EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52011DC0777

KOMISIJOS KOMUNIKATAS EUROPOS PARLAMENTUI, TARYBAI, EUROPOS EKONOMIKOS IR SOCIALINIŲ REIKALŲ KOMITETUI IR REGIONŲ KOMITETUI 2012 m. Komisijos darbo programa Siekiant Europos atsinaujinimo

/* KOM/2011/0777 galutinis */

Briuselis, 2011.11.15

KOM(2011) 777 galutinis

VOL. 1/2

KOMISIJOS KOMUNIKATAS EUROPOS PARLAMENTUI, TARYBAI, EUROPOS EKONOMIKOS IR SOCIALINIŲ REIKALŲ KOMITETUI IR REGIONŲ KOMITETUI

2012 m. Komisijos darbo programa

Siekiant Europos atsinaujinimo


1.Įžanga

Europos Sąjunga susidūrė su itin sunkiu mūsų laikų išbandymu. Jai reikia spręsti ne tik ekonominius uždavinius, kurie svarbūs visos Europos šeimoms, įmonėms ir bendruomenėms, tačiau ir politinius – įrodyti, kad Europos Sąjunga gali su jais susidoroti. Europos Sąjunga gali ir privalo parodyti, kaip europiečiai iš tiesų kovoja su dabartine krize.

Tokia buvo pagrindinė 2011 m. rugsėjo mėn. pasakytos kalbos apie Sąjungos padėtį 1 mintis. Kalboje ir Europos Parlamente vykusiose diskusijose prieita prie bendros nuomonės, kad svarbiausias ES prioritetas – skatinti tvarų ir darbo vietų išsaugojimu bei kūrimu pagrįstą ekonomikos atsigavimą. Tik atkurdami augimą ir pasitikėjimą galėsime plėtoti unikalų ES socialinį modelį. To siekiant reikalingas aktyvus ES institucijų bendradarbiavimas ir bendradarbiavimas nacionaliniu lygmeniu, turime veikti kaip tikra Sąjunga, o šios Sąjungos pagrindas turi būti Bendrijos sprendimų priėmimo metodas. Dabartinė krizė dar kartą parodė, kad laikydamiesi šių sąlygų galime sutelkti reikalingą pasiryžimą ir gebėjimą prisitaikyti.

Komisija įvairiais būdais reaguoja į šias neatidėliotinas problemas. Ji skiria daug išteklių ryžtingam jau priimtų sprendimų įgyvendinimui – pradedant nuo seniai jai priskirtų užduočių, kaip antai užtikrinti, kas ES teisė būtų visiškai įgyvendinama visoje ES, tiesiogiai arba pagal pasidalijamojo valdymo principą kartu su valstybėmis narėmis administruoti ES biudžetą, iki naujesnių įsipareigojimų, prisiimtų Komisijai tiesiogiai reaguojant į dabartinę krizę. Dažnai ši įgyvendinimo darbotvarkė daro tiesioginį poveikį augimui – valstybėse narėse yra įgyvendinimo spragų, nes dar neįgyvendintos bendrosios rinkos veikimui svarbiausios teisėkūros iniciatyvos.

Neseniai Komisija pateikė visiškai naują darbotvarkę, į kurią įtraukta visapusiškesnė valstybių narių – ypač euro zonos valstybių – biudžeto ir ekonomikos politikos priežiūra, esminė finansinės priežiūros ir reguliavimo priemonių peržiūra ir veiksmai siekiant, kad ES struktūrinė politika kuo greičiau atneštų naudos. Neseniai priimtas ekonomikos valdymo stiprinimo dokumentų rinkinys (vadinamasis šešių dokumentų rinkinys) – nauja svarbi Komisijos užduotis.

Kad įgyvendintų visą šių naujų krypčių politiką, Komisija turės iš esmės pakeisti savo darbo metodus. Reikės perskirstyti išteklius ir dar glaudžiau bendradarbiauti su valstybėmis narėmis. Komisijos darbo grupės, kurios užduotis – padėti Graikijai įgyvendinti ES ir TVF programą ir perskirstyti bei paspartinti ES struktūrinių fondų išmokų mokėjimą, sukūrimas yra tik vienas naujo Komisijos vaidmens, kurį jai teko prisiimti dėl krizės valdymo, pavyzdžių.

Rengdama šią 2012 m. Komisijos darbo programą Komisija derino būtinybę reaguoti į skubias naujas dėl krizės kilusias problemas su nuolatiniu poreikiu spręsti struktūrinius klausimus, nes politiką formuojantys asmenys, investuotojai ir piliečiai tikisi, kad Komisija žvelgs į tolimesnę ateitį ir padės kurti klestinčią ir tvarią Europos ateitį. Daugelyje iš naujų šios darbo programos prieduose nurodytų iniciatyvų pagrindinis dėmesys skiriamas ilgalaikei perspektyvai – jomis papildomas arba bus sukurtas teisinis pagrindas, reikalingas norint visapusiškai pasinaudoti ES masto privalumais siekiant tvaraus augimo, aukšto užimtumo lygio bei teisingos visuomenės visoje ES ir dalijantis šios veiklos rezultatais. Toks yra daugelio iniciatyvų, susijusių su konkurencingumo skatinimu, pagalba mažinant socialinę krizės kainą ir ekonomikos atsigavimu siekiant tvarios ateities, tikslas. Be to, tai pagrindinis ES išlaidų politikos tikslas, kurio siekdama Komisija iki 2020 m. teiks naujos kartos programų pasiūlymus.

Komisija, Europos Parlamentas ir Taryba turės lanksčiai įgyvendinti šias iniciatyvas. Ateinančiais mėnesiais gali kilti naujų skubiai spręstinų klausimų, kurių šioje darbo programoje negalima numatyti. Visos trys institucijos turės skirti daug laiko ir dėmesio spręsti daugybei naujo ES ekonomikos valdymo klausimų ir, kaip jau yra buvę, gali tekti atidėti ankstesnį tvarkaraštį ir sulėtinti derybų eigą, kad būtų galima priimti skubius sprendimus. Kai kurie iš prieduose nurodytų pasiūlymų yra itin svarbūs ir turėtų būti nagrinėjami pirmiausia, ypač pasiūlymai, kuriais galima greitai padaryti poveikį augimui ir darbo vietoms ir tikrai prisidėti prie ekonomikos atsigavimo. Šiems pasiūlymams Komisija skirs labai daug jėgų ir dėmesio, tačiau siekiant norimo poveikio kasdieniam piliečių gyvenimui, pirmenybę jiems turi skirti ir Europos Parlamentas bei Ministrų Taryba (skubos tvarka). Bendras institucijų gebėjimas parodyti, kad jos laikosi vienodos nuomonės apie tai, kokių veiksmų reikia imtis pirmiausia, bus aiškus ženklas, kad ES pasiryžusi išspręsti krizę ir atkurti augimą. Atsižvelgiant į tai, kaip greitai kinta padėtis, reikės dažnai peržiūrėti priemonių, kurias siūloma nagrinėti skubos tvarka, sąrašą. Su 2012 m. Metine augimo apžvalga Komisija pateiks pradinį pasiūlymų, kuriuos siūloma nagrinėti skubos tvarka, sąrašą.

2.Kurti stabilią ir atsakingą Europą

Per keletą pastarųjų metų ES ekonominė padėtis iš esmės pasikeitė. Europos Sąjungos ekonomikos strategijoje „Europa 2020 2 pripažinta, kad valstybės narės yra priklausomos vienos nuo kitų ir išdėstyta, kaip ES ir nacionalinės institucijos gali bendrai veikti, siekdamos nustatytų tikslų ir ekonomikos atgaivinimo, kad vėl būtų paskatintas augimas bei darbo vietų kūrimas, kartu dėdamos tvarios ateities pamatus. Kiekvienai valstybei narei buvo pateiktos šaliai pritaikytos rekomendacijos, kaip spręsti aktualiausias problemas. Nuo antrosios metinės augimo apžvalgos priklausys 2012 m. Europos semestro programa. Visapusiška finansų sektoriaus reguliavimo ir priežiūros reforma suteikė tvirtą pagrindą ES finansų sistemai. Priėmus ekonomikos valdymo stiprinimo teisės aktus (vadinamąjį šešių dokumentų rinkinį) ES išplėtė ir sustiprino nacionalinės politikos priežiūros priemones. Keletas valstybių narių atidžiau prižiūrimos įgyvendinant ekonominio koregavimo programą. Siekiant atlaikyti precedento neturintį viešiesiems finansams daromą spaudimą parengtos naujos priemonės. Dabar ES turi veikti nedelsdama ir ryžtingai, kad kuo greičiau įgyvendintų reformą. Turime parodyti, kad visos institucijos bendradarbiauja siekdamos kuo greičiau imtis pagrindinių veiksmų.

Praėjusį mėnesį paskelbtose Stabilumo ir ekonomikos augimo gairėse 3 Komisija nurodė penkias tarpusavyje susijusias priemones. Gairėse aptariamas ir skubus reagavimas į Graikijos bei bankų sektoriaus problemas siekiant atkurti pasitikėjimą euro zonoje, ir veiksmai siekiant kuo greičiau įgyvendinti stabilumo bei augimo skatinimo politiką. Europos Vadovų Tarybos ir euro zonos aukščiausiojo lygio susitikimo išvadose atsižvelgta į šiuos pasiūlymus, kurie išliks pagrindinė Komisijos veiklos ateinančiais mėnesiais gija.

Įgyvendinant šią darbotvarkę per dvylika ateinančių mėnesių reikia veikti skubiai ir ryžtingai. Iki tol, kol Komisija paskelbs 2013 m. metinę augimo apžvalgą, Europos Sąjunga turėtų pajusti reformų, sukūrusių naują susijusių euro zonos šalių ekonomikų ir visos ES bendradarbiavimo ir priežiūros lygmenį, rezultatus. Šios reformos sukurs tinkamą pusiausvyrą tarp viešųjų finansų tvarumo atkūrimo ir didesnio augimo, tarp nacionalinių priemonių ir ES lygio veiklos įgyvendinant pagrindines strategijos „Europa 2020“ iniciatyvas siekiant kuo spartesnio ekonomikos atsigavimo.

2.1.Finansų sektoriaus reforma. Investuoti pasitikint

Skatinant augimą ir darbo vietų kūrimą labai svarbu, kad tinkamai veiktų finansų sektorius. Prasidėjus krizei Komisija ėmėsi visapusiškai peržiūrėti finansų reguliavimo ir priežiūros priemones. Jau priimta daug svarbių iniciatyvų arba pateikti jų pasiūlymai, tarp kurių – pasiūlymas dėl ne biržos išvestinių finansinių priemonių 4 , dėl kredito reitingų agentūrų 5 , kapitalo reikalavimų 6 , patikimesnių ir skaidresnių vertybinių popierių rinkų ir kovos su piktnaudžiavimu rinka 7 . Be to, bus paskelbtas bendro reformų poveikio vertinimas.

ES turi aiškiai siekti įgyvendinti reformą kitais metais. Pirmaisiais 2012 m. mėnesiais Komisija pasiūlys likusius teisės aktus, kuriuose daugiausia dėmesio bus skirta investuotojų apsaugai. Būsimos kolektyvinio investavimo sistemų (KIPVPS) taisyklių peržiūros tikslas – didinti investuotojų apsaugą ir stiprinti vidaus rinką. Be to, investuotojų apsauga ir skaidrumas yra svarbiausia iniciatyvos, susijusios su ikisutartinės informacijos apie sudėtinius investicinius produktus (MIPP) atskleidimu ir su draudimo tarpininkavimu, dalis.

2.2.Finansuoti ateitį. Užtikrinti viešųjų pajamų tvarumą

ES augimo darbotvarkė – svarbiausias įnašas, kuriuo ji gali prisidėti prie viešųjų finansų tvarumo atkūrimo. Nors apmokestinimo klausimai pirmiausia priklauso valstybių narių kompetencijai, ES veiksmai gali prisidėti prie valstybių narių pastangų siekiant užtikrinti, kad Europos socialinis modelis ateityje būtų finansuojamas. 2011 m. Komisija pateikė keletą svarbių iniciatyvų kurių tikslas – atkurti finansų sektoriaus įnašų į viešuosius finansus pusiausvyrą (finansinių sandorių mokestis) 8 , perkelti mokesčių naštą į išteklių vartojimą (energijos apmokestinimas) 9 ir pagerinti bendrosios rinkos veikimą (BKĮPMB) 10 .

2012 m. Komisija pasiūlys papildomas viešųjų finansų tvarumo ir stabilumo užtikrinimo priemones. Komisija kurs modernią PVM sistemą, padėsiančią kovoti su sukčiavimu ir sumažinsiančią biurokratinę MVĮ bei kitų tarpvalstybiniu mastu veikiančių įmonių naštą.

Dėl mokesčių slėpimo kyla pavojus visų valstybių narių pajamoms. Mokesčių slėpimas neteisėtai iškraipo konkurencinę aplinką, todėl nukenčia dauguma taisyklių besilaikančių piliečių ir įmonių. ES, siekdama užkirsti kelią galimiems viešųjų iždų nuostoliams, valstybėms narėms pasiūlys sustiprintą kovos su mokesčių rojais strategiją.

Dabar, kai taikomos griežtos biudžeto lėšų taupymo priemonės, svarbesnė tampa mokesčių mokėtojų pinigų apsauga. Dėl sukčiavimo ir kitos neteisėtos veikos kasmet prarandam daug ES viešųjų lėšų. Komisija pateiks pasiūlymą dėl ES finansinių interesų apsaugos užtikrinimo taikant baudžiamąją teisę.

Reaguodama į problemas, su kuriomis dėl finansų krizės susiduria Europos bendrovės, šiuo metu Komisija išsamiai vertina, ar reikėtų Bankroto reglamento reformos. Remdamasi vertinimo išvadomis Komisija parengs naujus pasiūlymus, kaip tobulinti tarpvalstybinio bankroto taisykles, įskaitant ir bendrovių grupėms taikomas taisykles.

3.Tvaraus augimo ir solidari ES

Siekiant atkurti tvarų augimą ir darbo vietų kūrimą reikalingi pozityvūs ES ir valstybių narių veiksmai konkurencingumo ir socialinės įtraukties srityse. Taigi reikės stipresnio impulso veikti, remiant tinkamą sistemą, kuri padėtų įmonėms kurti darbo vietas ir rasti naujų rinkų. Šis labai svarbus aspektas jau įtrauktas į jau pateiktus ES išlaidų programų pasiūlymus. Naujos kartos sanglaudos politikos 11 tikslas – ateities darbo vietos ir augimas. Įgyvendinant būsimą bendrąją mokslinių tyrimų ir inovacijų programą „Horizontas 2020“ ES žinių pagrindas bus panaudotas verslo augimui skatinti, o pagrindinis konkurencingumo srities veiksmų tikslas bus remti MVĮ. Nauja švietimo, mokymo ir jaunimo programa „Erasmus visiems“ prisidės prie Europos švietimo sistemų modernizavimo. Europos infrastruktūros tinklų priemonė 12 padeda sutelkti finansavimą projektams, kurie naudingiausi Europos ekonomikai, ir remia infrastruktūrą kaip augimo priemonę.

3.1.Bendroji rinka augimui skatinti

Bendroji rinka toliau lieka svarbiausia mūsų augimo skatinimo ir darbo vietų kūrimo priemonė. Kad būtų visiškai išnaudotas jos potencialas, reikia sukurti įmonėms (ypač mažoms įmonėms) ir vartotojams palankią aplinką, visiškai įgyvendinti tvarų augimą skatinančias reformas ir sukurti veiksmingą bei konkurencingą infrastruktūrą.

Todėl Komisija pradėjo plataus užmojo procesą, kad suteiktų bendrajai rinkai naują postūmį – Bendrosios rinkos aktą 13 . Tarpinstitucinės procedūros metu nedelsiant apsvarsčius pagrindinius dvylika Akto pasiūlymų, jų naudą būtų galima pajusti kuo greičiau. 2012 m. Komisija aktyviau veiks įgyvendindama bendrosios rinkos teisės aktus ir užtikrindama jų vykdymą. Komisija pateiks pasiūlymų, kaip sujungti nacionalines mokslinių tyrimų sistemas ir sukurti struktūrizuotą, mobilią ir veiksmingą Europos mokslinių tyrimų erdvę, pagrįstą didesne konkurencija ir bendradarbiavimu, skatinančiais aukštą mokslo kokybę ir pasaulyje pažangiausias inovacijas. Pirmiausia ji sieks, kad įdarbinant į pagrindines darbo vietas universitetuose būtų rengiami konkursai visos Europos lygmeniu. Visiškai įgyvendinus bendro Europos dangaus projektą, bus ne tik išvengta maždaug 3,8 mlrd. EUR per metus kainuojančio išteklių švaistymo, bet ir sumažės CO2 emisijos, padidės saugumas, keleiviai mažiau vėluos. Devynios iš dešimties naujų darbo vietų sukuriamos paslaugų sektoriuje, tačiau nežiūrint daugybės šio sektoriaus siūlomų verslo galimybių, paslaugų direktyva 14 įgyvendinama dar nevisiškai ir netinkamai. Komisija taip pat išnagrinės, kaip įgyvendinama rekomendacija dėl naudojimosi pagrindinėmis mokėjimo paslaugomis ir įvertins, ar reikia imtis tolesnių veiksmų.

Iki 2014 m. užbaigus kurti energetikos vidaus rinką pradės veikti kitas svarbus ekonomikos augimo svertas. Naujais geležinkelio liberalizavimo pasiūlymais taip pat bus prisidėta prie Europos transporto sektoriaus modernizavimo ir dekarbonizavimo didinant konkurenciją, o keleiviams bus pasiūlytos naujos paslaugos, pagrįstos inovacijomis ir orientuotos į vartotojus. Atsižvelgiant į didžiules investicijas, skirtas mūsų energetikos sistemoms atnaujinti (1 trilijonas EUR 20112020 m. 15 ), energetikos sektorius yra kitas svarbus ekonomikos augimo svertas. Komisija šioje srityje imsis keleto iniciatyvų, kuriomis pirmiausia bus siekiama iki 2014 m. sukurti vidaus rinką, kaip prašė Europos Vadovų Taryba.

Skaitmeninė darbotvarkė 16 nepaprastai svarbi, kad skatindama augimą Europos ekonomika galėtų naudotis šiuolaikinių technologijų ir interneto galimybėmis. Reikia kuo plačiau naudotis elektroninėmis paslaugomis, todėl bus aktyviai skatinama elektroninė prekyba. 2012 m. Komisija pateiks iniciatyvą dėl kolektyvinio intelektinės nuosavybės teisių valdymo. Joje bus nustatytos tarpvalstybinio internetu teikiamų muzikos paslaugų licencijavimo taisyklės siekiant supaprastinti daugelyje teritorijų išduodamas licencijas. Kartu bus pateikta iniciatyva dėl elektroninio tapatumo nustatymo, elektroninės atpažinties ir elektroninių parašų tarpusavio pripažinimo, kurios tikslas – kurti vartotojų pasitikėjimą ir palengvinti mokėjimus internetu bei elektroninius sandorius.

Vartotojų pasitikėjimas labai svarbus didinant paklausą ir atkuriant augimą. Išsamioje Europos vartotojų darbotvarkėje bus išdėstyta, kaip vartotojų teisės ir vartotojų sauga gali tapti tvirtu vartotojų pagrindu bendrojoje rinkoje. Bendros gaminių saugos taisyklių peržiūros pasiūlymuose bus išdėstyta ir vartotojams, ir gamintojams aiški ir nuosekli sistema, be to, įvairūs priežiūros režimai bus sujungti į vieną bendrojoje rinkoje taikomą sistemą. Kalbant apie žalos atlyginimą vartotojams, kolektyvinio žalos atlyginimo taisyklėse bus išdėstyta, kaip vartotojai ir įmonės gali veiksmingai išspręsti didelio masto problemas.

3.2.Suteikti daugiau galimybių žmonėms įtraukiose visuomenėse

Darbo vietų kūrimas šiandien yra viena iš didžiausių Europos problemų, kurią sprendžiant ES gali labai prisidėti. Strategijos „Europa 2020“ iniciatyvose „Judus jaunimas“ 17 , „Naujų įgūdžių ir darbo vietų darbotvarkė“ 18 ir „Kovos su skurdu planas“ 19 pabrėžiama būtinybė siekiant Europos atsinaujinimo daugiausia dėmesio skirti sunkiausioje padėtyje atsidūrusiems gyventojams. Iš naujojo Europos socialinio fondo 20 ir Prisitaikymo prie globalizacijos padarinių fondo 21 bus remiamos valstybių narių pastangos kovoti su užimtumo krize kuriant darbo vietas ir gerinti pagrindinius darbuotojų įgūdžius. Programos „Erasmus visiems“ lėšomis bus remiama strateginė aukštųjų mokyklų ir įmonių partnerystė, kad studentai galėtų įgyti visapusiškų darbo rinkai reikalingų įgūdžių. Įgyvendinant šias iniciatyvas bus labai prisidėta prie ES veiksmų kovojant su nedarbu, socialine atskirtimi ir skurdu.

Greitai Komisija išdėstys, kaip ES gali prisidėti sprendžiant labai opią jaunimo nedarbo problemą, įskaitant veiksmus skatinant darbo ieškančio jaunimo mobilumą ir padedant jiems rasti darbą kitose valstybėse. Gamybinė praktika taip pat gali suteikti galimybę patekti į darbo rinką. Ji gali būti labai naudinga siekiant geriau išnaudoti sektorius, kuriuose ateityje galėtų būti kuriamos darbo vietos.

Glaudžiai bendradarbiaudama su socialiniais partneriais Komisija taip pat peržiūrės darbo rinkos lankstumo ir užimtumo garantijų pusiausvyros principus ir pradės naują jų taikymo etapą, kurio tikslas – skatinti darbo vietų kūrimą ir mobilumą siekiant sušvelninti ekonomikos nuosmukio pasekmes ir pasirengti išnaudoti atsigavusios ekonomikos potencialą. Tai susiję su būtinybe geriau numatyti ir valdyti įmonių restruktūrizavimą. Galiausiai Komisija taip pat pasiūlys, kaip sustiprinti viešąsias įdarbinimo tarnybas, įskaitant Europos užimtumo tarnybos (EURES) reformą, siekiant pagerinti įsidarbinimo galimybes kitose valstybėse.

