Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52009PC0446

    Pasiūlymas Europos parlamento ir Tarybos direktyva …/…/EB […] dėl pavojingų krovinių vežimo keliais vienodų tikrinimo procedūrų (kodifikuota redakcija) (Tekstas svarbus EEE)

    /* KOM/2009/0446 galutinis - COD 2009/0123 */

    52009PC0446

    Pasiūlymas Europos parlamento ir Tarybos direktyva …/…/EB […] dėl pavojingų krovinių vežimo keliais vienodų tikrinimo procedūrų (kodifikuota redakcija) (Tekstas svarbus EEE) /* KOM/2009/0446 galutinis - COD 2009/0123 */


    [pic] | EUROPOS BENDRIJŲ KOMISIJA |

    Briuselis, 4.9.2009

    KOM(2009) 446 galutinis

    2009/0123 (COD)

    Pasiūlymas

    EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVA …/…/EB

    […]

    dėl pavojingų krovinių vežimo keliais vienodų tikrinimo procedūrų (kodifikuota redakcija)

    (Tekstas svarbus EEE)

    AIŠKINAMASIS MEMORANDUMAS

    1. Žmonių Europos kontekste Komisija didelį dėmesį skiria tam, kad Bendrijos teisė būtų papastesnė ir aiškesnė siekiant, kad ji taptų suprantamesnė ir prieinamesnė visiems piliečiams, kurie įgytų naujų galimybių ir galėtų pasinaudoti konkrečiomis jiems suteiktomis teisėmis.

    Šis tikslas nebus pasiektas, jei daug nuostatų, kurios buvo iš dalies ir dažnai iš esmės keičiamos keletą kartų, liktų išsibarsčiusios įvairiuose aktuose, ir todėl dalies jų reikėtų ieškoti pradiniame akte, o kitų – vėlesniuose keičiančiuose aktuose. Todėl siekiant surasti konkrečiu momentu galiojančias taisykles reikia atlikti tiriamąjį darbą lyginant įvairius teisės aktus.

    Dėl šios priežasties siekiant, kad Bendrijos teisė būtų aiški ir skaidri, svarbu kodifikuoti taisykles, kurios buvo dažnai keičiamos.

    2. Todėl 1987 m. balandžio 1 d. Komisija nusprendė[1], kad visi teisės aktai, kurie buvo iš dalies pakeisti ne daugiau nei dešimt kartų, turėtų būti kodifikuojami ir pabrėžė, kad šis reikalavimas yra minimalus bei kad Komisijos padaliniai turėtų stengtis parengti kodifikuotas tekstų, už kuriuos jie yra atsakingi, redakcijas per trumpesnį laikotarpį siekdami užtikrinti, jog Bendrijos taisyklės būtų aiškios ir lengvai suprantamos.

    3. Tai buvo patvirtinta 1992 m. gruodžio mėn. Edinburgo Europos vadovų taryboje pirmininkavusios valstybės išvadose[2], pabrėžiančiose kodifikavimo , kuris konkrečiu momentu tam tikroje srityje taikomai teisei suteikia apibrėžtumo, svarbą.

    Kodifikavimas turi būti vykdomas laikantis įprastos Bendrijos teisės aktų priėmimo tvarkos.

    1994 m. gruodžio 20 d. Europos Parlamentas, Taryba ir Komisija, atsižvelgdami į tai, kad kodifikuojamuose teisės aktuose negali būti daromi esminiai pakeitimai, sudarė tarpinstitucinį susitarimą, kuriuo nusprendė kodifikuojamiems teisės aktams taikyti pagreitinto priėmimo tvarką.

    4. Šiuo pasiūlymu siekiama kodifikuoti 1995 m. spalio 6 d. Tarybos direktyvą 95/50/EB dėl pavojingų krovinių vežimo keliais vienodų tikrinimo procedūrų[3] . Nauja direktyva pakeis įvairius aktus, kurių nuostatos buvo į ją įtrauktos[4]; šis pasiūlymas nekeičia kodifikuojamų teisės aktų turinio, nes jame tik sujungiami šie aktai, atliekant kodifikavimui būtinus formos pakeitimus .

