Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52014TA1210(11)

    Ataskaita dėl Europos aviacijos saugos agentūros 2013 finansinių metų metinių finansinių ataskaitų su Agentūros atsakymais

    OL C 442, 2014 12 10, p. 93–101 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    10.12.2014   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    C 442/93


    ATASKAITA

    dėl Europos aviacijos saugos agentūros 2013 finansinių metų metinių finansinių ataskaitų su Agentūros atsakymais

    (2014/C 442/11)

    ĮVADAS

    1.

    Kelne įsikūrusi Europos aviacijos saugos agentūra (toliau – Agentūra, taip pat vadinama EASA) įsteigta Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (EB) Nr. 1592/2002 (1), su paskutiniais pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 1108/2009 (2). Agentūrai iškeltos konkrečios reglamentavimo ir vykdymo užduotys aviacijos saugos srityje (3).

    PATIKINIMO PAREIŠKIMĄ PATVIRTINANTI INFORMACIJA

    2.

    Audito Rūmų taikomas audito metodas apima analitines audito procedūras, tiesioginį operacijų testavimą ir pagrindinių Agentūros priežiūros ir kontrolės sistemų kontrolės priemonių vertinimą. Be to, prireikus naudojami iš kitų auditorių darbų gauti įrodymai ir atliekama vadovybės pareiškimų analizė.

    PATIKINIMO PAREIŠKIMAS

    3.

    Atsižvelgdami į Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo (SESV) 287 straipsnio nuostatas, Audito Rūmai auditavo:

    a)

    Agentūros metines finansines ataskaitas, kurias sudaro 2013 m. gruodžio 31 d. pasibaigusių finansinių metų finansinės atskaitomybės (4) ir biudžeto vykdymo ataskaitos (5), ir

    b)

    šiose finansinėse ataskaitose atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą.

    Vadovybės atsakomybė

    4.

    Vadovybė yra atsakinga už Agentūros metinių finansinių ataskaitų rengimą ir sąžiningą jų pateikimą bei atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą (6):

    a)

    Su Agentūros metinėmis finansinėmis ataskaitomis susijusi vadovybės atsakomybė apima vidaus kontrolės sistemos, susijusios su finansinės atskaitomybės, kurioje nėra reikšmingų dėl sukčiavimo ar klaidų atsiradusių iškraipymų, parengimu ir sąžiningu pateikimu, nustatymą, taikymą ir priežiūrą; tinkamų apskaitos metodų, remiantis Komisijos apskaitos pareigūno patvirtintomis apskaitos taisyklėmis (7), pasirinkimą ir taikymą; esamomis aplinkybėmis pagrįstų apskaitinių įvertinimų atlikimą. Direktorius Agentūros metines finansines ataskaitas patvirtina po to, kai jos apskaitos pareigūnas jas parengė remdamasis visa turima informacija ir pateikė su finansinėmis ataskaitomis susijusį raštą, kuriame, be kita ko, nurodo, kad jis turi pakankamą patikinimą, jog jos visais reikšmingais aspektais tikrai ir teisingai atspindi Agentūros finansinę būklę.

    b)

    Su atspindimų operacijų teisėtumu ir tvarkingumu bei patikimo finansų valdymo atitiktimi susijusi vadovybės atsakomybė apima veiksmingos ir efektyvios vidaus kontrolės, apimančios pakankamą priežiūrą ir tinkamas priemones, siekiant išvengti pažeidimų ir sukčiavimo bei, prireikus, teismines procedūras, susigrąžinant neteisingai išmokėtas ar panaudotas lėšas, nustatymą, taikymą ir priežiūrą.

    Auditoriaus atsakomybė

    5.

    Audito Rūmai, remdamiesi savo audito rezultatais, privalo pateikti Europos Parlamentui ir Tarybai (8) metinių finansinių ataskaitų patikimumo bei jose atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo patikinimo pareiškimą. Audito Rūmai savo auditą atlieka vadovaudamiesi IFAC tarptautiniais audito standartais ir etikos kodeksais bei INTOSAI tarptautiniais aukščiausiųjų audito institucijų standartais. Pagal šiuos standartus reikalaujama, kad Audito Rūmai planuotų ir atliktų auditą tokiu būdu, kad būtų gautas pakankamas patikinimas dėl to, ar Agentūros metinėse finansinėse ataskaitose nėra reikšmingų iškraipymų, o jose atspindimos operacijos yra teisėtos ir tvarkingos.

