EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52009XC0808(04)

Paraiškos paskelbimas pagal Tarybos reglamento (EB) Nr. 510/2006 dėl žemės ūkio produktų ir maisto produktų geografinių nuorodų ir kilmės vietos nuorodų apsaugos 6 straipsnio 2 dalį

OL C 186, 2009 8 8, p. 20–22 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

8.8.2009   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 186/20


Paraiškos paskelbimas pagal Tarybos reglamento (EB) Nr. 510/2006 dėl žemės ūkio produktų ir maisto produktų geografinių nuorodų ir kilmės vietos nuorodų apsaugos 6 straipsnio 2 dalį

2009/C 186/10

Šis paskelbimas suteikia teisę užprotestuoti pakeitimo paraišką pagal Tarybos reglamento (EB) Nr. 510/2006 7 straipsnį. Pranešimai apie prieštaravimus turi būti perduoti Komisijai per šešis mėnesius nuo šio paskelbimo datos.

BENDRASIS DOKUMENTAS

TARYBOS REGLAMENTAS (EB) Nr. 510/2006

„RICCIARELLI DI SIENA“

EB Nr.: IT-PGI-0005-0666-18.12.2007

SGN ( X ) SKVN ( )

1.   Pavadinimas:

„Ricciarelli di Siena“

2.   Valstybė narė arba trečioji šalis:

Italija

3.   Žemės ūkio produkto ar maisto produkto aprašymas:

3.1.   Produkto rūšis (II priedas):

2.4 klasė.

Duona, pyragaičiai, pyragai, konditerijos gaminiai, sausainiai ir kiti kepiniai

3.2.   Produkto, pavadinto 1 punkte nurodytu pavadinimu, aprašymas:

Ricciarelli di Siena pavadinimu vadinami iš migdolų, cukraus bei kiaušinių baltymų paruošti ir krosnyje iškepti sausainiai. Parduodamo gaminio savybės yra tokios: forma – apvalaino rombo; svoris – nuo 10 iki 30 g (vienetas); dydžiai – ilgiausia įstrižainė – nuo 50 iki 105 mm, trumpiausia įstrižainė – nuo 30 iki 65 mm, storis – nuo 13 iki 20 mm, išorės išvaizda – tešlos paviršius padengtas miltelinio cukraus sluoksniu, jam suteikiančiu baltą spalvą, vietomis gali būti sutrūkinėjęs, krašteliai gelsvos spalvos; vidaus išvaizda – tešla smėlio spalvos, truputį gelsva; konsistencija – minkšta, nebiri; sąlyginis drėgnis – ne mažesnis nei 8 % ir ne didesnis nei 11,5 %.

3.3.   Žaliava (tik perdirbtiems produktams):

Privalomieji ingredientai: Ricciarelli di Siena sausainiams gaminti reikia tokių ingredientų (1 kg tešlos): saldžiųjų migdolų – nuo 35 iki 50 %; smulkaus cukraus – nuo 35 iki 47 %; vištų kiaušinių baltymų – nuo 6 iki 12 %; miltelinio cukraus – nuo 5 iki 8 %; kepimo miltelių (amonio ir (arba) natrio druskų) – pakankamo kiekio. Kiaušinių baltymus leidžiama naudoti miltelių pavidalu arba pasterizuotus. Neprivalomieji ingredientai: kartieji migdolai – ne daugiau kaip 6 % viso tešlos svorio, iš dalies pakeičiant saldžiuosius migdolus; gliukozės sirupas arba invertuotasis cukrus – ne daugiau kaip 10 % viso tešlos svorio, iš dalies pakeičiant smulkųjį cukrų, gliukozės sirupas; pievų medus – kaip kitų saldiklių papildas, neviršijant 7 % viso tešlos svorio; kvapai (vartojami kartu arba atskirai)– vanilės ankštis arba vanilinas, eteriniai citrusinių vaisių aliejai, migdolų kvapai – pakankamas kiekis; konservuotų apelsinų žievelės – ne daugiau kaip 5 % viso tešlos svorio; krakmolo tabletės – naudojamos kaip gaminio pagrindas; sorbo rūgštis – laikantis galiojančių teisės aktų. Kitų ingredientų, priedų, dažiklių ar konservantų naudoti neleidžiama.

