EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52014TA1210(39)

Ataskaita dėl Vidaus rinkos derinimo tarnybos 2013 finansinių metų metinių finansinių ataskaitų su Tarnybos atsakymais

OL C 442, 2014 12 10, p. 332–339 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

10.12.2014   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 442/332


ATASKAITA

dėl Vidaus rinkos derinimo tarnybos 2013 finansinių metų metinių finansinių ataskaitų su Tarnybos atsakymais

(2014/C 442/39)

ĮVADAS

1.

Vidaus rinkos derinimo tarnyba (toliau – Tarnyba, taip pat vadinama VRDT), įsikūrusi Alikantėje, buvo įsteigta Tarybos reglamentu (EB) Nr. 40/94 (1), kuris buvo panaikintas ir pakeistas Reglamentu (EB) Nr. 207/2009 (2). Tarnybos užduotis – įgyvendinti Sąjungos teisės aktus dėl prekių ženklų ir dizainų, vienodai apsaugančius įmones visoje Europos Sąjungos teritorijoje (3).

PATIKINIMO PAREIŠKIMĄ PATVIRTINANTI INFORMACIJA

2.

Audito Rūmų taikomas audito metodas apima analitines audito procedūras, tiesioginį operacijų testavimą bei Tarnybos priežiūros ir kontrolės sistemų pagrindinių kontrolės priemonių įvertinimą. Be to, prireikus naudojami iš kitų auditorių darbų gauti įrodymai ir atliekama vadovybės pareiškimų analizė.

PATIKINIMO PAREIŠKIMAS

3.

Atsižvelgdami į Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo (SESV) 287 straipsnio nuostatas, Audito Rūmai auditavo:

a)

Tarnybos metines finansines ataskaitas, kurias sudaro 2013 m. gruodžio 31 d. pasibaigusių finansinių metų finansinės atskaitomybės (4) ir biudžeto vykdymo (5) ataskaitos, ir

b)

šiose finansinėse ataskaitose atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą.

Vadovybės atsakomybė

4.

Vadovybė yra atsakinga už Tarnybos metinių finansinių ataskaitų rengimą ir sąžiningą jų pateikimą bei atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą (6).

a)

Su Tarnybos metinėmis finansinėmis ataskaitomis susijusi vadovybės atsakomybė apima vidaus kontrolės sistemos, susijusios su finansinės atskaitomybės, kurioje nėra reikšmingų dėl sukčiavimo ar klaidų atsiradusių iškraipymų, parengimu ir sąžiningu pateikimu, nustatymą, taikymą ir priežiūrą; tinkamų apskaitos metodų, remiantis Komisijos apskaitos pareigūno patvirtintomis apskaitos taisyklėmis (7), atranką ir taikymą; esamomis aplinkybėmis pagrįstų apskaitinių įvertinimų atlikimą. Pirmininkas Tarnybos metines finansines ataskaitas patvirtina po to, kai jos apskaitos pareigūnas jas parengė remdamasis visa turima informacija ir pateikė su finansinėmis ataskaitomis susijusį raštą, kuriame, be kita ko, nurodo, kad jis turi pakankamą patikinimą, kad jos visais reikšmingais aspektais tikrai ir teisingai atspindi Tarnybos finansinę būklę.

b)

Su atspindimų operacijų teisėtumu ir tvarkingumu bei patikimo finansų valdymo atitiktimi susijusi vadovybės atsakomybė apima veiksmingos ir efektyvios vidaus kontrolės, apimančios pakankamą priežiūrą ir tinkamas priemones, siekiant išvengti pažeidimų ir sukčiavimo bei prireikus teismines procedūras, susigrąžinant neteisingai išmokėtas ar panaudotas lėšas, nustatymą, taikymą ir priežiūrą.

Auditoriaus atsakomybė

5.

Audito Rūmai, remdamiesi savo audito rezultatais, turi pateikti Tarnybos biudžeto komitetui metinių finansinių ataskaitų patikimumo bei jose atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo patikinimo pareiškimą (8). Audito Rūmai savo auditą atlieka vadovaudamiesi IFAC tarptautiniais audito standartais ir etikos kodeksais bei INTOSAI tarptautiniais aukščiausiųjų audito institucijų standartais. Pagal šiuos standartus reikalaujama, kad Audito Rūmai planuotų ir atliktų auditą tokiu būdu, kad būtų gautas pakankamas patikinimas dėl to, ar Tarnybos metinėse finansinėse ataskaitose nėra reikšmingų iškraipymų, o jose atspindimos operacijos yra teisėtos ir tvarkingos.