    6.

    Atliekant auditą, taikomos procedūros, skirtos gauti audito įrodymus apie sumas ir kitą informaciją finansinėse ataskaitose bei apie jose atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą. Procedūros pasirenkamos auditoriaus nuožiūra, remiantis dėl sukčiavimo ar klaidų atsiradusių finansinių ataskaitų reikšmingų iškraipymų ar susijusių operacijų reikšmingos neatitikties Europos Sąjungos teisinio pagrindo reikalavimams rizikos vertinimu. Atlikdamas šiuos rizikos vertinimus, auditorius atsižvelgia į visas vidaus kontrolės priemones, susijusias su finansinių ataskaitų rengimu ir sąžiningu jų pateikimu, taip pat į operacijų teisėtumui ir tvarkingumui užtikrinti įdiegtas priežiūros ir kontrolės sistemas, ir nustato esamomis aplinkybėmis tinkamas audito procedūras. Atliekant auditą taip pat įvertinamas apskaitos metodų tinkamumas, atliktų apskaitinių vertinimų pagrįstumas ir bendras finansinių ataskaitų pateikimas.

    7.

    Audito Rūmai mano, kad gauti audito įrodymai yra pakankami ir tinkami jų patikinimo pareiškimui pagrįsti.

    Nuomonė dėl finansinių ataskaitų patikimumo

    8.

    Audito Rūmų nuomone Agentūros metinėse finansinėse ataskaitose Agentūros finansinė būklė 2013 m. gruodžio 31 d. ir su tą dieną pasibaigusiais finansiniais metais susijusių operacijų ir pinigų srautų rezultatai visais reikšmingais aspektais yra pateikti teisingai, kaip to reikalauja jos finansinis reglamentas ir Komisijos apskaitos pareigūno priimtos apskaitos taisyklės.

    Nuomonė dėl finansinėse ataskaitose atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo

    9.

    Audito Rūmų nuomone, 2013 m. gruodžio 31 d. pasibaigusių finansinių metų metinėse finansinėse ataskaitose atspindimos operacijos visais reikšmingais aspektais yra teisėtos ir tvarkingos.

    10.

    Toliau pateiktos pastabos šių Audito Rūmų nuomonių nekeičia.

    PASTABOS DĖL OPERACIJŲ TEISĖTUMO IR TVARKINGUMO

    11.

    2012 m. EASA, taikydama viešųjų pirkimų procedūras, atrinko 14 nacionalinių aviacijos institucijų (NAI) ir 10 kompetentingų organizacijų, kad užsakytų joms atlikti dalį savo sertifikavimo veiklos (9). Šiai išorėje užsakytai atlikti sertifikavimo veiklai skirtos išlaidos 2013 m. sudarė apie 22 milijonus eurų. Konkrečių sertifikavimo užduočių patikėjimo NAI ir kompetentingoms organizacijoms procesas ir taikytini kriterijai aprašyti specialiose Agentūros parengtose gairėse (10). Tačiau išorės organizacijų samdymo skaidrumą galima būtų pagerinti geriau dokumentuojant skyrimo procesus bei atliekant vertinimus remiantis šiose gairėse nustatytais kriterijais. Tą patį galima pasakyti apie daugelio kitų nedidelės vertės sutarčių skyrimą pasiūlymų teikėjams.

    PASTABOS DĖL BIUDŽETO VALDYMO

    12.

    Bendras įsipareigotų asignavimų lygis buvo 98 %. Nepaisant to, kad Agentūra toliau mažino įsipareigotų asignavimų perkėlimų lygį nuo 10,1 milijono eurų (11o%) 2012 m. iki 7,2 milijono eurų (8 %) 2013 m., įsipareigotų asignavimų perkėlimai III antraštinėje dalyje sudarė net 3,4 milijono eurų (42 %). Nors tai iš dalies pateisina daugiametis Agentūros operacijų pobūdis ir tai, kad į Audito Rūmų imtį įtraukti perkėlimai buvo tinkamai pagrįsti, toks didelis lygis prieštarauja biudžeto metinio periodiškumo principui.

    KITOS PASTABOS

    13.

