Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52011TA1216(05)

    Ataskaita dėl bendrosios įmonės SESAR 2010 m. finansinių metų metinių finansinių ataskaitų su Bendrosios įmonės atsakymais

    OL C 368, 2011 12 16, p. 32–39 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    16.12.2011   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    C 368/32


    ATASKAITA

    dėl bendrosios įmonės SESAR 2010 m. finansinių metų metinių finansinių ataskaitų su Bendrosios įmonės atsakymais

    2011/C 368/05

    ĮVADAS

    1.

    Bendroji įmonė SESAR, įsikūrusi Briuselyje, buvo įsteigta 2007 m. vasario mėn. (1) siekiant valdyti projekto SESAR (angl. Single European Sky Air Traffic Management Research – bendro Europos dangaus oro eismo valdymo tyrimai) veiklą.

    2.

    Projekto SESAR tikslas – modernizuoti oro eismo valdymą (OEV) Europoje. Jis vykdomas trimis etapais:

    a)

    „Apibrėžimo etapas“, kuris buvo pradėtas 2005 m. ir vykdomas Europos oro navigacijos saugumo organizacijos (Eurokontrolės) bei bendrai finansuojamas iš Europos Sąjungos biudžeto pagal transeuropinių tinklų transporto programą. Jo rezultatas – Europos oro eismo valdymo pagrindinis planas, kuriame pateikti naujos kartos oro eismo valdymo sistemų turinys bei jų rengimo ir įdiegimo planai;

    b)

    „Rengimo etapas“ (2008–2013 m.), kurį valdo Bendroji įmonė SESAR (2) ir kurio metu bus parengtos naujos technologinės sistemos, komponentai ir veiklos procedūros, kaip numatyta Europos OEV pagrindiniame plane;

    c)

    „Diegimo etapu“ (2014–2020 m.), kuriam vadovaus pramonės atstovai ir suinteresuotosios šalys, bus kuriama ir diegiama nauja didelio masto oro eismo valdymo infrastruktūra.

    3.

    Bendroji įmonė įsteigta kaip viešojo ir privačiojo sektoriaus partnerystė. Jos steigėjai yra Europos Sąjunga, atstovaujama Europos Komisijos, ir Eurokontrolė, atstovaujama jos agentūros. Paskelbus kvietimą pareikšti susidomėjimą, Bendrosios įmonės narėmis tapo penkiolika oro navigacijos pramonės valstybinių ir privačių įmonių. Tarp jų – oro navigacijos paslaugų teikėjai, žemės bei aviacijos ir kosmoso aparatų gamintojų pramonės atstovai, lėktuvų gamintojai, oro uostų administracijos ir oro transporto įrangos gamintojai.

    4.

    SESAR projekto rengimo etapo biudžetas – 2,1 milijardo eurų, kuriuos lygiomis dalimis teikia ES, Eurokontrolė ir dalyvaujantys viešojo ir privačiojo sektoriaus partneriai. ES įnašas finansuojamas iš mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros septintosios bendrosios programos ir transeuropinių tinklų transporto programos. Apie 90 % finansavimo iš Eurokontrolės ir kitų suinteresuotųjų šalių teikiama įnašų natūra forma.

    5.

    BĮ SESAR pradėjo dirbti savarankiškai 2007 m. rugpjūčio 10 d.

    PATIKINIMO PAREIŠKIMAS

    6.

    Laikydamiesi Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 287 straipsnio 1 dalies antros pastraipos nuostatų, Audito Rūmai atliko 2010 m. gruodžio 31 d. pasibaigusių finansinių metų Bendrosios įmonės SESAR metinių finansinių ataskaitų (3), kurias sudaro finansinė atskaitomybė (4) ir biudžeto vykdymo ataskaitos (5), bei jose atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo auditą.

    7.

    Pagal Tarybos reglamento (EB, Euratomas) Nr. 1605/2002 185 straipsnio 2 dalį (6) šis patikinimo pareiškimas teikiamas Europos Parlamentui ir Tarybai.

    Direktoriaus atsakomybė

    8.

