Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52011TA1215(14)

    Ataskaita dėl Transeuropinio transporto tinklo vykdomosios įstaigos 2010 finansinių metų metinių finansinių ataskaitų su Įstaigos atsakymais

    OL C 366, 2011 12 15, p. 75–80 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    15.12.2011   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    C 366/75


    ATASKAITA

    dėl Transeuropinio transporto tinklo vykdomosios įstaigos 2010 finansinių metų metinių finansinių ataskaitų su Įstaigos atsakymais

    2011/C 366/14

    ĮVADAS

    1.

    Transeuropinio transporto tinklo vykdomoji įstaiga (toliau – Įstaiga), įsikūrusi Briuselyje, buvo įsteigta 2006 m. spalio 26 d. Komisijos sprendimu Nr. 2007/60/EB (1), iš dalies pakeistu Komisijos sprendimu Nr. 2008/593/EB (2). Įstaiga įsteigta laikotarpiui nuo 2006 m. lapkričio 1 d. iki 2015 m. gruodžio 31 d. Jos tikslas – valdyti ES veiksmus transeuropinio transporto tinklo srityje (3). 2008 m. balandžio 15 d. Įstaigai buvo suteiktas finansinis savarankiškumas.

    2.

    Įstaigos 2010 m. administracinis biudžetas sudarė 9,8 milijono eurų. Metų pabaigoje Įstaigoje dirbo 93 darbuotojai.

    PATIKINIMO PAREIŠKIMAS

    3.

    Laikydamiesi Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 287 straipsnio 1 dalies antros pastraipos nuostatų, Audito Rūmai atliko 2010 m. gruodžio 31 d. pasibaigusių finansinių metų Įstaigos metinių finansinių ataskaitų (4), kurias sudaro finansinė atskaitomybė (5) ir biudžeto vykdymo ataskaitos (6), bei jose atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo auditą.

    4.

    Pagal Tarybos reglamento (EB) Nr. 58/2003 (7) 14 straipsnį šis patikinimo pareiškimas teikiamas Europos Parlamentui ir Tarybai.

    Direktoriaus atsakomybė

    5.

    Direktorius, kaip leidimus duodantis pareigūnas, pagal Įstaigos finansines taisykles, savo atsakomybe ir neviršydamas patvirtintų asignavimų vykdo biudžeto pajamas ir išlaidas (8). Direktorius yra atsakingas už tai, kad būtų nustatyta (9) organizacinė struktūra, įdiegtos vidaus valdymo bei kontrolės sistemos ir procedūros, susijusios su galutinių finansinių ataskaitų, kuriose nėra reikšmingų dėl sukčiavimo ar klaidų atsiradusių netikslumų, parengimu (10), ir užtikrintas šiose ataskaitose atspindimų operacijų teisėtumas ir tvarkingumas.

    Audito Rūmų atsakomybė

    6.

    Audito Rūmai, remdamiesi savo audito rezultatais, turi pateikti Įstaigos metinių finansinių ataskaitų patikimumo bei jose atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo patikinimo pareiškimą.

    7.

    Audito Rūmai savo auditą atliko vadovaudamiesi IFAC ir ISSAI (11) tarptautiniais audito standartais bei etikos kodeksais. Pagal šiuos standartus reikalaujama, kad Audito Rūmai laikytųsi etikos reikalavimų bei planuotų ir atliktų auditą tokiu būdu, kad būtų gautas pakankamas patikinimas, jog finansinėse ataskaitose nėra reikšmingų netikslumų, o jose atspindimos operacijos yra teisėtos ir tvarkingos.

    8.

    Audito Rūmai savo auditą atlieka taikydami procedūras, skirtas gauti audito įrodymus apie sumas ir kitą informaciją finansinėse ataskaitose bei apie jose atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą. Audito Rūmai pasirenka procedūras ir atlieka finansinių ataskaitų reikšmingų netikslumų ar dėl sukčiavimo ar klaidų atsiradusių neteisėtų ir netvarkingų operacijų rizikos vertinimą vadovaudamiesi audito nuovoka. Kad nustatytų esamomis aplinkybėmis tinkamas audito procedūras, Audito Rūmai, atlikdami šiuos rizikos vertinimus, nagrinėja subjekto vidaus kontrolės aspektus, susijusius su finansinių ataskaitų rengimu ir jų pateikimu. Audito Rūmų audito metu taip pat įvertinamas taikomų apskaitos metodų tinkamumas ir vadovybės atliktų apskaitinių įvertinimų pagrįstumas. Taip pat įvertinamas bendras finansinių ataskaitų pateikimas.

    9.

