EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52008XC0712(06)

Paraiškos paskelbimas pagal Tarybos reglamento (EB) Nr. 510/2006 dėl žemės ūkio produktų ir maisto produktų geografinių nuorodų ir kilmės vietos nuorodų apsaugos 6 straipsnio 2 dalį

OL C 177, 2008 7 12, p. 21–23 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

12.7.2008   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 177/21


Paraiškos paskelbimas pagal Tarybos reglamento (EB) Nr. 510/2006 dėl žemės ūkio produktų ir maisto produktų geografinių nuorodų ir kilmės vietos nuorodų apsaugos 6 straipsnio 2 dalį

(2008/C 177/09)

Šiuo paskelbimu suteikiama teisė užprotestuoti paraišką pagal Tarybos reglamento (EB) Nr. 510/2006 (1) 7 straipsnį. Prieštaravimo pareiškimas Komisijai turi būti pateiktas per šešis mėnesius nuo šio paskelbimo datos.

SANTRAUKA

TARYBOS REGLAMENTAS (EB) Nr. 510/2006

„CABALLA DE ANDALUCÍA“

EB Nr.: ES-PDO-005-0281-19.03.2003

SKVN ( ) SGN ( X )

Šioje santraukoje informacijos tikslais pateikiami pagrindiniai produkto specifikacijos elementai.

1.   Kompetentinga valstybės narės įstaiga:

Pavadinimas:

Subdirección General de Sistemas de Calidad Agroalimentaria y Agricultura Biológica, Dirección General de Industria Agroalimentaria y Alimentación, Secretaria General de Agricultura y Alimentación del Ministerio de Agricultura, Pesca y Alimentación de España

Adresas:

Paseo Infanta Isabel no 1

E-28071 Madrid

Telefonas:

(34) 913 47 53 94

Faksas:

(34) 913 47 57 10

El. paštas:

sgcaproagra@mapya.es

2.   Grupė:

Pavadinimas:

Asociación de Fabricantes de Conservas de Pescado «Andaluces Artesanos de la Mar»

Adresas:

C/ Galdámes, no 1

E-21400 Ayamonte (Huelva)

Telefonas:

(34) 959 32 10 43

Faksas:

(34) 959 32 01 06

El. paštas:

consercon@telefónica.net

Sudėtis:

Gamintojai ir (arba) perdirbėjai ( X ) kiti ( )

3.   Produkto rūšis:

1.7 klasė — šviežia žuvis, moliuskai ir vėžiagyviai bei iš jų pagaminti produktai.

4.   Specifikacija:

(Reglamento (EB) Nr. 510/2006 4 straipsnio 2 dalyje pateiktų reikalavimų santrauka)

4.1.   Pavadinimas: „Caballa de Andalucía“

4.2.   Apibūdinimas: Konservuota skumbrės filė aliejuje, pagaminta nepramoniniu būdu.

Naudojama žaliava yra japoninė skumbrė Scomber japonicus rūšies žuvis, kurios kūnas yra verpstiškas ir pailgas, snukis smailus, o uodegos stiebelis – plonas. Ji turi du aiškiai atskirtus nugaros pelekus, o galva ir kūnas padengti mažais žvyneliais. Ši žuvis yra žalsvai melsvos spalvos su siauromis vingiuotomis juodomis linijomis ir dėmelėmis, o pilvas ir šonai – sidabriškai geltoni su melsvai pilkomis dėmelėmis. Paprastai ji būna 20–30 cm ilgio.

Taikomi Andalūzijoje tradiciniai nepramoniniai gamybos būdai. Skumbrės oda nulupama rankomis, nenaudojant cheminių medžiagų, ir taip užtikrinama aukšta produkto kokybė; produktas yra pilkšvai baltos spalvos, minkštieji audiniai glotnūs, tankūs ir sultingi, kvapas malonus, o skonis labai savitas.

Šios žuvys dedamos tik į alyvuogių arba saulėgrąžų aliejų.