    Direktorius, kaip leidimus duodantis pareigūnas, pagal Bendrosios įmonės finansines taisykles (7) savo atsakomybe ir neviršydamas patvirtintų asignavimų, vykdo biudžeto pajamas ir išlaidas (8). Direktorius yra atsakingas už tai, kad būtų nustatyta organizacinė struktūra, įdiegtos vidaus valdymo bei kontrolės sistemos ir procedūros, susijusios su galutinių finansinių ataskaitų (9), kuriose nėra reikšmingų dėl sukčiavimo ar klaidų atsiradusių netikslumų, parengimu, ir užtikrintas šiose ataskaitose atspindimų operacijų teisėtumas ir tvarkingumas.

    Audito Rūmų atsakomybė

    9.

    Audito Rūmai, remdamiesi savo audito rezultatais, turi pateikti Bendrosios įmonės metinių finansinių ataskaitų patikimumo bei jose atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo patikinimo pareiškimą.

    10.

    Audito Rūmai savo auditą atliko vadovaudamiesi IFAC ir ISSAI (10) tarptautiniais audito standartais bei etikos kodeksais. Pagal šiuos standartus reikalaujama, kad Audito Rūmai laikytųsi etikos reikalavimų bei planuotų ir atliktų auditą tokiu būdu, kad būtų gautas pakankamas patikinimas, jog finansinėse ataskaitose nėra reikšmingų netikslumų, o jose atspindimos operacijos yra teisėtos ir tvarkingos.

    11.

    Audito Rūmai savo auditą atlieka taikydami procedūras, skirtas gauti audito įrodymus apie sumas ir kitą informaciją finansinėse ataskaitose bei apie jose atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą. Audito Rūmai pasirenka procedūras ir atlieka finansinių ataskaitų reikšmingų netikslumų ar dėl sukčiavimo ar klaidų atsiradusių neteisėtų ir netvarkingų operacijų rizikos vertinimą vadovaudamiesi audito nuovoka. Kad nustatytų esamomis aplinkybėmis tinkamas audito procedūras, Audito Rūmai, atlikdami šiuos rizikos vertinimus, nagrinėja subjekto vidaus kontrolės aspektus, susijusius su finansinių ataskaitų rengimu ir jų pateikimu. Audito Rūmų audito metu taip pat įvertinamas taikomų apskaitos metodų tinkamumas ir vadovybės atliktų apskaitinių įvertinimų pagrįstumas. Taip pat įvertinamas bendras finansinių ataskaitų pateikimas.

    12.

    Audito Rūmai mano, kad gauti audito įrodymai yra pakankami ir tinkami pateikti toliau išdėstytas nuomones.

    Nuomonė dėl finansinių ataskaitų patikimumo

    13.

    Audito Rūmų nuomone, Bendrosios įmonės SESAR metinėse finansinėse ataskaitose įmonės finansinė būklė 2010 m. gruodžio 31 d. ir su tą dieną pasibaigusiais finansiniais metais susijusių operacijų rezultatai ir pinigų srautai, vadovaujantis jos finansinio reglamento nuostatomis, visais reikšmingais aspektais yra pateikti teisingai.

    Nuomonė dėl finansinėse ataskaitose atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo

    14.

    Audito Rūmų nuomone, 2010 m. gruodžio 31 d. pasibaigusių finansinių metų Bendrosios įmonės SESAR metinėse finansinėse ataskaitose atspindimos operacijos visais reikšmingais aspektais yra teisėtos ir tvarkingos.

    15.

    Toliau pateiktų pastabų turinys nekeičia Audito Rūmų nuomonės.

    BIUDŽETO IR FINANSŲ VALDYMAS

    16.

    Galutiniame 2010 m. administracinės valdybos priimtame biudžete nustatyta 135 milijonai eurų įsipareigojimų asignavimų ir 143 milijonai eurų mokėjimų asignavimų. Įsipareigojimų ir mokėjimų asignavimų panaudojimo lygis atitinkamai buvo 97,3 % ir 82,2 %.

    17.

    2010 m. narių įnašai (55,6 milijono eurų) su praėjusių metų rezultatu (86,5 milijono eurų) sudarė 142,1 milijono eurų, palyginti su 84,9 milijono eurų mokėjimų ir 3,7 milijono eurų asignavimų perkėlimų. Dėl to susidarė teigiamas 53,5 milijono eurų biudžeto rezultatas, o banko indėliai metų pabaigoje iš viso sudarė 57,2 milijono eurų. Tai prieštarauja biudžeto subalansuotumo principui.

