EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52016XC0318(01)

Nereikšmingo pakeitimo paraiškos pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 1151/2012 53 straipsnio 2 dalies antrą pastraipą paskelbimas

OL C 103, 2016 3 18, p. 6–9 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

18.3.2016   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 103/6


Nereikšmingo pakeitimo paraiškos pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 1151/2012 53 straipsnio 2 dalies antrą pastraipą paskelbimas

(2016/C 103/06)

Europos Komisija patvirtino šį nereikšmingą pakeitimą pagal Komisijos deleguotojo reglamento (ES) Nr. 664/2014 (1) 6 straipsnio 2 dalies trečią pastraipą

NEREIKŠMINGO PAKEITIMO PARAIŠKA

Nereikšmingo pakeitimo paraiška pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 1151/2012  (2) 53 straipsnio 2 dalies antrą pastraipą

„STRACHITUNT“

ES Nr.: PDO-IT-02092–24.11.2015

SKVN ( X ) SGN ( )

1.   Pareiškėjų grupė ir teisėtas interesas

„Consorzio per la Tutela dello Strachitunt Valtaleggio“

kurio būstinė yra adresu Piazza Don Arrigoni 7

c/o Sede Comunale

24010 Vedeseta (BG)

ITALIA

Tel. +39 3355754211

e. paštas

:

info@strachitunt.it

consorziostv@pec.it

2.   Valstybė narė arba trečioji šalis

Italija

3.   Keičiamos produkto specifikacijos dalys

Produkto aprašymas

Kilmės įrodymas

Gamybos būdas

Ryšys su geografine vietove

Ženklinimas etiketėmis

Kita (nurodyti)

4.   Pakeitimo (-ų) pobūdis

Produkto su registruota SKVN arba SGN specifikacijos pakeitimas, kuris laikytinas nereikšmingu pagal Reglamento (ES) Nr. 1151/2012 53 straipsnio 2 dalies trečią pastraipą ir dėl kurio paskelbto bendrojo dokumento keisti nereikia.

Produkto su registruota SKVN arba SGN specifikacijos pakeitimas, kuris laikytinas nereikšmingu pagal Reglamento (ES) Nr. 1151/2012 53 straipsnio 2 dalies trečią pastraipą ir dėl kurio reikia keisti paskelbtą bendrąjį dokumentą.

Produkto su registruota SKVN arba SGN specifikacijos pakeitimas, kuris laikytinas nereikšmingu pagal Reglamento (ES) Nr. 1151/2012 53 straipsnio 2 dalies trečią pastraipą ir kurio bendrasis dokumentas (arba lygiavertis dokumentas) nepaskelbtas.

Produkto su registruota GTG specifikacijos pakeitimas, kuris laikytinas nereikšmingu pagal Reglamento (ES) Nr. 1151/2012 53 straipsnio 2 dalies ketvirtą pastraipą.

5.   Pakeitimas (-ai)

Pakeista produkto specifikacijos dalis, kurioje aprašomas sūrio galvos šonų aukštis: vietoj anksčiau nustatyto 15–18 cm aukščio nurodomas 10–18 cm aukštis.

Pakeitimo prašymas grindžiamas pakitusiais rinkos poreikiais. Pastebėta, kad nuo 2014 m. kovo mėn., kai sūris „Strachitunt“ buvo užregistruotas kaip SKVN ženklinamas gaminys, jį vis labiau vertina vartotojai ir juo vis labiau domisi platintojai. SKVN ženklinamo gaminio gamyba mažame kalnų slėnyje paskatino turizmo plėtrą, prisidėjo prie vietos gaminio paklausos didinimo bei intensyvesnio tiesioginio pardavimo, taip pat kitų vietos gaminių paklausos didinimo ir davė impulsą visai šios kalnų vietovės ekonomikai. Tačiau pastebėta, kad pirkėjai labiau domisi mažesnio aukščio – taigi šiek tiek mažesnėmis – sūrių galvomis Gaminant tokio dydžio sūrius būtų atsižvelgta tiek į tiesioginių pirkėjų, norinčių pirkti nedideles sūrių porcijas, tiek į didžiųjų mažmeninės prekybos centrų poreikius, nes tokio dydžio sūrių galvos labiau atitiktų iš anksto pakuojamų gaminių pakavimui keliamus reikalavimus. Be to, būtų patenkinti ir gaminiu susidomėję, tačiau nenorintys į namus vežtis per sunkių sūrių galvų, užsienio klientai. Kad būtų patenkinti pakitę vartotojų ir platintojų poreikiai, svarbu patvirtinti nereikšmingo pakeitimo paraišką, atsižvelgiant į tai, kad nurodytas sūrių galvų dydžio pakeitimas neturi poveikio vėlesniems gamybos etapams, nokinimui ir visų pirma galutinio gaminio savybėms – šios išlieka tokios pačios, kokios yra aprašytos gaminio specifikacijoje.

