Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52010XC1112(04)

    Paraiškos paskelbimas pagal Tarybos reglamento (EB) Nr. 510/2006 dėl žemės ūkio produktų ir maisto produktų geografinių nuorodų ir kilmės vietos nuorodų apsaugos 6 straipsnio 2 dalį

    OL C 307, 2010 11 12, p. 21–23 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    12.11.2010   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    C 307/21


    Paraiškos paskelbimas pagal Tarybos reglamento (EB) Nr. 510/2006 dėl žemės ūkio produktų ir maisto produktų geografinių nuorodų ir kilmės vietos nuorodų apsaugos 6 straipsnio 2 dalį

    2010/C 307/10

    Šiuo paskelbimu suteikiama teisė pareikšti prieštaravimą paraiškai pagal Tarybos reglamento (EB) Nr. 510/2006 (1) 7 straipsnį. Prieštaravimo pareiškimai Komisijai turi būti pateikti per šešis mėnesius nuo paraiškos paskelbimo.

    BENDRASIS DOKUMENTAS

    TARYBOS REGLAMENTAS (EB) Nr. 510/2006

    „PROSCIUTTO AMATRICIANO“

    EB Nr.: IT-PGI-0005-0780-29.06.2009

    SGN ( X ) SKVN ( )

    1.   Pavadinimas:

    „Prosciutto Amatriciano“

    2.   Valstybė narė arba trečioji šalis:

    Italija

    3.   Žemės ūkio produkto arba maisto produkto aprašymas:

    3.1.   Produkto rūšis:

    1.2 klasė.

    Mėsos produktai

    3.2.   Produkto, kuriam taikomas 1 punkte nurodytas pavadinimas, aprašymas:

    Vartoti pateikiamas SGN Prosciutto Amatriciano kumpis pasižymi tokiomis savybėmis: drėgnis – ne didesnis kaip 60 %, baltymų sausojoje medžiagoje – ne mažiau kaip 25 %; jis kriaušės formos, išskyrus kanopą; didelė priekinio paviršiaus dalis vertikaliai daugiau nei pusę šlaunies aukščio nepadengta oda – kaip tai būdinga tradicinei ilgajai nuopjovai; svoris minimalaus brandinimo laikotarpio pabaigoje ne mažesnis kaip 8 kg; minimalus brandinimo laikotarpis – 12 mėnesių nuo sūdymo.

    3.3.   Žaliavos (taikoma tik perdirbtiems produktams):

    SGN Prosciutto Amatriciano gaminti naudojama žaliava – tik šviežios tradicinių Large White Italiana ir Landrace Italiana veislių arba iš jų išvestų pagerintų veislių, įtrauktų į Italijos kilmės knygą, taip pat tų veislių kuilių palikuonių šlaunys, taip pat Italijos diurokų veislės kuilių bei iš jų išvestų pagerintų veislių, įtrauktų į Italijos kilmės knygas, arba kitų veislių ar mišrių veislių kuilių palikuonių, jei jie išvesti pagal selekcijos ar kryžminimo programas, kurių tikslai suderinami su tikslais sunkiosioms kiaulėms išvesti skirtos kilmės knygos, šlaunys. 9–15 mėnesių amžiaus kiaulės siunčiamos skersti, jos turi būti puikios sveikatos (tai turi būti patvirtinta kompetentingos sveikatos apsaugos institucijos). Šviežios šlaunys gaunamos iš skerdenų pusių, kurios pagal SEUROP prekybinį standartą priskiriamos E, U, R, O ir P klasėms. Be to, šviežios šlaunys yra padengtos balta oda ir jos turi būti su kauline atrama, sudaryta iš dalies klubikaulio (ital. anchetta), šlaunikaulio, blauzdikaulio, girnelės ir pirmosios čiurnos kaulų eilės, o šlaunies svoris – 12,5–16 kg. Išorinės dalies šviežio apipjaustyto kumpio riebalinis sluoksnis turi būti 15–30 mm, skaičiuojant su oda ir priklausomai nuo šlaunies dydžio.

