Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52013TA1213(19)

    Ataskaita dėl Europos draudimo ir profesinių pensijų institucijos 2012 finansinių metų metinių finansinių ataskaitų su Institucijos atsakymais

    OL C 365, 2013 12 13, p. 134–141 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    13.12.2013   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    C 365/134


    ATASKAITA

    dėl Europos draudimo ir profesinių pensijų institucijos 2012 finansinių metų metinių finansinių ataskaitų su Institucijos atsakymais

    2013/C 365/19

    ĮVADAS

    1.

    Europos draudimo ir profesinių pensijų institucija (toliau – Institucija, taip pat vadinama EIOPA), kuri yra įsikūrusi Frankfurte, įsteigta Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) Nr. 1094/2010 (1). Institucijos užduotis – prisidėti rengiant aukštos kokybės bendrus reguliavimo ir priežiūros standartus ir praktiką, padėti nuosekliai taikyti teisiškai privalomus Sąjungos aktus, skatinti kompetentingas institucijas perduoti viena kitai užduotis ir pareigas ir padėti joms tą daryti, pagal savo kompetenciją stebėti ir vertinti rinkos pokyčius ir stiprinti apdraustųjų, pensijų sistemų narių ir naudos gavėjų apsaugą (2). Institucija įsteigta 2011 m. sausio 1 d.

    PATIKINIMO PAREIŠKIMĄ PATVIRTINANTI INFORMACIJA

    2.

    Audito Rūmų taikomas audito metodas apima analitines audito procedūras, tiesioginį operacijų testavimą ir pagrindinių Institucijos priežiūros ir kontrolės sistemų kontrolės priemonių įvertinimą. Be to, prireikus, naudojami iš kitų auditorių darbų gauti įrodymai ir atliekama vadovybės pareiškimų analizė.

    PATIKINIMO PAREIŠKIMAS

    3.

    Atsižvelgiant į Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo (SESV) 287 straipsnio nuostatas, Audito Rūmai audito metu tikrino:

    a)

    Institucijos metines finansines ataskaitas, kurias sudaro 2012 m. gruodžio 31 d. pasibaigusių finansinių metų finansinės atskaitomybės (3) ir biudžeto vykdymo ataskaitos (4), ir

    b)

    šiose finansinėse ataskaitose atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą.

    Vadovybės atsakomybė

    4.

    Pagal Komisijos reglamento (EB, Euratomas) Nr. 2343/2002 (5) 33 ir 43 straipsnius vadovybė yra atsakinga už Institucijos metinių finansinių ataskaitų rengimą ir sąžiningą jų pateikimą bei atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą:

    a)

    Su Institucijos metinėmis finansinėmis ataskaitomis susijusi vadovybės atsakomybė apima vidaus kontrolės sistemos, susijusios su finansinės atskaitomybės, kurioje nėra reikšmingų dėl sukčiavimo ar klaidų atsiradusių iškraipymų, parengimu ir sąžiningu pateikimu, nustatymą, taikymą ir priežiūrą; tinkamų apskaitos metodų, remiantis Komisijos apskaitos pareigūno patvirtintomis apskaitos taisyklėmis (6), atranką ir taikymą; apskaitinių įvertinimų, kurie yra pagrįsti esamomis aplinkybėmis, atlikimą. Direktorius Institucijos metines finansines ataskaitas patvirtina po to, kai jos apskaitos pareigūnas jas parengė remdamasis visa turima informacija ir pateikė su finansinėmis ataskaitomis susijusį raštą, kuriame, be kita ko nurodo, kad jis turi pakankamą patikinimą, kad jos visais reikšmingais aspektais tikrai ir teisingai atspindi Institucijos finansinę būklę.

    b)

    Su atspindimų operacijų teisėtumu ir tvarkingumu bei patikimo finansų valdymo atitiktimi susijusi vadovybės atsakomybė apima veiksmingos ir efektyvios vidaus kontrolės, – apimančios pakankamą priežiūrą ir tinkamas priemones, siekiant išvengti pažeidimų ir sukčiavimo bei, prireikus, teismines procedūras, susigrąžinant neteisingai išmokėtas ar panaudotas lėšas, – nustatymą, taikymą ir priežiūrą.