4.3.   Geografinė vietovė: Gaminama Almerijos provincijoje esančiose Almería, Adra, Carboneras, Garrucha ir Roquetas de Mar savivaldybėse; Algeciras, Barbate, Cádiz, Chipiona, Conil, La Línea, Puerto de Santa María, Rota, Sanlúcar de Barrameda ir Tarifa savivaldybėse Kadžio provincijoje; Almúñecar ir Motril Granados provincijoje; Ayamonte, Cartaya, Huelva, Isla Cristina, Lepe, Palos de la Frontera ir Punta Umbría Huelvos provincijoje ir Estepona, Fuengirola, Málaga, Marbella ir Vélez-Málaga Malagos provincijoje.

4.4.   Kilmės įrodymas: Šiems skumbrių konservams gaminti naudojama tik Scomber japonicus rūšis.

Skumbrių konservai bus gaminami ir pakuojami konservų įmonėse, esančiose geografinėje gamybos vietovėje ir įtrauktose į Reguliavimo tarybos tvarkomą registrą; gamyba ir pakavimas atitiks specifikacijos reikalavimus, visų pirma tuos, kurie susiję su nepramoniniu perdirbimu; tai bus daroma naudojant anksčiau taikytus būdus ir procedūras, kuriais išsaugomos natūralios šių žuvų savybės. Registruotose įmonėse, kuriose taikomas šis gamybos būdas, pramoninis perdirbimas nebus leidžiamas.

Reguliavimo taryba, kaip kontrolės institucija, atliks reguliarius patikrinimus, užtikrinančius, kad produktų, kuriems taikoma SGN, kilmė ir gamyba atitiktų specifikaciją, ypač atsižvelgdama į produktų kilmę ir nepramoninį jų gamybos būdą. Registruotų konservų įmonių savininkai tvarkys knygą, kurioje tikrinimo tikslais bus įrašyti duomenys apie kiekvieną dieną, kurią jų įranga bus gaminami saugomo produkto konservai, panaudotą žaliavą ir galutinius produktus.

Skumbrių konservus, kuriuos patikrinus bus nustatyta, kad jie atitinka specifikaciją, sertifikuos Reguliavimo taryba, kuri suteiks įmonėms atitinkamas sunumeruotas etiketes. Tokiu būdu bus galima užtikrinti į rinką pateiktų produktų kilmę ir tai, kad jie pagaminti nepramoniniu būdu, dėl kurio žuvys išsaugo visas natūralias savybes.

4.5.   Gamybos būdas: Gaminant filė konservus, Scomber japonicus rūšies žuvys apdorojamos taip: pašalinamos galvos, išimami viduriai ir žuvys išplaunamos pašalinant kraują bei gleives. Žuvys verdamos gėlame, pasūdytame vandenyje atidžiai kontroliuojant jo pH ir chloro kiekį. Po to žuvys nulupamos rankomis. Tai ypač svarbus gamybos etapas, kadangi nenaudojant cheminių medžiagų išsaugomos natūralios žuvų savybės ir užtikrinama aukšta produkto kokybė. Žuvys, jas nulupus ir išėmus kaulus, sudedamos į metalinę arba stiklinę tarą, sterilizuotą aukštoje temperatūroje, kad neliktų mikroorganizmų. Kaip minėta, šios procedūros atliekamos nepramoniniu, šiame gamybos regione tradiciniu būdu, dėl kurio, kaip nurodyta pirmiau, galima išsaugoti visas natūralias žuvų savybes. Jos būtų prarastos per kitus pramoninius procesus odai lupti naudojant chemines medžiagas.

4.6.   Ryšys su geografine vietove: Migruojančios žuvų rūšys Ispanijos pietuose žvejojamos jau tris tūkstančius metų, nuo tada, kai finikiečiai ir tartesiečiai pradėjo žvejoti tunus, paprastuosius skumbrinius tunus ir skumbres mažais tinklais, paprasčiausiais gaubiamaisiais tinklais ir įprastais kabliukais. Arabaipirmieji pradėjo naudoti tinklus tunams pietinės Andalūzijos pakrantės jūrose žvejoti. Dar ir šiandien šiais tinklais sužvejotos žuvys yra vienas pagrindinių mūsų pramonės žaliavos šaltinių.