6.

Atliekant auditą, taikomos procedūros, skirtos gauti audito įrodymus apie sumas ir kitą informaciją finansinėse ataskaitose bei apie jose atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą. Procedūros pasirenkamos auditoriaus nuožiūra, remiantis dėl sukčiavimo ar klaidų atsiradusių finansinių ataskaitų reikšmingų iškraipymų ar susijusių operacijų reikšmingos neatitikties Europos Sąjungos teisinio pagrindo reikalavimams rizikos vertinimu. Atlikdamas šiuos rizikos vertinimus, auditorius atsižvelgia į visas vidaus kontrolės priemones, susijusias su finansinių ataskaitų rengimu ir sąžiningu jų pateikimu, taip pat į operacijų teisėtumui ir tvarkingumui užtikrinti įdiegtas priežiūros ir kontrolės sistemas, ir nustato esamomis aplinkybėmis tinkamas audito procedūras. Atliekant auditą taip pat įvertinamas apskaitos metodų tinkamumas, atliktų apskaitinių vertinimų pagrįstumas ir bendras finansinių ataskaitų pateikimas.

7.

Audito Rūmai mano, kad gauti audito įrodymai yra pakankami ir tinkami jų patikinimo pareiškimui pagrįsti.

Nuomonė dėl finansinių ataskaitų patikimumo

8.

Audito Rūmų nuomone Tarnybos metinėse finansinėse ataskaitose Tarnybos finansinė būklė 2013 m. gruodžio 31 d. ir su tą dieną pasibaigusiais finansiniais metais susijusių operacijų ir pinigų srautų rezultatai visais reikšmingais aspektais yra pateikti teisingai, kaip to reikalauja jos finansinis reglamentas ir Komisijos apskaitos pareigūno priimtos apskaitos taisyklės.

Nuomonė dėl finansinėse ataskaitose atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo

9.

Audito Rūmų nuomone, 2013 m. gruodžio 31 d. pasibaigusių finansinių metų metinėse finansinėse ataskaitose atspindimos operacijos visais reikšmingais aspektais yra teisėtos ir tvarkingos.

10.

Toliau pateiktos pastabos šių Audito Rūmų nuomonių nekeičia.

PASTABOS DĖL BIUDŽETO VALDYMO

11.

Iš ankstesnių metų perkeltų ir panaikintų asignavimų suma išaugo nuo 4,2 milijono eurų (13 %) 2012 m. iki 6,0 milijono eurų (16 %) 2013 m. Ir vienais, ir kitais metais tai daugiausia sąlygojo mažesnės nei buvo apskaičiuota pagal su valstybių narių nacionalinėmis tarnybomis sudarytus bendradarbiavimo susitarimus kompensuotinos išlaidos (2012 m. jos siekė 1,9 milijono eurų, o 2013 m. jos sudarė 3,8 milijono eurų). Tai rodo, kad metų pabaigoje iš nacionalinių tarnybų būtina gauti tikslesnės informacijos apie faktines patirtas išlaidas.

12.

2013 m. įvairioms antraštinėms dalims įsipareigotų asignavimų lygis svyravo nuo 98 % iki 89 % visų asignavimų, kas parodo, kad teisiniai įsipareigojimai buvo prisiimti laiku. Į 2014 m. perkeltų įsipareigotų asignavimų lygis buvo aukštas: II antraštinės dalies (administracinės išlaidos) atveju jis siekė 23,9 milijono eurų (28 %), o III antraštinės dalies atveju jis sudarė 13,3 milijono eurų (38 %). II antraštinėje dalyje jų perkėlimą sąlygojo daugiametės sutartys, daugiausia susijusios su naujo pastato statyba, tobulinamomis IT priemonėmis ir 2013 m., kaip ir buvo planuota, užsakytomis paslaugomis/tiekiamomis prekėmis, kurios turėjo būti apmokėtos tik 2014 m. III antraštinės dalies atveju tai daugiausia buvo susiję su bendradarbiavimo susitarimais, kurie buvo sudaryti su nacionalinėmis tarnybomis (jos atitinkamas išlaidų deklaracijas turėjo pateikti tik 2014 m.), ir paskutiniais 2013 m. mėnesiais, kaip įprasta, užsakytomis vertimo paslaugomis, kurios turėjo būti apmokėtos tik 2014 m.