    Auditoriaus atsakomybė

    5.

    Audito Rūmai, remdamiesi savo audito rezultatais, privalo pateikti Europos Parlamentui ir Tarybai (7) metinių finansinių ataskaitų patikimumo bei jose atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo patikinimo pareiškimą. Audito Rūmai savo auditą atlieka vadovaudamiesi IFAC tarptautiniais audito standartais ir etikos kodeksais bei INTOSAI tarptautiniais aukščiausiųjų audito institucijų standartais. Pagal šiuos standartus reikalaujama, kad Audito Rūmai planuotų ir atliktų auditą tokiu būdu, kad būtų gautas pakankamas patikinimas dėl to, ar Institucijos metinėse finansinėse ataskaitose nėra reikšmingų iškraipymų, o jose atspindimos operacijos yra teisėtos ir tvarkingos.

    6.

    Atliekant auditą, taikomos procedūros, skirtos gauti audito įrodymus apie sumas ir kitą informaciją finansinėse ataskaitose bei apie jose atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą. Procedūros pasirenkamos auditoriaus nuožiūra, remiantis dėl sukčiavimo ar klaidų atsiradusių finansinių ataskaitų reikšmingų netikslumų ar susijusių operacijų reikšmingos neatitikties Europos Sąjungos teisinio pagrindo reikalavimams rizikos vertinimu. Atlikdamas šiuos rizikos vertinimus, auditorius atsižvelgia į visas vidaus kontrolės priemones, susijusias su finansinių ataskaitų rengimu ir sąžiningu jų pateikimu, taip pat į operacijų teisėtumui ir tvarkingumui užtikrinti įdiegtas priežiūros ir kontrolės sistemas, ir nustato esamomis aplinkybėmis tinkamas audito procedūras. Atliekant auditą taip pat įvertinamas apskaitos metodų tinkamumas, atliktų apskaitinių vertinimų pagrįstumas ir bendras finansinių ataskaitų pateikimas.

    7.

    Audito Rūmai mano, kad gauti audito įrodymai yra pakankami ir tinkami jų patikinimo pareiškimui pagrįsti.

    Nuomonė dėl finansinių ataskaitų patikimumo

    8.

    Audito Rūmų nuomone Institucijos metinėse finansinėse ataskaitose Institucijos finansinė būklė 2012 m. gruodžio 31 d. ir su tą dieną pasibaigusiais finansiniais metais susijusių operacijų ir pinigų srautų rezultatai visais reikšmingais aspektais yra pateikti teisingai, kaip to reikalauja jos finansinis reglamentas ir Komisijos apskaitos pareigūno priimtos apskaitos taisyklės.

    Nuomonė dėl finansinėse ataskaitose atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo

    9.

    Audito Rūmų nuomone, 2012 m. gruodžio 31 d. pasibaigusių finansinių metų metinėse finansinėse ataskaitose atspindimos operacijos visais reikšmingais aspektais yra teisėtos ir tvarkingos.

    10.

    Toliau pateiktos pastabos šių Audito Rūmų nuomonių nekeičia.

    PASTABOS DĖL OPERACIJŲ TEISĖTUMO IR TVARKINGUMO

    11.

    EIOPA, siekdama užtikrinti visapusišką atitiktį ES viešųjų pirkimų taisyklėms, pagerino savo viešųjų pirkimų procedūras. Tačiau viena su finansinės duomenų bazės kūrimu susijusi sutartis buvo padalinta į keturias dalis (kiekvienos jų vertė – 60 000 eurų). Visos šios sutarties dalys buvo tiesiogiai sudarytos su dviem bendrovėmis. Nors Institucija pagrindė, kokia verslo logika ji vadovaujasi, Atsižvelgiant į perkamų paslaugų, susijusių su tuo pačiu projektu, bendrą vertę (240 000 eurų), turėjo būti taikoma atvira ar ribota procedūra, todėl susiję įsipareigojimai ir mokėjimai yra netvarkingi.