    3.4.   Pašarai (taikoma tik gyvūninės kilmės produktams):

    Leidžiami naudoti pašarai, jų kiekis ir šėrimo taisyklės yra skirti tradicinėms sunkiosioms kiaulėms užauginti, kasdien palaipsniui didinant joms skirtą davinį.

    3.5.   Specialūs gamybos veiksmai, atliktini nustatytoje geografinėje vietovėje:

    Specialūs SGN Prosciutto Amatriciano kumpio gamybos veiksmai, atliktini nustatytoje geografinėje vietovėje: žaliavos priėmimas ir apipjaustymas; atranka ir atvėsinimas; sūdymas; druskos pašalinimas; nuvalymas ir laikymas; plovimas; džiovinimas; parengiamasis brandinimas ir padengimas riebalais; brandinimas ir ženklinimas.

    3.6.   Specialios pjaustymo, trynimo, pakavimo ir kt. taisyklės:

    3.7.   Specialios ženklinimo etiketėmis taisyklės:

    SGN Prosciutto Amatriciano kumpio lankelyje, etiketėse ir ant jam naudojamų maišelių turi būti nurodytas Bendrijos SGN gaminių grafinis simbolis, aiškiomis ir įskaitomomis raidėmis užrašytas pavadinimas su santrumpa „IGP“ (SGN) ir produkto logotipas. Pavadinimas „Prosciutto Amatriciano“ neverčiamas.

    4.   Glaustas geografinės vietovės apibūdinimas:

    SGN Prosciutto Amatriciano gamybos vietovei priskiriamos šios ne didesniame kaip 1 200 m aukštyje virš jūros lygio esančios Rieti provincijos komunos: Amatrice, Accumoli, Antrodoco, Borgo Velino, Cantalice, Castel Sant’Angelo, Cittaducale, Cittareale, Configni, Contigliano, Colli sul Velino, Cottanello, Greccio, Labro, Leonessa, Micigliano, Morro Reatino, Petrella Salto, Poggio Bustone, Posta, Rieti ir Rivodutri.

    5.   Ryšys su geografine vietove:

    5.1.   Geografinės vietovės ypatumai:

    SGN Prosciutto Amatriciano gamybos vietovei būdingos ypatingos geografinės ir morfologinės sąlygos. Tai daugiausia kalnuota vietovė su keliomis lygumomis. SGN Prosciutto Amatriciano gamybos vietovės klimato ir dirvožemio sąlygos tinkamos šiam produktui gaminti. Svarbu ne tik gamybos metodas ir brandinimo tipas bei jo trukmė, tačiau ir vietovės aukštis (ne didesnis kaip 1 200 m), atšiaurus aukštikalnių ir ne toks atšiaurus žemesniame aukštyje esančių vietovių bei kalnų slėnių klimatas, gaivus ir grynas visos minėtos gamybos vietovės oras, taip pat santykinis drėgnis, kuris paprastai neviršija 70 % – visa tai daro teigiamą poveikį visais gamybos etapais, o ypač – ilgu ir sudėtingu brandinimo laikotarpiu, per kurį galutinis produktas įgauna savo išskirtinį malonų, saltelėjusį, tačiau stiprų aromatą.

    5.2.   Produkto ypatumai:

    SGN Prosciutto Amatriciano kumpis yra elastingos ir tankios struktūros, pjaustomas netrupa gabaliukais. Jis raudonos ar rožinės spalvos su visiškais baltais riebalų gabaliukais, maloniai salstelėjusio, tačiau stipraus kvapo net ir atliekant tyrimus adatiniu zondu. Jis gardus, tačiau nesūrus, skanaus, malonaus, tačiau ir stipraus aromato. Iš kitų tos pačios rūšies maisto produktų SGN Prosciutto Amatriciano išsiskiria tuo, kad kumpio priekinė dalis apipjaustyta itin daug – vertikaliai į aukštį apipjaustyta daugiau nei pusė kumpio. Dėl šios ypatybės sumažėja kumpio drėgnis (jis neviršija 60 %), o baltymų kiekis padidėja (ne mažiau kaip 25 % sausosios medžiagos).

