Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52015DC0597

    KOMISIJOS ATASKAITA EUROPOS PARLAMENTUI IR TARYBAI dėl kasmetinio Europos Sąjungos pareigūnų ir kitų tarnautojų atlyginimų ir pensijų ir jiems taikomų korekcinių koeficientų atnaujinimo 2015 m. poveikio biudžetui duomenų

    COM/2015/0597 final

    Briuselis, 2015 12 02

    COM(2015) 597 final

    KOMISIJOS ATASKAITA EUROPOS PARLAMENTUI IR TARYBAI

    dėl kasmetinio Europos Sąjungos pareigūnų ir kitų tarnautojų atlyginimų ir pensijų ir jiems taikomų korekcinių koeficientų atnaujinimo 2015 m. poveikio biudžetui duomenų


    KOMISIJOS ATASKAITA EUROPOS PARLAMENTUI IR TARYBAI

    dėl kasmetinio Europos Sąjungos pareigūnų ir kitų tarnautojų atlyginimų ir pensijų ir jiems taikomų korekcinių koeficientų atnaujinimo 2015 m. poveikio biudžetui duomenų

    1.ATASKAITOS TIKSLAS

    Šios ataskaitos tikslas – įvykdyti Europos Sąjungos pareigūnų tarnybos nuostatų ir kitų Europos Sąjungos tarnautojų įdarbinimo sąlygų (toliau – Tarnybos nuostatai) 65 straipsnio 1 dalyje nustatytą Komisijos pareigą pateikti duomenis, susijusius su Sąjungos pareigūnų atlyginimų ir pensijų poveikiu biudžetui, atsižvelgiant į ES pareigūnų ir kitų tarnautojų atlyginimų ir pensijų ir jiems taikomų korekcinių koeficientų atnaujinimą 2015 metais.

    2015 metais ES pareigūnų ir kitų tarnautojų atlyginimai ir pensijos atnaujinami remiantis Tarnybos nuostatų XI priedu, ir atnaujinimas turi būti atliktas iki metų pabaigos. Jis grindžiamas ES statistikos tarnybos kartu su valstybių narių nacionalinėmis statistikos tarnybomis parengtais statistiniais duomenimis, kurie rodo 2015 m. liepos 1 d. padėtį valstybėse narėse.

    2.PAGRINDINIAI FAKTAI

    2013 m. spalio 22 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES, Euratomas) Nr. 1023/2013 iš dalies pakeistas atlyginimų atnaujinimo mechanizmas, vadinamas metodu, sudarant sąlygas automatiškai atnaujinti visus atlyginimus, pensijas ir išmokas. Tuo tikslu Tarnybos nuostatuose nurodytos atitinkamos sumos ir korekciniai koeficientai turėtų būti laikomi orientacinėmis sumomis ir korekciniais koeficientais, kuriuos reikia nuolat automatiškai atnaujinti. Per dvi savaites nuo tokio atnaujinimo dienos tas atnaujintas sumas ir korekcinius koeficientus Komisija turėtų informavimo tikslais paskelbti Europos Sąjungos oficialiojo leidinio C serijoje.

    Pagal Tarnybos nuostatų 65 straipsnio 4 dalį Belgijoje ir Liuksemburge dirbančių ES darbuotojų atlyginimai ir pensijos 2013 ir 2014 m. neatnaujinami, t. y. be darbuotojų, dirbančių ne Belgijoje ir ne Liuksemburge, atlyginimams ir pensijoms taikytinų korekcinių koeficientų atnaujinimo, 2013 ir 2014 m. ES darbuotojams mokamos sumos nebuvo atnaujintos.

    Todėl ketverių metų laikotarpiu (2010 m. liepos mėn. – 2014 m. liepos mėn.) ES pareigūnų ir kitų tarnautojų atlyginimai ir pensijos patikslinti taip: 2010 m. taikant Tarnybos nuostatų XI priedo 3 straipsnyje nustatytą metodą buvo atliktas 0,1 % patikslinimas. 2011 ir 2012 m., taikant visuotinį požiūrį, kurio laikomasi siekiant išspręsti ginčus dėl 2011 m. ir 2012 m. atlyginimų ir pensijų patikslinimo, buvo atliktas atitinkamai 0 % ir 0,8 % patikslinimas. Be to, buvo nuspręsta įšaldyti 2013 ir 2014 m. atlyginimus ir pensijas; šis sprendimas sudarė dalį politinio kompromiso dėl Tarnybos nuostatų reformos.

    Dėl to, kad 2011 ir 2012 m. atlyginimų patikslinimui nebuvo taikomas metodas ir 2013 ir 2014 m. buvo įšaldyti atlyginimai ir pensijos, 2014–2020 m. daugiametės finansinės programos (DFP) laikotarpiu sutaupyta apie 3 mlrd. EUR, o ilguoju laikotarpiu – apie 500 mln. EUR per metus. Apskritai, atlikus paskiausią Tarnybos nuostatų peržiūrą, DFP laikotarpiu sutaupyta apie 4,3 mlrd. EUR administracinių išlaidų lėšų. Be to, konkrečios priemonės, neturinčios tiesioginio poveikio biudžetui, kaip antai pailgintas darbo laikas ir sutrumpintos kasmetinės atostogos nenumatant kompensavimo darbo užmokesčiu, institucijose sudaro apie 1,5 mlrd. EUR.

    3.Teisės aktų nuostatos dėl ES pareigūnų ir kitų tarnautojų atlyginimų ir pensijų ir jiems taikomų korekcinių koeficientų atnaujinimo

    3.1.ES pareigūnų ir kitų tarnautojų atlyginimų ir pensijų atnaujinimas (Tarnybos nuostatų 65 straipsnio 1 dalies antra pastraipa)

    Tarnybos nuostatų 65 straipsnio 1 dalies antroje pastraipoje nustatyta, kad tam tikros juose nurodytos sumos, kuriomis išreikšti baziniai darbo užmokesčiai, įvairios išmokos ir koeficientai, kasmet atnaujinamos remiantis XI priedu. Per dvi savaites nuo tokio atnaujinimo dienos atnaujintas sumas Komisija informavimo tikslais paskelbia Europos Sąjungos oficialiojo leidinio C serijoje.

    Be to, Tarnybos nuostatų 65 straipsnio 3 dalyje nustatyta, kad šios sumos (nurodytos 65 straipsnio 1 dalies antroje pastraipoje) laikomos sumomis, kurių tikroji vertė tam tikru laiko momentu turi būti atnaujinta netaikant kito teisės akto.

    Tarnybos nuostatų 65a straipsnyje nustatyta, kad 64 ir 65 straipsnių įgyvendinimo taisyklės išdėstytos XI priede.

    Remiantis Tarnybos nuostatų XI priedo 3 straipsniu, atlyginimų ir pensijų atnaujinimas pagal Tarnybos nuostatų 65 straipsnį tiesiogiai priklauso nuo nacionalinės valdžios institucijų valstybės tarnautojų gaunamo darbo užmokesčio perkamosios galios pokyčio (specifinis rodiklis) ir pragyvenimo išlaidų Belgijoje ir Liuksemburge pokyčio (jungtinis indeksas).

    Pagal specifinį rodiklį nustatomas valstybių narių centrinės valdžios valstybės tarnautojų grynojo darbo užmokesčio pokytis, neatsižvelgiant į infliaciją. Eurostatas šį rodiklį apskaičiuoja remdamasis XI priedo 1 straipsnio 4 dalyje nurodytų vienuolikos valstybių narių pateikta informacija.

    Pagal jungtinį indeksą nustatomas ES pareigūnų pragyvenimo išlaidų Belgijoje ir Liuksemburge pokytis, atsižvelgiant į šiose dviejose valstybėse narėse tarnaujančių darbuotojų pasiskirstymą. Eurostatas šį indeksą apskaičiuoja remdamasis Belgijos ir Liuksemburgo valdžios institucijų pateikta informacija.

    3.2.ES dirbančių ES pareigūnų ir kitų tarnautojų atlyginimams ir pensijoms taikomų korekcinių koeficientų atnaujinimas (Tarnybos nuostatų 64 straipsnio antra pastraipa)

    Pagal Tarnybos nuostatų 64 straipsnį eurais nurodytam pareigūno atlyginimui taikomas korekcinis koeficientas, kuris yra didesnis kaip 100 %, mažesnis kaip 100 % arba lygus 100 %, atsižvelgiant į gyvenimo sąlygas įvairiose įdarbinimo vietose. Belgijoje ir Liuksemburge korekcinis koeficientas netaikomas, nes tos įdarbinimo vietos yra daugumos institucijų pagrindinės darbo ir būstinės vietos ir todėl jos kaip orientacinės vietos yra ypatingos svarbos.

    Be to, korekciniai koeficientai nustatomi ar atšaukiami ir kasmet atnaujinami remiantis XI priedu. Atnaujinant koeficientus visos vertės laikomos orientacinėmis vertėmis. Per dvi savaites nuo tokio atnaujinimo dienos atnaujintas vertes Komisija informavimo tikslais paskelbia Europos Sąjungos oficialiojo leidinio C serijoje.

    Remiantis Tarnybos nuostatų XI priedo 3 straipsniu, atlyginimams ir pensijoms taikytini atnaujinti korekciniai koeficientai nustatomi remiantis XI priedo 1 straipsnyje nurodytų atitinkamų ekonominių paritetų ir Tarnybos nuostatų 63 straipsnyje atitinkamoms šalims nustatytų valiutos kursų tarpusavio santykiu.

    Atlyginimams taikomais ekonominiais paritetais nustatomi atlyginimų perkamosios galios ekvivalentai tarp atskaitos miestu laikomo Briuselio ir kitose šalyse esančių darbo vietų. Eurostatas šiuos paritetus apskaičiuoja suderinęs su valstybių narių nacionalinėmis statistikos įstaigomis.

