EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52008TA1205(023)

Ataskaita dėl Europos gyvenimo ir darbo sąlygų gerinimo fondo 2007 finansinių metų metinių finansinių ataskaitų su Fondo atsakymais

OL C 311, 2008 12 5, p. 156–163 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

5.12.2008   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 311/156


ATASKAITA

dėl Europos gyvenimo ir darbo sąlygų gerinimo fondo 2007 finansinių metų metinių finansinių ataskaitų su Fondo atsakymais

(2008/C 311/23)

TURINYS

1–2

ĮVADAS

3–6

PATIKINIMO PAREIŠKIMAS

7–10

PASTABOS

1–4 lentelės

Fondo atsakymai

ĮVADAS

1.

Europos gyvenimo ir darbo sąlygų gerinimo fondas (toliau – Fondas) įsteigtas 1975 m. gegužės 26 d. Tarybos reglamentu (EEB) Nr. 1365/75 (1). Jo tikslas – prisidėti prie geresnių gyvenimo bei darbo sąlygų planavimo ir sukūrimo Europos Sąjungoje, kaupiant ir skleidžiant šios srities žinias.

2.

1 lentelėje apibendrinta Fondo kompetencija ir veikla. Pagrindinė apibendrinta Fondo parengtų 2007 finansinių metų finansinių ataskaitų informacija yra pateikta 2, 3 ir 4 lentelėse susipažinti.

PATIKINIMO PAREIŠKIMAS

3.

Pagal Tarybos reglamento (EB, Euratomas) Nr. 1605/2002 (2) 185 straipsnio 2 dalį, šis patikinimo pareiškimas teikiamas Europos Parlamentui ir Tarybai. Jis buvo parengtas patikrinus Fondo ataskaitas, kaip to reikalaujama pagal Europos bendrijos steigimo sutarties 248 straipsnį.

4.

Pagal Tarybos Reglamento (EEB) Nr. 1365/75 16 straipsnį, 2007 m. gruodžio 31 d. pasibaigusių finansinių metų Fondo ataskaitas (3) parengė jos direktorius. Jos buvo nusiųstos Audito Rūmams, kurie privalo pateikti pareiškimą dėl jų patikimumo bei jose atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo.

5.

Audito Rūmai atliko savo auditą vadovaudamiesi IFAC ir ISSAI (4) tarptautiniais audito standartais bei etikos kodeksais tiek, kiek jie yra pritaikomi Europos bendrijos kontekstui. Auditas buvo suplanuotas ir atliktas taip, kad būtų gautas pagrįstas patikinimas, kad ataskaitos yra patikimos, o jose atspindimos operacijos – teisėtos ir tvarkingos.

6.

Tokiu būdu Audito Rūmai gavo pakankamą pagrindą toliau išdėstytam pareiškimui pateikti:

Finansinių ataskaitų patikimumasFondo 2007 m. gruodžio 31 d. pasibaigusių finansinių metų ataskaitos visais reikšmingais aspektais yra patikimos.Operacijų teisėtumas ir tvarkingumasFondo metinėse finansinėse ataskaitose atspindimos operacijos iš esmės yra teisėtos ir tvarkingos.Toliau išdėstytų pastabų turinys nekeičia Audito Rūmų pareiškimo.

PASTABOS

7.

2007 m. Fondo biudžetas sudarė 20,2 milijono eurų lyginant su ankstesnių metų biudžetu, kuris siekė 19,8 milijono eurų. Jis apėmė Komisijos įnašus siekiant pasirengti būsimai Kroatijos ir Turkijos narystei ES. Šie įnašai turėjo būti įtraukti į biudžetą kaip asignuotosios pajamos, tačiau taip nebuvo padaryta. Tai neatitiko Finansinio reglamento nuostatų.

8.

Metų pabaigoje nebuvo paprašyta atlyginti už 2007 finansinius metus susigrąžintino 376 611 eurų PVM. Susigrąžintinos PVM sumos turėtų būti periodiškai atgaunamos per visus finansinius metus. Tai neatitiko patikimo finansų valdymo principo.

9.

Kai dėl darbuotojų samdymo procedūrų, atrankos komisija iš pat pradžių nenustatė atrankos kriterijų svorinio koeficiento ir mažiausių surinktinų balų. Be to, vienu atveju nustatyti atrankos kriterijai arba neatitiko pranešimo apie laisvą darbo vietą reikalavimų, arba liko neaiškūs. Tai neužtikrino skaidrių ir nediskriminuojančių procedūrų taikymo.

10.

