EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52009XX0805(01)

Galutinė bylas nagrinėjančio pareigūno ataskaita byloje COMP/37.860 – Morgan Stanley Dean Witter/Visa International (pagal 2001 m. gegužės 23 d. Komisijos sprendimo (2001/462/EB, EAPB) dėl bylas nagrinėjančių pareigūnų įgaliojimų tam tikrose konkurencijos bylose 15 ir 16 straipsnius – OL L 162, 2001 6 19, p. 21 )

OL C 183, 2009 8 5, p. 4–5 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

5.8.2009   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 183/4


Galutinė bylas nagrinėjančio pareigūno ataskaita byloje COMP/37.860 – Morgan Stanley Dean Witter/Visa International

(pagal 2001 m. gegužės 23 d. Komisijos sprendimo (2001/462/EB, EAPB) dėl bylas nagrinėjančių pareigūnų įgaliojimų tam tikrose konkurencijos bylose 15 ir 16 straipsnius – OL L 162, 2001 6 19, p. 21)

2009/C 183/04

Sprendimo projektas minėtoje byloje suteikia pagrindą šiems pastebėjimams.

Skundas

Ši byla pradėta dėl 2000 m. balandžio 12 d. įmonių „Morgan Stanley“ (anksčiau vadintos „Morgan Stanley Dean Witter & Co.“) ir „Morgan Stanley Dean Witter Bank Limited“ (dabar „Morgan Stanley Bank International Limited“) (toliau bendrai vadinamų – „Morgan Stanley“) bendrai pateikto skundo Europos Komisijai. Skundas buvo pateiktas dėl bendrovės „Visa International Service Association“ įstatų nuostatos taikymo (įmonei „Morgan Stanley“), atsisakant suteikti narystę „Visa“ kortelių tinkle „bet kokiam paraiškos teikėjui, kuris bendrovės valdybos nuomone yra akcinės bendrovės konkurentas“ (toliau – taisyklė). Remiantis taisykle, 2000 m. kovo mėn. atsisakyta „Morgan Stanley“ priimti „Visa“ nariu, taip neleidžiant „Morgan Stanley“ tapti „Visa“ kortelių aptarnavimo paslaugų teikėju (angl. merchant acquirer) ne tik Jungtinėje Karalystėje, bet visose EEE valstybėse narėse, kuriose galiojo taisyklė.

Prieštaravimo pareiškimas ir pirmasis faktų pranešimas

2004 m. rugpjūčio 2 d. įmonėms „Visa International Service Organisation“ ir „Visa Europe“ (toliau bendrai vadinamų – „Visa“) buvo išsiųstas prieštaravimo pareiškimas (PP). „Visa Europe“, atsakinga už ES regioną, buvo įsteigta 2004 m. liepos 1 d. ir taikė tą pačią Taisyklę (1).

Patenkinus prašymą pratęsti terminą, „Visa“ į PP atsakė 2004 m. gruodžio 3 d.

2004 m. rugsėjo 1–2 d.„Visa“ galėjo susipažinti su bylos dokumentais. 2004 m. lapkričio 19 d. ir gruodžio 17 d.„Visa“ prašymu buvo suteikta papildoma galimybė susipažinti su dokumentais. 2004 m. gruodžio 23 d. raštu Komisijos tarnybos informavo bendrovę „Visa“ (toliau – pirmasis faktų pranešimas) apie tam tikrą papildomą informaciją, įtrauktą į bylą po to, kai buvo leista susipažinti su bylos dokumentais, ir paaiškino, kaip Komisija tokią informaciją galėtų panaudoti galutiniame sprendime. 2005 m. sausio 12, 14 ir 17 d.„Visa“ pateikė papildomų pastabų.