    Pensijoms taikomais ekonominiais paritetais nustatomi pensijų perkamosios galios ekvivalentai tarp atskaitos šalimi laikomos Belgijos ir kitų gyvenamosios vietos šalių. Eurostatas šiuos paritetus apskaičiuoja suderinęs su nacionalinėmis statistikos įstaigomis. Pagal Tarnybos nuostatų XIII priedo 20 straipsnį korekciniai koeficientai taikomi tik tai pensijų daliai, kuri atitinka iki 2004 m. gegužės 1 d. įgytas pensijų teises. Mažiausias pensijoms taikomas korekcinis koeficientas yra 100.

    Pagal Tarnybos nuostatų VII priedo 17 straipsnio 3 dalį konkretūs korekciniai koeficientai taikomi tam tikriems pareigūnų ir kitų tarnautojų pervedimams.

    3.3.Trečiosiose šalyse dirbančių ES pareigūnų, laikinųjų darbuotojų ir sutartininkų atlyginimams taikytinų korekcinių koeficientų atnaujinimas (Tarnybos nuostatų X priedo 13 straipsnio 1 dalis)

    Tarnybos nuostatų X priedo 11, 12 ir 13 straipsniuose išdėstytos nuostatos dėl atlyginimų mokėjimo trečiosiose šalyse dirbantiems pareigūnams ir kitiems tarnautojams. Atlyginimas mokamas Europos Sąjungoje eurais ir jam taikomas Belgijoje dirbančių pareigūnų atlyginimams taikytinas korekcinis koeficientas, tačiau pareigūno pageidavimu visas atlyginimas ar jo dalis gali būti mokamas (a) tos šalies, kurioje jis dirba, valiuta. Tokiu atveju atlyginimui taikomas šiai darbo vietos šaliai nustatytas korekcinis koeficientas, ir jis konvertuojamas pagal atitinkamą valiutos kursą.

    Siekiant kuo geriau užtikrinti, kad Sąjungos pareigūnų, laikinųjų darbuotojų ir sutartininkų perkamoji galia būtų lygiavertė neatsižvelgiant į jų darbo vietą, vieną kartą per metus korekciniai koeficientai atnaujinami pagal Tarnybos nuostatų XI priede išdėstytas taisykles. Atnaujinant koeficientus visos vertės laikomos orientacinėmis vertėmis. Per dvi savaites nuo tokio atnaujinimo dienos atnaujintas vertes Komisija informavimo tikslais paskelbia Europos Sąjungos oficialiojo leidinio C serijoje.

    Siekdamas nustatyti, kad Briuselyje mokamo atlyginimo perkamoji galia būtų lygiavertė kitose darbo vietos šalyse mokamo atlyginimo perkamajai galiai, Eurostatas apskaičiuoja ekonominius paritetus. Korekcinis koeficientas – tai dydis, gautas ekonominio pariteto vertę padalijus iš valiutos kurso. Naudojami valiutos kursai nustatomi pagal ES bendrojo biudžeto vykdymo taisykles ir atitinka korekcinių koeficientų taikymo datą.

    3.4.Tarpinis ES dirbančių ES pareigūnų ir kitų tarnautojų atlyginimų ir pensijų atnaujinimas (Tarnybos nuostatų 65 straipsnio 2 dalis)

    65 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad jeigu iš esmės pasikeičia pragyvenimo išlaidos, 65 straipsnio 1 dalyje nurodytos sumos ir 64 straipsnyje nurodyti korekciniai koeficientai atnaujinami remiantis XI priedu. Per dvi savaites nuo tokio atnaujinimo dienos atnaujintas sumas ir korekcinius koeficientus Komisija informavimo tikslais paskelbia Europos Sąjungos oficialiojo leidinio C serijoje.

    Remiantis Tarnybos nuostatų XI priedo 4 straipsnio 1 dalimi, tarpinis atlyginimų ir pensijų atnaujinimas, įsigaliojantis sausio 1 d., atliekamas, kai nuo birželio iki gruodžio mėn. iš esmės pasikeičia pragyvenimo išlaidos (palyginti su Tarnybos nuostatų XI priedo 6 straipsnyje nustatyta ribine verte), tinkamai atsižvelgiant į perkamosios galios kitimo einamuoju metiniu ataskaitiniu laikotarpiu prognozes. Į tokius tarpinius atnaujinimus atsižvelgiama atliekant kasmetinį darbo užmokesčių atnaujinimą.

    Be to, remiantis Tarnybos nuostatų XI priedo 6 straipsniu, jei Briuselyje ir Liuksemburge ribinė vertė pasiekta ar viršyta, tarpinis atnaujinimas turi būti atliktas visose vietose (įskaitant Briuselį ir Liuksemburgą). Jei Belgijoje ir Liuksemburge ta ribinė vertė nepasiekta, tarpinis atnaujinimas atliekamas tik tose vietose, kur ribinė vertė pasiekta ar viršyta.

    Remiantis Tarnybos nuostatų XI priedo 7 straipsniu, tarpinio atnaujinimo suma yra jungtinis indeksas, kai reikia, padaugintas iš pusės prognozuojamo specifinio rodiklio dydžio, jei jo vertė neigiama.

    Korekciniai koeficientai yra atitinkamo ekonominio pariteto ir Tarnybos nuostatų 63 straipsnyje nurodyto valiutos kurso santykis, padaugintas, jeigu ribinė vertė Briuselyje ir Liuksemburge nepasiekta, iš atnaujinimo dydžio.

    3.5.Laikinasis trečiosiose šalyse dirbančių ES pareigūnų, laikinųjų darbuotojų ir sutartininkų atlyginimams taikytinų korekcinių koeficientų atnaujinimas (Tarnybos nuostatų X priedo 13 straipsnio 2 dalis)

    Jei paaiškėja, kad tam tikros šalies pragyvenimo išlaidų pokytis, apskaičiuotas remiantis korekciniu koeficientu ir atitinkamu valiutų kursu, po paskutinio atnaujinimo viršijo 5 %, be kasmetinio trečiosiose šalyse dirbančių ES pareigūnų, laikinųjų darbuotojų ir sutartininkų atlyginimų atnaujinimo pagal Tarnybos nuostatų X priedo 13 straipsnio 1 dalį (žr. 3.3 punktą), Tarnybos nuostatų X priedo 13 straipsnio 1 dalies nustatyta tvarka atliekamas laikinasis korekcinio koeficiento atnaujinimas.

    Siekdamas nustatyti, kad Briuselyje mokamo atlyginimo perkamoji galia būtų lygiavertė kitose darbo vietos šalyse mokamo atlyginimo perkamajai galiai, Eurostatas apskaičiuoja ekonominius paritetus. Korekcinis koeficientas – tai dydis, gautas ekonominio pariteto vertę padalijus iš valiutos kurso. Naudojami valiutos kursai nustatomi pagal ES bendrojo biudžeto vykdymo taisykles ir atitinka korekcinių koeficientų taikymo datą.

    4.ES pareigūnų ir kitų tarnautojų atlyginimų ir pensijų ir jiems taikomų korekcinių koeficientų atnaujinimas 2015 m.

    Komisija atkreipia dėmesį į įvairius ES pareigūnų ir kitų tarnautojų atlyginimų ir pensijų atnaujinimus, kurie įgyvendinami dvylikos mėnesių ataskaitiniu laikotarpiu nuo 2015 m. liepos 1 d. remiantis Tarnybos nuostatų XI priedu ir kurie bus įgyvendinti iki metų pabaigos. 4 punkte išdėstyti atnaujinimai grindžiami ES statistikos tarnybos kartu su valstybių narių nacionalinėmis statistikos tarnybomis parengtais statistiniais duomenimis, kurie rodo 2015 m. liepos 1 d. padėtį valstybėse narėse 1 .

    4.1.ES pareigūnų ir kitų tarnautojų atlyginimų ir pensijų atnaujinimas 2015 m. (Tarnybos nuostatų 65 straipsnio 1 dalies antra pastraipa)

    Remdamasis Tarnybos nuostatų XI priedo 1 straipsniu, Eurostatas parengė ataskaitą dėl pragyvenimo išlaidų Briuselyje ir Liuksemburge pokyčio, nacionalinės valdžios institucijų valstybės tarnautojų gaunamo darbo užmokesčio perkamosios galios pokyčio ir ekonominių paritetų, iš kurių išvedami įvairūs korekciniai koeficientai 2 .

    Atskaitiniu laikotarpiu nacionalinės valdžios institucijų valstybės tarnautojų gaunamo darbo užmokesčio perkamosios galios vidutinis pokytis, nustatytas pagal specifinį rodiklį, buvo lygus +1,2 %.

    Eurostato apskaičiuotas pragyvenimo išlaidų Briuselyje ir Liuksemburge pokytis, nustatytas pagal jungtinį indeksą, ataskaitiniu laikotarpiu buvo lygus +1,2 %.

    Pagal Tarnybos nuostatų XI priedo 3 straipsnio 2 dalį atnaujinimo dydis nustatomas Eurostato apskaičiuotą jungtinį indeksą padauginant iš specifinio rodiklio. Todėl siūlomas atlyginimų ir pensijų Belgijoje ir Liuksemburge atnaujinimo dydis yra 2,4 %. Pagal Tarnybos nuostatų XI priedo 3 straipsnio 5 dalį Belgijoje arba Liuksemburge netaikomi jokie korekciniai koeficientai.

    Todėl Komisija ketina iki 2015 m. pabaigos Oficialiojo leidinio C serijoje paskelbti šios ataskaitos I priede pateiktas Tarnybos nuostatų 65 straipsnio 1 dalies antroje pastraipoje nurodytas atnaujintas sumas, nuo 2015 m. liepos 1 d. taikytinas Europos Sąjungos pareigūnų ir kitų tarnautojų atlyginimams ir pensijoms.