    Audito Rūmai mano, kad gauti audito įrodymai yra pakankami ir tinkami pateikti toliau išdėstytas nuomones.

    Nuomonė dėl finansinių ataskaitų patikimumo

    10.

    Audito Rūmų nuomone, Įstaigos metinėse finansinėse ataskaitose (12) Įstaigos finansinė būklė 2010 m. gruodžio 31 d. ir su tą dieną pasibaigusiais finansiniais metais susijusių operacijų rezultatai ir pinigų srautai, vadovaujantis jos finansinio reglamento nuostatomis, visais reikšmingais aspektais yra pateikti teisingai.

    Nuomonė dėl finansinėse ataskaitose atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo

    11.

    Audito Rūmų nuomone, 2010 m. gruodžio 31 d. pasibaigusių finansinių metų Įstaigos metinėse finansinėse ataskaitose atspindimos operacijos visais reikšmingais aspektais yra teisėtos ir tvarkingos.

    12.

    Toliau pateiktų pastabų turinys nekeičia Audito Rūmų nuomonių.

    PASTABOS DĖL BIUDŽETO IR FINANSŲ VALDYMO

    13.

    2010 m. gruodžio 31 d. perkelti asignavimai sudarė 1,4 milijono eurų arba 14,5 % visų finansinių metų įsipareigojimų, o tai rodo, kad Įstaiga turi griežčiau taikyti biudžeto metinio periodiškumo principą.

    Šią ataskaitą priėmė II kolegija, vadovaujama Audito Rūmų nario Harald NOACK, 2011 m. spalio 12 d. Liuksemburge įvykusiame posėdyje.

    Audito Rūmų vardu

    Pirmininkas

    Vítor Manuel da SILVA CALDEIRA


    (1)  OL L 32, 2007 2 6, p. 88.

    (2)  OL L 190, 2008 7 18, p. 35.

    (3)  Priede apibendrinta vykdomosios įstaigos kompetencija ir veikla. Šis priedas pateiktas susipažinti.

    (4)  Su šiomis ataskaitomis pateikiama finansinių metų biudžeto ir finansų valdymo ataskaita, kurioje, be kita ko, skelbiamas asignavimų įvykdymo lygis ir suvestinė informacija apie asignavimų perskirstymus įvairiuose biudžeto straipsniuose.

    (5)  Finansinę atskaitomybę sudaro balansas, ekonominių rezultatų ataskaita, pinigų srautų lentelė, kapitalo pokyčių ataskaita ir finansinės atskaitomybės priedas, kuriame pateikiamas svarbių apskaitos metodų aprašymas ir kita aiškinamoji informacija.

    (6)  Biudžeto vykdymo ataskaitas sudaro biudžeto rezultatų ataskaita ir jos priedas.

    (7)  OL L 11, 2003 1 16, p. 1.

    (8)  Komisijos reglamento (EB) Nr. 1653/2004 25 straipsnis (OL L 297, 2004 9 22, p. 6).

    (9)  Reglamento (EB) Nr. 1653/2004 29 straipsnis.

    (10)  Agentūrų finansinių ataskaitų pateikimo ir apskaitos taisyklės yra nustatytos Reglamento (EB) Nr. 1653/2004 VI antraštinės dalies 1 skyriuje, su paskutiniais pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 651/2008 (OL L 181, 2008 7 10, p. 15).

    (11)  Tarptautinė buhalterių federacija (IFAC) ir Tarptautiniai aukščiausiųjų audito institucijų standartai (ISSAI).

    (12)  Galutinės metinės finansinės ataskaitos buvo parengtos 2011 m. birželio 15 d., jas Audito Rūmai gavo 2011 m. liepos 7 d. Galutines metines finansines ataskaitas galima rasti interneto svetainėje http://tentea.ec.europa.eu/en/about_us/mission__introduction/key_documents.htm.


    PRIEDAS

    Transeuropinio transporto tinklo vykdomoji įstaiga (Briuselis)

    Kompetencijos sritys ir veikla

    Sutartyje numatytos Sąjungos kompetencijos sritys

    1.

    Kad padėtų pasiekti 26 ir 174 straipsniuose nurodytus tikslus ir suteiktų Sąjungos piliečiams, ūkio subjektams ir regioninėms bei vietinėms bendruomenėms galimybę gauti visą vidaus sienų neturinčios erdvės teikiamą naudą, Sąjunga prisideda prie transeuropinių tinklų kūrimo ir plėtojimo transporto, telekomunikacijų ir energijos infrastruktūrų srityse.

    2.