    18.

    Bendrosios įmonės SESAR finansinių taisyklių 6 straipsnyje nustatyta, kad jokios išlaidos negali būti skiriamos arba leidžiamos viršijant biudžete nustatytus asignavimus. Dviejų biudžeto eilučių atveju – administracinės išlaidos bei tyrimai ir plėtotė – leistos išlaidos viršijo biudžeto asignavimus atitinkamai 11 % ir 9 %.

    KITA

    Vidaus kontrolės sistemos

    19.

    2010 m. Bendroji įmonė pradėjo naudoti finansinės atskaitomybės sistemas, kurias taip pat naudoja Komisija (ABAC ir SAP). Tačiau Bendrosios įmonės SESAR veiklos programos valdymo sistema nėra integruota į šias finansinės atskaitomybės sistemas. 2010 m. pabaigoje apskaitos pareigūnas nebuvo nei įforminęs, nei patvirtinęs atitinkamų veiklos procedūrų, kaip reikalaujama Bendrosios įmonės finansinėse taisyklėse.

    Narių įnašų mokėjimo vėlavimas

    20.

    Bendrosios įmonės nariai nesilaikė 2010 liepos 1 d. termino, nustatyto grynųjų pinigų metiniam įnašui sumokėti. Mokėjimų vėlavimai svyravo nuo 12 iki 113 dienų. 2010 m. pabaigoje du nariai iš viso dar nebuvo sumokėję savo įnašo.

    Vidaus audito funkcija ir Komisijos vidaus audito tarnyba

    21.

    Savo ankstesnėje ataskaitoje Audito Rūmai pažymėjo, kad būtina aiškiau išdėstyti Bendrosios įmonės įstatuose pateiktą nuostatą dėl Komisijos vidaus auditoriaus vaidmens. Nors įstatai nebuvo pakeisti, Audito Rūmai pažymi, kad Komisija ir Bendroji įmonė ėmėsi veiksmų, kad būtų aiškiau apibrėžtas vaidmenų pasiskirstymas tarp Komisijos vidaus audito tarnybos (VAT) ir Bendrosios įmonės vidaus audito funkcijos.

    22.

    Laikydamasis Audito Rūmų išreikšto požiūrio, VAT generalinis direktorius savo rašte visoms ES bendrosioms įmonėms priminė, kad pagal bendrąjį Finansinį reglamentą VAT yra įpareigota veikti kaip bendrųjų įmonių vidaus auditorius. Bendrosios įmonės SEASAR administracinė valdyba atitinkamai pataisė savo vidaus audito funkcijos įstatus.

    Šią ataskaitą priėmė II kolegija, vadovaujama Audito Rūmų nario Harald NOACK, 2011 m. spalio 12 d. Liuksemburge įvykusiame posėdyje.

    Audito Rūmų vardu

    Pirmininkas

    Vítor Manuel da SILVA CALDEIRA


    (1)  Tarybos reglamentas (EB) Nr. 219/2007 dėl bendros įmonės naujos kartos Europos oro eismo vadybos sistemai (SESAR) sukurti įsteigimo (OL L 64, 2007 3 2, p. 1) su pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 1361/2008 (OL L 352, 2008 12 31, p. 12).

    (2)  Priede apibendrinta Bendrosios įmonės kompetencija ir veikla. Šis priedas yra pateiktas susipažinti.

    (3)  Su šiomis ataskaitomis pateikiama finansinių metų biudžeto ir finansų valdymo ataskaita, kurioje, be kita ko, skelbiamas asignavimų įvykdymo lygis ir suvestinė informacija apie asignavimų perskirstymus įvairiuose biudžeto straipsniuose.

    (4)  Finansinę atskaitomybę sudaro balansas, ekonominių rezultatų ataskaita, pinigų srautų lentelė, kapitalo pokyčių ataskaita ir finansinės atskaitomybės priedas, kuriame pateikiamas svarbių apskaitos metodų aprašymas ir kita aiškinamoji informacija.