    5. Pasiūlymas dėl kodifikuoto teisės akto buvo parengtas remiantis preliminariu Direktyvos 95/50/EB ir ją iš dalies keičiančių teisės aktų konsoliduotu tekstu , kurį visomis kalbomis parengė Europos Bendrijų oficialiųjų leidinių biuras naudodamas duomenų apdorojimo sistemą . Kadangi straipsniams suteikiami nauji numeriai, kodifikuotos direktyvos V priede nurodomas buvusių ir naujų straipsnių numerių atitikimas.

    Pasiūlymas

    ê 95/50/EB

    2009/0123 (COD)

    EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVA …/…/EB

    […]

    dėl pavojingų krovinių vežimo keliais vienodų tikrinimo procedūrų (kodifikuota redakcija)

    (Tekstas svarbus EEE)

    EUROPOS PARLAMENTAS IR EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

    atsižvelgdami į Europos bendrijos steigimo sutartį, ypač į jos 71 straipsnį,

    atsižvelgdami į Komisijos pasiūlymą,

    atsižvelgdami į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nuomonę[5],

    atsižvelgdami į Regionų komiteto nuomonę[6],

    laikydamiesi Sutarties 251 straipsnyje nustatytos tvarkos[7],

    kadangi:

    ê

    1. 1995 m. spalio 6 d. Tarybos direktyva 95/50/EB dėl pavojingų krovinių vežimo keliais vienodų tikrinimo procedūrų[8] buvo keletą kartų iš esmės keičiama[9]. Siekiant aiškumo ir racionalumo minėta direktyva turėtų būti kodifikuota.

    ê 95/50/EB (pritaikytas)

    2. Pavojingų krovinių vežimo keliais tikrinimas atliekamas pagal Ö 2008 m. spalio 22 d. Europos Parlamento ir Õ Tarybos reglamentą (EB) Nr. Ö 1100/2008 dėl kontrolės, atliekamos valstybių narių pasienyje kelių ir vidaus vandenų transporto srityje, panaikinimo (kodifikuota redakcija) Õ[10] ir 1992 m. gruodžio 17 d. Tarybos reglamentą (EEB) Nr. 3912/92 dėl kelių ir vidaus vandenų kelių transporto kontrolės, kuri Bendrijoje atliekama trečiojoje šalyje registruotoms arba išleistoms į apyvartą transporto priemonėms[11].

    ê 95/50/EB 3 konstatuojamoji dalis (pritaikytas)

    3. √ 2008 m. rugsėjo 24 d. Europos Parlamento ir ∏ Tarybos direktyvos √ 2008/68/EB ∏ dėl pavojingų krovinių vežimo √ vidaus ∏ keliais[12] √ taikymo tikslais ∏ reikėtų suderinti atitinkamas tikrinimo procedūras ir pirmiau minėtos rūšies transporto apibrėžimus, kad būtų galima efektyviau tikrinti minėtoje direktyvoje nustatytų saugos standartų laikymąsi.

    ê 95/50/EB

    4. Valstybės narės turėtų užtikrinti deramo lygio tų transporto priemonių tikrinimą visoje savo teritorijoje, tuo pat metu pagal galimybę vengdamos tokių patikrinimų daugėjimo.

    ê 95/50/EB 5 konstatuojamoji dalis (pritaikytas)

    5. Ö Kadangi pavojingų krovinių vežimo saugos lygiui gerinimo tikslų valstybės narės negali deramai pasiekti, o dėl pasiūlyto veiksmo masto ar poveikio tų tikslų būtų geriau siekti Bendrijos lygiu, laikydamasi EB sutarties 5 straipsnyje nustatyto subsidiarumo principo, Bendrija gali patvirtinti priemones. Õ

    ê 95/50/EB

    6. Patikrinimai turėtų būti atliekami pagal sąrašą, sudarytą iš bendrų punktų, taikomų minėtam vežimui visoje Bendrijoje.

    ê 95/50/EB 7 konstatuojamoji dalis (pritaikytas)

    7. Būtina Ö tvarkyti Õ pažeidimų, kuriuos visos valstybės narės laiko pakankamai rimtais, sąrašą, pagal kurį aptariamoms transporto priemonėms, atsižvelgiant į aplinkybes arba saugos reikalavimus, būtų taikomos atitinkamos priemonės, prireikus įskaitant draudimą toms transporto priemonėms įvažiuoti į Bendriją.