Kalbant apie tolimesnę perspektyvą, išsaugoti mūsų socialinį modelį taip pat reiškia užtikrinti socialinės apsaugos finansavimą; šioje srityje senėjančios visuomenės kelia didelę užduotį viešajai politikai, o modernus ir naujoviškas sveikatos priežiūros sektorius skatina ekonomikos augimą. Komisija prižiūrės, kaip įgyvendinamos kiekvienai šaliai skirtos rekomendacijos pensijų srityje ir imsis iniciatyvų tarpvalstybinės svarbos klausimais. Tarp 2012 m. iniciatyvų – vidaus rinkos stiprinimas kuriant veiksmingus ir saugius pensijų produktus. Be to, Komisija pateiks pasiūlymų dėl papildomų pensijų teisių asmenims, kurie keičia darbą, nes skatinant užimtumą ir darbo vietų kūrimą būtina supaprastinti darbuotojų mobilumą.

3.3.Tiesti kelią tvariai ateičiai

Kad ekonomikos atsigavimas būtų tvarus, augimą ir investavimą reikia nukreipti į perspektyviausius ateities sektorius. Komisijos požiūris į efektyviai išteklius naudojančią 22 ir mažo anglies dioksido kiekio technologijų 23 ekonomiką, kuri bus įtraukta į ekonomikos politiką ir metinę augimo apžvalgą, parodė, kaip tinkamai valdyti pažangų augimą, kad tvarios Europos kūrimo uždavinys taptų mūsų konkurenciniu pranašumu. Šis požiūris įtvirtintas strategijoje „Europa 2020“ ir padarė didžiausią įtaką naujos kartos pasiūlymams žemės ūkio 24 , kaimo plėtros 25 ir žuvininkystės srityse, kad suteiktų tvarų pagrindą mūsų aplinkai ir ekonomikai labai svarbiems sektoriams. Svarbus išteklių efektyvumo siekio sektorių politikos srityse pavyzdys bus 2012 m. pasiūlymai, susiję su pakankamu aprūpinimu geriamu vandeniu; Komisija patvirtins vandens išteklių apsaugojimo planą, kad viešoji politika daugiausia dėmesio skirtų kovai su šiandien kylančia grėsme vandeniui.

Vykdydama energetikos politiką Komisija daug dėmesio skiria tvarumui. Pavyzdžiui, nedelsiant priėmus ir įgyvendinus energijos vartojimo efektyvumo direktyvos pasiūlymą 26 nauda kiekvienam ES namų ūkiui būtų vidutiniškai 1 000 EUR per metus, būtų galima sukurti 2 mln. darbo vietų ir kovoti su klimato kaita. Pasiūlyme sustiprinti branduolinės saugos sistemą bus atsižvelgta į ES branduolinių elektrinių testavimo nepalankiausiomis sąlygomis rezultatus, techninę pažangą ir tarptautinius reguliavimo pokyčius. Be to, Komisija parengs strategiją, kaip greičiau plėtoti atsinaujinančius energijos šaltinius ES vidaus rinkoje ir pietinėse Viduržemio jūros regiono kaimynėse. Reikšmingas ženklas būtų pažengti pirmyn siekiant priimti reglamento, kuriuo sudaromos palankesnės sąlygos investicijoms į reikalingą energetikos infrastruktūrą, kad būtų galima paspartinti atsinaujinančių energijos šaltinių integravimą, pasiūlymą.

2012 m. Komisija toliau prisidės prie svarbių ir visapusiškų pastangų mažinant išmetamųjų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį pasaulyje. Komisija toliau valdys perėjimą prie patikslintos prekybos apyvartiniais taršos leidimais sistemos, parengs naujas ir įgyvendins esamas priemones, kad pasiektų klimato ir energetikos tikslus. Keleivinius ir krovininius automobilius reglamentuojančių teisės aktų peržiūra paskatins inovacijas ir suteiks gamintojams reguliavimo tikrumo. Be to, daug dėmesio bus skirta transporto priklausomybės nuo naftos panaikinimui skatinant plėtoti ES alternatyvių kuro rūšių infrastruktūrą.

Birželyje vyksiančiame Rio+20 aukščiausiojo lygio susitikime dėmesys bus atkreiptas į pasaulines pastangas siekiant tvarumo ir skatinant ekologišką augimą. ES politika bus pažangiausia siekiant šių tikslų.

3.4.Piliečiams atvira Europa

Vienas iš svarbiausių šiandieninių ES prioritetų – užtikrinti saugumą ir teisingumą Europoje be vidaus sienų. Suteikta laisvė ieškoti galimybių užsienio šalyse yra ES pagrindas. Tačiau, kad ši sistema veiktų, ES turi stiprinti šiam veikimui būtiną abipusį pasitikėjimą ir tvirtai bei teisingai kovoti su didžiausiomis problemomis, pavyzdžiui, tokiomis, kokios šįmet iškilo Viduržemio jūros regiono šalyse. ES turi toliau aktyviai įgyvendinti Stokholmo programą 27 , pirmiausia apsvarstydama, kaip išspręsti pagrindines problemas, kaip antai prieglobsčio problema, ir susidoroti su naujais išbandymais, tokiais kaip kibernetinis saugumas.

Bendrojoje rinkoje piliečiams turi būti panaikintos biurokratinės kliūtys, trukdančios laisvam judėjimui. Dviem teisės aktų pasiūlymais bus palengvintas tarpvalstybinis civilinės būklės aktų pripažinimas ir supaprastinti legalizavimo reikalavimai.

ES sienų režimas yra labai svarbi programos dalis. Modernizavus sistemą ir naudojant naujas technologijas bus galima skatinti tarpvalstybinę veiklą ir taikyti tinkamas apsaugos priemones. Naujos kartos pasienio kontrolė bus lankstesnė, dažnai keliaujantys asmenys į ES galės patekti paprasčiau. Bus pasiūlyta speciali strategija, kaip kovoti su prekyba žmonėmis ir užkirsti jai kelią.

4.ES įtakos didinimas visame pasaulyje

ES vienybė – geriausias būdas užtikrinti, kad jos vaidmuo pasaulinio arenoje būtų veiksmingas. ES yra didžiausia pasaulio ekonomika. ES ir jos valstybės narės skiria beveik pusę visos vystymosi pagalbos ir humanitarinės pagalbos. ES puoselėja ir toliau tvirtai remia visuotines žmogaus teisių ir demokratijos vertybes, tarptautinės teisės principų laikymąsi ir veiksmingą daugiašališkumą. Kai ES veikia vieningai, jos įtaka didžiulė. Kad galėtų įveikti dėl globalizacijos kylančius sunkumus ir pasinaudoti jos teikiamomis galimybėmis, ES turi toliau ryžtingai veikti saugodama ir propaguodama mūsų interesus bei vertybes, kartu siekdama prisidėti prie gerovės ir saugumo visame pasaulyje.

ES išorės veiksmai įgyvendinami remiantis daugiašaliais, regioniniais ir dvišaliais santykiais, dabartinėmis politikos priemonėmis, pavyzdžiui, prekybos ir vystymosi politikomis, ir daugelio ES vidaus politikos sričių išorės aspektais. Sąjunga toliau įgyvendins šią politiką, kartu reaguodama į greitai kintančių pasaulinių įvykių keliamus sunkumus.

ES turi būti pasirengusi reaguoti į kintančią padėtį pasaulyje. ES greitai ir ryžtingai sureagavo į radikalius pokyčius pietinėse Viduržemio jūros regiono kaimynėse 28 . Remdamasi savo gero valdymo, atvirumo ir solidarumo tradicijomis ES perdavė aiškų politinį pranešimą ir nedelsdama suteikė praktinę paramą (vadovaujantis paramos pagal pažangą principu). Pagalba buvo nedelsiant įvertinta ir paskirta atsižvelgiant į dabartinius poreikius ir prioritetus. Šiomis aplinkybėmis patvirtinta Paramos partnerystei, reformoms ir integraciniam augimui programa (SPRING programa) ir Pilietinės visuomenės priemonė. ES ir toliau skirs daug dėmesio savo kaimynystei, siūlydama abiem pusėms naudingo bendradarbiavimo galimybes skatinant stabilumą ir augimą. Komisija daug dėmesio skirs įsipareigojimų, prisiimtų kartu su Vyriausiąja įgaliotine komunikate dėl naujo požiūrio į kintančią kaimynystę 29 ; šis komunikatas atliks svarbų vaidmenį remiant taikų ir sėkmingą pietinių Viduržemio jūros regiono valstybių ir jų rytų kaimynių vystymąsi – bus įgyvendinta daug ES strategijų ir programų, skirtų ekonomikos augimui ir socialiniam bei politiniam stabilumui paremti. 2012 m. bus remiamos ne tik šios demokratijos siekiančios pietinės Viduržemio jūros regiono šalys, daug dėmesio bus skirta Varšuvos aukščiausiojo lygio susitikime priimtoms Rytų partnerystės gairėms, stabilumui Artimuosiuose Rytuose ir Kaukaze.

Be to, ES prisideda prie saugumo Afrikoje skatinimo. ES reagavo į neseniai Turkijoje, Pakistane ir Japonijoje įvykusias stichines nelaimes, ir ateityje taip pat bus pasirengusi tai daryti.

Taikantis prie kintančios padėties pasaulyje ir formuojant pasaulinę tvarką būtina, kad ES susietų mūsų politikos išorės ir vidaus elementus. Prekyba, vystymasis, diplomatija, plėtra, kaimynystės politika ir reagavimas į krizę yra pagrindinės ES išorės veiksmų įgyvendinimo politikos sritys ir priemonės. Visas jų potencialas atsiskleidžia tik tuomet, kai jos įgyvendinamos kartu su mūsų vidaus politika, kaip antai bendrosios rinkos, klimato, energetikos ir pinigų politika – kiekviena iš šių sričių turi didelį poveikį kitoms pasaulio šalims.

Europos gerovė priklauso nuo pasaulinio konkurencingumo. Siekdami atkurti augimą ir kurti darbo vietas, dedame pastangas pasaulyje, kur tarpusavio priklausomybė tampa vis didesnė ir vyrauja negailestinga konkurencija. Didysis dvidešimtukas parodė, kad gali atlikti vienijantį vaidmenį ieškant pasaulinio masto išeities iš krizės. Paskutiniame Didžiojo dvidešimtuko susitikime Kanuose prieita prie išvados, kad siekiant užtikrinti aprūpinimą maistu ir skatinti tvarų ekonomikos augimą būtina didinti žemės ūkio gamybą ir produktyvumą. Nors bendras ES prekybos politikos tikslas yra sėkmingai užbaigti šiuo metu vykstančias daugiašales derybas, atsižvelgiant į Europos įmonių ir vartotojų interesus reikia sudaryti dvišalius susitarimus su trečiosiomis šalimis partnerėmis. Todėl nagrinėjamos galimo laisvosios prekybos susitarimo su Japonija ir investicijų susitarimo su Kinija galimybės.

Solidarumas yra pagrindinė Europos vertybė, kuria remiamės ir už ES ribų. Būdama dosniausia tarptautinės vystymosi paramos teikėja pasaulyje, ES imsis vadovaujamojo vaidmens teikiant pagalbą skurdžiausioms pasaulio visuomenėms, daugiausia dėmesio skirdama skubiam ir veiksmingam peržiūrėtos ES plėtros politikos įgyvendinimui 30 ir ypač atsižvelgdama į Tūkstantmečio vystymosi tikslų įgyvendinimą. Naujas ir akivaizdus ES solidarumo su kitomis pasaulio šalimis įrodymas – sukurtas Europos savanoriškos humanitarinės pagalbos korpusas.

2012 m. taip pat bus toliau įgyvendinamas atnaujintas konsensusas dėl plėtros ir rengiamasi sutikti 28-ąją ES valstybę narę – Kroatiją. 2012 m. bus toliau dedamos pastangos, kad Kroatija galėtų visapusiškai pasinaudoti savo narystės teikiamais privalumais ir vykdytų dėl narystės jai tenkančius įsipareigojimus.

5.Pažangus reglamentavimas ir veiksmingas įgyvendinimas

Kad būtų įgyvendintos šioje programoje numatytos reformos, reikia, kad ES teisės aktai būtų tinkamai taikomi visais etapais. ES veiksmai turi būti tikrinami viso ciklo metu – nuo parengimo, įgyvendinimo, vertinimo iki atnaujinimo, siekiant įsitikinti, ar laikomasi aukščiausios kokybės veiksmingumo bei efektyvumo standartų. Reikia užtikrinti, kad reguliavimo našta būtų kuo mažesnė.

Komisijos iniciatyvos teisė ir jos, kaip sutarčių sergėtojos, vaidmuo suteikia jai ypatingą užduotį – dėti pastangas išlaikant šiuos aukšto lygio standartus. Ir savo veikloje, ir prižiūrėdama bei užtikrindama priimtų teisės aktų vykdymą Komisija pasiryžusi siekti, kad reforma būtų naudinga ES piliečiams, bendrovėms ir valdžios institucijoms.

5.1.Apgalvotos visų išlaidos

Šiais biudžeto lėšų taupymo laikais turime užtikrinti, kad mūsų riboti ištekliai būtų kuo geriau panaudojami kuriant darbo vietas ir skatinant augimą. Komisija pasiūlė modernų biudžetą, kuriuo bus papildomos nacionalinės išlaidos tose srityse, kur veiklos Europos lygmeniu papildoma nauda yra akivaizdi. Dalyvaudama derybų procese ji ir toliau sieks užtikrinti, kad galutiniame dokumentų rinkinyje atsispindėtų supaprastinimo, racionalizavimo ir papildomos naudos principai.

5.2.Pažangus reglamentavimas

Komisijos vaidmuo siūlant reguliavimo iniciatyvas per pastaruosius metus labai padidėjo, poveikio vertinimui tapus įprastine Komisijos darbo dalimi. 2012 m. bus žengtas dar vienas svarbus žingsnis: minimalus viešųjų konsultacijų laikas nuo 8 savaičių pailgės iki 12-os. Taip bus užtikrinta, kad Komisijos pasiūlymai būtų tinkamai pagrįsti suinteresuotųjų šalių nuomone ir kad visi turėtų galimybę išreikšti savo nuomonę svarbiausiais viešosios tvarkos klausimais. Ekonominiu sunkmečiu labai svarbu mažinti administracinę naštą. 2012 m. pabaigusi įgyvendinti administracinės naštos sumažinimo programą Komisija bus sėkmingai viršijusi 25 % sumažinimo tikslą, nes bus pateikusi pasiūlymų, kuriuos įgyvendinus administracinė našta sumažės 31 % ir bus sutaupyta 39 mlrd. EUR. Paskatinta šios patirties Komisija toliau dės pastangas kuo labiau apribodama reguliavimo naštą. Jį ypač stengsis išnagrinėti ES reguliavimo poveikį mažosioms įmonėms ir, jei reikės, pasiūlys išimtis arba mikroįmonėms pritaikytus sprendimus. Be to, ji pristatys pirmuosius savo atliktų reguliavimo kokybės patikrų rezultatus. 

6.Išvada

Europos Komisija pasiryžusi kitais metais daryti viską, kas įmanoma, kad būtų išbrista iš šiandien europiečius prislėgusios ekonominės krizės. Veiksmai, kurių imtasi šį rudenį, parodo, kad pirmenybę Komisija teikia augimo ir darbo vietų kūrimo skatinimui. Šis svarbiausias prioritetas atsispindi ir jos 2012 m. darbo programoje, kurioje taip pat daug dėmesio skiriama ilgalaikiams ES tikslams. Kuriant ilgalaikio tvaraus augimo ir darbo vietų kūrimo pagrindą būtina veikti nedelsiant. Kartu atsižvelgdama į abi perspektyvas (trumpalaikę ir ilgalaikę) ES galės išspręsti krizę, po kurios ji taps stipresnė, pajėgesnė patenkinti pasaulinės konkurencijos reikalavimus, ieškoti naujų augimo galimybių ir sukurti tinkamai veikiančią socialinę rinkos ekonomiką.

ES pamatai tvirti. Ji yra didžiausia pasaulyje prekybos erdvė, joje pagaminama trečdalis visos pasaulinės produkcijos, ES gali didžiuotis socialinių ir technologinių naujovių tradicijomis. Jos bendros vertybės ir istorija mus skatina bendradarbiauti. ES institucijos turi bendrą aiškią viziją, kaip kurti klestinčią ir tvarią Europą, naudojamas išbandytas ir laiko patikrintas Bendrijos metodas, ES pakankamai lanksti ir gali reaguoti į kintančias aplinkybes. Dėl savo politinio priryžimo ketinimus paversti veiksmais ir ryžtingo siekio įgyvendinti neseniai priimtus sprendimus ES gali tapti pagrindine jėga, padėsiančia išbristi iš ekonominio nuosmukio ir pasiekti Europos atsinaujinimo.

(1) Žr. 2011 m. rugsėjo 28 d. kalbą apie Sąjungos padėtį (http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/president/state-union-2011/index_en.htm)
(2) COM(2010) 2020, 2010 3 3.
(3) COM(2011) 669, 2011 10 12.
(4) COM(2010) 484, 2010 9 11.
(5) Reglamentas (ES) Nr. 513/2011, OL L 145, 2011 5 31, p. 30.
(6) COM(2011) 452, 2011 7 20; COM(2011) 453, 2011 7 20.
(7) COM(2011) 656, 2011 10 20; COM(2011) 652, 2011 10 20.
(8) COM(2011) 594, 2011 9 28.
(9) COM(2011) 168, 2011 4 13; COM(2011) 169, 2011 4 13.
(10) COM(2011) 121, 2011 3 16.
(11) COM(2011) 607612, 614615, 2011 10 6.
(12) COM(2011) 657, 665, 676, 2011 10 19.
(13) COM(2011) 206, 2011 4 13.
(14) 2006/123/EB, 2006 12 12, OL L 376, 2006 12 27, p. 36.
(15) COM(2010) 677, 2010 11 17.
(16) COM(2010) 245, 2010 5 19.
(17) COM(2010) 477, 2010 9 15.
(18) COM(2010) 682, 2010 11 23.
(19) COM(2010) 758, 2010 12 16.
(20) COM(2011) 607, 2011 10 6.
(21) COM(2011) 608, 2011 10 6.
(22) COM(2011) 571, 2011 9 20.
(23) COM(2011) 112, 2011 3 8.
(24) COM(2011) 628, 2011 10 12.
(25) COM(2011) 627, 2011 10 12.
(26) COM(2011) 370, 2011 6 22.
(27) OL C 1152010 5 4, p. 1.
(28) COM(2011) 200, 2011 3 8.
(29) COM(2011) 303, 2011 5 25.
(30) COM(2011) 637, 2011 10 13 ir COM(2011) 638/2, 2011 10 13.
Top

Briuselis, 2011.11.15

KOM(2011) 777 galutinis

VOL. 2/2

PRIEDAS

KOMISIJOS KOMUNIKATAS EUROPOS PARLAMENTUI, TARYBAI, EUROPOS EKONOMIKOS IR SOCIALINIŲ REIKALŲ KOMITETUI IR REGIONŲ KOMITETUI

2012 m. Komisijos darbo programa


I priedas. Būsimos iniciatyvos 1

2012 m. Būsimos iniciatyvos

* ženklas reiškia, kad Komisija ketina pateikti šią iniciatyvą 2012 metais

Nr.

Pavadinimas

Iniciatyvos rūšis

Tikslų masto aprašas

1.

2013 m. metinė augimo apžvalga*

Ne teisėkūros

Komisija pateiks metinę augimo apžvalgą kartu su komunikatu, kuris taps pavasario Europos Vadovų Tarybos susitikimo diskusijų pagrindu. Apžvalgą sudarys peržiūra (pažangos ataskaita) ir į ateitį nukreipta dalis, kurioje bus pasiūlytos horizontaliai visose valstybėse narėse taikytinos strateginės politikos gairės. (2012 m. IV ketvirtis)

Žemės ūkis

2.

Žemės ūkio produktų propagavimas ir informavimas apie juos

Teisėkūros

Išdėstyti nauja redakcija ir supaprastinti teisės aktus, susijusius su žemės ūkio produktų propagavimu ir informavimu apie juos, pasiūlant priemonės, suteiksiančias didesnės ES papildomos naudos ir skirtas įvairių rinkų poreikiams patenkinti (pvz., informacijos poreikis vidaus rinkoje arba poreikis supaprastinti patekimo į išorės rinkas galimybes). Šis pasiūlymas bus pateiktas po komunikato dėl žemės ūkio produktų propagavimo ir informavimo apie juos.

3.

Sklandus laipsniškas pieno kvotų sistemos panaikinimas

Ne teisėkūros

Tarybos reglamento (EB) Nr. 1234/2007 184 straipsnio 6 dalyje nustatyta, kad iki 2012 m. gruodžio 31 d. Komisija pateikia ataskaitą dėl padėties rinkoje raidos ir su tuo susijusių sklandaus laipsniško pieno kvotų sistemos panaikinimo sąlygų.

Klimato politika

4.

Automobilių ir furgonų išskiriamas CO2. 2020 m. tikslai*

Teisėkūros

Reikia peržiūrėti reglamentus (EB) Nr. 443/2009 ir (ES) Nr. 510/2011, kad 2020 m. tikslai būtų peržiūrėti siekiant įvertinti galimybes pasiekti furgonams keliamus 2020 m. tikslus ir įvertinti, kaip pasiekti automobiliams ir furgonams keliamus 2020 m. tikslus. (2012 m. IV ketvirtis)

5.

Jūrų transporto išmetamų teršalų kiekio įtraukimas į ES šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimo įsipareigojimą

Teisėkūros

Pagal ES klimato ir energetikos teisės aktus turėtų būti imtasi priemonių, kad ES įsipareigojimas dėl šiltnamio efektą sukeliančių dujų apimtų ir jūrų transporto išmetamus teršalus, jeigu iki 2011 m. tikslai mažinti šių teršalų kiekį nebus numatyti tarptautiniame susitarime.

6.

Fluorintų šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo mažinimas

Teisėkūros

Tikslas – užtikrinti ekonomiškai efektyvų fluorintų šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo mažinimą, siekiant bendro ES tikslo iki 2050 m. išmetamų dujų kiekį sumažinti 80–95 %. Pasiūlymas teikiamas atsižvelgiant į pagal Reglamentą (EB) Nr. 842/2006 privalomą vertinimo ataskaitą.