    Atvirų ir konkurencingų rinkų sistemoje Sąjunga savo veikla siekia remti nacionalinių tinklų tarpusavio ryšį ir sąveiką, taip pat galimybę tokiais tinklais naudotis. Ji ypač atsižvelgia į poreikį susieti salas, regionus, neturinčius prieigos prie jūros, bei periferinius regionus su centriniais Sąjungos regionais.

    (SESV 170 straipsnis)

    1.

    Kad pasiektų 170 straipsnyje minėtus tikslus, Sąjunga:

    nustato gaires, taikomas transeuropinių tinklų srityje numatytų priemonių tikslams, prioritetams ir bendroms linkmėms; šiose gairėse nustatomi bendrų interesų projektai,

    įgyvendina priemones, kurių galėtų prireikti užtikrinant tinklų tarpusavio sąveiką, ypač techninio standartizavimo srityje,

    gali remti valstybių narių remiamus bendrų interesų projektus, nustatytus pirmojoje įtraukoje nurodytose gairėse, rengdama galimybių studijas, teikdama paskolų garantijas arba palūkanų subsidijas; Sąjunga taip pat gali prisidėti prie konkrečių projektų valstybėse narėse transporto infrastruktūros srityje finansavimo per Sanglaudos fondą, įsteigtą pagal 177 straipsnį.

    Savo veikloje Sąjunga atsižvelgia į galimą tų projektų ekonominį gyvybingumą.

    2.

    Palaikydamos ryšį su Komisija, valstybės narės savitarpiškai koordinuoja nacionaliniu lygiu įgyvendinamą politiką, kuri gali turėti didelę įtaką siekiant 170 straipsnyje nurodytų tikslų. Komisija, glaudžiai bendradarbiaudama su valstybėmis narėmis, gali imtis bet kokios naudingos iniciatyvos tokiam koordinavimui skatinti.

    3.

    Sąjunga gali nuspręsti bendradarbiauti su trečiosiomis šalimis savitarpio interesus atitinkantiems projektams skatinti ir tinklų tarpusavio sąveikai užtikrinti.

    (SESV 171 straipsnis)

    Įstaigos kompetencijos sritys

    Tikslai

    Įstaiga yra atsakinga už techninio ir finansinio Komisijos TEN-T programos vykdymo valdymą. Jos vaidmuo – mažesnėmis sąnaudomis pagerinti TEN-T kūrimo veiksmingumą; sustiprinti ryšius tarp TEN-T ir ekspertų bendruomenių; sutelkti aukšto lygio kompetenciją bei palengvinti specialistų įdarbinimą; užtikrinti geresnį finansavimo suderinimą su kitomis Bendrijos priemonėmis; sudaryti sąlygas supaprastinti TEN-T įgyvendinimą ir padidinti jo lankstumą; Bendrijos veiksmus TEN-T srityje padaryti geriau matomus ir apskritai, kurti pridėtinę vertę valdant TEN-T programą.

    Uždaviniai

    a)

    užtikrinti techninį ir finansinį projektų ir renginių, kurie yra bendrai finansuojami iš TEN-T biudžeto, valdymą;

    b)

    rinkti, nagrinėti ir perduoti Komisijai visą informaciją, kurios reikia vykdyti ir programuoti TEN-T;

    c)

    teikti techninę paramą projektų vykdytojams ir finansinei institucijai, kuri yra atsakinga už TEN-T projektų paskolų garantijų instrumento valdymą;

    d)

    Komisijos prašymu teikti įvairią techninę ir administracinę paramą.

    Įstaigą kuruojantis direktoratas DG MOVE ir toliau rūpinasi visomis su TEN-T susijusiomis politikos formavimo ir institucinėmis užduotimis.

    Valdymas

    1.   Valdymo komitetas

    Įstaigos veiklą prižiūri Valdymo komitetas, kurį šiuo metu sudaro penki nariai ir vienas stebėtojas. Valdymo komiteto nariai yra skiriami dvejiems metams. Valdymo komitetas paprastai susirenka keturis kartus per metus. Kai kurios priemonės arba sprendimai įsigalioja tik gavus jo patvirtinimą. Pavyzdžiui, jis tvirtina administracinį biudžetą, personalo planą, darbo programą, metinę veiklos ataskaitą, negalutines visų pajamų ir išlaidų finansines ataskaitas, išorės įvertinimo ataskaitą bei keletą specialių taisyklių ir priemonių ir kt. Kitų veiksmų atveju komitetą būtina apie juos informuoti. Išimtiniais ir skubiais atvejais sprendimai priimami taikant rašytinę procedūrą.

    2.   Direktorius

    Jį skiria Europos Komisija penkeriems metams.

    3.   Vidaus auditas

    Europos Komisijos vidaus audito tarnyba ir Įstaigos vidaus audito struktūra.

    4.   Išorės auditas

    Audito Rūmai.