Buvo nustatytos šios su viešųjų pirkimų procedūromis susijusios anomalijos: konkurso dokumentuose nebuvo aiškiai įvardyta sutarčiai taikytina finansinio vertinimo procedūra, o atrankos kriterijai neleido tinkamai įvertinti kandidatų finansinių pajėgumų (5). Dėl šių trūkumų suprastėjo procedūros kokybė ir galėjo iškilti galutinės atrankos šališkumo rizika.

Šią ataskaitą Audito Rūmai priėmė Liuksemburge 2008 m. rugsėjo 18 d. įvykusiame Audito Rūmų posėdyje.

Audito Rūmų vardu

Pirmininkas

Vítor Manuel da SILVA CALDEIRA


(1)  OL L 139, 1975 5 30, p. 1.

(2)  OL L 248, 2002 9 16, p. 1.

(3)  Šios ataskaitos buvo parengtos 2008 m. birželio 30 d., o Audito Rūmai jas gavo 2008 m. liepos 18 d.

(4)  Tarptautinės apskaitininkų federacijos (IFAC) ir Tarptautiniais aukščiausiųjų audito institucijų standartais (ISSAI).

(5)  Buvo nustatyti trys atvejai.


 

1 lentelė

Europos gyvenimo ir darbo sąlygų gerinimo fondas (Dublinas)

Sutartyje numatytos Bendrijos kompetencijos sritys

Fondo kompetencijos sritys, nustatytos Tarybos reglamente (EEB) Nr. 1365/75, su pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 1111/2005

Valdymas

Fondui skirti ištekliai

(2006 m. duomenys)

Veikla ir suteiktos paslaugos

„Bendrija ir valstybės narės, atsižvelgdamos į pagrindines socialines teises, užsibrėžė tikslą (…) pagerinti gyvenimo ir darbo sąlygas, (…) Bendrija remia valstybių narių veiksmus ir prisideda prie jų šiose srityse: (…) b) darbo sąlygų; c) darbuotojų socialinio draudimo ir socialinės apsaugos; d) darbuotojų socialinės apsaugos nutraukus darbo sutartį; e) darbuotojų informavimo ir konsultavimo; f) atstovavimo darbuotojų ir darbdavių interesams bei šių interesų ir bendrų sprendimų gynimo; g) trečiųjų šalių piliečių įdarbinimo sąlygų; h) iš darbo rinkos išstumtų asmenų integracijos; i) vyrų ir moterų lygybės (…)“

(Sutarties 136 ir 137 straipsniai)

Tikslai

Fondo tikslas – prisidėti prie geresnių gyvenimo bei darbo sąlygų sukūrimo, kaupiant ir skleidžiant šios srities žinias. Visų pirma jis turi rūpintis:

žmogaus darbo sąlygomis,

darbo organizavimu, ypač darbo aplinkos formavimu,

kai kurių darbuotojų kategorijų specifinėmis problemomis,

ilgalaikiais aplinkos gerinimo aspektais,

žmonių veiklos rūšių pasiskirstymu erdvėje ir laike.

Uždaviniai

Skatinti informacijos ir patirties mainus šiose srityse.

Palengvinti ryšius tarp universitetų, mokslo ir tiriamųjų institutų, ekonomikos ir socialinių reikalų administracijų bei organizacijų.

Vykdyti tyrimus arba sudaryti tyrimų sutartis bei teikti pagalbą įgyvendinant bandomuosius projektus.

Kaip galima glaudžiau bendradarbiauti su specializuotais institutais, esančiais valstybėse narėse, ir tarptautiniu lygiu.

1.   Administracinė valdyba

Iš kiekvienos valstybės narės: vienas vyriausybės atstovas, vienas darbdavių organizacijų atstovas ir vienas darbuotojų organizacijų atstovas.

Trys Komisijos atstovai.

2.   Administracinės valdybos biuras

jį sudaro 11 narių; trys nariai iš kiekvienos socialinių partnerių grupės ir vyriausybių, du – iš Komisijos;

jis prižiūri, kaip įgyvendinami Valdybos sprendimai, ir imasi priemonių tinkamam valdymui užtikrinti, kai nevyksta Valdybos posėdžiai.

3.

Direktorių skiria Komisija iš Valdybos pateikto kandidatų sąrašo; jis vykdo Valdybos ir Valdybos biuro sprendimus ir vadovauja Fondui.

4.

Patariamuosius komitetus sudaro daugiausia 3 Komisijos, vyriausybių ir socialinių partnerių nariai. Jų tikslas – teikti patarimus dėl svarbių projektų įgyvendinimo ir rezultatų vertinimo.

5.   Išorės auditas

Audito Rūmai.