KITOS PASTABOS

13.

Tarnyba turi patvirtinusi veiklos tęstinumo ir krizių valdymo planą, kuriame nustatyta, kad maždaug 25 funkcijas turi nuolat vykdyti budintys darbuotojai. Nors su išmokomis už budėjimą susijusius biudžeto asignavimus kasmet patvirtina Tarnybos biudžeto komitetas, 2013 m. išmokėta suma (4 02  458 eurai) yra daug didesnė už kitų agentūrų, kurios turi užtikrinti budinčią tarnybą, mokamas išmokas.

ATSIŽVELGIMAS Į PRAĖJUSIŲ METŲ PASTABAS

14.

Taisomųjų veiksmų atsižvelgiant į Audito Rūmų praėjusių metų pastabas apžvalga pateikta I priede.

Šią ataskaitą priėmė IV kolegija, vadovaujama Audito Rūmų nario Milan Martin CVIKL, 2014 m. liepos 8 d. Liuksemburge įvykusiame posėdyje.

Audito Rūmų vardu

Pirmininkas

Vítor Manuel da SILVA CALDEIRA


(1)  OL L 11, 1994 1 14, p. 1.

(2)  OL L 78, 2009 3 24, p. 1.

(3)  II priede apibendrinta Tarnybos kompetencija ir veikla. Šis priedas pateiktas susipažinti.

(4)  Finansinę atskaitomybę sudaro balansas ir ekonominių rezultatų ataskaita, pinigų srautų lentelė, grynojo turto pokyčių ataskaita bei svarbių apskaitos metodų suvestinė ir kita aiškinamoji informacija.

(5)  Jas sudaro biudžeto rezultatų ataskaita ir jos priedas.

(6)  Tarnybos biudžeto komiteto Reglamento Nr. CB-3-09 dėl vidaus rinkos derinimo 38 ir 43 straipsniai.

(7)  Komisijos apskaitos pareigūno patvirtintos apskaitos taisyklės yra pagrįstos Tarptautinės buhalterių federacijos paskelbtais Tarptautiniais viešojo sektoriaus apskaitos standartais (TVSAS) arba prireikus – Tarptautinės apskaitos standartų valdybos paskelbtais Tarptautiniais apskaitos standartais (TAS)/Tarptautiniais finansinės atskaitomybės standartais (TFAS).

(8)  Vidaus rinkos derinimo tarnybos biudžeto komiteto reglamento Nr. CB-3-09 91–95 straipsniai.


I PRIEDAS

Atsižvelgimas į praėjusių metų pastabas

Metai

Audito Rūmų pastaba

Taisomojo veiksmo būklė

(užbaigtas/vykdomas/neįvykdytas/n.d.)

2011

Audito Rūmai nustatė keletą trūkumų, susijusių su 2011 m. Tarnybos ir ES įstaigų vertimo centro (CDT) sudarytu susitarimu dėl paslaugų lygio. Šis susitarimas, kurį Tarnyba pasirašė 2011 m. birželio 20 d., pagal 10 straipsnį turėjo būti taikomas nuo 2011 m. sausio 1 d. Sutartis buvo pradėta vykdyti prieš ją pasirašant. CDT prašymu Tarnyba išmokėjo 1,8 milijono eurų kompensaciją (1). Be to, šis mokėjimas buvo patvirtintas neprisiėmus biudžetinio įsipareigojimo ir neturint atitinkamų asignavimų (2).

n. d.

2011

Būtina pagerinti Tarnybos ilgalaikio turto valdymą. Dėl Tarnybos sukurto nematerialaus turto, apskaitos procedūros ir informacija apie sąnaudas buvo nepatikimos.

Užbaigtas

2011

2011 m. gruodžio 31 d. Tarnybos turimi pinigai iš viso sudarė 520 milijonų eurų (495 milijonus eurų 2010 m.). Vadovaujantis 2010 m. Biudžeto komiteto patvirtinta iždo politika, pinigai buvo laikomi devyniuose bankuose penkiose valstybėse narėse.

Užbaigtas

Tačiau Audito Rūmai pažymi, kad pinigų lygis vis dar yra aukštas.

2012

Iš 2011 m. į 2012 m. perkeltų 31,9 milijono eurų įsipareigotų asignavimų, 4,16 milijono eurų (13 %) 2012 m. buvo panaikinti. Iš šios sumos 1,93 milijono eurų buvo susiję su bendradarbiavimo susitarimais, sudarytais su valstybėmis narėmis, kurios neįsisavino visų joms skirtų sumų.

n. d.