    Agentūra savo veiklą pradėjo 2004 m. ir iki šiol dirbo, keisdamasi korespondencija ir informacija su priimančia valstybe nare. Tačiau Agentūra ir valstybė narė nėra pasirašiusios visapusiško susitarimo dėl būstinės. Sudarius tokį susitarimą, sąlygos, pagal kurias dirba Agentūra ir jos darbuotojai, taptų skaidresnės.

    ATSIŽVELGIMAS Į ANKSTESNIŲ METŲ PASTABAS

    14.

    Taisomųjų veiksmų atsižvelgiant į Audito Rūmų praėjusių metų pastabas apžvalga pateikta I priede.

    Šią ataskaitą priėmė IV kolegija, vadovaujama Audito Rūmų nario Milan Martin CVIKL, 2014 m. liepos 1 d. Liuksemburge įvykusiame posėdyje.

    Audito Rūmų vardu

    Pirmininkas

    Vítor Manuel da SILVA CALDEIRA


    (1)  OL L 240, 2002 9 7, p. 1.

    (2)  OL L 309, 2009 11 24, p. 51.

    (3)  II priede apibendrinta Agentūros kompetencija ir veikla. Šis priedas pateiktas susipažinti.

    (4)  Ją sudaro balansas ir ekonominių rezultatų ataskaita, pinigų srautų lentelė, grynojo turto pokyčių ataskaita, svarbių apskaitos metodų santrauka ir kiti aiškinamieji raštai.

    (5)  Jas sudaro biudžeto rezultatų ataskaita ir jos priedas.

    (6)  Komisijos deleguotojo reglamento (ES) Nr. 1271/2013 39 ir 50 straipsniai (OL L 328, 2013 12 7, p. 42).

    (7)  Komisijos apskaitos pareigūno patvirtintos apskaitos taisyklės yra pagrįstos Tarptautinės buhalterių federacijos paskelbtais Tarptautiniais viešojo sektoriaus apskaitos standartais (TVSAS) arba, prireikus, – Tarptautinės apskaitos standartų valdybos paskelbtais Tarptautiniais apskaitos standartais (TAS)/Tarptautiniais finansinės atskaitomybės standartais (TFAS).

    (8)  Reglamento (ES) Nr. 1271/2013 107 straipsnis.

    (9)  2014 m. gegužės pabaigoje trys sutartys su kompetentingomis organizacijomis buvo nutrauktos, dėl to buvo 14 galiojančių sutarčių su NAI ir septynios su kompetentingomis organizacijomis.

    (10)  EASA valdybos sprendimas Nr. 01-2011 „Sertifikavimo užduočių perdavimo nacionalinėms aviacijos institucijoms ir kompetentingoms organizacijoms gairės“.


    I PRIEDAS

    Atsižvelgimas į praėjusių metų pastabas

    Metai

    Audito Rūmų pastaba

    Taisomojo veiksmo būklė

    (užbaigtas/vykdomas/neįvykdytas/n.d.)

    2011

    2011 m. pabaigoje Agentūros banko sąskaitų likučiai sudarė 55 milijonus eurų (2010 m.: 49 milijonus eurų) ir buvo laikomi tik viename banke. Nebuvo patvirtinta iždo politika, kuri leistų ribojant riziką uždirbti tinkamą investicijų grąžą.

    Užbaigtas

    2012

    Agentūra įdiegė standartinę ex ante patikrų procedūrą. Tačiau atitinkami kontroliniai sąrašai nebuvo baigti ir ne visuomet buvo galima gauti išlaidų patvirtinimą pateisinančius dokumentus (1).

    Užbaigtas

    2012

    Ex post patikrų metodika buvo patvirtinta 2009 m. Nors Agentūra padarė pažangą ją įgyvendindama, vis dar galima pagerinti padėtį šiose srityse: iki šiol nėra šių patikrų metinio planavimo, tikrintinų operacijų imtis nėra grindžiama rizika, o metodika neapima viešųjų pirkimų procedūrų.

    Užbaigtas

    2012

    Visų įsipareigotų asignavimų lygis sudarė 95 %, iš kurių I antraštinės dalies (išlaidos darbuotojams) atveju jis sudarė 96 %, II antraštinės dalies (administracinės išlaidos) atveju – 95 %, o III antraštinės dalies (veiklos išlaidos) atveju – 89 %. Tačiau įsipareigotų asignavimų perkėlimų lygis buvo didelis III antraštinėje dalyje – 46 %. Nors tai iš dalies pateisina daugiametis Agentūros operacijų pobūdis ir tai, kad į Audito Rūmų imtį įtraukti perkėlimai buvo tinkamai pagrįsti, toks didelis lygis prieštarauja biudžeto metinio periodiškumo principui.

    n. d.