Konkurencija

7.

Dėl antimonopolinės teisės aktų pažeidimų patirtos žalos atlyginimo veiksmai

Teisėkūros

Šios teisėkūros iniciatyvos tikslas – užtikrinti, kad būtų galima kreiptis į nacionalinius teismus dėl veiksmingo žalos, patirtos dėl ES antimonopolinės politikos pažeidimų, atlyginimo ir paaiškinti tokių individualių ieškinių ryšį su Komisijos ir nacionalinių institucijų viešuoju teisės aktų vykdymo užtikrinimu, ypač kalbant apie atleidimo nuo baudų programų apsaugą, kad Europos Sąjungoje būtų išsaugotas labai svarbus viešojo vykdymo vaidmuo. Teisingumo Teismas jau yra nustatęs, kad nukentėjusieji nuo antimonopolinių pažeidimų turi teisę į tokį žalos atlyginimą.

8.

Orientacinių normų komunikato peržiūra

Ne teisėkūros

Peržiūrėjimas atsižvelgiant į rinkos pokyčius.

9.

Pranešimo dėl garantijų peržiūra

Ne teisėkūros

Peržiūrėjimas atsižvelgiant į rinkos pokyčius.

10.

Valstybės pagalbos plačiajuosčio ryšio tinklams gairių peržiūra

Ne teisėkūros

Dabartinės gairės turi būti peržiūrėtos ne vėliau kaip iki 2012 m. rugsėjo 30 d.

11.

Tarybos reglamentas dėl strateginės iniciatyvos esminių valstybės pagalbos taisyklių srityje

Teisėkūros

Tarybos įgaliojimus suteikiančio reglamento Nr. 994/98 dalinis keitimas, kurio tikslas – 2013 m. išplėsti Bendrojo bendrosios išimties reglamento (BBIR) taikymo sritį.

12.

Sanavimo ir restruktūrizavimo valstybės pagalbos gairių peržiūra

Ne teisėkūros

Dabartinės Sanavimo ir restruktūrizavimo pagalbos gairės bus taikomos iki 2012 m. spalio mėn. Nors dėl finansų krizės dabartinių sanavimo ir restruktūrizavimo gairių taikymas pratęstas, jas peržiūrėti rengiamasi jau nuo 2007 m.

13.

Komunikato dėl kinematografijos peržiūra

Ne teisėkūros

Dabartinis komunikatas galioja ne ilgiau kaip iki 2012 m. gruodžio 31 d.

14.

Komunikato dėl trumpalaikio eksporto kredito draudimo peržiūra

Ne teisėkūros

Dabartinis komunikatas galioja ne ilgiau kaip iki 2012 m. gruodžio 31 d.

15.

Nacionalinės regioninės pagalbos gairių peržiūra

Ne teisėkūros

Dabartinės gairės galioja iki 2013 m. gruodžio 31 d. Bus peržiūrėtas regionų ribų nustatymas, leidžiamas pagalbos intensyvumas ir didelių investicinių projektų taisyklės. Šis projektas bus derinamas su daugiametės finansinės programos po 2013 m. pasiūlymais, ypač su pasiūlymais dėl struktūrinių fondų.

Vartotojai, pramonė ir verslumas

16.

Produktų saugos teisės aktų rinkinys:

1) Bendra produktų sauga*

Teisėkūros

Bendros gaminių saugos direktyvos (2001/95/EB) peržiūros tikslas – didinti vartotojų ir įmonių pasitikėjimą saugių produktų vidaus rinka, nustatant įmonėms aiškias taisykles, mažesnes reikalavimų laikymosi sąnaudas ir, bendriau kalbant, tikrai vienodas sąlygas teisėtoms įmonėms. Valstybių narių institucijos galės geriau koordinuoti savo teisės aktų vykdymo veiksmus ir nustatyti jų prioritetus, o vartotojams bus sukurta homogeniškesnė saugių produktų vidaus rinka ir suteikta geresnė sveikatos apsauga bei sauga. (2012 m. IV ketvirtis)

2) Naujas vienas horizontalusis teisinis dokumentas dėl rinkos priežiūros

Teisėkūros

Bendras tikslas – kuo geriau apsaugoti įvairius viešuosius interesus, kurie gali nukentėti siekiant užtikrinti laisvą prekių judėjimą Europos Sąjungoje. Tai apima visų produktų vartotojų sveikatos ir saugos užtikrinimą, aplinkos apsaugą ir energijos vartojimo efektyvumo skatinimą. Reikia imtis visų priemonių, reikalingų, kad būtų galima veiksmingai ir vienodai įgyvendinti bei vykdyti ES rinkos priežiūros sistemą.

3) Daugiametis rinkos priežiūros veiksmų planas

Ne teisėkūros

Daugiamečio plano tikslas – spręsti dabartinius sunkumus, kylančius ES rinkos priežiūros srityje. Plane bus išnagrinėti tinkamos koordinavimo priemonės, būdai, veiksmai ir metodai, kaip užtikrinti ES rinkos priežiūros sistemos įgyvendinimą ir vykdymą, kad rinkoje sumažėtų nesaugių ir reikalavimų neatitinkančių produktų. Juo siekiama apsaugoti piliečius, kartu užtikrinant aukštą saugos lygį, kurio reikalaujama sektorių teisės aktuose.

Vartotojai ir teisingumas

17.

Europos vartotojų darbotvarkė*

Teisėkūros / Ne teisėkūros

Darbotvarkėje bus išdėstyta strateginė vartotojų politikos vizija, grindžiama atsakomybės prisiėmimo principu saugos, informacijos ir švietimo, teisių, žalos atlyginimo ir teisės kreiptis į teismą bei vykdymo užtikrinimo srityse, laikantis socialinės rinkos ekonomikos principų. Į šią darbotvarkę bus įtrauktos visos šios Komisijos pateiktos su vartotojais susijusios iniciatyvos. (2012 m. II ketvirtis)

Vystymasis

18.

Užjūrio asociacijos sprendimas

Teisėkūros

2001 m. lapkričio 27 d. Tarybos sprendimas 2001/822/EB dėl užjūrio šalių bei teritorijų ir Europos bendrijos asociacijos (Užjūrio asociacijos sprendimas) baigia galioti 2013 m. gruodžio 31 d., jį reikės pakeisti nauju sprendimu.

19.

Socialinė apsauga vystymosi politikoje

Ne teisėkūros

Dėl pasaulinės finansų ir ekonomikos krizės ir integracinio augimo stokos geriau įsisąmonintas poreikis į vystymosi politiką įtraukti socialinės apsaugos aspektą. Socialinė politika labai svarbi siekiant integracinio augimo ir Tūkstantmečio vystymosi tikslų. Šiuo komunikatu bus siekiama sukurti visapusišką politinę sistemą, skirtą veiksmingai socialinei apsaugai šalyse partnerėse paremti.

20.

Komunikatas dėl pilietinės visuomenės ir vietos valdžios institucijų

Ne teisėkūros

Komunikatas pirmiausia bus paremtas struktūrinio dialogo siekiant veiksmingos vystymosi partnerystės rezultatais. Konsultacijos suteikė galimybę užmegzti dialogą su daugeliu įprastų ir naujų vystymosi srities subjektų. Tikslas – sukurti atnaujintą orientacinę ES paramos besivystančių šalių pilietinei visuomenei ir vietos valdžios institucijoms sistemą. Politikos komunikate remiantis nauja ES strategija bus nustatytas šių vystymosi proceso suinteresuotųjų šalių ir ES partnerytės pobūdis.

Skaitmeninė darbotvarkė

21.

Europinė elektroninio tapatumo nustatymo, elektroninės atpažinties ir elektroninių parašų sistema*

Teisėkūros

Pasiūlyme bus pateikti teisės aktai, kurių tikslas – didinti pasitikėjimą ir supaprastinti elektroninius sandorius, pirmiausia užtikrinant abipusį elektroninio tapatumo nustatymo ir elektroninės atpažinties visoje ES ir elektroninių parašų pripažinimą. (2012 m. II ketvirtis)

22.

Pasidalijamasis radijo spektro naudojimas

Ne teisėkūros

Komunikate bus apibūdintas šis pasidalijamojo spektro valdymo modelis ir jo reikšmė siekiant užtikrinti įvairių modelių pusiausvyrą. Komunikate bus pateikta dabartinio pasidalijamojo spektro valdymo apžvalga, panašumai į kitus valdymo metodus ir jų skirtumai, modelio pranašumai ir teikiama nauda, taip pat spręstini uždaviniai.

23.

Europos saugaus interneto strategija

Teisėkūros / Ne teisėkūros

Iniciatyvos tikslai: išdėstyti pagrindinius pavojus bei sunkumus ir ekonomines bei geopolitines galimybes; palyginti su „pasirengimu“ arba politiniu dėmesiu, kuris šiam klausimui skiriamas kitose trečiosiose šalyse; apibūdinti svarbiausius klausimus arba spręstinas problemas; įvertinti įgyvendinamus arba planuojamus veiksmus, jei tokių esama, taip pat pabrėžti sritis, kur ES turi imtis daugiau veiksmų.

24.

Veiksmingesnės energijos gamybos ir skirstymo spektras

Ne teisėkūros

Pažangūs energijos tinklai ir pažangios matavimo sistemos – sritis, kur spektro naudojimo suderinimas visos ES lygmeniu gali būti labai naudingas Europos vartotojams. Iniciatyvoje nagrinėjama, kaip visos ES lygmeniu suderinti pažangių energijos tinklų ir pažangių matavimo sistemų spektrą, remiantis tyrimais, kuriuose gilinamos šios srities žinios siekiant nustatyti, kokių priemonių reikia imtis, kad būtų patenkinti poreikiai, ir ar būtinas specialus spektras, ar užtektų pasidalijamojo spektro.

25.

Europos skaitmeninė darbotvarkė. Tolesni veiksmai

Ne teisėkūros

Atsižvelgiant į antrąja Skaitmeninės darbotvarkės asamblėją ir 2012 m. rezultatų suvestinę, atliekant laikotarpio vidurio peržiūrą reikia išnagrinėti likusių dvejų metų Europos skaitmeninės darbotvarkės gyvavimo ciklo strateginius prioritetus.

Ekonomika ir pinigų reikalai

26.

2012 m. EPS viešieji finansai

Ne teisėkūros

Komunikate dėl 2012 m. ekonominės ir pinigų sąjungos viešųjų finansų bus apibendrintos metinės viešųjų finansų ataskaitos politinis poveikis ir problemos. Viešųjų finansų ataskaitoje bus apžvelgta mokesčių raida ES valstybėse narėse ir aptarti fiskalinės politikos formavimo bei fiskalinės priežiūros Europos Sąjungoje klausimai.

Švietimas, kultūra ir jaunimas

27.

Įgūdžių peržiūra atsižvelgiant į strategiją „Europa 2020“

Ne teisėkūros

Komunikatu valstybėms narėms bus pateiktos politinės rekomendacijos pagrindinių įgūdžių, verslumo, skaitmeninio e. raštingumo, gebėjimo naudotis žiniasklaidos priemonėmis ir daugiakalbystės srityse, siekiant ES nustatyto tikslo pagerinti skaitymo, matematikos ir gamtos mokslų rezultatus. Juo bus propaguojamos įsidarbinimo galimybės, konkurencingumas ir kultūrų dialogas, mokymosi visą gyvenimą politikoje daug dėmesio skiriant bendrosioms kompetencijoms.

Užimtumas, socialiniai reikalai ir įtrauktis

28.

Užimtumo teisės aktų rinkinys:

1) Siekiant darbo vietų kūrimu pagrįsto ekonomikos atsigavimo

Ne teisėkūros

Bendrasis užimtumo teisės aktų rinkinio komunikatas, kuriame išdėstomas Komisijos indėlis siekiant augimu ir darbo vietų kūrimu pagrįstos ekonomikos, remiamasi pavyzdinėmis strategijos „Europa 2020“ iniciatyvomis (ypač iniciatyvomis „Naujų įgūdžių ir darbo vietų kūrimo darbotvarkė“ ir „Judus jaunimas“) ir susijusi su 2012 m. metinės augimo apžvalgos gairėmis.

29.

2) Specialus teisės aktų rinkinys, susijęs su darbo rinkos lankstumo ir užimtumo garantijų pusiausvyra

Ne teisėkūros

Komunikate bus pabrėžtas dabartinėmis ekonominėmis sąlygomis labai svarbus darbo rinkos lankstumo ir užimtumo garantijų pusiausvyros politikos vaidmuo. Jame bus išdėstyti konkretūs pasiūlymai, kaip sustiprinti įvairias darbo rinkos lankstumo ir užimtumo garantijų pusiausvyros dalis, kad būtų kovojama su Europai iškilusiais ekonominiais sunkumais siekiant sumažinti darbo rinkos segmentaciją ir paremti darbo rinkos pokyčius.

30.

3) Europos užimtumo tarnybos EURES ir jos teisinio pagrindo reforma

Teisėkūros / Ne teisėkūros

Pasiūlymo tikslai: 1) pagerinti įsidarbinimo galimybes ir prisidėti prie darbo vietų kūrimo, padarant EURES įdarbinimo ir darbuotojų paieškos derinimo priemone, skatinančia darbuotojų judėjimą visoje Europoje; 2) išplėsti EURES, siekiant paremti naują iniciatyvą „Tavo pirmasis EURES darbas“; 3) įtraukti ETT praktiką, susijusią su įdarbinimo paslaugomis, kurios turės apimti ir privačias įdarbinimo paslaugas, taip išplečiant EURES partnerių ratą. Gali prireikti peržiūrėti Reglamentą Nr. 1612/1968.

31.

Restruktūrizavimo ir ekonominio prisitaikymo žalioji knyga

Ne teisėkūros

Žaliojoje knygoje bus aptartos sėkminga restruktūrizavimo ir prisitaikymo prie pokyčių patirtis bei politika, siekiant skatinti užimtumą, augimą ir konkurencingumą. Joje atsižvelgiama į pastarojo meto Europos Komisijos, socialinių partnerių, valstybių narių ir daugelio kitų suinteresuotųjų šalių veiklą. Tikslas – naujai pažvelgti į šią politinę diskusiją, turint omenyje patirtį, įgytą dėl ekonomikos nuosmukio.

32.

Sveikata ir sauga

Ne teisėkūros

Komunikatas bus grindžiamas dabartine strategija ir galutiniu dabartinės strategijos įvertinimu, ypač šiose srityse: a) darbuotojų sveikatos ir saugos valdymo gerinimo ES lygmeniu, ypač nacionalinių darbuotojų sveikatos ir saugos strategijų nustatymo ir valstybių narių politikos koordinavimo; b) ES teisinio pagrindo geresnio taikymo; c) sveikatos ir saugos darbe skatinimo, remiant valstybių narių pastangas europinėmis informavimo kampanijomis ir informuotumo didinimo iniciatyvomis..

33.

Įtraukti į kelių EB darbo teisės direktyvų taikymo sritį jūrų laivų jūreivius

Teisėkūros

Pasiūlymu siekiama suteikti jūreiviams tokias pačias arba tokio pat lygio užimtumo teises kaip ir sausumos darbuotojams. Šiuo metu jūreiviai neįtraukti į keleto darbo teisės direktyvų taikymo sritį. Kelių direktyvų pakeitimų tikslas – užtikrinti vienodą apsaugos lygį, atsižvelgiant į ypatingas šio sektoriaus aplinkybes ir ekonominę aplinką.

34.

Asmenų, kurie keičia darbą, papildomų pensijų teisių apsauga

Teisėkūros

Tikslas – užbaigti derybas dėl 2005 m. pateikto ir 2007 m. iš dalies pakeisto Komisijos pasiūlymo. Pirmiausia pasiūlymu bus sprendžiamas teisių įgijimo laikotarpių klausimas (visiškai užtikrinama įdarbinimo trukmė prieš įgyjant teises į pensiją).

35.

Trišalio socialinių reikalų aukščiausio lygio susitikimo rengimas

Teisėkūros

Iniciatyvos tikslas – atsižvelgiant į Lisabonos sutartį ir strategiją „Europa 2020“ peržiūrėti Tarybos sprendimą 2003/174/EB.

36.

Laisvas darbuotojų judėjimas Sąjungoje

Teisėkūros / Ne teisėkūros

Iniciatyva siekiama pagerinti Tarybos reglamento Nr. 1612/1968 (kodifikuota redakcija – Reglamentas Nr. 492/2011) dėl laisvo darbuotojų judėjimo Sąjungoje vykdomumą. Bus panaikintos dabartinės ES darbuotojų judėjimui kylančios kliūtys, sustiprinant ES teisėje nustatytų teisių vykdymą ir teikiant informaciją bei teisinę paramą migrantams, susiduriantiems su diskriminacija dėl pilietybės.

37.

Vaikų skurdas (privalomos teisinės galios neturintys teisės aktai )

Teisėkūros

Rekomendacija bus paremtos ES ir valstybių narių pastangos kovoti su vaikų skurdu. Joje bus išdėstyti bendri veiksmingų politinių priemonių principai šiose svarbiausiose srityse: paramos šeimoms (tėvams suteikiama galimybė patekti į darbo rinką, pajamų rėmimas), paslaugų (vaikų priežiūra, švietimas, sveikatos priežiūra, socialinės paslaugos) ir dalyvavimo visuomenėje.

Energetika

38.

Branduolinė sauga*

Teisėkūros

Atsižvelgiant į Europos Vadovų Tarybos prašymą ir kartu su visomis suinteresuotosiomis šalimis atlikus dabartinių taisyklių peržiūrą, bus pateiktas pasiūlymas, kaip patobulinti branduolinės saugos reguliavimo sistemą. (2012 m. III ketvirtis)

39.

Atsinaujinančiosios energijos strategija

Ne teisėkūros

Ši iniciatyva bus pagrįsta Atsinaujinančios energijos planu iki 2050 m., joje bus pateiktos atsinaujinančiosios energijos vystymo priemonės. Ji bus susieta su diskusija dėl elektros energijos rinkos modelio ir dabartine infrastruktūros politika, įskaitant išorės politikos aspektus.

40.

Energetikos vidaus rinka

Ne teisėkūros

Šioje iniciatyvoje bus apžvelgta dabartinė padėtis siekiant iki 2014 m. sukurti energijos vidaus rinką, o valstybės narės paragintos dėti daugiau pastangų, pabrėžiant energijos vidaus rinkos naudą piliečiams ir įmonėms, nustatant galimą kitų veiksmų reikalingumą siekiant šio tikslo.

41.

Anglies dioksido surinkimas ir saugojimas

Ne teisėkūros

Išnagrinėjus dabartinę padėtį matyti, kad, nepaisant didžiulių pastangų, anglies dioksido surinkimo ir saugojimo demonstravimo programa buvo atidėta. Politikos dokumente bus išnagrinėti galimi laipsniško dominuojančių iškastinį kurą deginančių jėgainių atsisakymo būdai.

Plėtra, vystymasis ir kaimynystės politika

42.

2012 m. plėtros dokumentų rinkinys

Ne teisėkūros

Taryba paragino Komisiją reguliariai teikti ataskaitas apie šalis kandidates ir potencialais šalis kandidates. Komisijos strategijos dokumentas Europos Vadovų Tarybai leidžia kiekvienų metų pabaigoje nustatyti pagrindines plėtros gaires. Į plėtros dokumentų rinkinį taip pat bus įtraukta Kroatijos stebėsenos prieš jos įstojimą į ES ataskaita.

43.

Remti tvarius pokyčius pereinamojo laikotarpio visuomenėse

Ne teisėkūros

Remiantis per plėtros procesą sukaupta patirtimi Komunikate bus nagrinėjama, kaip ES gali prisidėti prie tvaraus stabilumo sąlygų sudarymo visuomenėse, kuriose įgyvendintos svarbios ekonominės, socialinės ir politinės reformos. Daug dėmesio bus skiriama kaimyninėms šalims ir kitoms susijusioms besivystančioms šalims, ypač klausimams, susijusiems su visapusišku politiniu procesu, aktyvia pilietine visuomene, visų politinių subjektų stiprinimu ir ekonomikos politika, reikalinga siekiant tvaraus augimo bei užimtumo.

44.

Europos kaimynystės politikos teisės aktų rinkinys ir Rytų partnerystė

Ne teisėkūros

Taryba paragino Vyriausiąją įgaliotinę ir Komisiją 2012 m. pateikti 2011 m. gegužės 25 d. Europos kaimynystės politikos peržiūros komunikate išdėstytų pasiūlymų įgyvendinimo ataskaitą. Europos kaimynystės politikos teisės aktų rinkinį sudarys: komunikatas, kuriame bus nurodyti pagrindiniai pokyčiai ir strateginės kitų metų gairės; atskiras komunikatas, kuriame bus pateiktas Rytų partnerystės planas; keletas priedų, tarp kurių – šalių ataskaitos apie tuos partnerius, kurie susitarė dėl EKP veiksmų plano.

Aplinka

45.

Europos vandens išteklių apsauga*

Teisėkūros / Ne teisėkūros

Įvertinti dabartinės gėlo vandens politikos įgyvendinimą ir rezultatus, nustatyti spragas ir trūkumus, užtikrinti, kad vandens politika būtų tinkamai prisidedama siekiant Efektyvaus išteklių naudojimo Europos plano tikslų. (2012 m. IV ketvirtis)

46.

Nagojos Biologinės įvairovės protokolas (tarptautinis galimybės naudotis genetiniais ištekliais ir pasidalijimo nauda režimas). Galimybės naudotis genetiniais ištekliais ir pasidalijimo nauda protokolo įgyvendinimas

Teisėkūros / Ne teisėkūros

Šiomis iniciatyvomis rengiamasi, kad ES pasirašytų ir ratifikuotų tarptautinę sutartį dėl galimybės naudotis genetiniais ištekliais ir pasidalijimo nauda. Protokolo dėl galimybės naudotis genetiniais ištekliais ir pasidalijimo nauda pasirašymas ir ratifikavimas bus paremtas komunikatu apie tai, kaip Komisija siektų įgyvendinti šį protokolą Sąjungoje, taikydama teisėkūros ir kitas priemones.

47.