BENDRASIS DOKUMENTAS

„STRACHITUNT“

ES Nr.: PDO-IT-02092–24.11.2015

SKVN ( X ) SGN ( )

1.   Pavadinimas

„Strachitunt“

2.   Valstybė narė arba trečioji šalis

Italija

3.   Žemės ūkio produkto arba maisto produkto aprašymas

3.1.   Produkto rūšis

1.3 klasė. Sūriai

3.2.   Produkto, kuriam taikomas 1 punkte nurodytas pavadinimas, aprašymas

„Strachitunt“ yra melsvai žalsvo pelėsio dryžiais išmargintas sūris, gaminamas iš nenugriebto žalio karvės pieno pagal senovinį dviejų masių naudojimo metodą ir nokinamas vidutiniškai ilgai arba ilgai, t. y. ne trumpiau kaip 75 dienas.

„Strachitunt“ pluta yra gruoblėta, plona, vidutinės konsistencijos, kartais su pelėsiu, gelsvos, nokinant pilkėjančios spalvos.

Galva – cilindro formos su plokščiais 25–28 cm skersmens paviršiais ir tiesiais arba šiek tiek išgaubtais šonais, kurių aukštis – nuo 10 iki 18 cm. Kiekvienos galvos svoris svyruoja nuo 4 iki 6 kg.

Prapjovus sūrį „Strachitunt“ matoma kompaktiška, po pluta skysta, marmuriška masė, išmarginta kremo minkštumo masės dryžių ir pelėsio suformuotų melsvai žalsvų vagelių. Pelėsio kiekis masėje priklauso nuo natūraliai piene esančių sporų kiekio ir jų galėjimo daugintis.

Sūris aromatingas, jam būdingas intensyvus (nuo švelnaus iki aštraus) skonis, kuris sūriui bręstant stiprėja.

Mažiausias riebalų kiekis sausojoje medžiagoje – 48 %.

3.3.   Pašarai (taikoma tik gyvūninės kilmės produktams) ir žaliavos (taikoma tik perdirbtiems produktams)

Sūris gaminamas iš žalio, du kartus skirtingu metu primelžto pieno, kurio ne mažiau kaip 90 % bendro kiekio turi sudaryti žalųjų veislės karvių pienas.

Perdirbant naudojamas pirktinis veršiuko šliužo fermentas ir druska.

„Strachitunt“ gaminti naudojamas pienas gaunamas iš ūkių, kuriuose galvijai šeriami įvairiarūšių pievų žole ir (arba) šienu; toks pašaras turi sudaryti 65 % visos sausosios medžiagos. Ne mažiau kaip 90 % šio pašaro, kuris sudaro apie 60 % galvijų raciono, turi būti gauta iš 4 punkte nustatytos teritorijos. Be to, numatyta, kad ne daugiau nei 35 % pašaro sausosios medžiagos turi sudaryti grūdų (kukurūzų, miežių, kviečių) koncentratai, ankštiniai augalai (sojos) ir šių produktų perdirbimo šalutiniai produktai, o kaip maisto papildai gali būti naudojama laižomoji druska ir mineralų bei vitaminų kompleksai.

Draudžiama naudoti kukurūzų silosą.