    ê 95/50/EB

    8. Norint pagerinti pavojingų krovinių vežimo keliais saugos reikalavimų laikymąsi, būtina priimti nuostatą dėl patikrinimų, kurie būtų atliekami įmonėse kaip prevencinė priemonė, arba užregistravus pavojingų krovinių vežimo įstatymų pažeidimus kelyje.

    9. Minėti patikrinimai turėtų būti taikomi visoms pavojingų krovinių siuntoms, kurios visiškai arba iš dalies vežamos keliais valstybių narių teritorijoje, neatsižvelgiant į krovinio išvežimo arba pristatymo vietą ar į šalį, kurioje transporto priemonė yra registruota.

    10. Rimtų arba pasikartojančių pažeidimų atveju iš valstybės narės, kurioje yra registruota transporto priemonė, arba kurioje yra įsisteigusi įmonė, kompetentingų institucijų gali būti pareikalauta imtis atitinkamų priemonių, ir kadangi minėtos institucijos turėtų informuoti valstybę narę apie visas taikytas paskesnes priemones.

    11. Šios direktyvos taikymą reikėtų stebėti, vadovaujantis ataskaita, kurią turi pateikti Komisija.

    ê 95/50/EB 10 str. (pritaikytas)

    12. Turėtų būti patvirtintos priemonės, būtinos šiai direktyvai įgyvendinti laikantis 1999 m. birželio 28 d. Tarybos sprendimo 1999/468/EB, nustatančio Komisijos naudojimosi jai suteiktais įgyvendinimo įgaliojimais tvarką[13].

    ê 2008/54/EB 4 konstatuojamoji dalis (pritaikytas)

    13. Visų pirma Komisijai reikėtų suteikti įgaliojimus suderinti Ö šios Õ direktyvos priedus su mokslo ir technikos pažanga. Kadangi šios priemonės yra bendro pobūdžio ir skirtos iš dalies pakeisti neesmines Ö šios Õ direktyvos nuostatas, jos turi būti patvirtintos pagal Sprendimo 1999/468/EB 5a straipsnyje numatytą reguliavimo procedūrą su tikrinimu.

    ê

    14. Ši direktyva neturėtų pažeisti valstybių narių įsipareigojimų, susijusių su direktyvų perkėlimo į nacionalinę teisę terminais, numatytais IV priedo B dalyje,

    ê 95/50/EB

    PRIĖMĖ ŠIĄ DIREKTYVĄ:

    1 straipsnis

    1. Ši direktyva taikoma valstybių narių atliekamiems transporto priemonių, vežančių pavojingus krovinius keliais, per jų teritoriją arba įvažiuojančių į jų teritoriją iš trečiosios šalies, patikrinimams.

    Ši direktyva netaikoma pavojingų krovinių vežimui transporto priemonėmis, kurios priklauso ginkluotosioms pajėgoms arba už kurias ginkluotosios pajėgos atsako.

    2. Deramai atsižvelgiant į Bendrijos įstatymus, ši direktyva neturi įtakos valstybių narių teisei tikrinti nacionalinį ir tarptautinį pavojingų krovinių vežimą per savo teritorijas transporto priemonėmis, kurioms ši direktyva netaikoma.

    2 straipsnis

    Šioje direktyvoje:

    a) „transporto priemonė“ — bet kuri sukomplektuota arba nesukomplektuota motorinė transporto priemonė, skirta naudoti kelyje, kuri turi ne mažiau kaip keturis ratus, ir kurios didžiausias konstrukcinis greitis didesnis kaip 25 km/h, su priekabomis, išskyrus bėgines transporto priemones, žemės ūkyje ir miškininkystėje naudojamus traktorius ir visus mobilius mechanizmus;