Poveikio aplinkai vertinimo (PAV) direktyvos peržiūra

Teisėkūros

Bendras peržiūros tikslas – pagerinti aplinkos apsaugą nacionaliniu lygmeniu užtikrinant nuoseklesnį ir veiksmingesnį aplinkos apsaugos vertinimo principų taikymą ir užtikrinti suderinamumą su svarbiais tarptautiniais įsipareigojimais.

48.

Invazinės svetimos rūšys

Teisėkūros

Naujas specialus teisės aktas turėtų užpildyti politikos spragą invazinių svetimų rūšių srityje ir užtikrinti, kad būtų sukurta išsami ES kovos su šia problema sistema. Pagrindinis tikslas – sumažinti neigiamą invazinių svetimų rūšių poveikį ES biologinei įvairovei.

49.

Septintoji aplinkos apsaugos priemonių programa

Teisėkūros / Ne teisėkūros

Šios iniciatyvos tikslas – nustatyti prioritetus pagal strategiją „Europa 2020“ kovojant su vis didesniais aplinkos apsaugos sunkumais, ir spręsti nuolatinio aplinkos blogėjimo problemą, nagrinėjamą Europos aplinkos agentūros 2010 m. ataskaitoje ir SOER (Europos aplinkos būklės ir perspektyvų) ataskaitoje.

50.

Endokrininę sistemą sutrikdančių medžiagų strategija

Ne teisėkūros

Parengti tinkamą politikos struktūrą siekiant užtikrinti, kad ES gyventojams ir aplinkai būtų taikomas pakankamai aukštas apsaugos nuo rizikos, susijusios su endokrininius sutrikimus sukeliančiomis medžiagomis (pašalinės medžiagos arba medžiagų mišinys, sutrikdantis endokrininės sistemos veiklą ir todėl galintis daryti neigiamą poveikį sveikatai), lygis.

Aplinka ir pramonė

51.

REACH reglamento peržiūra

Ne teisėkūros

Per peržiūrą bus parengtos išvados, susijusios su: a) valstybių narių patirtimi, informacija apie REACH reglamento taikymu, bandymų metodų ir bandymų strategijų, kai nenaudojami gyvūnai, įgyvendinimu ir naudojimu, alternatyvių bandymų metodų kūrimo ir vertinimo finansavimu; b) patirtimi, įgyta daugiau dėmesio skiriant išlaidoms bei administracinės naštos mažinimui ir kitokiam poveikiui naujovėms. Bus peržiūrėta taikymo sritis ir galimas dubliavimasis su kitais chemines medžiagas reglamentuojančiais ES teisės aktais ir atlikta Europos cheminių medžiagų agentūros peržiūra.

Europos statistika

52.

Europos demografinė statistika

Teisėkūros

Šio reglamento pasiūlymo tikslas – nustatyti bendrą Europos gyventojų, natūralios kaitos ir grynosios migracijos statistikos plėtojimo, rengimo ir sklaidos sistemą.

Išorės politikos priemonės

53.

Prekybos tam tikromis prekėmis, kurios galėtų būti naudojamos mirties bausmei vykdyti, kankinimui ar kitokiam žiauriam, nežmoniškam ar žeminančiam elgesiui arba baudimui reguliavimas

Teisėkūros

Šia iniciatyva siūloma iš dalies pakeisti reglamentą Nr. 1236/2005, peržiūrėjus valstybių narių, EP ir NVO prašymus.

Sveikatos apsauga ir vartotojų teisės

54.

Tabako gaminių direktyvos dėl tabako gaminių gamybos, pateikimo ir pardavimo peržiūrėjimas

Teisėkūros

Į pastarojo meto pokyčius tabako gaminių sektoriuje bus atsižvelgta papildant Direktyvą 2001/37/EB, į ją įtraukiant vidaus rinkos klausimus ir išnagrinėjant naujus gaminius bei jų ženklinimą.

55.

Inovacijos sveikatos srityje teisės aktų rinkinys:

1) Medicinos prietaisų inovacijos siekiant naudos pacientams, vartotojams ir sveikatos apsaugos specialistams

Ne teisėkūros

Komunikate paaiškinama, kodėl reikia toliau gerinti reguliavimo aplinką, kad būtų skatinamos medicinos prietaisų inovacijos atsižvelgiant į naujausius pokyčius (pvz., senėjimą, IKT ir kt.). Juo taip pat reaguojama į svarbias Tarybos neseniai pateiktas išvadas.

2) Medicinos prietaisai

Teisėkūros

Pasiūlymo tikslas – užtikrinti, kad reguliavimo sistema būtų toliau skatinamos sektoriaus inovacijos, kartu garantuojant pacientų saugą. Reguliavimo sistema bus pritaikyta prie techninės ir mokslinės pažangos, į jas bus įtrauktos aiškesnės ir paprastesnės taisyklės ir numatytos valdymui ES lygmeniu reikalingos priemonės. Tai būtina atsižvelgiant į rinkoje didėjančią vaistų ir medicinos prietaisų derinių paklausą. Tikslas – padidinti visų Europos pacientų ir vartotojų sveikatos apsaugos lygį, sustiprinti Europos kaip šios srities inovacijų lyderės pozicijas ir pasiekti, kad sklandžiau veiktų vidaus rinka bei vyktų tarptautinė prekyba.

3) In vitro diagnostikos medicinos prietaisai

Teisėkūros

Žr. pirmiau.

56.

Klinikiniai tyrimai siekiant skatinti klinikinius mokslinius tyrimus ir inovacijas vaistų sektoriuje

Teisėkūros

Pasiūlymo peržiūrėti klinikinių tyrimų direktyvą (2001/20/EB) tikslas – tobulinti žinias ir inovacijas klinikinių tyrimų srityje. Klausimai, kuriuos būtų galima spręsti – administracinio vėlavimo mažinimas, skirtingų sprendimų visoje ES vengimas ir ataskaitų teikimo procedūrų racionalizavimas.

57.

Gyvūnų ir augalų sveikatos teisės aktų rinkinys:

1) Sustiprinti maisto grandinę – modernesnė ir paprastesnė teisinė sistema

Ne teisėkūros

Komunikate nagrinėjamos pagrindinės naujo teisės aktų rinkinio, susijusio su gyvūnų ir augalų sveikata, augalų sėklomis ir šių sričių kontrole, siekiama atnaujinti, supaprastinti ir racionalizuoti taisykles, kad būtų geriau pasiekti teisės aktų tikslai, ir sustiprinti inovacijas bei konkurencingumą atitinkamuose ekonomikos sektoriuose.

2) Gyvūnų sveikatos teisės aktas

Teisėkūros

Pasiūlymo tikslas – nustatyti rizika pagrįstą požiūrį į gyvūnų sveikatos reikalavimus, pašalinti administracines gyvūnų judėjimo kliūtis, parengti paprastesnę ir lankstesnę gyvūnų sveikatos ES reguliavimo struktūrą, pagerinti saugą, daugiau dėmesio skiriant ligų prevencijai, kad būtų patiriama mažiau ekonominių nuostolių dėl ligų protrūkių.

3) Oficiali kontrolė maisto grandinės etapuose

Teisėkūros

Pasiūlymo peržiūrėti Reglamentą Nr. 882/2004 tikslas – supaprastinti ir racionalizuoti dabartinį teisinį pagrindą, siekiant pagerinti valstybių narių atliekamos oficialios kontrolės maisto grandinės etapuose veiksmingumą, kartu sumažinant ūkinės veiklos vykdytojams tenkančią naštą. Veiksmingesnis kontrolės išteklių panaudojimas prisidės prie krizių prevencijos, bus apribotos su tuo susijusios reikalavimų besilaikančių ūkinės veiklos vykdytojų išlaidos ir užtikrintos visiems vienodos sąlygos. Direktyvos 96/23/EB, 97/78/EB ir 91/496/EEB taip pat susijusios.

4) ES augalų sveikatos teisės aktas

Teisėkūros

Pasiūlymo tikslas – supaprastinimas, racionalizavimas, didesnis skaidrumas ir išlaidų efektyvumas. Bus supaprastinti augalų judėjimo vidaus rinkoje pasai ir sukurta augintojams aiškesnė ir stabilesnė sistema. Geresnė importo kontrolė sustiprins apsaugą nuo naujų kenkėjų ir ligų iš trečiųjų šalių; anksčiau ES augintojai turėjo atlikti papildomą kenkėjų kontrolę arba būdavo kenkiama natūraliai aplinkai.

5) Prekyba sėkla ir dauginamąja medžiaga, siekiant skatinti inovacijas sėklų srityje

Teisėkūros

Iniciatyva siekiama skatinti inovacijas ir sumažinti bendrą administracinę naštą bei užtikrinti reguliavimo sistemos lankstumą, atsižvelgiant į globalizaciją, specializaciją ir naujų žemės ūkio prekių naudojimo būdų raidą, taip pat į visuomenės lūkesčių dėl žemės ūkio ir natūralios gamtinės aplinkos sąveikos raidą. 12 direktyvų dėl sėklos ir dauginamosios medžiagos pakeitus vienu teisės aktu, bus atnaujinti ir supaprastinti teisės aktai.

58.

Europos maisto saugos tarnybos (EFSA) mokesčiai ir veiksmingumas

Teisėkūros

Siekiant pagerinti EFSA veiksmingumą ir efektyvumą, bus peržiūrėtas Reglamentas Nr. 178/2002. Į peržiūrą gali būti įtraukta galimybė nustatyti mokestį už pramonės įmonių patvirtinimui pateikiamų dokumentų nagrinėjimą (paslaugos, kurios nelaikomos visuotinės svarbos paslaugomis).

Vidaus reikalai

59.

Naujos kartos pasienio kontrolė:

1) Atvykimo ir išvykimo sistema*

Teisėkūros

Pasiūlymo tikslas – apibrėžti atvykimo ir išvykimo sistemos tikslą, funkcijas bei atsakomybės sritis ir nustatyti ES išorės sienas kertančių trečiųjų šalių piliečių atvykimo bei išvykimo duomenų registravimo, saugojimo ir prieigos prie jų sąlygas bei procedūras. (2012 m. II ketvirtis)

2) Registruotų keliautojų programa*

Teisėkūros

Pasiūlymo tikslas – apibrėžti Registruotų keliautojų programos (RKP) ir Registruotų keliautojų sistemos (RKS) tikslą, funkcijas bei atsakomybės sritis, Komisijai ir didelės apimties IT sistemų valdymo agentūrai suteikti įgaliojimus kurti RKP ir RKS bei atlikti jų techninę priežiūrą, nustatyti RKP paraiškų nagrinėjimo ir valstybių narių keitimosi informacija apie registruotus keleivius procedūras ir sąlygas. (2012 m. II ketvirtis)

3) Šengeno sienų kodekso dalinis pakeitimas*

Teisėkūros

Iš dalies pakeistas Šengeno sienų kodeksas turi būti suderintas su Registruotų keliautojų programos reglamentu ir Reglamentu dėl atvykimo ir išvykimo sistemos. (2012 m. II ketvirtis)

60.

Parengti teisėsaugos institucijų darbuotojams skirtos Europos mokymo programos politiką

Ne teisėkūros

Tolimesnių ES policijos mokymų tikslas – plėtoti tikrą Europos teisėsaugos kultūrą siūlant Europos mokymo programas visiems teisėsaugos institucijų darbuotojams.

61.

Administracinių priemonių sistema, kaip antai asmenų, kurie įtariami vykdę teroristinę veiklą ES, lėšų įšaldymas (75 str.)

Teisėkūros

Sukurti administracinių priemonių sistema, susijusi su kapitalo judėjimu ir mokėjimais, pavyzdžiui, fiziniams arba juridiniams asmenims, grupėms ar nevalstybiniams subjektams priklausančių arba jų valdomų lėšų, finansinio turto ar ekonominio pelno įšaldymas. Ši sistema būtų pagrindas, kuriuo remdamasi Taryba galų priimti sprendimus pagal Komisijos pasiūlymus.

62.

Kova su elektroniniais nusikaltimais Europoje

Ne teisėkūros

Šios iniciatyvos tikslas – didinti ES gebėjimus kovoti su elektroniniais nusikaltimais. Ja Europos piliečiai, valstybės narės ir Europos Parlamentas bus informuoti apie išankstines sąlygas, kurių reikia laikytis siekiant veiksmingai kovoti su elektroniniais nusikaltimais.

63.

ES kovos su prekyba žmonėmis strategija

Ne teisėkūros

Pagrindinis šios iniciatyvos tikslas – sukurti išsamią politinę sistemą, kurią taikant būtų galima siekti šių svarbiausių tikslų: kuo labiau užkirsti kelią prekybai žmonėmis ir ją mažinti, patraukti baudžiamojon atsakomybėn nusikaltėlius ir geriau apsaugoti prekybos žmonėmis aukas.

64.

Europos terorizmo finansavimo sekimo sistemos teisinis ir techninis pagrindas

Teisėkūros

Ši iniciatyva pateiks naujovišką Europos kovos su terorizmu ir jo finansavimu metodą, kurio esmė – centralizuotas finansinių pranešimų duomenų rinkimas ir analizė, be to, bus suteikta galimybė pagal ES ir JAV susitarimą dėl terorizmo finansavimo sekimo programos teikti ES institucijoms tikslingesnius duomenis.

65.

ES duomenų saugojimo sistemos peržiūra

Teisėkūros

Ši peržiūra – duomenų saugojimo direktyvos vertinimo rezultatas. Ją atlikus bus užtikrinta, kad atitinkamos institucijos galėtų greitai gauti telekomunikacijų duomenis, būtinus kovojant su nusikalstamumu, bus nustatyti tinkami duomenų saugojimo apribojimai ir apsaugos priemonės, susijusios su nereikalingais teisės į privatumą bei į asmens duomenų apsaugą pažeidimais, panaikintos sklandžiam vidaus rinkos veikimui trukdančios kliūtys ir užtikrinta, kad ES telekomunikacijų pramonei būtų tinkamai atlygintos išlaidos, patirtos taikant duomenų saugojimo nuostatas.

66.

Europos policijos biuro (EUROPOLO) įsteigimas

Teisėkūros

SESV 88 straipsnis yra naujas Europolo teisinis pagrindas.

67.

ES ypatingos svarbos infrastruktūros teisės aktų rinkinys:

1) Europos programos dėl ypatingos svarbos infrastruktūros objektų apsaugos peržiūra ir pasiūlymas priimti atnaujintą programą

Teisėkūros / Ne teisėkūros

Europos programą dėl ypatingos svarbos infrastruktūros objektų apsaugos Komisija pasiūlė savo 2006 m. komunikate šia tema. Šiuo metu atliekama programos peržiūra, po kurios bus pateikta atnaujinta programa.

2) Europos ypatingos svarbos infrastruktūros objektų nustatymas ir priskirimas jiems

Teisėkūros

Tarybos direktyvos 2008/114/EB dėl Europos ypatingos svarbos infrastruktūros objektų nustatymo ir priskyrimo jiems bei būtinybės gerinti jų apsaugą vertinimo pakeitimas.

68.

Derybų dėl vizų režimo supaprastinimo ir readmisijos susitarimų su kai kuriomis pietinėmis Viduržemio jūros regiono šalimis, siekiant užmegzti su šiomis šalimis dialogą migracijos, judumo ir saugumo klausimais, nurodymų projektas

Teisėkūros

Šia iniciatyva bus remiamos ir skatinamos reformos, kurias šalys partnerės gali pradėti vykdyti siekdamos savo piliečiams suteikti didesnes judumo į ES valstybes nares galimybes ir kartu spręsti pagrindines migracijos srautų problemas.

69.

Trečiųjų šalių piliečių, atvykusių mokslinių tyrimų, studijų, mokinių mainų, neatlygintino stažavimosi ar savanoriškos tarnybos tikslais, priėmimo tvarka

Teisėkūros

Iniciatyvos tikslas – didinti visos ES, kaip mokslinių tyrimų, studijų, mokinių mainų, neatlygintino stažavimosi ar savanoriškos tarnybos centro, patrauklumą. Ja siekiama labiau supaprastinti mokslinius, švietimo, mokymosi ir kultūrinius mainus su trečiųjų šalių piliečiais, nustatyti skaidresnes ir veiksmingesnes jų atvykimo, gyvenimo ir judumo ES šalyse taisykles. Šia iniciatyva bus iš dalies pakeistos Tarybos direktyvos 2004/114/EB ir 2005/71/EB.

Humanitarinė pagalba ir reagavimas į krizes

70.

Europos savanoriškos humanitarinės pagalbos korpuso sukūrimas

Teisėkūros

Tikslas – nustatyti Europos jaunimo bendro prisidėjimo prie humanitarinės pagalbos operacijų trečiosiose šalyse sistemą. Nuo 2011 m. vykdomi parengiamieji veiksmai padės nustatyti galimybes.

Pramonė ir verslumas

71.

Anksčiau kitoje valstybėje narėje registruotų transporto priemonių registracija

Teisėkūros

Pagrindinis politikos tikslas – pagerinti vidaus rinkos veikimą, pašalinant laisvo prekių, paslaugų ir darbuotojų judėjimo kliūtis, kurias lemia skirtingi administraciniai formalumai ir reikalavimai, susiję su anksčiau kitoje valstybėje narėje registruotų transporto priemonių registracija.

72.

Saugumo pramonės politika

Ne teisėkūros

Tikslas – sukurti tvirtą vidaus saugumo rinką, sprendžiant rinkos susiskaldymo problemą, sustiprinant pramonės pagrindą, didinant ES saugumo pramonės konkurencingumą pasaulyje.

Dėl skirtingų valstybėse narėse taikomų metodų susikūrė skirtingos saugumo rinkos.

73.

Aukšto lygio darbo grupės (CARS 21) išvados

Ne teisėkūros

Tikslas – įvertinti Aukšto lygio darbo grupės (CARS 21) galutinėje ataskaitoje pateiktas išvadas ir išdėstyti, kokių veiksmų ketina imtis Komisija, kad jas įgyvendintų.

74.

Integruotos globalizacijos erai pritaikytos pramonės politikos atnaujinimas ir pažangos ataskaita

Ne teisėkūros

Komisija peržiūrės strategijos „Europa 2020“ pavyzdinės pramonės politikos iniciatyvos įgyvendinimą ir atnaujins pagrindines iniciatyvas, siekdama laiku užtikrinti perėjimą prie tvaresnės, integracinės ir tausiai išteklius naudojančios ekonomikos ir tvirto pramonės pagrindo. Laikotarpio vidurio atnaujinime bus atsižvelgta į ekonomikos atsigavimą, naujas problemas ir daugiametę finansinę programą.

75.

Kosmoso pramonės politika

Ne teisėkūros

Atsižvelgiant į strateginę kosmoso pramonės svarbą, jos priklausomybę nuo viešojo finansavimo (ir mokslinių tyrimų bei technologinės plėtros, ir pardavimo srityse) ir vis didėjančią pasaulinę konkurenciją prekybos rinkoje, komunikate išdėstyti veiksmai, kaip pagerinti pagrindines Europos kosmoso pramonės sąlygas siekiant didinti šios pramonės konkurencingumą ir prisidėti prie subalansuoto Europos pajėgumų įtraukimo į veiklą.

76.

Bazinės plėtojamosios technologijos

Ne teisėkūros

Reaguojant į Aukšto lygio darbo grupės rekomendacijas, šioje iniciatyvoje bus pasiūlyta koordinuota bazinių plėtojamųjų technologijų sistema, siekiant užtikrinti mokslinių tyrimų, technologinės plėtros ir inovacijų tęstinumą, ypač technologijų perdavimą kuriant ir stiprinant pasaulio lygmeniu konkurencingas ekosistemas.

77.

Europos ženklas turizmo sektoriuje

Teisėkūros

Europos ženklu bus siekiama skatinti Europos turizmo sektoriaus konkurencingumą ir tvarumą, turizmo paslaugų kokybės vertinimui suteikiant daugiau skaidrumo ir nuoseklumo, įgyti vartotojų pasitikėjimą ir suteikti pripažinimą aukštos kokybės turizmui.

Institucijų reikalai

78.

Europos politinės partijos ir jų finansavimo taisyklės

Teisėkūros

Reglamento Nr. 2004/2003 peržiūros tikslas – sukurti Europos politinių partijų teisinį statusą.

79.

Pasirengimas solidarumo sąlygos pasiūlymui

Ne teisėkūros

Ši iniciatyva pagrįsta solidarumo nuostata (SESV 222 straipsnio 3 dalis), kurioje nustatyta, kad Sąjunga ir valstybės narės veikia bendrai ir solidariai, jei kuri nors valstybė narė patiria teroro aktą, gaivalinę nelaimę ar žmogaus sukeltą katastrofą. SESV nustatyta, kad pasiūlymą bendrai teikia Komisija ir Sąjungos vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumo politikai.

Vidaus rinka ir paslaugos

80.

Investuotojų apsauga: Direktyvos dėl kolektyvinio investavimo į perleidžiamus vertybinius popierius subjektų (KIPVPS) taisyklių, susijusių su KIPVPS depozitoriumais, vadovų atlyginimo nustatymo politika ir administracinėmis nuobaudomis, pakeitimas*

Teisėkūros

Tikslas – iš dalies pakeisti KIPVPS direktyvą (kolektyvinio investavimo į perleidžiamus vertybinius popierius subjektai – KIPVPS V, 2009/65/EB), kad: i) būtų sukurta patikimos investuotojų apsaugos reguliavimo tvarka, ii) būtų sustiprintas ES vidaus rinkos veiksmingumas investicinių fondų sektoriuje ir iii) būtų užtikrinta, kad KIPVPS teisinė sistema nekenkia finansiniam stabilumui rinkoje. Trumpiau tariant, veiksmų tikslas – pasiūlyti tinkamus sprendimus KIPVPS depozitoriumams ir KIPVPS atlyginimo nustatymo politikai. (2012 m. II ketvirtis)

81.

Šešėlinė bankininkystė

Ne teisėkūros

Antrojoje metų pusėje bus priimtas komunikatas Didžiojo dvidešimtuko veiklos kryptims papildyti ir įgyvendinti.

82.