Proceso metu bendrovė „Visa“ išreiškė prieštaravimų dėl vieno galimybės susipažinti su bylos dokumentais aspekto, t. y. dėl galimybės naudotis „Morgan Stanley“ strateginiu planu, kurį ši įmonė pateikia kaip įrodymą apie savo ketinimą Jungtinėje Karalystėje ir kitose ES valstybėse narėse steigti integruotą mokėjimo kortelių išdavimo ir aptarnavimo verslą (angl. issuing and acquiring business), kuris, jei būtų suteikta narystė „Visa“ kortelių tinkle, būtų pradėtas įgyvendinti 2005 m. gegužės mėn. „Visa“ nuomone, šis dokumentas buvo pagrindinis įrodymas ir, siekiant teisės į gynybą, jai turėjo būti suteikta galimybė susipažinti su visu tekstu. Iš pradžių bendrovei „Visa“ buvo pateikta trumpa strateginio plano santrauka. Kai šiuo klausimu buvo kreiptasi į mane, sutikau, kad bendrovei „Visa“ būtų pateikta nekonfidenciali ataskaitos versija. Vėliau įmonė „Morgan Stanley“ pateikė išsamesnę nekonfidencialią šio plano versiją, skirtą perduoti bendrovei „Visa“ šios bylos nagrinėjimo tikslu, atsižvelgdama į tai, kad praėjo daug laiko ir rodydama geranoriškumo gestą ginčą šiuo klausimu baigti. „Morgan Stanley“ taip pat atsakė į klausimus dėl plano, kuriuos „Visa“ pateikė Komisijos tarnybomis. Tačiau „Visa“ ir toliau tvirtino, kad šiuo klausimu nebuvo paisoma jos teisės į gynybą. Nagrinėjant bylą aš keletą kartų šiuo klausimu atsakiau bendrovei „Visa“. Atsižvelgiant į tai, kad reikia suderinti abiejų įmonių interesus, t. y. išsaugoti bendrovės „Visa“ teisę į gynybą ir teisėtus įmonės „Morgan Stanley“ interesus apsaugoti savo verslo paslaptis, bei atsižvelgiant į tam tikrus vertinimo kriterijus, nustatytus Komisijos pranešime dėl teisės susipažinti su Komisijos dokumentais (2), mano galutinė išvada yra, kad šios bylos sprendimo projekte, kuris bus patvirtintas, bendrovės „Visa“ teisės į gynybą buvo tinkamai ir deramu būdu apsaugotos.

Remiantis Komisijos reglamento (EB) Nr. 773/2004 6 straipsnio 1 dalimi įmonei „Morgan Stanley“ kaip oficialiai pareiškėjai buvo pateikta nekonfidenciali PP versija, dėl kurios įmonė pateikė savo pastabas raštu. Šios pastabos buvo persiųstos bendrovei „Visa“, kuri savo ruožtu pateikė kitų pastabų. Siekiant skaidrumo įmonei „Morgan Stanley“ taip pat buvo pateikta nekonfidenciali bendrovės „Visa“ atsakymo į PP versija; tai paskatino įmonę „Morgan Stanley“, o vėliau savo ruožtu bendrovę „Visa“ pateikti papildomų pastabų.

„Visa“ šioje byloje atsisakė savo teisės į žodinį bylos nagrinėjimą.

Antrasis faktų pranešimas ir tolesni įvykiai

2006 m. liepos 6 d. atitinkama Komisijos tarnyba bendrovei „Visa“ išsiuntė papildomą faktų pranešimą (toliau – faktų pranešimas), kuriame išdėstyti papildomi faktiniai įrodymai PP nurodytoms išvadoms paremti bei atnaujinta galimybė susipažinti su bylos dokumentais. Galutinis terminas, iki kurio prašyta atsakyti į faktų pranešimą, buvo pratęstas iki 2006 m. rugsėjo 22 d. Atsakydamas į bendrovės „Visa“ argumentus, aš atmečiau tvirtinimą, kad faktų pranešime atsirado naujų kaltinimų arba pateikti nauji faktai, neįtraukti į PP. Taip pat atmečiau tvirtinimą, kad „Visa“ neturėjo pakankamai laiko tinkamai atsakyti į faktų pranešimą. Į 2006 m. rugsėjo 22 d. bendrovės „Visa“ atsakyme pateiktas užklausas išsamiai atsakė atitinkamos Komisijos tarnybos 2006 m. gruodžio 5 d. raštu.