    PASTABOS DĖL VIDAUS KONTROLĖS PRIEMONIŲ

    12.

    2012 m. gegužės ir birželio mėn. buvo atliktas turto fizinis patikrinimas, tačiau nebuvo parengta tokio patikrinimo ataskaita. Institucija nepatvirtino jokių materialaus turto fizinių patikrų procedūrų ar gairių.

    PASTABOS DĖL BIUDŽETO VALDYMO

    13.

    Į 2013 metus perkeltų įsipareigotų asignavimų lygis buvo labai aukštas III antraštinėje dalyje (veiklos išlaidos) ir sudarė 79 % visų asignavimų. Tai daugiausia sąlygojo viena sudėtinga, ilgai trukusi IT viešųjų pirkimų procedūra, kuriai pasibaigus, kaip ir buvo planuota, 2012 m. gruodžio mėn. buvo pasirašyta 2,2 milijono eurų sutartis.

    ATSIŽVELGIMAS Į PRAĖJUSIŲ METŲ PASTABAS

    14.

    Taisomųjų veiksmų atsižvelgiant į Audito Rūmų praėjusių metų pastabas apžvalga pateikta I priede.

    Šią ataskaitą priėmė IV kolegija, vadovaujama Audito Rūmų nario dr. Louis GALEA, 2013 m. rugsėjo 10 d. Liuksemburge įvykusiame posėdyje.

    Audito Rūmų vardu

    Pirmininkas

    Vítor Manuel da SILVA CALDEIRA


    (1)  OL L 331, 2010 12 15, p. 48.

    (2)  II priede apibendrinta Institucijos kompetencija ir veikla. Šis priedas pateiktas susipažinti.

    (3)  Finansinę atskaitomybę sudaro balansas ir ekonominių rezultatų ataskaita, pinigų srautų lentelė, grynojo turto pokyčių ataskaita bei svarbių apskaitos metodų suvestinė ir kita aiškinamoji informacija.

    (4)  Jas sudaro biudžeto rezultatų ataskaita ir jos priedas.

    (5)  OL L 357, 2002 12 31, p. 72.

    (6)  Komisijos apskaitos pareigūno patvirtintos apskaitos taisyklės yra pagrįstos Tarptautinės buhalterių federacijos paskelbtais Tarptautiniais viešojo sektoriaus apskaitos standartais (TVSAS) arba, prireikus, – Tarptautinės apskaitos standartų valdybos paskelbtais Tarptautiniais apskaitos standartais (TAS) / Tarptautiniais finansinės atskaitomybės standartais (TFAS).

    (7)  Tarybos reglamento (EB, Euratomas) Nr. 1605/2002 185 straipsnio 2 dalis (OL L 248, 2002 9 16, p. 1).


    I PRIEDAS

    Atsižvelgimas į praėjusių metų pastabas

    Metai

    Audito Rūmų pastaba

    Taisomojo veiksmo būklė

    (užbaigtas / vykdomas / neįvykdytas / n.d.)

    2011

    Buvo ypač žemi II antraštinės dalies „Administracinės išlaidos“ (60 %) ir III antraštinės dalies „Veiklos išlaidos“ (12 %) įsipareigojimų lygiai. Dėl to ne visiškai buvo pasiekti Institucijos IT tikslai.

    Užbaigtas

    2011

    2011 finansinių metų Institucijos biudžetas sudarė 10,7 milijono eurų. Vadovaujantis jos steigiamojo reglamento 62 straipsnio 1 dalimi, 55 % 2011 m. biudžeto buvo finansuota iš valstybių narių ir ELPA šalių įnašų, o 45 % – iš Sąjungos biudžeto. 2011 m. pabaigoje Institucija užfiksavo teigiamą 2,8 milijono eurų biudžeto rezultatą. Remiantis jos finansiniu reglamentu, visa suma į sąskaitas buvo įrašyta kaip įsipareigojimas Europos Komisijos atžvilgiu.