    ê 95/50/EB (pritaikytas)

    b) „pavojingi kroviniai“ — pavojingi kroviniai, Ö apibrėžti Europos sutarties dėl pavojingų krovinių tarptautinio vežimo keliais (ADR), sudarytos 1957 m. rugsėjo 30 d. Ženevoje, 1 straipsnio b punkte ir tos sutarties A ir B prieduose, kaip nurodyta Direktyvos 2008/68/EB I priedo I.1 skirsnyje Õ;

    c) „vežimas“ — bet kuri kelių transporto operacija, atliekama transporto priemone visiškai arba iš dalies viešaisiais keliais valstybės narės teritorijoje, įskaitant krovinių, kuriems taikoma Direktyvoje Ö 2008/68/EB Õ pakrovimą ir iškrovimą, nepažeidžiant valstybių narių įstatymų dėl atsakomybės už tokias operacijas nuostatų;

    d) „įmonė“ — pelno siekiantis arba nesiekiantis fizinis ar juridinis asmuo, juridinio asmens statuso neturinti pelno siekianti arba nesiekianti asmenų asociacija ar grupė ir bet kuri valstybinės valdžios institucijai pavaldi įstaiga, pati turinti juridinio asmens statusą arba priklausanti nuo minėtą statusą turinčios institucijos, kuri veža, pakrauna arba iškrauna pavojingus krovinius arba pasirūpina jų vežimu, ir kuri kaip dalį vežimo operacijos krovinius laikinai sandėliuoja, surenka, pakuoja arba paskirsto, ir veikia Bendrijos teritorijoje;

    e) „patikrinimas“ — patikrinimas, kontrolė, apžiūra, patikra arba formalumas, kurį kompetentingos institucijos atlieka dėl pavojingų krovinių vežimo saugos priežasčių.

    3 straipsnis

    Valstybės narės užtikrina, kad dalis keliais vežamų pavojingų krovinių siuntų bus patikrinta pagal šios direktyvos reikalavimus, kurie atliekami siekiant nustatyti ar laikomasi pavojingų krovinių vežimo keliais taisyklių.

    Pirmiau minėti patikrinimai atliekami valstybės narės teritorijoje pagal Reglamento (EB) Nr. Ö 1100/2008 Õ 3 straipsnį ir Reglamento (EEB) Nr. 3912/92 1 straipsnį.

    4 straipsnis

    1. Šioje direktyvoje nustatytus patikrinimus valstybės narės atlieka pagal I priede pateiktą kontrolės lapą. Minėto kontrolės lapo arba pažymos, kurioje nurodomas tikrinimo rezultatas, kopija išduodama atitinkamos transporto priemonės vairuotojui ir pateikiama pareikalavus, kad, esant galimybei, būtų galima supaprastinti paskesnius patikrinimus arba jų išvengti.

    Pirma pastraipa nepažeidžia valstybių narių teisės vykdyti konkrečias priemones, susijusias su išsamiais patikrinimais.

    2. Patikrinimai yra atsitiktiniai ir atliekami kuo didesnėje kelių tinklo dalyje.

    3. Patikrinimams būtina parinkti tokias vietas, kuriose saugos reikalavimų neatitinkančias transporto priemones būtų galima sutvarkyti, arba, jeigu patikrinimą atliekanti institucija mano, kad to reikia, ji gali sulaikyti minėtas transporto priemones kelyje arba tam tikslui skirtoje vietoje, nesukeldama pavojaus saugai.

    4. Prireikus ir jeigu tai nekelia pavojaus saugai, gali būti imami vežamų krovinių mėginiai, tiriami kompetentingų institucijų patvirtintose laboratorijose.

    5. Patikrinimai neturi užtrukti per ilgai.

    5 straipsnis

    Be kitų galimų nuobaudų, patikrinimą atliekančios institucijos, nustačiusios vieną arba daugiau transporto priemonių padarytų pavojingų krovinių vežimo taisyklių pažeidimų, ypač II priede išvardytų pažeidimų, gali jas sulaikyti kelyje arba tam tikslui skirtoje vietoje ir pareikalauti, kad minėtos transporto priemonės būtų sutvarkytos prieš tęsiant kelionę, arba taikyti kitas deramas priemones, atsižvelgdamos į aplinkybes arba saugos reikalavimus, prireikus įskaitant draudimą minėtoms priemonėms įvažiuoti į Bendriją.

    6 straipsnis

    1. Patikrinimai taip pat gali būti atliekami įmonių patalpose kaip prevencinė priemonė, arba užregistravus kelyje pavojingų krovinių vežimo saugai pavojų keliančius pažeidimus.

    Tokių patikrinimų tikslas yra užtikrinti, kad pavojingų krovinių vežimo keliais saugos sąlygos atitiktų susijusius įstatymus.