    4.2.ES dirbančių ES pareigūnų ir kitų tarnautojų atlyginimams ir pensijoms taikomų korekcinių koeficientų atnaujinimas 2015 m. (Tarnybos nuostatų 64 straipsnio antra pastraipa)

    Remdamasis Tarnybos nuostatų XI priedo 1 straipsniu, Eurostatas parengė ataskaitą dėl pragyvenimo išlaidų Briuselyje ir Liuksemburge pokyčio, nacionalinės valdžios institucijų valstybės tarnautojų gaunamo darbo užmokesčio perkamosios galios pokyčio ir ekonominių paritetų, iš kurių išvedami įvairūs korekciniai koeficientai 3 .

    Ne Belgijoje ir ne Liuksemburge atlyginimai ir pensijos atnaujinami Belgijoje ir Liuksemburge naudojamą patikslinimo dydį dauginant iš korekcinių koeficientų ir iš valiutos kurso pokyčio.

    Atlyginimams, pensijoms ir atlyginimo dalies pervedimams taikytinus korekcinius koeficientus Eurostatas apskaičiavo taip:

    4.1.1.Ne Belgijoje ir ne Liuksemburge dirbantiems darbuotojams taikomi korekciniai koeficientai

    Eurostatas, suderinęs su nacionalinėmis statistikos įstaigomis, apskaičiavo ekonominius paritetus, kuriais nustatoma, kad Briuselyje mokamo atlyginimo perkamoji galia 2015 m. liepos 1 d. būtų lygiavertė kitose šalyse esančiose darbo vietose mokamo atlyginimo perkamajai galiai.

    Korekciniai koeficientai, taikytini kitose nei Belgija ir Liuksemburgas valstybėse narėse dirbančių pareigūnų ir kitų tarnautojų atlyginimams, nustatomi pagal šių ekonominių paritetų ir 2015 m. liepos 1 d. valiutos kursų santykį.

    Todėl Komisija ketina iki 2015 m. pabaigos Oficialiojo leidinio C serijoje paskelbti šios ataskaitos I priede pateiktus korekcinius koeficientus, nuo 2015 m. liepos 1 d. taikytinus Europos Sąjungos pareigūnų ir kitų tarnautojų atlyginimams ir pensijoms.

    4.1.2.Ne Belgijoje ir ne Liuksemburge mokamoms PENSIJOMS ir PERVEDIMAMS taikomi korekciniai koeficientai

    Eurostatas, suderinęs su nacionalinėmis statistikos įstaigomis, apskaičiavo ekonominius paritetus, kuriais nustatoma, kad Belgijoje mokamų pensijų perkamoji galia 2015 m. liepos 1 d. būtų lygiavertė kitose gyvenamosios vietos šalyse mokamų pensijų perkamajai galiai.

    Apskaičiuoti įvairiose šalyse, išskyrus Belgiją ir Liuksemburgą, gyvenančių asmenų pensijoms taikytini korekciniai koeficientai nustatomi pagal šių ekonominių paritetų ir 2015 m. liepos 1 d. valiutos kursų santykį. Pagal Tarnybos nuostatų XIII priedo 20 straipsnį korekciniai koeficientai taikomi tik tai pensijų daliai, kuri atitinka iki 2004 m. gegužės 1 d. įgytas pensijų teises.

    Pagal Tarnybos nuostatų VII priedo 17 straipsnį šie korekciniai koeficientai yra tiesiogiai taikytini pareigūnų ir kitų tarnautojų pervedimams.

    Todėl Komisija ketina iki 2015 m. pabaigos Oficialiojo leidinio C serijoje paskelbti šios ataskaitos I priede pateiktus korekcinius koeficientus, nuo 2015 m. liepos 1 d. taikytinus ne Belgijoje ir ne Liuksemburge mokamoms Europos Sąjungos pareigūnų ir kitų tarnautojų pensijoms ir pervedimams.

    4.3.Trečiosiose šalyse dirbančių ES pareigūnų, laikinųjų darbuotojų ir sutartininkų atlyginimams taikytinų korekcinių koeficientų atnaujinimas 2015 m. (Tarnybos nuostatų X priedo 13 straipsnio 1 dalis)

    Kartu su Komisijai pateiktais statistiniais duomenimis nurodytas 137 darbo vietų sąrašas. Tačiau tais atvejais, kai nebuvo duomenų arba jie buvo nepatikimi dėl nestabilios padėties vietoje arba kitų priežasčių, ekonominiai paritetai nenurodyti.

    Apskaičiuoti už ES ribų esančioms darbo vietoms nuo 2015 m. liepos 1 d. taikomi korekciniai koeficientai. Laikinojo atnaujinimo korekciniai koeficientai apskaičiuoti remiantis Eurostato pateiktais 2015 m. liepos 1 d. paritetais.

    Todėl Komisija ketina iki 2015 m. pabaigos Oficialiojo leidinio C serijoje paskelbti šios ataskaitos II priede pateiktus korekcinius koeficientus, nuo 2015 m. liepos 1 d. taikytinus trečiosiose šalyse dirbančių ES pareigūnų, laikinųjų darbuotojų ir sutartininkų atlyginimams.

    4.4.Tarpinis ES dirbančių ES pareigūnų ir kitų tarnautojų atlyginimų ir pensijų atnaujinimas 2015 m. (Tarnybos nuostatų 65 straipsnio 2 dalis)

    Remiantis Tarnybos nuostatų XI priedo 4 straipsniu, tose vietose, kur iš esmės pasikeitė pragyvenimo išlaidos, reikėjo atnaujinti atlyginimus ir pensijas.

    Pragyvenimo išlaidų Belgijoje ir Liuksemburge pokytis, nustatomas pagal jungtinį indeksą, laikotarpiu nuo 2014 m. birželio mėn. iki 2014 m. gruodžio mėn. buvo 0,0 %.

    Pragyvenimo išlaidų pokytis ne Belgijoje ir ne Liuksemburge minėtuoju laikotarpiu nustatytas taikant Eurostato apskaičiuotus išvestinius indeksus. Šie indeksai apskaičiuoti jungtinį indeksą padauginus iš ekonominio pariteto pokyčio.

    Iš esmės pasikeitusių pragyvenimo išlaidų ribinė vertė yra procentinis dydis, lygus 6 % per 12 mėnesių laikotarpį (3 % per 6 mėnesių laikotarpį).

    Atlyginimams taikytinas išvestinis indeksas ribinę vertę viršijo:

       Atėnuose (–3,5 %),

       Nikosijoje (–3,5 %).

    Pensijoms taikytinas išvestinis indeksas ribinę vertę viršijo šiose šalyse arba vietose:

       Kipre (–3,5 %).

    Tarpinio atnaujinimo suma yra jungtinis indeksas, kai reikia, padaugintas iš pusės prognozuojamo specifinio rodiklio dydžio, jei jo vertė neigiama.

    Laikotarpio nuo 2014 m. liepos mėn. iki 2015 m. liepos mėn. prognozuojamas specifinio rodiklio dydis buvo +1,5 %. Kadangi jis buvo teigiamas, atliekant tarpinį atnaujinimą į jį atsižvelgti nereikėjo. Taigi tarpinis ES pareigūnų nominaliojo grynojo atlyginimo ne Briuselyje ir ne Liuksemburge atnaujinimas buvo lygus +0,0 %.

    Korekciniai koeficientai yra atitinkamo ekonominio pariteto ir valiutos kurso santykis, padaugintas, jeigu ribinė vertė Briuselyje ir Liuksemburge nepasiekta, iš tarpinio atnaujinimo dydžio.

    Todėl, atsižvelgiant į tarpinio atnaujinimo dydį, nuo 2015 m. sausio 1 d. atnaujinti korekciniai koeficientai, taikytini Europos Sąjungos pareigūnų ir kitų tarnautojų atlyginimams, buvo:

       Atėnuose (83,8),

       Nikosijoje (78,4).

    Eurostato apskaičiuoti korekciniai koeficientai, taikytini pensijoms tose šalyse arba vietose, kuriose viršijama ribinė vertė, buvo:

       Kipre (82,8).

    Remiantis Tarnybos nuostatų XIII priedo 20 straipsnio 1 dalies antra pastraipa, mažiausias pensijoms taikomas korekcinis koeficientas yra 100. Taigi Kipre pensijoms taikytinas korekcinis koeficientas lieka nepakitęs.

    Todėl Komisija 2015 m. birželio 11 d. Oficialiojo leidinio C serijoje 4 paskelbė šios ataskaitos IV priede pateiktus korekcinius koeficientus, nuo 2015 m. sausio 1 d. taikytinus ES dirbančių ES pareigūnų ir kitų tarnautojų atlyginimams ir pensijoms.

    4.5.Laikinasis trečiosiose šalyse dirbančių ES pareigūnų, laikinųjų darbuotojų ir sutartininkų atlyginimams taikytinų korekcinių koeficientų atnaujinimas 2015 m. (Tarnybos nuostatų X priedo 13 straipsnio 2 dalis)

    4.1.3.2014 m. rugpjūčio mėn. – 2015 m. sausio mėn.

    Komisijos turimi statistiniai duomenys rodo, kad nuo tada, kai paskutinį kartą buvo nustatyti trečiosiose šalyse dirbančių Europos Sąjungos pareigūnų, laikinųjų darbuotojų ir sutartininkų atlyginimams, mokamiems darbo vietos šalies valiuta, taikytini korekciniai koeficientai, t. y. nuo 2014 m. liepos 1 d., tam tikrose trečiosiose šalyse pragyvenimo išlaidų, apskaičiuotų pagal korekcinį koeficientą ir atitinkamą valiutos kursą, pokytis viršijo 5 %.

    Remiantis Tarnybos nuostatų X priedo 13 straipsnio antra pastraipa, tokiu atveju turėjo būti atliktas laikinasis korekcinio koeficiento atnaujinimas laikantis Tarnybos nuostatų XI priede nustatytos tvarkos.

    Laikinojo atnaujinimo korekciniai koeficientai išvesti iš Eurostato atitinkamai 2014 m. rugpjūčio 1 d., rugsėjo 1 d., spalio 1 d., lapkričio 1 d., gruodžio 1 d. ir 2015 m. sausio 1 d. paskelbtų paritetų.