Be žvejybos, dar reikėtų paminėti šios migruojančios rūšies žuvų perdirbimo pramonės, kurios pradžia – Romos imperijos apogėjus I mūsų eros amžiuje, svarbą. Visų rūšių tunai ir skumbrės buvo perdirbami artelėse, išsidėsčiusiose palei visą Andalūzijos pakrantę. Vienas pavyzdys – gerai žinomi Baelo Claudia griuvėsiai Bolonijoje (Tarifoje), kur iki šiol yra likusios vandens talpyklos. Ten, kur būta romėnų žuvų sūdymo artelių, įsikūrė dideli miestai, o Kadžio įlankoje ir pietrytinėje pakrantėje buvo 40 artelių, garsėjusių sūdytomis žuvimis ir žuvų padažų (garum, mauria ir alex) įvairove.

Žuvininkystės produktų konservavimas yra senovinė Andalūzijos krašto tradicija, išlikusi iki šių dienų. Andalūzijos konservų pramonės kokybė iki šiol yra aukšta, tuo ji skiriasi nuo kitų vietų pramonės kokybės. Taip yra dėl ryšio tarp perdirbamų žuvų rūšių ir Andalūzijos pakrantės fizinės aplinkos, konservavimo įmonių šeimos tradicijų ir tradicinių nepramoninių gamybos būdų, kuriuos stengiamasi išsaugoti vykstant pramoniniams procesams. Šie yra neišvengiamai pigesni, nes beveik apsieinama be rankų darbo, juose naudojamos cheminės priemonės tiems darbams, kuriuos mūsų įmonės atlieka rankomis, išsaugodamos tradiciją ir suteikdamos produktui ypatingą natūralią kokybę, kuria jis skiriasi nuo panašių, bet pramoniniu būdu pagamintų produktų. Palyginti su jais, rankomis pagaminto produkto minkštasis audinys yra glotnus, tankus ir sultingas, kvapas malonus, o skonis labai savitas. Tai rodo ir produkto ryšį su jo geografine vietove.

Scomber japonicus rūšies skumbrės tradiciškai buvo žvejojamos prie Andalūzijos krantų ir visada buvo naudojamos regiono perdirbimo pramonėje. Nepramoninio konservavimo sektoriuje vyravo mažos ir vidutinės šeimos įmonės, kuriose dirbo jų įkūrėjai arba šių palikuonys. Dėl to buvo galima išsaugoti tradicinius gamybos būdus. Ilgalaikės Andalūzijos pramonės tradicijos ir nepramoninės gamybos patirtis, tėvo perduodama sūnui, užtikrina kvalifikuotą darbo jėgą. Tačiau kyla pavojus, kad pirmiau minėti pramoniniai procesai privers pamiršti tradicines žinias.

Be to, konservavimo įmonės yra tuose Andalūzijos regionuose, kurie labiausiai priklauso nuo žvejybos; jos labai prisideda prie darbo vietų išsaugojimo – ypač dėl to, kad nepramoniniams gamybos būdams reikia daugiau darbo rankų. Šiam sektoriui gresia industrializacija, o jo išlikimas ne tik lemia minėtų produktų kokybę, bet ir turi poveikio šiai itin svarbiai socialinei problemai.

4.7.   Kontrolės institucija:

Pavadinimas:

Consejo Regulador de las Denominaciones Específicas «Caballa de Andalucía» y «Melva de Andalucía»

Adresas:

Glorieta del Agua no 4. Edificio Aljamar Center

E-41940 Tomares (Sevilla)

Telefonas:

(34) 954 15 18 23

El. paštas:

consejoregulador@caballaymelva.com

Reguliavimo taryba (Consejo Regulador de las Denominaciones Específicas „Caballa de Andalucía“ y „Melva de Andalucía“) laikosi EN 45.011 standarto.

4.8.   Ženklinimas etiketėmis: Ant etikečių, kurias tvirtins Reguliavimo taryba, turi būti užrašyta „Caballa de Andalucía“. Etiketes sunumeruos ir išduos Taryba.


(1)  OL L 93, 2006 3 31, p. 12.


Top