    2. Nustačius vieną arba daugiau pavojingų krovinių vežimo keliais pažeidimų, ypač II priede išvardytų pažeidimų, jie turi būti pašalinti prieš išvežant krovinį iš įmonės, arba jų atžvilgiu turi būti taikomos kitos deramos priemonės.

    7 straipsnis

    1. Valstybės narės padeda viena kitai tinkamai įgyvendinti šią direktyvą.

    2. Apie rimtus arba pakartotinius pažeidimus, keliančius pavojų pavojingų krovinių vežimo, kurį vykdo transporto priemonė nerezidentė arba įmonė, saugai, būtina pranešti valstybės narės, kurioje transporto priemonė yra registruota arba kurioje yra įsisteigusi įmonė, kompetentingoms institucijoms.

    Valstybės narės, kurioje buvo užregistruoti rimti arba pasikartojantys pažeidimai, kompetentingos institucijos gali pareikalauti, kad valstybės narės, kurioje yra registruota transporto priemonė arba kurioje yra įsisteigusi įmonė, kompetentingos institucijos pažeidėjui arba pažeidėjams taikytų atitinkamas priemones.

    Pastarosios kompetentingos institucijos praneša valstybės narės, kurioje buvo užregistruoti pažeidimai, kompetentingoms institucijoms apie visas vežėjui arba įmonei taikytas priemones.

    8 straipsnis

    Jeigu kelyje atlikto kitoje valstybėje narėje registruotos transporto priemonės patikrinimo išvados duoda pagrindo manyti, jog buvo padaryta rimtų arba pakartotinių pažeidimų, kurių atliekant minėtą patikrinimą nepavyko nustatyti dėl reikiamų duomenų trūkumo, susijusių valstybių narių kompetentingos institucijos padeda viena kitai išsiaiškinti padėtį.

    Jeigu tuo tikslu kompetentinga valstybė narė atlieka patikrinimą susijusioje įmonėje, kitos susijusios valstybės narės informuojamos apie minėto patikrinimo rezultatus.

    ê 95/50/EB (pritaikytas)

    9 straipsnis

    1. Kiekviena valstybė narė kiekvienais kalendoriniais metais, praėjus ne daugiau kaip dvylikai mėnesių po atitinkamų metų pabaigos, išsiunčia Komisijai ataskaitą, parengtą pagal III priede pateiktą pavyzdį, apie šios direktyvos taikymą, įtraukdama toliau išvardytus duomenis:

    a) esant galimybei, nustatytą arba apskaičiuotą keliais vežamų pavojingų krovinių kiekį (tonomis arba tonomis/kilometrais);

    b) atliktų patikrinimų skaičių;

    c) patikrintų transporto priemonių skaičių pagal registracijos vietą (transporto priemonės įregistruotos savo šalyje, kitose valstybėse narėse arba trečiosiose šalyse);

    d) užregistruotų pažeidimų skaičius ir rūšys Ö pagal rizikos kategoriją Õ;

    e) taikytų nuobaudų rūšis ir skaičius.

    2. Pirmą kartą 1999 metais ir po to ne rečiau kaip kas treji metai Komisija siunčia Europos Parlamentui ir Tarybai ataskaitą apie šios direktyvos taikymą valstybėse narėse, nurodydama 1 dalyje išvardytus duomenis.

    ê 2008/54/EB 1 str. (pritaikytas)

    10 straipsnis

    Komisija suderina Ö I, II ir III Õ priedus su mokslo ir technikos pažanga šios direktyvos taikymo srityse, ypač siekiant atsižvelgti į Direktyvos Ö 2008/68/EB Õ dalinius pakeitimus. Tos priemonės, skirtos iš dalies pakeisti neesmines šios direktyvos nuostatas, yra patvirtinamos pagal reguliavimo procedūrą su tikrinimu, nurodytą šios direktyvos 11 straipsnio 2 dalyje.

    11 straipsnis

    1. Komisijai padeda Pavojingų krovinių vežimo komitetas, įsteigtas pagal Direktyvos Ö 2008/68/EB Õ 9 straipsnį.

    2. Jeigu daroma nuoroda į šią dalį, taikomos Sprendimo 1999/468/EB 5a straipsnio 1–4 dalys ir 7 straipsnis, atsižvelgiant į jo 8 straipsnį.