6.   Biudžeto įvykdymą tvirtinanti institucija

Parlamentas rekomendavus Tarybai.

Galutinis 2007 m. biudžetas

20,2 milijono eurų (19,8 milijono eurų)

Darbuotojų skaičius 2007 m. gruodžio mėn.

personalo plane numatytos 94 (94) darbo vietos, iš kurių 84 (89) užimtos.

Kiti darbuotojai:

Deleguoti nacionaliniai ekspertai ir laikini pavaduojantys darbuotojai: 3 (1)

Sutartininkai: 10 (9)

Iš viso darbuotojų: 97 (99)

Pagrindinė veikla: 55 (58)

Administracinė veikla: 30 (32)

Mišri veikla: 4 (4)

Priežiūra ir tyrimai

Europos pramoninių ryšių stebėjimo centras (EIRO), Europos darbo sąlygų stebėjimo centras (EWCO), Europos restruktūrizacijos stebėjimo centras (ERM),

ketvirtasis Europos darbo sąlygų tyrimas: antrinė analizė (lyties ir darbo sąlygų, darbo jėgos senėjimo, darbo organizavimo, darbo laiko ir darbo intensyvumo bei kitos temos),

Europos darbo laiko bei darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros tyrimas: 2007 m. paskelbtos penkios ataskaitos. Vykdomi antrojo tyrimo parengiamieji darbai.

Užimtumas ir restruktūrizavimas

Nedeklaruotas darbas,

Europos restruktūrizacijos stebėjimo centro konkrečių atvejų nagrinėjimas,

suinteresuotųjų šalių užklausų teikimo paslaugos.

Darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra ir darbo sąlygos

Patrauklios darbo vietos visiems,

lankstumas ir saugumas visą gyvenimą,

darbo struktūros pokyčiai.

Pramoniniai ryšiai ir partnerystė

Elgesio kodeksai ir bendrieji susitarimai,

gebėjimų stiprinimas sektorių ir vietos lygmeniu; socialinis dialogas ES10,

darbo laikas ir pramoniniai ryšiai.

Socialinė sanglauda ir gyvenimo kokybė

Vietos valdžios institucijų vaidmuo į visuomenę integruojant migrantus,

su vaikų priežiūra susijusių paslaugų pokyčiai neturtinguose regionuose,

gyvenimo kokybės skatinimas Europos kaimo vietovėse.

Komunikacija ir idėjų bei patirties mainai

376 leidiniai, 1,57 milijono kartų apsilankyta interneto svetainėje (vidutiniškai 4 303 kartus per dieną),

37 spaudos konferencijos, 45 pranešimai spaudai (28 % daugiau nei 2006 m.),

1 126 ištraukos iš straipsnių, kurių reklamos vertė siekė 2,1 milijono eurų ir kurias skaitė apie 58 765 000 žmonių, o tai yra 80 % daugiau nei 2006 m., kai šis skaičius siekė 32 536 000. 252 žurnalistų užklausos arba 9 % daugiau nei ankstesniais metais,

reklaminės kampanijos „Ketvirtasis darbo sąlygų tyrimas: ką sako darbuotojai“, „Gyvenimo kokybė Turkijoje“,

reklaminės kelionės penkiose šalyse,

bendrovių tinklo seminarai apie Europos įvairovę ir aplinkos pokyčius,

Fondo seminarų ciklas „Jaunimas ir darbas“,

nacionaliniai informavimo veiklos centrai, apimantys 10 valstybių narių,

16 parodų,

58 apsilankymai Fonde, įskaitant Suomijos Prezidentę.

Šaltinis: Fondo pateikta informacija.


2 lentelė

Europos gyvenimo ir darbo sąlygų gerinimo fondas (Dublinas) – 2007 finansinių metų biudžeto vykdymas

(tūkstančiais eurų)

Pajamos (1)

Išlaidos (1)

Pajamų šaltinis

Pajamos, įrašytos į galutinį finansinių metų biudžetą

Gautos pajamos

 

Finansinių metų asignavimai

Iš ankstesnių finansinių metų perkelti asignavimai

įrašyti

skirti

sumokėti

perkelti

panaikinti

esami asignavimai

sumokėti

panaikinti

Bendrijos subsidija

19 600

19 600

I antraštinė dalis

Darbuotojai

10 687

10 260

10 084

243

360

120

94

26

Kitos subsidijos

300

340

II antraštinė dalis

Administracija

1 272

1 190

892

370

10

635

567

68

Kitos pajamos

280

321

III antraštinė dalis

Pagrindinė veikla

8 221

7 943

3 712

4 397

112

3 557

3 410

147

Iš viso

20 180

20 261

Iš viso

20 180

19 393

14 688

5 010

482

4 312

4 071

241

Šaltinis: Fondo duomenys. Šioje lentelėje apibendrinti Fondo metinėse finansinėse ataskaitose pateikti duomenys. Surinktos pajamos ir mokėjimai yra apskaičiuoti remiantis grynųjų pinigų principu.