    Taigi Komisija 2015 m. birželio 11 d. Oficialiojo leidinio C serijoje 5 paskelbė šios ataskaitos V priede išdėstytas šešias kiekvieno mėnesio lenteles, kuriose nurodyta, kurioms šalims jos taikomos, ir kuriose pateikti atitinkami korekciniai koeficientai ir kiekvieno iš jų taikymo data.

    4.1.4.2015 m. vasario mėn. – 2015 m. birželio mėn.

    Komisijos turimi statistiniai duomenys rodo, kad nuo tada, kai paskutinį kartą buvo nustatyti trečiosiose šalyse dirbančių ES pareigūnų, laikinųjų darbuotojų ir sutartininkų atlyginimams, mokamiems darbo vietos šalies valiuta, taikytini korekciniai koeficientai, tam tikrose trečiosiose šalyse pragyvenimo išlaidų, apskaičiuotų pagal korekcinį koeficientą ir atitinkamą valiutos kursą, pokytis viršijo 5 %.

    Remiantis Tarnybos nuostatų X priedo 13 straipsnio antra pastraipa, tokiu atveju turėjo būti atliktas laikinasis korekcinio koeficiento atnaujinimas laikantis Tarnybos nuostatų XI priede nustatytos tvarkos.

    Laikinojo atnaujinimo korekciniai koeficientai išvesti iš Eurostato atitinkamai 2015 m. vasario 1 d., kovo 1 d., balandžio 1 d., gegužės 1 d. ir birželio1 d. paskelbtų paritetų.

    Todėl Komisija ketina iki 2015 m. pabaigos Oficialiojo leidinio C serijoje paskelbti šios ataskaitos III priede išdėstytas penkias kiekvieno mėnesio lenteles, kuriose nurodyta, kurioms šalims jos taikomos, ir kuriose pateikti atitinkami korekciniai koeficientai ir kiekvieno iš jų taikymo data.

    5.ES pareigūnų ir kitų tarnautojų atlyginimų ir pensijų ir jiems taikomų korekcinių koeficientų poveikis biudžetui

    Šiame skirsnyje išsamiai įvertinamas ES darbuotojų atlyginimų ir pensijų atnaujinimo 2015 m. poveikis biudžetui.

    5.1.ES pareigūnų ir kitų tarnautojų atlyginimų ir pensijų atnaujinimas 2015 m. (Tarnybos nuostatų 65 straipsnio 1 dalies antra pastraipa)

    Tarnybos nuostatų 65 straipsnio 1 dalies antroje pastraipoje nurodytų sumų atnaujinimas turi finansinį poveikį visoms su personalo išlaidomis susijusioms visų institucijų ir agentūrų biudžeto eilutėms.

    mln. EUR (tūkstantųjų tikslumu)

    V išlaidų kategorija

    Kitos išlaidų kategorijos
    (I–IV)

    2015
    metai

    2016
    metai

    Vėlesni metai

    2015
    metai

    2016
    metai

    Vėlesni metai

    Numatomas poveikis išlaidoms

    +66,1

    +132,2

    +132,2

    +15,4

    +30,8

    +30,8

    Numatomas poveikis įplaukoms

    +10,6

    +21,2

    +21,2

    +2,3

    +4,6

    +4,6

    5.2.ES dirbančių ES pareigūnų ir kitų tarnautojų atlyginimams ir pensijoms taikomų korekcinių koeficientų atnaujinimas 2015 m. (Tarnybos nuostatų 64 straipsnio antra pastraipa ir XIII priedo 20 straipsnio 1 dalis)

    Valstybėse narėse, bet ne Briuselyje ir ne Liuksemburge dirbančių ES darbuotojų atlyginimams ir pensijoms taikomų korekcinių koeficientų atnaujinimas nuo 2015 m. liepos 1 d. turi finansinį poveikį kai kurioms su personalo išlaidomis susijusioms biudžeto eilutėms.

    mln. EUR (tūkstantųjų tikslumu)

    V išlaidų kategorija

    Kitos išlaidų kategorijos
    (I–IV)

    2015
    metai

    2016
    metai

    Vėlesni metai

    2015
    metai

    2016
    metai

    Vėlesni metai

    Numatomas poveikis išlaidoms

    +1,41

    +2,83

    +2,83

    –0,85

    –1,69

    –1,69

    5.3.Tarpinis ES dirbančių ES pareigūnų ir kitų tarnautojų atlyginimų ir pensijų atnaujinimas (Tarnybos nuostatų 65 straipsnio 2 dalis)

    Valstybėse narėse, bet ne Briuselyje ir ne Liuksemburge dirbančių ES darbuotojų atlyginimams ir pensijoms taikomų tam tikrų korekcinių koeficientų atnaujinimas nuo 2015 m. sausio 1 d. turi finansinį poveikį kai kurioms su personalo išlaidomis susijusioms biudžeto eilutėms.

    mln. EUR (tūkstantųjų tikslumu)

    V išlaidų kategorija

    Kitos išlaidų kategorijos
    (I–IV)

    2015
    metai

    2016
    metai

    Vėlesni metai

    2015
    metai

    2016
    metai

    Vėlesni metai

    Numatomas poveikis išlaidoms

    –0,14

    –0,14

    –0,14

    –0,52

    –0,52

    –0,52

    5.4.Trečiosiose šalyse dirbančių ES pareigūnų, laikinųjų darbuotojų ir sutartininkų atlyginimams taikytinų korekcinių koeficientų atnaujinimas 2015 m. (Tarnybos nuostatų X priedo 13 straipsnio 1 dalis)

    Metinis trečiosiose šalyse dirbančių ES darbuotojų atlyginimams taikomų korekcinių koeficientų atnaujinimas nuo 2015 m. liepos 1 d. turi finansinį poveikį kai kurioms su personalo išlaidomis susijusioms V išlaidų kategorijos biudžeto eilutėms.

    mln. EUR (tūkstantųjų tikslumu)

    V išlaidų kategorija

    2015
    metai

    2016
    metai

    Vėlesni metai

    Numatomas poveikis išlaidoms

    +0,79

    +1,58

    +1,58

    5.5.Laikinasis trečiosiose šalyse dirbančių ES pareigūnų, laikinųjų darbuotojų ir sutartininkų atlyginimams taikytinų korekcinių koeficientų atnaujinimas 2015 m. (Tarnybos nuostatų X priedo 13 straipsnio 2 dalis)

    5.1.1.2014 m. rugpjūčio mėn. – 2015 m. sausio mėn.

    Laikinasis trečiosiose šalyse dirbančių ES darbuotojų atlyginimams taikomų korekcinių koeficientų atnaujinimas nuo 2014 m. rugpjūčio 1 d., 2014 m. rugsėjo 1 d., 2014 m. spalio 1 d., 2014 m. lapkričio 1 d., 2014 m. gruodžio 1 d. ir 2015 m. sausio 1 d. turi finansinį poveikį kai kurioms su personalo išlaidomis susijusioms V išlaidų kategorijos biudžeto eilutėms.

    mln. EUR (tūkstantųjų tikslumu)

    V išlaidų kategorija

    2015
    metai

    2016
    metai

    Vėlesni metai

    Numatomas poveikis išlaidoms

    +0,01

    +0,02

    +0,02

    5.1.2.2015 m. vasario mėn. – 2015 m. birželio mėn.

    Laikinasis trečiosiose šalyse dirbančių ES darbuotojų atlyginimams taikomų korekcinių koeficientų atnaujinimas nuo 2015 m. vasario 1 d., 2015 m. kovo 1 d., 2015 m. balandžio 1 d., 2015 m. gegužės 1 d. ir 2015 m. birželio 1 d. turi finansinį poveikį kai kurioms su personalo išlaidomis susijusioms V išlaidų kategorijos biudžeto eilutėms.

    mln. EUR (tūkstantųjų tikslumu)

    V išlaidų kategorija

    2015
    metai

    2016
    metai

    Vėlesni metai

    Numatomas poveikis išlaidoms

    +0,08

    +0,15

    +0,15

    Priedai:

    1)Europos Sąjungos oficialiojo leidinio C serijoje skelbiamo pranešimo projektas. ES pareigūnų ir kitų tarnautojų atlyginimų ir pensijų ir jiems taikytinų korekcinių koeficientų atnaujinimas 2015 m.

    2)Europos Sąjungos oficialiojo leidinio C serijoje skelbiamo pranešimo projektas. Trečiosiose šalyse dirbančių ES pareigūnų, laikinųjų darbuotojų ir sutartininkų atlyginimams taikytinų korekcinių koeficientų atnaujinimas 2015 m.

    3)Europos Sąjungos oficialiojo leidinio C serijoje skelbiamo pranešimo projektas. Laikinasis trečiosiose šalyse dirbančių ES pareigūnų, laikinųjų darbuotojų ir sutartininkų atlyginimams taikytinų korekcinių koeficientų atnaujinimas 2015 m. vasario mėn. – 2015 m. birželio mėn.

    4)Europos Sąjungos oficialiojo leidinio C serijoje paskelbtas pranešimas. Tarpinis ES dirbančių ES pareigūnų ir kitų tarnautojų atlyginimams ir pensijoms taikytinų korekcinių koeficientų atnaujinimas

    5)Europos Sąjungos oficialiojo leidinio C serijoje paskelbtas pranešimas. Laikinasis trečiosiose šalyse dirbančių ES pareigūnų, laikinųjų darbuotojų ir sutartininkų atlyginimams taikytinų korekcinių koeficientų atnaujinimas 2014 m. rugpjūčio mėn. – 2015 m. sausio mėn.