    ê 95/50/EB 10 str. (pritaikytas)

    12 straipsnis

    Valstybės narės pateikia Komisijai šios direktyvos taikymo srityje priimtų pagrindinių nacionalinių teisės aktų nuostatų tekstus.

    ê

    13 straipsnis

    Direktyva 95/50/EB su pakeitimais, padarytais direktyvomis, nurodytomis IV priedo A dalyje, yra panaikinama nepažeidžiant valstybių narių įsipareigojimų, susijusių su direktyvų perkėlimo į nacionalinę teisę terminais, numatytais IV priedo B dalyje.

    Nuorodos į panaikintą direktyvą laikomos nuorodomis į šią direktyvą ir skaitomos pagal V priede pateiktą atitikmenų lentelę.

    ê 95/50/EB 11 str. (pritaikytas)

    14 straipsnis

    Ši direktyva įsigalioja Ö dvidešimtą dieną po Õ jos paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje dieną.

    ê 95/50/EB 12 str.

    15 straipsnis

    Ši direktyva skirta valstybėms narėms.

    Priimta Briuselyje,

    Europos Parlamento vardu Tarybos vardu

    Pirmininkas Pirmininkas

    ê 2004/112/EB 1 str. ir I priedas (pritaikytas)

    I PRIEDAS

    Kontrolės lapas

    Ö (nurodytas 4 straipsnyje) Õ

    [pic]

    [pic]

    ê 2004/112/EB 1 str. ir II priedas (pritaikytas)

    II PRIEDAS

    PAŽEIDIMAI

    Šioje direktyvoje pateikiamas neišsamus sąrašas, kuriame pagal tris rizikos kategorijas (didžiausios rizikos kategorija yra I kategorija) yra sugrupuoti pažeidimais laikomi atvejai.

    Atitinkamą rizikos kategoriją savo nuožiūra turi nustatyti patikrinimą kelyje atliekanti (-is) vykdymo užtikrinimo institucija (pareigūnas), atsižvelgdama (-as) į konkrečias aplinkybes.

    Į rizikos kategorijas neįtraukti pažeidimai klasifikuojami pagal kategorijų aprašymus.

    Jei vienam transporto vienetui nustatomi keli pažeidimai, ataskaitoje (Ö pagal Õ III priede Ö pateiktą pavyzdį Õ) pažymima tiktai didžiausios rizikos kategorija (kaip nurodyta I priedo 39 punkte).

    1. I rizikos kategorija

    Jei dėl atitinkamų ADR nuostatų nesilaikymo atsiranda didelė mirties, rimto asmens sužeidimo arba esminės žalos aplinkai rizika, dėl tokių pažeidimų paprastai imamasi skubių ir tinkamų taisomųjų priemonių, įskaitant transporto priemonės sustabdymą.

    Pažeidimais laikomi šie atvejai:

    1) pavojingi kroviniai neleidžiami vežti;

    2) pavojingų medžiagų tekėjimas;

    3) kroviniai vežami uždraustomis arba netinkamomis transporto priemonėmis;

    4) kroviniai vežami palaidai struktūriškai nepatvariame konteineryje;

    5) kroviniai vežami atitinkamo tinkamumo sertifikato neturinčia transporto priemone;

    6) transporto priemonė nebeatitinka patvirtintų standartų ir kelia tiesioginį pavojų (kitais atvejais priskiriama II rizikos kategorijai);

    7) naudojama nepatvirtinta pakuotė;

    8) pakuotė neatitinka taikomų pakavimo instrukcijų;

    9) nesilaikoma specialiųjų mišrios pakuotės nuostatų;

    10) nesilaikoma krovinio tvirtinimo ir sukrovimo taisyklių;

    11) nesilaikoma mišraus pakuočių pakrovimo taisyklių;

    12) nesilaikoma nuostatų dėl leistinų cisternų arba pakuočių užpildymo laipsnių;

    13) nesilaikoma nuostatų, ribojančių vieno transporto vieneto gabenamus kiekius;

    14) pavojingi kroviniai vežami be jokios nuorodos į jų gabenimą (pavyzdžiui, dokumentų, atitinkamo pakuočių žymėjimo ir ženklinimo, transporto priemonės pavojaus identifikavimo ir žymėjimo);

    15) kroviniai vežami be transporto priemonės pavojaus identifikavimo ženklų ir žymių;

    16) nepateikiama su vežama medžiaga susijusi informacija, kuri leistų nustatyti I rizikos kategorijos pažeidimą (pavyzdžiui, JT numeris, deramas vežimo pavadinimas, pakuotės grupė);

    17) vairuotojas neturi galiojančio profesinio pasirengimo pažymėjimo;

    18) kyla gaisras arba naudojamas neapsaugotas apšvietimas;

    19) nesilaikoma draudimo rūkyti.