3 lentelė

Europos gyvenimo ir darbo sąlygų gerinimo fondas (Dublinas) – 2007 ir 2006 finansinių metų ekonominių rezultatų ataskaita

(tūkstančiais eurų)

 

2007 m.

2006 m.

Veiklos pajamos

Bendrijos subsidijos

19 600

19 000

Kitos subsidijos

340

517

Kitos pajamos

884

248

Iš viso (a)

20 824

19 765

Veiklos išlaidos

Išlaidos darbuotojams

9 132

8 908

Su ilgalaikiu turtu susijusios išlaidos

608

724

Kitos administracinės išlaidos

2 416

2 106

Kitos veiklos išlaidos

8 597

7 409

Iš viso (b)

20 753

19 147

Perviršis / (deficitas) iš pagrindinės veiklos (c = a – b)

71

618

Su finansinėmis operacijomis susijusios pajamos (e)

0

0

Su finansinėmis operacijomis susijusios išlaidos (f)

4

10

Perviršis / (deficitas) iš nepagrindinės veiklos (g = e – f)

–4

–10

Finansinių metų ekonominis rezultatas (h = c + g)

67

608

Šaltinis: Fondo duomenys. Šioje lentelėje apibendrinti Fondo metinėse finansinėse ataskaitose pateikti duomenys. Šios ataskaitos yra parengtos remiantis kaupimo principu.


4 lentelė

Europos gyvenimo ir darbo sąlygų gerinimo fondas (Dublinas) – 2007 ir 2006 m. gruodžio 31 d. balansas

(tūkstančiais eurų)

 

2007 m.

2006 m.

Ilgalaikis turtas

Ilgalaikis nematerialus turtas

46

84

Ilgalaikis materialus turtas

3 327

2 388

Trumpalaikis turtas

Trumpalaikis išankstinis finansavimas

732

344

Trumpalaikės gautinos sumos

1 095

690

Grynieji pinigai ir jų ekvivalentai

4 635

3 111

Iš viso turto

9 835

6 617

Trumpalaikiai įsipareigojimai

Atidėjimai rizikai ir mokėjimams

141

274

Mokėtinos sąskaitos

3 695

1 643

Iš viso įsipareigojimų

3 836

1 917

Grynasis turtas

5 999

4 700

Rezervas

Sukauptas perviršis/deficitas

5 932

4 092

Finansinių metų ekonominis rezultatas

67

608

Grynasis kapitalas

5 999

4 700

Šaltinis: Fondo duomenys. Šioje lentelėje apibendrinti Fondo metinėse finansinėse ataskaitose pateikti duomenys. Šios ataskaitos yra parengtos remiantis kaupimo principu.


(1)  Apima asignuotąsias pajamas.

Šaltinis: Fondo duomenys. Šioje lentelėje apibendrinti Fondo metinėse finansinėse ataskaitose pateikti duomenys. Surinktos pajamos ir mokėjimai yra apskaičiuoti remiantis grynųjų pinigų principu.


FONDO ATSAKYMAS

7.

Nuo 2008 m. ABAC sistemoje naudosime R0 biudžeto eilutes ir veiksime pagal Audito Rūmų rekomendacijas.

8.

PVM susigrąžinimas už 2007 metus buvo atidėtas dėl naujos finansų valdymo programinės įrangos ABAC diegimo. Susigrąžintinos sumos buvo apdorotos 2008 m. balandžio mėn. ir atgauti visi pinigai.

9.

Siekdamas susitvarkyti su Audito Rūmų nurodytomis problemomis, Eurofound jau pakoregavo samdymo procedūrą.

10.

Eurofound naudojosi sukritikuota procedūra, kadangi turėjo abejonių dėl biudžeto. Tačiau Eurofound tiki, kad buvo pasirinktas geriausias ekonominis pasiūlymas. Ateityje kainos vertinimo metodas bus apibrėžtas taip, kad veikimo savo nuožiūra būtų išvengta nuo pat pradžių.

Dėl finansinio pajėgumo, Įgyvendinimo taisyklių 135 straipsnio 2 dalyje nurodyta, jog Eurofound gali nustatyti būtiniausius pajėgumo lygius. Ateityje Fondas nustatys būtiniausių finansinio pajėgumo lygių taikymo kriterijus.


Top