2012

2012 m. bendras įsipareigotų asignavimų lygis siekė 93 %, o tai rodo, kad įsipareigojimai buvo prisiimti laiku. Tačiau į 2013 m. perkeltų įsipareigotų asignavimų lygis buvo aukštas – jis siekė 36,7 milijono eurų (19 % visų įsipareigotų asignavimų), iš kurių 21,7 milijono eurų buvo susiję su II antraštine dalimi (administracinės išlaidos), o 14,1 milijono eurų – su III antraštine dalimi (veiklos išlaidos). Pagrindinė aukštą perkėlimų lygį sąlygojusi priežastis buvo ta, kad buvo vėlai gautos 2012 m. pristatytų prekių ir suteiktų paslaugų sąskaitos faktūros. Kalbant konkrečiau, II antraštinės dalies atveju aukštą perkėlimų lygį taip pat sąlygojo nemažas skaičius daugiamečių sutarčių, susijusių su naujo Tarnybos pastato statyba (6,09 milijono eurų) ir tobulinamų IT priemonių viešaisiais pirkimais (7,67 milijono eurų). III antraštinės dalies atveju perkėlimai buvo didžia dalimi susiję su bendradarbiavimo susitarimais, pasirašytais su valstybėmis narėmis, kurių išlaidų deklaracijos turėjo būti pateiktos tik 2013 m. (8,13 milijono eurų). Be to, paskutiniais 2012 m. mėnesiais buvo užsakyta vertimo raštu paslaugų (už 5,43 milijonus eurų), už kurias turėjo būti sumokėta tik 2013 m.

n. d.


(1)  Minimali susitarime nustatyta vertė – 16,3 milijono eurų. Bendra 2011 m. suteiktų paslaugų vertė siekė 14,5 milijono eurų.

(2)  Šis mokėjimas buvo atliktas iš 2012 m. biudžeto.


II PRIEDAS

Vidaus rinkos derinimo tarnyba (Alikantė)

Kompetencija ir veikla

Sutartyje numatytos Sąjungos kompetencijos sritys

(Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 36 ir 56 straipsniai)

Laisvas prekių judėjimas

[(…)] draudimai arba apribojimai siekiant apsaugoti pramoninę ir komercinę nuosavybę neturi tapti savavališka diskriminacijos priemone ar užslėptu valstybių narių tarpusavio prekybos apribojimu.

[(…)] Sąjungoje uždraudžiami laisvės teikti paslaugas apribojimai, taikomi valstybių narių nacionaliniams subjektams, kurie yra įsisteigę kitoje Sąjungos valstybėje negu valstybė, kurios subjektu yra asmuo, kuriam tos paslaugos teikiamos. [...]

Tarnybos kompetencijos sritys

(Tarybos reglamentas (EB) Nr. 207/2009)

(Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 386/2012)

Tikslai

Įgyvendinti Sąjungos teisės aktus dėl prekių ženklų ir pramoninio dizaino, vienodai apsaugančius įmones visoje Europos Sąjungos teritorijoje.

Skatinti diskusijas, mokslinius tyrimus, mokymus, komunikaciją, pažangių IT pagalbinių priemonių kūrimą ir su intelektine nuosavybe susijusios geriausios patirties sklaidą.

Užduotys

Įregistravimo paraiškų gavimas ir registravimas.

Registravimo sąlygų ir Sąjungos teisės aktų atitikimo nagrinėjimas.

Jau egzistuojančių nacionalinių prekių ženklų paieška valstybių narių pramoninės nuosavybės tarnybose.

Paraiškų skelbimas.

Įvairių trečiųjų šalių prieštaravimų nagrinėjimas.

Paraiškų įregistravimas arba atmetimas.

Paraiškų dėl panaikinimo ar negaliojimo nagrinėjimas.

Skundų dėl sprendimų nagrinėjimas.

Intelektinės nuosavybės vertės supratimo skatinimas.

Supratimo apie intelektinės nuosavybės teisių pažeidimų mastą ir poveikį skatinimas.

Žinių apie viešojo ir privačiojo sektorių geriausią praktiką, siekiant apsaugoti intelektinės nuosavybės teises, tobulinimas.

Paramos didinant piliečių informuotumą apie intelektinės nuosavybės teisių pažeidimo poveikį teikimas.

Intelektinės nuosavybės teisių užtikrinimo srityje dirbančių asmenų kompetencijos didinimas.