    (1)  Visų pirma daroma nuoroda į šias Eurostato ataskaitas:
    (2)  2015 m. spalio 22 d. Eurostato ataskaita dėl kasmetinio ES pareigūnų atlyginimų ir pensijų atnaujinimo 2015 m. pagal Europos Sąjungos pareigūnams ir kitiems tarnautojams taikytinų Tarnybos nuostatų 64 ir 65 straipsnius ir XI priedą, kuriuo nuo 2015 m. liepos 1 d. patikslinami dirbančių darbuotojų atlyginimai ir išėjusių į pensiją darbuotojų pensijos ir nuo 2015 m. liepos 1 d. atnaujinami ES ir už jos ribų esančiose darbo vietose dirbančių darbuotojų atlyginimams, išėjusių į pensiją darbuotojų pensijoms pagal jų gyvenamąją vietą ir pensijų pervedimams taikomi korekciniai koeficientai (Ares(2015)4498187).
    (3)  2015 m. balandžio 20 d. Eurostato ataskaita dėl tarpinio ES pareigūnų atlyginimų ir pensijų atnaujinimo pagal Europos Sąjungos pareigūnams ir kitiems tarnautojams taikytinų Tarnybos nuostatų 64 ir 65 straipsnius ir XI priedą (Ares(2015)1660037).
    (4)  OL C 193, 2015 6 11, p. 2.
    (5)  OL C 193, 2015 6 11, p. 3.
    Top

    Briuselis, 2015 12 02

    COM(2015) 597 final

    PRIEDAI

    prie

    Komisijos ataskaitos Europos Parlamentui ir Tarybai

    dėl kasmetinio Europos Sąjungos pareigūnų ir kitų tarnautojų atlyginimų ir pensijų ir jiems taikomų korekcinių koeficientų atnaujinimo 2015 m. poveikio biudžetui duomenų


    Priedai prie
    Komisijos ataskaitos Europos Parlamentui ir Tarybai
    dėl kasmetinio Europos Sąjungos pareigūnų ir kitų tarnautojų atlyginimų ir pensijų ir jiems taikomų korekcinių koeficientų atnaujinimo 2015 m. poveikio biudžetui duomenų

    Projektas

    I PRIEDAS

    KASMETINIS EUROPOS SĄJUNGOS PAREIGŪNŲ IR KITŲ TARNAUTOJŲ ATLYGINIMŲ IR PENSIJŲ IR JIEMS TAIKOMŲ KOREKCINIŲ KOEFICIENTŲ ATNAUJINIMAS 2015 M.

    1.1. Tarnybos nuostatų 66 straipsnyje nurodyta AD ir AST pareigų grupių kiekvieno lygio ir pakopos personalo bazinio mėnesinio darbo užmokesčio sumų lentelė, taikytina nuo 2015 m. liepos 1 d.:

    2. Tarnybos nuostatų 66 straipsnyje nurodyta AST/SC pareigų grupės kiekvieno lygio ir pakopos personalo bazinio mėnesinio darbo užmokesčio sumų lentelė, taikytina nuo 2015 m. liepos 1 d.:

    3. Tarnybos nuostatų 64 straipsnyje nurodyta Europos Sąjungos pareigūnų ir kitų tarnautojų atlyginimams ir pensijoms taikomų korekcinių koeficientų lentelė, kurioje pateikti:

    – korekciniai koeficientai, nuo 2015 m. liepos 1 d. taikytini Tarnybos nuostatų 64 straipsnyje nurodytiems pareigūnų ir kitų tarnautojų atlyginimams (nurodyti toliau pateiktos lentelės antroje skiltyje);

    – korekciniai koeficientai, nuo 2016 m. sausio 1 d. taikytini pareigūnų ir kitų tarnautojų pervedimams pagal Tarnybos nuostatų VII priedo 17 straipsnio 3 dalį (nurodyti toliau pateiktos lentelės trečioje skiltyje);

    – korekciniai koeficientai, nuo 2015 m. liepos 1 d. taikytini pensijoms pagal Tarnybos nuostatų XIII priedo 20 straipsnio 1 dalį (nurodyti toliau pateiktos lentelės ketvirtoje skiltyje).

    4. Tarnybos nuostatų 42a straipsnio antroje ir trečioje pastraipose nurodytos vaiko priežiūros atostogų išmokos suma, taikytina nuo 2015 m. liepos 1 d., yra:

    – 941,08 EUR;

    – vienišiems tėvams – 1 254,77 EUR.

    5.1. Tarnybos nuostatų VII priedo 1 straipsnio 1 dalyje nurodytos namų ūkio išmokos bazinė suma, taikytina nuo 2015 m. liepos 1 d., yra 176,01 EUR.

    5.2. Tarnybos nuostatų VII priedo 2 straipsnio 1 dalyje nurodytos išmokos vaikui išlaikyti suma, taikytina nuo 2015 m. liepos 1 d., yra 384,60 EUR.

    5.3. Tarnybos nuostatų VII priedo 3 straipsnio 1 dalyje nurodytos mokymosi išmokos suma, taikytina nuo 2015 m. liepos 1 d., yra 260,95 EUR.

    5.4. Tarnybos nuostatų VII priedo 3 straipsnio 2 dalyje nurodytos mokymosi išmokos suma, taikytina nuo 2015 m. liepos 1 d., yra 93,95 EUR.

    5.5. Tarnybos nuostatų 69 straipsnyje ir jų VII priedo 4 straipsnio 1 dalies antroje pastraipoje nurodytos ekspatriacijos išmokos mažiausia suma, taikytina nuo 2015 m. liepos 1 d., yra 521,66 EUR.

    5.6. Kitų tarnautojų įdarbinimo sąlygų 134 straipsnyje nurodytos ekspatriacijos išmokos suma, taikytina nuo 2015 m. liepos 1 d., yra 375,01 EUR.

    6.1. Tarnybos nuostatų VII priedo 7 straipsnio 2 dalyje nurodytos už kiekvieną kilometrą mokamos išmokos suma, taikytina nuo 2015 m. liepos 1 d., yra:

    0 EUR už kiekvieną km nuo

    0 iki 200 km

    0,1940 EUR už kiekvieną km nuo

    201 iki 1 000 km,

    0,3234 EUR už kiekvieną km nuo

    1 001 iki 2 000 km,

    0,1940 EUR už kiekvieną km nuo

    2 001 iki 3 000 km,

    0,0646 EUR už kiekvieną km nuo

    3 001 iki 4 000 km,

    0,0312 EUR už kiekvieną km nuo

    4 001 iki 10 000 km,

    0 EUR už kiekvieną km virš

    10 000 km.

    6.2. Tarnybos nuostatų VII priedo 7 straipsnio 2 dalyje nurodyto už kiekvieną kilometrą mokamos išmokos fiksuoto dydžio priedo suma, taikytina nuo 2015 m. liepos 1 d., yra:

    – 97,01 EUR – jeigu geografinis atstumas tarp 1 dalyje nurodytų vietų yra nuo 600 iki 1 200 km,

    – 194,01 EUR – jeigu geografinis atstumas tarp 1 dalyje nurodytų vietų yra didesnis nei 1 200 km.

    7.1. Tarnybos nuostatų VII priedo 8 straipsnio 2 dalyje nurodytos už kiekvieną kilometrą mokamos išmokos suma, taikytina nuo 2016 m. sausio 1 d., yra:

    0 EUR už kiekvieną km nuo

    0 iki 200 km

    0,3912 EUR už kiekvieną km nuo

    201 iki 1 000 km,

    0,6520 EUR už kiekvieną km nuo

    1 001 iki 2 000 km,

    0,3912 EUR už kiekvieną km nuo

    2 001 iki 3 000 km,

    0,1303 EUR už kiekvieną km nuo

    3 001 iki 4 000 km,

    0,0629 EUR už kiekvieną km nuo

    4 001 iki 10 000 km,

    0 EUR už kiekvieną km virš

    10 000 km. 

    7.2. Tarnybos nuostatų VII priedo 8 straipsnio 2 dalyje nurodyto už kiekvieną kilometrą mokamos išmokos fiksuoto dydžio priedo suma, taikytina nuo 2016 m. sausio 1 d., yra:

    – 195,58 EUR – jeigu geografinis atstumas tarp darbo vietos ir kilmės vietos yra nuo 600 km iki 1 200 km;

    – 391,13 EUR – jeigu geografinis atstumas tarp darbo vietos ir kilmės vietos yra didesnis kaip 1 200 km.

    8. Tarnybos nuostatų VII priedo 10 straipsnio 1 dalyje nurodytų dienpinigių suma, taikytina nuo 2015 m. liepos 1 d., yra:

       40,43 EUR pareigūnui, kuris turi teisę gauti išmoką šeimai;

       32,59 EUR pareigūnui, kuris neturi teisės gauti išmokos šeimai.

    9. Kitų tarnautojų įdarbinimo sąlygų 24 straipsnio 3 dalyje nurodytos įsikūrimo išmokos mažiausia suma, taikytina nuo 2015 m. liepos 1 d., yra:

       1 150,88 EUR – tarnautojui, kuris turi teisę gauti išmoką šeimai;

       684,31 EUR – tarnautojui, kuris neturi teisės gauti išmokos šeimai.

    10.1. Kitų tarnautojų įdarbinimo sąlygų 28a straipsnio 3 dalies antroje pastraipoje nurodytos bedarbio pašalpos apatinės ir viršutinės ribų sumos, taikytinos nuo 2015 m. liepos 1 d., yra:

    – 1 380,24 EUR (apatinė riba);

    – 2 760,49 EUR (viršutinė riba).

    10.2. Kitų tarnautojų įdarbinimo sąlygų 28a straipsnio 7 dalyje nurodyta standartinė neapmokestinamoji suma, taikytina nuo 2015 m. liepos 1 d., yra 1 254,77 EUR.

    11. Kitų tarnautojų įdarbinimo sąlygų 93 straipsnyje pateikta lentelė, kurioje nurodytos bazinių darbo užmokesčių skalės sumos, taikytinos nuo 2015 m. liepos 1 d.:

    12. Kitų tarnautojų įdarbinimo sąlygų 94 straipsnyje nurodytos įsikūrimo išmokos mažiausia suma, taikytina nuo 2015 m. liepos 1 d., yra:

       865,66 EUR – tarnautojui, kuris turi teisę gauti išmoką šeimai;

       513,23 EUR – tarnautojui, kuris neturi teisės gauti išmokos šeimai.

