libanas: 341; Kenija: 70; Etiopija: 8; Jordanija: 7; Libija: 4; Izraelis: 2; Irakas, Marokas, Egiptas, Saudo Arabija, Sirija: 1

    Norvegija

    3 500

    3 416

    Libanas: 2 619; Turkija: 540; Jordanija: 257;

    Lenkija

    900

    0

    Portugalija

    191

    12

    Turkija: 12 pagal schemą „1:1“

    Rumunija

    80

    0

    Turkija: 11 pagal schemą „1:1“ (ne pagal liepos 20 d. programą)

    Slovakija

    100

    0

    Slovėnija

    20

    0

    Ispanija

    1 449

    418

    Libanas: 232; Turkija: 186 pagal schemą „1:1“

    Švedija

    491

    491

    Turkija: 279 pagal schemą „1:1“ (iš jų 269 pagal liepos 20 d. programą); Sudanas: 124; Kenija: 80; Libanas: 8; Irakas: 8; Egiptas: 1; Jordanija: 1 

    Šveicarija

    519

    519

    Libanas: 431; Sirija: 88

    Jungtinė Karalystė

    2 200

    2 200

    Jordanija, Libanas, Turkija, Egiptas, Irakas ir kitos šalys.

    IŠ VISO

    22 504

    16 419

     

    Pagal schemą „1:1“ iš Turkijos į ES iš viso perkelti 6 254 asmenys, iš jų 3 462 pagal 2015 m. liepos 20 d. programą

    (1)

    69 sirai iš Turkijos perkelti ne pagal 2015 m. liepos 20 d. programą; jie skaičiuotini pagal Tarybos sprendimą 2016/1754.

    (2)

    Į šį skaičių neįtraukti 504 pagal schemą „1:1“ iš Turkijos perkelti sirai.

    (3)

     Iš 504 sirų, kurie į ES perkelti pagal schemą „1:1“, 11 perkelti pagal nacionalinę perkėlimo į ES programą, o 493 skaičiuotini pagal

    Tarybos sprendimą 2016/1754.

    (4)

    575 sirai iš Turkijos perkelti ne pagal 2015 m. liepos 20 d. programą; jie skaičiuotini pagal Tarybos sprendimą (ES) 2016/1754.

    (5)

    Į Islandiją iš viso perkelti 97 asmenys; visi jie – iš Libano

    (6)

    Be to, per tą patį laikotarpį Airija pagal nacionalinę perkėlimo į ES programą priėmė 259 asmenis iš Libano, kuriems reikalinga tarptautinė apsauga.

    (7)

    Nors pagal 2015 m. liepos 20 d. išvadas asmenų dar neperkelta, 98 sirai perkelti pagal Liuksemburgo nacionalinę programą pagal schemą „1:1“, jie skaičiuotini pagal Tarybos sprendimą (ES) 2016/1754.

    Top