    Vykdomas

    2011

    Institucijos apskaitos sistemą dar turi patvirtinti apskaitos pareigūnas, kaip reikalaujama finansiniame reglamente.

    Užbaigtas

    2011

    Audituotos viešųjų pirkimų procedūros ne visiškai atitiko bendrojo finansinio reglamento nuostatas. Penkių IT įrangos pirkimų (kurių bendra vertė – 160 117 eurų) atveju taikomi sutarties sudarymo kriterijai nebuvo iš anksto nustatyti ir nebuvo pasirašytos rašytinės sutartys. Kitu su įdarbinimo paslaugomis susijusiu atveju (vertė – 55 000 eurų) buvo neteisingai taikomi sutarties sudarymo kriterijai. Institucija turėtų užtikrinti, kad visos naujos sutartys būtų sudaromos griežtai pagal ES viešųjų pirkimų taisykles.

    Vykdomas

    2011

    Institucija privalo pagerinti įdarbinimo procedūrų skaidrumą. Prieš nagrinėjant paraiškas nebuvo nustatyti minimalūs balai, kuriuos kandidatai turėjo gauti, kad būtų pakviesti į testus raštu ar pokalbį arba įtraukti į tinkamų kandidatų sąrašą, taip pat nebuvo parengti testų žodžiu ir raštu klausimai, o paskyrimų institucija nepriėmė sprendimo dėl atrankos komisijų paskyrimo.

    Vykdomas


    II PRIEDAS

    Europos draudimo ir profesinių pensijų institucija (Frankfurtas prie Maino)

    Kompetencija ir veikla

    Sutartyje numatytos Sąjungos kompetencijos sritys

    (Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 26, 114, 290, 291 straipsniai)

    Sukurti vidaus rinką ar užtikrinti jos veikimą pagal atitinkamas Sutarčių nuostatas.

    Parengti techninių standartų projektus, kurie būtų parengiamųjų darbų kuriant bendro pobūdžio įstatymo galios neturinčius teisės aktus, papildančius ar iš dalies keičiančius neesmines įstatymo galią turinčio teisės akto nuostatas, dalis arba kurie būtų rengiami tais atvejais, kai teisiškai privalomi Sąjungos aktai turi būti įgyvendinti vienodomis sąlygomis.

    Institucijos kompetencijos sritys

    (Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 1094/2010, kuriuo įsteigiama Institucija, 1 straipsnio 6 dalis ir 8 straipsnis (užduotys ir įgaliojimai)

    Tikslai

    Apsaugoti viešąjį interesą prisidedant prie trumpalaikio, vidutinės trukmės ir ilgalaikio finansų sistemos stabilumo ir veiksmingumo Sąjungos ekonomikos, jos piliečių ir verslo labui.

    Užduotys

    Prisidėti rengiant aukštos kokybės bendruosius reglamentavimo ir priežiūros standartus bei praktiką,

    padėti nuosekliai taikyti teisiškai privalomus Sąjungos aktus, skatinti kompetentingas institucijas perduoti viena kitai užduotis ir pareigas ir padėti joms tą daryti,

    glaudžiai bendradarbiauti su ESRV,

    organizuoti ir atlikti kompetentingų institucijų tarpusavio vertinimo analizę,

    pagal savo kompetenciją stebėti ir vertinti rinkos pokyčius,

    atlikti ekonomines rinkų analizes siekiant pateikti informaciją apie Institucijos pareigų vykdymą,

    stiprinti apdraustųjų, pensijų sistemų narių ir naudos gavėjų apsaugą,

    prisidėti prie nuoseklaus ir darnaus priežiūros institucijų kolegijų veikimo, sisteminės rizikos stebėsenos, vertinimo ir apskaičiavimo vykdymo, atgaivinimo ir problemų sprendimo planų rengimo ir koordinavimo, teikti aukšto lygio apsaugą apdraustiesiems ir naudos gavėjams visoje Sąjungoje,

    vykdyti kitas specifines užduotis, nustatytas šiame reglamente arba kituose įstatymo galią turinčiuose teisės aktuose,

    savo interneto svetainėje skelbti ir reguliariai atnaujinti su jos veiklos sritimi susijusią informaciją,

    atitinkamai perimti visas nustatytas ir vykdomas Europos draudimo ir profesinių pensijų priežiūros institucijų komiteto (EDPPPIK) užduotis.

