Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52013TA1213(05)

    Ataskaita dėl Europos policijos koledžo 2012 finansinių metų metinių finansinių ataskaitų su Koledžo atsakymais

    OL C 365, 2013 12 13, p. 29–36 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    13.12.2013   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    C 365/29


    ATASKAITA

    dėl Europos policijos koledžo 2012 finansinių metų metinių finansinių ataskaitų su Koledžo atsakymais

    2013/C 365/05

    ĮVADAS

    1.

    Bramshile įsikūręs Europos policijos koledžas (toliau – Koledžas, taip pat vadinamas CEPOL) buvo įsteigtas Tarybos sprendimu 2000/820/TVR, kuris 2005 m. buvo panaikintas ir pakeistas Tarybos sprendimu 2005/681/TVR (1). Jo tikslas – veikiant tinklo pagrindu suburti nacionalines valstybių narių policijos mokymo įstaigas, siekiant teikti bendrais standartais pagrįstus mokymo kursus vyresniesiems policijos pareigūnams (2).

    PATIKINIMO PAREIŠKIMĄ PATVIRTINANTI INFORMACIJA

    2.

    Audito Rūmų taikomas audito metodas apima analitines audito procedūras, tiesioginį operacijų testavimą ir Koledžo priežiūros ir kontrolės sistemų pagrindinių kontrolės priemonių vertinimą. Be to, prireikus, naudojami iš kitų auditorių darbų gauti įrodymai ir atliekama vadovybės pareiškimų analizė.

    PATIKINIMO PAREIŠKIMAS

    3.

    Atsižvelgiant į Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo (SESV) 287 straipsnio nuostatas, Audito Rūmai audito metu tikrino:

    a)

    Koledžo metines finansines ataskaitas, kurias sudaro 2012 m. gruodžio 31 d. pasibaigusių finansinių metų finansinės atskaitomybės (3) ir biudžeto vykdymo ataskaitos (4), ir

    b)

    šiose finansinėse ataskaitose atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą.

    Vadovybės atsakomybė

    4.

    Pagal Komisijos reglamento (EB, Euratomas) Nr. 2343/2002 (5) 33 ir 43 straipsnius vadovybė yra atsakinga už Koledžo metinių finansinių ataskaitų rengimą ir sąžiningą jų pateikimą bei atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą.

    a)

    Su Koledžo metinėmis finansinėmis ataskaitomis susijusi vadovybės atsakomybė apima vidaus kontrolės sistemos, – susijusios su finansinės atskaitomybės, kurioje nėra reikšmingų dėl sukčiavimo ar klaidų atsiradusių netikslumų, parengimu ir sąžiningu pateikimu, – nustatymą, taikymą ir priežiūrą; tinkamų apskaitos metodų, remiantis Komisijos apskaitos pareigūno patvirtintomis apskaitos taisyklėmis (6), atranką ir taikymą; apskaitinių įvertinimų, kurie yra pagrįsti esamomis aplinkybėmis, atlikimą. Direktorius Koledžo metines finansines ataskaitas patvirtina po to, kai jo apskaitos pareigūnas jas parengė remdamasis visa turima informacija ir pateikė su finansinėmis ataskaitomis susijusį raštą, kuriame, be kita ko nurodo, kad jis turi pakankamą patikinimą, kad jos visais reikšmingais aspektais tikrai ir teisingai atspindi Koledžo finansinę būklę.

    b)

    Su atspindimų operacijų teisėtumu ir tvarkingumu bei patikimo finansų valdymo atitiktimi susijusi vadovybės atsakomybė apima veiksmingos ir efektyvios vidaus kontrolės, – apimančios pakankamą priežiūrą ir tinkamas priemones, siekiant išvengti pažeidimų ir sukčiavimo bei, prireikus, teismines procedūras, susigrąžinant neteisingai išmokėtas ar panaudotas lėšas, – nustatymą, taikymą ir priežiūrą.

    Auditoriaus atsakomybė

    5.

    Audito Rūmai, remdamiesi savo audito rezultatais, privalo pateikti Europos Parlamentui ir Tarybai (7) metinių finansinių ataskaitų patikimumo bei jose atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo patikinimo pareiškimą. Audito Rūmai savo auditą atlieka vadovaudamiesi IFAC tarptautiniais audito standartais ir etikos kodeksais bei INTOSAI tarptautiniais aukščiausiųjų audito institucijų standartais. Pagal šiuos standartus reikalaujama, kad Audito Rūmai planuotų ir atliktų auditą tokiu būdu, kad būtų gautas pakankamas patikinimas dėl to, ar Koledžo metinėse finansinėse ataskaitose nėra reikšmingų netikslumų, o jose atspindimos operacijos yra teisėtos ir tvarkingos.