    13.1. Kitų tarnautojų įdarbinimo sąlygų 96 straipsnio 3 dalies antroje pastraipoje nurodytos bedarbio pašalpos apatinės ir viršutinės ribų sumos, taikytinos nuo 2015 m. liepos 1 d., yra:

    – 1 035,18 EUR (apatinė riba);

    – 2 070,35 EUR (viršutinė riba).

    13.2. Kitų tarnautojų įdarbinimo sąlygų 96 straipsnio 7 dalyje nurodyta standartinė neapmokestinamoji suma yra 941,08 EUR.

    13.3. Kitų tarnautojų įdarbinimo sąlygų 136 straipsnyje nurodytos bedarbio pašalpos apatinės ir viršutinės ribų sumos, taikytinos nuo 2015 m. liepos 1 d., yra:

    – 910,74 EUR (apatinė riba);

    – 2 142,90 EUR (viršutinė riba).

    14. Tarybos reglamento (EAPB, EEB, Euratomas) Nr. 300/76 1 1 straipsnio 1 dalies pirmoje pastraipoje nustatytų išmokų už pamaininį darbą sumos yra:

    – 394,48 EUR;

    – 595,40 EUR;

    – 651,00 EUR;

    – 887,52 EUR.

    15. Koeficientas, nuo 2015 m. liepos 1 d. taikytinas Tarybos reglamento (EEB, Euratomas, EAPB) Nr. 260/68 2 4 straipsnyje nurodytoms sumoms, yra 5,6944.

    16. Tarnybos nuostatų XIII priedo 8 straipsnio 2 dalyje pateikta sumų lentelė, taikytina nuo 2015 m. liepos 1 d.:

    17. Iki 2004 m. gegužės 1 d. galiojusių Tarnybos nuostatų VII priedo buvusiame 4a straipsnyje nurodytos fiksuotos išmokos, kuri naudojama taikant Tarnybos nuostatų XIII priedo 18 straipsnio 1 dalį, suma, taikoma nuo 2015 m. liepos 1 d., yra:

    – 136,08 EUR per mėnesį C4 arba C5 lygio pareigūnams;

    – 208,65 EUR per mėnesį C1, C2 arba C3 lygio pareigūnams.

    18. Kitų tarnautojų įdarbinimo sąlygų 133 straipsnyje pateikta lentelė, kurioje nurodytos bazinių darbo užmokesčių skalės sumos, taikytinos nuo 2015 m. liepos 1 d.:



    Projektas

    II PRIEDAS

    KASMETINIS ATNAUJINIMAS

    TREČIOSIOSE ŠALYSE DIRBANČIŲ EUROPOS SĄJUNGOS PAREIGŪNŲ, LAIKINŲJŲ DARBUOTOJŲ IR SUTARTININKŲ ATLYGINIMAMS TAIKYTINI KOREKCINIAI KOEFICIENTAI 3

    DARBO VIETOS ŠALIS

    Ekonominis paritetas
    2015 m. liepos mėn.

    Valiutos kursas
    2015 m. liepos mėn. (*)

    Korekcinis koeficientas
    2015 m. liepos mėn. (**)

    Afganistanas (***)

    Albanija

    79,96

    140,550

    56,9

    Alžyras

    79,28

    110,821

    71,5

    Angola

    200,1

    134,757

    148,5

    Argentina

    9,287

    10,0965

    92,0

    Armėnija

    437,7

    529,690

    82,6

    Australija

    1,457

    1,45260

    100,3

    Azerbaidžanas

    1,078

    1,16696

    92,4

    Bangladešas

    71,37

    86,6147

    82,4

    Barbadosas

    2,749

    2,23853

    122,8

    Baltarusija

    9 132

    17 248,0

    52,9

    Belizas

    1,858

    2,24330

    82,8

    Beninas

    684,2

    655,957

    104,3

    Bolivija

    6,891

    7,69290

    89,6

    Bosnija ir Hercegovina (Bania Luka)

    1,092

    1,95583

    55,8

    Bosnija ir Hercegovina (Sarajevas)

    1,292

    1,95583

    66,1

    Botsvana

    6,330

    11,0742

    57,2

    Brazilija

    3,597

    3,49590

    102,9

    Burkina Fasas

    636,2

    655,957

    97,0

    Burundis

    1 478

    1 751,18

    84,4

    Kambodža

    3 827

    4 614,00

    82,9

    Kamerūnas

    633,7

    655,957

    96,6

    Kanada

    1,421

    1,37760

    103,2

    Žaliasis Kyšulys

    76,68

    110,265

    69,5

    Centrinės Afrikos Respublika

    680,8

    655,957

    103,8

    Čadas

    780,1

    655,957

    118,9

    Čilė

    397,1

    704,519

    56,4

    Kinija

    6,929

    6,91210

    100,2

    Kolumbija

    2 100

    2 839,74

    74,0

    Komorai

    317,2

    491,968

    64,5

    Kongas (Brazavilis)

    806,2

    655,957

    122,9

    Kosta Rika

    498,7

    595,543

    83,7

    Kuba (*)

    1,055

    1,11330

    94,8

    Kongo Demokratinė Respublika (Kinšasa) (*)

    1,825

    1,11330

    163,9

    Džibutis

    181,1

    197,857

    91,5

    Dominikos Respublika

    33,73

    50,2830

    67,1

    Ekvadoras (*)

    1,028

    1,11330

    92,3

    Egiptas

    6,718

    8,52845

    78,8

    Salvadoras (*)

    0,8567

    1,11330

    77,0

    Eritrėja

    24,00

    17,3943

    138,0

    Etiopija

    22,17

    23,2380

    95,4

    Fidžis

    1,609

    2,33918

    68,8

    Buvusioji Jugoslavijos Respublika Makedonija

    30,65

    61,6940

    49,7

    Gabonas

    719,9

    655,957

    109,7

    Gambija

    33,81

    43,9300

    77,0

    Gruzija

    1,577

    2,51700

    62,7

    Gana

    2,787

    4,81095

    57,9

    Gvatemala

    8,027

    8,47985

    94,7

    Gvinėja (Konakris)

    7 414

    8 206,67

    90,3

    Bisau Gvinėja

    585,6

    655,957

    89,3

    Gajana

    171,5

    231,930

    73,9

    Haitis

    53,18

    55,8709

    95,2

    Hondūras

    22,08

    24,4101

    90,5

    Honkongas

    10,71

    8,63060

    124,1

    Islandija

    186,8

    147,770

    126,4

    Indija

    54,37

    71,0695

    76,5

    Indonezija (Banda Ačehas)

    10 316

    14 868,3

    69,4

    Indonezija (Džakarta)

    11 232

    14 868,3

    75,5

    Iranas (***)

    Irakas (***)

    Izraelis

    4,559

    4,22500

    107,9

    Dramblio Kaulo Krantas

    637,3

    655,957

    97,2

    Jamaika

    119,8

    129,193

    92,7

    Japonija

    129,6

    136,810

    94,7

    Jordanija

    0,8276

    0,789330

    104,8

    Kazachstanas

    206,1

    208,950

    98,6

    Kenija

    99,88

    110,340

    90,5

    Kosovas

    0,7104

    1,00000

    71,0

    Kirgizija

    54,01

    68,1088

    79,3

    Laosas

    9 306

    9 075,00

    102,5

    Libanas

    1 702

    1 678,30

    101,4

    Lesotas

    6,816

    13,6434

    50,0

    Liberija (*)

    1,391

    1,11330

    124,9

    Libija (***)

    Madagaskaras

    3 080

    3 197,30

    96,3

    Malavis

    374,0

    490,125

    76,3

    Malaizija

    3,053

    4,20700

    72,6

    Malis

    648,5

    655,957

    98,9

    Mauritanija

    249,5

    364,760

    68,4

    Mauricijus

    28,69

    39,4345

    72,8

    Meksika

    12,51

    17,3959

    71,9

    Moldova

    12,03

    21,1341

    56,9

    Juodkalnija

    0,6274

    1,00000

    62,7

    Marokas

    7,879

    10,9025

    72,3

    Mozambikas

    32,16

    44,8000

    71,8

    Mianmaras

    815,3

    1 212,38

    67,2

    Namibija

    9,241

    13,6434

    67,7

    Nepalas

    104,4

    114,080

    91,5

    Naujoji Kaledonija

    128,9

    119,332

    108,0

    Naujoji Zelandija

    1,705

    1,62680

    104,8

    Nikaragva

    19,43

    30,3371

    64,0

    Nigeris

    553,7

    655,957

    84,4

    Nigerija

    214,1

    220,223

    97,2

    Norvegija

    11,94

    8,80650

    135,6

    Pakistanas

    69,70

    113,767

    61,3

    Panama (*)

    0,8670

    1,11330

    77,9

    Papua Naujoji Gvinėja

    3,514

    3,05432

    115,1

    Paragvajus

    3 984

    5 738,95

    69,4

    Peru

    3,322

    3,53640

    93,9

    Filipinai

    42,23

    50,3010

    84,0

    Rusija

    57,26

    61,6025

    93,0

    Ruanda

    702,2

    805,110

    87,2

    Samoa

    2,715

    2,85462

    95,1

    Saudo Arabija

    3,521

    4,17488

    84,3

    Senegalas

    666,0

    655,957

    101,5

    Serbija

    73,39

    120,422

    60,9

    Siera Leonė

    7 270

    5 411,94

    134,3

    Singapūras

    1,971

    1,50160

    131,3

    Saliamono Salos

    10,16

    8,73172

    116,4

    Somalis (***)

    Pietų Afrika

    7,905

    13,6434

    57,9

    Pietų Korėja

    1 286

    1 249,68

    102,9

    Pietų Sudanas (Džuba)

    4,259

    3,28424

    129,7

    Šri Lanka

    122,4

    149,945

    81,6

    Sudanas

    9,975

    7,01746

    142,1

    Surinamas

    2,791

    3,67389

    76,0

    Svazilandas

    8,707

    13,6434

    63,8

    Šveicarija (Bernas)