3.4.   Pašarai (tik gyvūninės kilmės produktams):

3.5.   Specialūs gamybos etapai, kurie turi vykti nustatytoje vietovėje:

Kadangi gamybos procesas turi būti nenutrūkstamas, jis privalo vykti 4 punkte nurodytoje vietovėje, tai vienintelis būdas užtikrinti gaminio kvapą. 3.2 nurodytas santykinis drėgnis išlaikomas, nes sausainiai supakuojami iš karto, kai tik atvėsta, taip išvengiant dviejų priešingų reiškinių, kurie neigiamai paveiktų gaminio išvaizdą (būtų pažeistas paviršius) ir jo minkštumą bei kvapą – jei iš aplinkos patektų sauso oro – tešla išdžiūtų, o jei patektų per drėgno oro – ji taptų per daug trapi.

3.6.   Specialios pjaustymo, trynimo, pakavimo ir kt. taisyklės:

Ricciarelli di Siena parduodami individualiose pakuotėse arba supakuoti po kelis. Gaminio šviežumas, minkštumas, kvapas ir vientisumas užtikrinami pakuojant vietoje ir išsaugomi dėl pakuotės tipo. Individualiai supakuoti Ricciarelli supakuojami į specialias sandariai uždaromas pakuotes. Kai sausainiai pakuojami ne po vieną, jie dedami į dėžutes arba į skaidrius padėklus, kurie sandariai užsidaro, arba į padėklus su duobutėmis, proporcingai atitinkančiomis sausainių formą ir dydį, kurie uždengiami karščiu užlydoma skaidria plėvele ir sudedami į kartono arba metalo dėžutes.

3.7.   Specialios ženklinimo etiketėmis taisyklės:

Etiketėje turi būti nesutrumpinti užrašai Ricciarelli di Siena ir Indicazione Geografica Protetta arba santrumpa IGP, tai pat turi būti nurodyta papildoma informacija: gamintojo ir pakuotojo pavardė ar pavadinimas, adresas, saugomos geografinės nuorodos logotipas.

Pavadinimas Ricciarelli di Siena neverčiamas. Logotipo dydis gali būti pritaikytas, atsižvelgiant į naudojimo paskirtį.

Image

4.   Vietovės ribų nustatymas:

Į Ricciarelli di Siena gamybos ir pakavimo vietovę patenka visa administracinė Sienos provincijos teritorija.

5.   Ryšys su vietove:

5.1.   Vietovės ypatybės:

Vietovė pasižymi tuo, kad joje gausu saldumynų gamintojų, tai rodo, kad Viduramžiais atsiradusios vietinės konditerijos parduotuvės nuo seno užėmė svarbią vietą, nes jose būdavo prekiaujama tipiniais vietos gaminiais. Didelis šiuo verslu užsiimančių įmonių ir asmenų skaičius bei didelė šio sektoriaus eksporto apimtis rodo, kokią svarbią vietą saldumynų gamyba užima vietos ekonomikoje. Didele dalimi sausainiai populiarūs dėl tradicinės gamybos, apie kurią liudija tai, kad įmonėse dirba labai siauros specializacijos darbuotojai.

5.2.   Produkto ypatybės:

Būdingiausia gaminio savybė – minkšta vienalytė konsistencija, nebiri baltos ir truputį gelsvos spalvos tešla. Ricciarelli di Siena būdingas savybes įgyja dėl tradicinių tik tam produktui būdingų gamybos metodų:

kildinimas ir kepimas krosnyje,

tešlos dalelių dydis,

ypatinga minkšta konsistencija, pasiekiama apdorojant tešlą ir naudojant kiaušinio baltymą.