    (5)  Biudžeto vykdymo ataskaitas sudaro biudžeto rezultatų ataskaita ir jos priedas.

    (6)  OL L 248, 2002 9 16, p. 1.

    (7)  SESAR finansinės taisyklės, kurias 2009 m. liepos 28 d. patvirtino Administracinė valdyba.

    (8)  Komisijos reglamento (EB, Euratomas) Nr. 2343/2002 33 straipsnis (OL L 357, 2002 12 31, p. 72).

    (9)  ES įstaigų finansinių ataskaitų pateikimo ir apskaitos taisyklės yra nustatytos Reglamento (EB, Euratomas) Nr. 2343/2002 VII antraštinės dalies 1 skyriuje su paskutiniais pakeitimais, padarytais Komisijos Reglamentu (EB, Euratomas) Nr. 652/2008 (OL L 181, 2008 7 10, p. 23), ir yra įtrauktos į Bendrosios įmonės SESAR finansines taisykles.

    (10)  Tarptautinė buhalterių federacija (IFAC) ir Tarptautiniai aukščiausiųjų audito institucijų standartai (ISSAI).


    PRIEDAS

    Bendroji įmonė SESAR (Briuselis)

    Kompetencijos sritys ir veikla

    Sutartyje numatytos ES kompetencijos sritys

    (187 straipsnis)

    Moksliniai tyrimai ir technologijų plėtra ir kosmosas

    Efektyvus ES mokslinių tyrimų, technologijų plėtros ir demonstravimo programų vykdymas.

    Bendrosios įmonės kompetencijos sritys

    (Tarybos reglamentas (EB) Nr. 219/2007, su paskutiniais pakeitimais, padarytais Tarybos reglamentu (EB) Nr. 1361/2008)

    Pagrindiniai tikslai

    Bendrosios įmonės SESAR tikslas – užtikrinti Europos oro eismo vadybos sistemos modernizavimą, koordinuojant ir sutelkiant visas atitinkamas ES mokslinių tyrimų ir plėtros pastangas. Ji vykdo OEV pagrindinį planą ir konkrečiai atlieka šias užduotis:

    remdamasi OEV pagrindiniu planu, kuris buvo parengtas Eurokontrolės valdomo projekto apibrėžimo etapo metu, organizuoja ir koordinuoja SESAR projekto rengimo etapo veiklą, ją derina ir administruoja, panaudodama bendros struktūros viešojo ir privačiojo sektorių finansavimą,

    atsižvelgdama į OEV pagrindinį planą, užtikrina SESAR projekto rengimo etapo veiklai būtiną finansavimą,

    užtikrina, kad būtų įtraukti Europos oro eismo valdymo sektoriaus suinteresuoti subjektai, visų pirma: oro navigacijos paslaugų teikėjai, oro erdvės naudotojai, profesinės personalo asociacijos, oro uostai, gamybos pramonė ir atitinkamos mokslinės įstaigos ar atitinkama mokslinė bendruomenė,

    organizuoja konkretų mokslinių tyrimų ir plėtros veiklos darbą, tvirtinimą bei tyrimus, kurie turi būti vykdomi jos atsakomybe, kad būtų išvengta šios veiklos susiskaldymo,

    užtikrina oro eismo vadybos pagrindiniame plane tinkamai nurodytų bendrų produktų rengimo veiklos priežiūrą ir prireikus rengia specialius kvietimus dalyvauti viešuosiuose pirkimuose.

    Valdymas

    1.   Administracinė valdyba

    Administracinė valdyba yra įgaliota:

    a)

    priimti Tarybos patvirtintą oro eismo vadybos pagrindinį planą, kaip nurodyta šio reglamento 1 straipsnio 2 dalyje, ir tvirtinti siūlymus jį keisti;

    b)

    nustatyti gaires ir priimti SESAR projekto rengimo etapui įgyvendinti reikalingus sprendimus ir vykdyti bendrą jo įgyvendinimo kontrolę;

    c)

    tvirtinti 16 straipsnio 1 dalyje minimas Bendrosios įmonės darbo programą ir metines darbo programas, taip pat metinį biudžetą ir personalo planą;

    d)

    teikti leidimus derėtis ir spręsti dėl naujų narių priėmimo ir dėl susijusių susitarimų, kaip nustatyta 1 straipsnio 3 dalyje;