    6.

    Atliekant auditą, taikomos procedūros, skirtos gauti audito įrodymus apie sumas ir kitą informaciją finansinėse ataskaitose bei apie jose atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą. Procedūros pasirenkamos auditoriaus nuožiūra, remiantis dėl sukčiavimo ar klaidų atsiradusių finansinių ataskaitų reikšmingų iškraipymų ar susijusių operacijų reikšmingos neatitikties Europos Sąjungos teisinio pagrindo reikalavimams rizikos vertinimu. Atlikdamas šiuos rizikos vertinimus, auditorius atsižvelgia į visas vidaus kontrolės priemones, susijusias su finansinių ataskaitų rengimu ir sąžiningu jų pateikimu, taip pat į operacijų teisėtumui ir tvarkingumui užtikrinti įdiegtas priežiūros ir kontrolės sistemas, ir nustato esamomis aplinkybėmis tinkamas audito procedūras. Atliekant auditą taip pat įvertinamas apskaitos metodų tinkamumas, atliktų apskaitinių vertinimų pagrįstumas ir bendras finansinių ataskaitų pateikimas.

    7.

    Audito Rūmai mano, kad gauti audito įrodymai yra pakankami ir tinkami jų patikinimo pareiškimui pagrįsti.

    Nuomonė dėl finansinių ataskaitų patikimumo

    8.

    Audito Rūmų nuomone Koledžo metinėse finansinėse ataskaitose Koledžo finansinė būklė 2012 m. gruodžio 31 d. ir su tą dieną pasibaigusiais finansiniais metais susijusių operacijų ir pinigų srautų rezultatai visais reikšmingais aspektais yra pateikti teisingai, kaip to reikalauja jo finansinis reglamentas ir Komisijos apskaitos pareigūno priimtos apskaitos taisyklės.

    Nuomonė dėl finansinėse ataskaitose atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo

    9.

    Audito Rūmų nuomone, 2012 m. gruodžio 31 d. pasibaigusių finansinių metų metinėse finansinėse ataskaitose atspindimos operacijos visais reikšmingais aspektais yra teisėtos ir tvarkingos.

    10.

    Toliau pateiktos pastabos šių Audito Rūmų nuomonių nekeičia.

    PASTABOS DĖL OPERACIJŲ TEISĖTUMO IR TVARKINGUMO

    11.

    Koledžas perkėlė į 2013 m. 355 500 eurų įsipareigotų asignavimų 2013 m. mainų programai, kuri suplanuota vykdyti 2013 m. kovo–lapkričio mėnesiais. Kadangi Koledžo 2012 m. metinėje darbo programoje nėra jokios nuorodos į 2013 m. mainų programą ir atsižvelgiant į faktą, kad 2012 m. šiuo klausimu nebuvo priimta jokio finansinio sprendimo, perkėlimas yra netvarkingas.

    PASTABOS DĖL BIUDŽETO VALDYMO

    12.

    Iš 2011 m. perkeltų 1,7 milijono eurų įsipareigotų asignavimų, 0,7 milijono eurų (41,2 %) 2012 m. buvo panaikinti. Taip padaryta buvo visų pirma dėl to, kad kompensuotinos išlaidos pagal 2011 m. susitarimus dėl dotacijų (0,44 milijono eurų, arba 62 % panaikintų perkėlimų) buvo mažesnės nei buvo įvertinta.

    13.

    2012 m. įvairioms antraštinėms dalims įsipareigotų asignavimų lygis svyravo nuo 90 % iki 99 % visų asignavimų, kas parodo, kad teisiniai įsipareigojimai buvo prisiimti laiku. Į 2013 metus perkeltų įsipareigotų asignavimų lygis buvo aukštas III antraštinėje dalyje (veiklos išlaidos), kadangi jis sudarė 1,5 milijono eurų (36 %). Tačiau to priežastis nebuvo vėlavimas įgyvendinti Koledžo 2012 m. metinę darbo programą, o atsirado dėl 11 dalyje minėto perkėlimo ir dėl to, kad išlaidas, susijusias su paskutiniais 2012 m. mėnesiais pagal 2012 m. susitarimus dėl dotacijų organizuotais kursais, galima buvo kompensuoti tik 2013 m. pradžioje (1 milijonas eurų).