    2. II rizikos kategorija

    Kai dėl atitinkamų ADR nuostatų nesilaikymo atsiranda asmens sužeidimo arba žalos aplinkai rizika, dėl tokių pažeidimų paprastai imamasi atitinkamų taisomųjų priemonių, įskaitant, jei įmanoma ir reikia, taisomuosius veiksmus kontrolės vietoje, kurie vėliausiai įgyvendinami užbaigus krovinio vežimą.

    Pažeidimais laikomi šie atvejai:

    1) transporto vienetą sudaro daugiau kaip viena priekaba/puspriekabė;

    2) transporto priemonė nebeatitinka patvirtintų standartų, tačiau nekelia tiesioginio pavojaus;

    3) transporto priemonėje nėra reikalaujamų veikiančių gesintuvų; gesintuvas gali būti pripažintas veikiančiu, jeigu ant jo nėra tik numatytos plombos ir (arba) nurodytos galiojimo datos; tačiau ši nuostata netaikoma, jei yra matoma, kad gesintuvas nėra veikiantis, pavyzdžiui, gesintuvo manometro parodymas yra 0;

    4) transporto priemonėje nėra ADR arba raštiškose instrukcijose nurodytos įrangos;

    5) nesilaikoma pakuočių, IBC konteinerių arba didžiųjų pakuočių bandymo ir patikrinimo datų ir šių pakuočių panaudojimo laikotarpių;

    6) vežami paketai su pažeista pakuote, IBC konteineriais arba didžiosiomis pakuotėmis arba pažeistos neišvalytos tuščios pakuotės;

    7) supakuotos prekės vežamos struktūriškai nepatvariame konteineryje;

    8) cisternos/konteinerinės cisternos (įskaitant tuščias ir neišvalytas) netinkamai uždarytos;

    9) vežama mišri pakuotė, kurios išorinis įpakavimas nėra tinkamai paruoštas;

    10) netinkamas ženklinimas, žymėjimas arba pavojaus identifikavimas;

    11) nėra ADR atitinkančių raštiškų instrukcijų arba raštiškos instrukcijos neatitinka vežamo krovinio;

    12) transporto priemonė netinkamai prižiūrima arba paliekama stovėjimo vietoje.

    3. III rizikos kategorija

    Kai dėl atitinkamų ADR nuostatų nesilaikymo atsiranda nedidelė asmens sužeidimo arba žalos aplinkai rizika, o atitinkamų taisomųjų priemonių nebūtina imtis vežimo metu, nes neatitikimus galima sureguliuoti įmonėje vėliau.

    Nuostatų nesilaikymu laikomi šie atvejai:

    1) pavojų identifikuojančių ženklų arba žymų dydis, arba raidžių, skaičių ar simbolių dydis ant pavojų identifikuojančių ženklų arba žymų neatitinka nuostatų;

    2) transporto dokumentuose nėra kitos negu I rizikos kategorijos 16 punkte numatytos informacijos;

    3) transporto priemonėje nėra vairuotojo profesinio pasirengimo pažymėjimo, tačiau esama įrodymų, kad vairuotojas jį turi.

    _____________

    ê 2004/112/EB 1 str. ir III priedas

    III PRIEDAS

    Standartinės ataskaitos apie pažeidimus ir nuobaudas, kuri turi būti išsiųsta Komisijai, formos pavyzdys

    [pic]

    _____________

    é

    IV PRIEDAS

    A dalis

    Panaikinama direktyva ir jos vėlesni pakeitimai (nurodyta 13 straipsnyje)

    Tarybos direktyva 95/50/EB | (OL L 249, 1995 10 17, p. 35) |

    Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2001/26/EB | (OL L 168, 2001 6 23, p. 23) |