Žinių apie technines priemones (įskaitant buvimo vietos nustatymo ir sekimo sistemas, kurios padeda atskirti nesuklastotus produktus nuo suklastotų), siekiant užkirsti kelią intelektinės nuosavybės teisių pažeidimams ir su jais kovoti, tobulinimas.

Mechanizmų, kurie padeda gerinti intelektinės nuosavybės teisių srityje dirbančių valstybių narių valdžios institucijų internetu vykdomą keitimąsi informacija, susijusia su tokių teisių užtikrinimu, kūrimas ir bendradarbiavimo su tomis valdžios institucijomis ir tarp jų skatinimas.

Tarptautinio bendradarbiavimo su trečiųjų šalių intelektinės nuosavybės tarnybomis, siekiant kurti strategijas ir formuoti intelektinės nuosavybės teisių užtikrinimo metodus, įgūdžius ir priemones savo veikloje skatinimas konsultuojantis su valstybėmis narėmis.

Valdymas

Administracinė valdyba

Sudėtis

Po vieną kiekvienos valstybės narės atstovą, vienas Komisijos atstovas ir jų pakaitiniai nariai.

Užduotis

Pataria pirmininkui su Tarnybos kompetencija susijusiais klausimais.

Parengia kandidatų sąrašus (125 straipsnis) pirmininko, pirmininko pavaduotojų, apeliacinių tarybų pirmininkų ir narių pareigoms.

Tarnybos pirmininkas

Tarnybos pirmininką skiria Taryba, pasirinkdama jį iš ne didesnio kaip trijų kandidatų sąrašo, kurį parengia Administracinė valdyba.

Biudžeto komitetas

Sudėtis

Po vieną kiekvienos valstybės narės atstovą ir vienas Komisijos atstovas bei jų pakaitiniai nariai.

Užduotis

Tvirtina biudžetą ir finansinį reglamentą, pirmininkui patvirtina biudžeto įvykdymą, nustato tyrimų ataskaitų sąnaudas.

Su paraiškomis susiję sprendimai

Sprendimus priima:

a)

tyrėjai;

b)

prieštaravimų skyriai;

c)

prekių ženklų administracija ir teisės skyrius;

d)

panaikinimo skyriai;

e)

apeliacinės tarybos.

Išorės auditas

Europos Audito Rūmai.

Biudžeto įvykdymą tvirtinanti institucija

Tarnybos biudžeto komitetas.

2013 m. (2012 m.) Biurui skirti ištekliai

Biudžetas

418 (429) milijonų eurų.

Darbuotojai 2013 m. gruodžio 31 d.

Personalo plane numatyta 861 (775) darbo vieta, iš jų užimtos: 731 (680) + 171 (138) kiti darbuotojai (pagalbiniai darbuotojai, komandiruoti nacionaliniai ekspertai, vietiniai ir įdarbinimo agentūrų darbuotojai ir specialieji patarėjai)

Iš viso darbuotojų: 902 (818)

2013 (2012) m. veiklos rezultatai ir suteiktos paslaugos

Prekių ženklai

Paraiškų skaičius: 1 14  421 (1 07  924)

Įregistravimų skaičius: 98  092 (95  645)

Gautų protestų skaičius: 17  006 (16  634)

Skundai apeliacinėms taryboms: 2  602 (2  339)

Nagrinėjami skundai: 2  361 (2  352)

Dizainai

Gauti dizainai: 95  429 (92  175)

Įregistruoti dizainai: 84  056 (78  658)

Šaltinis. Tarnybos pateiktas priedas.


TARNYBOS ATSAKYMAI

11.

Bendradarbiaudama su nacionalinėmis tarnybomis Tarnyba šiuo metu įgyvendina priemones dideliam perkeliamų ir panaikinamų asignavimų lygiui sumažinti. Nuspręsta kas šešis mėnesius rengti bandomąsias tarpines įvykdymo ataskaitas. Kai prie šio bandomojo projekto prisijungs daugiau dalyvių, į šias bandomąsias ataskaitas planuojama įtraukti svarbius su nacionalinėmis tarnybomis vykdomus projektus. Galiausiai (2015 m.) Tarnyba taip pat išanalizuos galimus su nacionalinėmis tarnybomis sudarytų sutarčių patikslinimus ir sumažins nereikalingų perkėlimų skaičių.

12.