    5.3.   Priežastinis geografinės vietovės ir produkto, kuriam suteikta SKVN, kokybės ar savybių arba geografinės vietovės ir kurios nors produkto, kuriam suteikta SGN, savybės, gero vardo ar kitos ypatybės ryšys:

    SGN Prosciutto Amatriciano pasižymi ypatinga kokybe, kurią lemia tradicinis šviežio kumpio apipjaustymo ilga nuopjova metodas – gautai žaliavai jis taikomas visoje gamybos vietovėje. Šis metodas yra ilgametės nustatytos vietovės gamintojų patirties rezultatas, o jo esmė – pusapvaliu pjūviu lygiai pjaunant iki daugiau nei pusės šlaunies aukščio pašalinti riebalus ir odą. Taip kumpis įgauna klasikinę pailgą, kriaušę primenančią formą, o didelė jo priekinio paviršiaus dalis, vertikaliai siekianti daugiau nei iki pusės kumpio, yra be odos.

    Toks apipjaustymas kumpiui ne tik suteikia ypatingą išvaizdą, kartu padidinamas oda ir riebalais nepadengto jo paviršiaus plotas – todėl sūdant druska įsigeria vienodai, o brandinimo etapu kumpis geriau natūraliai džiūsta. Tokiu būdu gaunamas galutinis produktas, kuris iš kitų – mažiau apipjaustytų gaminių – išsiskiria mažesniu drėgniu ir didesniu baltymų kiekiu; tai parodo kumpio kokybę. Greta šių savybių galima pažymėti gaminio kvapo ir konsistencijos ypatumus: kumpis liečiant yra labai standus ir pasižymi stipriu brandinto produkto aromatu.

    Tai, kad Prosciutto Amatriciano labai vertinamas, liudija geras šio kumpio vardas, kurį jis pelnė XX amžiaus pradžioje, kai jį imta sieti su Amatriče. Amatričę galima laikyti palei aukštai esančius Velino ir Tronto slėnius besidriekiančios teritorijos, kurioje nuo seno gaminti kumpiai, centru. Apie tai liudija 1932 m. tekstas apie „Amatričės visuomenę“, kuriame Cesare'is De Berardinis aprašo, kaip nenuilstančios Amatričės moterys gamina gardžius kumpius.

    Nuoroda į paskelbtą specifikaciją:

    (Reglamento (EB) Nr. 510/2006 5 straipsnio 7 dalis)

    Valdžios institucijos pradėjo Reglamento (EB) Nr. 510/2006 5 straipsnio 5 dalyje nurodytą procedūrą ir saugomos geografinės nuorodos Prosciutto Amatriciano pripažinimo paraišką paskelbė 2009 m. kovo 9 d.Italijos Respublikos oficialiajame leidinyje Nr. 56.

    Konsoliduotą specifikacijos redakciją galima rasti interneto svetainėje:

    http://www.politicheagricole.it/DocumentiPubblicazioni/Search_Documenti_Elenco.htm?txtTipoDocumento=Disciplinare%20in%20esame%20UE&txtDocArgomento=Prodotti%20di%20Qualit%E0>Prodotti%20Dop,%20Igp%20e%20Stg

    arba

    tiesiogiai Ministerijos svetainėje (http://www.politicheagricole.it), paspausti rubriką „Prodotti di Qualità“ (kairėje ekrano pusėje), paskui – „Disciplinari di Produzione all’esame dell’UE [regolamento (CE) n. 510/2006]“.


    (1)  OL L 93, 2006 3 31, p. 12.


    Top