    Valdymas

    Reglamentas (ES) Nr. 1094/2010, kuriuo įsteigiama Institucija: 40–44 straipsniai: Priežiūros taryba; 45–47 straipsniai: Administracinė valdyba; 48–50 straipsniai: Pirmininkas; 51–53 straipsniai: Vykdomasis direktorius)

    Priežiūros taryba

    Sudėtis

    Pirmininkas (neturintis balsavimo teisės); nacionalinės valdžios institucijos, kompetentingos prižiūrėti finansines institucijas kiekvienoje valstybėje narėje, vadovas (turintis balsavimo teisę); vienas Komisijos atstovas, po vieną Europos sisteminės rizikos valdybos, Europos bankininkystės institucijos ir Europos vertybinių popierių ir rinkų institucijos atstovą (visi jie neturi balsavimo teisės); taip pat gali dalyvauti stebėtojai.

    Užduotys

    Tai – Institucijos pagrindinis sprendimų priėmimo organas.

    Administracinė valdyba

    Sudėtis

    Institucijos pirmininkas ir šeši nacionalinių priežiūros institucijų atstovai. Vykdomasis direktorius ir Komisijos atstovas Administracinės valdybos posėdžiuose dalyvauja neturėdami teisės balsuoti.

    Užduotys

    Administracinė valdyba užtikrina, kad Institucija vykdytų savo misiją ir atliktų pagal Reglamentą Nr. 1094/2010 jai paskirtas užduotis. Administracinė valdyba naudojasi savo su biudžetu susijusiais įgaliojimais, priima darbuotojų politikos planą ir Tarnybos nuostatų įgyvendinimo priemones.

    Institucijos pirmininkas

    Atstovauja Institucijai, rengia Priežiūros tarybos darbą ir pirmininkauja Priežiūros tarybos ir Administracinės valdybos posėdžiams.

    Institucijos vykdomasis direktorius

    Atsako už Institucijos valdymą ir metinės darbo programos įgyvendinimą bei biudžeto vykdymą; rengia Administracinės valdybos darbą, biudžetą, darbo programą.

    Kokybės kontrolės komitetas

    Sudėtis

    Institucijos pakaitinis pirmininkas, du Administracinės valdybos nariai ir vykdomasis direktorius.

    Užduotys

    Prižiūri, kad vidaus procedūros ir sprendimai būtų tinkamai įgyvendinami ir šį įgyvendinimą vertina.

    Išorės auditas

    Europos Audito Rūmai.

    Vidaus auditas

    Europos Komisijos vidaus audito tarnyba (VAT).

    Biudžeto įvykdymą tvirtinanti institucija

    Europos Parlamentas, veikiantis rekomendavus Tarybai.

    2012 m. Institucijai skirti ištekliai

    Galutinis biudžetas

    Galutiniai biudžeto asignavimai: 15 655 000 eurų

    Personalo planas

    Statutiniai darbuotojai: personalo plane numatytos 69 darbo vietos, iš kurių užimtos: 69

    Personalo planas įvykdytas 100 %

    Sutartininkų pareigybės: biudžete numatyta 12 darbo vietų, iš kurių 14 užimtos

    Komandiruoti nacionaliniai ekspertai: biudžete numatytos aštuonios darbo vietos, iš kurių užimtos: aštuonios

    Iš viso: 91 darbuotojas

    2012 m. veiklos rezultatai ir suteiktos paslaugos

    Reguliavimo užduotys

    Nuomonė dėl laikinų priemonių, susijusių su „Mokumu II“.

    Nuomonė dėl išorės modelių ir duomenų.

    Keturios viešosios konsultacijos, susijusios su skirtingomis Institucijos veiklos sritimis (draudimu ir pensijomis).

    Konsultacijų teikimas dėl Direktyvos dėl įstaigų, atsakingų už profesinių pensijų skyrimą (ĮPPS), peržiūros.