Investuotojų apsauga: Mažmeninių investicinių produktų paketai (ikisutartinės informacijos apie sudėtingus investicinius produktus atskleidimas)*

Teisėkūros

Šios priemonės tikslas – užtikrinti aukšto lygio ir nuoseklią Bendrijos teisėje numatytą investuotojų apsaugą, sudarant vienodas sąlygas mažmeninių investicinių produktų iniciatoriams bei platintojams, ir didesnį tarpvalstybinio verslo veiksmingumą. (2012 m. I ketvirtis)

83.

Tolesnis paslaugų rinkos veikimo patikrinimas. Bendrosios paslaugų rinkos plėtojimas*

Ne teisėkūros

Atlikus veikimo patikrinimą ir išnagrinėjus įvairias kitas veiklos kryptis (pvz., tam tikrų veiklos rūšių rezervavimo įvertinimą, kapitalo nuosavybės ir teisinės formos reikalavimus ir draudimo įsipareigojimus), šia iniciatyva siekiama nustatyti ir pasiūlyti priemones ir veiksmus, reikalingus, kad būtų pašalintos likusios bendrosios paslaugų rinkos veikimo kliūtys. (2012 m. II ketvirtis)

84.

Kolektyvinis teisių valdymas. Muzikos nuosavybės teisės – muzika internetu*

Teisėkūros

Siūloma priemone bus siekiama dviejų tikslų: pirma, nustatyti bendrą valdymo ir skaidrumo lygį, taikytiną visoms kolektyvinių teisių valdymo organizacijoms; antra, nustatyti konkrečias internetu teikiamų muzikos paslaugų licencijavimo taisykles siekiant plėtoti bendrąją skaitmeninę rinką ir teikti daugiau tarpvalstybinių paslaugų vartotojams visoje ES. (2012 m. I ketvirtis)

85.

Bendroji rinka ir pensijų fondai. Įstaigos, atsakingos už profesinių pensijų skyrimą*

Teisėkūros

Direktyvos dėl įstaigų, atsakingų už profesinių pensijų skyrimą, peržiūra siekiama užtikrinti vienodas Direktyvos „Mokumas II“ taikymo sąlygas ir skatinti tarpvalstybinę veiklą šioje srityje. Tai padės spręsti senėjančios visuomenės ir valstybės skolos problemas. (2012 m. III ketvirtis)

86.

Draudimo tarpininkavimo direktyvos peržiūra

Teisėkūros

Peržiūros tikslas – labiau suderinti apibrėžtis, padidinti jų teisinį tikrumą bei tikslumą ir kartu užtikrinti, kad būtų pašalinti dabartinės draudimo tarpininkavimo direktyvos taikymo valstybėse narėse trūkumai.

87.

Bendrijos prekių ženklo reglamento ir direktyvos, kuria siekiama suderinti su prekių ženklais susijusius valstybių narių įstatymus, peržiūra

Teisėkūros

Tikslas – jei reikia, patobulinti, racionalizuoti ir atnaujinti ES reglamentą ir direktyvą, taip pat užtikrinti glaudesnį Vidaus rinkos derinimo tarnybos ir valstybių narių prekių ženklų tarnybų bendradarbiavimą, kad visa Europos prekių ženklų sistema būtų efektyvesnė, veiksmingesnė ir nuoseklesnė.

88.

Iniciatyva dėl reikalavimo įmonėms atskleisti nefinansinę informaciją

Teisėkūros / Ne teisėkūros

Pasiūlymo tikslas – padidinti įmonių nefinansinės informacijos skaidrumą, kartu išvengiant nepagrįsto administracinės naštos padidėjimo.

89.

Internetiniai lošimai vidaus rinkoje

Ne teisėkūros

Komunikate atsižvelgiama į Žaliąją knygą dėl internetinių lošimų ir pateikiamas išsamus konsultacijų metu pateiktų nuomonių įvertinimas, be to, nustatomi 1) pagrindiniai nacionalinių reguliavimo modelių suderinamumo su vidaus rinka sunkumai ir 2) iniciatyvos, kurių reikia imtis nacionaliniu ir ES lygmeniu.

90.

Intelektinės nuosavybės teisių įgyvendinimo užtikrinimas

Teisėkūros

Pagrindinis tikslas – pritaikyti Direktyvą 2004/48/EB prie dabartinių problemų, siekiant užtikrinti, kad intelektinės nuosavybės teisės ES būtų veiksmingai ir vienodai saugomos, ypač skaitmeninėje aplinkoje. Kai kurios direktyvos nuostatos turi būti patikslintos, kad jas būtų galima nuosekliai aiškinti ir vykdyti.

91.

Direktyva dėl vertybinių popierių teisės

Teisėkūros

Pagrindinis priemonės tikslas – sušvelninti nacionalinių materialiosios teisės nuostatų, susijusių su nematerialiais vertybiniais popieriais, skirtumus ir taip labai prisidėti prie finansų rinkų operacijų ir jų teisinio saugumo supaprastinimo.

92.

Užskaitos paankstinimas (angl. close-out netting)

Teisėkūros

Užskaitos paankstinimas yra svarbi sandorio šalies kredito rizikos sušvelninimo priemonė, nes ja sutartį vykdančiai šaliai suteikiama pirmenybė prieš garantijų neturinčius kreditorius į kredito įstaigos turtą nemokumo atveju. Tikslas – padidinti dvišalių ir daugiašalių užskaitos paankstinimo susitarimų teisinį tikrumą ir saugumą, be to, viena iš ES finansų sektoriaus krizių valdymo sistemos (žr. COM(2010) 579) dalių – suteikti nacionalinėms institucijoms įgaliojimus nustatyti laikiną užskaitos paankstinimo teisių sustabdymą.

93.

Iniciatyva dėl įspėjimo ir turinio šalinimo tvarkos

Pagrindiniai politiniai tikslai: prisidėti prie tinkamo bendros skaitmeninės rinkos veikimo, prisidėti kovojant su neteisėtumu interneto erdvėje, užtikrinti skaidrumą, veiksmingumą, proporcingumą ir pagrindinių įspėjimo ir turinio šalinimo tvarkos teisių laikymąsi, užtikrinti subalansuotą ir įgyvendinamą požiūrį į įspėjimo ir turinio šalinimo procedūras, daugiausia dėmesio skiriant pagrindinėms teisėms ir poveikiui, kuris daromas inovacijoms bei augimui.

94.

Draudimo garantijų sistemos

Teisėkūros

Tikslas – užtikrinti, kad draudimo garantijų sistemos egzistuotų visose valstybėse narėse ir kad jos atitiktų pagrindinius projekto rengimo ypatumus.

95.

Trečioji kovos su pinigų plovimu direktyva

Teisėkūros

Vyksta tarptautinių standartų peržiūra, kuri turėtų baigtis iki 2012 m. vasario mėn. Be to, Komisija pati pradėjo peržiūrą, 2012 m. pradžioje numatyta pateikti ataskaitą. Priėmus tarptautinius standartus, jie turės būti nedelsiant įgyvendinti ES teisės aktuose.

96.

Direktyvos dėl finansinių konglomeratų (2002/87/EB) dalinis pakeitimas

Teisėkūros

2010 m. sausio mėn. Finansų stabilumo valdybai (Didysis dvidešimtukas) priėmus sprendimą išnagrinėti galimybę reguliuoti finansinių konglomeratų patronuojančias įmones, Komisija įsipareigoja sudaryti susitarimus ir pateikti rekomendacijas Didžiojo dvidešimtuko lygmeniu, kad būtų sustiprinta sudėtingas finansines grupes patronuojančių įmonių, kurios šiuo metu dažniausiai yra nereglamentuojamos holdingo bendrovės, priežiūra. Direktyva dėl kapitalo poreikio, „Mokumas II“ ir susiję finansų sektoriaus reglamentai, kaip antai KIPVPS ir AIFV, ir ypač krizių valdymo sistema, galėtų būti daug veiksmingesni, jei patronuojanti įmonė būtų aiškiai laikoma atsakinga ir atskaitinga už nuoseklų visų reikalavimų laikymąsi konglomeratų lygmeniu ir visose grupės kontroliuojamose įmonėse.

Teisingumas, pagrindinės teisės ir pilietybė

97.

Romų integracijos didinimas. Pirmoji Europos Komisijos ataskaita

Ne teisėkūros

Pirmojoje metinėje ataskaitoje bus įvertintos nacionalinės romų integracijos strategijos; jas valstybės narės Komisijai turi pateikti iki 2011 m. gruodžio 31 d.

98.

Specialios pažeidžiamų įtariamųjų ar kaltinamųjų apsaugos priemonės vykstant baudžiamajam procesui

Teisėkūros

Šia iniciatyva siekiama užtikrinti, kad baudžiamuosiuose procesuose visoje ES įtariamiesiems ir kaltinamiesiems, kurie, pvz., dėl savo amžiaus, psichinės ar fizinės būklės negali suprasti ar stebėti proceso turinio ar prasmės, būtų skiriamas ypatingas dėmesys.

99.

Būtiniausios nusikalstamų veikų sudėties požymių ir bausmių neteisėtos prekybos narkotikais srityje nuostatos

Teisėkūros

Sudaryti valstybėms narėms sąlygas veiksmingiau kovoti su neteisėta prekyba narkotikais ir plėtoti bendrą ES kovos su prekyba narkotikais metodą, derinant pažeidimų ir sankcijų nuostatas, sprendžiant 2009 m. Pamatinio sprendimo 2004/757/TVR vertinime nustatytus trūkumus ir pakeičiant šią priemonę.

100.

Keitimasis informacija apie naujas psichoaktyvias medžiagas, jų rizikos įvertinimas ir kontrolė

Teisėkūros

Pasiūlymo iš dalies pakeisti 2005 m. gegužės 10 d. Tarybos sprendimą 2005/387/TVR tikslas – patobulinti vertinimo procesą ir kai kuriuos procedūros etapus, atsižvelgiant į per pastaruosius trejus metus taikant šį teisės aktą sukauptą patirtį ir pastebėtus trūkumus.

101.

Europos prieinamumo aktas. Gerinti prekių ir paslaugų prieinamumą vidaus rinkoje

Teisėkūros

Direktyvos pasiūlymas, kurio tikslas – patobulinti prekių ir paslaugų rinką, kad ji būtų prieinama neįgaliesiems arba pagyvenusiems žmonėms, remiantis „universalaus modelio“ koncepcija. Ši verslui palanki iniciatyva apims privalomas priemones, skirtas nustatyti ir suvienodinti prieinamumo standartus.

102.

Gerinti lyčių pusiausvyrą įmonių, kurios kotiruojamos vertybinių popierių biržose, valdybose (privalomos teisinės galios neturintys teisės aktai)

Teisėkūros

Remiantis lyčių lygybės strategija teikiamos rekomendacijos tikslas – pagerinti lyčių pusiausvyrą įmonių valdybose. Lyčių lygybė yra pagrindinė teisė, be to, ji labai svarbi ES augimui ir konkurencingumui.

103.

Kelionių, atostogų ir organizuotų išvykų paketai

Teisėkūros

Šio pasiūlymo tikslas – peržiūrėti Tarybos direktyvą 90/314/EEB ir atnaujinti šiuo metu taikomas kelionių paketus perkančių (visų pirma internetu) vartotojų apsaugos taisykles ir palengvinti kelionių paketų įsigijimą iš kitų valstybių narių.

104.

Eurojusto struktūros reforma

Teisėkūros

Šia iniciatyva siekiama plėtoti ir stiprinti Eurojusto veikimą ir nustatyti, kaip Europos Parlamentą ir nacionalinius parlamentus įtraukti į Eurojusto veiklos vertinimą.

105.

Kompensacija nusikaltimų aukoms

Teisėkūros

Komisijos pasiūlyme peržiūrėti direktyvą Nr. 2004/80 bus užtikrinta, kad visose valstybėse narėse nusikaltimų aukoms būtų išmokamos sąžiningos ir atitinkamos kompensacijos, taip padedant skatinti valstybių narių tarpusavio pasitikėjimą. Pasiūlymas bus pagrįstas išsamiu visų kompensacijos aspektų tyrimu, kad būtų nustatytos esamos kliūtys, jų kilmė ir galimi sprendimai.

106.

Tarpvalstybinių kelių eismo įvykių apribojimo ir senaties terminai

Teisėkūros / Ne teisėkūros

Šia iniciatyva piliečiams siekiama suteikti daugiau teisinio tikrumo dėl tarpvalstybiniams kelių eismo įvykiams taikomų senaties terminų.

107.

E. teisingumas

Teisėkūros

Šia iniciatyva bus sustiprintas e. teisingumo projekto vaidmuo prisidedant prie augimo ir teisinio tikrumo vidaus rinkoje. E. teisingumo projekto tikslas – sustiprinti teisingumo politiką informacijos ir komunikacijos technologijomis, siekiant pagerinti ir racionalizuoti informaciją apie teisingumą ES, pagerinti galimybes kreiptis į teismus visose valstybėse narėse ir supaprastinti teisminį bendradarbiavimą ir procedūras.

108.

Alternatyvi įmonių ginčų sprendimo priemonė

Teisėkūros

Šia priemone bus papildytas Komisijos teisės akto pasiūlymas dėl alternatyvaus vartotojų ginčų sprendimo, nustatant įmonių ginčams pritaikytą mechanizmą. Turėdamos galimybę naudotis alternatyviais ginčų sprendimo būdais, MVĮ labiau pasitikėtų tarpvalstybine prekyba ir pagerėtų vidaus rinkos veikimas.

109.

Nemokumo procedūros

Teisėkūros

Nemokumo reglamento ((EB) 1346/2000) peržiūra įtraukiant grupių ir įmonių nemokumo klausimą, kad būtų pagerintas tarpvalstybinių nemokumo procedūrų veiksmingumas ir efektyvumas.

110.

Abipusis civilinės būklės aktų pripažinimas:

1) Abipusis tam tikrų civilinės būklės aktų poveikio pripažinimas

Teisėkūros

Teisės akto dėl tam tikrų civilinio statuso dokumentų (pvz., susijusių su gimimu, tėvystės nustatymu, įvaikinimu, vardu ir pavarde) galiojimo abipusio pripažinimo pasiūlymas.

111.

2) Dokumentų legalizavimo formalumų panaikinimas tarp valstybių narių

Teisėkūros

Teisės aktas bus pateiktas atsižvelgiant į Žaliąją knygą dėl laisvo dokumentų, civilinio statuso dokumentų ir autentiškų aktų judėjimo ir teisės aktų supaprastinimo. Teisės akto pasiūlymas turėtų aprėpti dokumentų legalizavimo formalumų, kuriuos tarpusavyje taiko valstybės narės, išvengimo klausimą.

Teisingumas, vartotojų reikalai ir konkurencijos politika

112.

ES kolektyvinio žalos atlyginimo sistema

Dar nenustatyta

Ši iniciatyva turėtų būti pateikta po visų ankstesnių Komisijos darbų, susijusių su kolektyviniu žalos atlyginimu ES lygmeniu.

Jūrų reikalai ir žvejyba

113.

Jūrų erdvės planavimo sistemos nustatymas

Teisėkūros

Užtikrinti, kad valstybės narės nustatytų stabilią, patikimą, į ateitį nukreiptą integruoto planavimo sistemą, kad būtų racionalizuotas jūrų erdvės naudojimas – tai būtų naudinga ekonominiam vystymuisi ir jūrų aplinkai. Taip pat siekiama, kad valstybės narės taikytų bendrą metodą, kad būtų palengvintas tarpvalstybinis jūrų erdvės planavimas. Iniciatyvos rūšis dar nepatvirtinta (tikriausiai direktyva).

114.

Mėlynasis augimas. Darnus su vandenynais, jūromis ir pakrantėmis susijęs augimas

Ne teisėkūros

Komunikatas bus pagrįstas šiuo metu atliekamo tyrimo išvadomis. Tyrime nagrinėjamas tvarus augimas ir užimtumas jau veikiančiuose, besivystančiame ir ateities jūrų sektoriuose, pagrįstuose naujovišku jūrų ir pakrančių išteklių naudojimu, kaip inovacijų ir konkurencingumo varomąja jėga.

ES finansinių interesų apsauga

115.

Europos Sąjungos finansinių interesų apsauga, įskaitant baudžiamosios teisės taikymą*

Teisėkūros

Šia teisėkūros iniciatyva atsižvelgiama į Komunikatą dėl Europos Sąjungos finansinių interesų apsaugos, įskaitant materialinės baudžiamosios teisės taikymą, pagal Sutarties 325 straipsnio 4 dalį. (2012 m. III ketvirtis)

116.

Baudžiamosios teisės sankcijų taikymas stiprinant euro apsaugą nuo klastojimo

Teisėkūros

Ši iniciatyva paremta Pamatiniu sprendimu 2000/383/TVR, kurį ji pakeis. Jos tikslas – stiprinti euro apsaugą nustatant veiksmingesnius baudžiamosios teisės aktus ir procedūras ir griežčiau prižiūrėti, kaip ES taisyklės taikomos valstybėse narėse. Baudžiamosios teisės sankcijomis piliečiai turėtų būti tinkamai apsaugoti nuo sukčiavimo ir euro klastojimo.

117.

Valstybių narių administracinių institucijų tarpusavio pagalba ir jų bei Komisijos bendradarbiavimas, siekiant užtikrinti teisingą muitinės ir žemės ūkio teisės aktų taikymą

Teisėkūros

Supaprastinti ir paaiškinti teisės aktus, pagerinant galimybes jais naudotis ir sutaupant biudžeto lėšų, atsižvelgiant į tai, kad Reglamentu Nr. 515/97 ir 2009 m. lapkričio 30 d. Tarybos sprendimu 2009/917/TVR dėl informacinių technologijų naudojimo muitinės tikslais iš dalies nagrinėjami tie patys klausimai.

Regioninė politika

118.

Būsima atokiausiems regionams skirta strategija

Ne teisėkūros

Komunikatas dėl būsimos atokiausiems regionams skirtos strategijos, teikiamas po regionų ir valstybių narių jungtinių memorandumų „Atokiausi regionai iki 2020 m.“ ir kitų jų pateiktų nuomonių.

Moksliniai tyrimai ir inovacijos

119.

Europos mokslinių tyrimų erdvės programa

Teisėkūros / Ne teisėkūros

Europos mokslinių tyrimų erdvės programa bus remiamasi užtikrinant strateginės ES ir valstybių narių politikos nuoseklumą ir koordinavimą, siekiant padidinti Europos mokslinių turimų sistemos veiksmingumą, geriau panaudojant tarpvalstybinę sinergiją ir papildomumą (pvz., mokslininkų mobilumas ir profesinė veikla, mokslinius tyrimus atliekančių ir finansuojančių organizacijų tarpvalstybinė veikla, mokslinių tyrimų infrastruktūra, žinių sklaida, ir bendradarbiavimas su trečiosiomis šalimis).

120.

Inovacijų sąjungos padėtis 2012 m. Spartėjantys pokyčiai 

Ne teisėkūros

Šis komunikatas – naujas žingsnis link augimo ir darbo vietų kūrimo naudojant inovacijas. Į jį bus įtraukti šie politiniai pasiūlymai: išsamus greitai augančių ir inovacijas diegiančių įmonių naujo indikatoriaus apibūdinimas, lyginamasis valstybių narių inovacijų rezultatų vertinimas, tolesni su Inovacijų sąjunga susijusių įsipareigojimų, kuriuos įgyvendinant nebuvo padaryta pažanga, veiksmai, pasiūlymas įtraukti inovacijas į visas ES politikos kryptis.

121.

Stiprinti ir sutekti tarptautinį bendradarbiavimą mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje

Ne teisėkūros

Europa turi strategiškiau bendradarbiauti su pagrindiniais partneriais mokslo, technologijų ir inovacijų srityse, kad padidėtų kompetencija ir būtų skatinamas pramonės konkurencingumas, sprendžiamos pasaulinės visuomenės problemos ir remiama išorės politika. Komunikate bus smulkiai išdėstyti tarptautinio ES bendradarbiavimo veiksmų pagal mokslinių tyrimų ir inovacijų bendrą strateginę sistemą įgyvendinimo, stiprinimo ir sutelkimo tikslai, kriterijai bei veiklos principai.

Mokesčiai ir muitų sąjunga

122.

Geras valdymas mokesčių rojų atžvilgiu*

Ne teisėkūros

Įgyvendinant šią iniciatyvą bus sustiprinta ES kovos su problemomis, kurios kyla dėl nebendradarbiaujančių už ES ribų esančių jurisdikcijų (įskaitant mokesčių rojus ir agresyvų mokesčių planavimą), strategija. (2012 m. IV ketvirtis)

123.

Narkotinių medžiagų pirmtakai (prekursoriai)

Teisėkūros

Komisijos ataskaitoje (COM(2009) 709) pabrėžtas vaistų, kurių sudėtyje yra narkotinių medžiagų pirmtakų (prekursorių), naudojimo neteisėtai narkotikų gamybai pavojus. 2010 m. gegužės mėn. Taryba paragino Komisiją siūlyti teisės aktų pakeitimus. Iniciatyva bus iš dalies pakeistas Reglamentas (EB) Nr. 273/2004.

124.

Dvigubo tarpvalstybinių dividendų, kurie išmokami investuotojams į akcijų portfelius, apmokestinimo panaikinimas

Teisėkūros / Ne teisėkūros

Pasiūlymai, kaip išspręsti dvigubo apmokestinimo problemas, kylančias dėl išskaičiuojamųjų mokesčių, taikomų tarpvalstybiniams dividendams, kurie išmokami investuotojams į akcijų portfelius.

125.

Muitų sąjungos padėtis

Ne teisėkūros

Bendras muitų sąjungos veikimo vertinimas, joje kylančios problemos ir galimybės apsaugoti bendrąja rinką bei jos piliečius. Reaguojant į šiame tyrime nustatytus trūkumus ir poreikius, vertinime bus išdėstytos būsimos iniciatyvos muitų srityje, siekiant dar labiau padidinti muitų sąjungos bendrajai rinkai teikiamą papildomą naudą.

126.

Automobilių apmokestinimas

Ne teisėkūros

Tikslas – spręsti dvigubo apmokestinimo problemą ir kitas mokestines kliūtis, kylančias tarpvalstybinėse situacijose.

127.