    1,478

    1,03760

    142,4

    Šveicarija (Ženeva)

    1,478

    1,03760

    142,4

    Sirija (***)

    Taivanas

    32,23

    34,4458

    93,6

    Tadžikistanas

    4,656

    6,96948

    66,8

    Tanzanija

    1 443

    2 337,55

    61,7

    Tailandas

    31,06

    37,6350

    82,5

    Rytų Timoras (*)

    1,065

    1,11330

    95,7

    Togas

    533,1

    655,957

    81,3

    Trinidadas ir Tobagas

    6,886

    7,16400

    96,1

    Tunisas

    1,519

    2,17640

    69,8

    Turkija

    2,332

    2,99050

    78,0

    Turkmėnistanas

    2,536

    3,89655

    65,1

    Uganda

    2 551

    3 646,60

    70,0

    Ukraina

    13,96

    23,5775

    59,2

    Jungtiniai Arabų Emyratai

    3,988

    4,09190

    97,5

    Jungtinės Valstijos (Niujorkas)

    1,212

    1,11330

    108,9

    Jungtinės Valstijos (Vašingtonas)

    1,085

    1,11330

    97,5

    Urugvajus

    27,92

    29,8676

    93,5

    Uzbekistanas

    2 681

    2 839,86

    94,4

    Vanuatu

    134,7

    121,130

    111,2

    Venesuela (***)

    Vietnamas

    15 329

    24 281,1

    63,1

    Vakarų Krantas – Gazos Ruožas

    5,181

    4,22500

    122,6

    Jemenas

    285,8

    239,237

    119,5

    Zambija

    7,632

    8,23290

    92,7

    Zimbabvė (*)

    1,078

    1,11330

    96,8

    (*) 1 EUR = x vienetų nacionaline valiuta (Kuboje, Salvadore, Ekvadore, Liberijoje, Panamoje, Kongo Demokratinėje Respublikoje ir Rytų Timore – USD).

    (**) Briuselis ir Liuksemburgas = 100 %.

    (***) Dėl nestabilumo šalyje arba duomenų nepatikimumo informacija nepateikiama.



    Projektas

    III PRIEDAS

    LAIKINASIS ATNAUJINIMAS

    TREČIOSIOSE ŠALYSE DIRBANČIŲ
    EUROPOS SĄJUNGOS PAREIGŪNŲ, LAIKINŲJŲ DARBUOTOJŲ IR SUTARTININKŲ
    ATLYGINIMAMS TAIKYTINI KOREKCINIAI KOEFICIENTAI 4



    2015 M. VASARIO MĖN.

    DARBO VIETOS ŠALIS

    Ekonominis paritetas
    2015 m. vasario mėn.

    Valiutos kursas
    2015 m. vasario mėn. (*)

    Korekcinis koeficientas
    2015 m. vasario mėn. (**)

    Albanija

    80,21

    139,690

    57,4

    Alžyras

    79,14

    103,264

    76,6

    Armėnija

    449,2

    536,780

    83,7

    Bangladešas

    71,67

    87,4394

    82,0

    Barbadosas

    2,821

    2,27512

    124,0

    Bosnija ir Hercegovina (Bania Luka)

    1,128

    1,95583

    57,7

    Bosnija ir Hercegovina (Sarajevas)

    1,334

    1,95583

    68,2

    Kambodža

    4252

    4589,50

    92,6

    Centrinės Afrikos Respublika

    661,4

    655,957

    100,8

    Gana

    2,660

    3,63590

    73,2

    Liberija

    1,426

    1,13150

    126,0

    Meksika

    12,55

    16,7722

    74,8

    Nepalas

    104,7

    110,360

    94,9

    Nigerija

    210,5

    188,103

    111,9

    Rusija

    56,65

    78,2726

    72,4

    Siera Leonė

    7232

    5573,77

    129,8

    Sudanas

    9,769

    7,13218

    137,0

    Ukraina

    10,08

    17,9904

    56

    (*)

    1 EUR = x vienetų nacionaline valiuta, išskyrus šias šalis, kuriose naudojamas USD: Kubą, Salvadorą, Ekvadorą, Liberiją, Panamą, Kongo Demokratinę Respubliką, Rytų Timorą ir Zimbabvę.

    (**)

    Briuselis ir Liuksemburgas = 100.

    2015 M. KOVO MĖN.

    DARBO VIETOS ŠALIS

    Ekonominis paritetas
    2015 m. kovo mėn.

    Valiutos kursas
    2015 m. kovo mėn. (*)

    Korekcinis koeficientas
    2015 m. kovo mėn. (**)

    Azerbaidžanas

    1,078

    1,18840

    90,7

    Čadas

    789,1

    655,957

    120,3

    Malavis

    372,3

    496,614

    75,0

    Moldova

    11,85

    20,1215

    58,9

    Mozambikas

    32,70

    37,9900

    86,1

    Saliamono Salos

    11,25

    8,44729

    133,2

    Pietų Sudanas

    4,080

    3,33852

    122,2

    Rytų Timoras

    1,165

    1,13170

    102,9

    (*)

    1 EUR = x vienetų nacionaline valiuta, išskyrus šias šalis, kuriose naudojamas USD: Kubą, Salvadorą, Ekvadorą, Liberiją, Panamą, Kongo Demokratinę Respubliką, Rytų Timorą ir Zimbabvę.

    (**)

    Briuselis ir Liuksemburgas = 100.

    2015 M. BALANDŽIO MĖN.

    DARBO VIETOS ŠALIS

    Ekonominis paritetas
    2015 m. balandžio mėn.

    Valiutos kursas
    2015 m. balandžio mėn. (*)

    Korekcinis koeficientas
    2015 m. balandžio mėn. (**)

    Angola

    199,0

    118,288

    168,2

    Salvadoras

    0,9040

    1,08450

    83,4

    Buvusioji Jugoslavijos Respublika Makedonija

    33,53

    61,6614

    54,4

    Serbija

    79,08

    120,633

    65,6

    Svazilandas

    8,251

    13,1446

    62,8

    Turkija

    2,293

    2,82650

    81,1

    Turkmėnistanas

    2,520

    3,79575

    66,4

    Ukraina

    11,67

    25,4866

    45,8

    (*)

    1 EUR = x vienetų nacionaline valiuta, išskyrus šias šalis, kuriose naudojamas USD: Kubą, Salvadorą, Ekvadorą, Liberiją, Panamą, Kongo Demokratinę Respubliką, Rytų Timorą ir Zimbabvę.

    (**)

    Briuselis ir Liuksemburgas = 100.

    2015 M. GEGUŽĖS MĖN.

    DARBO VIETOS ŠALIS

    Ekonominis paritetas
    2015 m. gegužės mėn.

    Valiutos kursas
    2015 m. gegužės mėn. (*)

    Korekcinis koeficientas
    2015 m. gegužės mėn. (**)

    Kambodža

    4 014

    4 387,50

    91,5

    Kinija

    7,144

    6,82110

    104,7

    Dominikos Respublika

    34,53

    48,4068

    71,3

    Etiopija

    22,98

    22,0862

    104,0

    Jamaika

    125,6

    123,326

    101,8

    Kenija

    99,86

    102,458

    97,5

    Libanas

    1675

    1658,55

    101,0

    Mauricijus

    30,10

    39,0038

    77,2

    Pietų Afrika

    7,712

    13,0682

    59,0

    Ukraina

    13,23

    25,1930

    52,5

    (*)

    1 EUR = x vienetų nacionaline valiuta, išskyrus šias šalis, kuriose naudojamas USD: Kubą, Salvadorą, Ekvadorą, Liberiją, Panamą, Kongo Demokratinę Respubliką, Rytų Timorą ir Zimbabvę.

    (**)

    Briuselis ir Liuksemburgas = 100.

    2015 M. BIRŽELIO MĖN.

    DARBO VIETOS ŠALIS

    Ekonominis paritetas
    2015 m. birželio mėn.

    Valiutos kursas
    2015 m. birželio mėn. (*)

    Korekcinis koeficientas
    2015 m. birželio mėn. (**)

    Beninas

    683,3

    655,957

    104,2

    Bosnija ir Hercegovina (Bania Luka)

    1,063

    1,95583

    54,4

    Bosnija ir Hercegovina (Sarajevas)

    1,262

    1,95583

    64,5

    Papua Naujoji Gvinėja

    3,616

    2,96490

    122,0

    Saliamono Salos

    10,43

    8,43340

    123,7

    Rytų Timoras

    1,085

    1,08960

    99,6

    (*)

    1 EUR = x vienetų nacionaline valiuta, išskyrus šias šalis, kuriose naudojamas USD: Kubą, Salvadorą, Ekvadorą, Liberiją, Panamą, Kongo Demokratinę Respubliką, Rytų Timorą ir Zimbabvę.

    (**)

    Briuselis ir Liuksemburgas = 100.

    IV PRIEDAS

    Jau paskelbtas 2015 m. birželio 11 d. Oficialiojo leidinio C serijoje (OL C 193)



    TARPINIS ATNAUJINIMAS

    Europos Sąjungos pareigūnų ir kitų tarnautojų atlyginimams ir pensijoms nuo 2015 m. sausio 1 d. taikytini korekciniai koeficientai 5



    Darbo vietos šalis

    Atlyginimams taikomas korekcinis koeficientas

    EL

    Atėnai

    83,8

    CY

    Nikosija

    78,4



    V PRIEDAS

    Paskelbtas 2015 m. birželio 11 d. Oficialiojo leidinio C serijoje (OL C 193)

    LAIKINASIS ATNAUJINIMAS

    TREČIOSIOSE ŠALYSE DIRBANČIŲ
    EUROPOS SĄJUNGOS PAREIGŪNŲ, LAIKINŲJŲ DARBUOTOJŲ IR SUTARTININKŲ
    ATLYGINIMAMS TAIKYTINI KOREKCINIAI KOEFICIENTAI 6



    2014 M. RUGPJŪČIO MĖN.

    DARBO VIETOS ŠALIS

    Ekonominis paritetas
    2014 m. rugpjūčio mėn.