    e)

    prižiūrėti, kaip vykdomi susitarimai tarp narių ir Bendrosios įmonės;

    f)

    skirti ir atleisti vykdomąjį direktorių ir tvirtinti organizacijos struktūrą bei stebėti vykdomojo direktoriaus veiklos rezultatus;

    g)

    spręsti dėl sumų ir procedūrų, susijusių su narių finansinių įnašų mokėjimu, bei vertinti įnašus natūra;

    h)

    priimti Bendrosios įmonės finansines taisykles;

    i)

    tvirtinti metines finansines ataskaitas ir balansą;

    j)

    priimti metinę SESAR projekto rengimo etapo įgyvendinimo ir jo finansinės padėties atskaitą, kaip nustatyta 16 straipsnio 2 dalyje;

    k)

    spręsti dėl pasiūlymų Komisijai dėl Bendrosios įmonės veiklos pratęsimo ir likvidavimo;

    l)

    nustatyti teisės naudotis materialiuoju ir nematerialiuoju turtu, kuris yra Bendrosios įmonės nuosavybė, ir tokio turto perleidimo procedūras;

    m)

    nustatyti ATM pagrindiniam planui įgyvendinti reikalingų sutarčių sudarymo taisykles ir procedūras, įskaitant su interesų konfliktais susijusias konkrečias procedūras;

    n)

    atsižvelgiant į 24 straipsnį, priimti sprendimus dėl pasiūlymų Komisijai iš dalies keisti įstatus;

    o)

    naudotis tokiais kitais įgaliojimais bei atlikti kitas tokias funkcijas, įskaitant priklausomųjų organų steigimą, kurių gali prireikti SESAR projekto rengimo etapo tikslams;

    p)

    priimti 8 straipsnio įgyvendinimo priemones.

    2.   Vykdomasis direktorius

    Vykdomasis direktorius vykdo savo pareigas visiškai nepriklausomai neviršydamas jam suteiktų įgaliojimų.

    Vykdomasis direktorius vadovauja SESAR projekto vykdymui, atsižvelgdamas į administracinės valdybos, kuriai jis yra atskaitingas, parengtas gaires. Jis teiks administracinei valdybai visą jos funkcijoms vykdyti būtiną informaciją.

    Vykdomasis direktorius privalo:

    a)

    įdarbinti, valdyti ir prižiūrėti Bendrosios įmonės personalą, įskaitant 8 straipsnyje minimus darbuotojus;

    b)

    organizuoti, valdyti ir prižiūrėti Bendrosios įmonės veiklą;

    c)

    teikti administracinei valdybai savo siūlymus dėl organizacijos struktūros;

    d)

    rengti ir reguliariai atnaujinti Bendrosios įmonės bendrąją ir metinę darbo programą, taip pat vertinti programos sąnaudas, ir teikti šias programas administracinei valdybai;

    e)

    atsižvelgiant į finansines taisykles, parengti metinio biudžeto projektą, taip pat personalo etatų planą ir teikti juos administracinei valdybai;

    f)

    įsitikinti, kad Bendrosios įmonės įsipareigojimai jos sudaromų sutarčių ir susitarimų atžvilgiu yra vykdomi;

    g)

    užtikrinti, kad Bendroji įmonė vykdytų savo veiklą visiškai nepriklausomai ir be jokių interesų konfliktų;

    h)

    rengti ir teikti administracinei valdybai metinę SESAR projekto pažangos ir jos finansinės padėties ataskaitą bei kitas panašaus pobūdžio ataskaitas, kurių ši gali paprašyti;

    i)

    teikti administracinei valdybai metines finansines ataskaitas ir balansą;

    j)

    teikti administracinei valdybai visus siūlymus, susijusius su SESAR projekto sumanymo pakeitimais;

    3.   Vidaus auditas

    Europos Komisijos vidaus auditorius.

    4.   Išorės auditas

    Europos Audito Rūmai.

    5.   Biudžeto įvykdymą tvirtinanti institucija

    Europos Parlamentas, Taryba ir BĮ SESAR administracinė valdyba.

    2010 m. (2009 m.) Bendrajai įmonei skirti ištekliai

    Biudžetas

    134,7 milijono eurų (325,1 milijono eurų).