    Ataskaita dėl draudimo garantijų sistemų vaidmens atliekant nemokių įmonių ES/EEE likvidavimo procedūras.

    EIOPA galutinė ataskaita dėl viešosios konsultacijos Nr. 11/008 dėl savo rizikos ir mokumo įvertinimo gairių pasiūlymo.

    EIOPA galutinė ataskaita dėl viešosios konsultacijos Nr. 11/009 ir 11/011 dėl ataskaitų teikimo ir informacijos atskleidimo reikalavimų pasiūlymo.

    Priežiūros užduotys

    Institucijos dalyvavimas 75 draudimo grupes apimančios Priežiūros institucijų kolegijos darbe;

    2012 m. kolegijų veiksmų planas su priedas, pvz., katalogas, į kurį įtraukti informacijos mainų elementai, metų pabaigos ataskaita dėl kolegijų funkcionavimo ir 2011 m. veiksmų plano įgyvendinimo pasiekimų.

    Vartotojų apsauga ir finansinės naujovės

    Draudimo įmonių skundų nagrinėjimo gairės.

    Ataskaita dėl draudimo įmonių sukauptos skundų nagrinėjimo geriausios praktikos.

    Informacijos apie vartojimo tendencijas rinkimo, analizavimo ir atskaitų rengimo metodinė ataskaita.

    EIOPA atnaujintas vartotojų apsaugos srities nacionalinių kompetentingų institucijų kompetencijų tyrimas.

    Įspėjimų ir laikinų apribojimų/draudimų skelbimo procedūros.

    Informacijos apie kintamuosius anuitetus atskleidimo ir jų pardavimo gerosios praktikos ataskaita.

    Pradinė vartojimo Europos draudimo ir profesinių pensijų sektoriuose tendencijų apžvalga.

    Bendra priežiūros kultūra

    Keturi tarpsektoriniai seminarai.

    17 seminarų, skirtų nacionalinėms kompetentingoms institucijoms.

    3-ims tarpusavio vertinimams skirtos metodikos parengimas.

    Finansinis stabilumas

    Dvi dvimetės finansinio stabilumo ataskaitos.

    Pasirengimas Europos mastu inicijuojamam draudimo sektoriaus testavimui nepalankiausiomis sąlygomis (testas dėl LTGA buvo atidėtas).

    Ketvirtinių ataskaitų dėl rizikos valdymo sistemų rengimas.

    Ilgalaikio garantijų vertinimo parengimas.

    Krizių valdymas

    Išsamios sprendimų priėmimo sistemos, kurioje detaliai nustatytos procedūros, kurias Institucija taikys vykdydama savo su krizių prevencija ir valdymu susijusias pareigas, kūrimo užbaigimas.

    Susitarimas dėl EIOPA taikomo bendro metodo dėl valstybės garantija užtikrintų skolų ir bankų pozicijų.

    EIOPA nuomonės dėl priežiūros institucijų reagavimo į užsitęsusį žemų palūkanų normų laikotarpį parengimas;

    Išsamus indėlis prisidedant prie Europos Komisijos konsultacijų nebankinių finansinių institucijų gaivinimo ir jų problemų sprendimo srityje.

    Išorės santykiai

    11 susitikimų su IRSG ir OPSG, įskaitant bendrai su Priežiūros taryba surengtą susitikimą, devynios oficialios nuomonės ir atsiliepimų suvestinės bei aštuonios neoficialios konsultacijos dėl tebevykdomo darbo.

    Apie 20 reguliavimo ir priežiūros srityje surengtų dialogų su trečiųjų šalių priežiūros institucijomis ir Australijos–Azijos, Lotynų ir Šiaurės Amerikos, Pietų Afrikos, Islandijos ir Šveicarijos priežiūros įstaigų asociacijomis. Aktyvus dalyvavimas svariai prisidedant prie IAIS techninio ir vykdomojo komiteto, Finansinio stabilumo komiteto, Mokumo ir aktuarinio pakomitečio darbo bei IAIS metinės konferencijos.