3.4.   Specialūs gamybos veiksmai, atliktini nustatytoje geografinėje vietovėje

Visi gamybos etapai (karvių auginimas, melžimas, pieno surinkimas ir perdirbimas, sūrių gamyba ir nokinimas) vyksta konkrečioje 4 punkte aprašytoje geografinėje vietovėje.

3.5.   Specialios produkto registruotu pavadinimu pjaustymo, trynimo, pakavimo ir kt. taisyklės

SKVN žymimas sūris „Strachitunt“ gali būti pjaustomas bei pakuojamas ir už geografinės vietovės ribų. Pjaustymo ir pakavimo įmonės apie tokią veiklą turi iš anksto pranešti konsorciumui „Consorzio di Tutela dello Strachitunt“.

3.6.   Specialios produkto registruotu pavadinimu ženklinimo taisyklės

Sūris „Strachitunt“ parduodamas visas ir (arba) padalytas į porcijas. Ant vartotojams pateikiamo sūrio paviršiaus būna įspaustas grafinis simbolis (pav.), o ant šono – gamybos data.

Be to, ant parduodamų nesupjaustytų sūrio galvų viršutinio paviršiaus turi būti iš minkštojo popieriaus pagaminta etiketė, kurioje pateikiamas sūrio pavadinimas „Strachitunt“ ir grafinis simbolis (pav.). Jei sūris pardavinėjamas porcijomis, grafinis simbolis (pav.) turi būti pakartotinai pavaizduotas ant išorinės sūrio pakuotės.

Paveikslas

Grafinis simbolis (logotipas)

Image

4.   Glaustas geografinės vietovės apibūdinimas

Gamybos vietovė apima Bergamo provincijos Taledžo, Vedezetos, Džerozos ir Blelo komunas, esančias ne žemiau nei 700 m virš jūros lygio. Visa šių komunų teritorija ar jos dalis priklauso Taledžo slėniui.

5.   Ryšys su geografine vietove

Pačiame Bergamo Alpių priekalnių centre besidriekiančiame Taledžo slėnyje, kurio didelė dalis priklauso Bergamo Alpių parkui, nevykdoma pramoninė veikla ir nėra taršos šaltinių. Be to, vietovė yra gana izoliuota, palyginti su tankiai apgyvendinta Lombardijos lyguma ir didžiaisiais miestais, todėl joje yra taršos nepaliestų gamtinių zonų, o tai turi teigiamą poveikį visai toje vietovėje vykdomai gamybos veiklai.

Nurodytos komunos yra ne tik greta viena kitos, bet ir pasižymi panašiais geografiniais ir su žmogaus veikla susijusiais ypatumais. Šioje vietovėje gausu pievų ir ganyklų, todėl ši aplinka puikiai tinka auginti ir aukštuose kalnuose ganyti gyvūnus, taip pat gauti ir perdirbti pieną, kuris naudojamas sūriui „Strachitunt“ gaminti. Šioje kalnuotoje vietovėje daugiausia auginamos žalųjų veislės karvės. Dėl kilmės vietovės padėties gyvūnai ganyklose gali ganytis ne trumpiau nei šešis mėnesius per metus. Tai turi teigiamą poveikį pieno kokybei, kuri labai priklauso nuo optimalios gyvūnų gerovės. Šie veiksniai, bendros oro sąlygos, vyraujančios ne žemiau nei 700 m virš jūros lygio esančiose kalnų vietovėse, ir sūrio nokinimo sąlygos sūrinėse dar ir šiandien sudaro optimalią aplinką, tinkančią gaminti įvairių rūšių minkštus sūrius. Kaip galima spręsti iš dokumentų, geografinės vietovės gyvenvietėse nuo seno vykdoma žemės ūkio veikla ir gaminami sūriai, todėl šioje vietovėje jau seniai nusistovėję sūrio „Strachitunt“ gamybos ir nokinimo metodai.

Geografinėje gamybos zonoje pienas perdirbamas iškart aukštikalnių pievose arba toje teritorijoje esančiuose ūkiuose: pirmuoju atveju pienas niekur nevežamas, o antruoju – vežamas nedidelius atstumus.