    14.

    2012 m. Koledžas atliko 37 biudžetinius perskirstymus iš viso 1 milijono eurų sumai, iš jų 36 buvo atlikti tose pačiose antraštinėse dalyse.

    15.

    11, 12 ir 14 dalyse pateikti faktai prieštarauja biudžeto metinio periodiškumo ir konkretumo principams.

    KITOS PASTABOS

    16.

    Jau kelis metus trunkančios diskusijos dėl Koledžo ateities sukūrė netikrumo padėtį, kuri ir toliau varžo veiklos planavimą ir įgyvendinimą.

    17.

    Koledžas turi užtikrinti visišką atitiktį „CEPOL įdarbinimo vadovui“ ir toliau gerinti įdarbinimo procedūrų skaidrumą: pranešimai apie laisvą darbo vietą ne visuomet buvo paskelbiami likus ne mažiau kaip 6 savaitėms iki paraiškų teikimo termino; nebuvo įrodymų, kad vertintojai tikrino, ar buvo laikomasi paraiškų teikimo taisyklių; taikyti atrankos kriterijai ne visuomet atitiko nurodytuosius pranešimuose apie laisvą darbo vietą; kai kuriais atvejais buvo smarkiai vėluojama išnagrinėti paraiškas.

    ATSIŽVELGIMAS Į PRAĖJUSIŲ METŲ PASTABAS

    18.

    Taisomųjų veiksmų atsižvelgiant į Audito Rūmų praeitų metų pastabas apžvalga pateikta I priede.

    Šią ataskaitą priėmė IV kolegija, vadovaujama Audito Rūmų nario dr. Louis GALEA, 2013 m. liepos 9 d. Liuksemburge įvykusiame posėdyje.

    Audito Rūmų vardu

    Pirmininkas

    Vítor Manuel da SILVA CALDEIRA


    (1)  OL L 256, 2005 10 1, p. 63.

    (2)  II priede apibendrinta Koledžo kompetencija ir veikla. Šis priedas pateiktas susipažinti.

    (3)  Finansinę atskaitomybę sudaro balansas ir ekonominių rezultatų ataskaita, pinigų srautų lentelė, grynojo turto pokyčių ataskaita bei svarbių apskaitos metodų suvestinė ir kita aiškinamoji informacija.

    (4)  Jas sudaro biudžeto rezultatų ataskaita ir biudžeto rezultatų ataskaitos priedas.

    (5)  OL L 357, 2002 12 31, p. 72.

    (6)  Komisijos apskaitos pareigūno patvirtintos apskaitos taisyklės yra pagrįstos Tarptautinės buhalterių federacijos paskelbtais Tarptautiniais viešojo sektoriaus apskaitos standartais (TVSAS) arba, prireikus, – Tarptautinės apskaitos standartų valdybos paskelbtais Tarptautiniais apskaitos standartais (TAS) / Tarptautiniais finansinės atskaitomybės standartais (TFAS).

    (7)  Tarybos reglamento (EB, Euratomas) Nr. 1605/2002 185 straipsnio 2 dalis (OL L 248, 2002 9 16, p. 1).


    I PRIEDAS

    Atsižvelgimas į praėjusių metų pastabas

    Metai

    Audito Rūmų pastaba

    Taisomojo veiksmo būklė

    (užbaigtas/vykdomas/neįvykdytas/n.d.)

    2011

    Didelis perkėlimų lygis ir didelis panaikinimų lygis rodo biudžeto planavimo ir / arba vykdymo trūkumus ir prieštarauja biudžeto metinio periodiškumo principui.

    Neįvykdytas

    2011

    Didelis perskirstymų lygis rodo biudžeto planavimo trūkumus ir prieštarauja konkretumo principui.

    Neįvykdytas

    2011

    Koledžas yra įsikūręs Bramshile ir naudojasi JK Nacionalinės policijos veiklos gerinimo agentūros (NPIA) patalpomis. Agentūra NPIA 2012 m. pabaigoje turi baigti savo veiklą ir nėra aišku iki kada Koledžas dar gali naudoti savo dabartines patalpas.

    Neįvykdytas

    2011

    Koledžas privalo pagerinti įdarbinimo procedūrų skaidrumą. Pranešimuose apie laisvą darbo vietą nebuvo nurodyta apeliacijos galimybė; prieš nagrinėjant paraiškas nebuvo nustatyti atrankos kriterijų svoriniai koeficientai ir nebuvo rengiamos ataskaitos, apibendrinančios patikrinimo procedūras ir sprendimus dėl rezervo sąrašų.