Greito reagavimo į sukčiavimą PVM mechanizmas

Teisėkūros

Pastarojo meto įvykiai parodė, kad susidūrusi su masišku sukčiavimu PVM kai kuriose valstybėse narėse Sąjunga negali pakankamai greitai reaguoti. Kad atskiros valstybės narės galėtų kovoti su tokio tipo sukčiavimu susijusiuose sektoriuose, iki šiol joms buvo leidžiama taikyti nukrypti leidžiančias nuostatas, tačiau nukrypti leidžiančių nuostatų procedūra nėra pakankamai lanksti, kad būtų galima greitai ir tinkamai kovoti su sukčiavimu. Siūlomas naujas nukrypti leidžiančių nuostatų priėmimo mechanizmas (greito reagavimo mechanizmas) labai pagreitintų šių problemų sprendimą. Galutinis tikslas – užkirsti kelią masiško sukčiavimo sistemoms, kol jos nepadarė didelio poveikio nacionaliniams biudžetams.

Prekyba

128.

Prekybos ir investavimo kliūčių ataskaita

Ne teisėkūros

Europos Vadovų Tarybai teikiamos ataskaitos tikslas – nustatyti svarbias Europos eksportuotojams ir investuotojams trečiosiose šalyse kylančias patekimo į rinką kliūtis ir parengti strategijas, kaip tas kliūtis įveikti.

Transportas

129.

Geležinkelių teisės aktų rinkinys:

1) Patekimas į geležinkelių rinką*

Teisėkūros

Toliau atveriant geležinkelių sektoriaus rinką (vidaus keleiviniam transportui) reikia pritaikyti dabartinį acquis dėl patekimo į geležinkelių rinką (pirmasis geležinkelių teisės aktų rinkinys ir vėlesni jo pakeitimai) ir tinkamai pakeisti Reglamentą dėl geležinkelių viešųjų paslaugų ((EB) Nr. 1370/2007), įskaitant privalomą nuostatą, kad viešųjų paslaugų sutartys būtų sudaromos pagal konkursų rezultatus. Šia iniciatyva taip pat bus užtikrinta reali galimybė vienodomis sąlygomis naudotis geležinkelių infrastruktūra (be kita ko, su geležinkeliu susijusiomis paslaugomis), visų pirma struktūriškai atskiriant infrastruktūros valdymą ir paslaugų teikimą (atskyrimas). Kartu bus pateiktas komunikatas dėl geležinkelių rinkos organizavimo peržiūros ir galimybių naudotis geležinkelio infrastruktūra nepatiriant diskriminacijos vertinimas.

2) Europos geležinkelio agentūra*

Teisėkūros

Šios iniciatyvos tikslas – didinti Europos geležinkelio agentūros vaidmenį geležinkelio saugos srityje, visų pirma susijusį su nacionalinių saugos institucijų nacionalinės saugos priemonių ir jų nuoseklaus suderinimo priežiūra. Be to, ja siekiama nustatyti bendrą transporto priemonių tipo patvirtinimą ir bendrą geležinkelio įmonių saugos sertifikatą. Prireikus galėtų būti pakoreguotos saugumo ir sąveikos direktyvos (Nr. 2004/49 ir Nr. 2008/57). (2012 m. IV ketvirtis)

130.

Atsinaujinančių šaltinių energijos naudojimas transporto srityje

Alternatyvaus kuro strategija

Teisėkūros / Ne teisėkūros

Transportui skirtoje baltojoje knygoje pabrėžiama, kad būtina nutraukti transporto sistemos priklausomybę nuo naftos. Šia iniciatyva siekiama pagreitinti alternatyvaus transporto patekimą į ES rinką, įskaitant reikalingus įrangos ir saugojimo sistemų standartus. Bus nustatyti galimi ES veiksmai, skirti skatinti alternatyvaus kuro naudojimą ES ir pateikti pramonei, viešajam sektoriui ir vartotojams aiškią ir nuoseklią alternatyvų kurą naudojančio transporto sistemų rinkos pokyčių viziją.

131.

Oro transporto keleivių teisės. Atsisakymas vežti, skrydžių atidėjimas ilgam arba atšaukimas

Teisėkūros

Peržiūrėjus Reglamentą (EB) Nr. 261/2004 bus apsaugotos oro transporto keleivių teisės užtikrinant, kad keleiviai būtų tinkamai informuojami, jiems būtų suteikiama pagalba ir, jei reikalinga, išmokama kompensacija dėl bet kokių skrydžių sutrikimų ir pamesto arba apgadinto bagažo. Bus padidintas teisinis tikrumas ir užtikrinta teisinga ir proporcinga ekonominė našta esant ypatingoms aplinkybėms, už kurias oro vežėjai neatsako (force majeure), pirmiausia geriau pasidalijant finansines išlaidas. Kartu bus pateikta iniciatyva dėl oro vežėjų atsakomybės už keleivių ir jų bagažo vežimą oru.

2013 m. būsimos iniciatyvos

Pavadinimas

Rūšis

Tikslų masto aprašas

Žemės ūkis

Ekologinis ūkininkavimas

Teisėkūros

Po diskusijų su Europos Parlamentu ir valstybėmis narėmis ir remiantis 2011 m. pateikta ataskaita (ataskaita Tarybai, teikiama pagal Tarybos reglamentą (EB) Nr. 834/2007 dėl ekologinės gamybos ir ekologiškų produktų ženklinimo, panaikinantį Reglamentą (EEB) Nr. 2092/91) bus atlikta pagrindinio teisės akto peržiūra.

Nauja ES miškininkystės strategija

Ne teisėkūros

Dabartinė ES miškininkystės strategija patvirtinta 1998 m. Tarybos rezoliucija (1999/C 56/01). Iniciatyvos tikslas – įvertinti, kiek strategija dera su dabartinais poreikiais ir politinėmis aplinkybėmis, ir pasiūlyti naują strategiją, kurioje būtų atsižvelgiama į uždavinius, kilusius po dabartinės strategijos patvirtinimo, ypač į klimato kaitą ir ES atsinaujinančiosios energijos politiką.

Klimato politika

ES prisitaikymo prie klimato kaitos strategija

Ne teisėkūros

Valstybės narės patiria neigiamus klimato kaitos padarinius, kurie daro didelę žalą ekonomikai ir aplinkai. Strategija padės ES tvirčiau kovoti su būsimais klimato kaitos padariniais. Daugiausia dėmesio bus skiriama papildomą ES naudą suteikiantiems veiksmams. Pagrindiniai strategijos tikslai – sustiprinti žinių apie prisitaikymą prie klimato kaitos pagrindą ir parengti tinkamą ES prisitaikymo prie klimato kaitos sistemą.

Sunkiųjų transporto priemonių išmetamo CO2 kiekio mažinimo strategija

Teisėkūros / Ne teisėkūros

Iniciatyvoje bus nagrinėjama didėjančio sunkiųjų transporto priemonių išmetamo CO2 kiekio problema. Pagrindinis tikslas – ekonomiškai efektyviu būdu sumažinti šį išmetamųjų dujų kiekį. Iniciatyva bus pateikta po Europos netaršių ir efektyviai energiją vartojančių transporto priemonių strategijos ir Transporto baltosios knygos (COM(2011) 144).

Konkurencija

Iniciatyvos esminių valstybės pagalbos taisyklių srityje. Bendrojo bendrosios išimties reglamento peržiūra

Teisėkūros

Dabartinio Bendrojo bendrosios išimties reglamento galiojimas baigiasi 2013 m. pabaigoje, todėl jį reikia peržiūrėti. Be to, su Bendrojo bendrosios išimties reglamento peržiūra bus derinama kai kurių su strategija „Europa 2020“ susijusių valstybės pagalbos gairių (mokslinių tyrimų, technologinės plėtros ir inovacijų, rizikos kapitalo, aplinkos apsaugos) peržiūra. Po 2013 m. galima numatyti tolimesnį gairių konsolidavimą (bendrosios valstybės pagalbos gairės). Remiantis iš dalies pakeistu Tarybos įgaliojimus suteikiančiu reglamentu Nr. 994/98 (žr. 2012 m.) galėtų būti išplėsta Bendrojo bendrosios išimties reglamento taikymo sritis.

Valstybės pagalbos de minimis reglamento peržiūra

Teisėkūros

De minimis pagalba yra lanksti ribotų pagalbos sumų skyrimo priemonė. Komisijos reglamentas dėl de minimis pagalbos taikomas nedidelėms dotacijų sumoms, kurios nelaikomos pagalba pagal SESV 107 straipsnio 1 dalį, nes nepaveikia prekybos ir konkurencijos, todėl apie jas nereikia pranešti. Dabartinio teksto galiojimas baigiasi 2013 m. gruodžio mėn.

Valstybės pagalbos moksliniams tyrimams, technologinei plėtrai ir inovacijoms sistemos peržiūra

Ne teisėkūros

2007 m. įsigaliojo peržiūrėta mokslinių tyrimų, technologinės plėtros ir inovacijų programa. Šia programa valstybėms narėms sudaromos sąlygos naudoti valstybės pagalbą kaip mokslinių tyrimų, technologinės plėtros ir inovacijų skatinimo priemonę. Iki 2013 m. programa turės būti peržiūrėta.

Skaitmeninė darbotvarkė

Nuotolinių kompiuterinių išteklių strategijos rengimas

Ne teisėkūros

Komunikate bus nagrinėjami kai kurie dabartinės reguliavimo sistemos, kuri buvo sukurta atsižvelgiant į paprastesnes programas, aspektai. Pirmiausia, nuotoliniai kompiuteriniai ištekliai kelia konkrečių su duomenų apsauga ir duomenų rinkimu, taikytina teise, atsakomybe ir vartotojų apsauga susijusių problemų. Be to, bus nagrinėjami sąveikumo, standartizacijos ir duomenų bei programų perkeliamumo aspektai.

Švietimas, kultūra ir jaunimas

Aukštojo mokslo internacionalizavimas

Ne teisėkūros

Vis daugiau aukštųjų mokyklų priima studentus iš kitų šalių nei ES valstybės narės, dalyvauja studentų, darbuotojų ir žinių mainuose, tarptautiniu mastu bendradarbiauja akademinėje ir mokslinių tyrimų srityje. Komunikate bus nagrinėjama ES aukštojo mokslo sektoriaus internacionalizavimo strategija. Vis labiau tarpusavio priklausomybe grindžiamame pasaulyje vienas iš strateginių būdų, kurį ES gali naudoti spręsdama pasaulines problemas – tai aukštojo mokslo partnerystė, galinti sukurti mokslinių tyrimų ir technologinius gebėjimus ir sustiprinti universitetų kaip žinių perdavėjų vaidmenį.

„Judaus jaunimo“ kortelė (privalomos teisinės galios neturintys teisės aktai )

Teisėkūros

Įgyvendinant „Judaus jaunimo“ pavyzdinę iniciatyvą Europoje gyvenantiems 13–30 metų jaunuoliams būtų suteikta galimybė būti mobilesniems ir aktyvesniems. Būtų remiamasi jau naudojamomis kortelėmis, kurios jau dabar jaunimui suteikia nuolaidų įvairiose srityse (kelionės, kultūra, prekės, apgyvendinimas ir kt.). Jau naudojamoms ES kokybės kriterijus atitinkančioms kortelėms būtų suteiktas „Judaus jaunimo“ ženklas.

Užimtumas, socialiniai reikalai ir įtrauktis

Darbuotojų apsauga nuo rizikos, susijusios su kancerogenų arba mutagenų poveikiu darbe

Teisėkūros

Tikslas – peržiūrėti dabartinę teisinę sistemą (Direktyva 2004/37), kad iki priimtino lygio būtų sumažinta vėžio rizika, pagerinti rizikos valdymą ir įvertinti direktyvos taikymo srities mastą, kad būtų atsižvelgiama į naujus rizikos veiksnius ir medžiagas, kurios yra toksiškos reprodukcijai.

Socialinės apsaugos sistemų koordinavimas

Teisėkūros

Pirmoji Reglamentų Nr. 883/2004 ir 987/2010 peržiūra po jų įsigaliojimo 2010 m. gegužės mėn., siekiant papildyti ir pritaikyti taisykles, įvertinus jų taikymą pirmaisiais metais.

Komunikatas dėl ilgalaikės priežiūros

Ne teisėkūros

Po 2011 m. Komisijos tarnybų darbinio dokumento ir diskusijų Socialinės apsaugos komitete, šiame komunikate, atsižvelgiant į didėjantį ilgalaikės priežiūros nuostatų poreikį, bus pateiktos politikos gairės.

Energija

Energijos technologijos būsimojoje Europos energetikos politikoje

Ne teisėkūros

Komunikate bus nustatytos energijos technologijų teikiamos galimybės siekiant mažinti išmetamą CO2 kiekį, parengti išsamų energijos technologijų plėtojimo metodą remiantis energetikos vizija iki 2050 m. ir skatinti valstybių narių ir Europos Komisijos sąveiką kuriant energetikos politiką – skatinti nacionalinių ir ES inovacijų programų konvergenciją ir bendradarbiavimą įgyvendinant šias programas.

Energijos vartojimo efektyvumas

Ne teisėkūros

2011 m. birželio mėn. pateikto pasiūlymo tęsinys, kuriame remiamasi dabartiniu Energetikos plano iki 2050 m. įgyvendinimu ir rengiamos bendrosios energijos vartojimo efektyvumo iki 2020 m. ir vėliau gaires.

Plėtra ir kaimynystės politika

2013 m. plėtros dokumentų rinkinys

Ne teisėkūros

Taryba paragino Komisiją reguliariai teikti ataskaitas apie šalis kandidates ir potencialias kandidates. Komisijos strategijos dokumentu Europos Vadovų Tarybai leidžiama kiekvienų metų pabaigoje apibrėžti pagrindines plėtros gaires.

Aplinka

Oro kokybės politikos peržiūra

Teisėkūros / Ne teisėkūros

Įvertinti dabartinės oro taršos ir oro kokybės politikos įgyvendinimą ir rezultatus, pateikti peržiūrėtus teisės aktų pasiūlymus, susijusius su EB direktyvomis dėl oro kokybės ir nacionalinių išmetamųjų teršalų ribų.

Sveikatos apsauga ir vartotojų teisės

Klonavimo technikos naudojimas maisto gamybai

Teisėkūros

Ši iniciatyva bus pateikta po 2010 m. Komisijos ataskaitos dėl gyvūnų klonavimo maisto gamybai; ja bus atsižvelgta į prašymus išaiškinti gyvūnų klonavimo vidaus rinkoje teisės aktą.

Išlaidos veterinarijos srityje

Teisėkūros

Tarybos sprendimo 90/424/EB peržiūros tikslas – sukurti suvienodintą ES išlaidų ir atsakomybės dalijimosi sistemą taikant naują šiuo metu rengiamą ES gyvūnų sveikatos teisės aktą.

Vidaus reikalai

ES imigracijos kodeksas

Teisėkūros

Visų imigracijos, visų pirma teisėtos migracijos, srities teisės aktų konsolidavimas ir prireikus taikomų nuostatų praplėtimas, kaip numatyta Stokholmo programoje.

Komunikatas dėl grąžinimo politikos ir Grąžinimo direktyvos įgyvendinimo ataskaita

Ne teisėkūros

Komunikatas bus apžvalginio pobūdžio, siekiant apžvelgti iki šiol taikant bendrą ES grąžinimo politiką pasiektą pažangą ir pateikti keletą konkrečių idėjų apie tolesnį politikos propagavimą ir plėtojimą.

Pramonė ir verslumas

Variklinių transporto priemonių vidaus rinkos įgyvendinimo stiprinimas

Teisėkūros

Bendras politinis tikslas – apsaugoti ir sustiprinti variklinių transporto priemonių vidaus rinką, užtikrinant, kad veiktų visi būtini mechanizmai, kad būtų galima veiksmingai ir vienodai įgyvendinti ir vykdyti pagrindinius automobilių pramonės gaminių tipo patvirtinimo teisės aktus.

Vidaus rinka ir paslaugos

Teisinga kompensacija už saugojamų kūrinių kopijavimą privačiam fizinių asmenų naudojimui

Teisėkūros

Užtikrinti, kad direktyvoje nustatytos teisingos kompensacijos sistemos būtų taikomos taip, kad atlygis teisių turėtojams būtų išmokamas nevaržant elektroninės žiniasklaidos ir įrangos vidaus rinkos veikimo.

Mokėjimo paslaugos vidaus rinkoje

Teisėkūros

Direktyvos 2007/64/EB peržiūrėjimo tikslas – sukurti integruotą, konkurencingą, veiksmingai veikiančią ir vartotojams patogią mokėjimų rinką ES.

Tarptautiniai mokėjimai ES

Teisėkūros

Peržiūrint reglamentą (EB) Nr. 924/2009 daugiausia dėmesio bus skiriama 15 straipsnyje nurodytiems klausimams. Tačiau Reglamento (EB) Nr. 924/2009 tekstą gali tekti labai pakeisti dėl šiuo metu vykstančio ES mokėjimų rinkos integravimo, Mokėjimo paslaugų direktyvos, kurią Komisija kartu peržiūri ir perėjimo prie Bendros mokėjimų eurais erdvės (SEPA) reglamento. .Tikslas – sukurti integruotą, konkurencingą, veiksmingą ir vartotojams patogią mokėjimų rinką Europoje.

Tolesni veiksmai pagal Žaliąją knygą. Siekiant integruotos Europos mokėjimų kortelėmis, internetu ir mobiliųjų mokėjimų rinkos

Teisėkūros / Ne teisėkūros

Europos elektroninių mažmeninių mokėjimų rinkos integravimas – vienas iš Skaitmeninės darbotvarkės (bendrosios skaitmeninės rinkos) prioritetų. Tolesnių veiksmų remiantis Žaliąja knyga tikslas – sukurti konkurencingesnę, veiksmingesnę, naujoviškesnę ir saugią Europos mokėjimų rinką.

Galima bankų ir kitų finansų įstaigų krizės valdymo ir sprendimo sistema

Teisėkūros / Ne teisėkūros

Remiantis ataskaita, kuri turėtų būti paskelbta 2011 m. pabaigoje ir kurioje nagrinėjama būtinybė nustatyti kitų nei bankai finansų įstaigų (pagrindinių sandorio šalių (PSŠ), draudimo kompanijų, rizikos draudimo fondų ir kt.) krizių valdymo sistemą, gali būti pasiūlyti teisės aktai, kuriais institucijoms būtų suteikti įgaliojimai ir priemonės spręsti kitų nei bankai finansų institucijų problemas.

Teisingumas, pagrindinės teisės ir pilietybė

Reglamentas dėl ES karštųjų linijų dėl dingusių vaikų

Teisėkūros

Šia iniciatyva imamasi tolesnių veiksmų, susijusių su 2010 m. komunikatu dėl karštosios pranešimų apie dingusius vaikus linijos, kurios numeris prasideda skaitmenimis 116, taip pat siekiama užtikrinti, kad skaitmenimis 116 prasidedančios linijos tinkamai veiktų visose valstybėse narėse.

Europos sutarčių teisės priemonė draudimo paslaugų srityje

Teisėkūros

Supaprastinti tarpvalstybinę prekybą kai kuriais finansiniais produktais (ypač draudimu), parengiant Europos sutarčių teisės taisykles finansinių paslaugų srityje.

Abipusis diskvalifikavimo pripažinimas

Teisėkūros

Šia iniciatyva siekiama užtikrinti teisių atėmimo, nustatyto teismo sprendimu baudžiamajame procese, abipusį pripažinimą, kad tokios priemonės būtų vykdomos kitoje valstybėje narėje negu ta, kurioje jos skirtos.

Teisinė pagalba baudžiamosiose bylose

Teisėkūros

Iniciatyva bus nustatytos pagrindinės bendros taisyklės siekiant užtikrinti, kad įtariamieji ir kaltinamieji baudžiamuosiuose procesuose galėtų naudotis teisine pagalba tarp apkaltinimo ir bylos arba apeliacinio skundo nagrinėjimo pabaigos.

Konsultacijos su Europos socialiniais partneriais dėl vienodo vyrų ir moterų darbo užmokesčio direktyvos peržiūros

Ne teisėkūros

Atsižvelgdama į nemažėjantį vyrų ir moterų darbo užmokesčio skirtumą Europoje (apie 18 %), Komisija konsultuosis su Europos socialiniais partneriais dėl ES teisės aktų, kuriais įgyvendinamas vienodo darbo užmokesčio principas, papildymo.

Europos socialinių partnerių konsultacijų dėl darbo, šeiminio ir asmeninio gyvenimo derinimo antrasis etapas

Ne teisėkūros

Atsižvelgdama į šių konsultacijų rezultatus, Komisija gali pasiūlyti priemones, kurių tikslas būtų dvejopas: didinti moterų užimtumą, nes moterims tenka didžiausia atsakomybė už vaikų ir kitų priklausomų asmenų išlaikymą, taip pat spręsti demografines problemas.

Europos nuosprendžių registrų informacinė sistema, susijusi su nuteistais trečiųjų šalių piliečiais

Teisėkūros

Šia iniciatyva siekiama sukurti valstybių narių teismuose nuteistų trečiųjų šalių piliečių registrą.

Jurisdikcija ir teismo sprendimų, susijusių su santuoka ir tėvų pareigomis, pripažinimas bei vykdymas

Teisėkūros

Atlikus Reglamento (EB) Nr. 2201/2003 taikymo vertinimą, iš dalies pakeisti šį teisinį dokumentą ir nustatyti bendrus būtiniausius standartus, susijusius su teismo sprendimų dėl tėvų pareigų pripažinimu, kad šiems sprendimams nebūtų taikoma exequatur procedūra.

Žalioji knyga dėl galimybės papildyti būtiniausias procesines teises

Ne teisėkūros

Žalioji knyga, kuria įvertinama, ar reikia nagrinėti klausimus, susijusius su kaltinamųjų ir įtariamųjų, kuriems netaikomi ankstesni teisės aktų pasiūlymai (procesinių teisių veiksmų plane), būtiniausių procesinių teisių aspektais.

Teisminių ir neteisminių dokumentų civilinėse arba komercinėse bylose įteikimas valstybėse narėse (dokumentų įteikimas)

Teisėkūros

Peržiūrint Reglamentą (EB) Nr. 1393/2007 daug dėmesio bus skirta perduodančiųjų ir gaunančiųjų agentūrų veiksmingumui, taip pat praktiniam prašymo perduoti prašymą įteikti dokumentus įgyvendinimo taikymui. Gali būti nustatyti bendri būtiniausi standartai. Be to, šia iniciatyva bus panaikintas Tarybos Reglamentas (EB) Nr. 1348/2000.