    2012

    Vienos audituotos įdarbinimo procedūros atveju atrinktasis kandidatas neatitiko Tarnybos nuostatų reikalavimų dėl privalomo universitetinio išsilavinimo ar lygiaverčio profesinio išsilavinimo.

    n. d.


    (1)  Nebuvo darbo laiko apskaitos žiniaraščių, kurie patvirtintų suteiktas paslaugas pagal vienam darbuotojui tenkančias darbo dienas.


    II PRIEDAS

    Europos aviacijos saugos agentūra (Kelnas)

    Kompetencija ir veikla

    Sutartyje numatytos Sąjungos kompetencijos sritys

    (Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 100 straipsnis)

    Europos Parlamentas ir Taryba, veikdami pagal įprastą teisėkūros procedūrą, gali priimti atitinkamas jūrų ir oro transporto nuostatas. Jie sprendžia pasikonsultavę su Ekonomikos ir socialinių reikalų komitetu bei Regionų komitetu.

    Agentūros kompetencijos sritys

    (Agentūros kompetencijos sritys, nustatytos Parlamento ir Tarybos reglamente (EB) Nr. 216/2008 („pagrindinis reglamentas“)

    Tikslai

    Išlaikyti aukštą vienodą civilinės aviacijos saugos lygį Europoje ir užtikrinti tinkamą civilinės aviacijos saugos funkcionavimą ir plėtotę.

    Užduotys

    Teikti Komisijai nuomones ir rekomendacijas,

    rengti sertifikatų specifikacijas, įskaitant tinkamumo skrydžiams kodeksus ir priimtinas atitikties priemones, taip pat visą rekomendacinę medžiagą, skirtą pagrindinio reglamento ir jo įgyvendinimo taisyklių taikymui,

    priimti sprendimus dėl tinkamumo skraidyti ir aplinkos apsaugos reikalavimų atitikimo sertifikavimo, pilotų sertifikavimo, orlaivių naudojimo skrydžiams sertifikavimo, trečiųjų šalių naudotojų, valstybių narių inspektavimų ir įmonių patikrų,

    Atlikti valstybių narių, asocijuotų valstybių ir buvusių Jungtinės aviacijos administracijos (JAA) valstybių (pastaruoju atveju, laikantis darbo susitarimų) kompetentingų institucijų standartizacijos patikrinimus.

    Valdymas

    Valdyba

    Ją sudaro po vieną kiekvienos valstybės narės atstovą ir vienas Komisijos atstovas.

    Užduotys

    Valdybos užduotys aprašytos pagrindiniame reglamente ir yra, pavyzdžiui:

    skirti vykdomąjį direktorių ir kitus direktorius vykdomojo direktoriaus siūlymu,

    priimti bendrą metinę Agentūros veiklos ataskaitą,

    priimti ateinančių metų Agentūros darbo programą,

    vadovaujantis 41 straipsniu, skirti Apeliacinės tarybos narius,

    nustatyti jos darbo tvarkos taisykles,

    jai pageidaujant, kurti darbo organus, padėsiančius jai vykdyti savo funkcijas, įskaitant jos sprendimų rengimą ir jų įgyvendinimo stebėjimą.

    Vykdomasis direktorius

    Valdo Agentūrą. Komisijos siūlymu jį skiria Valdyba.

    Apeliacinė taryba

    Pagal Reglamento (EB) Nr. 216/2008 44 straipsnį priima sprendimus dėl prieš Agentūros sprendimus pateiktų skundų tam tikrais atžvilgiais, pavyzdžiui, dėl sertifikavimo, rinkliavų ir mokesčių ar patikrų įmonėse.

    Išorės auditas

    Europos Audito Rūmai.

    Biudžeto įvykdymą tvirtinanti institucija

    Europos Parlamentas, veikiantis rekomendavus Tarybai.