Tuo pat metu, 2006 m. rugsėjo 22 d., įmonė „Morgan Stanley“ tapo „Visa Europe“ nare ir atsiėmė Komisijai pateiktą skundą. 2006 m. spalio 2 d. Komisijos tarnybos bendrovei „Visa“ ir įmonei „Morgan Stanley“ išsiuntė prašymus pateikti informaciją, kuriuose prašoma atsiųsti 2006 m. rugsėjo 21 d.„Morgan Stanley“ ir „Visa“ susitarimo dėl ginčo sprendimo, kuriuo „Morgan Stanley“ buvo priimta nare į „Visa Europe“, kopiją. „Visa“ pateikė atsakymą 2006 m. spalio 9 d.

Atsakydama į 2006 m. spalio 20 d. Komisijos prašymą pateikti informacijos apie apyvartą, 2006 m. lapkričio 27 d.„Visa“ perdavė Komisijai papildomos informacijos dėl šios bylos.

Kadangi 2006 m. lapkričio 27 d. laiške „Visa“ pareiškė pakeitusi taisyklę, 2006 m. gruodžio 5 d. Komisija bendrovei „Visa“ išsiuntė prašymą pateikti informaciją ir šį klausimą paaiškinti išsamiau. „Visa“ pateikė atsakymą 2006 m. gruodžio 12 d.

2007 m. sausio 12 d. bendrovei „Visa“ buvo suteikta papildoma galimybė pasinaudoti bylos dokumentais ir paskutinė galimybė pateikti savo paaiškinimus. Paaiškinimai pateikti 2007 m. vasario 15 d. (3).

Sprendimo projektas

Sprendimo projekte Komisija nustatė, kad pažeidimo pradžios data yra 2000 m. kovo 22 d. (4), kai „Visa“ pirmą kartą pranešė įmonei „Morgan Stanley“, kad ji negali tapti „Visa“ nare; pažeidimo nutraukimo data – 2006 m. rugsėjo 22 d., kai „Morgan Stanley“ tapo „Visa“ nare. Bauda skiriama tik už laikotarpį nuo tada, kai buvo pateiktas PP (2004 m. rugpjūčio 2 d.) iki 2006 m. rugsėjo 22 d.

Komisijai pateiktame sprendimo projekte įrašyti tik tie prieštaravimai, dėl kurių šalims buvo suteikta galimybė pareikšti savo nuomonę.

Darau išvadą, kad šioje byloje atsižvelgta į šalių teisę būti išklausytoms.

Briuselis, 2007 m. rugsėjo 26 d.

Karen WILLIAMS


(1)  Iki 2004 m. liepos 1 d.„Visa EU“ buvo „Visa International“ geografinis padalinys.

(2)  Komisijos pranešimo dėl teisės susipažinti su Komisijos dokumentais bylose pagal EB sutarties 81 ir 82 straipsnius, EEE susitarimo 53, 54 ir 57 straipsnius bei Tarybos reglamentą (EB) Nr. 139/2004 taisyklių 24 dalis.

(3)  2007 m. vasario 15 d. paaiškinimuose „Visa“ Komisijai užsiminė, kad „Morgan Stanley“ pateikė paraišką; 2007 m. balandžio 3 d. Komisija bendrovei „Visa“ išsiuntė prašymą pateikti informaciją apie paraiškos pateikimo datą ir paprašė atsiųsti jos kopiją.

(4)  Vėlesnė data palyginti su pradžios data, minima PP.


Top