Be ankstesniame punkte minėtų priemonių, kurios turėtų sumažinti didelį perkeliamų ir panaikinamų asignavimų lygį daugiausia III, bet taip pat ir II antraštinėse dalyse, Tarnyba drauge su CDT taip pat diegia sistemą metų pabaigoje atliekamų perkėlimų kiekiui sumažinti. Be to, kaip pastebėjo Audito Rūmai, Tarnybos pastato statyba ir IT priemonių tobulinimas pateisina aukštą perkėlimų lygį II antraštinėje dalyje.

Tarnyba įgyvendina priemones, padėsiančias geriau kontroliuoti kasmet perkeliamas sumas.

13.

Vykdydama tarptautinių kokybės standartų (ISO 27001) ir Tarnybos biudžeto komiteto nustatytus vidaus kontrolės standartų (ICS 10) reikalavimus, Tarnyba parengė veiklos tęstinumo planą (BCP). Tai dabar taip pat numatyta 2013 m. Finansiniame pagrindų reglamente.

2006 m. lapkričio mėn. Tarnybos valdymo organai – Administracinė valdyba ir Biudžeto komitetas – buvo informuoti apie VRDT trijų lygių scenarijaus strategiją (0 lygis – krizės valdymo komanda, 1 lygis – IT ir logistikos komandos, atkūrimo koordinavimo komanda ir bendra komunikacijos komanda ir 2 lygis – atkuriamuosius darbus vykdysiančios komandos) ir ją parėmė. Budėjimo funkcijas vykdysiančių darbuotojų atlyginimas numatytas Tarnybos nuostatuose. Tam reikalinga biudžeto suma numatyta atitinkamoje biudžeto eilutėje, ji bus atnaujinama ir iš naujo tvirtinama kiekvienais metais (pagal organizacijos poreikius).

Atlikus nuodugnią poveikio analizę, su išorės konsultantų pagalba sudarytas veiklos tęstinumo planas apima VISAS Tarnybos veiklos sritis.

Šiuo metu Tarnyboje yra 25 nuolatinės budėjimo funkcijos, kurios 2013 m. kainavo 4 02  458 eurų. Priežastys, privertusios įdiegti tokią tvirtą struktūrą, yra šios:

Tarnybos veikla suinteresuotiesiems subjektams yra labai svarbi ir matoma. Tarnyba turi užtikrinti elektroninių paslaugų prieinamumą ir spartų naudotojų užklausų tenkinimą 24 valandas per parą septynias dienas per savaitę. Sutrikęs IT sistemos veikimas turėtų didelį poveikį veiklos tęstinumui. Todėl veiklos tęstinumas yra labai svarbus ir jį užtikrinti padeda visi Tarnybos departamentai (veiklos matomumas, pvz., bendradarbiavimas su valstybėmis narėmis, ir stebėjimo funkcijos, bendradarbiavimas su Briuselio biuru, pagalba nuotoliniu būdu dirbantiesiems, gero mokesčių surinkimo mechanizmo (visų Tarnybos departamentų naudojamos automatizuotos IT sistemos) veikimo užtikrinimas ir galiausiai viešuosius pirkimus vykdančių darbuotojų įtraukimas, kadangi jie tvarko finansines bylas ir susidarius nepalankioms aplinkybėms turi apibrėžtą veiksmų koordinavimo funkciją). Kadangi mūsų tiekėjų yra labai daug ir jie yra iš įvairių šalių, formalios dokumentacijos kiekis yra labai didelis ir jos tvarkymas labai priklauso nuo IT priemonių.

Šios priežastys, mūsų manymu, pateisina tai, kad šios srities išmokų suma skiriasi nuo kitų agentūrų.

Nuo įsteigimo Tarnyba jau dukart buvo įvedusi budėjimo pamainomis režimą – pastarąjį kartą tuomet, kai pradėjo veikti jos naujoji svetainė.

Budėjimo funkcijoms atlyginti išmokėta suma sudaro mažiau nei 0,5 % visų I antraštinės dalies išmokų. Šios išlaidos taip pat yra mažesnės nei vienos darbo dienos pajamos iš Tarnybos internetu teikiamų paslaugų.

Siekdama toliau tobulėti Tarnyba atsižvelgs į šią Audito Rūmų pastabą ir kasmet peržiūrės savo procesus, procedūras ir nuostatas.

14.

Tarnyba atsižvelgia į tai, kad Audito Rūmai mano, jog visi praėjusių metų pastabose nurodyti veiksmai yra užbaigti arba netaikytini.


Top