    Komisijos direktyva 2004/112/EB | (OL L 367, 2004 12 14, p. 23) |

    Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2008/54/EB | (OL L 162, 2008 6 21, p. 11) |

    B dalis

    Perkėlimo į nacionalinę teisę terminų sąrašas(nurodytas 13 straipsnyje)

    Direktyva | Perkėlimo terminas |

    95/50/EB | 1996 m. gruodžio 31 d. |

    2001/26/EB | 2001 m. gruodžio 23 d. |

    2004/112/EB | 2005 m. gruodžio 14 d. |

    2008/54/EC | - |

    _____________

    V PRIEDAS

    Atitikmenų lentelė

    Direktyva 95/50/EB | Ši direktyva |

    1 straipsnis | 1 straipsnis |

    2 straipsnio pirma įtrauka | 2 straipsnio a punktas |

    2 straipsnio antra įtrauka | 2 straipsnio b punktas |

    2 straipsnio trečia įtrauka | 2 straipsnio c punktas |

    2 straipsnio ketvirta įtrauka | 2 straipsnio d punktas |

    2 straipsnio penkta įtrauka | 2 straipsnio e punktas |

    3 straipsnio 1 dalis | 3 straipsnio pirma pastraipa |

    3 straipsnio 2 dalis | 3 straipsnio antra pastraipa |

    4 straipsnio 1 dalies pirmas sakinys | 4 straipsnio 1 dalies pirma pastraipa |

    4 straipsnio 1 dalies antras sakinys | 4 straipsnio 1 dalies antra pastraipa |

    4 straipsnio 2-5 dalys | 4 straipsnio 2-5 dalys |

    5 straipsnis | 5 straipsnis |

    6 straipsnio 1 dalis | 6 straipsnio 1 dalies pirma pastraipa |

    6 straipsnio 2 dalies pirma pastraipa | 6 straipsnio 1 dalies antra pastraipa |

    6 straipsnio 2 dalies antra pastraipa | 6 straipsnio 2 dalis |

    7 straipsnis | 7 straipsnis |

    8 straipsnio pirmas sakinys | 8 straipsnio pirma pastraipa |

    8 straipsnio antras sakinys | 8 straipsnio antra pastraipa |

    9 straipsnio 1 dalies pirma įtrauka | 9 straipsnio 1 dalies a punktas |

    9 straipsnio 1 dalies antra įtrauka | 9 straipsnio 1 dalies b punktas |

    9 straipsnio 1 dalies trečia įtrauka | 9 straipsnio 1 dalies c punktas |

    9 straipsnio 1 dalies ketvirta įtrauka | 9 straipsnio 1 dalies d punktas |

    9 straipsnio 1 dalies penkta įtrauka | 9 straipsnio 1 dalies e punktas |

    9 straipsnio 2 dalis | 9 straipsnio 2 dalis |

    9a straipsnis | 10 straipsnis |

    9b straipsnis | 11 straipsnis |

    10 straipsnio 1 dalis | - |

    10 straipsnio 2 dalis | 12 straipsnis |

    - | 13 straipsnis |

    11 straipsnis | 14 straipsnis |

    12 straipsnis | 15 straipsnis |

    I, II ir III priedai | I, II ir III priedai |

    - | IV priedas |

    - | V priedas |

    _____________[pic][pic][pic][pic][pic][pic][pic][pic][pic]

    [1] COM(87) 868 PV.

    [2] Žr. Išvadų A dalies 3 priedą.

    [3] Atliekama vadovaujantis Komisijos komunikatu Europos Parlamentui ir Tarybai – Acquis communautaire kodifikavimas, COM(2001) 645 galutinis.

    [4] Žr. šio pasiūlymo IV priedo A dalį.

    [5] OJ C [...], [...], p. [...].

    [6] OJ C [...], [...], p. [...].

    [7] OJ C [...], [...], p. [...].

    [8] OL L 249, 1995 10 17, p. 35.

    [9] Žr. IV priedo A dalį.

    [10] OL L

    [11] OL L 395, 1992 12 31, p. 6.

    [12] OL L Ö 260, 2008 9 30, p. 13 Õ.

    [13] OL L 184, 1999 7 17, p. 23.

    Cisternos/transporto priemonės ženklinimas (ADR 5.3.1)]

    _____________

    arba …….... t/km

    Top