    2013 m. (2012 m.) Agentūrai skirti ištekliai

    Galutinis biudžetas

    Visas biudžetas: 151,2 (150,2) milijono eurų, kurį sudaro:

    nuosavos pajamos: 83,8 (83,0) milijono eurų (55,4 %)

    Sąjungos subsidija: 34,9 (34,9) milijono eurų (23,1 %)

    ES nepriklausančių valstybių įnašas: 1,7 (1,7) milijono eurų (1,1 %)

    asignuotosios pajamos iš mokesčių ir rinkliavų: 24,2 (25,2) milijono eurų (16,0 %)

    kitos pajamos: 0,9 (0,9) milijono eurų (0,6 %)

    kitos subsidijos: 5,7 (4,4) milijono eurų (3,8 %)

    Darbuotojų skaičius 2013 m. gruodžio 31 d.

    Personalo plane numatytos 692 (634) darbo vietos laikiniems darbuotojams.

    Užimtos darbo vietos: 647 (612)

    Kitų darbuotojų užimtos darbo vietos

    Iš viso: 100 (74,6), iš kurių užsiima: 85 (63,3) deleguoti nacionaliniai ekspertai 15 (11,3); specialieji patarėjai: 0 (0)

    Iš viso laikinų darbuotojų: 648 (1) (613)

    Užimtos darbo vietos, finansuojamos iš subsidijų: 219 (2) (216)

    Užimtos darbo vietos, finansuojamos iš rinkliavų: 429 (2) (396)

    2013 (2012) m. veiklos rezultatai ir suteiktos paslaugos

    Nuomonės

    12 nuomonių

    Reglamentavimo sprendimai

    28 sprendimai susiję su: sertifikavimo specifikacijomis (8) ir priimtinomis atitikties priemonėmis bei rekomendacine medžiaga (20)

    Kiti 2013 m. planiniai rezultatai (kurie ateinančiais metais taps taisyklėmis)

    32 techninės užduotys (ToR), 26 pranešimai apie siūlomus pakeitimus (NPA) ir 24 atsakymų į pastabas dokumentai (CRD)

    Tarptautinis bendradarbiavimas

    12 darbo susitarimų.

    2 darbo susitarimų priedų pataisos

    2 bendradarbiavimo reglamentavimo srityje susitarimai su EASA dvišaliais partneriais

    Parama deryboms dėl Susitarimo dėl ES ir Ukrainos bendrosios aviacijos erdvės (susitarimas parafuotas 2013 m.).

    Pateikta 10 rekomendacijų dėl Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos (ICAO) oficialų raštų valstybėms.

    DSAS (dvišalis susitarimas dėl aviacijos saugos)

    Parama ES ir Brazilijos DSAS ratifikavimo procesui ir atitinkamų priemonių, reikalingų praktiniam Susitarimo įgyvendinimui, parengimo procesui.

    Parama ES ir JAV dvišalio susitarimo dėl aviacijos saugos (DSAS) įgyvendinimui, taip pat tarybos posėdžių ir Skrydžių standartų susitikimo su Federaline aviacijos administracija (FAA) rengimui.

    Parama Europos Komisijai rengiant naujus ES ir JAV DSAS priedus (Skrydžių įgulų licencijavimas, Skrydį imituojantys treniruokliai, Pilotų mokymo organizacijos).

    Sertifikavimo sprendimai 2013 m. gruodžio 31 d.

    Tipo sertifikatai/riboto galiojimo tipo sertifikatai (TC/RTC): 11 (3)

    Papildomi tipo sertifikatai (STC): 688

    Tinkamumo skrydžiams direktyvos (AD): 382

    Alternatyvūs atitikties metodai (AMOC): 82

    Europos techninės specifikacijos patvirtinimas (ETSOA): 214

    Reikšmingi pakeitimai/reikšmingi remontai/nauji TC vediniai: 1  017

    Smulkūs pakeitimai/smulkūs remontai: 643

    Lėktuvo skrydžių vadovas (AFM): 318

    Skrydžio sąlygų patvirtinimas (PTF): 457

    Skrydį imituojantys treniruokliai (FSTD): 311

    Konstravimo organizacijų tvirtinimas (AP ir Konstravimo organizacijų tvirtinimui alternatyvios procedūros (AP-DOA): 550

    Techninės priežiūros (dvišalių) organizacijų tvirtinimas (4): 1  544

    Techninės priežiūros (užsienio) organizacijų tvirtinimas (4): 328

    Priežiūros mokymų organizacijų tvirtinimas (4): 52

    Gamybos tvirtinimas (4): 23

    Skrydžių įgulų licencijavimo organizacijų tvirtinimas (4): 15

    OEV ir ONP organizacijų tvirtinimas (4): 3

    Standartizavimo patikros (patikrų skaičius pagal rūšis) 2013 m. gruodžio 31 d.