Žalioji knyga dėl civilinio proceso būtiniausių reikalavimų ir reikiami tolesni veiksmai

Ne teisėkūros

Tam tikrų standartų ir procedūrinių garantijų laikymasis yra išankstinė tarpvalstybinio bendradarbiavimo civilinės teisenos srityje sąlyga. Dabartiniai šiuos klausimus nagrinėjantys Europos teisiniai dokumentai yra neišsamūs ir nenuoseklūs. Žaliąja knyga turėtų būti pradėtos diskusijos dėl bendrų būtiniausių civilinio proceso ES reikalavimų.

2013 m. ES pilietybės ataskaita. Kliūčių ES piliečių teisėms šalinimas

Ne teisėkūros

Šios ataskaitos tikslas – įvertinti pažangą, padarytą veiksmingo ES piliečių teisių taikymo srityje, įgyvendinant 2010 m. ES pilietybės ataskaitoje nustatytus veiksmus, ir numatyti tolesnes priemones, kaip užbaigti likusių kliūčių šalinimą, kad būtų galima naudotis ES piliečių teisėmis.

Sąjungos piliečių ir jų šeimos narių teisės laisvai judėti ir gyventi valstybių narių teritorijoje įgyvendinimo ataskaita

Ne teisėkūros

Šios ataskaitos tikslas – pateikti išsamią Direktyvos 2004/38/EB perkėlimo į nacionalinę teisę ir įgyvendinimo valstybėse narėse apžvalgą. Joje bus pateiktas bendras direktyvos nuostatų poveikio vertinimas ir nurodytos sritys, kuriose galima siekti geresnių rezultatų.

Jūrų reikalai ir žvejyba

Žuvų išteklių apsaugojimas taikant technines jūrų gyvūnų apsaugos priemones

Teisėkūros

Pasiūlymo tikslas – parengti naują Atlanto vandenynui ir Šiaurės jūrai skirtų techninių priemonių sistemą atsižvelgiant į bendros žuvininkystės politikos reformą, kad būtų užtikrinta biologinių jūrų išteklių apsauga ir sumažintas žvejybos poveikis žuvų ištekliams ir jūrų ekosistemoms. Taip pat siekiama supaprastinti ir sutelkti esamas technines priemones, ypač Tarybos reglamente (EB) Nr. 850/98 ir įvairiuose jo pakeitimuose numatytas priemones, kitas Tarybos reglamente (EB) Nr. 1288/2009 numatytas technines priemones ir šiuo metu įgyvendinamus atkūrimo planus, jei reikia, pagerinti šių priemonių ir planų veiksmingumą.

Baltoji knyga dėl jūrų stebėjimo

Ne teisėkūros

Šiame komunikate bus apžvelgta padaryta pažanga ir pasiūlyti tolesni veiksmai. Bus nustatytos finansinės bendros keitimosi informacija aplinkos kūrimo pasekmės.

Jūrų stebėjimo integravimas. Bendros keitimosi informacija aplinkos sukūrimas, įskaitant finansinius aspektus

Ne teisėkūros

Šiame komunikate bus apžvelgta padaryta pažanga ir pasiūlyti tolesni veiksmai. Bus nustatytos finansinės bendros keitimosi informacija aplinkos kūrimo pasekmės.

Ilgalaikių kai kurių išteklių ir šių išteklių žvejybos būdų planų (įvairių rūšių žuvų planų) nustatymas arba peržiūra

Teisėkūros

Šie įvairių rūšių planai bus taikomi tam tikriems tose pačiose žvejybos vietose ir tose pačiose zonose sužvejotiems žuvų kiekiams. Jie bus pagrįsti bendros žuvininkystės politikos reformos nuostatomis.

ES finansinių interesų apsauga

Europos Sąjungos finansinių interesų apsauga stiprinant administracines ir baudžiamosios teisės procedūras, įskaitant tarpusavio pagalbą

Teisėkūros

Keitimosi informacija, tarpusavio pagalbos ir įrodymų rinkimo taisyklės, kurios dar neįtrauktos į 2012 m. iniciatyvą dėl finansinių interesų apsaugos; SESV 325 straipsnio 4 dalis.

Europos prokuratūros įsteigimas siekiant apsaugoti Europos Sąjungos finansinius interesus

Teisėkūros

Šia iniciatyva siekiama nustatyti Europos prokuratūros, kurio pagrindinė funkcija bus Europos finansinių interesų apsauga, kūrimo sistemą ir sąlygas.

Regioninė politika; užimtumas, socialiniai reikalai ir įtrauktis, žemės ūkis ir kaimo plėtra; jūrų reikalai ir žvejyba

Partnerystės susitarimai su valstybėmis narėmis

Teisėkūros

Komisijos ir kiekvienos valstybės narės partnerystės susitarimuose bus nustatyti partnerių ir Komisijos įsipareigojimai nacionaliniu ir regioniniu lygmenimis. Jie bus susiję su strategijos „Europa 2020“ ir nacionalinių reformų programų tikslais. Susitarimais bus nustatytas integruotas požiūris į teritorinę plėtrą, remiamas iš sanglaudos politikos, kaimo plėtros ir jūrų bei žuvininkystės fondų lėšų, į susitarimus bus įtraukti tikslai, numatytos strateginės investicijos ir įvairios sąlygos.

Mokesčiai ir muitų sąjunga

Iniciatyva dėl tarpvalstybinių ginčų arbitražo mokesčių srityje

Teisėkūros

Nors šioje srityje esama teisinių priemonių (arbitražo konvencija ir ES valstybių narių sudarytos dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartys), ES lieka neišspręsta per daug ilgai besitęsiančių su dvigubu apmokestinimu susijusių procedūrų.

Muitinės sankcijos

Teisėkūros

Šia iniciatyva siekiama dviejų tikslų: sustiprinti muitinės taisyklių laikymąsi suderinant pažeidimų apibūdinimą ir įvertinimą nustatant atitinkamas muitinės sankcijas ir užtikrinti vienodą muitinės sankcijų taikymą ūkinės veiklos vykdytojams.

Prekyba

ES prekybos apsaugos teisės aktų atnaujinimas

Teisėkūros

Pagrindinių antidempingo ir apsaugos nuo subsidijų reglamentų pakeitimas.

Transportas

E. kroviniai

Teisėkūros / Ne teisėkūros

Iniciatyvos tikslas – sukurti tinkamą elektroninės informacijos srauto, susijusio su fiziniu prekių judėjimu, racionalizavimo sistemą, siekiant prisidėti prie daugiarūšio krovininio transporto planavimo, veiklos vykdymo, kontrolės ir ataskaitų teikimo, užtikrinti atsakomybę įvairiarūšio vežimo srityje ir propaguoti saugų, patikimą ir netaršų krovininį transportą.

Būsimos ES uostų politikos sistema, įskaitant teisės aktų pasiūlymus

Teisėkūros / Ne teisėkūros

Šia iniciatyva uostams bus suteiktos galimybės veiksmingiau tvarkyti didėjantį krovinių kiekį sukuriant vientisą logistikos grandinę, bus peržiūrėti uosto paslaugų teikimo apribojimai, padidintas uostų finansavimo skaidrumas aiškiai nurodant, kokiai uosto veiklai skiriamas viešasis finansavimas, taip siekiant išvengti konkurencijos iškraipymo, ir sukurta abipusiškai pripažįstama uosto darbuotojų mokymo skirtingose uosto veiklos srityse sistema.

Vidaus kelių rinkos teisės aktų rinkinys:

1) Padėties krovinių vežimo keliais rinkoje ataskaita

Ne teisėkūros

Ataskaitoje nagrinėjama krovinių vežimo keliais rinkos padėtis ir vertinamas kontrolės veiksmingumas ir įdarbinimo sąlygų pokyčiai. Taip pat bus išnagrinėta, kokia pažanga padaryta vienodinant vykdymo, eismo dalyvių mokesčių, kelių naudotojų apmokestinimo, socialinių ir saugos teisės aktų taisykles ir ką šioje srityje dar reikia nuveikti. Ataskaitoje bus nustatyta, kaip ir pagal kokį tvarkaraštį galės būti tęsiamas kabotažo rinkos atvėrimas.

2) Patekimas į krovinių vežimo kelių transportu rinką ir profesinės vežimo kelių transportu veiklos sąlygos

Teisėkūros

Priemonės siekiant tolesnio kabotažo rinkos atvėrimo. Atvėrus rinką labai padidėtų efektyvumas, sumažinant tuščių transporto priemonių reisų skaičių. Gali būti įtrauktos mobiliųjų darbuotojų įdarbinimo kabotažo srityje taisyklės, siekiant užtikrinti sąžiningą konkurenciją. Be to, gali būti papildytos dabartinės leidimų verstis profesine veikla taisyklės (pvz., jų taikymas krovinių ekspeditoriams), kurios būtų toliau vienodinamos (pvz., įsisteigimo ir finansavimo pajėgumų taisyklės). Pasiūlymu bus iš dalies pakeistas Reglamentas Nr. 1072/2009 dėl patekimo į rinką ir Reglamentas Nr. 1072/2009 dėl leidimo verstis profesine veikla.

3) Būtiniausios komercinio kelių transporto srities sankcijos ir jų vykdymas

Teisėkūros

Direktyvoje bus nustatytos bendros būtiniausios taisyklės nustatant pažeidimus ir sankcijas, įskaitant ir baudžiamuosius nusikaltimus, komercinio kelių transporto srityje. Toks suvienodinimas prisidės mažinant konkurencijos iškraipymą ir nevienodą sankcijų taikymą pažeidėjams.

4) Kelių transporto priemonių apmokestinimo sistemos

Teisėkūros

Šia iniciatyva bus skatinamas sistemingesnis nuo atstumo priklausantis kelių apmokestinimas atsižvelgiant į infrastruktūros ir išorės sąnaudas ir taikant principus „teršėjas moka“ ir „naudotojas moka“. Bus išnagrinėta galimybė palaipsniui įvesti suvienodintą sunkvežimių apmokestinimo sistemą, kuri turėtų pakeisti ES taikomus pagal laiką skaičiuojamus mokesčius (Eurovinjetes ir nacionalines vinjetes) ir galbūt kitus mokesčius (pvz., transporto priemonių mokesčius). Į iniciatyvą gali būti įtraukta keleivių apmokestinimo teisinė sistemą ir elektroninių kelių rinkliavų nuostatos, jei įgyvendinant Direktyvą 2004/52/EB laiku nepasiekta visiška jų sąveika.

2014 m. būsimos iniciatyvos

Pavadinimas

Rūšis

Tikslų masto aprašas

Plėtra ir kaimynystės politika

2014 m. plėtros dokumentų rinkinys

Ne teisėkūros

Taryba paragino Komisiją reguliariai teikti ataskaitas apie šalis kandidates ir potencialias kandidates. Komisijos strategijos dokumentu Europos Vadovų Tarybai leidžiama kiekvienų metų pabaigoje apibrėžti pagrindines plėtros politikos gaires. Į plėtros dokumentų rinkinį taip pat bus įtraukta Kroatijos stebėsenos prieš jos įstojimą į ES ataskaita.

Aplinka

Atliekų srities acquis tikslai

Teisėkūros

Pasiūlyti peržiūrėti atliekų srities acquis (Pagrindų direktyvos dėl atliekų ir atliekų srauto direktyvų) tikslus, kad ES būtų efektyviau naudojami ištekliai.

Atliekų sąvartynų direktyvos sąvartynų atsisakymo tikslai

Teisėkūros

Peržiūrėti dabartinius atliekų tvarkymo tikslus ir pasiūlyti naujus sąvartynų atsisakymo tikslus kitiems atliekų srautams, siekiant iki 2050 m. palaipsniui visiškai atsisakyti sąvartynų.

Atsakomybė už aplinkos apsaugą

Teisėkūros / Ne teisėkūros

Įvertinti direktyvos dėl atsakomybės už aplinkos apsaugą taikymą ir, jei reikės, peržiūrėti ją.

Biologinės įvairovės strategija

Ne teisėkūros

Tarp tolesnių veiksmų – 2020 m. biologinės įvairovės strategijos laikotarpio vidurio peržiūra.

Teisingumas, pagrindinės teisės ir pilietybė

Žalioji knyga dėl tarptautinės privatinės teisės

Ne teisėkūros

Žaliojoje knygoje nagrinėjami jurisdikcijos ir taikytinos teisės klausimai, be to, pripažinimo klausimai, susiję su bendrovių, asociacijų ir kitų juridinių asmenų registravimu ir judėjimu (aspektai, teisė, susiję su bendrovėmis, asociacijomis ir kitais juridiniais asmenimis).

Galiojančių civilinio proceso teisės srities Sąjungos teisės aktų nuoseklumo gerinimas

Teisėkūros

Užtikrinti, kad Europos civilinis procesas būtų nuoseklus ir nustatyti bendrus pagrindinius civilinio proceso standartus.

Mokesčiai ir muitų sąjunga

Galutinės ES vidaus prekybos apmokestinimo sistemos nustatymas

Teisėkūros

Pasiūlyme bus išdėstyta nauja galutinė ES vidaus prekybos apmokestinimo paskirties vietoje PVM sistema ir bus užbaigtas dabartinių pereinamajam laikotarpiui skirtų susitarimų taikymas. Pasiūlymas susijęs su ES PVM sistemos reforma siekiant veiksmingesnės ir tvirtesnės mokesčių sistemos bendrojoje rinkoje.

Transportas

Pažangios bilietų sistemos, daugiarūšis tvarkaraščių planavimas, informavimas, rezervavimas internetu

Teisėkūros / Ne teisėkūros

Į šį teisės akto pasiūlymą gali būti įtrauktos informacijos prieinamumo, keitimosi duomenimis ir atsakomybės taisyklės.

Aviacijos sektoriaus išmetamo azoto oksido (NOx) kiekio ribojimas

Teisėkūros / Ne teisėkūros

Po išsamaus mokslinio tyrimo Komisija imsis spręsti aviacijos sektoriaus išmetamo azoto oksido kiekio klausimą.

II priedas. Supaprastinimo ir administracinės naštos mažinimo iniciatyvos

Nr.

Pavadinimas

Iniciatyvos rūšis

Iniciatyvos aspektai, susiję su supaprastinimu ir administracinės naštos mažinimu

Iš supaprastinimo ir administracinės naštos mažinimo naudos gaunanti suinteresuotoji šalis

Priėmimo data

Žemės ūkis

1.

BŽŪP išmokų, kurioms taikomos kompleksinio susiejimo prievolės, įgyvendinimo taisyklės

Teisėkūros

Remdamosi galiojančiais reglamentais (EB) Nr. 1122/2009 ir 65/2011, valstybės narės gali nuspręsti netaikyti sankcijų pagal kompleksinį paramos susiejimą, jei ūkininko padarytas reikalavimų pažeidimas laikomas nedideliu arba jei kompleksinio paramos susiejimo sankcijos yra ne didesnės kaip 100 EUR. Abiem atvejais administracija vėliau turi patikrinti 100 % atvejų, ar padėtis ištaisyta. Derinimas su Lisabonos sutartimi ir procedūros supaprastinimas, atsisakant reikalavimo atlikti tolesnius patikrinimus, kai pažeidimas nedidelis ir sumažinant tolesnių patikrinimų skaičių iki 20 % remiantis fermų, kurių kompleksinio paramos susiejimo sankcijos yra ne didesnės kaip 100 EUR, rizikos analize.

Valstybių narių institucijos ir ūkininkai

2012 m.

Skaitmeninė darbotvarkė

2.

Europinė elektroninio identifikavimo, tikrinimo ir parašo sistema

Teisėkūros

Pagerinti galimybes naudotis e. parašu ir užtikrinti sąlygas tikrai tarpvalstybinei sąveikai, abipusiai pripažįstant ir priimant nacionalinę e. tapatybę. E. parašas turi būti naudojamas taip paprastai, kaip parašas ranka, kad būtų supaprastinti elektroniniai piliečių, įmonių ir administracijų sandoriai. Abipusis e. tapatybių pripažinimas ir priėmimas ES sudarytų visiems piliečiams ir įmonėms sąlygas naudoti savo e. tapatybę visose valstybėse narėse siekiant pasinaudoti nacionalinių viešojo administravimo įstaigų ir valdžios institucijų elektroninėmis paslaugomis ir labai pagreitintų procedūras.

Įmonės, piliečiai ir valdžios institucijos

2012 m.

Užimtumas, socialiniai reikalai ir įtrauktis

3.

Europos bendrovės statuto papildymas nuostatomis dėl darbuotojų dalyvavimo priimant sprendimus

Teisėkūros

Nustatyti, kaip galima patobulinti 2001 m. spalio 8 d. Tarybos direktyvą 2001/86/EB ir kartu supaprastinti darbuotojų dalyvavimo „Societas Europea“ (SE) tvarką. Priklausomai nuo konsultacijų su socialiniais partneriais, dėl galimų pakeitimų supaprastės, pvz., darbuotojų dalyvavimas, kai atsiranda pokyčių po SE registracijos, ryšiai tarp nacionalinio ir tarptautinio įsitraukimo ir dalyvavimo grupės lygmeniu.

Įmonės ir darbuotojai

2013 m.

4.

Europos kooperatinės bendrovės statuto papildymas nuostatomis dėl darbuotojų dalyvavimo priimant sprendimus

Teisėkūros

Nustatyti, kaip galima supaprastinti Tarybos direktyvą 2003/72/EB. Atsižvelgiant į konsultacijų su Europos socialiniais partneriais rezultatus, galimi tokie pakeitimai: rėmimasis standartinėmis taisyklėmis kuriant Europos kooperatines bendroves, geresnės priemonės, kuriomis darbuotojai galės pritaikyti savo dalyvavimą atsižvelgiant į Europos kooperatinėje bendrovėje įvykusius pokyčius, minimalaus kiekvienoje valstybėje narėje dirbančių darbuotojų skaičiaus, suteikiančio teisę dalyvauti specialiajame derybų komitete ir (arba) sutrumpinti derybų trukmę, nustatymas ir geresnis darbuotojų dalyvavimo derinimas Europos ir nacionaliniu lygmeniu.

Įmonės ir darbuotojai

2013 m.

Energija

5.

Pranešimas apie branduolinių prekių perdavimą Bendrijoje

Teisėkūros

Užtikrinti, kad bendroji rinka būtų kuo naudingesnė Europos branduoliniam sektoriui. Dabartinė išankstinio leidimo sistema, taikoma rizikos nekeliančių branduolinių prekių perdavimui Bendrijoje, yra neproporcinga priemonė informacijai rinkti, laikantis valstybių narių įsipareigojimų Tarptautinei atominės energijos agentūrai pagal papildomą protokolą. Vienas iš galimų sprendimų – pakeisti leidimo procedūrą pranešimo procedūra. Pasirinktas metodas turėtų sumažinti valstybių narių administracijų ir įmonių administracinę naštą.

Valstybių narių institucijos ir įmonės

2012 m.

Europos statistika

6.

Valdžios sektoriaus ketvirtinės nefinansinės sąskaitos

Teisėkūros

Palengvinti valstybių narių institucijoms tenkančią ataskaitų teikimo naštą, nes valdžios sektoriaus ketvirtinės nefinansinės sąskaitos (Reglamentas Nr. 1221/2002) bus įtraukiamos į vieną lentelę, o ne dvi atskiras lenteles, kaip dabar.

Valstybių narių institucijos

2012 m.

7.

Ūkių struktūros tyrimas (po 2013 m.)

Teisėkūros

Respondentams pagal Reglamentą Nr. 1166/2008 tenkančios naštos sumažinimas a) pakeičiant tyrimo formą ir b) suteikiant galimybę naudoti esamus tinkamus informacijos šaltinius ir ūkių registrus.

Ūkininkai ir valstybių narių institucijos

2012 m.

Sveikatos apsauga ir vartotojų teisės

8.

Oficiali kontrolė maisto grandinės etapuose

Teisėkūros

Pasiūlymo peržiūrėti Reglamentą Nr. 882/2004 tikslas – supaprastinti ir racionalizuoti dabartinį teisinį pagrindą, siekiant pagerinti valstybių narių atliekamos oficialios kontrolės maisto grandinės etapuose, kartu sumažinant ūkinės veiklos vykdytojams tenkančią naštą. Veiksmingesnis kontrolės išteklių panaudojimas prisidės prie krizių prevencijos, bus apribotos su tuo susijusios reikalavimų besilaikančių ūkinės veiklos vykdytojų išlaidos ir užtikrintos visiems vienodos sąlygos. Direktyvos 96/23/EB, 97/78/EB ir 91/496/EEB taip pat susijusios.

Valstybių narių institucijos, ūkinės veiklos vykdytojai ir eksportuojančios trečiosios šalys

2012 m.

9.

Prekyba sėkla ir dauginamąja medžiaga, siekiant skatinti inovacijas sėklų srityje

Teisėkūros

Iniciatyva siekiama skatinti inovacijas ir sumažinti bendrą administracinę naštą bei užtikrinti reguliavimo sistemos lankstumą, atsižvelgiant į globalizaciją, specializaciją ir naujų žemės ūkio prekių naudojimo būdų raidą, taip pat į visuomenės lūkesčių dėl žemės ūkio ir natūralios gamtinės aplinkos sąveikos raidą. 12 direktyvų dėl sėklos ir dauginamosios medžiagos pakeitus vienu teisės aktu, bus atnaujinti ir supaprastinti teisės aktai.

Augalų veislių selekcininkai, sėklų ir augalų dauginamosios medžiagos tiekėjai, ūkininkai ir kiti sėklų ir augalų dauginamosios medžiagos naudotojai, žemės ūkio žaliavų perdirbėjai, vartotojai, valstybių narių institucijos ir Bendrijos augalų veislių tarnyba

2012 m.

10.

Klinikiniai tyrimai siekiant skatinti klinikinius mokslinius tyrimus ir inovacijas vaistų sektoriuje

Teisėkūros

Pasiūlymo peržiūrėti klinikinių tyrimų direktyvą (2001/20/EB) tikslas – tobulinti žinias ir inovacijas klinikinių tyrimų srityje. Klausimai, kuriuos būtų galima spręsti – mažinti administracinį vėlavimą, vengti skirtingų sprendimų visoje ES ir racionalizuoti ataskaitų teikimo procedūras.