    Vykdomas


    II PRIEDAS

    Europos policijos koledžas (Bramshilas)

    Kompetencija ir veikla

    Sutartyje numatytos Sąjungos kompetencijos sritys

    (SESV 87 straipsnis)

    Įstatymų derinimas

    „1.

    Sąjunga nustato policijos bendradarbiavimą užkardant, išaiškinant ir tiriant nusikalstamas veikas, kuriame dalyvauja visos valstybių narių kompetentingos valdžios institucijos, įskaitant policijos, muitinės ir kitas specializuotas teisėsaugos tarnybas.

    2.

    Taikant 1 dalį, Europos Parlamentas ir Taryba, spręsdami pagal įprastą teisėkūros procedūrą, gali patvirtinti priemones dėl: […]

    b)

    paramos darbuotojų mokymui, taip pat bendradarbiavimo keičiantis darbuotojais, įranga ir tyrimais nusikaltimų išaiškinimo srityse;“ […]

    Koledžo kompetencijos sritys

    (Tarybos sprendimas 2005/681/TVR)

    Tikslai

    Koledžo tikslas – prisidėti prie vyresniųjų policijos pareigūnų mokymo valstybėse narėse, optimizuojant įvairių Koledžo struktūrinių dalių bendradarbiavimą. Koledžas palaiko ir tobulina europinį požiūrį į pagrindines valstybių narių problemas, susijusias su kova su nusikalstamumu, nusikalstamumo prevencija ir įstatymų, tvarkos bei viešojo saugumo palaikymu, visų pirma atsižvelgdamas į tarpvalstybinį šių problemų aspektą.

    Užduotys

    Gilinti žinias apie kitų valstybių narių nacionalines policijos sistemas ir struktūras bei tarpvalstybinį policijos bendradarbiavimą Europos Sąjungoje.

    Gilinti žinias apie tarptautinius ir Europos Sąjungos instrumentus, ypač šiose srityse:

    a)

    Europos Sąjungos institucijos, jų veikimas ir vaidmuo, taip pat – Europos Sąjungos sprendimų priėmimo mechanizmai ir jos teisiniai instrumentai, visų pirma susiję su jų poveikiu teisėsaugos institucijų bendradarbiavimui;

    b)

    Europolo tikslai, struktūra ir veikimas, taip pat – būdai kaip maksimaliai pagerinti bendradarbiavimą tarp Europolo ir atitinkamų teisėsaugos tarnybų valstybėse narėse, kovojant su organizuotu nusikalstamumu;

    c)

    Eurojusto tikslai, struktūra ir veikimas.

    Organizuoti tinkamus mokymus, pabrėžiant pagarbą demokratinėms apsaugos priemonėms, ypatingą dėmesį skiriant gynybos teisėms.

    Valdymas

    Administracinė valdyba

    Sudėtis

    Po vieną delegaciją iš kiekvienos valstybės narės.

    Kiekviena delegacija turi vieną balsą. Europos Komisijos, Europos Sąjungos Tarybos generalinio sekretoriato ir Europolo atstovai kviečiami dalyvauti posėdžiuose nebalsuojančių stebėtojų teisėmis.

    Direktorius

    Vadovauja Koledžui. Jį skiria ir atleidžia Valdyba.

    Išorės auditas

    Europos Audito Rūmai.

    Vidaus auditas

    Europos Komisijos vidaus audito tarnyba (VAT).

    Biudžeto įvykdymą tvirtinanti institucija

    Europos Parlamentas, veikiantis rekomendavus Tarybai.

    2012 m. (2011 m.) Koledžui skirti ištekliai

    Biudžetas

    8,4 (8,3) milijono eurų

    Darbuotojai

    2012 m. personalo plane buvo numatyti 28 (26) laikinieji darbuotojai.

    Be to: biudžete numatyta 10 (8) sutartininkų etatų.

    Taip pat valstybės narės per šiuos metus iš viso komandiravo: 5 (7) nacionalinius ekspertus.