    5.   Biudžeto įvykdymą tvirtinanti institucija

    Parlamentas, veikiantis rekomendavus Tarybai.

    2010 m. (2009 m.) Įstaigai skirti ištekliai

    Biudžetas

    A)

    8,0 milijardo eurų (100 % iš bendrojo Europos Sąjungos biudžeto) TEN-T biudžetui, susijusiam su 2007–2013 m. finansine programa.

    Už Įstaigos vykdomą veiklos biudžetą atsakinga Komisija.

    B)

    9,79 milijono eurų (100 % ES subsidija) administraciniam biudžetui, kurį Įstaiga vykdo savarankiškai.

    Darbuotojų skaičius 2010 m. gruodžio 31 d.

    Laikinieji darbuotojai: Personalo plane numatytos 33 darbo vietos, iš kurių 31 (94 %) užimta.

    Sutartininkai: numatytos 66 darbo vietos, iš kurių 62 (94 %) buvo užimtos.

    Iš viso darbuotojų: 99 (93 užimtos).

    Iš jų užsiima:

    a)

    Pagrindine veikla:

    65 (61 užimta)

    b)

    Administracine veikla:

    34 (32 užimtos)

    2010 m. veiklos rezultatai ir paslaugos

    Įstaiga nustatė keturis konkrečius 2010 m. pagrindinės veiklos tikslus, kurie buvo susiję su DG MOVE nustatytais prioritetais.

    Pirmasis tikslas buvo padėti užbaigti TEN-T infrastruktūros kūrimą vykdant efektyvų ir rezultatyvų TEN-T programos ir projektų techninį ir finansų valdymą, tokiu būdu atskleidžiant Įstaigos veiklos pridėtinę vertę ir patirtį. Antrasis tikslas buvo paremti pažangios visą TEN-T apimančios transporto infrastruktūros diegimą. Trečiasis tikslas buvo padėti DG MOVE įvykdyti TEN-T politikos peržiūrą ir programos laikotarpio vidurio peržiūrą, visų pirma atliekant projektų įgyvendinimo įvertinimą. Ketvirtasis tikslas buvo padidinti informuotumą apie TEN-T programą, Įstaigą ir jos pasiekimus bei pagerinti jos partneriams teikiamą paramą, visų pirma su projektų finansavimu bei viešojo ir privačiojo sektoriaus partnerystėmis susijusiais klausimais.

    Įstaiga taip pat nustatė du konkrečius savo horizontaliosios veiklos tikslus: vienas tikslas buvo padidinti Įstaigos veiklos efektyvumą racionalizuojant jos darbo metodus, vidaus organizaciją, struktūrą ir personalo valdymą, ir sukurti naujas (IT ir ataskaitų teikimo) priemones, skirtas projekto įgyvendinimo ciklo valdymui gerinti, kurios taip pat būtų naudojamos statistinės analizės, ataskaitų teikimo ir priežiūros tikslais. Kitas tikslas buvo dar labiau padidinti vidaus kontrolės sistemos efektyvumą, kad būtų galima suteikti pakankamą patikinimą, jog veiklai skirti ištekliai yra naudojami vadovaujantis patikimo finansų valdymo principais ir kad įdiegtos kontrolės procedūros tinkamai užtikrina operacijų teisėtumą ir tvarkingumą.

    2010 m. buvo antrieji ištisiniai TEN-T VĮ veiklos metai. Pagrindinės metų užduotys buvo aktyviai prisidėti prie Įstaigą kuruojančio generalinio direktorato nustatytų prioritetinių veiksmų sričių, ir toliau gerinti TEN-T projektų visų transporto rūšių techninį ir finansų valdymą bei visapusiškai atskleisti vykdomosios įstaigos pridėtinę vertę prisidedant prie veiksmingo programos įgyvendinimo.

    Šaltinis: Transeuropinio transporto tinklo vykdomosios įstaigos pateikta informacija.


    ĮSTAIGOS ATSAKYMAI

    13.

    1,4 mln. eurų perkeltų asignavimų suma daugiausia susijusi su 2010 m. suteiktomis paslaugomis, už kurias iki metų pabaigos nebuvo gauta sąskaitų. Didžiausios sumos skirtos su Komisijos tarnybomis sudarytiems susitarimams dėl paslaugų lygio ir persikraustymo į naujas patalpas 2010 m. lapkričio mėnesį išlaidoms padengti. Įstaiga ėmėsi priemonių dar pagerinti biudžeto vykdymą – patobulino planavimą, įvedė tarpinius atsiskaitymus už paslaugų lygio susitarimus, kad sumažėtų perkeliamų lėšų suma.


    Top