Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52009XC0916(04)

Paraiškos paskelbimas pagal Tarybos reglamento (EB) Nr. 510/2006 dėl žemės ūkio produktų ir maisto produktų geografinių nuorodų ir kilmės vietos nuorodų apsaugos 6 straipsnio 2 dalį

OL C 223, 2009 9 16, p. 20–22 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

16.9.2009   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 223/20


Paraiškos paskelbimas pagal Tarybos reglamento (EB) Nr. 510/2006 dėl žemės ūkio produktų ir maisto produktų geografinių nuorodų ir kilmės vietos nuorodų apsaugos 6 straipsnio 2 dalį

2009/C 223/10

Šiuo paskelbimu suteikiama teisė užprotestuoti paraišką pagal Tarybos reglamento (EB) Nr. 510/2006 7 straipsnį. Užprotestavimo pareiškimai Komisijai turi būti pateikti per šešis mėnesius nuo šio paskelbimo.

SANTRAUKA

TARYBOS REGLAMENTAS (EB) Nr. 510/2006

„HOPFEN AUS DER HALLERTAU“

(EB) Nr.: DE-005-0529-14.03.2006

SKVN ( ) SGN ( X )

Šioje santraukoje pateikiama pagrindinė produkto specifikacijos informacija.

1.   Kompetentinga valstybės narės įstaiga:

Pavadinimas:

Bundesministerium der Justiz

Adresas:

Mohrenstraße 37

10117 Berlin

DEUTSCHLAND

Tel.

+49 3020259333

Faks.

+49 3020258251

E. paštas:

2.   Grupė:

Pavadinimas:

Hopfenpflanzerverband Hallertau e.V.

Adresas:

Kellerstraße 1

85283 Wolnzach

DEUTSCHLAND

Tel.

+49 8442957200

Faks.

+49 8442957270

E. paštas:

info@deutscher-hopfen.de

Sudėtis:

gamintojai ir (arba) perdirbėjai ( X ) kiti ( )

3.   Produkto rūšis:

1.8 klasė. Apyniai.

Kiti Sutarties I priede nurodyti produktai.

4.   Specifikacija:

(Reglamento (EB) Nr. 510/2006 4 straipsnio 2 dalyje pateiktų reikalavimų santrauka)

4.1.   Pavadinimas:

„Hopfen aus der Hallertau“

4.2.   Apibūdinimas:

 

Botanika:

Apyniai priklauso kanapinių (Cannabinaceae) šeimai ir dilgėlinių (Urticaceae) būriui. Tai skirtalytis augalas, t. y. kiekvienas augalas yra tik moteriškas arba vyriškas. Apynių spurgus (lupuli strobulus) turi tik moteriški augalai.

 

Produktai:

Reglamente (EB) Nr. 510/2006 numatyta kilmės vietos nuorodos apsauga, kurios šia paraiška prašoma „Hopfen aus der Hallertau“ produktui, teikiama tik džiovintų apynių spurgams (lupuli strobulus) ir produktams, kurie gaunami juos perdirbant (apynių granulėms ir apynių ekstraktams). Tradiciniai apynių produktai yra 90-tipo granulės, lupulinu praturtintos 45-tipo granulės, CO2 apynių ekstraktas ir etanolinis apynių ekstraktas. Granuliavimo metu apyniai yra malami ir taikant spaudimą formuojamos granulės. Ekstrahavimas vyksta naudojant CO2 ir etanolį kaip tirpiklius, kurie ekstrahuoja medžiagas iš apynių.

 

Naudojimas:

Daugiau nei 99 % „Hopfen aus der Hallertau“ apynių ir produktų, gautų juos perdirbant, naudojami alaus gamybos pramonėje. Hallertau regione auginamos apynių rūšys pasižymi karčiosiomis medžiagomis ir eteriniais aliejais, o tai yra pagrindinės savybės, nulemiančios alaus darymo kokybę.

Hallertau yra didžiausias pasaulyje vientisas apynių auginimo regionas, kuriame užauginama maždaug trečdalis viso pasaulio apynių. Tiek karčiųjų, tiek aromatinių apynių rūšių įvairovė yra tokia pat gausi.

Hallertau regione auginamų karčiųjų apynių rūšių pavyzdžiai:

„Hallertauer Magnum“

„Hallertauer Taurus“

„Herkules“

„Northern Brewer“

Hallertau regione auginamų aromatinių apynių rūšių pavyzdžiai:

„Hallertauer Tradition“

„Perle“

„Spalter Select“

„Saphir“

„Hallertauer Mittelfrüh“

„Hersbrucker Spät“

4.3.   Geografinė vietovė:

Geografinė apynių auginimo vietovė yra Hallertau regionas. Šis regionas apima šias administracines kaimo vietoves: Eichštetas, Freizingas, Kėlheimas, Landshutas, Niurnbergo žemė ir Pfafenhofenas.