    Darbuotojų skaičius 2010 m. gruodžio 31 d.

    2010 m. veiklos biudžete numatytas toks personalo planas: 39 laikinieji darbuotojai ir 3 deleguoti nacionaliniai ekspertai (DNE), kitaip sakant iš viso 42 etatai, iš kurių 2010 m. pabaigoje 37 buvo užimti (18 2009 m.)

    23 laikinieji, iš išorės įdarbinti darbuotojai,

    10 darbuotojų, kuriuos pagal Tarybos reglamento Nr. 219/2007 8 straipsnį delegavo BĮ SESAR nariai,

    2 sutartininkai,

    2 deleguoti nacionaliniai ekspertai.

    Iš jų užsiima:

    pagrindine veikla: 21,

    administracine ir pagalbine veikla: 15,

    mišria veikla: 1.

    2010 m. veiklos rezultatai ir suteiktos paslaugos

    Po to, kai 2009 m. birželio mėn. buvo pradėta vykdyti SESAR programos veikla:

    a)

    2010 m. pabaigoje buvo inicijuoti 285 projektai, iš kurių 232 buvo pradėti vykdyti; pradėta integruoti veikla, finansuojama kaip IBAFO II dalis, ir šiuo metu su įvairiais SESAR programos projektais dirba apie 1 800 asmenų. Programos veikla vykdoma, kaip buvo planuota, ir tai sudaro pagrindą tolesnei jos pažangai prisidedant prie strateginių 2012 metų tikslų pasiekimo;

    b)

    2010 m. birželio mėn. buvo atlikta pirmoji inžinerinės peržiūros sesija, t. y. įvairių darbų paketų (projektų) pažangos vertinimas Bendrosios įmonės SESAR tikslų atžvilgiu. Šios peržiūros metu visų pirma buvo atskleista, kaip buvo sukurtos kritinės prieklausos ir kaip jos prisidėjo prie darnaus projektų artėjimo prie šių tikslų, taip pat buvo pabrėžta būtinybė imtis taisomųjų veiksmų grafikams, turiniui ir metodikai suderinti;

    c)

    programos atskaitomybės srityje nuo 2010 m. III ketvirčio Bendroji įmonė įvedė struktūruotą ketvirtinę atskaitomybę, paremtą pastangų panaudojimo duomenimis, kuriuos turi pateikti nariai. Ši ataskaita suteikia Bendrajai įmonei papildomą galimybę stebėti, kaip narių pastangos derinamos su programos tikslais ir kokia kyla rizika;

    d)

    tvirtinimo srityje SESAR partneriai sutarė dėl tvirtinimo ir tikrinimo gairių, kuriose ypač pabrėžiama būtinybė visais tvirtinimo etapais būti kaip įmanoma arčiau tikrosios veiklos aplinkos;

    e)

    buvo pradėti vykdyti E darbų paketas (ilgalaikiai moksliniai tyrimai) ir 11 darbų paketas (skrydžių centro sistemos), o visa apimtimi darbai pradėti vykdyti atitinkamai nuo 2010 m. metų pabaigos ir nuo 2011 metų pirmojo ketvirčio;

    f)

    siekdama užtikrinti visų suinteresuotųjų šalių dalyvavimą programoje, BĮ SESAR sudarė su jomis sutartis viešųjų pirkimų tvarka tiesiogiai arba per Eurokontrolę:

    pirmaisiais 2010 m. mėnesiais buvo sudaryta sutartis, kuria siekiama pritraukti „nebangių oro erdvės naudotojų“ patirtį. Per 2010 m. skirta suma sudaro 1,5 milijono eurų,

    siekiant pritraukti karines struktūras, vis glaudesni ryšiai plėtojami su įvairiomis nacionalinėmis gynybos administracijomis ir per Eurokontrolės DCMAC. 2010 m. gegužės mėn. įdarbinus vyresnįjį karinį patarėją buvo smarkiai padidintas karinės bendruomenės informuotumas apie SESAR,