Įmonės (gamintojai) ir valstybių narių institucijos

2012 m.

11.

Teisės aktų rinkinys, kurį sudaro:

1) Veterinarijos farmacijos teisės aktai

Teisėkūros

Padidinti galimybę gauti vaistus rinkoje, ypač vaistus, reikalingus mažųjų gyvūnų ligoms arba retoms ligoms gydyti. Sumažinti įmonių naštą, racionalizuojant veterinarinių vaistų patvirtinimo procesą, kartu užtikrinant visuomenės sveikatą, gyvūnų sveikatą ir aplinkos apsaugą.

Ūkininkai, veterinarinių vaistų gamintojai, platintojai, valstybių narių institucijos

2012 m.

12.

2) Vaistinių pašarų teisės aktai

Teisėkūros

Vaistinių pašarų teisės aktų (90/167/EEB) peržiūros tikslas – aiškiau nustatyti teisės aktų dėl vaistinių pašarų taikymo sritį, kiek tai susiję su kitais pašarų teisės aspektais ir su veterinariniais vaistais, įvertinti veterinarinių vaistų skyrimo ir vaistų skyrimo per vaistinius pašarus ryšį, taip pat įvertinti įvairius veterinarinių vaistų skyrimo būdus išlaidų, saugumo ir veiksmingumo atžvilgiais. Iniciatyva siekiama nustatyti vienodas sąlygas ES, kuriomis būtų užtikrinamas saugus ir veiksmingas vaistinių pašarų naudojimas.

Ūkininkai, vaistinių pašarų gamintojai, platintojai, valstybių narių institucijos

2012 m.

13.

Sudėtiniai produktai ir mėsos tikrinimas (Higienos teisės aktų rinkinys)

Teisėkūros

Sudėtiniai produktai

Suderinti dabartines gyvūnų sveikatos srities sudėtinių produktų importo taisykles su visuomenės sveikatos taisyklėmis ir pagerinti trečiųjų šalių ir valstybių narių konkurenciją. Nustatyti vieną pažymėjimą ir visuomenės sveikatos, ir gyvūnų sveikatos sertifikavimo reikmėms, taip pat visų rūšių gyvūninės kilmės maistui (administracinės naštos sumažinimas).

Mėsos tikrinimas

Atlikti mėsos tikrinimo peržiūrą, kad būtų prisitaikyta prie tam tikrų zoonozių epidemiologinių tendencijų. Daugiau dėmesio turėtų būti skiriama kylančiai naujo pobūdžio rizikai, o mažiau dėmesio galėtų būti skiriama mažesnei rizikai taikant rizika pagrįstą požiūrį, taip supaprastinant procedūras ir sumažinant administracinę naštą. Iniciatyva bus plėtojama konsultuojantis su pagrindiniais prekybos partneriais trečiosiose šalyse, siekiant palengvinti eksportą.

Ūkinės veiklos vykdytojai, vidaus rinkos prekiautojai, importuotojai, vartotojai, valstybių narių institucijos, Komisija

2012 m.

Vidaus reikalai

14.

ES imigracijos kodeksas

Direktyvos 2009/50/EB, 2005/71/EB, 2004/114/EB, 2003/019/EB ir 2003/86/EB

Teisėkūros

Visų imigracijos teisės aktų konsolidavimas, pirmiausia – penkių šiuo metu taikomų direktyvų dėl teisėtos migracijos. Dokumentai bus nuoseklesni, skaidresni ir bus galima nustatyti trūkumus. Bus atsižvelgta į rengiamų direktyvų taikymo ataskaitų rezultatus.

Valstybių narių institucijos, į ES jau imigravę arba besiruošiantys imigruoti trečiųjų šalių piliečiai, darbdaviai, mokslinių tyrimų institucijos.

2013 m.

15.

Šengeno sienų kodekso (81/2009) peržiūra

Teisėkūros

Įvairių pakeitimų, įskaitant Vizų informacinės sistemos teisės aktą ir 2011 m. pakeitimus, sujungimas į vieną teisės aktą.

Valstybių narių institucijos

2013 m.

Pramonė ir verslumas

16.

Asmens saugos priemonės

Teisėkūros

Peržiūrėti direktyvą 89/686/EB ir suderinti ją su nauja prekybos gaminiais teisine sistema. Aiškiau apibūdinti direktyvos taikymo sritį, kad gamintojai, rinkos stebėjimo institucijos ir notifikuotosios įstaigos galėtų lengviau ją taikyti. Supaprastinti būtiniausius saugos ir sveikatos apsaugos reikalavimus ir atitikties vertinimo procedūras.

Įmonės (gamintojai)

2012 m.

17.

Keleivinių lynų kelio įrenginiai

Teisėkūros

Peržiūrėti Direktyvą 2000/9/EB ir suderinti ją su nauja gaminių pardavimo teisine sistema. Supaprastinti direktyvos tekstą, aiškiau išdėstyti pagrindines sąvokas ir apibrėžtis, taip pat aiškiau apibrėžti taikymo sritį, kad tekstas būtų nuoseklesnis ir kad gamintojai, nacionalinės institucijos ir visos suinteresuotosios šalys galėtų lengviau jį taikyti.

Įmonės (gamintojai)

2012 m.

18.

Trąšos

Teisėkūros

Supaprastinti leidimų prekiauti trąšomis, įskaitant naujų rūšių trąšas, auginimo terpes ir dirvožemio savybių gerinimo medžiagas, išdavimo procedūras ir sumažinti administracinę bendrovių ir institucijų naštą panaikinant reglamentą (EB) Nr. 2003/2003. Dėl to supaprastės prekyba su trečiosiomis šalimis.

Įmonės (gamintojai)

2012 m.

19.

Ne kelių mobiliosiose mašinose įrengiami varikliai

Ne teisėkūros

Nuo 2014 m. sausio 1 d. ne kelių mašinų varikliams tampa privalomas naujas išmetamųjų dujų standartas (IV etapas); likus metams iki tos datos, tipo patvirtinimai gali būti suteikiami tik IV etapo reikalavimus atitinkantiems varikliams. Šia iniciatyva į Direktyvą 97/68/EB turėtų būti įtrauktos naujos šių variklių bandymo specifikacijos.

Valstybių narių institucijos (techninės tarnybos) ir įmonės (gamintojai)

2012 m.

Vidaus rinka ir paslaugos

20.

Europos bendrovės (SE) statutas

Teisėkūros

Reglamento (EB) Nr. 2157/2001 dėl Europos bendrovės statuto supaprastinimas, atsižvelgiant į platesnį galimos teisės aktų peržiūros kontekstą.

Reikalavimų teikti informaciją, susijusią su ataskaitų teikimu, informacijos skelbimu, naudojimusi nepriklausomų ekspertų paslaugomis ir reikalavimais dėl susirinkimų mažinimas.

ES bendrovės, ketinančios steigti Europos bendroves, ir bendrovės, turinčios Europos bendrovės teisinį statusą.

2013 m.

Teisingumas, pagrindinės teisės ir pilietybė

21.

EP rinkimai

Teisėkūros

Sumažinti piliečių ir nacionalinių administracijų administracinę naštą (Direktyva 93/109/EB), susijusią su rinkimais, ir padidinti dabartinio mechanizmo, pagal kurį draudžiama balsuoti dviejose valstybėse narėse per tuos pačius Europos Parlamento rinkimus, veiksmingumą.

Piliečiai ir valstybių narių institucijos

2012 m.

22.

Kelionių, atostogų ir organizuotų išvykų paketai

Teisėkūros

Tarybos direktyvos 90/314/EEB peržiūra, siekiant atnaujinti šiuo metu taikomas kelionių paketus perkančių (visų pirma internetu) vartotojų apsaugos taisykles ir palengvinti kelionių paketų įsigijimą iš kitų valstybių narių.

Galiojančios tvarkos taikymą mažoms ir labai mažoms kelionių agentūroms, siūlančioms vienoje valstybėje narėje vykdomų kelionių paketus, galima supaprastinti ir palengvinti.

Piliečiai ir vartotojai

2012 m.

23.

Teisminių ir neteisminių dokumentų civilinėse arba komercinėse bylose įteikimas valstybėse narėse

Teisėkūros

Reglamento (EB) Nr. 1393/2007 dėl dokumentų civilinėse arba komercinėse bylose įteikimo peržiūrėjimas, daugiausia dėmesio skiriant perduodančiųjų ir gaunančiųjų agentūrų veiksmingumui, taip pat praktiniam prašymo perduoti prašymą įteikti dokumentus įgyvendinimo taikymui. Galimas bendrų pagrindinių standartų nustatymas.

Supaprastinimas įdiegiant elektroninę sistemą (greitesnis nagrinėjimas, mažiau dokumentų) ir suvienodintą su įvairiomis priemonėmis susijusių dokumentų įteikimo tvarką.

Piliečiai ir valstybių narių institucijos

2013 m.

24.

Galiojančių civilinio proceso teisės srities Sąjungos teisės aktų nuoseklumo gerinimas

Teisėkūros

Užtikrinti, kad Europos civilinis procesas būtų nuoseklus ir nustatyti bendrus pagrindinius civilinio proceso standartus.

Piliečiai ir valstybių narių institucijos

2014 m.

Jūrų reikalai ir žvejyba

25.

Ilgalaikiai kai kurių išteklių ir šių išteklių žvejybos būdų planai (įvairių rūšių žuvų planai)

Teisėkūros

Sumažinti teisės aktų dėl įvairių rūšių žuvų planų skaičių. Supaprastinimas ir didesnis aiškumas žvejams. Administracijos supaprastinta kontrolė ir planų vykdymas.

Žvejai ir valstybių narių administracijos

2013 m.

26.

Žuvų išteklių apsaugojimas taikant technines jūrų gyvūnų apsaugos priemones

Teisėkūros

Supaprastinimas atsisakant dabartinių techninių priemonių dalių, kurios nereikalingos arba neįvykdomos, ir į naują sistemą įtraukiant rodikliais pagrįstą metodą, kai suinteresuotosioms šalims teks prievolė įrodyti.

Žuvininkystės pramonė (žvejai), nacionalinės administracijos, kontrolės agentūros ir mokslinių tyrimų institutai

2013 m.

Transportas

27.

Keleivinių laivų saugumo peržiūra

Teisėkūros

Pagerinti daugelio rūšių keleivinių laivų, plaukiojančių tarptautiniais ir vidaus maršrutais, saugumą ir išvengti konkurencijos iškraipymo. Dabartinės teisės aktų sistemos supaprastinimas ir patikslinimas, išbraukiant perteklines nuostatas, kuriuos šiuo metu taikomos mažiems laivams ir mažoms transporto bendrovėms.

Visi jūrų transporto grandinės dalyviai: laivai, ekipažai, laivybos bendrovės, krovinių vežėjai, uostų bendruomenės, daugelis valstybių narių institucijų (reguliavimo, gynybos institucijos, paieškos ir gelbėjimo tarnybos, kovos su užterštumu tarnybos ir kt.), pakrantės regionai, žvejybos laivai, jūros aplinka apskritai, vartotojai, Komisija ir ES agentūros.

2012 m.

28.

Bendras Europos dangus

Teisėkūros

Geriau suderinti dvi Bendro Europos dangaus reguliavimo sistemas – Reglamentus (EB) Nr. 549–552/2004 ir Reglamentą (EB) Nr. 216/2008, kuriuo įsteigiama Europos aviacijos saugos agentūra (EASA). 2009 m. Bendro Europos dangaus II teisės aktų rinkiniu nebuvo pakankamai gerai peržiūrėti ankstesni Bendro Europos dangaus reglamentai, todėl techninių klausimų reglamentavimo metodas tapo nelabai aiškus.

Visi aviacijos sektoriaus dalyviai

2014 m.

III priedo projektas. Atšauktų dar nepriimtų pasiūlymų sąrašas 2

Nr.

COM / SEC / Tarpinstitucinė nuoroda

Pavadinimas

Atšaukimo priežastis

Komisijos pasiūlymo nuoroda OL

Plėtra ir kaimynystės politika

1.

COM(2007) 0743 – 1 dalis 2007/0255/APP 2007/0255 (AVC)

Tarybos sprendimo dėl Europos Bendrijų bei jų valstybių narių ir Serbijos Respublikos stabilizacijos ir asociacijos susitarimo pasirašymo pasiūlymas

Techninė. Susitarimas pasirašytas 2008 m. balandžio 29 d. Šis pasiūlymas pateiktas kartu su COM(2007) 0743-2 pasiūlymu dėl Europos Bendrijų bei jų valstybių narių ir Serbijos Respublikos stabilizacijos ir asociacijos susitarimo sudarymo, kuris dar galioja, nes nesibaigė valstybių narių ratifikavimo procedūra.

Nuoroda į priėmimą EK – OL C 55, 2008 2 28, p. 5.

Aplinka

2.

COM(2004) 532 2004/0183/COD

Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos, nustatančios humaniško tam tikrų gyvūnų rūšių gaudymo spąstais standartus, pasiūlymas

Atmestas Europos Parlamento. Komisija apsvarstys kitas alternatyvas.

Nuoroda į priėmimą EK – OL C 13, 2005 1 19, p. 6.

Vidaus reikalai

3.

COM(2009) 90 2009/0025/COD

Pasiūlymas dėl tarybos reglamento, iš dalies keičiančio Konvenciją dėl Šengeno susitarimo įgyvendinimo, kiek tai susiję su ilgalaikėmis vizomis ir perspėjimais Šengeno informacinėje sistemoje

Techninė. 2009 m. gruodžio mėn. pasikeitus teisiniam pagrindui ir procedūrai, pasiūlymas įtrauktas į COM(2009) 91 procedūrą. Naujas pasiūlymas priimtas kaip 2010 m. kovo 25 d. Reglamentas (ES) Nr. 265/2010, iš dalies keičiantis Konvenciją dėl Šengeno susitarimo įgyvendinimo ir Reglamentą (EB) Nr. 562/2006, kiek tai susiję su ilgalaikes vizas turinčių asmenų judėjimu.

Nuoroda į priėmimą EK – OL C 76, 2010 3 25, p. 20.

4.

COM(2009) 554

Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl tarptautinės apsaugos suteikimo ir panaikinimo tvarkos valstybėse narėse būtiniausių reikalavimų (Nauja redakcija) pasiūlymas

Nebeaktualus. Pakeistas pasiūlymu išdėstyti nauja redakcija COM(2011) 319.

Nuoroda į priėmimą EK – OL C 26, 2011 1 28, p. 16.

5.

COM(2009) 618

Tarybos sprendimo, kuriuo nustatoma pozicija dėl Jungtinių Tautų konvencijos prieš korupciją įgyvendinimo peržiūros mechanizmo, numatomo patvirtinti Jungtinių Tautų konvencijos prieš korupciją pasirašiusių šalių konferencijos trečiojoje sesijoje (Doha, Kataras, 2009 m. lapkričio 9–13 d.), kuri turi būti priimta Bendrijos vardu, pasiūlymas

Nebeaktualus. Trečiojoje sesijoje, kuri įvyko Dohoje 2009 m. lapkričio 9–13 d., Jungtinių Tautų konvencijos prieš korupciją šalių konferencija priėmė rezoliuciją Nr. 3/1, pavadintą „Peržiūros mechanizmas“.

Nuoroda į priėmimą EK – OL C 26, 2011 1 28, p. 14.

6.

COM(2008) 676

Tarybos sprendimo dėl Ypatingos svarbos infrastruktūros objektų įspėjamojo informacinio tinklo (CIWIN) pasiūlymas

CIWIN sistema buvo pripažinta kaip neprivaloma, joje nebus tvarkomi asmens duomenys arba įslaptinta informacija. Dėl to sistemai naudoti nereikalingas teisinis pagrindas ir pasiūlymas turi būti atsiimtas.

Vidaus rinka ir paslaugos

7.

COM(2000) 0412 galutinis – 2000/0177/CNS

Tarybos reglamento dėl Bendrijos patento pasiūlymas

Pakeistas naujesniais pasiūlymais: COM(2011) 0215 – Reglamento, kuriuo užtikrinamas tvirtesnis bendradarbiavimas kuriant bendrą patentinę apsaugą, pasiūlymas ir COM(2011) 0216 – Reglamento, kuriuo užtikrinamas su taikoma vertimo tvarka susijęs tvirtesnis bendradarbiavimas kuriant bendrą patentinę apsaugą, pasiūlymas.

OL C 376E, 2000 11 28, p. 278–290.

8.

COM(2003) 827 2003/0326/CNS

Tarybos sprendimo, kuriuo Teisingumo Teismui suteikiama jurisdikcija nagrinėti bylas dėl Bendrijos patento, pasiūlymas

Pakeistas naujesniais pasiūlymais: COM(2011) 0215 – Reglamento, kuriuo užtikrinamas tvirtesnis bendradarbiavimas kuriant bendrą patentinę apsaugą, pasiūlymas ir COM(2011) 0216 – Reglamento, kuriuo užtikrinamas su taikoma vertimo tvarka susijęs tvirtesnis bendradarbiavimas kuriant bendrą patentinę apsaugą, pasiūlymas.

Nuoroda į priėmimą EK – OL C 96, 2004 4 21, p. 36.

9.

COM(2003) 828 2003/0324/COD

Tarybos sprendimo dėl Bendrijos patento teismo įsteigimo ir apeliacinių skundų Pirmosios instancijos teisme pasiūlymas

Pakeistas naujesniais pasiūlymais: COM(2011) 0215 – Reglamento, kuriuo užtikrinamas tvirtesnis bendradarbiavimas kuriant bendrą patentinę apsaugą, pasiūlymas ir COM(2011) 0216 – Reglamento, kuriuo užtikrinamas su taikoma vertimo tvarka susijęs tvirtesnis bendradarbiavimas kuriant bendrą patentinę apsaugą, pasiūlymas.

Nuoroda į priėmimą EK – OL C 96, 2004 4 21, p. 36.

10.

COM(2008) 194 2008/0083/COD

Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos, iš dalies keičiančios Tarybos direktyvas 68/151/EEB ir 89/666/EEB dėl tam tikrų tipų bendrovių įpareigojimų skelbti ir versti, pasiūlymas

Dėl pasiūlymo nesusitarta ir negalima pagrįstai tikėtis, kad kada nors šis pasiūlymas bus priimtas kvalifikuota balsų dauguma.

Nuoroda į priėmimą EK – OL C 76, 2010 3 25, p. 1.

Teisiniai klausimai

11.

COM(2007) 587 2007/0206/CNS

Tarybos direktyvos dėl akcizų, taikomų apdorotam tabakui, struktūros ir tarifų (kodifikuota redakcija) pasiūlymas

Pakeistas iš dalies pakeistu pasiūlymu COM(2010) 641, kuriuo remiantis priimta 2011 m. birželio 21 d. Tarybos direktyva 2011/64/ES.

Nuoroda į priėmimą EK – OL C 4, 2009 1 9, p. 9.

12.

COM(2008) 691 2008/0206/CNS

Tarybos direktyvos dėl bendrosios mokesčių sistemos, taikomos įvairių valstybių narių patronuojančioms ir dukterinėms bendrovėms (kodifikuota redakcija), pasiūlymas

Pakeistas pasiūlymu išdėstyti nauja redakcija COM(2010) 784.

13.

COM(2009) 323 2009/0083/CNS

Tarybos reglamento (EB) dėl euro įvedimo pasiūlymas

Teisinis pagrindas panaikintas Lisabonos sutartimi, todėl kodifikuota teisės akto redakcija negali būti priimta.

Nuoroda į priėmimą EK – OL C 296, 2010 10 30, p. 11.

14.

COM(2009) 530 2009/0149/COD

Europos Parlamento ir Tarybos reglamento dėl krovinių vežimo keliais statistinių ataskaitų (kodifikuota redakcija) pasiūlymas

Pakeistas pasiūlymu išdėstyti nauja redakcija COM(2010) 505.

Nuoroda į priėmimą EK – OL C 26, 2011 1 28, p. 13.

Jūrų reikalai ir žvejyba

15.

COM(2009) 120

2009/0038/CNS

Tarybos reglamento dėl Europos bendrijos ir Gvinėjos Respublikos žuvininkystės partnerystės susitarimo sudarymo pasiūlymas

2009 m. rugsėjo 28 d. Gvinėjos vyriausybei nuožmiai nuslopinus piliečių protestus, Taryba priėmė sprendimą nutraukti laikiną protokolo taikymą ir atsiimti savo ketinimą sudaryti susitarimą. Todėl pasiūlymas dėl susitarimo sudarymo turi būti atsiimtas.

Nuoroda į priėmimą EK – OL C 296, 2010 10 30, p. 2.

Regioninė politika

16.

COM(2005) 108 galutinis

2005/0033/COD

Europos Parlamento ir Tarybos reglamento, įsteigiančio Europos Sąjungos solidarumo fondą, pasiūlymas

Pasiūlymą nuo 2006 m. blokuoja Taryba, nes valstybės narės pasisako prieš bet kokius esminius Solidarumo fondo principų ir veikimo keitimus, ir nesitikima, kad ateityje šis klausimas bus išspręstas. 2011 m. spalio 6 d. priimtame komunikate dėl Europos Sąjungos solidarumo fondo ateities (COM(2011) 613, 6 dalis) Komisija pranešė apie savo ketinimą atsiimti pasiūlymą ir išnagrinėti kitas galimybes.

Nuoroda į priėmimą EK – OL C 49, 2006 2 28, p. 38.

Mokesčiai ir muitų sąjunga

17.

COM(2007) 52 galutinis

2007/0023/CNS

Pasiūlymas dėl Tarybos direktyvos, iš dalies keičiančios Direktyvą 2003/96/EB dėl specialios gazolio, naudojamo kaip komercinės paskirties degalai, apmokestinimo tvarkos tikslinimo ir bešvinio benzino bei gazolio, naudojamų kaip degalai, mokesčių koordinavimo

Pasiūlymas tapo nebereikalingas priėmus pasiūlymą COM(2011) 169 dėl energijos apmokestinimo.

Nuoroda į priėmimą EK – OL C 181, 2007 8 3, p. 5.

(1) Atskirų iniciatyvų planus galima rasti adresu http://ec.europa.eu/governance/impact/planned_ia/roadmaps_2012_en.htm
(2) Atšaukimas įsigalioja jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje dieną.
Top