    Tinkamumo skraidyti srityje (AIR): 22

    Operacijų srityje (OPS): 16

    Skrydžių įgulų licencijavimo srityje (FCL): 16

    Skrydžių įgulų medicininio licencijavimo srityje (MED): 12

    Skrydžius imituojančių treniruoklių (FSTD) srityje: 9

    Oro eismo valdymo ir oro navigacijos paslaugų (ANS) srityje: 14

    Užsienio valstybių orlaivių saugos įvertinimo (UVOSĮ) srityje: 13


    (1)  Du ne visą darbo dieną dirbantys pilotai kartu užima tik vieną darbo vietą.

    (2)  Iš subsidijų ir iš mokesčių finansuojamų darbo vietų paskirstymas gali pasikeisti 2013 m. gruodžio 31 d. atlikus sąnaudų apskaitos paskirstymo vienetų peržiūrą. Įskaičiuoti tik naujo tipo dizainui patvirtinti TC/RTC.

    (3)  Skaičiuojami tik šie naujo tipo dizaino išleisti TC/RTC. Neįtraukti tipo sertifikatai, kurie buvo patvirtinti pripažįstant seniau išduotus sertifikatus, kurie buvo perleisti arba kurie buvo pakartotinai išduoti dėl administracinių priežasčių.

    (4)  Organizacijos tvirtinimo veikla apima pagrindinę jau patvirtintų organizacijų priežiūros veiklą (atnaujinamą kas 2–3 metus) ir su naujais tvirtinimais susijusią veiklą. Pateikti duomenys atspindi visus 2013 m. gruodžio 31 d. tvirtinimus.

    Šaltinis. Agentūros pateiktas priedas.


    AGENTŪROS ATSAKYMAI

    11.

    Siekdamas geriau kontroliuoti iš nacionalinių aviacijos institucijų (NAA) ir potencialiai kvalifikuotų subjektų (QE) užsakomų sertifikavimo paslaugų veiklą, sertifikavimo direktoratas (C) kartu su finansų direktoratu (F) 2014 m. įgyvendins paprastas priemones registruoti, kad visų užsakomųjų paslaugų pirkimo užsakymų tiekėjo atranka būtų atlikta optimizuota pagal vykdomojo direktoriaus sprendimo 2011/056/F 1 priedo kriterijus.

    Sudarydama mažos vertės sutarčių kandidatų sąrašą agentūra nuolatos atsižvelgs į Audito Rūmų pastabą atrinkdama kuriuos kandidatus kviesti ir tinkamai tai dokumentuodama.

    12.

    Agentūra norėtų pabrėžti, kad jau įdėjo daug pastangų siekdama sumažinti III antraštinės dalies perkėlimų mastą, ir jau galima pastebėti, kad, palyginti su praėjusiais metais, perkėlimų labai sumažėjo: t. y., 6,2 mln. EUR 2012 m., palyginti su 3,4 mln. EUR 2013 m.

    2013 m. kai kurie asignavimai sulaikyti 2011 m. atlyginimų korekcijai ir vėliau tais pačiais metais paskirti prioritetiniams projektams (nuostatų rengimo ir saugumo tyrimo projektams). Dėl šios priežasties metų pradžioje įsipareigojimai nebuvo įvykdyti ir poveikis perkėlimų mastui metų gale buvo labai didelis.

    13.

    Kadangi bendraudama su priimančia šalimi EASA jau susidūrė su neaiškumais dėl to, kad nėra tinkamo susitarimo dėl būstinės, ji pritaria pateiktai rekomendacijai ir glaudžiai bendradarbiaus su ES Taryba, Parlamentu ir Komisija, siekdama sudaryti susitarimą dėl būstinės.

    Tokiu susitarimu ne tik bus skatinamas santykių su priimančiąja valstybe nare skaidrumas, bet ir užtikrinama, kad priimančioji valstybė narė imtųsi visų reikiamų priemonių netrikdomam teisės aktuose nustatytų agentūros įgaliojimų įvykdymui palengvinti bei agentūros ir nacionalinių teisminių institucijų tarpusavio santykiams išaiškinti.


    Top