    profesinių darbuotojų asociacijų pritraukimas buvo užtikrintas Eurokontrolei Bendrosios įmonės vardu pasirašius 5 sutartis su kiekviena šia asociacija. 2010–2012 m. laikotarpiui skirta suma sudaro 1 milijoną eurų kaip Eurokontrolės grynųjų pinigų įnašas. Bendrajai įmonei patvirtinus rezultatus, administruoja ir mokėjimus atlieka Eurokontrolė;

    g)

    buvo pradėtas ir užbaigtas antrasis AIRE (Atlanto regiono sąveikos siekiant mažinti teršalų išmetimą iniciatyvos) viešųjų pirkimų procedūros etapas, kurio metu buvo sudarytos 18 sutarčių su įvairiais už veiklos vykdymą atsakingais konsorciumais. Bendra skirta suma sudaro 2,7 milijono eurų;

    h)

    2010 m. gegužės mėnesį buvo pradėtas bevielio tinklo tyrimas ir buvo pasirašytos dvi 0,5 milijono eurų vertės sutartys;

    i)

    Europos Sąjungai ir JAV federalinei aviacijos administracijai pasirašius bendradarbiavimo memorandumą, Bendroji įmonė, bendradarbiaudama su Europos Komisija ir Eurokontrole, sukurs tinkamiausią struktūrą šiam memorandumui įgyvendinti konkrečiose veiklos srityse. Šioje srityje Bendroji įmonė numato užtikrinti, kad jos nariai, kurie dalyvauja vykdant projektus, kartu su savo partneriais amerikiečiais būtų pagrindiniai įvairių svarbių šakų veikėjai. Be to, buvo sukurti išorės bendradarbiavimo su EK ir Eurokontrole įvairiose strateginėse srityse centrai visame pasaulyje, visų pirma Brazilijoje, Kinijoje, Indijoje ir Artimuosiuose Rytuose;

    j)

    remiantis Administracinės valdybos patvirtintu biudžetu, buvo įgyvendintas komunikacijos planas. Iš komunikacijos darbo grupės nuveiktų darbų pažymėtina kovo mėnesį surengta metinė Amsterdamo pasaulinės oro eismo kontrolės konferencija, kuri yra efektyvus ir veiksmingas ribotais ištekliais pasiektas rezultatas;

    k)

    2010 m. gegužės mėn. buvo užbaigtas ABAC ir SAP sistemų įgyvendinimas, o 2011 m. metų pabaigoje planuojama įgyvendinti ABAC Assets ir ABAC Contract sistemas.

    Šaltinis: Bendrosios įmonės SESAR pateikta informacija.


    BENDROSIOS ĮMONĖS SESAR ATSAKYMAI

    17.

    Bendroji įmonė mano, kad ji daug geriau laikėsi biudžeto subalansuotumo principo nei anksčiau. 2010 m. biudžeto lėšų likutis, 57,2 mln. eurų, yra 34 proc. mažesnis už 2009 m. likutį. Iš 55,6 mln. eurų narių įnašų 43,8 mln. eurų gauta paskutinėmis metų savaitėmis 2011 m. veiklos finansavimui užtikrinti.

    18.

    Bendroji įmonė pritaria Audito Rūmų pastabai, bet norėtų pažymėti, kad ji įsteigta apibrėžtam laikotarpiui, ir, jos manymu, visi mokėjimų asignavimai gali būti įrašyti tik vieną kartą į bendrąjį 2007–2016 m. biudžetą, nes tik taip galima išvengti biudžeto ribų viršijimo SESAR projektavimo laikotarpio pabaigoje 2016 m.

    19.

    Bendroji įmonė sukūrė veiklos programos administravimo sistemą, papildančią finansinę ir biudžetinę informaciją, ir mano, kad, kiek leido ribotos galimybės naudoti ABAC ir SAP, integravo savo sistemas. ABAC Assets ir ABAC Contract Bendroji įmonė planuoja įdiegti iki 2011 m. pabaigos. Įmonės apskaitos pareigūno vietos sistemų patvirtinimo ataskaita bus baigta rengti 2011 m.

    20.

    Dviejų narių iki 2010 m. pabaigos nesumokėta įnašų suma buvo 18 000 eurų. Juos įmokėti vėluota dėl konsorciumo narių nesusikalbėjimo. Šios įmokos gautos 2011 m. pradžioje.


    Top