    2012 m. (2011 m.) rezultatai ir suteiktos paslaugos

    Kursai, seminarai ir konferencijos

    Koledžas surengė 82 (88) mokymo renginius vietoje (kursus, seminarus ir konferencijas). Renginių vertinimų apibendrinimas rodo, kad iš esmės bendras pasitenkinimas koledžo veikla ir jo rengtų mokymų rezultatais yra didelis (93 %) (93 %). CEPOL veikloje dalyvavo 2 098(2 043) teisėsaugos pareigūnai ir 722 (784) dėstytojai iš 33 (37) šalių (ES valstybių narių ir trečiųjų šalių), taip pat iš ES-27 šalių ir tarptautinių organizacijų. Lankomumo lygis (lankomumas/sėdimų vietų skaičius) žymiai padidėjo ir siekė 96 % (80 %), o tai parodo išaugusią CEPOL mokymų paklausą. Pats Koledžas surengė 15 (17) renginių tinklui paremti ir inicijavo paraiškų pagal susitarimą dėl dotacijų teikimo procesą 2013 metams. Į kitus kalendorinius metus neperkelta jokia veikla.

    Išorės santykiai

    Išorės politika: CEPOL toliau sėkmingai bendradarbiauja su strateginiais partneriais, agentūromis partnerėmis ir ES institucijomis, tarp jų su Europos išorinių veiksmų tarnyba (EIVT), ir buvo aiškiai pripažintas kaip vienas svarbiausių mokymo rengėjų ES policijos misijose dalyvaujantiems policijos pareigūnams. 2012 m. CEPOL sėkmingai užbaigė derybas dėl 2 susitarimų – su Moldova ir su Albanija.

    Mokymo vadovų ir (bendrų) mokymo planų rengimas

    2012 m. Europos Sąjungos oficialiųjų leidinių biuras išleido SIRENE mokytojų vadovą ir išplatino jį SIRENE mokymo komitete bei Europos Sąjungos Tarybos generaliniame sekretoriate. SIRENE mokytojo vadovas buvo naudojamas SIRENE mokymo ir mokytojų veiklos kontekste.

    Buvo atnaujintos keturios bendros mokymo programos ir viena buvo baigta rengti pagal susitarimą dėl dotacijos: smurtas šeimoje, pinigų plovimas, policijos etika ir korupcijos, prekybos žmonėmis (atnaujinta) prevencija ir civilinių krizių valdymas (užbaigta). Europolas, padedamas CEPOL, atnaujino Europolo bendrą mokymo programą pagal susitarimo memorandumą (1/2007/GB, 4 straipsnis). (CCa, 1 Mokymo vadovas 2011 m.)

    Moksliniai tyrimai ir mokslas

    Po intensyvių darbų rengiant 2012 m. CEPOL Europos policijos mokslinių tyrimų ir mokslo konferenciją, surengtas renginys pavadintas „Policijos mokslas Europoje: projektas, pažanga ir prognozės“, pritraukęs 120 dalyvių iš valstybių narių ir trečiųjų šalių buvo pripažintas kaip labai naudingas.

    Interneto svetainėje paskelbtas naujas „Europos mokslo ir mokslinių tyrimų biuletenio“ numeris.

    Registruoti e-Net tinklo naudotojai reguliariai kaip žinių talpykla naudojasi nuolat papildoma elektronine biblioteka.

    Europos policijos mainų programa

    CEPOL Europos policijos mainų programą 2012 m. sudarė šie elementai:

    vyresnieji policijos pareigūnai ir mokymo personalas;

    vadai;

    mokomosios išvykos į Europolą, Frontex, EMCDDA ir OLAF;

    bendras studijų vizitas į Europolą ir Eurojustą, skirtas Turkijai, Vakarų Balkanų ir EKP Rytų šalims.

    Į programą buvo įtrauktos temos, susijusios su Stokholmo programos prioritetais, ES politikos ciklu, taip pat užklausomis iš valstybių narių. Mainų vizitai rengiami dvišaliu pagrindu, maksimali jų trukmė 12 kalendorinių dienų, minimali – 5 darbo dienos. Į pirmiau minėtas organizacijas buvo rengiami 3–5 dienų studijų vizitai. Pastarasis bendras studijų vizitas buvo išimtinai skirtas Vakarų Balkanų šalims, Turkijai ir Europos kaimynystės politikos Rytų partnerystės šalims. Savo atstovus į šį studijų vizitą atsiuntė Albanija, Armėnija, BJRM, Moldova, Juodkalnija, Serbija ir Turkija. Iš viso dalyvavo 293 (292) atstovai iš 25 valstybių narių ir pirmiau išvardytų šalių. Programos biudžetą, kuris siekė apie 800 000 eurų, finansavo CEPOL.