4.4.   Kilmės įrodymas:

Kiekvienos rūšies, derliaus metų ir auginimo regionų sertifikavimo procedūra užtikrina savaiminę, oficialiai prižiūrimą visų apynių gamybos etapų (nuo apynių augintojų ir perdirbėjų iki alaus daryklų) priežiūros sistemą. Kiekvienam perdirbimo ir rinkodaros etapui yra taikoma sertifikavimo tvarka, kuri yra registruojama ir prižiūrinčios įstaigos. Nuėmus derlių, visos apynių partijos yra tiriamos laboratorijoje ir tik pasibaigus oficialiai sertifikavimo procedūrai, jos siunčiamos perdirbimo ir prekybos įmonėms.

4.5.   Gamybos būdas:

 

Auginimas:

„Hallertauer“ apyniai auginami naudojant vielines atramas. Darbai pradedami kovo mėnesį – pjaustomos ir tiesiamos atramos, vėliau atliekami profesinio rengimo, genėjimo, augalų apsaugos darbai ir mechaninis arimas. Priklausomai nuo rūšies, derlius nuimamas rugpjūčio pabaigoje–rugsėjo viduryje.

 

Tolimesnis apdirbimas:

Siekiant užtikrinti „Hopfen aus der Hallertau“ kokybę, nuėmus jų derlių ir supakavus pirmajame rinkodaros etape, jie turi būti laikomi vėsioje patalpoje. Tarptautinės apynių prekybos atstovai Hallertau regione turi tinkamas saugojimo patalpas. Šaltai laikomos apynių žaliavos yra vėliau perdirbamos į apynių produktus – apynių granules ir apynių ekstraktus. Granuliavimo metu sausi apynių spurgai yra malami ir po to, taikant spaudimą, formuojami į granules. Dalis šių granulių, ekstrahuojant tam tikras medžiagas, yra toliau perdirbamos į ekstraktus.

4.6.   Ryšys su vietove:

Apynių auginimo tradicija Hallertau regione prasidėjo prieš 1 100 m.; pirmasis oficialus paminėjimas siekia 860 m. Hallertau regiono dirvožemio ir klimatinės sąlygos yra palankios apyniams auginti. Ypač svarbūs veiksniai yra regiono geografinė padėtis – terciaro kalvos, lengvas ir gilus dirvožemis; nuo balandžio pabaigos nebūna šalnų, vidutinė temperatūra 7,7 °; vidutinis saulėtų valandų skaičius – 1 673; gausus metinis kritulių kiekis – 816 mm. Dėl specifinių klimatinių ir dirvožemio sąlygų Hallertau regionas yra alaus gamintojų itin vertinamas visame pasaulyje. Per daugelį kartų sukaupta apynių auginimo Hallertau regione patirtis ir teikiamos nuolatinės konsultacijos yra labai svarbi „Hopfen aus der Hallertau“ apynių auginimo dalis – apie 70 % jų eksportuojama į 100 pasaulio šalių. „Hopfen aus der Hallertau“ apyniai turi puikią reputaciją savo šalyje ir užsienyje – dauguma alaus gamintojų juos vertina kaip aukštos kokybės produktą. Didelis dėmesys ir priežiūra perdirbant apynius yra dar vienas veiksnys, lemiantis „Hallertauer“ apynių gerą reputaciją tarptautinėje alaus gamybos pramonėje. Daugelis pirkėjų visiškai pasitiki šio produkto, kuris yra pagrindinė jų produkcijos sudedamoji dalis, aukšta kokybe. Tradiciniai apynių festivaliai ir mugės, pvz., Wolnzacher Volksfest rugpjūčio mėnesį arba Mainburger Gallimarkt ankstyvą spalį, taip pat kasmetiniai apynių karalienės rinkimai suteikia šiai auginimo vietovei ypatingo žavesio.

4.7.   Kontrolės institucija:

Pavadinimas:

Bayerische Landesanstalt für Landwirtschaft, Institut für Ernährungswirtschaft und Markt

Adresas:

Menzinger Strasse 54

80638 München

DEUTSCHLAND

Tel.

+49 8917800333

Faks.

+49 8917800332

E. paštas:

4.8.   Ženklinimas etiketėmis:


Top