Be to, taikant tradicinius metodus, pvz., naudojant dvi mases, o kaip nuriebalinimo priemonę kaitinimo katilui ir darbo įrankiams valyti – rūgštines išrūgas, laikomasi galutiniam gaminiui keliamų sveikumo ir aplinkosaugos reikalavimų bei atsižvelgiama į natūralią perdirbimo aplinkos mikroflorą. Kilmės vietovės ūkiuose nokinimo patalpos daugiausia įrengtos po žeme, o jose naudojamos statiškos šaldymo sistemos daugiausia grindžiamos žema oro temperatūra. Tokias sąlygas lemia slėnio reljefas – dešinėje Enos upelio pusėje esančiose zonose net vasarą labai mažai šviečia saulė. Tokiomis sąlygomis sūryje gali daugiau ar mažiau intensyviai daugintis jam būdingas pelėsis.

„Strachitunt“ gaminamas pagal senovinį dviejų masių apdorojimo metodą. Pagal jį naudojama dviejų rūšių – šilta ir šalta – varškė, kuri gaunama maždaug kas dvylika valandų, du kartus per dieną pamelžus karves.

Šių rūšių varškė sumaišoma ir sudaro vieno sūrio masę.

„Strachitunt“ skiriamosios savybės – savitas gamybos būdas, natūralaus pelėsio (į pieną draudžiama dėti grybo kultūrų) įvairaus intensyvumo žalsvais ir melsvais dryžiais išmarginta kompaktiška, marmuriška, po pluta skysta masė, kurioje matomi kremo minkštumo dryžiai.

Sūrio gamybos metodą lėmė morfologiniai Taledžo slėnio, kuriame formavosi maži ūkiai, o juose buvo gaminami neskirti parduoti sūriai, ypatumai.

Be to, pieno savybės priklausė ir iki šiol priklauso nuo šioje vietovėje auginamų žalųjų veislės galvijų, gebančių lengvai prisitaikyti prie kalnuotų vietovių dirvožemio ir klimato sąlygų.

Istoriškai sūriai turėjo būti gaminami iš variniuose kaitinimo katiluose perdirbto žalio pieno, nes kurui buvo naudojama mediena; tai reiškė, kad pienas negalėjo būti apdorojamas termiškai.

Be to, kadangi nebuvo galimybių pieną laikyti šaltai ir jį reikėjo perdirbti iškart po melžimo, buvo pradėtas taikyti dviejų masių naudojimo metodas, pagal kurį naudojama ką tik gauta šilta varškė ir anksčiau perdirbus pieną gauta šalta varškė.

Šis perdirbimo metodas padeda išsaugoti glaudų fizinių, cheminių ir mikrobiologinių pieno savybių ir galutinio gaminio savybių ryšį. Sūrio masę žalsvais ir melsvais dryžiais išmargina natūraliai piene ir sūrių nokinimo aplinkoje esančios pelėsio sporos, o pelėsio dauginimasis sūryje skatinamas naudojant specialias gamybos technologijas ir nokstančių sūrių badymo metodą.

Visi šie sūrio „Strachitunt“ gamybos etapai neatskiriamai susiję su geografine aplinka ir iš kartos į kartą perduodamomis tradicijomis, nuo kurių priklauso ypatingos galutinio gaminio savybės.

Nuoroda į paskelbtą specifikaciją

(Šio reglamento 6 straipsnio 1 dalies antra pastraipa)

Konsoliduotą specifikacijos tekstą galima rasti internete adresu http://www.politicheagricole.it/flex/cm/pages/ServeBLOB.php/L/IT/IDPagina/3335

arba

tiesiogiai Žemės ūkio, maisto produktų ir miškų ūkio politikos ministerijos interneto svetainėje (www.politicheagricole.it), ekrano dešinėje viršuje spaudžiant nuorodą „Prodotti DOP IGP“, po to ekrano kairėje spaudžiant nuorodą „Prodotti DOP IGP STG“ ir galiausiai spaudžiant nuorodą „Disciplinari di Produzione all’esame dell’UE“ (ES nagrinėjamos specifikacijos).


(1)  OL L 179, 2014 6 19, p. 17.

(2)  OL L 343, 2012 12 14, p. 1.


Top