    Elektroninis tinklas (e-Net)

    Koledžo e-Net svetainėje (elektroniniame tinkle) apsilankė 263 450 (109 000) lankytojų ir 2012 m. pabaigoje joje buvo 13 189 (9 283) registruoti naudotojai (42 % daugiau nei jų buvo 2011 m. pabaigoje). Gruodžio mėn. įvyko nacionalinių e-Net tinklo vadovų posėdis. Paaiškėjo, kad CEPOL mokymosi valdymo sistema (LMS) yra labai naudinga ne tik remiant CEPOL veiklą, bet ir kaip informacijos mainų platforma CEPOL tinklui. Atviromis platformomis taip pat buvo leista naudotis tais atvejais, kai iš jų ir vienos iš kitų gali mokytis į tinklą sujungtos su mokymu susijusios bendruomenės, lengvai naudojančios internetines technologijas.

    El. mokymasis

    2012 m. Koledžas parengė 4 (5) el. mokymosi mokymo programas Jungtinių tyrimų grupių, Lisabonos sutarties, SIRENE ir prekybos žmonėmis temomis. Šias mokymo programas teisėsaugos pareigūnai gali naudoti bet kuriuo metu ir bet kurioje vietoje profesiniam lygiui kelti, mokymuisi visą gyvenimą palaikyti ir asmeninius tikslus atitinkančiai savišvietai. Laikotarpiu nuo 2012 m. sausio 1 d. iki 2013 m. sausio 6 d. į internetinio mokymosi mokymo programas užsiregistravo iš viso 1 961(1 765) naudotojų. Iki 2012 m. gruodžio 31 d. buvo surengtas 21 (18) planinis CEPOL internetinis seminaras („žiniatinklio seminarai“ – angl. webinars) policijos darbo bei policininkų ugdymo ir mokymo temomis, kurie susilaukė 1 310 dalyvių. CEPOL ir valstybių narių einamiesiems poreikiams patenkinti buvo surengti dar 9 „žiniatinklio seminarai“, kuriuose dalyvavo 357 papildomi dalyviai, dėl to bendras šių seminarų dalyvių skaičius 2012 metais išaugo iki 1 667(398).

    Šaltinis: Koledžo pateikta informacija.


    KOLEDŽO ATSAKYMAI

    11.

    Koledžas sutinka su Audito Rūmų pastaba ir įsipareigoja panašius atvejus dokumentuoti formaliu finansavimo sprendimu. Norėtume atkreipti dėmesį į tai, kad nors finansavimo sprendimas nebuvo įformintas, veiksmų imtasi su valdybos žinia. Valdyba reguliariai informuojama apie biudžeto vykdymo eigą jai teikiamose ataskaitose ir atsižvelgia į jas.

    12.

    Koledžas atsižvelgs į Audito Rūmų pastabą.

    13.

    Koledžas atsižvelgs į Audito Rūmų pastabą.

    14.

    2012 m. CEPOL atliko 37 biudžetinius perskirstymus, iš jų 23 – biudžeto skyriuose, 13 – tarp biudžeto skyrių ir tik 1 – tarp biudžeto antraštinių dalių. Šie perskirtymai buvo būtini norint kuo geriau panaudoti Koledžui skirtas lėšas. Visi perskirstymai atlikti laikantis taikomų Finansinio reglamento straipsnių ir įgyvendinimo taisyklių.

    15.

    Koledžas sutinka su Audito Rūmų pastaba. Siekdamas pagerinti biudžeto metinio periodiškumo ir konkretumo principų laikymosi priežiūrą, CEPOL įvedė kas savaitę rengiamas biudžeto stebėsenos ataskaitas. Siekiant nuolat tobulinti biudžeto planavimą ir vykdymą, biudžeto naudojimo eiga, įskaitant perkėlimus, atidžiai stebimi ir kiekvieno didesnio nustatyto vėlavimo priežastys analizuojamos.

    16.

    Koledžas atsižvelgia į Audito Rūmų pastabą.

    17.

    Koledžas sutinka su Audito Rūmų pastaba. Siekdamas kuo nuosekliau laikytis skaidrumo taisyklių ir principų, CEPOL toliau tobulina ir stiprina žmogiškųjų išteklių procesų dokumentavimą taikydamas procedūras ir šablonus, priimtus laikantis pripažintos kokybiškos dokumentų valdymo sistemos.


    Top