    Valiutos kursas
    2014 m. rugpjūčio mėn. (*)

    Korekcinis koeficientas
    2014 m. rugpjūčio mėn.(**)

    Čilė

    382,1

    755,120

    50,6

    Japonija

    131,9

    137,050

    96,2

    Liberija

    1,286

    1,34010

    96,0

    (*) 1 EUR = x vienetų nacionaline valiuta, išskyrus šias šalis, kuriose naudojamas USD: Kubą, Salvadorą, Ekvadorą, Liberiją, Panamą, Kongo Demokratinę Respubliką ir Rytų Timorą.

    (**) Briuselis ir Liuksemburgas = 100.

    2014 M. RUGSĖJO MĖN.

    DARBO VIETOS ŠALIS

    Ekonominis paritetas
    2014 m. rugsėjo mėn.

    Valiutos kursas
    2014 m. rugsėjo mėn. (*)

    Korekcinis koeficientas
    2014 m. rugsėjo mėn. (**)

    Egiptas

    6,398

    9,45165

    67,7

    Mozambikas

    31,06

    39,7600

    78,1

    Rytų Timoras

    1,320

    1,31780

    100,2

    Venesuela

    13,05

    8,29173

    157,4

    (*) 1 EUR = x vienetų nacionaline valiuta, išskyrus šias šalis, kuriose naudojamas USD: Kubą, Salvadorą, Ekvadorą, Liberiją, Panamą, Kongo Demokratinę Respubliką ir Rytų Timorą.

    (**) Briuselis ir Liuksemburgas = 100.

    2014 M. SPALIO MĖN.

    DARBO VIETOS ŠALIS

    Ekonominis paritetas
    2014 m. spalio mėn.

    Valiutos kursas
    2014 m. spalio mėn. (*)

    Korekcinis koeficientas
    2014 m. spalio mėn. (**)

    Brazilija

    3,270

    3,14310

    104,0

    Čilė

    405,9

    760,625

    53,4

    Liberija

    1,351

    1,27010

    106,4

    Madagaskaras

    2 891

    3 182,21

    90,8

    Norvegija

    11,50

    8,19600

    140,3

    Uzbekistanas

    2 525

    3 001,84

    84,1

    Venesuela

    13,99

    7,99160

    175,1

    (*) 1 EUR = x vienetų nacionaline valiuta, išskyrus šias šalis, kuriose naudojamas USD: Kubą, Salvadorą, Ekvadorą, Liberiją, Panamą, Kongo Demokratinę Respubliką ir Rytų Timorą.

    (**) Briuselis ir Liuksemburgas = 100.

    2014 M. LAPKRIČIO MĖN.

    DARBO VIETOS ŠALIS

    Ekonominis paritetas
    2014 m. lapkričio mėn.

    Valiutos kursas
    2014 m. lapkričio mėn. (*)

    Korekcinis koeficientas
    2014 m. lapkričio mėn. (**)

    Kanada

    1,368

    1,40740

    97,2

    Kosta Rika

    541,3

    678,913

    79,7

    Gana

    2,515

    4,06355

    61,9

    Ukraina

    9,245

    16,3156

    56,7

    Venesuela

    14,96

    7,92679

    188,7

    (*) 1 EUR = x vienetų nacionaline valiuta, išskyrus šias šalis, kuriose naudojamas USD: Kubą, Salvadorą, Ekvadorą, Liberiją, Panamą, Kongo Demokratinę Respubliką ir Rytų Timorą.

    (**) Briuselis ir Liuksemburgas = 100.

    2014 M. GRUODŽIO MĖN.

    DARBO VIETOS ŠALIS

    Ekonominis paritetas
    2014 m. gruodžio mėn.

    Valiutos kursas
    2014 m. gruodžio mėn. (*)

    Korekcinis koeficientas
    2014 m. gruodžio mėn. (**)

    Centrinės Afrikos Respublika

    732,1

    655,957

    111,6

    Kuba

    1,043

    1,24800

    83,6

    Islandija

    182,9

    154,070

    118,7

    Kirgizija

    53,44

    71,8550

    74,4

    Malavis

    349,2

    619,615

    56,4

    Pietų Sudanas

    4,055

    3,68160

    110,1

    Sudanas

    9,182

    7,76543

    118,2

    Uzbekistanas

    2 666

    2 996,56

    89,0

    Venesuela

    16,00

    7,85254

    203,8

    Jemenas

    278,8

    268,183

    104,0

    (*) 1 EUR = x vienetų nacionaline valiuta, išskyrus šias šalis, kuriose naudojamas USD: Kubą, Salvadorą, Ekvadorą, Liberiją, Panamą, Kongo Demokratinę Respubliką ir Rytų Timorą.

    (**) Briuselis ir Liuksemburgas = 100.

    2015 M. SAUSIO MĖN.

    DARBO VIETOS ŠALIS

    Ekonominis paritetas
    2015 m. sausio mėn.

    Valiutos kursas
    2015 m. sausio mėn. (*)

    Korekcinis koeficientas
    2015 m. sausio mėn. (**)

    Baltarusija

    8 640

    13 440,0

    64,3

    Brazilija

    3,492

    3,23940

    107,8

    Kosta Rika

    509,4

    655,467

    77,7

    Eritrėja

    24,99

    19,0638

    131,1

    Indonezija (Banda Ačehas)

    10 384

    15 099,7

    68,8

    Indonezija (Džakarta)

    11 307

    15 099,7

    74,9

    Madagaskaras

    3 041

    3 166,69

    96,0

    Nepalas

    98,03

    124,455

    78,8

    Pietų Korėja

    1 298

    1 334,19

    97,3

    Pietų Sudanas

    3,820

    3,58720

    106,5

    Svazilandas

    7,829

    14,1487

    55,3

    Rytų Timoras

    1,240

    1,21600

    102,0

    Venesuela

    16,96

    7,65119

    221,7

    (*) 1 EUR = x vienetų nacionaline valiuta, išskyrus šias šalis, kuriose naudojamas USD: Kubą, Salvadorą, Ekvadorą, Liberiją, Panamą, Kongo Demokratinę Respubliką ir Rytų Timorą.

    (**) Briuselis ir Liuksemburgas = 100.

    (1) 1976 m. vasario 9 d. Tarybos reglamentas (EAPB, EEB, Euratomas) Nr. 300/76, apibrėžiantis turinčių teisę gauti išmokas už pamaininį darbą pareigūnų kategorijas, išmokų dydžius ir jų mokėjimo sąlygas (OL L 38, 1976 2 13, p. 1). Reglamentas su papildymais, padarytais Reglamentu (Euratomas, EAPB, EEB) Nr. 1307/87 (OL L 124, 1987 5 13, p. 6).
    (2) 1968 m. vasario 29 d. Tarybos reglamentas (EEB, Euratomas, EAPB) Nr. 260/68, nustatantis apmokestinimo Europos Bendrijų naudai sąlygas ir tvarką (OL L 56, 1968 3 4, p. 8).
    (3) 2015 m. spalio 22 d. Eurostato ataskaita dėl kasmetinio ES pareigūnų atlyginimų ir pensijų atnaujinimo 2015 m. pagal Europos Sąjungos pareigūnams ir kitiems tarnautojams taikytinų Tarnybos nuostatų 64 ir 65 straipsnius ir XI priedą, kuriuo nuo 2015 m. liepos 1 d. patikslinami dirbančių darbuotojų atlyginimai ir išėjusių į pensiją darbuotojų pensijos ir nuo 2015 m. liepos 1 d. atnaujinami ES ir už jos ribų esančiose darbo vietose dirbančių darbuotojų atlyginimams, išėjusių į pensiją darbuotojų pensijoms pagal jų gyvenamąją vietą ir pensijų pervedimams taikomi korekciniai koeficientai (Ares(2015)4498187).Daugiau informacijos apie metodiką pateikta Eurostato interneto svetainėje (Statistics Database > Economy and finance > Prices > Correction coefficients).
    (4) 2015 m. rugsėjo 15 d. Eurostato ataskaita dėl laikinojo ES delegacijose Sąjungai nepriklausančiose šalyse dirbančių Europos Sąjungos pareigūnų, laikinųjų darbuotojų ir sutartininkų atlyginimams taikomų korekcinių koeficientų atnaujinimo pagal Europos Sąjungos pareigūnams ir kitiems tarnautojams taikytinų Tarnybos nuostatų 64 straipsnį ir X ir XI priedus (Ares(2015)3805783).Daugiau informacijos apie metodiką pateikta Eurostato interneto svetainėje (Statistics Database > Economy and finance > Prices > Correction coefficients).
    (5) Remiantis 2015 m. balandžio 20 d. Eurostato ataskaita dėl tarpinio ES pareigūnų atlyginimų ir pensijų atnaujinimo pagal Europos Sąjungos pareigūnams ir kitiems tarnautojams taikytinų Tarnybos nuostatų 64 ir 65 straipsnius ir XI priedą (Ares(2015)1660037). http://ec.europa.eu/eurostat Daugiau informacijos apie metodiką pateikta Eurostato interneto svetainėje ( > Data > Database > Economy and finance > Prices > Correction coefficients).
    (6)
    http://ec.europa.eu/eurostat Remiantis 2015 m. balandžio 17 d. Eurostato ataskaita dėl laikinojo ES delegacijose Sąjungai nepriklausančiose šalyse dirbančių Europos Sąjungos pareigūnų, laikinųjų darbuotojų ir sutartininkų atlyginimams taikytinų korekcinių koeficientų atnaujinimo pagal Europos Sąjungos pareigūnams ir kitiems tarnautojams taikytinų Tarnybos nuostatų 64 straipsnį ir X ir XI priedus (Ares(2015)1638258).Daugiau informacijos apie metodiką pateikta Eurostato interneto svetainėje ( > Data > Database > Economy and finance > Prices > Correction coefficients).
    Top