Ricciarelli di Siena iš panašių gaminių išsiskiria tuo, kad juose nėra miltų arba bulvių krakmolo, dėl kurių jie netektų būdingų ypatybių. Balta tešlos spalva atsiranda tik dėl naudojamo cukraus.

5.3.   Priežastinis geografinės vietovės ir kurios nors produkto savybės, reputacijos ar kito požymio ryšys:

Neabejotiną Ricciarelli di Siena populiarumą galima paaiškinti tuo, kad jie yra tapę tipiniu ir nepakeičiamu Kalėdų saldumynu. Reikšminguose gastronomijos ir mitybos tradicijų veikaluose nurodoma, kad Sienos gyventojams Kalėdos be Ricciarelli di Siena neįsivaizduojamos. Su laiku smarkiai padidėjus turistų ir lankytojų iš viso pasaulio srautui, dėl kurio labai padidėjo eksportas ir susilpnėjo gaminio ir religinių švenčių bei kitų svarbių gyvenimo įvykių sąsaja, sausainius pradėta vartoti ir kitais mėnesiais. Ricciarelli di Siena kepdavo vienuolynuose ir prieskonių parduotuvėse, vienintelėse vietose, kur būdavo galima rasti maisto produktams gaminti ir konservuoti būtinus prieskonius ir kvapus. Istoriniame Sienos centre ir šiandien dar galima aptikti tos tradicijos atspindžių, kelių prieskonių parduotuvių freskomis puoštose lubos aukso raidėmis užrašytais žodžiais giriamos Ricciarelli, Panforti ir kitų tipinių vietos saldumynai, kurie būdavo gaminami tose parduotuvėse. Vienoje iš savo novelių Sienos rašytojas ir dramaturgas Parige kalba apie Sienos personažą Ricciardetto della Gherardesca (iš jo kilo Ricciarello pavadinimas), kuris grįžęs iš kryžiaus žygių išpopuliarino keletą arabiškų saldumynų, kurių forma primena riestas sultonų apavo „nosis“. Ricciarello kaip konkretus terminas vieną iš pirmųjų kartų pavartotas ilgame saldumynų sąraše, paskelbtame 1814 metais Livorne išleistame Ditirambo di S.B. in onore del Caffè e dello Zucchero. Ten nurodyta della lupa i Ricciarelli (Ricciarelli vilkė), t. y. miesto simbolis, nes vilkė yra Sienos miesto ženklas.

1891 m. išleistas pirmasis Pellegrino Artusi fondamentaliojo kūrinio La scienza in cucina e l’arte di mangiar bene (Maisto ruošimo mokslas ir geros mitybos menas) leidimas, tai pirmoji nacionalinių tradicinių receptų knyga. Receptas Nr. 629 skirtas būtent gaminiui, vadinamam Ricciarelli di Siena, ruošti. Šiame recepte nurodyti ingredientai – smulkus baltas cukrus, saldieji ir kartieji migdolai, kiaušino baltymas, apelsinų žievelės kvapai – naudojami iki šiol.

Nuoroda į specifikacijos paskelbimą:

Valdžios institucijos pradėjo nacionalinę prieštaravimų pateikimo procedūrą ir SGN Ricciarelli di Siena pasiūlymą paskelbė 2005 m. birželio 29 d. Italijos Respublikos oficialiajame leidinyje Nr. 149.

Konsoliduotą produkto specifikaciją galima rasti

svetainėje: http://www.politicheagricole.it/DocumentiPubblicazioni/Search_Documenti_Elenco.htm?txtTipoDocumento=Disciplinare%20in%20esame%20UE&txtDocArgomento=Prodotti%20di%20Qualit%E0>Prodotti%20Dop,%20Igp%20e%20Stg

arba

tiesiogiai per pagrindinį ministerijos svetainės puslapį (www.politicheagricole.it), paspaudus Prodotti di Qualità (kairėje puslapio pusėje), paskui – Disciplinari di Produzione all’esame dell’UE [regolamento (CE) n. 510/2006].


Top