    ES ir JAV dialogo projektas: strateginio dokumento „Paskesni veiksmai“ ir septynių techninių komitetų veiklos galutinės ataskaitos paskelbimas bei dviejų viešųjų svarstymų Vašingtone ir Briuselyje surengimas.

    Draudimo (perdraudimo) režimų Australijoje, Čilėje, Kinijoje, Honkonge, Izraelyje, Meksikoje, Singapūre ir Pietų Afrikoje trūkumų analizės atlikimas, įskaitant visiško profesinio konfidencialumo įvertinimą, kuris pasitarnavo kaip pagrindas priimant EK sprendimą dėl lygiavertiškumo taikymo pereinamojo laikotarpio priemonių.

    Bendradarbiavimo su Kroatijos finansinių paslaugų priežiūros agentūros (CFSSA/HANFA) susitarimo sudarymas.

    2012 m. surengtos konferencijos ir kiti viešieji renginiai

    Surengtos keturios konferencijos ir renginiai: konferencija „Visuotinė draudimo įmonių priežiūra (GIS)“, renginys „Kiekybinio poveikio pensijoms (QIS) tyrimas“, metinė EIOPA konferencija ir antroji vartotojų politikos strategijos diena.

    Šaltinis: Institucijos pateikta informacija.


    INSTITUCIJOS ATSAKYMAI

    11.

    EIOPA pritaria Audito Rūmų pastaboms. Tačiau sprendimas vykdyti viešųjų pirkimų procedūrą ir ją padalyti į 4 dalis priimtas remiantis svariais argumentais – siekėme geriau suprasti, kaip sukurti tokią sistemą, kuri sumažintų netinkamų paslaugų ir produktų įsigijimo riziką ir užtikrintų pakankamą konkurenciją pagrindiniame proceso etape, t. y. vykdant viešuosius pirkimus.

    Tvirtą EIOPA pasiryžimą laikytis reikalavimų ir tobulinti savo veiklos procesus, rodo šie faktai: vertinimo komisijos sudarytos kiekvienai procedūrai, nors tai nebuvo būtina; ruošdamasi atviroms viešųjų pirkimų procedūroms EIOPA siekė surasti skirtingus rangovus skirtingų sričių veiklai vykdyti. Tai patvirtina faktas, kad kiekvienoje viešųjų pirkimų procedūroje pakviesta dalyvauti daugiau įmonių, negu minimaliai reikalaujama. Vienodus rangovus teko rinktis dėl to, kad gauta nepakankamai paraiškų. Siekdama užtikrinti realią konkurenciją ir norėdama išvengti atvejų, kai konkurso sąlygos „pritaikomos“ vienam paslaugų teikėjui ir dėl to pagrindinėje pirkimų procedūroje faktiškai lieka vienintelė visus reikalavimus atitinkanti įmonė, EIOPA nusprendė sutartį padalyti į keturias atskiras dalis.

    12.

    EIOPA atsižvelgė į Audito Rūmų išvadą. 2012 m. pirmiausia buvo siekiama išsaugoti patį institucijos turtą, o ne įgyvendinti nustatytas patikros procedūras ir parengti atitinkamą dokumentaciją. Vis dėlto EIOPA ėmėsi veiksmų padėčiai ištaisyti. Naujiems finansų srities specialistams surengti mokymai, kad turto tvarkymo procesai vyktų greičiau. EIOPA taip pat patvirtino turto tvarkymo dokumentų rengimo gaires. Šie sprendimai šiuo metu įgyvendinami.

    13.

    EIOPA atsižvelgė į Audito Rūmų išvadą. Perkeltų IT asignavimų lygis buvo aukštas todėl, kad tai buvo Institucijos steigimo pradinis etapas – prieš tai, 2011 m. pabaigoje, priimta IT strategija, o 2012 m. pradžioje – IT strategijos įgyvendinimo planas. Pasibaigus šiam pradiniam etapui, IT išlaidos finansiniais metais bus paskirstytos tolygiau, dėl to žymiai sumažės asignavimų perkėlimo tikimybė.


    Top